Uudised

Vaata koos perega: "Vanaema õunapuu otsas"

29.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Mart Juure raamatusoovitused viivad nobelistidest Eesti linnaehituse ajalooni

29.03.20 ... "Prillitoosi" valvelugeja Mart Juur jagas taas raamatusoovitusi, millega aega veeta.

Sirje Puura Estoniast lahkumisest: tuli selline aeg ja tuli ära tulla

29.03.20 ... Sirje Puura tähistas möödunud aastal rahvusooper Estonias oma 70. sünnipäeva, astudes üles ka etenduses "Savoy ball".

Urmas Tartes soovitab inimestel putukatelt õppust võtta

29.03.20 ... Putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes loeb kevademärke putukatelt ning soovitab inimestelgi putukatelt õppust võtta.

Argo Aadli ja Indrek Ojari: oleme mõtetes nendega, kellel on väga palju tegemist praegu

29.03.20 ... Näitlejad Argo Aadli ja Indrek Ojari tunnistasid, et nende olukord on võrreldes vabakutseliste näitlejate praegu siiski hea.

Magnus Kirt: olen tavapärases treeningrütmis tagasi

29.03.20 ... Kahel eelmisel korral Eesti aasta meessportlaseks tunnistatud odaviskaja on teda mullu Doha MM-il tabanud raskest õlavigastusest taastunud ja harjutab eriolukorra ajal koduses Tõrvas.

Kodus viibimist nautiv Ott Tänak tegeleb metsatöödega

29.03.20 ... Ralli maailmameister Ott Tänak viibib neil päevil koos perega kodus Raplamaal ja raskete aegade kiuste naudib nendega pikka koosolemist.

Nipid koduses raamaturiiulis teoste parimaks säilitamiseks

29.03.20 ... "Prillitoos" käis Tartu ülikooli säilimis- ja konserveerimisosakonnas tutvumas parimate meetoditega, kuidas kodus oma raamatuid hästi hoida.

Maicel Uibo treenib vaikselt edasi: kogu hooaeg pole veel tühistatud

29.03.20 ... Kümnevõistleja Maicel Uibo tunnistas, et olümpiamängude tühistamisest teada saamine tõi talle küll väikese meeleolumuutuse, kuid nüüd tuleb lihtsalt olukorda jälgida ja targalt treenida.

Näitleja Henessi Schmidt soovis saada hoopis lavastajaks

29.03.20 ... Mängufilmis "Talve" Maiet kehastanud Henessi Schmidt soovis tegelikult õppida hoopis lavastajaks.

Milline on sinu elu parim nali? Anna teada oma lemmikutest

29.03.20 ... ETV küsib 1. aprilli eel vaatajatelt, millised on olnud nende jaoks kõige meeleolukamad palad läbi aegade ETV arhiivi kullafondist. Valikust sünnib erisaade "Elu parim nali. Rahva valik", mis läheb eetrisse aasta lõpus.

Suri Poola helilooja ja dirigent Krzysztof Penderecki

29.03.20 ... Poola helilooja ja dirigent Krzysztof Penderecki suri pühapäeval 86-aastaselt oma kodulinnas Krakowis.

Cartoon avaldas uue singli "Howling"

29.03.20 ... Elektroonilise muusika koosseis Cartoon avaldas Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt uue singli "Howling", millele andis oma hääle lauljatar Asena.

Ülevaade: muusikud, keda eneseisolatsiooni ajal veebist jälgida

24.03.20 ... Kuivõrd kontserdikohad ja suurüritused on kuni koroonapandeemia leevenemiseni üle maailma suletud või tühistatud, on muusikud kolinud lavalaudadelt erinevatele veebiplatvormidele ning suhtlevad oma kuulajatega ja annavad kontserte vähemalt mõneks ajaks virtuaalselt.

Klassikaraadio 25. Töö muusikaajakirjanduse eesliinil

28.03.20 ... Klassikaraadio saab 1. aprillil 25-aastaseks. Plaanis oli suur pidulik kontsert, aga raadio leidlik toimetus mõtleb välja teistsuguse võimaluse, kuidas viirusohtlikul ajal distantsi hoides väärikat pidupäeva tähistada. Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär ning vastutavad toimetajad Kersti Inno, Ivo Heinloo, Johanna Mängel, Liina Vainumetsa, Miina Pärn ja Lisete Velt avavad lugejale uksed Klassikaraadio minevikku, olevikku ja tulevikku.

Valter Soosalu kodus olemisest: kui hakkab igav, siis tulevadki kõige paremad asjad välja

28.03.20 ... Muusik ja dirigent Valter Soosalu tunneb end praeguses eriolukorras kodus hästi ning tegeleb peamiselt muusikaga.

Perekond Koosta teletähtpäev: Eesti esimese teleseriaali sünnist möödub 55 aastat

28.03.20 ... Eeloleval sügisel möödub 55 aastat Eesti esimese tõsieluseriaali sünnist, kui inimestele tutvustati sarja "Mis Koosta peres uudist?".

Vaata koos perega: "Karlsson tembutab jälle"

28.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Lastemuuseum Miiamilla rõõmustab väikesi teatrisõpru virtuaalse teatripäevaga

28.03.20 ... 28. märtsil rõõmustab Miiamilla kõiki lastemuuseumi sõpru virtuaalse teatripäevaga, mis algab kell 12 ja kestab terve päeva.

Eurojackpot tõi õnnelikule mängijale ligi 660 000 eurot

27.03.20 ... Reede õhtul võitis üks Eesti lotomängija Eurojackpoti loosimisel 5+1 võidutasandiga 659 116.20 eurot.

Rammsteini laulja Till Lindemann oli koroonakahtlusega haiglas, test osutus siiski negatiivseks

27.03.20 ... Saksa bändi Rammsteini 57-aastane laulja Till Lindemann oli koroonaviiruse kahtlusega haiglas, kuid tema test osutus negatiivseks ning praeguseks on ta juba koju pääsenud.

27-aastase Carmen Peussa töö videomängude mängimine

27.03.20 ... "Ringvaate" reporter Kaidor Kahar käis uurimas, miks on 27-aastane Carmen Peussa otsustanud oma tööks valida arvutimängude mängimise, täpsemalt teeb ta seda otseülekandes ning tema mängimist jälgivad tuhanded inimesed.

Tartu toidublogija valmistab meditsiinitöötajatele kringlit ja pastasalatit

27.03.20 ... Toidublogija Getter Madison otsustas abistada erakorralise meditsiini osakonnas töötavaid inimesi ning valmistada neile toitu. "Ringvaate" reporter Heleri All käis uurimas, mida Madison täpsemalt koduköögis valmistab.

Perearst: hetkel oleks mõistlikum kasutada toidupoes ühekordseid kotte

27.03.20 ... "Ringvaates" oli külas perearst Iris Koort, kes jagas juhiseid, kuidas peab erinevaid pindu ja tooteid desinfitseerima, et end maksimaalselt koroonaviiruse eest kaitsta.

Mick Moon avaldas uue albumi "Life"

27.03.20 ... Muusik Antonio Sebastian Kass, artistinimega Mick Moon andis välja albumi "Life". Muusiku kuuenda stuudioalbumi materjal on kirjutatud ja salvestatud Ameerikas Los Angeleses.

"Olukorrast riigis" saatejuhiks saab ajakirjanik Harry Tuul

27.03.20 ... Raadio 2 populaarse arvamussaate "Olukorrast riigis" teiseks saatejuhiks saab ajakirjanik Harry Tuul.

Raadio 2 mängituim laul märtsis oli Pur Muddi "Ooh Aah"

27.03.20 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud. Märtsis oli raadiojaama enimmängitud looks Pur Muddi "Ooh Aah".

Taylor Swift ja Ariana Grande toetavad finantsraskustes fänne

27.03.20 ... Taylor Swift ja Ariana Grande annetavad raha fännidele, kes on koroonaviiruse pandeemia tõttu töö kaotanud.

Admiral Bellingshausen naaseb olude sunnil koju: võimatu on siseneda riikide sadamatesse

27.03.20 ... Antarktika mereekspeditsiooni juht Tiit Pruuli teatas, et Admiral Bellingshauseni reederid otsustasid, et plaanitud Arktika retk jäetakse ära ja laev tuuakse võimalikult kiiresti koju.

Vaata koos perega: "Väikevend ja Karlsson katuselt"

27.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Filmiklubi | Indrek Treufeldt: "Naise lõhn" tekitab küsimuse, kas saab näidata nähtamatut

27.03.20 ... ETV2 Filmiklubis tutvustab ERR-i ajakirjanik Indrek Treufeldt Martin Bresti 1992. aasta filmi "Naise lõhn", mis on eetris reedel kell 21.35.

Lasteekraan soovitab: saa teada, mis on astma

27.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, mis on astma.

London kasutas eriolukorda Abbey Roadi kuulsa ülekäiguraja korrastamiseks

27.03.20 ... London kasutas koroonaviirusest tingitud eriolukorda, et korrastada The Beatlesi poolt kuulsaks tehtud Abbey Roadi ülekäigurada.

Ilmus Dua Lipa uus album "Future Nostalgia"

27.03.20 ... Dua Lipa andis plaanitust veidi varem välja oma teise albumi "Future Nostalgia", mis on järg tema 2017. aastal ilmunud omanimelisele albumile.

Bob Dylan avaldas üle kaheksa aasta uut muusikat

27.03.20 ... Bob Dylan avaldas üle kaheksa aasta taas uut muusikat – 17-minutilise ballaadi "Murder Most Foul", mis räägib USA president John F. Kennedyle tehtud atentaadist 1963. aastal.

Evangeline Lilly vabandas viiruseteemalise avalduse pärast: see oli tundetu

27.03.20 ... Näitleja Evangeline Lilly vabandas enda sõnul halvustava ja ülbe Instagrami postituse pärast, kus väitis, et isiklik vabadus on olulisem kui pandeemia.

Koroonaviiruse pandeemia muutis Kuldgloobusele kandideerimise tingimusi

27.03.20 ... Hollywoodi Välispressi Assotsiatsioon (HFPA) muutis koroonaviiruse pandeemia tõttu tingimusi Kuldgloobustele kandideerimisel.

"Viimse reliikvia" vürst Gabrieli osatäitja: pean Eestit oma filmikodumaaks

26.03.20 ... Kultusfilm "Viimne reliikvia" saab 50-aastaseks. Filmi peaosalist vürst Gabrieli kehastanud Aleksandr Goloborodko ütles, et tegemist oli tema esimese suurema osatäitmisega, mistõttu on tal Eestiga soe mälestus. Taevaskojas sai mees teada aga oma tütre sünnist.

Meghani esimene filmitöö pärast kuninglikust elust taandumist jõuab avalikkuseni aprillis

26.03.20 ... Meghan Markle'i esimene filmitöö pärast kuninglikust elust taandumist jõuab avalikkuse ette juba aprillis.

Lenna loodab suvel jälle kontserte anda: värskes õhus on pisikute levimine raskem

26.03.20 ... Lenna põgenes eriolukorras laste ja elukaaslase Lauri Mäesepaga Setumaale, kus asub lauljatari maakoht. Laulja tõdes, et tegusate inimestena võeti esimese asjana ette vana lauda lammutustööd. Tagasi tööle loodab Lenna hakata suvel.

Mikk Targo on Eesti muusikat tutvustanud Michael Bublele ja Lady Gagale: iga asi omal ajal

26.03.20 ... Helilooja ja popmuusika kujundaja Mikk Targo peaks Los Angeleses esitlema üht oma elu põnevaimat koostööprojekti, kuid jääb koroonaviiruse pandeemia tõttu sealt eemale. Kuigi sel korral esitab Eesti muusikat džässkitarrist U-NAM

Lasteekraan soovitab: saa teada, kuidas tekivad soolatüükad

26.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, kuidas tekivad soolatüükad.

Utoopia ei sünni vaid naljanurkades - uudiseid lugedes tasub säilitada praktiline meel

26.03.20 ... ERR-i vahendusel on võimalik end lähiajal veidi paremini kurssi viia meediapädevuse ja -tarbimise põhitõdedega, et uudiseid lugedes säilitada kaine mõistus ja praktiline meel.

Sibyl Vane avaldas muusikavideo uuele singlile "I Want You"

26.03.20 ... Sibyl Vane avaldas värske singli "I Want You", mida ehib Taavi Arus muusikavideo. Video tegevus rullub lahti omal ajal patsientide abiga ehitatud Jämejala psühhiaatriakliiniku kultuurimajas.

Vaata koos perega: "Sööbik ja Pisik"

26.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Vabamu kutsub ühiselt looma virtuaalnäitust "Ajalugu asjades"

24.03.20 ... 25. märtsil möödus 71 aastat märtsiküüditamisest. Sellega seoses kutsub okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu inimesi mõtlema oma perekonnaloo peale ja jagama küüditamise või Siberiga seotud esemete lugusid, et mälestada olnut ja luua koos virtuaalnäitus "Ajalugu asjades".

Elton John korraldab heategevuskontserdi muusikute kodudest

26.03.20 ... Elton John korraldab heategevuskontserdi, et koguda raha organisatsioonide Feeding America ja First Responders Children's Foundation jaoks.

Selguvad tänavused teatriauhindade saajad

26.03.20 ... Teatripäeval 27. märtsil pidi Vanemuise teatris peetama teatriauhindade pidu, mis eriolukorra tingimustes jõuab päev varem ERRi ja Eesti teatriliidu koostöös erisaatena ETV ekraanile, kus kuulutatakse välja tänavused teatriauhindade laureaadid. Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti kultuurkapitali preemiad.

Púr Múdd kutsub inimesi üles saatma neile enda reisivideoid

26.03.20 ... Elektroonilise muusika duo Púr Múdd toob 3. aprillil inimesteni oma uue singli "Get Away", millele tahavad luua muusikavideo koostöös nende kuulajatega.

Vikinglotto tõi õnnelikule mängijale ligi 170 000 eurot

25.03.20 ... Kolmapäeva õhtul võideti Vikinglotto loosimisel Eestis kohaliku 5+1 võidutasandiga 169 944,10 eurot!
ajaviidet lastele
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: