Telesaated

"Pealtnägija" aitas lahendada Konstantin Pätsi tooliga seotud mõistatuse

03.03.21 PEALTNÄGIJA ... Möödunud nädalal tähistas Eesti vabariik 103. sünnipäeva, kuid perekond Tõnuri jaoks lahenes ühtlasi üks mõistatus, mida nad kandsid endaga läbi kolme põlvkonna. Nimelt säilitas pere salaja läbi okupatsiooni ja ka taasiseisvumise järel mitut eset, sealhulgas tooli, mis kuulus väidetavalt Konstantin Pätsile, sõjaeelsele presidendi kantseleile ja riigikogule. "Pealtnägija" võttis ette niidiotsad ja appi ajaloolased ning eksperdid ja aitas perel mõistatuse lahendada.

"Pealtnägija": mis on sünnitusvägivald?

03.03.21 PEALTNÄGIJA ... Kolmapäevane ETV saade "Pealtnägija" uuris, mis on sünnitusvägivald ja kas seda esineb ka Eestis ning mida teevad sünnitusabiosutajad selleks, et lapse ilmale toomine võimalikult hea mälestuse jätaks.

"Pealtnägija" tervitab Eesti riiki positiivsete kangelaste galeriiga

24.02.21 PEALTNÄGIJA ... Mis või kes moodustavad Eesti? See ei ole ainult umbes 45 000 ruutkilomeetrit kaunist loodust Läänemere kaldal, mida me peame kodumaaks, vaid siit pärit või siin kodunenud inimesed, kes säravad oma valitud alal ja annavad meile eeskuju ning põhjust uhke olla.

Kelly Sildaru "Pealtnägijas": isa eesmärk oli võimalikult palju minu pealt teenida

17.02.21 FREESTYLE SUUSATAMINE ... Kelly Sildaru on paljude iidol, aga nüüd annab eeskuju teisel moel. Maailma üks paremaid vigursuusatajaid, Eesti üks tuntumaid reklaaminägusid ja sisuliselt ainus medalilootus taliolümpial tuleb välja ja räägib "Pealtnägijale", kuidas oli perevägivalla ohver. Tema kriminaaluurimise alla sattunud treenerist isa Tõnis eitab kõiki süüdistusi ja ründab vastu.

"Pealtnägija": NASA tahab eestlaste kaamera Kuu peale saata

17.02.21 UNIVERSUM ... Astronaut Neil Armstrongi esimesed sammud Kuul aastal 1969 on ilmselt ajaloo enimvaadatud telekaadrid. Nüüd kavandab NASA uusi missioone Maa kaaslasele ning plaanide kohaselt jõuab pilt sellest meieni läbi eestlaste ehitatud kaamera. Kristjan Pihl elas Eesti kuukaamera sünnile kaasa joonestuslaualt kuni pakkimiseni.

Bergamo on jäänud koroona teisest lainest peaaegu puutumata

10.02.21 VÄLISMAA ... Kui aasta tagasi tabas koroonaviirus Euroopas esimesena Põhja-Itaalia Bergamo piirkonda, siis viiruse teine laine on sealt mööda läinud peaaegu ohvriteta. Teadlaste hinnangul on piirkonnas tekkinud paljuräägitud karjaimmuunsus.

Riisalo viib surnult sündinud laste peredele sünnitoetuse maksmise valitsusse

10.02.21 EESTI ... Surnult sündinud laste pered peavad ebaõiglaseks, et neil ei võimaldata panna oma lapsele ametlikult nime ning neile ei laiene õigused mitmetele toetustele ja hüvitistele. Valitsuse vahetamise järel tegeleb neile peredele võrdsete võimaluste tagamisega sotsiaalministeerium minister Signe Riisalo juhtimisel, kes lubab sünnitushüvitise maksmise küsimuse viia valitsusse.

Henrik Roonemaa: taskuhäälingud rikastavad Eesti meediamaastikku

10.02.21 ARVAMUS ... "Pealtnägija" reporter Taavi Eilat uuris, miks on Eestis üha enam hoogu kogumas taskuhäälingud. Henrik Roonemaa arvates on podcast'ide üheks plussiks Eesti meedimaastiku rikastamine.

Surma trotsiv vabasukelduja elas teel rekordini üle dramaatilisi hetki

03.02.21 TEISED ALAD ... Kaspar Eevald on elukutselt logistik, mis ei kõla kuigi ekstreemselt, teisalt on 31-aastane rakverelane Eesti rekordiomanik vabasukeldumises, mis on ilmselt üks surmapõlgavamaid spordialasid. Detsembris Egiptuses püstitatud 101-meetri rekordist on juba siin-seal räägitud, aga nüüd näitab ta "Pealtnägijale" varem nägemata kaadrites, mida see tegelikult tähendas.

"Pealtnägija": kohtus õiguse saanud ema ei pääse siiski lapseni

07.10.20 EESTI ... Lahku läinud Eesti-Iraani paar vaidleb kolmeaastaseaastase tütre hooldusõiguse üle ning kuigi ema sai kohtus õiguse võrdselt lapsega suhelda, siis reaalsuses isa seda ei võimalda. Selle nädala "Pealtnägijale" rääkis loo viimase astme vähki põdev ema, kellel puudub kohtuotsusest hoolimata võimalus kohtuda oma lapsega.

"Pealtnägija": Kristjan Pihl tööl koroonaosakonnas, osa kaks

27.01.21 EESTI ... Milline näeb välja Eesti suurim meditsiinikriis seespoolt ja millist lõivu maksavad inimesed, kes teisi päästavad? Selliste küsimustega asus "Pealtnägija" toimetaja Kristjan Pihl tööle hooldajana Eesti suurima, Põhja-Eesti regionaalhaigla koroonaosakonnas.

Pärnumaal puhkes tüli Uulu kalmistu värava sulgemisest autodele

27.01.21 EESTI ... Pänumaal suleti ühe vanahärra suureks pahameeleks Uulu kalmistu väravad mootorsõidukitele. Puhkes tüli, mille käigus vanahärra kaebas kuni õiguskantslerini. "Pealtnägija" selgitas, mis on liiklusreeglid Eesti kalmistutel.

"Pealtnägija": Donald Trumpi alternatiivne antoloogia

20.01.21 VÄLISMAA ... Ameerika Ühendriikide 45. presidendi Donald Trumpi pärandit analüüsitakse "Aktuaalses kaameras", "Välisilmas" ja teistes tõsistes saadetes, aga "Pealtnägija" popkultuuri toimkond meenutas teda veidi teise nurga alt.

Klubivendadele vaktsiini pakkunud haiglajuht: täna seda ilmselt ei teeks

20.01.21 EESTI ... Valga haigla juht, Reformierakonna liige Margus Ulst selgitas "Pealtnägijale" antud pikas intervjuus täpsemalt, mis asjaoludel ta pakkus Tartu Rotary klubi vendadele eelisjärekorras vaktsineerimist ning kas ta sellest loost ka midagi õppis.

"Pealtnägija": Valga haigla juht pakkus koroonavaktsiini klubivendadele

19.01.21 EESTI ... Koroonavaktsineerimine venib ja eelmisel nädalal tabas seda tagasilöök, kui selgus, et Pfizeri vaktsiinitarned viibivad. Seda tähelepanuväärsem on "Pealtnägija" kätte jõudnud kirjadest nähtuv, et Valga haigla juht ja Reformierakonna liige Margus Ulst pakkus vaktsiini väljaspool järjekorda oma Rotary klubi vendadele, kelle hulgas on palju prominente.

"Pealtnägija": Prantsuse tõsielutäht proovib Eestis loodud firmaga maailma vallutada

13.01.21 INIMESED ... Üha sagedamini kuuleme omal alal edukatest välismaalastest, kes otsustasid Eestisse kolida, et nautida suhtelist privaatsust, looduslähedust ja muid võimalusi, mis väikeriigil pakkuda. Sellesse ritta kuulub ka 45-aastane Taig Khris, kes kuus aastat tagasi Tallinna kolis ja pani püsti suurte maailmavallutusplaanidega idufirma.

Tais on üha rohkem hooldekeskusi Euroopa ja USA vanuritele

13.01.21 VÄLISMAA ... Tais on avatud üha enam hooldekeskusi Euroopa ja USA vanuritele ning dementsetele.

Olukord erihooldekodudes: kehvad töötingimused ja rutiinsed kallaletungid

13.01.21 EESTI ... Isegi enne koroonakriisi olid Eesti erihoolekodud, kus on kokku 2200 psüühikahäirega inimest, suhteliselt kinnine ja varjatud maailm. Seda tähelepanuväärsem on, kui rida hooldekodu töötajaid tuli välja ja rääkis oma nime ning näoga puudustest ja probleemidest.

Elmo Nüganen teatrist lahkumisest: see ei ole äkkotsus

07.01.21 TEATER ... Jõuluajal teatas Elmo Nüganen Linnateatri peanäitejuhi kohalt lahkumisest, ehkki teatril läheb justkui suurepäraselt. See pole tema sõnul aga lõpp, vaid uue lehekülje keeramine.

"Pealtnägija": abielureferendumi punane joon on samasooliste paaride laste saamine

06.01.21 EESTI ... Kui kõrvale jätta loosungid ja poliittehnoloogia, siis abielureferendumi ja geiabielu punane joon on küsimus, kas homopaarid võivad lapsi saada ja neid võrdselt kasvatada. "Pealtnägija" rääkis veel kord konflikti osapooltega

"Särav aastavahetus ETV-s": Laulja Lepatriinu maalib lisaks lõuendile ka oma nägu

31.12.20 TELESAATED ... Lisaks laulmisele tegeleb laulja Lepatriinu ka maalimise ja grimeerimisega ning katsetab saates "Särav aastavahetus ETV-s" kätt saatejuht Marko Reikopi peal.

"Särav aastavahetus ETV -s": Dawhy Not esines Tiiu lauluga "Nukuke"

31.12.20 TELESAATED ... Ansambel Dawhy Not kandis saates "Särav aastavahetus ETV-s" ette Tiiu 1990. aastatest pärit laulu "Nukuke".

Ülle Lichtfeldt: mu kõige toredam aastavahetus oli Pärnus prügikastide taga

31.12.20 TELESAATED ... Oma üheks kõige meeleolukamaks aastavahetuseks peab näitleja Ülle Lichtfeldt seda, kui ta kolleegidega Pärnus kahe esinemise vahel tänaval lonksu šampust võtta sai ja siis lavale tagasi tormas.

Spordihingega Rein vajas 25 000 eurot maksvat ravi: see lõi ikka päris külili alguses

28.12.20 JÕULUTUNNEL ... Endine sportlane ja spordiedendaja Rein Leppik sai mõned aastat tagasi vähidiagnoosi, mille puhul keemiaravi ei aidanud.

Mitu aastat vähiga võidelnud Kristi: tekib küsimus, mida olen elus valesti teinud?

28.12.20 JÕULUTUNNEL ... Kui Haigekassa vahendid vähiraviks ammenduvad, siis tuleb mängu väljend, et edasine ravi või konkreetne uus ravim pole kulutõhus. Kristi on üks neist, kes saab vähiravifondi abil kallist ravi.

Vähidiagnoosi saanud Pille asus pärast ravi ise teisi aitama

28.12.20 JÕULUTUNNEL ... Vähidiagnoosiks ei ole keegi kunagi valmis ja ootamatult tabas see ka Pille Retterit. Kolm aastat tagasi opereeriti tema jalale tekkinud tavalist veenilaiendit. Arstid märkasid ka kühmukest veenilaiendi all ja see vajas juba edasist uurimist.

"Jõulutunnel" kogus vähiravifondi Kingitud Elu toetuseks 657 300 eurot

28.12.20 JÕULUTUNNEL ... Esimesel jõulupühal ETV ja ETV+ eetris olnud heategevussaade "Jõulutunnel" kogus esmaspäeva hommikuks vähiravifondi Kingitud Elu toetuseks 657 300 eurot.

Vähiga võitlev Kaia Iva: tasub mõelda, mida täna teha, et homne päev oleks rõõmsam

27.12.20 JÕULUTUNNEL ... Poliitik Kaia Ival avastati möödunud aastal munasarjavähk. Kuna haigus endast tavaliselt kuidagi märku ei anna, siis avastatakse see sageli alles hilises staadiumis, just nagu Kaia puhulgi.

"Jõulutunnel" | Nele-Liis Vaiksoo esitas Valter Ojakääru loo "Olematu laul"

25.12.20 MUUSIKA ... Nele-Liis Vaiksoo astus üles heategevussaates "Jõulutunnel" ja kandis ette Valter Ojakääru loo "Olematu laul", mille sõnad on kirjutanud Leelo Tungal.

Pärnu linnaorkester esitas "Jõulutunnelis" legendaarset jõululaulu "Saanisõit"

25.12.20 MUUSIKA ... Heategevussaate "Jõulutunnel" stuudios oli kohal Pärnu linnaorkester, kes kandis stuudios ette ka Leroy Andersoni legendaarse jõulualulu "Saanisõit".

Sten Heinoja: tervenesin leukeemiast tänu oma vennale

25.12.20 INIMESED ... Pianist Sten Heinojal käis heategevussaade "Jõulutunnel" külas ka 15 aastat tagasi, kui toona veel noor poiss rääkis võitlusest leukeemiaga. Muusik kinnitas aga, et tänaseks ei suuda ta oma keerulise haiguse nime isegi täpselt välja lugeda.

Toivo Tänavsuu: oleme sel aastal 300 000 euroga miinuses

25.12.20 INIMESED ... Heategevussaade "Jõulutunnel" kogub 25. detsembril annetusi Hille Tänavsuu vähiravifondi Kingitud Elu SA toetuseks. Fondi juhatuse liikme Toivo Tänavsuu sõnul on tänavune aasta olnud keeruline, kuna paljud üritused, kus annetusi koguda, on ära jäänud, kuid abivajajaid pole sellele vaatata kuhugi kadunud.

"Pealtnägija": 11-aastane Herman Avandi intervjueeris David Vseviovit

16.12.20 INIMESED ... "Pealnägija" noorim külalisautor, 11-aastane Herman Avandi õpib Pärnu Sütevaka gümnaasiumi 5. klassis, aga käib juba näitlejast isa Märdi jälgedes – lisaks väiksematele esinemistele on Herman hetkel vändatava mängufilmi "Erik Kivisüda" peaosas. Äreva, paljude meelest ajaloos pöördelise 2020. aasta lõpuks palus Herman vestlusele David Vseviovi. Mis nõu annab armastatud ajaloolane ja mõtleja endast täpselt 60 aastat nooremale?

"Pealtnägija": Tanel Padar tegi vabatahtliku päästjana 24-tunnise tööpäeva

16.12.20 ELU ... Tänavuse "Pealtnägija" jõulusaate jaoks läbis Tanel Padar vastavad kursused ja testid ning munsterdas end vabatahtlikuks päästjaks. Eesmärk oli ühelt poolt end proovile panna, aga ka küsida – miks ähvardab neid mehi ja naisi, kes teisi tulest ja muudest ohtudest päästavad, tihti ennast läbipõlemine?

"Pealtnägija": Anne Veski uuris, mis on taliujumise fenomen

16.12.20 ELU ... Läinud reedel purustati Eestis taliujumise maailmarekord, kui 505 vahetusega veedeti paarikraadises vees kokku viis tundi. See on vaid üks näide Eestit tabanud taliujumise ja karastamise buumist, et mitte öelda hullusest. On see koroonahirm, trennide sulgemine või miski muu ning kas külm vesi lahendab kõik probleemid – küsib "Pealtnägijas" armastatud laulja ja end külmakartlikuks inimeseks nimetav Anne Veski.

Galerii ja video: "Jõulutunnelit" veavad tänavu Katrin Viirpalu ja Margus Saar

14.12.20 JÕULUTUNNEL ... 25. detsembril on ETV eetris traditsiooniline heategevussaade "Jõulutunnel".

"Jõulutunneli" annetusliinid avatakse 14. detsembril

10.12.20 JÕULUTUNNEL ... 25. detsembril ETV ekraanile jõudev heategevuslik pühadeprogramm "Jõulutunnel" kogub tänavu annetusi vähiravifondi Kingitud Elu toetuseks. Annetusliinid avatakse juba esmaspäeval, 14. detsembril.

Viimased suured mammutid elasid tänapäeva Eesti aladel

09.12.20 LOODUS ... Eestis on viimase seisuga tehtud vaid 34 ametlikku mammutileidu, aga vähestest leidudest hoolimata on Eesti teadlased andnud oma panuse mammuti elu uurimisse. Uuringust on selgunud, et viimased mammutid olid Eesti aladel 10 000 aastat tagasi.

Mammutite luude kaevandamise tõttu hävineb väärtuslik osa ajaloost

09.12.20 AJALUGU ... Jakuutias kougitakse igikeltsast välja kümnete tuhandete aastate vanuseid mammutite, karvaste ninasarvikute ja teiste suurulukite kihvu, sarvi ja võhkasid, mis maksavad kohati rohkem kui kuld. Teadlased jälgivad rüüstamist vastuoluliste tunnetega ja ametnikud pigistavad silma kinni, sest järelevalve maailma ühes kõige hõredamalt asustatud piirkonnas on problemaatiline.

"Insight": kelm rikkus kümneid elusid ja tekitas miljoni euro eest kahju

09.12.20 EESTI ... Kolm aastat tagasi kelmuse eest süüdi mõistetud kurjategija pöördus katseaja lõppedes vanade trikkide juurde tagasi. Veendes inimesi võtma enda nimel laenu, rikkus kelm eeldatavasti 50-60 ohvri elu. "Insight" uuris, miks osutus primitiivne skeem sedavõrd edukaks ning milline karistus ootab selle kasutajat.

"Pealtnägija": puidumassi määramine taastuvaks kütuseks soodustab lageraiet

02.12.20 EESTI ... Euroopas võrdsustati 1990. aastatel puidu põletamine tuule- ja päikeseenergiaga, nüüd ilmneb üha rohkem, kuidas head kavatsused soodustavad lageraiet ja tegid möödaminnnes Raul Kirjanenist Euroopa pelletikuninga.

Osa nakatunutest kannatab kroonilise koroona all

02.12.20 EESTI ... Esialgsed uuringud näitavad, et umbes kümme protsenti nakatunutest kannatab pikaajaliste koroonaviiruse sümptomite ehk nn kroonilise koroona all. Pikaajalised vaegused, alates lõhnataju kaost ja lõpetadesliikumisraskustega, näivad tabavat ka neid, kes põdesid COVID-19 kergelt.

"Pealtnägija": pedofiiliaravi süsteem vajab eksperdi sõnul muudatusi

02.12.20 EESTI ... Eestis on mitmeid seksuolooge ja nõustajaid, kuid vaid psühholoog Margus Veem tegeleb peamiselt pedofiilidega. Tema sõnul on praegune süsteem, kus karistuste kõrval ravi peaaegu pole, sisuliselt enesepettus ja nõiaring ning süsteem oleks vaja ümber vaadata.

"Jõulutunnel" kogub tänavu raha Vähiravifondile Kingitud Elu

30.11.20 TELE/RAADIO ... Eesti Televisiooni traditsiooniline heategevuslik pühadeprogramm "Jõulutunnel" ulatab sel aastal abikäe vähihaigetele ja ühendab jõud Vähiravifondiga Kingitud Elu.

Rinnavähist taastuv Marju: ma ei jäta oma elu elamata

30.11.20 TELE/RAADIO ... Aqva hotell ja spa veekeskuse juht Marju Tamm sai oma vähidiagnoosist teada tööle sõites. Ta tunnistas "Ringvaatele", et kui ta kuulis arstilt oma vähidiagnoosist, tekkis tal hetkeks hirm ja ka enesehaletsus. "Aga paar pisarat ja sõitsin edasi." Ta tõdes, et ka vähidiagnoosiga ei tohi elu elamata jääda.

"Pealtnägija": Kalev Mark Kostabi kaugjuhib oma New Yorgi ateljee tööd

25.11.20 PEALTNÄGIJA ... Sel reedel saab 60-aastaseks rahvusvaheliselt kuulsaim elusolev Eesti kunstnik Kalev Mark Kostabi. "Pealtnägija" korraldas telesilla sünnipäevalapse stuudiosse New Yorgis.

Eesti otsib tuntud eksortsistile mantlipärijat deemonite väljaajamiseks

25.11.20 PEALTNÄGIJA ... Sel nädalal ilmus eesti keeles katoliku kiriku endise peaeksortsisti Gabriele Amorthi mälestusteraamat. Võiks arvata, et eksortsism ehk deemonite välja ajamine on Hollywoodi pärusmaa või toimus viimati keskajal, aga tegelikult on see nii katoliku kui õigeusu kirikus 21. sajandil täiesti olemas ka Eestis.

"Pealtnägija": üleminekutoetus põlduritele kui surnud lehma maksmine

25.11.20 EESTI ... Surnud lehma toetus – nii nimetavad kriitikud riigikassast põllumeestele makstavat üleminekutoetust ehk top-up-i. "Pealtnägija" välja küsitud andmed näitavad, et kuni 20 protsenti top-up-ist ehk mitu miljonit eurot aastas, makstakse tegevuste eest, mida tegelikult ei toimu, kuid tegu ei ole suuremahulise pettuse, vaid eurobürokraatia eripäraga.

Video: Anett tutvustas debüütalbumit "Morning After"

20.11.20 MUUSIKA ... Laulja ja laulukirjutaja Anett avaldas digitaalselt esimese täispika albumi "Morning After", millel teevad kaasa Rita Ray ja Yasmyn. R2 Live raames tutvustas laulja reedel, mida uuelt plaadilt oodata on.

Vabatahtlikud erakud on Jaapanis üha suurem sotsiaalne probleem

18.11.20 VÄLISMAA ... Jaapanis on hinnanguliselt miljon inimest, kes on end vabatahtlikult rohkem või vähem ühiskonnast eraldanud. Need erakud ehk hikikomorid on saamas seda suuremaks sotsiaalseks probleemiks, et nüüd jõuavad seni nende eest hoolitsenud vanemad kõrgesse ikka.

eesti laulukese punktitabel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: