Tele/raadio

Galerii: "Eesti mängus" selgub kolmas poolfinalist

06.08.20 ... Neljapäeva õhtul selgub suvise mälumängu "Eesti mäng" selle nädala võitja, kellest saab ka saate kolmas poolfinalist.

Jupiter soovitab tõsielul põhinevat draamasarja "Salisbury mürgitamised"

06.08.20 ... ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata tõsielul põhinevat briti draamasarja "Salisbury mürgitamised".

ETV tähistab erisaadetega 40 aasta möödumist olümpiaregatist

06.08.20 ... 40 aastat tagasi, 1980. aastal toimusid Tallinnas Moskva suveolümpiamängude purjetamisvõistlused. Sel puhul toob ETV augustikuus televaatajateni meenutused regatist ja olümpiamuusika kontserdi.

Galerii: "Eesti mängu" laua taga võtavad kohad sisse Raul Vaigla, Marju Länik ja Ain Varts

05.08.20 ... Kolmapäeva õhtul võtavad suvises mälumängusaates "Eesti mäng" kohad sisse muusikud Raul Vaigla, Marju Länik ja Ain Varts.

Eelmise nädala vaadatuimate telesaadete esikümnest leiab üheksa ETV saadet

05.08.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatumate telesaadete esikümnesse jõudis üheksa ETV saadet.

Vaata enne tele-eetrit: isa ja tütar harrastavad mootorratastega mäkke sõitmist

04.08.20 ... Mootorrataste mäkketõusu harrastaja Andrus Küttä hakkas mootorratastega mägesid vallutama 1999. aastal. Mootorrataste keskel kasvas üles ka tema tütar Kayla, kes nüüd isa eeskujul sama teeb.

Galerii: "Eesti mängus" astuvad võistlustulle Tõnis Niinemets, Anett Kulbin ja Karl-Erik Taukar

04.08.20 ... Teisipäeva õhtul astuvad suvises mälumängusaates "Eesti mäng" võistlustulle näitleja Tõnis Niinemets ning muusikud Anett Kulbin ja Karl-Erik Taukar.

Jupiter soovitab inglise huumorikulda "Fry ja Laurie"

04.08.20 ... ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata tujutõstvat sketšisaadet "Fry ja Laurie".

ETV2 toob augustis vaatajateni põhjamaade viimaste aastate filmipärlid

04.08.20 ... ETV2 tõstab augustis au sisse põhjamaade filmikunsti ja toob kolmapäevadel vaatajateni neli silmapaistvat filmi Soomest, Rootsist, Taanist ja Norrast. Filmid on võitnud mitmeid auhindasid ning pannud kinopubliku ja kriitikud elavalt nende üle arutlema.

Rahvusringhäälingu programmid tähistavad Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva

03.08.20 ... 7. augustil möödub 90 aastat ühe Eesti tuntuima ja väljapaistvama helilooja Veljo Tormise sünnist. Eesti Rahvusringhäälingu kanalid tähistavad seda mahuka eriprogrammiga, mis annab ülevaate Veljo Tormisest kui isiksusest, tema loomingust ja tegevusest.

ETV2 teemaõhtu tähistab Ülle Lichtfeldti 50. sünnipäeva

02.08.20 ... Näitleja Ülle Lichtfeldt tähistab 4. augustil 50. sünnipäeva ning sel puhul on talle pühendatud ka ETV2 teemaõhtu. 2. augustil jõuavad eetrisse nii värske sünnipäevaintervjuu kui ka lavastus "Jaanituli".

Selgusid BAFTA teleauhindade võitjad, õhtu suurimaks võitjaks oli "Chernobyl"

01.08.20 ... 31. juulil jagati välja Briti filmi- ja teleakadeemia auhinnad parimatele telesarjadele ja -filmidele. Õhtu suurimateks võitjateks oli "Chernobyl", millel läks edukalt nii tehnilistes kui ka näiteks parima meespeaosa ja minisarja kategooriates.

Vaata järele: erisaatega tähistati Olav Ehala 70. sünnipäeva

01.08.20 ... 31. juulil tähistas legendaarne helilooja ja pianist Olav Ehala oma 70. sünnipäeva. Sel puhul rääkis Margit Kilumets nii mitmete Ehala sõprade ja kolleegidega kui ka helilooja endaga, et meenutada tehtud töid ja märgilisemaid hetki karjääris.

Video: Silver Laas ja Stig Rästa proovisid anagramme lahendada

30.07.20 ... Ansambli Traffic liikmed Silver Laas ja Stig Rästa proovisid suvises "Ringvaates" anagramme lahendada.

"Aktuaalne kaamera" tõusis taas teletabeli liidriks

29.07.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatum telesaade oli "Aktuaalne kaamera", mida vaatas otse või eetripäeval järele 152 000 inimest.

Brüsselist naasnud Epp Ehand jagas "Ringvaates" mantlipärijale muljeid

28.07.20 ... ERR-i ajakirjanik Epp Ehand, kes vahendas kolm aastat Brüsselist ja mujalt Euroopast uudiseid Eesti elanikele, jagas "Ringvaates" muljeid ja soovitusi oma mantlipärijale Joosep Värgile.

ERR-i kanalites tähistatakse sel nädalal Olav Ehala 70. sünnipäeva

28.07.20 ... 31. juulil tähistab helilooja Olav Ehala oma 70. sünnipäeva. Sel puhul on Eesti Rahvusringhäälingu kanalite kavas mitmeid saateid armastatud laululoojast ja tema muusikast.

Vaata enne tele-eetrit: "Ringvaade" uuris, kes oli Ivo Schenkenberg ja kui palju temast üldse teatakse

27.07.20 ... "Ringvaade suvel" uuris, kes oli filmist "Viimne reliikvia" eestlastele tuntuks saanud Ivo Schenkenberg tegelikult ja kui palju ajaloolased temast üldse teavad.

Raadio 2 korraldab taas muusikapeo koos 40 tundi kestva otseülekandega

27.07.20 ... 21. augusti õhtul algab Tallinna ööklubis HALL R2 DJ Weekend, mille raames jõuab kuulajate ette 40 tundi kestev otseülekanne. Läbi nädalavahetuse on võimalik HALLi kolmes saalis kuulda kümnete Raadio 2 saatejuhtide muusikavalikut.

Kyp Malone Lemsalu: Krisi looming vaatleb olemise paratamatut vulgaarsust

26.07.20 ... Kai kunstikeskuses on alates 18. juulist avatud suvenäitus "Love Song Sing Along (Once Again With Feeling!)" kunstnikeduolt Kris Lemsalu Malone ja Kyp Malone Lemsalu. 2017. aastal Krisiga koostööd alustanud ja tema abikaasa Kypi sõnul on Krisi loomingus midagi, mis vaatleb olemise paratamatut vulgaarsust, aga naerab koos sellega.

Galerii: tuntud tartlased tutvustavad ETV vahendusel kodulinna suvevõlusid

26.07.20 ... ETV suundub kaameraga pühapäeval Tartusse, kus juba kümnendat korda toimub Vanemuise suvekontsert. Kontserdi ülekande eel tutvustavad tuntud tartlased suvise Tartu võlusid.

Vaata enne tele-eetrit: Aunaste külastas "Reisile sinuga" saates kokku saanud paari lähedasi

23.07.20 ... Neljapäeval on "Ringvaade suvel" saatejuht Maire Aunaste, kes läks külla "Reisile sinuga" saates kokku saanud paari Tuuli ja Peetri lähedastele.

"Öötelevisioon" jõuab taas ekraanile

22.07.20 ... Augustis jõuab ühel korral ETV ekraanile taas kunagine populaarne "Öö TV", kus paljud endised ja praegused saatejuhid televaatajaid rõõmustavad.

Galerii: "Eesti mängu" laua taha astuvad "Talve" osalised

21.07.20 ... Teisipäeva õhtul astuvad suvise mälumängu "Eesti mäng" laua taha mängufilmi "Talve" osalised.

ETV sünnipäevanädalal moodustasid teletabeli esikümne vaid ETV saated

21.07.20 ... Eelmise nädala kõige vaadatumate telesaadete seas olid vaid ETV saated.

Menuseriaali "Pulss" kuues hooaeg jõuab ETV ekraanile

20.07.20 ... Vaatajate tungival soovil jõuab esmaspäeva õhtul ETV eetrisse Soome telesarja "Pulss" kuues hooaeg.

Galerii: "Eesti mäng" alustab uut hooaega Birgiti, Tanja ja Mihkliga

20.07.20 ... Suvine mälumängusaade "Eesti mäng" alustab oma kümnendat juubelihõngulist hooaega.

Prokuratuur alustas "Kodutunde" rahaasjade uurimiseks kriminaalmenetlust

20.07.20 ... Põhja ringkonnaprokuratuur käivitas esmaspäeval heategevussaate "Kodutunne" rahakasutuse asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse karistusseadustiku kelmust käsitleva paragrahvi alusel.

Jupiter soovitab nostalgilist ülevaadet 1980. aasta Tallinna olümpiaregatist

20.07.20 ... 20. juulil möödub 40 aastat olümpiatule süütamisest Tallinnas Pirita purjespordikeskuse tseremooniaväljakul. Veebikanal Jupiter on sel puhul ERR-i arhiivist välja noppinud saated ja filmid, mis heidavad pilgu regati ettevalmistusele, sellega kaasnenud linnauuendusele ja võistlustele.

Hagi Šein: televisioon on olnud kogu minu elu

20.07.20 ... Hagi Šein tuli ETV-sse tööle 1967. aastal. Pärast aastakümnetepikkust saatetegemise kogemust sai temast 1990ndatel ka ETV peadirektor.

Galerii: Eesti teleajaloo kõige kõigemad hetked elustuvad ETV sünnipäevasaates

19.07.20 ... 19. juuli 1955 tähistab televisiooni sündi ja esimest eetripäeva Eestis. ETV pühendab 65. sünnipäevale erilise saatepäeva, mille krooniks on kell 21.35 sünnipäevasaade "ETV kõige kõigemad".

Marje Tõemäe: rasked ajad teevad ETV tugevamaks

19.07.20 ... ETV peatoimetaja Marje Tõemäe tõdes, et kuigi ETV on üle elanud mitmeid raskeid aegu, on see kanalit vaid tugevamaks muutnud.

Kuula: Vikerraadio pani kokku popurrii ''Aktuaalse kaamera'' endistest tunnusmuusikatest

19.07.20 ... "Vikerhommik" heitis pilgu minevikku ja mängis pühapäeva hommikul popurriid ajaloolistest ''Aktuaalse kaamera'' tunnusmuusikatest.

Harry Kõrvits: televaatajad saatsid meile nii kirju kui ka elusloomi

19.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Mati Narusk populaarsest nunnukonkursist: Oskar Lutsu "Kapsapea" on eestlastele sisse kodeeritud

19.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

ETV toob vaatajateni Tallinna linnateatri emadepäeva kontsert-etenduse

18.07.20 ... ETV toob sel laupäeval televaatajateni Tallinna linnateatri aprillis valminud emadepäeva kontsert-etenduse.

Mati Eliste: Lennart Meri kõne läks tänu meie treenimisele tihedamaks

18.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Reet Linnale ei antud esialgu teleekraanil laulmiseks luba

18.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Enn Eesmaa: oma elu kõige ilusamad aastad veetsin ma ETV-s

18.07.20 ... ETV endine saatejuht Enn Eesmaa on töötanud neljas erinevas telekanalis. Oma elu kõige ilusamad aastad veetis ta aga just ETV-s.

Raul Rebane: suurtest sündmustest otseülekannete tegemine teeb riigist riigi

18.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Harry Kõrvits: lastesaadetes sai rääkida asjadest, mida teistes saadetes kajastada ei tohtinud

17.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

Maire Aunaste: televiisor on parem kui mees

17.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul on pühapäeval eetris saade "ETV kõige kõigemad", kus oma värvikast elust televisioonis räägib enam kui 30 endist ja praegust teletöötajat.

"Eesti mängu" videoklipp: kas Reikop, Aunaste ja Kersna võiksid koos saadet juhtida?

17.07.20 ... Sel pühapäeval on ETV 65. sünnipäeva puhul eetris "Eesti mängu" erisaade, kus panevad oma teadmised proovile Vahur Kersna, Maire Aunaste ja Marko Reikop. Avaldame saatest ühe klipi.

Jupiter soovitab põhjamaise köögi võluvaid elamusi

17.07.20 ... ERR-i veebikanalisse Jupiter värskelt lisatud sari "Tareq Taylori Põhjamaade kokakunst" süübib Skandinaavia ja Põhjamaade kulinaariasse ja kultuuri.

Klassikaraadio vahendab raadiokuulajatele Pärnu Muusikafestivali

16.07.20 ... Klassikaraadio on 16.-22. juulini kohal suvisel klassikalise muusika tippsündmusel. Juubelihõnguline Pärnu Muusikafestival toob kokku mainekad artistid, unustamatud kammerteosed ja tõelise orkestrimuusika klassika kõrvuti uudisloominguga. Kontserte ja festivalimelu vahendavad Pärnu kontserdimajast toimetajad Lisete Velt ja Johanna Mängel. ETV ja ETV2 vahendusel saab juubelifestivalist osa tuleval nädalal.

Reet Linna pani "Ringvaates" oma tantsuoskuse proovile: täiesti jabur tegelikult

16.07.20 ... "Ringvaade suvel" saates oli külas tantsu- ja fitnesstreener Enn Meiesaar, kes saates ka Reet Linnale paar tantsusammu ette näitas.

Vaata uuesti | Reet Oja ajakirjanduse võimust: inimlikkuse säilitamine on mulle väga tähtis

15.07.20 ... Reet Oja on üks Eesti teleajaloo armastatumaid saatejuhte, olles selles ametis valitud ka seitsmel korral parimaks. Ta alustas tööd Eesti Televisioonis juba 1978. aastal ning rõõmustas vaatajaid ekraanil 25 aastat.

Kõige enam jälgisid televaatajad juunis ETV saateid

15.07.20 ... Keskmiselt veetsid Eesti elanikud Kantar Emori andemetel juunis kolm tundi televiisori ees, eelistades ülekaalukalt ETV saateid.

ETV65: Reet Oja avab kauaoodatud intervjuus telekarjääri märgilisi hetki

15.07.20 ... Seitsmel korral parimaks saatejuhiks valitud Reet Oja naaseb ETV sünnipäeva puhul kolmapäeval tele-ekraanile ja annab üle aastate intervjuu, milles räägib telekolleegidest ja märgilistest hetkedest oma teleloos.

"Eesti mängu" videoklipp: Marko Reikop viiulimängu küll kunagi õppima ei hakka

15.07.20 ... Sel pühapäeval on ETV 65. sünnipäeva puhul eetris "Eesti mängu" erisaade, kus panevad oma teadmised proovile Vahur Kersna, Maire Aunaste ja Marko Reikop. Avaldame saatest ühe klipi.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: