Telesaated

"Pealtnägija" koolisõja keskmes: mis saab raskesti ligipääsetavast koolist?

21.10.20 ... Võinuks arvata, et kui Tallinna nn kuldses ringis asuv Harku teatas koolikohtade kitsikuse leevendamiseks Meriküla õppehoone kasutusele võtmisest, siis rahvas rõõmustab. Järgnes hoopis protestilaine. Tagatipuks andis osa lapsevanemaid asja kohtusse ja septembri keskel tuli otsus, et vald peab kaaluma äsja avatud koolihoone sulgemist. "Pealtnägija" käis kuulamas Eesti suurima koolisõja osapooli.

"Insight": Venemaa taastas koroonavaktsiiniga külma sõja võidujooksu Läänega

14.10.20 ... Samal ajal, kui maailm otsib palehigis Covid-19 ravi ja vaktsiini, teatas Venemaa president Vladimir Putin juba kevadel, et Vene teadlastel on vaktsiin valmis ja teiste seas osales kliinilistes katsetes ka tema enda tütar. Lääs võttis need teated vastu skeptiliselt. Ida ja Lääne külma sõja võidujooksu koroonavaktsiini väljatöötamisel vaatles ETV+ saate "Insight" toimetaja Dmitri Pastuhhov.

Kümned laevavrakid Eesti vetes võivad kaasa tuua massiivse kütusereostuse

14.10.20 ... Uuring näitab, et Eesti vetes on vähemalt 40 Teise maailmasõja aegset laevavrakki, mis sisaldavad rasket kütteõli ja on niisuguses lagunemise staadiumis, et ähvardab mastaapne keskkonnareostus. "Pealtnägija" kaardistas ohte.

"Pealtnägija": kohtus õiguse saanud ema ei pääse siiski lapseni

07.10.20 ... Lahku läinud Eesti-Iraani paar vaidleb kolmeaastaseaastase tütre hooldusõiguse üle ning kuigi ema sai kohtus õiguse võrdselt lapsega suhelda, siis reaalsuses isa seda ei võimalda. Selle nädala "Pealtnägijale" rääkis loo viimase astme vähki põdev ema, kellel puudub kohtuotsusest hoolimata võimalus kohtuda oma lapsega.

Abordi teema lõhestab USA ühiskonda

07.10.20 ... Üheksa USA osariiki on vastu võtnud seadused, mis keelavad abordi, aga need pole jõustunud, sest huvigrupid andsid sisse kohtuhagid.

Estonia keres on mitu auku

01.10.20 ... Koos tehniliste ekspertidega Norras parvlaev Estonia huku dokumentaalsarja musta materjali vaatamas käinud välisminister Urmas Reinsalu nõuniku Mart Luige sõnul võib uppunud parvlaeva keres olla mitu lõhet, mis on tingitud laeva vajumisest merepõhjas. Sama ütlevad ka temaga kaasas käinud eksperdid. Viimaks kinnitasid mitut auku ka sarja tegijad.

"Pealtnägija" | Priit Võigemast enda karjäärist: olen tõesti vist õnneseen

23.09.20 ... Kristjan Pihl vestles "Pealtnägijas" harva intervjuusid andva armastatud näitleja Priit Võigemastiga ja uuris, mis on tema loomingulise tippvormi saladus.

"Pealtnägija": harvikhaigustega pered tunnevad end üksi jäetult

23.09.20 ... Harvikhaigustega inimeste pered tunnevad end Eestis sisuliselt üksi jäetult - teoorias on justkui teatud võrgustik olemas, aga praktikas mitte. Selle nädala "Pealtnägijale" rääkis oma loo perekond, kus kasvab väga haruldase geenihaigusega tüdruk.

Mati Alaveri kohtutoimik purustab viimasegi illusiooni tema puhtusest

23.09.20 ... Selle nädala alguses avalikustati eelmisel aastal Mati Alaveri üle peetud kohtuistungi seni salastatud materjalid. Äsja avalikustatud kriminaalasja materjalid purustavad viimasegi illusiooni legendaarse treeneri ja tema kuldse hoolealuse Andrus Veerpalu puhtusest. "Pealtnägija" tuvastas, et Alaver kandis rahvusvahelises dopinguvõrgustikus hüüdnime Kindral ja Veerpalu aitas oma pojal dopingut tarvitada.

"Pealtnägija" | Lapimaal esilinastus Veiko Õunpuu film "Viimased"

16.09.20 ... Reedel esilinastus Lapimaal Veiko Õunpuu viies film "Viimased" ning maailma esilinastusel käis kohal ka "Pealtnägija".

"Pealtnägija" lahkas "Kodutunde" rahaasju

16.09.20 ... Selle nädala "Pealtnägija" lahkas teleprodutsent Kristi Loigo juhtumit, keda Kanal 2 kahtlustab "Kodutunde" annetajate raha kuritarvitamises. Saates esitles Loigo enda kaitseks tellitud auditit, kuid sellest selgub, et ta harrastab samas huvitavaid skeeme. Kaalul pole aga ainult ühe teletegelase maine, vaid heategevusprojektide usaldusväärsus üldse.

"Pealtnägija" | Kelmid petavad Eestis välistudengeid üürikorteritega

16.09.20 ... Petised üürivad Eestis välisüliõpilastele väljamõeldud kortereid, kasutades fabritseeritud identiteete, aadresse ja muid jänesehaake. Politsei on nende vastu pea võimetu ja saab kutsuda vaid valvsusele, sest skeem ületab riigipiire mitmes suunas, selgub ETV saates "Pealtnägija".

Heategevussaade "Jõulutunnel" ootab ettepanekuid abivajajate toetamiseks

15.09.20 ... Juba 1999. aastal käivitunud ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" jätkab oma missiooni ka tänavu. Septembri lõpuni oodatakse organisatsioonidelt taotlusi abivajajate toetamiseks.

"Pealtnägija" | Märt Avandi depressioonist: värvid kadusid, kõik oli hall

09.09.20 ... 10. septembril alustab ETV eetris kaheksaosaline saatesari "Selge pilt", kus lisaks ekspertidele ja tavainimestele räägib igas osas oma probleemist ka üks tuntud inimene. "Pealtnägija" uuris, kuidas meelitas saate autor Kadi Jaanisoo-Kuld Eesti mõistes väga tuntud inimesed nii tundlikul teemal kaamera ette.

Uus tugigrupp toetab lapseeas seksuaalselt kuritarvitatud täiskasvanuid

09.09.20 ... Juba aasta aega tegutseb Eestis uus tugigrupp lapsena seksuaalselt väärkoheldud täiskasvanutele. Grupi tegevus on tundliku teema tõttu kõrvalistele varjatud, kuid 27-aastane Kadri nõustus kolmapäeval "Pealtnägijas" oma lugu avalikult jagama, et öelda saatusekaaslastele – te ei ole üksi.

Pealtnägija | Vikaardiakon Igor Gräzini mitmed vaated lähevad kiriku pealiinist lahku

09.09.20 ... Koloriitne poliitik, saatejuht ja kõiketeadja Igor Gräzin tegi kirevas karjääris järjekordse kannapöörde - temast on saanud EELK-i vaimulik. Kristjan Pihl käis värske vikaardiakon Gräzini jutlust kuulamas ühel hiljutisel pühapäeval Muhu kirikus ja võttis hoopis tema pihile, et rääkida isiklikest deemonitest, mida pole 68-aastasel mehel olnud mitte vähe.

"Pealtnägija" | Tartu lastelaulustuudio videoid on Youtube'is vaadatud miljoneid kordi

02.09.20 ... Tartu lastelaulustuudio muusikavideod koguvad Youtube'is miljoneid vaatamisi ja vanemad panevad lapse Laulupessa kirja juba enne sündi. "Pealtnägija" käis järjekordse muusikavideo võtetel ja uuris, kuidas justkui möödaminnes hitte vormitakse.

"Pealtnägija" tõi Kivisaare skandaali osapooled esmakordselt kaamera ette

02.09.20 ... Kui näitleja Marika Korolev suutis mõne aasta eest vastutusele võtta netiräuskajad, kes teda sõimasid, tervitati tema advokaati Robert Sarve kui printsi valgel hobusel. Nüüd on aga noor advokaat teinud mõnede meelest laimuhagidest rahaveski, mis teeb inimväärikuse kaitsele hoopis karuteene.

"Pealtnägija" | Eestlased lõid seksuaalselt vabameelsetele mõeldud portaali

02.09.20 ... "Pealtnägija" uuris, mida kujutab eestlaste loodud uus idufirma Libertine Center, mis püüab teha revolutsiooni seksuaalselt vabameelsete maailmas. Nende eesmärk on muuta portaal 2025. aastaks maailma kõige populaarsemaks vabameelsete sotsiaalmeediaplatvormiks.

Olga Ivanova juhib ETV+ suvesaadet

23.07.20 ... Endine Keskerakonna poliitik, kunagine Lasnamäe linnaosa vanem ning hilisem riigikogu liige Olga Ivanova juhib sel nädalal rahvusringhäälingu venekeelses telekanalis ETV+ saadet "Letnjaja studija" (Suvestuudio).

"Pealtnägija" vabandab ja täpustab väiteid seoses M.V. Wooliga

13.07.20 ... Kalatehas M.V. Wool esitas kaebuse, et 27. mail eetris olnud "Pealtnägija" hooaega kokkuvõtvas saates listeeriaprobleemi puudutanud lõigus esitati nende aadressil alusetuid süüdistusi, eksitavat infot ega kajastatud ettevõtte kirjalikke vastuseid.

"Pealtnägija" võttis 21. hooaja kokku

27.05.20 ... Kolmapäeval oli eetris selle 21. hooaja viimane "Pealtnägija" ja tegi kokkuvõtteid, mis sai saadete kangelastest pärast eetrit.

Rahvusarhiivi jõudis üle 6000 KGB tehtud foto laulva revolutsiooni ajast

20.05.20 ... Rahvusarhiivi filmiarhiivile anti 20. mail üle 6000 originaalnegatiivi, mille tegi KGB laulva revolutsiooni päevil. Valdavalt on tegu suursündmustega vahemikus 1987. kuni 1991. aastani. "Pealtnägijal" avanes võimalus nende piltidega tutvuda.

"Pealtnägija" leidis lüngad PRIA toetuste kasutamise kontrollis

20.05.20 ... Nagu teised, külvab ka Eesti riik praegu miljardeid pandeemiakahjude korvamiseks ja majanduse taaskäivitamiseks. Ent ühte esmapilgul väikest PRIA toetuste tüli uurides leidis "Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat hämmastavad lüngad rahade kasutamise kontrollis. Kõige krooniks selgus, et riik maksab enda maade kaaperdajale veel toetust peale. Miks ja kuidas?

Viimsi valla mitmekilomeetrist gaasitorustikku ei tunnista keegi omaks

20.05.20 ... Viimsi vallas Miidurannas leiti ootamatult rohkem kui kolm kilomeetrit pikk gaasitorustik, mis on aastakümneid varustanud enam kui sadat majapidamist, ent mida keegi enda omaks ei tunnista. Juriidilise farsi peaosas on suurfirmad ja ametkonnad, kuid kohalike jaoks on asi tõsine, sest neile terendab kas kallis või väga kallis lahendus, selgub ETV saates "Pealtnägija".

Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil

13.05.20 ... "Pealtnägija" värske dokumentaalfilm pakub ainulaadse sissevaate ühe Eesti suurhaigla ja selle patsientide võitlusesse koroonaviirusega.

Koroonapatsient Enn Veskimägi: olin tugev, terve ja paari päevaga mind praktiliselt enam polnud

13.05.20 ... "Pealtnägija" teledokumentaal käsitleb koroonakriisi kulgu sündmuste tulipunktis Eesti suurimas haiglas PERH-is, kus teiste hulgas oli ravil ka suurettevõtja Enn Veskimägi.

"Pealtnägija" toob eetrisse teledokumentaali koroonakriisi keskmest PERH-is

12.05.20 ... "Pealtnägijal" oli koroonakriisi algusest peale ainulaadse ligipääs võitluse eesliinile, olles ligi kaks kuud kaameraga sündmuste tulipunktis Põhja-Eesti regionaalhaiglas.

"Pealtnägija": närviteadlase Anton Terasmaa hobi on vanade auruvedurite remontimine

06.05.20 ... Geeniteadlane Anton Terasmaa töötas 18-aastasena trammipargis treialina, kuid astus õige pea Tartu ülikooli ja tegi seejärel rahvusvahelise teaduskarjääri. Närvi- ja füsioloogiateaduste kõrval on 46-aastasel teadlasel aga tänaseni üllatav hobi – ta remondib vanu auruvedureid.

Omavalitsused sunnivad üha rohkem inimesi oma rongavanemate hoolduskulusid kandma

06.05.20 ... Ametnike sõnul on üha rohkem inimesi sunnitud tasuma oma võõrandunud vanemate hooldekodukulusid ning selle pinnalt tekib ka üha rohkem kohtuvaidlusi.

"Pealtnägija": tantsuspordiliidult võeti õigus tippvõistlusi korraldada

06.05.20 ... Kummitustantsijad ja libaklubid – Eesti Tantsuspordi Liit on väidetava sohi tõttu rahvusvahelise uurimise all ja liidult võeti ajutiselt õigus korraldada tippvõistlusi. Kahtlusaluste sõnul on see aga osa siseriiklikust võimuvõitlusest, vahendab "Pealtnägija".

Tumeturism: vaesusest ja mürgiaurudest on saanud Indoneesias turismiatraktsioon

29.04.20 ... Igas kuus külastavad tuhanded turistid Indoneesias asuvat vulkaani, kus asub maailma looduslikult kõige happelisem järv, aga kus töötab ühtlasi ka väävlikaevandus, mille töövõtted pole sajandeid muutunud. Tegemist on nn tumeturismiga, kus inimlikust viletsusest saab massiturismi müügiartikkel.

"Pealtnägija" võttis jälitamise ja jälitajad luubi alla

29.04.20 ... Kes jälitab, kuidas jälitab ning keda jälitatakse? "Pealtnägija" sukeldus saladuselooriga varjatud politsei eri- ja erandtoimingute valdkonda.

Itaalia arst "Pealtnägijale": Bergamos sai ajutisest välihaiglast nädalaga surnukuur

22.04.20 ... Itaalias Bergamo lähistel asuva haigla juht Mauro Zago tõdes, et Itaalia polnud ei vaimselt ega ka haiglate kaitsevarustuse mõttes valmis nii suureks humanitaarkatastroofiks nagu koroonaviirus kaasa tõi. Zago sõnul kasvas Itaalias koroonaohvrite arv nii kiiresti, et isegi osad ajutised haiglad tuli muuta surnukambriteks.

"Pealtnägija": vandenõuteooriad ohustavad nii neisse uskujaid kui ülejäänud ühiskonda

22.04.20 ... Kes on koroonaeitajad ja kas nende teooriates leidub ka grammike tõtt? Miks justkui arukad ja nimekad inimesed kahtlevad üldtunnustatud tõdedes? Selle nädala "Pealtnägija" seadis vastamisi ametlikud eksperdid ja koroonaskeptikud.

"Pealtnägija" | Vahur Kersna käis Kuubal Ernest Hemingway radadel

15.04.20 ... Vahur Kersna võttis ette reisi Kuubale, et uurida, millist elu elas seal kirjanik Ernest Hemingway. Lisaks hotellile, kus Hemingway alustas teose "Kellele lüüakse hingekella" kirjutamist, tutvus Kersna ka majaga, milles kirjanik üle 20 aasta elas.

Koroonaviirusest puutumata Lord Howe'i saarel elab eestlanna Anna Thompson

15.04.20 ... Eestlanna Anna Thompson elab Austraalia ja Uus-Meremaa vahel Kihnust väiksemal Lord Howe'i saarel, kuhu koroonaviirus pole veel jõudnud. Vaid 400 püsielanikuga saarel elav Thompson andis intervjuu Kristjan Pihlile, kus ta kirjeldas, kuidas paradiisisaare idüll ähvardab peagi muutuda äralõigatuseks tsivilisatsioonist.

Ekspeaministrid: valitsus on seni hakkama saanud, aga majanduse ravi on üha tähtsam

15.04.20 ... Eesti eelmised peaministrite Tiit Vähi, Siim Kallase ja Andrus Ansipi hinnangul on peaminister Jüri Ratas siiani kriisis üsna hästi hakkama saanud, kuid edasi tuleb üha suuremat tähelepanu pöörata majanduse taastamise otsustele.

"Pealtnägija": eksperdi väitel on hulgal avalikel objektidel ohtlik ehituslik probleem

15.04.20 ... Märtsi alguses saatis Eesti tuntuim värviekspert prokuratuuri kuriteokaebuse, milles väidab, et elud on ohus paljudel objektidel, kus kasutati potentsiaalselt ebaturvalist tuletõkkevärvi.

Maailma suurim erahaiglalaev on valmis koroonapuhanguks Aafrikas

08.04.20 ... Maailma suurim erahaiglalaev Africa Mercy on valmis puhuks, kui Aafrikas peaks puhkema suur koroonaviiruse puhang.

"Pealtnägija" tegi virtuaalse ümbermaailmareisi koroona jälgedes

08.04.20 ... Kõigest nelja kuuga on koroonaviirus teinud tiiru maakerale ja jõudnud sisuliselt igasse maailma nurka. Millisesse reaalsusesse paiskas kiirelt leviv viirus eksiilis elavad eestlased? "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl võttis ette virtuaalse ümbermaailmareisi ja kuulis, et mõnel pool on olukord lihtsalt ärev, aga mõnel pool muretsevad eestlased selgelt juba oma turvalisuse pärast.

"Pealtnägija": kuidas politsei kohati tühja tööd teeb

08.04.20 ... Epideemia ohjeldamise raskuskese Eestis on hetkel haigete karantiini ja distantsi hoidmine, milleks kehtestati demokraatlikus riigis seninägematud piirangud. "Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat jälgis politseid selle "režiimi" kehtestamisel ja avastas, et kohati teeb politsei tühja tööd, ajades taga juba tervenenud inimesi.

Muusikatööstus ei karda ainult raha vähenemist, vaid täielikku väljasuremist

07.04.20 ... Koroonakriisi mõju kahjusid muusikatööstusele saab kokku arvutada juba praegu. Aga kui kriis matab enda alla ka suvehooaja ja ühiskond sellele ei reageeri, on võimalik, et muusikaettevõtlust kui sellist meil enam ei ole, märkisid valdkonna töötajad saates "R2TV". Samas annab praegune olukord võimaluse kaardistada kõige hapramad valdkonnad ja välja mõelda parem süsteem.

Kaubandus ja toiduainetööstus on kriisi tõttu tööotsijate seas hinda läinud

01.04.20 ... "Pealtnägija" uuris, kuidas käib töö praegusel kriisiajal suuremates e-toidupoodides ning küsis, kas toit võib kauplustest otsa saada. Kaupmeeste kinnitusel on praegune kriis valdkonna tööotsijate hulgas jälle hinda tõstnud.

"Pealtnägija" uuris maskiafääri: kas jultunud bluff või bürokraatlik tõrge?

01.04.20 ... Koroonakriisis on üheks kriitilisemaks küsimuseks saanud abi- ja kaitsevahendite nappus. Kogu maailm püüab korraga paaniliselt neid leida ja asjaga tegelev minister Jaak Aab võrdleb turul valitsevat olukorda juba sõjaga. Eesti esimene päästerõngas pidid olema kaks miljonit maski, mis pidid jõudma kohale juba täna, 1. aprillil, aga jõudis ainult mõni mask. Kogu afäär on kas uskumatult jultunud bluff või jabur bürokraatlik tõrge.

"Pealtnägija": koroonaviiruse uurimiseks sobiv tipplabor seisab Eestis juba aastaid tühjalt

01.04.20 ... Eestis on küll koroonaviiruse uurimiseks sobiv ülikarmide ohutusnõuetega bioohutuslabor, kuid teadusraha nappuse tõttu pole tehtud laboris alates selle valmimisest selle taseme patogeenidega mitte ühtegi katset.

"Pealtnägija": ministeerium kavatseb romudest vabanemiseks seadust muuta

25.03.20 ... Ehkki tänavu õiget talve polnud, võib öelda, et igal kevadel sulab aukude kõrval Eesti tänavatel välja veel üks probleem – hüljatud masinad. Munitsipaalpolitsei teisaldab pealinna tänavatelt aastas mitusada mahajäetud sõidukit, mis hõivavad parkimiskohti, takistavad liiklust ja halvemal juhul tekitavad ohtu. "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl käis vrakijahil kaasas, et uurida, miks probleem käib üle jõu ning mida lahenduseks ette võetakse.

"Pealtnägija": hulk eestlasi pages koroonaviiruse eest soojale maale

25.03.20 ... Samal ajal kui sajad eestlased otsisid võimalusi koju tagasi tulla, otsustas hulk inimesi enne piiride sulgemist koroonaviiruse tõttu ette võtta vastupidise tee ja minna soojale maale. Riigi seisukohast on sellised viimase minuti lahkujad aga vastutustundetud.

Viroloog suve suurüritustest: väga vähe on vaja, et midagi valesti läheks

25.03.20 ... Viroloog Andres Merits ütles, et koroonaviiruse levikuga seotud piirangutesse tuleb suhtuda tõsiselt, sest viirus ise ei levi, viirust levitavad inimesed. Meritsa sõnul peaks viiruse suhtes käituma ettevaatlikult ka suvel.

Nimede eestistamata jätmisel oleks Eesti lavadel laulnud Uku Schultz ja Laura Pomm

18.03.20 ... Sada aastat tagasi märtsis hakati vastu võtmaesimesi nimede muutmise avaldusi, millest hiljem kasvas massilineeestistamine ning omalaadne maailmarekord, kus nime vahetas viiendikelanikkonnast.

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: