Uudised

MTÜ Elav Tänav asutajad: linn ei pea olema transpordivahend

15.05.22 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" olid külas aasta alguses presidendilt tunnustuse pälvinud MTÜ Elav Tänav asutajad Kristjan Lepik ja Ave Habakuk, kes leiavad, et linnaruum ei pea olema ainult transpordivahend liikumiseks punktist A punkti B, vaid võiks pakkuda palju enam.

Rein Rannap: häbenen popmuusikat oma loomingus järjest vähem

15.05.22 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas helilooja ja pianist Rein Rannap, kes tõdes, et on popmuusikat oma loomingus järjest vähem häbenema hakanud. Ta märkis ka, et on läbi karjääri tajunud, et tema missioon on tuua kokku kaks žanri, mis vanasti olid koos – klassika ja popp.

Lenna Kuurmaa: linna tagasi kolimine ei tundu praegu kuidagi loogiline

15.05.22 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas Lenna Kuurmaa, kes elab pikemat aega juba Setomaal ja tõdes, et praegu ei tundu talle kuidagi loogiline tagasi linna kolida.

"Tuvikestest" valmib animeeritud sari

15.05.22 FILM ... 1990. aastate komöödiasarjast "Tuvikesed" ("Married… with Children") valmib animeeritud uusversioon, mis toob taas kokku ka originaalsarja näitlejatetuumiku.

Raadio Tallinn tähistab 16. sünnipäeva

15.05.22 MUUSIKA ... Raadio Tallinn tähistab pühapäeval oma 16. sünnipäeva. Sel puhul tegid Liisi Koikson ja Raivo Tafenau sünnipäevalapsele kingituse – laulsid ja mängisid muusikat ning rääkisid pikemalt enda suhtest muusikaga.

Kendrick Lamar avaldas muusikavideo uue albumi loole "N95"

15.05.22 MUUSIKA ... Kendrick Lamar avaldas esimese muusikavideo loole "N95", mis pärit tema uuelt stuudioalbumilt "Mr. Morale & The Big Steppers".

Mart Juure raamatusoovitused: "Käbi ei kuku...", Jan Morris, Berit Kaschan jt

15.05.22 KIRJANDUS ... "Prillitoosi" valvelugeja Mart Juure seekordsete raamatusoovituste hulka mahtusid nii Vikerraadio saatesarja "Käbi ei kuku..." vestluste kogumik, teosed vananemisest, aga ka üks ühtaegu Ameerika kirjandusklassikasse ja feminismi tippteoste hulka kuuluv raamat.

ETV2 näitab parimaid tudengifilme, teiste seas Oscari pälvinud "Mu kallid laibad"

15.05.22 FILM ... Pühapäeval, 15. mai saab alates kell 21.15 kahe tunni vältel vaadata ETV2-s valikut parimatest tudengifilmidest. Esimest korda on tele-ekraanil ka German Golubi tudengi-Oscari pälvinud lühifilm "Mu kallid laibad".

Supilinlaste lugudest valmib rännaklavastus

15.05.22 TEATER ... Supilinlaste lugudest valmib rännaklavastus "Läbi linna: Supilinn", mis jõuab 2.–11. juunil 2022 publiku ette Jaanika Tammaru lavatuses.

Linnuvaatlejad kogunesid Eesti liigirikkaimat vaatlustorni selgitama

14.05.22 ELU ... Laupäeval oli rahvusvaheline rändlindude päev ning sel puhul kogunesid linnuvaatlejad erinavatesse linnuvaatlustornidesse, et välja selgitada kõige liigirikkam vaatlustorn.

Galerii: "Rakett 69" 12. hooaja võitis Mattias Timm Rast

14.05.22 TELE/RAADIO ... "Rakett 69" teadusduelli võitis Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilane Mattias Timm Rast, kelle ehitatud ahelreaktsioonimasin jõudis tulemuseni 2,4-sekundilise täpsusega.

Viljandi kitarrifestivalil esineb taas Jon Gomm

14.05.22 MUUSIKA ... Viljandi kitarrifestivalil astub 21. oktoobril üles Ühendkuningriikidest pärit laulja-laulukirjutaja ja sooloartist Jon Gomm. Viljandi kitarrifestivalil on artist esinenud ka varem, aastal 2014.

Charli XCX annab kontserdi metaversumis

14.05.22 MUUSIKA ... Charli XCX annab 17. juunil Robloxi platvormil metaversumi-kontserdi.

Mika avaldas Eurovisiooni finaali eel uue singli "Yo Yo"

14.05.22 EUROVISIOON ... Briti muusik ja Eurovisiooni üks õhtujuhte Mika avaldas laupäevase finaalvõistluse eel uue singli pealkirjaga "Yo Yo".

Suri näitleja Fred Ward

14.05.22 FILM ... 8. mail lahkus meie hulgast 79-aastasena filmidest nagu "The Right Stuff" ja "Tremors" ("Värinad") tuntud näitleja Fred Ward.

Euroopa meister bikiinifitnessis: bikiinifitness on täiusliku sportliku naise tervik

13.05.22 TELE/RAADIO ... Eesti võistkond sai Euroopa meistrivõistlustelt bikiinifitnessis kokku kaheksa medalit. "Ringvaate" stuudios olid sel puhul Euroopa meister ja Euroopa juunioride meister bikiinifitnessis.

Eurolaulja Malik Harris: lugude kirjutamine algab mõtete paberile panemisest

13.05.22 MUUSIKA ... Tänavu Saksamaad eurovisioonil esindav Malik Harris jagas intervjuus nippe, mis teda laulukirjutamisel kaasa aitavad.

Post Malone'il ilmus uus singel "Cooped up"

13.05.22 MUUSIKA ... Post Malone andis välja uue singli "Cooped up" juuni alguses ilmuvalt albumit "Twelve Carat Toothache".

Video: ämbriaia valmistamine suveperioodiks

13.05.22 ELU ... Linnaaednik Elisabeth Niitaru tutvustas "Terevisioonis", kuidas valmistada uudset ämbriaeda.

My Chemical Romance avaldas üle kaheksa aasta uut muusikat

13.05.22 MUUSIKA ... My Chemical Romance avaldas reedel pärast kaheksa-aastast pausi esimest korda uut muusikat ja andis välja singli "The Foundations of Decay".

Maneskin avaldas värske singli "Supermodel"

13.05.22 MUUSIKA ... Maneskin avaldas uue loo "Supermodel", mis on inspireeritud inimestest, kellega ansambel Los Angeleses töötades kokku puutus.

The Black Keys avaldas uue albumi "Dropout Boogie"

13.05.22 MUUSIKA ... Ansambel The Black Keys andis välja uue kauamängiva "Dropout Boogie", nende seni viimane album, blues'i cover'itest koosnenud "Delta Kream" ilmus möödunud aastal.

Uus ansambel Hellride avaldas singli "Illusioon"

13.05.22 MUUSIKA ... Bändi Must Hunt liikmed avaldasid koostöös endise Terminaatori trummari Eimel Kaljulaidiga singli "Illusioon". Uue ansambli nimeks sai Hellride.

I Wear* Experiment avaldas uue albumi "Discontent"

13.05.22 MUUSIKA ... Ansambel I Wear* Experiment andis välja oma kolmanda albumi "Discontent".

Laupäeval selgub teadusvõistluse "Rakett 69" võitja

13.05.22 TELE/RAADIO ... Sadade teadushuviliste noorte seast võitlesid end "Rakett 69" finaali Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilased Grete Paat ja Mattias Timm Rast.

Pildid: Tallinnas esines Briti ansambel Jungle

13.05.22 MUUSIKA ... Tallinnas Noblessneri valukojas esines Briti ansambel Jungle, soojendusesinejana astus üles kodumaine kollektiiv deLULU.

Ettevõtja Arno Kütt kullerrobotitest: praegu õpetame talle liikluseeskirju

12.05.22 ELU ... Kui seni oleme harjunud väikeste pakirobotitega kõnniteedel, siis nüüd on Cleveron Mobility välja töötatud suurema kullerroboti.

Marmormaze avaldas albumi "From the Mouth of Madness"

12.05.22 MUUSIKA ... Marmormaze'il ilmus album "From The Mouth of Madness", millel teevad muuhulgas kaasa ka Genka, Manna, Caro ja Flammavelli. Artisti uuel albumil on 13 lugu, mille žanrid varieeruvad agressiivsemast drilli'ist õrnemate hyperpop ballaadide ja house'ini.

Uus bänd Zava saab inspiratsiooni inspektor Morse'i tegelaskujust

12.05.22 MUUSIKA ... Otsa-kooli õpilastest koosnev bänd nimega Zava leiab inspiratsiooni ETV ekraanil jooksvast telesarjast "Noor inspektor Morse".

Tallinn Music Week kogus Tallinnas üle 10 000 ja Narvas pea 7000 külastust

12.05.22 MUUSIKA ... Möödunud nädalal toimunud muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week toimus esmakordselt lisaks Tallinnale ka Narvas. Pealinnas kogus TMW 10 735, Narvas aga 6904 festivalikülastust.

Púr Múdd ja Grete Paia avaldasid uusversiooni Smilersi loost "Ainult unustamiseks"

12.05.22 MUUSIKA ... Púr Múdd ja Grete Paia avaldasid Smilersi peagi 20-aastaseks saavast hittloost "Ainult unustamiseks" ühise tantsulise uusversiooni.

Rongi- ja maastikumudelid pakuvad kirglikku huvi nii täiskasvanud meestele kui ka lastele

11.05.22 ELU ... Eestis on hinnanguliselt paarkümmend kirglikku raudteemudelisti. "Pealtnägija" selgitas, et tegemist pole lihtsalt ajaviitega, vaid sel minimaailmal on ka laiem ühiskondlik kasutegur.

Huntkoerte omanik: nad on empaatilisemad kui tavalised koerad

11.05.22 TELE/RAADIO ... "Ringvaates" olid külas Hehewuti ja Anakin ehk huntkoerad ning nende omanik Ireen Neiland. Neiland märkis, et tavalised koerad on huntkoerte kõrval väga lihtsakoelised, samas kui huntkoerad on keerulisemad, aga ka empaatilisemad.

Annely Peebo Kammersängerini tiitlist: enam kõrgemat Austrias saada pole võimalik

11.05.22 TEATER ... Annely Peebo pälvib neljapäeval kõrgeima ooperilaulja tunnustuse Austrias ja Saksamaal – Kammersängerini tiitli. Kolmapäeval harjutas Anneli Peebo aga Tartus koos Vanemuise sümfooniaorkestriga hooaja lõppkontserdi kava, millega seisavad ees esinemised ka Tallinnas ja Jõhvis.

Ari-Matti Mustonen: pinge on minu jaoks motivatsioon

11.05.22 ELU ... Püstijalakoomiku Ari-Matti Mustoneni sõnul on pinge, mis tekib esinedes, tegelikult positiivne ja annab talle motivatsiooni hästi tegutseda. Aastatega on koomikul lavanärvi vähemaks jäänud, kuid ta rõhutas, et isegi nädalapikkune paus võib selle tagasi tuua.

Taimetark: kottidega metsast taimi välja tassivaid inimesi on kole vaadata

11.05.22 ELU ... Taimetark Maret Allikas jagas nippe, milliseid taimi võiks Eestimaa metsadest korjata ning millal on selleks hea aeg. Ühtlasi arutles Allikas ka karulaugu populaarsuse üle, ent soovitas selle korjamisega piiri pidada.

"Pealtnägija" tõusis taas vaadatuimate telesaadete edetabeli tippu

11.05.22 TELE/RAADIO ... Pärast nädalast pausi tõusis "Pealtnägija" taas teleedetabelis vaadatuimaks saateks 192 000 televaatajaga.

Reumatoloog Karin Laas: kõige tugevama ravimi peal on umbes 100 last

11.05.22 ELU ... Reumaatilisi liigesehaigusi tuleb ajaga üha enam juurde. Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog Karin Laas selgitas "Terevisioonis", et reuma ei ole haigus, mis ainult vanemaid inimesi kimbutab – liigesehaigused võivad välja lüüa ka väga noortel lastel.

Kanye West avaldas deepfake muusikavideo singlile "Life Of The Party"

11.05.22 MUUSIKA ... Kanye West avaldas muusikavideo singlile "Life Of The Party". Lugu pärineb räppari eelmisel aastal ilmunud albumilt "Donda".

Kurt Cobaini kasutatud kitarr läheb oksjonile

11.05.22 ELU ... Kurt Cobaini 1969. aasta Fender Mustangi sinine elektrikitarr, mida muusik kasutas Nirvana eduka singli "Smells Like Teen Spirit" muusikavideos, läheb oksjonile.

Taavi-Peeter Liiv avaldas uue albumi esisingli "Võluilm"

11.05.22 MUUSIKA ... Taavi-Peeter Liiv avaldas esimese singli "Võluilm" oma peagi ilmuvalt albumilt "Skorpion".

"Wellermaniga" TikToki sensatsiooniks tõusnud Nathan Evans toob šoti rahvalaulud Eestisse

10.05.22 MUUSIKA ... Nathan Evans avaldas TikTokis kuulsaks saanud loo "Wellerman" 2020. aasta detsembris.

Lexsoul Dancemachine'i muusikavideod said pimedatele mõeldud kirjeldustõlke

10.05.22 MUUSIKA ... Lexsoul Dancemachine'il valmis neli muusikavideot, millest saavad osa ka pimedad ja vaegnägijad.

Kunstnik Estookin pani muusikud koos muusikaga pildile

10.05.22 MUUSIKA ... Kunstnik Estookinil on valminud näitus pealkirja "Simulaakrum", mida praegu saab vaadata Tallinnas Telliskivi väligaleriis.

Eerik Kumari looduskaitsepreemia tänavune laureaat on Hendrik Relve

10.05.22 ELU ... Eerik Kumari looduskaitsepreemia tänavune laureaat on Eesti loodust ja selle väärtusi nii sõnas, pildis kui ka muusikas tutvustanud Hendrik Relve.

Gerli Padar: Lottena muutun natuke süüdimatuks

10.05.22 INIMESED ... Tuleval nädalavahetusel, 14. ja 15. mail leiab aset kolm "Lotte ja vana õunapuu saladus" lavastust, milles mängib peaosa Gerli Padar ning kõrvalosas teeb kaasa tema tütar Camilla. Padari sõnul meeldib talle Lotte rollis olla, sest siis ta tunneb, et võib olla natuke süüdimatu – kõige paremas mõttes.

Pildid: Tommy Cash lõpetas Saku Suurhallis oma maailmaturnee

10.05.22 MUUSIKA ... Muusik Tommy Cash alustas tänavu veebruaris oma maailmaturneed, mille viimane kontsert toimus 6. mail Saku Suurhallis.

Vene saatkonna ees esitatakse Hersonis elava kunstniku kirjavahetust Eesti galeristiga

10.05.22 ELU ... Ukraina sõja algusest saati on Hersonis elav kunstnik Viktoria olnud kirjavahetuses Eesti galeristi Raul Oreškiniga. Teisipäeval tulevad Vene saatkonna ees korraldataval aktsioonil kirjad kuuldavale nii eesti kui ka vene keeles, mida on võimalik ka otseülekandes jälgida. Aktsioonist rääkisid "Terevisioonis" korraldajad Liis Lindmaa ja Liis Vares.

Maris Pihlap avaldas koostöösingli Ewert Sundjaga

10.05.22 MUUSIKA ... Maris Pihlap avaldas teisipäeval mai lõpus ilmuvalt albumilt uue singli "Off Track", mis valmis koostöös Ewert Sundjaga.

Vaata uuesti: katusekontsert "Meie Euroopa"

09.05.22 MUUSIKA ... Euroopa päeva puhul toimus esmaspäeva, 9. mai õhtul Tallinnas välisministeeriumi katusel traditsiooniline katusekontsert.

raadio tallinn 16

keskkonnakuu err-is

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: