Uudised

Otseülekanne kell 18: nelja "Eesti lugude" lühidokumentaali esilinastus

28.01.21 FILM ... 28. jaanuaril kell 18.00 esilinastub ERR-i kultuuriportaalis neli uut "Eesti lugude" lühidokumentaali. Igale filmile eelneb ka filmitegija lühike sissejuhatus.

Turbevaldkonnaekspert: nelja aastaga tõuseb internetiga seadmete arv maailmas 45 miljardi võrra

28.01.21 TELE/RAADIO ... Kui praegu on maailmas umbkaudu 30 miljardit internetiga ühendatavat seadet, siis seoses 5G tulekuga ennustatakse 2025. aastaks tõusu kuni 75 miljardi seadmeni.

Noaviske instruktor: noaviskesport on üks kiiremaid stressimaandamise allikaid

27.01.21 ELU ... "Ringvaate" reporter Heleri All proovis kätt enda jaoks uues spordialas – noaviskamises.

Sirli Raitma isikunäitus "EHA" toob vaatajateni ebaharilikud portreed fotograafi emast

27.01.21 MUUSEUMID ... Fotomuuseumis avatakse Londonis laineid lööva fotograafi Sirli Raitma isikunäitus "EHA", kus fotograaf portreteerib oma ema ebaharilikes olukordades, poosides ja riietuses. Tegemist on ka näituse maailma esmaesitlusega.

Uues filmis astuvad vastamisi Godzilla ja King Kong

27.01.21 FILM ... Märtsis linastuv film "Godzilla vs Kong" paneb omavahel võitlema kaks tuntud koletist – Godzilla ja King Kongi.

Terava haistmismeelega rott aitab ka lõhkekehi leida

27.01.21 ELU ... Tänavu pärjati aasta looma tiitliga rott, loom, kelle kohta on inimestel palju väärarusaamu. Vastupidiselt levinud arvamusele on rott väga tark ja puhas loom ning muuhulgas aidanud teaduse edendamisel ja isegi lõhekehade leidmisel.

Pääru Oja osaleb uues Netflixi sarjas "Vikings: Valhalla"

27.01.21 FILM ... Sel aastal valmib Netflixi ja MGM-i koostöös sari "Vikings: Valhalla", milles jätkuvad kuus hooaega kestnud sarja "Viikingid" sündmused. Tänaseks on selgunud, et paljude teiste näitlejate kõrval astub sarjas üles ka Pääru Oja.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" tõusis vaadatuimate telesaadete edetabeli tippu

27.01.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala vaadatuim saade oli "Aktuaalne kaamera. Nädal", mis lükkas troonilt mitu nädalat esikoha saavutanud "Pealtnägija".

Ruja saab auhinna panuse eest Eesti muusikasse

27.01.21 MUUSIKA ... Traditsiooniliselt antakse Eesti muusikaauhindade galal välja ka auhind Panus Eesti Muusikasse, millega tänatakse neid muusikuid, kelle tegevus on jätnud tugeva jälje Eesti muusikaajalukku. Sel korral on auhinna saaja ansambel Ruja.

Danel Pandre: muusikute laagerdunud mõtted said sel aastal realiseeritud

27.01.21 MUUSIKA ... Danel Pandre sõnul oli 2020 vägev muusika-aasta, sest muusikute laagerdunud ideeid said lõpuks realiseeritud ning neljapäeval toimuva Eesti muusikaauhindade nominentide on seas palju kiiduväärt koostööprojekte.

"Kes keda?" uurib uut võimuliitu ja valitsust

27.01.21 TELE/RAADIO ... ETV+ kakskeelne vestlussaade "Kes keda?" keskendub kolmapäeval uuele võimuliidule ja valitsusele.

"Täna 30 aastat tagasi"| Yana Toom meenutab lõhet eesti- ja venekeelse kogukonna vahel

27.01.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad need, kes 30 aastat tagasi sündmustekeeristes olid.

Udeküll "Suus sulava Eesti" II hooajast: keskendusime rohkem Eesti maitse otsimisele

27.01.21 TELE/RAADIO ... Laupäeval stardib ETV ekraanil telesarja "Suus sulav Eesti" teine hooaeg, kus peakokk Angelica Udeküll sõidab mööda Eestit ringi, et tutvuda põneva toidumaailmaga ja katsetada uusi retsepte.

FKA twigs avaldas uue videosingli "Don't Judge Me"

27.01.21 MUUSIKA ... Inglise muusik FKA twigs andis koostöös räppari Headie One ja produtsendiga Fred again.. välja uue videosingli "Don't Judge Me".

Facebookis tegutsev kelm ajab äri Hannes Hermaküla nime alt

26.01.21 KURIOOSUM ... ERR-i telesaatejuht Hannes Hermaküla on langenud identiteedivarguse ohvriks, tema nime all tegutsev kelm üritab Facebookis müügitööd teha. Hermaküla ise rõhutab, et ta ei ole kunagi ühtegi sotsiaalmeediakontot omanud ning tema nime all esineva inimese käest ei tohi midagi osta.

40 protsenti annetustest läheb kirikutele ja kogudustele

26.01.21 ELU ... Presidendi nõuniku Urmo Kübara rääkis "Ringvaates", et aastas annetab iga neljas eestlane ning 2019. aastal olid edukaimad Tartu ülikooli kliinikumi lastefond, vähiravifond Kingitud Elu ja SOS lasteküla. Nagu mujal maailmas, domineerib ka Eestis annetustes religioon ning umbes 40 protsenti annetustest läheb kirikutele ja kogudustele.

Planeedipäästja Liisa Pulk munaga pea pesemisest: juuksur vaatas, mis omlett mul peas on

26.01.21 TELE/RAADIO ... Näitleja Liisa Pulk ja laulja Kalle Sepp võtsid vastu pöörase väljakutse ja otsustasid hakata keskkonnasõbralikumateks inimesteks - Kalle Sepp ei tohtinud kuu aega autoga sõita ja Liisa Pulk pidi hakkama saama uute asjade ostmiseta.

Apollo kino tegevjuht: ilma suurema majandustegevuseta pole mõistlik uksi avada

26.01.21 FILM ... Hetkel on Tallinnas ja Ida-Virumaal kinod suletud, kuid üle-eestilisel võivad kinosaalid 50 protsendise täituvusega avatud olla. Apollo kino tegevjuht Kadri Ärm ütles ERR-ile, et suureks probleemiks on praegu suurte kassahittide edasilükkumine, mistõttu on kinokavad väga hõredad.

Andrus Vaarik: näitleja peab olema orjamentaliteediga inimene

26.01.21 INIMESED ... Andrus Vaarik tõdes Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et tal on hea meel, et tütar Martast näitlejat ei saanud, sest see amet nii isepäisele inimesele ei sobikski.

Maarja Nuut elust Indias: armuvalus poissmehed, mürgitamissoov ja aegunud viisa

26.01.21 INIMESED ... Viiuldaja, laulja ning helilooja Maarja Nuut võttis muusikaakadeemia teisel kursusel õppides vastu otsuse pakkida asjad ja minna Indiasse New Delhisse muusikat õppima.

Joe Bideni koerad seadsid end Valges Majas sisse

26.01.21 ELU ... Donald Trump oli enam kui saja aasta jooksul esimene president, kes Valgesse Majja lemmiklooma ei võtnud. Joe Biden otsustas aga pikaaegse traditsiooniga taas jätkata ja koos temaga kolisid Valgesse Majja ka kaks koera.

Plaanitav "Harry Potteri" telesari ajas mitmed fännid pahaseks

26.01.21 FILM ... The Hollywood Reporteri väitel soovib HBO Max vaatajateni tuua "Harry Potteri" telesarja. Mitmed fännid on aga pahased, sest nad ei taha, et "Harry Potteri" raamatute autor J. K. Rowling sellest tulu saaks.

Video: Mauno Meesit esitas koos Karin Raski ja bändiga lugu "Amulett"

26.01.21 MUUSIKA ... Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit avaldas uue video koos näitleja ja rõivadisainer Karin Raskiga, kellega koos esitati oktoobris toimunud kontserdil lugu "Amulett".

Judith Partsi uus muusikavideo viib lumisesse Eesti loodusesse

26.01.21 MUUSIKA ... Laulja Judith Parts avaldas lumise muusikavideo loole "KuuleKuuLuule". Lugu on pärit 2020. aastal ilmunud lühialbumilt "Udu".

Reimo Sagor Wim Hofi talisuplusmeetodist: suhe külmaga on muutunud sõbralikumaks

25.01.21 TELE/RAADIO ... Talisuplus tundub olevat justkui eestlaste rahvussport – väga vähe on tänaseks päevaks neid, kes ei ole seda proovinud. Aga sellest samm edasi on Jäämeheks kutsutava Hollandi ekstreemsportlase Wim Hofi meetod, mille üks esiharrastajaid Eestis on näitleja Reimo Sagor. Meetodi praktiseerimine on muutnud tema suhte külmaga sõbralikumaks, tunnistab ta.

Neeme Raud: Larry King lasi inimestel rääkida oma lugu

25.01.21 TELE/RAADIO ... Laupäeval suri 87-aastaselt telesaatejuht Larry King, kes oli nädalaidkoroonaga haiglas olnud. Saatejuht Neeme Raud märkis "Ringvaates", et Kingi populaarsuse taga oli asjaolu, et ta lasi inimestel rääkida oma lugu ega asunud kohtumõistja rolli.

Keira Knightley on nõus osalema intiimsstseenides vaid naisrežissööride filmides

25.01.21 FILM ... Oscari-nominendist näitleja Keira Knightley keeldub osalemast alasti- või intiimstseenides, kui filmi tegemist juhib meesrežissöör.

Ott Leplandi ja Pur Muddi singlist "Vaikida võib" valmis akustiline versioon

25.01.21 MUUSIKA ... Detsembris ilmus Ott Leplandi ja elektroonilise duo Pur Muddi koostöös lugu "Vaikida võib", millest on nüüd valminud ka akustiline versioon.

Loojad pääsesid #reklaami-sundusest

25.01.21 ELU ... Tänu uuele seadusetõlgendusele ei peagi loovinimesed enam sotsiaalmeedias oma tööst rääkides seda hoiatussõnaga varustama.

Joonas Hellerma: ma ei oska väga raamatutega aega viita või meelt lahutada

25.01.21 ARVAMUS ... Mariliis Mõttus arutas Müürilehes "Plekktrummi" saatejuhi Joonas Hellermaga, kas üks raamat suudab tõsta huvi eestluse vastu, kas tehnoloogia teeb kultuuri paremaks ning kas kunst saab mõjutada ühiskonnas toimuvat.

Carlos Ukareda avaldas uue singli "Miracle"

25.01.21 MUUSIKA ... Muusik Carlos Ukareda andis välja uue loo pealkirjaga "Miracle".

Korrastamisekspert Kon Mari meetodist: sellest saab elustiil

25.01.21 ELU ... "Terevisioonis" käis Jaapanist pärit Kon Mari korrastamismeetodist rääkimas Kon Mari konsultant Marie Pärkma.

Arvustus. Tagasitulek sisekosmosse

24.01.21 FILM ... Pixari uus täispikk animafilm "Hing" läheb hinge nii lastele kui ka täiskasvanutele, kirjutab Marina Richter Sirbis.

Flaming Lips pani kontserdil publiku mullide sisse

24.01.21 MUUSIKA ... Koroonapandeemia tõttu ei ole suurte ürituste korraldamine hetkel lubatud, mistõttu on artistid asunud uusi lahendusi välja mõtlema. Reedel andis bänd Flaming Lips Oklahomas kontserdi, mille osalejad viibisid mullide sees.

Tauno Kangro: Joala monumendi arutelu sarnaneb Tallinna lahe Kalevipoja kuju skandaaliga

24.01.21 KUNST ... Skulptor Tauno Kangro ütles "Vikerhommiku" intervjuus Brent Perele, et Jaak Joala monumendiga kaasnev kõmu meenutab talle poleemikat, mis tekkis siis, kui ta pakkus välja, et Tallinna lahte võiks Kalevipoja kuju luua.

Urmas Tartes: lõbus looduspilt on oma olemuselt muinasjutu kandmine tänapäeva

24.01.21 ELU ... Looduse aasta foto 2020 konkursi raames valiti tänavu välja ka kõige lõbusamad loodusfotod. Loodusfotode žürii esimees, putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes tõdes, et lõbusa looduspildi abil saab muinasjutte tänapäeva kanda.

Luisa Rõivas tegeleb taas muusikaga ja avaldas Lauris Reiniksiga dueti

24.01.21 INIMESED ... Luisa Rõivas on otsustanud taas laulmisega tegeleda ja avaldas koos Läti laulja Lauris Reiniksiga uue loo "Sinuga".

Selge kõneleja tiitli said Hannes Hermaküla, Heimar Lenk, Priit Võigemast ja Nele Kirsipuu

24.01.21 INIMESED ... Eesti vaegkuuljate liit tunnustas "Hommik Anuga" saates selge kõneleja tiitliga 2020 ERR-i telesaatejuhti Hannes Hermaküla, ERR-i raadiosaatejuhti Heimar Lenki, näitleja Priit Võigemasti ja suunamudija Nele Kirsipuud.

ETV2 teemaõhtu on pühendatud näitleja Maria Klenskajale

24.01.21 TELE/RAADIO ... ETV2 iganädalane teemaõhtu on sel pühapäeval, 24. jaanuaril pühendatud näitleja Maria Klenskajale, kes tähistab 29. jaanuaril oma 70. sünnipäeva.

Sony filmistuudio lükkas edasi mitmete filmide esilinastused

23.01.21 FILM ... Koroonapandeemia tõttu teatas filmistuudio Sony Pictures filmide "Tondipüüdjad: pärand", "Tuhkatriinu", "Morbius", "Uncharted" ja "Peeter Pikk-kõrv: jänes jooksus" esilinastuste edasilükkamisest.

Andrei Liimets. Voogedastussõjas surma ei saa

23.01.21 FILM ... 2020. aastal tegi rekordhüppe nii voogedastusplatvormide kasutusstatistika kui originaalsisu tootmisele eraldatud rahahulk, kirjutab Andrei Liimets Sirbis.

Tallinna Raekoja platsil avati kuuselabürint

23.01.21 ELU ... Tallinna Raekoja platsi kaunistab laupäeva hommikust rukkililleõit kujutav kuuselabürint.

Jason Derulo ja Adam Levine avaldasid uue singli "Lifestyle"

23.01.21 MUUSIKA ... Muusikud Jason Derulo ja Adam Levine ühendasid jõus ja avaldasid koos singli "Lifestyle".

Jaan Pehk: Türi koolil on suur osa selles, et muusika minu juurde tuli

23.01.21 ARHITEKTUUR ... Türi kool sai hiljuti uue koolimaja ja värvimuutva spordihoone, mis on andnud sealsele kogukonnale justkui uue hingamise.

ETV2 toob vaatajateni eksperimentaalse keskkonnasaate "Planeedipäästjad"

23.01.21 TELE/RAADIO ... ETV2 eetris stardib sel laupäeval uus eksperimentaalne keskkonnasaade "Planeedipäästjad".

Järvamaa aasta tegu on Kirna mõisaparki tulbiaia rajamine

22.01.21 EESTI ... Järvamaa aasta teo tiitli pälvis Kirna mõisaparki rajatud tulbiaed.

Dara Savinova: ma olen tänulik valitsusele, et meil on veel kultuurielu

22.01.21 MUUSIKA ... "Ringvaade" käis koos sopran Dara Savinovaga Vanemuises etenduva "Carmeni" proovis. Põhiliselt Rootsis tegutsev ooperilaulja on tänulik eesti valitsusele, et siinne kultuurielu saab siiski toimida ja inimesed teatris käia.

"Ringvaates" valmisid perfektsed praekartulid

22.01.21 TELE/RAADIO ... Vene kokk Ilja Lazerson tutvustas videos, kuidas teha perfektseid praekartuleid ning koos kokk Allar Oeselgiga valmisid ka "Ringvaate" stuudios praekartulid sibulaga.

Kanakasvataja Tanel Tang: maheteemad on tulevik

22.01.21 TELE/RAADIO ... "Ringvaade" vestles uue saatesarja "Tanel ja kanad" kangelase Tanel Tangiga, kelle sõnul on mahepõllundus investeerimist väärt tulevikuteema.

K2 tipu vallutanud mees: see ongi kole ja õudne

22.01.21 INIMESED ... Hiljuti alistati maailma kõrguselt teine mägi K2 esmakordselt talveperioodil. "Ringvaates" käis külas Andras Kaasik, kes ise selle mäe tipus ära käinud.

Uus hooag

lauluvõistlus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: