Uudised

Läti bänd Carnival Youth viitab laulus "Desktop" nutiajastu valupunktidele

23.05.19 ... Läti indie-roki kollektiiv Carnival Youth avaldas uue singli "Desktop". Ühes muusikavideoga ilmunud lugu on kolmas singel nende augustis ilmuvalt kauamängivalt "Good Luck".

Georg Malvius "West Side Story'st": laval on palju armastust, aga ka palju vägivalda

22.05.19 ... Sel reedel esietendub Estonias muusikal "West Side Story". "Ringvaate" reporter Heleri All käis proovis kohal.

Mart Juur "Rocketmanist": seda kannab huumor

22.05.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli melomaan Mart Juur, kes vaatas EltonJohni elust kõnelevat filmi "Rocketman", mis esilinastub Eestis 7. juunil.

Riho Kollist ehitab laevaromust Võrtsjärvele peopaika

22.05.19 ... Riho Kollist on eelkõige tuntud enduro motomehena, kes ei pelga mootorratta seljas ühtegi trikki. Nüüd aga on mees sidunud end ühe vaat et veel hullumeelsema asjana. Nimelt nägi ta mullu ühel augustiõhtul Emajõe ääres vana laevaromu seismas ja otsustas samal hetkel, et ehitab sellest Võrtsjärvele korraliku peolaeva.

Mart Sander president Kennedy Tallinna-visiidist: see, mis ta siin tegi, jääb fantaasiale

22.05.19 ... "Ringvaates" oli ajaloohuviline Mart Sander, kes rääkis sellest, kuidas kolmapäeval 80 aastat tagasi saabus Tallinnasse John F. Kennedy.

Galerii. Renoveeritud laulukaar sai pidulikult avatud

22.05.19 ... Tallinna lauluväljakul avati uue kuue saanud laulukaar. Laulukaar remonditi enne suvist juubelilaulupidu, sest tema seiskord oli ohtlik. Kohapeal vahendas meeleolusid "Aktuaalne kaamera".

Tudengite prügiblogi 1. päev: prügikast laiali põrandale

22.05.19 ... Millist prügi peidab kraanikausialune üheks Kalamaja korteris? Kuidas pssivad olmejäätmed kassiliiva kotti? Tallinna Ülikooli tudengid Triin Killing ja Marilind Reemann tulid ERRi keskkonnakuule appi ning peavad nädal aega prügiblogi, et kõik saaksid selle kaudu häid ideid, mida oma prügiga peale hakata ning kus üldse on prügi koht.

Umami restorani maja säilitamiseks võimalust pole

22.05.19 ... Jaanuaris teatas pealinna populaarne söögikoht Umami, et on sunnitud linnale ruumi andmiseks uksed sulgema.

Ralf Sauteri filmisoovitused: "John Wick", "Päike on ju samuti täht" ja "Superkangelaste tõus"

22.05.19 ... "Terevisiooni" otsestuudios oli külas filmikriitik Ralf Sauter, kes andis kolm soovitust, mida kinno vaatama minna. Valikusse jõudsid märulifilm "John Wick 3: Parabellum", noortedraama "Päike on ju samuti täht" ja dokumentaalfilm "Superkangelaste tõus".

Vaata Tanel Padari esinemist "Terevisioonis"

22.05.19 ... Tänases "Terevisioonis" esines Tanel Padar, kes on laval olnud juba 20 aastat.

Lauri Pihlap Elton Johni eluloofilmist "Rocketman": äratundmisrõõm oli

22.05.19 ... Äsja kinodesse jõudnud "Rocketman" pajatab Sir Elton Johni elukäigust.

"Roaldi nädal" lõpetab, tehes ruumi uuele saatele

22.05.19 ... Kanal 2 eetris olnud "Roaldi nädala" käesolev hooaeg jääb viimaseks. Saatejuht Roald Johannson hakkab sügisest vedama uut saadet.

"Downton Abbey" sõpru rõõmustab värske filmi esimene treiler

22.05.19 ... "Downton Abbey" telesari on küll lõppenud, kuid esimene mängufilm ootab oma järge.

Vanalinna päevad tähistavad seekord Tallinna 800. aastapäeva

22.05.19 ... Järgmisel nädalal muutub Tallinna vanalinn suureks festivalilavaks, kus toimuvad linna juubeliaastale pühendatud 38. vanalinna päevad.

Aita valida aasta kool!

22.05.19 ... Aasta kool 2019 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 20. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja 31. mai "Terevisiooni" otsesaates.

Eesti loomkuulsuste seas on trikikass ja Ibiza podencod

21.05.19 ... Nädalavahetusel suri seitsmeaastaselt sotsiaalmeediastaar Grumpy Cat ehk pahur kass, keda jälgis Instagramis 2,7 miljonit inimest. Lemmikloom.ee toimetaja Triin Vasli reastas kuulsaimad Eesti lemmikloomad.

Grete Lõbul sai peenrapidamisest villand

21.05.19 ... "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu proovis toidujääkidest peenart kasvatada. Lõbu pani paari nädala eest kasvama pooliku Hiina kapsa, avokaado, ingveri ja peedi.

Hiina tudengid: inimesed üllatuvad, kui me eesti keeles rääkima hakkame

21.05.19 ... Pekingis ülikoolis kaks aastat eesti keelt õppinud tudengid tulid aastaks Tartusse õppima. Tudengid kannavad Eesti kirjandusest pärit nimesid ning nende sõnul on paljude kohalike ehmatus suur, kui nad eesti keeles rääkima hakkavad.

Taavi ja Luisa Rõivase perre sündis tütar

21.05.19 ... Endine peaminister Taavi Rõivas teatas sotsiaalmeedias, et tema ja lauljatar Luisa Rõivase perre sündis kolmas laps.

Täispikk tabel: Valiti välja laulupeol "Minu arm" osalevad kollektiivid

21.05.19 ... Kunstilise toimkonna valiku põhjal esineb laulupeol 1020 kollektiivi enam kui 35 000 peolisega.

"Game of Thronesi" vastuoluline viimane episood purustas vaatamisrekordi

21.05.19 ... "Game of Thronesi" ("Troonide mängu") viimase episoodi vaatajanumbrid on avalikud ning nendest selgub, et maailma kalleima seriaali viimast episoodi vaatas rekordiline hulk fänne.

Nora En Pure esineb juunis Pärnu rannas

21.05.19 ... 5. juulil esineb Pärnu rannas, Club Sunseti välialal Šveitsi DJ ja produtsent Nora En Pure.

Kanal 2 saatel "Radar" jääb lõppev hooaeg viimaseks

21.05.19 ... Aastate jooksul televaatajate poolehoiu võitnud Kanal 2 uuriv telemagasin "Radar" annab juunis eetrisse oma viimase osa.

Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks

21.05.19 ... Telekokk Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks ja see seab ohtu umbes 1300 töökohta.

EBU delegaadid valisid Tallinnas toimuval konverentsil parimaks BBC Three teleklipi

21.05.19 ... Koostöös ERR-iga toimus Tallinnas EBU Connect konverents, mis toob kord aastas kokku rahvusringhäälingute turunduse ja strateegiaga tegelevad spetsialistid üle Euroopa. Avaõhtul jagati välja traditsioonilised auhinnad eelmise aasta parimatele teleklippidele. Peaauhinna võitis BBC Three sotsiaalse sõnumiga "Perfect Day" video.

Koer avaldas uue loo "Piss"

21.05.19 ... Ansambel Koer on tagasi ja jagas teisipäeval oma uut lugu eesolevalt albumilt.

Vaata, kuidas Ott Lepland esitleb oma uut lugu "Uued ootused"

21.05.19 ... Täna hommikul oli saates "Terevisioon" külas Ott Lepland, kes astus vaatajate ette oma värske lauluga "Uued ootused".

Eurovisioon tõukas "Pealtnägija" troonilt, lauluvõistlust jälgis ERR-is üle 350 000 inimese

21.05.19 ... Eurovisiooni laupäevast finaali jälgis ETV ja ETV+ vahendusel läbi õhtu keskmiselt rohkem kui 230 000 inimest (sh järelvaatajad), vähemalt 15 minutit elas maailma suurima lauluvõistluse finaalile kaasa 379 000 televaatajat.

Maimiku ja Tegova lühifilm "Nissan Patrol" valiti Fastneti filmifestivalile

21.05.19 ... "Nissan Patrol" linastub Iirimaal 11. korda toimuval Fastneti filmifestivali võistlusprogrammis. Festival toimub 22. maist kuni 26. maini.

Asumifestival KopliFest tuleb taas

21.05.19 ... 14. septembril toimub Koplis taas suur asumifestival KopliFest, mis keskendub Kopli ajaloo ja arengu tutvustamisele. Kavas on sündmused igas vanuses inimestele - esinemised, töötoad, mängud ja muud põnevad tegemised.

Tantsupeo lisapiletid müüdi välja ühe päevaga

20.05.19 ... Esmaspäeva keskpäeval müüki tulnud sellesuvise tantsupeo kolme etenduse 2500 lisapiletite müük Piletilevi müügikeskkonnas läks väga kiiresti. Tööpäeva lõpuks olid alles veel üksikud kohad tribüünidel, kella 19 oli tantsupeo etenduste juures märked "Välja müüdud" või "Hetkel otsas".

"Tuulte tahutud maa" valiti mainekasse võistlusprogrammi

21.05.19 ... Joosep Matjuse film Eestimaa loodusest valiti maailmas olulise loodusfilmifestivali Green Screen võistlusprogrammi. Film on nomineeritud kategoorias Nordic Nature Film Award.

Koit Toome esitas Eurovisiooni võiduloo eesti keeles

20.05.19 ... "Ringvaade" on juba viimased kaheksa aastat palunud Eesti muusikutel esitada Eurovisiooni võidulugu eesti keeles. Sel korral esitas Eurovisiooni võidloo, Duncan Laurence'i "Arcade'i" Koit Toome. Sõnad kirjutas eestikeelsele versioonile Leelo Tungal ja see kannab pealkirja "Mängusaal".

Filipp Kirkorov: olen kunsti altarile ohverdanud ka isikliku elu

20.05.19 ... Kui Madonna oli tänavune suurim staar Eurovisiooni laval, siis lava taga oli see ilmselt Venemaa esindaja Sergei Lazarevi laulu autor Filipp Kirkorov.

Von Lõnguse originaalist kallimalt müüdud võltsing ei pruugigi enam võltsing olla

20.05.19 ... Edward von Lõngus soetas Hiina e-kaubamajast iseenda töö "Kannahabe ja nõiakütt", signeeris selle ja müüs oksjonil 2550 euro eest, samas kui originaali eest pakuti vaid 920 eurot. Haus galerii juht Piia Ausman selgitas "Ringvaates", et kuigi autor võiks ses osas pöörduda autorikaitsesse, tekib siinkohal küsimus, kas enam on üldse tegemist võltsinguga, kui Lõngus on selle justkui heaks kiitnud.

Tule "Eesti mängu" publikuks

20.05.19 ... Suvine televiktoriin "Eesti mäng" tuleb ka sel aastal ning ootab inimesi stuudiopublikuna melust osa saama.

Suur maailmakoristuspäeva ülevaade: 24h telemaratoni

20.05.19 ... Eesti Teeme Ära liikumisest alguse saanud maailma esimene World CleanUp Day toimus 15. septembril 2018. aastal. Aktsiooniga kaasnes ka ajalooline 24-tunnine telemaraton, mis läks eetrisse Tallinna ülikooli peahoonest. Üks planeet. Üks päev. 157 riiki. 18 miljonit inimest.

USA ja Venemaa salateenistused tegid koostööd kliimamuutuste uurimisel

20.05.19 ... Külma sõja järel tegid USA ja Venemaa luureagentuurid koostööd kliimamuutuste uurimise osas, nii selgub keskkonnakuu dokumentaalfilmist "Spioonid planeedi tuleviku nimel".

Vikerraadio üleskutse: mitmete Eesti paikade hitid on veel kaardistamata

20.05.19 ... Sel suvel võtab Taavi Libe Vikerraadio uues sarjas "Hittide radadel" ette muusikalise teekonna mööda Eestit, et kaardistada kõik kohad, mis on laulude sisse pandud.

Kersti Kaljulaid saadab pardirallile võistlema pardi numbriga 4062

20.05.19 ... President Kersti Kaljulaid saadab pardirallile võistlema vannipardi numbriga 4062.

Festival Wagwan toob lauluväljakule reggae-rütmid ja Nublu

20.05.19 ... Wagwan festival toob 9. augustil suurele lauluväljaku lavale Miyagi + Andy Panda, Nublu ja mitmed teised artistid.

Maarja Soomre avaldas esimese singli "Peopesa" koos DJ Lauri Tähega

20.05.19 ... Maarja Soomre avaldas koos DJ Lauri Tähe, trompetist Allan Järve ja bassimängija Peedu Kassiga uhiuue singli "Peopesa".

Interpreetide liit lõpetab juubelihooaja Marten Altrovi ja Johan Randverega

20.05.19 ... Teisipäeval lõpetab Eesti interpreetide liit 20. juubelihooaja. Hooaja lõppkontserdil esinevad säravad noored interpreedid Marten Altrov klarnetil ja Johan Randvere klaveril.

Kalamaja päevad tõid kokku rohkelt inimesi

19.05.19 ... Põhja-Tallinnas toimus sel nädalavahetusel üks suurimaid asumifestivale - Kalamaja päevad. Kuum ilm tõi Kalamaja tänavad paksult inimesi täis ning nautida sai nii tänavamuusikat kui ka külastada väga eriilmelisi hoovikohvikuid.

Vaata järele: "Tuljak" ERR-i tantsurühma esituses

19.05.19 ... Saate "Hommik Anuga" otsad tõmbas pühapäeval tantsuga kokku Eesti rahvusringhäälingu tantsurühm ÜmbERRingi, kes lunastas hiljuti ka pääsu juulis toimuvale üldtantsupeole. Saates tantsisid nad "Tuljakut".

29 aastat tagasi Eestist lahkunud Antto Terras: mina poleks teie 90ndaid üle elanud

19.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas kirjanik ja humorist Antto Terras, kes polnud Eestis käinud 28 aastat. Terras rääkis muu hulgas, miks ta Eestist lahkus ja mida kätkes tema detektiiviamet Helsingi Stockmannis.

Väikeste Lõõtspillide Ühing 30: teame täpselt, kuidas keegi lõhnab ja mis juttu räägib, kui purju jääb

19.05.19 ... Väikeste Lõõtspillide Ühing tähistab tänavu oma 30. aasta juubelit. Sel puhul oli nad ka külalised saates "Hommik Anuga", kus rääkisid oma lõõtspilli-lembusest ja koosveedetud aastatest ka keerulisematel aegadel, kui ühte pilli tuli näiteks mitme mehe vahel jagada.

Ene Järvis: vananemine ei ole mingi haigus

19.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Ene Järvis, Kersti Kreismann, Ines Aru ja Mari Lill, kes astuvad kõik üles uues tükis "Lootuskiir pimeduses", mille tegevus leiab aset vanadekodu teisel korrusel, kuhu daamid on üleujutuse eest evakueerides unustatud. Saates tuli juttu nii lavastusest endast, aga seda kätkevast vananemise teemast laiemalt.

Galerii. Selgusid 27. Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad

18.05.19 ... Laupäeval kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud pidulikul tseremoonial välja 27. Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad.

Galerii. Muuseumiööl avas tasuta oma uksed 214 paika üle terve Eesti

19.05.19 ... Laupäeval toimus üle terve Eesti taas muuseumiöö, mis sel aastal kannab pealkirja "Öös on mustreid". Muuseumiöö programmist leidis sel aastal rekordiliselt 214 paika. Külastajatele oli viie tunni jooksul tasuta avatud paljud suuremad ja väiksemad muuseumid ning lisaks muuseumidele tegid oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning looduskeskused.

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: