Teleuudised

Fredi: kui esimesed lood kirjutasin, oli selge, et ega ma midagi muud ei viitsi teha kui muusikat

03.10.23 INIMESED ... Kitarrist ja produtsent Fredi on teinud koostööd paljude Eesti tuntud artistidega, sealjuures ise rohkem tahaplaanile jäädes. ERR Menule antud intervjuus sõnas Fredi, et kuigi ta on soolokarjäärile nooremana mõelnud, siis praegu see tema fookuses ei ole.

Loomakliiniku ülemarst: ühel päeval hakkame ka ajuoperatsioone tegema

02.10.23 ELU ... Lemmikloomade suur hulk on toonud kaasa loomaarstide puuduse. Eesti Maaülikooli loomakliiniku kirurg Rainer Hõim ja ülemarst Aleksandr Semjonov rääkisid "Terevisioonis", kuhu veterinaarmeditsiin praeguseks jõudnud on ning mida tulevikus veel paremini teha saaks.

Hanna-Liina Võsa: "Helisev muusika" andis visiooni, kes minust saada võiks

01.10.23 INIMESED ... Pühapäeval, 1. oktoobril tähistab Oscariga pärjatud näitleja Julie Andrews oma 88. sünnipäeva. Hanna-Liina Võsa rääkis "Vikerhommikus", kuidas Andrews teda inspireerinud on, meenutades oma karjääri algust.

Dagö: publik on teinekord meie lastestki noorem

01.10.23 MUUSIKA ... Dagö saab tänavu 25-aastaseks. Bändiliikmed Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane rääkisid "Hommik Anuga" saates, milline hetk tähistab nende jaoks Dagö algust ning rõõmustasid, et bändi muusika endiselt ka nooremat generatsiooni kõnetab.

USA politsei vahistas Tupac Shakuri mõrvas kahtlustatava

30.09.23 INIMESED ... USA politsei pidas kinni endise jõugujuhi Duane Davise, keda kahtlustatakse räppari Tupac Shakuri mõrvas. Shakur suri 13. septembril 1996. aastal.

Andrus Vaariku uued sugulased on Ott Sepp, Jan Uuspõld ja Johann Köler

23.09.23 INIMESED ... Näitleja Andrus Vaarik asus "Sinu uue sugulases" koos saatejuhi Anna Pihliga oma sugupuu juuri otsima.

Personalijuht piiramatust puhkusest: töötajad kasutavad seda kohusetundlikult

22.09.23 ELU ... Personalijuhid Eve Karo ja Annika Albert rääkisid Raadio 2 saates "Pulss", kuidas ettevõtted võiksid efektiivselt lühendatud töönädalat ja n-ö piiramatu puhkuse süsteemi rakendada.

Ornitoloog: praegu on hästi mitmekesine rändeaeg

22.09.23 ELU ... Ornitoloog Tarvo Valker rääkis "Terevisioonis" otseülekande teel Põhja-Pärnumaalt, milliseid rändlinnud end seal näole annavad, lisades, et käesolev rändeaeg on väga mitmekesine.

Maal elamise päeva kommunikatsioonijuht: inimesed ootavad maaelult linnamugavusi

21.09.23 ELU ... Kommunikatsioonijuht Marianne Ubaleht rääkis "Deltas", miks viiendat korda aset leidvat maal elamise päeva taas tuleval laupäeval läbi viiakse ning millised asjaolud teeksid maal elamise linnainimestele atraktiivseks.

Veenmiskõne ekspert: veenmisoskus võiks igaühel olemas olla

21.09.23 ELU ... Veenmiskõne ekspert ja koolitaja Mayri Tiido tutvustas "Vikerhommikus" veenmisnippe, lisades, et igaühel peaks olema oskus teisi inimesi veenda.

Inga Tislar: album on väga oluline visiitkaart artisti ajateljel

21.09.23 MUUSIKA ... Ansambli DeLulu solist Inga Tislar rääkis "Terevisioonis", et albumi välja andmine, eriti just füüsilisel kujul, on olnud tema jaoks väga tähtis verstapost.

Vaimse tervise häiretega võitlev Mirjam Root: mind lohutas ainult pidutsemine

19.09.23 INIMESED ... Tallinnas üles kasvanud Mirjam Root jagas "Ringvaates", kuidas ta on oma elu vältel erinevate vaimse tervise häiretega rinda pistnud ning kuidas ta raskusi trotsides elurõõmu taastas.

Levi "On & On" saavutas kuldstaatuse: lugu on kasutatud miljonites videotes

19.09.23 MUUSIKA ... Daniel Levi ja ansambli Cartooni ühine lugu "On & On" saavutas USA-s esimese Eesti singlina kuldplaadi staatuse – lugu on müüdud pool miljonit eksemplari.

Katy Perry müüs oma muusikakataloogi maha

19.09.23 MUUSIKA ... Popstaar Katy Perry müüs oma muusikakataloogi 225 miljoni euro eest ettevõttele Litmus Music.

EKA tudengid disainisid tehisintellekti abil jalanõusid

19.09.23 ELU ... Jalatsidisainer Maria Rojko Nisu selgitas "Terevisioonis" jalatsite valmistamise tulevikku läbi tehisintellekti ja 3D-printimise tehnoloogiate kombineerimise.

Füsioterapeut väikelaste süles hoidmisest: parim asend on järgmine asend

18.09.23 ELU ... Füsioterapeut Katre Lust-Mardna demonstreeris "Terevisioonis", millised asendid on kodustele lastevanematele väikse lapse hoidmiseks head ning millistest võiks pigem hoiduda.

Kozy: produtsendid, keda ma "Popmuusikus" sõimasin, on õppinud muusikat tegema

18.09.23 MUUSIKA ... Kaarel Kose ehk Kozy rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis A-Rühma uuest singlist "Sama kuumad", kus teeb kaasa Pearu Paulus, ning tõdes, et Eesti muusika on tänapäeval palju paremal tasemel kui paarkümmend aastat tagasi.

Eesti Laulu produtsent: artist peab ennast lugu esitades hästi tundma

18.09.23 EESTI LAUL ... Eesti Laulu produtsent Riin Vann rääkis "Terevisioonis", millele lauluvõistluse žüriiliikmed lugusid hinnates tähelepanu pööravad.

Liis Lemsalu: lapseootus on mu loomingule uue hingamise andnud

14.09.23 INIMESED ... Liis Lemsalu tunnistas, et lapseootus on tema loomingule igati positiivselt mõjunud, andes juurde uusi vaatenurki, millest laule kirjutada.

Politseinik jagas seenelistele soovitusi: võtke kindlasti laetud mobiil kaasa

14.09.23 ELU ... Sügisesel ajal juhtub aina rohkem, et metsa seenele või marjule läinud inimesed ei leia enam teed koju tagasi. Lääne-Harju politseijaoskonna juht Karl Kalda rääkis "Terevisioonis", kuidas toimetab politsei metsaotsingute puhul ning mida metsa minnes kindlasti meeles pidada.

Piltuudis: Alikaga Eurovisioonil käinud klaver jõudis tagasi lennujaama

14.09.23 EUROVISIOON ... Möödunud kevadel lendas Tallinna lennujaama Estonia klaver koos Alika Milovaga Liverpooli Eurovisioonile. Nüüd on aga klaver koju tagasi jõudnud.

Galerii: ETV uus telemäng toob kokku ühe aastakäigu mõjukad eestlased

12.09.23 GALERIID ... 1953. aastal sündinutest kujunes suur hulk väljapaistvaid inimesi, kelle jälg Eesti ellu on olnud märgiline. ETV uus telemäng "Ainulaadne aastakäik" viib Margus Saare juhtimisel sellest reedest juubilarid ja nende noored kolleegid lõbusale retkele läbi aja ja lugude.

Algab läbi Eesti rändav lugude jutustamise festival

12.09.23 KULTUUR ... 16.–29. septembrini toimub lugude jutustamise festival "Hundid käivad hulgakesi, karud kahe-kolmekesi", mille programmist leib muuhulgas viis avalikku üritust. Festivali korraldab jutuvestja Piret Päär.

Anett ja Fredi: Eesti Laulul osalemised kulmineerusid ühise albumiga

11.09.23 MUUSIKA ... Anett ja Fredi rääkisid Raadio 2 hommikuprogrammis, kuidas nende äsja avaldatud uus singel sündis ning tunnistasid, et just Eesti Laul ajendas neid ühist albumit välja andma.

Maailmakoristuspäeva eestvedaja: kalmistutel ei ole head prügi sorteerimise süsteemi

11.09.23 ELU ... Tänavuse maailmakoristuspäeva fookuses on kalmistud ja kalmistuprügi. Maailmakoristuspäeva eestvedaja Elike Saviorg tutvustas "Terevisioonis", et suure osa kalmistuprügist moodustavad plastikküünlad.

Sille-Kadri Simer: kohtinguäpid on eestlastele ideaalsed kohad

11.09.23 ELU ... Romantilisel eesmärgil uute inimeste kohtamine on viimastel aastatel teatava revolutsiooni läbinud ning üha enam kasutatakse selleks kohtinguäppe. Püstijalakoomik ja "Tissidendi" taskuhäälingu saatejuht Sille-Kadri Simer tutvustas "Terevisioonis" moodsat kohtingumaailma lähemalt.

Taukar leidis uued sugulased nii Linna, Padari kui ka Mattiiseni ja Jörbergi näol

09.09.23 INIMESED ... Kümmekond aastat tagasi superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Karl-Erik Taukar asus koos "Sinu uue sugulase" saatejuhi Anna Pihliga oma juuri otsima.

ETV+ kutsub uue telemängu salvestusele

09.09.23 TELE/RAADIO ... ETV+ toob sel sügisel vaatajate ette hoogsa telemängu "Kes teaks?", mida hakkab juhtima Anton Aleksejev. Uue viktoriini salvestustele oodatakse registreerima ka publikut.

Nelikute vanemad: inimesed tänaval vaatavad ja pildistavad

09.09.23 ELU ... Pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas 1. juunil sündinud nelikute vanemad Irina Pedak-Guralnik ja Grigori Guralnik.

Kõikidele ETV ja ETV2 omasaadetele saab nüüd valida automaatsubtiitrid

08.09.23 TELE/RAADIO ... Telekanalite ETV ja ETV2 kõikidele eestikeelsetele saadetele saab sellest hooajast lisada tehisintellekti loodud automaatsubtiitrid.

Laste mälumängusaade "Miniturniir" alustab 20. hooaega

08.09.23 TELE/RAADIO ... Legendaarsest "Mnemoturniirist" inspiratsiooni saanud Vikerraadio populaarne laste mälumängusaade "Miniturniir" alustab sel laupäeval oma 20. hooaega. Esimese võistkonnana mängivad Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi noored.

Liis Lemsalu rasedusest: suutsin seda väga-väga pikalt varjata

07.09.23 INIMESED ... Liis Lemsalu jagas "Ringvaates", milliste mõtetega ta emadusele vastu astub. Lauljatar tõdes ka, et suutis rasedust avalikkuse eest täpselt niikaua varjata, kui seda soovis.

Promootor suvistest suurkontsertidest: läks üle ootuste hästi

07.09.23 MUUSIKA ... Live Nationi promootor Raimond Põldmaa tegi Andres Oja raadiosaates kokkuvõtte tänavuse suve suurkontsertidest ning jagas, milliseid põnevaid artiste saab sügiskuudel Eestis esinemas näha.

Anni Rahula sotsiaalmeediast: tuleb mõelda, miks ja kui palju seda kasutada

07.09.23 INIMESED ... Sotsiaalmeedia spetsialist Anni Rahula rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et sotsiaalmeedia sisu hallates tuleks keskenduda muuhulgas ka sellele, kui tihti uusi postitusi luua, et nendega mitte liiale minna.

Eesti kuulsusekütid talletavad autogrammide ja fotodega ajalugu

06.09.23 INIMESED ... Pole küll olemas ametlikku edetabelit Eesti kõige kõvematest kuulsuseküttidest, kuid "Pealtnägija" tutvus lähemalt nelja väga erineva taustaga suurkollektsionääriga, kes korjavad tuntud inimeste fotosid, autogramme või meeneid.

Galerii: Helsingis esitleti Eesti moe- ja tootedisaini

06.09.23 ELU ... Disainiöö ametliku eelüritusena toimus teisipäeval, 5. septembril Helsingi disainhotellis AX Eesti moe- ja tootedisaini esitlus, kus oma loominguga olid väljas Eve Hanson, Hertta, Kairi Lentsius, Stella Soomlais, Sigrid Kuusk, Karl Joonas Alamaa, Vilve Unt, Reet Aus, Kira ning Eesti disaini maja.

Muusik Marmormaze: iga jalutuskäik, ka käik tualetti, võib inspireerida

06.09.23 INIMESED ... Kodumaine räppar ja laulja Marmormaze tutvustas Raadio 2 saates "Pulss", mis ajendas teda esimest singlit kirjutama ning kuidas ta ise oma lood algusest lõpuni produtseerib.

"Rakett 69" ootab taas uudishimulikke noori võistlema

06.09.23 TELE/RAADIO ... Septembrikuus saavad 15-21aastased noored registreeruda teadussaate"Rakett 69" järjekordsele võistlusele, mille võitjat ootab Eesti Teadusagentuurilt 15 000 euro suurune preemia. Jaanuaris ETV ekraanil algavale teadusvõistlusele pääseb võitu püüdma 12 võistlejat.

Vastabiellunud Stefan oma pulmapäevast: oluline oli traditsioone kaasata

04.09.23 INIMESED ... Laulja Stefan Airapetjan abiellus oma pikaaegse kallima Victoriaga poolteist nädalat tagasi. "Ringvaates" rääkis vastabiellunud paar, kuidas nende uhke pulmapidu välja nägi ning millised hirmud neid enne laulatust valdasid.

Wateva uuel singlil teeb kaasa M Els: ta oli 14. inimene, kellega lugu kirjutasime

04.09.23 MUUSIKA ... Muusikakollektiivi Wateva liikmed Hugo Martin Maasikas ja Kris Evan Säde külastasid koos Eesti Laulul osalenud M Elsiga Raadio 2 hommikuprogrammi ning rääkisid, kuidas nende uus ühine lugu "Madness" sündis. Maasikas lisas ka, et plaanib tänavu ise Eesti Laulust osa võtta.

Aigar Vaigu teeb teaduskatseid soolaterade, mustikate ja köögihaamriga

04.09.23 TELE/RAADIO ... Esmaspäeva õhtul ETV2 ekraanile jõudva koguperesaate "Magus molekul" uutes episoodides saab nippe nii toiduvalmistamiseks kui ka lihtsate teaduskatsete tegemiseks.

"Siin me oleme" uus hooaeg peegeldab päevapoliitika mõju eestlaste eludele

01.09.23 TELE/RAADIO ... Esmaspäeval alustab ETV ekraanil saatesarja "Siin me oleme" kolmas hooaeg, mis pühendub Eesti inimeste argistele väljakutsetele ja võitlusele oma koha eest. Vaatajateni tuuakse lood Eestimaa lõunaküladest idapiiriini ja idapiirist Saaremaani.

ETV toob sügisel vaatajateni Eesti elu kõikides toonides

31.08.23 TELE/RAADIO ... Septembri esimestel päevadel käivituv ETV uus telehooaeg pakub vaatajatele Eesti elu selle kõikides toonides päevakajalistest aruteludest lõbusate taaskohtumisteni.

Ingmar Kiviloo USA-s õppimisest: kõige rohkem olen esinenud väliseestlastele

30.08.23 INIMESED ... Noor muusik Ingmar Kiviloo esineb 31. augustil kontserdil, mille eesmärk on koguda raha oma õpingute jätkamiseks mainekas Berklee muusikakolledžis. Kiviloo jagas "Deltas", mida ta seni USA-s õppinud ja kogenud on.

Eesti Laul stardib juba 15. septembril

30.08.23 EESTI LAUL ... Muusikud ja laulukirjutajad võivad juba pillidelt tolmu pühkida, sest Eesti Laulu konkurss stardib 15. septembril.

Jaagup Kreem meenutas kunagist bändikaaslast Archi: me lihtsalt kasvasime lahku

30.08.23 INIMESED ... Jaagup Kreem meenutas "Vikerhommikus" tänavu ootamatult lahkunud sõpra ja kunagist bändikaaslast Arno Veimerit ehk Archi, kelle auks Terminaator koos Inese ja Smilersiga kolmapäeval mälestuskontserdi annab. Kreemi sõnul ei suhelnud nad Archiga aastaid, ent tema tänavusel juubelil seljatati kauaaegsed erimeelsused.

Moekriitik: loodame, et ka mehed jõuavad millalgi taaskasutusrõõmuni

30.08.23 ELU ... Moekriitik ja kuraator Anne Vetik ning taaskasutuspoe Basaar juht Liisa-Maria Lillepea tõdesid "Terevisioonis", et meeste seas on taaskasutatud riiete vastu huvi palju, ent müüjaid nii palju ei ole.

ETV uut arutelusaadet hakkavad juhtima Anna Pihl ja Uljana Kuzmina

29.08.23 TELE/RAADIO ... ETV-s alustab oktoobris uus arutelusaade, mida juhivad Anna Pihl ja Uljana Kuzmina.

Loomaaed kogub ka tänavu asukatele kõrvitsaid ja muid köögivilju

29.08.23 ELU ... Tallinna loomaaed kogub ka sel sügisel oma asukatele kõrvitsaid ja muid köögivilju. Loomaaed võtab tänavu vastu kuni kolm tonni õunu, kaks tonni porgandeid, ühe tonni kaalikaid ja peete ning kümme tonni kõrvitsaid.

Sügis toob ERR-is tele-ekraanile kireva sarjavaliku

29.08.23 TELE/RAADIO ... Komöödiaklassika, poliitilised mängud, maitserohked reisid ja kriminaalsed juhtumid – kõrvuti kodumaiste lemmikutega näeb uuel telehooajal ka kirevat valikut sarjadest.

uus arutelusaade

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: