Tele/raadio

Ehtemeister: mind huvitab kivikeste juures geoloogia, mitte müstika

26.04.18 ... Kuidas saab ühest suurest kivikänkrast ehtekivi, mida passib kanda nii kaelas kui sõrmes? Gilleke Kopamees on inimene, kes sellist kivikunsti Ameerika indiaandlaste juures õppimas käis. Tema sõnul oli see üks tema lapsepõlve rahuldamata unistus. Kivikestest müstikat ta niivõrd ei otsi, teda huvitab ennekõike geoloogia.

ETV-s alustab Katrin Viirpalu juhtimisel uus saatesari "Minu teine mina"

26.04.18 ... ETV- salustav "Minu teine mina" on Katrin Viirpalu uus saade, mis räägib laste ja vanemate suhetest ning sellest, kuidas neid hoida. Televaataja kohtub tuntud Eesti inimestega, igas saates on vanem ja laps.

Klassikaraadio korraldab konkursi "Helikaja" uute signatuuride loomiseks

24.04.18 ... Klassikaraadio kuulutab välja konkursi muusikapublitsistika saatesarja "Helikaja" signatuuride loomiseks. Osalema on oodatud nii noored heliloojad kui ka lihtsalt muusikasõbrad, eelnev kogemus ega muusikaharidus pole määrav.

Vikerraadiot kuulab iga päev kõige rohkem inimesi

23.04.18 ... Kantar Emor avaldas esimest korda uue metoodika järgi valminud raadiokuulajate statistika, mille kohaselt kuulavad inimesed Eestis iga päev kõige rohkem Vikerraadiot. Tõusnud on nii Raadio 2 kui ka Klassikaraadio kuulajate hulk.

ETV2 teemaõhtu tähistab Arvo Kruusemendi 90. sünnipäeva

22.04.18 ... 20. aprillil sai filmilavastaja Arvo Kruusement 90-aastaseks ning sel puhul on temale pühendatud ka pühapäevaõhtune ETV2 teemaõhtu.

"Ringvaade" uudistas ringi uuenenud Ajaloomuuseumis Maarjamäel

20.04.18 ... Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis on pärast uuenduskuuri avatud juba mõnda aega. Aga "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla leidis muuseumist midagi, mis ajaga sugugi muutunud ei ole – vana hea hantel.

Mõnda aega on Narva jõel Euroopa veerohkeim juga

20.04.18 ... Kreenholmis kõlas üle Narva kostuv võigas vile, misjärel avati seal lüüsid ja mõnda aega on Narva jõel Euroopa veerohkeim juga. "Ringvaade" saatis Jüri Muttika vaatama nii vanu Kreenholmi hooneid kui ka seda, kui muljetavaldav see juba siis ikkagi on.

Timo Laine: sotsialismiriigid vajasid päästmist, aga omal ajal ei tundunud see võimalik

20.04.18 ... Soomlasele Timo Lainele on lapsest saati huvi pakkunud sotsialismimaad, Nõukogude liit ja kõik see, mis seal Soome riigist vaadatuna toimus ning mis neist riikides praegu saanud. Seepärast kirjutas ta sellest ka raamatu "Tankid ja tarakanid. Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis". "Ringvaatele" märkis ta, et kui ta 80ndate teises pooles sotsialismiriike külastas, tundis ta, et need vajavad päästmist ja vabadust, aga ta ei kujutanud samas ette, kuidas see oleks võimalik.

Kas muusikakell võib olla Soome järgmine Nokia?

20.04.18 ... Multitalent, leiutaja, futurist, kõnemees ja helilooja. Geenius ja kartmatu innovaator. Selliste suurejooneliste sõnadega tutvustab Soome meedia üht Helsingi noormeest, kes hiljuti pärjati Soome kõige kreatiivsema tiitliga. 23-aastane Soome noormees Perttu Pölönen leiutas koolipõlves seadeldise, mis kahe vineerist ketta abil muusikateooria õppimise kümneid kordi lihtsamaks muudab.

Tartu toidutehnoloogid tegid pudru veel tervislikumaks

20.04.18 ... Koduköögis pudrukeetmine just eriline teadus ei ole. Kõik teavad, et ka kõige tavalisem kaerahelbepuder on tervisele hea ja kasulik. Tartu teadlased on aga leidnud, et puder võiks olla veel parem ja tervislikum kui praegu.

Tüdrukute ülekaaluga "Rakett 69" tegi kaheksandal hooajal ajalugu

20.04.18 ... "Rakett 69" käimasolev kaheksas hooaeg tegi ajalugu, kui saate viimaste võistlejate seas on enamuses tüdrukud.

ETV toob vaatajateni Vahur Kersna erisaate "100 aastat elu"

20.04.18 ... ETV toob reedel, 20. aprillil eetrisse Vahur Kersna EV100 erisaate "100 aastat elu", kus oma loo räägib kaheksa Eesti eakat.

Reikop praadis "Ajujahi" osalejaid

20.04.18 ... "Ajujaht" saatis võistlema jäänud meeskonnad Eesti kõige karmima intervjueerija Marko Reikopi pihtide vahele, kelle otsekohesus on viinud endast välja ka kõige osavamad sõnameistrid.

Kogenud näitleja Marko Reikop mängis "Ajujahis" kurja Marko Reikopit

19.04.18 ... Paljud ei tea, et "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop on mitu korda näitlejana üles astunud. Tänases "Ajujahis" teeb ta aga erakordselt tigeda rolli.

Vaata, millise lustiga valmib näitlejatel "Lastetuba"

19.04.18 ... Igal argipäeval esmaspäevast neljapäevani on ETV2-s laste päralt nende oma saade "Lastetuba", mis läheb väga korda ja pakub suurt tegemisrõõmu ka täiskasvanutele.

"Pealtnägija" on vaadatuim saade kuuendat nädalat järjest

18.04.18 ... Möödunud nädala vaadatuim saade oli "Pealtnägija", mis on teletabeli tipus püsinud kuus nädalat järjest.

Veiko Tubin küsib, kuidas mõtestab armastust Peipsi pensionär või Tallinna majandusanalüütik

18.04.18 ... Neljapäeval alustab internetis uus taskuhääling "Armastusest", mille saatejuhid on Elina Naan ja Veiko Tubin. Vestlussaade uurib, millisel kohal on eestlaste elus armastus ja kuidas see teema neid kõnetab.

Telesaade "Jupiter" saab HÕFFi tänuauhinna

17.04.18 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival annab tänuauhinna ligemale 21 aastat ETV ekraanil olnud saatesarjale "Jupiter".

"Pealtnägija" rõõmusõnum: raske tõve seljatanud Annabel pääses haiglast

16.04.18 ... Selle nädala "Pealtnägija" toob vaatajate ette möödunud sügisel väga paljude eestimaalaste hinge puudutanud, vähiga võidelnud Annabeli emotsionaalse loo erakordse finaali.

Hendrik Relve kutsub "Kuula rändajat" teisipäevasele avalikule salvestusele

16.04.18 ... "Kuula rändajat" autor Hendrik Relve viib publiku nii sõnas kui ka pildis kaasahaaravale rännakule eksootilise Etioopia kireva rahva sekka.

"Plekktrumm" otsib kärme tulu ja jätkujõulise nägemuse piiri

14.04.18 ... Avalikkuse ees on juba pikka aega mitu suurt küsimust alates Rail Balticust kuni riigivõla lubatavuseni, mille suhtes ühiskonnas puudub selge üksmeel. Kuidas ära tunda piir, millest ühele poole jääb kiire kasum ning isiklik tulu, teisele poole aga nägemus tulevikust ja arusaam tervikust?

Pille Neeve: lemmikloomi ei saada ju metsa rebastele söögiks

15.04.18 ... Kunstnik Pille Neeve (tuntud ka kui Billeneeve) kolis nelja aasta eest Võrumaale Antsla valda. Oma uut kodu võtab ta kui kunstiteost ning on seal kõik ise lähedaste abiga ehitanud ja kujundanud.

Olavi Pihlamägi meenutas, kuidas Janika Sillamaa jäi veerand sajandit tagasi suurest Eurovisioonist eemale

15.04.18 ... 25 aastat tagasi, 3. aprillil 1993, tegi Eesti esimese katse jõuda Eurovisiooni finaalkontserdile. Seda seikluslikku seika meenutas Eurovisiooni-ekspert Olavi Pihlamägi "Prillitoosis".

Vedurijuht Artur Lorents: vedur kontrollib juhti

15.04.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas vedurijuht Artur Lorents, kes ütles, et tänapäeva vedurijuhi ülesanne on eelkõige kontrollida tehnikat, aga tehnika kontrollib juhti vastu.

Video. Rene Soom, "Mees La Manchast"

15.04.18 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Rahvusooperi Estonia solistid Juuli Lill ja Rene Soom, kes lisaks intervjuule ka laulsid.

Siim Nestor vanaisa Ahto Vesmesest: pila ja nööki oli tema jutus kolmveerand

15.04.18 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas legendaarse filmiaktivisti Ahto Vesmese tütrepojad, muusikaajakirjanik Siim Nestor ja plaadipoepidaja Madis Nestor.

Video: Juuli Lill esitab "Habanerat"

14.04.18 ... Saates "Hommik Anuga" on pühapäeval külas Estonia teatri publikulemmikud Juuli Lill ja Rene Soom. Neist Lill esitab "Habanera" Georges Bizet' ooperist "Carmen".

Juuli Lill: hääle nimel olen täielik pugeja

14.04.18 ... Pühapäevases saates "Hommik Anuga" on külas äsja Rahvusooper Estonia publikupreemiad võitnud ooperisolistid Juuli Lill ja Rene Soom, kes räägivad muuhulgas palgast ja häälehoidmisest.

"Maahommik" käis eriti paksu karvaga loomadel külas

14.04.18 ... "Maahommiku" brigaad sõitis Mäehansu tallu Haljala vallas Varangus, kus kasvavad angooralambad ja -kitsed. Ega nad ise ei kasva, tahavad tavalisest rohkem proteiini.

PBK kaotas Eestis venekeelsete telekanalite liidrikoha

14.04.18 ... Aastaid Eestis kõige populaarsemaks venekeelseks telekanaliks olnud PBK langes märtsis selles konkurentsis jagama teist-kolmandat kohta. Võrreldes hiilgeaegadega on PBK vaadatavus Eestis kukkunud ligi kolm korda.

Elina Nechayeva "Klassikatähtede" kontsert jõuab täna ETV publikuni

13.04.18 ... Elina Netchayeva andis Kadrioru lossis võrratu kontserdi koos teiste "Klassikatähtede" saatest tuntud kaunitaridega. Täna jõuab kontsert ka ETV vaatajateni.

ETV oli märtsis vaadatuim telekanal, populaarseim saade Eesti Laulu finaal

13.04.18 ... ETV oli ka märtsis jätkuvalt populaarseim telekanal, samal ajal Kanal 2 ja TV3 vaadatavus ühtlustus.

"Ringvaade" sorteeris pärisantiiki väärtusetust vanakraamist

12.04.18 ... 13.-14. aprillil toimub Tallinna lillepaviljonis Eesti Antiigimessi juubeliüritus. "Ringvaate" otsestuudios täideti laud antiigiga – pärisantiigiga ja eksitava kraamiga, mis ainult näeb välja nagu antiik.

Risto Joost: esimesed paarkümmend aastat kulub dirigendirolli sisseelamiseks

12.04.18 ... Dirigente me sageli ei näe, kuna nad on terve kontserdi aja saali seljaga. Kui raske ametiga tegu on, uuris "Ringvaate" reporter Jüri Muttika. Risto Joost, kelle dirigenditööd Muttika jälgis, märkis muu hulgas, et dirigendiametisse sisseelamiseks kulub tegelikult vähemalt esimesed paarkümmend aastat.

Raadioteatri noor ja roheline Tõnis Niinemets: see on väga lai maailm

12.04.18 ... Raadioteater tähistab täna 90. sünnipäeva, mis kulmineerub Andrus Kivirähki kuuldemängu "Felix Moori saunapäev" avaliku salvestusega. Kuuldemängus teeb rolli ka Tõnis Niinemets, kellele see on alles kolmas kord kuuldemängus osaleda.

ETV2 ekraanil jooksev Prantsuse lastesari "Puuonni lood" võitis Emmy

11.04.18 ... International Emmy Kids Awards kuulutas eile Cannes'is välja 2017. aasta parimad lasteprogrammid ning eelkooliealistele suunatud sarjade seas võitis auhinna lastesari "Puuonni lood" ("The Treehouse Stories", Prantsuse 2016), mida näitab ka ETV2.

Raadioteatri sünnipäevanädalal ära unusta ka vastavat äppi

11.04.18 ... Eesti suurima publikuarvuga teater on alati kättesaadav sinu taskus, millal iganes soovi on.

Hendrik Relve jagab avalikul salvestusel põnevaid lugusid Etioopia rahvastest

11.04.18 ... Teisipäeval, 17. aprillil toimub Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja 1. stuudios Vikerraadio menusaate "Kuula rändajat" teine avalik salvestus. Saate autor Hendrik Relve viib publiku nii sõnas kui ka pildis kaasahaaravale rännakule eksootilise Etioopia kireva rahva sekka.

Marko Reikop uuris, kui askeetlik peapiiskop Urmas Viilma lõuna ikkagi on

10.04.18 ... "Ringvaade" jätkab sarjaga, kus Marko Reikop käib riigi tippjuhtidega lõunal. Kui esmaspäeval lõunatas Reikop kindral Riho Terrasega, siis teisipäeval Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskopi Urmas Viilmaga. Muu hulgas uuris, kui askeetlik Viilma lõunasöök ikkagi on.

Mikk Targo: Code One'i "Vikerkaar" väärib tänapäeva toomist

10.04.18 ... Code One'i hitist "Vikerkaar" sündis Eesti-Kuuba muusikalisekoostööprojeki raames uusversioon. Code One'i kunagine asutaja Mikk Targo selgitas, et asi pole üldse selles, et ta ei suudaks mälestust sellest hittloost jätta või ta peaks vana versiooni millekski selliseks, mis kriitikat ei kannata. Tema sõnul vajas lugu lihtsalt ajakohast värskenduskuuri.

Klooga mehe leitud "ufo" osutus keskkonnaagentuuri raadiosondiks

10.04.18 ... "Ringvaatele" helistas härra Kloogalt, kelle hoovi, kasvuhoone kõrvale, kukkus tundmatu lendav objekt. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, mis imetegu see oli. Selgus, et tegemist oli siiski keskkonnaagentuuride kasutatava raadiosondiga Soomest.

"Simpsonid" puudutas põgusalt Apu tegelaskujuga seotud vastuolu

10.04.18 ... Animasarja "Simpsonid" viimases episoodis puudutati esmakordselt vastuolu, mis ümbritseb indialasest tegelaskuju Apu'd.

"Pealtnägija" püsib viiendat nädalat järjest teletabeli tipus

10.04.18 ... ETV saade "Pealtnägija" jätkab juba viiendat nädalat teletabeli tipus.

Darja Saar lahkub ETV+ peatoimetaja ametikohalt

10.04.18 ... ERR-i venekeelse telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saar lahkub 25. mail ametist ning ajutiselt hakkab telekanali juhi kohuseid täitma ERR-i juhatuse liige Urmas Oru.

Raadioteater tähistab sel nädalal oma 90. sünnipäeva

09.04.18 ... Raadioteater sündis 1928. aastal, kui veel ei olnud helendavaid ekraane ja maailmas toimuva tõi inimesteni rohelise silmaga raadioaparaat. Raadioteatri rajaja oli esimene raadioreporter Felix Moor, kellel on 12. aprillil 115. sünniaastapäev.

Sajandivanused hümnisalvestused jõudsid vinüülplaadile

08.04.18 ... Tartu vinüülplaadivabrikus on Eesti lipuvärvides plaatidele jõudnud neli vana ja veidi ragisevat hümniversiooni.

"Rakett 69" osaline Leonid soovib ülikooli astuda Inglismaal või USA-s

08.04.18 ... 16-aastane Leonid Zinatullin langes laupäeva õhtul saatest "Rakett 69" küll välja, kuid teaduse ja füüsikaga kavatseb häid suhteid hoida edaspidigi.

"Meediatund" võtab luubi alla ajakirjanduse ja võimu

06.04.18 ... Tänane "Meediatund" arutleb, millised on ajakirjanduse ja võimu suhted Eestis.

ETV saatesari "Üks Laul" juhatab sisse kuulsuste koja uhke näituse

04.04.18 ... Homme alustab ETV-s Reet Linna juhtimisel saatesari "Üks Laul", mille aluseks on erakordne kontsert, kus Nordea kontserdimaja laval said kokku neli põlvkonda Eesti superstaare, et esitada eestlastele läbi aegade tuntud hitte.

Galerii: Tallinna vanalinna ilmetud ja ilmekad uksed

05.04.18 ... Tallinna üks enim turistide pildistatud objekt viimasel ajal on Hanna-Liina Võsa muusikalikooli erkroosa uks. Paraku on see ukse silmapaistev toon ebaseaduslik ning linn nõuav selle likvideerimist. ERR-i fotograaf käis kaameraga uurimas, milliseid ilmekaid, aga ka ilmetuid uksi vanalinnas näha saab.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: