Uudised

Eestis esinev Evija Vēbere: kogu aeg sama asja teha oleks lõpuks igav

21.03.19 ... Tartus toimub psühhodisko rahvusvaheline festival Analogue Livonia, mis toob kokku Eesti, Läti ja Venemaa vinüülientusiastid. 23. märtsil esineb festivalil ka Evija Vēbere, kelle album "Sirdsbūt" valiti Läti 2019. aasta parimaks indie- ja alternatiivalbumiks. Intervjuus kinnitab Vēbere, et talle meeldib väga päris instrumentidel mängida.

ERR.ee video: Jürgen Rooste esitas luulemaratonil enda isamaalist luulet

21.03.19 ... 21. märtsil toimus Tallinna keskraamatukogus taas luulemaraton, kus teise esinejana astus üles luuletaja Jürgen Rooste. Ettekandele tuli tema isamaaliste laulude tsükkel, kus oli autori sõnul nii tema vanemaid kui ka uuemaid tekste.

ERR.ee video: Wimberg lükkas luulemaratonile hoo sisse

21.03.19 ... 21. märts on rahvusvaheline luulepäev ning Tallinna keskraamatukogu korraldas sel puhul taas luulemaratoni, kus tuntud Eesti kirjanikud rääkisid luulest ja kandsid ette oma luuletusi. Päeva avas kirjanik Jaak Urmet ehk Wimberg.

Kõige eestilikuma sõna konkursile on saadetud juba üle 5000 pakkumise

21.03.19 ... Kõige eestilikuma sõna konkurss käib täie hooga ning võistlusele on tehtud juba üle 5000 pakkumise.

Margus Kappel kiitis Eesti eurolaulu "Storm": see lugu jääb meelde

21.03.19 ... Maestro Margus Kappel kommenteeris Eesti värsket värsket popmuusikat ning kiitis Eesti tänavust eurolaulu "Storm".

ERR.ee video: "Noorte stuudios" esines Tartu Ülikooli sümfooniaorkester

21.03.19 ... 20. märtsil esines Eesti Raadio 1. stuudios Klassikaraadio stuudiokontsertide sarjas "Noorte stuudio" Tartu Ülikooli sümfooniaorkester. Kultuuriportaal kandis kontserdi üle ja jäädvustas videos.

Vikerraadio leviala laienes Sillamäel ja selle lähiümbruses

21.03.19 ... Uue saatja kasutuselevõtuga laienes Vikerraadio leviala Sillamäel ja selle lähiümbruses. Vikerraadio on Sillamäel nüüd kuulatav sagedusel 92,3 MHz.

Georg Otsa sünniaastapäeval saadetakse rööbastele nimeline tramm

21.03.19 ... Tallinna Linnatranspordi AS jätkab eelmisel aastal alustatud muusikatrammide projekti ja saadab täna Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile legendaarse laulja ja näitleja Georg Otsa mälestuseks nimetatud trammi.

Kinos Sõprus toimub 1970. aastate Briti autorikino retrospektiiv

21.03.19 ... 15. aprillil alustab kinos Sõprus eriprogramm "Jumal, kaitse Inglismaad!", mille raames tulevad näitamisele seitse Briti autorifilmi 1970. aastatest. Vaatajate ette jõuavad linateosed teiste seas Stanley Kubrickult, Ken Loachilt ja Mike Hodgesilt. Programmi on kokku pannud Mart Rummo.

Kõige eestilikum sõna. Maian Kärmas

21.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime muusiku ja laulusõnade autori Maian Kärmase käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Algab kevadine Tallinn Fashion Week

21.03.19 ... Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week toob 21.-23. märtsil lavale nii kodumaa tippdisainerid kui ka siinse moemaastiku uued ja värsked tegijad.

Esilinastub rahvusvaheline koostööprojekt "Kapten Morten lollide laeval"

21.03.19 ... Neljapäeval, 21. märtsil esilinastub uus kodumaine lustakas kogupereseiklus "Kapten Morten lollide laeval". Tegemist on Eesti filmiajaloo läbi aegade suurima rahvusvahelise koostööprojektiga.

Otseülekanne lõppenud: luulemaratonil astusid mikrofoni taha Wimberg ja Jürgen Rooste

20.03.19 ... 21. märtsil toimub Tallinna keskraamatukogus taas luulemaraton, kus päeva jooksul räägivad luuletajad luulest ja loevad ette oma luuletusi. Seekordse maratoni teemaks on "Meeleolud" ning esitatakse luuletusi armastusest, vihast, kurbusest ja rõõmust. Kultuuriportaal kannab üle Wimbergi ja Jürgen Rooste esinemised. Rooste esitab uue tsükli "Isamaalised laulud".

Jan Uuspõld ja Elina Purde panid Nublu hittloo "Öölaps" uude vormi

20.03.19 ... Näitlejad Jan Uuspõld ja Elina Purde tutvustasid "Ringvaates" uut Raadio 2 ja Raadioteatri popmuusika ajaloosarja "9 laulu". Samuti panid nad stuudios uude vormi Winny Puhhi loo "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" ja Nublu hiti "Öölaps".

Corgi-omanik filmist "Kuninganna corgi": kuniganna jaoks on see olnud armastus kogu eluks

20.03.19 ... Sellest nädalast jõuab kinodesse animafilm "Kuninganna corgid", mis räägib loo kuninganna Elizabeth II kuulsatest kortest. "Ringvaates" oli külas corgi-omanik Raul Vatsar, kelle koeral Ottol on tänaseks Instagramis 16 000 jälgijat.

Tippkokk Christophe Roure: õhtusel ajal on külastajatel aega toitu nautida

20.03.19 ... Ei juhtu just tihti, et Eestisse saabub mõni tippkokk gastronoomia kodumaalt Prantsusmaalt. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika oli aga tunnistajaks hetkele, kui selliseid kokkasid oli Eestis korraga lausa seitse - nende hulgas ka kahe Michelini tärniga pärjatud restorani Le Neuvième Art peakokk Christophe Roure.

Riho Unt filmist "Kapten Morten lollide laeval": selles maailmas ei ole nutiseadmeid

20.03.19 ... Nukufilmil on valminud stuudio pikim ja kalleim projekt, Kaspar Jancise täispikk nukufilm "Kapten Morten lollide laeval". Film jõuab Eestis kinodesse alles nüüd, rahvusvahelist levi alustas koostöös Iiri ja Belgia stuudiotega valminud film juba eelmisel aastal.

Kultuuriportaal soovitab: "Pablo ja Escobari vahel" ETV2-s

20.03.19 ... 20. märtsil jõuab ETV2 eetrisse Iberofesti eriprogrammi raames režissöör Fernando Leon de Aranoa 2017. aasta film "Pablo ja Escobari vahel" ("Loving Pablo").

Avaldati Quentin Tarantino uue filmi esimene treiler

20.03.19 ... Juulis jõuab kinodesse režissöör Quentin Tarantino uus film "Once Upon a Time in Hollywood", kus peaosades astuvad üles Brad Pitt ja Leonardo DiCaprio. Avaldati filmi esimene treiler, mis avab veidi suvel esilinastuva filmi sisu.

"Põrsas Peppa" pahandas ajale jalgu jäänud sõnakasutusega tuletõrjujaid

20.03.19 ... Kuulus Briti multifilm "Põrsas Peppa" ("Peppa Pig") jäi kriitikatule alla, sest viitas tuletõrjujatele kui pritsimeestele, pahandades sel ametikohal töötavaid naisi.

HÕFF tähistab tasuta eriseansiga "Matrixi" 20. sünnipäeva

20.03.19 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil tähistab ulmefilmi "Matrix" 20. sünnipäeva tasuta eriseansiga. HÕFF toimub 25. kuni 28. aprillini.

Hittsarja "Stranger Things" kolmas hooaeg sai treileri

20.03.19 ... Netflix avaldas hittsarja "Stranger Things" treileri, mis jagab esimesi vihjeid kauaoodatud kolmanda hooaja kohta.

Haapsalust pärit maailmaränduril sündis Vietnamis laps

20.03.19 ... Maailmarändur Meigo Märk alustas 2014. aastal Tallinnast ümbermaailmareisi, lõppeesmärgiks läbida 40 075 kilomeetrit. Mehe teekond on saanud ootamatu hingetõmbepausi, sest seitsmendal märtsil sai mees Vietnamis isaks.

Meisterjaan avaldas uue loo "Fakdap"

20.03.19 ... Muusik Meisterjaan andis välja loo "Fakdap", mis on esimene singel peagi ilmuvalt albumilt.

Tristan Priimägi filmisoovitused: lohetaltsutajast valekontoni

20.03.19 ... "Terevisiooni" otsestuudios oli külas Tristan Priimägi, et anda oma traditsioonilised kolm filmisoovitust. Seekord jõudsid valikusse "Kuidas taltsutada lohet 3", "Kaheteistkümnes mees" ja "Valekonto".

ETV2 seiklussari "Meelte sagedus Amazonases" näitab vihmametsa romantilist poolt

20.03.19 ... Kolmapäeval esilinastub Sõpruse kinos ETV2 uus seiklussari "Meelte sagedus Amazonases". Saatesarja peategelased Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin tunnistasid, et Amazonase ümber käivad tihti jutud, mis tõele ei vasta ning džunglielu on palju ohutum kui paistab.

Púr Múddi kontserdil esinevad Kadiah, Stefan ja Andreas Poom

20.03.19 ... Púr Múdd esitleb järgmisel kolmapäeval värskeid laule Kultuurikatlas. Bändi liikmete Joonatan Toomiste ja Oliver Rõõmusega ühinevad laval Andreas Poom, Stefan Airapetjan ning Kadiah.

Punase vaiba filmiõhtud alustavad keelatud mängudega

20.03.19 ... Eesti levimuusika dokumentaalfilmide sari "Punase vaiba filmiõhtud" alustab 27. märtsil Heino Maripuu üliharuldaste kaadritega Eesti rocki ühest karmimast, aga ka põnevamast ajastust ja jõuab välja Saaremaa muusikapäevadeni.

Uus võistlussaade selgitab välja parimad noored kutsemeistrid

20.03.19 ... Laupäeval stardib ETV2-s uus võistlussaade "Noor meister", kus mõõtu võtavad Eesti kutsekoolide säravaimad noored. Kiirus, täpsus, loomingulisus ja pingetaluvus selgitavad välja, kes läheb Eestit esindama rahvusvahelistele kutsemeistrivõistlustele.

ETV saated vallutasid vaadatavuse tabeli tipu

20.03.19 ... ETV saated vallutasid möödunud nädalal enim vaadatud saadete tabeli esimesed viis kohta.

Kõige eestilikum sõna. Tarmo Tiisler

20.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime ERR-i spordiajakirjaniku Tarmo Tiisleri käest, milline on tema kõige eestilikum sõna.

Marko Reikop kritiseeris uudistoodet: ma oleks jätnud šokolaadi ja kala eraldi

19.03.19 ... Hiiumaal toodetakse kalašokolaadi, mis on nii populaarne kaup, et esimene partii on läbi müüdud. "Ringvaate" saatejuhid Grete Lõbu ja Marko Reikop proovisid toote järele.

Eesti autoregistris on 53 Ferrarit ja paar haruldast Ford GT-d

19.03.19 ... Autoentusiast Koit Toome ja Autogeeniuse juht Tarmo Tähepõld panid rivvi eksklusiivseimad Eestis olevad autod.

Kõige eestilikum sõna. Ivo Linna

19.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime laulja Ivo Linna käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Munandivähist paranenud Stewart Johnson: minu ravi oli edukas huumori tõttu

19.03.19 ... USA päritolu Eesti lavakoomik Stewart Johnson rääkis avameelselt munandivähist, mille ta edukalt seljatas. Oma kogemuse loodab Johnson inimeste ette tuua kinolinal.

"Lelulugu 4" sai täispika treileri

19.03.19 ... Filmistuudio Pixar avaldas treileri animafilmile "Toy Story 4" ("Lelulugu").

Raadiomaastikule on oodata uusi tegijaid

19.03.19 ... Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) koostöös kultuuriministeeriumiga viib sel aastal läbi raadioteenuse osutamise tegevuslubade konkursi. Lisaks olemasolevate raadiote leviala paranemisele on raadiomaastikule oodata uusi tulijaid.

Suvelavastus "Pidu tuli" avab esimese laulupeo saamisloo

19.03.19 ... Juunis esietendub Tartus Raadi orus Eesti esimese üldlaulupeo sünnist jutustav lavastus "Pidu tuli". Loone Otsa kirjutatud näidendi lavastab Karl Laumets Vanemuise teatrist, peaosades on Hannes Kaljujärv, Saara Nüganen ja Riho Kütsar.

Selgusid Estonian Fashion festivali kollektsioonid

19.03.19 ... Tartus toimub teist aastat Estonian Fashion festival, mis hõlmab endas kolme varemalt eraldi toimunud moeetendust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse Moeetendus. Festival toimub 6. kuni 9. juunini Eesti Rahva Muuseumis

Kumu näitab Oscarile kandideerinud filmi värvikast naiskohtunikust

19.03.19 ... Harva, kui kohtunikust saab popkultuuri fenomen. Ruth Bader Ginsburgist sai. "RBG", mis jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas ekraanile sel kolmapäeval, näitab, miks.

Algasid Denis Villeneuve'i "Düüni" võtted

19.03.19 ... Pärast mitmeid nimekate näitlejate filmi kaasamise uudiseid teatas Warner Bros lõpuks esmaspäeval, et Denis Villeneuve'i lavastatava ja Frank Herberti 1965. aasta eepilisel romaanil põhineva filmi "Düün" ("Dune") filmivõtted on alanud. Veelgi enam, stuudio jagas avalikkusega ka mitmeid uusi detaile.

Fotod: esimene sõit valmiva T1 vaaterattaga

18.03.19 ... ERR-i fotograaf Siim Lõvi tegi esimese sõidu aprilli esimeses pooles valmiva T1 kaubanduskeskuse vaaterattaga.

Maibi Randmaa: kui Uku tahab uuesti ümbermaailmareisile minna, siis ilmselt läheme koos

18.03.19 ... "Ringvaate" stuudios oli üle maailma purjetanud Uku Randmaa, kes ei astunud kaheksa kuud kordagi kuivale maale ega näinud teisi inimesi. Tagasi kodus, märkis abikaasa Maibi, et ta on sellega arvestanud, et ühel hetkel tahab Uku uuesti ümbermaailmareisile minna ja siis lähevad nad ilmselt juba koos – perereisile.

Vapper abielupaar päästis Saaremaal mehe elu

18.03.19 ... Unimäe on väike küla Kuressaare linna külje all. Ühel esmaspäeval tahtsid Villem ja Ludmilla Püüding sõita linna, et oma telefon parandusse viia. Nende reis sai aga sootuks ootamatu pöörde.

Ivo Felt: ainult kiidulaulu on "Tõe ja õiguse" puhul tõesti veider kuulda

18.03.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli produtsent Ivo Felt, kuna "Tõde ja õigus" tõusis taasiseseisvunud Eesti vaadatuimaks filmiks. Felt tunnistas, et sellist edu nad filmile oodata ei osanud ja ainult kiidulaulu on olnud veider kuulda. Ta usub, et siin on mängus mingisugune Eesti oma asi, miks see meile nii eriline on, sest tema välismaa sõbrad filmile samasugust kiidulaulu laulnud ei ole.

Kõige eestilikum sõna. Keiti Vilms

18.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime kalamburisti ja säutsupääsukese Keiti Vilmsi käest, milline on tema kõige eestilikum sõna.

Tallinnas näeb Nick Cave'i muusikaga balletti

18.03.19 ... Tallinnas esineb 25. aprillil tantsutrupp Béjart Ballet Lausanne, kelle etenduse muusika autorid on Nick Cave ja Warren Ellis.

Holy Motors salvestab Brian Jonestown Massacre'i ninamehega Berliinis uut plaati

18.03.19 ... Holy Motors töötab Berliinis Ameerika psühhedeeliarokki viljelevast Brian Jonestown Massacre'ist tuntud muusiku Anton Newcombe'iga uue lühialbumi kallal, teatas viimane sotsiaalmeedia vahendusel.

ERMi teatrilavale jõuab Gerda Kordemetsa lavastus "Ööpiltnikud"

18.03.19 ... Aprillis jõuab Eesti Rahva Muuseumis lavale Gerda Kordemetsa lavastus "Ööpiltnikud", mis räägib loo Tartu Tütarlaste Saksa Eragümnaasiumi õpilasest Ellenist, Eesti esimesest pornofotograafist Ned de Baggost ja kõlvatute juttude autorist Kiwilombi Intsist.

Tallinna Ülikool tunnustas oma sajandi vilistlasi

18.03.19 ... Tallinna Ülikool (TLÜ) tähistab esmaspäeval oma päeva ning rektor Tiit Land kuulutas sel puhul välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane.

Valijakompass

Valijakompass

praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: