Telesaated

Ivar Murd: film Uku Kuudist on fännidokumentaal, aga ka inimlik draama

24.11.21 PEALTNÄGIJA ... Sel reedel esilinastub PÖFF-il dokumentaalfilm "u.Q", mis räägib varalahkunud andekast muusikust Uku Kuudist, aga samavõrd ka tema emast, lauludiiva Marju Kuudist. Film tugineb seninägemata koduarhiivile ja taaslavastusele ning on kummardus kahele andekale ja ekstentrilisele loojale, kes on võõrsil isegi kuulsamad kui kodumaal.

Avalikustatud dokumendid tõid päevavalgele kümnenditaguse ID-kaardi kriisi

24.11.21 EESTI ... Eesti ID-kaart saab järgmise aasta veebruaris 20-aastaseks ning eelmisel nädalal avalikustati mõned varem salastatud dokumendid. Need kinnitavad asjatundjate varasemaid kahtlusi – aastate jooksul on Eesti suures pildis väga eduka ID-kaardiga olnud siiski suuri probleeme, millest avalikkus ei tea.

Rootsis müügiks läinud Konrad Mäe teosed olid aastakümneid kadunud

24.11.21 KIRJANDUS ... Möödunud nädalal püstitati Rootsis Bukowskise oksjonimajas Eesti kunsti uued hinnarekordid, kui omaniku leidsid kaks Konrad Mäe maali, kumbki ligi 300 000 euro eest. Need kaks tööd, mis Stockholmis rekordilise hinnaga maha müüdi, olid aga ligi pool sajandit kadunud.

Vana kuld: Kontaveit käis 2013. aastal "Pealtnägijas" esikümnest unistamas

18.11.21 TENNIS ... Tänavusel WTA aastalõputurniiril finaali jõudnud Anett Kontaveit käis 2013. aastal "Pealtnägijas" rääkimas oma karjääri eesmärkidest. Üks neist on maailma edetabeli esikümnesse jõudmisega nüüd täidetud.

Eesti mägironija nakatus teel Everesti tippu koroonaviirusesse

17.11.21 ELU ... "Pealtnägija" näitas esimest korda kaadreid, kuidas Eesti esinaisalpinist Katrin Merisalu ründas maailma kõrgeimat mäetippu, aga pääses vaevu eluga.

Priipalu elanikud on 300-miljonilise elektriliini plaanitud asukoha vastu

17.11.21 EESTI ... Priipalu küla inimesed on vastu sellele, et 300 miljoni eurone elektriliinide projekt, mis peaks ühendama Eesti elektrivõrgu lahti Venemaast, tuleb nende majadele liiga lähedale. Eleringi sõnul kaalub energiajulgeolek üles üksikute kohalike ebamugavuse.

"Pealtnägija": osa tudengeid astub toetuse saamiseks fiktiivabiellu

17.11.21 EESTI ... Fiktiivabieludest räägitakse üldjuhul selles võtmes, et kolmanda riigi kodanik sõlmib paberil abielu elamisloa saamiseks, ent vähem on juttu olnud tudengite libaabieludest riigilt õppetoetuse väljapetmiseks. Haridusministeeriumi hinnangul pole probleem kuigi suur, ent abiellunutele endile võib sellisest teost sekeldusi tekkida.

Ametnikud ei anna meditsiinitöötaja juuresolekuta sündinud lastele isikukoodi

10.11.21 EESTI ... Ametkond keeldub vastsündinule isikukoodi andmast, kui ta tuli ilmale väljaspool tervishoiuteenuse osutaja vaatevälja. See omakorda tähendab, et lapsele ei saa panna ametlikku nime, võtta toetusi, puhkust.

Politsei kahtlustab meditsiiniõde koroonapasside võltsimises

10.11.21 EESTI ... Politsei pidas kolmapäeval Harjumaal kinni meditsiiniõe, keda kahtlustatakse vaktsineerimata inimestele immuniseerimise tõendite väljastamises ja selle eest altkäemaksu võtmises.

"Pealtnägija": seninägemata kaadrid Eesti eriüksuslastest Malis

10.11.21 EESTI ... Eesti kaitseväe suurim välismissioon tegutseb praegu Aafrikas Malis ja olulise osa sellest moodustab eriüksus, kes selle nädala "Pealtnägijas" pisut saladuseloori kergitab.

Kriitikute hinnangul aitavad abiorganisatsioonid Vahemere pagulaskriisile kaasa

03.11.21 VÄLISMAA ... Migrantide vool Liibüast Vahemeres asuvale Itaalia saarele Lampedusale pole lakanud ning tänavu on merel elu kaotanud üle 1000 inimese, mitteametlikel hinnangutel vähemalt kaks korda rohkem. Ühelt poolt ütlevad abiorganisatsioonid, kes pagulasi kaldale aitavad, et nende eesmärk on elusid päästa, kriitikute sõnul aga kasutavad smugeldajad neidküüniliselt ära ning olukord läheb ainult hullemaks, edastas "Pealtnägija".

"Pealtnägija": kasutatud autode turul lokkab metsik lääs

03.11.21 EESTI ... "Pealtnägija" leidis ajakirjandusliku eksperimendi käigus, et välismaal maha kantud autosid müüakse Eestis tervete pähe. Seadused on selle vastu aga hambutud ning pealegi tõstaks põhjalikum kontroll veelgi autode hindu.

Pressinõukogu otsus: "Pealtnägija" rikkus head ajakirjandustava

03.11.21 EESTI ... Pressinõukogu arutas Tehnokonsult OÜ kaebust Eesti Rahvusringhäälingus 24. märtsil 2021 eetris olnud "Pealtnägija" peale ja otsustas, et saade rikkus head ajakirjandustava.

"Pealtnägija" tegi tutvust Eesti sünkroonujujatega

03.11.21 ELU ... Eestis saab sünkroonujumist õppida Eesti Veespordialade Koolis. "Pealtnägija" uuris, kuidas Eesti sünkroonujujatel läheb ning millised on spordiala tulevikuväljavaated.

Eesti ilmselt suurima põgeneja kontol on hulk pagemisi vanglatest ja riikidest

27.10.21 EESTI ... Johannes Lapmanni võib pidada Eesti 20. sajandi suurimaks põgenejaks. Ta põgenes vanglatest, laagritest ja riikidest kokku paarkümmend korda, läbis tohutuid vahemaid, kasutas valenimesid ning punus uskumatuid skeeme. Lähipäevil möödub 73 aastat ühest tema pöörasemast pagemisest. "Pealtnägija" tegi ülevaate Lapmanni põgenemistest.

Lehise pöördumine: uurimise algatamisest oli kasu, vaimne terror lõppes

27.10.21 VEHKLEMINE ... Kolmapäevane "Pealtnägija" avas vehkleja Katrina Lehise ja tema endise treeneri Helen Nelis-Naukase lahkumineku tagamaid, kust selgus, et Lehis pöördus ekstreeneri vastu politseisse. Lehis saatis veel enne saadet omapoolse avalduse, milles kordas, et on tänulik varasemale treenerile, et ta pühendus tema treenimisele, kuid teisalt rõhutas, et õiguskaitseorganite poole pöördumine oli õigustatud, sest see lõpetas vaimse terrori ja andis võimaluse keskenduda Tokyo olümpiale.

"Pealtnägija": Katrina Lehis läks ekstreeneri vastu politseisse ja palus lähenemiskeeldu

27.10.21 VEHKLEMINE ... Vehkleja Katrina Lehis tõi otsustavate torgetega Tokyo olümpialt Eestile nii individuaalse pronksi kui naiskondliku kulla, mis on selle aasta suurimad spordisaavutused. Kuid avalikkus ei tea, et veel olulisema matši sellel teekonnal pidas ta kaks aastat tagasi, kui Lehis esitas kuriteoteate oma eelmise juhendaja Helen Nelis-Naukase vastu ahistava jälitamise tõttu ja taotles lähemiskeeldu.

Pipedrive'i asutaja ehitas üles miljardilise firma, võideldes samal ajal ajukasvajaga

20.10.21 EESTI ... Pipedrive'i asutaja Urmas Purde ehitas üles miljardieurose väärtusega tarkvarafirma, kuid paralleelselt pidas ta võitlust ajukasvajaga, mille tõttu elas üle insuldi, kolm operatsiooni ning pidi korduvalt uuesti rääkima ja kõndima õppima. Nüüd on ta vähist justkui tervenenud, agaläbib rasket taastusravi Balil.

"Pealtnägija": maksuameti kassi-hiire mäng allveesmugeldajaga

20.10.21 EESTI ... Maksu- ja tolliameti uurijad ajasid koos piirivalvega aastaid taga üle Narva jõe ja Peipsi järve salasigarette toonud Viktor Netšajevit. Nutikat ja mobiilset Netšajevit oli ülimalt keeruline tabada.

"Pealtnägija": Eesti suurim putukate erakogu leidis tee maaülikooli

20.10.21 LOODUS ... Sel suvel sai maaülikool enda kogusse juurde 50 000 putukat. Need usaldas sinna hobientomoloog Urmas Jürivete, kes on putukate kogumisele pühendanud 50 aastat.

"Pealtnägija": Elon Musk tahab inimkonnast luua multiplanetaarse liigi

13.10.21 ELU ... USA kosmoseprogramm loodab ühe rohkem miljardäri Elon Muski firmale SpaceX, mis lubab aidata inimesed uuesti Kuule, edasi Marsile ja teha inimkonnast multiplanetaarse liigi.

Haruldase geenitüübiga naine on Eestis uut neeru oodanud üle kümne aasta

13.10.21 EESTI ... Eestis on kõige kauem organisiirdamist oodanud haruldase geenitüübiga naine - üle kümne aasta ei ole talle sobilikku neerudoonorit leitud. Lootus leida talle elutähtis organ on praegu 0,1 protsenti ning naist hoiavad elus regulaarsed rängad protseduurid.

"Pealtnägija" tutvustab Eesti veemotospordi tõusvaid tähti

13.10.21 VEEMOTO ... Eesti veemotospordi tõusvad tähed on kaks 20-aastast neidu: Pärnust pärit jetisõitja Jasmiin Üpraus ning Harjumaalt pärit veevormelipiloot Sanna Aaslav-Kaasik on võitnud kahe peale juba rohkem medaleid kui mõni teine spordiala kokku. Samas on veemoto ka üpris ohtlik ning tulnud üle elada mitmeid napikaid, rääkisid hulljulged neiud "Pealtnägijas".

"Pealtnägija": puuküürniku välja tõstmiseks võib kuluda aastaid

06.10.21 EESTI ... Septembris tõsteti võõralt pinnalt välja endine seltskonnatäht ja ajakirjanik Kadi Viljak. Aktsioonile eelnes aga rohkem kui kaks aastat juriidilist juntimist, kahjustatud närvirakke ja kulusid, mis pani "Pealtnägija" loo asjaosalised küsima – kas süsteem on vigane?

"Pealtnägija": Bangladeshi vutisats pürgib Eesti rahvaliigasse

06.10.21 ELU ... Nii mõnigi rahvusgrupp on Eestis teinud laulukoori või palveringi, aga siinsed bangladeshlased moodustasid hiljuti jalgpallimeeskonna.

"Pealtnägija" Eesti viimaste karusloomakasvatajate juures

06.10.21 EESTI ... Sel suvel jõudis loomakaitseaktivistide lobitöö lõpuks sihile ja riigikogu keelustas karusloomade pidamise, andes üleminekuajaks viis aastat. "Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat istus Eesti viimaste karusloomakasvatajatega kujundlikult tööstusharu peielauda.

Runge: vabaõhumuuseumis lagunevast tööst võiksid linnud leida pesamaterjali

29.09.21 KUNST ... Kunstnik Sirje Runge alustas augustis projektiga, mille raames jättis ta oma teose "Suur armastus" Vabaõhumuuseumisse looduse kätte lagunema. Kunstnik loodab muuhulgas, et ühel hetkel hävineb töö täielikult.

"Pealtnägija": Tallinna koolid on ühishankest saadud toiduga rahulolematud

29.09.21 EESTI ... Suvel toimus Tallinna koolide toitlustamises põhimõtteline muutus – kui varem otsisid koolid toitlustajat ükshaaval, siis nüüd tehti seda paarikümnele pealinna koolile korraga. Tallinna koolide toitlustushange, kus jagati 25 miljoni euro eest lepinguid, on aga kriitikute hinnangul järjekordne kobarkäkk, mille tulemusega koolid sugugi rahul ei ole.

"Pealtnägija": 5Miinuse Estoni Kohver tegi oma karakterist kaubamärgi

29.09.21 INIMESED ... 32-aastane tartlane Kristjan Jakobson, artistinimega Estoni Kohver, on edukas räpiartist, kes loonud mitmeid hittlugusid. Nüüd on ta aga teerajaja üpris üllatavas ärinišis.

"Pealtnägija": esimene intervjuu Kabulist Eestisse põgenenud afgaani mehega

22.09.21 PEALTNÄGIJA ... Maailm oli šokis, kui Afganistani valitsus loetud päevadega kokku kukkus ja Kabulis seadis end sisse Taliban. 43-aastane Ali Afzali on üks sadadest tuhandetest, kes aitasid varem läänlasi – tema Eesti abiorganisatsiooni Mondo teenistuses – ja kelle jaoks uus fundamentalistlik režiim tähendas reaalset hukkamise ohtu.

Mailis Reps "Pealtnägijas" kuriteokahtlusest, poliitikast, raseduse katkemisest

22.09.21 EESTI ... Mailis Reps, kellest viis aastat tagasi võinuks saada president ja kes veel aasta alguses oli valitsuse üks peaarhitekte, kadus pärast paljastusi väidetava maksumaksja rahaga priiskamise kohta avalikkusest. Nüüd istus Taavi Eilat "Pealtnägijast" neljakordse ministri ja kuue lapse emaga maha, et küsida ära kõik valusad küsimused, mis vahepeal kogunenud.

Eesti esimese elektriauto projekti aktsionärid on tülli pööranud

15.09.21 EESTI ... Eesti esimese elektriauto Nobe projekti on tabanud tagasilöögid, millest viimane on tüli aktsionäride vahel. Nobe partnerid tõstavad alarmi, sest nende meelest ei hõlju automargi isa Roman Muljar lihtsalt pilvedes, vaid käitub pahatahtlikult. Muljar ise lubab jätkuvalt suurt läbimurret ja süüdistab hoopis kriitikuid katses oma elutöö kaaperdada.

Heimar Lenk: intellektuaalselt olen elu parimas vormis

15.09.21 INIMESED ... Sel nädalal 75. sünnipäeva tähitsav Heimar Lenk kinnitas "Pealtnägijale", et tänavu ta enam kohalikel valimistel ei kandideeri, kuna tema aeg sai otsa. Teisalt rõhutab ta, et on intellektuaalselt oma elu parimas vormis.

Üha enam vanemaid alustab beebiga suhtlemist viipekeeles

15.09.21 EESTI ... Kolm aastat tagasi hakati Eestis väikelapsi viiplema õpetama, mis võimaldab nende vanematel aru saada, mida nende isegi nooremad kui aastased järeltulijad tegelikult tahavad, edastab ETV saade "Pealtnägija".

ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" ootab ettepanekuid abivajajate toetamiseks

13.09.21 JÕULUTUNNEL ... ETV heategevussaade "Jõulutunnel" jätkab oma missiooni ka tänavu. Septembri lõpuni oodatakse organisatsioonidelt taotlusi abivajajate toetamiseks.

"Pealtnägija" 48 tundi Alar Karise presidendiks valimise teel

08.09.21 EESTI ... "Pealtnägija" kaamera ja mikrofon saatsid Eesti kuuendaks presidendiks valitud Alar Karist tema elu kõige otsustavamatel hetkedel.

Deepfake'id panevad julgeolekuspetsialiste aina rohkem muretsema

08.09.21 EESTI ... Deepfake'id ehk süvavõltsingud panevad julgeolekuspetse üha rohkem muretsema. Oht ei ole teoreetiline, sest kevadel toimuski väidetav deepfake operatsioon Eesti poliitikute vastu.

Salajased kaadrid "Pealtnägijas": ulatuslik passiäri toimis kui kellavärk

26.05.21 EESTI ... "Pealtnägija" sai salaja salvestatud kaadrid sellest, kuidas Eestis ebaseaduslik passiäri käis. Kuigi aprillis mõisteti fiktiivsete dokumentide müügis lõplikult süüdi 70-aastane Ljubov Genrihson, leidis "Pealtnägija, et lugu pole praeguseks päriselt läbi, sest kümneid tema kliente ähvardab tagantjärele dokumendi tühistamine.

"Pealtnägija" võttis 22. hooaja kokku

26.05.21 EESTI ... ETV saade "Pealtnägija" võttis kolmapäeval kokku oma 22. hooaja.

"Pealtnägija": mis põhjustas Eestis kopteribuumi?

26.05.21 EESTI ... Kui kümme aastat tagasi oli Eestis eraomanduses kuus helikopterit, siis nüüd on neid juba 11. Üha rohkem entusiaste, nende hulgas ka üks endine peaminister, läbib kopteripiloodi koolituse, mis maksab ei vähem ega rohkem kui 45 000 eurot. Miks on Eestit tabanud väikestviisi kopteribuum, kaardistab kolmapäevane "Pealtnägija".

"Pealtnägija": Tartu külje all tegutseb üks Euroopa paremaid Porsche-ennistajaid

19.05.21 ELU ... Eestis Tartu külje all Porsche-ennistajana tegutsev rootslane Urban Eriksson on nii nõutud, et oligarhid, naftašeigid ja teised kollektsionäärid on valmis ootama aastaid, et kallid mänguasjad tema garaaži ennistamisele tuua. Kristjan Pihl uuris "Pealtnägijas", kuidas Erikssoni äri õitseb.

Doonorkoerad ja -kassid päästavad liigikaaslaste elusid

12.05.21 EESTI ... Nagu inimeste operatsioonide puhul on vaja verd üle kanda, on seda vaja ka loomakirurgias. Eestis ongi mõned neljajalgsed doonorid, kes selleks puhuks oma verd korduvalt annetanud. Lisaks koertele on olemas ka doonorkassid.

"Pealtnägija": rändekriis tõi Eestisse viiendiku lubatud pagulastest

05.05.21 EESTI ... Viie aasta eest Euroopa Liitu räsinud rändekriisi ajal lubas Eesti vastu võtta kuni 550 pagulast, kellest siia jõudis 213 ning praeguseni elab Eestis ainult sadakond. "Pealtnägija" vaatles rändekriisi arenguid selle kõrghetkel ning järel, mõju Eesti poliitikale ja ühe Süüriast saabunud pere käekäiku.

"Pealtnägija": korteriühistud on hädas partisanisõda pidavate elanikega

05.05.21 EESTI ... Üha rohkem on üle Eesti äravahetamiseni sarnaseid lugusid, kus üks elanik hakkab kortermajas pidama partisanisõda, sest kahtlustab, et naabrid mürgitavad või jälitavad teda. Kõik saavad aru, et tegu on probleemiga, mis vajab pigem meditsiinilist abi, aga sunniviisiliselt seda anda ei saa, teatas "Pealtnägija".

"Pealtnägija": milline peaks olema presidendi abikaasa roll?

05.05.21 INIMESED ... Üha rohkem spekuleeritakse, kes võiks olla järgmine president, aga seni pole räägitud, et seoses võimaliku riigipea vahetumisega saame ilmselt ka uue esileedi või -härra. Milline peaks olema presidendi kaasa roll, uuris "Pealtnägijas" Piia Osula.

"Pealtnägija": riik on jätnud dementse memme abita ja meeleheitel pere üksi

28.04.21 EESTI ... ETV saade "Pealtnägija" kirjeldas sel nädalal lugu Liivist ja tema 85-aastasest voodihaigest emast, kes karjub lakkamatult südantlõhestavalt ning abi kuskilt ei saa, sest asutused viskavad juhtumit ühelt teisele. Olukord näitab kätte lüngad süsteemis, mille all kannatavad praegu hinnanguliselt kümned pered Eestis.

Kuno Tehva "Pealtnägijas": Pohlak küsis, kas saaksin aidata Lilleküla staadioni päästa

28.04.21 JALGPALL ... Kui märtsis puhkes klubis seksuaalse väärkohtlemise skandaal, kuulis ka kõige vutikaugem eestlane Nõmme Kaljust. Alustades kasvõi klubi roosast värvist ja lõpetades, kuidas klubi juht Kuno Tehva ei karda vastuollu minna Eesti jalgpalli kroonimata kuninga Aivar Pohlakuga, on selge, et Kalju filosoofia on mängu muuta nii otseses kui ülekantud tähenduses.

Eesti on e-vaktsiinipassi juurutamises esirinnas

21.04.21 EESTI ... Pandeemiaga maadlevas maailmas saab ilmselt vähemasti reisimises uueks reaalsuseks e-vaktsiinipass. Eestlased on selle juurutamises esirinnas, kuid kriitikud ennustavad palju segadust ja konflikte.

Eesti kodakondsust sooviv süürlane sattus bürokraatlikku vaakumisse

21.04.21 EESTI ... Eestis hästi integreerunud süürlane sattus bürokraatlikku vaakumisse. Ehkki tal on tähtajatu elamisluba ja täidetud kõik eeldused, et saada Eesti kodakondus, keeldub riik talle seda andmast, sest Süüria ei väljasta dokumente selle kohta, kas mees on eelmisest kodakondsusest vabastatud. Sarnane probleem on Eestis mitmel inimesel.

"Pealtnägija": põlengus maja kaotanud pereema pööras ehitajaga tülli

21.04.21 EESTI ... Seitsme lapse ema Rita Igot tabas hiljuti kaks suurt saatuselööki - algul hävis maja põlengus, kus said viga ka kaks last, seejärel tekkis tüli kindlustusfirma pakutud ehitajaga, kes perenaise sõnul püstitas uuesti tuleohtliku hoone. Kuigi kokkulepete sisu mäletavad osapooled erinevalt, tunnistavad mõlemad, et need tulnuks selgelt kirja panna, et hiljem vaidlusi ei tekiks, selgu "Pealtnägija" loost.

Eesti Laulu veerandfinaalid

kuula poolfinaliste

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: