Tele/raadio

ETV ootab droonivideoid kaunist Eestimaast

22.01.18 ... ETV ootab vaatajate tehtud droonivideoid, mida Eesti 100. sünnipäeva eel jagada.

740 000 kogus seisvat museaali: teatri- ja muusikamuuseum loodab oma auhinnatud püsinäitust laiendada

22.01.18 ... Teatri- ja muusikamuuseum pälvis reedel Muuseumirottide jagamisel oma püsinäituse eest "Lood ja laulud" parima püsinäituse tiitli. Selgub, et kuigi näitusel on välja toodud ainult 200 eksponaati, siis museaale on muuseumil tegelikult 741 000. Muuseumi juht Tanel Veeremaa märkis, et lootus on, et mõne aasta pärast saab osa neist olemasolevatele näitamiseks juurde lisada.

Eesti Laul 2018 finaalkontserdi piletid on välja müüdud

22.01.18 ... 3. märtsil toimuva Eesti Laul 2018 finaalkontserdi piletid on välja müüdud. Päeval toimuvasse peaproovi on jäänud müüki tuhatkond piletit.

"Plekktrummis" arutatakse, kuidas on kiirusest saanud väärtus

22.01.18 ... Oma uusaastakõnes rõhutas Vabariigi President vajadust järjest kiireneva elutempo järele. Kuidas on kiirusest saanud väärtus ja miks olemasolevast peaaegu kunagi ei piisa?

Juudi anekdootide raamatu autor: nalja on visatud isegi holokausti üle

21.01.18 ... Iisraelis elanud ja ivriidi keelt valdav Margit Prantsus andis välja raamatu "Kommenteeritud juudi anekdoodid", kuhu on kogunud kokku iseenda ja teiste räägitud ning kogetud anekdoodid ja elulised juhtumised. Prantsus märkis saates "Hommik Anuga", et juudid ei pelga naerda ka väga valusate teemade üle – nalja on visatud isegi holokausti üle.

Rain Lõhmus: inimestel on vale kontseptsioon, et raha kasvab

21.01.18 ... Eesti rikaste edetabelis on LHV asutaja Rain Lõhmus oma 80,1 miljoniga 28. kohal. Samas märkis ta saates "Hommik Anuga", et tema oma miljoneid rahas ei hoia. Samuti rääkis ta, et inimestel on raha kasvamisest ja investeerimisest vale arusaam. Raha ei kasva ja investoriks puhtalt raamatust järge ajades ei õpi.

Starlight Cabaret kingib Eestile 100. sünnipäevaks kabareekava

21.01.18 ... Kuigi võiks arvata, et Eestile sobib sünnipäevaks kinkida mõni rahvatantsukava, otsustas revüüteater Starlight Cabaret teha Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks midagi teistsugust – revüülavastuse "Forever Young", mis paneb Eestlaste elu ja eestlastele tuntud lood kabareevormi. Kaks lugu esitasid nad ka saates "Hommik Anuga".

Märjamaa kellassepa Mihhaili päris esimene kell tiriseb veel endiselt

20.01.18 ... Märjamaa raamatukogus saab imetleda sadu kellasid, mille omanik on Ukrainast pärit kellassepp Mihhail Karpenko. Mihhailil on veel praegugi alles tema esimene kell, mis teda väiksena üles äratas.

Valdo Pant: ühel päeval atakiga haiglas, järgmisel süstamatkal

20.01.18 ... Tõenäoliselt ei saa me kunagi lõpuni teada, milline inimene oli Valdo Pant, kuna ajaga on hakatud teda kohati lausa müstifitseerima. Eesti ringhäälingu esimene tõeline telestaar suutis kolleegide sõnul võluda šarmiga nii tavainimesi kui ka tsensoreid, aga tööharjumustelt oli ta vanakurat ise nii enda tervise kui ka teiste vastu.

Marju Lauristin: Valdo Pant oli ajakirjaniku musterkuju

19.01.18 ... 21. jaanuaril on Valdo Pandi 90. sünniaastapäev ning selleks puhuks meenutas oma kunagist kolleegi professor Marju Lauristin.

Eesti filmi- ja teleauhinnad jõuavad sel aastal korraga kolmele telekanalile

19.01.18 ... 24. märtsil jagatakse Nordea kontserdimajas teist korda Eesti Filmi Instituudi poolt ellu kutsutud Eesti filmi- ja teleauhindu. Esmakordselt Eesti teleajaloos toimub auhinnagala otseülekanne kolmes telekanalis korraga – ETV-s, Kanal 2-s ja TV3-s.

Balti riikide sajandit tähistab ühine raadiokontsert

19.01.18 ... 22. jaanuari õhtul toimub Eesti, Läti ja Leedu sajandsünnipäeva tähistamiseks ühine stuudiokontsert "Sounds of the Baltics" ("Balti kõlad"). Kahetunnises programmis musitseerivad Tallinna, Riia ja Vilniuse raadiomajades Baltimaade väljapaistvaimad folkmuusikud. Kontserdid on otse-eetris kõigis Balti riikide raadiotes ning EBU vahendusel ka teistes Euroopa maades.

Hannes Hermaküla sattus meteoriidikraatrit otsides Rapla rappa

18.01.18 ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla käis koos ühe teadlase ja mitme asjahuvilisega uut meteoriidikraatrit otsimas ning sattus Rapla külje all rappa.

ETV+ teeb ülekande Baltimaade suurimalt iluvõimlemisturniirilt "Miss Valentine"

18.01.18 ... 18. veebruaril teeb ETV+ ülekande juba 24. korda toimuvalt iluvõimlemisturniirilt "Miss Valentine"

Marju Kuut: ma olen sünnist peale igatsenud üksi olla

17.01.18 ... Marju Kuut võtab reedel osa Nordea kontserdimajas toimuvast Kuulsuste koja kontserdist ja jõuab Eestis olles ühel õhtul ka diskot teha. Viimasele ajendas teda tema sõnul tema hiljuti lahkunud poeg Uku. Kuut märkis ka, et on praegusel ajal pea koguaeg üksi, mida ta on sündimisest saati ka igatsenud.

Martin Kuuskmanni fagott teeb Denveris teist häält kui Tallinnas

17.01.18 ... Grammy-nominent ja fagotimängija Martin Kuusmann näitas "Ringvaate" eetris Marko Reikopile, mis pill fagott on ja kuidas seda mängida. Muu hulgas märkis ta, et tema fagott teeb kõrgusest tulenevalt Denveris hoopis teistsugust häält kui Tallinnas.

Pereema näitas, et 5 õhtusööki 21 euroga on võimalik

17.01.18 ... Nädal aega tagasi hakkas Lia Virkus pihta eksperimendiga – tehaneljaliikmelisele perele 5 õhtusööki kokku 21 euroga. HannesHermaküla käis vaatamas, kas pere sai söönuks ja Lia püsiseelarves.

ERR tähistab suurejooneliselt Tammsaare 140. sünniaastapäeva

17.01.18 ... 30. jaanuaril tähistatakse Eesti ühe olulisema kirjaniku Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäeva ning ERR annab sel puhul eetrisse rohkesti teemakohaseid saateid ja mõttekilde.

Möödunud nädala teletabelit valitses ETV

16.01.18 ... Läinud nädalal jõudis Kantar Emori vaadatumate saadete esikümnesse vaid ETV toodang.

ETV2 uus sari viib noorte tantsijate ja muusikute maailma

16.01.18 ... Uue Kanada seriaali "Rambipalavik" tegevus toimub prestiižses muusika- ja tantsukoolis, kus grupp andekaid noori järgib oma unistusi, et saada parimaks.

Erkki-Sven Tüür: selles teoses on soomeugri hõimu sünnilugu

16.01.18 ... "Plekktrummi" saatekülaliseks oli helilooja Erkki-Sven Tüür, kelle uue sümfoonia “Mythos” maailma esmaettekanne toimub 16. jaanuaril Tallinnas. Saates avati uue sümfoonia tagamaid ja arutleti muusika loomise üle.

Kiusamisvaba kool on koolides aidanud kiusamist vähendada neljandiku võrra

15.01.18 ... SA Kiusamisvaba kool on tänaseks tegutsenud viis aastat. Intervjuus kiusamisvastase programmi tulemuste kohta rääkis sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar, et programmis selle algusest peale osalenud koolides on kiusatute osakaal vähenenud 22 protsendilt 16-le ehk enam kui neljandiku võrra.

Aasta esimesse "Plekktrummi" tuleb külla Erkki-Sven Tüür

15.01.18 ... "Plekktrumm" alustab uut hooaega 15. jaanuaril, kui saatesse tuleb külla helilooja Erkki-Sven Tüür.

Toomas Kirss: Eesti naised on filmides ja sarjades tehtud koledaks

14.01.18 ... "Hommik Anuga" saates oli külas produtsent ja režissöör Toomas Kirss, kes rääkis peagi ilmuvast "Pilvede all" filmist, meenutas tehtud sarju ja rääkis, mida tema arvab Hollywoodis lahvatanud ahistamisskandaalidest.

Kulle Raig: president Kekkose jaoks oli Läänemeri "mare nostrum - meie meri"

13.01.18 ... 13. jaanuaril läheb Vikerraadios eetrisse "Eesti lugu" saatesarja järjekordne osa, kus juttu tuleb raamatu "Kekkonen ja Eesti" kaasautori Kulle Raigiga.

ERR kannab üle aasta muusiku Jaan-Eik Tulve kontserdi "O Antiphonen"

12.01.18 ... Pühapäeval antakse Tallinnas Niguliste kirikus dirigent Jaan-Eik Tulvele üle Eesti Rahvusringhäälingu tiitel Aasta Muusik 2017. Koos ansambliga "Vox Clamantis" esineb Tulve otseülekandes Niguliste kirikus kontserdil "O Antiphonen". Kontserti vahendavad otseülekandes Eesti Televisioon, Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4.

Luule Eestile. Doris Kareva "Pühitsus"

12.01.18 ... Eesti Vabariigi 100. ja Raadioteatri 90. sünnipäeva aastal kõlab ERR-i raadioprogrammides "Luule Eestile". Raadioteater koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tähistab Eesti Vabariigi juubeliaastat luulelugemisega läbi alanud aasta. Doris Kareva esitas luuletuse "Pühitsus".

Indrek Treufeldt saatest "Ehitades Eestit": mind on alati huvitanud, kust üks riik hakkab

11.01.18 ... 4. jaanuaril alustas ETV ekraanil Indrek Treufeldti juhitud 12-osaline saatesari "Ehitades Eestit", mis selgitab 100 aasta taguseid sündmusi, mille tulemusena said eestlased oma riigi.

Luule Eestile. Doris Kareva "Und nägin maailmast"

11.01.18 ... Eesti Vabariigi 100. ja Raadioteatri 90. sünnipäeva aastal kõlab ERR-i raadioprogrammides "Luule Eestile". Raadioteater koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tähistab Eesti Vabariigi juubeliaastat luulelugemisega läbi alanud aasta. Doris Kareva esitas luuletuse "Und nägin maailmast".

Uus saade "Teatrivaht" toob teatrielu Vikerraadiosse

11.01.18 ... 14. jaanuaril kell 16.05 alustab Vikerraadios uus saade "Teatrivaht", kus arutletakse eesti teatris ja Eesti teatrites toimuva üle.

Galerii. Välisministeeriumi kultuuripreemia pälvis saatesari "Ajavaod"

10.01.18 ... Välisminister Sven Mikser andis 10. jaanuaril üle välisministeeriumi 2017. aasta kultuuripreemiad Eesti Rahvusringhäälingu saatesarja "Ajavaod" tegijatele Mati Talvikule, Renita Timakule ja Indrek Kangurile ajaloomälu hoidmise ja tutvustamise eest.

"Eesti TOP 7" 2017. aasta menukaim video on Meisterjaani "Yomidaiganesmees"

10.01.18 ... Teisipäeva õhtul näidati ETV2 erisaates "Eesti TOP 7: 2017. aasta parimad videod" läbilõiget lõppenud aasta kodumaiste muusikavideote paremikust.

Erik Moora ja Hendrik Osula meenutasid möödunud aastat läbi pressifotode

09.01.18 ... Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ja Delfi fotograaf Hendrik Osula valisid välja möödunud aasta kõnekaimad pressifotod, millele fotograafid jõudsid jäädvustada nii sündi kui ka surma.

Korolev: kui tahan vaadata oma laste kasvamist, vaatan "Õnnet"

09.01.18 ... Marika Korolevi kõik lapsed on teleekraanil üles kasvanud – 22 aastat on "Õnne 13s" kaasa teinud Annabel, 13 aastat Raul ja nüüd on seriaali sisse kirjutatud ka 8-kuune Ramses. Korolevi sõnul on "Õnne 13" justkui tema elu ja laste kasvamise kroonika.

"Terevisiooni" vaatajaid äratab uus uudistelugeja Indrek Lepik

09.01.18 ... Nii "Terevisiooni" kui ka kella 17 "Aktuaalse kaamera" lühiuudiseid loeb tänasest Vikerraadiost tuttav Indrek Lepik.

Vahur Kersna autorisaade Urmas Otist tõusis vaadatavuse tippu

09.01.18 ... Vahur Kersna mastaapne teledokumentaal Eesti läbi aegade säravaima, vastuolulisema ja edukaima telereporteri Urmas Oti elust jõudis teletabeli vaadatavuse tippu.

BBC välistoimetaja teatas avameelses kirjas, et loobus palgalõhe tõttu ametist

08.01.18 ... BBC Pekingi büroos töötanud välistoimetuse juht Carrie Gracie pani oma ameti maha, saates avaliku kirja, kus viitab meeste ja naiste palgalõhele ringhäälingukontsernis.

AK kella 17 uudised jõuavad nüüd eetrisse uudistetoimetusest

08.01.18 ... "Aktuaalse kaamera" kella 17.00 uudistesaade läheb alates tänasest eetrisse otse uudistetoimetuse südamest.

ETV+ uues saatesarjas valmivad kümne euro eest restoraniroad

08.01.18 ... Täna õhtul kell 19.15 algab venekeelses telekanalis uus saatesari "Õhtusöök kümneka eest", kus vilunud kodukokad peavad valmistama samasuguse õhtusöögi nagu restoranis, eelarve suurus on seejuures vaid kümme eurot.

Madis Nestor toob R2 eetrisse uut biiti: see on saade piirideta muusikast

08.01.18 ... 8. jaanuaril alustab Raadio 2 õhtuses vööndis saade "Uus biit", mida juhib plaadipoodnik ja melomaan Madis Nestor. Üle nädala saab kõlama muusika, mis Nestorile sel hetkel kõige suuremat elevust pakub.

Teemaõhtu pühendub sel nädalal Anne Reemannile

07.01.18 ... Sellel nädalal on pühapäevane ETV2 teemaõhtu pühendatud Anne Reemannile, kes 30. detsembril tähistas oma 55. sünnipäeva. 

Andres Oja alustab Vikerraadios EV100 pühendatud sarjaga "Eesti muusika 10x10"

07.01.18 ... Vikerraadio saatejuhi Andres Oja kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on kümneosaline muusikasari, kus kõlab 100 Eesti muusikapala.

ETV+ toob klassika ekraanile: "12 tooli" linastub neljas osas

06.01.18 ... Kinoklassikaks kujunenud 1976. aasta film "12 tooli" jõuab neljas episoodis ETV+ ekraanile.

"Rakett 69" alustab kaheksandat hooaega

06.01.18 ... Laupäeva, 6. jaanuari õhtul alustab ETV-s taas teadusnoorte võistlussaade "Rakett 69".

Selge kõneleja auhind anti ETV saatejuhile Margus Saarele

05.01.18 ... Eesti vaegkuuljate liit annab juba viiendat korda välja selge kõneleja auhinda, tänavu pälvis selle parima telesaatejuhi kategoorias ERR-i ajakirjanik Margus Saar.

Reigo Ahven: "Värvimuusika" küsimused on riukalikud ja salakavalad

05.01.18 ... 5. jaanuaril alustab ETV ekraanil muusikaline mälumäng "Värvimuusika", mida juhib peamiselt muusikuna tuntud Reigo Ahven. Raadio 2 hommikusaates selgitas ta, et vaatajate ette jõuab üks heatujuline võistlus.

Raadioteatris alustab uus sari "Luule Eestile"

05.01.18 ... Eesti Vabariigi sajanda ja Raadioteatri üheksakümnenda sünnipäeva aastal kõlab rahvusringhäälingu raadioprogrammides "Luule Eestile".

Raadio 2 korraldab suure talvepeo

05.01.18 ... 12. jaanuaril toimub klubis Sinilind suur Raadio 2 talvepidu, kus ühendatakse mõtteliselt päevane ja õhtune vöönd ning üles astuvad erinevad saatejuhid ja DJ'd.

Tipp-20: need olid ERRi portaalide 2017. aasta loetumaid lood

04.01.18 ... Möödunud aastal kogus ERRi portaalides kõige suurema hulga lugejaid artikkel Jõhvi rahvajooksu tulemustest. Video kogus vaatamisi eelkõige seetõttu, et Eesti jooksja ei surunud pjedestaalil võistluse võitnud keenialase kätt.

ETV uus saatesari "Ehitades Eestit" teeb kummarduse Eesti riigi loojatele

04.01.18 ... Värske ETV dokumentaalsari "Ehitades Eestit" selgitab saja aasta taguseid sündmusi, mille tulemusena said eestlased oma riigi.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: