Tele/raadio

ERR.ee video: huumoriturniir "Satiiri rapiirid"

19.09.18 ... Vikerraadio hommikuprogrammis alustas kolmapäeviti eetris olev huumoriturniir "Satiiri rapiirid", kus saatejuht Taavi Libe paneb proovile tuntud koomikute improvisatsiooni- ja reaktsioonivõime.

ETV saated vallutasid teletabeli esikolmiku

19.09.18 ... Möödunud nädala kolm vaadatuimat saadet jooksid ETV eetris.

Lastejaam tähistab sünnipäeva ja ootab laste joonistusi

19.09.18 ... ERR-i lasteportaal Lastejaam.ee tähistab juba kolmandat sünnipäeva ning ootab sel puhul laste joonistusi Redist, Rapsikust ja Haliluust.

2018. aasta Emmyd jagatud: suurimad võitjad olid HBO ja Netflix

18.09.18 ... Esmaspäeva õhtul peeti Los Angeleses 70. Emmy galat, kus jagati auhindu parimatele tegijatele tele- ja sarjamaailmas.

65-aastaselt uuesti isaks saanud Ilmar Taska: lapsed on nooruse eliksiir

18.09.18 ... Kirjanik ja filmimees Ilmar Taska oli juba mitmekordne vanaisa, kui sai 65-aastaselt taas isaks. Taska ja tema kunstnikust kaasa Hille Karm on juba veidi enam kui kuu aega saanud nautida kaksikute Leo Peteri ja Lea Petra vanemateks olemise rõõme. Praegu kutsuvad Ilmar ja Hille kaksikuid ühiselt Petsideks.

Hannes Hermaküla püüdis Oktoberfesti kannukandmise rekordeid

18.09.18 ... Sel laupäeval algab Saksamaal Oktoberfest. Hannes Hermaküla uuris sel puhul, millist ettevalmistust ettekandjad kannude tassimiseks vajavad ja püüdis ka ise kanda nii palju õllekannusid kui talle üldse kätte mahub.

Maarja Kangro uuest raamatust: seal on ka asju, mis teoorias avalikkuse ette jõudma ei peaks

18.09.18 ... "Ringvaate" stuudios käis Kirjanik Maarja Kangro, kes on saanud kolm aastat kirjanikupalka ja kel ilmub nüüd uus raamat "Minu auhinnad", mis sai kirjutatud plaanitust paksem ning paljastab tema sõnul nii mõnedki kirjandusmaailma seigad, mis avalikkuse ette ehk jõudma ei peakski.

Roolijoodiku süül ratastooli jäänud Aune: ma oleks võinud oma sisetunnet rohkem kuulata

18.09.18 ... Sel aastal on liikluses hukkunud juba 58 inimest, kümme neist selle aasta augustist kuni tänaseni. 19-aastaselt liiklusõnnetusse sattunud Aune Mägi rääkis kolmapäevase liiklussurmade vaba päeva eel oma loo, kuidas ta roolijoodiku süül eluks ajaks ratastooli jäi.

Uus logo ja graafika: ETV2 alustab sügishooaega värske ilmega

17.09.18 ... Tänasest on ETV2-l uus nägu, sest välja vahetati kanali logo, ekraanigraafika ja meeleoluklipid. Senine eetrigraafika teenis eetris viis aastat ja ETV2 peatoimetaja Viola Salu sõnul oli aeg see väljateenitud puhkusele saata.

Rivo Bernotas: 500 aasta pärast arheoloogid väga ei hinda seda, et me praegu usinasti koristame

16.09.18 ... Laupäeval oli suur maailmakoristuspäev, aga saates "Hommik Anuga" käinud arheloogi Rivo Bernotase kogemus ütleb, et mõnes mõttes ei pruugigi koristamine alati hea olla, sest just prügimäelt on pärit Eesti suurim keskaegne leid.

Loodusdokkide režissöör Joosep Matjus: hundiga kohtumised juhtuvad alati kogemata

16.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käis külas uue Eesti dokfilmi "Tuulte tahutud maa" režissöör Joosep Matjus. Film, mille tegemiseks kulus Matjusel üle kolme aasta, esilinastub järgmisel nädalal Matsalu loodusfilmide festivalil. Matjus rääkis, et nii mõnedki stseenid nõudsid aastatepikkust kannatlikkust, samas kui mõned kaadrid tõid end justkui ise kandikul neile ette – näiteks hundid, kelle suurest ettevaatlikkusest tulenevalt saab nendega kohtumine olla alati ainult juhuslik.

Ott Lepland esitas saates "Hommik Anuga" Rein Rannapi vanu lugusid

16.09.18 ... 16. septembril käisid saates "Hommik Anuga" külas koos Ott Lepland ja Rein Rannap, kellel ilmub sügisel koostööalbum, kus Lepland esitab Rannapi vanu lugusid – nii vanu lugusid, et ainult albumi boonuslugu on noorem kui Lepland ise. Saates esitas Lepland lood "Must ronk" ja "Ootan sind".

Mehe uppumisest päästnud vennad: öeldi, et ta lehvitab praamile, aga teadsime, et nii seda küll ei tehta

16.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käisid Hiiumaalt pärit poisid – 10-aastane Rasmus Kuuse ja 11-aastane Andres Kuuse, kes päästsid ühe noormehe elu ning ning seda just tänu sellele, et nad oskasid ära tunda rahvusvahelise merepääste kutsungi. Poisid ei teadnud, kelle nad täpselt päästsid, kuid saatejuht Anu Välba tegi nad omavahel saates tuttavaks.

Tiina Mälberg: "Ema" aitas mul väljendada kõike seda, mida olen elus emadusest mõelnud

16.09.18 ... "Prillitoos" eesotsas Reet linnaga kohtus Rakvere teatri näitleja Tiina Mälbergiga, kes rääkis oma tööst Rakvere teatris, filmis "Ema" tehtud rolli eest saadud tunnustusest ning emadusest ja oma lastest üldiselt.

Eva Truuverk: kui keegi viskab pudeli põõsasse Indoneesias, siis on see tegelikult probleem ka Eestis

16.09.18 ... "Prillitoos" rääkis koristusaktsiooni Teeme ära! Maailmakoristuspäeva eestvedaja Eva Truuverkiga, kes selgitas, miks prügiprobleem on globaalne, millist kurja teevad ühekordsed plastnõud ja kuidas üks inimene saab tegelikult maailma prügivabamaks muutmiseks väga palju ära teha.

Häädemeeste proual Mariel on kodus saja-aastane foto

16.09.18 ... Aeg-ajalt on tore lapata vanu albumeid ja vaadata vanu pilte, sest tegelikult on nendes terve ajalugu. Häädemeeste kandis elab proua Marie Iir, kes rääkis "Prillitoosile" oma saja-aastasest fotost.

Jäätmevaba-Liisa: me saame oma ostudega hääletada, millist maailma me soovime

15.09.18 ... Tudeng Liisa Aavik on pakendivaba elu elanud aasta aega. Ta rääkis, et peale selle, et ta toodab oma elustiiliga vähem prügi, on see ka tema tervisele parem, sest ta ei allu igasugustele kiusatustele. Peale selle usub ta, et jäätmevaba elu annab talle hoopis rohkem vabadust.

Plogger Jalmar Vabarna: kui sa prügile ei keskendu, tundub Eesti 98 protsenti puhas

15.09.18 ... Tartus elav muusik Jalmar Vabarna tegeleb sellise hobiga nagu plogging. See Rootsist pärit sportlik harrastus koosneb sõnadest "võta üles" ja "sörkima".

Roman Baskin "MI-le": miks me ei oska iseseisvusega midagi peale hakata?

22.09.17 ... AVALDAME UUESTI. Aastatagune muusikasaade "MI" tutvustas värsket Eesti ooperit "Pilvede värvid", mille keskmes on eestlaste emigratsioon ja mille lavastas Roman Baskin.

"Võta või jäta" peaosatäitja Reimo Sagor kohtus üle pooleteist aasta taas oma filmitütrega

13.09.18 ... Poisipõnni meenutav Nora on aasta ja viiekuune tüdruk, kes läks hiljuti ka lasteaeda. Aga Nora on ka Eesti kõige noorem filmistaar. Ta sai oma rolli vastsündinuna ja alustas täiskohaga tööd vaid kolmenädalaselt Reimo Sagori partnerina filmis "Võta või jäta". Sagor ja Nora kohtusid nüüd üle pooleteist aasta taas üksteisega.

Andres Anvelt arvustas müügitopis olevaid "maffiaraamatuid"

13.09.18 ... "Ringvaate" stuudios käis siseminister Andres Anvelt, kes luges kaht müügitopis olevat kuritegevusteost – Paavo Kanguri "Eesti maffia" ja Rauno Võsaste "Hea ment".

Hobukaarikutega reisiseltskond: väga eriline kogemus on aeglaselt sõita ja oma maad näha

13.09.18 ... Eesti teedel liigub reisiseltskond, mille sarnast pole raudtee sünnist saati – sinna kuuluvad hobused, kaarikud ja lakkamatult helisev pronksikell. Need on ühed hullumeelsed sakslased, kes on otsustanud niimoodi 2300 kilomeetrit läbi sõita. Nad alustasid oma teekonda juuli keskel ja plaanivad oktoobri alguses jõuda Veliki Novgorodi, et läbida seal ajalooline merevaigutee. Kaheksa kaarikut on nendeks kaheks kuuks nende elukoht ja niimoodi nad läbi Eesti ja teiste riikide rahulikult kulgevad.

Marko Reikop maitses "laudamaitselist" tatramett: sel on ikka kakimaitse juures

13.09.18 ... "Ringvaate" stuudios käis hobimesinik Liia Tammes, kes andis saatejuht Marko Reikopile maitsta erinevaid eksootilisi meesorte, sealhulgas ka n-ö laudamaitselist tatramett, mis tõi Reikopi näole väga paha maitse grimassi.

Grete Lõbu ja Margus Murakas proovisid autoroolis sõnumeid saata

13.09.18 ... Sel aastal on liiklusõnnetustes hukkunud juba 58 inimest. Õnnetustes on suur roll mängida ka kõrvalistel tegevustel. Rallisõitja ja sõidukoolitaja Margus Murakas tegi "Ringvaatega" katse, kui halb mõte on roolis näiteks sõnumite saatmine.

ERR vahendab ülemaailmset keskkonnateadlikkuse aktsiooni varahommikust südaööni

13.09.18 ... Laupäeval, 15. septembril kingib Eesti maailmale koristuspäeva ehk World Cleanup Day, mis on suurim 150 riigi osalusel teostuv üleilmne kodanikualgatus. ERR vahendab aktsiooni varahommikust südaööni mitmekesise eriprogrammiga ning kannab ka ERR.ee kaudu otsepildis üle kogu 24 tunni vältel.

Margus Tabor: minust ei ole ühe päevaga saanud ajakirjanikku

12.09.18 ... 13. septembril alustab ETV ekraanil uuenenud kujul kultuurisaade "OP+". Saatejuht Margit Kilumetsa kõrval on alates uuest hooajast kaassaatejuhiks näitleja Margus Tabor, kes selgitas "Ringvaates", mida ta värskest ametist ootab.

ETV oli vaadatuim telekanal ka augustis

12.09.18 ... Augustis vaatasid Eesti elanikud televiisorit keskmiselt kolm tundi ja 16 minutit päevas. Vaatamisaja suurim osakaal kuulus ETV-le 12,8 protsendiga. ETV on olnud vaadatuim telekanal alates eelmise aasta septembrist.

Klassikaraadio kannab üle Arvo Pärdi sünnipäevakontserdi

11.09.18 ... 11. septembril tähistab Arvo Pärt 83. sünnipäeva ning sel puhul kannab Klassikaraadio üle Tallinna Jaani kirikus toimuva sünnipäevakontserdi, mida kommenteerib Johanna Mängel.

ETV saated vallutasid sügishooaja avanädalal teletabeli esikolmiku

11.09.18 ... Sügishooaja avanädala vaadatuimad kolm saadet olid ETV eetris.

Kanal 2 tõi 9/11 aastapäeval stuudiosse vandenõuteoreetiku

11.09.18 ... Kanal 2 tõi teisipäeval hommikusaatesse USA 11. septembri terrorirünnakute aastapäeval New Yorgi maailma kaubanduskeskuse kaksiktornide hävitamise kohta "tõde" kuulutama Telegram.ee juhi Hando Tõnumaa.

Kunstiaustaja Kersti Kreismann: Sittowis pole mingit paraadlikkust, ainult soojus ja inimlikkus

10.09.18 ... Michel Sittowi näitus KUMUs on niivõrd haruldane, et ükski firma ei julgenud seda isegi kindlustada. Mis neis teostes nii erilist on, rääkis "Ringvaatele" kunstigurmaanist näitleja Kersti Kreismann. Kreismann teadis kohe, kui Sittowi-näitusest rääkima hakati, et ta peab seda nägema.

"Ringvaate" reporter Heleri All proovis päästa kiirabiautos elu

10.09.18 ... Tallinna Tervishoiu kõrgkool sai endale isikliku kiirabiauto simulaatori Ülle, mis teeb kõike, mida ka päris kiirabiauto. Kui lihtne või keeruline on seal masinas tööd teha, uuris "Ringvaate" reporter Heleri All.

ETV toob eetrisse värske dokumentaalfilmi Harvey Weinsteinist

10.09.18 ... ETV toob täna õhtul eetrisse värske dokumentaalfilmi "Weinsteini lugu" ("Weinstein - The Inside Story", Inglise 2018).

Video: Kihnu Virve "Mere pidu"

09.09.18 ... "Prillitoos" lõpetas hooaja esimese saate pühapäeval, 9. septembril videomeenutusega Üheslaulmiselt Tallinna Lauluväljakul, kuhu Virve Köster ehk Kihni Virve saabus motikaga oma "Mere pidu" esitama.

Reet Linna käis Rakvere linnuses ratsutamas

09.09.18 ... "Prillitoos" alustas hooaega 9. septembril ning esimeses saates oli ka reportaaž Rakvere linna päevadelt juunis, kus saatejuht Reet Linna täitis ühe oma eluunistuse: ratsutada hobusega.

Perekond Vabarna: hakkasime lausa moose sisse tegema

09.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas muusikud Sandra ja Jalmar Vabarna, kelle perre sündis 24. juulil Villem. 27. juulil esines Trad.Attack! aga festivalil Sweet Spot.

Intervjuu Neeme Järviga. "Mina olen sihuke härda olemisega inimene"

08.09.18 ... Dirigent Neeme Järvi koos oma dirigentidest poegadega on viinud Eesti suure muusika maailmakaardile. Seda nii tänavuse Pärnu Muusikafestivaliga kui ka menuka ülesastumisega maailma vanimal ja kuulsaimal muusikafestivalil BBC Promsil Londonis. Mihkel Kärmas veetis päeva ERSO aupeadirigendiga, et teada saada, mis Neeme Järvile Eestis lisaks muusikale veel meeldib, aga samas ka muret teeb. Režissöör Raivo Maripuu, produtsent Helen Valkna. Saade oli ETV eetris 8. septembril kell 20. Avaldame intervjuu tekstina kultuuriportaalis.

Fotod ja saade: rakverelased kuulasid ühiselt Klassikaraadiost Pärti

08.09.18 ... Rakvere elab helilooja Arvo Pärdi sünnipäevalainel. Pärdi kodulinnas kogunes rahvas laupäeval keskväljakule ühiselt Klassikaraadio saadet "Teekond Pärdiga" kuulama.

Jan Uuspõld teeb Nublut

08.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" esitasid Nublu "Öölast" Jan Uuspõld, Mairo Marjamaa ja Rene Puura.

Jan Uuspõld teeb Zorrot ja teisi hitte

08.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käisid pühapäeval külas Jan Uuspõld, Rene Puura ja Mairo Märjamaa. Kolmik teeb Eestilavadel püstijalavaatemängu "Oma jope".

Klassikaraadio kandis üle teekonna Pärdi muusikaga

07.09.18 ... Arvo Pärdi sünnipäevanädalal pakkus Klassikaraadio üheskuulamiseks ja koos muusikaga liikumiseks 55-minutist programmi helilooja loomingust.

Neeme Raud: mul tekkis 40ndate keskel otse-eetri hirm

08.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" käis pühapäeval külas ajakirjanik Neeme Raud, kes rääkis oma läbipõlemisest ja enda uuesti leidmisest.

Collegium Musicale viib Tormise "Liivlaste päranduse" soome-ugri festivalile Lätti

07.09.18 ... Täna, 7. septembril algab Lätis kolmepäevane soome-ugri rahvaid tutvustav festival, mida korraldatakse Fenno-Ugria Asutuse, Riia Läti Seltsi ja Liivlaste Liidu eesvedamisel juba viiendat korda. Seekord on festivali põhiesinejaks Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale, kes jätkab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud sarja "Unustatud rahvaste radadel", külastades liivlaste asualasid.

IDA vallutab reedeti Viru Keskuse

07.09.18 ... Tänasest on Viru Keskuses eetris uue ajastu raadio IDA muusikaprogramm, mis edaspidi igal reedel uue valikuga Viru Keskuse külastajaid rõõmustab. Esimene reede toob kõrvu IDA Raadio saadete muusikavaliku, mille on komplekteerinud melomaanid Üllar Siir, Andres Alev, Indrek Alev ja Renno Paat.

Urmas Viilma "Noorest paavstist": see näitab, et kirik võib olla väga inimlik

06.09.18 ... EELK peapiiskop Urmas Viilma on juba ära vaadanud neljapäeva õhtul ETV2 eetris jooksma hakkava kvaliteetseriaali "Noor paavst" ning leiab, et tegemist on erakordselt põneva ja ka vastuolulise filmiga.

Neeme Järvi: "Patune Pool? Need on need hullud, kes üldse ei tea muusikast mitte midagi"

05.09.18 ... Kolme lapse isa ja kaheksa vanaisa maestro Neeme Järvi ütleb 81aastaselt, et kavatseb dirigeerida, kuni ta jalad ees uksest välja kantakse. Järvi on juba praegu eesti pärjatuim ja tõenäoliselt maailmas enim plaadistanud dirigent ning tagatipuks särava dirigentide dünastia pea. Järgmisel nädalal saab suur eestlane Londonis elutööpreemia, mida on võrreldud süvamuusika Oscariga.

Eesti edukaimad Eesti Laulu heliloojad meenutasid Eurovisiooni-hirme

05.09.18 ... "Ringvaade" rääkis Eesti edukaimate Eesti Laulu heliloojatega, et nende käest küsida, kui hull Eurovisioon ikka on.

Laura Põldvere häälekaotusest: pigem tuleb selle mõttega vaimselt hakkama saada

05.09.18 ... Nädalavahetusel jäi keset Berliinis antud kontserti oma häälest ootamatult ilma U2 solist Bono. "Ringvaate" stuudios käis Laura Põldvere, kes elas Eesti Laulu finaali proovi eel 2017. aastal samuti häälekaotuse läbi.

Raadio 4 kuulajate abiga valmis mänguväljak Käo tugikeskuse lastele

05.09.18 ... Esmaspäeval avati pidulikult Tallinnas Käo tugikeskuse mänguväljak, mis valmis Raadio 4 heategevusprogrammi "Jõulurõõmu kuulutus" abil.

Raadio 2 reedest hommikusaadet hakkab juhtima Katriin Tralla

05.09.18 ... 7. septembril läheb eetrisse hooaja esimene Raadio 2 saade "Reede hommik", mida hakkab koos Jakob Rosinaga juhtima Katriin Tralla, kes võtab üle senise Gert Zavatski koha.
uus saade!

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: