Uudised

Hannes Hermaküla püüdis Oktoberfesti kannukandmise rekordeid

18.09.18 ... Sel laupäeval algab Saksamaal Oktoberfest. Hannes Hermaküla uuris sel puhul, millist ettevalmistust ettekandjad kannude tassimiseks vajavad ja püüdis ka ise kanda nii palju õllekannusid kui talle üldse kätte mahub.

Maarja Kangro uuest raamatust: seal on ka asju, mis teoorias avalikkuse ette jõudma ei peaks

18.09.18 ... "Ringvaate" stuudios käis Kirjanik Maarja Kangro, kes on saanud kolm aastat kirjanikupalka ja kel ilmub nüüd uus raamat "Minu auhinnad", mis sai kirjutatud plaanitust paksem ning paljastab tema sõnul nii mõnedki kirjandusmaailma seigad, mis avalikkuse ette ehk jõudma ei peakski.

Roolijoodiku süül ratastooli jäänud Aune: ma oleks võinud oma sisetunnet rohkem kuulata

18.09.18 ... Sel aastal on liikluses hukkunud juba 58 inimest, kümme neist selle aasta augustist kuni tänaseni. 19-aastaselt liiklusõnnetusse sattunud Aune Mägi rääkis kolmapäevase liiklussurmade vaba päeva eel oma loo, kuidas ta roolijoodiku süül eluks ajaks ratastooli jäi.

Kadrioru pargi 300. aasta jäädvustati dokfilmi

18.09.18 ... Kadrioru pargi 300. aasta on jäädvustatud dokumentaalfilmina, mida autorid ise nimetavad dokumentaalvaatluseks. Filmi salvestati eelmise aasta maist kuni selle suve alguseni.

Asia Argento ähvardab oma #MeToo kaasvõitleja Rose McGowani kohtusse kaevata

18.09.18 ... Olgugi et näitlejad Asia Argento ja Rose McGowan juhtisid hiljuti veel koos ahistamisvastast liikumist #MeToo, ähvardab Argento McGowani nüüd kohtusse kaevata, kui viimane ei võta tagasi oma avaldust Argento väidetava ahistamisjuhtumi kohta.

Cat Power avaldas kaveri Rihanna loost "Stay"

18.09.18 ... Cat Power aka Chan Marshall annab oktoobri alguses välja uue albumi, millelt avaldas teisipäeval ka uue singli – kaveri Rihanna loost "Stay".

Nädala playlist: tumedamat ja heledamat kütet

18.09.18 ... Väljas läheb iga päevaga aina külmemaks ja pimedamaks, seega võib vabalt otsida välja kõik tigedamad lood, mis suveks said sahtlisse peitu pandud. Let's go!

Ajastufestival Retrobest tuleb järgmisel aastal filmimuusikaga

18.09.18 ... Pühajärve ääres toimuv ajastufestival Retrobest on alustanud juba ettevalmistusi järgmiseks aastaks. Retrobest 2019 toimub 28. ja 29. juunil ning teemaks on filmiklassika.

Kanye West vihjas uue albumi avaldamisele

18.09.18 ... Ameerika räppar ja produtsent Kanye West vihjas sotsiaalmeedias, et septembris ilmub mõtteline järg tema 2013. aastal ilmunud albumile "Yeezus".

Vaata, kuidas võiksid kõlada tuntuimad eurolood Kaunimate Aastate Vennaskonna esituses

18.09.18 ... Kaunimate Aastate Vennaskond plaanib oma repertuaari lisada nii mõnedki Eurovisiooni lauluvõistluselt pärit lood. "Terevisioonil" oli selleks puhuks meestele üllatus ning mõned ettepanekud.

Otse kolmapäeval kell 9.15: huumoriturniir "Satiiri rapiirid"

18.09.18 ... Vikerraadio hommikuprogrammis alustab kolmapäeviti huumoriturniir "Satiiri rapiirid", kus saatejuht Taavi Libe paneb proovile tuntud koomikute improvisatsiooni- ja reaktsioonivõime.

Ansambel Laine räägib kohtumisõhtul ansambli loost: Laine on nagu perekond

18.09.18 ... Homme algaval kohtumisõhtul räägivad Laine liikmed muusikuelu köögipoolest ja laulavad koos Otsakooli ansambliga oma legendaarseid lugusid.

Lenna avaldas veealuse video loole "Kolm korda"

18.09.18 ... Lenna avaldas video singlile "Kolm korda". Vaatemängulised kaadrid on filmitud vee all Laulasmaa spaas.

2018. aasta Emmyd jagatud: suurimad võitjad olid HBO ja Netflix

18.09.18 ... Esmaspäeva õhtul peeti Los Angeleses 70. Emmy galat, kus jagati auhindu parimatele tegijatele tele- ja sarjamaailmas.

Supernova kinoülikool avab sügishooaja filmiga "Teekond isaga"

18.09.18 ... 18. septembril kell 18.00 avab Supernova Kinoülikooli sügishooaja Rumeenia päritolu saksa lavastaja Anca Miruna Lazarescu 2016. aastal valminud debüütmängufilmiga "Teekond isaga" ("That Trip We Took with Dad"). Film on linastunud mitmel festivalil, seal hulgas ka 2016. aasta PÖFFil.

Režissöör Glenn Weiss tegi Emmy gala tänukõne ajal abieluettepaneku

18.09.18 ... Režissöör Glenn Weiss palus Emmy võidu järel oma elukaaslase Jan Svendseni kätt.

Brasiilia jalgpallimeeskond kasutab iga säutsu taga Eesti lipu emotikoni

18.09.18 ... Brasiilia jalgpallimeeskond Grêmio ja selle fännid kasutavad sotsiaalmeedias Eesti lipu emotikone.

Viiulitrio Violina avaldas hispaaniakeelse singli

18.09.18 ... Elektriviiulite trio Violina andis oma kümnendal sünnipäeval välja uue loo ning video.

PLMF Hingemuusika sari alustab Tallinnas uut hooaega

18.09.18 ... PLMF Hingemuusika sari alustab Tallinnas uut hooaega. Avakontserdil esineb Tallinna muusikakeskkooli keelpilliorkester, dirigendipuldis tunnustatud muusik Toivo Peäske. Orkestri kontsertmeistriteks on Miia Olivia Onni ja Erik Rauk. Kavas kõlavad teosed Tšaikovski, Griegi, Debussy, Lätte jt heliloojate loomingust.

TTÜ 100. sünnipäeva kontsertlavastus "Tulevik algas eile"

17.09.18 ... Esmaspäeval tähistas Tallinna Tehnikaülikool oma 100. aastapäeva, mille puhul valmis kontsertlavastus "Tulevik algas eile".

"Ringvaade" esitles TTÜ-s ehitatud isesõitvat autot

17.09.18 ... Tallinna Tehnikaülikoolis valmis Eesti esimene isesõitev auto, mis kannab väga täpset nime - Iseauto. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, mida see masin endast kujutab.

Egert Milder: elu Gruusias on sürreaalne ja kaootiline

17.09.18 ... 17. septembril esitles varem ansambli Sippery Slope ridadest tuntud Egert Milder oma esimest soolosinglit "Live+Love+Grow". Loo avaldamise puhul korraldas ta ka ühepäevase Euroopa turnee, mille raames jõudis ta nelja riiki. "Ringvaates" selgitas Milder oma pöörase idee tagamaid.

Londonis jätkub rahvusvaheline disainifestival

17.09.18 ... Victoria ja Alberti muuseumis saab lisaks möödunud nädalal avatud Arvo Pärdi installatsioonile näha teisigi installatsioonikunsti tippteoseid. Disainifestival kestab Londonis kuni 23. septembirini.

Rode altari uurimis- ja konserveerimisprojekt sai rahvusvahelise preemia

17.09.18 ... 11. septembril pälvis Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstimuuseumi ühine meeskond Hermen Rode altari uurimise, konserveerimise ja sellega kaasnenud avaliku haridustegevuse eest rahvusvahelise konserveerimisinstituudi IIC Keck'i preemia.

Üks Banksy varasematest töödest värviti kogemata üle

17.09.18 ... Seinamaaling, mis on usutavasti maailmakuulsa grafitimeistri Banksy varajane töö, maaliti Suurbritannias Bristolis üle.

Kuula: Egert Milder esitles 10 000 meetri kõrgusel esimest soolosinglit

17.09.18 ... Eile avalikustas Egert Milder oma värske muusikavideo ja debüütsingli "Live+Love+Grow", mis kõlas ööpäeva jooksul live-esituses nii Thbilisi saunas, Istanbuli mošeede vahel kui ka Valgevene õhuruumis.

Lily Allen süüdistab muusikatööstuse persooni ahistamises

17.09.18 ... Briti laulja Lily Allen rääkis esmakordselt avameelselt ahistamisjuhtumist, milles ta seni avalikustamata muusikatööstusega seotud meest süüdistab.

Festivalil Station Narva esinev Actress: tahan teha tumedat, ilusat ja vägivaldset muusikat

17.09.18 ... 21. septembril esineb Kreenholmis festivalil Station Narva Echo & the Bunnymeni ja Tricky kõrval ka Briti elektrooniline muusik Actress. Eelnev pole just kõige usutavam lause, mida lugeda või kirjutada – sellise esinejate nimistuga festivali on Eesti sügisest raske leida, rääkimata taolise ürituse Narvas korraldamisest.

Uus-Meremaa maailmakoristuspäeval leiti 1919. aastast pärit sünnitunnistus

17.09.18 ... Maailmakoristuspäev on möödas. Uus-Meremaal elav ERR-i endine ilmateadustaja Henri Laumets jagas oma emotsioone koristusaktsioonist ning rääkis põnevamatest leidudest Uus-Meremaal.

Esilinastub dokumentaalfilm Kadrioru ajaloost

17.09.18 ... 19. septembril kell 18.00 esilinastub KUMU auditooriumis režissöör Märten Vaheri dokumentaalfilm "Tagasi Kadriorus".

"Võta või jäta" kogus avanädalavahetusega 13 100 vaatajat

17.09.18 ... 14. septembrist kinodesse jõudnud mängufilm "Võta või jäta" kogus avanädalal 13 100 vaatajat. Tegemist on Liina Triškina-Vanhatalo esimene täispika mängufilmiga, mis on valitud Eestit esindama parima võõrkeelse Oscari kandidaadiks.

Allan Kasuk tuli välja soolosingliga

17.09.18 ... Siiani peamiselt Indrek Ventmanni ja Kruuvi lugude autorina tuntust kogunud Allan Kasuk on välja tulnud soolosingliga "Ukulele".

Inger Fridolin esines "Terevisioonis"

17.09.18 ... Tänahommikuses "Terevisioonis" oli kahe lauluga laval Inger Fridolin.

Ultima Thule maratonil sai startida ka lapsevankriga

17.09.18 ... Saaremaal kolmandat korda toimunud Ultima Thule maratoni ilmestasid lisaks sportlastele ka liikumisharrastajad, kellest paljud olid tulnud rajale lapsevankriga.

Improfestival toob lavale etendused romantilisest komöödiast Tarantino tõlgendusteni

17.09.18 ... Neljapäevast laupäevani leiab Kinomajas aset juba kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt. Sel korral on festivalil etendusi romantilisest komöödiast Tarantino tõlgendusteni.

Kinos Artis linastub eluloofilm Nicost

17.09.18 ... Alates 21. septembrist saab kinos Artis vaadata Susanna Nicchiarelli eluloodraamat "Nico, 1988".

"Mandariinid" jõudis IMDb tipp-250 filmi hulka

17.09.18 ... Esimene Eesti ja Gruusia koostöös valminud 2013. aasta mängufilm "Mandariinid" on jõudnud IMDb ehk rahvusvahelise filmikunstiteemalise andmebaasi 250 kõrgeimalt hinnatud filmi hulka.

Uus logo ja graafika: ETV2 alustab sügishooaega värske ilmega

17.09.18 ... Tänasest on ETV2-l uus nägu, sest välja vahetati kanali logo, ekraanigraafika ja meeleoluklipid. Senine eetrigraafika teenis eetris viis aastat ja ETV2 peatoimetaja Viola Salu sõnul oli aeg see väljateenitud puhkusele saata.

Aigar Vals avaldas debüütalbumi "End Game"

17.09.18 ... Badass Yuki trummar ja eestivene bändis Junk Riot kaasa löönud Aigar Vals avaldas oma sünnipäeva puhul debüütalbumi "End Game".

Galerii: Kultuur pani Rapla särisema

17.09.18 ... Kolmandat aastat panid muusika, luule, filmikunst, kirjandus ning teater Raplas kultuuriklubi BAAS särisema. Ürituse avapaugul tantsiskles festivalinimeline tegelane end publiku südamesse Silver Sepa muinasjutulise muusika saatel. Alanud oli noortealgatuslik Kultuurifestival Särin, mis toimus 14.–15. septembril.

Margus Tali sõitis rattal saja päevaga tiiru ümber Läänemere

16.09.18 ... Kevadel tutvustasime meest, kes otsustas 100-aastase Eesti Vabariigi austuseks teha jalgrattal 100-päevaga tiir ümber Läänemere. Nüüdseks on Margus Talil 7000-kilomeetrine teekond läbi ning ta jagas "Aktuaalsele kaamerale" oma muljeid.

"X-meeste" sarjast tuntud Hiina filmistaar on kadunud

16.09.18 ... Hiina riigi üks kuulsamaid filminäitlejaid Fan Bingbing on pärast maksudest kõrvalehoidmise kohta tõstatunud avalikku pahameelt jäljetult kadunud.

ERR.ee video: kuidas valmistuti kunstifestivaliks TOLM '18

16.09.18 ... ERR kultuuriportaal kohtus vahetult enne interdistsiplinaarse kunstifestivali TOLM '18 algust selle korraldajatega ja tegi nendega kaasa kunstimõtiskelu mööda EKKM-i ruume.

Rivo Bernotas: 500 aasta pärast arheoloogid väga ei hinda seda, et me praegu usinasti koristame

16.09.18 ... Laupäeval oli suur maailmakoristuspäev, aga saates "Hommik Anuga" käinud arheloogi Rivo Bernotase kogemus ütleb, et mõnes mõttes ei pruugigi koristamine alati hea olla, sest just prügimäelt on pärit Eesti suurim keskaegne leid.

Loodusdokkide režissöör Joosep Matjus: hundiga kohtumised juhtuvad alati kogemata

16.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käis külas uue Eesti dokfilmi "Tuulte tahutud maa" režissöör Joosep Matjus. Film, mille tegemiseks kulus Matjusel üle kolme aasta, esilinastub järgmisel nädalal Matsalu loodusfilmide festivalil. Matjus rääkis, et nii mõnedki stseenid nõudsid aastatepikkust kannatlikkust, samas kui mõned kaadrid tõid end justkui ise kandikul neile ette – näiteks hundid, kelle suurest ettevaatlikkusest tulenevalt saab nendega kohtumine olla alati ainult juhuslik.

Ott Lepland esitas saates "Hommik Anuga" Rein Rannapi vanu lugusid

16.09.18 ... 16. septembril käisid saates "Hommik Anuga" külas koos Ott Lepland ja Rein Rannap, kellel ilmub sügisel koostööalbum, kus Lepland esitab Rannapi vanu lugusid – nii vanu lugusid, et ainult albumi boonuslugu on noorem kui Lepland ise. Saates esitas Lepland lood "Must ronk" ja "Ootan sind".

Mehe uppumisest päästnud vennad: öeldi, et ta lehvitab praamile, aga teadsime, et nii seda küll ei tehta

16.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käisid Hiiumaalt pärit poisid – 10-aastane Rasmus Kuuse ja 11-aastane Andres Kuuse, kes päästsid ühe noormehe elu ning ning seda just tänu sellele, et nad oskasid ära tunda rahvusvahelise merepääste kutsungi. Poisid ei teadnud, kelle nad täpselt päästsid, kuid saatejuht Anu Välba tegi nad omavahel saates tuttavaks.

Tiina Mälberg: "Ema" aitas mul väljendada kõike seda, mida olen elus emadusest mõelnud

16.09.18 ... "Prillitoos" eesotsas Reet linnaga kohtus Rakvere teatri näitleja Tiina Mälbergiga, kes rääkis oma tööst Rakvere teatris, filmis "Ema" tehtud rolli eest saadud tunnustusest ning emadusest ja oma lastest üldiselt.

Eva Truuverk: kui keegi viskab pudeli põõsasse Indoneesias, siis on see tegelikult probleem ka Eestis

16.09.18 ... "Prillitoos" rääkis koristusaktsiooni Teeme ära! Maailmakoristuspäeva eestvedaja Eva Truuverkiga, kes selgitas, miks prügiprobleem on globaalne, millist kurja teevad ühekordsed plastnõud ja kuidas üks inimene saab tegelikult maailma prügivabamaks muutmiseks väga palju ära teha.

Häädemeeste proual Mariel on kodus saja-aastane foto

16.09.18 ... Aeg-ajalt on tore lapata vanu albumeid ja vaadata vanu pilte, sest tegelikult on nendes terve ajalugu. Häädemeeste kandis elab proua Marie Iir, kes rääkis "Prillitoosile" oma saja-aastasest fotost.
uus saade!

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: