Sündmused

Galerii: Ugala teatrisse kogunesid Viljandi- ja Jõgevamaa tantsijad

16.03.23 KOOLITANTS ... 12. märtsil toimus Koolitantsu festivali maakondlik tantsupäev Ugala teatris, kus lavale astusid tublid Viljandi- ja Jõgevamaa tantsijad.

Galerii: Koolitants jõudis Eestimaa südamesse

14.03.23 KOOLITANTS ... 10. märtsil toimus Koolitantsu festivali maakondlik tantsupäev Paide muusika- ja teatrimajas, kus lavale astusid tublid Järva- ja Raplamaa noored tantsijad.

Galerii. Rütmimuusikafestival Tudengijazz sai lõppakordi

12.03.23 TUDENGIJAZZ ... Laupäeval sai lõppakordi festival Tudengijazz ehk TUJA, mis täitis alates teisipäevast rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi.

Tudengijazzi seminaril astuvad üles Rita Ray, Merit Maarits ja Aleksander Algo

11.03.23 TUDENGIJAZZ ... Tudengijazz (TUJA) 2023 on alates teisipäevast täitnud rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi. Laupäeval jõuab TUJA viimane päev Tallinnasse, kus lisaks kontserdile on programmis seminar, mis on suunatud noortele muusikutele ja muusikavaldkonnale.

Algab rütmimuusikafestival Tudengijazz

07.03.23 TUDENGIJAZZ ... Teisipäeval saab avapaugu festival Tudengijazz ehk TUJA, mis täidab 7.–11. märtsil rütmimuusikaga nii Tallinna, Tartu, Narva kui ka Viljandi.

TUJA 2023 | Isle Quartet vabaneb oma loomingus žanrilistest stereotüüpidest

06.03.23 TUDENGIJAZZ ... Isle Quartet on Hollandist pärit keelpillikvartett, mille koosseisu kuuluvad Linda Lukas (viiul) ja Sybren Holwerda (viiul), Irene García (vioola) ja Elsa Le Moigne (tšello).

TUJA 2023 | Langenbucher/Pfister duot ühendab vaimustus avastada erinevaid muusikalisi värve

05.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazz osalise Langenbucher/Pfister duo moodustavad Julia Langenbucher (tenor- ja sopransaksofon) ja Kevin Pfister (klaver).

TUJA 2023 | Reti Niimann bänd sütitab esinemisrõõmuga

04.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osalise Reti Niimann bändi kuuluvad Reti Niimann, Märten Lehto, Harmo-Ron Kallaste, Oliver Kaljula, Siim Hendrik Saar ja Nikita Korzun.

TUJA 2023 | Anna Lea Haamer Quintet esitab kogetut läbi huumoriprisma või valuliku tõdemuse

03.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaleja Anna Lea Haamer Quintet esitab kogetut läbi huumorprisma või valuliku tõdemuse.

TUJA 2023 | Viljandi Vox soovib kuulajatele rõõmu ja mõtteainet pakkuda

02.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Viljandi Vox koosneb viiest noorest, kes esitavad liigutavat ja muhedat muusikat.

TUJA 2023 | Sandra Eowyn triot inspireerivad elu ja vanaema kootud sokid

01.03.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Sandra Ewony trio ammutab inspiratsiooni muusika kirjutamiseks elust enesest.

TUJA 2023 | Lõõmi helikeelt iseloomustab tasakaal jazz'i ja klassika vahel

28.02.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Lõõm on Eesti esimene jazz-keelpillikvartett, mille helikeelt iseloomustab tasakaal jazz'i ja klassika vahel, modernne keelpillimuusika ning rütmilisus.

TUJA 2023 | Kaljaste-Pappel-Rothla-Kirm ammutab inspiratsiooni jämmiõhtutest

27.02.23 TUDENGIJAZZ ... TUJA ehk Tudengijazzi osaline Kaljaste-Pappel-Rothla-Kirm koosneb neljast noorest sõbrast, keda ühendab armastus muusika, eriti jazzi vastu.

Galeriid: Koolitants külastas Lõuna-Eestit

22.02.23 KOOLITANTS ... Festivali Koolitants Võru- ja Põlvamaa maakondlik tantsupäev tõi kokku pea 500 noort tantsijat ning lavale jõudis enam kui 50 eriilmelist tantsu.

Galerii: Valgamaa tantsupäev lõi hea energiaga

20.02.23 KOOLITANTS ... 18. veebruaril toimus üle kolme aasta Valga kultuuri- ja huvikeskuses taas Koolitantsu festivali Valgamaa maakondlik tantsupäev.

Galeriid: Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad jõudsid Pärnu- ja Läänemaale

16.02.23 KOOLITANTS ... 12. veebruaril Pärnu kontserdimajas toimunud maakondlikul tantsupäeval sai näha ja kaasa elada Pärnu- ja Läänemaa noortele tantsijatele ning nende tantsuloomingule.

Galerii: Rakvere teatrisse kogunesid Lääne- ja Ida-Virumaa tantsijad

14.02.23 KOOLITANTS ... 11. veebruaril toimus Rakvere teatris järjekordne Koolitantsu maakondlik tantsupäev Lääne- ja Ida-Virumaa noortega.

Galeriid: Tallinna tantsupäevad tõid vaatajani kaks eriilmelist kontserti

07.02.23 KOOLITANTS ... Laupäeval ja pühapäeval toimusid Vene kultuurikeskuses Koolitantsu festivali Tallinna tantsupäevad.

Galerii: Koolitantsu Harjumaa päev tõi tantsu, tsirkust ja häid emotsioone

06.02.23 KOOLITANTS ... 3. veebruaril toimusid Koolitantsu festivali maakondlikud tantsupäevad Vene kultuurikeskuses Tallinnas, kuhu tulid kokku Harjumaa noored tantsijad.

Galerii: Koolitants 2023 alustas hooaega Tartumaa tantsupäevaga

24.01.23 KOOLITANTS ... Noorte tantsukunsti ja -hariduse festival Koolitants 2023 alustas hooaega möödunud pühapäeval Tartus Vanemuise suures majas. Esimesena jõudsid maakondlike tantsupäevade lavale Tartumaa etteasted.

Selgusid TUJA 2023 programmis osalevad kollektiivid

20.01.23 TUDENGIJAZZ ... Jazz'i-klubis Philly Joe's selgusid tänavusel Tudengijazzil (TUJA) osalevad kollektiivid.

Nädalavahetusel saavad hoo sisse Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad

20.01.23 KOOLITANTS ... Pühapäeval saavad Tartus alguse festivali Koolitants 2023 maakondlikud tantsupäevad, mis lõpevad 18. märtsil Kuressaare kultuurikeskuses.

Avati registreerimine Koolitants 2023 tantsupäevadele

13.12.22 KOOLITANTS ... Tantsukoolide, -stuudiote ja üldhariduskoolide rühmade registreerimine tuleva aasta Koolitantsu festivali piirkondlikele tantsupäevadele on avatud kuni 5. jaanuarini.

Noorte muusikute festival TUJA ootab kandideerima

22.11.22 TUDENGIJAZZ ... Noortele muusikutele suunatud festival TUJA ehk Tudengijazz toimub 2023. aastal 7.–11. märtsini juba 41. korda.

Just Film ja Koolitants toovad noorte tantsufilmid suurele ekraanile

08.11.22 KOOLITANTS ... Teist aastat järjest toob PÖFF-i noorte- ja lastefilmide festival Just Film koostöös Koolitantsu festivaliga kinoekraanile noorte tantsufilmid. Kokku jõuab ekraanile viisteist filmi.

Tartus said avapaugu tudengipäevad

26.09.22 SÜNDMUSED ... Tartus said hoo sisse tudengipäevad, kus toimub mitmesuguseid üritusi, alates pidudest kuni spordivõistlusteni. Festivali ilmselt üks populaarsemaid ettevõtmisi on esmaspäeval toimunud pannkoogihommik, kuhu tulid kokku sajad tudengid.

Rahvusooper Estonia pidas traditsioonilist laata

28.08.22 SÜNDMUSED ... Rahvusooper Estonia pidas pühapäeval traditsioonilist laata ning teatrimaja ümbruses kõlas parimaid palu algava hooaja lavastustest. Niimoodi anti avapauk teatri 117. hooajale.

Galerii: Koolitantsu Kompanii täitis Rakvere Vallimäe noorusliku energiaga

23.08.22 KOOLITANTS ... 19. ja 20. augustil esietendus Rakvere Vallimäel üleriigilise Koolitantsu Kompanii 12. lennu tantsulavastus "Udus või ilmsi".

Tallinn Fringe festival sai avapaugu

18.08.22 SÜNDMUSED ... Tallinnas toimub juba 6. aastat alternatiivsete etenduskunstide festival Fringe, mille programmist võib leida nii komöödiat, muusikat kui ka burleski. Festival võib anda uusi talente, aga ka näidata suundi, kuhu etenduskunst võib edasi areneda.

Pea 60 tantsijat kogunevad peegeldama tänaste noorte Eestit

17.08.22 KOOLITANTS ... Rakvere Vallimäel jõuab sel nädalavahetusel lavale Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevale pühendatud Koolitantsu Kompanii kontsertetendus "Udus või ilmsi".

Viljandis toimub üle kolme aasta erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu

10.08.22 SÜNDMUSED ... 13. augustil toimub Viljandi Laululaval XIII erivajadusega inimeste laulu- ning tantsupidu "Taaskohtumine", mis on esimene suur kokkusaamine pärast 2019. aasta pidu.

Rakveres esietenduv Koolitantsu Kompanii tantsulavastus pühendatakse Eestile

28.07.22 KOOLITANTS ... Koolitants kogub taas tuure ning veidi rohkem kui kuu aja pärast esietendub Rakveres Koolitantsu Kompanii tantsulavastus "Udus või ilmsi". Lavastuse koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli ning lavastuse muusikalise kõlapildi loovad Kelly Vask, Säm ja live-bänd.

Kolkjas peeti Rääbu päeva

23.07.22 SÜNDMUSED ... Pavel Varunini Peipsiveere muinasjuturaamatutest inspireeritud tegelane rändav rääbis Rääbu oli aukülaline laupäeval Kolkjas peetud Rääbu päeval. Lisaks kohaliku pärimusega seotud tegevustele glasuuriti täna ka väidetavalt rekordiline viie meetri pikkune präänik.

Pärnumaal etendus "Onu Remuse jutte"

17.07.22 SÜNDMUSED ... Pärnus Jõuluvana Korstna talus mängitakse lastele "Onu Remuse jutte". Ivo Eensalu lavastuses on sellest saanud vahva lauludega lavatükk, kus mängivad Audru Mõisateatri näitlejad ja laulavad Margrit Kitse laululapsed.

Ameerika autode rongkäik tõi Haapsalu tänavatele tuhandeid pealtvaatajaid

17.07.22 SÜNDMUSED ... Ameerika autode rongkäik tõi pühapäeval Haapsalu tänavate äärde hulgaliselt pealtvaatajaid. Tegemist on ameerika autode show kõige rahvarohkema osaga, kus läbi Haapsalu kulgenud autode rivi jälgis hinnanguliselt mitu tuhat inimest.

Kasepääl toimus Rääbisefestival

17.07.22 SÜNDMUSED ... Jõgevamaa Kasepää Rääbisefestivaliga tähistati rääbise püügihooaja lõppu. Festivalil tutvustati kala väärindamise erinevaid viise.

Koolitantsu Kompanii suvelavastus otsib tantsijaid

26.05.22 KOOLITANTS ... Üleriigiline noori tantsijaid ühendav Koolitantsu Kompanii kuulutas välja kandideerimise suurde suvisesse vabaõhulavastusse "Unes või ilmsi", kuhu otsitakse tantsijaid vanuses 14+. Lavastus etendub Rakvere Vallimäel.

Galeriid: Koolitantsu festivali lõppkontserdid

03.05.22 KOOLITANTS ... Esmaspäeval jõudis rahvusooperis Estonia lavale kaks Koolitantsu festivali lõppkontserti.

Galerii: Koolitantsu viimane piirkondlik tantsupäev toimus Paides

25.04.22 KOOLITANTS ... Tänavuse Koolitantsu viimane piirkondlik tantsupäev toimus 17. aprillil Paide muusika- ja teatrimajas. Lavale astusid pea 1000 noort tantsijat.

Galerii: Koolitantsu Harju-, Rapla-, Järva-, Ida- ja Lääne-Virumaa noored tantsijad

21.04.22 KOOLITANTS ... 16. aprillil lõid Koolitantsu Järva-, Harju-, Rapla-, ning Ida- ja Lääne-Virumaa tantsijad Paide muusika- ja teatrimaja kihama.

Koolitantsu lõppkontserdid toimuvad rahvusooper Estonias

20.04.22 KOOLITANTS ... Eesti tantsuhuvihariduse aasta tippsündmuse, festivali Koolitants 2022 pidulikud lõppkontserdid toimuvad 2. mail rahvusooper Estonias.

Galerii: Tallinna koolinoorte esimene tantsupäev tõi rohkelt laste endi loomingut

19.04.22 KOOLITANTS ... 15. aprillil jõudis Paides Koolitantsu piirkondlikul tantsupäeval lavale Tallinna 6.-9. klasside vanuseaste, mis tõi Paide muusika- ja teatrimajja sooja ja ilusa kontserdi, kus sai näha nii noorte endi loomingut, tantsuõpetajate töö mitmekesisust kui ka rohkelt tantsurõõmu.

Tõrva inimesi oodatakse ühiselt matkama

19.04.22 SÜNDMUSED ... Laupäeval kell 11 alustab Tõrva keskväljakult ühismatk, mille üks korraldajatest on president Kersti Kaljulaid. Väikelinna terviseradadele on matkama oodatud igas vanuses inimesed.

Galerii: Ugalas kogunesid Viljandi- ja Jõgevamaa noored tantsijad

14.04.22 KOOLITANTS ... 10. aprillil toimus Viljandis Ugala teatris järjekordne Koolitantsu piirkondlik tantsupäev. Tantsimas ja vaatamas olid Viljandi- ja Jõgevamaa noored tantsijad ning tantsusõbrad.

Galerii: Koolitants jõudis Pärnusse

08.04.22 KOOLITANTS ... 3. aprillil Pärnus toimunud tantsupäeval võis näha Pärnu-, Saare- ja Lääne-, Hiiumaa noori.

Koolitantsu galeriid: Võru tantsupäev tõi vaatajateni kaks eriilmelist kontserti

06.04.22 KOOLITANTS ... Laupäeval toimus Koolitantsu festivali Võru-, Põlva- ja Valgamaa piirkondlik tantsupäev Võru Kandles. Kokku esines pea viissada noort tantsijat, kelle esituses jõudis lavale pea 60 tantsu.

Galerii: esimene Koolitantsu festivali tantsupäev täitis Tartu energiaga

31.03.22 KOOLITANTS ... Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse festival Koolitants 2022 alustas 28. märtsil Tartus Vanemuise suures majas festivali Tartumaa piirkondliku tantsupäevaga.

Galerii: 40. Tudengijazz sai musikaalse punkti

18.03.22 TUDENGIJAZZ ... TUJA festival tähistas tänavu ümmargust tähtpäeva, toimudes juba 40. korda.

Beach Grindi esinejate sekka lisandusid Dub FX, Cartoon, Luude, Andromedik

10.03.22 SÜNDMUSED ... 8.-9. juulil Pärnus üheksandat korda toimuv muusikafestivali Beach Grindi esinejate nimekiri on saanud täiendust. Lisaks juba avalikustatud artistidele astuvad festivalil üles Luude (AUS), Cartoon, Dub FX (AUS) ja Andromedik (BEL).

Noorsooteater tähistab 70. sünnipäeva etenduste ja kohtumistega

10.03.22 TEATER ... Eesti noorsooteater tähistab teatri 70. sünnipäeva pühapäeval, 20. märtsil kolme etenduse, kohtumiste, ekskursioonidega ja üllatustega ning suurnäituse avanemisega Nukuteatrimuuseumis.

uus saade

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: