Tele/raadio

Ott Lepland liitus Swingersi ridadega

28.11.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas ansambel Swingers ja bändi ridadega ajutiselt liitunud Ott Lepland.

59-aastane Marika: kui julgeda olla mänguline, siis nooruslikkus säilib

28.11.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" olid külas 70-aastane õpetaja Vilma Tikerpuu ja 59-aastane tantsupedagoog ja koreograaf Marika Hanson, et rääkida Tiina Ristimetsa ja Olga Makina raamatu "Aeg . Teekond nimega Naine" tuules vananemisest ja selle mõtestamisest.

Türgist põgenenud Celal: peame pagulastena näitama, et saame Eestis kõik koos elada

28.11.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" olid külas põgenikud Süüriast, Iraanist ja Türgist, kes rääkisid, miks neil tuli oma koduriigist lahkuda ja miks sai uueks koduks valitud just Eesti. Nad mõistavad eestlaste põgenike-pelgust, kuid teadvustavad, et nemad peavadki näitama, et koos on võimalik elada.

Lutsar: mul on tekkinud hirm, kui kergelt antakse vabadused käest ära

28.11.21 EESTI ... Tänavu aasta kodaniku tiitli saanud professor Irja Lutsar on mures, kui kergesti koroonaajal inimesed ise on valmis loobuma kättevõideldud vabadusest. "See ei ole nii ainult Eestis, aga kogu maailmas. Kui palju on neid inimesi, kes tahavad, et neid kontrollitaks, pandaks luku taha," tõdes ta saates "Hommik Anuga".

Euroopa filmiakadeemia esimees: festivali puhul on oluline saavutada publikuga hea suhe

27.11.21 FILM ... Euroopa filmiakadeemia esimees ja Pimedate Ööde filmifestivali põhivõistlusprogrammi žürii esimees Mike Downey saates "PÖFF-i kaheksa ja pool", et filmifestivalid olid enne pandeemiat väga turvalises seisus ja liikusid kindla kursita, aga nüüd on filmifestivalide juhid ja programmikoostajad pidanud esitama endale hulga väga tõsiseid küsimusi, sh selle kohta, milline on nende suhe publikuga.

Vaata enne tele-eetrit: "Suus sulav Eesti" õpetab valmistama arbuusikooremoosi

27.11.21 TELE/RAADIO ... Laupäeval alustab ETV eetris saate "Suus sulav Eesti" kolmas hooaeg, mis keskendub seekord saatekülaliste lapsepõlvemaitsetele. Hooaja esimeses saates õpetab tippkokk Angelica Udeküll koos Gameboy Tetrisega valmistama arbuusikooremoosi ja kalakotlette seenekastme ja kartulitambiga.

Vaata enne tele-eetrit: Vahur Kersna teledokumentaal uurib Gunnar Grapsi elu

26.11.21 TELE/RAADIO ... Vahur Kersna käe all valminud dokumentaalsaade "Gunnar Graps. Trubaduur magistraalil" on ETV eetris reede õhtul ning ERR-i veebis vaadatav juba praegu.

"Suus sulav Eesti" viib uuel hooajal lapsepõlvemaitsete rännakule

25.11.21 TELE/RAADIO ... ETV saate "Suus sulav Eesti" kolmas hooaeg viib vaatajad taas rännakule mööda Eestit, ent seekord keskendutakse saatekülaliste lapsepõlvemaitsetele.

"Päästja koolikella" teise hooaja esimene osa pühendati Dustin Diamondile

25.11.21 TELE/RAADIO ... Noortesarja "Päästja koolikell" uusversiooni teine hooaeg jõudis hiljuti televaatajate ette. Uue hooaja esimene osa pühendati varalahkunud näitlejale Dustin Diamondile, kes originaalsarjas mängis tegelast Screech.

Anna-Maria Orel elukaaslasega koos treenimisest: armunud olek trenni ei sega

24.11.21 TELE/RAADIO ... Tallinnas treenib uus spordipaar – Eesti vasaranaine Anna-Maria Orel ja sloveenia kettahiid Kristjan Čeh. Mõlemad kinnitasid "Ringvaatele", et trennis on neile esmatähtis nende vastav spordiala ja armunud olek nende keskendumist ei sega.

Jan Graps isa Gunnarist: ülitundlikkus oli see, mis talle saatuslikuks sai

24.11.21 TELE/RAADIO ... Eesti esi-heavy-mees Gunnar Graps saanuks laupäeval 70. aastaseks. Grapsi meenutas "Ringvaates" tema poeg Jan, kes tõdes, et isale sai saatuslikuks ülitundlikkus. Ta võttis asju väga hinge ja tunnustuse kadudes ei pidanud ta süda puht tervislikult enam vastu.

Avalikustati klipp uuest ajastudraamast "The Gilded Age"

24.11.21 TELE/RAADIO ... "Downton Abbey" looja Julian Fellowesi kauaoodatud ajastudraama "The Gilded Age" jõuab jaanuaris HBO voogedastusplatvormile. Sarjast avalikustati esimene klipp.

Eelneva nädala tele-edetabelist leiab seitse ETV saadet

23.11.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala kümne vaadatuima saate hulgast leiab seitse ETV saadet.

Video: Owe Petersell pani end svingtantsus proovile

23.11.21 TELE/RAADIO ... "Terevisiooni" saatejuht Owe Petersell sai taas varahommikul oma tantsuoskused proovile panna, kui õppis teisipäeval otse-eetris svingtantsu põhisammu.

Lauamängudisainer Meelis Looveeri mängud on jõudnud turgudele üle maailma

22.11.21 TELE/RAADIO ... Lauamängudisainer Meelis Looveeri kodus on tema enda sõnul vähemalt viissada lauamängu ja kindlasti rohkemgi. Neid, mis Looveer ise on valmis teinud, on umbes 30 ja mitmeid neist on jõudnud turgudele üle maailma. Arvuti ja sahtlid on tal ideid täis.

Sarja "Peaky Blinders" režissöör avaldas klipi uuest hooajast

22.11.21 TELE/RAADIO ... Sarja "Peaky Blinders" režissöör Anthony Byrne avaldas oma sotsiaalmeediakontol klipi sarja viimasest hooajast.

Vaata enne tele-eetrit: "Johannese lähetamise" karavan on jõudnud Lääne-Eestisse

22.11.21 TELE/RAADIO ... "Johannese lähetamise" kolmandat hooaega on igal esmaspäeal võimalik enne tele-eetrit vaadata ka ERR Menu vahendusel.

Kristjan Hirmo: Avicii lihtsalt põletati läbi

19.11.21 TELE/RAADIO ... Avicii oli superstaar, kes vaevles väga karmide vaimse tervise häirete käes. Nüüd ilmus temast raamat "Tim. Avicii elulugu", mis raamatut lugenud DJ Kristjan Hirmo sõnul on ilmselge näide sellest, kuidas inimene lihtsalt põletati läbi.

Netflixi sarja "Emily In Paris" teisele hooajale ilmus treiler

19.11.21 TELE/RAADIO ... "Emily In Paris" teine hooaeg jõuab Netflixi 22. detsembril.

Möödunud nädalal vaadati peamiselt ETV saateid

17.11.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala kümne vaadatuima saate hulgast leiab kaheksa ETV saadet.

"Harry Potteri" tegelased tulevad filmi 20. sünnipäevaks taas kokku

17.11.21 TELE/RAADIO ... Näitlejad Daniel Radcliffe, Rupert Grint ja Emma Watson tähistavad võlurifilmi "Harry Potter ja tarkade kivi" 20. sünnipäeva erisaatega.

Vaata enne tele-eetrit: "Johannese lähetamine" alustab teekonda Tallinnast

15.11.21 TELE/RAADIO ... Johannes Tralla alustab kolmandat hooaega oma sarjaga "Johannese lähetamine". Esmaspäeva õhtul ETV eetris olevat saadet on võimalik juba päeval ette vaadata ERR Menus.

Sarja "Seks ja linn" uusversioonist avaldati treiler

15.11.21 TELE/RAADIO ... HBO avaldas sarja "Seks ja linn" uusversiooni "And Just Like That" esimese treileri.

Vaata enne tele-eetrit: "Ühe maja lugu" tutvub Pärnu terrasselamuga Kuldne Kodu

13.11.21 ARHITEKTUUR ... 1970. aastatel valmis Pärnus osaliselt legendaarne elamukompleks Kuldne Kodu, mille kõiki elemente aga lõpuni valmis ei ehitatudki. Saade "Ühe maja lugu" heidab koos elanike, arhitektide ja muude spetsialistidega pilgu selle hoone ajalukku.

"Noor meister" alustab kolmanda hooajaga

12.11.21 TELE/RAADIO ... ETV võistlussaate "Noor meister" kolmas hooaeg toob vaatajate ette uued põnevad erialad.

Galerii ja video: kontserdil "Klassikaraadio 25" kõlas Jüri Reinvere uudisteos

11.11.21 MUUSIKA ... Kolmapäeval tähistati Klassikaraadio 25. sünnipäeva kontserdiga, kus muuhulgas toimus ka Jüri Reinvere teose "Kaks Klara käevõru" esiettekanne.

"Johannese lähetamine" viib saatejuhi Narva Veneetsiasse ja Põltsamaale surfama

11.11.21 TELE/RAADIO ... ETV saate "Johannese lähetamine" kolmandas hooajas ei sõida saatejuht Johannes Tralla ringi mitte Euroopas, vaid uurib elu siinsamas Eestis. Truu mootorratta asemel on tema sõiduvahendiks sedakorda hoopis päratu matkabuss.

"Terevisioon" on reedel otse-eetris Värskast

11.11.21 TELE/RAADIO ... ETV hommikuärataja "Terevisioon" läheb sel reedel otse-eetrisse Värskast, Vabadussõja kangelase ja Eesti vabariigi sõjaministri Nikolai Reegi majamuuseumist - vastvalminud Reegi majast.

"Squid Game'i" režissöör kinnitas, et sarjale tuleb teine hooaeg

10.11.21 TELE/RAADIO ... Sarja "Squid Game" režissöör, looja ja stsenarist Hwang Dong-hyuk kinnitas, et hittsarjale on tulemas teine hooaeg.

Eelmise nädala tele-edetabeli esineliku haarasid ETV saated

09.11.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala vaadatuimate telesaadete esikümnesse jõudis seitse ETV saadet.

ETV2 teemaõhtu pühendub Helle Laasile

07.11.21 TELE/RAADIO ... Nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas tähistas reedel 80. sünnipäeva. ETV2 teemaõhtu on pühapäeval pühendatud just sellele suurele juubelile.

"'Allo 'Allo!" staar Guy Siner kurjustab BBC-ga: harukordne tänamatus

06.11.21 TELE/RAADIO ... Legendaarses komöödias "'Allo 'Allo!" veidrikust Saksa leitnanti Hubert Gruberit kehastanud näitleja Guy Siner arvab, et poliitkorrektsus hävitab kuulsat Briti huumorit.

Vaata enne tele-eetrit: "Ühe maja lugu" Kohila paberivabrikus

06.11.21 ARHITEKTUUR ... Owe Peterselli saatesari majadest, mis kuuluvad kindlalt Eesti kultuurilukku, kuid peidavad ohtralt lugusid, mida keegi seni veel kuulnud pole, jõuab seekord Kohilasse. Saade on ERR-i veebis vaadatav enne tele-eetrit.

"Reetur" võitis Poolas toimunud telefestivalil kaks auhinda

06.11.21 TELE/RAADIO ... ERR-i ja Elisa koostöös sündinud põnevussari "Reetur" pälvis reede õhtul kõrge tunnustuse, võites teise koha rahvusvaheliste teleprojektide festivalil "Heart of Europe". "Reetur" sai ka ühe kolmest eriauhinnast.

Vaata enne tele-eetrit: "Restoran 0" avab viimaks uksed

05.11.21 TELE/RAADIO ... ETV saatesari "Restoran 0" on jõudnud viimase osani, kus lõpuks on aeg restoran avada. ERR Menus on võimalik episoodi juba enne tele-eetrit vaadata.

Video: telekunstnik Tiina Alver esitles raamatut "Kaadri taga"

03.11.21 KUNST ... 3. novembril esitleti ERR-i telemajas telekunsnik Tiina Alveri värsket teost "Kaadri taga", kus ta avab viimase 40 aasta teletöö kaadritagust maailma.

Eelmisel nädalal tõi enim vaatajaid telerite ette "Pealtnägija"

02.11.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala vaadatuimate telesaadete esikümnes on kaheksa ETV saadet.

Sarjast "Tiger King" tuntud Carole Baskin kaebas Netflixi kohtusse

02.11.21 TELE/RAADIO ... Dokumentaalsarjast "Tiger King" tuntust kogunud Carole Baskin kaebas Netflixi kohtusse, sest temast kasutati kaadreid seriaali uue hooaja treileris.

Kui hästi oled rändajat kuulanud? Testi oma teadmisi!

01.11.21 TELE/RAADIO ... Maailma kaugeid paiku tutvustav Vikerraadio saade "Kuula rändajat" tähistab sel aastal olulist verstaposti, sest detsembris möödub 20 aastat Hendrik Relve raadiorännakute esimesest saatest. Sel puhul pani saatejuht kokku põneva viktoriini, kus on võimalik proovile panna oma teadmisi möödunud aastate rännuseiklustest.

Sydneysse ilmus hiiglaslik nukk Netflixi hittsarjast "Squid Game"

01.11.21 TELE/RAADIO ... Nukk on ligikaudu viis meetrit kõrge ja kaalub kolm tonni.

Galerii: "Hommik Anuga" saates teeb muusikat Tanel Padar

30.10.21 TELE/RAADIO ... Pühapäevane "Hommik Anuga" saade toob teleekraanidele inspireerivad inimesed.

Netflix avaldas sarja "The Witcher" teise hooaja treileri

29.10.21 TELE/RAADIO ... Netflixi sarja "The Witcher" teist hooaega saab näha detsembris.

Vaata enne tele-eetrit: "Restoran 0" teeb viimaseid ettevalmistusi avamiseks

29.10.21 TELE/RAADIO ... ERR Menu portaalist näeb ETV sarja "Restoran 0" seitsmendat osa juba praegu.

Oma kunstliku viljastamise lugu jaganud Maarja: loodan pakkuda tuge, mida ise otsisin

28.10.21 TELE/RAADIO ... Maarja Kivioja ja Ergo Karu proovisid last saada, aga tulutult. Kuniks selgus, et ilma kunstliku viljastamiseta nad ilmselt jäävadki lastetuks. Nüüd on Maarja rase ja rääkis "Ringvaates", milline on olnud nende teekond selleni ja miks ta peab vajalikuks oma lugu jagada.

Vaba Eesti ainsal hukkamisel viibinud prokurör: ta oli vastik tüüp

28.10.21 TELE/RAADIO ... Viimane kriminaali hukkamine okupeeritud Eesti ajal toimus 1969. aastal. Prokurörina oli selle juures Patarei vanglas kinnipidamiskohtade järelevalveprokurör Feliks Saarevet, kes esindas riiki ka taasiseseisvunud Eesti ainsal hukkamisel, millest tänavu möödus 30 aastat.

Avalikustati "Tiger king 2" treiler

27.10.21 TELE/RAADIO ... Netflix avalikustas dokumentaalsarja "Tiger king 2" treileri.

"Terevisioon" läheb reedel eetrisse Ugala teatrist

27.10.21 TELE/RAADIO ... "Terevisioon" seab sügistalvel sammud Lõuna-Eestisse.

Genka: enda riimis väljendamine on palju lõbusam kui niisama rääkimine

26.10.21 TELE/RAADIO ... Räppar Genka ehk Henry Kõrvits tähistab tänavu sügisel oma 25. aastat laval ja meenutas "Ringvaates" oma karjääri algust ajal, kui eeskujusid õieti kusagilt võtta ei olnudki.

"Tulilinnu" peaosatäitja: läksime sügavuti Nõukogude Liidu ajaloosse

26.10.21 TELE/RAADIO ... Reedel esilinastub Eestis Peeter Rebase tõsielul põhinev debüütmängufilm "Tulilind", mis räägib kahe mehe vahelisest armastusest Nõukogude Eestis. Filmi üks peaosatäitjaid tunnistas, et talle on see osa ajaloost alati huvi pakkunud ja tõdes, et filmi jaoks tehtud taustauuring oli tõesti põhjalik ja nad läksid Nõukogude ajaloosse sügavuti.

Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete esikümnest leiab üheksa ETV saadet

26.10.21 TELE/RAADIO ... Eelmisel nädalal vaadati valdavalt ETV saateid.

Eesti Laulu veerandfinaalid

kuula poolfinaliste

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: