Uudised

Ringkäik raadiomajas: kuidas elavad ERR-i raadiod

06.12.23 MUUSIKA ... Rahvusringhääling tuli kolmapäeval välja uue kõiki ERR-i raadioid ühendava Eesti Raadio äpiga. Sel puhul külastas "Ringvaade" rahvusringhäälingu juures tegutsevaid raadiod.

Veteransportlane Ivar Raig: kui sporti enam ei tee, siis jääd vanaks

06.12.23 KURIOOSUM ... 70-aastane kümnevõistleja Ivar Raig on oma vanuseklassis maailma kümnevõistluse edetabelis teisel kohal. Vanusega lähevad tulemused aina paremaks ning haige pole mees olnud juba ammu.

Uus Eesti Raadio mobiiliäpp toob ERR-i audiosisu mugavalt kätte

06.12.23 TELE/RAADIO ... Eesti Rahvusringhääling on valmis saanud uue mobiiliäpi Eesti Raadio. Rakendusest on võimalik mugavalt kuulata kõigi rahvusringhäälingu raadiojaamade loodud audiosisu ja seda nii otse- kui järelkuulamises. Kuulata saab nii päevakajalisi intervjuusid kui ka muusikasaateid.

Eeva Mägi: mind hämmastas, et ema suutis lapsi enda surmaks ette valmistada

06.12.23 FILM ... Režissöör Eeva Mägi rääkis R2 saates "Pulss", kui palju haiget saab teha ühele väikesele lapsele, kes pidi lisaks oma ema surmale ning väikese õe hooldusküsimustest tulenevatele pereprobleemidele toime tulema ka võikalt käituvate lastekaitsetöötajate ning kohtuametnikuga. Kõigest hoolimata suutis ema oma lapsi iseenda surmaks ette valmistada.

Toomas Lunge: olen kõik oma sünnipäevad laval veetnud

06.12.23 INIMESED ... Detsembri keskel 60. sünnipäeva tähistav Toomas Lunge ütles Vikerraadios Sten Teppanile, et ta armastab väga oma sünnipäevi, sest need on ta pidanud kõik need aastad laval, kus sõbrad on temaga koos, talle lauldakse sünnipäevalaulu ning isegi teistele välja ei pea tegema, sest hoopis talle makstakse selle eest.

Loomaarst: koeri kaitseb külma eest õige riietus

06.12.23 ELU ... Loomaarst Marleen Emilie Vilderson selgitas "Terevisioonis", et talvisel ajal kaitseb koeri külma eest kõige paremini korralik riietus.

ERR-i Pärnu korrespondendiks saab Kristi Raidla

06.12.23 EESTI ... Eesti Rahvusringhäälingu uudistetoimetusega liitub Kristi Raidla, kes hakkab Pärnu ja Pärnumaa korrespondendina vahendama piirkondlikke uudiseid kõikidel ERR-i uudisteplatvormidel.

Kuslapuu: võiks olla midagi uut kuulata neil, kes on jõuludest stressis

06.12.23 MUUSIKA ... Lonitseera avaldas digilevis jõulualbumi "Loni jõulud", mis on ansambli juhi Kaisa Kuslapuu sõnul mõeldud inimestele, kes on stressis ja häiritud, et jälle on jõulud tulemas, aga muidugi ka kõigile neile, kes armastavad tuntud jõululaulude uusversioone.

Aasta kodu 2023 peremees: ega naljalt ei tahagi kodust ära minna

05.12.23 ELU ... "Ringvaade" kuulutas välja 2023. aasta kaunimad kodud. Reporter Heleri All külastas ka tänavuse aasta kodu tiitliga pärjatud maja pererahvast ja uuris, milline üks aasta kodu välja näeb.

Ester Kuntu: "Nähtamatu võitlus" kõneleb suurest südamesse pugevast rõõmust

05.12.23 FILM ... Sel nädalal kinno jõudev Rainer Sarneti mängufilm "Nähtamatu võitlus" kõneleb näitleja Ester Kuntu sõnul muu hulgas suurest südamesse pugevast rõõmust, mida praegusel ajal üha rohkem tarvis on.

ETV jõudis möödunud nädala teleedetabelisse kuue saatega

05.12.23 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala teleedetabeli esikümnesse jõudis Kantar Emori andmetel kuus ETV telesaadet – neist vaadatuimaks osutus "Pealtnägija", mida vaatas 163 000 inimest.

Muuseumi teadur Portsmuth: väga palju head muusikat on veel avastamata

05.12.23 INIMESED ... Ajaloomuuseumi teadur-kuraator Veronika Portsmuth rääkis "Vikerhommikus", et uuel aastal saab tutvuma tulla Teatri- ja Muusikamuuseumist Maarjamäele kolitud kogudega ning kutsus interpreete üles avastama muuseumi hoidlatest Eesti muusikat. Samuti innustas ta noori heliloojaid oma loomingut muuseumisse tooma.

Avaliku jõulukuuse traditsioon juurdus Eestis visalt

05.12.23 AJALUGU ... Jõulude lahutamatu osa on ehitud jõulupuu. Millal aga tuli Eestisse komme tuua kuusk jõuludeks tuppa, ei ole päris täpselt teada.

Õllesummer toob Lauluväljakule Scooteri ja Smokie

05.12.23 MUUSIKA ... Festival Õllesummer avalikustas esimesed artistid, kes järgmisel suvel Tallinna Lauluväljakul üles astuvad.

Avalikustati videomängu "GTA VI" treiler

05.12.23 KULTUUR ... Teisipäeval avalikustas Ühendriikide mängutootja Rockstar Games treileri mängule "GTA IV", millega liiguti veel üks väike samm lähemale populaarse videomängu "Grand Theft Auto" kuuenda osa ilmumisele.

Mürgistusteabekeskuse juht: jõulud on lastele väga ohtlik aeg

05.12.23 ELU ... Kui tikkude ja säraküünalde söömine veel väga suuri terviseprobleeme ei tekita, siis patareide allaneelamine võib lõppeda ka surmaga. Mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder paneb vanematele veel südamele, et pühade ajal otsivad lapsed peidetud komme ning võivad otsingute käigus leida vanaema ravimid. Oderi sõnul on kõige kiirem esmaabi puhas vesi ja paksem jogurt.

Boipepperoni avaldas oma albumi "Qqndqlt" instrumentaalversiooni

05.12.23 MUUSIKA ... Plaadifirma Kurvad Uudised andis välja muusik Boipepperoni tänavu ilmunud albumi "Qqndqlt" instrumentaalversiooni "Qqndqlt puhtalt".

ETV2 filmiprogramm viib detsembris moemaailma telgitagustesse

05.12.23 FILM ... ETV2 moekunsti kuu dokumentaalid avavad detsembri teisipäevadel moemaailma arenguid läbi hinnatud moeloojate ja nende lugude.

Klaudia Tiitsmaa: maailma üks suuremaid pidureid on solvumine ja mossitamine

05.12.23 INIMESED ... Ugala teatri näitleja Klaudia Tiitsmaa hinnangul raiskavad inimesed liiga palju aega solvumisele ja mossitamisele. Tema peab vanemaks olemise üheks väljakutseks õpetada oma lapsi mitte taolistele tegevustele aega raiskama.

Alika: kõige mõnusam on muusikat kirjutada halva tujuga

05.12.23 MUUSIKA ... Superstaar ja Eesti Laulu võitja Alika Milova tahab debüütalbumiga näidata täiesti ehtsat ja ausat pilti iseendast.

Toidublogija: piparkoogitaina tegemine on lihtne

05.12.23 ELU ... Toidublogija Paula Särekanno jagas "Terevisioonis" lihtsa ja väga maitsva piparkoogitaina valmistamise retsepti ning julgustas lapsevanemaid koos lastega tainast tegema. Maitsva taina salanipiks on isejahvatatud vürtsid.

Sten-Olle Moldau: julgen alles nüüd öelda enda kohta muusik ja helilooja

05.12.23 INIMESED ... Sten-Olle Moldau rääkis saates "Heli nälg", et tema suurim unistus on seotud tantsupeoga, oma esimese bändikogemuse sai ta metal-bändis karjujana ning sellestki, et alles nüüd julgeb ta ennast nimetada muusikuks ja heliloojaks.

Galerii: meenuta Urmas Kibuspuud tema 70. sünniaastapäeval

05.12.23 INIMESED ... Teisipäeval, 5. detsembril möödub 70 aastat Urmas Kibuspuu sünnist. Sel puhul otsisime ERR-i põhjatust arhiivist välja unustamatud hetked armastatud näitlejaga.

Pärnu Sadama korvpallurid õppisid putru keetma

04.12.23 EESTI ... Pärnu Sadama korvpalliklubi mängijad käisid Pärnumaa kutsehariduskeskuses hommikuputru keetmas. See oli klubi algatus, sest paljud korvpallurid söövad hommikul seda, mis kätte juhtub ja mõni tuleb trenni isegi söömata.

Pime Jakob Rosin oli otsesaate operaator

04.12.23 INIMESED ... Pime Vikeraadio saatejuht Jakob Rosin astus nädalavahetusel üles erakordses rollis, olles otsesaate operaatoriks.

"Impulss" kutsub meeleoluka aastalõpusaate salvestusele publikuks

04.12.23 TELE/RAADIO ... ETV arutelusaade "Impulss" ootab meeleoluka aastalõpusaate salvestusele publikut.

Tallinnas esineb saksa rokkbänd Guano Apes

04.12.23 MUUSIKA ... Saksa rokkbänd Guano Apes, kes tähistab tuuriga 30. sünnipäeva, esineb järgmise aasta novembris Tallinnas Helitehases.

Vilma Luik: nii kaua kui huvi ja tahet on, on võimalik teatris edasi olla

04.12.23 INIMESED ... Üle 40 aasta Ugala teatris näitlejana töötanud Vilma Luik sõnas "Prilltoosis", et nii kaua kui huvi ja tahet on, on võimalik teatris edasi olla.

Räppar Säm: olin läbi põlemas

04.12.23 MUUSIKA ... Uue singli avaldanud räppar Säm oli endal sõnul suvel nii palju kohustusi, et hakkas koorma all kokku vajuma. Nüüd on ta enda sõnul fookuse paika seadnud ja saanud aru, et muusika on talle siiski kõige olulisem.

Insener: liigse koristamisega võib tehnikahuvilisele lapsele karuteene teha

04.12.23 ELU ... Elektroonikainsener Indrek Keskküla rääkis "Vikerhommikus", et kui jätta tuppa laokile vanad tehnikaseadmed ja õiged tööriistad, võib juba päris väikeses lapses ärgata huvi tehnika vastu. Kui päris üksinda ei julge lapsevanem last kodumasinaid parandama lasta, võib esialgu katkisi tehnikavidinaid uurida koos. Keskküla sõnul on väikesele tehnikasõbrale ideaalseks jõulukingiks multimeeter ja natuke suuremale mikroarvuti kinkekomplekt.

Kontsertklubi Sveta Baar suleb uuest aastast uksed

04.12.23 MUUSIKA ... Sveta Baar suleb 2024. aasta 1. jaanuaril uksed. Osaniku Roman Demtšenko sõnul ei ole välistatud, et sarnaseid uudiseid tuleb uuel aastal veelgi.

Margus Kamlat: suur töö alles algab

04.12.23 TELE/RAADIO ... Raadio 2 peatoimetaja Margus Kamlat nentis "Terevisioonis", et kuigi R2 uus programm on kokku pandud, on suur töö alles ees.

Füsioterapeut: pikki jalgsimatku tehes tasuks mõned sammud ka joosta

04.12.23 ELU ... Füsioterapeut Priit Ailt rääkis "Terevisioonis", et talvel on täiesti võimalik joosta, kui on õiged jalanõud ja vastav jooksutehnika. Samuti rääkis ta, et inimesed, kes armastavad pikki vahemaid kõndida, võiksid organismi arendamise seisukohalt teha jalutamise vahepeal ka mõned jooksusammud.

Lavastaja Taavi Tõnisson: mind huvitab montaažipunkt teatris

04.12.23 KULTUUR ... Sel nädalal jõuab esietenduseni Taavi Tõnissoni lavastajadebüüt "Luidrik" Draamateatris, mis on mõnes mõttes eriline ja mõnes mõttes tuttavlik. Eriliseks teeb lavastuskogemuse esmakordne pöördlava kasutamise võimalus ning asjaolu, et viimasel hetkel tuli välja vahetada üks osatäitja. Tuttavlik aga selles mõttes, et Tõnisson jätkab keeruliste teemade käsitlemist ning lavastus on talle omaselt väga filmilik.

Tartu jõululinnas saab uisutada, saaniga sõita ja õnne valada

03.12.23 EESTI ... Tartu Raekoja platsil avati jõululinn koos uhiuute klaaspaviljonidega ning 1000-ruutmeetrise uisuväljakuga. Platsil saab sõita nii saani kui ka poniga, valada õnne ning juua sooja jooki lõkke ääres.

Reinsalu: rasketel aegadel tuleb ka akna taha lennanud tihase üle rõõmustada

03.12.23 INIMESED ... Sel pühapäeval käis "Vikerhommikus" külas näitleja Elisabet Reinsalu, kes muu hulgas arutles selle üle, kuidas ka kõige raskematest hetkedest üle saada.

Juubelihõnguline Jõulusahver kostitas külalisi erilise atmosfääriga

03.12.23 ELU ... Juba kümnendat korda toimus Draamateatris heategevuslik Jõulusahver, kus teatrirahvas kauples isetehtud käsitöö, hõrgutavate hoidiste ja maitsva toiduga. ERR Menu käis laadamelu uudistamas ning kauplejatega juttu ajamas.

Karl-Erik Taukar: mu lapsel on emaga väga vedanud

03.12.23 ELU ... Sel pühapäeval olid saates "Hommik Anuga" külas muusikud Alika Milova, Birgit Sarrap, Koit Toome ja Karl-Erik Taukar, kes rääkisid nii kätte jõudnud jõulukuust kui ka möödunud aasta tähtsündmustest.

ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud Urmas Kibuspuule

03.12.23 TELE/RAADIO ... ETV2 pühapäevane teemaõhtu on sel nädalal pühendatud näitleja Urmas Kibuspuu 70. sünniaastapäevale.

Haapsalus süttis advendituli

02.12.23 EESTI ... Haapsalu paistab igal aastal silma sellega, et seal süüdatakse advendituli juba esimesele advendile eelneval õhtul. Advenditule said Haapsalus omale koju viia kõik, kellel selleks soovi oli.

Eestis elavad välismaalased kiidavad maksuametit, aga laidavad libedaid teid

02.12.23 ELU ... Sel pühapäeval on saates "Hommik Anuga" külas Eestis elavad välismaalased, kes muu hulgas tõid välja kolm asja, mida nad Eesti juures armastavad, ja kolm asja, mis neile nii väga meeldi.

ETV2 tähistab rahvusvahelist puuetega inimeste päeva ühtekuuluvuskontserdiga

02.12.23 TELE/RAADIO ... 3. detsember on rahvusvaheline puuetega inimeste päev ning sel puhul toimub Tallinna Tehnikaülikoolis ühtekuuluvuskontsert "Mina olen olemas", mis on ligipääsetav ka liikumis- ja nägemispuudega inimestele. Kontserdist teeb ülekande ka ETV2.

Galerii: "Eesti mängus" astuvad vastamisi muusikud

02.12.23 TELE/RAADIO ... Televiktoriinis "Eesti mäng" panevad sel korral oma teadmised proovile armastatud muusikud.

Maian Kärmas: lauljana olen eelkõige lugude jutustaja

02.12.23 MUUSIKA ... Raadio Tallinna vedaja, muusik ja laulukirjutaja Maian Kärmas sõnas kultuurisaates "OP", et ta on lauljana eelkõige lugude jutustaja.

Jõuluturu avamine täitis Tallinna Raekoja platsi rahvaga

01.12.23 EESTI ... Tallinnas Raekoja platsil avati kontserdiga iga-aastane jõuluturg, mis jääb avatuks 7. jaanuarini iga päev kella kümnest kaheksani, kuumi jooke valatakse veel paar tundi kauem. Raekoja plats oli jõuluturu avamisel puupüsti täis.

Loomaaia peaarst: jääkaru Friidal ei olnud poegade toitmiseks piima

01.12.23 ELU ... Tallinna loomaaiast tuleb viimasel ajal aina kurbi uudiseid. Septembris suri ninasarvik Kibibi ning novembris kaotas jääkaru Friida taas kõik oma pojad. "Ringvaates" käis loomaaia peaarst Aleksandr Semjonov, kes rääkis, et jääkaruemal ei olnud poegade toitmiseks piima.

Päästjad ja politseinikud saavad ka lõbusaid väljakutseid

01.12.23 ELU ... Turvalisuse päeva puhul käisid "Ringvaates" patrullpolitseinik Grete Jeltsov ja päästja Aivar Kukk, kes meenutasid töö ajal juhtunud lõbusaid seiku, mil puu otsast tuli alla tuua paabulind ning tee pealt kokku korjata kitsed.

Raadio 2 uus programm toob kokku ajakirjandusliku sisu ja muusikasaated

01.12.23 TELE/RAADIO ... Raadio 2 läheb uuele aastale vastu uuenenud programmiga, kus hommikul ja päeval annab tooni ajakirjanduslik sisu ning õhtuti ja nädalavahetustel on saatjaks muusikasaated. Kõrvuti juba tuntud saatejuhtidega annab Raadio 2 hääle uutele ja ka noortele tegijatele.

Galerii: "Piparkoogimaania" tänavune teema on film

01.12.23 KULTUUR ... 1. detsembril avati Tallinnas disaini ja arhitektuurigaleriis "Piparkoogimaania" kunstinäitus, mille fookuses on film.

Heiki Lutschan: Eestis on abivajajaid liiga palju

01.12.23 ELU ... MTÜ Naerata Ometi eestvedaja Heiki Lutschan rääkis "Vikerhommikus" jõulunaeratuse kampaaniast, mille eesmärk on teha 1000 lapsele jõulukingitused. Tema sõnul on abiprojektide hulk 15 aastaga suurenenud kümme korda ning Eestis on üle 60 000 inimese, kes ilma abita enam hakkama ei saa.

r2 aastahitt

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: