Tele/raadio

Kevadel saavad fännid astuda sarja "Sõbrad" teemalisele kruiisile

11.06.21 TELE/RAADIO ... Tuleva aasta kevadel alustab Floridast sõitu menusarja "Sõbrad" teemaline kruiis, kus fänne kostitatakse kostüümipidude, viktoriinide ja toiduga.

Ilmus "Kõmutüdruku" jätkusarja ametlik treiler

10.06.21 TELE/RAADIO ... New Yorgi kõrgklassi teismeliste elu jälgiv "Gossip Girl" ("Kõmutüdruk") saab samanimelise jätkusarja, mille tegevus toimub originaalsarjas toimunust kaheksa aastat hiljem. HBO Max avaldas äsja ka sarja ametliku treileri.

"Terevisioon" tähistab Eesti Kontserdi 80. sünnipäeva erisaate ja põnevate külalistega

10.06.21 TELE/RAADIO ... Eesti Kontserdi 80. sünnipäeva puhul läheb reede hommikul eetrisse "Terevisiooni" erisaade, kust ei puudu ka põnevad reportaažid ja külalised.

Guido Kangur 65: sünnipäevalast intervjueerib Andrus Vaarik

09.06.21 TELE/RAADIO ... 9. juunil 65. sünnipäeva tähistav Guido Kangur annab heale kolleegile ja sõbrale Andrus Vaarikule südamliku intervjuu, milles avab mõtteid elust, näitlemisest ja kirjudest hobidest.

"Poissmehe" pikaaegne saatejuht rassismisüüdistuste tõttu uuel hooajal ei jätka

09.06.21 TELE/RAADIO ... 19 aastat USA kohtingusaadet "Poissmees" juhtinud Chris Harrison lahkus saatest pärast seda, kui teda süüdistati rassistlikes kommentaarides.

Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli "Aktuaalne kaamera"

08.06.21 TELE/RAADIO ... Eelmisel nädalal meelitas enim televaatajaid ekraanide ette ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera", mida vaatas otse või eetripäeval järele 154 000 inimest.

Sherlock Holmes 130: Jupiter tähistab legendaarse detektiivi juubelit järjejutumaratoniga

07.06.21 TELE/RAADIO ... Sir Arthur Conan Doyle'i loodud detektiiv Sherlock Holmes on inimesi paelunud juba 130 aastat. Legendaarseid lugusid on aegade jooksul salvestatud ka Raadioteatris ja nüüd on need kõik pandud veebikanalisse Jupiter.err.ee kuulamiseks üles.

Pildid: Londonis jagati Briti teleauhindu

07.06.21 TELE/RAADIO ... Pühapäeval jagati Londonis Briti teleauhindu (BAFTA TV Awards) ning kohal oli paremik Briti näitlejatest.

Briti sari "Holby City haigla" jõuab järgmisel aastal lõpule

03.06.21 TELE/RAADIO ... 2022. aasta märtsis ilmuvad BBC haiglasarja "Holby City haigla" viimased osad.

Galerii ja video: kuuldemängusari "Juuksur" jälgib eluolu juuksurisalongis

03.06.21 TEATER ... Vikerraadios alustab 5. juunil Raadioteatri uus kuuldemängusari "Juuksur", mis pakub kuuldepilte ühest juuksurisalongist: argiseid ja elulisi, naljakaid ja absurdseid episoode. Lühilugude peaosalist kehastab Hele Kõrve.

Eelmise nädala vaadatuimate saadete edetabeli vallutas "Pealtnägija"

01.06.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli taas "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 195 000 inimest.

ETV tähistab lastekaitsepäeva tunnustusürituse ja heategevusliku Pardiralliga

01.06.21 TELE/RAADIO ... Teist aastat järjest saab heategevuslikule Pardirallile kaasa elada ETV vahendusel. Veel enne seda vahendab ETV erilisi hetki tunnustusürituselt "Lastega ja lastele".

Menusari "Stranger Things" õrritas fänne võttepiltidega

31.05.21 TELE/RAADIO ... Ulmesugemetega Netflixi menusari "Stranger Things" avaldas Twitteris pildid võtetelt, vihjates sellele, et 4. hooaja filmimine on lõpule jõudmas.

Raadio 2 tähistab suve muusika ja värskete eetrihäältega

31.05.21 TELE/RAADIO ... Käesolevast nädalast lülitub Raadio 2 suvelainele, mille paneb võnkuma alati värske muusika ja uutes rollides saatejuhid.

55 aastat tagasi jõudis eetrisse televaatajaid lummanud "Täna 25 aastat tagasi"

30.05.21 TELE/RAADIO ... 55 aastat tagasi, 30. mail läks eetrisse Valdo Pandi legendaarne saade "Täna 25 aastat tagasi". Saatega seonduvatest hetkedest kirjutab Ene Pajula.

50 aastat tagasi kõlas raadioeetris esmakordselt välispoliitikasaade "Maailm täna"

31.05.21 GALERIID ... Välisuudiseid kokkuvõttev "Maailm täna" jõudis esmakordselt raadiokuulajateni 31. mail 1971. 50 aastat hiljem kõlab samanimeline rubriik igal argihommikul Vikerraadio hommikuprogrammis, sel laupäeval meenutavad saates "Eesti lugu" saate tegemist mitmed kaasautorid.

Sepo Seemanile pühendatud teemaõhtu raames jõuab eetrisse uus portreesaade

30.05.21 TELE/RAADIO ... 30. mail tähistab oma 50. sünnipäeva näitleja Sepo Seeman ning ETV2 pühendab sel puhul Seemanile sellenädalase teemaõhtu, mille raames jõuab eetrisse ka uus portreesaade.

Galerii: sel laupäeval selguvad "Rakett 69" finalistid

29.05.21 TELE/RAADIO ... Noorte teadusvõistlus "Rakett 69" selgitab laupäevases poolfinaalis välja need kaks osalejat, kes juba septembri alguses lähevad püüdma tiitlit ja teadusstipendiumit.

Anu Saagim alustab R2-s uue saatega: esimeses osas räägime, miks Eesti mehed nii mökud on

28.05.21 TELE/RAADIO ... Raadio 2 läheb juuni esimest nädalalast üle suvekavale ning alates 5. juunist on igal laupäeval eetris Anu Saagimi avameelne vestlussaade "Laupäeva hommik Anu Saagimiga".

Sarja "Seks ja linn" uutes osades teeb kaasa ka Chris Noth

28.05.21 TELE/RAADIO ... Populaarne sari "Seks ja linn" naaseb uute osadega taas ekraanile ning HBO Max kinnitas hiljuti, et uutes osades astub Mr Bigi rollis taas üles Chris Noth.

ERR-i telekanalite suvi tuleb sportlik, mänguline ja täis toredaid kohtumisi

27.05.21 TELE/RAADIO ... Rahvusringhäälingu telekanalid ETV, ETV2 ja ETV+ toovad sel suvel vaatajateni haaravad spordivõistlused eesotsas jalgpalli Euroopa meistrivõistlustega, suviselt meeleolukad omasaated ja kireva hankeprogrammi.

Ellen DeGeneresi saade asendatakse Kelly Clarksoni omaga

27.05.21 TELE/RAADIO ... Saatejuht Ellen DeGeneres otsustas hiljuti, et teeb 2022. aastal oma jutusaatega lõpparve. NBC teatas nüüd, et DeGeneresi saade asendatakse laulja Kelly Clarksoni jutusaatega.

Esimene vene Netflixi sari toob Anna Karenina loo tänapäeva

26.05.21 TELE/RAADIO ... Lev Tolstoi kirjandusklassika "Anna Karenina" ainetel valmiv sari on esimene vene originaalsari, mis Netflixi jõuab.

"Täna 30 aastat tagasi" | Lennart Meri lubas Nõukogude Liidule iseseisvuse eest miljardi maksta

26.05.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad need, kes 30 aastat tagasi osalesid nendes sündmustes.

Eurovisiooni nädala vaadatuim telesaade oli "Pealtnägija"

25.05.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli "Pealtnägija", mis kogus ka Eurovisiooni lauluvõistlusest rohkem vaatajaid.

Galerii: kevadhooaja viimane "Hommik Anuga" saade toob põnevaid jutuajamisi

21.05.21 TELE/RAADIO ... Sel pühapäeval on eetris "Hommik Anuga" selle kevadhooaja viimane saade.

Ilmus uus "Sõprade" kokkutuleku treiler

20.05.21 TELE/RAADIO ... 27. mail jõuab voogedastusplatvormile HBO Max menusarja "Sõbrad" ("Friends") taaskohtumise episood. Hiljuti avaldati ka kokkutuleku uus treiler.

"Täna 30 aastat tagasi" | Ohtlikud jõugud ründasid relvastamata piirivalvureid

19.05.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad need, kes 30 aastat tagasi osalesid nendes sündmustes.

"Pealtnägija" lükati vaadatuimate telesaadete edetabeli esikohalt

18.05.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuim telesaade oli "Aktuaalne kaamera". Varasemalt mitu nädalat esikohal olnud "Pealtnägija" oli vaadatavuselt teisel kohal.

Reigo Kuivjõgi: noore kunsti oksjonid on üldjuhul kõige ausamad kunstitajumise vormid

17.05.21 KUNST ... Reedel, 21. mail toimub "Osta üks kunstiteos päev", mis tipneb sel aastal pimeoksjoniga, kus tuleb pakkumisele kolm anonüümset teost. Tartu noore kunsti oksjoni eestvedaja Reigo Kuivjõe eesmärk on, et inimesed märkaksid ja naudiksid rohkem kunsti enda ümber ning mõistaksid kunstiga koosolemise kasulikkust ja võlusid.

Ilmus "Da Vinci koodi" eelsarja treiler

18.05.21 TELE/RAADIO ... Voogedastusplatvorm Peacock toob peagi vaatajateni "Da Vinci koodi" eelsarja "Kadunud sümbol". Äsja ilmus ka sarja esimene treiler.

"Ringvaade" vahendas emotsioone Eurovisiooni siniselt vaibalt

17.05.21 EUROVISIOON ... "Ringvaade" tegi koos Karmel Killandiga lülituse Rotterdami, kus pühapäeval toimus üks tähtsamaid Eurovisiooni üritusi – sinine vaip – kuhu kogunevad kõik delegatsioonid.

Hittsari "Bridgerton" saab kõrvalseriaali kuninganna Charlotte'i noorusajast

16.05.21 TELE/RAADIO ... Netflixi hittsari "Bridgerton" muutub järjest suuremaks, saades lisaks väljakuulutatud kolmandale ja neljandale hooajale ka lisaseriaali kuninganna Charlotte'i noorpõlvest.

Pühapäevane ETV2 teemaõhtu on pühendatud Riho Undi loomingule

16.05.21 FILM ... ETV2 pühapäevaõhtune teemaõhtu on käesoleval nädalal pühendatud kunstnik, režissöör ja animaatorile Riho Undile, kes 15. mail tähistas 65. sünnipäeva.

Raadio Tallinna sünnipäevaviktoriin: kas tunned enim mängitud lugusid?

15.05.21 TELE/RAADIO ... Kas tunned pelgalt sissejuhatavate nootide järgi ära Raadio Tallinnas 15 aasta jooksul enim mängitud lood? Kui vastasid kõik kümme õigesti, oled tõeline eesti muusika asjatundja!

25 aasta parima rallifoto autor Jaanus Ree: see oli tükk planeerimist

14.05.21 TELE/RAADIO ... Autoralli MM-sarja kodulehel peeti kevadel suur rahvahääletus, et valida välja kõige lemmikuma rallifoto. WRC viimase 25 aasta parimaks rallifotoks valiti spordifotograaf Jaanus Ree foto.

Võntkülas tegutsev Pakistani kokk: ma ei ole professionaal, mulle on tähtis hea söök

14.05.21 TELE/RAADIO ... Pakistanist pärit Shafique Qureshi on juba peaaegu 30 aastat Eestis elanud. Ta armastab üle kõige söögitegemist ja Läänemaad. Kaks aastat tagasi ühendas ta need kaks kirge ja rajas Võntküla vanasse poemajja oma söögikoha, kuhu fännid sõidavad kohale nii Tallinnast kui ka Hiiumaalt.

"Sõprade" kokkutuleku episood sai linastuskuupäeva ja õrritusvideo

14.05.21 TELE/RAADIO ... Sarja "Sõbrad" ("Friends") tegelased saavad ekraanil varsti taas kokku – aprillis filmitud kokkutuleku episood jõuab vaatajateni 27. mail ning äsja ilmus ka uue osa õrritusvideo.

Lauri Pihlap: "Everybody" kasvas meil natuke üle pea

12.05.21 TELE/RAADIO ... 20 aastat tagasi võitsid Tanel Padar ja Dave Benton Eurovisiooni. Nendega koos laval oli aga ka 2XL ehk Lauri Pihlap, Kaido Põldma, Sergei Morgun ja Indrek Soom, kes meenutasid oma tollast esinemist, võitu ja selle mõju nende elule.

Linnateatri ajakapsli avamine "Ringvaates" osutus oodatust keerulisemaks

12.05.21 TELE/RAADIO ... Linnateatris käib pinev ehitustöö, mille käigus kaevati maa seest välja sinna nurgakivisse 90. aastatel pandud ajakapsel. Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ja teatri tollane muusikajuht Olav Ehala olid "Ringvaate" otsestuudios, et kapsel pidulikult avada, kuid see osutus arvatust keerulisemaks.

Aastaga 32 kilo kaotanud ajakirjanik hakkas nüüd veganiks

12.05.21 TELE/RAADIO ... Ajakirjanik Üllar Priks ehk Myrakas, kes võttis hiljuti kõndides 32 kilo alla, otsustas nüüd hakata taimetoitlaseks.

Fotod. Saare naised ronisid viikingiaasta avamiseks laevamasti otsa rahvariietes

12.05.21 TELE/RAADIO ... Kolmapäeval avati Saaremaa viikingiaasta ja seda ühe päris erilise sündmusega.

Soome perearstikeskused jagavad sisserännanud peredele emakeelseid lasteraamatuid

12.05.21 KIRJANDUS ... Soome lugemiskeskuse lasteraamatuid "Muinasjutukingitus" jagatakse Soomes nüüd ka eestikeelse versioonina. Raamatuid kingitakse lastele Soome perearstikeskustes, et seal elavad pered loeksid oma pisipõnnidele rohkem ette ja teeksid seda just nende emakeeles.

Jupiteris on võimalik vaadata "Lahutust Läti moodi"

12.05.21 TELE/RAADIO ... Lätis valmis möödunud sügisel komöödiaseriaal, mis põhineb eestlaste toodetud sarjal "Lahutus Eesti moodi".

"Simpsonite" tegijad avaldasid Morrisseyst inspireeritud loo

12.05.21 TELE/RAADIO ... Aprillis linastus USA animasarja "Simpsonid" episood, mis oli inspireeritud bändi The Smiths solistist Morrisseyst. Muusikul põhinev tegelaskuju esitas episoodis ka ühe laulu, mille sarja tegijad nüüd ametlikult välja andsid.

Galerii: ETV2 humoorikas lühisari peegeldab moodsa aja ületarbimist

11.05.21 TELE/RAADIO ... Maikuu teisipäevadel ja neljapäevadel toob ETV2 eetrisse humoorikad lühilood, mis peegeldavad moodsa aja inimese ja keskkonna vastakaid suhteid.

Mais ilmub Oprah Winfrey ja prints Harry sari vaimsest tervisest

11.05.21 TELE/RAADIO ... Apple TV + teatas, et 21. mail linastub platvormil ajakirjanik Oprah Winfrey ja prints Harry uus seriaal vaimsest tervisest.

"Grey anatoomia" saab 18. hooaja

11.05.21 TELE/RAADIO ... ABC teatas, et haiglaseriaal "Grey anatoomia" naaseb ka 18. hooajaks teleekraanile.

Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete esikümnest leiab üheksa ETV saadet

11.05.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala kümne vaadatuima telesaate sekka jõudis üheksa ETV saadet. Esikoha haaras edetabelis "Pealtnägija".

Peakokk Peeter Pihel soovitab Jupiteris toiduteemalisi filme

11.05.21 TELE/RAADIO ... Mai on rahvusringhäälingus keskkonnakuu, mis sel aastal pöörab tähelepanu toidu säästmisele. Fotografiska Tallinn peakokk ja jäätmeteta elustiili propageerija Peeter Pihel soovitab sel puhul inspireerivaid toidu- ja keskkonnateemalisi filme ning sarju veebikanali Jupiter.err.ee valikust.

eurovisioonipidu

suur suveseiklus

esita küsimus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: