Tele/raadio

Gert Kiiler kultussarjast "Sõbrad": näitlejad ei teeninud ilmaasjata miljon dollarit osa pealt

20.09.19 ... USA kultussari "Sõbrad" ("Friends") tähistab 25. aastapäeva. Sarja suur fänn, stsenarist Gert Kiiler on kõik 236 osa mitu korda läbi vaadanud ning kogunud inspiratsiooni ka oma töödeks.

Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt

20.09.19 ... Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

"Huvitaja": kas tehisintellekti peaks kartma?

20.09.19 ... Tarkvaraarenduse ettevõte Tieto viis Põhjamaade tarbijate seas läbi uuringu, millest lähtub, et tehisintellekti arengu pärast tunneb muret tervelt 85 protsenti inimestest. Tieto Estonia äriarenduse juht Heiti Mering tõdes Vikerraadio "Huvitajas", et tehisintellekti tegelikult kartma ei peaks.

Meediakirjaoskuse projekt "Nutikas elu" kutsub digivahendeid arukalt kasutama

20.09.19 ... Nii nagu ebatervisliku toitumise puhul ei ole lahenduseks söömisest loobumine, vaid teadlikud valikud, on ka digimaailmas vahelitsevate ohtudega toime tulemiseks parim lahendus digivahendite oskuslik kasutamine. Rahvusringhäälingu eestvedamisel on alanud projekt "Nutikas elu", mis aitab kaasa aruka nutidieedi kujundamisele.

Kersna ja Kärmas tulevad taas koos ekraanile

20.09.19 ... Järgmisel reedel jõuavad taas koos tele-ekraanile tandemina "Pealtnägijas" alustanud Mihkel Kärmas ja Vahur Kersna.

Vaino: mõistan neid, kes on Tartu ülikoolis käies selle andunud fännid

19.09.19 ... Rahvusülikooli 100. aastapäeva puhul jõuab ETV ekraanile saatesari "Rahvusülikooli sajand", mis avas saatejuhi Urmas Vaino silmad, kui olulist rolli on Tartu ülikool Eesti elus mänginud.

"Lasnagorski" tunnustati Moldovas toimunud rahvusvahelisel telefestivalil

19.09.19 ... Moldova pealinnas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil ТЭФИ-Содружество tunnustati Eesti esimest venekeelset telesarja "Lasnagorsk".

Vilbre: pärast "Tujurikkujat" pole telemaastikule väga head huumorit tulnud

18.09.19 ... 1997. aastast saati Eesti Televisioonis töötanud režissöör René Vilbre võttis kokku parima telehuumori, mida ETV-s aastakümnete jooksul näha on saanud.

Fotod: "Ringvaade" testis püssipaukudega EMTA uut saali

17.09.19 ... Täna õhtul sai "Ringvaates" pauku, sest Marko Reikop käis koos legendaarse akustikauurija Linda Madalikuga testimas peagi avatavat Eesti muusika- ja teatriakadeemia uut saali.

"Pealtnägija" jätkab vaadatuima saatena

17.09.19 ... Eelmisel nädalal vaadati enim otse või eetripäeval järele ETV saadet "Pealtnägija", mis oli vaadatuim saade ka nädal varem.

"Troonide mängu" viimane hooaeg on juba teeninud kümme Emmyt

17.09.19 ... Kuigi Emmyde pidulik auhinnagala toimub pühapäeval, 22. septembril on HBO hittsarja "Game of Thronesi" ("Troonide mäng") viimane hooaeg pälvinud juba kümme Emmyt.

Saatesarja "Üle parda" teises osas läks ägedaks sõnadega pildumiseks

16.09.19 ... Ken Saani antropoloogilise reality-saate "Üle parda" teises osas hakkasid osalejate vahel tekkima konfliktid ning läks isegi ägedaks sõnasõjaks.

Ouzo viis "Üle parda" madruste meeleolud lakke

16.09.19 ... Vahemere ääres traditsioonilise piiritusjoogi Ouzo mekkimine vabastas "Üle parda" osaliste emotsioonid.

"Plekktrumm" alustab Janika Pälliga

12.09.19 ... "Plekktrumm" alustab hooaega sümboolse kummardusega Marju Lepajõele. Millist hingekosutust pakub antiiksete kultuuride tundmine ja miks on oluline klassikalisi tekste emakeeles lugeda? Rahvusvahelise tõlkijate päeva eel on "Plekktrummi" külaline tunnustatud antiigiuurija, klassikaline filoloog ja tõlkija Janika Päll.

"Hommik Anuga" video: "Tulen saarelt"

15.09.19 ... Saates "Hommik Anuga" kõlasid Reet Linna sõnadele loodud lood.

"Vanamehe filmi" tegijad: raske on eraelus rollist välja saada

15.09.19 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas "Vanamehe filmi" režissöörid ja stsenaristid Oskar Lehemaa ning Mikk Mägi, kes ütlesid, et vanamehe-hääl kipub harjumuseks saama.

Hans H. Luik: Vene propaganda on tõsine oht

15.09.19 ... Saates "Hommik Anuga" käis külas Hans H. Luik, kelle välja antav Eesti Ekspress tähistab 30. sünnipäeva.

Raadio 2 läheb Tartu tudengipäevadele

15.09.19 ... Raadio 2 on esmaspäevast taas Tartus, sest märkamatult on käes sügis ja tudengipäevad. Tartu vaimu on raadioeetris tunda läbi nädala.

"Hommik Anuga" video: "Jambalaya" Jan Uuspõllu esituses

14.09.19 ... Saates "Hommik Anuga" esitab 15. septembril Reet Linna sõnadele kirjutatud ning Mati Nuude ja Apelsini poolt Eestis tuntuks lauldud Hank Williamsi loo "Jambalaya" Jan Uuspõld.

Galerii. Vähi ravi toetuseks toimus suurejooneline heategevusgala

14.09.19 ... Reedel toimus Rahvusooperis Estonia suur heategevuskontsert ja õhtusöök "Terve Eestiga vähi vastu", mille tulu läheb vähi varajaseks avastamiseks. Emotsionaalsest heategevusgalast saavad osa ka ETV ja ETV+ vaatajad.

Reet Linna: "Pärlipüüdjaga" saaks endiselt saba maha

14.09.19 ... "Hommik Anuga" üheks teemaks olid 15. septembri saates Reet Linna laulutekstid. Neid kommenteerib ka autor ise. Mõni lugu kõlab saates, rohkem neist aga Reet Linna 75 juubelikontsertidel Tartus, Pärnus ja Tallinnas järgmisel nädalal, kus esinevad Reet Linna, Karl Madis, Karl-Erik Taukar, Birgit, Genka, Robert Linna, Noorkuu, Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja ansambel Rene Puura juhtimisel. Õhtujuht Jan Uuspõld.

Vikerraadio läheb sügishooajal rahva sekka

14.09.19 ... Vikerraadio sügishooaeg on saanud värvilise alguse – september tõi "Vikerhommikusse" uued saatejuhid, programmist leiab värskeid lühirubriike ja ees ootavad avalikud salvestused ning põnevad kohtumised kuulajatega.

USA näitlejannale Huffmanile mõisteti 14 päeva vanglakaristust

13.09.19 ... USA teleseriaali "Meeleheitel koduperenaised" näitlejannale Felicity Huffmanile mõisteti reedel 14 päeva pikkune vanglakaristust, edastasid meediakanalid.

"Rahvusülikooli sajandi" saatejuht Urmas Vaino pani teadmised Tartu ülikoolist proovile

13.09.19 ... Teadusajakirjanik ja õppejõud Arko Olesk koostas saatejuht Urmas Vainole viktoriini Tartu ülikooli teemal. Vaino eestvedamisel alustab ETV-s peagi saade "Rahvusülikooli sajand".

Raadio 2 "Olukorrast riigis" teise saatejuhi kohale asub Marju Himma

13.09.19 ... Raadio 2 populaarne arvamussaade "Olukorrast riigis" saab täiendust uue saatejuhiga. Sel pühapäeval on Andrus Karnau kõrval kaassaatejuhiks Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, nädal hiljem võtab püsivalt teise saatejuhina koha sisse Marju Himma.

Vikerraadio teeb Kirjandustänava festivalil mitmeid avalikke salvestusi

13.09.19 ... Laupäeval, 14. septembril on Vikerraadio kohal Kadriorus Koidula tänaval toimuval Kirjandustänava festivalil, kus kell 12-17 toimuvad mitmeid avalikud salvestused.

Kristi Pärn-Valdoja "Downton Abbey" filmist: külmavärinad tulid peale ja pisar silma

12.09.19 ... "Ringvaate" otsestuudios olid näitleja Merle Palmiste ja ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja, et rääkida telesarja "Downton Abbey" täispikast filmist.

Klounipaari Piip ja Tuut punase nina ning maski taga peitub suur mure

12.09.19 ... Klounipaar Piip ja Tuut on koos mänginud juba rohkem kui 20 aastat, kuid päris lilleline nende teatritee olnud ei ole ning tundub, et läheb raskemakski.

Defitsiidiaeg on möödas, aga Koplis lookleb ikka saiasaba

12.09.19 ... Ehkki enam pole Eestis millegi defitsiiti, lookleb Tallinnas Põhjala tehase ukse taga Koplis igal nädalavahetusel pikk saba – saiasaba.

Kirke Kangro: pilt geisuudlusest poleks mingi teema, kui poliitika ei liiguks konservatiivsuse suunas

12.09.19 ... Sel nädalal tuli uudis, et Rio de Janeiro linnapea otsustas linnapildis ära keelata pildi Marveli koomiksist, mis kujutab geisuudlust ja mille kohalik ajaleht avaldas vastusena tsensuurile oma esikaanel. EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan Kirke Kangro tõdes, et kui maailma poliitiline olukord poleks liikumas konservatiivsuse poole, poleks sellest probleemi üldse tekkinud.

Ken Saan: ütlesin osalistele ausalt, et nad on ühes paadis vastandlike inimestega

12.09.19 ... ETV tõsielusaates "Üle parda" põrkuvad erinevad maailmavaated ning saate autor Ken Saan ütles, et kasvanud pingete tõttu tahtis üks osaline, venelane Oleg piltlikus mõttes ka üle parda hüpata.

Klassikaraadio kontserdihooaeg algab uhkete muusikasündmustega

12.09.19 ... Klassikaraadios sügisprogramm on tulvil ülekandeid Eesti kontserdisaalidest ja maailma muusikamajadest. Hooaja algul saavad kuulajad raadio kaudu osa neljast eredast muusikasündmusest, kui eetris on kaks sünnipäevakontserti, ERSO hooaja avakontsert ning ka BBC Proms lõppkontsert.

"Rakett 69" ootab noori teadushuvilisi saatesse kandideerima

12.09.19 ... Teadusvõistlus "Rakett 69" stardib ETV ekraanil jaanuaris juubelihõngulise kümnenda hooajaga. Juba praegu oodatakse saatesse kandideerima teadushuvilisi noori vanuses 15-24 eluaastat.

"OP" ja "Hommik Anuga" üllatavad sügishooajal uute saatepeadega

12.09.19 ... Sügishooajal on uue kuue saanud kaks armastatud ETV saadet, "OP" ja "Hommik Anuga".

ETV oli vaadatuim telekanal ka augustis

11.09.19 ... ETV jätkas vaadatuima telekanalina ka augustis. ETV vaatamiseks kulus televaatajatel 12,9 protsenti telerivaatamise ajast, sellele järgnesid Kanal 2 (8,9 protsenti) ja TV3 (7,5 protsenti).

Elina Netchayeva hümni laulmisest: kuulsin kaebusi küll

10.09.19 ... Elina Netchayeva tunnistas "Ringvaatele", et kuulis pärast esmaspäevast kohtumist Eesti ja Hollandi jalgpallimeeskondade vahel, kus ta Eesti hümni esitas, et inimestel oli raske kaasa laulda, sest ta laulis liiga kõrgelt.

Vanemuise staažikaim töötaja: praegu ei võeta aega ei rolli sisse- ega väljaelamiseks

10.09.19 ... Vanemuise teater alustas äsja oma 150. hooaega. "Ringvaade" käis sel puhul külas teatri kõige staažikamal töötajal Elena Poznjak-Kõlaril ehk Ljaljal, kes on Vanemuises palgal olnud juba 64 aastat.

Suguhaiguste arst: nutisõltuvus on suguhaiguste levikule kaasa aidanud

10.09.19 ... Eelmisel nädalal külastasid Eestit juhtivad suguhaiguste arstid kogu maailmast. Nende seas ka 40-aastase karjääriga doktor Peter Greenhouse, kelle karjäär algas hoopis koomikuna.

"Minu Aasia" autor: Bangladeshis olin kolme päeva jooksul kahes liiklusõnnetuses

10.09.19 ... "Ringvaate" stuudios oli raamatu "Minu Aasia" autor Margus Kalam, kes Aasia põhjalikult läbi reisinud ja avaldas, milline riik talle neist kõige enam ja kõige vähem meeldib, mida ta on kohapeal näinud ning millist tegemist on tal tulnud teha sealsete naistega.

ETV kannab laupäeval üle heategevuskontserdi "Terve Eestiga vähi vastu"

10.09.19 ... Rahvusooperis Estonia toimub suur heategevuskontsert "Terve Eestiga vähi vastu", mille tulu läheb vähi varajaseks avastamiseks. Kontserdi kannab laupäeval üle ETV.

Galerii: "Õnne 13" uus hooaeg päästab Mare vanglast

10.09.19 ... "Õnne 13" uus hooaeg toob nii uusi tuuli kui ka uusi tegelasi. Esimene episood toob aga tagasi vahepeal vanglaleiba maitsnud Mare Petersoni.

Sügishooaja avanädala menukaim oli "Pealtnägija" värske hooaeg

10.09.19 ... Sügishooaja avanädalal huvitas televaatajaid enim ETV saate "Pealtnägija" avaosa. Vaadatavuselt teisel kohal oli "Aktuaalne kaamera. Nädal" ning kolmandal kohal "Kuuuurija".

ETV2 kanalil alustab lastesaade toiduteadusest

10.09.19 ... Teisipäeva õhtul jõuab ETV2 ekraanile uus saatesari "Magus Molekul", mida juhivad tuntud teadlane Aigar Vaigu ning ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak. Igas saates tehakse tutvust nii toidu kui ka teadusega.

Vaata uue saatesarja "Üle parda" avaepisoodi

09.09.19 ... 9. septembril alusta ETV eetris uus ühiskonnakriitiline saatesari "Üle parda", mis viis Vahemerele seilama kuus erineva maailmavaatega inimest. Avaldame uue sarja avaepisoodi.

"Üle parda" osalised maalisid pildi tuleviku Eestist: pisarad massidesse

09.09.19 ... ETV uue saatesarja "Üle parda" osalised lõid pildi oma tuleviku Eestist.

"Üle parda" osaline Joosep: homoparaadid peaksid olema väärikamad

09.09.19 ... ETV uus ühiskonnakriitiline saatesari toob kokku kuus erineva maailmavaatega inimest. Osaline Joosep selgitas seltskonnale, miks on Eestis raske geimehena hakkama saada.

Ken Saan sarjast "Üle parda": seda on kohati piinlik vaadata, aga loodetavasti on see puhastav piinlikkus

09.09.19 ... 9. septembrist alustab ETV eetrisse uus saatesari "Üle parda", kus kuus erineva maailmavaatega inimest seilasid koos mööda Vahemerd. "Ringvaates" olid külas nii saate autor Ken Saan kui ka osaline Joosep Jürgenson, et avada veidi reisi kulgu ja seal toimunut.

Harriet Toompere luges "Põrsas Peppa" sisse "Terevisiooni" otse-eetris

09.09.19 ... Draamateatri näitleja Harriet Toompere, kes on andnud hääle lugematule hulgale animategelastele, luges "Terevisiooni" otse-eetris sisse "Põrsas Peppa" multifilmi.

ETV-s stardib intrigeeriv saatesari "Üle parda"

09.09.19 ... ETV eetris alustab esmaspäeva õhtul intrigeeriv tõsielusaade "Üle parda".

Katrin Karisma ja Anne Velli on teistmoodi vanaemad kui oldi vanasti

08.09.19 ... Pühapäev on vanavanemate päev, mille puhul olid saates "Hommik Anuga" külas Katrin Karisma ja Anne Velli koos lastelaste Roos Marii ning Klausiga, kellel tuli stuudios omavahel vastamisi selgitada üksteise põlvkonna võtmesõnu ja -nähtusi.
kuula "Onu Remuse" lugusid
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: