Teleuudised

Konkurentide soodsam kuutasu ei takista Netflixi hindu kergitamast

17.10.19 ... Netflix ei karda Disney ja Apple'i värskeid voogedastusplatvorme, mis pakuvad filmisisu märksa soodsama hinnaga.

Jan Uuspõld: ma ise ka ei tea, olen ma liberaal, toleraal või vinguv konservatiiv

17.10.19 ... Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld toovad reedel ETV-s vaatajate ette ühe Eesti perekonna loo seriaalis "Lahutus Eesti moodi". Kui Vahtrik kehastub kunstnikuhingega liberaaliks, siis Uuspõllu täita on vinguva konservatiivi roll.

Vikerraadio saatesarja "Eesti lugu" 600. lugu on pühendatud Hiiumaale

17.10.19 ... Sel laupäeval jõuab Vikerraadio ajaloosari "Eesti lugu" 600. saateni. Uhke numbriga saates kõneleb Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo, kuidas saarel keset merd elamine on läbi aegade kujundanud hiidlaste lugu.

"Rakett 69" vilistlased korraldavad Saku Suurhallis suurejoonelise teadusetenduse

17.10.19 ... Teadussaate "Rakett 69" vilistlased toovad Saku Suurhalli lavale Euroopa suurima teadusshow.

"Terve Eestiga vähi vastu" kontserdi annetustelefonidele kogunes 49 128 eurot

17.10.19 ... Heategevuskontserdi "Terve Eestiga vähi vastu" annetustelefonidele kogunes 49 128 eurot. Kontserti kandsid septembris üle ETV ja ETV+.

Tundmatud pahalased õhkisid Inga Raitari hoovis välikäimla

16.10.19 ... Tundmatud lasid õhku kirjastaja ja endise ajakirjaniku Inga Raitari välikäimla. Kuna pomm pandi esmapilgul asjatundlikult ja oli suhteliselt võimas, siis Raitar kahtlustab, et selle taga pidid olema kaitseväelased, kes piirkonnas harjutasid. Kaitsevägi eitab seotust ja viitab hoopis, et Raitar pressib neilt raha välja.

Jaak Tammearu tegi tapeedirullidest Lennart Merile prompteri

16.10.19 ... Jaak Tammearu töötab Eesti Televisioonis juba 1973. aastast ning selle aja jooksul on juhtunud nii mõndagi põnevat.

Lady Gaga taasavaldab albumi ilma R. Kellyga tehtud koostööloota

16.10.19 ... Selle aasta alguses palus Lady Gaga Twitteri vahendusel vabandust, et oli varem teinud koostööd R. Kellyga ja salvestanud temaga loo "Do What U Want", mis ilmus Gaga 2013. aasta albumil "ARTPOP." Nüüd annab Gaga välja albumi vinüülversioonid, mille peal seda lugu ei ole.

Rock'n'rolli Kuulsuste Koda avalikustas liikmelisuse nominendid

15.10.19 ... Rock'n'rolli Kuulsuste Koda avalikustas 2020. aasta uute liikmete nominendid.

Mart Juure raamatusoovitused on ekraanil tagasi

15.10.19 ... Mart Juur on ETV ekraanil tagasi ja tema esimest lugemissoovitust värskelt ilmunud raamatutest saab näha-kuulda juba eeloleval pühapäeval saates "Prillitoos".

Galerii: Selgusid Noortebänd 2019 järgmised finalistid

12.10.19 ... Reedel selgusid Tartus Genialistide klubis Noortebänd 2019 järgmised kaks finalisti. Tartu poolfinaalist pääses Noortebändi finaali Kelly Vask ja think twice. Poolfinaalis konkureerisid think twice, Noodle Charity, Kelly Vask, Nömmi, SKIVE Band ning Elis & Öö Klubi.

Suri näitleja Robert Forster

12.10.19 ... Veterannäitleja Robert Forster, kes kandideeris oma rolliga Quentin Tarantino filmis "Jackie Brown" ka Oscarile, suri reedel 78-aastasena oma kodus Los Angeleses ajuvähki.

ETV-s alustab inimvõimete piire kompav "Taevavalvurid"

12.10.19 ... Laupäeval, 12. oktoobril alustab ETV-s uus telesaade "Taevavalvurid", kus otsitakse uusi lennujuhte läbi inimvõimete piire kompivate ülesannete. Saate võitja hakkab tulevikus reguleerima lennuliiklust Eesti õhuruumis.

ERR pakub esmakordselt järelvaatamise võimalust 4K-kvaliteedis

11.10.19 ... Möödunud reedel tele-ekraanil alustanud saatesarja "Johannese lähetamine" saab esimese saatena ETV kodulehel vaadata 4K-kvaliteedis.

Boris Johnsoni Eestis surnud vaaremast räägitakse siiani verdtarretavaid lugusid

09.10.19 ... Boris Johnson on iga päev uudistes lootusetult sõlmejooksnud Brexiti, aga ka muude tempude tõttu. "Pealtnägija" arutas lahti Johnsoni siniverelise vaarema Auguste Karoline surma saladust. Naine suri dramaatilisel moel Eestis ning on maetud Kullamaale, andes tänini alust ka teatavateks kummitusjuttudeks.

Niinemets aitab Eesti Laulu vahetekste luua: need peavad olema suupärased ja minulikud

09.10.19 ... Eesti Laul 2020 saatejuht on Karl-Erik Taukari kõrval näitleja Tõnis Niinemets. Niinemets ütles, et ei tunne ennast saatejuhina veel kuigi kogenenuna ning soovib kindlasti kaasa lüüa oma tekstide kirjutamisel.

Nolan tegi "Tenetiga" India filmitööstuse seadusteahelas ajalugu

09.10.19 ... Filmirežissöör Christopher Nolan jätkab mängufilmi "Tenet" võtetega Indias ning tegi sealse meelelahutusmeedia sõnul ajalugu, kui sai loa Mumbais filmimiseks kõigest nädalaga.

Katrin Viirpalu esimesest eetrikogemusest: käed-jalad värisesid, aga hääl ei värisenud

09.10.19 ... 24 aastat ETV-s töötanud Katrin Viirpalu meenutas nii oma esimesi eetrikogemusi kui ka põnevamaid seiku "Terevisiooni" tegemistest.

Rindeoperaator Ivar Heinmaa: töö "Üle parda" juures oli kohati kaootilisem kui sõjapiirkonnas

07.10.19 ... "Ringvaate" stuudios oli Ivar Heinmaa – mees, keda tuntakse kui Eesti parimat rindeoperaatorit, kes võttis nõuks töötada sarja "Üle parda" juures. Ta rääkis nii oma kogemusest laevapardal kui ka tööst Ukraina sõjast rääkiva dokfilmi kallal.

Johannes Tralla retke ekstreemseimast hõrgutisest: säriseval pannil toodi hall ollus

07.10.19 ... Reedel alustas ETV eetris Johannes Tralla rännak mööda Euroopat. Saates "Johannese lähetamine" sõidab Tralla mootorrattaga läbi 12 riigi ning tutvub kohaliku eluolu ning kultuuriga, seejuures ei jää maitsmata ka kohalikud hõrgutised.

Võistlushobustel on tippsportlase elu

04.10.19 ... Nädalavahetusel toimub järjekordne Tallinn International Horse Show. Hannes Hermaküla käis enne show toimumist hobustega lähemalt tutvumas. Selgus, et võistlushobuste elu ei erine üldsegi tippsportlaste omast.

New York Times'i reisiajakirjanik: Kihnu saar elaks nagu omas ajas

04.10.19 ... Kihnu sai taas jupp maad kuulsamaks. New Yorgis elav reisiajakirjanik Hillary Richard leidis Eesti väiksaare ja kirjutas sellest New York Times'i loo. Enim üllatas teda see, et see on nii normaalne, kuigi vanaaegne. Saar elab tema sõnul justkui omas ajas.

USA kinod tugevdavad "Jokkeri" esilinastustel turvameetmeid

04.10.19 ... Todd Phillipsi "Jokkeri" esilinastuste eel on mitmed kinod Ameerika Ühendriikides otsustanud võimalike vägivallajuhtumite pärast oma turvameetmeid filmi avanädalal tugevdada. Eesti kinoketid filmi pärast ei muretse, kuivõrd Eestis puudub relvavägivalla probleem nagu USA-s.

"Maahommikut" juhib sel hooajal Mari Tamm

03.10.19 ... Laupäeva hommikul alustab ETV-s uut hooaega saatesari "Maahommik", mida sel sügisel juhib televaatajatele varasemast tuttav Mari Tamm.

Tõnis Mägi dokfilmi "Vaikus valguses" linastusest: ma kartsin õudselt

03.10.19 ... Reedel jõuab kinodesse dokumentaalfilm "Vaikus valguses" Tõnis Mäest. Mägi tunnistas, et suhtus filmi alguses skeptiliselt ning kartis selle esilinastust, kuid usub, et režissöör Priit Pääsuke sai tema olemusele hästi pihta.

Spioonipõneviku "O2" Ida-Virumaa filmivõtetele otsitakse 150 taustanäitlejat

03.10.19 ... Sel pühapäeval jõuavad kodumaise spioonipõneviku "O2" filmivõtted Ida-Virumaale, kuhu oodatakse 9. oktoobri massistseenis kaasa lööma 150 taustanäitlejat.

40 aastat ühes apteegis töötanud naistest saavad tulevikus muuseumi eksponaadid

02.10.19 ... Apteekidest on viimasel ajal väga palju juttu, küll segase reformiplaani tõttu. "Ringvaade" käis puhul külas Vee tänava apteegis Paides, kus kolm naist on koos töötanud 40 aastat. Järvamaa muuseumi juhataja kinnitas, et linnale nii olulised naised saavad tulevikus kindlasti mainitud ka muuseumis.

Riias algasid uue eesti komöödia "Asjad, millest me ei räägi" võtted

02.10.19 ... Eelmisel nädalal algasid Riias uue eesti suhtekomöödia "Asjad, millest me ei räägi" võtted. Filmis lööb kaasa hulk Eesti näitlejaid, linateos jõuab kinodesse 2020. aasta alguses.

Oktoobris stardib ETV-s neli uut saatesarja

02.10.19 ... Oktoober toob televaatajate ette neli uut saatesarja, neist esimene, "Johannese lähetamine" alustab juba sel reedel. Järjestikku jõuavad eelolevatel nädalatel ETV ekraanile veel rattaretk "ehh, uhhuduur", televõistlus "Taevavalvurid" ja uus kodumaine draamasari "Lahutus Eesti moodi".

"Klassikatähed 2020" ootab saatesse kandideerima!

01.10.19 ... Armastatud võistlussari "Klassikatähed" kuulutab välja viienda hooaja. Tänasest kuni 1. novembrini saab konkursile registreeruda saatesarja kodulehel. Noorte muusikute võistlus jõuab ETV ekraanile järgmise aasta veebruaris.

"Stranger Things" saab neljanda hooaja

01.10.19 ... Netflix avalikustas, et "Stranger Things" naaseb voogedastusplatvormile neljanda hooajaga. Uudis saabus koos krüptilise videoga, kuid ilma täpse esilinastuskuupäevata.

Registreeru "Klassikatähed 2020" võistlusele!

01.10.19 ... Ootame konkursile eesti keelt kõnelevaid klassikalise muusika soliste vanuses 15-25 eluaastat (lauljaid vanuses kuni 27 aastat). Kuue telesaate ja kontserdivooru tulemusel selgub võistluse väljapaistvaim artist - Klassikatäht 2020! Tutvu reeglitega ja täida allolev osavõtuankeet!

Tõnu Trubetsky: minu abielu oli täielik nali

30.09.19 ... End vabakutseliseks seiklejaks nimetav Tõnu Trubetsky pajatas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku", et ei võtnud oma kunagist abielu küünevõrragi tõsiselt. Saates oli ta koos oma poja Tõnu Trubetskyga.

Johan Randvere EMTA uuest saalist: see on uus muusikatempel

28.09.19 ... EMTA vilistlane Johan Randvere on üks esimesi muusikuid, kel on au üles astuda Eesti muusika- ja teatriakadeemia uue saali avakontserdil.

Eesti Laulu konkursile on juba võistluslugusid laekunud

28.09.19 ... Eesti Laulu peaprodutsendi Tomi Rahula sõnul on võistluslaule juba laekunud, kuid korraldusmeeskond on valmis tähtajal lõpul neid tabavaks laviiniks. Olukorra tasakaalustamiseks ongi sel aastal esmakordselt rakendatud astmelist maksusüsteemi, mis soosib just varaseid esitajaid.

ETV toob televaatajateni maaseaduse 100. aastapäeva tänugala

28.09.19 ... Eesti Televisioon vahendab pühapäeva õhtul Viljandi Ugala teatris toimuvat EV100 tänugalat "Maaga rahva pidu", millega tähistatakse 100 aasta möödumist maaseaduse vastuvõtmisest ja tunnustatakse kogukondi panuse eest Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisel.

20 aastat "Pealtnägijat" vedanud Kärmas: siiani pole mind siit majast ära suudetud meelitada

27.09.19 ... "Pealtnägija" tähistab tänavu juubelit, olles ETV eetris olnud juba 20 hooaega. Saatejuht Mihkel Kärmas ütles, et selle aja jooksul on ta saanud ka paar telefonikõnet konkurentidelt, kuid seni pole teda teistesse kanalitesse veel ära suudetud meelitada.

Mikk Mägi: Vanamees on nii haige asi, et ta võib päris kihvt olla välismaal

27.09.19 ... Raadio 2 nädala tegijad ja "Vanamehe Filmi" loojad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa rääkisid, et nende uutest projektidest on veel vara rääkida, sest praegu pühendutakse veel täie hooga Vanamehele.

Kokkuvõttevõistlusel tuleb seekord tuum leida Andrus Kivirähki tekstist

27.09.19 ... Kaheksandat korda toimuval keelevõistlusel "Tuum" tuleb teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte Andrus Kivirähki tekstist "Molutamise kiituseks".

"Pealtnägija" soojendab juubelil üles lendava saapa ja poltergeisti saladuse

26.09.19 ... "Pealtnägija" veteranid Mihkel Kärmas ja Vahur Kersna meenutasid saate 20 hooaja eredamaid ja valusamaid seiku. Saate üheks kustumatumaks looks on siiani poltergeisti jaht Nõmmel.

Vaata kaadreid Põhjamaades eetrisse minevast Estonia katastroofi dokumentaalist

25.09.19 ... Tuleval kevadel hakkab Põhjamaade Discovery kanalites jooksma kuueosaline dokumentaalsari parvlaev Estoniast.

Uudis poolekilomeetrisest lennukist viis Marite Kallasma "Ärapanijasse"

25.09.19 ... Marite Kallasma meenutas oma aega "Aktuaalse kaamera" diktorina ning tunnistas, et kuigi alguses punnis ta sellele kohale vastu, on ta rõõmus kogemuste üle, mis ta tööpostilt kaasa sai. Kallasma sõnul on ka AK diktorite puhul oluline säilitada väike lõbusus.

Kersna ja Kärmas tulevad taas koos ekraanile

20.09.19 ... Järgmisel reedel jõuavad taas koos tele-ekraanile tandemina "Pealtnägijas" alustanud Mihkel Kärmas ja Vahur Kersna.

Emmy auhinnagalal mälestati ekslikult elusat dirigenti

25.09.19 ... Dirigent Leonard Slatkin pidi avalikkusele tõestama, et on vägagi elus pärast seda, kui tema fotot kasutati eksklikult Emmy auhinnatseremoonia mälestamisrubriigis.

Vikerraadios saab taas testida kokkuvõtte kirjutamise oskust tuuma otsimise võistlusel

24.09.19 ... Eesti keele aasta "Tuum" toimub 27. ja 28. septembril Vikerraadio koduleheküljel. Kaheksandat korda toimuv "Tuum" on võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist.

Tule ERR-i uudistemajja verd andma!

24.09.19 ... ERR korraldab koostöös Verekeskusega taas doonoripäeva.

Vikerraadios saab end proovile panna võõrkeelsete Pipi-lauludega

23.09.19 ... 26. septembril tähistatakse Euroopa keeltepäeva. Sel puhul korraldab Vikerraadio koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega lustaka äraarvamismängu. Tallinna Euroopa Kooli lapsed laulavad 13 Euroopa keeles laulu Pipist, mängijatel tuleb Vikerraadio kodulehel mõistatada, mis keeltega on tegu.

Normet koristuspäevast: inimesed on rõõmsad, et heategevusest on saanud uus normaalsus

21.09.19 ... Täna toimub eestlaste poolt algatatud kodanikuaktsioon, kui Fidži saarelt startiv ja Hawaii saarestikus lõppev maailmakoristuspäev toob ühel ja samal päeval planeeti puhtamaks koristama miljonid inimesed 163 riigist.

Vaino: mõistan neid, kes on Tartu ülikoolis käies selle andunud fännid

19.09.19 ... Rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul jõuab ETV ekraanile saatesari "Rahvusülikooli sajand", mis avas saatejuhi Urmas Vaino silmad, kui olulist rolli on Tartu ülikool Eesti elus mänginud.

"Lasnagorski" tunnustati Moldovas toimunud rahvusvahelisel telefestivalil

19.09.19 ... Moldova pealinnas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil ТЭФИ-Содружество tunnustati Eesti esimest venekeelset telesarja "Lasnagorsk".
heihopsti!

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: