Tele/raadio

Üleskutse: võta Kristel Aaslaiust eeskuju ja saada video Saaremaa toetuseks

02.04.20 ... Kristel Aaslaid ühines ETV ja Vikerraadio heategevusprojektiga "Aitame Saaremaad" ja saatis video, kus räägib sellest, kuidas ta praeguse olukorraga toime tuleb.

Vaata koos perega: "Emili sõber"

02.04.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

ETV neljapäevane telekava on muutunud

02.04.20 ... ETV neljapäevane, 2. aprilli telekava on muutunud seoses riigikogu istungi ülekandega. Päevane "Aktuaalne kaamera" koos otselülitusega valitsuse pressikonverentsile alustab erandkorras kell 11.

"Ringvaate" muusikamäng: lauludest kadusid kaashäälikud

02.04.20 ... "Ringvaade" alustas sel nädalal uue rubriigiga "Muusikamäng", kus Ott Lepland ja Jakko Maltis esitavad kiirkorras erinevaid muusikalisi numbreid. Kolmapäevases saates muutsid nad laulude tempot ja kaotasid lugudest kaashäälikud.

Klassikaraadio 25 | Tiia Teder: klassikapublik on endiselt olemas

01.04.20 ... 1. aprillil täitus Klassikaraadiol 25 tegevusaastat. Kai Taal uuris ajakirjas Muusika, kuidas staažikal raadiokanalil läheb, mis on tehtud ja mis on teoksil ning mida mõtlevad toimetajad. Samuti uuris Taal, mida arvavad Klassikaraadiost muusikud ja kuulajad.

Vaata koos perega: "Agu Sihvka annab aru"

01.04.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Klassikaraadio tähistab otse-eetris 25. sünnipäeva

01.04.20 ... Klassikaraadio tähistab kolmapäeval, 1. aprillil oma 25. sünnipäeva. Pidu peab raadio koos kuulajatega raadioeetris kell 10–16.

Jaapani kokk meisterdas Eesti toorainest sushi

31.03.20 ... Arai Takaaki on Jaapani suursaatkonna kokk, kes armastab Eesti toorainet ja näitas "Ringvaatele", kuidas sellest tema oma rahvustoitu, sushit teha ning andis ka paar nõuannet, kuidas kohalikud sushikokad saaksid seda rooga paremini teha.

Loodusteadlane: maailm on praegu puhtam, aga selliseks see ei jää

31.03.20 ... "Ringvaate" otsestuudios oli külas zooloog Lennart Lennuk, kes rääkis, kuidas koroonakriis on mõjunud keskkonnale. Ta tõdes, et kuigi praegu on heitkogused vähenenud ja maailm puhtam, siis selliseks olukord ei jää ning kliimamuutusi see energiatarbimise vähenemine tagasi ei keera.

PERH-i EMO juht: mul on keelatud oma lapsi kallistada

31.03.20 ... Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhi, dr Kristiina Põllu 11-aastane tütar Anita on emast eemal olnud üle 2 nädala, nagu ka tema 13-aastane vend Jasper. Põld märkis, et lastest eemalolek toob aeg-ajalt pisara silma küll ja kuigi tööl on esimene, hirmufaas läbitud ja uue korraldusega harjutud, on arvestatud sellega, et iga hetk võib kõik muutuda.

ETV ja Vikerraadio kutsuvad heategevussaatega "Aitame Saaremaad" saarlasi toetama

31.03.20 ... ETV ja Vikerraadio panevad õla alla saarlaste võitlusele koroonaviiruse puhanguga ja kutsuvad kõiki ühinema heategevussaatega "Aitame Saaremaad" reedel, 3. aprillil kell 20.00. Saadet juhib Urmas Vaino.

Lasteekraanis on vaatamiseks kolm uut filmi

31.03.20 ... Lasteekraani lehele on lisatud kolm uut filmi, mille vaatamisega kodus aega sisustada.

ERR lükkas käima noorte meediapädevuse projekti "Meediataip"

31.03.20 ... Kuidas sünnivad uudised ja kuidas levib valeinfo? Mis on fakt ja mis arvamus? Kui olulised on allikad ja miks on vaja professionaalseid ajakirjanikke? Eesti Rahvusringhääling on ellu kutsunud meediapädevuse projekti "Meediataip" eesmärgiga tõsta noorte meediakirjaoskust praegusel inforohkel ajal.

Vaata koos perega: "Uus poiss"

31.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Vaata uuesti: verivärske dokfilm "Koroonaviirus"

30.03.20 ... ETV näitas esmaspäeval, 30. märtsil uut dokfilmi "Koroonaviirus", mis kohati ehmatavate kaadritega avab globaalse pandeemia kulgu.

Postimees Grupp tahab Kanal 2 tagasi vabalevisse tuua

31.03.20 ... Postimees Grupp soovib taastada televisioonikanali Kanal 2 vaba juurdepääsuga üleriigilise televisiooniteenusena.

ERR avab peagi uue kanali Jupiter

30.03.20 ... Aprilli teises pooles avatakse kõigile ERR-i sisu austajatele uus veebikanal nimega Jupiter. Tegemist on meediumiga, mis toob inimesele audiovisuaalse sisu kätte võimalikult mugaval ja selgel viisil.

Vaata koos perega: Kessu ja Tripi seiklused

30.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Vikerraadio soovitab: Kadri Hinrikuse lugu "Katariina ja herned"

30.03.20 ... "Katariina ja herned" kujutab lapsi lastekirjanduses üsna haruldases, kuid eluliselt väga sagedases olukorras – toime tulemas vastmoodustunud kärgpere tingimustes ja konkureerimas nutiseadmetega.

Muudatused "Ringvaates": Reikop teeb ise telemeiki, kõik töötavad maskides

30.03.20 ... Koroonaviiruse puhang on palju muudatusi toonud ka ERR-i telesaadete valmimisse.

Kantar Emor: Eesti elanikud usaldavad eriolukorras enim ERR-i kanaleid

30.03.20 ... Eesti elanikud usaldavad praeguses kriisis kõigist meediakanalitest ülekaalukalt kõige rohkem ETV-d ja ERR-i uudisteportaali, millele järgnevad Postimees ja Delfi, selgub Kantar Emori eriolukorra seireuuringust.

Vaata koos perega: "Vanaema õunapuu otsas"

29.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Milline on sinu elu parim nali? Anna teada oma lemmikutest

29.03.20 ... ETV küsib 1. aprilli eel vaatajatelt, millised on olnud nende jaoks kõige meeleolukamad palad läbi aegade ETV arhiivi kullafondist. Valikust sünnib erisaade "Elu parim nali. Rahva valik", mis läheb eetrisse aasta lõpus.

Klassikaraadio 25. Töö muusikaajakirjanduse eesliinil

28.03.20 ... Klassikaraadio saab 1. aprillil 25-aastaseks. Plaanis oli suur pidulik kontsert, aga raadio leidlik toimetus mõtleb välja teistsuguse võimaluse, kuidas viirusohtlikul ajal distantsi hoides väärikat pidupäeva tähistada. Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär ning vastutavad toimetajad Kersti Inno, Ivo Heinloo, Johanna Mängel, Liina Vainumetsa, Miina Pärn ja Lisete Velt avavad lugejale uksed Klassikaraadio minevikku, olevikku ja tulevikku.

Perekond Koosta teletähtpäev: Eesti esimese teleseriaali sünnist möödub 55 aastat

28.03.20 ... Eeloleval sügisel möödub 55 aastat Eesti esimese tõsieluseriaali sünnist, kui inimestele tutvustati sarja "Mis Koosta peres uudist?".

Vaata koos perega: "Karlsson tembutab jälle"

28.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

"Olukorrast riigis" saatejuhiks saab ajakirjanik Harry Tuul

27.03.20 ... Raadio 2 populaarse arvamussaate "Olukorrast riigis" teiseks saatejuhiks saab ajakirjanik Harry Tuul.

Raadio 2 mängituim laul märtsis oli Pur Muddi "Ooh Aah"

27.03.20 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud. Märtsis oli raadiojaama enimmängitud looks Pur Muddi "Ooh Aah".

Vaata koos perega: "Väikevend ja Karlsson katuselt"

27.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Lasteekraan soovitab: saa teada, mis on astma

27.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, mis on astma.

Lasteekraan soovitab: saa teada, kuidas tekivad soolatüükad

26.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, kuidas tekivad soolatüükad.

Vaata koos perega: "Sööbik ja Pisik"

26.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Vabamu kutsub ühiselt looma virtuaalnäitust "Ajalugu asjades"

24.03.20 ... 25. märtsil möödus 71 aastat märtsiküüditamisest. Sellega seoses kutsub okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu inimesi mõtlema oma perekonnaloo peale ja jagama küüditamise või Siberiga seotud esemete lugusid, et mälestada olnut ja luua koos virtuaalnäitus "Ajalugu asjades".

Selguvad tänavused teatriauhindade saajad

26.03.20 ... Teatripäeval 27. märtsil pidi Vanemuise teatris peetama teatriauhindade pidu, mis eriolukorra tingimustes jõuab päev varem ERRi ja Eesti teatriliidu koostöös erisaatena ETV ekraanile, kus kuulutatakse välja tänavused teatriauhindade laureaadid. Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti kultuurkapitali preemiad.

Marek Reinaas: mõnus mahe must huumor on pahatihti tervislikum kui tablett

25.03.20 ... "Ringvaate" otsestuudios oli külas reklaamiärimees Marek Reinaas, kes rääkis naljategemisest koroonaviiruse pandeemia ajal ja tõdes, et olukorra kurbusest ja õnnetusest olenemata tuleb nalja ikka teha.

Raamatutuba Fahrenheit 451° päästab hukule määratud raamatuid

25.03.20 ... Ray Bradbury kultusteose järgi nime saanud raamatutuba Fahrenheit 451° sai alguse nelja aasta tagusest mõttest panna kuuks ajaks riiulitäis raamatuid välja, et inimesed leiaksid endale mõne euro eest väärt lugemist. Täpselt nii nagu Bradbury raamatu peategelane asub raamatuid päästma, teevad seda ka raamatutoa vabatahtlikud.

Väikeettevõtja päästab äri palgatööga: olen selleks valmis, et olukord ei parane

25.03.20 ... Ettevõtjatel on praegu väga rasked ajad. "Ringvaade" rääkis väikeettevõtja Kaire Jakobsoniga, kes leidis oma ettevõtte päästmiseks vähemalt esialgu ühe võimaluse.

Airi Vipulkumar Kansar: inimesed Indias ei taju veel olukorra tõsidust

25.03.20 ... India pandi teisipäeval koroonaviiruse leviku pidurdamiseks 21 päevaks täiesti lukku. Indias elav Airi Vipulkumar Kansar rääkis, kuidas Indias inimesed uue korraga hakkama saavad.

Hermaküla ja Muttika näitasid, kuidas hoida avalikes kohtades 2-meetrist vahet

25.03.20 ... Valitsus kehtestas teisipäeval uued eriolukorra meetmed ja "Ringvaate" reporterid Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika tegid need politsei abiga vaatajatele selgeks.

Piip ja Tuut jõuavad laupäeval taas otseülekandes ERR-i veebi

25.03.20 ... Laupäeval kell 12 on ERR-i Lastejaamas taas klounid Piip ja Tuut otse oma kodulavalt kavaga "Kõik on tipp-topp 2".

Lasteekraan soovitab: "Mängime arsti" selgitab, mis on toiduallergia

25.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, mis on toiduallergia.

ETV toob kolmapäeval ekraanile värske dokfilmi tippadvokaat Monika Mäest

25.03.20 ... Märtsi alguses kinodesse jõudnud dokumentaalfilm "Monika" tele-esilinastub Eesti Televisioonis juba kolmapäeva õhtul kell 22.05.

Vaata koos perega: "Väike nõid"

25.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

"Pealtnägijat" vaatas möödunud nädalal 275 000 inimest

24.03.20 ... Eelmisel nädalal oli otse ja samal päeval järelevaatamise teletabelis esikohal ETV "Pealtnägija", mida vaatas tervelt 275 000 inimest. Esikolmikusse mahtusid veel ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera" ja TV3 saade "Maskis laulja".

Lasteekraan soovitab: saa teada, kuidas erinevad külmetus ja gripp

24.03.20 ... ERR-i portaal Lasteekraan soovitab järgnevatel päevadel ERR Menu lehel vahvat ja harivat lastesaadet "Mängime arsti", mida koos perega vaadata. Uues osas tehakse puust ja punaseks, mis erinevus on külmetusel ja gripil.

Vikerraadio soovitab: vanad õpetussõnad käitumise, seksi ja armastuse kohta

24.03.20 ... Vikerraadio toob taas eetrisse näitlejate Silvia Laidla, Ines Aru ja Malle Pärna ette loetud õpetussõnu vanadest raamatutest, mis tuletavad meelde hääd takti. Raamatud on ilmunud ajavahemikus 1905-1976.

Vaata koos perega: "Džuudopoisid"

24.03.20 ... Ajal, mil pered peavad tavapärasemast rohkem aega kodus veetma, tasub üle vaadata ERR-i arhiivis peituvad pärlid.

Vikerraadio soovitab: "Kolumatsi" lood

24.03.20 ... 2012. aastal luges näitleja Helene Vannari Vikerraadios ette juba 1845. aastal ilmunud Saksa lasteraamatu "Kolumats" lugusid.

Muusikud teenisid Bandcampi heategevuspäeval 4,3 miljonit dollarit

24.03.20 ... Bandcamp loobus reedel 24 tunniks oma tuluosast, et aidata muusikuid, kelle sissetulekut on mõjutanud koronaviirus. Neist võtsid eeskuju mitmed teised ettevõtted, kes suunasid reedel kõik tulud otse muusikutele.

Vikerraadio eetrisse jõudis 10-osaline järjejutt "Vürst Gabriel"

23.03.20 ... 23. märtsil möödus 50 aastat filmi "Viimne reliikvia" esilinastusest. Vikerraadio toob kuulajateni järjejutu Eduard Bornhöhe romaanist "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimsed päevad", mille põhjal "Viimne reliikvia" kunagi vändati.

Milline on sinu elu parim nali?
ajaviidet lastele
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: