Uudised

Teenetemärk innustas Tiit Pruulit kehakaalu jälgima hakkama

22.02.19 ... Valgetähe III klassi teenetemärgi kavaler Tiit Pruuli ütles, et tunnustuse esimene positiivne tulemus on juba käes, kui avastas hommikul Arvo Pärdi keskusesse minnes, et pintsak on veidi kitsaks jäänud.

Reikop meenutas tunnistajaküsitluse abil, mida ta tegi eelmise aasta 30. märtsil

22.02.19 ... Tallinna ülikooli üldpsühholoogia dotsent Kristjan Kask kirjutas raamatu "Kui seinad räägiksid. Küsitlemise kunst", milles kirjeldatu peaks aitama inimestel meenutada asju, mida nad on läbi elanud. Marko Reikop proovis tunnistajaküsitluse tehnika abil meenutada, mida ta tegi eelmise aasta 30. märtsil.

Tommy Cash avaldas värske muusikavideo "Who"

22.02.19 ... Eesti räppar Tommy Cash avaldas video "Who" koos Saksa produtsentidega duoga Modeselektor.

Tartus saab seigelda laulupeo sünniga seotud paikades

22.02.19 ... Tartu laulupeoks on valminud põnev maastikumäng, mis tutvustab laulupeo sünnipäeva eel laulupeo sünniga seotud paiku ning selle traditsiooni loojaid ja hoidjaid. Rada on avatud 30. juunini.

Lilli Jahilo vabariigi aastapäeva eel: praegu on pingeline aeg, aga ma õudselt naudin seda

22.02.19 ... "OP+" pühendas vabariigi aastapäeva eel saate viimase osa kleitidele ja ehetele ning vestles moekunstniku Lilli Jahilo ja ehtekunstniku Birgit Skolimowskiga, kes leidsid kiirel ajal aega saatemeeskonnaga oma tööst rääkida.

Zetod filmisid Setomaa karges miinuses värske muusikavideo "Ilmarikas"

22.02.19 ... Setomaa folkrokk ansambel Zetod üllitas värske muusikavideo loole "Ilmarikas", mis paikneb bändi värskeimal albumil "Lätsi liina".

Otseülekanne pühapäeval: vabaõhukontsert "Aja mustrid" Islandi väljakul

22.02.19 ... Tallinna linn teeb Eestile meeleoluka kingituse ja korraldab vabariigi aastapäeva puhul Islandi väljakul rahvapeo. ERR.ee kannab pidu otsepildis üle, ETV-s näeb kokkuvõtet vahetult pärast presidendi vastuvõtu lõppemist.

Ministry esineb esimest korda Eestis

22.02.19 ... Industriaalmuusika legend Ministry (USA) annab 16. juulil Rock Cafes oma esimese Eesti kontserdi. Samal õhtul astub lavale ka USA death metal punt Dying Fetus.

Kätlemist kommenteerivad Weidebaum ja Vaino toetuvad tähtsas rollis teineteise õlgadele

22.02.19 ... Tänavu tutvustavad presidendi vastuvõtu külalisi Reet Weidebaum ja Urmas Vaino, kelle jaoks see on esimene ühine projekt ja esimene kord sellises rollis olla.

Arne Niit: kaks korda sama kleidiga vastuvõtul käia pole ebaviisakas

22.02.19 ... Moelooja Arne Niit rääkis, millise kleidiga on sobilik presidendi vastuvõtule minna ning jagas nippe neile, kes avastavad viimasel hetkel, et pidulikule üritusele pole midagi selga panna.

Mariliis Jõgeva avaldas singli, mille autoriks on Hendrik Sal-Saller

22.02.19 ... Lauljatar Mariliis Jõgeva avaldas uue loo "Sinust isu täis ei saa", mille kirjutas Smilersi ninamees Hendrik Sal-Saller.

Johanna Randmann avaldas laulu koos Jaanus Saksiga

22.02.19 ... Põhja-Tallinna eestvedaja Jaanus Saks ning superstaarisaatest tuntud ja Noortebändi finaali jõudnud lauljatar Johanna Randmann avaldasid koos loo "Otsides sind".

Sindi jõest päästeti läbi jää vajunud hunt

21.02.19 ... 21. veebruari hommikul sai Eestimaa loomakaitse liit kõne, et Sindi paisu juures on läbi jää vajunud koer. Hiljem selgus aga, et tegemist oli hundiga, kes päästeti ja viidi loomakliinikusse arstide järelvalve alla. "Ringvaate" toimetaja Christel Karits käis uurimas, kuidas hunt end tunneb.

Maiken Schmidt: "Tõe ja õiguse" esilinastusel tuli publiku poolt pikk aplaus koos püstitõusmisega

21.02.19 ... "Ringvaates" olid külas Tanel Toomi debüütfilmi "Tõe ja õiguse" osatäitjad Maiken Schmidt ja Ester Kuntu, kes rääkisid, kuidas aastaid kestnud filmiprotsess kulges ja millised emotsioonid neid pärast esilinastust valdavad.

Eesti fotograaf muutis Tallinna varjupaiga koerad kunstiteosteks

21.02.19 ... "Ringvaates" oli külas fotograaf Jake Farra, kes käis Tallinna varjupaigas koeri pildistamas, et kutsuda inimesi üles neid adopteerima.

Peosari Lil Pidu tähistab esimest sünnipäeva

21.02.19 ... 22. veebruaril tähistab trap'ile, Soundcloud- ja mõminaräpile pühendatud peosari Lil Pidu oma esimest sünnipäeva Tallinnas klubis Kolm.

Julia Aug toob Narva Vabale Lavale "Minu Eesti vanaema"

21.02.19 ... 10. märtsil esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses Julia Augi lavastus "Minu Eesti vanaema", kus astuvad üles Gert Raudsep, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Ülle Kaljuste ja Laura Kokk. Lavastus valmib R.A.A.A.M. teatri ja Vaba Lava koostöös.

Tallinna Ülikool saab oma postmargi

21.02.19 ... 22. veebruaril esitlevad Omniva ja Tallinna Ülikool postmarki, mis on pühendatud järjepideva õpetajahariduse 100. aastapäevale Tallinnas.

Vabariigi aastapäev täidab ERR-i kanalid mitmekülgse eriprogrammiga

21.02.19 ... Eesti Rahvusringhäälingu kanalid vahendavad Eesti Vabariigi sünnipäeva tähtsündmusi terve pühapäeva jooksul alustades 24. veebruari varahommikul riigilipu heiskamisega Pika Hermanni tornist. Pidulik päev kulmineerub õhtuse otseülekandega rahvusooper Estoniast president Kersti Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovski vastuvõtult.

Ivo Felt Oscari-võimalusest: "Tõde ja õigus" võiks ookeani taha sobida

21.02.19 ... Suurfilmi "Tõde ja õigus" produtsent Ivo Felt tõdes, et veel on vara rääkida, kas film on Eesti oscarilootus, kuid oma loo poolest on sellel potentsiaali ka piiri taga.

Shanon avaldas uue loo "Täna öösel"

21.02.19 ... Ansambel Shanon sai valmis uue singli pealkirjaga "Täna öösel". Muusika autoriks on Janek Harik ning sõnad kirjutas Taavi Immato.

TMW konverentsil esineb Barry Adamson

21.02.19 ... Tallinn Music Weeki konverentsil esinevad Nick Cave'i ja David Lynchi koostööpartner ning multitalent Barry Adamson, rokibiograaf Zoë Howe ja Helsingi kultuurivedur Gunvor Kronman.

Piltuudis: Sulailm ajas kannikesed õitsema

21.02.19 ... ERR-i lugeja jagas pilti keset veebruarikuud õitsevatest kannikestest. Eesti loodusmuuseumi botaanik-kuraator Jana-Maria Habicht selgitas, et muidu hakkavad kannikesed õitsema aprillis, kuid sulailma tõttu võivad soojemates paikades lilled varem õide puhkeda.

Soomusrong "Wabadus" jõuab Antslasse

21.02.19 ... Neljapäeval, 21. veebruaril jõuab Eesti Vabadussõja 100. aastapäevaks taasloodud soomusrong nr 7 "Wabadus" Antsla raudteejaama, kus viibib kuni 28. veebruarini.

Parkuuritrennid on Kagu-Eesti noorte seas populaarsed

20.02.19 ... Kagu-Eesti metsade vahel tegutseb ühendus Vabadussport, mille eestvedajad on võtnud oma missiooniks noored liikuma panna. Selle jaoks tehakse maakoolides parkuuritrenne, mis on osutunud üle ootuste populaarseks.

Anna Pihl toob ETV ekraanile dokumentaali "Tõde ja õigus. Filmi lugu"

20.02.19 ... "Pealtnägija" kaasautor Anna Pihl tegi dokumentaali filmi "Tõde ja õigus" tagamaadest, selle valust ja vilest.

Sissi Ariana Grandest: ta on pannud uued reeglid sellele, kes on naisartist

20.02.19 ... Ariana Grande saavutas 55 aastat kestnud Billboardi rekordi, hoides Billboard Hot 100 tabeli esimest kolme kohta, mida varem on suutnud vaid The Beatles. "Ringvaates" selgitas Ariana Grande fenomeni muusik Sissi Nylia Benita.

Grete Lõbu heegeldas heategevuseks Yana Toomi

20.02.19 ... Kirjastus Tänapäev annab välja Terje Annusveri raamatu "Heegelda endale kaisupoliitik", mille katsetas järgi ka "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu, heegeldades Yana Toomi kaisulooma, mille annetas vähiravifondile "Kingitud Elu".

Eestis esinevad stand-up muusikud: me ei naera muusika üle

20.02.19 ... "Ringvaate" reporter tegi Skype'i vahendusel intervjuu maailmakuulsate stand-up muusikute Aleksei Igudesmani ja Hyung-ki Jooga, kes annavad 21. veebruaril kontserdi Tallinnas ja 22. veebruaril Tartus.

Galerii: esilinastus Tanel Toomi suurfilm "Tõde ja õigus"

20.02.19 ... 20. veebruaril esilinastus Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud mängufilm "Tõde ja õigus". Režissöör Tanel Toomi ekraniseering paneb ühtlasi punkti EV100 filmiprogrammile.

Taavi Aas Vana Baskini teatrist: loodan, et riigi toetus teatrile taastub

20.02.19 ... Tallinna linn otsustas toetada Vana Baskini teatrit 35 000 euroga. Raha võetakse linna avalike suhete eelarvest. Linnapea Taavi Aasa sõnul saab Vana Baskini teater toetuse linna esimese lisaeelarvega.

Maarja Vaino filmist "Tõde ja õigus": tegijad on Tammsaarele pihta saanud

20.02.19 ... "AK" kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum oli kohal Tanel Toomi filmi "Tõde ja õigus" esilinastusel, et uurida Tammsaare spetsialistilt Maarja Vainolt, mida tema filmist arvab.

Galerii: Rapla kultuurikeskuses avatakse 126-kohaline kino

20.02.19 ... Rapla kultuurikeskuses avati 126-kohaline digitaalne 4K kino, mille ehitamiseks kulus Rapla valla eelarvest 2.1 miljonit eurot, lisaks osteti 225 000 euro eest inventari. Kultuurkapital toetas kinotehnika ostu 60 000 euroga.

Vabariigi aastapäeval näeb taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit

20.02.19 ... 24. veebruaril näeb üle pika aja taas koos ekraanil Anu Välbat ja Marko Reikopit, kes juhivad vabariigi aastapäevale pühendatud presidendi vastuvõttu ETV-s.

Kultuuriportaal soovitab: "Luik" ETV2-s

20.02.19 ... 20. veebruaril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Ása Helga Hjörleifsdóttiri 2017. aasta linateos "Luik" ("Svanurinn").

Disco Tallinn toob lavale Kraak & Smaaki ja Ivo Linna

20.02.19 ... Reedel, 22. veebruaril toimub endise NO99 ruumides aset pidude- ja kontserdisarja Disco Tallinn järjekordne sündmus eesotsas Hollandi bändi Kraak & Smaak kontserdi ning Peeter Piheli õhtusöögiga. Lisaks astub spetsiaalselt õhtu jaoks kokku pandud "Disco ei peatu" kontserdiga üles Ivo Linna.

Kitarrist Andres Roots annab Šotimaal kolm kontserti

20.02.19 ... Tuleval nädalal annab Tartu kitarrist Andres Roots kolm kontserti Šotimaal: 27. veebruaril Glasgow' Glad Cafe's, 1. märtsil Edinburghi Leith Depot's ja 2. märtsil Loch Lomondi kaldal Buchanan Memorial Hallis.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Alita: Sõjaingel", "Asepresident" ja "Lagle rännakud"

20.02.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" kolme filmi, mida seal nädalal vaatama tasuks minna: Robert Rodrigueze eepiline ulmelugu "Alita: Sõjaingel", kaheksale Oscarile nomineeritud "Asepresident" ja kodumaine portreedokumentaal "Lagle rännakud".

Kohtumisõhtul kuuleb lugusid 33 aastat tegutsenud Singer Vingerist

20.02.19 ... 13. märtsil toimub Eesti muusika kuulsuste koja kohtumisõhtu ansambliga Singer Vinger. Maarjamäe lossi tallihoones on popmuusika näituse laval ansambli asutajaliikmed Hardi Volmer ja Roald Jürlau. Õhtut juhib Sten Teppan. Ürituse salvestab ERR Menu.

"Pealtnägija" | Helen Sildna: Tallinn Music Week paisus kümne aastaga liiga suureks

20.02.19 ... Taavi Eilat tegi "Pealtnägijas" intervjuu seni kaamera ees pikemaid kommentaare vältinud Helen Sildnaga, kellega tuli juttu nii Narva 2024 projektist kui ka Tallinn Music Weeki võlgadest.

Tartus toimuvale Metallica kontserdile on müüdud 50 000 piletit

20.02.19 ... 18. juulil esineb Tartus Raadi lennuväljal maailma üks mõjukamaid ja edukamaid rokkbände Metallica. Ansambli ainus väliskontsert Baltikumis toimub maailmaturnee "WorldWired Tour" raames Tartus, kuhu on müüdud juba 50 000 piletit.

Victor Crone esineb laupäeval Made In Estonia festivalil

20.02.19 ... Lauluga "Storm" Eesti Laulu võitnud ning Eurovisioonile sõitev Victor Crone on üllatuskülaline laupäeval Kultuurikatlas festivalil Made In Estonia.

Muttika Tartu maratonil: nagu sõda oleks käinud, rada oli verd täis

20.02.19 ... Pikal Tartu maratonil esmakordselt sõitnud Jüri Muttika rääkis oma kogemusest ja tõdes, et viimasena finišisse jõudes tundis ta, et rajal oleks justkui sõda toimunud.

Vaata, kuidas Lenna esitab lugusid oma uuelt albumilt "3X"

20.02.19 ... Täna hommikul oli saates "Terevisioon" külas lauljatar Lenna, kes esitas kaks lugu oma kolmandalt stuudioalbumilt "3X".

Albano Carrisi ja Romina Power annavad Tallinna lauluväljakul ühiskontserdi

20.02.19 ... Itaalia 1980. ja 1990. kuulsaim armastajapaar Albano Carrisi ja Romina Power annavad Tallinnas ühiskontserdi. Lauludega "Felicita", "Sharazan" ja "Ci Sara" inimeste südametesse jõudnud duo esineb esimest ja viimast korda Tallinna lauluväljakul selle aasta 3. augustil.

Toidufilmide festival toob gastronoomilisi kinoelamusi

20.02.19 ... Aprillikuus Eestis esmakordselt toimuv Toidufilmide festival toob kinoekraanile värsked dokumentaalfilmid, mis tutvustavad nii maailmatasemel tippkokkasid kui ka toidutööstuse pahupoolt. Neljal päeval kinos Sõprus aset leidvatel linastustel saab tutvuda ka kohalike gastronoomiavaldkonna tegijatega.

Ligi lõpetas Tartu maratoni murtud roiete ja katkise kopsuga

20.02.19 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kukkus Tartu maratonil, murdis mitu roiet ja vigastas kopsu. Hoolimata sellest lõpetas poliitik maratoni ja on nüüd haiglaravil. ERR-ile ütles Ligi, et halvem oleks olnud maratoni pooleli jätmine.

Laste sõnavõistlusel otsitakse uusi vasteid populaarsetele võõrsõnadele

20.02.19 ... Lastejaam ja lasteajakirjad Täheke ning Hea Laps kutsuvad lapsi üles leiutama uusi sõnu võõrkeelsete sõnade asemele.

Ariana Grande saavutas The Beatlesi 55 aastat püsinud rekordi

20.02.19 ... Ariana Grande saavutas 50 aastat kestnud Billboardi rekordi, hoides Billboard Hot 100 tabeli esimest kolme kohta. Varem on sama suutnud vaid ansambel The Beatles 1964. aastal.

Elina Nechayeva kontserdist Placido Domingoga: tahtsin kiljuma hakata

19.02.19 ... Saku Suurhallis astuvad koos lavale Placido Domingo ja Elina Nechayeva. Lauljatar tõdes, et uudis ühisest kontserdist oli talle positiivses mõttes šokeeriv.
praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: