Tele/raadio

Andrus Kivirähk "Rehepapi" edust: sellega on kuidagi vedanud

23.10.20 ... 20 aastat tagasi ilmus esimest korda "Rehepapp". Selle autor Andrus Kivirähk rääkis, mida ta kultusteose kirjutamise ajast mäletab.

Raivo Tafenau kodustuudio seina taga peitub võrrikollektsioon

23.10.20 ... Saksofonist Raivo Tafenau kodustuudio seina taga asub muusikul garaaž renoveeritud võrridega.

Vincent Tremeau oma fotoprojektist: see näitas, kuidas keskkond vormib tulevikusoove

23.10.20 ... Prantsuse fotograaf Vincent Tremeau avas möödunud nädalal Dokfoto keskuses näituse, kus eksponeeritud fotosari näitab laste unistusi Malis, Kongos, Kesk-Aafrika vabariigis, Iraagis ja mujal, kuhu Tremeau kuue aasta jooksul sattus.

Veealune Praaga saar Peipsis võimaldab uurida enam kui tuhandeaastast perioodi

23.10.20 ... Arheoloogid tutvustasid "Ringvaates" leide, mis pärit nn Eesti oma Atlantisest ehk veealuselt Praaga saarelt. Nende sõnul on võimalik selle kaudu uurida isegi mitme tuhande aasta pikkust perioodi Eesti ajaloost.

Video: "Ringvaatele" avas uksed vabamüürlaste tempel

22.10.20 ... Marko Reikop viis "Ringvaate" vaatajad ringkäigule Tallinnas asuvasse vabamüürlaste templisse, mis seni kaameratele suletuks on jäänud.

"Terevisioon" läheb reedel eetrisse Eesti spordi- ja olümpiamuuseumist

22.10.20 ... ETV hommikuprogramm "Terevisiooni" läheb sel reedel, 23. oktoobril eetrisse hoopis Tartust Eesti spordi- ja olümpiamuuseumist. Saatejuhid on Owe Petersell ja Liisu Lass.

ETV2 eetris alustab Prantsuse komöödiasari "Helistage mu agendile!"

22.10.20 ... Humoorikas ja hoogne prantsuse sari "Helistage mu agendile!" pakub neljapäeviti ETV2 ekraanil värvikaid karaktereid ja situatsioonikoomikat, mille keskmes on kuulsad näitlejad ja neid esindavad agendid.

"O2" kostüümikunstnik: mundrite leidmine Eestist oli pea võimatu

21.10.20 ... Kinodes jookseb Eesti spioonifilm "O2". Produtsent Esko Rips ja kostüümikunstnik Kristina Lõuk rääkisid, kui suur väljakutse oli filmis ajastutruuduse saavutamine.

11. klassi tüdruk räpib uudiseid

21.10.20 ... 11. klassi tüdruk Kärg Valner hakkas hiljuti räppima. Aga mitte niisama. Tema räpib uudiseid.

Heinz Valk Ülo Soosterist: ta oli eeskäija kõigele, mida ta tegi

21.10.20 ... "Ringvaate" otsestuudios oli külas kunstnik Heinz Valk, kes avas Nõukogude liidu esimeseks sürrealistiks nimetatud Ülo Soosteri fenomeni.

Heimar Lenk: "Kuldrandevuu" sünnib mu hingest ja südamest

21.10.20 ... Laupäeva õhtuti on Vikerraadio eetris Heimar Lenki muusikasaade "Kuldrandevuu", kus kõlavad kunagi väga populaarsed, kuid hiljem unustusse jäänud lööklaulud ja orkestrilood.

Minu Eestimaa | Liisi Koikson tunneb metsas käies aukartust

21.10.20 ... Laulja Liisi Koikson viib saates "Minu Eestimaa" televaatajad endaga Kilingi-Nõmmele järve äärde jalutama.

Andrei Titovi zumbatunni video on kogunud poolteist miljonit vaatamist

20.10.20 ... ETV+ ajakirjanik Andrei Titov pani saates "Kofe+" proovile oma zumba oskused. Videot jagati ka ETV+ Facebooki lehel, kus see on kahe nädalaga kogunud poolteist miljonit vaatamist.

"Pealtnägija" on seitsmendat nädalat järjest Eesti vaadatuim telesaade

20.10.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatum telesaade oli seitsmendat nädalat järjest "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 238 000 inimest.

"Hommik Anuga" video: Colors Of Today

18.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas muusik ja metsamees Mikk Saar, kes esines ka oma uue bändiga Colors Of Today.

Artemi Troitski: Valgevene revolutsioon on ilus, esteetiline ja naiselik

18.10.20 ... Muusikakriitk Artemi Troitski kommenteeris saates "Hommik Anuga" Valgevene sündmusi muusika kaudu. Troitski hindas sealsete meeleavalduste esteetilist külge ning nimetas toimuvat "daamilikuks revolutsiooniks".

Mikk Saar avastas oma metsast kahjurid

17.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" on külas Mikk Saar, kes rääkis näiteks matkakirest.

"Metslased": uskumatu katsumus

17.10.20 ... Saade "Hommik Anuga" tutvustab pühapäeval, 18. oktoobril, uut telesarja "Metslased", mis alustab ETV2 eetris laupäeval, 17. oktoobril. kell 21.30.

ETV-s alustab laupäeval suurejooneline draamasari "Maailm leekides"

16.10.20 ... ETV toob laupäevast vaatajateni uhke draamasarja "Maailm leekides", mis viib inimeste lugude kaudu teise maailmasõja aegsesse Euroopasse.

Vikerraadio populaarseimad sügislaulud on selgunud

16.10.20 ... Vikerraadio valis välja 45 head sügislaulu, mille seast kuulajad said valida oma lemmikud. Nädala jooksul anti ligi 12 000 häält.

Anatoli Tafitšuk: telesaadete tegemine käivitab mind praegu kõige rohkem

15.10.20 ... Anatoli Tafitšuki on teleekraanil nähtud erinevates rollides – näiteks tõttas ta kümme aastat tagasi appi poliitikutele. Selles võtmes pole teda enam aga telemaastikul näha olnud, sest Tafitšuki tegutseb nüüd hoopis produtsendina.

ETV on kolmandat aastat järjest vaadatuim telekanal

15.10.20 ... Septembris 2020 vaatasid Eesti elanikud televiisorit keskmiselt 3 tundi ja 25 minutit päevas, selgus Kantar Emori kuu kokkuvõttest. Enim veetsid televaatajad aega ETV-d vaadates, septembri seisuga on ETV teleliidrina püsinud juba kolm aastat järjest.

"Metslased" viib matkasellid mööda Eestit jalutama

14.10.20 ... Laupäeval jõuab ETV2 ekraanile reisisari erineva matkakogemusega seltskonnast, kes juuli lõpus läbi Eesti jalutas ning oma kogemusi jagas.

Minu Eestimaa | Urmas Viilma: Eestis on palju ehedat loodust

14.10.20 ... Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma viib saates "Minu Eestimaa" televaatajad endaga Sauel asuvasse tammikusse.

Rahvusraamatukogu kutsub koolinoori GIF-piltide konkursile

14.10.20 ... Rahvusraamatukogu kutsub koolinoori osalema GIF-piltide tegemise konkursil "Pane kaart elama!", et tutvustada noortele veebis saadaval geograafiateemalisi materjale ja arhiive.

Vaadatuimate saadete tabeli tipust leiab taas "Pealtnägija"

13.10.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatum telesaade oli "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 219 000 inimest.

ETV otsesaade "Suud puhtaks" küsib, kui palju maksab vaba sõna

13.10.20 ... "Mis maksab saiapäts?" uurib tuntud lastelaul. Eesti ühiskonnas tiirleb aga küsimus, mis maksab vaba sõna. ETV otsesaade "Suud puhtaks" arutleb teisipäeval sõnavabaduse teemal ja ootab kaasa rääkima ka vaatajaid.

Koertele mõeldud tortide looja: Eesti turg jääb tulevikus ilmselt väikseks

12.10.20 ... Koer Ruudi omanik Andres Luidre on aastaid teinud operaatoritööd, kuid tänu Ruudile on tema ellu tekkinud täiesti uus kutsumus – koertele mõeldud tortide valmistamine.

Andres Anvelt filmist "O2": andis tunda, et see oli algselt plaanitud seriaalina

12.10.20 ... Kinodes jookseb möödunud nädalast Margus Paju luuredraama "O2". Filmi vaadanud Andres Anvelt kiitis enim "O2" pildikeelt, mis mõjus värske ja puhtana, kuigi tunda andis ka asjaolu, et algselt oli see plaanitud seriaalina.

"Ringvaade" tutvus valikuga tulevikutoitudest

12.10.20 ... Kui üldiselt peetakse maailma näljahädast päästjateks putukaid, siis tegelikult on neid asju palju rohkem. "Ringvaade" proovis otse-stuudios nii vetikapestot kui ka teisi tulevikutoite.

Piret Puppart Sanna Marini paljastavast ajakirjakaanest: selles ei ole midagi bravuurset

12.10.20 ... Soome peaminister Sanna Marin sattus hiljuti skandaali, sest poseeris ajakirjale, kandes paljal ülakehal vaid pintsakut. EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart märkis, et provokatsioonist on alusetu rääkida, kuivõrd tegemist ei olnud poliitilise situatsiooniga.

Andra Teede: sarjas "Õnne 13" on liiga palju tegelasi

12.10.20 ... "Õnne 13" stsenarist Andra Teede tõdes, et sarjas on liiga palju tegelasi, mistõttu tuleb iga uue tegelaskuju loomine hoolikalt läbi mõelda.

Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats: oleme hoidunud võrdlusest Netflixiga

11.10.20 ... "Vikerhommikus" oli külas Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats, kes rääkis ERR-i veebikanali viimase aja arengutest ning sellest, mis on nende tulevikuplaanid.

ETV2 teemaõhtu tähistab Draamateatri 100. sünnipäeva

10.10.20 ... Eesti Draamateater tähistab 11. oktoobril 100. sünnipäeva ning sel puhul on teatrile pühendatud ka ETV2 teemaõhtu.

Pühapäeval alustab ETV-s hinnatud põnevussari "Ihukaitsja"

09.10.20 ... 11. oktoobril alustab ETV ekraanil hinnatud Briti põnevussari "Ihukaitsja" ("Bodyguard"), mille peaosas särab Šoti päritolu Richard Madden.

Parimad ettevõtted jõuavad ETV ekraanile

08.10.20 ... Neljapäeva õhtul selguvad ETV saates "Parimad ettevõtted 2020" tänavused edukaimad firmad.

ETV uus saatesari "Mina, õpetaja" toob vaatajate ette kuue õpetaja lood

08.10.20 ... Milline on tänapäeva õpetaja töö ja millised on meie õpetajad? Laupäeval alustab ETV ekraanil uus dokumentaalsari "Mina, õpetaja", mis jälgib kuue õpetaja tööd ja tegemisi.

Minu Eestimaa | Saskia Alusalu: sain Eestisse naastes aru, et teist nii ägedat riiki ei ole

07.10.20 ... Kiiruisutaja Saskia Alusalu viib saates "Minu Eestimaa" televaatajad endaga Kesk-Eesti loodusesse.

Tee oma valik: Vikerraadio otsib parimat sügislaulu

07.10.20 ... Vikerraadio muusikatoimetajad valisid välja 45 sügislaulu, mille seast oodatakse kuulajaid valima seda kõige-kõigemat.

Lexsoul Dancemachine'i uus video valmis Uganda-Tarantino käe all

06.10.20 ... "Ringvaate" stuudios oli Lexsoul Dancemachine'i liige Joonas Sarapuu ja mänedžer Henrik Ehte, kes rääkisid uuest loost "CarambolaJelly", mille video valmis Ugandas Wakaliwoodis.

"Pealtnägija" on viiendat nädalat järjest vaadatuim telesaade

07.10.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatum telesaade oli viiendat nädalat järjest "Pealtnägija", mida vaatas otse või eetripäeval järele 221 000 inimest.

5miinust: oleme vanusega natukene leebunud

06.10.20 ... "Ringvaate" stuudios olid ansambli 5miinust liikmed Päevakoer ja Venelane, kes rääkisid oma edust, fänlusest ja sõnakasutusest.

Tatrakasvataja: enne koroonaaega keegi eriti tatart ei tahtnud

06.10.20 ... Sügise hakul leidis Marko Reikop teeveerest tatrapõllu, oli üllatunud, et seda kultuuri Eestis kasvatakse ning tõmbas kolleegid küsimusega tatrataime kohta kõik haneks. Heleri All uuris, kuidas saab sellest tatrast, mis üldse tatra moodi välja ei näe, tatar inimeste pudrukausis.

"Nähtamatud kangelased" jõudis Jupiteris esmakordselt Eesti ekraanidele

06.10.20 ... Soome ja Tšiili koostöös valminud "Nähtamatud kangelased" on uus tõsielusündmustel põhinev draamasari Soome diplomaatidest Tšiilis 1973. aasta sõjaväelise riigipöörde ajal.

"Suud puhtaks" naaseb ETV ekraanile uues kuues

06.10.20 ... Urmas Vaino juhitud otsesaade "Suud puhtaks" naaseb sel teisipäeval ETV ekraanile.

Rein Rannap: olen kogu elu püüdnud poppi ja klassikat kokku viia

05.10.20 ... Rein Rannap esitleb oktoobris kontsertidega üle Eesti oma uut klaveriplaati "Ikka ja alati", kus klaveri kõlale lisanduvad Lemo Ehk Laur-Leho Kaljumetsa metsavideod ja elektroonika.

Paranduskelder õpetab inimesi oma asju ise parandama

05.10.20 ... Tartus on koht nimega Paranduskelder, mis seisab selle eest, et inimesed ei viskaks asju ära, vaid teeksid oma asjad ise koos meistrite abiga korda.

Lauri Kaare: Bondi-film lükkus edasi ilmselt "Teneti" kassatulemuse tõttu

05.10.20 ... James Bondi päeva puhul oli "Ringvaate" stuudios filmikriitik Lauri Kaare, kes tõdes, et tõenäoliselt tingis uue Bondi-filmi "Surm peab ootama" ("No Time to Die") edasilükkamise Christopher Nolani "Teneti" oodatust väiksem kassatulu.

Jupiteri rakendus on nüüd kättesaadav ka Apple TV vahendusel

05.10.20 ... Alates eelmise nädala lõpust on ERR-i veebikanali Jupiter rakendus kättesaadav ka Apple TV vahendusel. Nädalavahetusega tõusis rakendus ka Eesti tvOS veebipoes esimesele kohale.

Galerii ja video: Katrin Viirpalu jõudis tagasi "Terevisiooni"

05.10.20 ... Jalaluumurru tõttu kuuks ajaks ekraanilt eemale jäänud Katrin Viirpalu alustas 5. oktoobril sügishooaega "Terevisioonis".

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: