Sündmused

Galeriid: Koolitantsu festivali lõppkontserdid

03.05.22 KOOLITANTS ... Esmaspäeval jõudis rahvusooperis Estonia lavale kaks Koolitantsu festivali lõppkontserti.

Galerii: Koolitantsu viimane piirkondlik tantsupäev toimus Paides

25.04.22 KOOLITANTS ... Tänavuse Koolitantsu viimane piirkondlik tantsupäev toimus 17. aprillil Paide muusika- ja teatrimajas. Lavale astusid pea 1000 noort tantsijat.

Galerii: Koolitantsu Harju-, Rapla-, Järva-, Ida- ja Lääne-Virumaa noored tantsijad

21.04.22 KOOLITANTS ... 16. aprillil lõid Koolitantsu Järva-, Harju-, Rapla-, ning Ida- ja Lääne-Virumaa tantsijad Paide muusika- ja teatrimaja kihama.

Koolitantsu lõppkontserdid toimuvad rahvusooper Estonias

20.04.22 KOOLITANTS ... Eesti tantsuhuvihariduse aasta tippsündmuse, festivali Koolitants 2022 pidulikud lõppkontserdid toimuvad 2. mail rahvusooper Estonias.

Galerii: Tallinna koolinoorte esimene tantsupäev tõi rohkelt laste endi loomingut

19.04.22 KOOLITANTS ... 15. aprillil jõudis Paides Koolitantsu piirkondlikul tantsupäeval lavale Tallinna 6.-9. klasside vanuseaste, mis tõi Paide muusika- ja teatrimajja sooja ja ilusa kontserdi, kus sai näha nii noorte endi loomingut, tantsuõpetajate töö mitmekesisust kui ka rohkelt tantsurõõmu.

Tõrva inimesi oodatakse ühiselt matkama

19.04.22 SÜNDMUSED ... Laupäeval kell 11 alustab Tõrva keskväljakult ühismatk, mille üks korraldajatest on president Kersti Kaljulaid. Väikelinna terviseradadele on matkama oodatud igas vanuses inimesed.

Galerii: Ugalas kogunesid Viljandi- ja Jõgevamaa noored tantsijad

14.04.22 KOOLITANTS ... 10. aprillil toimus Viljandis Ugala teatris järjekordne Koolitantsu piirkondlik tantsupäev. Tantsimas ja vaatamas olid Viljandi- ja Jõgevamaa noored tantsijad ning tantsusõbrad.

Galerii: Koolitants jõudis Pärnusse

08.04.22 KOOLITANTS ... 3. aprillil Pärnus toimunud tantsupäeval võis näha Pärnu-, Saare- ja Lääne-, Hiiumaa noori.

Koolitantsu galeriid: Võru tantsupäev tõi vaatajateni kaks eriilmelist kontserti

06.04.22 KOOLITANTS ... Laupäeval toimus Koolitantsu festivali Võru-, Põlva- ja Valgamaa piirkondlik tantsupäev Võru Kandles. Kokku esines pea viissada noort tantsijat, kelle esituses jõudis lavale pea 60 tantsu.

Galerii: esimene Koolitantsu festivali tantsupäev täitis Tartu energiaga

31.03.22 KOOLITANTS ... Noorte tantsukunsti ja tantsuhariduse festival Koolitants 2022 alustas 28. märtsil Tartus Vanemuise suures majas festivali Tartumaa piirkondliku tantsupäevaga.

Galerii: 40. Tudengijazz sai musikaalse punkti

18.03.22 TUDENGIJAZZ ... TUJA festival tähistas tänavu ümmargust tähtpäeva, toimudes juba 40. korda.

Beach Grindi esinejate sekka lisandusid Dub FX, Cartoon, Luude, Andromedik

10.03.22 SÜNDMUSED ... 8.-9. juulil Pärnus üheksandat korda toimuv muusikafestivali Beach Grindi esinejate nimekiri on saanud täiendust. Lisaks juba avalikustatud artistidele astuvad festivalil üles Luude (AUS), Cartoon, Dub FX (AUS) ja Andromedik (BEL).

Noorsooteater tähistab 70. sünnipäeva etenduste ja kohtumistega

10.03.22 TEATER ... Eesti noorsooteater tähistab teatri 70. sünnipäeva pühapäeval, 20. märtsil kolme etenduse, kohtumiste, ekskursioonidega ja üllatustega ning suurnäituse avanemisega Nukuteatrimuuseumis.

Avatud on registreerimine Koolitantsu tantsupäevadele

10.03.22 KOOLITANTS ... Esmaspäeva, 14.märtsi õhtuni kestab tantsukoolidele, -stuudiotele ja üldhariduskoolide rühmadele registreerimine Koolitantsu festivali piirkondlikele tantsupäevadele.

Teisipäeval alustab 40. Tudengijazzi festival

07.03.22 TUDENGIJAZZ ... 8. märtsil algab juubelihõnguline Tudengijazz, mis on vanima traditsiooniga Eesti džässmuusikafestival. Tänavu toimub festival 8.–12. märtsil juba 40. korda.

TUJA 2022 | Filip Dinev Romann trio on saanud mõjutusi Balkani muusikast

03.03.22 TUDENGIJAZZ ... Filip Dinev Romann triole meeldib jutustada lugusid oma muusika kaudu ja tekitada esitamise hetkes erinevaid muusikalisi dialooge.

TUJA 2022 | Cosmic Express kvinteti moodustavad Rootsi koolikaaslased

03.03.22 TUDENGIJAZZ ... Cosmic Express kvintett on Rootsi bänd, mis esitab Ima Baeza Bilgini kirjutatud loomingut.

Fotografiska kohvikus näeb Tudengijazzile pühendatud näitust

01.03.22 TUDENGIJAZZ ... Tudengijazzi festivalile pühendatud pop-up näitust "TUJA 40" saab külastada Fotografiska I korruse kohvikus alates 1. märtsist.

TUJA 2022 | Kõntsa inspireerivad kõik muusikud, kes pole kunagi kuulsust saavutanud

28.02.22 TUDENGIJAZZ ... Kõnts on kollektiiv, kes otsib eksperimentaalsemaid sounde. Nad tulevad Tallinnast ning teevad džässist inspireeritud muusikat.

TUJA 2022 | Starglide seab oma loomingule vähe stiililisi piire

28.02.22 TUDENGIJAZZ ... Möödunud sügisel sündinud koosseisu Starglide tuumikuks on Miina Martensoo ja Patrick Alexander Staak, kelle koostöös sündinud looming esitamisele tuleb.

TUJA 2022 | Any Key Trio innustub modernsest ja eksperimentaalsest helikeelest

26.02.22 TUDENGIJAZZ ... Any Key Trio on uus energiline orelitriolaadne koosseis Eesti jazz-muusika skeenes. Ansambel sai alguse Viljandi kultuuriakadeemiast, kus ühine kiindumus modernse ja eksperimentaalse helikeele vastu kannustas sõpru ka oma muusikat looma.

TUJA 2022 | Tiina Adamson kvintett teeb siirast ja minimalistlikku muusikat

26.02.22 TUDENGIJAZZ ... Tiina Adamson kvintett esitab laulja ja laulukirjutaja Tiina Adamsoni autoriloomingut.

Vabariigi aastapäeva kontserdi lavastaja Jüri Nael: see on emotsionaalne

23.02.22 SÜNDMUSED ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika uudistas päev enne vabariigi aastapäeva Estonia kontserdisaalis ning uuris, missugused on osatäitjate meeleolud enne tähtsat sündmust.

TUJA 2022 | Tidi&Bande loodab muusikaga kellegi elu paremaks muuta

23.02.22 TUDENGIJAZZ ... Tidi&Bande on kollektiiv, mille juht on laulja ja laulukirjutaja Karoliine-Lisette Kõiv ehk Tidi. Ansambel toob lavale siiralt ilusat ja kihilist muusikat.

TUJA 2022 | Ingrid Rabi Groupi palad arutlevad peamiselt armastuse teemal

23.02.22 TUDENGIJAZZ ... Ingrid Rabi Group on verivärske koosseis Eesti jazzmuusika maastikul ning 14. veebruaril nägi ilmavalgust nende esimene lühialbum "Circle of Love". Koosseis esitab lugusid, mille on kirjutanud ning seadnud ansambli vokalist Ingrid.

Kevadel esineb Saku suurhallis USA muusik Khalid

22.02.22 SÜNDMUSED ... 17. mail esineb Saku suurhalli Blackboxis USA muusik Khalid, keda on pärjatud kuue Grammy nominatsiooni ja mitmete teiste mainekate auhindadega.

Noep tähistab debüütalbumi valmimist kontserdiga

21.02.22 SÜNDMUSED ... Eesti muusikaauhindadel nii aasta debüütalbumi kui ka aasta albumi võitnud Noepi debüütalbum "No Man Is An Island" nägi ilmavalgust eelmise aasta novembris. 21. aprillil tähistab artist albumi valmimist kontserdiga Alexela kontserdimajas.

Selgunud on tänavu Tudengijazzil üles astuvad kooslused

17.02.22 TUDENGIJAZZ ... 40. korda toimuval Tudengijazzi festivalil üles astuvad kooslused on selgunud ning valmis viima märtsis muusikat erinevatesse paikadesse üle Eesti.

Proto avastustehas kutsub veebruaris leiutajaid sportima

09.02.22 SÜNDMUSED ... Avastustehas Proto kuulutab tänavuse aasta avastuste aastaks ja toob sel puhul igal kuul kokku parimad leiutajad üle Eesti. Veebruaris juhitakse tähelepanu spordile.

Tiesto esineb juulis Tallinna lauluväljakul

07.02.22 SÜNDMUSED ... Elektroonilise tantsumuusika superstaar DJ Tiësto esineb 6. juulil Tallinna lauluväljaku.

Jalmar Vabarna korraldab suvel Treski küünis muusikafestivali

01.02.22 SÜNDMUSED ... Esimene Treski muusika- ja inspiratsioonifestival toimub 12.-14. augustil Setomaal Treski küüni festivalialal. Värske festival eesti kultuurimaastikul toob külastaja looduse, energiast pakatava muusikaprogrammi ning inspiratsiooni keskpunkti.

Selgusid Tartu 2024 Otepää talveöölaulupeo esinejad

13.01.22 SÜNDMUSED ... Tänavune Otepää talveöölaulupidu toimub 22. jaanuaril algusega kell 19 Otepää keskväljakul. Esinevad Reet Linna, Robert Linna, Birgit Sarrap, Uku Suviste, Gerli Padar, Heidy Tamme, Marten Kuningas ja Margit Tali.

Kadri Voorand kutsub muusikasõpru tee- ja helirännakule

01.01.22 SÜNDMUSED ... Muusik Kadri Voorand on koos terapeut Ingrid Joya Tsireliga ette võtnud midagi erilist hingele. Nii kutsuvad nad 6. jaanuaril pühadesaginast lõõgastumiseks ning uute sihtide seadmiseks Raplamaale, Adilasse tee- ja helirännakule.

Mihkel Raud annab jaanuaris uue bändiga esimese kontserdi

22.12.21 SÜNDMUSED ... Oktoobri alguses esimese eestikeelse soolosingli "Saab saab" avaldanud ning detsembris täispika muusikafilmi "Kuu kulgeb Haapsalus" vaatajateni toonud Mihkel Raud annab esimese soolokontserdi uue bändiga 18. jaanuaril 2022 Fotografiskas.

Jüri Pootsmann, Eleryn Tiit, Rahel ja Inga jagasid enda jõulumälestusi

21.12.21 SÜNDMUSED ... Teisipäeval, 21. detsembril esinevad Fotografiskas ainulaadse jõulukontserdiga Jüri Pootsmann, Eleryn Tiit, Rahel ja Inga. Selle puhul meenutasid artistid enda parimaid mälestusi jõuluajast.

Tallinna lauluväljakule kerkib hiiglaste teemapark

25.11.21 SÜNDMUSED ... 17. detsembril avatakse Tallinna Lauluväljakul üleelusuuruste kujudega teemapark, mille peategelased on head ja kurjad hiiglased kaugest muinasjuturiigist.

PÖFF Shortsi lasteanima programm juhib tähelepanu eelarvamustele

15.11.21 FILM ... Lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi lasteanimatsioonide programm on seiklusi täis. Artise kinos eestikeelse dublaažiga linastuvad filmid valis tänavu välja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Proto avastustehas meelitab kokku parimad leiutajad üle Eesti

10.11.21 SÜNDMUSED ... Avastustehas Proto nimetab taaskord novembri leiutajate kuuks ja toob sel puhul kolmel nädalavahetusel kokku parimad leiutajad üle Eesti. Lisaks pannakse püsti Eesti suurim LEGOlinn.

[email protected] toob noorte tantsufilmid suurele ekraanile

10.11.21 KOOLITANTS ... PÖFF-i noorte- ja lastefilmide festival Just Film toob koostöös Koolitantsu festivaliga kinoekraanile noorte tantsufilmid. Kokku jõuab Tallinnas ja Tartus toimuvatel seanssidel ekraanile kolmteist lühitantsufilmi.

Cardi B juhib Ameerika muusikaauhindade galat

02.11.21 SÜNDMUSED ... Ameerika räppar Cardi B võõrustab tänavusi Ameerika muusikaauhindade jagamist.

Robotex Internationalil saab tutvust teha humanoidrobot Sophiaga

02.11.21 SÜNDMUSED ... 5.–7. novembrini toimub Saku suurhallis maailma suurim robootikafestival Robotex International.

Piip ja Tuut teater tähistab sünnipäeva uue lavastusega

27.10.21 SÜNDMUSED ... 4.novembril jõuab Sakala 3 saalis lavale Piip ja Tuut Teatri uuslavastus peredele "Piip ja Tuut teevees väikse suhkruga", millega väiketeater tähistab suurejooneliselt oma 11.sünnipäeva.

Kalamaja muuseum kutsub ekskursioonil arutlema merelinna tuleviku üle

21.10.21 MUUSEUMID ... Kalamaja muuseum kutsub ekskursioonile "Läki mere äärde!" arutlema merelinna säästliku arendamise üle. Ekskursioonid toimuvad pühapäeval, 31. oktoobril kell 13 ja 7. novembril kell 13.

Teatrifestivali NAKS korraldajad: lastele ei ole suunatud ainult muusikalid

20.10.21 TEATER ... 18.-23. oktoobril toimuv festival NAKS soovib jõuda kõikjale Eestimaal, et lapsed ja noored saaksid teatrit nautida. Sel aastal toimub festival veebis. Festivali eestvedajad Reeli Lonks ja Marek Demjanov rääkisid Klassikaraadio "Delta" saates teatri vajalikkusest lastele ja noortele.

Tallinnas toimub esimest korda päevafestival "Kõige hallim päev"

18.10.21 SÜNDMUSED ... 13. novembril toimub esimest korda Depoo välialal Balti Jaama Turu kõrval välifestival "Kõige hallim päev", mille eesmärgiks on omaks võtta ja tähistada Eestile omast halli ilma, tulla õue ning sõpradega head seltskonda ja muusikat nautida.

Galerii: Koolitantsu festivali lõpetas kontsert Paides

23.09.21 KOOLITANTS ... Laste ja noorte tantsuloomingu festival Koolitants jõudis lõpule Paide muusika- ja teatrimajas.

Galeriid: Koolitantsu Viljandi kontsertidel osales üle 600 tantsija

15.09.21 KOOLITANTS ... Laste ja noorte tantsuloomingu festival Koolitants 2021 jõudis Ugala teatrisse. Tantsupäevade päevajuht oli laulja Inger ning kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti Rahvusballett) ja Kadi Aare.

Galerii: 39. Tudengijazz sai lõppnoodi kontserdiga Fotografiskas

12.09.21 TUDENGIJAZZ ... 7.–11. septembrini toimus üle Eesti noorte muusikute festival Tudengijazz. Laupäeval sai festival lõppakordi kontserdiga Tallinnas Fotografiskas, kus astusid üles Karl Tammaru Trio, Neon Fir ja Gaspard Baradel Quartet.

Vikerraadio vahendab Kirjandustänava festivali arutelusid

11.09.21 KIRJANDUS ... Laupäeval, 11. septembril toimub Kadriorus Koidula tänaval viiendat korda Kirjandustänava festival, millest ei jää ilma ka Vikerraadio kuulajad. Algusega kell 12.05 jõuab otseülekandes raadioeetrisse kolm põnevat vestlust.

Galerii: Viljandi tantsunädalal toimus Koolitantsu lavastuste off-programm

10.09.21 KOOLITANTS ... Septembri alguses toimunud Viljandi tantsunädala lõpetas 5.septembril tantsulavastuste off-programm. Algselt kevadel toimuma pidanud üritus on mõeldud tantsukoolidele ja noortele tantsijatele, kel on huvi lavale tuua pikemad tantsutööd.

raadio tallinn 16

keskkonnakuu err-is

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: