Sündmused

ETV raamatumängu küsimused ja vastused

13.07.20 ... ETV 65. sünnipäeva puhul küsisime iga päev mõne ETV-ga seotud inimese või sündmusega seoses ühe küsimuse.

Türi lapsed meisterdasid Eesti Televisiooni 65. juubeliks televiisoreid

16.07.20 ... Türi lapsed valmistasid Eesti Televisiooni 65. sünnipäevaks käepärastest materjalidest televiisoreid. Meisterdustest vaatavad vastu Kass Artur, Mõmmi koos oma aabitsaga, Rebase Rein ja teised laste lemmikud. Seda, millisena näeb laps Eesti Televisiooni poolt pakutavat, saab näha Türil asuvas Eesti Ringhäälingumuuseumis.

Valitsus: avalikke üritusi mais-juunis Eestis ei toimu

27.04.20 ... Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles esmaspäeval, et tõenäoliselt saavad teatrid ja kinod taasavamist planeerida alles sügishooaega. Valitsus kiitis esmaspäeval heaks ka otsuse, mille järgi avalikke üritusi Eestis mais ja juunis ei toimu.

Koolitants toob virtuaalses teatrisaalis vaatajateni mitmeid tantsuetendusi

25.04.20 ... Koolitants avas Youtube'is kanali "Tants on kunst", kus toob vaatajateni valiku Koolitantsu Kompanii loodud eriilmelisi tantsulavastusi.

Koolitantsu festival jätkub sügisel

24.04.20 ... Eesti tantsuagentuur otsustas seoses koroonaviiruse levikuga lükata festivali Koolitants 2020 märtsis ja aprillis ära jäänud tantsupäevad sügisesse.

Galeriid: Koolitants pidas piirkondlikke tantsupäevi

12.03.20 ... 7. - 8. märtsil toimusid mõneaastase pausi järel taas Koolitantsu piirkondlikud tantsupäevad.

Koolitants ja tantsupäevad lükkusid edasi

12.03.20 ... Eesti Tantsuagentuur on seoses koroonaviiruse levikuga otsustanud edasi lükata festivali Koolitants 2020 sel nädalavahetusel ja aprilli keskel toimuma pidanud tantsupäevad.

Tudengijazz vallutab Eesti linnad

02.03.20 ... 38. korda aset leidev Tudengijazz (TUJA) festival toob 4.–8. märtsini üle Eesti lavadele kasvava jazzkultuuri Eestist, Rootsist, Norrast, Leedust ja Prantsusmaalt. Festivalil astub üles 11 koosseisu ning antakse 22 showcase kontserti Tallinnas, Pärnus, Sillamäel, Viljandis ja Tartus

Koolitantsu piirkondlikele tantsupäevadele valitud tantsud on selgunud

22.02.20 ... Festivali Koolitants üks ring on jõudnud vahekokkuvõteteni. Kuu aja eest alanud maakondlikud tantsupäevad on lõpule jõudnud. Erinevatele festivalilavadele üle Eesti jõudis pea 6500 noort andekat tantsijat.

Galerii: Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad kulmineerusid Tallinnas

19.02.20 ... 15. ja 16. veebruaril võõrustas Koolitantsu osalejaid Tallinnas esmakordselt Kultuurikatel, kokku anti kolm meeleolukat kontserti.

Galerii: Harjumaa tantsupäev tõi lavale põnevaid teemakäsitlusi

18.02.20 ... 14. veebruaril tantsis pea 600 Harjumaa Koolitantsu tantsijat Viimsi koolis.

Galerii: Koolitantsu Tartumaa tantsupäev tõi kolm väga eriilmelist kontserti

18.02.20 ... Koolitantsu Tartumaa tantsupäev tõi lavale üle 110 tantsu enam kui 1300 tantsija esituses.

Galerii: Koolitants tõi Jõgeval kokku rekordarvu osalejaid

14.02.20 ... 8. veebruaril kogunes rekordarv tantsijad Jõgeva kultuurikeskusesse, et tuua vaatajate ette kolmkümmend viis tantsu.

Galerii: Viljandimaa tantsupäev pakatas leidlikest ideedest ja lahendustest

04.02.20 ... 2. veebruaril toimus mõneaastase pausi järel taas Koolitantsu Viljandimaa maakondlik tantsupäev Ugala teatris.

Galerii: Virumaa tervitas Koolitantsu festivali eriilmeliste tantsudega

04.02.20 ... Ida- ja Lääne-Virumaa tantsijad kogunesid laupäeval, 1. veebruaril Kohtla-Järve kultuurikeskusesse, et anda publikule tantsuelamusi kahe kontserdi jagu.

Galerii: Pärnu- ja Läänemaa tantsupäeval jagati ohtralt tunnustust

29.01.20 ... Koolitantsu festivali Pärnu- ja Läänemaa tantsupäeval jõudis lavale üle viiekümne tantsu enam kui kolmesaja viiekümne tantsija esituses.

Galerii: Koolitants toob Saaremaal kokku järjest rohkem osalejaid

29.01.20 ... 25. jaanuaril tantsisid Saaremaa noored tantsijad Kuressaare kultuurikeskuses.

Galerii: Koolitants jõudis esmakordselt Käinasse

28.01.20 ... Esmakordselt Koolitantsu ajaloos toimus sel aastal Hiiumaa maakondlik tantsupäev Käinas kultuuri- ja huvikeskuses.

Galerii: Koolitantsu avanädalavahetus kulmineerus Võrus

22.01.20 ... Pühapäeval 19. jaanuaril tantsisid Võru- ja Põlvamaa tantsijad koolitantsu laval Võru Kandles.

Galerii: Koolitantsu esimene nädalavahetus tõi kokku Valgamaa tantsijad

21.01.20 ... Valga huvi- ja kultuurikeskuses toimus laupäeval, 18.jaanuaril Koolitantsu teine maakondlik tantsupäev.

Galerii: Koolitants alustas Paidest kevadeni vältavat festivaliteed

21.01.20 ... Reedel, 17. jaanuaril sai alguse Koolitantsu 26. hooaeg, kui Paide muusika- ja teatrimajas toimunud maakondlikul tantsupäeval tantsisid koos Järva- ja Raplamaa noored tantsijad.

Reedel algab festival Koolitants

16.01.20 ... Reedel alustab oma 26. hooaega festival Koolitants. Maakondlikud tantsupäevad saavad alguse tantsupäevaga Paide muusika- ja teatrimajas ning nädalavahetuseks jõuavad ka Valga, Võru ja Põlva tantsijateni.

Galerii: Koolitantsu Kompanii jõudis kinolinale

15.01.20 ... 12. jaanuaril esilinastus kinos Sõprus Koolitantsu Kompanii tantsufilm "Jäljed". Alates 17. jaanuarist saab filmi näha kõikidel Koolitantsu maakondlikel tantsupäevadel.

AK lasteuudised: kliimamuutused, katku tagasitulek ja nutisõltuvus

10.12.19 ... Ei saa öelda, et lapsed ja noored ei huvitu uudistest, nad lihtsalt ei huvitu alati nendest uudistest, mida "suurte" uudistesaated pakuvad. Nii võib kokku võtta "Aktuaalse kaamera" toimetajate kogemuse, kus koos Järveküla kooli 6.b klassi õpilastega pandi kokku lasteuudiste saade.

Endla teater tõi lavale igihaljad onu Remuse jutud

07.12.19 ... Pärnu teater Endla teater pakub lastele jõuludeks "Onu Remuse jutte", mis tuuakse lavale suures saalis. Värvikas ja lustlik lavastus pakub rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele.

"Aktuaalset kaamerat" proovisid teha Järveküla kooli 6. klassi õpilased

05.12.19 ... Neljapäeval oli "Aktuaalses Kaameras" ebatavaline päev. Toimetuses tegutsesid Järveküla kooli õpilased, kes panid kokku oma uudistesaate.

Koolitantsu festival ootab osalisi registreeruma

05.12.19 ... Festival Koolitants 2020 ootab osalema põnevaid ja omanäolisi tantse ning tantsulavastusi. Festivalile on oodatud eakohased ja selgelt tajutava tervikuna loodud tantsud ja tantsulavastused üle kogu Eesti.

Projekt Nutikas elu: mitte nutivaba, vaid arukas nutielu

18.09.19 ... Ebatervisliku toitumise puhul ei aita söömisest loobumine. Sarnaselt ei aita ka digivahendite ebamõistliku kasutamise puhul neist loobumine, vaid nutikas kasutamine. Nutika elu artiklid, podcastid ja videoüleskutsed koolidele aitavad kaasa aruka nutidieedi kujundamisele.

Galeriid: nädalavahetusel pärjati Koolitantsu laureaate

16.04.19 ... Eesti tantsunoored tõid 13. ja 14. aprillil Paide muusika- ja teatrimaja lavale 25. sünnipäeva pidava Koolitantsu festivali maakondlike tantsupäevade žürii hinnangul hooaja kõige kunstilisemad ja puhtamad näited seitsmes tantsužanris.

Koolitantsu finalistid on selgunud

20.03.19 ... 25. sünnipäeva tähistava Koolitantsu festivali maakondlikel tantsupäevadel tõid tuhanded tantsijad lavale sadu loomingulisi tantse. Nüüd on selgunud ka finaali edasipääsejad.

Galeriid: Valga ja Võru andsid Koolitantsule maakondlike tantsupäevade lõppakordi

19.03.19 ... Festival Koolitants tähistab tänavu 25. sünnipäeva, juubeliaastal on festivali teemaks "Tants on suurem kui elu".

Roland Mällo Quartet: kõige olulisem on muusikas edasi anda emotsiooni

15.03.19 ... Roland Mällo Quartet kõnetab publikut põhjamaisest kargusest ja traditsioonilisest džässist mõjutatud helikeelega. Värskes kvartetis mängivad neli Eesti muusika - ja teatriakadeemias õppivat jazzmuusikatudengit: Roland Mällo (saksofon), Elza Osolina (klaver), Robert Nõmman (kontrabass) ja Sébastien Grenat (trummid).

The Nonconceptual Art Club: meie inspiratsiooniks on inimese põhjatu hing

15.03.19 ... The Nonconceptual Art Club on uus koosseis, mille liikmeid ühendab kustumatu janu eksperimentide järele. Kollektiivis musitseerivad Anett Tamm (vokaal), Ilja Gussarov (flööt, taustvokaal), Triin Metshein (klahvpillid, taustvokaal), Monika Erdman (basskitarr) ja Jeremia Kangas (trummid).

Tuuli Pruul Jazzetry: laulu kirjutamine algab sõnadega ning seejärel kõlab neis muusika

15.03.19 ... Tuuli Pruul Jazzetry on laululooja, pianisti ja arranžeerija Tuuli Pruuli ansambel, kus musitseerivad koos sõbrad Tuuli Pruul (klahvpill), Jana Kütt (laul), Raimond Mägi (basskitarr), Sébastien Grenat (trummid), Keio Vutt (baritonsaksofon), Rene Laur (altsaksofon), Tanel Koho (altsaksofon), Roland Mällo (tenorsaksofon) ja Lauri Kadalipp (sopransaksofon).

Yayaya toob head lained ja emotsioonid

15.03.19 ... Yayaya on muusikaline kollektiiv, kus mängivad Viljandi kultuuriakadeemias kohtunud muusikud Raili Lilleorg (vokaal), Kelly Vask (vokaal), Kristina Ristmäe (vokal), Jaan-Eerik Aardam (kitarr), Henri Erik Tammai (kitarr, elektriklaver), Maris Pihlap (elektriklaver), Mart Nõmm (basskitarr) ja Johannes Eriste (trummid).

Try Hardy Bois: meie mõte on õppida hindama väljendit "vähem on rohkem"

15.03.19 ... Try Hardy Bois on koosseis, mis sündis kolme sitke mehe ühisel jämmil Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Triosse kuuluvad Jaanis Kill (kitarr), Ilmars Priedes (basskitarr) ja Karl Helmeste (löökpillid).

Rita Ray: ilma mõtteta lugusid on siin maailmas juba piisavalt

15.03.19 ... Kristi Raias alias Rita Ray on noor laulja, kes ühendab jõulise lavanatuuri kirega soul'i vastu. Tudengijazzil astuvad koos Rita Rayga üles Artis Boriss (klahvpill), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (basskitarr) ja Ott Adamson (trummid).

Alfa Collective: väärtustame üksteist - nii on ka ühine muusika kerge sündima

15.03.19 ... Alfa Collective on 2017. aastal kokku tulnud ansambel, mille viis liiget keedavad mõnusaks moosiks soul'i õõtsumise, funk'i astumise, blues'i laengu ja jazzi krutskid. Bändis musitseerivad Anett Tamm (vokaal, kitarr, klahvpill), Johannes Laas (elektrikitarr), Taaniel Pogga (elektriklaver), Robert Nõmman (kontrabass, basskitarr) ja Martin Petermann (löökpillid).

Siro Fax: kõige olulisemad on rütm ja tunnetus, mis panevad keha ja mõtte kaasa elama

15.03.19 ... Siro Fax on värske ja mahlane koosseis, kus musitseerivad Kristen Kütner (kitarr), Ott Adamson (trummid), Mattis Kirsipuu (trummid), Villem Vatter (elektriklaver, elektroonika) ja Martti Laas (basskitarr).

Johannes Laas 5tet: meid ühendab kirg improvisatsioonilise muusika vastu

15.03.19 ... Johannes Laas 5tet on möödunud sügisel sündinud värske kollektiiv, kus musitseerivad Johannes Laas (kitarr), Kristen Kütner (kitarr), Tobias Tammearu (saksofon), Karl Tammaru (basskitarr) ja Martin Petermann (trummid). Kuigi bändiliikmete muusikalised eeskujud on erinevad, ühendab neid kõiki kirg improvisatsioonilise muusika vastu.

KIKS: soovime, et kuulaja lahkuks laiema naeratusega kui kontserdile tulles

15.03.19 ... KIKS on viiest Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli õpilasest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Khris-Marii Palksaar (vokaal), Taaniel Pogga (elektriklaver), Josh Viinalass (trummid), Jaagup Jürgel (elektrikitarr) ja Felix Verlin (basskitarr). Esimese tõuke koos musitseerimiseks andis neile autoriloomingu festival Mailaul, kuid sõpruse ja omavahelise sünergia tulemusel on koosseis nüüdseks tegutsenud pea kaks aastat.

Tudengijazz täidab linnad noore ja värske jazzmuusikaga

15.03.19 ... Eesti vanim jazzmuusikafestival Tudengijazz täidab sel nädalal juba37. korda Eesti kontsertklubid noore ning värske jazziga.

Galeriid: Koolitantsulised lustisid nädalavahetusel Saare-, Järva- ja Raplamaal

13.03.19 ... Möödunud nädalavahetusel tantsitas Koolitantsu festival Saare-, Järva- ja Raplamaad.

Algab võistlus aasta kooli tiitlile

11.03.19 ... Hakkab lähenema taas see aeg, kus õpilased saavad esitada oma kooli aasta kooli tiitlile. Milline on praegu igapäevaelu eelmisel kevadel aasta kooli tiitli pälvinud Tallinna 32. keskkoolis, saab vaadata "Terevisiooni" videost.

Galeriid: Koolitants vallutas Lääne-, Hiiu- ja Viljandimaa

20.02.19 ... 16. ja 17. veebruaril astus Koolitantsu laval üles lausa kolm maakonda.

Galerii: Noored muusikud täiendasid TUJA õpikodade päeval teadmisi

14.02.19 ... Muusikafestival Tudengijazz ehk TUJA korraldas möödunud nädalavahetusel õpikodade päeva, kus muusikavaldkonnas tegutsevatel noortel oli võimalus oma ala spetsialistide näpunäiteid kõrva taha panna.

Galeriid: Koolitantsu melu jõudis Pärnusse ja Kohtla-Järvele

13.02.19 ... Möödunud nädalavahetusel astusid Koolitantsu laval üles Pärnumaa ning Ida- ja Lääne-Virumaa tantsijad.

Tudengijazz kutsub muusikakoolituse päevale

08.02.19 ... 9. veebruaril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Tudengijazzi workshopi-päev.

Galeriid: koolitantsulised lustisid Harju- ja Jõgevamaal

06.02.19 ... 2. ja 3. veebruaril toimusid Koolitantsu Harjumaa ja Jõgevamaa tantsupäevad.

Galeriid: Koolitantsulised viisid tantsud Tartusse

30.01.19 ... 27. ja 28. jaanuaril toimus Tartus Vanemuise teatri suures majas kolm maakondlikku Koolitantsu kontserti.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: