Uudised

Üks varvaskinga paar elab üle ainult ühe "Luikede järve"

26.04.18 ... Eesti Rahvusballett saab 100-aastaseks. "Ringvaate" otsestuudios olid baleriin Keitlin Oja ja Eesti rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur ning tuttuus varvaskingade paar. Selgus, et sellise paari varvaskingadega saab tantsitud ainult ühe balleti. Teinekord on ühe balleti jaoks vaja suisa kahte paari.

Kihnu Virve tuntuim lugu sündis õudsest kogemusest merel: see oli kole reis

26.04.18 ... Augustis tuleb Lauluväljakul suur kontsert, kus lauldakse ainult legendaarseid laule. Kihnu Virve avaldab, kuidas ta surmasuust pääses ja sellest kogemusest oma kõige tuntuma laulu kirjutas.

Ehtemeister: mind huvitab kivikeste juures geoloogia, mitte müstika

26.04.18 ... Kuidas saab ühest suurest kivikänkrast ehtekivi, mida passib kanda nii kaelas kui sõrmes? Gilleke Kopamees on inimene, kes sellist kivikunsti Ameerika indiaandlaste juures õppimas käis. Tema sõnul oli see üks tema lapsepõlve rahuldamata unistus. Kivikestest müstikat ta niivõrd ei otsi, teda huvitab ennekõike geoloogia.

Perekond selgitas Avicii surma: tal sai jaks otsa

26.04.18 ... Avicii pressiesindaja Ebba Lindqvist saatis Rootsi meediale tema perekonna kirja, kus selgitatakse, mis muusikuga juhtus.

Arvustus. Kunstnikuvabadus ja põrgumasin!

26.04.18 ... Näitus"Apokalüptilised maastikud" ja "Ikonograafilised visioonärid"Anonymous Boh ja Devil GirlAvatud kuni 28. aprillini Okapi galeriis

ERR Menu soovitab väikesi sadamaid ja suurt balletti

26.04.18 ... Käes on neljapäev ja nädalavahetus ukse ees, mis tähendab, et ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" andis taas soovitusi, mida põnevat oma vabade päevadega ette võtta.

ETV-s alustab Katrin Viirpalu juhtimisel uus saatesari "Minu teine mina"

26.04.18 ... ETV- salustav "Minu teine mina" on Katrin Viirpalu uus saade, mis räägib laste ja vanemate suhetest ning sellest, kuidas neid hoida. Televaataja kohtub tuntud Eesti inimestega, igas saates on vanem ja laps.

Vanasadama haljasalal avab uksed Klubi Laev

26.04.18 ... 27. kuni 28. aprillini toimub Tallinna Sadama kruiisiterminali kail uue suvise peopaiga Klubi Laev avamine. Avaüritusel astub üles Lexsoul Dancemachine.

Prints Harry palus isameheks vend Williami

26.04.18 ... Prints Harry palus enda ja Meghan Markle'i pulma isameheks vend Williami.

Endine lapstäht Ülari Kirsipuu: ma ennast väga heaks näitlejaks ei pea

26.04.18 ... Endine lapstäht Ülari Kirsipuu kogus kuulsust filmides "Keskpäev" ja "Nukitsamees". Näitlejat Kirsipuust aga ei saanud, sest mehe sõnul ei osanud ta lihtsalt piisavalt hästi näidelda.

Taavi Paomets: Laval on tunne, et tegelikult olen hoopis mina publik

26.04.18 ... 2. -5. maini Tartus toimuv autorilaulufestival Mailaul toob publikuni artistid, kes esitavad laval enda loomingut. Taavi Paomets astub ansambliga Avoid Dave üles Mailaulu viimasel kontserdil Tartu Genialistide klubis.  

Eugene Hütz: me oleks mulla all, kui tuuritaks kogu aeg

26.04.18 ... 19. mail annab Tallinnas kontserdi USA punkbänd Gogol Bordello. ERR kultuuriportaal vestles bändi solisti, Ukraina päritolu Eugene Hütziga.

Meghan Markle tegi viimase etteaste seriaalis "Suits"

26.04.18 ... Prints Harry kihlatu Meghan Markle astus veel viimast korda näitlejana teleekraanidele, kui eetrisse jõudis menuseriaali "Suits" ("Pintsaklipslased") viimane episood.

Edulugu jätkub: "November" sai auhindu mitmetel festivalidel

26.04.18 ... Rainer Sarneti kirjutatud ja lavastatud filmi “November" rahvusvaheline edulugu jätkub, viimastel kuudel on film võitnud mitmetel festivalidel eri preemiaid.

Kerli Kõiv kolib Los Angelesest tagasi Eestisse

26.04.18 ... Kerli Kõiv, kes kolis 11 aastat tagasi Los Angelesse, teatas, et on taas kohvrid pakkinud, et Eestisse tagasi tulla.

Live-elamus. Ellen Andrea Wang – vahetu ja vaba põhjamaine jazz

26.04.18 ... Live-elamusEllen Andrea WangJazzkaarPunases Majas 24. aprillil

Tuleval aastal annab Tallinnas kontserdi Plácido Domingo

26.04.18 ... 19. veebruaril 2019 esineb Saku Suurhallis ooperimaailma suurkuju, Hispaania tipptenor Plácido DomingoEesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Eesti Laulul publiku südamed võitnud Vajé avaldas esimese singli pärast konkurssi

26.04.18 ... Eesti Laulu osalenud Vajé teatas, et on andnud välja uue singli "Home".

Code One'i loo taaselustanud lauljatar: teadsin ainult, et Koit laulis selles ansamblis

26.04.18 ... Elina Hokkanen elustas Code One’i omaaegse hiti "Vikerkaar", millest tegi ladinahõngulise akustilise versiooni.

Jaapani ergutusmemmed tõestavad, et vanus ei sea piiranguid

25.04.18 ... Jaapani ergutusmemmedest ehk seeniortantsutüdrukutest on saanud rahvusvaheline fenomen. Ainus tingimus trupi liikmeks saamiseks on vanus vähemalt 55 aastat.

Eesti parimad toiduained: klaarsäga, viie vilja mahl ja värvi muutev džinn

25.04.18 ... Täna kuulutati välja Eesti parim toiduaine 2018 võidutoode, milleks osutus külmsuitsu klaarsäga viilud õlis Harjumaa ettevõttelt M.V.Wool. Konkursi kuldmärgid omistati ka parima mittealkohoolse joogi eest Pai smuuti vaarika-peedi-mustasõstra maitsega viie vilja mahlale Orklalt ning parima alkohoolse joogi eest Liviko Crafter's Aromatic Flower Ginile.

Üllar Saaremäe tegi Reikopile otse-eetris ettepaneku esineda Eesti esimesel üldluulepeol

25.04.18 ... Näitleja Üllar Saaremäe korraldab Eesti esimest üldluulepidu.

Autolehe eksperimendis osalenud 800-eurosed autod pandi oksjonile

25.04.18 ... Auto 24 keskkonnas pandi müüki Autolehe 800-eurosed autod, mida on tutvustatud ka "Ringvaates".

Kihnu Virve pärast infarkti: ma ei tahaks praegu minna

25.04.18 ... 90-aastane Kihnu Virve ehk Virve Köster sai mõne kuu eest infarkti, kuid terviseprobleemidest hoolimata ei loobu rahvalaulik esinemistest.

ERR-i uudisteankur toob lavale esimese monolavastuse

25.04.18 ... Vene Teatris valmistub näitlejanna ja ERR-i uudisteankur Tatjana Kosmõnina oma esimese monolavastuse "Nastja, Nastja, Nastja" esietenduseks. Lavastus valmib Asja Vološina näidendi "Ema" põhjal.

Grete Paia lahkus Sven Lõhmuse agentuurist

25.04.18 ... Lauljatar Grete Paia teatas Instagramis, et lahkub Sven Lõhmuse ja Tambet Mumma agentuurist Moonwalk.

Piltuudis: Tuuli Rannal on 105-aastane teisik

25.04.18 ... Tuuli Rand artistinimega Windy Beach leidis "Ringvaate" abil oma teisiku.

Anelle Tamm esitles uut singlit koostöös Demiega

25.04.18 ... Noo lauljatar Anelle Tamm tuli koostöös Demiega välja värske singliga "Hot & Heavy".

Vladislav Koržets: Luule oli 45 aastat tagasi peale kõige muu ka poliitiline

25.04.18 ... 2. -5. maini Tartus toimuv autorilaulufestival Mailaul toob publikuni artistid, kes esitavad laval enda loomingut. Vladislav Koržetsi luulele loodud muusikat esitavad Tartu Jaani kirikus Riho Sibul ja Ain Agan.

Vladislav Koržets: kala fileerimine ja supi keetmine on isegi olulisem kui õigesti mõtlemine

25.04.18 ... "Kirjandusministeeriumi" külaliseks oli sel korral Vladislav Koržets, kellel ilmus selle aasta alguses teos "Mõtteleek. Ülev Suurmõlgi valitud mõtteid, sõnavõtte ja poeese". Saates tuli juttu nii värskest teosest, kalapüügist kui ka elu põhiväärustest.

Raimond Kaljulaid tahab Balti jaama väljakule Jaak Joala ja Urmas Oti kuju

25.04.18 ... Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid tegi Tallinna Linnavolikogu esimehele Mihhail Kõlvartile ettepaneku püstitada uuele Balti jaama väljakule monument Jaak Joalale ja Urmas Otile, kes oma eluajal tõusid superstaari staatusesse ja väärivad linnaosa vanema sõnul Tallinna linnaruumis jäädvustamist.

Hannes Hermaküla lasi kohvipaksu pealt oma tulevikku lugeda

25.04.18 ... Kui eestlaste jaoks on kohvipaks toidujääk, siis türklased kasutavad seda hoopis omapärsel moel, nimelt tuleviku ennustamiseks. "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, kuidas see käib.

105-aastase Hilda nipp kaua elamiseks: ära ole vihane ja hoia enda ümber palju sõpru

24.04.18 ... "Ringvaate" reporter Christel Karits käis külas 105-aastasel vanaproual Hilda Müürsepal, kes tõi välja oma kaua elamise saladuse ning meenutas oma elu ilusamaid hetki.

Moonika Siimets: minu peres on selline lugu, et meile meeldib asju koguda

24.04.18 ... "Ringvaates" oli külas režissöör Moonika Siimets, kes on üks filmitegijatest 4. mail kinodesse jõudvast lühidokumentaalikogumist "Juured". Stuudios tuli juttu nii tema minevikust kui ka "Seltsimees lapse" edust.

Jaapani flöödimängija: ma ei teadnud isegi seda, kus Eesti asub

24.04.18 ... "Ringvaates" oli külas Jaapani flöödimängija Lisa Kawasaki, kes on juba kolm aastat elanud Eestis ning räägib ka puhtalt eesti keelt.

Rumeenlased püstitasid rahvusvahelise raamatupäeva puhul ühislugemise rekordi

24.04.18 ... Maailmarekord lugemises kuulub praeguse seisuga rumeenlastele. Brasovi linna keskväljakule kogunes 3072 inimest, et lugeda avalikult ette Rumeenia kirjandusklassikasse kuuluv Zaharia Stancu romaan "Paljajalu".

"Morten lollide laeval" valiti Annecy filmifestivali kavva

24.04.18 ... Kaspar Jancise täispika nukufilmi debüüt "Morten lollide laeval" valiti Annecy filmifestivali kavva, samuti jõuab festivalile Riho Undi "Maria ja 7 pöialpoissi".

Galerii: Narva Vaba Lava teatrikeskus pidas sarikapidu

24.04.18 ... 24. aprillil peeti Vaba Lava Narva teatrikeskuse ehitusel sarikapidu. Teatrikeskus avab uksed 1. detsembril. Riik toetab Vaba Lava Narva projekti enam kui kolme miljoni euroga.

Galerii: Vabaduse väljakul tantsisid sada luike

24.04.18 ... 24. aprillil kell 17.00 toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Rahvusooper Estonia korraldatud aktsioon, mille käigus tantsisid seal sada tantsijat.

60 etendust näinud Kinoteatri teatrivõhik: magama olen jäänud mitmel korral

24.04.18 ... Kinoteater alustas aasta alguses eksperimenti, võttes palgale teatrikülastaja, kelleks sai elus ühe korra varem teatris käinud Alissija-Elisabet Jevtjukova.

Stuttgardi animafilmide festival keskendub sel aastal Baltimaadele

24.04.18 ... Aprilli lõpus toimuv 25. Stuttgardi animafilmide festival tähistab kolme Balti riigi sajandat juubelit, tõstes fookusesse siinse animaloomingu. Juubeliaastal esindavad Eestit festivalil Ülo Pikkovi ja Priit Pärna retrospektiivid.

Briti kohus karistas koerale "natsitervitust" õpetanud meest rahatrahviga

24.04.18 ... Esmaspäeval tegi Šotimaal Põhja-Lanarkshire'is asuv Airdrie kohus teatavaks karistuse mehele, kelle sama kohus mõistis eelmisel kuul süüdi vihakuriteos. Vihakuritegu seisnes selles, et mees õpetas oma elukaaslase koera "natsitervitust" tegema, ning selle eest peab süüdimõistetu nüüd tasuma 800 naelsterlingi suuruse trahvi.

Algab ideede konkurss dokumentaalfilmide sarja "Eesti lood" tootmiseks

24.04.18 ... 
Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital ootavad uusi filmiprojekte sarja "Eesti lood" tootmiseks, mis jõuavad ekraanile 2020. aastal.

Printsess Charlotte teeb pärast väikevenna sündi Briti troonipärimises ajalugu

24.04.18 ... 23. aprillil nägi ilmavalgust hertsoginna Katherine'i ja prints Williami kolmas laps, väike prints. Eilne sündmus oli Briti kuningapere jaoks aga ajalooline, sest kunagi varem pole olnud tüdruk troonipärimisjärjekorras ees poisist.

Tartust saab taas autorilaulu pealinn

24.04.18 ... 15. korda toimuv autorilaulufestival Mailaul tutvustab 2.-5. maini Tartus publikule armastatud eesti autorite kõrval külalisi Austraaliast, Prantsusmaalt, Leedust, Rootsist ja Taanist. 

HÕFF lükatakse käima Kumus

24.04.18 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas näeb sel nädalal Steve De Rooveri dokumentaali "Unustatud õudused", kuhu tuleb kohale ka flaami Hitchcockiks nimetatud filmilavastaja Harry Kümel.

Juubelipardiralli toimub kolme heategevusfondi koostöös

24.04.18 ... Eesti vähihaigete laste vanemate liidu (EVLVL), vähiravifondi Kingitud Elu ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev esindajad kuulutasid välja 9. juunil ühiselt korraldatava suure kogupere rallipäeva.  

Eesti jazz jõudis Euroopa suurimale jazzimessile Jazzahead

24.04.18 ... Bremenis toimus 13. rahvusvaheline jazzi eksportmess Jazzahead 2018. Tänavuse Jazzaheadi esinduslikku Euroopa showcase-programmi valiti esinema Kirke Karja Kvartett, kelle esinemist jälgis kohapeal vähemalt 700 jazzmuusika professionaali, lisaks veebiülekande vaatajad.

Klassikaraadio korraldab konkursi "Helikaja" uute signatuuride loomiseks

24.04.18 ... Klassikaraadio kuulutab välja konkursi muusikapublitsistika saatesarja "Helikaja" signatuuride loomiseks. Osalema on oodatud nii noored heliloojad kui ka lihtsalt muusikasõbrad, eelnev kogemus ega muusikaharidus pole määrav.

Ilmus filmi "Venom" ametlik treiler

24.04.18 ... Sony Pictures avaldas täna teise ametliku treileri oktoobris linastuvale Marveli universumi filmile "Venom". Kui esimene treiler näitas lihtsalt Tom Hardy kehastatava Eddie Brocki elu, siis uues treileris näeb ka Brocki nn sisemist antikangelast Venomit ennast.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: