Teleuudised

Tanel Padar avaldas uue singli "Varjudes"

17.06.21 MUUSIKA ... Tanel Padar avaldas neljapäeval uue singli "Varjudes", mille loomise protsessis on mänginud tema sõnul rolli nii tütar Linda kui ka Mihkel Raud.

Vikerraadio viib sel suvel ajarännakutele

16.06.21 TELE/RAADIO ... Jaanipäevaga algav Vikerraadio suvekava toob kuulajateni värsked lood saatesarjadest "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad" ning kutsub avastama lähiajaloo erinevaid tahke.

Netflix teeb seriaali Spotify revolutsioonist muusikatööstuses

16.06.21 FILM ... Kuueosaline sari räägib Spotify tõusust ning revolutsioonist, mille platvorm muusikatööstuses tekitas. Sari jõuab Netflixi vaatajateni järgmisel aastal.

Indrek Vaheoja tegutseb vabatahtliku päästjana: märkamisvõime on mul olemas

16.06.21 INIMESED ... Päästeliit lõi vabatahtlikest päästjatest koosneva virtuaalkomando, mille liikmed abivajajatele häda korral appi tõttavad. Vabatahtliku päästjana tegusteb ka raadiohääl Indrek Vaheoja.

Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete edetabeli tipu vallutasid ETV saated

16.06.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala kümne vaadatuima telesaate edetabeli kuus esimest kohta läksid ETV saadetele. Lisaks jõudsid edetabelisse ka ETV2 ja Kanal 2 saated.

ETV+ vaatajaskond kasvas mais ligi 400 000 vaatajani

15.06.21 TELE/RAADIO ... Vaatajate arvult suurim venekeelne telekanal ETV+ kasvatas maikuus jõuliselt nii auditooriumi hulka kui ka telekanali vaadatavuse osakaalu.

Kurt kass ennustab usinalt jalgpalli EM-i tulemusi

15.06.21 ELU ... Venemaal elav kurt kass Achilles on juba aastaid jalgpalli mängude võitjaid ennustanud. Nüüd ennustab ta ka EM-i tulemusi.

Taani-Eesti-Belgia ajalooline draama "Erna on sõjas" jõuab peagi kinoekraanile

14.06.21 FILM ... Taani režissöör Henrik Ruben Genzi rahvusvahelise väärtfilmi "Erna on Sõjas" ("Erna i krig") peaosas mängivad Trine Dyrholm ja Ulrich Thomsen. Osaliselt Eestis üles võetud filmi kõrvalosades astuvad üles Aksel Ojari, Gert Raudsepp ja Heino Seljamaa.

"Kena vaikne kohake 2" tegi pandeemiaaja kinotulu rekordi

14.06.21 FILM ... John Krasinski peaaegu sõnatu põnevusfilm "Kena vaikne kohake 2" ("A Quiet Place Part II") tegi omaette rekordi: Paramount Pictures'i toodetud film on esimene pandeemiaaegne linateos, mis ületanud USA kinoturu kassatulus 100 miljoni dollari piiri.

Silver Sepp tervitab neljapäeviti päikesetõusu hommikuüminaga

10.06.21 MUUSIKA ... Alates märtsikuust tervitab muusik Silver Sepp neljapäeviti päikesetõusu hommikuüminaga. Algatuses on kaasa löönud ka mitmed teised muusikud ning ümin on tähelepanu pälvinud isegi Jaapanis.

Karl-Erik Taukar: mu fännide keskmine vanus on aja jooksul tõusnud

10.06.21 MUUSIKA ... Laulja Karl-Erik Taukar tõdes, et ta on märganud, et tema publiku keskmine vanus on aja jooksul tõusnud.

Guido Kangur 65: sünnipäevalast intervjueerib Andrus Vaarik

09.06.21 TELE/RAADIO ... 9. juunil 65. sünnipäeva tähistav Guido Kangur annab heale kolleegile ja sõbrale Andrus Vaarikule südamliku intervjuu, milles avab mõtteid elust, näitlemisest ja kirjudest hobidest.

Eluiil avaldas singli "I'll be gone"

09.06.21 MUUSIKA ... Elis Loiki ja helilooja Villem Rootalu duo Eluiil avaldas kolmapäeval uue singli "I'll be gone".

Harvey Weinsteini paljastanud ajakirjanikest vändatakse film "She Said"

08.06.21 FILM ... Hollywoodi kurikuulsa filmiprodutsendi Harvey Weinsteini aastaid kestnud ahistavad teod paljastanud New York Timesi ajakirjanike loost tehakse mängufilm, milles mängivad Carey Mulligan ja Zoe Kazan.

Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli "Aktuaalne kaamera"

08.06.21 TELE/RAADIO ... Eelmisel nädalal meelitas enim televaatajaid ekraanide ette ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera", mida vaatas otse või eetripäeval järele 154 000 inimest.

AHHAA teaduskeskuses avatakse käed-külge näitus gravitatsioonist

08.06.21 ELU ... Tartus AHHAA teaduskeskuses avatakse 11. juunil uus käed-külge näitus "Ahhaa, gravitatsioon!", mille iga eksponaat peidab endas gravitatsioonisaladusi.

Sherlock Holmes 130: Jupiter tähistab legendaarse detektiivi juubelit järjejutumaratoniga

07.06.21 TELE/RAADIO ... Sir Arthur Conan Doyle'i loodud detektiiv Sherlock Holmes on inimesi paelunud juba 130 aastat. Legendaarseid lugusid on aegade jooksul salvestatud ka Raadioteatris ja nüüd on need kõik pandud veebikanalisse Jupiter.err.ee kuulamiseks üles.

Retrofestival We Love The 90s tuleb taas, peaesineja on Scooter

07.06.21 MUUSIKA ... Kuuendat korda toimuv retrofestival We Love The 90s tuleb taas ning esinejaid jagub Tallinna lauluväljakul kolmele päevale.

Juss Haasma: oli aegu, kus nutsin end tühjaks ja läksin siis naeratades lavale

07.06.21 INIMESED ... Näitleja ja meelelahutaja Juss Haasma sattus neli aastat tagasi raskesse mootorrattaõnnetusse. Toimunut meenutades tõdes ta, et pärast seda oli tema elus keeruline periood, ent nüüdseks on ta juhtunuga rahu teinud.

Õudusfilmi "Kena vaikne kohake" kolmas osa jõuab kinodesse 2023. aastal

06.06.21 FILM ... Õudusfilmi "Kena vaikne kohake 2" ("A Quiet Place Part II") pole veel jõudnud igal pool esilinastudagi, kuid filmistuudio Paramount liigub juba möödunud aastal avalikustatud plaaniga tuua režissööri Jeff Nichols käe all kinodesse filmi kolmas osa. Kava järgi jõuab see kinodesse 2023. aasta 31. märtsil.

Disney töötab "Cruella" järjefilmi kallal

06.06.21 FILM ... Disney alustas tööd järjefilmiga hiljuti kinodesse jõudnud linateosele "Cruella", kus peaosas astub üles Emma Stone.

Liam Gallagheri poeg avaldas bändiga debüütalbumi

06.06.21 MUUSIKA ... Liam Gallagheri poeg, ka modellina töötanud Lennon Gallagher avaldas bändiga Automotion oma debüütalbumi, EP "Motion".

Elektroonilise muusika trio Who Made Who annab Tallinnas kontserdi

05.06.21 MUUSIKA ... 20. augustil näeb Tallinnas esimest korda Taani eksperimentaalse elektroonilise muusika triot Who Made Who, kes ühendavad oma hübriidses DJ-set'is live-trummid, klahvpillid ja vokaalid.

Eestlane Itaalias: Måneskini narkosüüdistuste taga oli Prantsuse meedia

05.06.21 EUROVISIOON ... Ajakirjanik ja ühiskonnateadlane Ülle Toode rääkis "Vikerhommikule", et kuulujutud, mille kohaselt Måneskini solist Damiano David otse-eetris kokaiini tegi, said alguse Prantsuse meediast, kel oli raske Eurovisiooni-võidu napi kaotamisega leppida.

Dua Lipa avaldas muusikavideo loole "Love Again"

05.06.21 MUUSIKA ... Briti muusik Dua Lipa avaldas reedel rodeoteemalise muusikavideo loole "Love Again".

Tambet Tuisk: kui näitleja ei saa aru, kes ta on, kukub ta varem või hiljem musta auku

04.06.21 INIMESED ... Näitlejad Merle Palmiste ja Tambet Tuisk, kes mängivad ka uues filmis "Eesti matus", tõdesid, et näitlejatöö üks olulisemaid asju on iseenda olemuse mõistmine ja enda kallal töötamine. Vastasel juhul võib näitleja musta auku kukkuda.

Kristina Herodes: moemaailmas on lõhkenud elurõõmupomm

03.06.21 ELU ... Arteri moeajakirjanik Kristina Herodes tõdes, et sel suvel on moes erksad värvid ja kirjud mustrid.

Eelmise nädala vaadatuimate saadete edetabeli vallutas "Pealtnägija"

01.06.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli taas "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 195 000 inimest.

Tartu läheb suvele vastu värvika ürituste kavaga

01.06.21 UUDISED ... Tartus toimub selle suve jooksul mitmeid traditsioonilisi üritusi, mis eelmisel aastal koroonapandeemia tõttu edasi lükkusid. Juunis saab tähistada linna päeva, juulis vallutab linnasüdame Autovabaduse puiestee ja augustis rõõmustab toidugurmaane toidu- ja veinifestival.

Heategevuslikul kontserdil "Laulud sõdurile" esinevad Tanel Padar, Liisi Koikson ja teised

01.06.21 MUUSIKA ... 22. juuni õhtul jõuab publikuni heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile", kus astuvad üles eesti parimad muusikud - Tanel Padar, Liisi Koikson, Marko Matvere, Jüri Pootsmann, Elina Born, Toomas Uibo, Eleryn Tiit, Kéa ning kaitseväe orkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

ETV tähistab lastekaitsepäeva tunnustusürituse ja heategevusliku Pardiralliga

01.06.21 TELE/RAADIO ... Teist aastat järjest saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Veel enne seda vahendab ETV erilisi hetki tunnustusürituselt "Lastega ja lastele".

Eurovisioonile elas kaasa 183 miljonit televaatajat

31.05.21 EUROVISIOON ... 2021. aasta Eurovisiooni lauluvõistlust vaatas 183 miljonit inimest, märkimisväärselt palju oli vaatajate seas noori inimesi.

Raadio 2 tähistab suve muusika ja värskete eetrihäältega

31.05.21 TELE/RAADIO ... Käesolevast nädalast lülitub Raadio 2 suvelainele, mille paneb võnkuma alati värske muusika ja uutes rollides saatejuhid.

55 aastat tagasi jõudis eetrisse televaatajaid lummanud "Täna 25 aastat tagasi"

30.05.21 TELE/RAADIO ... 55 aastat tagasi, 30. mail läks eetrisse Valdo Pandi legendaarne saade "Täna 25 aastat tagasi". Saatega seonduvatest hetkedest kirjutab Ene Pajula.

50 aastat tagasi kõlas raadioeetris esmakordselt välispoliitikasaade "Maailm täna"

31.05.21 GALERIID ... Välisuudiseid kokkuvõttev "Maailm täna" jõudis esmakordselt raadiokuulajateni 31. mail 1971. 50 aastat hiljem kõlab samanimeline rubriik igal argihommikul Vikerraadio hommikuprogrammis, sel laupäeval meenutavad saates "Eesti lugu" saate tegemist mitmed kaasautorid.

Sepo Seemanile pühendatud teemaõhtu raames jõuab eetrisse uus portreesaade

30.05.21 TELE/RAADIO ... 30. mail tähistab oma 50. sünnipäeva näitleja Sepo Seeman ning ETV2 pühendab sel puhul Seemanile sellenädalase teemaõhtu, mille raames jõuab eetrisse ka uus portreesaade.

Galerii: sel laupäeval selguvad "Rakett 69" finalistid

29.05.21 TELE/RAADIO ... Noorte teadusvõistlus "Rakett 69" selgitab laupäevases poolfinaalis välja need kaks osalejat, kes juba septembri alguses lähevad püüdma tiitlit ja teadusstipendiumit.

Anu Saagim alustab R2-s uue saatega: esimeses osas räägime, miks Eesti mehed nii mökud on

28.05.21 TELE/RAADIO ... Raadio 2 läheb juuni esimest nädalalast üle suvekavale ning alates 5. juunist on igal laupäeval eetris Anu Saagimi avameelne vestlussaade "Laupäeva hommik Anu Saagimiga".

Eurovisiooni nädala vaadatuim telesaade oli "Pealtnägija"

25.05.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli "Pealtnägija", mis kogus ka Eurovisiooni lauluvõistlusest rohkem vaatajaid.

Jan Uuspõld "Eesti matusest": naljakas oli 45-aastaselt 18-aastast mängida

25.05.21 INIMESED ... Näitleja Jan Uuspõld kehastas aastaid "Eesti matuse" lavastuses noort Andrest ning tundis lõpuks, et ta on rolli jaoks liiga vana ja ootas, et teda välja vahetataks.

Linnateatril õnnestus avada ajakapslis peituv ürikurull

24.05.21 KULTUUR ... Linnateatris kaevati ehitustööde käigus välja 1990. aastatel nurgakivisse maetud ajakapsel, milles peituv ürikurull jäi mõned nädalad tagasi "Ringvaate" eetris avamatuks. Nüüd õnnestus rullis peituvad aarded siiski kätte saada.

Pille Minev: ütlen alati julgelt kõigile, et saage lapsed hästi noorelt

24.05.21 INIMESED ... Raadiohääl Pille Minev sai emaks veidi pärast 20-aastaseks saamist ning oma kogemuse põhjal julgeb ta ka teistele noorelt lapsevanemaks saamist soovitada.

Eurovisiooni eriauhinnad pälvisid Prantsusmaa ja Šveits

23.05.21 EUROVISIOON ... Eurovisiooni finaali eel välja kuulutatud Marcel Bezençoni nimelised pressiauhinna ja artistiauhinna sai Prantsusmaad esindanud Barbara Pravi, heliloojaauhind läks Šveitsi loo kirjutanud muusikutele.

Eurovisiooni võitis Itaalia

22.05.21 EUROVISIOON ... Laupäeva õhtul krooniti Rotterdamis 2021. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks Itaalia esindaja Maneskin.

Lil Nas X avaldas uue videosingli "Sun Goes Down"

21.05.21 UUDISED ... Kaks kuud tagasi hittloo "Montero (Call Me by Your Name)" välja andnud Lil Nas X avaldas reedel uue videosingli "Sun Goes Down". Muusikavideos läheb Lil Nas X tagasi 2017. aastasse ja oma keskkooliaega. Videos teeb kaasa ka Lil Nas X-i isa R. L. Stafford.

Lana Del Rey avaldas kolm uut lugu

21.05.21 MUUSIKA ... Alles märtsis stuudioalbumiga välja tulnud Lana Del Rey avaldas reedel kolm uut lugu: "Blue Banisters", "Text Book" ja "Wildflower Wildfire".

Selgusid järgmised Eurovisiooni finalistid, Uku Suviste edasi ei pääsenud

21.05.21 EUROVISIOON ... Neljapäeva õhtul selgusid viimased kümme Eurovisiooni finaali pääsejat. Uku Suviste edasi ei pääsenud.

Eurovisiooni teises poolfinaalis astub võistlustulle ka räppar Flo Rida

19.05.21 EUROVISIOON ... Neljapäeval toimub Eurovisiooni teine poolfinaal ja hiljuti teatati, et koos San Marino artisti Senhitiga astub lavale ka kuulus räppar Flo Rida.

"Pealtnägija": Tartu külje all tegutseb üks Euroopa paremaid Porsche-ennistajaid

19.05.21 ELU ... Eestis Tartu külje all Porsche-ennistajana tegutsev rootslane Urban Eriksson on nii nõutud, et oligarhid, naftašeigid ja teised kollektsionäärid on valmis ootama aastaid, et kallid mänguasjad tema garaaži ennistamisele tuua. Kristjan Pihl uuris "Pealtnägijas", kuidas Erikssoni äri õitseb.

Suri näitleja Charles Grodin

19.05.21 FILM ... Teisipäeval suri 86-aastasena näitleja Charles Grodin (21.04.1935–18.05.2021), kes oli muu hulgas tuntud oma rolli poolest filmisarjas "Beethoven". Grodini poja sõnul suri ta isa luuüdi vähki.

suur suveseiklus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: