Uudised

Guns N' Roses'i fännid kogunesid Tallinna lauluväljaku juurde juba hommikul

16.07.18 ... Esmaspäeval esineb Tallinna lauluväljakul USA rokkansambel Guns N' Roses. Esimesed fännid kogunesid väravate ees juba varahommikul.

George Clooney nimetati möödunud aasta enimteenivaks näitlejaks

16.07.18 ... Forbes reastas enimteenivad meelelahutusstaarid. Enimteenivaks näitlejaks nimetati George Clooney, kes teenis aastaga 239 miljonit dollarit.

Baltic Sun festivalil randub luksusjaht, mis kuulus Johnny Hallydayle

16.07.18 ... Kolmapäeval algab Narvas rahvusvaheline muusikafestival Baltic Sun, mis toob kokku Eesti ja välismaa artistide paremiku. Avapäeval kutsub festival kõiki soovijaid ühinema piduliku rattarongkäiguga mööda Narva linna ning vaatama jazzilaeva Mojito saabumist Narva sadamasse.

Eesti kino TOP7. Hotell Transilvaania ja õudukad

16.07.18 ... Nädalavahetuse kuumalaine, jalgpalli MM-i finaali, Tartus möllanud ralli ja Haapsalus näidatud kaunite ameerika autode kiuste leidus siiski ka neid, kes võtsid jalge alla kinotee.

Eesti mõisate kontserdisarja aukülaline on Leelo Tungal

16.07.18 ... Sel aastal algab heategev kontserdisari "Eesti mõisad 2018" Tallinnas, mille avakontsert toimub juba reedel ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis ehk Orlovi suvemõisas.

Elon Musk nimetas Tai koopast poisse päästnud sukeldujat "pedoks"

16.07.18 ... Briti sukelduja, kes oli üks võtmeisikutest 12 Tai poisi väljatoomisel üleujutatud koobastest, kaalub Elon Muski kohtusse andmist, kuna Tesla ja SpaceX-i juht nimetas teda sotsiaalmeedias "pedoks".

Kõik laulud üheskoos: need ABBA hitid kõlavad "Mamma Mia!" uues filmis

16.07.18 ... "Mamma Mia!" on tagasi filmiga "Mamma Mia! Here We Go Again", kus kõlavad ABBA unustamatud hitid Hollywoodi staaride esituses.

Koomik Sacha Baron Cohen tögab uues pöörases sarjas USA poliitikuid

16.07.18 ... Koomik Sacha Baron Cohen tuli välja seriaaliga, kus tal õnnestunud hulk USA poliitikuid ära petta ja panna neid kaamera ees ütlema üsnagi jahmatavaid asju.

HÕFFi sõnavõistluse võitsid "uitulme" ja "rapper"

16.07.18 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali, Eesti ulmeühingu ja eesti keele instituudi sõnavõistluse võitsid "uitulme" ja "rapper".

VIDEO | Ronaldinho avas MM-finaali meeldejääva trummisoologa

16.07.18 ... Pühapäeval toimunud jalgpalli MM-finaali eel võisid pealtvaatajad näha ka Brasiilia legendi Ronaldinhot, aga mitte palli taga ajamas, vaid hoopis trummi mängimas.

Prantsusmaa ja Inglismaa metroojaamad nimetati jalgpallurite auks ümber

16.07.18 ... Pariisi ja Inglismaa metrood võivad külvata reisijate seas palju segadust, sest jalgpalli maailmameistrivõistluste (MM) valguses on jaamad saanud jalgpallistaaridest inspireeritud nimed.

Uhhuduuri seltskond jõudis kaunite Iguaçu jugade juurde

16.07.18 ... Juuni lõpus uuele rattaretkele suundunud Uhhuduuri meeskond on oma retkel jõudnud Argentina ja Brasiilia piirile Iguaçu jugade juurde.

Kensingtoni palee avaldas südamlikud ristimisfotod prints Louisist

16.07.18 ... Kensingtoni palee avaldas oma sotsiaalmeediakontodel fotod, mis on tehtud prints Louisi ristimiselt.

Vikerraadio tähistab Kadrioru 300. sünnipäeva

16.07.18 ... Tänavu tähstab Kadriorg oma suurt juubelit, kui lossi- ja pargiansambel saab 300-aastaseks. Sel puhul on Vikerraadios 16.-19. juulil kell 14.05 eetris neljaosaline saatesari "Kallis Kadriorg", kus räägitakse lossi, pargi ja linnaosa ajaloost, paigaga seotud kroonitud ja kroonimata riigijuhtidest, asumis elanud ja tegutsenud kirjanikest ja kunstnikest ning muidugi ka sellest, milliseid loomi, linde ja taimi võib Kadriorus kohata.

Legendaarne mängufilm "Mehed ei nuta"  saab uusversiooni

16.07.18 ... Aastal 2019 tuleb ekraanile viiskümmend aastat tagasi tehtud komöödia "Mehed ei nuta" uusversioon. Film läheb võttesse režissöör Gerda Kordemetsa käe all ja kaasa teevad uue põlvkonna komöödianäitlejad.

Duo Maarja Nuut & Ruumi esimese singli esmaesitus toimus BBC-s

16.07.18 ... Esmaspäeval, 16. juulil avaldas duo Maarja Nuut & Ruum sel sügisel ilmuvalt albumilt esimese singli "Kuud kuulama" koos abstraktse lühifilmiga. Singli esmaesitus toimus möödunud nädalavahetusel Suurbritannia raadiojaamas BBC Radio 6.

"Eesti mäng" alustab esmaspäeval uut hooaega

13.07.18 ... 16. juulil alustab ETV ekraanil kaheksandat hooaega suveõhtute lahutamatu kaaslane, kogupere mälumängusaade "Eesti mäng".

Reval Etno muusikalaager ühendab maailma eri paigus elavaid eesti lapsi

15.07.18 ... Võrumaale Rõugesse kogunes pühapäeval pea poolsada eesti last üle maailma, et võtta osa rahvusvahelisest muusikalaagrist Reval Etno. Laagri eesmärk on ühendada maailma eri paigus elavaid eesti lapsi, anda neile võimalus õppida muusikat oma ala parimatelt artistidelt ning kogeda, mida tähendab muusiku elu.

Video: Reedene melu festivalil I Land Sound 2018

15.07.18 ... 12. kuni 14. juulini toimus Orissaare Illiku laiul tantsumuusika festival I Land Sound 2018, kus astusid üles ka mitmed Raadio 2 eetrist tuttavad peosarjad.

Videod: R2 õhtune vöönd I Land Soundil

15.07.18 ... 12. kuni 14. juulini toimus Orissaare Illiku laiul tantsumuusika festival I Land Sound 2018, kus astusid üles mitmed Raadio 2 eetrist tuttavad peosarjad. 

Video: Laupäevane melu festivalil I Land Sound 2018

15.07.18 ... 12. kuni 14. juulini toimus Orissaare Illiku laiul tantsumuusika festival I Land Sound 2018, kus astusid üles ka mitmed Raadio 2 eetrist tuttavad peosarjad.

ETV2 teemaõhtu pühendub Tõnu Tepandile

15.07.18 ... ETV2 pühapäevaõhtune teemaõhtu on seekord pühendatud hiljuti 70. sünnipäeva tähistanud näitlejale ja lauljale Tõnu Tepandile.

NUKU teater jagas hooaja lõpus kolleegipreemiaid

15.07.18 ... Pühapäeval lõppes NUKU teatri 66. hooaeg, mida teater tähistas ühise pikniku ja kolleegipreemiate jagamisega. Sel hooajal külastas NUKU teatrit ja muuseumit kokku pea 113 000 inimest.

Galerii: Horvaatia fännid laotasid Moskvas laiali 50 meetri pikkuse lipu

15.07.18 ... Horvaatia fännid ootavad pikisilmi Moskvas pühapäevaõhtust jalgpalli MM-i finaali, kus Horvaatia astub vastu Prantsusmaa meeskonnale.

Video: Heida esimene pilk kahe kuninganna elust pajatavale filmile

15.07.18 ... Oscari-nominentidest näitlejannad Saoirse Ronan ja Margot Robbie säravad kuningannadena peaosas uues filmis "Mary Queen of Scots".

Tartus ühineb 250 Arsise kella Jaani kiriku kelladega

15.07.18 ... Klaaspärlimängu festivalil kõlab pühapäeva õhtul erakordne kooslus, kui Arsise kolme ansambli 250 kella helisevad koos Jaani kiriku kelladega.

Leiti Stanley Kubricku 60 aastat tagasi kirjutatud filmikäsikiri

15.07.18 ... Oscari-võitjast legendaarne režissöör Stanley Kubrick oli kaasautoriks 60 aastat tagasi valminud filmistsenaariumile, mis on nii põhjalik, et võiks kohe kinolinale jõuda.

Galerii: Eesti merenduse sajand jõudis EV100 raamatusse

15.07.18 ... 13. juulil esitleti Lennusadamas toimunud Tallinna merepäevade raames EV100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti merenduse 100 aastat". Enn Kreemi raamat annab ülevaate muutustest ja arengutest Eesti Vabariigi merendusvaldkonnas möödunud sajandi jooksul.

Haapsalus demonstreeriti USA autosid

14.07.18 ... Sel nädalavahetusel täitusid Haapsalu linnuseõu ja tänavad USA autodega. Huvi teisel pool ookeani toodetud masinate vastu riigipiire ei tunne, osavõtjaid on nii Eestist kui ka kaugemalt.

ETV-s näeb laupäeva õhtul kunagist hittkomöödiat "Mida naised tahavad"

14.07.18 ... Laupäeva õhtul jõuab ETV ekraanile 2000. aastal valminud hittkomöödia "Mida naised tahavad", peaosades Mel Gibson ja Helen Hunt.

Video: Conan O'Brien pilas Valge Maja uut, Trumpi nooremaks muutvat valgustust

14.07.18 ... USA koomik ja omanimelise vestlussaate juht Conan O'Brien viskas nalja asjaolu üle, et Valge Maja sai tänu uuele kommunikatsioonijuhile ka uue valgustuse, mis väidetavalt laseb president Donald Trumpil noorem välja paista.

Scarlett Johansson loobus LGBT survel filmirollist

14.07.18 ... Ameerika näitleja Scarlett Johansson loobus LGBT kogukonna tugeva surve tõttu filmirollist transsoolise mehena.

Marju Länik avas oma kassetiga Eestis vaibakloppimise ajastu

14.07.18 ... Laulja Marju Länik meenutas Vikerraadio muusikasaates "Aeg peatub", kuidas 1993. aastal sündis tema kassett "Ma olen ju naine", mis on Eesti vaibakloppimise ajastu esimene pääsuke.

Vabamu on avamispäeva puhul linnarahvale avatud südaööni

14.07.18 ... Pool aastat suletud okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu avab laupäeval linnarahvale uksed kogu päeva kestva avamismaratoniga.

Telesarjast "Downton Abbey" sünnib mängufilm

14.07.18 ... Pärast mitmeid spekulatsioone on lõpuks ametlikult kinnitatud, et ülipopulaarne Briti telesari "Downton Abbey" jõuab ka kinolinale.

Frank Sinatra abikaasa Nancy Sinatra suri 101 aasta vanuses

14.07.18 ... Legendaarse laulja Frank Sinatra esimene abikaasa Nancy Sinatra suri reedel 101-aastasena.

Koguperelavastus "Mowgli" paneb näitlejate füüsilise poole proovile

13.07.18 ... Põlvamaal Eesti maanteemuuseumsi esietendub täna teater Must Kast koguperelavastus "Mowgli".

Anne Veesaar armastusest laval: jah, ma väga kiindusin oma lavapartnerisse

13.07.18 ... Näitleja Anne Veesaar mängib sel suvel Vana Baskini teatri tükis "Kas hakkame seksima?" ning rääkis selle valguses oma esimestest kokkupuudetest seksuaalsuse ning armastusega.

I Wear* Experiment andis välja EP "Dogs Remixed"

13.07.18 ... I Wear* Experiment andis välja EP "Dogs Remixed", millel kuuleb põnevaid singli töötlusi artistidelt Koreast, Indoneesiast, Hollandist ja Eestist. 

Taani ülikooli raamatukogu ajaloolistelt teostelt leiti arseeni

13.07.18 ... Taanis leiti ülikooli raamatukogu raamatutelt jääke arseenist, mis on inimesele eluohtlik mürk.

Jaak Ahelik: Graps lootis pikka aega, et murrab tagasi Venemaa suurtele lavadele

13.07.18 ... Ajakirjanik Vahur Kersna ja trummar Jaak Ahelik rääkisid, et Nõukogude Liidu kokkulangemine mõjus laial Venemaal ilma teinud Eesti muusikutest kõige rängemalt Gunnar Grapsile.

Taavi Teplenkov: palusin iga lutika käest vabandust, kui ta kraanikausist alla lasin

13.07.18 ... Näitleja Taavi Teplenkov rääkis, et valis näitlejatee pigem juhuslikult ning proovis ka juuraeriala õppima minna, kuid jäi konkurentsist välja. 20 aastat draamateatri ridades mänginud Teplenkov on aga rahul, et sattus just näitlejaks.

Ajakirjanik sõi eksperimendi korras kaks kuud ainult liha

13.07.18 ... Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaanus Vogelberg otsustas katsetada omapärast dieeti ning sõi kaks kuud järjest ainult liha ja loomseid tooteid.

Anthony Bourdain nomineeriti postuumselt Emmyle

13.07.18 ... Kokandusentusiast ja saatejuht Anthony Bourdain nomineeriti postuumselt Emmy auhinnale saatesarja "Parts Unknown" eest.

Piltuudis: Vikerraadio stuudios läheb saade eetrisse voodist

13.07.18 ... Esmakordselt Vikerraadio ajaloos läheb hilisõhtune saade eetrisse voodistuudiost.

Uudo Sepp annab augustis välja enda kirjutatud singli

13.07.18 ... Laulusaate "Eesti otsib superstaari" võitja Uudo Sepp ütleb, et elutempo pole pärast võistluse lõppu raugenud ning huvitav ja kiire aeg on püsivalt käimas.

Maailma parimad pressifotod jõuavad Tallinna

13.07.18 ... Järgmisel nädalal avatakse Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis esimest korda Eestis näitus maailma mainekaima pressifoto konkursi World Press Photo auhinnatud töödest.

Tänavused Emmy-nominendid on teada

13.07.18 ... Septembris selguvad juba 70. korda teleauhinna Emmy võitjad. Praegu on teada kõik nominendid, kes auhinnale püüdlevad.

ERR Menu soovitab I Land Sound festivali ja värsket Kreeka kinokunsti

12.07.18 ... ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" soovitused viivad sel nädalal Orissaarde tantsumuusikafestivalile, kinno Kreeka õudusabsurdi kaema või siis hoopis koduste seinte vahele raamatut lugema ja muusikat kuulama.

Suri kasvatusteadlane Viive-Riina Ruus

12.07.18 ... 11. juulil suri 81 aasta vanuselt kasvatusteadlane ja Tallinna ülikooli emeriitprofessor Viive-Riina Ruus.
suveseiklus

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: