Uudised

Vaata enne tele-eetrit: "Lahutus eesti moodi" VIII osa

06.12.19 ... Reede õhtul jõuab ETV eetrisse komöödiasarja "Lahutus Eesti moodi" VIII osa. ERR Menu portaalist on episoodi võimalik juba praegu vaadata.

Maire Aunastest saab Kroonika ajakirjanik

06.12.19 ... Järgmisest nädalast alustab ajakirjas Kroonika ajakirjanikuna tööd pikaaegne ETV saatejuht Maire Aunaste.

"Ringvaade" otsis otsestuudiost "lutikaid"

05.12.19 ... Endine maaeluminister Mart Järvik väitis, et tema kabinetis olevat olnud pealtkuulamisseadmed ehk nn lutikad, mille tuvastamiseks vajaliku aparaadi laenas ta riigikogu esimehelt Henn Põlluaasalt. "Ringvaade" otsis lutikaid ja salakaameraid ka enda otsestuudiost.

Rinnavähki põdev Kerttu-Kaisa: ei tasu nurka visata asju, millega sa jaksad tegeleda

05.12.19 ... Neljanda staadiumi rinnavähki põdev Kerttu-Kaisa Kiviselg tõdes, et surmast rohkem kardab ta valu, mis panevad lausa pisarad jooksma. Sellest olenemata leiab ta, et rinnavähi põdejatel ei tasu visata nurka asju, millega nad jaksavad veel tegeleda. See on see, mis aitab tal edasi elada ja enda elu eest võidelda.

Ott Lepland: isegi kui lähed loomaaeda halva tujuga, on garanteeritud, et naased heaga

05.12.19 ... Ott Lepland on suur loomaaedade fänn ja on näinud ära ka panda.

Jaak Kilmi hakkas tegema lastefilme: mulle väga meeldib laste energia võtteplatsil

05.12.19 ... "Ringvaate" stuudios oli režissöör Jaak Kilmi, kes on võtnud enda südameasjaks lastefilmid ja toodab neid nüüd mühinal juurde. Ühe filmi võtted lõppesid just kuu aega tagasi Indoneesias.

Paavo Piik lavastusest "vihanemees.com": mis juhtub siis, kui ühel mehel hakkab järsku palju asju halvasti minema

05.12.19 ... Esmaspäeval, 9. detsembril esietendub endises NO99 majas aadressil Sakala 3 Kinoteatri uuslavastus "vihanemees.com", kus ainsa näitlejana on laval Ivo Uukkivi. "Aktuaalsele kaamerale" andis intervjuu lavastaja Paavo Piik, kes rääkis nii lavastuse tagamaadest kui ka pealkirja tähendusest.

Birgit: mulle on iseenesestmõistetav, et jõuluaja juurde kuuluvad kontserdid

05.12.19 ... Rein Rannap ja Birgit Sarrap ühendavad jõud jõulutuuril "Laul katab maad", kus löövad kaasa ka Ott Lepland ja Silvia Ilves. Birgiti sõnul on see tema jaoks iseenesestmõistetav, et jõuluaja juurde kuuluvad ka kontserdid.

Muusikaauhinnad 2020 õhtujuht on Trad.Attack!

05.12.19 ... 24. jaanuaril Saku Suurhallis toimuva Eesti Muusikaauhinnad 2020 õhtujuhid on Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli ehk ansambel Trad.Attack!.

Galerii: "Piparkoogimaania" keskendub tänavu mütoloogiale

05.12.19 ... "Piparkoogimaania" toimub tänavu disaini- ja arhitektuurigaleriis juba 13. korda. Näituse tarbeks on üle saja kunstniku vahetanud oma töötarbed taigna ja küpsetusahju vastu.

Victor Crone veedab jõulud Eestis: jõuluõhtul lähen ilmselt restorani

05.12.19 ... Eesti Laul 2019 võitja Victor Crone on terve detsembrikuu Eestis, et Saara Piusi ja Stig Rästaga üle Eesti jõulukontserte anda.

Tallinn Music Weekile saabus 1323 esinemistaotlust

05.12.19 ... Järgmise aasta Tallinn Music Weeki (TMW) festivalile saabus 1323 esinemistaotlust 63 riigist. Avalduste esikolmikusse jõudis Eesti ja Venemaa järel esmakordselt Ühendkuningriik.

Andres Lõo avaldas uue lühialbumi "The Feeling"

05.12.19 ... Muusik Andres Lõpe andis välja lühialbumi "The Feeling", millel ta liigub elektrooniliste eksperimentide asemel rohkem pop-muusika suunas. Albumi esitluskontsert toimub 5. detsembril klubis Kauplus Aasia.

Psühhiaater Arvo Haug: "Avameelselt abielust" raamatuna sensatsiooni ei väärinud

05.12.19 ... Psühhiaater ja Nõukogude Eesti esimene seksuoloog Arvo Haug ütles, et 45 aastat tagasi ilmunud raamatu "Avameelselt abielust" väljatulemine oli nii sensatsiooniline sündmus, et inimmasside ohjamiseks sekkuma pidi isegi miilits.

Oprah käsitleb uues dokumentaalfilmis ahistamisjuhtumit muusikatööstuses

05.12.19 ... USA saatejuht Oprah Winfrey töötab dokumentaalfilmi kallal, mis peaks tooma päevavalgele ühe muusikatööstuses nimeka isiku seose seksuaalse ahistamisega.

Võrumaa vähekindlustatud lapsed ootavad oma jõulusoovide täitumist

04.12.19 ... Võrus tegutsev heategevuskeskus Saagu Parem on juba aastaid kogunud ja täide viinud vähekindlustatud Võrumaa laste jõulusoovid. Kui läinud aastal täideti enam kui neljasaja lapse soovid, siis tänavu on nimekiri märksa tagasihoidlikum, sest aasta-aastasse tuleb heategijaid aina juurde.

Austraalias on avatud maailma ainus koaalahaigla

04.12.19 ... "Pealtnägija" külastas Austraalias maailma ainsat koaalahaiglat, millest on pärast ulatuslikke maastikupõlenguid saanud justkui sõjakeerises välihospidal.

Kihnu Virve läheb jõulutuurile: ma ei jõua ju muidu sajani

04.12.19 ... Kihnu Virve koos pereansambliga suundub jõulutuurile. "Ringvaates" selgitas 91-aastane muusik, kuidas on praegu elu Kihnus ning miks ta on otsustanud nii vanas eaes veel tuuri ette võtta.

Poom Jašinist: ta uuendas väravavahtide mängu revolutsiooniliselt

04.12.19 ... Endine Eesti jalgpallikoondise kapten Mart Poom käis "Ringvaates" rääkimas siinsetesse kinodesse jõudnud kõigi aegade parimaks väravavahiks peetava Lev Jašini eluloofilmist.

Estonia ooperilauljad ja balletitantsijad käisid lasketiirus

04.12.19 ... Rahvusooper Estonia ja Sisekaitseakadeemia inimesed vahetasid ameteid. "Ringvaate" reporter Heleri All käis uurimas, kuidas läks ooperilauljatel ja balletitantsijatel lasketiirus.

Eestlane Silja Mall elas aasta aega Ghanas: inimesed on seal rõõmsad, mingit stressi ei ole

04.12.19 ... Eestlanna Silja Mall elas aasta aega Ghanas ja töötas seal vabatahtlikuna. "Ringvaates" rääkis ta lähemalt, milline on sealne igapäevaelu ning miks otsustas ta just Ghanasse minna.

Tristan Priimägi filmist "Majakas": filmi tonaalsus liigub väga kiiresti koomikast traagika ja õuduseni

04.12.19 ... Cannes' filmifestival kriitikute auhinna pälvinud "Majakas" ("The Lighthouse") linastus PÖFF-il vaid ühe korra täissaalile ja jõuab ka Eesti kinolevisse vaid loetud kordadel. Seni on film pälvinud kohalike kriitikute kiidulaulu.

Ilmus uue James Bondi filmi "007: Surm peab ootama" esimene treiler

04.12.19 ... Järgmise aasta aprillis jõuab Eesti kinodesse uus James Bondi film pealkirjaga "007: Surm peab ootama", mille värskes treileris saab näha nii kurjategijaid kehastavaid Christoph Waltzi ja Rami Malekit kui ka viimast korda nimitegelase rolli astuvat Daniel Craigi.

Erilinastusena jõuab Tallinna ja Tartu kinodesse dokumentaalfilm virtuaalansamblist Gorillaz

04.12.19 ... Forum Cinemas Tallinna ja Tartu kinodes linastub 16. detsembril vaid ühe korra virtuaalansambli Gorillaz dokumentaalfilm "Gorillaz: Reject False Icons".

Räppar Pluuto vaimsest tervisest: nutitelefonid on teinud noored kurvaks

04.12.19 ... 11. klassis õppiv räppar Pluuto loob teiste muusikute abiga sotsiaalmeediakampaaniat, et tõsta noorte teadlikkust vaimsest tervisest.

Teletabeli esikolmikusse jõudsid "Pealtnägija" ja "Hommik Anuga"

04.12.19 ... Eelmisel nädalal vaadati otse või eetripäeval enim järele saadet ETV saadet "Pealtnägija". Vaadatavuselt teisel kohal oli "Su nägu kõlab varsti tuttavalt" (TV3) ning kolmandal kohal "Hommik Anuga" (ETV).

Tartu raeplatsile toodi jõuluajaks kanad

04.12.19 ... Tänavuse Tartu valgusküla kõige kirjumad püsiasukad on kanad, kes saabusid teisipäeva pärastlõunal raekoja platsi jõulukanalasse Tartumaalt Kastre vallast.

USA-s Burning Mani festivalil eksponeeritud siil tuuakse tagasi Eestisse

04.12.19 ... Tallinna loovruumi kollektiivi eestvedamisel valminud ülemõõtmelise siili kodumaale naasmise puhuks luuakse Noblessnerisse Tallinnas Burning Man'i kõrbelinnast inspireeritud keskkond.

Kultuuriportaal soovitab: Aki Kaurismäki "Teispool lootust" ETV2-s

04.12.19 ... Kolmapäeval, 4. detsembril jõuab ETV2 eetrisse Soome tuntuima režissööri Aki Kaurismäki 2017. aasta draama-komöödiafilm "Teispool lootust", kus peaosas astuvad üles Sherwan Haji ja Sakari Kuosmanen.

Tristan Priimägi filmisoovitused: inglise töölisklassist Põhja-Siberi väikelinnani

04.12.19 ... PÖFF on läbi ja nüüd on kinode kavad läinud väga kvaliteetseks, tõdes filmikriitik Tristan Priimägi "Terevisioonis" ja andis kolm filmisoovitust lähenevaks nädalavahetuseks. Kaks neist on välismaalaste osalusel valminud Eesti filmi.

R2 bändisärgilaat toimub juba laupäeval

04.12.19 ... 7. detsembril toimub taas Raadio 2 bändisärgilaat, mis seekord on kolinud Telliskivi linnakus asuvasse Sveta baari.

Mikk Targo: ma ei näinud Koidus alguses staari, vaid piitsavarrest poisikest

04.12.19 ... 60. sünnipäeva tähistav Mikk Targo meenutas kunagise menubändi Code One sündi ning tunnistas, et teismelises Koit Toomes ta esmapilgul staari ära ei tundnud.

STL ja liikumispuudega inimeste liit kutsuvad tantsumaratonile

04.12.19 ... Laupäeval, 28. detsembril toimub Sõltumatu Tantsu Laval (STL) Telliskivi loomelinnakus kolmandat korda heategevuslik 12-tunnine tantsumaraton, mis kutsub tantsima ühise eesmärgi nimel – pühitseda liikumiskultuuri ning pöörata sealjuures tähelepanu abivajajatele ja nõrgematele ühiskonnas.

ETV viib koos Hendrik Relvega Borneo saarele

04.12.19 ... Alates sellest nädalast on ETV-s laupäeviti eetris uus saatesari "Hendrik Relvega Borneo vihmametsas".

Tame Impala avaldas uue loo eelolevalt albumilt

04.12.19 ... Tame Impala avaldas loo "Posthumous Forgiveness", mis ilmub ansambli eeloleval albumil.

Jõuluviktoriin: Kes kellega tänavustel pühadel tuuritab?

04.12.19 ... Jõulud on muusikute jaoks tihedaim aeg ja selgi aastal on detsembris mööda Eestit tuuritamas rohkelt armastatud artiste. Kas sina tead, kes kellega sel aastal kampa on löönud?

Spotify kümnendi kuulatuim artist on Drake

04.12.19 ... Muusikaplatvorm Spotify avaldas 2010ndate enimmängitud artistid ja lood. Spotify kuulatuim artist on viimase kümne aasta jooksul olnud Drake. Esimese naisartistina on neljandal kohal Ariana Grande.

"Tõde ja õigus" nomineeriti Satellite Awardile

04.12.19 ... Tanel Toomi mängufilm "Tõde ja õigus" pälvis Los Angelese Rahvusvahelise Pressiakadeemia välja antava Satellite Award nominatsiooni.

Väätsa jõuluehteis vaateakende traditsioon viis jõuluturu avamiseni

03.12.19 ... Teisipäeva õhtul süttisid Järvamaal Väätsa külas tuled 45 jõuluehteis vaateaknal. Tegemist on kolme aasta eest sündinud tavaga, kuid tänavu võttis külarahvas ette veelgi suuremalt - esmakordselt avas väravad jõuluturg.

Telepere Salmonid naaseb ekraanile täispikas filmis

03.12.19 ... Eesti esimene seebiooper ja kultusseriaal "Salmonid", kelle nimikangelased tegutsesid hotelliäris, on 25 aastat hiljem taas orbiidil, sest Toomas Kirss toob ekraanile filmi "Salmonid: 25 aastat hiljem".

Andri Allas: mängud on praegu tunduvalt enam peavoolu läinud

03.12.19 ... 1994. aasta 3. detsembril tuli Jaapanis välja Playstation 1. Võrreldes tolle ajaga on mängud praegusel ajal läinud rohkem peavoolu, märkis Postimees Grupi e-spordi suunajuht Andri Allas.

Eesti väikelevitajad avasid ühise videolaenutuse

03.12.19 ... 3. detsembril avati virtuaalne videolaenutuskeskkond Videolink, mis võimaldab vaadata kinolevis olnud filme veebikeskkonnas, mille sisu on kokku pannud väikelevitajad A-One Films, BestFilm, Estinfilm, Menufilmid ja Must Käsi. Avanädala filmiks on jaapani režissööri Hirokazu Koreeda 2018. aastal Kuldse Palmioksa võitnud "Poevargad".

Tanel Toomi uues filmis mängivad nimekad näitlejad Olga Kurylenko ja Leo Suter

03.12.19 ... Tanel Toom töötab oma uue filmi "Gateway 6" kallal, mille peaosades säravad maailmas nime teinud näitlejad Olga Kurylenko ja Leo Suter.

Netflixis filmi avaldanud Martin Scorsese palub fänne: ärge vaadake seda telefonist

03.12.19 ... Eelmisel nädalal jõudis Netflixi Martin Scorsese pikim film "The Irishman" ning režissöör hurjutab kõiki fänne, et nad ei vaataks seda telefonist.

Sander Rebane: teatrid otsivad repertuaaris tasakaalu "Rannamaja" ja "Pealtnägija" vahel

03.12.19 ... Saatejuht ja Endla teatri näitleja Sander Rebane tunnistas, et repertuaariteatrid seisavad tihti valiku ees, kas ja kui palju huumorit teha, et publikut saali meelitada.

Ljubljanas toimub mahukas Balti animafilmide fookus

03.12.19 ... Sloveenias Animateka rahvusvahelisel animatsioonifestivalil toimub suur Balti fookus. Eesti on festivalil esindatud enam kui 20 filmiga, lisaks toimuvad töötoad, kohal on mitmed Eesti, Läti ning Leedu filmitegijad.

Galerii: teletähed valmistasid vaatajatele väikest jõuluüllatust

03.12.19 ... Möödunud nädalavahetusel valmistas ETV oma vaatajatele väikest jõuluüllatust. Armastatud jõululaulust "Aisakell" valmis meeleolukas muusikavideo. Laul, mida esitavad ETV saatejuhid-reporterid, sai Sven Lõhmuse käe all uue seade.

Laura Põldvere avaldas üheksanda albumi "9 elu"

03.12.19 ... Laura Põldvere avaldas üheksanda täispika albumi "9 elu", mis räägib loo laulja eluetappidest pop-muusikas, eneseleidmisest, arengust ja unistuste poole pürgimisest.

Viiendal Retrobestil esinevad Hermes House Band, Lou Bega ja DJ BoBo

03.12.19 ... Otepääl Pühajärve ääres toimub juuni lõpus viiendat korda ajastufestival Retrobest, mis pakub sel korral mitmeid erikavasid Eesti ja välismaa artistidelt.

"Jõulutunnel 2019" toetab hingelt katkiste laste ravikodu rajamist

03.12.19 ... Advendiaja algusega süttivad taas ka "Jõulutunneli" tuled. ETV heategevussaade toetab tänavu psüühiliselt katkiste laste ja noorte jaoks loodavat ravikodu, mis pakub turvalist keskkonda iseendaga toimetulekuks ning hingehaavade raviks.
kuula eesti laulu poolfinaliste
Lasteekraan.ee

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: