Teleuudised

Emor: Eesti elanike armastatuim meediabränd on ETV

19.06.20 ... Kantar Emori trendiuuringust "Eesti meediabrändid 2020" selgub, et Eesti elanike armastatuim meediabränd on pika ajalooga avalik-õiguslik telekanal ETV.

Veel jõuad tabelit muuta: Vikerraadio jaaniõhtu muusikavalikul on juba hääletatud pea 20 000 korda

16.06.20 ... Tänavu valivad Vikerraadio jaaniõhtu muusika kuulajad. Praeguseks on ligi 20 000 korral juba sõna sekka öeldud, kuid veel jõuab tabeli seisu muuta.

Klassikaraadios algab luuleline suvi täis poeetilist muusikat ja sõna

07.06.20 ... Kirjutatud ja loetud sõnal on Klassikaraadio suvekavas väga suur roll. Eetrisse jõuab poeesiat eesti autoritelt ja ka klassikutelt, kõige kaunimad Shakespeare'i sonetid, poeetide elulood ning nende elu, loomingut ja olemist peegeldavad saated.

Erakordsel kevadel kuulati Vikerraadio õhtujutte üle poole miljoni korra

05.06.20 ... Erakorralised olud kasvatasid jõudsalt teleri vaatamise osakaalu, kuid ka raadiosaadete järelkuulamine sai hoo sisse.

ETV sari "Suus sulav Eesti" koos Angelica Udekülliga jõuab Läti televaatajateni

02.06.20 ... Eesti Televisiooni kaheksaosaline sari "Suus sulav Eesti" jõuab sel suvel Läti televaatajateni. Angelica Udekülli maitseküllased rännakud mööda Eestit linastuvad Läti Televisioonis alates 11. juulist.

"Esimene stuudio" jätkab juunis esmaspäeviti

28.05.20 ... ETV päevakajaline saade "Esimene stuudio" lülitub 1. juunist suvisele rütmile ja jätkab otsesaatega kord nädalas esmaspäeviti.

ETV suvekava tuleb mänguline ja juubelihõnguline

28.05.20 ... ETV lükkab suvekava käima lastekaitsepäeva eriprogrammiga esmaspäeval, 1. juunil. Suvekuud toovad vaatajate ette lemmiksaated "Eesti mäng" ja "Ringvaade suvel", kireva hankeprogrammi ning tähtpäevadele pühendatud erisaated. Eesti vanima telekanali 65. sünnipäevale ootab ETV kõiki vaatajaid 19. juulil.

"Üle noatera" uue hooaja avaosa heidab pilgu Siim Kallase peaministri fiaskole

28.05.20 ... Möödunud aastal ilmavalgust näinud dokumentaalfiktsiooni "Üle noatera" uus hooaeg toob kaasa veelgi põnevamad teemad, mis panid alguse paljudele olulisetele sündmustele Eesti lähiajaloos.

ERR-i uut veebikanalit Jupiter on külastatud üle 200 000 korra

26.05.20 ... 22. aprillil avatud veebikanal jupiter.err.ee on esimesel kuul toonud lehele rohkem kui 200 000 külastajat. Nädalast nädalasse on kasvanud veebikanali vaatamise aeg, mis avakuul on keskmiselt 2 tundi ja 23 minutit nädalas.

Aita Vikerraadiol jaaniõhtu programmi teha ja vali parimad tantsulood

25.05.20 ... Sel aastal sisustavad Vikerraadio jaaniõhtu kuulajad oma lemmikmuusikaga ja selgub 100 parimat Eesti tantsulugu.

Aasta suurpere on kuuelapseline perekond Alev Võrumaalt

24.05.20 ... Aasta Suurpere 2020 on kuuelapseline perekond Alev Võrumaalt. Tiitel ja 7000 euro suurune stipendium Bigbanki poolt anti neile üle tänahommikuses telesaates "Hommik Anuga".

ETV-s alustab Jane Austeni lõpetamata romaani alusel vändatud "Sanditon"

22.05.20 ... Laupäeva õhtul alustab ETV eetris värske, 2019. aastal valminud draamasari "Sanditon".

ERR-i raadiojaamad lülituvad suvistele tuultele

22.05.20 ... Peagi puhuvad ERR-i raadiokanalites juba suvised tuuled. Uusi ja põnevaid saateid-projekte on tulekul palju.

ETV-s esilinastub tuliuus põnevussari "Epideemia"

19.05.20 ... ETV lisab pühapäeva õhtutesse põnevust uue Kanada sarjaga "Epideemia", mille sündmused tunduvad kui elust maha kirjutatud.

"Klassikatähed" on tagasi septembris

19.05.20 ... Märtsis ootamatult katkenud võistlussari "Klassikatähed" naaseb eetrisse 13. septembril. Noorte muusikute võistumängimisele saab kaasa elada kolmel pühapäeval algusega kell 18.45 Eesti Televisioonis ja Klassikaraadios.

Aprill oli ETV ja ETV+ jaoks rekordiline telekuu

15.05.20 ... Tänavune aprill oli erakordne telekuu, keskmiselt vaatasid Eesti elanikud viiendiku võrra televiisorit rohkem kui aasta tagasi. Ülekaalukalt kõige rohkem aega veedeti ETV seltsis, seejuures ületasid möödunud kuu vaatajanumbrid märkimisväärselt varasemate aastate aprilli tulemusi.

Vikerraadio otsib Anu Antoni kadunud laulu

15.05.20 ... Vikerraadio saade "Kuldrandevuu" palub kuulajate abi, et leida Anu Antoni kadunud laul nimega "Tütarlaps roosas rüüs".

Jupiteri sisu saab nüüd jälgida ka suurematelt ekraanidelt

15.05.20 ... Aprilli keskpaigas käivitunud uus veebikanal Jupiter.err.ee on senisest mugavamalt jälgitav nüüd ka suurtelt ekraanidelt, kui kasutada selleks Chromecasti lisaseadet.

Rahvusringhääling on Eurovisiooni lainel

14.05.20 ... Esimest korda ajaloos jääb Eurovisioon ära, kuid ERR-i kanalid pühendavad lauluvõistlusele siiski mitmeid erisaateid ja kutsuvad avastama Eurovisiooni pikka ajalugu ning Eesti osalust selles.

"Pealtnägija" toob eetrisse teledokumentaali koroonakriisi keskmest PERH-is

12.05.20 ... "Pealtnägijal" oli koroonakriisi algusest peale ainulaadse ligipääs võitluse eesliinile, olles ligi kaks kuud kaameraga sündmuste tulipunktis Põhja-Eesti regionaalhaiglas.

Enn Eesmaa pidi oma laulmishuvi teleekraanil rahuldama

04.05.20 ... Muusika on Eesmaade perekonnas alati olulisel kohal olnud. Enn Eesmaa isa oli ooperilaulja ja isa eeskujul tegeles ka Enn mingil ajal laulmisega, kuid laulja elukutseni ta siiski ei jõudnud.

Synne Valtri Band valmistas hittloole koduvideo ja avaldab peagi uue singli

01.05.20 ... Laulja Synne Valtri rõõmustas ETV saatele "Mis teie kodus uudist?" saadetud videos fänne rõõmusõnumiga, et peagi on tema bändilt oodata uut muusikat. Seniks aga saab nautida värsket koduvideot nende hitile "12 kuud".

Frankie Animal avaldab virtuaalpeol nostalgiahõngulise singli ''Restless''

28.04.20 ... Peagi kaheksa-aastaseks saaval Frankie Animalil ilmub 1. mail uus suvine singel "Restless". Laulu ilmumist saab koos bändiga tähistada virtuaalsel esitluspeol.

Raadio 2 tähistab sünnipäeva virtuaalse peolauaga

27.04.20 ... Raadio 2 tähistab oma 27. sünnipäeva staariderohke virtuaalse peolaua taga reedel 1. mail kella 14-20. Peolauda on kutsutud Noep, Ithaka Maria, Genka, Liis Lemsalu, Koit Toome, Elina Born, Estoni Kohver, Ines, Karl-Erik Taukar, Sandra Vabarna, Tanel Padar ja Laura.

Hendrik Toompere jr: näitlejad on esimesel võimalusel valmis uuesti tööle asuma

27.04.20 ... Eesti Draamateatri peanäitejuhi Hendrik Toompere juuniori sõnul on peagi 100-aastaseks saav teater praegu ootel ning näitlejad valmis esimesel võimalusel tööle naasma.

73-aastaselt isaks saanud Leev Kuum: ma olen nagu kaks elu elanud

27.04.20 ... Majandusteadlane Leev Kuum sai kolmandat korda isaks 73-aastaselt. Sündmus on pannud teda tundma justkui oleks ta kaks elu elanud.

Netflix kahekordistas karantiiniajal uute liitujate hulka

22.04.20 ... Aasta esimese kolme kuuga on Netflix juurde saanud pea 16 miljonit uut kasutajat, mis ligi kaks korda rohkem kui 2019. aasta viimastel kuudel.

Seebisari "Naabrid" jätkab filmimist: näitlejad suhtlevad distantsilt, suudlusstseenid on keelatud

21.04.20 ... Austraalia seebiseriaal "Naabrid" ("Neighbours") on otsustanud jätkata võtteid pärast koroonakriisist põhjustatud pausi.

Tänavune Positivuse festival jääb ära

21.04.20 ... Lätis toimuva muusikafestivali Positivus korraldajad teatasid, et koroonaviiruse leviku tõttu jääb selleaastane festival ära.

ERR-i Jupiteri filmitoimetaja Richard Järvi päris filmiarmastuse isalt

21.04.20 ... Eesti Rahvusringhäälingu uus veebikanal Jupiter avaneb külastajatele juba kolmapäeval, 22. aprillil, koos mitmete tuttavate saadete-filmidega, aga ka täiesti uute üllatustega

Eurofännid Eesti võistlusloost: see on ääretult vanamoeline

21.04.20 ... Hoolimata asjaolust, et Eurovisioon on sel aastal tühistatud, hindavad lauluvõistluse fännid siiski kõiki osalema pidanud lugusid. Eesti väga kõrgeid hinnanguid ei kogunud, kogudes üle Euroopa antud häältest 4,1/10 punkti.

36 aastat laulmispausi pidanud Toomas Uibo: oli ka teisi huvitavaid asju, mida teha

20.04.20 ... Selleks kulus 36 aastat, enne kui Toomas Uibo otsustas taas avalikult laulda. Ta tunnistas, et lauljakarjäär sai kõik need aastad tagasi jäetud seepärast, et oli ka teisi huvitavaid asju, millega tegeleda.

Henrik Kalmet pärast stand-up-maratoni: nüüd tahaks midagi teistega koos teha

20.04.20 ... Nädalavahetusel sai näitleja Henrik Kalmet hakkama stand-up-maratoniga, mida publikul oli võimalik jälgida oma kodusest ja millega ta kogus Toidupangale kokku sai ta 43 143 eurot. Kuigi sellisel viisil etenduste andmine oli huvitav kogemus, ei tunne Kalmet, et tahaks seda veel teha. Pigem tahaks ta nüüd midagi koos teistega teha.

Harry ja Meghan lõpetavad koostöö Briti tabloididega

20.04.20 ... Prints Harry ja tema abikaasa Meghan teatasid, et lõpetavad igasuguse koostöö teatud Briti tabloididega.

Sünnipäevalaps Evelin Ilves: kõige olulisem on praegu tegeleda meele ja keha rahustamisega

20.04.20 ... 20. aprillil sünnipäeva tähistav Evelin Ilves püüab arstiameti kõrvalt ärevatel aegadel rahu leida füüsilisest liikumisest.

Aita värskele muusikapalale pealkiri leida ja võida kodukontsert!

17.04.20 ... Karantiiniajal sünnivad omamoodi ideed ja lahendused ning muusikud on leidnud koostööks erinevaid mooduseid. Nüüd oodatakse oma panust ka kuulajatelt.

ERR ootab linnusõpradelt pilte ja videoid

17.04.20 ... ERR-i tele- ja raadiokanalid toovad mai alguses linnud pildis ja helis eetrisse. Kaasa lööma kutsutakse ka kõiki looduse- ja linnusõpru.

Rahvatantsijad kutsuvad koos Vikerraadioga kodudes rahvusvahelist tantsupäeva tähistama

15.04.20 ... 29. aprillil tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva ning sel puhul kutsuvad Eesti rahvatantsijad ja Vikerraadio juba tradistiooniliselt kõiki ühiselt tantsima.

"Õnne 13" stsenarist: tõenäosus, et keegi Mornas koroonasse haigestub, on suur

13.04.20 ... Koroonaviiruse tõttu jääb "Õnne 13" kevadhooaeg plaanitust kolme osa võrra lühemaks. Sarja stsenarist Andra Teede sõnul leiab koroona teema ka sarjas käsitlust.

Mis teie kodus uudist? Saada ETV uude saatesse oma video

12.04.20 ... Eesti Televisioon toob vaatajateni kaheosalise saate "Mis teie kodus uudist?". 17. ja 24. aprillil ning 1. mail käiakse külas kodudes üle Eesti – saade sünnib koos eestimaalastega ja ETV ootab just nüüd videoid, mis näitavad, kuidas me kõik eriolukorraga hakkama saame.

Marju Lauristin: praegu on endast aru saamise ja suhete selitamise aeg

09.04.20 ... Sotsiaalteadlane ja poliitik Marju Lauristin tõdes, et praegune eriolukord on paljudele sundseisak, mil tasub rohkem vaadata iseendasse. Lisaks annab hetkeseis võimaluse vaadata lähemalt inimese ja ühiskonna vahelisi suhteid.

Videoplatvormide kasutajaskonnad on eriolukorra ajal kiirelt kasvanud

09.04.20 ... Eriolukorra mõjul on kasvanud ka mitmete videoplatvormide kasutajaskonnad. Eriti menukaks on osutunud lastele suunatud sisu.

Kristiina Ehin eriolukorrast: tulevad meelde lapsepõlveajad

09.04.20 ... Poetess Kristiina Ehin ütles, et eriolukord tuletab talle meelde lapsepõlvehetki, mil vanemad nendega koju jäid.

Curly Strings ja Vikerraadio ootavad meenutusi vanavanematest

09.04.20 ... Ansambel Curly Strings ja Vikerraadio kutsuvad kuulajaid meenutama oma vanavanemaid. Oodatud on nii lõbusad, vürtsikad ja helged kui ka südamlikud, nukrad, õpetlikud ja inspireerivad lood.

Andres Raid: nalja on telemajas palju saanud

08.04.20 ... Andres Raid meenutas, kuidas ta teleajakirjaniku karjääri on saatnud mitmed lõbusad seigad.

Uue plaadi välja andnud Sibyl Vane: põhiline kohus on ikkagi publik

08.04.20 ... Eesti bänd Sibyl Vane tuli välja uue plaadiga "Duchess", mis on bändi eelmise plaadiga võrreldes reipam ja tempokam.

Marje Tõemäe ETV-st: info edastamine on täna meie prioriteet

06.04.20 ... ETV roll kriisiolukorras on ühiskonnas ääretult oluline. Just sel hetkel muutume ühiskonna elutähtsaks vereringeks ja meie kõrge usaldusväärsus saab veel erilisema tähenduse, kirjutab Eesti Televisiooni peatoimetaja Marje Tõemäe.

E-etteütluse võitja: edu toob raamatute lugemine

06.04.20 ... Vikerraadio tänavune e-etteütluse üldvõitja, Vaba Lava eestvedaja Allan Kaldoja on projektis osalenud juba kümme aastat, kuid nüüd õnnestus tal esmakordselt kirjutada 100% korrektne tekst, mis kiireima kirjutajana ka peavõidu tõi. Nii tema kui ka teised võitjad nimetasid hea keeletaju allikaks raamatute lugemist.

Muusik Jaanus Nõgisto: perekond on samasugune asi nagu rokkbänd

06.04.20 ... Muusik Jaanus Nõgisto sõnul peab perekonnas olema inimestevaheline keemia ja seda ei saa jõuga peale suruda.

Mirtel Pohla sisustab karantiiniaega eesti muinasjuttudega

05.04.20 ... Kuivõrd näitlejad on karantiiniajal tööta, tuleb leida teisi mooduseid, kuidas mitte käed rüpes istuda. Paljud muusikud on astunud veebikontsertide teele, ka Mirtel Pohla ei istu käed rüpes, vaid hakkas nädal aega pärast eriolukorra väljakuulutamist Instagrami vahendusel eesti muinasjutte ette lugema, mis võivad olla kohati päris karmisisulised.
loeme raamatuid
Klassikaraadios algab luuleline suvi
Luuleline suvi Klassikaraadios

esita küsimus
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: