Uudised

Aasta arst vastas vaatajate küsimustele: doktor Google aitab teinekord päris hästi

16.01.18 ... "Ringvaade" kutsus oma vaatajaid üles Facebooki kirjutama küsimusi, millele nad sooviksid saada vastuseid värskelt Eesti aasta arstilt Karmen Jollerilt. Stuudios andis Joller suurele hulgale küsimustele ka vastuse.

Eesti uus rahvustoit on karamellikattega astelpaju-kaerakile

16.01.18 ... Toiduakadeemia asus otsima Eestile kaasaegset rahvustoitu, kuna saja aastaga on meie toidulaud tundmatuseni muutunud ning nende arvates vajab Eesti uusi rahvus- ja rahvatoite. "Ringvaates" tutvustas konkursi korraldaja Tarvo Kullamaa nelja finalisti ning selgus ka võitja.

Vanemuises esietendub Euripidese tragöödia ainetel "Medeia"

16.01.18 ... 20. jaanuaril esietendub Vanemuise Sadamateatris Euripidese tragöödia ainetel valminud "Medeia", mille autor ja lavastaja on Tiit Palu.

Möödunud nädala teletabelit valitses ETV

16.01.18 ... Läinud nädalal jõudis Kantar Emori vaadatumate saadete esikümnesse vaid ETV toodang.

ETV2 uus sari viib noorte tantsijate ja muusikute maailma

16.01.18 ... Uue Kanada seriaali "Rambipalavik" tegevus toimub prestiižses muusika- ja tantsukoolis, kus grupp andekaid noori järgib oma unistusi, et saada parimaks.

Politsei hinnangul puuduvad Dolores O'Riordani surmas kahtlased asjaolud

16.01.18 ... Metropolitani politsei ei käsitle ansambli The Cranberries laulja Dolores O'Riordani surmajuhtumit kahtlasena.

Otseülekanne reedel: Eesti Filmi Instituudi pressipäev

16.01.18 ... 19. jaanuaril toimub kinos Sõprus Eesti Filmi Instituudi pressipäev, kus tutvustatakse esimesel poolaastal linastuvad Eesti filme.

Enamik võltsrahast on äratuntav juba sõrmede vahel katsudes

16.01.18 ... Eksimatult saab pärisraha ära tunda vesimärgi järgi, aga turvaelemente, mida kahtluse korral kontrollida, on veelgi. Noored Antero ja Sonja proovisid järgi, kas tunnevad eksimatult ära õiged eurod.

Rändfestival Acoussion Winter kuulutas välja esimesed esinejad

16.01.18 ... Pop-up muusikafestival Acoussion jõuab veebruaris oma rännakuil legendaarse vanalinnakino Helios pompoossete lagede alla ja videoprojektsioonidega ilmestatud seinte vahele.

Henrik Roonemaa Facebooki uuendustest: inimesed ei taha oma hommikusöögist rääkida

16.01.18 ... Paar päeva tagasi teatas Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kavast teha olulisi muudatusi keskkonna uudisvoos. Selle tagajärjel kasvab selles kasutajate endi tehtud postituste osakaal. Tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa ei usu aga, et katse juurte juurde tagasipöörduda sujub ladusalt.

Video: Californias paiskus auto läbi maja teise korruse seina

16.01.18 ... USA meedias on pälvinud palju tähelepanu kummaline liiklusõnnetus California osariigis Orange'i maakonnas. Nimelt paiskus pühapäeval Santa Anas asuva maja teise korruse seinast läbi maanteel kihutanud sõiduauto. Juhtumi jäädvustas ka lähedal liikunud sõiduki pardakaamera.

Tartu korraldab Baltikumi suurima üliõpilasfestivali

16.01.18 ... Tartus toimub juunis rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Baltikumist, Põhjamaadest ning Eestist.

Erkki-Sven Tüür: selles teoses on soomeugri hõimu sünnilugu

16.01.18 ... "Plekktrummi" saatekülaliseks oli helilooja Erkki-Sven Tüür, kelle uue sümfoonia “Mythos” maailma esmaettekanne toimub 16. jaanuaril Tallinnas. Saates avati uue sümfoonia tagamaid ja arutleti muusika loomise üle.

Otseülekanne homme: kohtumine filmikasseti "Paha lugu" tegijatega

16.01.18 ... 17. jaanuaril toimub kinos Sõprus filmikasseti "Paha lugu" erilinastus, kus on kohal filmitegijad Andres Maimik, Katrin Maimik ja Rain Tolk. Vestlust modereerib Kaspar Viilup.

Autorid kingivad Eesti juubeli puhul lasteaedadele raamatuid

16.01.18 ... Lasteraamatu „Konnapoiste talvejutud“ autorid Risto Kask ja Kadri Veersalu kingivad Eesti Vabariigi juubeli puhul lasteaedadele 100 raamatut. Eesmärgiks on lasteaedade raamatuvalikut mitmekesistada ning kutsuda lapsi üles lugema.

Invaliidsuspensionil juhtkoer otsib uut kodu

15.01.18 ... 15-aastaselt nägemise kaotanud Maarja Haameri asendamatuks abiliseks oli juhtkoer Emma, kes haigestus ootamatult epilepsiasse. Maarja pidi võtma vastu raske otsuse ning tagastama kaheksa-aastase koera, sest ei saanud temaga enam hakkama.

Postimees valis veduriks Enn Kunila

15.01.18 ... Postimees valis 2017. aasta kultuuriveduriks kunstikollektsionääri Enn Kunila, kelle südameasjaks on Konrad Mägi loomingu tutvustamine  nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Ühistransporti on unustatud nii kumminaisi kui ka kummipuu

15.01.18 ... Ühistransporti unustatakse igapäevaselt eriskummalisi esemeid. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, millised on neist veidraimad.

Ansambli The Cranberries solist Dolores O'Riordan suri 46-aastaselt

15.01.18 ... Ansambli The Cranberries solist Dolores O'Riordan suri 46-aastaselt.

Ansambel Estonian Voices tegi USA-s tugeva debüüdi

15.01.18 ... Estonian Voices esines USA suurimal muusikavaldkonna professionaalide kogunemisel.

Catherine Deneuve vabandas ahistamisohvrite ees

15.01.18 ... Prantsuse näitlejanna Catherine Deneuve, kes ründas möödunud nädalal feministlikke sotsiaalmeediakampaaniaid nagu #MeToo ja selle prantsuse analoogi #Balancetonporc, vabandas ametlikult ahistamisohvrite ees.

Harry Potteri fännifilm avaldati täispikkuses Youtube'is

15.01.18 ... Harry Potteri fännide tehtud film "Voldemort: Origins of the Heir" sai filmiettevõttelt Warner Bros kauaoodatud loa ning avaldati Youtube'i keskkonnas.

Eesti muusikud võitlevad kuulmisprobleemidega, oma loo rääkis trummar Andres Oja

15.01.18 ... Trummar ja Vikerraadio saatejuht Andres Oja rääkis Eric Claptoni kuulmisprobleemi valguses, et sarnased probleemid kimbutavad ka mitmeid Eesti muusikuid.

Mark Wahlberg annetas kordusvõtete eest saadud raha Time's Up liikumisele

15.01.18 ... Möödunud nädalal šokeeris filmimaailma uudis, et Mark Wahlberg teenis naiskolleeg Michelle Williamsist filmi "All the Money in the World" kordusvõtete eest 1500 korda rohkem raha. Näitleja otsustas teenitud tulu annetada seksuaalse ahistamise vastasele liikumisele Time's Up.

Kiusamisvaba kool on koolides aidanud kiusamist vähendada neljandiku võrra

15.01.18 ... SA Kiusamisvaba kool on tänaseks tegutsenud viis aastat. Intervjuus kiusamisvastase programmi tulemuste kohta rääkis sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar, et programmis selle algusest peale osalenud koolides on kiusatute osakaal vähenenud 22 protsendilt 16-le ehk enam kui neljandiku võrra.

Äripäeva kirjastus sai Trumpi-raamatu kirjastamisõiguse Eestis

15.01.18 ... Micheal Wolffi USA-s kirgi kütnud raamatu "Fire and Fury: Inside the Trump White House" kirjastamisõiguse Eestis võitis Äripäeva kirjastus. Raamatule tekkis eesti keeles viis huvilist. Ühe pakkumises osalenud kirjastuse sõnul kruviti küll hind otstarbetult kõrgeks.

Kolme Emmyga komöödiatäht tuleb Tallinna

15.01.18 ... 21. märtsil astub Vene kultuurikeskuses esmakordselt Eesti publiku ette miljoneid inimesi üle maailma naerutav komöödiastaar Rob Schneider.

Kolleegid üllatasid Elo Ellermaad otse-eetris sünnipäevaõnnitlusega

15.01.18 ... "Terevisiooni" uudistelugeja Elo Ellermaa oli just lõpetanud viimaste hommikuste uudiste lugemise, kui tema selja taha ilmusid otse-eetris Piret Järvis, Reimo Sildvee ja Juhan Kilumets lilledega ning Elole sünnipäeva puhul õnnitlusi ja kallistusi jagama hakkasid.

Algas registreerimine teisele Eesti muusikavideote festivalile

15.01.18 ... Festivalil näidatakse videoid kahe suure saali ekraanidel. Peale ametlikku osa astub üles Liis Lemsalu & Bänd ning videodisko kestab varahommikuni.

Aasta esimesse "Plekktrummi" tuleb külla Erkki-Sven Tüür

15.01.18 ... "Plekktrumm" alustab uut hooaega 15. jaanuaril, kui saatesse tuleb külla helilooja Erkki-Sven Tüür.

Aziz Ansarit süüdistatakse seksuaalrünnakus

15.01.18 ... 23-aastane naine – kes nimetab end Grace'iks – väidab, et koomik ja näitleja Aziz Ansari ignoreeris tema korduvaid palveid septembris toimunud kohtingu ajal seksuaalne kontakt lõpetada. Ansari sõnul oli kõik konsensuslik.

"AK. Nädal" tutvus "Jõulutunneli" toel sisustatud erilise treeningsaaliga

14.01.18 ... "Aktuaalne kaamera. Nädal" käis vaatamas, kuidas käib elu äsja avatud liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaalis, mille sisustamiseks kogus 2016. aastal annetusi ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel".

Reinu talus peetakse nutriaid ja pesukarusid, kes on mõlemad Eestis keelatud liikide nimekirjas

14.01.18 ... "Maahommik" käis külas Reinu talus, kus peremees Peeter Raja näitas enda kasvatatavaid nutriaid ja pesukarusid, kes mõlemad on tänaseks Euroopa Liidu seaduste kohaselt ka Eestis keelatud liikide nimerkirjas.

Marju Länik: ma ei kujutanud ette, et laulmisest saab minu elukutse

14.01.18 ... "Prillitoosi" saatejuht Reet Linna tegi pika intervjuu Marju Länikuga, kellega tuli juttu nii tema pikast muusikukarjäärist kui ka sellest, miks ta otsustas sel aastal Eesti Laulul osaleda.

Toomas Kirss: Eesti naised on filmides ja sarjades tehtud koledaks

14.01.18 ... "Hommik Anuga" saates oli külas produtsent ja režissöör Toomas Kirss, kes rääkis peagi ilmuvast "Pilvede all" filmist, meenutas tehtud sarju ja rääkis, mida tema arvab Hollywoodis lahvatanud ahistamisskandaalidest.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste: unistuste asi on Raimond Valgre akordion

14.01.18 ... 2015. aastal ühendasid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Eesti muusikud oma jõud ning alustasid Eesti levimuusika ajaloo kogumiskampaaniat eesmärgiga teha 2018. aasta kevadel Eesti Vabariigile 100. juubeliks väärikas kingitus. "Hommik Anuga" saates oli külas Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste, kes oli saatesse võtnud kaasa mõned esemed, mis jõuavad mais avatavale näitusele.

Henry-Laur Allik: Charles Mansoni üürikeseks jäänud muusikakarjäär

14.01.18 ... Hiljuti novembris minetas hinge kultuslik sektiliider Charles Manson. Vaatamata sellele, et mõrvad sooritasid hoopis tema jüngrid, mäletab maailm Mansonit kui psühhopaati ja sarimõrvarit. Koletute veretööde varju on jäänud Mansoni musikaalne pool ja tema salvestatud muusika.

Selgusid konkursi "Saksa keel meie ümber" parimad

14.01.18 ... Tallinna Ülikool saatis Eesti koolides saksa keelt õppivatele noortele üleskutse otsida oma kodus, kodukohas ja koolis saksakeelseid tekste ja sümboleid ning siduda need esitluseks. Tänaseks on selgunud ka parimad.

Eesti ainus naislõhkemeister Teele Tuuna: igapäevaselt ma ohu peale ei mõtle

14.01.18 ... "Hommik Anuga" saates oli külas Eesti ainus naislõhkemeister, kellel on tänu sellele tööle õnnestunud näha kõrvalt ka suurte Hollywoodi kassahittide eriefektide tegemist.

Selgusid Briti muusikaauhindade nominendid, nimekirja juhivad Dua Lipa ja Ed Sheeran

14.01.18 ... 13. jaanuaril avaldati Briti muusikaauhindade nominedid, kus enim nominatsioone korjasid Dua Lipa (5) ja Ed Sheeran (4).

"Eesti lugude" ankeet. Martti Helde: "Eesti lood" on väga õigel kohal

14.01.18 ... 8. jaanuaril jõudis ETV ekraanile selle hooaja esimene "Eesti lugude" film, režissöör Martti Helde "Kümme, üheksakümmend". Tegime temaga lühikese intervjuu, kus tuli juttu nii filmist kui Eesti dokumentalistikast üldisemalt

Ants Nuut Apelsinist: sellest ei saa ära tüdida, et inimesed rõõmustavad

13.01.18 ... "Hommik Anuga" saates on külas Apelsini asutajaliiked Tõnu Aare ja Ants Nuut, kes lisaks lühikesele intervjuule esitasid saates ka kaks lugu. Saade on eetris pühapäeval, 14. jaanuaril kell 10.00.

Kirjastus Varrak andis välja Neil Gaimani "Põhjala müüdid"

13.01.18 ... Kirjastus Varrak avaldas ulmekirjanik Neil Gaimani teose "Põhjala müüdid", kus on valik tema tõlgendusi tuntud müütidest, nende seas näiteks lood Thorist, Odinist ja Ragnarökist.

François Ozon: lavastajana on huvitav proovida näha, mis on suletud uste taga

13.01.18 ... "Kuidas ollakse prantslaslik?" Juhm Poola ajakirjanik oli just küsinud prantsuse tipplavastajalt François Ozonilt päeva kõige jaburama küsimuse. Piinlik paus. Oleks tahtnud vahele karjuda, et prantslaslikkust võiks ju vabalt kirjeldada ka selle abil, et prantslane ei küsiks iialgi nüansseeritud mõistele nii labast selgitust.

Uus muusikavideo viib Taylor Swifti seiklema mööda öiseid suurlinnatänavaid

13.01.18 ... 12. jaanuaril avaldas Taylor Swift muusikavideo loole "End Game", mis pärineb tema 2017. aasta lõpus ilmunud kauamängivalt "Reputation".

Raamatusarja "Looduse lood" uus teos uurib geniaalseid linde

13.01.18 ... Kirjastus Tänapäev annab välja raamatusarja "Looduse lood" järjekordse teose, milleks on kirjanik Jennifer Ackermani "Geniaalsed linnud".

Kulle Raig: president Kekkose jaoks oli Läänemeri "mare nostrum - meie meri"

13.01.18 ... 13. jaanuaril läheb Vikerraadios eetrisse "Eesti lugu" saatesarja järjekordne osa, kus juttu tuleb raamatu "Kekkonen ja Eesti" kaasautori Kulle Raigiga.

Laulja Maarja Aarma avaldas uue loo

13.01.18 ... Laulja Maarja Aarma avaldas oma ansambliga MA värske singli pealkirjaga "Letter".

Luule Eestile. Kaur Riismaa "Neti.ee"

13.01.18 ... Eesti Vabariigi 100. ja Raadioteatri 90. sünnipäeva aastal kõlab ERR-i raadioprogrammides "Luule Eestile". Raadioteater koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tähistab Eesti Vabariigi juubeliaastat luulelugemisega läbi alanud aasta. Kaur Riismaa esitas luuletuse "Neti.ee"

Eesti kinodesse jõuab Briti linateos "Õnnistatud maa"

13.01.18 ... Alates 12. jaanuarist on Eesti kinodes Suurbritannias eelmisel aastal valminud draama "Õnnistatud maa" ("God's Own Country"), mis toob vaatajateni Yorkshire'i karmidel küngastel lahti rulluva armastusloo.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: