Tele/raadio

Galerii: "Rakett 69" osalised panevad oma oskused proovile kriisiolukorras

10.04.21 TELE/RAADIO ... Üheksandas saates peavad raketlased näitama, kuidas kasutada oma teadmisi looduskatastroofi olukorras.

Retseptid: proovi "Meie hõimlaste" roogi teha

10.04.21 TELE/RAADIO ... ETV2 "Meie hõimlaste" saates rännati seekord traditsioonilise soome-ugri toidu radadel.

Klassikaraadio kutsub muusikat looma

10.04.21 MUUSIKA ... Helilooja Jüri Reinvere komponeeris Klassikaraadio 25. sünnipäevaks teose "Kaks Klara käevõru". Pühendusteose esiettekanne Tallinna Kammerorkestri ja maestro Tõnu Kaljustega ootab juba teist kevadet pandeemia lõppu ja paremaid aegu.

ETV2 leevendab kultuurinälga laupäevaste teatriõhtutega

10.04.21 TEATER ... Ajal, mil teatrid on jätkuvalt suletud, saab etenduskunsti nautida ETV2 vahendusel. Aprilli laupäevadel pakub ETV2 vaatamiseks valikut viimaste aastate silmapaistvatest lavastustest.

Huntingtoni tõve põdeva emaga Maarja: see on lähedastele karm haigus

09.04.21 TELE/RAADIO ... MTÜ Armastame Elada asutaja Maarja Nigula, kelle ema põeb Huntingtoni tõbe. Kuna tegu on ravimatu geneetilise haigusega, jäävad arstide käed lühikeseks ja patsiendid nagu Maarja ema jäävad lähedaste vastutusele. Sisuliselt polegi muud varianti, kui haige hooldekodusse paigutada. Kuigi ema jaoks Maarja enam midagi teha ei saa, soovib ta MTÜ tegevusega midagi ära teha edaspidi teiste saatusekaaslaste jaoks.

Briti monarhia huviline: prints Philip oli üks peamisi monarhia uuendamise eestkõnelejaid

09.04.21 TELE/RAADIO ... Reedel suri 99-aastaselt Briti kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip, kellest rääkis "Ringvaate" otsestuudios lähemalt Briti monarhia huviline Kai-Ines Nelson. Viimane märkis, et prints Philip võttis monarhi toetamist kui oma elutööd ning oli see, kes pidas oluliseks nii palee- kui ka kuningliku perekonna elu kaasajastamist.

Merebioloog dokfilmist "Seaspiracy": väited, et aastaks 2048 on meri tühi, ei ole tõsi

09.04.21 TELE/RAADIO ... "Ringvaate" otsestuudios oli külas merebioloog Helen Orav-Kotta, kes kommenteeris Netflixi dokfilmi "Seaspiracy", mis kutsub maailmamerd rahule jätma, sest vastasel juhul selle elustik 2048. aastaks hävib.

Juulis algavad "The Crowni" 5. hooaja võtted

09.04.21 TELE/RAADIO ... Briti kuninglikust perekonnast rääkiva Netflixi sarja "The Crown" 5. hooaja võtted algavad juulikuus, kinnitasid sarja produtsendid väljaandele Variety.

ETV2 kuulutab välja laste draamasarja konkursi

08.04.21 TELE/RAADIO ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanal ETV2 korraldab konkursi lastele suunatud draamasarja tootmiseks. Konkursi tähtaeg on 17. mai.

Galerii ja video: Raadioteatri sünnipäeval esietendub Urmas Vadi värske kuuldemäng

08.04.21 TEATER ... Raadioteatri rajaja Felix Moori sünniaastapäeval 12. aprillil tähistab Raadioteater oma 93. sünnipäeva. Sel puhul esietendub Vikerraadios ja Klassikaraadios Urmas Vadi kuuldemäng "Kingitus" ja kuulutatakse välja ka näitlejapreemia.

Polaaruurija Timo Palo: Attenborough põhjalikkus seadis loodusfilmide tegemisele täiesti uue etaloni

07.04.21 TELE/RAADIO ... Laupäeval jõuab ETV eetrisse legendaarse loodusuurija David Attenborough uus loodusdokumentaal. Polaaruurija Timo Palo rääkis "Ringvaates", et oma põhjalikkusega lõi Attenborough loodusdokumentaalide maailmas uue etaloni.

"Pealtnägija" tegi ülevaate arstide ja hooldajate erilistest hobidest

07.04.21 TELE/RAADIO ... Tsiklituunija, ehtekunstnik ja vetelpäästekoerte koolitaja - "Pealtnägija" tegi ülevaate hobidest, mille abil arstid keset koroonakriisi end maandavad ja meelt rõõmsana hoiavad.

"Kes keda?" uurib Eesti metsa olukorda

07.04.21 TELE/RAADIO ... Kolmapäeva õhtul uuritakse ETV+ kakskeelse vestlussaate "Kes keda?" stuudios, kas Eesti mets on ohus?

"Täna 30 aastat tagasi" | Särjepüügi huvilised kibelesid Saaremaale

07.04.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad saates "Täna 30 aastat tagasi" need, kes 30 aastat tagasi sündmustekeeristes olid.

Jupiter.err.ee lõi haridusliku sisuga erirubriigi "Õpi kodus"

07.04.21 TELE/RAADIO ... Kodus õppijatele ja õpetajatele mõeldes on Jupiter.err.ee koondanud hariva ja silmaringi avardava materjali mugavalt erilehele "Õpi kodus".

Street workout'i harrastaja: mulle meeldib sellega kaasnev vabadustunne

06.04.21 TELE/RAADIO ... Karantiini parimad spordivahendid on paljad raudtorud ja -kangid. "Ringvaate" repoter Jüri Muttika proovis, kuidas neist viimast võtta sellisel alal nagu street workout, mis on Eestis olnud juba mitukümmend aastat, aga mida harrastab suhteliselt väike ring huvilisi.

Kotkauurija: kotkaste maailmas on pragmaatilisust palju rohkem kui inimeste maailmas

06.04.21 TELE/RAADIO ... Kotkauurija Gunnar Sein selgitas "Ringvaates", miks kaljukotkad Helju ja Kalju pesast võõrdusid ja Helju oma muna ära sõi, mis võis juhtuda Lätimerikotka Raimisega ja kuidas ema Milda nüüd üksi hakkama saab ning kuidas läheb Matsalu merikotkastel Evel ja Eerikul.

Telesarjas "Charité" kujutatud Eesti päritolu arsti maski asendas omal ajal habe

06.04.21 TELE/RAADIO ... "Ringvaates" oli külas Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Anu Rae, kes rääkis, kes oli Saksa rahvusvahelises haiglasarjas "Charité" kujutatud ja Eestist pärit baltisaksa kirurg Ernst von Bergmann (1836–1907). Ta tõi välja, et kuigi Bergmann sai tuntuks aseptilise metoodika rakendamise poolest, siis maski ta ikka ei kandnud – tollane meditsiiniline arusaam oli, et kui on habe, pole maski vaja.

Eelmisel nädala vaadatuimate telesaadete edetabeli hõivasid ETV saated

06.04.21 TELE/RAADIO ... Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete esikümnest leiab vaid ETV saated.

Kas tunned näitlejate hääli? Pane end Raadioteatri mängus proovile!

06.04.21 TELE/RAADIO ... 12. aprillil, Raadioteatri rajaja Felix Moori sünniaastapäeval, tähistab Raadioteater oma 93. sünnipäeva.

"Terevisiooni" uus uudistelugeja on Katrin Aarma

06.04.21 TELE/RAADIO ... Teisipäeval alustas "Terevisioonis" uudistelugejana Katrin Aarma, kes hakkab uudiseid vahendama kord nädalas.

Jupiteri sünnipäev toob veebikanalisse uut ja põnevat vaatamist

05.04.21 TELE/RAADIO ... Sünnipäevakuul toob ERR-i veebikanal Jupiter vaatajateni igal nädalal midagi uut ja põnevat. Seekord pakutakse krimi- ja põnevuslugude austajatele vaatamiseks kahte Eesti publiku jaoks uut sarja: "Ülestunnistus" ja "Juurdluse saladused. XIX sajand".

Galerii ja video: imelised virmalised Hiiumaal

05.04.21 TELE/RAADIO ... Esmaspäeva õhtul viib "Osoon" Hiiumaale, kus on võimalik osa saada imelisest virmaliste vaatemängust.

ETV2 teemaõhtuga tähistatakse Ita Everi 90. sünnipäeva

03.04.21 TELE/RAADIO ... ETV2 teemaõhtu on 4. aprillil pühendatud legendaarsele näitlejale Ita Everile, kes tähistas 1. aprillil oma 90. sünnipäeva. Eetrisse jõuavad nii intervjuusaated kui ka mängufilmid-lavastused, kus Ever mänginud on.

Galerii: "Suus sulava Eesti" hooaja viimases saates kohtuvad Eesti tippkokad

03.04.21 TELE/RAADIO ... "Suus sulava Eesti" hooaeg lõpeb erisaatega, kus Angelica Udeküll on endale kutsunud appi Joel Ostrati ja Ants Uustalu, et valmistada ühiselt meeldejääv õhtusöök.

Vikerraadio tähistab 54. sünnipäeva viktoriiniga

03.04.21 TELE/RAADIO ... Vikerraadio tähistab 3. aprillil oma 54. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul tegi Urmas Vadi kingitusena viktoriini, kus on võimalik oma teadmised Vikerraadiost proovile panna.

"Plekktrummi" saatekülaline tuleval nädalal on Berit Kaschan

02.04.21 KIRJANDUS ... Esmaspäeval, 5, aprillil on ETV2 "Plekktrummi" saatekülaline luuletaja, kirjandusterapeut ja -teadlane Berit Kaschan.

Galerii: ETV argiõhtuid sisustab uus seriaal "Paradiis"

02.04.21 TELE/RAADIO ... Reedel jõuab ETV eetrisse uus argiõhtune seriaal "Paradiis".

ETV2 uus sari "Meie hõimlased" tutvustab Eestis elavaid soome-ugri rahvaid

02.04.21 TELE/RAADIO ... Mis teeb ühest rahvusest rahvuse - kas veri ja geenid või kultuur? Mis teid pidi on jõudnud Eestisse siin elavad marid, udmurdid, mordvalased ja teised? ETV2 uus sari "Meie hõimlased" uurib siin elavate soome-ugri rahvaste tegemisi ja kombeid.

Telemaja inimesed rääkisid oma parimatest aprillitüngadest

01.04.21 TELE/RAADIO ... Noortesaate "NOVA" reporter Gustav Kõrvits uuris, milliseid nalju on telemaja inimestele tehtud.

Mali missioonil käinud tõlk: kui koju jõudsin, siis lihtsalt maalisin mitu päeva järjest

31.03.21 TELE/RAADIO ... Neljapäeval, 1. aprillil algab kaheksas sinilillekampaania kaitseväe ja kaitseliidu veteranide tunnustamiseks ja mille raames korraldab Naiskodukaitse heategevusliku oksjoni, kuhu muuhulgas jõuavad ka Mali missioonil tehtud visandid.

ERR-i kanalid pühendavad Ita Everile eriprogrammi

31.03.21 TELE/RAADIO ... Neljapäeval, 1. aprillil 90. sünnipäeva tähistava Ita Everi loometeed ja mõtteid on rahvusringhääling jäädvustanud mitme aastakümne vältel. Erilised pärlid sellest suurest varamust jõuavad nii ERR-i tele-, raadio- kui ka veebikanalitesse.

Udmurt nägi Eestis esimest korda pelmeenide praadimist: minu maailmavaade läks teistpidi

31.03.21 TELE/RAADIO ... Reedel alustab ETV2 eetris sari "Meie hõimlased", kus tuleb juttu kõigist eestlaste sugulasrahvastest. "Ringvaate" otsestuudios olid sel puhul külas pesueht mari ja udmurt, kes rääkisid oma rahvusest ja elust Eestis. Udmurt Nadii Mush tõdes, et näiteks pelmeenide valmistamise osas pöördus tema maailmavaade Eestis teistpidi, kuna polnud kunagi näinud, et keegi neid praeks.

Pärnu kesklinna on end sisse seadnud kolm lihavõttejänest

31.03.21 TELE/RAADIO ... Pärnusse Pika ja Vee tänava ristmiku läheduses on end eelseisvate ülestõusmispühade puhul koha sisse võtnud kolm lihavõttejänest: isa, ema ja juba pisut ülekasvanud jänesepoeg.

Ilmus "Rick ja Morty" viienda hooaja treiler

31.03.21 TELE/RAADIO ... Täiskasvanutele suunatud animasari "Rick ja Morty" saab peagi viienda hooaja ning äsja ilmus ka uue hooaja treiler.

"Täna 30 aastat tagasi" | Suur hinnatõus toidupoodides järjekordi ei lühendanud

31.03.21 TELE/RAADIO ... 20. augustil möödub 30 aastat iseseisvuse taastamisest ja rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud päris Eesti riigis. Kuidas köiel kõndinud vabaduse kellamees kohale jõudis, meenutavad saates "Täna 30 aastat tagasi" need, kes 30 aastat tagasi sündmustekeeristes olid.

ETV+ hakkab näitama krimisarja "Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum"

30.03.21 TELE/RAADIO ... ETV+ toob sellest teisipäevast vaatajateni Venemaa krimisarja "Surnud mägi: Djatlovi kuru juhtum", mis tugineb kurikuulsal matkagrupi hukkumisel 1959. aastal.

Vaadatuimate telesaadete edetabeli tipust leiab vanad lemmikud

30.03.21 TELE/RAADIO ... Möödunud nädala vaadatuimate telesaadete edetabeli esinelikust leiab kolmandat nädalat järjest saated "Pealtnägija", "Aktuaalne kaamera. Nädal", "Aktuaalne kaamera" ja "Hommik Anuga".

Veebikanalis Jupiter näeb nüüd "Babülon-Berliini" teist hooaega

29.03.21 TELE/RAADIO ... Jupiteri vaatajate poolt suure huviga vastu võetud Saksa kvaliteetsarja "Babülon-Berliin" saab nüüd veebikanalis vaadata kaks hooaega järjest.

Taavi Libe ja Robin Juhkental võtavad uues saates luubi alla päevakajalised teemad

29.03.21 TELE/RAADIO ... Raadio 2 uut päevakajalist saadet "R2 Pulss" hakkavad juhtima vaheldumisi Taavi Libe ja Robin Juhkental.

Depressiooni seljatanud Matti Peura on valmis Popidiotiga lavale naasma

28.03.21 TELE/RAADIO ... Soome päritolu, kuid Eestis töötervishoiuarstiks õppinud Matti Peura on rohkem tuntud ansambli Popidiot solistina. Saates "Hommik Anuga" rääkis ta aga, mis hinda tal oma edu eest depressiooni näol maksta tuli. Pärast vaimse tervise murede seljatamist on ta siiski valmis taas lavale naasma.

Diskofoni kokku sattumine juhtus liikmete sõnul natuke nagu muinasjutus

28.03.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas ansambel Diskofon liikmed Piret Krumm, Mattis Kirsipuu ja Artur Leppik, kes rääkisid, kuidas nad ansambli sellisel kujul kokku said ning miks tahavad praegusel ajal teha just diskomuusikat.

Valvelugeja Mart Juur soovitab raamatuid Nina Lykkest Andres Ehinini

28.03.21 TELE/RAADIO ... "Prillitoosi" valvelugeja Mart Juur tutvustas pühapäeva hommikul taas hulka raamatuid, mis väärivad kätte võtmist.

Koroonat põdenud Ljudmilla: sain haiglas tõelise õppetunni

28.03.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas kunstiõpetaja Ljudmilla Polištšuk Lasnamäelt, kes rääkis oma raskest koroonakogemusest, mis andis talle tema sõnul tõelise õppetunni. Kui enne koroonasse haigestumist arvas ta, et majandusele on kasulik, kui pensionäre on vähem, siis haiglas talle osutatud kaastunne ja hool, mida said ühtviisi nii vanad kui ka noored, muutsid tema hoiakuid.

Ike Volkov: esinedes väsid ära, aga rahvas annab sulle energia tagasi

28.03.21 TELE/RAADIO ... Kukerpillid tähistavad 1. aprillil oma 49. tegutsemisaastat. Sel puhul oli saates "Hommik Anuga" külas bändi liikmed Ike Volkov ja Toomas Kõrvits, kes tõdesid, et nii pikk tegutsemisaeg on saanud võimalikuks tänu Eesti rahvale – isegi kui esinemine on väsitav, annab rahvas selle energia tagasi.

ETV2 teemaõhtu on pühendatud Kaie Kõrbile

28.03.21 TELE/RAADIO ... Sel pühapäeval, 28. märtsil on ETV2 teemaõhtu pühendatud baleriinile ja tantsupedagoogile Kaie Kõrbile, kes tähistab 1. aprillil oma 60. sünnipäeva.

Retsept: "Suus sulav Eesti" õpetab valmistama mandli-kanasuppi

27.03.21 TELE/RAADIO ... Sel nädalal viib Angelica Udeküll saates "Suus sulav Eesti" end kurssi Tallinna köögikunsti ajalooga ning õpetab valmistama mandli-kanasuppi.

"Ringvaate" Terasmikrofoni pälvis näitleja Tõnis Niinemets

26.03.21 TELE/RAADIO ... "Ringvaade" annab alates 2014. aastast välja auhinda Terasmikrofon, millega tunnustatakse teatripäeval üht Eesti näitlejat või lavastajat, kelle intervjuu andmise lahkus, oskus otse-eetris särada ja mängulisus on toimetusele kogu hooaja jooksul kõige parema mulje jätnud. Sel aastal tunnustati Terasmikrofoniga näitleja Tõnis Niinemetsa.

ETV2 uus reisisaade tutvustab Vaikse ookeani saari

26.03.21 TELE/RAADIO ... ETV2 kanalil alustab sel laupäeval uus reisisaade, milles kogenud rändurid Tiina Jokinen ja Peeter Vähi viivad vaatajad tutvuma salapäraste väikesaartega Vaikses ookeanis.

Helene Vannari oma "ENSV" rollist: Ainoga ma päriselus suhelda ei tahaks

25.03.21 TELE/RAADIO ... Helene Vannari, kes pälvis hiljuti Oskar Lutsu huumoripreemia, tõdes intervjuus "Ringvaatele", et oma "ENSV" tegelaskuju Aino Kessneriga ta päriselus suhelda ei tahaks, kuigi alati on põnevam mängida negatiivset kangelast.

esita küsimus

õpi kodus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: