Sündmused

Koolitantsu Kompanii avas konkursi Ida-Virumaa tantsijatele

30.08.23 KOOLITANTS ... Algaval hooajal 30. sünnipäeva tähistav Koolitantsu festival toob üleriigilise Koolitantsu Kompaniiga sel sügisel lavale tantsulavastuse "Kui ma veel noor ja jumal olin". Septembris otsitakse lavastusse tantsijaid Ida-Virumaalt ning lavale jõuab see oktoobris ja novembris Jõhvi kontserdimajas.

Just Film ja Koolitants toovad taas noorte tantsufilmid kinoekraanile

23.08.23 KOOLITANTS ... Kolmandat aastat järjest toovad PÖFFi laste- ja noortefilmide festival Just Film ja Eesti Tantsuagentuuri korraldatav Koolitantsu festival kinoekraanile noorte tantsijate osalusel valminud tantsufilmid. Veel on võimalik programmi ka oma tantsufilm esitada.

Mikrofestival Labürint toimub sel korral Paavli kultuurivabrikus

18.08.23 SÜNDMUSED ... Sel reedel, 18. augustil toimub Paavli kultuurivabrikus mikrofestival Labürint, kus vastutavad muusikavaliku eest kokku 18 artisti, nende hulgas ka oma avaldamata muusikat esitlev V4R1 koos visuaalkunstniku Mikk-Mait Kiviga.

Kuremaal leiab aset 15. küüslaugufestival

17.08.23 SÜNDMUSED ... Kuremaal toimub sel laupäeval, 19. augustil 15. küüslaugufestival, kuhu tulevad küüslauguga kauplema müüjad üle Eesti. Tänavu pannakse müüki enam kui kümme tonni küüslauku.

Haabersti noortefestivali fookuses on tänavakunst ja ekstreemsport

17.08.23 SÜNDMUSED ... Tuleval laupäeval, 19. augustil toimub Haaberstis noortefestival, mis keskendub eelkõige tänavakunstile ja ekstreemspordile.

Maarjamäe lossipäeval astub tänavu üles Inger

15.08.23 SÜNDMUSED ... Eesti Ajaloomuuseum korraldab ka tänavu taasiseseisvuspäeval Maarjamäe lossipäeva, kus annab sel korral kontserdi muusik Inger.

Tallinn Fringe festivalil saab näha üle 200 etenduse

11.08.23 TEATER ... 18. augustist kuni 18. septembrini kestval Tallinna Fringe festivalil saab näha enam kui 200 etendust. Kuu aja jooksul täituvad Tallinna kultuuriklubid, galeriid, angaarid ja toimumislavad kõige lühietendustega Eestist ja välismaalt.

Raadio 2 korraldab Patarei merekindluse hoovis The Weekndi kontserdi järelpeo

10.08.23 SÜNDMUSED ... Sel laupäeval, 12. augustil toimub Patarei merekindluse hoovis Raadio 2 suur suvepidu, mis on ühtlasi ka The Weekndi kontserdi ametlik järelpidu.

Hennessy Urban Festivalil astuvad üles Reket, Kitty Florentine, DJ Kevin Park jt

08.08.23 SÜNDMUSED ... Möödund aastal esimest korda toimunud loomefestival Hennessy Urban Festival leiab aset ka tänavu augusti lõpus Põhjala tehases.

Ironmani projektijuht Aire Veskimäe: jooksurajal saab muuhulgas apelsine, soola ja leiba

02.08.23 SÜNDMUSED ... Ironman on klassikaline triatlon: esmalt tuleb tuleb ujuda 3.8 kilomeetrit, seejärel sõita rattaga 180 kilomeetrit ning kõige lõpuks joosta 42 kilomeetrit. Peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul on võistlusel katkestajaid siiski vähe.

Galerii: Laitse rallipargis selgusid parimad näituseautod

01.08.23 SÜNDMUSED ... Tänavusele Laitse rallipargis toimunud Youngtimer Campile kogunes möödunud nädalavahetusel 380 hobiautot.

Eesti looduse päeva tähistamiseks korraldab RMK augustis ligi 40 retke

01.08.23 SÜNDMUSED ... Eesti looduse päeva tähistamiseks korraldab riigimetsa majandamise keskus (RMK) alates 12. augustist terve nädala jooksul ligi 40 retke, et tutvustada huvilistele Eestimaa kauneid paiku ja loodusväärtusi

Galerii: Viljandi pärimusmuusika festival möödus külastuste rohkelt

31.07.23 MUUSIKA ... Pühapäeva hilisööl Viljandis lõppenud pärimusmuusika festivalil üllatasid külastuste arvuga neljapäev ja pühapäev, hoides publikult lossimägedes ümmarguse numbriga sünnipäevafestivali avamisest kuni lõpuakordideni.

Nädalavahetusel toimub Tähesaju Horteses rahvusvaheline kassinäitus

31.07.23 SÜNDMUSED ... Tallinnas toimub nädalavahetusel rahvusvaheline kassinäitus "Unicorns & Rainbows". Näitusele on oodatud nii tõu- kui kodukassid.

Galeriid: Koolitantsu festivali lõppkontserdid Ugala teatris

10.05.23 KOOLITANTS ... 7. mail tõmmati tänavusele Koolitantsu festivalile joon alla, kui Ugala teatri lavale jõudis kaks suurejoonelist lõppkontserti.

Koolitantsu lõppkontserdid toimuvad Ugala teatris

21.04.23 KOOLITANTS ... Festivali Koolitants 2023 tantsupäevade pidulikud lõppkontserdid toimuvad 7. mail Ugala teatris Viljandis.

Galerii: Koolitantsu piirkondlikud tantsupäevad said Ugalas lõppakordi

19.04.23 KOOLITANTS ... 16. aprillil toimus Viljandis, Ugala teatris Tartu-, Viljandi-, Valga-, Võru- ja Põlvamaa piirkondlik tantsupäev, mille kahel kontserdil astusid erinevates vanuseastmetes lavale peaaegu tuhatkond noort tantsijat.

Koolitantsu galerii: Tallinna ja Harjumaa tantsijad kogunesid Paides

13.04.23 KOOLITANTS ... 9. aprillil toimus eelviimane piirkondlik tantsupäev Paide muusika- ja teatrimajas, kus laval olid Tallinna ja Harjumaa tantsijad.

Galerii: Koolitants jõudis piirkondlike tantsupäevadega Paidesse

11.04.23 KOOLITANTS ... 8. aprillil kohtusid Paide Muusika- ja Teatrimajas Järva-, Rapla-, Jõgeva-, Ida- ja Lääne-Virumaa noored tantsijad, kes tõid kevadisse laupäeva palju tantsurõõmu.

Galerii: Koolitantsu piirkondlikud tantsupäevad said Pärnus hoo sisse

06.04.23 KOOLITANTS ... 2. aprillil kohtusid Pärnu Kontserdimajas Pärnu-, Saare-, Lääne- ja Hiiumaa noored tantsijad ning tantsuõpetajad, et anda tantsuline algus Koolitants 2023 piirkondlikele tantsupäevadele. Tantsupäeva kontsertide lõpus esietendus Koolitantsu Kompanii uuslavastus "Läbi/kukkumine".

Algavad laste ja noorte festivali Koolitants piirkondlikud tantsupäevad

21.03.23 KOOLITANTS ... Koolitantsu festival on jõudnud teise etappi, kui aprillikuu jooksul on toimumas piirkondlikud tantsupäevad.

Galerii: Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad said Kuressaares võimsa lõpu

21.03.23 KOOLITANTS ... Laupäeval kogunesid Kuressaarde Koolitantsu viimasele maakondlikule tantsupäevale Saare- ja Hiiumaa noored tantsijad.

Galerii: Ugala teatrisse kogunesid Viljandi- ja Jõgevamaa tantsijad

16.03.23 KOOLITANTS ... 12. märtsil toimus Koolitantsu festivali maakondlik tantsupäev Ugala teatris, kus lavale astusid tublid Viljandi- ja Jõgevamaa tantsijad.

Galerii: Koolitants jõudis Eestimaa südamesse

14.03.23 KOOLITANTS ... 10. märtsil toimus Koolitantsu festivali maakondlik tantsupäev Paide muusika- ja teatrimajas, kus lavale astusid tublid Järva- ja Raplamaa noored tantsijad.

Galerii. Rütmimuusikafestival Tudengijazz sai lõppakordi

12.03.23 TUDENGIJAZZ ... Laupäeval sai lõppakordi festival Tudengijazz ehk TUJA, mis täitis alates teisipäevast rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi.

Tudengijazzi seminaril astuvad üles Rita Ray, Merit Maarits ja Aleksander Algo

11.03.23 TUDENGIJAZZ ... Tudengijazz (TUJA) 2023 on alates teisipäevast täitnud rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi. Laupäeval jõuab TUJA viimane päev Tallinnasse, kus lisaks kontserdile on programmis seminar, mis on suunatud noortele muusikutele ja muusikavaldkonnale.

Algab rütmimuusikafestival Tudengijazz

07.03.23 TUDENGIJAZZ ... Teisipäeval saab avapaugu festival Tudengijazz ehk TUJA, mis täidab 7.–11. märtsil rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi.

TUJA 2023 | Isle Quartet vabaneb oma loomingus žanrilistest stereotüüpidest

06.03.23 TUDENGIJAZZ ... Isle Quartet on Hollandist pärit keelpillikvartett, mille koosseisu kuuluvad Linda Lukas (viiul) ja Sybren Holwerda (viiul), Irene García (vioola) ja Elsa Le Moigne (tšello).

TUJA 2023 | Langenbucher/Pfister duot ühendab vaimustus avastada erinevaid muusikalisi värve

05.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazz osalise Langenbucher/Pfister duo moodustavad Julia Langenbucher (tenor- ja sopransaksofon) ja Kevin Pfister (klaver).

TUJA 2023 | Reti Niimann bänd sütitab esinemisrõõmuga

04.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osalise Reti Niimann bändi kuuluvad Reti Niimann, Märten Lehto, Harmo-Ron Kallaste, Oliver Kaljula, Siim Hendrik Saar ja Nikita Korzun.

TUJA 2023 | Anna Lea Haamer Quintet esitab kogetut läbi huumoriprisma või valuliku tõdemuse

03.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaleja Anna Lea Haamer Quintet esitab kogetut läbi huumorprisma või valuliku tõdemuse.

TUJA 2023 | Viljandi Vox soovib kuulajatele rõõmu ja mõtteainet pakkuda

02.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Viljandi Vox koosneb viiest noorest, kes esitavad liigutavat ja muhedat muusikat.

TUJA 2023 | Sandra Eowyn triot inspireerivad elu ja vanaema kootud sokid

01.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Sandra Ewony trio ammutab inspiratsiooni muusika kirjutamiseks elust enesest.

TUJA 2023 | Lõõmi helikeelt iseloomustab tasakaal jazz'i ja klassika vahel

28.02.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Lõõm on Eesti esimene jazz-keelpillikvartett, mille helikeelt iseloomustab tasakaal jazz'i ja klassika vahel, modernne keelpillimuusika ning rütmilisus.

TUJA 2023 | Kaljaste-Pappel-Rothla-Kirm ammutab inspiratsiooni jämmiõhtutest

27.02.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Kaljaste-Pappel-Rothla-Kirm koosneb neljast noorest sõbrast, keda ühendab armastus muusika, eriti jazzi vastu.

Galeriid: Koolitants külastas Lõuna-Eestit

22.02.23 KOOLITANTS ... Festivali Koolitants Võru- ja Põlvamaa maakondlik tantsupäev tõi kokku pea 500 noort tantsijat ning lavale jõudis enam kui 50 eriilmelist tantsu.

Galerii: Valgamaa tantsupäev lõi hea energiaga

20.02.23 KOOLITANTS ... 18. veebruaril toimus üle kolme aasta Valga kultuuri- ja huvikeskuses taas Koolitantsu festivali Valgamaa maakondlik tantsupäev.

Galeriid: Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad jõudsid Pärnu- ja Läänemaale

16.02.23 KOOLITANTS ... 12. veebruaril Pärnu kontserdimajas toimunud maakondlikul tantsupäeval sai näha ja kaasa elada Pärnu- ja Läänemaa noortele tantsijatele ning nende tantsuloomingule.

Galerii: Rakvere teatrisse kogunesid Lääne- ja Ida-Virumaa tantsijad

14.02.23 KOOLITANTS ... 11. veebruaril toimus Rakvere teatris järjekordne Koolitantsu maakondlik tantsupäev Lääne- ja Ida-Virumaa noortega.

Galeriid: Tallinna tantsupäevad tõid vaatajani kaks eriilmelist kontserti

07.02.23 KOOLITANTS ... Laupäeval ja pühapäeval toimusid Vene kultuurikeskuses Koolitantsu festivali Tallinna tantsupäevad.

Galerii: Koolitantsu Harjumaa päev tõi tantsu, tsirkust ja häid emotsioone

06.02.23 KOOLITANTS ... 3. veebruaril toimusid Koolitantsu festivali maakondlikud tantsupäevad Vene kultuurikeskuses Tallinnas, kuhu tulid kokku Harjumaa noored tantsijad.

Galerii: Koolitants 2023 alustas hooaega Tartumaa tantsupäevaga

24.01.23 KOOLITANTS ... Noorte tantsukunsti ja -hariduse festival Koolitants 2023 alustas hooaega möödunud pühapäeval Tartus Vanemuise suures majas. Esimesena jõudsid maakondlike tantsupäevade lavale Tartumaa etteasted.

Selgusid TUJA 2023 programmis osalevad kollektiivid

20.01.23 TUDENGIJAZZ ... Jazz'i-klubis Philly Joe's selgusid tänavusel Tudengijazzil (TUJA) osalevad kollektiivid.

Nädalavahetusel saavad hoo sisse Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad

20.01.23 KOOLITANTS ... Pühapäeval saavad Tartus alguse festivali Koolitants 2023 maakondlikud tantsupäevad, mis lõpevad 18. märtsil Kuressaare kultuurikeskuses.

Avati registreerimine Koolitants 2023 tantsupäevadele

13.12.22 KOOLITANTS ... Tantsukoolide, -stuudiote ja üldhariduskoolide rühmade registreerimine tuleva aasta Koolitantsu festivali piirkondlikele tantsupäevadele on avatud kuni 5. jaanuarini.

Noorte muusikute festival TUJA ootab kandideerima

22.11.22 TUDENGIJAZZ ... Noortele muusikutele suunatud festival TUJA ehk Tudengijazz toimub 2023. aastal 7.–11. märtsini juba 41. korda.

Just Film ja Koolitants toovad noorte tantsufilmid suurele ekraanile

08.11.22 KOOLITANTS ... Teist aastat järjest toob PÖFF-i noorte- ja lastefilmide festival Just Film koostöös Koolitantsu festivaliga kinoekraanile noorte tantsufilmid. Kokku jõuab ekraanile viisteist filmi.

Tartus said avapaugu tudengipäevad

26.09.22 SÜNDMUSED ... Tartus said hoo sisse tudengipäevad, kus toimub mitmesuguseid üritusi, alates pidudest kuni spordivõistlusteni. Festivali ilmselt üks populaarsemaid ettevõtmisi on esmaspäeval toimunud pannkoogihommik, kuhu tulid kokku sajad tudengid.

Rahvusooper Estonia pidas traditsioonilist laata

28.08.22 SÜNDMUSED ... Rahvusooper Estonia pidas pühapäeval traditsioonilist laata ning teatrimaja ümbruses kõlas parimaid palu algava hooaja lavastustest. Niimoodi anti avapauk teatri 117. hooajale.

Galerii: Koolitantsu Kompanii täitis Rakvere Vallimäe noorusliku energiaga

23.08.22 KOOLITANTS ... 19. ja 20. augustil esietendus Rakvere Vallimäel üleriigilise Koolitantsu Kompanii 12. lennu tantsulavastus "Udus või ilmsi".

uus arutelusaade

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: