Uudised

Harry Liivrand sarjast "Babülon-Berliin": see on erinevate liinide omamoodi labürint

16.04.21 FILM ... Harva juhtub nii, et seriaalide maailma tekib midagi niisugust, mida ei ole inglaste ega ameeriklaste tehtud, aga mis ometigi vallutab kulutulena kõigi eurooplaste südamed. Sakslaste kõigi aegade kalleima seriaaliga "Babylon Berlin" on just nii läinud. Kunstiteadlane Harry Liivrand märkis, et sari tabab Berliini atmosfääri väga hästi, kuigi tõdes, et stsenaristid on sarja tahtnud kokku panna liiga palju erinevaid süžeesid.

Duo Ruut: proovis üritame lahendada probleemi, kuidas nelja käega ühte pilli mängida

16.04.21 MUUSIKA ... Etnobändi Duo Ruudu liikmed Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane sõnul läheb enamus aega bändiproovis mõtlemaks, kuidas kahekesi ühe kandle peal mängides uusi ja huvitavaid tehnikaid kasutada.

Pardiralli toimub tänavu taas ETV vahendusel

16.04.21 TELE/RAADIO ... Vannipartide võiduujumine vähihaigete laste ja nende vanemate toetuseks toimub 1. juunil. Kõigil rallihuvilistel on võimalik oma annetuse eest vannipardile kaasa elada ETV ekraanil toimuva otseülekande vahendusel, mis läheb eetrisse lastekaitsepäeva õhtul Kadriorust.

"Simpsonite" uues osas on üks tegelasi ansambli The Smiths solist Morrissey

16.04.21 TELE/RAADIO ... USA animasarja "Simpsonid" uus osa avaldab austust popkultuurile, tuues sündmuste keskmesse bändi The Smiths solisti Morrissey.

Otse laupäeval kell 15.30: ERR Menu kannab üle prints Philipi matusetseremoonia

16.04.21 TELE/RAADIO ... Laupäeval maetakse Windsori Püha Jüri kabelis prints Philip. Vaid Briti kuningliku perekonna osalusel toimuvat matusetseremooniat on võimalik otseülekandes jälgida ka ERR-i veebis.

Teadlased lõid ahvi ja inimese kimäärembrüod

16.04.21 TERVIS ... Kui ristata omavahel ahv ja inimene, siis mis on tulemus? Rahvusvaheline teadlasrühm jõudis vastusele sammu lähemale, sest ristas omavahel ahvi ja inimese rakke. Kimäär-embrüote eluiga ulatus laboris vähemalt 19 päevani.

"Indiana Jonesi" viiendas filmis teeb kaasa ka Mads Mikkelsen

16.04.21 FILM ... "Indiana Jonesi" viiendas filmis teeb Harrison Fordi ja Phoebe Waller-Bridge'i kõrval kaasa ka Taani päritolu näitleja Mads Mikkelsen.

Pildid: Tallinnas alustati mängufilmi "Jahihooaeg" võtetega

16.04.21 FILM ... Sel nädalal said hoo sisse uue komöödia "Jahihooaeg" võtted. Tegu on Taanis vaatajarekordeid purustanud komöödia Eesti versiooniga.

Ewert and The Two Dragons andis välja Saku Suurhalli kontserdil salvestatud live-albumi

16.04.21 MUUSIKA ... Sel reedel ilmus ansamblilt Ewert and the Two Dragons kontsertalbum "Live at the Arena", mis on esimene areenikontserdil salvestatud album Eesti artistilt. Albumit saab kuulata kõikidest digikanalitest ning mai lõpus ilmub ka duubelvinüül.

The Black Keys avaldas uue albumi avasingli "Crawling Kingsnake"

16.04.21 MUUSIKA ... Ohiost pärit rokiansambel The Black Keys avaldas esimese singli oma eelolevalt, kümnendalt stuudioalbumilt "Delta Kream". Lugu kannab pealkirja "Crawling Kingsnake".

Nõukogude kultusfilmist "Saatuse iroonia ehk hüva leili" sünnib Hollywoodi uusversioon

16.04.21 FILM ... Nõukogude aja kultusfilmist "Saatuse iroonia ehk hüva leili" sünnib Hollywoodi filmitegijate käe all uusversioon, kus peaosades astuvad üles Emma Roberts ja Thomas Mann.

Curly Strings avaldas uue singli "Kannan kaasas kalleid"

16.04.21 MUUSIKA ... Curly Strings avaldas uue loo "Kannan kaasas kalleid", mis on järjekorras teine singel mais ilmuvalt albumilt "Pidu meis eneses".

Saint Cheatersburg andis välja uue albumi "Songs From The Second Floor"

16.04.21 MUUSIKA ... Punkansambel Saint Cheatersburg andis välja uue kümneloolise albumi "Songs From The Second Floor".

Veekahur Tige elevant saadeti Eesti politseimuuseumisse pensionile

15.04.21 ELU ... Jüri Muttika tutvustas "Ringvaates" veekahurit nimega Tige elevant. Hiljuti saadeti 1980ndatel Eestisse toodud veekahur Rakveres asuvasse Eesti politseimuuseumisse pensionipõlve veetma.

Marten Esko: kunstimaailmas krüptokunsti kuigi tõsiselt ei suhtuta

15.04.21 KUNST ... Hiljuti müüdi oksjonil 69 miljoni dollari eest kunstnik Beeple'i digitöö "Everydays – The First 5000 Days". Tegemist on krüptokunstiga, mille populaarsusest rääkis "Ringvaates" kunstiekspert Marten Esko.

17-aastane Daniel protestib Toompea meeleavaldajate vastu

15.04.21 ELU ... Teist nädalat järjest kogunevad Toompeal erinevad seltskonnad, et avaldada meelt koroonapiirangute ja riigikogus menetletava nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muudatuste vastu. Mitmendat päeva istub selle rahvahulga vastas 17-aastane Daniel, käes plakat, millel kirjas "Mask on seksikas".

Eesti keeles ilmus lugu Teedu ja Peedu seiklusrikkast rongisõidust

15.04.21 KIRJANDUS ... Soome ülimenukas pildiraamatute sari "Tatu ja Patu" on täis jaburaid seiklusi, mis panevad muigama nii väikesed kui ka suured lugejad. Eesti keeles annab raamatuid välja kirjastus Hea Lugu ning siinmail kannavad peategelased Teedu ja Peedu nime. Äsja jõudis müügile nende raju rongisõit.

Kuninglik pere jagas seninägemata pilti Elizabethist ja Philipist nende lastelastelastega

15.04.21 INIMESED ... Briti kuningakoda avaldas seninägemata foto kuninganna Elizabethist, prints Philipist ja nende lastelastelastest.

Video: Tarmo Kruusimäe suitsetas riigikogu istungi ajal voodis e-sigaretti

15.04.21 INIMESED ... Neljapäevast riigikogu istungit, kus arutati kliimaneutraalsuse üle, jälgis Isamaa saadik Tarmo Kruusimäe voodis lebades ning samal ajal muusikat kuulates ja e-sigaretti suitsetades.

Ilmus "Kiirete ja vihaste" üheksanda filmi uus treiler

15.04.21 FILM ... Suvel kinodesse jõudev "Kiirete ja vihaste" üheksas film "F9" sai äsja uue treileri.

HÕFF toob vaatajate ette Jakuutia žanrikino

15.04.21 FILM ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil tuleb näitamisele režissöör Dmitri Davödovi müstiline draama "Hirmutis", mis pärineb Sahhawoodist ehk Jakuutia filmitööstusest.

Sven Lõhmus "Rockefeller Streeti" edust: vaevalt kõik Eesti lood maailmas nii popiks muutuvad

15.04.21 MUUSIKA ... Kuldne Plaat 2021 aasta autor internetis tiitliga pärjatud Sven Lõhmus rääkis, et kuigi ta "Rockefeller Streeti" peadpööritavast edust rahalist kasu ei lõika, on see siiski tema jaoks eriline sündmus.

Inimesed igatsevad nõukogudeaegseid aabitsaid

15.04.21 KULTUUR ... Raamatukoi raamatupoe asutaja Margo Matsina sõnul soovitakse kõige rohkem raamatupoodi tuua ja ära anda just nõukogudeaegseid raamatuid, kuid samas on tänu lapsepõlvenostalgiale suur nõudlus tolleaegsete aabitsate järele.

Veterinaar Aleksandr Semjonov: enne pensionit soovin sinivaala anesteseerida

14.04.21 ELU ... Veterinaar Aleksandr Semjonov on oma karjääri jooksul anesteseerinud mitmeid erinevaid loomi. Kõige rohkem unistab ta aga sinivaala tuimestamisest.

Piret Kalda lavastusest "Armastus kolme apelsini vastu": ma ei saanud algul tuhkagi aru

14.04.21 INIMESED ... 30 aastat tagasi jõudis teatrilavale Elmo Nüganeni lavastus "Armastus kolme apelsini vastu". Näitleja Piret Kalda tunnistas, et kui ta lavastuse meeskonnaga liitus, ei saanud ta esialgu üldse aru, millega tegemist on.

Riho Räim: kui üldse keegi võiks praegu tänaval protestida, siis on need meedikud

14.04.21 INIMESED ... Aasta tagasi koroonat põdenud Saaremaa velotuuri pikaaegne korraldaj Riho Räim tõdes, et ei möödu päevagi, mil ta koroonaviirusele ei mõtleks, sest kuigi ta ise on koroonat juba põdenud, pole viirus veel kuhugi kadunud. Meedikud on Räime sõnul olukorraga aga väga kannatlikult toime tulnud.

Kaks Eesti ettevõtet pälvisid Red Doti disainiauhinna

14.04.21 KULTUUR ... Red Dot Award on üks suurimaid disainiauhindu maailmas. Tänavu pälvis tiheda sõelaga konkursil maineka auhinna lausa kaks Eesti ettevõtet – Sheetsplint ja HUUM.

"Bridgerton" saab ka kolmanda ja neljanda hooaja

14.04.21 FILM ... Netflixi hittseriaali "Bridgertoni" tegijad teatasid, et "Bridgertoni" tegelased naasevad ekraanile ka kolmandaks ja neljandaks hooajaks.

Kodune kultuurisoovitus | Väike PD minimalistlik uusvana gängstaräpp

14.04.21 MUUSIKA ... Siin-seal on nalja heidetud, et kui Väike Pede muutis oma nime Väikseks PD-ks, siis ta muutus pehmoks. Nimemuutuse põhjus aga ilmselt hoopis selles, et loominguliselt on need tema karjääris kaks täiesti erinevat perioodi: suvaliste biitide peale tulistatud nonsense-sõnade asemel on uus materjal gängstaräpp, kus boom bap kohtub moodsa bassise hip-hopiga.

Tiina Lokk: täna ei küsi enam keegi, kellel seda Eesti filmi vaja on

14.04.21 FILM ... Märtsis tähistas legendaarne filmiväljaanne Variety naistepäeva sellega, et pani kokku tabeli 50 olulisemast naisest, kes tegutsevad meelelahutusvallas. Paljude tuntud staaride kõrval kuulus sinna ka Pimedate Ööde filmifestival direktor ja looja Tiina Lokk. "Pealtnägija" uuris lähemalt, mida Loki jaoks selline tunnustus tähendab.

Pandeemia viis perekonna võlgadesse: poleks arvanud, et me kunagi Toidupanga järjekorda satume

14.04.21 ELU ... Erik-Eduard Esingu ostis mõne aasta eest Tartu ühe sushirestorani filiaali, mille juhataja oli tema abikaasa. Koroonapandeemia jättis äritegevusele aga oma jälje ning nüüdseks on nende pererestoran juba kaheksa kuud suletud. Pere sattus võlgadesse ja neid ähvardati ka nende elukohast välja tõsta.

Tallinn Music Week lükkub sügisesse

14.04.21 MUUSIKA ... Juunis toimuma pidanud muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) lükkub sügisesse. Festival leiab aset 29. septembrist 3. oktoobrini. Kolmapäevast kuni aprilli lõpuni on avatud täiendav esinemistaotluste vastuvõtt muusikutele, kes soovivad festivalil üles astuda.

Duo Ruudul ilmus videosingel "Noore kuu tervitamine"

14.04.21 MUUSIKA ... Duo Ruut avaldas videosingli "Noore kuu tervitamine". Duo sõnul on loo näol tegu Eesti pärimusest inspireeritud loitsuga, mida saadavad kandlehelid.

Tartu paranduskelder innustab vähem tarbima ja rohkem parandama

14.04.21 ELU ... Tartu Aparaaditehases tegutseb paranduskelder, kus inimesed saavad käia meisterdamas ning katkiseid asju uuele elule aidata.

Kärp osutus kolmeks erinevaks liigiks

14.04.21 LOODUS ... Kärplaste sugukonda kuuluv kärp (Mustela erminea) on levinud Põhja-Ameerika ja Euraasia põhjaosas. Nüüd märkasid USA teadlased lähema uurimise järel, et kärp pole tegelikult mitte üks liik, vaid tema nime kandis siiani kolm erinevat liiki.

"Täna 30 aastat tagasi" | Lavale jõudis legendaarne lavastus "Armastus kolme apelsini vastu"

14.04.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad saates "Täna 30 aastat tagasi" need, kes 30 aastat tagasi sündmustekeeristes olid.

Yasmyn avaldas uue singli "I Had It Good"

14.04.21 MUUSIKA ... Kodumaine muusik Yasmyn avaldas kolmapäeval uue R&B'liku kõlaga singli "I Had It Good".

Roose: loodame uue telemaja ehitusel kopa maasse lüüa järgmisel aastal

14.04.21 EESTI ... Kuigi algsetes plaanides on tulnud teha korrektiive, loodab ERR 2022. aastal uue telemaja ehitushanke välja kuulutada ja miks ka mitte kopa maasse lüüa, ütles ERR-i juhatuse esimees Erik Roose "Vikerhommikus".

ERM kolib ajutiste näitustega juunist osaliselt Tallinna

14.04.21 MUUSEUMID ... "Terevisioon" vestles Eesti Rahva Muuseumi (ERM) sünnipäeva puhul muuseumi direktori Alar Karisega, kes tunnistas, et kuigi viirusaeg on pannud pidurit paljudele ideedele ja viinud poole tulust ja külastajatest, vaatavad nad siiski tulevikku. Muu hulgas plaanib ERM ajutiste näitustega kolida osaliselt Tallinna.

Vabatahtlikud päästavad kevadrändel konni autoteedelt

13.04.21 EESTI ... Konnade kevadränne kudemispaikadesse on juba täies hoos ja veel külmast uimased loomad võivad sõidutee ületamisel abi vajada. Kampaania "Konnad teel(t)" kutsubki vabatahtlikke kas perega või suuremas seltskonnas hajutatult konni aitama.

Mustkunstnik Meelis Kubo käib jääkülmas meres surfamas

13.04.21 INIMESED ... Mustkunstnik Meelis Kubol on ootamatu harrastus, mis hõlmab jäist merd ja surfilauda.

Uus ettevõte Bringpack aitab vähendada toidu koju tellimisest tulenevat prügi

13.04.21 ELU ... Ettevõtja Rasmus Rask lõi pakendiringluses uue toote Bringpack, mis võimaldab toidukohast osta toitu kaasa korduvkasutatavasse pakendisse ning hiljem automaati tagastada.

Ladõnskaja-Kubits lahkub ERR-i nõukogust, asendama hakkab Sibul

13.04.21 EESTI ... ERR-i nõukogu liige, Isamaa fraktsiooni esindajana sinna valitud Viktoria Ladõnskaja-Kubits teatas lahkumisest. Teda hakkab asendama fraktsioonikaaslane Priit Sibul, nagu nad omavahel kaks aastat tagasi kokku leppisid.

Spotify lõi uue esitlusloendi "Vaktsiinilaulud"

13.04.21 MUUSIKA ... Spotify pani kokku esitlusloendi "Vaktsiinilaulud" ("Vaccine Songs"), mille saatel inimesed koroonavaktsiini saamist tähistada saavad.

Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli taas "Pealtnägija"

13.04.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala vaadatuim telesaade oli taas "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 221 000 inimest.

Nika Marula: Polina Gagarina mind "The Voice'is" väga ei aidanud

13.04.21 INIMESED ... Nika Marula sõnul on suured kuulsused välismaistes talendisaadetes pigem nime pärast ning osalejaid väga suurel määral tegelikult ei aita.

Elu24 portaali peatoimetajaks saab Katrin Lust

13.04.21 ELU ... Portaali Elu24 peatoimetajana alustab tööd Kanal 2 telesaate "Kuuuurija" saatejuht Katrin Lust.

Ouu avaldas suvise kõlaga albumi "Saint Frotée"

13.04.21 MUUSIKA ... Kodumaine indie-bänd Ouu avaldas teisipäeval enda kolmanda täispika albumi "Saint Frotée", mis viib kuulajad suviselt muretu ja päikeselise riviera elustiili lainele.

BBC sai prints Philipi surma liigse kajastamise eest 100 000 kaebust

13.04.21 TELE/RAADIO ... BBC sai televaatajatelt The Suni andmetel 100 000 kaebust, kus leiti, et kanal on prints Philipi surma liiga palju kajastanud.

Tõnis Mägi annab oma lugudele vene keeles uue hingamise

13.04.21 MUUSIKA ... Tõnis Mägi annab peagi välja uue venekeelse albumi, kus saavad uue kuue juba eesti keeles tuttavaks saanud palad, ent kust leiab ka senikuulmata lugusid.

esita küsimus

õpi kodus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: