Uudised

Fotod: esimene sõit valmiva T1 vaaterattaga

18.03.19 ... ERR-i fotograaf Siim Lõvi tegi esimese sõidu aprilli esimeses pooles valmiva T1 kaubanduskeskuse vaaterattaga.

Maibi Randmaa: kui Uku tahab uuesti ümbermaailmareisile minna, siis ilmselt läheme koos

18.03.19 ... "Ringvaate" stuudios oli üle maailma purjetanud Uku Randmaa, kes ei astunud kaheksa kuud kordagi kuivale maale ega näinud teisi inimesi. Tagasi kodus, märkis abikaasa Maibi, et ta on sellega arvestanud, et ühel hetkel tahab Uku uuesti ümbermaailmareisile minna ja siis lähevad nad ilmselt juba koos – perereisile.

Vapper abielupaar päästis Saaremaal mehe elu

18.03.19 ... Unimäe on väike küla Kuressaare linna külje all. Ühel esmaspäeval tahtsid Villem ja Ludmilla Püüding sõita linna, et oma telefon parandusse viia. Nende reis sai aga sootuks ootamatu pöörde.

Ivo Felt: ainult kiidulaulu on "Tõe ja õiguse" puhul tõesti veider kuulda

18.03.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli produtsent Ivo Felt, kuna "Tõde ja õigus" tõusis taasiseseisvunud Eesti vaadatuimaks filmiks. Felt tunnistas, et sellist edu nad filmile oodata ei osanud ja ainult kiidulaulu on olnud veider kuulda. Ta usub, et siin on mängus mingisugune Eesti oma asi, miks see meile nii eriline on, sest tema välismaa sõbrad filmile samasugust kiidulaulu laulnud ei ole.

Tallinnas näeb Nick Cave'i muusikaga balletti

18.03.19 ... Tallinnas esineb 25. aprillil tantsutrupp Béjart Ballet Lausanne, kelle etenduse muusika autorid on Nick Cave ja Warren Ellis.

Holy Motors salvestab Brian Jonestown Massacre'i ninamehega Berliinis uut plaati

18.03.19 ... Holy Motors töötab Berliinis Ameerika psühhedeeliarokki viljelevast Brian Jonestown Massacre'ist tuntud muusiku Anton Newcombe'iga uue lühialbumi kallal, teatas viimane sotsiaalmeedia vahendusel.

ERMi teatrilavale jõuab Gerda Kordemetsa lavastus "Ööpiltnikud"

18.03.19 ... Aprillis jõuab Eesti Rahva Muuseumis lavale Gerda Kordemetsa lavastus "Ööpiltnikud", mis räägib loo Tartu Tütarlaste Saksa Eragümnaasiumi õpilasest Ellenist, Eesti esimesest pornofotograafist Ned de Baggost ja kõlvatute juttude autorist Kiwilombi Intsist.

Tallinna Ülikool tunnustas oma sajandi vilistlasi

18.03.19 ... Tallinna Ülikool (TLÜ) tähistab esmaspäeval oma päeva ning rektor Tiit Land kuulutas sel puhul välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane.

Piltuudis: President jagas kevadist vaadet roosiaiast

18.03.19 ... President Kersti Kaljulaid jagas pilti lumikellukestest, mis Kadriorus roosiaias õitsema on puhkenud.

Video: kes on uus kodumaine artist Vera Vice?

18.03.19 ... Tallinn Music Week'il astub üles uus duo Vera Vice, kelle eksperimentaalne looming ühendab kajavad laulusõnad ja loop'id biitide ja loodushelidega.

Taukar: Marko Reikopi vastas intervjuutoolil istuda on suhteliselt ebamugav

18.03.19 ... Parima meessaatejuhi tiitlile nomineeritud Karl-Erik Taukar ütles, et tema arvates võiks selle tiitli võita "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop.

Vaata, kuidas Maian esineb "Terevisioonis"

18.03.19 ... Tänases ETV hommikuprogrammis "Terevisioon" astus kahe looga lavale lauljatar Maian.

Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni popmuusika ajaloosarja "9 laulu"

18.03.19 ... Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni üheksa tuntud lauluteksti, mis lavastaja Tamur Tohveri ja näitlejate Elina Purde ning Jan Uuspõllu koostöös on vormunud omanäolisteks kuuldemängudeks.

Myspace kaotas serveri kolimise tõttu 50 miljonit lugu

18.03.19 ... Sotsiaalmeediaplatvorm Myspace kaotas serveri kolimise tõttu ära failid, mis on nende süsteemi laetud 2003. kuni 2015. aastani. Hinnanguliselt laeti selles vahemikus Myspace'i 50 miljonit lugu 14 miljonilt eri artistilt.

Heiki Ahonen lööb kaasa "ENSV" kõrvalosas

18.03.19 ... Esmaspäeva õhtul ETV eetrisse jõudvas "ENSV" episoodis "Leelo-Leelo" teeb kõrvalosas kaasa nõukogudeaegne dissident ja vabadusvõitleja Heiki Ahonen.

Selgusid ERKI moeshow finalistid

18.03.19 ... ERKI Moeshow konkursile esitati tänavu 43 kollektsiooni viiesti erinevast riigist. Kümneliikmeline rahvusvaheline eelžürii valis nende seast välja 17 väljapaistvamat kollektsiooni.

Otseülekanne tulemas: luulemaratonil astuvad mikrofoni taha Wimberg ja Jürgen Rooste

18.03.19 ... 21. märtsil toimub Tallinna keskraamatukogus taas luulemaraton, kus päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad ette oma luuletusi. Seekordse maratoni teemaks on "Meeleolud" ning esitatakse luuletusi armastusest, vihast, kurbusest ja rõõmust. Kultuuriportaal kannab üle Wimbergi ja Jürgen Rooste esinemised.

Psühhodisko rahvusvaheline festival toob Tartusse vinüülientusiastid

18.03.19 ... Tartus toimub psühhodisko rahvusvaheline festival "Analogue Livonia", mis toob Tartu kirjanduse majja ja Aparaaditehasesse kokku Eesti, Läti ja Venemaa vinüülientusiastid.

"Tõde ja õigus" tõusis taasiseseisvunud Eesti vaadatuimaks filmiks

18.03.19 ... Veebruari lõpus esilinastunud Tanel Toomi film "Tõde ja õigus" on kinodes kogunud 205 595 vaatamist millega on purustatud seni "Klassikokkutulekule" kuulunud taasiseseisvunud Eesti vaadatuima kodumaise filmi rekord 189 073 kinokülastusega.

Galerii: "Kapten Morten lollide laeval" nukud kohtusid neile hääle andnud näitlejatega

18.03.19 ... Eesti filmiajaloo läbi aegade suurim rahvusvaheline koostööprojekt, animafilm "Kapten Morten lollide laeval" tegelased said kokku neile hääle andnud tuntud Eesti näitlejatega.

Ansambel Must Hunt avaldas esimese muusikavideo koos uue lauljaga

18.03.19 ... Ansambel Must Hunt andis välja muusikavideo uuele loole "Oota mind ära", mis on ühtlasi esimene singel värskes koosseisus, kus lauljana lööb kaasa Freddy Tomingas.

Eesti-Horvaatia animafilm "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses" jõuab Annecy filmifestivalile

18.03.19 ... Morten Tšinakovi ja Lucija Mrzljaki 2018. aastal valminud animafilm "Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses" on välja valitud Annecy rahvusvahelise animafilmide festivali võistlusprogrammi.

Propeller tähistab juubelit: oleme ikka olnud mõtteloiduse vastu

17.03.19 ... Legendaarne eesti punkparoodiabänd Propeller tähistab oma 40. juubelit, mida tähistatakse kahel suurel kontserdil.

Loodusvaatleja: eestlane tunneb ära pigem Nicki Minaji 20 laulu kui linnulaulu

17.03.19 ... Loodusvaatleja Karl Adami ütles, et kevad annab endast juba praegu märku ja tänavune talv jäi õige lühikeseks. Seda, kuidas loodus tärkab, soovitas mees kõigile metsa vaatama minna.

Soomlane, lätlane ja venelane analüüsisid eesti keelt: miks teel on nii mitu tähendust?

17.03.19 ... Vene päritolu näitleja Nikolai Bentsler, saate "OP+" soomlasest režissöör Antti Häkli ja Lätist pärit ärikonsultant Irina Sekundo rääkisid eesti keelest ja eesti inimestest, tuues näiteid, kuidas eestlase juba kaugelt ära tunneb.

"Ongi Koik": Nädala vits

17.03.19 ... Valimiste aeg oli üks suur poriga loopimise periood, kus erakonnad süüdistasid kõikides maailma hädades teisi erakondi ja ainus lahendus maailma päästa on hääletada just nende poolt. Aga tuleb välja, et poliittragöödia nimega Eesti Vabariik paneb veel täie rauaga edasi.

"Ongi Koik": Voks popp

17.03.19 ... Koalitsioonikõnelused on käimas ja mitte keegi ei tea, kes kellega valitsust hakkab moodustama. "Ongi Koik" tegi otselülitused erinevatesse Eestimaa paikadesse, et uurida, mida lihtsad inimesed keerulisest poliitikast arvavad.

"Ongi Koik": Koiksugu uudiseid

17.03.19 ... "Ongi Koik" saatejuht Märt Koik kandis ette koiksugu uudised.

"Ongi Koik": Seefeld Singers - "Alaveri ei värise"

17.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ütles, et 2011. aasta Veerpalu juhtum ja 2019 skandaal on ühe loo erinevad salmid. Saate "Ongi Koik" kultuuritoimetus kuulas läbi tuhandeid Eesti laule, et välja selgitada, millise loo erinevad salmid need Veerpalu asjad olla võiksid.

"Ongi Koik": Siim Kallas ja jaburdamine

17.03.19 ... Siim Kallas valiti tuhandete häältega riigikokku ja kohe hakkas ta teiste poliitikute kallal keelt teritama. Üks asi, mida Siim Kallas pole kunagi sallinud, on jaburdamine.

Raul Sööt toob Kumus publikuni harmoonia sügavamad sopid

17.03.19 ... New Wind Jazz Orchestra järgmine väljakutse on esmaspäeval, 25. märtsil Kumu auditooriumis, kus bigbändi ette astub saksofonimängija ja helilooja Raul Sööt.

"Ongi Koik": Koalitsiooni püksid

17.03.19 ... Teleseriaali "Sild / Most" raadioversioonis "SaMOST ja SILDam" ütles Anvar Samost, et "kõik selle koalitsiooni püksid, mis olemas on, on Isamaa esimehe Helir Valdor Seeder jalas". Saatejuht Märt Koik proovis järele, kuidas nende pükstega päriselt on

"Ongi Koik": Influentser

17.03.19 ... Eelmises "Ongi Koik" saates ütles suur mõtleja ja elukooli õppejõud Tomm, et talle meeldiks valimistel osaleda telefoniga. Tommi on kuulda võetud ja m-hääletuse loomine on alanud.

"Ongi Koik": Peibutuspart

17.03.19 ... Viie suusapaari omanik ja Eesti Monoliitse Vabaerakonna häältetopis Manuela Platsenta on dopingujuhtumist üle edukalt saanud ning asunud leidma oma kohta Eesti poliitmaastikul.

Video: Julge orav nosis tuult trotsides päevalilleseemneid

17.03.19 ... ERR-i lugeja Ive saatis vahva video julgest oravast, kes märtsikuu tuulisel hommikul päevalilleseemneid nosib.

Raadio 4 kogus kuulajate abiga Tudulinna asenduskodu lastele üle 20 000 euro

16.03.19 ... Raadio 4 peatoimetaja Julia Bali andis Ida-Virumaal Tudulinna asenduskodus üle rohkem kui 20 000 euro suuruse tšeki. Toetussumma koguti raadiokuulajate abiga.

Kuula: päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon"

16.03.19 ... Raadioteatris esietendus laupäeval päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon", mida saab kuulata ka portaalis ERR.ee.

Kõige eestilikum sõna. Margit Kilumets

16.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime kultuurisaate "OP+" saatejuhi Margit Kilumetsa käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Netflixi sari "Fuller House" lõpetas koostöö Lori Loughliniga

16.03.19 ... Netflixi sarja "Fuller House" tootjad lõpetasid koostöö ülikoolide petuskeemis kaasa löönud näitleja Lori Loughliniga.

Loomaaias sündis pontsakas hülgekutsikas

16.03.19 ... Märtsikuu on loomaaias traditsiooniliselt hülgekuu, sest veebruari lõpp ja märtsi algus on hülgepoegade sündimise ja hüljeste paaritumise aeg. 1. märtsi varahommikul sündis ka loomaaias väike pontsakas ja valgekarvaline hülgekutsikas.

Liina Saarel ilmus singel "Raudahjus põlesid puud"

16.03.19 ... Muusik Liina Saar esitles hiljutise emakeelepäeva puhul singlit "Raudahjus põlesid puud" oma peagi ilmuvalt albumilt.

President ühineb laulupeol kooridega laulukaare all: olen selle üle väga õnnelik

16.03.19 ... President Kersti Kaljulaid on esimene riigipea, kes koos kooridega laulukaare all laulab – see juhtub tänavusel juubelilaulupeol kui president esineb koos naiskooridega.

Liisa Kaljula: parem nõukogude pärandiga suhestuda kui teha nägu, et seda pole olnud

16.03.19 ... Kuraator Liisa Kaljula ja moekunstnik Marit Ilison avasid näituse "Sots art ja mood", mis koondab kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast. Naised rääkisid, et nõukogude pärand tekitab eestlastes tihti vastuolulisi tundeid, aga tuleb leppida, et see on lihtsalt osa meie ajaloost.

Ansambel Machete seadis Viidingu luulele loo

16.03.19 ... Eestikeelset stoner- ehk rifirocki viljelev Viljandist pärit ansambel Machete seadis Viidingu luulele loo.

Pärnumaal toimub Baltikumi suurima ühise pärimuspeo kaks eelpidu

16.03.19 ... Laupäeval, 16. märtsil toimuvad Pärnumaal kaks Baltikumi suurima ühise pärimuspeo Baltica Pärnumaa eelpidu.

"Pilveooperi" hirmkalli põdrakostüümi varastanud inimene tahtis ainult sooja saada

15.03.19 ... Põhjus, miks Vabal Laval etenduva "Pilveooperi" kõige kõrgtehnoloogilisem seade – nn põdrakostüüm "Ringvaatele" huvi pakub, peitub faktis, et selle Eestis ainulaadse kostüümiga juhtus üks väga kriminaalne kostüümidraama eriti üllatava lõpplahendusega.

Üllar Saaremäe: kui ma oma põhimõtete eest seista ei saa, ei ole riigikokku mõtet istuma minna

15.03.19 ... "Ringvaate" stuudios olid külas Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe. Üllar Saaremäe suundub esimest korda elus riigikogusse, Karl Robert aga esimest korda elus 4. stuudiosse, kus toimub "Tähtede lava". Poliitikast rääkides sõnas Üllar Saaremäe, et ta ootab ära koalitsioonilepingu, enne kui annab toimuvale lõpliku hinnangu. Ta märkis, et kui tal ei teki võimalust oma põhimõtete eest seista, siis ta riigikokku niisama istuma minna ei taha.

Hiiglaslik tühermaa Tallinnas hakkab majutama Rapla linna jagu inimesi

15.03.19 ... Seda ehitust on oodatud juba aastaid. Hiiglaslik tühermaa Pärnu maantee, Veerenni tänava ja raudtee vahel tundus lihtsalt raiskamisena. Sajandeid käis samal ajal vilgas elu, kui Lutheri vabrikus valmisid mööblitükid nii Vene kui ka Balti turgudele. Tallinna pommitamine pani aga piirkonnale tõsise põntsu, millest ei taastutudki. Ometi jäi tööstuskvartali tagune kesklinna üheks magusamaks krundiks. Õige pea asub see Tallinna paisutama.

Kapten Margus Zahharov vaatas "Kurski": kõik meremehed on fatalistid

15.03.19 ... Reedel esilinastub mängufilm "Kursk", mis põhineb 2000. aastal toimunud katastroofil, kus suri 118 meest. "Ringvaate" otsestuudios oli allveelaeval ohvitserina töötanud Margus Zahharov, kes käis seda filmi "Ringvaate" palvel vaatamas.

Esietendub Raadioteatri päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon"

15.03.19 ... Raadioteatris salvestatakse reedel värskelt valminud päevapoliitilist kuuldemängu "Peaministri punane joon", mis esietendub Vikerraadios juba laupäeval ja on kuulatav ka ERR.ee veebilehel.

Valijakompass

Valijakompass

praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: