Uudised

Vabariigi aastapäev täidab ERR-i kanalid mitmekülgse eriprogrammiga

21.02.19 ... Eesti Rahvusringhäälingu kanalid vahendavad Eesti Vabariigi sünnipäeva tähtsündmusi terve pühapäeva jooksul alustades 24. veebruari varahommikul riigilipu heiskamisega Pika Hermanni tornist. Pidulik päev kulmineerub õhtuse otseülekandega rahvusooper Estoniast president Kersti Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovski vastuvõtult.

Ivo Felt oscarivõimalusest: "Tõde ja õigus" võiks ookeani taha sobida

21.02.19 ... Suurfilmi "Tõde ja õigus" produtsent Ivo Felt tõdes, et veel on vara rääkida, kas film on Eesti oscarilootus, kuid oma loo poolest on sellel potentsiaali ka piiri taga.

Shanon avaldas uue loo "Täna öösel"

21.02.19 ... Ansambel Shanon sai valmis uue singli pealkirjaga "Täna öösel". Muusika autoriks on Janek Harik ning sõnad kirjutas Taavi Immato.

TMW konverentsil esineb Barry Adamson

21.02.19 ... Tallinn Music Weeki konverentsil esinevad Nick Cave'i ja David Lynchi koostööpartner ning multitalent Barry Adamson, rokibiograaf Zoë Howe ja Helsingi kultuurivedur Gunvor Kronman.

Piltuudis: Sulailm ajas kannikesed õitsema

21.02.19 ... ERR-i lugeja jagas pilti keset veebruarikuud õitsevatest kannikestest. Eesti loodusmuuseumi botaanik-kuraator Jana-Maria Habicht selgitas, et muidu hakkavad kannikesed õitsema aprillis, kuid sulailma tõttu võivad soojemates paikades lilled varem õide puhkeda.

Soomusrong "Wabadus" jõuab Antslasse

21.02.19 ... Neljapäeval, 21. veebruaril jõuab Eesti Vabadussõja 100. aastapäevaks taasloodud soomusrong nr 7 "Wabadus" Antsla raudteejaama, kus viibib kuni 28. veebruarini.

Parkuuritrennid on Kagu-Eesti noorte seas populaarsed

20.02.19 ... Kagu-Eesti metsade vahel tegutseb ühendus Vabadussport, mille eestvedajad on võtnud oma missiooniks noored liikuma panna. Selle jaoks tehakse maakoolides parkuuritrenne, mis on osutunud üle ootuste populaarseks.

Anna Pihl toob ETV ekraanile dokumentaali "Tõde ja õigus. Filmi lugu"

20.02.19 ... "Pealtnägija" kaasautor Anna Pihl tegi dokumentaali filmi "Tõde ja õigus" tagamaadest, selle valust ja vilest.

Sissi Ariana Grandest: ta on pannud uued reeglid sellele, kes on naisartist

20.02.19 ... Ariana Grande saavutas 55 aastat kestnud Billboardi rekordi, hoides Billboard Hot 100 tabeli esimest kolme kohta, mida varem on suutnud vaid The Beatles. "Ringvaates" selgitas Ariana Grande fenomeni muusik Sissi Nylia Benita.

Grete Lõbu heegeldas heategevuseks Yana Toomi

20.02.19 ... Kirjastus Tänapäev annab välja Terje Annusveri raamatu "Heegelda endale kaisupoliitik", mille katsetas järgi ka "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu, heegeldades Yana Toomi kaisulooma, mille annetas vähiravifondile "Kingitud Elu".

Eestis esinevad stand-up muusikud: me ei naera muusika üle

20.02.19 ... "Ringvaate" reporter tegi Skype'i vahendusel intervjuu maailmakuulsate stand-up muusikute Aleksei Igudesmani ja Hyung-ki Jooga, kes annavad 21. veebruaril kontserdi Tallinnas ja 22. veebruaril Tartus.

Galerii: esilinastus Tanel Toomi suurfilm "Tõde ja õigus"

20.02.19 ... 20. veebruaril esilinastus Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud mängufilm "Tõde ja õigus". Režissöör Tanel Toomi ekraniseering paneb ühtlasi punkti EV100 filmiprogrammile.

Taavi Aas Vana Baskini teatrist: loodan, et riigi toetus teatrile taastub

20.02.19 ... Tallinna linn otsustas toetada Vana Baskini teatrit 35 000 euroga. Raha võetakse linna avalike suhete eelarvest. Linnapea Taavi Aasa sõnul saab Vana Baskini teater toetuse linna esimese lisaeelarvega.

Maarja Vaino filmist "Tõde ja õigus": tegijad on Tammsaarele pihta saanud

20.02.19 ... "AK" kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum oli kohal Tanel Toomi filmi "Tõde ja õigus" esilinastusel, et uurida Tammsaare spetsialistilt Maarja Vainolt, mida tema filmist arvab.

Galerii: Rapla kultuurikeskuses avatakse 126-kohaline kino

20.02.19 ... Rapla kultuurikeskuses avati 126-kohaline digitaalne 4K kino, mille ehitamiseks kulus Rapla valla eelarvest 2.1 miljonit eurot, lisaks osteti 225 000 euro eest inventari. Kultuurkapital toetas kinotehnika ostu 60 000 euroga.

Vabariigi aastapäeval näeb taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit

20.02.19 ... 24. veebruaril näeb üle pika aja taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit, kes juhivad vabariigi aastapäevale pühendatud presidendi vastuvõttu ETV-s.

Kultuuriportaal soovitab: "Luik" ETV2-s

20.02.19 ... 20. veebruaril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Ása Helga Hjörleifsdóttiri 2017. aasta linateos "Luik" ("Svanurinn").

Disco Tallinn toob lavale Kraak & Smaaki ja Ivo Linna

20.02.19 ... Reedel, 22. veebruaril toimub endise NO99 ruumides aset pidude- ja kontserdisarja Disco Tallinn järjekordne sündmus eesotsas Hollandi bändi Kraak & Smaak kontserdi ning Peeter Piheli õhtusöögiga. Lisaks astub spetsiaalselt õhtu jaoks kokku pandud "Disco ei peatu" kontserdiga üles Ivo Linna.

Kitarrist Andres Roots annab Šotimaal kolm kontserti

20.02.19 ... Tuleval nädalal annab Tartu kitarrist Andres Roots kolm kontserti Šotimaal: 27. veebruaril Glasgow' Glad Cafe's, 1. märtsil Edinburghi Leith Depot's ja 2. märtsil Loch Lomondi kaldal Buchanan Memorial Hallis.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Alita: Sõjaingel", "Asepresident" ja "Lagle rännakud"

20.02.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" kolme filmi, mida seal nädalal vaatama tasuks minna: Robert Rodrigueze eepiline ulmelugu "Alita: Sõjaingel", kaheksale Oscarile nomineeritud "Asepresident" ja kodumaine portreedokumentaal "Lagle rännakud".

Kohtumisõhtul kuuleb lugusid 33 aastat tegutsenud Singer Vingerist

20.02.19 ... 13. märtsil toimub Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtu ansambliga Singer Vinger. Maarjamäe lossi tallihoones on popmuusika näituse laval ansambli asutajaliikmed Hardi Volmer ja Roald Jürlau. Õhtut juhib Sten Teppan. Ürituse salvestab ERR Menu.

"Pealtnägija" | Helen Sildna: Tallinn Music Week paisus kümne aastaga liiga suureks

20.02.19 ... Taavi Eilat tegi "Pealtnägijas" intervjuu seni kaamera ees pikemaid kommentaare vältinud Helen Sildnaga, kellega tuli juttu nii Narva 2024 projektist kui ka Tallinn Music Weeki võlgadest.

Tartus toimuvale Metallica kontserdile on müüdud 50 000 piletit

20.02.19 ... 18. juulil esineb Tartus Raadi lennuväljal maailma üks mõjukamaid ja edukamaid rokkbände Metallica. Ansambli ainus väliskontsert Baltikumis toimub maailmaturnee "WorldWired Tour" raames Tartus, kuhu on müüdud juba 50 000 piletit.

Victor Crone esineb laupäeval Made In Estonia festivalil

20.02.19 ... Lauluga "Storm" Eesti Laulu võitnud ning Eurovisioonile sõitev Victor Crone on üllatuskülaline laupäeval Kultuurikatlas festivalil Made In Estonia.

Muttika Tartu maratonil: nagu sõda oleks käinud, rada oli verd täis

20.02.19 ... Pikal Tartu maratonil esmakordselt sõitnud Jüri Muttika rääkis oma kogemusest ja tõdes, et viimasena finišisse jõudes tundis ta, et rajal oleks justkui sõda toimunud.

Vaata, kuidas Lenna esitab lugusid oma uuelt albumilt "3X"

20.02.19 ... Täna hommikul oli saates "Terevisioon" külas lauljatar Lenna, kes esitas kaks lugu oma kolmandalt stuudioalbumilt "3X".

Albano Carrisi ja Romina Power annavad Tallinna lauluväljakul ühiskontserdi

20.02.19 ... Itaalia 1980. ja 1990. kuulsaim armastajapaar Albano Carrisi ja Romina Power annavad Tallinnas ühiskontserdi. Lauludega "Felicita", "Sharazan" ja "Ci Sara" inimeste südametesse jõudnud duo esineb esimest ja viimast korda Tallinna lauluväljakul selle aasta 3. augustil.

Toidufilmide festival toob gastronoomilisi kinoelamusi

20.02.19 ... Aprillikuus Eestis esmakordselt toimuv Toidufilmide festival toob kinoekraanile värsked dokumentaalfilmid, mis tutvustavad nii maailmatasemel tippkokkasid kui ka toidutööstuse pahupoolt. Neljal päeval kinos Sõprus aset leidvatel linastustel saab tutvuda ka kohalike gastronoomiavaldkonna tegijatega.

Ligi lõpetas Tartu maratoni murtud roiete ja katkise kopsuga

20.02.19 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kukkus Tartu maratonil, murdis mitu roiet ja vigastas kopsu. Hoolimata sellest lõpetas poliitik maratoni ja on nüüd haiglaravil. ERR-ile ütles Ligi, et halvem oleks olnud maratoni pooleli jätmine.

Laste sõnavõistlusel otsitakse uusi vasteid populaarsetele võõrsõnadele

20.02.19 ... Lastejaam ja lasteajakirjad Täheke ning Hea Laps kutsuvad lapsi üles leiutama uusi sõnu võõrkeelsete sõnade asemele.

Ariana Grande saavutas The Beatlesi 55 aastat püsinud rekordi

20.02.19 ... Ariana Grande saavutas 50 aastat kestnud Billboardi rekordi, hoides Billboard Hot 100 tabeli esimest kolme kohta. Varem on sama suutnud vaid ansambel The Beatles 1964. aastal.

Elina Nechayeva kontserdist Placido Domingoga: tahtsin kiljuma hakata

19.02.19 ... Saku Suurhallis astuvad koos lavale Placido Domingo ja Elina Nechayeva. Lauljatar tõdes, et uudis ühisest kontserdist oli talle positiivses mõttes šokeeriv.

Suri moekunstnik Karl Lagerfeld

19.02.19 ... Väljaande Paris Match andmetel suri teisipäeval 85 aasta vanusena tuntud saksa päritolu moedisainer, kunstnik ja fotograaf Karl Lagerfeld.

Andrei Liimets: "Tões ja õiguses" on Ameerika filmide visuaalset sõnavara

19.02.19 ... Homme esilinastub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi viimane mängufilm, režissöör Tanel Toomi ekraniseering Anton Hansen Tammsaare romaanist "Tõde ja õigus".

Queen esineb Oscari galal

19.02.19 ... Ansambel Queen astub pärast Freddie Mercury edukat eluloofilmi "Bohemian Rhapsody" üles Oscarite galal.

Muusikakoomikud Igudesman ja Joo esinevad Eestis

19.02.19 ... Maailmakuulsad koomikud ja Youtube'i sensatsioonid Igudesman & Joo saabuvad veebruaris oma uue showga "And now Mozart" Eestisse.

Galerii: selgusid Artur Lemba stipendiumi laureaadid

19.02.19 ... Esimest korda andi üle Artur Lemba nimelised loomingulised stipendiumid, mille pälvisid muusikauurija Anna-Sophia Sevagin ning pianistid Johan Randvere ja Sven Sander Šestakov. Preemia on saanud nime Eesti kontsertpianisti ja helilooja Artur Lemba järgi.

Eesti Laulu finaali vaatas 239 000 inimest

19.02.19 ... Eesti Laulu finaal oli möödunud nädala populaarseim saade, mida vaatas otse või samal päeval järele 239 000 inimest.

Kultuuriportaal soovitab: "Kedi" ETV2-s

19.02.19 ... 19. veebruaril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Ceyda Toruni 2016. aasta dokumentaalfilm "Kedi", mis räägib südamliku loo Istanbuli tänavakassidest.

Lennujuht: kukla taga on alati mõte, et sinu kätes on tuhandete inimeste elud

19.02.19 ... ETV-s algab sügisel uus saatesari "Taevavalvurid", kus otsitakse lennujuhte. Mitukümmend aastat lennujuhina töötanud Üllar Salumäe tõdes, et lennujuhi tööd puudutavaid müüte on palju, kuid mida aeg edasi, seda enam neid ümber püütakse kummutada.

Inger valiti A&R Worldwide uudiskirja nädala uueks artistiks

19.02.19 ... Inger valiti A&R Worldwide muusikatööstuse uudiskirja nädala uueks artistiks.

Päeva video: Rake - "Out of Control"

19.02.19 ... Ansambel Rake andis välja uue singli "Out of Control", mis on nende esimene uus materjal pärast möödunud aasta algul ilmunud videosinglit "Fall Free".

Pühajärve jaanitulel esinevad Salvatore Ganacci, Macky Gee ja Nublu

19.02.19 ... Seekordsele, 22. kuni 23. juunini toimuvale Pühajärve jaanitulele tulevad esinema välisartistidest Salvatore Ganacci ja Macky Gee, Eesti muusikutest aga Nublu, Karl-Erik Taukar, Terminaator jpt.

Vaata Erle Loonurme esimesi uudiseid "Terevisioonis"

19.02.19 ... 19. veebruaril alustas "Terevisioonis" uue uudistelugejana Erle Loonurm, kes on varem tuttav ERR-i raadiouudistest. Ta jagas otse-eetris lühikese kommentaari nii esimese uudisploki eel kui ka enne viimaste, kell 9 eetrisse minevate uudiste lugemist.

Kuula: Anna Kaneelina avaldas omanimelise debüütalbumi

19.02.19 ... Muusik Anna Pärnoja ehk artistinimega Anna Kaneelina andis välja omanimelise debüüalbumi. Muusikutena löövad plaadil kaasa ka Erki Pärnoja, Joel-Rasmus Remmel, Peedu Kass ja Filip Leyman.

Ansambel Revals tuli välja singliga "Toompea blues"

19.02.19 ... "Toompea blues" on lugu Revalsi omanimeliselt täispikalt albumilt.

Flow festivalil esinevad Nina Kraviz, The Black Madonna ja Baba Stiltz

19.02.19 ... Elektroonise muusika väljaanne Resident Advisor tuleb ka sel aastal Flow festivalile oma lavaga, kus esinevad teiste seas Nina Kraviz, The Black Madonna ja Baba Stiltz. Flow festival toimub Helsingis 9. kuni 11. augustini.

Vana Baskini teater lõpetab tegevuse

19.02.19 ... Vana Baskini teater teatas pressiteates, et nad lõpetavad 2019. aastal oma tegevuse. Põhjuseks on see, et kultuuriministeerium katkestab 14 aastat regulaarselt kestnud tegevustoetuse maksmise teatrile.

Kumu näitab filmi linnast, mida külastavad jääkarud

19.02.19 ... Vaatamata polaarööle ja hulkuvatele jääkarudele elab Longyearbyenis üle 2000 inimese. Miks, uurib Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film, mis toob kolmapäeval vaatajate ette maailma põhjapoolseima linna elu.

Ilmus Ott Tänaku filmi treiler

19.02.19 ... Teisipäeval ilmus 11. aprillil esilinastuva filmi "Ott Tänak – The Movie" uus treiler. Filmimeeskond jälgis terve möödunud aasta rallimaailma telgitagustes Tänaku püüdlusi saada maailmameistriks ja oli ka tunnistaja perega veedetud hetkedele.
praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: