Uudised

Tõnu Karjatse filmikomm. Kaks kodumaist dokumentaali katoliku vaimulikest

24.09.18 ... Religioon ja vananemine on teemad, mida filmikunstis kaldutakse pigem vältima, sest mõlemad eeldavad isiklikku lähenemist ja kogemust, mis pinnalt see lähenemispunkt luua. Jaan Tootsen ja Andri Luup on pea samal ajal saanud valmis kaks dokumentaalfilmi katoliku kiriku vaimulikest: Jaan Tootsenilt "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" ja Andri Luubilt "Isa Guy".

Keenia kohus andis linastumisloa lesbisuhtest rääkivale Oscari-kandidaadile

24.09.18 ... Keenia andis linastumisloa lesbifilmile "Rafiki", mille riik esitas võõrkeelse filmi Oscarile.

ETV+ peatoimetajaks soovib saada 30 inimest

24.09.18 ... Eest Rahvusringhäälingu poolt välja kuulutatud ETV+ peatoimetaja ametikoha konkursile laekus tähtajaks, 21. septembriks 30 sooviavaldust.

Kaks korda vangis istunud Immanuel Volkonski: isaroll oli kodust puudu

24.09.18 ... Eesti muusiku, näitleja ja teatrilavastaja Peeter Volkonski poeg Immanuel rääkis avameelselt narkoprobleemist ja vangis oldud ajast. Immanuel tõdes, et tema elu kujunes osaliselt seetõttu kuritegelikuks, et isaroll oli kodust puudu.

Vaata uuesti: dokfilm "Tagasi Kadriorus" jälgib pargi aastaringi

24.09.18 ... 23. septembril jõudis ETV2 ekraanile režissöör Märten Vaheri dokumentaalfilm "Tagasi Kadriorus", mis on pühendatud Kadrioru pargi 300. sünnipäevale. Kultuuriportaalist on võimalik filmi täies pikkuses uuesti vaadata.

Supernova kinoülikoolis jõuab ekraanile Ingmar Bergmani "Persona"

24.09.18 ... 25. septembril kell 18.00 linastub Supernova kinoülikoolis järjekordne film sarjast "Ingmar Bergman 100", kui ekraanile jõuab linateos "Persona".

Sillamäel joosti terve ööpäev

24.09.18 ... Euroopa spordinädala avalöögina Ida-Virumaal toimus nädalavahetusel Sillamäel ultrajooks, mida jäi kaunistama naiste Eesti rekord 24 tunni jooksus. Tartlane Siiri Pilt läbis ööpäevaga piltlikult öeldes vahemaa Ida-Virumaalt

"Rakett 69" otsib uusi osalejaid

24.09.18 ... Kandideerimine "Rakett 69" lennule number üheksa on avatud.

Kinnitatud: Metallica esineb järgmisel suvel Tartus ERM-is

24.09.18 ... Järgmisel suvel esineb Tartus Eesti Rahva muuseumi (ERM) taga endisel sõjaväelennuväljal legendaarne USA hevimuusikabänd Metallica. Kaasa teevad ka bändid Ghost ja Bokassa.

Otseülekanne kolmapäeval: Lepatriinu esitleb värsket albumit

24.09.18 ... Lepatriinu ehk Triinu Paometsa esimene täispikk album "Treehouse" on nüüd kuulatav kõigis voogedastuskanalites. Kolmapäeval esitleb lauljatar uut muusikat ERR.ee vahendusel Raadio 1. stuudios. Ülekanne algab kell 19.

Trent Reznor ja Atticus Ross teevad heliriba HBO uuele sarjale "The Watchmen"

24.09.18 ... Auhinnatud heliloojate duo Trent Reznor and Atticus Ross liiguvad lähemale EGOT-tiitli võitmisele, sest mehed liitusid just HBO uue sarja "Watchmen" meeskonnaga sarjale originaalmuusika loomiseks.

Improteater Impeerium alustab hooaega Indrek Hargla tekstidel

23.09.18 ... Sel varasügisel kirjutab Improteater Immpeeriumi etenduse alguse tuntud Eesti kirjanik ja stsenarist Indrek Hargla. Näitlejad pole teksti varem näinud ning improteatrile kohaselt ei tea keegi, kuhu etendus jõuab.

Vaata uuesti: "Autoportree" Tanel Veenrega

23.09.18 ... ETV uue saate "Autoportree" avasaade oli tuntud ehtekunstnikust Tanel Veenrest, kes lubas eksklusiivselt saate tegijad oma koju ning ateljesse. Tanel rääkis oma elust ja avas oma loomingu tagamaid ning teemasid.

Nublu üllatas fänne "Kauges külas" remiksiga

23.09.18 ... Mõminaräppar Nublu avaldas oma versiooni 2014. aasta Curly Stringsi hittloost "Kaugel külas".

Selgusid 2018. aasta parimad hoidised

23.09.18 ... 22. septembril toimus järjekorras 14. Olustvere hoidistemess, mida külastas tänavu üle 3500 inimese. Külastajad valisid parimaks soolaseks hoidiseks Redissa, magusatest troonis Hapoos ning üllataja tiitliga pärjati Hõõgmahl. Ekspertidest ning tuntud hoidistesõpradest koosnev žürii valis enda lemmikuks peedihummuse.

Birgit uue albumi eel: minu lapsed pole kindlasti mu suurimad fännid

23.09.18 ... Homme, 30. sünnipäeval esitleb Birgit Sarrap oma uut plaati "V". Värske album on esimene üle viie aasta, mis ilmub siis, kui Birgit saab end nimetada emaks. Birgit kinnitas, et emadus on teda muusikuna kindlasti muutnud.

Linnar Priimägi lasteahistamisest katoliku kirikus: inimene teeb ikka pattu

23.09.18 ... Katoliiklane ja kultuuriloolane Linnar Priimägi arutles, miks seksuaalkuriteod on kirikus jätkunud, ning ütles, et lapse roll ühiskonnas ei ole alati olnud sama.

Matsalu loodusfilmifestivali peaauhinna võitis Jan Hafti "Norra nõiduslikud fjordid"

23.09.18 ... 19.-23. septembril toimub Lihulas juba 16. Matsalu loodusfilmide festival. Eile kuulutati välja festivali võidufilmid, peaauhinna pälvis Jan Hafti "Norra nõiduslikud fjordid".

Ajatu seiklussari "Kapten Granti otsinguil" alustab ETV-s

23.09.18 ... Alates tänasest, 23. septembrist toob ETV pühapäeviti kell 19.55 vaatajateni igihalja seiklussarja "Kapten Granti otsinguil".

Baltimaade parim sommeljee on Ronalds Pētersons Lätist

22.09.18 ... Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix võitis eile hilisõhtul Kadrioru kunstimuuseumis toimunud pingelise finaalvõistluse tulemusel Ronalds Pētersons Lätist.

Lõõtsavägilased lähevad tuurile esitlema plaati "#Kolmaz"

22.09.18 ... Oktoobris ja novembris rändavad Lõõtsavägilased üle Eesti ja annavad kokku 17 kontserti.

Eestis linastus Islandi võõrkeelse filmi Oscarikandidaat

22.09.18 ... Islandilt võõrkeelse filmi Oscarile esitatud "Islandi amatsoon" ("Kona fer í stríð") esilinastus Eestis.

Eesti ema avaldab praktilise beebipäeviku: see on koht, kus saan ühiskonda päästa

22.09.18 ... Lapsevanemad Kristi Jõeorg ja Urmi Kukk andsid koos välja raamatu "Minu kasvamise päevik", mis jagab praktilisi nõuandeid lastevanematele, kuidas laps parimal võimalikul moel areneks. Jõeorg ja Kukk jagavad soovitusi laste arenguks pühapäevases "Hommik Anuga" saates.

ETV-s algab põnev reisisari "Trumpi müüri radadel"

22.09.18 ... Täna õhtul algab ETV eetris vahva reisisaade "Trumpi müüri radadel", mida veavad Väino Laisaar ja Ivo Tšetõrkin.

Kristo Elias: ilmapoisi tiitel käib kaasas läbi elu

22.09.18 ... "Hommik Anuga" pühapäevases saates on külas ETV endine ilmateadustaja Kristo Elias ja praegune ilmateadustaja Ott Nool. Elias hoiatas Noolt ette, et ilmapoisi tiitel jääb aastateks külge.

Kanepi ja Kontaveidi edu innustab nii noori kui vanu reketit kätte võtma

21.09.18 ... Lõppeval suvel on põnevust pakkunud Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi mängud suurtel ja mainekatel tenniseturniiridel. Nende eeskuju on toonud rohkem lapsi tennisetrenni ning ka pensioniealised on võtnud esimest korda kätte reketi.

Festival "Valgus kõnnib" jõudis Tallinna vanalinna

21.09.18 ... Festival "Valgus kõnnib" kulges sel aastal tavapärasest Kadrioru pargist ka mujale Tallinna linnaruumi.

ERR Riias: Läti Ülikool asutas liivi keelt ja kultuuri uuriva instituudi

21.09.18 ... Läti Ülikool asutas Liivi instituudi, mis on esimene liivi keele ja kultuuri uurimisele keskenduv teadusasutus maailmas. Et Baltimaade ajalugu algab liivlastest, on Liivi instituudi töö oluline ka Eestile.

Aleksei Turovski: noore põdra ettevaatlikkus on väga veider asi

21.09.18 ... Hannes Hermaküla otsis vastust küsimusele, miks põdrad autode ette jooksevad ja proovis vahendit, mis neid teest eemal hoiaks. Hermakülale oli nendele küsimustele vastamiseks abis zooloog Aleksei Turovski.

Triin Toomesaar: täiskasvanud arvavad ekslikult, et kiusamine toimub nende nina alt eemal

21.09.18 ... Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Triin Toomesaar käis "Ringvaate" stuudios ja rääkis, kuidas täiskasvanud, kes arvavad ekslikult, et kiusamine toimub nende nina alt eemal, saaksid aidata kaasa kiusamisjuhtumite lahendamisele.

Endine koolikiusaja Daniel Levi: mul oli väga suur kuuluvusvajadus

21.09.18 ... Daniel Levi Viinalass oli aastaid koolikiusaja ja rääkis oma kogemusest "Ringvaatele", märkides, et teda ajendas sellele vajadus kuhugi kuuluda ja end ägedaks teha. Ta loodab, et oma loo jagamisega ajendab ta mõnda teist praegust kiusajat oma käitumist teiste suhtes ümber hindama.

Tanel Padar pani õla alla diabeedihaigete laste toetuskampaaniale

21.09.18 ... 27. septembril toimub Hansa Rotary Klubi heategevuslik kontsert ja õhtusöök, millele on õla alla pannud ka Tanel Padar koos bändiga. Õhtust saadav tulu annetatakse Eesti laste ja noorte diabeediühingule insuliinipumpade ostmiseks lastele ja noortele.

Riho Rõõmus: tänu Nõukogude liidu trossidele laulukaarel ohtu alla prantsatada ei ole

21.09.18 ... Tallinna lauluväljakul käivad ehitustööd, mida pole nähtud laulukaare ehitamisest saati ja Riho Rõõmuse sõnul kerkivad laulukaare alla ka Eesti kõrgeimad tellingud. Kuigi laudise puhul oli ajale allavandumine aja küsimus, polnud laulukaarel sellegipoolest ohtu päris alla prantsatada.

Joosep Matjus: välisriikides loodusfilme tehes mõistan ikka ja jälle, kui võimas on Eesti loodus

21.09.18 ... Põtrade pulmamäng, haruldased kaadrid huntidest ning hingematvad maastikud läbi nelja aastaaja – see on vaid väike osa vaatemängust, mida pakub režissöör Joosep Matjuse loodusfilm "Tuulte tahutud maa". Kui Matjuse eelnevad filmid on keskendunud inimese ja looduse suhtele, siis seekord on ta jäädvustanud Eesti metsiku looduse selle kõige puhtamal kujul. Filmi maailmaesilinastus toimub Matsalu loodusfilmide festivalil.

Narvas algab festival Station Narva

21.09.18 ... Reedel algab Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Esimest korda toimuva ja kuni pühapäevani vältava festivali keskmes on rahvusvaheline muusikaprogramm Kreenholmi kompleksis ja RoRo klubis.

Kohus määras lapse vigastamises süüdistatud Elton Johnile ja tema abikaasale valuraha

21.09.18 ... Kohus määras valuraha Elton Johnile ja tema abikaasale David Furnishile, kelle koer oli kõmulehe andmeil väikese tüdruku sandistanud.

Noor disainer Gita Siimpoeg tuleb TFW-l välja oma teise kollektsiooniga

21.09.18 ... 23-aastane noordisainer Gita Siimpoeg, kes esitles 2016. aasta Tallinn Fashion Weekil oma esimest rõivakollektsiooni, näitab seekordsel sügisesel Tallinna moenädalal GITA kollektsiooni number kaks, mis kannab nime "Trust No Bitch".

Tule ETV+ saate "Grimmituba" publikuks

21.09.18 ... ETV+ ja Vene teater teevad koos uut saatesarja, mis on pühendatud teatri eesolevale juubelile. 23. ja 24. septembril on võimalik tulla uue teatrisaate publikuks.

Galerii: Tallinna saabus kaks uhket purjelaeva

21.09.18 ... Tallinna linna kutsel saabusid reedel Tallinna Vanasadamasse maailma ühed suuremad purjeõppelaevad - STS Sedov ja STS Mir, mille pardad on nädalavahetusel tasuta avatud kõigile huvilistele.

Kultuuriportaal soovitab: Kieslowski "Kolm värvi. Valge" ETV2-s

21.09.18 ... 21. septembril jõuab ETV2 ekraanile teine osa Krzysztof Kieslowski "Kolme värvi" triloogiast, mis kannab nime "Kolm värvi. Valge".

ERR vahendab paavst Franciscuse Eesti visiiti raadios, teles ja veebis

21.09.18 ... Ajaloolist külaskäiku Eestisse kajastavad 25. septembril otselülitustega nii ETV, ETV+, Vikerraadio, Raadio 4 kui ka uudisteportaal ERR.ee.

Endine USA räpimogul mõisteti 28 aastaks vangi

21.09.18 ... USA endine räpimogul ja plaadifirma Death Row Records asutaja Marion "Suge" Knight mõisteti 28 aastaks vangi 2015. aastal õnnetuskohalt põgenemise eest.

Lola Liivat: kui ma poleks kunstnikuks hakanud, oleksin loomaaias talitaja

21.09.18 ... "OP+" sõitis külla 90-aastasele kunstnikule Lola Liivatile tema maakoju Võrumaale, kus tuli juttu nii tema loomingust kui ka sellest, kes oleks võinuks temast kunstniku asemel saada.

Vikerraadio kutsub laupäeval Vabaduse väljakule virgutusvõimlemisele

21.09.18 ... Laupäeval, 22. septembril kell 10.15 väljub Vikerraadio "Virgutusvõimlemine" eetrist linnaruumi.

NUKU muuseumi kontserdisari alustab nukkude keskel

21.09.18 ... 27. septembril jätkub NUKU teatri kontserdisari, kus muusikud astuvad üles tavatus paigas – teatrinukkude keskel.

Raadio 2 teeb otseülekande Tricky kontserdist festivalil Station Narva

21.09.18 ... 21. septembri õhtul kell 22:30 algab Raadio 2 eetris otseülekanne Tricky kontserdist festivalil Station Narva. Kohal on Raadio 2 tiim - Sander Varusk, Margus Kamlat, Erik Morna.

Tartu tudengipäevad saavad hoo sisse pannkoogihommikuga

21.09.18 ... Esmaspäeval algab traditsioonilise pannkoogihommikuga Tartu tudengipäevade sügisfestival. Festivali kavast leiab üle saja erineva ürituse, mis toovad eredaid elamusi nii tudengitele kui ka linnarahvale.

PÖFFi avab Tom Lowe suurfilmi "Ärkamine" maailmaesilinastus

21.09.18 ... Pimedate Ööde filmifestivali avamisel toimub orkestri ja koori saatel kuue aasta jooksul 35 riigis üles võetud linateose "Ärkamine" maailmaesilinastus.

Kuula: ilmus Prince'i seniavaldamata album "Piano and a Microphone 1983"

21.09.18 ... 21. septembril jõudis voogedastusplatvormidele, CD'le ja vinüülile Prince'i seniavaldamata album "Piano and a Microphone 1983", kus kuuleb nii varem avaldatud lugusid kui ka uusi lugusid ja töötlusi teiste muusikast.

Briti muusikaauhinna Mercury Prize võitis Wolf Alice

21.09.18 ... 20. septembril selgus 2018. aasta Mercury Prize'i võitja, kelleks oli rockbänd Wolf Alice plaadiga "Visions of a Life". Auhinnaga tunnustatakse möödunud aasta parimat Briti albumit.
uus saade!

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: