Uudised

Raskelt haige Anatoli Arhangelski abikaasa: olukord läheb aina hullemaks

29.07.21 INIMESED ... Raskelt haige Eesti rahvusballeti tantsija Anatoli Arhangelski viibib Itaalias haiglas. Tema abikaasa Marika Muiste sõnul läheb mehe olukord aina hullemaks ning balletiliit asus Arhangelski toetuseks annetusi koguma.

"Ringvaade suvel" viis jäätisevabrikutesse ringkäigule

29.07.21 ELU ... "Ringvaade suvel" reporter Oliver Reimann viis televaatajad nii Premia kui ka Balbiino jäätisevabrikusse ringkäigule.

Valikut Tartuffi filmidest näeb ka PÖFF-i veebikinos

29.07.21 FILM ... Valik esmaspäeval Tartus algava armastusfilmide festivalil Tartuff linastuvatest filmidest jõuab ka Pimedate Ööde filmifestivali PÖFF veebikinosse.

ETV2 toob vaatajateni põhjamaade heatujufilmid

29.07.21 FILM ... Viis kolmapäeva ja viis komöödiapärli – 4. augustil algav ETV2 põhjamaade filmikuu toob vaatajateni heatujufilmid Rootsist, Taanist, Soomest, Islandilt ja Norrast. Kõik filmid jõuavad tele-ekraanile esimest korda, paljusid pole Eesti publik siinmail näinud isegi kinodes.

Modulshtein esitleb Terminalis uut albumit

29.07.21 MUUSIKA ... Neljapäeval 5. augustil toob Tallinnast pärit ansambel Modulshtein plaadipoes Terminal publiku ette oma uue albumi "Timetrix".

Soft Cell annab üle 20 aasta välja uue muusikaga albumi

29.07.21 MUUSIKA ... Ühendkuningriigi sündipopiduo Soft Cell teatas, et annavad üle 20 aasta välja uue albumi. "*Happyness Not Included" ilmub 2022. aasta kevadel ja duo plaanib albumiga minna ka turneele.

Rändaja avaldas muusikavideo loole "Ränduri tee"

29.07.21 MUUSIKA ... "Ränduri tee" on pärit Rändaja hiljuti ilmunud neljandalt helialbumilt "Maailmatuum". Lugu jutustab otsimise, koosolemise ja kõige kaduvuse lugu.

Suri ZZ Topi basskitarrist Joseph Hill ehk Dusty

28.07.21 MUUSIKA ... Teisipäeval 72 aasta vanuselt USA rokkansambli ZZ Top basskitarrist Joseph Hill alias Dusty.

Mihkel Raud annab Tartus akustilise soolokontserdi

28.07.21 MUUSIKA ... Mihkel Raud astub teisipäeval, 3. augustil Tartus Delta suvelaval üles akustilise soolokontserdiga, kus tulevad esitusele tuntud laulud nii Mr. Lawrence'i, Lenna kui ka Singer Vingeri aegadest.

Narva-Jõesuus toimub heategevuslik zumba-maraton

28.07.21 ELU ... Laupäeval, 8. augustil 2021 toimub Narva-Jõesuus heategevuslik zumba-maraton, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Osalustasudest kogutud summa annetatakse Päite loomade varjupaiga toetuseks.

Olümpiamängudel Jordaaniat esindav sportlane meenutab paljudele Lady Gagat

28.07.21 INIMESED ... Jordaaniast pärit taekwondo'ga tegelev olümpiavõistleja Julyana Al-Sadeq pani sotsiaalmeedia kihama. Mitmed OM-i fännid leidsid, et sportlane sarnaneb laulja Lady Gagaga.

"Eesti mängus" lähevad vastamisi Rein Pakk, Kerli Dello ja Indrek Taalmaa

28.07.21 TELE/RAADIO ... Sel kolmapäeval võistlevad suvises mälumängusaates "Eesti mäng" kirjanik ja lavastaja Rein Pakk, ajakirjanik ja suhtekorraldaja Kerli Dello ning näitleja Indrek Taalmaa.

Bob Odenkirk kukkus võtteplatsil kokku ja viidi haiglasse

28.07.21 INIMESED ... USA näitleja Bob Odenkirk kukkus New Mexicos sarja "Breaking Bad" kõrvalsarja "Better Call Saul" võtetel kokku ja ta viidi haiglasse.

Estrada Orchestra esitleb Uue Loomingu Majas albumit

28.07.21 MUUSIKA ... Psühhedeelse jazz-rock'i ansambel Estrada Orchestra andis juunis Saksa plaadifirma Sulatron alt välja oma viienda stuudioalbumi "Playground". 5. augustil toimub Manufaktuuri kvartalis esimest suve tegutsevas kultuuriasutuses Uue Loomingu Maja selle albumi esitluskontsert.

"Babülon-Berliini" kolmas hooaeg on nüüd Jupiteris

28.07.21 TELE/RAADIO ... Saksa läbi aegade suurima sarja "Babülon-Berliin" kolmas hooaeg on sellest nädalast nähtav veebikanalis Jupiter.err.ee. Veebikanalis saab vaadata sarja kõiki osasid esimesest hooajast alates.

"Nõidkapteni needus" paneb näitlejad vehklema

28.07.21 ELU ... Pootsi veinimõisas mängitakse sel suvel koguperelavastust "Nõidkapteni needus". Seiklusrohke piraadilugu paneb tegelased ka omavahel rapiire ristama.

46-aastaselt suri Slipknoti kaasasutaja ja endine trummar Joey Jordison

28.07.21 INIMESED ... 46-aastaselt suri Ameerika nu-metal'i bänd Slipknot kaasasutaja ja endine trummar Joey Jordison (26.04.1975–26.07.2021).

Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert alustab uut kümnendit

28.07.21 MUUSIKA ... Pühapäeval, 1. augustil toimub Vanemuise sümfooniaorkestri 11. suvekontsert Tartus Kassitoome orus. Traditsiooniline ja alati oodatud suvekontsert alustab uut kümnendit uue dirigendi ja konferansjeega. Kontserti saab jälgida ka ETV vahendusel.

Läti selle suve ainsal suurel muusikafestivalil esinevad ka Eestis käinud artistid

28.07.21 MUUSIKA ... Teist aastat järjest toimub Jugla järve ääres Läti etnograafilises vabaõhumuuseumis Riias festival nimega LAIVA. Tegemist on ainsa suurema muusikafestivaliga Lätis sel suvel. LAIVA toimub 14. augustil ning üles astuvad tuntud kohalikud artistid, keda ka Eesti publik nautinud on.

Tallinna Jaani kirikus avati Uno Roosvalti isikunäitus "Tähendus"

28.07.21 KUNST ... Tallinnas Jaani kirikus on esmaspäevast avatud Uno Roosvalti isikunäitus "Tähendus". Näitus on pühendatud kunstniku 80. aasta juubelile.

Miriko avaldas uue melanhoolse loo "Lost"

28.07.21 MUUSIKA ... Seni veel underground muusikuna tuntust kogunud Miriko avaldas uue singli "Lost". Lugu valmis koostöös Pärnu produtsendi Geryga.

Kodavere murraku populariseerimiseks algasid noortesarja võtted

27.07.21 KULTUUR ... Peipsiääres räägitav kodavere murrak on üks kümnetest eesti keele murrakutest, mis on pikalt olnud hääbumisohus. Et kodavere murrakut ka noorte seas populariseerida, on Peipsiääre kandis käimas kodaverekeelse noortesarja võtted.

Ilmus filmi "Tondipüüdjad: pärand" uus treiler

27.07.21 FILM ... Äsja ilmus novembris kinodesse jõudva filmi "Tondipüüdjad: pärand" uus treiler.

ETV toob olümpiakulla puhul eetrisse mängufilmi "Vehkleja"

27.07.21 TELE/RAADIO ... Eesti epeenaiskonna ajaloolise olümpiavõidu puhul teeb ETV sel teisipäeval kavamuudatuse ja näitab kell 23 kodumaist mängufilmi "Vehkleja", mille peaosas on Märt Avandi.

Tartu Tudengipäevad vallutavad Autovabaduse puiestee

27.07.21 ELU ... Sel nädalavahetusel vallutavad Autovabaduse puiestee esmakordselt suviste sündmustega Tartu Tudengipäevad. Tudengid ja linnarahvas saavad vaimu välja puhata nii traditsioonilisel pannkoogihommikul kui ka uutel üritustel, näiteks padjasõjal.

Elektroonilise muusika suurkuju Jan Blomqvist annab septembris Eestis kontserdi

27.07.21 MUUSIKA ... 24. septembril saab Tallinnas Noblessneri Valukojas näha ja kuulda ühe maailma tuntuima elektroonilise muusika esindaja Jan Blomqvisti live-set'i. Maheda vokaaliga lugudega tuntud Berliini DJ-d on muusikaplatvormidel kuulatud sadu miljoneid kordi.

"Eesti mängus" veeretavad täringut Peeter Oja, Laura Prits ja Sepo Seeman

27.07.21 TELE/RAADIO ... Sel teisipäeval võistlevad suvises mälumängusaates "Eesti mäng" näitlejad Sepo Seeman ja Peeter Oja ning laulja Laura Prits.

USA drag queen Sasha Velour esineb märtsis Tallinnas

27.07.21 ELU ... 21. märtsil 2022 toimub Alexela kontserdimajas Eestis veel seninägematu drag show, mille nimikülaline on USA populaarseim drag queen Sasha Velour.

Aerofotograaf Andres Tarto: aerofoto on muutunud tavaliseks

27.07.21 ELU ... Aerofotograaf Andres Tarto tegi õhus olles lummavaid pilte juba enne droonide kasutusele võttu. Ta tõdes, et aerofotode ebatavalisus on droonide tulekuga kadunud.

We Love The 90s avalikustas esinejate järjekorra

27.07.21 MUUSIKA ... Suurfestival We Love The 90s, mis toob Tallinna lauluväljakule üle pika aja staaride paraadi, avaldas nüüd kolmepäevase ürituse ajakava.

Karl-Christoph Rebane toob Haapsallu eri kunstivaldkondi liitva moe-show

27.07.21 ELU ... Noor moekunstnik Karl-Christoph Rebane toob Haapsalusse oma moe-show "Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias", kus kohtuvad lisaks moeloomingule ka luule, filmikunst, muusika ja tants.

Valmis lühidokumentaalide kogumik "Rääkimata lood"

27.07.21 FILM ... Vabaühenduse PACE (Peace Action Community Estonia) eestvedamisel valmis lühidokumentaalide kogumik "Rääkimata lood", mille fookuses on rändetaustaga noorte isiklikud kogemused.

Linnafestivali Grom eelpeol esineb Kedr Livanskiy Venemaalt

27.07.21 MUUSIKA ... Päev enne linnafestivali Grom algust, 13. augustil toimub Sveta baaris eelpidu, mille erikülaline on Kedr Livanskiy Venemaalt. Lisaks esinevad Fremen, Gretchen Lawrence ja Error!.

Kultuuriportaal soovitab: dokumentaalfilm "Kubrick By Kubrick" Jupiteris

26.07.21 FILM ... Veebikanal Jupiter.err.ee lisas filmivalikusse Gregory Monro dokumentaalfilmi "Kubrick on Kubrick" ("Kubrick by Kubrick", Prantsusmaa 2020), mis põhineb üksikutel filmilavastaja Stanley Kubrickuga (26. juuli 1928 – 7. september 1999) lindistatud intervjuudel.

Nädalavahetuse publikumagnet kinodes oli "Luca"

26.07.21 FILM ... Möödunud nädalavahetusel esilinastunud "Luca" kogus Eesti kinodes üle 7400 külastuse.

Veneetsia filmifestival avaldas tänavuse programmi

26.07.21 FILM ... Tänavune Cannes'i filmifestival lükkas rahvusvahelise filmielu taas käima, nüüd on järg kolme suure sügisese filmifestivali käes: Veneetsia filmifestival, Telluride'i filmifestival ja Toronto rahvusvaheline filmifestival. Neist esimene järjekorras on Veneetsia, mille programm on ka alates esmaspäevast avalik.

Ilmus "Dexteri" uue hooaja treiler

26.07.21 FILM ... USA telesari "Dexter" naaseb peagi kümne uue osaga ekraanile. San Diego Comic-Con 2021 raames avaldati ka sarja uue, üheksanda hooaja treiler.

45-aastaselt suri "Kodus ja võõrsil" näitleja Dieter Brummer

26.07.21 INIMESED ... 45-aastaselt suri Austraalia näitleja Dieter Brummer (05.05.1976–24.07.2021), kes on eelkõige tuntud oma rolli poolest menusarjas "Kodus ja võõrsil".

EHHF-i 15. sünnipäeva videos teeb Vanamees Genkast topise

26.07.21 ELU ... Eesti hiphop festival 2021 toimub 12.–14. augustini ja tänavu juba 15. korda. Sünnipäeva puhul valmis ka ametlik multikas, mille peaosas "Vanamehe multikast" tuntud Vanamees ja Priidik.

"Eesti mängu" laua taha astuvad Margus Tabor, Epp Petrone ja Toomas Uibo

26.07.21 TELE/RAADIO ... Sel esmaspäeval võistlevad suvises mälumängusaates "Eesti mäng" näitleja Margus Tabor, kirjanik ja kirjastaja Epp Petrone ning lennundusekspert Toomas Uibo.

Ellip andis välja isikliku taustaga singli "Square One"

26.07.21 MUUSIKA ... Sel esmaspäeval ilmus laulja ja laulukirjutaja Ellipi ehk Pille-Riin Karro uus singel "Square One". Lugu saab kuulata raadiotest ning erinevatelt voogedastusplatvormidelt.

Kunstimessil Foto Tallinn 2021 saab tutvuda 37 kunstniku töödega

26.07.21 KUNST ... Tänavu 2.–5. septembrini Kai kunstikeskuses toimuval messil Foto Tallinn 2021 saab tutvuda 37 kunstniku teostega. Eesti ainsal rahvusvahelisel kunstimessil on väljas mitmekülgne valik Eesti ja välismaiste kunstnike kõige värskemast loomingust.

Alfred Baskin innustab uue orienteerumismänguga noori looduses liikuma

26.07.21 ELU ... Ita Everi pojapoeg Alfred Baskin mõtles tiimiga noortele välja uue virtuaalse orienteerumismängu ''Käbide korjamine'', mis paneb lapsed nutiseadmeid kasutades looduses liikuma.

Rahvusvaheline töötuba Muhu Print mõtiskleb sel aastal jälgede üle

26.07.21 KUNST ... Eesti vabagraafikute ühenduse korraldatav rahvusvaheline töötuba Muhu Print toimub sel suvel seitsmendat korda. Töötoa juht on Ukrainast pärit ja Poolas tegutsev graafik Irena Lawruszko ning töötoa teema on jälg.

Viikingiaegsed koduloomad olid praegustest oluliselt väiksemad

25.07.21 EESTI ... Saaremaal Salme alevikus peeti tänavu suvel mitmel nädalavahetusel viikingilaagrit erinevate töötubade ja loengutega. Zooarheoloogi loengust sai muu hulgas teada, et kui viikingiaegsete ja tänapäeva inimeste pikkuses oluliselt erinevusi polnud, siis koduloomad olid sajandeid tagasi oluliselt väiksema kasvuga.

Nädala albumisoovitused | Anika, Dave, Darkside jt

25.07.21 NÄDALA ALBUMISOOVITUSED ... Kanye Westi kümnes stuudioalbum "Donda" jäi mitte eriti üllatuslikult lubatud ajal ilmumata, aga õnneks ei tööta kogu muusikatööstus nagu Kanye West. Ilmus vähemalt viis teist albumit, mida erinevalt "Dondast" saab kuulata juba praegu ja ERR kultuuriportaal julgelt soovitab kuulata.

R2 ja Menu esitlevad: NOËP raadiomaja katusel

25.07.21 MUUSIKA ... Kolmel sumedal suveõhtul seab NOËP rahvusringhäälingu raadiomaja katusel üles DJ-laua, et mängida tund aega parimat muusikat. Pühapäeval, 25. juulil kell 18 jõuab kuulajate-vaatajateni teine ülekanne.

Viljandi pärimusmuusika festivali lõpetab Noëp

25.07.21 KULTUUR ... Viljandi lossimägedes toimuvale pärimusmuusika festivalile paneb pühapäeva õhtul kell 22 Kirsimäel algav kontsert "NOËP Goes Folk".

Internetis on müügil kotitäis õhku Kanye Westi albumiesitluselt

25.07.21 KURIOOSUM ... Räppar Kanye Westi fänn müüb oksjonikeskkonnas eBay kotitäit õhku, mis on kirjelduse järgi pärit räppari stuudioalbumi "Donda" neljapäeval toimunud kuulamisürituselt.

Galerii. Viljandi pärimusmuusika festival jätkus Svjata Vatra, Nagy Bögö jt rütmis

25.07.21 MUUSIKA ... Laupäeval jätkus Viljandis neljapäeval alanud 28. Viljandi pärimusmuusika festival. Festivali kolmandal päeval jõudsid teiste hulgas lavale Svjata Vatra, Trad.Attack!, Lõõtsavägilased, Viik ja Nagy Bögö.

suur suveseiklus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: