Uudised

Tartu mänguasjamuuseum lõi fännide rõõmuks üheks nädalavahetuseks legomaailma

17.11.18 ... Legohuvilised kogunesid Tartu mänguasjamuuseumisse, kus sai näha legokarusselle, sõitvaid legoronge ja muid põnevaid legoehitisi. Legopäevadel selgus, et legoklotsid on palju rohkemat kui lihtsalt mänguasjad.

Ajaloohuvilised mängisid Narvas läbi Põhjasõja avalahingu

17.11.18 ... Narvas meenutati ajaloofestivaliga Põhjasõja avalahingut, milles Rootsi kuninga Karl XII armee võitis Narvat piiranud Vene tsaari Peeter I väge.

Fotod: EV100 egiidi all valminud "Eia jõulud Tondikakul" esilinastus PÖFF-il

17.11.18 ... Järjekordne EV100 egiidi all valminud Eesti film on jõudnud esilinastuseni. Anu Auna lastefilm "Eia jõulud Tondikakul" näitas end esimest korda PÖFF-i publikule.

Kiwa. Kollase allveelaeva kiiluvees

17.11.18 ... Biitlite animafilm "Kollane allveelaev" mõjutas märgatavalt popkultuuri siin- ja sealpool raudset eesriiet.

Video. Mirt Mägi mängib isa lugu

17.11.18 ... 18. novembri saates "Hommik Anuga" on külas Tõnis Mägi, kelle tütar Mirt mängib saates klvaeril ka isa kirjutatud muusikat.

Fotod: Jaan Toomiku voodid tähistavad juubelit

17.11.18 ... Kadrioru pargis on avatud voodite väljapanek, mis ei pärine mööblimajast, vaid tähistab kunstnik Jaan Toomiku veerandsaja aasta taguse installatsiooni uut tulemist pealkirja all "Voodi 100".

"Plekktrummi" saatekülaliseks on Reimo Sagor

17.11.18 ... 19. novembril on Joonas Hellerma autorisaate "Plekktrumm" saatekülaliseks näitleja Reimo Sagor, kes on viimasel aastal teinud mitmeid kiidetud filmi- ja telerolle.

Täna ETVs: kaheksas autoportree tehti Moonika Siimetsast

17.11.18 ... Režissöör Moonika Siimets lavastas EV100 suurfilmi "Seltsimees Laps", mis tõi kinno üle 100 000 vaataja. Talle on omane inimlik ja soe loo jutustamisviis, kuhu on alati lisatud ka paras ports huumorit.

Galerii: Öed esitlesid debüütalbumit

17.11.18 ... 16. novembril esitlesid Öed 6. novembril ilmunud debüütalbumit Tallinnas Erinevate Tubade Klubis

Rahvusringhäälingu kanalid tähistavad erisaadetega Läti 100. sünnipäeva

17.11.18 ... Läbi nädala on Eesti Rahvusringhäälingu kanalid toonud kuulajate-vaatajateni Läti 100. sünnipäevale pühendatud saateid. Suur eriprogramm kulmineerub pidupäevaga 18. novembril, aga ka esmaspäevane "Terevisioon" jõuab vaatajateni just Riiast.

Maire Aunaste: isegi müüja ütles, et on minus pettunud

17.11.18 ... Teletäht ja poliitik Maire Aunaste räägib 18. novembri saates "Hommik Anuga", miks ta enam riigikokku ei kandideeri ning tagasi televisiooni läheb.

Mikk Saare uus bänd tuleb video ja EP-ga

17.11.18 ... Colors Of Today ehk Mikk Saar, Karl Kanter, Viljar Norman ja Peep Kallas avaldasid singli ja video, mis kannab nime "Ty-Ty-". Bändi esimene EP "Clean & Blue" ilmub 21. novembril.

Robot žestikuleerib nagu vilunud kõnemeister

17.11.18 ... Eestlastele on ette heidetud, et oleme kõneldes võib-olla natuke liiga puised ja monotoonsed, vahest isegi robotlikud. Varsti seda robotlikkust aga enam ette heita ei saa, sest Korea teadlased on õpetanud roboti väga elavalt ja sisukalt žestikuleerima.

Klassikalise muusika rockstaar David Garrett tuleb taas Eestisse

17.11.18 ... Eelmisel aastal Tallinnas menuka kontserdi andnud viiuldaja David Garrett jõuab järgmisel sügisel taas Eestisse ja annab kontserdi 11. oktoobril 2019 Saku Suurhallis.

"Ringvaate" test selgitas välja, et Eesti on parem kui Läti

12.11.18 ... "Ringvaade" alustas esmaspäeval nädal aega kestva võistlusega, kus selgitati välja, kumb on parem – kas Läti või Eesti. Võistluse võitis Eesti punktiseisuga 7:6.

Jan Uuspõld, Tiit Sukk ja Veikko Täär lavastusest "Naised": naiste parodeerimisega me seal ei tegele

16.11.18 ... "Ringvaate" stuudios käisid näitlejad Jan Uuspõld, Tiit Sukk ja Veikko Täär, kellel etendub uus lavastus "Naised". Sukk märkis, et nad ei tegele selles lavastuses sugugi naiste parodeerimisega – eesmärk on parodiseerida rohkem naistega seotud stereotüüpe ja ehk nii jõuda naiste hingeellu.

Gerli Padar ja Martin Parmas: armumine käis meil ikka väga kiirelt

16.11.18 ... "Ringvaate" stuudios käisid hobitantsija Gerli Padar ja tantsuõpetaja Martin Parmas, kes 12 aastat tagasi kohtusid saates "Tantsud tähtedega". Padar ja Parmas rääkisid muu hulgas, kui kiiresti neil ikkagi armumine käis ning kuidas on neil koos tantsimisega tänasel päeval.

Enneaegselt sündinud Alma Nore vanemad: iga päev oli kingitus

16.11.18 ... "Ringvaate" otsestuudios olid külas Kairi Aljas ja Antti Neuvonen, kelle teine laps Alma Nore sündis 26. rasedusnädalal enneaegsena selle aasta 1. septembril ja kel tuli kosuda ja kasvada Ida-Tallinna keskhaigla pereintensiivis. Vanemad tunnistasid, et kuigi hirm ja teadmatus olid suured, on nad õnnelikud, et neil on täna kaks tervet last.

Noored näitlejad loodavad, et "Eia jõulud Tondikakul" kõnetab ka nende eakaaslasi

16.11.18 ... PÖFFi eesti filmide võistlusprogrammis osaleb uus koguperefilm "Eia jõulud Tondikakul", mille maailma esilinastus toimub laupäeval. Laste jõulufilm räägib 10-aastasest kunsti- ja loodushuvilisest Eiast, kelle elu võtab ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Režissöör Anu Auna uue filmi põhisõnum on hoida loodust ja lähedasi inimesi.

Eksklusiiv: väljajäänud materjal satiirisaatest "Ongi Koik"

16.11.18 ... ERR Menu lugejail on ainulaadne võimalus vaadata satiirisaate "Ongi Koik" ekstramaterjali, mis saatesse ei mahtunud ja seda juba enne saate enda eetrisseminekut. Märt Koigi juhitud "Ongi Koik" on eetris laupäeval ETV2-s kell 22.00.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: nädalavahetuseks tumedust ja õudu

16.11.18 ... Mitmed nädalavahetuseks soovitatavad PÖFFi filmid tulevad küll laste- ja noortefilmide alafestivali Justfilm kavast, kuid see ei tähenda lilli ja liblikaid, kohati tundub lausa, et pigem vastupidi. Karmi andmist jagub seal küllaga ja ei pea pettuma ka kõige kalestunumad õudukafännid.

Tanel Padar väärtustab igapäevaelu uue singliga "Tükike taevast"

16.11.18 ... Tanel Padaril ilmus uus singel "Tükike taevast", mis on esimene avaldatud lugu järgmisel aastal ilmuvalt samanimeliselt EP-lt

Tiina Lokk avas Pimedate Ööde filmifestivali

16.11.18 ... Reedel sai Solaris keskuse katusel avalöögi järjekorras 22. Pimedate Ööde filmifestival, mis toob järgnevatel nädalatel Eesti kinopubliku ette ligi 900 seansi jagu väärtfilme.

Galerii: "Müstiline Venemaa" jõuab Vikerraadio eetrisse juba 800. korda

16.11.18 ... Vikerraadio kuulajate poolt korduvalt lemmiksaateks valitud "Müstiline Venemaa" jõuab sel pühapäeval eetrisse juba 800. korda. Uhke järjekorranumbriga saates räägib autor David Vseviov, milliste autodega sõitsid Nikita Hruštšov, Leonid Brežnev ja teised Nõukogude Liidu juhid.

Trad.Attack! avaldas singli "Lubadus"

16.11.18 ... Ansambel Trad.Attack! andis välja singli oma järgmisel aastal ilmuvalt kauamängivalt. "Lubadus" räägib loo lambast, kes surmahirmus rääkima hakkab. Ta lubab peremehele palju villa, tallekarja ning tagatipuks isegi perenaist.

Kuula: Uudo Sepp avaldas debüütalbumi

16.11.18 ... Saate "Eesti otsib superstaari" võitja Uudo Sepp avaldas plaadifirma Universal alt oma esimese albumi "Sinule".

Vaata: teleseriaal "Pank", viies osa

15.11.18 ... Vaata viiendat osa kümneosalisest suurseriaalist "Pank".

Lenna Kuurmaa tütred valisid emale riideid

15.11.18 ... 16. novembril toimub "Las laps paneb sind riidesse päev", mille algatajaks on SOS lasteküla ning mille eesmärk on julgustada laste loovust ning veeta nendega koos aega. "Ringvaates" riietasid muusik Lenna Kuurmaad tema tütred.

Hendrik Toompere soovitab lavastust "Päikesetriip" kõigile, kes on olnud suhtes

15.11.18 ... Tuntud vene dramaturgi Ivan Võrõpajevi "Päikesetriip", mis esietendub 16. novembril Draamateatri maalisaalis, räägib hirmsast arveteklaarimisest, mis eesriide tõusmise hetkeks on kestnud juba seitse tundi ning Barbara ja Werneri vastastikused süüdistused on võtmas kosmilisi mõõtmeid.

Marko Mäetamme uus näitus põhineb tema isa mälestustel 1978. aasta Kanadast

15.11.18 ... Kunstnik Marko Mäetamme uus näitus "Üks kuu Kanadas" tõukub kunstniku perekonna loost. Läbi videote, installatsioonide ja tekstide avaneb Tallinna Kunstihoones lugu sellest, kuidas Marko Mäetamme isa külastas 1978. aastal Torontos elavat vanaisa. See oli nende ainus kohtumine pärast 1944. aastat.

Vaata treilerit: Tareq Taylor tutvub Eesti kokakunstiga laupäeval

15.11.18 ... "Tareq Taylori Põhjamaade kokakunst" jõuab laupäeval Eestisse. Vaata treilerist esimesi kaadreid Rootsi telekoka siinsetest muljetest.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: mida võtta, mida jätta?

15.11.18 ... Sõltumata sellest, kui kindlalt tunneb vaataja end filmimaailmas, PÖFFi kavast õigete filmide leidmine on igaühe jaoks keeruline. Pea 300 filmi tutvustuste läbitöötamine ja sealt just endale sobivate pärlite leidmine on aeganõudev ja ei anna ka kohati kõige paremaid tulemusi, sest sünopsis esitab mitmetahulisest filmist lihtsustatud pildi. Kuidas siis ikkagi õigeid valikuid teha?

Darja Saar asub juhtima ajakirja Jana

15.11.18 ... Novembri viimasest nädalast on venekeelse naisteajakirja Jana peatoimetaja Darja Saar, kes toob endaga kaasa ka uue toimetuse.

Öed esitlevad debüütalbumit Tallinnas, erikülalisena astub üles Reket

15.11.18 ... Reedel esitlevad Öed 6. novembril ilmunud debüütalbumit Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, kus erikülalisena astub üles Reket ja plaate mängivad Gu:d Mu:d DJd. Esmakordsele esitusele tulevad uued lood albumilt.

I Wear* Experiment filmis Hiina müüril muusikavideo

15.11.18 ... Novembri alguses ilmus I Wear* Experimenti uus singel "Almere". Bänd andis nüüd välja loo akustilise versiooni koos Hiina müüril filmitud videoga.

Treiler: "Panga" viies osa toob ootamatu pöörde

15.11.18 ... Vaata treilerist, mida toob "Panga" viies osa neljapäeva, 15. novembri õhtul kell 22.05.

"Grimmituba" avab Vene teatri kulissidetaguse elu

15.11.18 ... ETV+ kanalil alustas uus teleprojekt, mis on loodud koostöös Vene teatriga. "Grimmituba" lubab heita pilgu kulissidetagusesse ellu, kuulata imelisi lugusid näitlejate tööst ja tutvuda teatrielu selliste detailidega, mis tavaliselt vaatajate pilgu eest varjatuks jäävad.

PÖFFi Moekino vaatleb lisaks moele tänavu detailsemalt ka kunsti ja muusikat

15.11.18 ... Moe- ja kultuuriteemalisi filme koondav PÖFFi Moekino naaseb sel sügisel kinoekraanidele ning toob 17. novembrist 2. detsembrini ekraanile kaheksa dokfilmi, mis vaatlevad sel aastal lisaks moele ja kultuurile detailsemalt ka kunsti- ja muusikavaldkonda.

Snoop Dogg saab Hollywoodi kuulsuste alleele oma tähe

15.11.18 ... Snoop Doggile antakse Hollywoodi kuulsuste alleel 19. novembril oma täht, teatas Hollywoodi Kaubanduskoda teisipäeval.

Briti kuningapere tähistas prints Charlesi 70. sünnipäeva vahva perefotoga

14.11.18 ... Briti kuningapere jagas armsat perefotot, tähistamaks prints Charlesi 70 sünnipäeva.

Sajad Eesti kunstimälestised on teadmata kadunud

14.11.18 ... Viimase paarikümne aasta jooksul on pühamutest riisutud ja muul moel kõrvale toimetatud üllatavalt palju esemeid. Tänaseni on kadunud üle 600 ikooni, lühtri, altarimööbli ja muu ajaloolise eseme. Muinsuskaitseameti varastatud kunstimälestiste andmebaasis on lugusid, mis väärivad omaette detektiiviromaani.

Rein Pakk: nõukogude armee oli koht, kuhu ma läksin surma

14.11.18 ... Lavastajal, näitlejal ja saatejuhil Rein Pakul ilmus tõsielul põhinev raamat "Aja teenistus", mis räägib tema ajateenistusest nõukogude armee lõpuaastatel.

Tartus avas uksed nukukodude muuseum

14.11.18 ... Tartus Teatri kodus avas uksed nukukodude muuseum, kuhu on kokku kolitud mänguasjade koguja Heli Männi nukumajad.

Briti skulptor vormib kujusid papp-pakenditest

14.11.18 ... Suurbritannias tegutseb skulptor James Lake, kes valmistab poodidest ülejäävatest papp-pakenditest kujusid.

Tuur uues ja vanas kohtumajas: kohtusaalist akna kaudu enam põgeneda ei saa

14.11.18 ... Liivalaia tänava kohtumaja kolis juba suvel Lubja tänaval asuvasse uude kohtumajja. "Ringvaade" tegi tuuri nii vanas kui ka uues hoones.

ERM tähistab pühapäeval Läti sünnipäeva kontserdiga

14.11.18 ... Läti sünnipäevanädalale Eesti rahva muuseumis (ERM) paneb punkti lõunanaabrite folk-rokkansambel Auļi.

Andrei Liimetsa filmisoovitused: Lisbeth Salanderist Tõnu Kõrvitsani

14.11.18 ... Sel nädalal jagas "Terevisioonis" filmisoovitusi Andrei Liimets, kes tõi välja ühe kodumaise dokumentaalfilmi ja kaks suurt žanrifilmi.

Hollywoodis tühistati kahe filmi punase vaiba linastused

14.11.18 ... Hollywoodis tühistati kahe filmi punase vaiba linastused, austades sel viisil California maastikupõlengute ohvreid.

Tule räppima: Raadio 2 alustab räpivõistlusega "Sina ka"

14.11.18 ... 14. novembrist alates on võimalik osaleda Raadio 2 räpivõistlusel "Sina ka", mille raames kutsutakse kõiki inimesi end loominguliselt väljendama ning panema oma tunded räpiformaati.

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: