Telesaated

Olga Ivanova juhib ETV+ suvesaadet

23.07.20 ... Endine Keskerakonna poliitik, kunagine Lasnamäe linnaosa vanem ning hilisem riigikogu liige Olga Ivanova juhib sel nädalal rahvusringhäälingu venekeelses telekanalis ETV+ saadet "Letnjaja studija" (Suvestuudio).

"Pealtnägija" vabandab ja täpustab väiteid seoses M.V. Wooliga

13.07.20 ... Kalatehas M.V. Wool esitas kaebuse, et 27. mail eetris olnud "Pealtnägija" hooaega kokkuvõtvas saates listeeriaprobleemi puudutanud lõigus esitati nende aadressil alusetuid süüdistusi, eksitavat infot ega kajastatud ettevõtte kirjalikke vastuseid.

"Pealtnägija" võttis 21. hooaja kokku

27.05.20 ... Kolmapäeval oli eetris selle 21. hooaja viimane "Pealtnägija" ja tegi kokkuvõtteid, mis sai saadete kangelastest pärast eetrit.

Rahvusarhiivi jõudis üle 6000 KGB tehtud foto laulva revolutsiooni ajast

20.05.20 ... Rahvusarhiivi filmiarhiivile anti 20. mail üle 6000 originaalnegatiivi, mille tegi KGB laulva revolutsiooni päevil. Valdavalt on tegu suursündmustega vahemikus 1987. kuni 1991. aastani. "Pealtnägijal" avanes võimalus nende piltidega tutvuda.

"Pealtnägija" leidis lüngad PRIA toetuste kasutamise kontrollis

20.05.20 ... Nagu teised, külvab ka Eesti riik praegu miljardeid pandeemiakahjude korvamiseks ja majanduse taaskäivitamiseks. Ent ühte esmapilgul väikest PRIA toetuste tüli uurides leidis "Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat hämmastavad lüngad rahade kasutamise kontrollis. Kõige krooniks selgus, et riik maksab enda maade kaaperdajale veel toetust peale. Miks ja kuidas?

Viimsi valla mitmekilomeetrist gaasitorustikku ei tunnista keegi omaks

20.05.20 ... Viimsi vallas Miidurannas leiti ootamatult rohkem kui kolm kilomeetrit pikk gaasitorustik, mis on aastakümneid varustanud enam kui sadat majapidamist, ent mida keegi enda omaks ei tunnista. Juriidilise farsi peaosas on suurfirmad ja ametkonnad, kuid kohalike jaoks on asi tõsine, sest neile terendab kas kallis või väga kallis lahendus, selgub ETV saates "Pealtnägija".

Sõda nähtamatu vaenlasega: 60 päeva koroonaepideemia eesliinil

13.05.20 ... "Pealtnägija" värske dokumentaalfilm pakub ainulaadse sissevaate ühe Eesti suurhaigla ja selle patsientide võitlusesse koroonaviirusega.

Koroonapatsient Enn Veskimägi: olin tugev, terve ja paari päevaga mind praktiliselt enam polnud

13.05.20 ... "Pealtnägija" teledokumentaal käsitleb koroonakriisi kulgu sündmuste tulipunktis Eesti suurimas haiglas PERH-is, kus teiste hulgas oli ravil ka suurettevõtja Enn Veskimägi.

"Pealtnägija" toob eetrisse teledokumentaali koroonakriisi keskmest PERH-is

12.05.20 ... "Pealtnägijal" oli koroonakriisi algusest peale ainulaadse ligipääs võitluse eesliinile, olles ligi kaks kuud kaameraga sündmuste tulipunktis Põhja-Eesti regionaalhaiglas.

"Pealtnägija": närviteadlase Anton Terasmaa hobi on vanade auruvedurite remontimine

06.05.20 ... Geeniteadlane Anton Terasmaa töötas 18-aastasena trammipargis treialina, kuid astus õige pea Tartu ülikooli ja tegi seejärel rahvusvahelise teaduskarjääri. Närvi- ja füsioloogiateaduste kõrval on 46-aastasel teadlasel aga tänaseni üllatav hobi – ta remondib vanu auruvedureid.

Omavalitsused sunnivad üha rohkem inimesi oma rongavanemate hoolduskulusid kandma

06.05.20 ... Ametnike sõnul on üha rohkem inimesi sunnitud tasuma oma võõrandunud vanemate hooldekodukulusid ning selle pinnalt tekib ka üha rohkem kohtuvaidlusi.

"Pealtnägija": tantsuspordiliidult võeti õigus tippvõistlusi korraldada

06.05.20 ... Kummitustantsijad ja libaklubid – Eesti Tantsuspordi Liit on väidetava sohi tõttu rahvusvahelise uurimise all ja liidult võeti ajutiselt õigus korraldada tippvõistlusi. Kahtlusaluste sõnul on see aga osa siseriiklikust võimuvõitlusest, vahendab "Pealtnägija".

Tumeturism: vaesusest ja mürgiaurudest on saanud Indoneesias turismiatraktsioon

29.04.20 ... Igas kuus külastavad tuhanded turistid Indoneesias asuvat vulkaani, kus asub maailma looduslikult kõige happelisem järv, aga kus töötab ühtlasi ka väävlikaevandus, mille töövõtted pole sajandeid muutunud. Tegemist on nn tumeturismiga, kus inimlikust viletsusest saab massiturismi müügiartikkel.

"Pealtnägija" võttis jälitamise ja jälitajad luubi alla

29.04.20 ... Kes jälitab, kuidas jälitab ning keda jälitatakse? "Pealtnägija" sukeldus saladuselooriga varjatud politsei eri- ja erandtoimingute valdkonda.

Itaalia arst "Pealtnägijale": Bergamos sai ajutisest välihaiglast nädalaga surnukuur

22.04.20 ... Itaalias Bergamo lähistel asuva haigla juht Mauro Zago tõdes, et Itaalia polnud ei vaimselt ega ka haiglate kaitsevarustuse mõttes valmis nii suureks humanitaarkatastroofiks nagu koroonaviirus kaasa tõi. Zago sõnul kasvas Itaalias koroonaohvrite arv nii kiiresti, et isegi osad ajutised haiglad tuli muuta surnukambriteks.

"Pealtnägija": vandenõuteooriad ohustavad nii neisse uskujaid kui ülejäänud ühiskonda

22.04.20 ... Kes on koroonaeitajad ja kas nende teooriates leidub ka grammike tõtt? Miks justkui arukad ja nimekad inimesed kahtlevad üldtunnustatud tõdedes? Selle nädala "Pealtnägija" seadis vastamisi ametlikud eksperdid ja koroonaskeptikud.

"Pealtnägija" | Vahur Kersna käis Kuubal Ernest Hemingway radadel

15.04.20 ... Vahur Kersna võttis ette reisi Kuubale, et uurida, millist elu elas seal kirjanik Ernest Hemingway. Lisaks hotellile, kus Hemingway alustas teose "Kellele lüüakse hingekella" kirjutamist, tutvus Kersna ka majaga, milles kirjanik üle 20 aasta elas.

Koroonaviirusest puutumata Lord Howe'i saarel elab eestlanna Anna Thompson

15.04.20 ... Eestlanna Anna Thompson elab Austraalia ja Uus-Meremaa vahel Kihnust väiksemal Lord Howe'i saarel, kuhu koroonaviirus pole veel jõudnud. Vaid 400 püsielanikuga saarel elav Thompson andis intervjuu Kristjan Pihlile, kus ta kirjeldas, kuidas paradiisisaare idüll ähvardab peagi muutuda äralõigatuseks tsivilisatsioonist.

Ekspeaministrid: valitsus on seni hakkama saanud, aga majanduse ravi on üha tähtsam

15.04.20 ... Eesti eelmised peaministrite Tiit Vähi, Siim Kallase ja Andrus Ansipi hinnangul on peaminister Jüri Ratas siiani kriisis üsna hästi hakkama saanud, kuid edasi tuleb üha suuremat tähelepanu pöörata majanduse taastamise otsustele.

"Pealtnägija": eksperdi väitel on hulgal avalikel objektidel ohtlik ehituslik probleem

15.04.20 ... Märtsi alguses saatis Eesti tuntuim värviekspert prokuratuuri kuriteokaebuse, milles väidab, et elud on ohus paljudel objektidel, kus kasutati potentsiaalselt ebaturvalist tuletõkkevärvi.

Maailma suurim erahaiglalaev on valmis koroonapuhanguks Aafrikas

08.04.20 ... Maailma suurim erahaiglalaev Africa Mercy on valmis puhuks, kui Aafrikas peaks puhkema suur koroonaviiruse puhang.

"Pealtnägija" tegi virtuaalse ümbermaailmareisi koroona jälgedes

08.04.20 ... Kõigest nelja kuuga on koroonaviirus teinud tiiru maakerale ja jõudnud sisuliselt igasse maailma nurka. Millisesse reaalsusesse paiskas kiirelt leviv viirus eksiilis elavad eestlased? "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl võttis ette virtuaalse ümbermaailmareisi ja kuulis, et mõnel pool on olukord lihtsalt ärev, aga mõnel pool muretsevad eestlased selgelt juba oma turvalisuse pärast.

"Pealtnägija": kuidas politsei kohati tühja tööd teeb

08.04.20 ... Epideemia ohjeldamise raskuskese Eestis on hetkel haigete karantiini ja distantsi hoidmine, milleks kehtestati demokraatlikus riigis seninägematud piirangud. "Pealtnägija" ajakirjanik Taavi Eilat jälgis politseid selle "režiimi" kehtestamisel ja avastas, et kohati teeb politsei tühja tööd, ajades taga juba tervenenud inimesi.

Muusikatööstus ei karda ainult raha vähenemist, vaid täielikku väljasuremist

07.04.20 ... Koroonakriisi mõju kahjusid muusikatööstusele saab kokku arvutada juba praegu. Aga kui kriis matab enda alla ka suvehooaja ja ühiskond sellele ei reageeri, on võimalik, et muusikaettevõtlust kui sellist meil enam ei ole, märkisid valdkonna töötajad saates "R2TV". Samas annab praegune olukord võimaluse kaardistada kõige hapramad valdkonnad ja välja mõelda parem süsteem.

Kaubandus ja toiduainetööstus on kriisi tõttu tööotsijate seas hinda läinud

01.04.20 ... "Pealtnägija" uuris, kuidas käib töö praegusel kriisiajal suuremates e-toidupoodides ning küsis, kas toit võib kauplustest otsa saada. Kaupmeeste kinnitusel on praegune kriis valdkonna tööotsijate hulgas jälle hinda tõstnud.

"Pealtnägija" uuris maskiafääri: kas jultunud bluff või bürokraatlik tõrge?

01.04.20 ... Koroonakriisis on üheks kriitilisemaks küsimuseks saanud abi- ja kaitsevahendite nappus. Kogu maailm püüab korraga paaniliselt neid leida ja asjaga tegelev minister Jaak Aab võrdleb turul valitsevat olukorda juba sõjaga. Eesti esimene päästerõngas pidid olema kaks miljonit maski, mis pidid jõudma kohale juba täna, 1. aprillil, aga jõudis ainult mõni mask. Kogu afäär on kas uskumatult jultunud bluff või jabur bürokraatlik tõrge.

"Pealtnägija": koroonaviiruse uurimiseks sobiv tipplabor seisab Eestis juba aastaid tühjalt

01.04.20 ... Eestis on küll koroonaviiruse uurimiseks sobiv ülikarmide ohutusnõuetega bioohutuslabor, kuid teadusraha nappuse tõttu pole tehtud laboris alates selle valmimisest selle taseme patogeenidega mitte ühtegi katset.

"Pealtnägija": ministeerium kavatseb romudest vabanemiseks seadust muuta

25.03.20 ... Ehkki tänavu õiget talve polnud, võib öelda, et igal kevadel sulab aukude kõrval Eesti tänavatel välja veel üks probleem – hüljatud masinad. Munitsipaalpolitsei teisaldab pealinna tänavatelt aastas mitusada mahajäetud sõidukit, mis hõivavad parkimiskohti, takistavad liiklust ja halvemal juhul tekitavad ohtu. "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl käis vrakijahil kaasas, et uurida, miks probleem käib üle jõu ning mida lahenduseks ette võetakse.

"Pealtnägija": hulk eestlasi pages koroonaviiruse eest soojale maale

25.03.20 ... Samal ajal kui sajad eestlased otsisid võimalusi koju tagasi tulla, otsustas hulk inimesi enne piiride sulgemist koroonaviiruse tõttu ette võtta vastupidise tee ja minna soojale maale. Riigi seisukohast on sellised viimase minuti lahkujad aga vastutustundetud.

Viroloog suve suurüritustest: väga vähe on vaja, et midagi valesti läheks

25.03.20 ... Viroloog Andres Merits ütles, et koroonaviiruse levikuga seotud piirangutesse tuleb suhtuda tõsiselt, sest viirus ise ei levi, viirust levitavad inimesed. Meritsa sõnul peaks viiruse suhtes käituma ettevaatlikult ka suvel.

Nimede eestistamata jätmisel oleks Eesti lavadel laulnud Uku Schultz ja Laura Pomm

18.03.20 ... Sada aastat tagasi märtsis hakati vastu võtmaesimesi nimede muutmise avaldusi, millest hiljem kasvas massilineeestistamine ning omalaadne maailmarekord, kus nime vahetas viiendikelanikkonnast.

"Pealtnägija" reportaaž koroonasõja rindejoonelt

18.03.20 ... Eesti pole meie eluajal olnud kardetavasti nii tõsise kriisi lävel kui praegu. Koroonasõja esimene rindejoon on häirekeskus ja kiirabi, kuhu pöördumine kasvas loetud päevadega plahvatuslikult ja kasvab kõigi eelduste kohaselt veel. Ehkki koormus on meeletu, lubati "Pealtnägija" ajakirjanik Kristjan Pihl sündmuste keerisesse selleks, et muuhulgas kummutada mõningaid müüte, aga jagada ka eesliinil olijate muresid.

"Pealtnägija": koroonaviirus vallandas sotsiaalmeedias väärinfotsunami

18.03.20 ... Nädala alguses levis kulutulena kuuldus, et Tallinn isoleeritakse koroonaviiruse tõttu sõjaväe abil ülejäänud maailmast. Ekspertide sõnul on ärevil olukorras kuulujutud kerged tekkima ning soovitavad info levitamisel olla eriliselt ettevaatlikud ja allikakriitilised.

"Pealtnägija" kaardistas kuulsaimad Eesti võttepaigad, mis jõudnud maailma ekraanidele

11.03.20 ... Paljud ootavad Hollywoodi režissööri Christofer Nolani suurfilmi "Tenet" linastumist, pärast mida peaks selle võttepaikadest Lasnamäe kanalis ja mujal Tallinnas saama turismimagnetid. Aga millised on kõige kuulsamad Eesti kohad ja maastikud, mis on seni jõudnud maailma ekraanidele?

Ufoloog Igor Volke saab siiani ca 12 UFO-signaali aastas

04.03.20 ... Igor Volke tegeleb UFO-uurimisega juba pool sajandit, sellest 40 aastat organiseeritult. Äsja 70-aastaseks saanud ufoloog on oma uurimisgrupiga talletanud maailmaski tähelepanuväärseid lugusid, millest mitmeid "Pealtnägijas" esimest korda jagas.

"Pealtnägija": teetülide põhjus pole vaid kohalike jonn, vaid ka valdade kunagine valearvestus

04.03.20 ... Tagastamise ja erastamise käigus läks Eestis erakätesse suur hulk teelõike, mis samal ajal on avalikus kasutuses. Igal aastal algatatakse teetülidega seoses keskmiselt ligi 50 uut kohtuvaidlust, kuid põhjus ei ole ainult kohalike jonn, vaid ka omavalitsuste kunagine valearvestus.

"Pealtnägija" külaskäik spordidiplomeid uuriva endise NL-i ohvitseri juurde

04.03.20 ... Kui 78-aastane Aleksander Kuusik "Pealtnägijaga" ühendust võttis, ajas ta taga võlga, mille üks paharet talle maksmata jättis. Teda külastanud Taavi Eilat avastas aga, et ühes üksikus Järvamaa pensionäris peitub palju rohkem.

Video: Niiditõmbajate koolitamine

03.03.20 ... See õppeaasta tuli legendaarses Otsa-koolis teisiti, kuna lisaks muusika tegijatele hakati koolitama ka muusikaettevõtluse spetsialiste. Kes selle avantüüri taga on, millega uus õppekava eristub ja kuidas mõtestavad oma õpinguid need noored, kes eesti muusikamaailma uueks luua tahavad? Maarja Merivoo-Parro uuris järele.

Video: Kultuuriklubi Tempel

03.03.20 ... Lühikese ajaga kodumaisel muusikamaastikul oluliseks tegijaks tõusnud Kultuuriklubi Tempel sulgeb peagi uksed. Katrin Aarma võttis R2TV kaamerad kaasa, et jäädvustada see Pärnu alternatiivikute paradiis tulevaste põlvede tarbeks. Viimaseid kuid avatud oleva klubi seinte vahel saavad sõna saavad klubi juht Andres Tölp, muusika Janno Kekkonen ja ansambel Sibyl Vane'i liikmed Helena Randlaht ja Heiko Leesment.

Video: Eesti Laulu artistide välimus

03.03.20 ... Eesti Laulu karussell on selleks aastaks lõppenud. R2TV uurib osalenuilt nende lavavälimuse kohta. Eisi Mäeots käis külas Ziggy Wildil, Ingal, Jaanus Saagol ning Silver Laasil, et uurida, kuidas nad esinemisteks valmistuvad, mida püünel kannavad ja miks.

R2TV 10. osa

03.03.20 ... R2TV tähistab esimest aastapäeva saatega, mis viib vaataja Austraalia eesti muusikakultuuri lätetele, Pärnu undergroundi, Eesti Laulu garderoobidesse ja Otsa-kooli koridoridesse.

Video: legendaarne Olev Muska

03.03.20 ... Olev Muskat võib pidada eesti elektroonilise etnomuusika ehk etnotroonika isaks. Et ta sündis ja kasvas ning tegutseb endiselt Austraalias, võib teda kutsuda ka estotroonika isaks. Maarja Merivoo-Parro läks Rohelisele Mandrile seniavaldamata väliseesti muusikat otsima ning sai kokku ka Sydney lähistel elava Olev Muskaga, kes jagas temaga oma koduarhiivi. Just sealt on pärit saatelõigus nähtavad haruldased kaadrid, mis avavad külma sõja aegse väliseesti noorte maailma sootuks uuest vaatenurgast. Uurimistööd ja digiteerimist toetas Haridus- ja Teadusministeeriumi Rahvuskaaslaste programm.

USA heitleb nagu Eestigi vaktsiinivastaste- ja pooldajate konfliktiga

26.02.20 ... Vaktsineerimisvastasus on WHO sõnul saanud üheks suurimaks terviseohuks maailmas. USA-s möllab täpselt samasugune vaidlus nagu Eestis, mida rõhutab eriti ortodoksi juudi kogukonnas puhkenud leetripuhang.

Jaan Krossi peres elab legend, et kirjamees oli hullu krahvi Peter von Manteuffeli järglane

19.02.20 ... Eesti üks edukaim kirjanik Jaan Kross uskus, et on Ravila mõisa hullu krahvi Peter von Manteuffeli järglane. Ehkki vaid geenitest aitaks tõe kindlalt tuvastada, leidis "Pealtnägija" legendi uurides kahe geniaalse mehe vahel üllatavalt palju sarnast.

"Pealtnägija": Jehoova tunnistajate reeglid võivad viia seaduserikkumiseni

19.02.20 ... Jehoova tunnistajate liikumist on maailma eri paigus viimasel ajal tabanud järjest skandaalid, eriti seoses ahistamisjuhtumite kinnimätsimisega. "Pealtnägija" valdusesse jõudnud Jehoova tunnistajate sisematerjalid sisaldavad reegleid, mis tekitavad eetilisi küsimusi ja võivad viia isegi seaduserikkumiseni. Organisatsioon kinnitab, et täidab kõiki ilmalikke seadusi, mis ei lähe vastuollu Jehoova omadega.

"Pealtnägija": Siberi tõttu lahutanud paar taasleidis teineteist 50 aastat hiljem

12.02.20 ... 83 aastat koos olnud 98-aastase Ott Valgma ja 96-aastase Vaike Allika sõnul polnud nende kohtumine mitte ainult armumine esimesest pilgust, vaid Nõmmel elava vanapaari sõnul on minuti täpsusega teada, millal need pilgud kohtusid – 1937. aasta 27. augustil kell 10, kui Rakvere kaubanduskeskkool alustas uut õppeaastat. Aktusel viibisid teiste seas toona 14-aastane Vaike ja 16-aastane Ott.

Kümmekonna eestimaalase rinnus tuksub asendussüda

12.02.20 ... Eestis on kümmekond inimest saanud asendussüdame. Viimastel aastatel saavad eestlased uusi südameid Põhjamaade ühisest organdoonorite võrgustikust ja seda siirdamist tehakse eestlastele ainult Helsingi ülikooli haiglas. Ainsa eesti arstina teeb seda protseduuri doktor Günter Taal.

"Pealtnägija": lähisuhterobotit arendav Eesti filosoof avaldas armastuse retsepti

12.02.20 ... Eesti filosoofiaprofessor Tõnu Viik arendab koos jaapanlastega tehisintellektiga lähisuhterobotit, keda suudaks inimesed siiralt armastada. Kui inimese moodi rääkiv, liikuv ja hingav robot valmis saab, võiks ta aidata ravida ühte selle sajandi suurimat probleemi – üksindust.

Live-video: Stefan "By My Side"

06.02.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas, legendaarses Eesti Raadio 1. stuudios oma võistluslugusid.

Live-video: German & Violina "Heart Winder"

06.02.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas, legendaarses Eesti Raadio 1. stuudios oma võistluslugusid.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: