Teleuudised

Alkoholist loobunud Piret: mõnda aega tundus võimatu tantsida ja võõraste inimestega rääkida

03.10.22 TELE/RAADIO ... Alkoholist loobunud kirjanik ja luuletaja Piret Põldver avastas ühel hetkel, et tema suhe alkoholiga on veidi sõbralikum kui võiks. Pool aastat alkoholist vaba olnud Põldver tõdes, et mõnda aega oli ta seetõttu tõsisem, ei naernud nii palju ja talle tundus täiesti võimatu tantsida ja võõraste inimestega rääkida.

Agility-MM-i hõbeda võitnud Mürru omanik: agility'ks on võimeline iga koer

03.10.22 TELE/RAADIO ... Nelja-aastane Ungari lambakoer Mürru tõi Eestile agility-MM-ilt hõbeda. Kolmandast elukuust oma koera treeninud koerajuht Toomas Pent kinnitas, et agility'ks on võimeline iga koer, kõik oleneb vaid sellest, millisel tasemel seda teha.

Selgusid muusikapäeva viktoriini tulemused

02.10.22 TELE/RAADIO ... Klassikaraadio tähistas sellelgi aastal muusikapäeva viktoriiniga, kus osales tänavu 3500 inimest. Koostöös Raadio 4-ga sai kolmandat korda viktoriinis osaleda ka vene keeles. Viktoriini lahendasid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides isegi terve klassiga.

Ilmar Raagi fantaasiafilm "Erik Kivisüda" jõuab maailma esilinastuseni

02.10.22 FILM ... Pühapäeval esilinastub laste- ja noortefilmide festivalil ALE Kino Poolas Ilmar Raagi kogupere fantaasiafilm "Erik Kivisüda", film on ka festivalide CINEAST ja Just Filmi võistlusprogrammis. Eesti kinodes näeb filmi alates 9. detsembrist.

Hendrik Toompere meelitasid maalimise juurde ateljeelõhnad

02.10.22 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas lavastaja ja näitleja Hendrik Toompere, kes on nüüd hakanud maalikunstiga tegelema. Ta tunnistas, et maalimise juurde jõudis ta sõprade ateljeedes olnud tärpentini jm lõhnade pärast – ta tahtis tunda seda lõhna.

Alika Milova: armastan kiituse kõrval rohkem hoopis kriitikat

02.10.22 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas üheksa kuud tagasi superstaari-saate võitnud Alika Milova, kes tõdes, et vene päritolu tüdrukuna ta sellist edu oodata ei osanud. Kuigi saates sai ta žüriilt ainult kiitust, tunnistas ta, et armastab hoopis konstruktiivset kriitikat.

Jon Mikiver: tegin maailmale teene, et ma ei proovinud hakata hiphoppi tegema

02.10.22 MUUSIKA ... Jon Mikiver on peamiselt tuntud ansambli Elephants from Neptune trummarina, kuid tuli augustis välja debüüt-lühialbumiga "Jondog", millega esitas väljakutse iseendale – kas ta suudab selle üksi ära teha. Konkreetse saundi asemel esindab album tema sõnul pigem eri tujusid, olgu need hommikud, kui tahaks kuulata vanakooli punki või peale panna hoopis Marvin Gaye'. Hiphopi jättis küll teistega arvestades proovimata.

The Cure esineb järgmisel nädalal Riias

02.10.22 MUUSIKA ... Üle 40 aasta tegutsenud ansambel The Cure eesotsas solisti Robert Smithiga esineb neljapäeval, 6. oktoobril esimest korda Riias Riia Arenal. See on bändi ainus kontsert Baltikumis.

Eesti bänd Pizzafacial avaldas singli "Holiday Daddy Cap"

01.10.22 MUUSIKA ... Lõuna-Eesti pop-pungi ansambel Pizzafacial avaldas reedel oma teise singli "Holiday Daddy Cap", mis räägib enese kokkuvõtmisest.

Koomik Trevor Noah lõpetab saate "The Daily Show" juhtimise

30.09.22 INIMESED ... Koomik Trevor Noah teatas neljapäeval, 29. septembril, et lõpetab saate "The Daily Show" juhtimise pärast seitset aastat.

Henessi Schmidt heategevusest Ugandas: puhast joogivett saavad nüüd üle 200 inimese

29.09.22 INIMESED ... Näitleja Henessi Schmidt ja kolleeg Sander Rebane külastasid koos Schmidti Ugandas asuvat heategevusorganisatsiooni, mis parandab kohalike eluolu. Schmidt tutvustas "Ringvaates", mida tema loodud kogukonnas juba korda saadetud on.

Ilmus treiler lühiseriaalist, mis paljastab lastesaate "Barney ja sõbrad" varjupoole

29.09.22 FILM ... Uus lühiseriaal "I Love You, You Hate Me" paljastab 1990. ja 2000. aastatel eetris olnud lastesaate "Barney ja sõbrad" varjupoole.

Matkajuht Romet Vaino kriivadest: Eestis teist sarnast kohta ette näidata ei ole

28.09.22 TELE/RAADIO ... Matkajuht ja hobifotograaf Romet Vaino tutvustas saatesarjas "Eesti imelised maamärgid" kriivasid – ainulaadset maastikuvormi, mis asub ühes Eesti eraldatumas ja metsikumas piirkonnas.

Rolf Roosalu kolmepäevasest Islandi matkast: oli päris ekstreemne

28.09.22 INIMESED ... Rolf Roosalu matkas kolm päeva Islandi tühermaal ja mägedes, läbides 55 kilomeetrit. "Vikerhommikus" rääkis laulja, mida Islandi võimas loodus talle õpetas, milliste ootamatute olukordadega tuli matkarajal toime tulla ning mis teda ikka ja jälle saareriiki tõmbab.

ETV oli möödunud nädala teleedetabeli esikümnes kaheksa saatega

28.09.22 TELE/RAADIO ... Kaheksa ETV saadet olid möödunud nädala teleedetabeli esikümnes – vaadatuimaks saateks osutus taas "Aktuaalne kaamera".

Järgmise aasta Eurovisioon toimub kas Glasgows või Liverpoolis

27.09.22 EUROVISIOON ... 2023. aasta maikuus toimuva järgmise Eurovisiooni korraldamisõigused saab kas Glasgow või Liverpool.

Púr Múdd plaanib vähemalt korra aastas avaldada eestikeelse loo

26.09.22 TELE/RAADIO ... Ansambel Púr Múdd avaldas mais oma versiooni Smilersi loost "Ainult unustamiseks". Peale loo edu on liikmed otsustanud võtta kaks suunda.

"Aktuaalse kaamera" uus geograafiaõpetajast ilmateadustaja: närv on sees

26.09.22 TELE/RAADIO ... Teisipäeval alustab "Aktuaalse kaamera" ilmateadustajana Kirsi Kajamäe-Novikov, kes astub uude ametisse positiivse ootusärevusega.

"Rakett 69" meeskond on pidanud ohutuse tagamiseks ülesandeid peatama

26.09.22 TELE/RAADIO ... Peagi 13. hooaega alustava teadussaate "Rakett 69" meeskond paneb ülesannete koostamisel ja saate salvestamisel rõhu ohutusele.

Janek Mäggi: mind poleks kunagi sündinud, kui inimesed ei saaks uuesti alustada

26.09.22 INIMESED ... Suhtekorraldaja, poliitik ja ettevõtja Janek Mäggi ütles Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et tema kõige suurem õnn ei ole mitte see, et vanemad on teda kasvatanud ja hoidnud, vaid et ta üldse olemas on.

Isa ja poeg Raivo ja Ramuel Tafenau õpivad koos laval teineteiselt nii mõndagi

25.09.22 INIMESED ... Reet Linna käis saates "Ühe pere muusika" külas isal ja pojal Raivo ja Ramuel Tafenaul, et uurida, kuidas üks pere koos lavale mahub.

Koeraspetsialist loomadest ja lastest: piisab uksekella helinast ja lugu võib lõppeda halvasti

25.09.22 ELU ... Möödunud nädalal avalikuks saanud tragöödia valguses, kus perekoer pures surnuks nelja-aastase tüdruku, rääkis koeraspetsialist Aivo Oblikas saates "Hommik Anuga", et õnnetuse võib põhjustada kõige väiksemgi asjaolu ja juhuste kokkulangevus.

Kirev sarjasügis ERR-is pakub valikut kostüümidraamast närvekõditava põnevuseni

23.09.22 TELE/RAADIO ... Rahvusringhäälingu kanalid pakuvad alanud sügisel suure valiku sarjadest, kust endale sobiva leiavad nii krimisarjade vaatajad, ajaloohuvilised kui ka draama ja komöödia austajad.

Galerii: rõivadisainietendus "D_O_M" kutsus üles vähem uut looma

21.09.22 KUNST ... Disainiöö raames jõudis lavale rõivadisainietendus "D_O_M – disain on moes". Ühtegi uut riideeset selleks puhuks ei loodud – etendus soovib inspireerida vähem uut looma ja väärtustama hoopis olemasolevat disainrõivast.

"Reeturi" teine hooaeg toob vanad tuttavad ja realistlikud võitlusstseenid

22.09.22 TELE/RAADIO ... Sari "Reetur" tugineb taas päris elus juhtunule. Esimest korda osalesid võtetel ka eriüksuslased, kes õpetasid realistlikke võitlusstseene.

Zooloog Tartus hulkuvast karust: kõigil tasub ettevaatlik olla

21.09.22 TELE/RAADIO ... Tartu linnatänavatel jookseb juba mitmendat päeva ringi karu. Zooloog Marko Mägi tõdes "Ringvaates", et linnas tasub kõigil ettevaatlik olla ja ta pole sugugi veendunud, et karu on inimeste silme eest kuhugi metsa saanud.

Tartu Toomkiriku varemetesse rajatava söögikoha kavandi autor: varemeid me ei puuduta

21.09.22 TELE/RAADIO ... Tippkokk Tõnis Siigur tahab rajada Tartu Toomkiriku varemetesse söögikoha, kuid see mõte on linlased löönud kahte leeri. Töö autori, arhitekt Andrus Kõresaar kinnitas, et varemeid nad ei katusta ja varemete vahel olevaid käiguteid nad ei sulge.

Voldemar Kuslap tähistab 85. eluaastat: mul on veel säilinud uudishimu ümbritseva vastu

21.09.22 INIMESED ... 24. septembril tähistab armastatud laulja ja lavajõud Voldemar Kuslap 85. eluaastat. "Pealtnägija" veetis vahetult enne suurt sünnipäeva kuuekordse vanaisaga ühe toimeka päeva.

"Õnne 13" stsenarist uuest hooajast: Mornasse jõuavad rahamured

21.09.22 TELE/RAADIO ... Sel sügisel alustab 30. hooaega draamasari "Õnne 13". Sarja stsenarist Andra Teede sõnas Raadio 2 saates "Pulss", et uuel hooajal jõuavad Mornasse rahamured, mistõttu läheb linnas tegutsev spaa pankrotti.

Elizabeth II matust jälgis ERR-i vahendusel pea 170 000 inimest

21.09.22 TELE/RAADIO ... Esmaspäeval toimunud kuninganna Elizabeth II ärasaatmine kõnetas paljusid eestlasi. ERR-i erinevate kanalite vahendusel sai matusetseremooniast osa pea 170 000 inimest.

Rändur Timo Palo Vällamäest: meie esivanemad pidasid seda võimsa väega paigaks

21.09.22 TELE/RAADIO ... Polaaruurija ja rändur Timo Palo tutvustab sel nädalal sarjas "Eesti imelised maamärgid" Vällamäge, kus kasvab põlismets ja mille jalamil asub Eesti kõige sügavama turbalasundiga raba.

Silvia Lotman: tänapäeva loodusfilmid räägivad muutuvate oludega toimetulekust

21.09.22 FILM ... Lihulas avatakse tänavu 20. Matsalu loodusfilmide festival. Festivali direktor Silvia Lotman tutvustas, millised linatoesed tänavu festivali raames näha saab.

Harlem Globetrottersi mängija: harjutame vist rohkemgi kui NBA

20.09.22 ELU ... "Ringvaate" saatejuht Hannes Hermaküla kohtus maailma ühe parima trikikorvpalluri, Harlem Globetrottersi mängija Speedyga, kes tutvustas meeskonna ajalugu ning rääkis, kuidas temast trikikorvpallur sai. Lisaks katsetas Hermaküla, kuidas oleks Speedy vastu korvpalli mängida.

EFTA-de otseülekanne jõudis vaadatuimate telesaadete edetabelisse

20.09.22 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala teleedetabeli esikümnesse jõudsid kuus ETV eetris olnud saadet, nende hulgas ka ETFA-de otseülekanne.

Nädalavahetuse menukaim film Eesti kinodes oli "Pilet paradiisi"

19.09.22 FILM ... Lõppenud nädalavahetuse menukaim film Eesti kinolevis oli "Pilet paradiisi" ("Ticket to Paradise"), mis kogus avapäevadega 8845 külastust.

Sinead O'Connori dokumentaalfilmist ilmus treiler

19.09.22 FILM ... Iiri laulja Sinead O'Connori dokumentaalfilmist "Nothing Compares" ilmus ametlik treiler.

Leila Miller kunagisest kuulujutust: täielik jura!

19.09.22 INIMESED ... Endine poplaulja, ansamblites Kontor ja Karavan laulnud Leila Miller tunnistas Vikerraadio saates "Heli nälg", et kuulis saatejuht Andres Ojalt esimest korda, nagu oleks ta viimasel Eesti kontserdil joonud ära klaasitäie viina.

Woody Allen lõpetab filmide tegemise

19.09.22 FILM ... Woody Allen teatas intervjuus Hispaania väljaandele, et paneb ameti maha ja lõpetab filmide tegemise.

Merilin Mälk avaldas singli "Sinisilmne"

16.09.22 MUUSIKA ... Merilin Mälk avaldas singli "Sinisilmne", mille sõnad kirjutas ta ise. Muusikalise poole pealt olid Mälgule abiks Soome produtsendid-laulukirjutajad Topi Kilpinen ning Jonna Heikkinen. Laulule lõi visuaali Henry Parelo.

Plaadifirma Toolroom toob oma pidudesarja esimest korda Eestisse

15.09.22 MUUSIKA ... Tantsumuusika plaadifirma Toolroom Ühendkuningriigist toob oma peosarja esimest korda Eestisse.

Progressiivse death metal'i bänd Surgent avaldas muusikavideo loole "Hollow Doctrine"

14.09.22 MUUSIKA ... Progressiivse death metal'i bänd Surgent avaldas oma esimese muusikavideo loole "Hollow Doctrine" nende peagi ilmuvalt omanimeliselt debüütalbumilt.

Marju Kõivupuu Hinni kanjonist: siia sõites on näha lihtsalt suvaline võsa

14.09.22 TELE/RAADIO ... Folklorist ja kultuuriloolane Marju Kõivupuu tutvustas saates "Eesti imelised maamärgid" Hinni kanjonit, mida ta külastas esmakordselt 1990-ndatel, kui veel kanjon vähetuntud oli.

Möödunud nädala teleedetabeli esikolmiku moodustasid ETV saated

13.09.22 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala teleedetabeli esikolmikus olid ETV saated ning esikoha vallutas taas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Laul on avatud ja ootab konkursile uusi lugusid

13.09.22 EESTI LAUL ... Eesti Laulu konkurss on 13. septembrist ametlikult avatud. Lugusid saab esitada kuni 20. oktoobrini.

ETV2 kultuuriküllane sügis toob ekraanile uued saated

13.09.22 TELE/RAADIO ... ETV2 sisustab sügise kultuurirohke programmiga, kus igasse õhtusse jagub elamusi aruteludest kontsertideni. Sügiskavasse on lisandumas teatri- ja kirjandussaated ning uhiuus kodumaine lastesari.

Andrus Vaarik tükist "Ala(s)ti Palmiste": proovisime avada Merlet, keda keegi ei tunne

12.09.22 TELE/RAADIO ... "Ringvaate" otsestuudios olid külas näitleja Merle Palmiste ja lavastaja Andrus Vaarik, kelle koostöös jõudis kevadel lavale vabakava "Ala(s)ti Palmiste". Vaarik selgitas, et tükiga proovisid nad avada Merle Palmistet, keda keegi ei tunne.

Rally Estonia meeskond istutas võistluse keskkonnamõjude korvamiseks 8000 puud

12.09.22 TELE/RAADIO ... WRC Rally Estonia meeskond eesotsas juhi Urmo Aavaga istutasid võistluse keskkonnamõjude korvamiseks 8000 puud – 200 puud iga rallimehe kohta.

Aigar Vaigu paneb kartuli muusikat tegema

12.09.22 TELE/RAADIO ... Teisipäeval jõuab ETV2 ekraanile toiduteadust tutvustav koguperesaade "Magus molekul", mida juhivad teadlane Aigar Vaigu ja laulja Sissi Nylia Benita. Esimeses episoodis tehakse süüa ja uuritakse teadust eestlaste suure lemmiku - kartuliga.

Alen Veziko: mulle öeldi korduvalt, et mu looming ei jõua kuhugi

12.09.22 INIMESED ... Laulja ja laulukirjutaja Alen Veziko tunnistas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", kuidas talle on korduvalt püütud selgeks teha, et tema loomingust ei saa asja.

Lonitseera: laveerime muretuse ja tõsiselt võtmise vahel

10.09.22 MUUSIKA ... Tartu bänd Lonitseera peab oma tänavuse suve tipphetkedeks ülesastumisi Vanemuise hooaja avakontserdil koos sümfooniaorkestriga ning loomulikult ka president Alar Karise vastuvõtul Kadrioru roosiaias. Pühapäeva hommikul räägivad nad saates "Hommik Anuga" oma kontsertidest lähemalt.

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: