Tele/raadio

Georg Malvius "West Side Story'st": laval on palju armastust, aga ka palju vägivalda

22.05.19 ... Sel reedel esietendub Estonias muusikal "West Side Story". "Ringvaate" reporter Heleri All käis proovis kohal.

Riho Kollist ehitab laevaromust Võrtsjärvele peopaika

22.05.19 ... Riho Kollist on eelkõige tuntud enduro motomehena, kes ei pelga mootorratta seljas ühtegi trikki. Nüüd aga on mees sidunud end ühe vaat et veel hullumeelsema asjana. Nimelt nägi ta mullu ühel augustiõhtul Emajõe ääres vana laevaromu seismas ja otsustas samal hetkel, et ehitab sellest Võrtsjärvele korraliku peolaeva.

Mart Sander president Kennedy Tallinna-visiidist: see, mis ta siin tegi, jääb fantaasiale

22.05.19 ... "Ringvaates" oli ajaloohuviline Mart Sander, kes rääkis sellest, kuidas kolmapäeval 80 aastat tagasi saabus Tallinnasse John F. Kennedy.

"Roaldi nädal" lõpetab, tehes ruumi uuele saatele

22.05.19 ... Kanal 2 eetris olnud "Roaldi nädala" käesolev hooaeg jääb viimaseks. Saatejuht Roald Johannson hakkab sügisest vedama uut saadet.

"Game of Thronesi" vastuoluline viimane episood purustas vaatamisrekordi

21.05.19 ... "Game of Thronesi" ("Troonide mängu") viimase episoodi vaatajanumbrid on avalikud ning nendest selgub, et maailma kalleima seriaali viimast episoodi vaatas rekordiline hulk fänne.

Kanal 2 saatel "Radar" jääb lõppev hooaeg viimaseks

21.05.19 ... Aastate jooksul televaatajate poolehoiu võitnud Kanal 2 uuriv telemagasin "Radar" annab juunis eetrisse oma viimase osa.

Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks

21.05.19 ... Telekokk Jamie Oliveri Briti restoranikett muutus maksejõuetuks ja see seab ohtu umbes 1300 töökohta.

EBU delegaadid valisid Tallinnas toimuval konverentsil parimaks BBC Three teleklipi

21.05.19 ... Koostöös ERR-iga toimus Tallinnas EBU Connect konverents, mis toob kord aastas kokku rahvusringhäälingute turunduse ja strateegiaga tegelevad spetsialistid üle Euroopa. Avaõhtul jagati välja traditsioonilised auhinnad eelmise aasta parimatele teleklippidele. Peaauhinna võitis BBC Three sotsiaalse sõnumiga "Perfect Day" video.

Eurovisioon tõukas "Pealtnägija" troonilt, lauluvõistlust jälgis ERR-is üle 350 000 inimese

21.05.19 ... Eurovisiooni laupäevast finaali jälgis ETV ja ETV+ vahendusel läbi õhtu keskmiselt rohkem kui 230 000 inimest (sh järelvaatajad), vähemalt 15 minutit elas maailma suurima lauluvõistluse finaalile kaasa 379 000 televaatajat.

Koit Toome esitas Eurovisiooni võiduloo eesti keeles

20.05.19 ... "Ringvaade" on juba viimased kaheksa aastat palunud Eesti muusikutel esitada Eurovisiooni võidulugu eesti keeles. Sel korral esitas Eurovisiooni võidloo, Duncan Laurence'i "Arcade'i" Koit Toome. Sõnad kirjutas eestikeelsele versioonile Leelo Tungal ja see kannab pealkirja "Mängusaal".

Filipp Kirkorov: olen kunsti altarile ohverdanud ka isikliku elu

20.05.19 ... Kui Madonna oli tänavune suurim staar Eurovisiooni laval, siis lava taga oli see ilmselt Venemaa esindaja Sergei Lazarevi laulu autor Filipp Kirkorov.

Von Lõnguse originaalist kallimalt müüdud võltsing ei pruugigi enam võltsing olla

20.05.19 ... Edward von Lõngus soetas Hiina e-kaubamajast iseenda töö "Kannahabe ja nõiakütt", signeeris selle ja müüs oksjonil 2550 euro eest, samas kui originaali eest pakuti vaid 920 eurot. Haus galerii juht Piia Ausman selgitas "Ringvaates", et kuigi autor võiks ses osas pöörduda autorikaitsesse, tekib siinkohal küsimus, kas enam on üldse tegemist võltsinguga, kui Lõngus on selle justkui heaks kiitnud.

Tule "Eesti mängu" publikuks

20.05.19 ... Suvine televiktoriin "Eesti mäng" tuleb ka sel aastal ning ootab inimesi stuudiopublikuna melust osa saama.

Vikerraadio üleskutse: mitmete Eesti paikade hitid on veel kaardistamata

20.05.19 ... Sel suvel võtab Taavi Libe Vikerraadio uues sarjas "Hittide radadel" ette muusikalise teekonna mööda Eestit, et kaardistada kõik kohad, mis on laulude sisse pandud.

Vaata järele: "Tuljak" ERR-i tantsurühma esituses

19.05.19 ... Saate "Hommik Anuga" otsad tõmbas pühapäeval tantsuga kokku Eesti rahvusringhäälingu tantsurühm ÜmbERRingi, kes lunastas hiljuti ka pääsu juulis toimuvale üldtantsupeole. Saates tantsisid nad "Tuljakut".

29 aastat tagasi Eestist lahkunud Antto Terras: mina poleks teie 90ndaid üle elanud

19.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas kirjanik ja humorist Antto Terras, kes polnud Eestis käinud 28 aastat. Terras rääkis muu hulgas, miks ta Eestist lahkus ja mida kätkes tema detektiiviamet Helsingi Stockmannis.

Väikeste Lõõtspillide Ühing 30: teame täpselt, kuidas keegi lõhnab ja mis juttu räägib, kui purju jääb

19.05.19 ... Väikeste Lõõtspillide Ühing tähistab tänavu oma 30. aasta juubelit. Sel puhul oli nad ka külalised saates "Hommik Anuga", kus rääkisid oma lõõtspilli-lembusest ja koosveedetud aastatest ka keerulisematel aegadel, kui ühte pilli tuli näiteks mitme mehe vahel jagada.

Ene Järvis: vananemine ei ole mingi haigus

19.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Ene Järvis, Kersti Kreismann, Ines Aru ja Mari Lill, kes astuvad kõik üles uues tükis "Lootuskiir pimeduses", mille tegevus leiab aset vanadekodu teisel korrusel, kuhu daamid on üleujutuse eest evakueerides unustatud. Saates tuli juttu nii lavastusest endast, aga seda kätkevast vananemise teemast laiemalt.

Fotod: "Tähtede lava" võitis Gloria Raudjärv

17.05.19 ... "Tähtede lava" finaalis selgus reedel Eesti parim noor laulja 2019 – Gloria Raudjärv.

Laura Põldvere reastas oma Eurovisiooni-lemmikud

17.05.19 ... Kaks aastat tagasi ka ise Eurovisioonil Eestit esindanud Laura Põldvere reastas "Ringvaate" palvel juhuslikus järjekorras oma selleaastased Eurovisiooni-lemmikud.

Marko Reikop sööb: seekord Iisraeli kohalikku toitu

17.05.19 ... Kui juba kord Iisraeli minna, tuleb ära maitsta ka kohalik toit, arvab Marko Reikop.

Sergei Metlev: Patarei vangla on kogu kommunistliku režiimi mudel

17.05.19 ... Patarei vangla idatiib on inimestele jälle avatud, aga see koleduste teekond, mis seal sees avaneb, on nii õudne, et väidetavalt mõned inimesed ei suuda seda lõpuni käiagi.

ERR-i korrespondendid näitavad, et kõik ei toimu üksnes Tallinnas

17.05.19 ... ERR toob tänu toimekatele korrespondentidele terve maailma koju kätte, olgu see Punane väljak Moskvas, Valge Maja Washingtonis või hoopis Valga-Valka piir.

"Tähtede lava" finaalsaates selgub võitja

17.05.19 ... Reede õhtul kell 20.00 algab suurejooneline "Tähtede lava" finaalsaade, kus selgub 2019. aasta parim noor laulja.

"Troonide mängu" viimase hooaja peale vihastanud fännid lõid petitsiooni

16.05.19 ... "Troonide mängu" ("Game of Thrones") fännid algatasid petitsiooni, kus nõuavad viimase hooaja ümberkirjutamist.

11 järjestikust nädalat on vaadatuim saade olnud "Pealtnägija"

14.05.19 ... Eelmisel nädalal vaadati enim otse või eetripäeval järele ETV saadet "Pealtnägija".

Austraalia eurolaulja: olge mureta, Elina kõrge kleit on läinud

13.05.19 ... Elina Nechayeva tõdes intervjuus "Ringvaatele", et kui ta nägi Austraalia eurolaulja kõrget kleiti, siis ta ei saanud aru, mis laval toimub, kuid tal on hea meel, et selline suur kleit on nüüd moes. Austraalia esindaja Kate Miller-Heidke aga kinnitas, et "Elina kõrge kleit" on läinud ja sellega ta ei esine.

Mati Kaal: "Osooni" leitud mürakarud pidasid mesinädalaid

13.05.19 ... "Osooni" meeskond läks hiljuti võttele, et filmida kalu, kuid leidsid hoopis karud, mis "Osooni" saatejuhi Sander Loite sõnul oli uskumatu kogemus. Zooloog Mati Kaal selgitas "Ringvaate" stuudios, millega ennastunustavalt müranud karud täpselt tegelesid ja miks nad võttemeeskonda ei märganud.

Vladimir Tarassov: sõjajärgse Moskva kõrval oli Tallinn Euroopa

13.05.19 ... Tänavusel Haapsalu õudusfilmide festivalil elutööauhinna pälvinud Vladimir Tarassov vajab Eesti publikule kindlasti tutvustamist. Tegu on maailmakuulsa vene animafilmi režissööriga, kes pani aluse kosmoseteemaliste fantaasiafilmide žanrile. Vladimir veetis oma lapsepõlve Eestis.

Ekspert restoranist leitud pärlist: selle väärtus on ennekõike emotsionaalne

13.05.19 ... Noorpaar leidis Tallinna restorani austrist pisikese pärli, mis oli "Ringvaate" otsestuudios koos eksperdiga.

Noorteseriaali "Miks mitte?!" tunnustati rahvusvahelisel telekonverentsil

13.05.19 ... Möödunud nädalal esitleti noorteseriaali "Miks mitte?!" Bangkokis toimunud rahvusvahelisel telekonverentsil Input 2019. Tiheda eelsõela läbinud sari tuli näitamisele noortesarjade kategoorias koos Taani, Hollandi, Šveitsi ja Tai seriaalidega.

Vikerraadio otsib taga Maie Parriku kaduma läinud laulu

13.05.19 ... Vikerraadio uue suvesarja "Hittide radadel" üleskutsele vastas teiste seas ka legendaarne pungivanaema Maie Parrik, kes kirjutas Taavi Libele, et tal on 1959. aastal tehtud lugu nimega "Tallinna laul".

Klassikaraadio lähetab rahvusvahelisele heliloojate rostrumile Gerta Raidma ja Arash Yazdani teosed

13.05.19 ... Sel nädalal toimub Argentinas 66. rahvusvaheline heliloojate rostrum. Klassikaraadio saadab mainekale nüüdismuusika foorumile tänavu Gerta Raidma kooriteose "je suis" ning Arash Yazdani orkestriteose "Nakba".

Briti teleauhindadel võidutses põnevussari "Killing Eve"

13.05.19 ... Briti teleauhindadel kogus enim võite põnevussari "Killing Eve", pälvides parima draamasarja auhinna ja parima naisnäitleja auhinnad.

Olavi Pihlamägi: Ivo Linna alustas kummardusega Alice Talvikule

12.05.19 ... "Prillitoosi" laulu loo rubriigis vaatas Olavi Pihlamägi tagasi Ivo Linna lugudele.

Laura ja Maarja: ema on see, kes üles kasvatas

12.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli emadepäeva puhul külas ema Helen Hiie koos tütarde Laura ja Maarjaga Vasalemmast.

Emadepäeval pakub ERR mitmekesist programmi hommikust õhtuni

10.05.19 ... Pühapäeval on emadepäev ja Eesti Rahvusringhäälingu programmid pakuvad sel puhul vaatamiseks-kuulamiseks mitmekesist programmi varahommikust hilisõhtuni.

Kõllestes tehakse erilist magusat

11.05.19 ... "Maahommik" käis Põlvamaal Kanepi vallas Veski külas, kuhu iga tööpäeva hommikul sõidavad kokku viis vanaema, kes on tuntud ka Kõlleste kommimeistritena.

Lenna Kuurmaa tütred räägivad oma lemmiklauljatest

11.05.19 ... Saates "Hommik Anuga" on külas muusik Lenna Kuurmaa ja emadepäeva puhul võttis ta kaasa ka tütred Matilda ja Ami, kes laulavad, meisterdavad ja avaldavad oma lemmiklauljad (peale emme).

Joogieelistus ei ole maitseasi

11.05.19 ... Miks inimene joob, mida joob? Tuleb välja, et mitte üldse maitse pärast – kui näiteks viin purju ei teeks, ei läheks paljudel arvatavasti tilkagi alla.

Teadus 3 minutiga: aita valida parim teadusvideo!

06.05.19 ... Viis noort teadlast on jutustanud oma teadustöö kolme minutiga. Kõik need videod on aga nii toredad, et läheb vaja teie abi, et valida neist välja parim. Vaadake videosid ja hääletage!

Immuunpuudulikkusega Olegil on lootus paraneda

08.05.19 ... 2017. aastal immuunpuudulikkusega sündinud väike Narva poiss Oleg on praegu ravil Inglismaal ning tema toetuseks korraldatakse reedel Tartus heategevusjooks. Olegi ema rääkis enne välismaale minekut AK Plussile poisi läbielamistest.

Raimo Laosma astub pärast aastast Eestis püsimist uuele rattaretkele

08.05.19 ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla kohtus eriti sihikindla Eesti seiklejaga – ratturi Raimo Laosma ehk nn fuiji-mehega –, kes kohe astub pärast aastast Eestis püsimist vastu uuele katsumusele.

Kuhuviia.ee aitab üleliigsetest asjadest lahti saada

08.05.19 ... Kõigil inimestel on kodus asju, mis on sinna mingil põhjusel tekkinud ja mida endal enam vaja ei ole. Kuhuviia.ee asutaja Kristiina Kerge rääkis "Ringvaatele", mida selliste üleliigsete asjadega teha.

Hollywoodi näitlejate ülikooliskandaalist valmib lühisari

08.05.19 ... Kolledžiskandaali sattunud Hollywoodi näitlejad Lori Loughlin ja Felicity Huffman on peagi tagasi teleekraanil, kuid seekord hoopis tegelastena, keda näitlejad kehastama hakkavad.

"Pealtnägija" on olnud vaadatuim saade kümme nädalat

07.05.19 ... Eelmisel nädalal vaadati enim otse või eetripäeval järele saadet "Pealtnägija". "Pealtnägija" on teletabeli tipus püsinud juba kümme nädalat järjest.

Selgus Eesti meelelahutusauhindade nominentide lühinimekiri

07.05.19 ... Eesti meelelahutusauhinnad 2019 esimene hääletusvoor on lõppenud ning teises hääletusringis lähevad vastamisi igas kategoorias kolm enim hääli saanud nominenti. Nominentide nimekirjas kandideerivad ka mitmed ERR-i tegijad, nende hulgas noore tegija kategoorias Anna Pihl, sportliku meelelahutaja kategoorias Grete Lõbu ja parima naissaatejuhi kategoorias Anu Välba.

Ajaloolise "Troonide mängu" kaadrisse jäi moodne kohvitops

07.05.19 ... Ajaloolise sisuga "Troonide mängu" ("Game of Thrones") võttepaigale unustatud kohvitops jõudis miljonite vaatajateni.

ETV2 toob ekraanile Tartu tudengite öölaulupeo

07.05.19 ... Traditsiooniliselt toimus 4. mail Tartu tudengipäevade raames öölaulupidu, kus kõlasid nii kaasaegsed hittlood kui ka isamaalised legendaarsed palad. ETV2 salvestas ürituse ning toob selle 7. mail vaatajate ette.

ERR-i programmides on käimas keskkonnakuu

06.05.19 ... ERR-i programmid tähistavad maid traditsiooniliselt keskkonnakuuna. Tänavu on teemafookuses jäätmed ja prügi sorteerimine, millele pööravad tähelepanu nii ERR-i raadio- kui ka telekanalid. Kasulikke näpunäiteid jagub läbi terve kuu ja häid nippe on oodatud jagama ka kõik inimesed.

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: