Teleuudised

Genka: enda riimis väljendamine on palju lõbusam kui niisama rääkimine

26.10.21 TELE/RAADIO ... Räppar Genka ehk Henry Kõrvits tähistab tänavu sügisel oma 25. aastat laval ja meenutas "Ringvaates" oma karjääri algust ajal, kui eeskujusid õieti kusagilt võtta ei olnudki.

"Tulilinnu" peaosatäitja: läksime sügavuti Nõukogude liidu ajaloosse

26.10.21 TELE/RAADIO ... Reedel esilinastub Eestis Peeter Rebase tõsielul põhinev debüütmängufilm "Tulilind", mis räägib kahe mehe vahelisest armastusest Nõukogude Eestis. Filmi üks peaosatäitjaid tunnistas, et talle on see osa ajaloost alati huvi pakkunud ja tõdes, et filmi jaoks tehtud taustauuring oli tõesti põhjalik ja nad läksid Nõukogude ajaloosse sügavuti.

Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete esikümnest leiab üheksa ETV saadet

26.10.21 TELE/RAADIO ... Eelmisel nädalal vaadati valdavalt ETV saateid.

Mariin Petoffer: kaotame ärevuses kontakti oma sisemusega

26.10.21 ELU ... Mariin Petoffer, kes ärevusega koos elanud juba teismeeast, on sellele vaimse tervise murele välja töötamas lahendust.

USA metal-bänd Five Finger Death Punch esineb suvel Eestis

26.10.21 MUUSIKA ... 11. juulil 2022 astub Saku Suurhallis lavale metal-bänd Five Finger Death Punch. Tegu on bändi Euroopa turneega, mis saab avapaugu Nova Rock festivalil Austrias.

ETV-s alustab tõsieluline põnevusdraama "Ülestunnistus"

24.10.21 TELE/RAADIO ... ETV toob sel pühapäeval ekraanile tõsielul põhineva draamasarja "Ülestunnistus" Martin Freemaniga peaosas.

Peeter Rebane "Tulilinnust": üritasime teha filmi armastusest, mitte poliitikast

23.10.21 FILM ... Järgmine nädal esilinastub Eestis Peeter Rebase kokku kaheksa aastat tegemisel olnud debüütmängufilm "Tulilind", mis räägib kahe mehe vahelisest armastusest Nõukogude Eestis. Pühapäeval saadet "Hommik Anuga" külastav Rebane seda geifilmiks ei pea ja filmi aluseks oleva raamatu autori soovi arvestades püüdsid teha filmi armastusest, mitte poliitikast.

Ryan Gosling astub Margot Robbie Barbie kõrval Keni rolli

23.10.21 FILM ... Kanada näitleja Ryan Gosling on lõpetamas läbirääkimisi, et astuda Greta Gerwigi filmis "Barbie" Margot Robbie kehastatud Barbie kõrval üles Keni rollis.

Kaire Vilgats teeb "Siin me oleme" uusversioonis oma esimese suure filmirolli

22.10.21 FILM ... Põhja-Saaremaal Kavandi külas on kogu suve lõpu filmitud komöödiafilmi "Suvitajad", mis põhineb Juhan Smuuli "Muhu monoloogidel". Ühes filmi peaosadest astub üles laulja Kaire Vilgats kelle jaoks on see esimene suurem filmiroll.

Ajakiri National Geographic uuest aastast enam eestikeelsena ei ilmu

22.10.21 ELU ... Pandeemiast tingitud reklaami- ja jaemüügi olulise vähenemise tõttu lõpetab jaanuarist ilmumise National Geographicu eestikeelne väljaanne.

Veebiraadio R2 Extra pakub muusikat popist räpini

22.10.21 TELE/RAADIO ... Raadio 2 toob kuulajateni ainult muusikat mängiva veebiraadiote keskkonna r2extra.ee, mis pakub valikut polkast popini ja räpist rokini. 24/7 avatud keskkonnas on hetkel kuulamiseks neli žanripõhist muusikalisti.

Jupiteri läbi aegade populaarseimaks seriaaliks on tõusmas põnevussari "Vigil"

22.10.21 TELE/RAADIO ... Reedel, 15. oktoobril ETV-s ja veebikanalis Jupiter esilinastunud BBC põnevussari "Vigil" on teinud vaatajarekordi, kogudes esimeste päevadega rohkem vaatajaid kui ükski teine seriaal.

Eesti Laul 2022 konkursile esitati 202 lugu

20.10.21 EESTI LAUL ... Kolmapäeva keskpäeval lõppes lugude esitamise tähtaeg Eesti Laul 2022 konkursile. Kokku esitati võistlusele 202 lugu, neist 40 jõuab esimest korda avalikkuse ette veerandfinaalides.

Eurovisioonil osaleb 41 riiki

20.10.21 EUROVISIOON ... 66. Eurovisiooni lauluvõistlus toimub maikuus Torinos.

Peeter Rebase "Tulilind" linastub Eestis 29. oktoobril

19.10.21 FILM ... "Tulilind" on tõestisündinud lool põhinev romantiline põnevusfilm, mille tegevus leiab aset 70-ndatel Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis.

Möödunud nädalal vaadati peamiselt ETV saateid

19.10.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala telesaadete esikümnesse jõudsid lisaks ETV saadetele veel kaks Kanal 2 saadet.

Käes on viimane päev Eesti Laulu võistlusloo esitamiseks

19.10.21 EESTI LAUL ... Eesti Laul 2022 konkurss on avatud olnud alates 2. septembrist. 20. oktoobril kukub võistluslugude esitamise tähtaeg.

ETV toob ekraanile BBC viimaste aastate edukaima uudissarja "Vigil"

15.10.21 TELE/RAADIO ... ETV krimireede toob sel nädalal vaatajateni uhiuue põnevussarja "Vigil", mis on osutunud BBC viimase kolme aasta edukaimaks uustulijaks.

ETV uus muusikaviktoriin "Orkestri mängud" täidab reeded muusika ja üllatustega

15.10.21 TELE/RAADIO ... Reedel alustab Margus Saare juhtimisel ETV-s uus muusikaline viktoriin "Orkestri mängud", mis toob kokku Eesti parimad orkestrid, muusika ja heatujulise mängu.

"Kuula rändajat" avalik salvestus viib Austraalia ja Okeaania imelisse loodusesse

12.10.21 TELE/RAADIO ... ERR-i uudistemajas toimub 21. oktoobril Vikerraadio saate "Kuula rändajat" avalik salvestus, kus rännumees Hendrik Relve peatub Austraalia ja Okeaania maailmajao imelisel loodusel, intrigeerival ajalool ja tänapäeval.

No More Fridays avaldas singli uuelt albumilt

12.10.21 MUUSIKA ... Rokkansambel No More Fridays avaldas oma kolmanda singli "Underdog" peagi ilmuvalt albumilt "Who Needs Truth Anyway".

Luve avaldas debüütsinglina kaveri MGMT loost "Kids"

11.10.21 MUUSIKA ... Reedel, 8. oktoobril ilmus uue kodumaise popmuusika kollektiivi Luve debüütsingel "Kids". Tegemist on kaveriga 2007. aastal ilmunud MGMT samanimelisest hittloost.

Anvar Samosti kõrval liitub Vikerraadio pühapäevase arvamussaatega Huko Aaspõllu

08.10.21 TELE/RAADIO ... Vikerraadio populaarne arvamussaade "Samost ja Sildam" on sel pühapäeval eetris viimast korda. Anvar Samostiga koos hakkab saadet juhtima Huko Aaspõllu ja traditsioone järgides hakkab saade edaspidi kandma pealkirja "Samost ja Aaspõllu".

Innar Uus: hirvepeibutamine kuulub tippklassi jahimeeste oskuste hulka

07.10.21 TELE/RAADIO ... "Ringvaate" stuudios oli külas hiljuti Euroopa hirvepeibutamise meistriks tulnud Innar Uus. Ta kinnitas, et hirvepeibutusoskusel on olemas praktiline väärtus ja kes seda valdab, on jahimeeste hulgas ka kõrgemal pulgal.

Koomiksikunstnik Veiko Tammjärv koostas "Rehepapist" graafilise romaani

05.10.21 ELU ... Koomiksikunstnik Veiko Tammjärv on viis aastat näinud vaeva, et Andrus Kivirähki menuromaan "Rehepapp" üles joonistada.

Tallinn Music Weeki külastas 17 325 inimest

05.10.21 MUUSIKA ... 29. septembrist 3. oktoobrini toimus Tallinnas 13. korda rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW).

Läinud nädala vaadatuim telesaade oli taas "Pealtnägija"

05.10.21 TELE/RAADIO ... Enim vaadati eelmisel nädalal ETV saateid.

Eesti viib Expole vana kultuuri ultramoodsas keskkonnas

05.10.21 KULTUUR ... Eesti moodi, loodust ja traditsioonilist pärandit tutvustav foto- ja videoprojekt "Kummardus" viiakse Dubaisse Expole.

Ott Lepland avaldas uue singli "Mina veel Sind ei tea"

05.10.21 MUUSIKA ... Ott Leplandi andis teisipäeval välja uue singli "Mina veel Sind ei tea".

Tegevusnõustaja: vaimse tervise alast teadlikkust on vaja tõsta just muukeelsete hulgas

04.10.21 TELE/RAADIO ... Esmaspäeval tutvustasid sotsiaalministeerium ja Milton uuringut, kuidas Eesti inimesed suhtuvad vaimse tervise häirega inimestesse. Psüühikahäirega inimeste tegevusnõustaja sõnul näitab uuring, et teadlikkust on vaja tõsta just muukeelsetes kogukondades.

Parim reporter Anton Aleksejev jookseb ohuolukorras minema: ma pole mingi kangelane

03.10.21 INIMESED ... ERR-i korrespondent Moskvas, Anton Aleksejev käis saates "Hommik Anuga" rääkimas nii oma ohtlikust ametist kui ka Venemaa presidendi Vladimir Putini peatsest 69. sünnipäevast.

Maria Klenskaja: mu parimad sõbrad on läinud ja ring on kitsaks jäänud

03.10.21 INIMESED ... Näitleja Maria Klenskaja tunnistas saates "Hommik Anuga", et veedab palju aega üksi, kuna suur osa parimaid sõpru on juba manalateele läinud. Sellest hoolimata tal iseenda seltsis igav pole.

Mihkel Raud uuest tulemisest: minu publik on nüüd pigem Vikerraadio ja Elmari kuulaja

02.10.21 MUUSIKA ... Pühapäeva hommikul on saates "Hommik Anuga" külas Mihkel Raud koos oma uue ansambliga.

Vabatahtlikud päästsid ligi 170 kana: neid ootab ees elu parem osa

01.10.21 TELE/RAADIO ... Eestis on endiselt omajagu kanafarme, kus kanad on põhimõtteliselt tootmistöölised – nad töötavad teatud aja ära, munevad nii palju kui vähegi jõuavad ja siis saadetakse nad tapale. MTÜ Nähtamatud Loomad võttis nõuks mõned sellised kanad ära päästa.

Anton Aleksejev Mägi-Karabahhi sõjadokist: see on aus film

30.09.21 FILM ... ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev ja operaator Kristjan Svirgsden käisid teise Karabahhi sõja ajal kolm korda kohapeal sündmusi kajastamas. Nendest käikudest on nüüd sündinud dokumentaalfilm "See on meie maa".

Kassett biitlite seni avaldamata looga müüdi oksjonil ligi 50 000 euroga

30.09.21 MUUSIKA ... Kopenhaagenis müüdi oksjonil 370 000 Taani krooni ehk ligi 50 000 euro eest haruldane helikassett, millel intervjuu The Beatlesi laulja John Lennoni ja tema abikaasa Yoko Onoga. Ühtlasi kuuleb salvestiselt Lennoni esituses laulu, mida praegu teadaolevalt kunagi avaldatud pole.

Eesti Muusika Kuulsuste Koda võtab vestlusõhtul luubi alla Eesti räppmuusika legendid

30.09.21 MUUSIKA ... 14. oktoobril toimub suhtlusklubis Uus Laine vestlusõhtu, kus Sten Teppani juhtimisel arutavad Eesti räppmuusika sündi need, kes selle juures päriselt ka olid.

Rahvusvaheline muusikapäev jõuab kõikidesse ERR-i kanalitesse

29.09.21 TELE/RAADIO ... Eesti Rahvusringhääling tähistab 1. oktoobril rahvusvahelist muusikapäeva otseülekandega galalt, teemasaadete, e-viktoriini ja muusikaga.

Möödunud telenädal veedeti valdavalt ETV seltsis

28.09.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala populaarseim saade oli taas "Pealtnägija", mida vaatas 200 000 inimest.

Janek Oblikas maratoni jooksmisest: nagu ajukäärud oleks torusiiliga läbi tõmmatud

26.09.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas maratonijooksja Janek Oblikas, kes märkis, et kuigi maratonijooksu 42,195 km on haigelt pikk distants, siis ei ole see tema sõnul suur enesepiinamine. Maratoni jooksmine rahvasportlasena mõjub nagu ajukäärud oleks torusiiliga läbi tõmmatud – kõik pinged on jooksu lõppedes kadunud.

Ewert Sundja laulukirjutamisest: seda ei saa õpetada

26.09.21 MUUSIKA ... Saates "Hommik Anuga" oli külas ansambli Ewert and The Two Dragons liider Ewert Sundja, kes andis sel nädalal esimest korda välja muusikat sooloartistina. Ta rääkis muu hulgas sellest, kuidas pidas ühe aasta laulukirjutamise õppejõu ametit, kuid sai kiiresti aru, et laulukirjutamist polegi võimalik õpetada.

Mari Lill: mõtlesin, et "Kratt" jääb nišiasjaks

26.09.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Mari Lill, kes pälvis hiljuti rolli eest filmist "Kratt" Eesti filmi- ja teleauhindadel parima naisnäitleja preemia. Ta tunnistas, et osanud filmi head vastuvõttu ette kujutada ja arvas, et see jääb nišiasjaks.

Netflix avaldas Kanye Westist 21 aastat tehtud dokfilmi lühiklipi

26.09.21 FILM ... Netflix avaldas lühiklipi uuest kolmeosalisest dokumentaalfilmist "Jeen-Yuhs", mis portreteerib Ameerika räpparit ja produtsenti Kanye Westi ja on väidetavalt tegemisel olnud 21 aastat. Netflixile läks filmi õiguste omandamine maksma 30 miljonit dollarit.

Galerii: disainerite kõrval võttis disainiturul koha sisse ka R2

26.09.21 GALERIID ... Nädalavahetusel toimub XVI Disainiöö festivali raames disainiturg Disainitänav & Moepõik. Põhjala tehasesse on end kaheks päevaks sisse seadnud sadakond disainerbrändi, aga ka Raadio 2.

Maire Aunaste alustab uuelt lehelt: see ei ole enam puhas, vaid rikutud leht

25.09.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" on pühapäeval külas teleajakirjanik ja endine riigikogu liige Maire Aunaste, kes rääkis saates tööotsingutest, ema hiljutisest kaotusest koroonaviirusele ning kevadel joobes peaga rooli sattumisest ning selle järel saadud õppetunnist.

Galerii: meeskonnad võtsid Emajõel mõõtu prügist tehtud veesõidukitega

25.09.21 GALERIID ... Reede õhtul jõudis ETV ekraanile teadusvõistlus "Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased", kus artistidest ja teadlastest kokku pandud meeskonnad pidasid Emajõel maha prügist tehtud masinate võidusõidu.

Galerii: An-Marlen andis Odeonis oma esimese soolokontserdi

25.09.21 GALERIID ... Noor muusik An-Marlen andis neljapäeval baaris Odeon oma esimese soolokontserdi.

Urmas Vaino kutsub üles valima uut telesaadet "UV faktor"

25.09.21 TELE/RAADIO ... Saatejuht Urmas Vaino sõitis reedel ringi oma kampaaniaautoga, jagas inimestele flaiereid, kuuma kohvi ja pirukaid. Tavalise valimiskampaaniaga siiski tegu polnud.

"Üht kaotust igavesti kandsin" jõuab oktoobris kinodesse

23.09.21 FILM ... EFTA-ga pärjatud ja rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud Carlos E. Lesmese dokumentaalfilm "Üht kaotust igavesti kandsin" jõuab Eesti kinolinadele 14. oktoobril.

Netflix ostis õigused Roald Dahli lasteraamatutele

23.09.21 FILM ... Netflixil on nüüd vaba voli kirjanik Roald Dahli loomingu kasutamisele, mille hulgas näiteks "Charlie ja šokolaadivabrik" ja "Matilda".

Meediataip

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: