Tele/raadio

ERR.ee video: "Noorte stuudios" esines Tartu Ülikooli sümfooniaorkester

21.03.19 ... 20. märtsil esines Eesti Raadio 1. stuudios Klassikaraadio stuudiokontsertide sarjas "Noorte stuudio" Tartu Ülikooli sümfooniaorkester. Kultuuriportaal kandis kontserdi üle ja jäädvustas videos.

Vikerraadio leviala laienes Sillamäel ja selle lähiümbruses

21.03.19 ... Uue saatja kasutuselevõtuga laienes Vikerraadio leviala Sillamäel ja selle lähiümbruses. Vikerraadio on Sillamäel nüüd kuulatav sagedusel 92,3 MHz.

Hittsarja "Stranger Things" kolmas hooaeg sai treileri

20.03.19 ... Netflix avaldas hittsarja "Stranger Things" treileri, mis jagab esimesi vihjeid kauaoodatud kolmanda hooaja kohta.

ETV2 seiklussari "Meelte sagedus Amazonases" näitab vihmametsa romantilist poolt

20.03.19 ... Kolmapäeval esilinastub Sõpruse kinos ETV2 uus seiklussari "Meelte sagedus Amazonases". Saatesarja peategelased Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin tunnistasid, et Amazonase ümber käivad tihti jutud, mis tõele ei vasta ning džunglielu on palju ohutum kui paistab.

Uus võistlussaade selgitab välja parimad noored kutsemeistrid

20.03.19 ... Laupäeval stardib ETV2-s uus võistlussaade "Noor meister", kus mõõtu võtavad Eesti kutsekoolide säravaimad noored. Kiirus, täpsus, loomingulisus ja pingetaluvus selgitavad välja, kes läheb Eestit esindama rahvusvahelistele kutsemeistrivõistlustele.

ETV saated vallutasid vaadatavuse tabeli tipu

20.03.19 ... ETV saated vallutasid möödunud nädalal enim vaadatud saadete tabeli esimesed viis kohta.

Raadiomaastikule on oodata uusi tegijaid

19.03.19 ... Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) koostöös kultuuriministeeriumiga viib sel aastal läbi raadioteenuse osutamise tegevuslubade konkursi. Lisaks olemasolevate raadiote leviala paranemisele on raadiomaastikule oodata uusi tulijaid.

Fotod: esimene sõit valmiva T1 vaaterattaga

18.03.19 ... ERR-i fotograaf Siim Lõvi tegi esimese sõidu aprilli esimeses pooles valmiva T1 kaubanduskeskuse vaaterattaga.

Maibi Randmaa: kui Uku tahab uuesti ümbermaailmareisile minna, siis ilmselt läheme koos

18.03.19 ... "Ringvaate" stuudios oli üle maailma purjetanud Uku Randmaa, kes ei astunud kaheksa kuud kordagi kuivale maale ega näinud teisi inimesi. Tagasi kodus, märkis abikaasa Maibi, et ta on sellega arvestanud, et ühel hetkel tahab Uku uuesti ümbermaailmareisile minna ja siis lähevad nad ilmselt juba koos – perereisile.

Vapper abielupaar päästis Saaremaal mehe elu

18.03.19 ... Unimäe on väike küla Kuressaare linna külje all. Ühel esmaspäeval tahtsid Villem ja Ludmilla Püüding sõita linna, et oma telefon parandusse viia. Nende reis sai aga sootuks ootamatu pöörde.

Ivo Felt: ainult kiidulaulu on "Tõe ja õiguse" puhul tõesti veider kuulda

18.03.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli produtsent Ivo Felt, kuna "Tõde ja õigus" tõusis taasiseseisvunud Eesti vaadatuimaks filmiks. Felt tunnistas, et sellist edu nad filmile oodata ei osanud ja ainult kiidulaulu on olnud veider kuulda. Ta usub, et siin on mängus mingisugune Eesti oma asi, miks see meile nii eriline on, sest tema välismaa sõbrad filmile samasugust kiidulaulu laulnud ei ole.

Tallinna Ülikool tunnustas oma sajandi vilistlasi

18.03.19 ... Tallinna Ülikool (TLÜ) tähistab esmaspäeval oma päeva ning rektor Tiit Land kuulutas sel puhul välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane.

Taukar: Marko Reikopi vastas intervjuutoolil istuda on suhteliselt ebamugav

18.03.19 ... Parima meessaatejuhi tiitlile nomineeritud Karl-Erik Taukar ütles, et tema arvates võiks selle tiitli võita "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop.

Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni popmuusika ajaloosarja "9 laulu"

18.03.19 ... Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni üheksa tuntud lauluteksti, mis lavastaja Tamur Tohveri ja näitlejate Elina Purde ning Jan Uuspõllu koostöös on vormunud omanäolisteks kuuldemängudeks.

Heiki Ahonen lööb kaasa "ENSV" kõrvalosas

18.03.19 ... Esmaspäeva õhtul ETV eetrisse jõudvas "ENSV" episoodis "Leelo-Leelo" teeb kõrvalosas kaasa nõukogudeaegne dissident ja vabadusvõitleja Heiki Ahonen.

"Ongi Koik": Nädala vits

17.03.19 ... Valimiste aeg oli üks suur poriga loopimise periood, kus erakonnad süüdistasid kõikides maailma hädades teisi erakondi ja ainus lahendus maailma päästa on hääletada just nende poolt. Aga tuleb välja, et poliittragöödia nimega Eesti Vabariik paneb veel täie rauaga edasi.

"Ongi Koik": Voks popp

17.03.19 ... Koalitsioonikõnelused on käimas ja mitte keegi ei tea, kes kellega valitsust hakkab moodustama. "Ongi Koik" tegi otselülitused erinevatesse Eestimaa paikadesse, et uurida, mida lihtsad inimesed keerulisest poliitikast arvavad.

"Ongi Koik": Koiksugu uudiseid

17.03.19 ... "Ongi Koik" saatejuht Märt Koik kandis ette koiksugu uudised.

"Ongi Koik": Seefeld Singers - "Alaveri ei värise"

17.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ütles, et 2011. aasta Veerpalu juhtum ja 2019 skandaal on ühe loo erinevad salmid. Saate "Ongi Koik" kultuuritoimetus kuulas läbi tuhandeid Eesti laule, et välja selgitada, millise loo erinevad salmid need Veerpalu asjad olla võiksid.

"Ongi Koik": Siim Kallas ja jaburdamine

17.03.19 ... Siim Kallas valiti tuhandete häältega riigikokku ja kohe hakkas ta teiste poliitikute kallal keelt teritama. Üks asi, mida Siim Kallas pole kunagi sallinud, on jaburdamine.

"Ongi Koik": Koalitsiooni püksid

17.03.19 ... Teleseriaali "Sild / Most" raadioversioonis "SaMOST ja SILDam" ütles Anvar Samost, et "kõik selle koalitsiooni püksid, mis olemas on, on Isamaa esimehe Helir Valdor Seeder jalas". Saatejuht Märt Koik proovis järele, kuidas nende pükstega päriselt on

"Ongi Koik": Influentser

17.03.19 ... Eelmises "Ongi Koik" saates ütles suur mõtleja ja elukooli õppejõud Tomm, et talle meeldiks valimistel osaleda telefoniga. Tommi on kuulda võetud ja m-hääletuse loomine on alanud.

"Ongi Koik": Peibutuspart

17.03.19 ... Viie suusapaari omanik ja Eesti Monoliitse Vabaerakonna häältetopis Manuela Platsenta on dopingujuhtumist üle edukalt saanud ning asunud leidma oma kohta Eesti poliitmaastikul.

Raadio 4 kogus kuulajate abiga Tudulinna asenduskodu lastele üle 20 000 euro

16.03.19 ... Raadio 4 peatoimetaja Julia Bali andis Ida-Virumaal Tudulinna asenduskodus üle rohkem kui 20 000 euro suuruse tšeki. Toetussumma koguti raadiokuulajate abiga.

Kuula: päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon"

16.03.19 ... Raadioteatris esietendus laupäeval päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon", mida saab kuulata ka portaalis ERR.ee.

Netflixi sari "Fuller House" lõpetas koostöö Lori Loughliniga

16.03.19 ... Netflixi sarja "Fuller House" tootjad lõpetasid koostöö ülikoolide petuskeemis kaasa löönud näitleja Lori Loughliniga.

"Pilveooperi" hirmkalli põdrakostüümi varastanud inimene tahtis ainult sooja saada

15.03.19 ... Põhjus, miks Vabal Laval etenduva "Pilveooperi" kõige kõrgtehnoloogilisem seade – nn põdrakostüüm "Ringvaatele" huvi pakub, peitub faktis, et selle Eestis ainulaadse kostüümiga juhtus üks väga kriminaalne kostüümidraama eriti üllatava lõpplahendusega.

Üllar Saaremäe: kui ma oma põhimõtete eest seista ei saa, ei ole riigikokku mõtet istuma minna

15.03.19 ... "Ringvaate" stuudios olid külas Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe. Üllar Saaremäe suundub esimest korda elus riigikogusse, Karl Robert aga esimest korda elus 4. stuudiosse, kus toimub "Tähtede lava". Poliitikast rääkides sõnas Üllar Saaremäe, et ta ootab ära koalitsioonilepingu, enne kui annab toimuvale lõpliku hinnangu. Ta märkis, et kui tal ei teki võimalust oma põhimõtete eest seista, siis ta riigikokku niisama istuma minna ei taha.

Hiiglaslik tühermaa Tallinnas hakkab majutama Rapla linna jagu inimesi

15.03.19 ... Seda ehitust on oodatud juba aastaid. Hiiglaslik tühermaa Pärnu maantee, Veerenni tänava ja raudtee vahel tundus lihtsalt raiskamisena. Sajandeid käis samal ajal vilgas elu, kui Lutheri vabrikus valmisid mööblitükid nii Vene kui ka Balti turgudele. Tallinna pommitamine pani aga piirkonnale tõsise põntsu, millest ei taastutudki. Ometi jäi tööstuskvartali tagune kesklinna üheks magusamaks krundiks. Õige pea asub see Tallinna paisutama.

Kapten Margus Zahharov vaatas "Kurski": kõik meremehed on fatalistid

15.03.19 ... Reedel esilinastub mängufilm "Kursk", mis põhineb 2000. aastal toimunud katastroofil, kus suri 118 meest. "Ringvaate" otsestuudios oli allveelaeval ohvitserina töötanud Margus Zahharov, kes käis seda filmi "Ringvaate" palvel vaatamas.

Esietendub Raadioteatri päevapoliitiline kuuldemäng "Peaministri punane joon"

15.03.19 ... Raadioteatris salvestatakse reedel värskelt valminud päevapoliitilist kuuldemängu "Peaministri punane joon", mis esietendub Vikerraadios juba laupäeval ja on kuulatav ka ERR.ee veebilehel.

"Ongi Koik" eksklusiiv: väga suur intervjuu Juuri Ratas-Tooliga

15.03.19 ... Saate "Ongi Koik" rubriigis "Väga suur intervjuu" on seekord usutletav peaminister Juuri Ratas-Tool.

"Ongi Koik" eksklusiiv: tõemees Nüri Tekk

15.03.19 ... Tähendab, mul on väga vähe aega, mind aetakse taga. Kes täpselt ajab, ma ei teagi. Ma kahtlustan, et see on Viktor Vassiljev. Ta jäi riigikogust välja ja jahib nüüd vanainimesi, keda "ravida". Viktori eest pole veel ükski vanainimene pääsenud. Viktor alustab, Viktor lõpetab, ütlevad massoonid eluringi kohta. Ja vabamüürlaste embleemil on kujutatud Viktor Vassiljevi vuntse.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Jan Berkovitch: alustan iga saadet Johnny Cashi looga

15.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Seitsmendana vastas ankeedile Ameerika juurtemuusikale keskenduva saate "Metamericana" saatejuht Jan Berkovitch.

Galerii: "Hommik Anuga" toob vaatajate ette ansambli Propeller koos Peeter Volkonskiga

15.03.19 ... Sel nädalal annavad saates "Hommik Anuga" intervjuu ansambel Propelleri liikmed eesotsas Peeter Volkonskiga. Jutuajamise kõrval astuvad nad saates üles ka muusikalise numbriga.

"Sopranode" eellugu valmib 2020. aastaks

15.03.19 ... 12 aastat tagasi lõppes HBO krimisari "Sopranod" ("The Sopranos"), millele valmib tuleval aastal ka eellugu - film "Newark" jõuab vaatajate ette 25. septembril 2020.

"Ringvaade" uuris, millist elu Vargamäel oma ajal tegelikult elati

14.03.19 ... "Tõde ja õigus" teeb filmivaadatavuse rekordeid. Aga mis elu elati Vargamäe-aegadel toona tegelikult, seda käis Heleri All filmi võttepaigas uurimas.

Urmas Villmann: reklaami tegemine on läinud neurokirurgia tasemele

14.03.19 ... "Ringvaate" stuudios oli Kuldmuna telereklaamide žürii esimeesUrmas Villmann, kellega vaadati üle parimad reklaamid.

Hannes Hermaküla käis vaatamas rahatähte, mis maksab sama palju kui uus luksusauto

14.03.19 ... Hannes Hermaküla käis tutvumas eriti haruldaste rahatähtedega, mille eest osta ei saa midagi, aga mis ise maksab sama palju kui uus luksusauto.

HÕFF tähistab telelavastuse "Kollane mask" sünnipäeva

13.03.19 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toob kinoekraanile 1980. aastatel lastes kõhedust tekitanud telelavastuse "Kollane mask", mis saab sel aastal 40-aastaseks.

ETV edestas veebruaris ülekaalukalt suuremaid erakanaleid

13.03.19 ... ETV vaatamisaja osakaal kogu vaatamisajast oli veebruaris 17,5 protsenti, olles populaarsem kui kaks suuremat erakanalit Kanal 2 ja TV3 kokku. Kanal 2 vaatamisaja osakaal oli 8,5 protsenti ja TV3 7,9 protsenti.

"Pealtnägija" oli 219 000 vaatajaga nädala populaarseim saade

13.03.19 ... Eelmisel nädalal vaadati enim otse või eetripäeval järele ETV saadet "Pealtnägija" (219 000).

R2 õhtuse vööndi ankeet | L.Eazy: meie saade on eetris olnud pea 18 aastat

12.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Kuuendana on uurimise all igal reedel kell 22:00 eetrisse jõudev trummi ja bassi saade "Tjuun In", mida juhivad QBA, To-Sha ja L.Eazy.

Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid

12.03.19 ... 1. aprillil toimub Alexela kontserdimajas kolmandat korda Eesti filmi ja teleauhindade (EFTA) gala, kus tunnustatakse möödunud aasta parimaid kodumaiseid filmi- ja teletegijaid. Avaldame täispika nominentide nimekirja.

Kes eesti keelest hoolib, osaleb Vikerraadio e-etteütlusel

12.03.19 ... Kes eesti keelest hoolib, see osaleb emakeelepäeval Vikerraadio e-etteütlusel, ütleb Raadio 2 saatejuht ja toimetaja, ilusa hääle ja keelekasutusega Maarja Merivoo-Parro.

Aasta muusikaajakirjaniku tiitlit püüab kolm Raadio 2 saatejuhti

11.03.19 ... Selgusid Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2019 nominendid, kus aasta muusikaajakirjaniku tiitlile on nomineeritud kolm Raadio 2 saatejuhti - Bert Järvet, Koit Raudsepp ja Siim Nestor. Võitjad kuulutatakse välja 26. märtsil toimuval pidulikul õhtusöögil.

Merendustegelane Enn Kreem: meresõidu eksootika on täielikult muutunud

10.03.19 ... Lennusadamas avati reedel meremeeste igatsusest rääkiv näitus "Sex and the Sea". Saates "Hommik Anuga" olid külas merendustegelane ja Eesti üks esimesi Antarktika-uurijaid Enn Kreem ja kaugsõidukapten Peeter Veegen, kes rääkisid meremeeste elust Nõukogude ajal ja tänapäeval.

Ajateenijate bänd näitab, et kaitseväel on ka pehmem väljund

10.03.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas kaitseväe ajateenijate ansambli liikmed ehk kaks reameest Joosep Järve ja Laurent Läheb ning leitant ja orkestri tseremonaaldirigent Simmu Vasar, kes rääkisid, mida tähendab ajateenijate jaoks orkestriga liitumine ja miks üldse ajateenijatel oma bändi vaja on.

Riho Unt: nukufilmi on Eestis tehtud 60 aastat, miks me peaks äkitsi hiinlaste poole pöörduma?

10.03.19 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas nukufilmi "Kapten Morten lollide laeval" kaasrežissöör Riho Unt ja operaator Ragnar Neljand. Filmi tegemine võttis kokku aega kuus aastat ja kuigi mehed nõustuvad, et filmi oleks arvutiga saanud valmis kordi kiiremini, märkis Unt, et 60-aastase nukufilmi traditsiooniga Eestis pole mõtet äkitsi hiinlaste poole pöörduda.

60 aastat ja üle 200 ameti: Barbie on ka kuus korda presidendiks kandideerinud

10.03.19 ... 9. märtsil 1959 esitleti New Yorgis mänguasjade messil täiesti uut nukku. Seni levinud beebi- ja lapsnuku asemele oli tulnud modellimõõtu noor naine. Algas Barbie peadpööritav karjäär, mis kestab tänaseni.

Valijakompass

Valijakompass

praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: