Uudised

Väikesed kriitikud jäid uue Lotte-filmiga rahule

16.12.18 ... Uue aasta alguses jõuab kinolinale Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi järgmine linateos "Lotte ja kadunud lohed".

Chihuahua Sõprade Liit korraldas jõulupeo

16.12.18 ... Chihuahua Sõprade Liit korraldas pühapäeval sülekoertele traditsioonilise jõulupeo "Päkapiku mängutund".

ERR.ee video: Liisi Koiksoni ja Robert Jürjendali trio jõulukontsert

14.12.18 ... 16. detsembril toimus ERRi Uudistemaja 1. stuudios Liisi Koiksoni ja Robert Jürjendali trio kontsert "Valge maa", mis jõudis Klassikaraadio vahendusel miljonite kuulajateni üle maailma.

Eesti tuntuim žüriiliige Olav Osolin: ma pole kunagi hinnanud loomi ega olnud iludusžüriis

16.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas Olav Osolin, kes rääkis enda kümnetest žüriitöödest läbi aastate. Samuti avas ta 1988. aasta reklaami "Lahkudes kustuta valgus" tausta, mis võitis Cannes'i reklaamifestvalilt pronkslõvi.

Maarja-Liis Ilus: ühel hetkel tuleb aeg, kui jaksan ka uusi lugusid teha

16.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas laulja Maarja-Liis Ilus, kellega tuli juttu nii tema esimesest lapsest Iirisest kui ka muusikutööst, mis lapse kasvatamise kõrvalt mõneks ajaks soiku jäi.

Aimar Ventsel. Eesti artistid Nõukogude Liidu kultuuritööstuses

16.12.18 ... Eesti artistide loomingut tuntakse endise Nõukogude Liidu avarustes päris hästi, näiteks Venemaal käiab seda enamik retromuusika raadiojaamu.

Ivo Tšetõrkin, Genka ja Jakob Rosin käisid Amazonases kolmenädalasel reisil

16.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Henry "Genka" Kõrvits, Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin, kes käisid koos veel nelja inimesega kolmenädalasel reisil Amazonases. Sellest, miks nad sellise reisi ette võtsid ja mida nad seal täpselt nägid, tuli saates juttu.

Galerii: Vene teater tähistas 70. sünnipäeva

16.12.18 ... Vene teater tähistas 15. detsembril toimunud juubelikontserdiga teatri 70. sünnipäeva. Samal päeval anti välja ka juubeliraamat, Elle Agranovskaja "Maja V väljaku ääres".

Kai Aareleid. Oodi – elutuba keset Helsingit

16.12.18 ... Mitmekülgne raamatukogu, ennekõike ju avalik ruum, tundub spordiplatside, anticafé'de või jõlkudes süvahängimise kõrval tõsiseltvõetava alternatiivina.

ETV2 teemaõhtu on sel korral pühendatud Feliks Kargule

16.12.18 ... Näitleja Feliks Kark tähistas 13. detsembril oma 85. sünnipäeva ning sel puhul keskendub tema olulisematele teletöödele ka ETV2 teemaõhtu.

Vaata: Tõnu Kark meenutas "Autoportrees" olulisemaid filmirolle läbi karjääri

16.12.18 ... Saate "Autoportree" hooaja võttis kokku näitleja Tõnu Kark, kes rääkis filmist ja oma filmirollidest, sest neid on tal üle poolesaja. Teatrirolle on see-eest karjääri jooksul kogunenud enam kui 80.

Palamuse muuseumit külastas avamisnädalal tuhatkond inimest

16.12.18 ... Möödunud nädalavahetusel pärast põhjalikku uuendust avatud Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakooli muuseumit külastas nädala jooksul tuhatkond inimest, mida muuseumi arendusjuht Janek Varblas peab suurepäraseks tulemuseks.

"Ongi Koik" | Uudiseid meilt ja mujalt

15.12.18 ... Saate "Ongi Koik" uudisterubriigis said sel korral oma löögi nii Airbaltic, venelaste feik-robot, Angela Merkel ja isegi Eesti kõrge õllehind.

"Ongi Koik" | Nädala rant

15.12.18 ... Saates "Ongi Koik" võeti rubriigis "Nädala rant" sel korral ette Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri intrigeerivad teod.

"Ongi Koik" | Poliitkorrektor Cevin-Honda Dummberg

15.12.18 ... Saates "Ongi Koik" sai sõna poliitkorrektor Cevin-Honda Dummberg, kelle arvates tuleks jõululaul "Piparkoogipoisid" täielikult ümber muuta.

"Ongi Koik" | Marko Pomerants: ma ei loe peaaegu üldse uudiseid

15.12.18 ... Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik võtsid saate "Ongi koik" rubriigis "Valimiskompass" sel korral pihtide vahele Riigikogu liikme ja erakonna Isamaa Lääne-Virumaa piirkonna esimehe Marko Pomerantsi.

78-aastane Rein Pärn on tänavu jooksnud sada maratoni

15.12.18 ... Kinnitamata andmetel on maailmas ainult üks 78-aastane mees, kes on aasta jooksul läbi jooksnud ei rohkem ega vähem kui sada maratoni. See mees on Rein Pärn, kelle arvele on selle aasta jooksul kogunenud 4219 jooksukilomeetrit. Rekordimehe unistus on elu jooksul joosta viiesajal maratonil.

Kultuuriportaal soovitab: "Elizabeth" ETV-s

15.12.18 ... 15. detsembril jõuab ETV ekraanile Shekhar Kapuri linateos "Elizabeth", kus astuvad üles Cate Blanchett, Geoffrey Rush ja Christopher Eccleston.

"Ringvaade" tutvus mootorispordimuusemi Momuga

15.12.18 ... Turba asulas Ellamaa elektrijaamas on juba mõnda aega avatud Momu ehk Eesti mootorispordi muuseum. Jüri Muttika käis seal masinaid vaatamas ja kohtus ka kolme meistriga.

Meelis Oidsalu. NO99 põlenud ihud – kollektiivi uuestisünd

15.12.18 ... Mind on jäänud painama, kui vähe tähele­panu pälvis teatri NO99 tegutsemise ja selle enneaegse lõpetamise ajal trupp. Mulle polnud NO99 Ojasoo ega Semperi ega Epneri teater, vähemalt mitte sellisel määral, nagu see kajastusist nähtub. NO99 oli trupiteater ning selle palju kiidetud ühiskondlikkus sai võimalikuks tänu näitlejaile, kes mõjutavad mu elu- ja enesetaju siiani.

Klubi Studio toob seitsmenda sünnipäeva puhul Eestisse Briti produtsendi Swindle

15.12.18 ... 15. detsembril esineb klubi Studio seitsmenda sünnipäeva puhul. Suurbritanna muusik ja produtsent Swindle. Lisaks tema valivad plaadimängijate taga muusikat Bisweed, Ruff ja Muudu.

Metropolitan Opera toob kinodesse "La Traviata"

15.12.18 ... Forum Cinemas kinodes linastub 15. ja 16. detsembril Metropolitan Opera hooaja uuslavastusena Giuseppe Verdi tragöödia "La Traviata".

Uuring: Eesti televaataja lemmikseriaal on "Õnne 13", teisel kohal "Pank"

15.12.18 ... Eesti televaatajad peavad kõige paremaks kodumaiseks teleseriaaliks juba 26 aastat järjest eetris olnud "Õnne 13". Sarja nimetas parimaks viiendik uuringufirma Norstat küsitletud eestlastest, teisele kohale tuli 16 protsendiga vastajatest uustulnuk "Pank".

Galerii: Käru muuseum korraldas Tallinnas lastekärude paraadi

14.12.18 ... Reedel korraldas Käru muuseum Tallinnas lastekärude paraadi, millega koguti raha kahe 19. sajandi käru ostmiseks ja mitme käru renoveerimiseks.

Lapsnäitlejad proovisid "Eia jõulud Tondikakul" lauamängu

14.12.18 ... "Ringvaates" olid külas näitlejad Paula Rits ja Siim Oskar Ots filmist "Eia jõulud Tondikakul" ja Helena Maria Reisner filmist "Seltsimees laps", kes proovisid saate jaoks ühiselt "Seltsimees lapse" lauamängu.

Pearu Paulus: mulle meeldib spordis pingeid välja elada

14.12.18 ... "Ringvaates" oli külas Pearu Paulus, kelle ansambel 2 Quick Start tähistab sel aastal 25. sünnipäeva. Saates tuli juttu nii tema muusikuteest kui ka sellest, miks ta on otsustanud oma eraelu avalikkuse eest varjul hoida.

Sandra Peets elust Egiptuses: ma ei tohtinud kodust välja minna

14.12.18 ... Kirjastus Petrone Prints andis välja Sandra Peetsi raamatu "Minu Egiptus. Kaunis kaos", kus autor räägib loo sellest, kuidas ta 2012. aastal Hurghadas armastuse otsa komistas ja viieaastase kaugsuhte järel Egiptusesse kolis. "Ringvaates" avas ta Egiptuse igapäevaelu lähemalt.

78-aastane Rein Pärn jookseb oma selle aasta sajanda maratoni

14.12.18 ... Kui 78-aastane rekordmaratoonar Rein Pärn septembris "Ringvaate" stuudios diivanil istus, oli tal tänavu joostud alles 79 maratoni, 15. detsembril jookseb ta aga selle aasta sajandat maratoni. Grete Lõbu käis temaga trennis kaasas.

Vaata "Ongi Koik" saatest välja jäänud lõiku: väga suur intervjuu

14.12.18 ... "Ongi Koik" saate teostusgrupp pakub ERR.ee lugejaile eksklusiivse võimaluse tutvuda saate materjaliga, mis tele-eetrisse ei jõua.

Freddy uuest Psychoterrori plaadist: ei ole mõtet end kindlatesse raamidesse seada

14.12.18 ... Ligi 30 aastat tegutsenud eesti punkrocki lipulaev Psychoterror avaldas uue albumi "Käärid", kus 16 loo hulgas ei ole mitte ühtegi klassikalist punklugu.

Loomaaed kogub ahvipäeval ahvide ja nende elupaikade kaitseks vanu mobiiltelefone

14.12.18 ... Laupäeval, 15. detsembril tähistab loomaaed rahvusvahelist ahvipäeva. Loomaaia primaadid saavad kingitusi ning külastajad kuulda harivaid ja põnevaid lugusid. Lisaks sellele juhib loomaaia ahvipäev tähelepanu meie lähimaid sugulasi ja nende looduslikke elukeskkondi ohustavatele tegevustele. Sel eesmärgil avatakse Troopikamajas materjalide ümbertöötlemisse suunamiseks vanade telefonide kogumiskast.

Kultuuriportaal soovitab: "Noored kuked" ETV2-s

14.12.18 ... 14. detsembril jõuab ETV2 ekraanile režissöör Barry Levinsoni 1996. aasta linateos, kus astuvad üles Kevin Bacon, Brad Pitt, Jason Patric, Minnie Driver, Robert De Niro ja Dustin Hoffman.

Ines ja Karl-Erik Taukar esinesid "Terevisioonis"

14.12.18 ... Tänahommikuses "Terevisioonis" olid koos laval Ines ja Karl-Erik Taukar, kes lähevad ka ühisele tuurile.

Kaspar Viilup jõulumuusikast: Frank Sinatrat pole veel keegi ületanud

14.12.18 ... "Terevisioonis" rääkis jõulumuusika traditsioonist ja praegustest trendidest ERR Menu toimetaja Kaspar Viilup. Juttu tuli nii klassikalistest jõuluhittidest kui ka uuest kodumaisest muusikast, mis hästi pühade ajaks sobib.

Selgusid Rock'n'rolli Kuulsuste Koja uued liikmed

14.12.18 ... 2019. aastal võetakse Rock'n'rolli Kuulsuste Koja uute liikmetena vastu Radiohead, The Cure, Janet Jackson, Stevie Nicks, Roxy Music, Def Leppard ja The Zombies. Pärast 2004. aastat pole ühel aastal nii palju uusi liikmeid kuulsuste kotta vastu võetud. Ühes nendega kuulub kuulsuste kotta nüüd 330 liiget.

Laulukonkurss "Bravo!" ootab salvestusele publikut

14.12.18 ... Rahvusvaheline laulukonkurss "Bravo!" ootab avalikele salvestustele publikut.

Tommy Cashi Tallinna kontserdil astub üles ka Charli XCX

14.12.18 ... 29. detsembril toimub Saku Suurhallis Tommy Cashi uue albumi "¥€$" esitluskontsert. Kontserdist võtab osa ka Briti popstaar Charli XCX, kelle viimasel albumil Cash kaasa lõi.

"Plekktrummi" taob Marko Mäetamm

13.12.18 ... Tuleval nädalal on ETV2 saate "Plekktrumm" külaliseks kunstnik Marko Mäetamm.

Eesti Muusikaauhindade kandidaatide hulgas jätkub hip-hopi võidukäik

14.12.18 ... Neljapäeval, 13. detsembril toimus Eesti Fonogrammitootjate Ühingu (EFÜ) kontoris tänavuste muusikaauhindade kandidaatide kategooriatesse paigutamine. 13. detsembri seisuga oli EFÜle laekunud 172 albumit, mis soovivad kandideerida Eesti Muusikaauhindadele.

Ariana Grandelt ilmus uus lugu

14.12.18 ... Ameerika laulja Ariana Grande andis reedel välja uue loo "imagine".

ASAP Rocky andis välja muusikavideo loole "Tony Tone"

14.12.18 ... Ameerika räppmuusik ja produtsent ASAP Rocky andis reedel välja muusikavideo loole "Tony Tone", mis pärineb mehe tänavu augustis ilmunud albumilt "TESTING".

Vaata: teleseriaal "Pank", üheksas osa

13.12.18 ... Vaata üheksandat osa kümneosalisest suurseriaalist "Pank".

Uku Suvistele elas Venemaa talendisaates kaasa isa Raivo

13.12.18 ... Uku Suviste teeb Venemaa talendisaates "The Voice" peadpööritavat tähelendu, pääsedes saate poolfinaali. Uku hiljutisele esitusele elas publiku seas kaasa ka tema produtsendist isa Raivo Suviste.

Jelena Skulskaja Mihhail Barõšnikovi etteastest Eestis: ta ei karda, et on 70-aastane

13.12.18 ... Vene-Ameerika näitleja ja balletitantsija Mihhail Barõšnikov esinebLinnateatri Talveöö Unenäo festivalil lavastusega "Brodski/Barõšnikov" ning on terve nädala veetnud Eestis. Lavastust käis vaatamas mehe suur fänn Jelena Skulskaja.

Eesti kinodesse jõuab Leedu taasiseseisvusaja vaadatavuselt kolmas film "Tuhk lumel"

13.12.18 ... Homsest jõuab Eesti kinodesse Leedu taasiseseisvusaja vaadatavuselt kolmas film. USA-ga koostöös valminud leedu küüditamislugu "Tuhk lumel" on rahvusvahelisele publikule suunatud inglisekeelne film, kus mängivad mitmed tuntud Euroopa näitlejad.

Lasnamäelt pärit Viktoria Ladõnskaja: "Lasnagorski" vaadates mõtlesin, et päriselus nii pole

13.12.18 ... Riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja, kelle lapsepõlv möödus Lasnamäel, vaatas ETV+ komöödiasarja "Lasnagorsk", kuid tõdes, et ei tundnud seal ära oma kogemusi.

Selgusid Raadio 2 räpikonkursi võitjad

13.12.18 ... Raadio 2 räpikonkursil "Sina ka!" kuulutati välja võitjad kolmes kategoorias.

Vaata, kuidas esinevad Ott Lepland ja Noorkuu

13.12.18 ... Täna hommikul olid "Terevisioonis" esinemas muusik Ott Lepland ja ansambel Noorkuu.

Piltuudis: Televaataja küsib, kas Reimo Sildvee ja Urmas Paet on sama inimene

13.12.18 ... ETV2 satiirisaate "Ongi Koik" teostusgrupi teatel juhtis tähelepanelik televaataja Maria Rozbaum tähelepanu asjaolule, et tuntud telenägu ja saate toimetaja Reimo Sildvee ning Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet on üks ja sama inimene.

Treiler: "Panga" eelviimases osas peab Toomas langetama suure otsuse

13.12.18 ... Vaata treilerist, mis suuna võtab "Panga" üheksas osa, mis jõuab ETV eetrisse neljapäeval, 6. detsembril.

tantsi kaasa!

Lastejaama jõulukalender

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: