Telesaated

Ülikoolid püüavad ahistamiskaebusi lahendada asutuse sees

16.01.20 ... Eesti ülikoolides on viimaste aastate jooksul ahistamisjuhtumeid menetletud rohkem, kui seni avalikkuseni on jõudnud. Tõsi, kriminaalasju enamasti algatatud pole, vaid süüdistused lahendati õppeasutuse sees.

Imeliku osatäitja Rein Aedma "Kevadest": mind pleegitati blondiks, mis oli väga vaevaline protsess

15.01.20 ... Täpselt 50 aastat tagasi esilinastus Oskar Lutsu samanimelisel romaanil põhinev mängufilm "Kevade", mis hiljem valiti Eesti sajandi filmiks. Selle aasta veebruaris jõuab ekraanile viimane jagu "Talve", kus paljud nüüd juba küpses eas näitlejad uuesti. Seetõttu otsis Kristjan Pihl üles omaaegsed lapstähed, kellest kõige kaugemale – vähemasti geograafilises mõttes – on jõudnud Imelik ehk Rein Aedma.

"Pealtnägija": Tartu ülikool uurib järjekordset ahistamissüüdistust

15.01.20 ... Järjekordne ahistamissüüdistus Tartu ülikoolis paneb muu hulgas küsima, kust jookseb lubatud seksuaalse läbikäimise piir õppejõudude ja üliõpilaste vahel ning algab ärakasutamine, kas professorile on rohkem lubatud, kui ta toob endaga kaasa suure projektiraha, ning kuivõrd on Eesti ülikoolid üldse ahistamise ja võrdse kohtlemise probleemiga tegelemiseks valmis.

Vahur Kersna ekskursioon Washingtoni spioonimuuseumis sisaldab viiteid Eestile

15.01.20 ... Vahur Kersna viib ekskursioonile Washingtoni spioonimuuseumisse, mis peidab endas maailma märgilisemaid luureesemeid ja -tehnikat. Lõbus ja hariv ekskursioon sisaldab ka väikeseid viiteid Eestile.

Kuula "Jõulutunneli" kontserdil kõlanud lugusid

14.01.20 ... 21. detsembril toimus Tartus "Jõulutunneli" kontsert, mis jõudis hiljem ka tele-eetrisse. Kahjuks kõik kontserdil kõlanud laulud ekraanile ei mahtunud, nüüd on neid võimalik eraldi nautida.

Tamro juhatuse liige: hulgimüüja on haiglaapteekidele logistik

09.01.20 ... Benu apteeke omava ravimite hulgimüüja Tamro Eesti juhatuse liikme Tanel Kuusmanni sõnul on hulgimüügifirma logistik, kes vahendab rohtusid tootjalt haiglaapteekidele ega kujunda ravimite hindasid.

Juubilar Andres Tarand: võimukandjad on rahva teenrid

08.01.20 ... Maailmas on vaid üks mees, kes saab kirjutada elulookirjeldusse, et on talvitunud Antarktikas, aidanud taastada ühe riigi iseseisvuse, asutanud erakonna ja olnud peaminister. Loomulikult on see klimatoloog Andres Tarand, kes tähistab sel laupäeval 80. sünnipäeva.

"Pealtnägija": ravimeid müüakse tavainimesele alghinnast kordades kallimalt

08.01.20 ... "Pealtnägijal" õnnestus kätte saada 2018. aastast pärit andmebaas haiglate ja jaeapteekide sisseostuhindadega, mis näitab millise hinnaga müüsid hulgifirmad ravimeid haiglatele ja jaeapteekidele.

Tartu mutantrotid aitavad päästa kümneid lapsi haruldase geenihaiguse küüsist

08.01.20 ... Tartu Ülikooli mutantrottide abil leitud ravi aitas päästa kümneid Wolframi sündroomi põdevaid lapsi igapäevastest süstidest. Pikas plaanis loodavad teadlased pidurdada ka sündroomiga seotud vananemist ja ravida teisigi raskeid aju närvirakke hävitavaid haigusi.

Saade: R2TV 8.osa

06.01.20 ... R2TV võtab lõppeva aasta kokku saatelõikude mosaiigiga. Kui soovid näha katkenditest enamat, siis tutvu meie musaajakirjandusliku menüüga, kliki ja naudi!

Vaata ja kuula kõiki "Jõulutunnelis" kõlanud laule

27.12.19 ... 25. detsembris eetris olnud "Jõulutunnel" paitas kõrva ka arvukate muusikapaladega. Nüüd on võimalus neid kõiki veel kord nautida.

Kuula, kuidas kõlab "Shallow" Sissi ja Uku Suviste esituses

26.12.19 ... "Jõulutunneli" saates kõlas Sissi Benita ja Uku Suviste esituses parima filmimuusika Oscariga pärjatud lugu "Shallow".

Galerii: "Jõulutunnel" tõi meeleolukat muusikat ja külalisi

26.12.19 ... 25. detsembri täitis ETV eetris traditsiooniliselt "Jõulutunnel" koos mitmekülgsete külaliste ja hea muusikaga.

Priit Loog ja Reimo Sagor: Eesti filmitegijad on väga professionaalsed

26.12.19 ... Näitlejad Priit Loog ja Reimo Sagor rääkisid "Jõulutunnelile" antud intervjuus oma suurtest filmirollidest ja Eesti filmi hetkeseisust.

"Jõulutunnel" on kogunud miljööteraapilise ravikodu rajamiseks üle 260 000 euro

25.12.19 ... Esimesel jõulupühal oli traditsiooniliselt ETV eetris heategevussaade "Jõulutunnel", mis toetab sel aastal miljööteraapilise ravikodu rajamist psüühiliste traumadega lastele ja noortele.

Kristjan Pihl laulis "Jõulutunnelis" koos Curly Stringsiga

25.12.19 ... Juba tuntud kollektiivide kõrval toimus "Jõulutunnelis" ka üks muusikaline üllatus, kui koos Curly Stringsiga astus lavale saatejuht Kristjan Pihl. Ühiselt tuli ettekandele Curly Stringsi lugu "Miks sa murrad mind".

Klavan otsusest Liverpoolist lahkuda: ma ei ole seda kahetsenud

25.12.19 ... "Jõulutunneli" stuudios käis külas Eesti aasta meesjalgpallur Ragnar Klavan koos enda abikaasa Lili, kahe poja ja oktoobris sündinud pesamuna Lunaga.

Liisa Pakosta: Eestis on kahjuks psüühilised probleemid pigem tabuteema

25.12.19 ... Heategevussaates "Jõulutunnel" oli külas võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta, kes selgitas, kuidas peaks ühiskond suhtuma nendesse inimestesse, kellel on psüühilised probleemid.

"Jõulutunnelis" esines Miljardid

25.12.19 ... Heategevussaates "Jõulutunnel" esines ansambel Miljardid, kes esitasid loo "Tule koju".

Vormel-1 sarja pürgivat Jüri Vipsi on autospordimaailmas aidanud kunagine anne

25.12.19 ... "Jõulutunneli" stuudios oli külas vormel-3 sarjas kihutav Jüri Vips, kes soovib lähitulevikus jõuda vormel-1 MM-sarja karusellile, kus kiirus ja tähelepanu on veelgi suuremad.

"Jõulutunnelis" esinesid Lasteekraani muusikastuudio mudilased

25.12.19 ... Heategevussaate "Jõulutunnel" stuudios olid külas ka Lasteekraani muusikastuudio (3-4aastased) mudilased, kes kandsid ette jõululaulu "Päkapikk".

Lastemaja juht: tihti ei usuta ega kuulata lapsi

25.12.19 ... Ants Lusti tegi "Jõulutunnelisse" videoloo lastemajast, mis on väärkoheldud lastele mõeldud asutus, kus on Sotsiaalkindlustusameti toel olemas nii psühholoog, uurija kui ka prokurör.

"Jõulutunnelis" esines Lenna

25.12.19 ... Heategevussaate "Jõulutunnel" stuudios astus üles Lenna, kes esitas koos ansambliga loo "Kolm korda".

"Jõulutunnelis" esines Justament koos Inga Lungega

25.12.19 ... Saates "Jõulutunnel" astus lavale ansambel Justament koos Inga Lungega, ettekandele tuli lugu "Detsember".

Kersti Kaljulaid: tuleme ühiskonnast, kus häbeneti ka seda, kui peres oli Downi sündroomiga laps

25.12.19 ... Kristjan ja Anna Pihl kohtusid president Kersti Kaljulaidi Tallinnas asuvas naiste kriisikodus, et rääkida sellest, miks meie ümber on nii palju katkise hingega lapsi.

Vaimulik Annika Laats: peame olema terased, et meie kaunid aated ei muutuks kurjuseks

25.12.19 ... "Jõulutunneli" stuudios olid külas vaimulik Annika Laats ning näitleja Henrik Kalmet, kes aitasid vaadata tagasi möödunud 2019. aastale ning tõid välja mõned tendentsid, inimesed ja sündmused, mis seda aastat meenutama jäävad.

Miljööteraapilises ravikodus elanud Laura: see on nagu teine kodu

25.12.19 ... Silvia Karro kohtus "Jõulutunneli" videoloos Lauraga, kes oli mitu korda haiglas kinnises osakonnas ja on nüüd teist aastat Pepleri ravikodus. 18-aastane tüdruk käib ise Masingu koolis, aga tahab juba sealt ära minna ja iseseisvalt elama asuda.

Miljööteraapilise ravikodu eestvedaja: praegused ravivõimalused pole paljudele lastele piisavad

25.12.19 ... "Jõulutunneli" stuudios olid külas loodava miljööteraapilise ravikodu eestvedajad Anne Daniel-Karlsen ja Ants Johanson, kes selgitasid, miks sellist asutust üldse vaja on ning mida seal psüühiliste traumadega laste ja noortega üldse tehakse.

Galerii: "Jõulutunnelis" esinevad tuntud Eesti muusikud ja bändid

23.12.19 ... Traditsiooniliselt on 25. detsembril ETV eetris heategevussaade "Jõulutunnel", kus südamlike intervjuude ja videolugude kõrval astuvad lavale ka mitmed tuntud Eesti muusikud.

ETV eetrisse jõuab "Jõulutunneli" esimene saade

21.12.19 ... Laupäeval kell 20.30 jõuab ekraanile "Jõulutunneli" esimene saade, mida juhib Hannes Hermaküla. Saade selgitab, miks ja kellele on miljööteraapilist ravikodu vaja ning kuidas töötab ja tervendab sarnane ravikodu Rootsis, Järnas, ning milline saab olema Eesti oma Peedus.

Eesti juhtivpsühhiaatrid toetavad noorte miljööteraapilise ravikodu loomist

21.12.19 ... "Psühhiaatriliste probleemidega noorte rehabiliteeriv ja ennetav keskus oleks Eesti maastikul ainulaadne ja äärmiselt vajalik ning eeskuju teiste samalaadsete keskuste loomisel üle kogu Eesti," märgivad Eesti psühhiaatrite seltsi esindajad oma toetusavalduses "Jõulutunneli" tänavusele heategevusprojektile.

"Jõulutunneli" toel rajatav ravikodu mudel töötati Rootsis välja juba 80 aastat tagasi

18.12.19 ... Eesti pikima ajalooga heategevussaade "Jõulutunnel" tuleb juba 20. korda. ETV päevakajaliste saadete juht Peep Kala selgitas "Terevisioonis", miks toetab heategevussaade sel korral miljööteraapilise ravikodu rajamist Eestisse.

Urmas Viilma usutlus peaministriga: kes poliitikutest tuleks panna rahunemistuppa?

18.12.19 ... Luteri kiriku kõrgeim vaimulik Eestis, peapiiskop Urmas Viilma võttis "Pealtnägija" saates kujundlikult pihile peaminister Jüri Ratase ning küsis keskkonna teemade kõrval ka selle kohta, kuidas vältida sõnareostust ühiskonnas. Usutluses peatuti ka peaministri suhtel Jumalaga.

"Pealtnägija" | Tanja Mihhailova-Saar uuris, mis saab kliimavõitluse keskele jäävatest kaevuritest

18.12.19 ... Olgu see Greta Thunberg, uue Euroopa Komisjoni kliimaneutraalsuse eesmärgid või meie presidendi avaldused, kõik viitab, et Eesti põlevkivist loobumine ehk Põxit on möödapääsmatu ja mida varem seda parem. Kohtla-Järvel üles kasvanud laulja Tanja Mihhailova-Saar uuris meeleolusid Viru Keemia Grupi (VKG) kaevanduses.

Evelin Ilves leidis prügisukeldujatega toidupoodide jäätmetest kottide viisi söödavat

18.12.19 ... Keskkonnateadlikud prügisukeldujad pole allakäinud kodutud, vaid tihti kõrgharitud inimesed, kes otsivad ja tarvitavad näiteks supermarketite äravisatud toitu. "Pealtnägija" tegi koostööd restoranipidaja ja retseptiraamatute autori Evelin Ilvesega, et näidata, mida prügisukeldumine endast kujutab.

"Pealnägija" erisaate autoriteks on Tanja Mihhailova, Urmas Viilma ja Evelin Ilves

16.12.19 ... Selle aasta viimane "Pealtnägija" on eetris 18. detsembril, kus saate võtavad üle ootamatud kaasautorid. Tanja Mihhailova, Urmas Viilma ja Evelin Ilves uurivad erinevate vaatenurkade alt keskkonnaprobleeme.

Ravikodu psüühiliste traumadega noortele: Kellele? Miks? Kuidas?

12.12.19 ... ETV heategevussaade "Jõulutunnel" kutsub tänavu toetama ravikodu rajamist psüühiliste traumadega noortele. Ligi kümme aastat kasvanud unistus on nüüd jõudnud esimese märgilise verstapostini, kuid pikk tee miljööteraapia arendamiseni Eestis on veel minna.

Heatahtlik perekond annetas "Jõulutunneli" projektile maalapi

12.12.19 ... "Jõulutunnel" toob pühadenädalal head muusikat, südamlikke kohtumisi ja mõtlemapanevaid lugusid. Saadet juhivad Anna ja Kristjan Pihl, kelle sõnul on saate eesmärk varasemast ambitsioonikam.

"Insight": Eesti ametkonnad ei saa sekkuda plahvatusohtliku väetise salaveosse

11.12.19 ... Kui kaks nädalat tagasi paljastas ETV+ saade "Insight", kuidas sertifitseerimisfirma Inspectorate Estonia transpordib reisilennukitega Eestisse ohtliku ammooniumnitraadi näidiseid, siis ükski ametkond selle peale justkui ei reageerinud. Selgus, et kuigi tõendid salaveo kohta on kõnekad, siis Eesti ametkonnad ei saa sekkuda, sest võimalik rikkumine algab kuskil kaugel piiri taga.

"Pealtnägija": pühade aeg toob suurema hulga koduvägivalla kaebuseid

11.12.19 ... Toetudes varasemale kogemusele prognoosivad asjatundjad, et lähenevad pikad pühad toovad lisaks rõõmule tavalisest suurema hulga kaebusi lähisuhtevägivalla kohta.

Mitmed tunnustatud eesti disainerid on langenud laias maailmas loomevarguse ohvriks

11.12.19 ... Üha rohkem eesti disainereid, kunstnikke ning isegi arhitekte langeb laias maailmas plagiaadi ohvriks, vahendab ETV "Pealtnägija". Müüki paisatakse näiteks maha viksitud Tanel Veenre ehteid aga isegi ÖÖD disainerite maju.

"Jõulutunneli" tänavune heategevusprojekt on aastaid oma järge oodanud

09.12.19 ... Tänavune "Jõulutunnel" kogub annetusi hingeliste traumadega laste miljööteraapilise ravikodu loomiseks. Projekt on oma järge oodanud juba aastaid.

TV3 kevadprogrammi "Kolmeraudset" planeeritud ei ole

06.12.19 ... TV3 programmidirektor Raimo Kummer ütles, et TV3 kevadprogrammi Mihkel Raua saadet "Kolmeraudne" praegu planeeritud ei ole.

Austraalias on avatud maailma ainus koaalahaigla

04.12.19 ... "Pealtnägija" külastas Austraalias maailma ainsat koaalahaiglat, millest on pärast ulatuslikke maastikupõlenguid saanud justkui sõjakeerises välihospidal.

"Pealtnägija": kütuseärimees tegutses enda väitel õlikuninga tankistina

04.12.19 ... Avalikkuses vähetuntud kütuseärimees Mihkel Miilpaluväidab, et tegutses aastaid õlikuningas Toomas Tamme tankistina, esindades teda erinevates rohkem või vähem kahtlastes äritehingutes.

Eestlanna toodab Šveitsis nahajääkidest keskkonnasäästlikku luksuskaupa

04.12.19 ... Palju on räägitud kontoriinimestest, kes tegid ühel hetkel kannapöörde ja hakkasid kusagil kaugel maal näiteks teed või bambust kasvatama. Sellesse ritta sobib 43-aastane endine pankur Kadri Vunder-Fontana. Taavi Eilat tutvus Šveitsis tema asutatud ökoloogilise nahatööstusega, millega väidetavalt lepivad isegi veganid.

Üllar Saaremäe igatseb teatriellu tagasi tööjärgset väikest napsitamist

03.12.19 ... Riigikokku kuuluv näitleja ja lavastaja Üllar Saaremäe arvab, et alkoholi müümise ja tarvitamise alampiiri tõstmine 21. eluaastani pole mõistlik. Samuti igatseb ta tagasi aegu, kui teatris napsi võeti.

"Jõulutunnel 2019" toetab hingelt katkiste laste ravikodu rajamist

03.12.19 ... Advendiaja algusega süttivad taas ka "Jõulutunneli" tuled. ETV heategevussaade toetab tänavu psüühiliselt katkiste laste ja noorte jaoks loodavat ravikodu, mis pakub turvalist keskkonda iseendaga toimetulekuks ning hingehaavade raviks.

Video: Clicherik & Mäx andsid ERR-is minikontserdi

29.11.19 ... Räpiduo Clicherik & Mäx andis neljapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Video: Elina Born andis ERR-is minikontserdi

28.11.19 ... Elina Born andis kolmapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: