Uudised

"Hommik Anuga" saates esinesid vennad Tublid

22.04.18 ... 22. aprillil käisid "Hommik Anuga" saates külas vennad Tõnu, Siim ja Mati Tubli, kes esitasid seal ühiselt kaks lugu. Eiimene neist oli pala "Idee 1".

Guido Kangur: kolm-neli aastat tagasi oli üsna selge, et ma lõpetan teatriga ära

22.04.18 ... "Hommik Anuga" saatekülaliseks oli näitleja Guido Kangur, kes selgitas, miks ta aastaid tagasi estraadist loobus ning kuidas ta kolm-neli aastat tagasi plaanis näitlemise ära lõpetada.

Tõnu Tubli: me ei tahtnud teha perebändi ja minna laiali nagu ABBA

22.04.18 ... "Hommik Anuga" saates käisid külas vennad Siim, Tõnu ja Mati Tubli, kes hakkasid esmakordselt koos bändi tegema. Juttu tuli nii sellest, miks nad seni pole koos musitseerinud kui ka nende muusikalistest juurtest.

Galerii: Grammy auhinnaga pärjatud Cory Henry pani Jazzkaare publiku tantsima

22.04.18 ... 21. aprillil astus Vabal Laval üles Ameerika multiinstrumentalist Cory Henry, kontserdiga tähistati ka Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva.

James Thornhill: üks TMW märksõnu oli "veidrus"

22.04.18 ... Tallinn Music Week on tõestanud end tulevikku vaatava muusika majakana nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

ETV2 teemaõhtu tähistab Arvo Kruusemendi 90. sünnipäeva

22.04.18 ... 20. aprillil sai filmilavastaja Arvo Kruusement 90-aastaseks ning sel puhul on temale pühendatud ka pühapäevaõhtune ETV2 teemaõhtu.

Jazzkaar korraldab Telliskivi Loomelinnakus paarkümmend tasuta kontserti

22.04.18 ... 22. aprillil korraldab Jazzkaar Telliskivi Loomelinnakus ja selle lähiümbruses enam kui 20 tasuta kontserti ning mitmeid teisi põnevaid sündmusi kogu perele.

Raul Rebane: Georg Lurichi ausamba püstitamine võttis 20 aastat

22.04.18 ... 22. aprillil avatakse Väike-Maarjas Georg Lurichile tema sünniaastapäeval ausammas. "Hommik Anuga" saates oli külas Raul Rebane, kes on aastaid selle ausambaga tööd teinud ning kes selgitas, milline jõud tegelikult ühel monumendil on.

Suri "Austin Powersi" filmides Mini-Me tegelast kehastanud Verne Troyer

22.04.18 ... Meie seast lahkus näitleja Verne Troyer (01.01.1969-21.04.2018), kes on enim tuntud Mini-Me rolli eest "Austin Powersi" filmides. Ta suri 49-aastasena.

Veljo Tormise looming üllatab oma uudsete kõlapiltidega ka Jazzkaarel

22.04.18 ... Jazzkaarel jõuab kahel koral kuulajate ette kava "Tormis jääb", kuhu koosseisu kuuluvad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, koori peadirigent Kaspars Putniņš ja kvartett koosseisus Kadri Voorand (vokaal), Liisi Koikson (vokaal), Jaak Sooäär (kitarr) ja Paul Daniel (kitarr).

Anu Välba uurib, kas lastele maitseb pigem kodune borš või pakisupp

21.04.18 ... 22. aprillil eetrisse minevas "Hommik Anuga" saates on külas kokaraamatute autorid Merle Liivak ja Hele-Mai Alamaa, kes rääkisid, mida nad oma lastele süüa pakuvad. Samuti toimus stuudios katse, milles Anu Välba proovib välja selgitada, kas lastele maitseb rohkem kodune borš või pakisupp.

Galerii: Jazzkaar sai avalöögi kontsertlavastusega "Saja lugu"

21.04.18 ... 20. aprillil algas festival Jazzkaar, mille avas ainukordne kontsertlavastus "Saja lugu", mille tarbeks ehitati ümber Noblessneri sadamalinnaku laevatehas, mis võõrtustas eile rohkem kui 1500 inimest.

Klubid Studio ja Helios Hall korraldavad ühiselt peo Lokomotiiv

21.04.18 ... Tallinna Vanalinnas asetsev ööklubi Studio ning endine kinoruum Helios Hall otsustasid ühendada jõud ning korraldada ühel ajal mitu pidu, koondades selle kõik nimetuse Lokomotiiv alla.

Täna toimub rahvusvaheline plaadipoepäev

21.04.18 ... Alates 2007. aastast korraldatakse üle maailma ühel aprillikuu laupäeval plaadipoepäeva, mille puhul annavad artistid välja kas seniavaldamata materjali või juba tuntud lugusid täiesti uuel kujul, mis jõuavad poelettidele just sel päeval. Juba aastaid on Eestis ka mitmeid poode, kes sellest osa võtavad.

Juliette Binoche: minu eesmärk on pidevalt teiseneda

21.04.18 ... Juliette Binoche’is, keda võib ühena vähestest Euroopa näitlejatest nimetada kõhklemata staariks, on aristokraatlikku graatsiat, mis käib käsikäes tähelepanelikkusega ümbritseva suhtes. Ta võib endale lubada olla armastusväärne ilma ühegi tagamõtteta.

Filmimuuseumis toimub esimene koomiksipäev

21.04.18 ... 28. aprillil Filmimuuseumi esmakordselt koomiksipäev, kus toimuvad nii eesti- kui venekeelsed töötoad, kuhu on oodatud 9- kuni 13-aastaseid osalejaid.

Metro Luminali uueks lauljaks on Robin Juhkental, bändiga liitus ka Marko Atso

21.04.18 ... Üle kümne aasta ei ole ansambel Metro Luminal uut muusikat avaldanud, kuid nüüd on nad jälle tegutsemas. Bänd andis välja värske singli "Viimne Kiri".

Video: lasteaialapsed aitasid loomaaias puid istutada

20.04.18 ... Lasteaialapsed olid reedel loomaaias abis saja puu istutamisel.

Jazzkaar sai avalöögi kontserdilavastusega "Saja lugu"

20.04.18 ... Jazzkaar sai avalöögi Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsertlavastusega "Saja lugu".

"Ringvaade" uudistas ringi uuenenud Ajaloomuuseumis Maarjamäel

20.04.18 ... Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis on pärast uuenduskuuri avatud juba mõnda aega. Aga "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla leidis muuseumist midagi, mis ajaga sugugi muutunud ei ole – vana hea hantel.

Suri Rootsi DJ Avicii

20.04.18 ... 28-aastane Rootsi staar-DJ ja muusikaprodutsent Avicii leiti reedel Omaani pealinnast Masqatist surnuna, teatas tema esindaja. Surma põhjus pole selge.

Fotod: Reket esitles uut plaati "Rahu"

20.04.18 ... Reket esitles Solarise Apollos täna oma uut kauamängivat "Rahu".

Mõnda aega on Narva jõel Euroopa veerohkeim juga

20.04.18 ... Kreenholmis kõlas üle Narva kostuv võigas vile, misjärel avati seal lüüsid ja mõnda aega on Narva jõel Euroopa veerohkeim juga. "Ringvaade" saatis Jüri Muttika vaatama nii vanu Kreenholmi hooneid kui ka seda, kui muljetavaldav see juba siis ikkagi on.

Timo Laine: sotsialismiriigid vajasid päästmist, aga omal ajal ei tundunud see võimalik

20.04.18 ... Soomlasele Timo Lainele on lapsest saati huvi pakkunud sotsialismimaad, Nõukogude liit ja kõik see, mis seal Soome riigist vaadatuna toimus ning mis neist riikides praegu saanud. Seepärast kirjutas ta sellest ka raamatu "Tankid ja tarakanid. Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis". "Ringvaatele" märkis ta, et kui ta 80ndate teises pooles sotsialismiriike külastas, tundis ta, et need vajavad päästmist ja vabadust, aga ta ei kujutanud samas ette, kuidas see oleks võimalik.

Kas muusikakell võib olla Soome järgmine Nokia?

20.04.18 ... Multitalent, leiutaja, futurist, kõnemees ja helilooja. Geenius ja kartmatu innovaator. Selliste suurejooneliste sõnadega tutvustab Soome meedia üht Helsingi noormeest, kes hiljuti pärjati Soome kõige kreatiivsema tiitliga. 23-aastane Soome noormees Perttu Pölönen leiutas koolipõlves seadeldise, mis kahe vineerist ketta abil muusikateooria õppimise kümneid kordi lihtsamaks muudab.

Tartu toidutehnoloogid tegid pudru veel tervislikumaks

20.04.18 ... Koduköögis pudrukeetmine just eriline teadus ei ole. Kõik teavad, et ka kõige tavalisem kaerahelbepuder on tervisele hea ja kasulik. Tartu teadlased on aga leidnud, et puder võiks olla veel parem ja tervislikum kui praegu.

Õllesummeri pealaval esineb NOËP

20.04.18 ... Hiljuti esimese suure soolokontserdi andnud ning välismaal tuntust koguv NOËP astub sel suvel üles ka 25. Õllesummer festivalil.

Tüdrukute ülekaaluga "Rakett 69" tegi kaheksandal hooajal ajalugu

20.04.18 ... "Rakett 69" käimasolev kaheksas hooaeg tegi ajalugu, kui saate viimaste võistlejate seas on enamuses tüdrukud.

Scarlett Johansson annab koostöös Pete Yorniga välja lühialbumi "Apart"

20.04.18 ... Näitleja Scarlett Johansson avalikustas, et temalt ilmub koostöös laulja-laulukirjutaja Pete Yorniga lühialbum "Apart". Täna ilmus albumi esimene lugu "Bad Dreams".

Kanye West avalikustas kahe uue albumi ilmumiskuupäevad

20.04.18 ... Pärast mitu kuud kestnud spekulatsioone kinnitas Kanye West, et tulemas ei ole mitte ainult üks, vaid kaks uut albumit. West teatas Twitteris, et seitsme looga sooloalbum ilmub 1. juunil ja sellest nädal aega hiljem, 8. juunil ilmub koostööalbum Kid Cudiga.

Riigikogu viktoriinis säras koalitsioon, opositsioon jäi alla ühe punktiga

20.04.18 ... Riigikogu tähistab laupäeval oma 99. sünnipäeva lahtiste uste päevaga, mil saab tutvuda parlamendi tööga. "Terevisioon" korraldas selle päeva puhul neljale riigikogu liikmele mälumängu.

ETV toob vaatajateni Vahur Kersna erisaate "100 aastat elu"

20.04.18 ... ETV toob reedel, 20. aprillil eetrisse Vahur Kersna EV100 erisaate "100 aastat elu", kus oma loo räägib kaheksa Eesti eakat.

Ariana Grande avaldas pärast Manchesteris toimunut esimese singli

20.04.18 ... Popstaar Ariana Grande avaldas esimese singli pärast eelmise aasta mais toimunud Manchester Arena kontserti, kus terroristi rünnaku järel suri 22 inimest.

Jazzkaar pakub üle 160 muusikasündmuse

19.04.18 ... 20. aprillil algava kevadise Jazzkaare põhiprogrammis on 60 kontserti, üks üllatajatest on kolm Grammy auhinda võitnud Cory Henry ansambliga The Funk Apostles. 29. aprillini kestva festivali raames jõuab kuulajateni üle 160 kontserdi.

Reikop praadis "Ajujahi" osalejaid

20.04.18 ... "Ajujaht" saatis võistlema jäänud meeskonnad Eesti kõige karmima intervjueerija Marko Reikopi pihtide vahele, kelle otsekohesus on viinud endast välja ka kõige osavamad sõnameistrid.

Karsummi korraldajad näitasid tänavustele osalejatele eeskuju

19.04.18 ... Tartu tudengipäevad toimuvad juba aprilli lõpus ning taas kutsutakse kõiki prantsama Emajõkke sellekevadisel Karsummil. Tänavuse korraldajad näitasid sel puhul eeskuju, millised masinad on võistlema oodatud.

Liis Lemsalu esines Liibanonis keemiarünnaku ajal: mõtlesin, et miks ma tulin siia

19.04.18 ... Liis Lemsalu ansambel esines laupäeval ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivatele Eesti, Soome ja Iiri kaitseväelastele. Reisil tundis Liis ka tõelist hirmu, sest sattus Liibanoni ajal, mil USA naaberriiki Süüriat pommitas.

Džässivõhik läheb Jazzkaarele: muusikal peab olema algus ja lõpp

19.04.18 ... PPA vanempressiesindaja Kristjan Lukk on tõeline džässivõhik, kuid on valmis tunde järjekorras ootama, et kuulata suvel Tallinnas esinevat Guns N' Rosesit. Homme algava Jazzkaare valguses püüab Lukk aga ka enda džässipisiku üles leida.

Kogenud näitleja Marko Reikop mängis "Ajujahis" kurja Marko Reikopit

19.04.18 ... Paljud ei tea, et "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop on mitu korda näitlejana üles astunud. Tänases "Ajujahis" teeb ta aga erakordselt tigeda rolli.

Saudi Araabias avati üle 35 aasta esimene kino

19.04.18 ... 32-aastane Saudi Araabia prints Mohammed bin Salman on kahe aastaga teinud muutusi, mis on ranges riigis mõjunud kui värske tuuleiil - naised võivad autot juhtida ja lubatud on avalikud kontserdid. Eelmisel nädalal toimus riigis esimene naiste moeshow, eile aga avati Saudi Araabias üle 35 aasta esimene kino. 

Cannes'ilt osalemiskeelu saanud Lars Von Trier on festivalil tagasi

19.04.18 ... 2011. aastal vastuoluliste väljaütlemiste tõttu Cannes'i filmifestivalilt kõrvaldatud Lars Von Trier tuleb pärast seitsmeaastast pausi Cannes'i tagasi.

Leslie Laasner: päris rentslisse pole mind veel ükski asi löönud

19.04.18 ... Leslie Laasner, artistinimega Leslie da Bass sai valmis verivärske albumi "Koridorid". Mees, kes on oma muusikaga šokeerinud Eesti ühiskonda, tõdes, et inimeste reaktsioon tuleb talle endale tihti üllatusena.

Jazzkaare plaadisoovitus: Laura & W - "Crazy Enough"

19.04.18 ... Laura Põldvere ja Villu Veski duo pakub täpselt nii piiritut hullust, kui te ette suudate kujutate. Albumi nimi "Crazy Enough" annab edasi nende pisikest tagamõtet - kaheksa lugu, mis plaadil kõlavad, on viimase piirini žanride segapudrust ja veiderdamisest üle laetud, ja tõesti, enam kaugemale vist minna ei saakski.

ERR Menu soovitab paitada hinge jazzmuusikaga

19.04.18 ... ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" toovad taas hulgaliselt soovitusi, mida põnevat eelolevatel päevadel ette võtta.

Wiesbadenis toimub Baltimaade filmiajaloo konverents

19.04.18 ... 18. kuni 24. aprillini leiab Wiesbadenis aset GoEast filmifestival, mille raames toimub suurejooneline Baltimaade filmiajaloo konverents. Üritus toob ekraanidele mitmed filmiklassikud ning räägitakse lähemalt Balti riikide filmiajaloost ning identiteedist.

Vaata ja kuula, kuidas esinevad Voorand, Koikson, Sooäär ja Daniel

19.04.18 ... Täna hommikul astusid koos lavale Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär ja Paul Daniel.

Vaata, millise lustiga valmib näitlejatel "Lastetuba"

19.04.18 ... Igal argipäeval esmaspäevast neljapäevani on ETV2-s laste päralt nende oma saade "Lastetuba", mis läheb väga korda ja pakub suurt tegemisrõõmu ka täiskasvanutele.

Valgeranna festivali sütitab Janieck

19.04.18 ... 4. juulil toimub Pärnumaal Audrus taas rannafestival, kus teiste hulgas astub üles poplaulja Janieck.

Noored muusikud lõid Pärnu haiglas Jazzkaare meeleolu

19.04.18 ... Jazzkaar saab ametliku avalöögi küll alles reedel, kuid juba selle nädala jooksul on noored muusikud Eesti inimesi ootamatutes paikades musitseerimisega üllatanud. Pärnu haiglas lõid meeleolu Georg Otsa nimelise muusikakooli tudengid.

Liis Pählapuu Balti kunstnike näitusest Orsay muuseumis: süda läks soojaks

19.04.18 ... 10. aprillil avati Pariisis Orsay muuseumis näitus "Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis", kuhu läks kohale ka "OP". Nad tegid juttu nii näituse kuraatoriga kui ka Läti kunstispetsialistiga, kes rääkisid selle näituse olulisusest.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: