Telesaated

"Pealtnägija": ülekoormatud hooldekodud tõrjuvad keerulisemaid kliente

28.09.22 EESTI ... Dementsusdiagnoosiga Jüri sunniti hooldekodu vahetama, sest ta oli liiga keeruline klient, vahendab ETV saade "Pealtnägija". Selle tagant joonistub välja probleem, et hooldekodud on juba praegu nii ülekoormatud ja kohad nii nõutud, et nad tõrjuvad keerulisemaid kliente. Mitme asjatundja hinnangul teeb kavandatav suur hooldekodureform olukorra vähemalt alguses hullemaks.

"Pealtnägija": Eesti peale ihuvad hammast pesukarud ja nähtamatu seen

28.09.22 LOODUS ... Kliimamuutuse ja inimeste süül on jõudnud Eestisse juba mitmeid kohalikku elusloodust lämmatavaid taime- ja loomaliike. Nii pole välistatud, et lähema kümne aasta jooksul kinnitavad Eestis kanda ka pesukarud ja punakõrv-ilukilpkonnad, kõige suurem on aga surve Eesti veekogudele.

"Pealtnägija" vaatas sisse sõjapõgenike HIV statistikasse

21.09.22 EESTI ... Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas on Eestisse tulnud umbes 55 000 põgenikku. Põgeniketulvaga kartsid mõned Eestis ka nakkushaiguste, seal hulgas HIVplahvatust. "Pealtnägija" uuris, mida näitavad numbrid ja räägivad abistajad nüüd, kui selle sõja algusest on möödas 210 päeva.

Ukraina luurejuht "Pealtnägijale": jutud Vene armee võimsusest on olnud müüt

21.09.22 VÄLISMAA ... Lisaks edule lahinguväljal on Ukraina osutunud üllatavalt edukaks luure- ja vastuluureoperatsioonides. Üks selle arhitekte on sõjaväeluure ülem, 36-aastane Kõrõlo Budanov. Ta ütles "Pealtnägijale", et jutud Vene armee võimsusest on osutunud müüdiks ja suhtekorralduskampaaniaks.

Voldemar Kuslap tähistab 85. eluaastat: mul on veel säilinud uudishimu ümbritseva vastu

21.09.22 INIMESED ... 24. septembril tähistab armastatud laulja ja lavajõud Voldemar Kuslap 85. eluaastat. "Pealtnägija" veetis vahetult enne suurt sünnipäeva kuuekordse vanaisaga ühe toimeka päeva.

"Pealtnägija" saatis välihaiglat teekonnal Ukrainasse

14.09.22 EESTI ... Ukraina vallutab tagasi oma territooriumi ning lisaks lääne relvaabile tõusevad erilisse rolli eestlaste loodud mobiilsed haiglad, mis suudavad kiiresti liikuva rindejoonega sammu pidada. "Pealtnägija" saatis ühe haigla teekonda Ukrainasse.

Tõukerattarikkumiste kontroll moodustab Tallinna liikluspolitsei koormusest pea poole

14.09.22 EESTI ... Tõukerattajuhtidega juhtunud õnnetused on plahvatuslikult kasvanud. Politsei andmetel juhtub suvel päevas keskmiselt 2,2 kehavigastusega tõukerattaõnnetust ning 3,1 õnnetust sõiduautoga. Kuna sõiduautosid on kümneid kordi rohkem, siis sellises vaates on tõukeratas statistiliselt märkimisväärselt ohtlikum.

Kerr Kriisa Eesti korvpallidünastiatest: mul on ikkagi parem vise kui isal!

14.09.22 KORVPALL ... Äsja Eesti koondise jaoks lõppenud korvpalli EM-il oli meie rahvusesinduses lausa kuus endise tippkorvpalluri poega. Kas asi on väikeses riigis või milleski muus, aga eriti korvpallis torkab silma, et teatepulk läheb üle pere sees. Isegi korvpallikaugele inimesele aga torkab kõrva, nagu poleks aeg aastakümnetega muutunud, sest platsil müttavad ikka Kullamäe, Kriisa, Sokk ja teised legendaarsed nimed. Spordiperekonnad pole iseenesest haruldus, aga miks joonistub see just korvpallis Eestis see nii selgelt välja, vaatleb "Pealtnägijas" Aet Süvari.

Heategevussaade "Jõulutunnel" ootab taotlusi abivajajate toetamiseks

12.09.22 JÕULUTUNNEL ... ETV heategevussaade "Jõulutunnel" jätkab oma missiooni ka sel aastal ja ootab organisatsioonidelt taotlusi abivajajate toetamiseks. Motiveeritud ettepanekuid oodatakse kuni 10. oktoobrini.

Mait Malmsten: tekitan endale perioode, kus ongi lihtsalt vaikus

07.09.22 TEATER ... Teisipäeval tähistas Mait Malmsten oma 50. sünnipäeva. Sünnipäeva eel "Pealtnägijale" antud intervjuus sõnas ta, et kui karjääri alguses tegi ta meeletult palju tööd ning oli seetõttu ka läbipõlemise piiril, siis nüüdseks on ta õppinud ka "ei" ütlema.

Rahvusvaheline telemaraton Ukraina toetuseks jõuab ETV ekraanile

21.06.22 TELESAATED ... Taas kogunevad tuhanded inimesed üle kogu Euroopa, et olla osa rahvusvahelisest telemaratonist ja avaldada toetust Ukrainale. Amsterdamist toimuvast kontserdist saab osa ka ETV vahendusel.

Hooaja viimane "Terevisoon" läheb eetrisse Tartust Emajõe äärest

16.06.22 TELE/RAADIO ... Traditsiooniliselt teeb "Terevisioon" hooaja viimase saate stuudiost väljas ning seekord kolitakse reedel, 17. juunil pop-up stuudio Tartusse Emajõe äärde.

"Pealtnägija": 23. hooaja retrospektiiv – tulemused ja telgitagused

25.05.22 PEALTNÄGIJA ... ETV saade "Pealtnägija" võttis kokku oma 23. hooaja, tehes kokkuvõtteid ning avades lugude telgitaguseid.

"Pealtnägija": Itaalia prokurör peab herakleslikku võitlust maffia vastu

18.05.22 VÄLISMAA ... Itaalias kestab juba aasta aega ja käib veel vähemasti aasta megamaffiaprotsess, kus kohtu all on 355 väidetavat kuritegeliku klanni liiget, korrumpeerunud ametnikku ja võimukandjat. Hiigelprotsessi veab Itaalia üks tuntumaid maffiavastaseid prokuröre, 63-aastane Nicola Gratteri, kes möönab ka ise, et võttis ette heraklesliku ülesande.

Tallinnas puuga pähe saanud mees on viis aastat tulemuseta õigust nõudnud

18.05.22 EESTI ... 77-aastane Ilmar Kirt sattus veidrasse õnnetusse, kui heakorratöölised kukutasid talle pähe puu. Kirdi sõnul on füüsilistest vigastustest isegi suurem emotsionaalne trauma, sest juhtumit uuriti viis pikka aastat ja lõpetati lõpuks tänavu kevadel ära.

"Pealtnägija": Aksilt lahkub looduskaitsepiirangute tõttu viimane inimene

18.05.22 EESTI ... Aksi saarega seotud inimeste sõnul käib praegu nende küüditamine. Krõbedate sõnade taga on väikesaarel juba aastaid kestev vägikaikavedu sealse maaomaniku ja keskkonnaameti vahel, mis päädib sel suvel osa hoonete sundlammutamisega. Miks ei tohi Aksil inimesed elada ja millisena näevad asjaosalised saare tulevikku, uuris ETV saade "Pealtnägija".

Rongi- ja maastikumudelid pakuvad kirglikku huvi nii täiskasvanud meestele kui ka lastele

11.05.22 ELU ... Eestis on hinnanguliselt paarkümmend kirglikku raudteemudelisti. "Pealtnägija" selgitas, et tegemist pole lihtsalt ajaviitega, vaid sel minimaailmal on ka laiem ühiskondlik kasutegur.

"Pealtnägija": Eesti uusim ja kalleim erihooldekodu kõigub pankroti veerel

11.05.22 EESTI ... Eestis on erihoolekande ootejärjekorras üle 2000 inimese ja Liikva Päikesekodu pidi olema eeskuju ja tulevikumudel, kuidas kohtade kroonilist nappust vähendada ning ühitada teenuse osutamisel era- ja maksumaksja raha. Kõigest aasta pärast ametlikku avamist on aga projekt pankroti veerel, hoolealused võivad kaotada koha, oma maja tagatiseks panti pannud pered elamise ning ka riik miljoni jagu abiraha.

"Pealtnägija": Fuudishi tegevust saadab toidutootjate pahameel

11.05.22 EESTI ... Aasta tagasi loodud veebikanal Fuudish nimetab end puhta toidu liikumiseks, mil on sotsiaalmeedia, raadio, koolituste ja muude kanalite kaudu kümneid tuhandeid jälgijaid ning märkimisväärne mõju. Kriitikute sõnul tegelevad isehakanud toidupolitseinikud aga hoopis ise valdkonna mürgitamisega, edastab tänane "Pealtnägija".

Loomaarstid lükkavad PTA peadirektori marutaudiväite ümber

09.05.22 EESTI ... Eelmise nädala "Pealtnägija" lugu Põllumajandus- ja toiduameti (PTA) probleemidest tõi elava tagasiside, eriti loomaarstidelt, kes muu hulgas oponeerivad PTA peadirektori Urmas Kirtsi väitele, et marutaud ei ole peiteperioodil nakkav.

"Pealtnägija": kümned meedikud on loata vaadanud patsientide andmeid

04.05.22 EESTI ... Liiklusõnnetusega seotud vaidlus paljastas laiema probleemi, kuidas kümned meedikud on vaadanud patsientide andmeid küsitaval või suisa keelatud moel, edastas ETV saade "Pealtnägija" sel nädalal.

"Pealtnägija": Ukraina abistamine käivitas laulva revolutsiooni moodi rahvaliikumise

04.05.22 PEALTNÄGIJA ... Eestlaste toetus rünnaku alla sattunud ukrainlastele ja põgenikele on erakordne ning võib öelda, et pärast laulvat revolutsiooni pole olnud sellist rahvaliikumist nagu praegu Ukraina abistamisel. "Pealtnägija" tõstis esile mõne paljudest abistajatest.

"Pealtnägija": rohepöördeks vajalikku koobaltit toodetakse lapstööjõu abil

27.04.22 PEALTNÄGIJA ... Lääne sõltuvus Venemaa fossiilkütustest, mis toidab nende sõjamasinat Ukrainas, paneb üha rohkem rääkima rohepöörde kiirendamisest. See nõuab aga haruldasi metalle nagu koobalt, mida kasutatakse kõikvõimalikes akudes arvutitest autodeni, aga mille päritolu on problemaatiline. Nimelt 70 protsenti maailma koobaltist tuleb Kongo Demokraatlikust Vabariigist, kus selle kaevandamist palistavad lapstööjõud, korruptsioon ja isegi surmad.

"Pealtnägija": haruldane geenihäire seab vanemad keerulise valiku ette

27.04.22 TERVIS ... Kuigi võimalus selle juhtumiseks on väike, saavad mõnikord looduse loteriis kokku kaks sarnase geenirikkega inimest, mille tulemusel võib avalduda lastel raske pärilik haigus, näiteks glükosüülimishäire. Potentsiaalselt invaliidistavale haigusele ravi otsimises osalevad ka eestlased.

"Pealtnägija" osales varjatud kaameraga väidetaval šamaanirituaalil

20.04.22 KURIOOSUM ... Eestis tegutseb Venemaa šamaanide võrgustik, mis esitab ühelt poolt pööraseid väiteid, teisalt kasutab kogunemistel konspiratsioonivõtteid nagu luures. "Pealtnägija" käis peidetud kaameraga ühel sellisel kogunemisel kohal.

Reet Linna: Tarmo Pihlapile ei ole praegu vastast

20.04.22 INIMESED ... Sel neljapäeval, 21. aprillil, oleks Tarmo Pihlap saanud 70-aastaseks; kahjuks katkesid tema elu ja loometee vaid 47-aastaselt. Suurkuju meenutades avavad "Pealtnägijas" oma südamed ja fotoalbumid Pihlapi pereliikmed ning lavakaaslased.

"Pealtnägija": WHO valmistub Ukrainas Süüria-sarnaseks olukorraks

13.04.22 VÄLISMAA ... Seni on jäänud tähelepanuta, et Ukraina valitsuse lähemaid liitlasi tervishoiu teemadel on Tartus sündinud 45-aastane Jarno Habicht, kes juhib Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) kohalikku esindust ja koordineerib humanitaarabi saatmist sõja tulipunktidesse. "Pealtnägija" kohtus temaga eelmisel nädalal Lvivi äärelinna laos, mille täpne asukoht on hästi varjatud saladus.

Video: Jüri Muttika osales "Apteeker Melchiori" võtetel

11.04.22 TELESAATED ... Jüri Muttika võttis möödunud suvel osa "Apteeker Melchiori" võtetelt, et filmitegelasena üles astuda, kuigi tema roll palju esinemist ei eeldanud.

"Pealtnägija": mida tooks kaasa võimalik tuumaõnnetus Ukrainas?

06.04.22 VÄLISMAA ... Venemaa on sõja käigus Ukrainas hõivanud jõuga ka sealsed tuumarajatised, sealhulgas Euroopa suurima aatomijaama. "Pealtnägija" uuris, kui mures peaks olema Venemaa korduvate tuumaähvarduste pärast ja mida võimalik tuumaõnnetus kaasa tooks.

"Apteeker Melchiori" produtsent Armin Karu: sõlmisime lepingu Amazoniga

06.04.22 FILM ... Indrek Hargla romaanisarjal "Apteeker Melchior" baseeruvat filmitriloogiat, mille esimene osa peatselt linastub, on kaua oodatud. Rahvusvaheliselt linastuva filmi üks produtsente on Armin Karu, kes on teose järelelu osas väga ambitsioonikas, muuhulgas tehakse koostööd Amazoniga.

"Pealtnägija" Libertyst: võimalikust presidendi residentsist tondilossiks

06.04.22 EESTI ... Nüüd võib selgelt välja öelda, et Rocca al Mares asuva Liberty mõisa kui presidendi ametiresidentsi projekt on surnud, sest lähikuudel paneb Riigi Kinnisvara AS objekti müüki. ETV saade "Pealtnägija" vaatles, kuidas sai oivalise asukohaga projektist, mis kõigile justkui väga meeldis ja kuhu kulutati juba märkimisväärne energia, varisemisohtlik tondiloss.

"Pealtnägija" uuris vaenulike sümbolite keelustamist

30.03.22 EESTI ... "Pealtnägija" uuris, kas ja kuidas keelata vaenulikud sümbolid nagu Georgi lint ja Z-täht ning mil moel tagada, et keelamise tuhinas ei tulistaks riik endale jalga.

"Pealtnägija": uue põlvkonna selgeltnägijad on head turundajad

30.03.22 INIMESED ... Vigala Sass, Kaika Laine, Igor Mang või Edda Paukson on nimed, mis ei vaja vanemale põlvkonnale tutvustamist, kuid peale on kasvanud uus põlvkond tähetarku, selgeltnägijaid ja eneseabigurusid, kes on popid nii oma eakaaslaste kui ka endast mitu korda vanemate seas.

"Pealtnägija": taustakontrolli muudatused puhusid lennunduses kired lõkkele

30.03.22 EESTI ... 1. märtsist hakkas kehtima eeskiri, mis laiendab oluliselt lennundusega seotud inimeste taustakontrolli – isegi nii kaugele, et pardale toitu valmistavad kokad peavad teatud tingimustel avaldama kapole seksuaalse sättumuse, sotsiaalmeedia kontod ja palju muud. Lennundus- ja logistikasektor süüdistab majandusministeeriumi ja transpordiametit ülepingutuses, nood väidavad vastu, et teevad ettevõtjatele hoopis head. "Pealtnägija" uuris, kummal on rohkem õigus.

Eelmise nädala teleedetabeli tipus olid ETV saated

29.03.22 TELESAATED ... Eelmise nädala teleedetabeli tipus olid enamus ETV saated. Kõige vaadatumaks osutus taas "Pealtnägija".

Vene ajakirjanik "Pealtnägijas": suurim kurjus meie maal on propaganda-TV

23.03.22 VÄLISMAA ... Tuntud ajakirjanik ja sõjakorrespondent Olga Allenova ütles "Pealtnägija" kajastatud intervjuus, et Putini agressioon on suur tragöödia mitte ainult ukraina, vaid ka vene rahvale ja hoiatab, et Vene armee on võtnud Ukraina linnades kasutusele põletatud maa taktika. Suurim kurjus Venemaa ajaloos on tema hinnangul propagandatelevisioon.

Karl Erik Nazarov: tahan murda nii palju müüte kui võimalik

23.03.22 KERGEJÕUSTIK ... Kui veel pool aastat tagasi oleks keegi öelnud, et eestlane on maailma kiiremate inimeste hulgas, oleks seda peetud ulmeks. Kuid eelmisel nädalalõpul jooksis Karl Erik Nazarov sisekergejõustiku MM-il sprindi finaalis ja tuli seal neljandaks.

"Pealtnägija": Ukraina filmirahvas sõdib relvade asemel kaameratega

16.03.22 PEALTNÄGIJA ... Kümned ukraina kineastid, kes veel hiljuti kõndisid festivalide punastel vaipadel või õppisid ülikoolis, dokumenteerivad nüüd oma kodumaad tabanud õuduseid. Ukrainas toimuvat vahendavad nad vastavate veebikeskkonna kaudu.

"Pealtnägija": millist rolli mängib sõjaolukorras huumor?

16.03.22 ELU ... Humorist Mart Juur ütles "Pealtnägijale", et kui uudised on sageli liiga pikad ja inimeste tähelepanu kipub hajuma, siis keerulist teemat võib aidata täpselt kokku võtta ka üks anekdoot või meem.

"Pealtnägija": 100. sünnipäeva tähistava Henno elutee meenutab seiklusfilmi

09.03.22 PEALTNÄGIJA ... 10. märtsil tähistab 100. sünnipäeva Henno Sepp – viiekordne vanaisa ja üheksakordne vanavanaisa, kelle elu on olnud nagu seiklusfilm ja kelle mitmekülgsus ning vitaalsus on teeninud talle mõnede suus tiitli Pärnu vaim.

"Pealtnägija": kes on Kremli propaganda staarid?

09.03.22 VÄLISMAA ... Ukraina sõja ajal tõusis taas teravalt esile, kuidas nii Venemaa elanikud kui siinsed venekeelsed elavad omas infoväljas, paljude meelest on koguni ajupestud. Psühholoogilise sõja tähtsust näitab kasvõi see, et Moskva esipropagandistid pandi sanktsiooninimekirja kõrvuti režiimi funktsionääride, oligarhide ja kõrgete sõjaväelastega. Kremli propaganda suuremaid tegijaid tutvustab kolmapäevane "Pealtnägija".

"Pealtnägija": kui suur on NATO kotkaste vari meie kohal?

09.03.22 EESTI ... Viimastel päevadel on ukrainlased eesotsas president Volodõmõr Zelenskiga nõudnud üha meeleheitlikumalt, et NATO kehtestaks seal lennukeelutsooni või annaks vähemasti hävitajaid, et nad saaksid ise õhuruumi kaitsta. "Pealtnägija" käis uurimas, mis võimalused oleks Eestil, kui juhtuks midagi sarnast.

"Pealtnägija": ekspertide abiga diktaatorite anatoomiast

02.03.22 VÄLISMAA ... Ukraina sõja põhjusena nimetatakse üha rohkem Vladimir Vladimirovitš Putini meeltesegadust või suurushullust. Kuidas on võimalik, et üks 69-aastane ja väliselt üsna silmapaistmatu mees võtab sisuliselt ainuisikuliselt – või kitsa kliki toel – rahva sellisesse vaimsesse haardesse, et isegi kuristiku serval kiidavad paljud alamad talle takka?

"Pealtnägija" Poola piiril: sugulastele sõidetakse järele isegi Itaaliast

02.03.22 PEALTNÄGIJA ... "Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl tegi kaasa Eesti Pagulasabi korraldatud bussireisi, millega toodi Poola piiri äärest Eestisse pakku Ukraina põgenikud.

Volodõmõr Zelenski – telekoomikust rahvusvaheliseks kangelaseks

02.03.22 VÄLISMAA ... Kui Hollywoodist alustanud Ronald Reagan pani saatusliku maksahaagi Nõukogude Liidule, siis endine telekoomik Volodõmõr Zelenski koos ukraina rahvaga suudab loodetavasti ära hoida selle impeeriumi taastamise. Kuidas naljamehest sai praegu maailma inspireerivam poliitik, vaatles ETV saade "Pealtnägija".

"Pealtnägija": kuidas alternatiivtegelased üleöö Moskva-meelseks muutusid

02.03.22 EESTI ... Mitme senise vaktsiinivastase ja alternatiivguru jutt muutus 24. veebruarist, kui esimesed pommid Ukrainas langema hakkasid, järsku avalikult Moskva-meelseks, mis omakorda viitab ekspertide sõnul varasemast veel selgemalt, et nende jutupunktid pärinesid ka enne Venemaa trollivabrikutest, edastab ETV uuriv saade "Pealtnägija".

ETV ja ETV+ suurendavad päevakajaliste saadete mahtu

28.02.22 EESTI ... Eesti Televisioon lülitab sellest nädalast saatekavasse päevased erisaated "Ukraina stuudio" kell 10 ja kell 15. Samuti suurendab ETV+ venekeelsete uudiste ja päevakajaliste intervjuude mahtu ning lisab laupäevadesse välispoliitikasaate "Orbiit".

Otse kell 18.48: vabariigi aastapäeva tähistamine Estonias

24.02.22 EESTI ... Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva tähistamine kulmineerib täna õhtul rahvusooperis Estonia. ETV otsesaadet, president Alar Karise kõnet ja aastapäevale pühendatud kontserti näeb otsepildis ka ERR-i portaalis algusega kell 18.48, pärast "Aktuaalset kaamerat".

"Pealtnägija": tartlane on sattunud mõne aastaga ligi 30 avariisse

23.02.22 EESTI ... Tartlane Raido Nöps on ametlikult osalenud mõne aasta jooksul ligi 30 avariis, mitteametlikult aga aastate jooksul ligi 100 õnnetuses. Üldjuhul jääb Nöps õigeks, aga kriitikute sõnul ei ole nii palju liiklusõnnetusi juhus, vaid omalaadne teenistus või enda väljaelamise vorm.

Eestlaste kasv venib üha pikemaks

23.02.22 INIMESED ... Eestlased ei ole kunagi olnud pikemad kui praegu. Statistika järgi oleme planeedi pikkuselt kolmas rahvas. Aet Süvari rääkis "Pealtnägijas" kasvu uurivate teadlaste ja rekordpikkade eestlastega rõõmudest ja muredest, mis sentimeetritega kaasnevad.

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: