Uudised

Linnuökoloog: mõned pütid ka ruigavad

30.09.20 ... Eesti ornitoloogiühing kutsub aasta linnust tuttpütist tegema digijoonistusi ja saatma neid neile hindamiseks. Linnuökoloog Marko Mägi rääkis "Ringvaatele" linnu isikupäradest lähemalt.

Laura Birn "Viimaste" võtteperioodist: Veiko töömeetod kaotas hirmu vigade ees

30.09.20 ... Soome filminäitlejat Laura Birni teavad kõik, kes näinud Sofi Oksase raamatu põhjal valminud filmi "Puhastus". Nüüd on tal taas Eesti filmi asja.

Politsei alustab taas elanikelt relvade kogumise kampaaniat

30.09.20 ... Politsei alustab neljapäeval taas elanikelt relvade kogumise kampaaniat, mis kestab terve oktoobrikuu.

Fotod. Paide teater alustab uut hooaega koguperelavastusega "Blablabla"

30.09.20 ... Paide teater alustab kolmapäeval kolmandat hooaega koguperelavastusega "Blablabla", mille keskmes on keel ja kõik, mida sellega teha saab. Lavastus põhineb Eero Epneri keelemängulistel tekstidel, mille tõid Paide teatri trupiga lavale Eva Koldits ja Anne Türnpu.

Kultuuriportaali soovitused JAFF-iks

30.09.20 ... Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mis pidi algselt toimuma tänavu kevadel, kuid lükkus mitu korda edasi. Selle aasta JAFF-i teema on "Paralleelsed maailmad". ERR kultuuriportaal valis välja viis filmi, mida tänavusest valikust mitte vahele jätta.

Tristan Priimägi filmisoovitused: Andrei Tarkovskist uue Jaapani kinoni

30.09.20 ... Filmikriitik Tristan Priimägi jagas "Terevisioonis" kolm filmisoovitust, mille hulka mahtus nii Andrei Tarkovskist rääkiv dokumentaalfilm kui ka PÖFF-il grand prix võitnud Jaapani film "Vastupidi".

Rahvusvaheline muusikapäev tuleb viktoriini ja kontserdisaadetega

30.09.20 ... Neljapäev, 1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Sel puhul kõlab ka rahvusringhäälingu kanalites tavapärasest rohkem muusikat ja oma teadmised saab proovile panna muusikapäeva viktoriinis.

"Avatari" teine osa on filmitud, kolmanda osa võtetega ollakse lõpusirgel

30.09.20 ... Filmitegija James Cameron teatas, et "Avatari" teise osa võtted on nüüdseks lõppenud ning kolmandast filmist on jäänud veel filmida umbes viie protsendi jagu materjali.

Oktoobri lõpus ilmub Borati filmi teine osa

30.09.20 ... Oktoobri lõpus esilinastub Amazon Prime'i voogedastusplatvormil Sacha Baron Coheni kehastatud Kasahstani ajakirjaniku Borati tegemistest rääkiva filmi teine osa.

Eesti kinodesse jõuab Thomas Vinterbergi alkoholismist rääkiv film "Järgmine ring"

30.09.20 ... Alates 2. oktoobrist jõuab Eesti kinodesse Taani lavastaja Thomas Vinterbergi uus film "Järgmine ring", mis kuulus ka Cannes'i filmifestivali programmi.

ETV2 alustab uus muusikasaatega "#Melomaania"

30.09.20 ... 5. oktoobril stardib ETV2 ekraanil Jon Mikiveri juhtimisel uus muusikasaade "#Melomaania".

Minu Eestimaa | Erkki-Sven Tüür ammutab loodusest eluks vajalikku energiat

30.09.20 ... Helilooja Erkki-Sven Tüür viib saates "Minu Eestimaa" televaatajad endaga Hiiumaale Kõpu poolsaarele, kus loodusest inspireerituna on sündinud ka mitmed tema muusikapalad.

Merilin Mälk avaldas uue singli "Tõuseb tuul"

30.09.20 ... Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud ja ka Eesti Laulul osalenud laulja Merilin Mälk avaldas äsja uue loo "Tõuseb tuul".

Erle Loonurmel oli viimane päev "Terevisiooni" saatejuhina

30.09.20 ... Kuu aega Katrin Viirpalu asendanud Erle Loonurmel oli kolmapäeval viimane tööpäev "Terevisiooni" saatejuhina.

Pluutot tabas muusikavideo võtetel üllatus: videos tegi kaasa ka tema kooli õpetaja

30.09.20 ... Pluutol on peagi ilmumas muusikavideo loole "Tesla". Videovõtetel sai 17-aastane Pluuto aga huvitava kogemuse osaliseks, sest videos tegi kaasa ka üks tema kooli õpetaja.

Reedel algab filmifestival JAFF

28.09.20 ... Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mis pidi algselt toimuma tänavu kevadel, kuid lükkus mitu korda edasi. Selle aasta JAFF-i teema on "Paralleelsed maailmad".

Barry Jenkins hakkab uut "Lõvikuninga" filmi tegema

30.09.20 ... Eelmisel aastal linastunud "Lõvikuninga" uusversioon saab peagi ka järje. Uue osa režisöör on Oscari-võitjast Barry Jenkins ("Moonlight").

Eminemi fänn püstitas muusiku tätoveeringutega maailmarekordi

30.09.20 ... Šotimaalt pärit 35-aastane Nikki Patterson on suur Eminemi fänn, kes püstitas karantiini ajal maailmarekordi kategoorias enim muusiku tätoveeringuid.

Toomas Luhats vererõhuprobleemidest: jõin varem 12-16 tassi kohvi päevas

29.09.20 ... "Ringvaates" oli külas ERR-i hanketoimetuse juht ja Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats, kes rääkis oma vererõhuprobleemidest ning sellest, kuidas ta on oma elustiili pidanud muutma.

Jaak Joala lapselaps: meie ühine lemmik oli Stig Rästa

29.09.20 ... "Ringvaates" oli külas Jaak Joala lapselaps Carmen Joala, kes rääkis nii oma vanaisast kui ka peagi toimuvast kontserdist "Naerata".

Marko Reikop: kodukontoris tegin päevaga 190 sammu

29.09.20 ... "Ringvaate" toimetus jätkab hübriidlahendusel, kus Jüri Muttika on kohal telemajas stuudios ning saatejuhid Grete Lõbu ja Marko Reikop teevad tööd kodukontorist.

Edith Sepp: arutasime kevadel, et tuua "Hüvasti, NSVL" ja "Rain" välja veebiplatvormidel

29.09.20 ... Kasvavate koroonanumbrite kiuste on sel sügisel Eesti kinodesse jõudnud juba kolm uut kodumaist filmi ning lähikuudel on tulemas lisa. Vaatajanumbrid on aga võrreldes varasemaga väikesed, sellele vaatamata ei kipu filmitegijad oma teoseid voogedastusplatvormidel esilinastama.

Vin Diesel ja Kygo avaldasid ühise singli "Feel Like I Do"

29.09.20 ... Näitleja Vin Diesel andis äsja välja oma esimese singli "Feel Like I Do". Lugu valmis koos Norra muusikaprodutsendi Kygoga.

Enim televaatajaid meelitas eelmisel nädalal ekraanide ette "Pealtnägija"

29.09.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatum telesaade oli neljandat nädalat järjest "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 229 000 inimest. Tegemist on saate selle sügishooaja parima tulemusega.

Pariisis kaotas tätoveeritud lasteaiaõpetaja õudusunenägude tekitamise tõttu töö

29.09.20 ... Üleni tätoveeritud Pariisis elav lasteaiaõpetaja Sylvain Helaine kaotas hiljuti töökoha, sest tema tätoveeringud tekitasid ühel lapsel õudusunenägusid.

Kinodesse jõuab eluloofilm muumide loojast Tove Janssonist

29.09.20 ... Neljapäeval, 15. oktoobril jõuab kinodesse Soome režissööri Zaida Bergrothi film "Tove Janssoni rääkimata lugu" muumide looja Tove Janssonist.

Adeele Jaago avaldas singli "Emani"

29.09.20 ... Näitleja ja laulja Adeele Jaago avalikustas oma kaheaastase tütre sünnipäeva puhul artistinime Adeele alt singli "Emani".

Fotod: Metsas jalutajal õnnestus kodu lähistel ilves pildile püüda

29.09.20 ... Möödunud nädalal õnnestus õhtuhämaruses metsa jalutama läinud mehel Lääne-Harjumaal püüda pildile tõeliselt uhke ilves.

Pesukarud kiusasid Valge Maja ees töötavaid ajakirjanikke

29.09.20 ... USA-s kiusasid neli pesukaru Valge Maja ees töötavaid ajakirjanikke, sakutades nende riideid ja töövahendeid.

Galerii: "Ringvaate" tegijad tervitasid vaatajaid oma kodudest

29.09.20 ... Koroonaviiruse ennetamiseks on "Ringvaate" toimetus oma töö ümber korraldanud ja stuudiost juhib sel nädalal saadet Jüri Muttika. Marko Reikop ja Grete Lõbu tervitavad vaatajaid kodudest.

Harri Tiido alustab Vikerraadios poliitika taustajuttudega

29.09.20 ... 29. septembril liitub Vikerraadioga kogenud diplomaat Harri Tiido, kes pakub kaks korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti, sissevaadet rahvusvahelisse poliitikasse.

Niguliste kirikus esietendub lavastus elamise edasilükkamisest

29.09.20 ... 27. novembril esietendub Niguliste kirikus lavastus "METSIK KAART. Ära jäta mind meelde", mis otsib vastust küsimusele, mis juhtub siis, kui inimene on lähedalt kokku puutunud surmaga ja otsustab – mõneks ajaks – päriselt elama hakata.

Nõmmel avati Endel Lippmaa mälestuspink

29.09.20 ... Teisipäeval kell 9.00 avatakse Tallinna Nõmme gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73) akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink.

Ravila mõisas on käimas uue Soome draamasarja võtted

28.09.20 ... Harjumaal asuvas Ravila mõisas on käimas Soome draamasarja "Mädaõunad" esimese hooaja võtted. Projektis löövad kaasa nii eestlased kui ka soomlased.

ETV+ on viie aastaga kasvanud muukeelse elanikkonna oodatud kaaslaseks

28.09.20 ... 28. septembril 2015. aastal alustas tegevust rahvusringhäälingu venekeelne telekanal ETV+. Täna viiendat sünnipäeva tähistav telekanal on kasvanud muukeelse elanikkonna jaoks kõige usaldusväärsemaks venekeelseks meediakanaliks ja selle vaatajaskond on ainuüksi aasta taguse ajaga võrreldes kasvanud 20%.

Kristel Aaslaid: mulle on lapsepõlvest külge jäänud, et kogu aeg peab action olema

28.09.20 ... Laulja ja näitleja Kristel Aaslaid oli juba väiksena väga energiline ja tahtis kogu aeg midagi teha. Need omadused on teda saatma jäänud ka täiskasvanueas, mil teda võib märgata nii teleseriaalides, raadiosaadetes kui ka kontserdilavadel.

Tiiu Kuurme: raamatud olid kui kompensatsioon nõukogude aja koledale reaalsusele

28.09.20 ... Kasvatusteadlane Tiiu Kuurme tõdes lapsepõlve meenutades, et tol ajal polnud vanematel kuigi palju aega laste ja nende kasvatamisega tegeleda, sest olmetegevused nõudsid suuremat tähelepanu. Nii kujunes üheks Tiiu kasvatajaks hoopiski Ervita küla raamatukogu.

Muudatused teletöös: Reikop ja Lõbu juhivad "Ringvaadet" kodust, Muttika stuudiost

28.09.20 ... Koroonaviiruse ennetamiseks on "Ringvaate" toimetus korraldanud ümber oma töö ja stuudiost juhib sel nädalal saadet Jüri Muttika. Marko Reikop ja Grete Lõbu tervitavad vaatajaid kodudest.

"Reetur" võitis rahvusvahelisel festivalil eriauhinna

28.09.20 ... Eesti Televisiooni ja Elisa koostöös valminud draamasari "Reetur" võitis Tšehhis Brnos peetud Serial Killer tele- ja veebiseriaalide festivalil žürii eripreemia.

"Tenet" on üle maailma teeninud 280 miljonit dollarit

28.09.20 ... Christpher Nolani suurfilm "Tenet" on üle maailma praeguseks teeninud 280 miljonit dollarit.

Okym avaldas koos produtsendiga Surekoer loo "Tahan sind praegu"

28.09.20 ... Räppar Okym avaldas koostöös produtsendiga Surekoer uue loo "Tahan sind praegu (Surekoer Pwang! riddim)". Värske singli andis välja plaadifirma Superbandiit.

Kumus avatakse Eesti esimene Vana-Egiptuse kunsti suurnäitus

28.09.20 ... 10. oktoobril avatakse Kumu kunstimuuseumis Eesti esimene Vana-Egiptuse kunsti suurnäitus "Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst". Eksponeeritud on tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist ehk Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinost.

Klassikatäht 2020 on 16-aastane pianist Tähe-Lee Liiv

27.09.20 ... Noorte muusikute konkurss "Klassikatähed" selgitas pühapäeval välja viienda hooaja võitja – žürii ja televaatajate häältega pärjati Klassikatäht 2020 tiitliga saate ajaloo noorim võitja, pianist Tähe-Lee Liiv.

ETV2 teemaõhtu tähistab Artur Rinne 110. sünniaastapäeva

27.09.20 ... Pühapäevane teemaõhtu ETV2 ekraanil on seekord pühendatud Artur Rinne 110. sünniaastapäevale.

Porikuu festival meelitab poriseid ilmasid nautima

27.09.20 ... Oktoobrikuu algusega saab avalöögi kuu aega kestev Porikuu elamusfestival, mis pakub poriste ilmade saabumise puhul tegevust ja avastamisrõõmu pealinnast Haapsaluni. Festivali avab suurejooneline valgusrännak, millele järgnevad sündmused nii kultuuri-, kohaliku toidu- kui ka loodushuvilistele.

Piret Krumm ihkab lavale tagasi

27.09.20 ... 2017. aastal Draamateatrist lahkunud näitleja Piret Krumm soovib pärast suvist kriisiaega taas lavale pääseda ja publikut näha. Teatrist lahkumist peab ta siiani õigeks sammuks.

Yana Toom oli sunnitud pere toitmiseks varastama: mõned hakklihapakid on minu südametunnistusel küll

27.09.20 ... Viie lapse ema ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom jagas saates "Hommik Anuga" mõtteid võimul olevast valitsusest ja elust venelasena Eestis.

Viivi Sõnajalg alkoholismist: me ikka Siiriga kahekesi liuglesime seda allavoolu teed

27.09.20 ... Viivi Sõnajalg tunnistas saates "Hommik Anuga", et võitlus alkoholismiga on olnud keeruline, kuid lõpuks tuli alistuda ja abi otsida. Nüüd on naine loonud ka isikliku sõltuvus- ja rehabilitatsioonikeskuse.

Viimast päeva on loodusmuuseumis võimalik tutvust teha mürgiste seentega

27.09.20 ... Pühapäeval on viimast päeva Eesti loodusmuuseumi hoovis avatud sügisene seenenäitus, kus on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid. Selle aasta näituse fookuses on just viimased: mürkseened ja seenemürgid.

Intervjuu. Music Estonia laseb oma liikmete häälel kõlada

26.09.20 ... Music Estonia (ME) juhina asus septembri algul tööle senine Eesti Jazzliidu tegevjuht Ave Tölpt. Möödunud nädalal sai Music Estonia ka uue juhatuse, kus on väga mitmesuguse taustaga kompetentseid inimesi.

muusikapäev

Noodid

uus sari

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: