Tele/raadio

Galerii: "Eesti mängu" uue nädala avavad Mart Poom, Ülle Lichtfeldt ja Ingrid Veidenberg

15.07.19 ... Täna on "Eesti mängus" vastamisi näitleja Ülle Lichtfeldt, ajakirjanik Ingrid Veidenberg ning legendaarne jalgpallur ja väravavahtide treener Mart Poom.

"Hittide radadel" viib seekord pungilainele

12.07.19 ... Eesti kohanimelaulud ei ole sugugi ainult valsid, polkad ja reilenderid. "Hittide radadel" kolmas saade peatub põhjalikumalt pungil.

ETV kaotas juunis veidi vaatajaid, kuid jätkab vaadatavuse tabeli liidrina

11.07.19 ... ETV on olnud pea kaks aastat järjest igakuiselt vaadatuim telekanal. Juunis jagunes eestlastel telekanali jälgimiseks kulunud aeg esmajoones ETV (18,8 protsenti), Kanal 2 (11,6 protsenti) ja TV3 (11,1 protsenti) vahel.

Elisa originaalsarja "Ivalo" näitamisõigused on müüdud enam kui 20 riiki

11.07.19 ... Kevadel Elisa Elamusse lisandunud Elisa rahvusvahelise originaalsarja "Ivalo" vastu tunnevad huvi mitmed telekanalid ja voogedastusplatvormid üle maailma. Originaalsarja näitamisõigused on edasi müüdud enam kui 20 riiki.

Galerii: Selgub "Eesti mängu" esimene poolfinalist

11.07.19 ... Neljapäeva õhtul selgub "Eesti mängus", kes on selle nädala võitja ja ühtlasi saatesarja esimene poolfinalist. Võistlustules on Tanel Padar, Hirvo Surva ja Ott Lepland.

TTJA andis välja uued raadioteenuse osutamise tegevusload

10.07.19 ... Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) andis konkursi korras välja 28 uut raadioteenuse osutamise tegevusluba, mis hakkavad kehtima novembris. Kõigi praegu tegutsevate raadioteenuste tegevuslubade kehtivus lõppeb 16. novembril, seejärel hakkavad kehtima viieaastaseks perioodiks väljastatud uued load.

Galerii: "Eesti mäng" paneb kolmapäeval muusikud vastamisi

10.07.19 ... Suvises mälumängusaates "Eesti mäng" astuvad kolmapäeval üles Hanna-Liina Võsa ja Tanel Padar ning näitleja, muusik ja meelelahutaja Sepo Seeman.

Laulu- ja tantsupeo ülekandeid jälgis ERRi vahendusel rohkem kui pool miljonit inimest

09.07.19 ... Telekanalite ETV, ETV2 ja ETV+ vahendusel sai juubelipeost "Minu arm" osa 522 000 inimest, kes jälgisid ülekandeid vähemalt 15 minutit. Neile lisanduvad tuhanded inimesed, kes osalesid peol raadio või veebi vahendusel.

"Eesti mäng" alustab laulu- ja tantsupeo vaimus kantud hooaega

08.07.19 ... Esmaspäeva õhtul alustab värsket suvist hooaega populaarne mälumäng "Eesti mäng".

"Aktuaalne kaamera" toob uudised kätte otse peopaigast

05.07.19 ... "Aktuaalne kaamera" suundus tavapärasest stuudiost laulu- ja tantsupeo peopaikadesse ja päeva kokkuvõtvad uudised jõuavad järgmisel kolmel päeval vaatajateni erandkorras otse juubelipeo sündmuste keskelt.

ETV2 eetris alustab seriaal "Bütsantsi printsess"

05.07.19 ... ETV2 eetris alustab laupäevast, 6. juulist uus seriaal "Bütsantsi printsess".

ERR toob laulu- ja tantsupeo kaasaelajateni kõikides kanalites

04.07.19 ... Eesti Rahvusringhääling toob suve suursündmuse, laulu- ja tantsupeo koju kätte kõikides kanalites ja viib veebi vahendusel peo kõikjale üle maailma. Juubelipidustuste avatakt antakse täna koos tantsupeo esimese etendusega.

Galerii: Tule tulemisest on ETV vahendusel saanud osa pea iga teine eestlane

03.07.19 ... Tantsu- ja laulupeo tule tulemine peopaika on olnud tänavu üks suurimaid rahvakultuuriüritusi, mis hõlmas kogu Eestit. Täna pealinna jõudvat peotuld on 33 päeva saatnud ka ETV, kes paneb õhtul peotule liikumisele meeleoluka punkti ja näitab homme kokkuvõtvat erisaadet teekonnast kogu selle ülevuses.

"Aktuaalne kaamera" hoiab teletabeli vaadatuima saate kohta

03.07.19 ... ETV jõudis teletabeli parima kümne sekka seitsme saatega, millest vaadatuim oli viiendat nädalat tabeli esikohta hoidev "Aktuaalne kaamera".

Ivo Linna: laulupidu on meisse programmeeritud, me peame vahetevahel kokku saama

01.07.19 ... Esmaspäeva õhtul on ETV eetris laulupeole pühendatud erisaade "Laulu- ja tantsupidu - Eesti ime". Saates meenutab oma lugu ka Ivo Linna, kes esimest korda osales üldlaulupeol 1960. aastal, kui laululava oli just valmis saanud.

Lastesaade "Laste ööülikool" kutsub avalikule salvestusele

01.07.19 ... Raadioteater alustas Ööülikooli loengute kõrval lühiloengutesarjaga "Laste ööülikool", kus täiskasvanud räägivad keerulistest asjadest väga lihtsalt. Tegemist on lastele mõeldud miniloengutega, mida on mõnus kuulata ka suurel inimesel.

Pihli, Muttika ja Hermaküla juhtimisel alustab suvine "Ringvaade"

01.07.19 ... Esmaspäevast käivitub ETV ekraanil "Ringvaade suvel", mida juhivad möödunud suvelgi vaatajate õhtuid sisustanud Anna Pihl, Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla.

ETV2 pühendab pühapäevase teemaõhtu Jüri Järvetile

29.06.19 ... Sel pühapäeval on ETV2 eetriõhtul pühendatud legendaarsele näitlejale Jüri Järvetile.

Vikerraadio uus sari "Hittide radadel" alustab teekonda kuulsast "Virumaa laulust"

27.06.19 ... 28. juunist alustab Vikerraadio eetris uus suvesari "Hittide radadel", kus saatejuht Taavi Libe külastab erinevaid Eesti kohti, mis on laulude sisse kirjutatud. Avasaade jõuab kuulajateni Virumaalt.

Vikerraadio eetris avaneb reede õhtul kosjakontor

28.06.19 ... Vikerraadio "Suveöö" avab sel reedel otse-eetris kosjakontori.

Miks Ernesaks on Ernesaks? Kus asub Kungla? EKI keelekillud ETV-s annavad vastuse

28.06.19 ... Esmaspäevast, 1. juuli õhtust on ETV ekraanil EKI keelekillud, mis sel aastal jutustavad muhedas võtmes laulu- ja tantsupeoga seotud sõnade ja nimede päritolu ning tähendusi.

Elena Hanga saabus ETV+ uue saate jaoks Tallinnasse

27.06.19 ... Venemaal tuntud ajakirjanik Elena Hanga saabus neljapäeval Tallinnasse, et osaleda telekanali ETV+ vestlussaates. Ühtlasi kohtub Hanga fännide ja ajakirjanikega.

Laulu- ja tantsupeo ülekandeid näeb ERR-i vahendusel üle kogu maailma

27.06.19 ... Nädala pärast toimuv laulu- ja tantsupidu jõuab ERR-i kanalite kaudu üle maailma. Piiranguteta vaatamisõigused laienevad kõikidele ülekannetele ja nii saab peost osa sõltumata riigist, olgu asukohaks siis Austraalia või Argentiina.

Välikino ja suveseiklused: ERR sisustab laulupeonädala perepäevadega

27.06.19 ... Juubelipeo nädala juhatavad alates 2. juulist sisse Maarjamäe lossipargis toimuvad perepäevad "Ühes taktis". Lastele pakuvad läbi päeva tegevust Lastejaam, Ajaloomuuseum ja Telia ning õhtu toob välikino suurele ekraanile ERR-i laulupeoteemalised dokumentaalfilmid ja ajatud mängufilmid.

Heimar Lenk alustab Vikerraadios nostalgilise muusikasaatega

26.06.19 ... Juuni viimasest nädalast täidab Vikerraadio argiõhtuid muusikavöönd, kus neljapäeviti mängib Heimar Lenk nostalgilisi muusikapalu saates "Kuldrandevuu"

ERR alustab naiste jalgpalli MM-i veerandfinaalide näitamist

26.06.19 ... Neljapäevast, 27. juunist kuni 7. juulini saab ETV2 ja sport.err.ee vahendusel kaasa elada naiste jalgpalli MMi otsustavatele matšidele. Esimeses veerandfinaalis lähevad neljapäeva õhtul vastamisi Norra ja Inglismaa koondised.

Owe Petersell esimesest "Terevisiooni" hooajast: rõhutasin pidevalt, et tulen üheks hooajaks

26.06.19 ... "Terevisiooni" saatejuht Owe Petersell ei plaaninud algselt teletööd teha kauem kui ühe hooaja, kuid nüüd on otsustanud siiski jätkata.

"Radari" toimetaja Robert Kõrvits liitub Rock FM-i hommikuprogrammiga

25.06.19 ... Pärast Kanal 2 otsust sulgeda uuriva ajakirjanduse saade "Radar", on toimetaja Robert Kõrvits otsustanud ühineda Rock FM-i hommikuprogrammiga.

ERR-i teleprogrammide sisu saab nüüd vaadata kogu Euroopa Liidus

25.06.19 ... Eesti Rahvusringhäälingu teleportaalid on võtnud kasutusele uue isikustatud kontode süsteemi. Selle tulemusena saavad kasutajaks registreerinud Eesti alalised elanikud edaspidi vaadata ERR-i telekanalite sisu kõigis Euroopa Liidu riikides.

ETV2 näitab suvel David Lynchi kultussarja "Twin Peaks"

25.06.19 ... 4. juulil alustab ETV2 eetris David Lynchi kultussari "Twin Peaks". Näitamist alustatakse sarja esimesest hooajast ning jõutakse välja 2017. aastal valminud kolmanda hooajani.

Mikael Raihhelgauz: ma pole küll eestlasena sündinud, aga olen eestlaseks üles kasvanud

22.06.19 ... Laupäeval toimub Tartu lauluväljakul Tartu laulupeo peakontsert, kus Sirbi laureaat ja TÜ matemaatikatudeng Mikael Raihhelgauz on üks kõnepidajatest. Ta pole küll eestlasena sündinud, aga on enda sõnul eestlaseks üles kasvanud ning tahab oma kõnes rääkida sellest, kuidas eestlased saaksid rohkem kokku hoida ka oma igapäevaelus.

Noorma: Tuudur Vettiku "Kuud" laulev tank võiks lahinguväljal pooled maha rahustada küll

22.06.19 ... Reedel jõudis tuli omadega parvlaevale nimega Koidula, mis viis selle Põlvamaalt üle Tartumaale Piirissaarele. Teadlane Mart Noorma aga fantaseeris laulva mehitamata tanki üle, mis võiks lahinguväljal sõdivad pooled maha rahustada.

Võidupüha ja jaanipäev ERR-is: heategevuskontserdist ja paraadist kinoklassikani

21.06.19 ... ERRi tele- ja raadiokanalid viivad suvistel pühadel paraadile ja kontserdile. Ühtlasi pakutakse ohtralt head muusikat ning kinoklassikat.

Mika Keränen ootab "Suveöö" saates kuulajate kõnesid sellest, mis hingel

21.06.19 ... Reede õhtul jõuab Vikerraadio eetrisse teine "Suveöö" saade, mis seekord räägib Eesti elust – Eesti inimeste rõõmudest ja murdest.

"Terevisioon" läheb reedel eetrisse rahva lemmikkülast

20.06.19 ... 21. juuni hommikul läheb "Terevisioon" eetrisse rahvahääletusel aasta külaks valitud paigaks.

"Terevisiooni" saatejuht sai saate ajal elektrilöögi

20.06.19 ... ETV hommikusaate "Terevisioon" saatejuht Reimo Sildvee sai sekund pärast otse-eetris lõppenud intervjuud elektrilöögi.

Vikerraadio suveprogramm rändab muusika ja ajaloo avastamata radadel

20.06.19 ... Vikerraadio rändab sel suvel kodumaiste hittide radadel, piilub suursugupuude kulisside taha, vaatleb inspireerivaid naisi Euroopa ajaloos, portreteerib spordiinimesi, samuti on kohal laulu- ja tantsupeol ning teistel suursündmustel. Suveprogramm toob eetrisse ka üllatavad melomaanid, uue muusikasaate ning kuulajate südamed võitnud "Suveöö".

Laulu- ja tantsupidu kajastatakse ERR-i kanalites rikkaliku programmiga

19.06.19 ... ERR-i programm on laulupeo ajal rikkalik ning põnevat sisu leiab nii telest, raadiost kui ka portaalist. Tutvu ERR-i laulupeokavaga:

Otsid uusi seiklusi? "Vikerhommik" vajab saatejuhte

19.06.19 ... Eesti suurima kuulajaskonnaga hommikuprogramm otsib värskeid äratajaid.

Heategevuslikku kontserti "Laulud sõdurile" kannab laupäeval üle ETV

19.06.19 ... Laupäeval toimub teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks kontsert "Laulud sõdurile", mida saab otseülekandes jälgida ETV-s ja ERR.ee portaalis.

Marko Reikop 50: meenuta saatejuhi naljakamaid klippe "Ringvaatest"

19.06.19 ... Saatejuht Marko Reikop tähistab oma 50. sünnipäeva. Sel puhul kogusime kokku meeldejäävaimad hetked Reikopist "Ringvaate" eetris, kus armastatud saatejuht on end mitmel korral proovile pidanud panema. Muidugi ei jätnud me välja Rootsi mädakala mekkimist või seda, kui Reikop oli libedal jääl.

Möödunud nädala vaadatuimad olid ETV saated

18.06.19 ... Teletabeli kuus vaadatuimat saadet olid möödunud nädalal ETV eetris.

"Moekollektsioon" toob ETV ekraanile kõrgmoe pahupoole

18.06.19 ... ETV eetris alustab 18. juunil uus draamasari "Moekollektsioon", mis viib igal teisipäeval vaatajad sõjajärgsesse Pariisi ja seal tegutsevasse moeimpeeriumi, kus glamuuri ja elegantsi varjus pulbitsevad intriigid.

Osale ETV2 suurejoonelises dokumentaalprojektis "Pööripäev"

10.06.19 ... ETV2 kutsub kõiki Eestimaa inimesi filmima üles ühte päeva enda elust. Milline näeb välja Sinu suve algus ehk 21. juuni? Filmi ennast, oma ümbrust, sõpru või peret ja saada meile filmitud materjalist kuni 10-minutiline lõik. Parimatest saabunud filmilõikudest paneme kokku dokfilmi Eestimaa inimeste elust suvisel pööripäeval.

ETV2 teemaõhtu pühendub Ivo Linnale

16.06.19 ... ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud Ivo Linnale, kel 12. juunil täitus 70 eluaastat.

ETV toob eetrisse eksklusiivse intervjuu Taani kuningannaga

15.06.19 ... Saatejuht Margit Kilumets teeb laupäeval, 15. juunil eksklusiivse intervjuu Taani kuninganna Margrethe II-ga

Anne Veesaar: Lasnamäe kooli madratsitel magamine oli nii äge

15.06.19 ... "Tule tulemine" jõudis reedel Valgamaale, kus oma esimest laulupidu meenutas näitleja Anne Veesaar.

Kirjanduses on Leïla Slimani aeg

15.06.19 ... ETV2 saatesarja "Kirjanduse aeg" viienda hooaja kolmandas ja viimases saates astub kaamera ja mikrofoni ette prantsuse kirjanik Leïla Slimani, kellega vestleb Indrek Koff.

Vikerraadio alustab taas "Suveöö" saatesarjaga

14.06.19 ... Vikerraadios alustab taas reedene "Suveöö", mis möödunud suvel pälvis kuulajatelt palju positiivset tagasisidet. Alates 14. juunist on reede hilisõhtuti kell 23-01 stuudios erinevad Vikerraadio tegijad, aga ka mõned külalissaatejuhid, kes kuulajate öist aega sisustavad.

Imbi Linna Ivoga abiellumisest: seda meest väga pikalt moosima ei pidanud

13.06.19 ... Ivo ja Imbi Linna abiellusid 1999. aastal ning ettepaneku liidu sõlmimiseks tegi pere naispool.
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: