Tele/raadio

Hannes Hermaküla ja Grete Lõbu läksid lumepuuduses jõusaali suusatrenni

16.01.20 ... Kuidas valmistuda 90-kilomeetriseks Vasaloppeti suusamaratoniks, kui lund ei ole helvestki? "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla ja saatejuht Grete Lõbu hakkasid kuiva trenni tegema.

Urmas Viilma "Uuest paavstist": see annab kiriku liikmetele võimaluse peeglisse vaadata

16.01.20 ... Peapiiskop Urmas Viilma vaatas ära kaks esimest episoodi sarjast "Uus paavst" ja nentis, et kristlikule maailmale võiks see mõjuda vabastavalt. Ta tõdes, et see annab talle ja teistele kiriku liikmetele võimaluse ka peeglisse vaadata ja analüüsida, mis mulje nad oma tegemistega teistele jätavad.

Tossukoguja Mihkli kogus on ka ketse, mille pärast on isegi inimesi maha lastud

16.01.20 ... "Ringvaade" käis külas jalanõusid koguval Mihkel Tammol, kelle kollektsiooni kuulub 350 paari tosse, mille seas nii maailmas kõrgelt hinnatud Michael Jordani retroketsid kui ka 3D-prinditud jalanõud. Hobile on ta kulutanud kümneid tuhandeid eurosid.

Tallinna loomaaia spetsialist kiskjate lemmikuna pidamisest: õnnega ei ole hea mängida

16.01.20 ... Internetis lööb laineid nahast niudevöö ja Tarzani-juustega mees, sest kaisutab hulljulgelt farmitäie kiskjatega. Tallinna loomaaia spetsialist rääkis, miks teda juba ära söödud pole ning millist ohtu kujutavad inimestele erinevad kiskjad, keda lemmikutena peetakse.

Nublul tekkisid Maailmakoristuspäeva järel süümekad

16.01.20 ... Maailmakoristuspäeva eestvedaja Mart Normet vahendas "Ringvaatele" meeleolusid Setomaalt, kus ettevõtmise saadikud Kristel Aaslaid, NOËP ja nublu astuvad üles loosi tahtel koolikontserdi võitnud Meremäe koolis. Muusikud rääkisid ka sellest, mis on nende elus pärast Maailmakoristuspäeva muutunud. Nublu tunnistas, et tal tekkisid süümekad.

Angelica Udeküll: kui sa ei tunne oma kööki, ei tunne sa ka oma rahvust

16.01.20 ... Tippkokk Angelica Udeküll toob Eesti Televisiooni ekraanile värske saate "Suus sulav Eesti", mis vaatab lähemalt Eesti toidu lugu.

Toomas Kirss: ära on tüüdanud Eesti kultuuriringkondade vingumine, et raha pole

16.01.20 ... Režissöör ja produtsent Toomas Kirss ütles, et Eesti filmi- ja kultuurimaastikul pole probleem rahas, vaid ideede puuduses.

Tiina Park: minu suhted Eesti Televisiooniga on nagu üks tõeline Eesti abielu

15.01.20 ... Tiina Park, kes on Eesti Televisioonis töötanud 1967. aastast, ütles, et kirjeldaks oma suhet tööandjaga kui klassikalist Eesti abielu.

Eelmise nädala teletabeli vaadatuimad saated olid ETV eetris

15.01.20 ... Eelmise nädala teletabeli esikümnesse jõudsid vaid ETV saated. Enim vaadati otse või samal päeval järele "Pealtnägijat", seda jälgis 203 000 inimest.

Andrus Raudsalu: ma ei näe soovi ega tahtmist Kanal 2 maha müüa või kinni panna

14.01.20 ... Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu analüüsis Postimehe ja samasse gruppi kuuluva telekanali Kanal 2 hetkesituatsiooni, tõdedes, et televaatajate suur langus ei tähenda kanali kinnipanemist.

ETV2 toob vaatajate ette Paolo Sorrentino värske telesarja "Uus paavst"

14.01.20 ... Telesari "Noor paavst" saab 2020. aasta alguses järje nimega "Uus paavst", mille peaosalist kehastab näitleja John Malkovich. Värsket sarja näeb alates 16. jaanuarist ka ETV2 eetris.

Neeme Raud tutvustab erisaates Eesti uut väljakutset ÜRO Julgeolekunõukogus

13.01.20 ... Mida tähendab Eestile osalemine ÜRO Julgeolekunõukogus? Esmaspäeval kell 22.15 toob ETV vaatajateni erisaate "Eesti ÜRO Julgeolekunõukogus: Endast suurem", kus Neeme Raud avab Eesti uut rolli maailmapoliitikas asjatundjate ja arhiivimaterjalide kaudu.

ETV oli ülekaalukalt jõulukuu vaadatuim kanal

13.01.20 ... ETV oli vaadatuim kanal ka detsembris, kui kanali vaadatavuse osakaal oli 16,5 protsenti kogu vaatamisajast. Vaatamisaja osakaalult teisel kohal oli TV3 ja kolmandal Kanal 2.

Selge kõneleja tiitli saavad Kaja Kärner, Sander Rebane ja Ita Ever

13.01.20 ... Eesti Vaegkuuljate Liit tunnustab tiitliga Selge Kõneleja 2019 ERR-i raadiosaatejuhti Kaja Kärnerit, "Su nägu kõlab varsti tuttavalt" saatejuhti Sander Rebast ja näitleja Ita Everit.

Galerii: Teadussaates "Rakett 69" astuvad võistlustulle 15 noort

11.01.20 ... "Rakett 69" alustab 11. jaanuaril võistlust, mis päädib finaaliga maikuus, kus vastamisi lähevad kaks kõige nutikamat noort. 10 000 eurose teadusstipendiumit lähevad püüdma 15 noort teadushuvilist, kes saates hakkavad võistlema nii meeskondlikult kui ka individuaalselt. Tutvustame lähemalt kõiki 15 osalejat, kes on jaotatud kolme võistkonda.

Listeeriabakteri seljatanud pere: Danieli ellujäämine on ime

09.01.20 ... Listeeriabakteri põhjustatud tüsistustest ning enneaegsetest sündidest tuleb päevavalgele aina enam uusi juhtumeid. "Ringvaate" poole pöördusid üheaastase Danieli vanemad ning rääkisid loo raskest, kuid õnnelikult lõppenud listeeriajuhtumist. Kuigi pole teada, kas M.V.Wool on Tatjana juhtumiga seotud, loodab perekond, et ehk on neil soov neid siiski aidata.

Koerajuht: narkokoerte väljaõpe tähendab kaks aastat järjepidevat tööd

09.01.20 ... Politsei saatis kolmapäeval pidulikult pensionile 7-aastase tööstaažiga vene jahispanjeli Daily, kes oli koos noore ametikaaslase, inglise springer spanjeli Cherryga külas "Ringvaate" otsestuudios. Koerajuht Rimma Soosaare sõnul on narkokoerte väljaõpetamine kaks aastat järjepidevat tööd ning koolitamisel vigasid tehes on tema sõnul väga lihtne ka koer n-ö ära rikkuda.

Martin Šmutov ja Madis Veltman tutvustasid Aasta pressifoto nominente

09.01.20 ... Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov ja Postimehe fotograaf Madis Veltman kuulutasid "Ringvaate" otsestuudios välja Aasta pressifoto võistluse nominendid.

"Eesti lood" toob esmaspäevast ekraanile üheksa eriilmelist lugu

09.01.20 ... Dokumentaalfilmide sari "Eesti lood" võtab ka tänavu ETV2 eetris teraselt ette meie elu, et näidata kõike ootamatu vaatenurga alt. Kokku jõuab lähikuudel ETV ja ETV2 ekraanile üheksa värsket lugu, mis avavad Eestit ja eestlaste tegemisi nii kodumaal kui ka võõrsil.

Kuidas tekib ülilevi, mis lähipäevil raadioid ja televiisoreid segab

09.01.20 ... Lähipäevil on ilmaolude tõttu taas võimalik, et mõnel pool Eestis ei kuule raadiot või näe telepilti, mis tuleb antenni vahendusel. Või kuuleb raadiost hoopis raadiojaamu, mida siin muidu ei kuuleks. Selle tingib ülilevi. Kuidas ülilevi tekib, selgitab ERRi vaneminsener Lembit Karind.

Toomas Luhats: ERR-i voogedastusplatvorm avatakse kevadel

08.01.20 ... Hankejuht Toomas Luhats tutvustas ERR-i voogedastuskeskkonda, mis peaks tarbijatele kättesaadavaks muutuma juba tänavu kevadel.

"Taevavalvurite" võitja hakkab peagi juhtima lende Eesti õhuruumis

08.01.20 ... Eestis esmakordselt uusi lennujuhte otsida aidanud telesaade "Taevavalvurid" pakkus närvipinget nii saates osalejatele kui ka televaatajatele. Saate võitjaks valitud Ott Arumeel peab siiani kõige huvitavamaks testiks ilma kellata kahe tunni pikkuse aja mõõtmist.

Grete Lõbu täitis 13 minutit "Ringvaate" eetriaega siilist rääkides

08.01.20 ... Eesti Televisioon on võtnud suure tüki saatejuht Grete Lõbu elust. Üle 20 aasta telemajas töötanud Lõbu kinnitusel moodustab televisioon ka tema isiklikust identiteedist väga suure osa.

NUKU teater ja muuseum jõudsid 2019. aastal enam kui 105 000 külastajani

08.01.20 ... NUKU teater andis 2019. aastal 609 etendust kokku ligi 85 000 inimesele. Lisaks etendus visuaalteatrifestivali NuQ Treff raames 21 lavastust maailma nuku- ja visuaalteatriparemikust. NUKU muuseumi külastas ligi 21 000, seega ühtekokku jõudis NUKU 2019. aastal üle 105 000 külastajani.

ETV tegi aastavahetusel teletabelis puhta töö

07.01.20 ... Aastavahetuse nädalal tegi otse ja samal päeval järelevaatamise tabelis puhta töö ETV. Vaadatuimaks oli seriaali "ENSV. Muutuste tuultes" avaosa.

Laevakoka ametit pidanud Priit Kuusk: kõige keerulisem on logistika ja koristamine

06.01.20 ... Neli kuud on läinud mängeldes ja "Aktuaalse kaamera" uudisteankur Priit Kuusk on Bellingshauseni pardalt jõudnud tagasi Eestisse. Ta tunnistas, et võitles esimestel päevadel merehaigusega, aga tõdes, et tervele laevaperele iga päev kolm korda süüa valmistada polnud väga keeruline. Keeruline oli logistika ja koristamine. Veebruaris-märtsis ilmub tema neljakuulisest kogemusest ka raamat.

Hannes Hermaküla sai pärast 30-aastast juhikogemust omale lõpuks load

06.01.20 ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla jaoks lõppes 2019. aasta eriti suurejooneliselt – ta sai endale lõpuks Eesti autojuhiload.

Jaan Martinson pani ritta möödunud aasta parimad krimiromaanid

06.01.20 ... Krimiraamatute austaja Jaan Martinson avaldas "Ringvaates" oma mulluste lemmikkrimkade edetabeli, kus esikolmiku hõivasid Lee Child, Jo Nesbø ja Donna Leon.

Elisa ajaviitekanal pakub aeglast televisiooni

06.01.20 ... Teleteenuse pakkuja Elisa tuli välja uue ajaviite telekanaliga, kus näeb Elisa originaalsarju, saab jälgida slow-TV-d ning tutvuda Elisa Elamuse telesisuga.

"Eesti lugude" värske hooaja avab dokfilm maadlustreener Arvi Aavikust

06.01.20 ... Dokumentaalfilmide sari "Eesti lood" avab Eesti Televisioonis uue hooaja esmaspäeval kell 20.00 filmiga "Suurem kui sport".

Viive Ernesaks valib hommikuvõimlemise asemel kohvi ja sigareti

05.01.20 ... Kümme aastat Vikerraadios virgutusvõimlemisi teinud Viive Ernesaks ja Martin Kõrv virgutasid "Hommik Anuga" vaatajaid lihtsa võimlemiskavaga. Aastakümneid virgutusvõimlemistele tausta mänginud Ernesaks tunnistas, et eelistab ise võimlemisele kohvi ja sigaretti.

Vaata kaadreid uuest stuudiost: "Terevisioon" alustab uut aastat värske ilmega

05.01.20 ... "Terevisioon" tervitab saabunud aastat esmaspäeva, 6. jaanuari hommikul sootuks värskema ilmega stuudios. Saatejuhid Katrin Viirpalu ja Owe Petersell tervitasid vaatajaid sel puhul uuenduskuuri läbinud stuudiost.

ETV2 toob teemõhtul eetrisse "Blackadderi" kaks hooaega peaosas Rowan Atkinsoniga

05.01.20 ... Esmaspäeval tähistab oma 65. sünnipäeva Briti komöödianäitleja Rowan Atkinson. Sel puhul toob ETV2 pühapäeval teemaõhtul eetrisse kaks hooaega legendaarset komöödiaseriaali "Blackadder".

Aastavahetuse tõmbenumbriteks ETV-s olid "Ärapanija" ning "Tõde ja õigus"

03.01.20 ... Eesti Rahvusringhäälingu telekanalid meelitasid aasta viimasel päeval telerite ette rohkem kui pool miljonit televaatajat. 31. detsembril veetis ETV, ETV2 ja ETV+ seltsis kokku 578 000 inimest. 1. jaanuaril eetris olnud mängufilmi "Tõde ja õigus" vaatas tipphetkel 211 000 inimest.

Galerii: "Terevisioon" tervitab uut aastat värskenduskuuri läbinud stuudios

03.01.20 ... "Terevisioon" tervitab saabunud aastat juba 6. jaanuari hommikul sootuks värskema ilmega stuudios.

Laupäeval stardib ETV-s teadusvõistluse "Rakett 69" kümnes lend

03.01.20 ... Populaarne teadus-võistlusmäng "Rakett 69" stardib sel laupäeval, 4. jaanuaril juubelihooajaga, kui Eesti Televisiooni ekraanil astub võistlustulle 30 teadushimulist noort.

ERR-i raadiokanalid pühendavad vabadussõjas võidelnutele vaikusehetke

03.01.20 ... Reedel, 3. jaanuaril kell 10.30 mälestatakse üle Eesti saja vaikusesekundiga vabadussõjas võidelnuid. ERR-i raadiokanalid Vikerraadio, Raadio 2, Raadio 4 ja Klassikaraadio teevad sel puhul vaikusehetke.

Tippkokk Angelica Udeküll viib ETV vahendusel põnevatele maitserännakutele

02.01.20 ... Laupäeva hommikul kell 10 stardib Eesti Televisioonis muhe ja maitseterohke saatesari "Suus sulav Eesti", milles peakokk Angelica Udeküll tutvustab Eesti toidukultuuri piirkondlikke eripärasid.

"Jõulutunneli" abil koguti psüühiliste traumadega laste heaks rekordiliselt pea 400 000 eurot

02.01.20 ... ETV heategevuslik saade "Jõulutunnel" kutsus märkama psüühiliste traumadega noori ja lapsi ning toetama neile vajaliku miljööteraapilise ravikodu rajamist. Telefoni- ja otseannetuste ning suurtoetajate kaasabil on ravikodu rajamiseks kogunenud suurim summa läbi aegade - 393 131 eurot.

Jõulunädalal olid televaatajad ETV lainel

02.01.20 ... Jõulunädalal vaadati enim otse või eetripäeval järele kodumaist filmi "Võta või jäta" (ETV). Teletabeli esikümnes olid eranditult ETV saated.

ETV alustab uut aastat suurfilmi "Tõde ja õigus" tele-esilinastusega

01.01.20 ... Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valminud mängufilm "Tõde ja õigus" jõuab esmakordselt tele-ekraanile – kinorekordid purustanud film on ETV ekraanil 1. jaanuaril kell 21.20.

Vaata uuesti: "Ongi Koik parimad kalad aastavahetuseks"

01.01.20 ... Armastatud telelegend Urmas Džentelman kutsus endale aastavahetuseks stuudiosse külla Eesti poliitikaelu säravaima tähe Anastassia Tedremaa.

"Ärapanija": orgasmipraktikum

31.12.19 ... TV3 saates "Duubel" käis külas jooga- ja seksuaalsuse õpetaja Karolin Tsarski, kes väidab, et suudab endal nipsust orgasmi esile kutsuda.

"Ärapanija": meigitud Martin Helme

31.12.19 ... "Ärapanija" saatejuhid Peeter Oja ja Mart Juur uurisid ühiselt meigitud Martin Helme pilti ja leidsid, et kuigi mehed võivad end veidi meikida, siis antud juhul on küll üle piiri mindud.

"Ärapanija": geograafiatund Jeruusalemmast

31.12.19 ... "Ärapanija" aitas koos EKRE poliitiku Ringo Riivesega panna paika maailma geopoliitilised piirid, kus kõige olulisem keskpunkt on just Jeruusalemm.

Ärapanija: Kert Kingo unistab välisministri ametist

31.12.19 ... "Ärapanija" tutvustas tõeliselt tugeva Eesti naise võrdkuju, tehes intervjuu endise IT-ministri Kert Kingoga.

"Ärapanija": strippar Marco stringid

31.12.19 ... "Ärapanija" saatejuht Peeter Oja kinnitas, et head muusikat ei tehta mitte ainult Eurovisiooniks, vaid ka igapäevaseks kasutamiseks. Heaks näiteks sellest on tema sõnul Marco Tasase ehk strippar Marco lugu "Stringid".

"Ärapanija": Arnold Rüütel sügavkülmutab inimesi

31.12.19 ... "Ärapanija" arutles president Arnold Rüütli plaani üle, et Eestist võiks saada sügavkülmutatud inimeste ladu.

"Ärapanija": miks ei osale Martin Helme presidendi vastuvõtul?

31.12.19 ... "Ärapanija" uuris erinevaid põhjuseid, miks tipp-poliitikud vabariigi aastapäeval presidendi vastuvõtul ei osale.

"Ärapanija": Peeter Oja ja Mart Juur kandideerisid võlukooli õpetajateks

31.12.19 ... "Ärapanija" saatejuhid Mart Juur ja Peeter Oja kandideerisid õpetajateks võlukooli ning tõetasid saates ka oma võluvõimeid.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: