Uudised

Jennifer Lopez taaskandis ikoonilist kleiti, mis pani aluse Google'i pildiotsingule

21.09.19 ... Laulja Jennifer Lopez kandis taas ikoonilist Versace kleiti, mis pani aluse Google'i pildikataloogile Google Images.

Katariina Tamm uute väljakutsete eel: pigem on traagika millessegi kinni jääda

21.09.19 ... Näitleja Katariina Tamm ütles, et hoolimata tema ja näitleja Piret Krummi edust stand-up'i vallas, ei tahaks ta lähiajal millegi sarnasega välja tulla.

Aadu Must eestlaste perenimedest: kui üks oli jobukene, tuli see nimi talle kaasa anda

21.09.19 ... Ajalooprofessor Aadu Must selgitab pühapäevases "Hommik Anuga" saates, kuidas eestlased endale pärisorjusest vabanemise järel nimed said ning miks lipsas sisse ka pahatahtlikke perenimesid nagu Ila või Sant.

Normet koristuspäevast: inimesed on rõõmsad, et heategevusest on saanud uus normaalsus

21.09.19 ... Täna toimub eestlaste poolt algatatud kodanikuaktsioon, kui Fidži saarelt startiv ja Hawaii saarestikus lõppev maailmakoristuspäev toob ühel ja samal päeval planeeti puhtamaks koristama miljonid inimesed 163 riigist.

Iisraeli psy-trance duo Vini Vici esineb esmakordselt Eestis

21.09.19 ... Laupäeval astub Tallinnas üles Iisraelist pärit psy-trance duo Vini Vici.

Mänguasjamuuseumis kerkib linnameluga legolinn

21.09.19 ... Nädalavahetusel vallutab Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodu legomaania.

Edgar Valter 90: ERR-i arhiivimeenutused armastatud illustraatorist

21.09.19 ... 21. septembril oleks tähistanud 90. sünnipäeva armastatud lastekirjanduse illustraator Edgar Valter. Meenutame Valterit sel puhul ERR-i arhiivikaadritega.

Edgar Valteri haruldased joonistused ilmusid välja kapi otsast

20.09.19 ... Armastatud lastekirjanduse illustraator Edgar Valter oleks 21. septembril saanud 90-aastaseks. Valter on Eesti lastekirjandusse toonud Sipsiku ja Naksitrallid, kes on aastate jooksul palju arenenud.

Ott Kiivikas: "Rambo" pani miljonid inimesed trenni tegema

20.09.19 ... Kulturist Ott Kiivikas käis vaatamas kultusfilmi "Rambo" viiendat osa "Rambo V: Last Blood" ning ütles, et võitlusstseenide kõrval on seal ka õpetlik sisu.

Gert Kiiler kultussarjast "Sõbrad": näitlejad ei teeninud ilmaasjata miljon dollarit osa pealt

20.09.19 ... USA kultussari "Sõbrad" ("Friends") tähistab 25. aastapäeva. Sarja suur fänn, stsenarist Gert Kiiler on kõik 236 osa mitu korda läbi vaadanud ning kogunud inspiratsiooni ka oma töödeks.

Esimese Edgar Valteri nimelise illustratsioonipreemia pälvis Regina Lukk-Toompere

20.09.19 ... Eesti Rahva Muuseumis tähistatakse 20. septembril Edgar Valter 90. sünniaastapäeva ning teemapäeval anti esmakordselt üle ka Edgar Valteri nimline illustratsioonipreemia, mille pälvis Regina Lukk-Toompere. Preemia on rahaline ning sellega kaasneb võimalus korraldada personaalnäitus Eesti Lastekirjanduse Keskuse illustratsioonigaleriis.

Station Narva toob Narva rahvusvahelise muusikaprogrammi

20.09.19 ... Narvas algas muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva. Eelmisel aastal Kreenholmis alustanud festivali pealava on tänavu Vaba Lava teatrikeskus.

Heast rollipakkumisest ära öelnud Mihkel Rauda kutsutakse uude filmi

20.09.19 ... "Ükssarviku" režissöör Rain Rannu avaldas, et tegi muusikule ja saatejuhile Mihkel Rauale uue rollipakkumise.

Pia Fraus avaldas uue loo "Sweet Sunday Snow"

20.09.19 ... Plaadifirma Seksound alt ilmus bändi Pia Fraus uus lugu "Sweet Sunday Snow", mis on nende uue albumi esimene singel. Värskes loos lööb kaasa ka bändi kunagine trummar Joosep Volk, kellega nad pole juba üle 15 aasta koos mänginud.

Urmas Viik: mul ei ole tänapäeval enam isegi paberit ja pliiatsit

20.09.19 ... Oma Saaremaa visiidi käigus käis kultuurisaade "OP" külas ka kunstnik Urmas Viigi suvilas Muhus. Juttu tuli nii tema Kuivastu mõisahoone varemetele ehitatud suvilast kui ka kunstist üldiselt.

Kirsty Mitchell: ma lõin alternatiivse universumi, kuhu põgeneda

20.09.19 ... Kultuurisaade "OP" tegi intervjuu kunstnik Kirsty Mitchelliga, kelle näitus "Imedemaa" on hetkel avatud Tallinnas Telliskivi loomelinnakus Fotografiska fotokunstikeskuses.

Reket seisab uues muusikavideos vastamisi Anett Kontaveidiga

20.09.19 ... Reket avaldas uue muusikavideo loole "Hetked", kus ta astub palliplatsil vastamisi Eesti esireketi Anett Kontaveidiga.

Steve Chandra Savale Asian Dub Foundationist: kirjutame muusikat sellest, millest soovime

20.09.19 ... Muusikafestivalil Station Narva esineb 21. septembril legendaarne Briti ansambel Asian Dub Foundation. Tõnu Karjatse tegi intervjuu bändi kitarristi Steve Chandra Savale'iga.

Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt

20.09.19 ... Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

"Huvitaja": kas tehisintellekti peaks kartma?

20.09.19 ... Tarkvaraarenduse ettevõte Tieto viis Põhjamaade tarbijate seas läbi uuringu, millest lähtub, et tehisintellekti arengu pärast tunneb muret tervelt 85 protsenti inimestest. Tieto Estonia äriarenduse juht Heiti Mering tõdes Vikerraadio "Huvitajas", et tehisintellekti tegelikult kartma ei peaks.

Järgmisel nädalal alustab tööd keelerong

20.09.19 ... Tallinnast väljub 24. septembril esimene keelerong, mis sõidab teisipäevast neljapäevani Tallinn-Narva-Tallinn liinil, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt õppida.

Meediakirjaoskuse projekt "Nutikas elu" kutsub digivahendeid arukalt kasutama

20.09.19 ... Nii nagu ebatervisliku toitumise puhul ei ole lahenduseks söömisest loobumine, vaid teadlikud valikud, on ka digimaailmas vahelitsevate ohtudega toime tulemiseks parim lahendus digivahendite oskuslik kasutamine. Rahvusringhäälingu eestvedamisel on alanud projekt "Nutikas elu", mis aitab kaasa aruka nutidieedi kujundamisele.

Tunnustatud Briti fotograaf Jimmy Nelson käis setu kultuuri pildile püüdmas

20.09.19 ... Fotografiska Tallinna avanäitusel oma töödega väljas olnud fotograaf Jimmy Nelson käis kauneid pilte tegemas ka Setumaal.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Kaspar Viilup: üha harvemini satub füüsilisi plaate näpu vahele

20.09.19 ... Jätkame sügisel R2 õhtuse vööndi uute saatejuhtide tutvustamist. Esimesena on puldis Kaspar Viilup saatega "Garaaž", mille avasaade on Raadio 2 eetris 28. septembril kell 21.00.

Galerii: Liis Ring esitles uut albumit "Woolgathering"

20.09.19 ... Muusik Liis Ring esitles 19. septembril Tallinnas Balta baaris oma teist albumit "Woolgathering", mis ilmus plaadifirma Õunaviks alt.

Kersna ja Kärmas tulevad taas koos ekraanile

20.09.19 ... Järgmisel reedel jõuavad taas koos tele-ekraanile tandemina "Pealtnägijas" alustanud Mihkel Kärmas ja Vahur Kersna.

Galerii: osa Jaan Manitski erakunstikogust jõudis ERMi

20.09.19 ... Eesti Rahva Muuseumis avati 19. septembril kunstinäitus, kus on üleval enam kui 200 teost Viinistu kunstimuuseumi kollektsioonist. Esimest korda on see erakogu nii suures mahus teises näitusepaigas.

ERR.ee video: sissevaade STLi uuslavastusse "Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby"

20.09.19 ... 20. septembril esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Indrek Korneli lavastus "Mu nimi on Xiaodie but you can call me baby." ERR kultuuriportaal käis enne esietendust filmimas, milline see lavastust täpsemalt välja näeb ning mis laval toimub.

Kultuuriportaal soovitab: "Algajad" ETV2-s

20.09.19 ... 20. septembril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Mike Millsi 2010. aasta linateos "Algajad" ("Beginners"), mille eest pälvis näitleja Christopher Plummer nii Oscari, Kuldgloobuse kui ka BAFTA.

Nädalavahetusel tähistatakse Tallinna loomaaias ninasarvikupäeva

20.09.19 ... Tallinna loomaaias tähistatakse 22. septembril ninasarvikupäeva, mille raames on Ida-Aafrika tearvmokk-ninasarvikud Kigoma, Kibibi ja Kibeta eriti suure tähelepanu all.

Mercury Prize'i pälvis räppar Dave

20.09.19 ... Briti kõige olulisema muusikapreemia Mercury Prize'i pälvis räppar Dave debüütalbumi "Psychodrama" eest.

Tartus ristiti "rebased" täieõiguslikeks tudengiteks

19.09.19 ... Tartus Toomemäel toimus neljapäeva õhtul kõikide Tartu kõrgkoolide esmakursuslaste tseremoniaalne ristimine, kus värsked "rebased" pühitseti täieõiguslikeks tudengiteks.

Galerii ja video: Tallinnas avati Kai kunstikeskus

19.09.19 ... 20. septembril avab Noblessneri sadamalinnakus uksed rahvusvaheline Kai kunstikeskus. Üle 100-aastases hoones asub näitusepind, auditoorium-kinosaal, ühiskontor kunstivaldkonna institutsioonidele ning alates oktoobrist tegutsev rahvusvaheline residentuuriprogramm.

Noored Eesti näitlejad rebisid "Ringvaates" särgid puruks

19.09.19 ... Oktoobris jõuab vaatajate ette Gerda Kordemetsa komöödialavastus "Püksid maha!", mis põhineb Anthony McCarteni ja Stephen Sinclairi komöödial "Ladies Night". "Ringvaates" olid külas näitlejad Kristjan Lüüs, Märt Koik, Silver Kaljula ja Mihkel Kallaste, et selgitada, kui paljaks nad end laval siiski võtavad.

Tiit Pruuli Bellingshauseni reisist: antud juhul on meresõidust olulisem see idee, miks sõidetakse

19.09.19 ... Mootorpurjekas Admiral Bellingshausen sõidab juba kolmandat kuud Antarktika poole, kuid Karmel Killandi tegi laeval kaasa reisi, mis viis teda Šotimaalt Hollandisse. Reportaaži vahendusel jagas ta laeval toimuvat.

Tartus kaunistatakse hruštsovkasid Eesti kunstnike töödega

19.09.19 ... "Ringvaate" reporter Heleri All uuris, miks on otsustatud Tartus aastakümneid vanu hruštsovkasid Eesti kunstiga ehtida.

Annabeli isa: esimesed paranemise märgid on juba näha

19.09.19 ... Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondi ja heade toetajate abil sai Annabel maailma kalleimat ravi. Tüdruku isa Ahti Silk selgitas "Ringvaates", kuidas lapsel läheb.

Türi kultuurikeskuses on väljas Dmitri Kotjuhi pressifotode paremik

19.09.19 ... Eesti ühe hinnatuma pressifotograafi Dmitri Kotjuhi viimase kolme aasta looming on väljas Türi kultuurikeskuses. 2015. aastal pressifoto konkursil peapreemia saanud ja kuuel aastal järjest nomineeritud Kotjuh töötab fotograafina Kesk-Eesti ajalehe Järva Teataja toimetuses.

Matsalu loodusfilmide festivali direktor: filmitegijad muretsevad kliimamuutuste pärast

19.09.19 ... Kuni 22. septembrini kestva Matsalu loodusfilmide festivali linateostes on näha aasta-aastalt kasvavat muret keskkonna pärast. Kokku linastub festivalil 84 filmi.

Bariton Lauri Vasar: mul pole elus midagi puudu, kui siis vaid suurem söögituba

19.09.19 ... Kultuurisaade "OP" sõidab külla bariton Lauri Vasarele tema koju, et rääkida nii tema viimase aja loomingulistest tegemistest kui ka pereelust.

Ilmus Urmas Eero Liivi õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" täispikk treiler

19.09.19 ... Oktoobris jõuab kinodesse Eesti esimese täispikk õudusfilm "Kiirtee põrgusse", millele valmis ka esimene treiler. Filmi keskmes on vennad Markus (Franz Malmsten) ja Tom (Kristjan Kasearu), kes satuvad üksikus metsatalus veriselt õõvastavate sündmuste keskele.

Catherine Zarip: lasteraamatus on oluline luua võimalikult helge atmosfäär

19.09.19 ... 20. septembril 2019 tähistatakse Eesti Rahva Muuseumis Pokumaa eestvedamisel Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva. Teemapäeval antakse esmakordselt üle kunstniku nimeline illustratsioonipreemia. ERR kultuuriportaal avaldab preemia intervjuud viie nominendiga, neljandana vastab Catherine Zarip.

Vaino: mõistan neid, kes on Tartu ülikoolis käies selle andunud fännid

19.09.19 ... Rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul jõuab ETV ekraanile saatesari "Rahvusülikooli sajand", mis avas saatejuhi Urmas Vaino silmad, kui olulist rolli on Tartu ülikool Eesti elus mänginud.

"Lasnagorski" tunnustati Moldovas toimunud rahvusvahelisel telefestivalil

19.09.19 ... Moldova pealinnas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil ТЭФИ-Содружество tunnustati Eesti esimest venekeelset telesarja "Lasnagorsk".

Kuula: Liis Ring avaldas teise sooloalbumi "Woolgathering"

19.09.19 ... Muusik Liis Ringi avaldas teise teine täispika sooloalbum "Woolgathering", mille andis välja plaadifirma Õunaviks.

ERR Menu soovitab sel nädalal aega veeta valgusfestivalil ja Weinsteini dokfilmi seltsis

19.09.19 ... ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" jagasid taas soovitusi, mida kultuurset sel nädalal veel ette võtta tasub.

Marek Reinaas Amazonist: arusaamatu, kuidas nii koledat brändi armastatakse

19.09.19 ... Reklaamiekspert Marek Reinaas rääkis legendaarsetest brändidest ning avaldas, et kui ta saaks, vahetaks ta välja e-kaubanduse lipulaeva Amazoni logo.

Arhiivimeenutus: Onu Bella oleks täna saanud 58-aastaseks

19.09.19 ... Onu Bella ehk Igor Maasik oleks tähistanud täna, 19. septembril 58. sünnipäeva. Meenutame sel puhul legendaarset muusikut ERR-i arhiivikaadriga.

Narvas algab muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva

19.09.19 ... Neljapäeval, 19. septembril algab Eesti idapoolseimas linnas Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

Seitsmes improfestival Tilt pöörab rohkem tähelepanu naisartistidele

19.09.19 ... 19.-21. septembrini Katariina kirikus toimuv seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toob nii lavale kui töötubadesse varasemast rohkem naisimprotajaid.
kuula "Onu Remuse" lugusid
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: