Uudised

Kajar Kase rändas otse-eetris keskaega

22.03.18 ... Rüütlivõitluse entusiast Nikolai Bõkov tutvustas keskaegset võitlust ning nakatas võitluspisikuga ka "Ringvaate" toimetajat Kajar Kaset.

Depressiooniga võitlev Janno: depressioon on üks suur varjamine

22.03.18 ... Teatrietendus "Positiivseks 60 minutiga" käsitleb positiivse mõtlemise õppimise võimalikkust inimelude keerulistes olukordades. Üks lavastuse näitlejatest on Peeter Piiri, kes on krooniline depressiivik.

Andres Mustonen: laulmine on ainus asi, mida ma teha tahaks, aga seda ei lubata

22.03.18 ... Pühapäeval on Kaarli kirikus J. S. Bachi "Johannese passioon", mis on Hortus Musicuse juhi Andres Mustoneni sõnul suurim kannatustenädala kontsert Eestis.

Zetod avaldasid uue plaadi: mida vähem teeme, seda lõbusam on

22.03.18 ... Folkrokk bänd Zetod on oma 15. sünnipäeva puhul välja andnud uue heliplaadi "Lätsi liina". Vaatamata väga erinevatele eluteedele on Setomaalt pärit noormeestel õnnestunud senini kokku jääda ning ajada ühist muusikaliini, mis põhineb traditsioonilisel seto leelol ning kaasaegsel helipildil.

Armastatud krimisarjast "Ohtlik lend" valmib film

22.03.18 ... Krimisari "Ohtlik lend“ oli ETV eetris rohkem kui kümme aastat tagasi. Nüüd, kümme aastat hiljem otsustasid kolm koolipoissi, et soovivad ülimenuka krimiseriaali taas vaatajateni tulla.

NOËP: ei pea paika, et Eesti publik on kuiv, tõsine ja vaoshoitud

22.03.18 ... 22. märtsil avaldas NOËP oma esimese lühialbumi "Heads In The Clouds", millel on nii varemavaldatud singel "New Heights" kui ka neli täiesti uut lugu.

Moonika Siimets: isegi kui "Seltsimees lapsega" on olnud raske, tõi selle tegemine väga palju rõõmu

22.03.18 ... Pärast "Seltsimees lapse" erilinastust neljapäeval Tallinnas Solarise Apollo kinos märkis filmi režissöör Moonika Siimets, et tema on tulemusega väga rahul, olgugi et ikka jäid kummitama mõtted, et oleks võinud siin-seal teha teistmoodi. Kuigi tuli ette ka raskusi, jääb filmitegemise protsessist talle siiski eelkõige palju rõõmu.

Riigikogu liige Yoko Alender alustab tööd joogaõpetajana

22.03.18 ... Arhitekt, riigikogu liige, nelja lapse ema, melomaan ja restoraniomanik Yoko Alender võttis vastu uue väljakutse ning hakkab märtsi lõpus ametlikult joogaõpetajaks.

Endine teletoimetaja Eesti telemaastikust: AK-d ei jäta ma kunagi vahele

22.03.18 ... Endine teletoimetaja, ajakirjanik Ene Pajula kommenteeris laupäevase EFTA valguses Eesti telemaastikku, tõdedes, et kipub telekanalitest enim ETV-d jälgima.

Postimehe aasta arvamusliidri tiitli sai Mihhail Lotman

22.03.18 ... Postimees kuulutas täna traditsioonilisel arvamusliidrite lõunal aasta arvamusliidriks semiootik Mihhail Lotmani.

Eestisse saabus eriti varajane valge-toonekurg

22.03.18 ... Kevadist sooja veel ei paista, aga Tartu lähedale Soinastesse jõudis valge-toonekurg juba 15. märtsil, kui päeval oli neli kraadi külma ja järgnevatel öödel külmapügalaid üle kümne.

Rootsi talendisaate kohtunik kandis Eesti moeloomingut

22.03.18 ... Moeateljee Embassy of Fashion jagas Facebookis pilti, kus on näha Rootsi blogijat ja lauljat Bianca Ingrossot Aldo Järvsoo loodud kleidis.

Bad Art esines "Terevisioonis"

22.03.18 ... Täna hommikul astus "Terevisiooni" lavalaudadele räppar Bad Art koos Marianne Leiburiga.

Jääkarutüdruk Nora tutvus esmakordselt Soomest pärit peigmehega

22.03.18 ... Detsembris Tallinna loomaaiast Viini Schönbrunni loomaaeda viidud jääkarutüdruk Nora tutvus esmakordselt oma peigmehe Ranzoga.

Raadioteatri kuuldemäng "Klarissa kirjad" toob kuulajani eheda armastusloo

22.03.18 ... Küüditamise aastapäeva eelõhtul, 24. märtsil jõuab Vikerraadios kuulajateni "Klarissa kirjad", mis on ehe armastuslugu, mis põhineb päriselul.

ERR Menu soovitab punki ja lapsemeelsust

22.03.18 ... Nädalavahetus on ukse ees ning ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" soovitab seada sammud kinno värsket Eesti filmikunsti nautima.

Ansambel Levski avaldas esimese album

22.03.18 ... 22. märtsil jõudis avalikkuse ette ansambli Levski esimene album "Luna", kus kõlab nii eesti-, inglise- kui ka venekeelset muusikat.

Eesti filmid jõuavad Toronto festivalile Hot Docs

22.03.18 ... Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna dokumentaalfilm "Rodeo" valiti festivali Hot Docs eriprogrammi The Changing Face of Europe, kus toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Samal festivalil osaleb ka eriprogrammis Special Presentations Hispaania-Eesti dokfilm "Alberti leiutamine". Filmid linastuvad Toronto festivalil aprilli lõpus.

Galerii: Viljandi muuseumis avati Sakala 140. sünnipäeva puhul näitus

21.03.18 ... 21. märtsil avati Viljandi muuseumis näitus, millega tähistatakse ajalehe Sakala 140. sünnipäeva. Ajaleht nägi trükivalgust tänu ärkamisaja ühele suuremale äratajale Carl Robert Jakobsonile.

"Ringvaate" eksperiment: mis juhtub kanamunadega nelja kuuga?

21.03.18 ... Möödunud aasta 8. novembril ostis "Ringvaate" toimetus kolm karpi mune ja pani need hoiule kolme erinevat moodi. Neli kuud hiljem proovisid nad kõiki versioone ning selgus, et mitmed neist olid söögikõlblikud.

Freddy filmist "Enam kui elu": on jäädud vanade tüütute klišeede tasemele

21.03.18 ... 22. märtsil jõuab kinodesse dokumentaalfilm "Enam kui elu", mis räägib punkbändist Psychoterror ning nende liidrist Freddyst. "Ringvaates" olid külas nii filmi autor Indrek Spungin kui ka Freddy, kes tegi filmile ka kriitikat.

Moonika Siimetsa filmi "Seltsimees laps" ajastukohasuse tagavad eriefektid

21.03.18 ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis 2016. aasta sügisel Moonika Siimetsa linateose "Seltsimees laps" võtetel ja uuris, milliste trikkidega moodsal ajal ehedat nõukogude aega võltsitakse.

Tallinna Keskraamatukogus toimus taas luulemaraton

21.03.18 ... 21. märtsil on rahvusvaheline luulepäev, mida UNESCO algatusel tähistati esimest korda ligi 20 aastat tagasi. Tartus tähistati luulepäeva luuletuuriga, Tallinna keskraamatukogus toimus aga traditsiooniline luulemaraton.

Kultuuriportaal soovitab: "Teoorias lubatud" ETV2-s

21.03.18 ... 21. märtsil jõuab Iberofesti eriprogrammi raames ETV2 ekraanile režissöör Ariel Winogradi linateos "Teoorias lubatud".

Raivo E. Tamm triatlonist: abikaasa ütles, et mu huumorimeel on ära kadunud

21.03.18 ... Augustis 2018 toimub triatlon IRONMAN Tallinn. Oma esimesest täispikast maratonist võtab osa ka näitleja Raivo E. Tamm, kes võistluseks juba praegu kohusetundlikult valmistub.

Indrek Spungin: maapealset paradiisi niikuinii ei tule, kus Freddy võiks oma võitluse lõpetada

21.03.18 ... 22. märtsil esilinastub Taavi Aruse ja Indrek Spungini dokumentaalfilm "Enam kui elu", mis räägib punkbändist Psychoterror ning eriti just nende liidrist Freddy'st. Istusime filmitegijatega Narva kohvikust maha ja rääkisime veidi selle linateose sündimisest.

Ilmus Eesti mängufilmi "Elu hammasratastel" treiler

21.03.18 ... Kevadel jõuab publikuni Henrik Normanni esimene mängufilm, mis räägib ansambel Respekti värvikatest seiklustest kaheksa tegutsemisaasta jooksul.

Briti kohus mõistis süüdi mehe, kes õpetas koera "natsitervitust" tegema

21.03.18 ... Briti kohus mõistis vihakuriteos süüdi mehe, kes oli õpetanud oma elukaaslase koera tegema "natsitervitust" ja kes postitas sellest Youtube'i keskkonda ka video.

Raadio 4 kuulajad annetasid Käo tugikeskuse lastele 16 900 eurot

21.03.18 ... Raadio 4 heategevusprogramm "Jõulurõõmu kuulutus" toetas sel aastal Käo Tugikeskuse lapsi. Reedel, 23 . märtsil annab Raadio 4 toimetus üle kuulajate annetuse, 16 900 eurot, mille abil ostetakse lastele nende vajadustele vastav mänguväljak.

Kuldse plaadi uustulnuka auhinna saanud Estbel on segu Eesti ja Belgia muusikutest

21.03.18 ... Kuldse Plaadi auhinnatseremoonial aasta uustulnuka auhinna pälvinud Estbel on rahvusvaheline koosseis, kus mustitseerib kaks eestlannat ja belglastest vennad.

"Stranger Thingsi" staar lohutas Twitteris poissi, kelle peole ei tulnud ühtegi sõpra

21.03.18 ... Ülimenuka Netflixi seriaali "Stranger Things" staar Millie Bobby Brown lohutas Twitteris kaheksa-aastast poissi, kelle sünnipäevale ei tulnud kohale ükski kutsutud klassikaaslane.

Erki Pärnoja kirjutas loo rootsi keeles: oli vabastav ja teraapiline protsess

21.03.18 ... Erki Pärnoja esitles uut spontaanselt sündinud singlit "Leva".

Michelle Obama portree vahetas liigse populaarsuse tõttu asukohta

21.03.18 ... USA rahvusliku portreegalerii esindajad teatasid, et pidid endise esileedi Michelle Obama portree ümber paigutama, sest seda käidi liiga palju vaatamas.

Rahvusvaheline luulepäev toob üritusi Tallinna ja Tartusse

21.03.18 ... Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub täna Tallinna keskraamatukogus luulemaraton, mis on pühendatud eesti folkloorile ja Eesti erinevate kultuuriruumide luuletajate luule tutvustamisele. Tartus tähistatakse päeva pärastlõunast hilisõhtuni kestva luuletuuriga.

Kasumis Weekend saab taas EAS-ilt raha

21.03.18 ... Mullu pea pool miljonit eurot kasumit teeninud Weekend Festival Baltic saab taas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) toetust.

Hannes Hermaküla tutvus Eesti suurima uusehitusega

20.03.18 ... Lasnamäel sai valmis Eesti suurim uusehitus, kus sees kokku 297 korterit. Hannes Hermaküla käis ekskursioonil, luges peeglid kokku ja üritas mitte ära eksida.

Marko Reikop maadles Zetode laulusõnadega – mida see kergo siis tähendab?

20.03.18 ... 2003. aasta aprillis Värskas koolibändina sündinud Zetod peab oma 15. sünnipäeva, mida tähistatakse kontsertidega ning uue plaadiga "Lätsi liina". Jalmar Vabarna ja Matis Leima tulid seks puhuks "Ringvaate" stuudiosse ja rääkisid oma bändi sünniloost, mängisid ette paar katkendit uuelt albumilt ning panid Marko Reikopi ära arvama nende setokeelsete laulusõnade tähendusi.

Mart Juur: Pet Shop Boysi eripära on, et nad on säilitanud oma huvitavuse pikast karjäärist olenemata

20.03.18 ... Pet Shop Boys esineb 6. juulil Õllesummeril, kuhu on plaanis minna ka bändi austajal Mart Juurel. Juur tõi "Ringvaates" välja oma Pet Shop Boysi lemmiklood läbi aegade ning märkis, et kollektiivi suur eripärane on olnud oskus säilitada oma huvitavus ka niivõrd pika karjääri jooksul.

Hendrik Relve: sageli teen enne reisi ära nii põhjaliku eeltöö, et võiksin selle reisi ka ära jätta

20.03.18 ... Kolmapäeval, 21. märtsil kell 18 toimub Uudistemaja 1. stuudios menusaate "Kuula rändajat" avalik salvestus, kus rännumees Hendrik Relve räägib oma Etioopia reisist. Relve rääkis "Ringvaatele", et enne reisile minekut teeb ta alati nii põhjalikku eeltööd, et põhimõtteliselt ei peaks reisile minemagi, vaid võiks juba eelteadmiste põhjalt inimestele sellest kohast rääkida.

Eesti loodab saada Euroopas tegutsevate suurte rahvusvaheliste telekompaniide võõrustajariigiks

20.03.18 ... Eesti soovib saada Euroopas tegutsevate suurte rahvusvaheliste telekompaniide võõrustajariigiks, kui Suurbritannia lahkumisega nende tegevusload kaovad. Eesti pakkumiste tegemiseks sõidab nädala pärast Londonisse esinduslik delegatsioon eesotsas president Kersti Kaljulaidiga.

Lemon Fighti uues singlis laulab Filipiini juurtega Jessica Reynoso

20.03.18 ... Cartooni endiste liikmete uus koosseis Lemon Fight rõõmustas fänne uue singliga "Stronger".

Kuldne Plaat 2018 aasta meesartistiks sai Jaak Joala, naisartistiks Liis Lemsalu

20.03.18 ... 20. märtsil auhinnati Kadrioru lossis Eesti tublimaid muusikavaldkonna inimesi tseremoonial Kuldne Plaat 2018. Kuldsed Plaadid anti üle 11 põhikategoorias ning välja anti kaks eriauhinda.

Nädala playlist: Hoogsat ja uimast, kõrvuti ja samaaegselt

20.03.18 ... Nädala playlist kannab samu emotsioone ja tundeid, mis aknast vastu vaatavad - peaks nagu kevad algama, aga värske lumi kiiskab eredalt vastu. Tahaks juba kevadised riided kapist välja otsida ja õue ronida, aga peab edasi uimlema, midagi muud ei jää üle.

Tommy Cash kuulsale USA ajakirjale: Eesti muusikamaastik on olematu

20.03.18 ... Ajakiri Paper intervjueeris Eesti räpparit Tommy Cashi, kellel on käimas Euroopa tuur, kus nii Praha kui ka Varssavi kontserdid on juba välja müüdud. Cash rääkis väljaandele oma suurest iidolist Kanye Westist ja Eesti muusikamaastikust.

Teletabeli tipus püsivad "Pealtnägija", "Õnne 13" ja "Hommik Anuga"

20.03.18 ... Juba kaks nädalat järjest on teletabeli tipus ETV saated "Pealtnägija", "Õnne 13" ja "Hommik Anuga".

Enim filmivaldkonna EFTA-sid asub püüdma "November"

20.03.18 ... Kõige enam EFTA nominatsioone on tänavu pälvinud Rainer Sarneti "November", mis püüab auhindu kokku kümnes kategoorias. Katrin ja Andres Maimiku "Minu näoga onu" kandideerib seitsmes kategoorias, sama palju on nominatsioone ka Sulev Keeduse filmil "Mehetapja / Süütu / Vari".

Merit Männiste alustas koostööd Eesti juurtega kitarristi Brad Jurjensiga

20.03.18 ... Lauljatar Merit Männiste teatas, et alustas koostööd Ameerikas resideeriva Eesti juurtega kitarrivirtuoosi Brad Jurjensiga.

Silver Sepp sai valmis esimese muusikavideo

20.03.18 ... Möödunud aastal ilmus Silver Sepal teine stuudioalbum "Rohtumised", millelt singel "Eneseilmetlejad" sai ka muusikavideo. Tegemist on ka Silver Sepa esimese muusikavideoga.

Cool D avaldas uue loo "Üksi kodus"

20.03.18 ... Räppar Cool D avaldas uue singli "Üksi kodus", mis on järg aastate tagusele saagale "Tütar üksi kodus". 

Õllesummeril esineb Pet Shop Boys

20.03.18 ... 6. juulil esineb Õllesummeril Briti elektropopi duo Pet Shop Boys, kes astus samal festivalil üles ka viis aastat tagasi. Nad jõuavad Eestisse oma 2016. aastal ilmunud albumi "Super" tuuri raames.

tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: