Sündmused

Galerii: Koolitantsu avanädalavahetus kulmineerus Võrus

22.01.20 ... Pühapäeval 19. jaanuaril tantsisid Võru- ja Põlvamaa tantsijad koolitantsu laval Võru Kandles.

Galerii: Koolitantsu esimene nädalavahetus tõi kokku Valgamaa tantsijad

21.01.20 ... Valga huvi- ja kultuurikeskuses toimus laupäeval, 18.jaanuaril Koolitantsu teine maakondlik tantsupäev.

Galerii: Koolitants alustas Paidest kevadeni vältavat festivaliteed

21.01.20 ... Reedel, 17. jaanuaril sai alguse Koolitantsu 26. hooaeg, kui Paide muusika- ja teatrimajas toimunud maakondlikul tantsupäeval tantsisid koos Järva- ja Raplamaa noored tantsijad.

Reedel algab festival Koolitants

16.01.20 ... Reedel alustab oma 26. hooaega festival Koolitants. Maakondlikud tantsupäevad saavad alguse tantsupäevaga Paide muusika- ja teatrimajas ning nädalavahetuseks jõuavad ka Valga, Võru ja Põlva tantsijateni.

Galerii: Koolitantsu Kompanii jõudis kinolinale

15.01.20 ... 12. jaanuaril esilinastus kinos Sõprus Koolitantsu Kompanii tantsufilm "Jäljed". Alates 17. jaanuarist saab filmi näha kõikidel Koolitantsu maakondlikel tantsupäevadel.

AK lasteuudised: kliimamuutused, katku tagasitulek ja nutisõltuvus

10.12.19 ... Ei saa öelda, et lapsed ja noored ei huvitu uudistest, nad lihtsalt ei huvitu alati nendest uudistest, mida "suurte" uudistesaated pakuvad. Nii võib kokku võtta "Aktuaalse kaamera" toimetajate kogemuse, kus koos Järveküla kooli 6.b klassi õpilastega pandi kokku lasteuudiste saade.

Endla teater tõi lavale igihaljad onu Remuse jutud

07.12.19 ... Pärnu teater Endla teater pakub lastele jõuludeks "Onu Remuse jutte", mis tuuakse lavale suures saalis. Värvikas ja lustlik lavastus pakub rõõmu nii lastele kui täiskasvanutele.

"Aktuaalset kaamerat" proovisid teha Järveküla kooli 6. klassi õpilased

05.12.19 ... Neljapäeval oli "Aktuaalses Kaameras" ebatavaline päev. Toimetuses tegutsesid Järveküla kooli õpilased, kes panid kokku oma uudistesaate.

Koolitantsu festival ootab osalisi registreeruma

05.12.19 ... Festival Koolitants 2020 ootab osalema põnevaid ja omanäolisi tantse ning tantsulavastusi. Festivalile on oodatud eakohased ja selgelt tajutava tervikuna loodud tantsud ja tantsulavastused üle kogu Eesti.

Projekt Nutikas elu: mitte nutivaba, vaid arukas nutielu

18.09.19 ... Ebatervisliku toitumise puhul ei aita söömisest loobumine. Sarnaselt ei aita ka digivahendite ebamõistliku kasutamise puhul neist loobumine, vaid nutikas kasutamine. Nutika elu artiklid, podcastid ja videoüleskutsed koolidele aitavad kaasa aruka nutidieedi kujundamisele.

Galeriid: nädalavahetusel pärjati Koolitantsu laureaate

16.04.19 ... Eesti tantsunoored tõid 13. ja 14. aprillil Paide muusika- ja teatrimaja lavale 25. sünnipäeva pidava Koolitantsu festivali maakondlike tantsupäevade žürii hinnangul hooaja kõige kunstilisemad ja puhtamad näited seitsmes tantsužanris.

Koolitantsu finalistid on selgunud

20.03.19 ... 25. sünnipäeva tähistava Koolitantsu festivali maakondlikel tantsupäevadel tõid tuhanded tantsijad lavale sadu loomingulisi tantse. Nüüd on selgunud ka finaali edasipääsejad.

Galeriid: Valga ja Võru andsid Koolitantsule maakondlike tantsupäevade lõppakordi

19.03.19 ... Festival Koolitants tähistab tänavu 25. sünnipäeva, juubeliaastal on festivali teemaks "Tants on suurem kui elu".

Roland Mällo Quartet: kõige olulisem on muusikas edasi anda emotsiooni

15.03.19 ... Roland Mällo Quartet kõnetab publikut põhjamaisest kargusest ja traditsioonilisest džässist mõjutatud helikeelega. Värskes kvartetis mängivad neli Eesti muusika - ja teatriakadeemias õppivat jazzmuusikatudengit: Roland Mällo (saksofon), Elza Osolina (klaver), Robert Nõmman (kontrabass) ja Sébastien Grenat (trummid).

The Nonconceptual Art Club: meie inspiratsiooniks on inimese põhjatu hing

15.03.19 ... The Nonconceptual Art Club on uus koosseis, mille liikmeid ühendab kustumatu janu eksperimentide järele. Kollektiivis musitseerivad Anett Tamm (vokaal), Ilja Gussarov (flööt, taustvokaal), Triin Metshein (klahvpillid, taustvokaal), Monika Erdman (basskitarr) ja Jeremia Kangas (trummid).

Tuuli Pruul Jazzetry: laulu kirjutamine algab sõnadega ning seejärel kõlab neis muusika

15.03.19 ... Tuuli Pruul Jazzetry on laululooja, pianisti ja arranžeerija Tuuli Pruuli ansambel, kus musitseerivad koos sõbrad Tuuli Pruul (klahvpill), Jana Kütt (laul), Raimond Mägi (basskitarr), Sébastien Grenat (trummid), Keio Vutt (baritonsaksofon), Rene Laur (altsaksofon), Tanel Koho (altsaksofon), Roland Mällo (tenorsaksofon) ja Lauri Kadalipp (sopransaksofon).

Yayaya toob head lained ja emotsioonid

15.03.19 ... Yayaya on muusikaline kollektiiv, kus mängivad Viljandi kultuuriakadeemias kohtunud muusikud Raili Lilleorg (vokaal), Kelly Vask (vokaal), Kristina Ristmäe (vokal), Jaan-Eerik Aardam (kitarr), Henri Erik Tammai (kitarr, elektriklaver), Maris Pihlap (elektriklaver), Mart Nõmm (basskitarr) ja Johannes Eriste (trummid).

Try Hardy Bois: meie mõte on õppida hindama väljendit "vähem on rohkem"

15.03.19 ... Try Hardy Bois on koosseis, mis sündis kolme sitke mehe ühisel jämmil Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Triosse kuuluvad Jaanis Kill (kitarr), Ilmars Priedes (basskitarr) ja Karl Helmeste (löökpillid).

Rita Ray: ilma mõtteta lugusid on siin maailmas juba piisavalt

15.03.19 ... Kristi Raias alias Rita Ray on noor laulja, kes ühendab jõulise lavanatuuri kirega soul'i vastu. Tudengijazzil astuvad koos Rita Rayga üles Artis Boriss (klahvpill), Kristen Kütner (kitarr), Jasper Alamaa (basskitarr) ja Ott Adamson (trummid).

Alfa Collective: väärtustame üksteist - nii on ka ühine muusika kerge sündima

15.03.19 ... Alfa Collective on 2017. aastal kokku tulnud ansambel, mille viis liiget keedavad mõnusaks moosiks soul'i õõtsumise, funk'i astumise, blues'i laengu ja jazzi krutskid. Bändis musitseerivad Anett Tamm (vokaal, kitarr, klahvpill), Johannes Laas (elektrikitarr), Taaniel Pogga (elektriklaver), Robert Nõmman (kontrabass, basskitarr) ja Martin Petermann (löökpillid).

Siro Fax: kõige olulisemad on rütm ja tunnetus, mis panevad keha ja mõtte kaasa elama

15.03.19 ... Siro Fax on värske ja mahlane koosseis, kus musitseerivad Kristen Kütner (kitarr), Ott Adamson (trummid), Mattis Kirsipuu (trummid), Villem Vatter (elektriklaver, elektroonika) ja Martti Laas (basskitarr).

Johannes Laas 5tet: meid ühendab kirg improvisatsioonilise muusika vastu

15.03.19 ... Johannes Laas 5tet on möödunud sügisel sündinud värske kollektiiv, kus musitseerivad Johannes Laas (kitarr), Kristen Kütner (kitarr), Tobias Tammearu (saksofon), Karl Tammaru (basskitarr) ja Martin Petermann (trummid). Kuigi bändiliikmete muusikalised eeskujud on erinevad, ühendab neid kõiki kirg improvisatsioonilise muusika vastu.

KIKS: soovime, et kuulaja lahkuks laiema naeratusega kui kontserdile tulles

15.03.19 ... KIKS on viiest Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli õpilasest koosnev bänd, kuhu kuuluvad Khris-Marii Palksaar (vokaal), Taaniel Pogga (elektriklaver), Josh Viinalass (trummid), Jaagup Jürgel (elektrikitarr) ja Felix Verlin (basskitarr). Esimese tõuke koos musitseerimiseks andis neile autoriloomingu festival Mailaul, kuid sõpruse ja omavahelise sünergia tulemusel on koosseis nüüdseks tegutsenud pea kaks aastat.

Tudengijazz täidab linnad noore ja värske jazzmuusikaga

15.03.19 ... Eesti vanim jazzmuusikafestival Tudengijazz täidab sel nädalal juba37. korda Eesti kontsertklubid noore ning värske jazziga.

Galeriid: Koolitantsulised lustisid nädalavahetusel Saare-, Järva- ja Raplamaal

13.03.19 ... Möödunud nädalavahetusel tantsitas Koolitantsu festival Saare-, Järva- ja Raplamaad.

Algab võistlus aasta kooli tiitlile

11.03.19 ... Hakkab lähenema taas see aeg, kus õpilased saavad esitada oma kooli aasta kooli tiitlile. Milline on praegu igapäevaelu eelmisel kevadel aasta kooli tiitli pälvinud Tallinna 32. keskkoolis, saab vaadata "Terevisiooni" videost.

Galeriid: Koolitants vallutas Lääne-, Hiiu- ja Viljandimaa

20.02.19 ... 16. ja 17. veebruaril astus Koolitantsu laval üles lausa kolm maakonda.

Galerii: Noored muusikud täiendasid TUJA õpikodade päeval teadmisi

14.02.19 ... Muusikafestival Tudengijazz ehk TUJA korraldas möödunud nädalavahetusel õpikodade päeva, kus muusikavaldkonnas tegutsevatel noortel oli võimalus oma ala spetsialistide näpunäiteid kõrva taha panna.

Galeriid: Koolitantsu melu jõudis Pärnusse ja Kohtla-Järvele

13.02.19 ... Möödunud nädalavahetusel astusid Koolitantsu laval üles Pärnumaa ning Ida- ja Lääne-Virumaa tantsijad.

Tudengijazz kutsub muusikakoolituse päevale

08.02.19 ... 9. veebruaril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Tudengijazzi workshopi-päev.

Galeriid: koolitantsulised lustisid Harju- ja Jõgevamaal

06.02.19 ... 2. ja 3. veebruaril toimusid Koolitantsu Harjumaa ja Jõgevamaa tantsupäevad.

Galeriid: Koolitantsulised viisid tantsud Tartusse

30.01.19 ... 27. ja 28. jaanuaril toimus Tartus Vanemuise teatri suures majas kolm maakondlikku Koolitantsu kontserti.

SohvAkadeemia: Elmo Tempel selgitab, kuidas mõista universumit

29.01.19 ... Kuidas tekkis Universum? Millest tekivad tähed ja galaktikad? Kuidas uurida nähtamatut? Kõigest sellest rääkis esimeses SohvAkadeemias Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi professor Elmo Tempel. ERR Novaator toob teieni loengu helipildis.

Galerii: Koolitantsu teine tantsupäev Tallinnas

23.01.19 ... Möödunud nädalavahetusel toimusid tänavu 25. sünnipäeva tähistava Koolitantsu festivali Tallinna tantsupäevade neli kontsertipooleteise tuhande noore tantsija osavõtul esimest korda Vene kultuurikeskuses

Galerii: Koolitants avas juubeliaasta Tallinnas

22.01.19 ... Möödunud nädalavahetusel toimusid tänavu 25. sünnipäeva tähistava Koolitantsu festivali Tallinna tantsupäevade neli kontsertipooleteise tuhande noore tantsija osavõtul esimest korda Vene kultuurikeskuses

Koolitants alustas 25. hooaega tantsupäevaga Tallinnas

19.01.19 ... Koolitantsu festivali 25. hooaeg algas maakondliku tantsupäevaga Tallinnas. Tantsupäevad pakuvad kontserdielamusi 14 tantsupäeval Eesti erinevates paikades ning seekordne festival kutsub üles keskenduma tantsijale ja tantsurõõmule.

Festival Koolitants alustab juubeliaasta tantsudega

18.01.19 ... Festival Koolitants astub sel aastal vastu oma 25. festivaliaastale. Maakondlikud tantsupäevad saavad alguse juba 19. jaanuaril Tallinnast ja kulmineeruvad finaalkontserditega aprilli keskel Paides.

Festival Koolitants 2019 toob üle Eesti 14 tantsupäeva

10.01.19 ... Koolitants saab 2019. aastal veerandsajaseks. Festival pakub kontserdielamusi 14 tantsupäeval Eesti erinevates paikades.

ERR Novaator kutsub: tulge tähistama Eesti teaduselus kolme olulist sündmust

09.01.19 ... Täna pärastlõunal on põhjust tähistada kolme Eesti teaduse populariseerimises olulise tegevuse märgilist päeva, teiste hulgas ka ERR Novaatori sünnipäeva ja teadussaate "Uudishimu tippkeskus" ekraanile naasmist.

Tantsusarvikud: Eesti tants

02.01.19 ... Lõbusad tantsusarvikud tantsisid Nõmmel Nikolai von Glehni mälestusmärgi juures ühe vahva Eesti tantsu.

Koit tantsukool: showtants

02.01.19 ... Koit tantsukooli 1. ja 2. võistlusrühmade õpilased esitasid Argo Liigi loodud showtantsu.

Martiina ja Mari: ballett

02.01.19 ... Martiina ja Mari tantsisid aastavahetuse kontorimiljöös kahekesi balletti.

Galeriid ja videod: "Eesti tantsib" aktsioon lõppes suure Ühestantsimisega

31.12.18 ... Kõigis Eesti maakondades koguneti aasta viimasel päeval, et ühiselt tantsida "Eesti tantsib" kampaania viimane tants.

Ice Crystals showgirls: kaasaegne-, show- ja tänavatants

31.12.18 ... Soomes tegutsev eestlaste tantsutrupp Ice Crystals showgirls õppis "Eesti tantsib" kampaania tarbeks ära nii kaasaegse-, show- kui ka tänavatantsu.

Pärnu noorte vabaajakeskus: popurrii

31.12.18 ... Pärnu noorte vabaajakekuse noored Triini ja Viktoria ning noorsootöötaja Triin tantsisid Eesti 100 aastapäeva raames "Eesti tantsib" ühestantsimise popurriid.

Agneta tantsuklubi: ballett

31.12.18 ... Agneta tantsuklubi lapsed ja lapsevanemad tantsisid ühiselt "Eesti tantsib" kampaania raames Teet Kase loodud balletti.

Viimsi gümnaasium: Eesti tants

31.12.18 ... Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kinkis ka Viimsi gümnaasium Eestile Liisa Laine loodud "Eesti tantsib" kampaania Eesti tantsu.

Intrac: kaasaegne tants

30.12.18 ... Intrac Eesti AS-i töötajad tantsisid pühendusega Eesti 100. juubelile "Eesti tantsib" kampaania kaasaegset tantsu, mille on loonud Külli Roosna ja Kenneth Flak.

Naiskodukaitse Tartu ringkond: showtants

30.12.18 ... Naiskodukaitse Tartu ringkond esitas "Eesti tantsib" kampaania raames Tartu raudteejaama ees eriti vahva showtantsu, mille autoriks on Argo Liik.

Sauga noortekeskus: tänavatants ja Eesti tants

30.12.18 ... Sauga noortekeskuse ägedad rahvatantsu piigad õppisid Eesti tähtsa juubeli puhul selgeks Alisa Tsitseronova loodud "Eesti tantsib" algatuse tänavatantsu. Imeilusad naised lauluansamblist Nõianeitsid omandasid aga Liisa Laine Eesti tantsu.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: