X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

saatelõigud

Video: Kultuuriklubi Tempel

03.03.20 SAATELÕIGUD ... Lühikese ajaga kodumaisel muusikamaastikul oluliseks tegijaks tõusnud Kultuuriklubi Tempel sulgeb peagi uksed. Katrin Aarma võttis R2TV kaamerad kaasa, et jäädvustada see Pärnu alternatiivikute paradiis tulevaste põlvede tarbeks. Viimaseid kuid avatud oleva klubi seinte vahel saavad sõna saavad klubi juht Andres Tölp, muusika Janno Kekkonen ja ansambel Sibyl Vane'i liikmed Helena Randlaht ja Heiko Leesment.

Video: Eesti Laulu artistide välimus

03.03.20 SAATELÕIGUD ... Eesti Laulu karussell on selleks aastaks lõppenud. R2TV uurib osalenuilt nende lavavälimuse kohta. Eisi Mäeots käis külas Ziggy Wildil, Ingal, Jaanus Saagol ning Silver Laasil, et uurida, kuidas nad esinemisteks valmistuvad, mida püünel kannavad ja miks.

Video: Niiditõmbajate koolitamine

03.03.20 SAATELÕIGUD ... See õppeaasta tuli legendaarses Otsa-koolis teisiti, kuna lisaks muusika tegijatele hakati koolitama ka muusikaettevõtluse spetsialiste. Kes selle avantüüri taga on, millega uus õppekava eristub ja kuidas mõtestavad oma õpinguid need noored, kes eesti muusikamaailma uueks luua tahavad? Maarja Merivoo-Parro uuris järele.

Video: legendaarne Olev Muska

03.03.20 SAATELÕIGUD ... Olev Muskat võib pidada eesti elektroonilise etnomuusika ehk etnotroonika isaks. Et ta sündis ja kasvas ning tegutseb endiselt Austraalias, võib teda kutsuda ka estotroonika isaks. Maarja Merivoo-Parro läks Rohelisele Mandrile seniavaldamata väliseesti muusikat otsima ning sai kokku ka Sydney lähistel elava Olev Muskaga, kes jagas temaga oma koduarhiivi. Just sealt on pärit saatelõigus nähtavad haruldased kaadrid, mis avavad külma sõja aegse väliseesti noorte maailma sootuks uuest vaatenurgast. Uurimistööd ja digiteerimist toetas Haridus- ja Teadusministeeriumi Rahvuskaaslaste programm.

Video: Anna Kaneelina

04.02.20 SAATELÕIGUD ... Veel aasta tagasi ootas Anna Kaneelina esikalbum avaldamist, tänaseks on seal olev muusika leidnud tee väga paljude inimeste südameisse ja mitmed muusikaauhinnad on leidnud tee Anna Kaneelina koju. Maarja Merivoo-Parro sai Annaga kokku tema kunagises koolimajas, et uurida selle pika ja põneva teekonna kohta, mis suure eduni viis.

Video: Soome jazz Tallinnas

04.02.20 SAATELÕIGUD ... We Jazz on värske ja oluline tegija Soome jazzimaastikul. Lisaks festivalidele ja kontsertidele, on nende kontol ka plaadipood ja muusikaajakiri. Sander Varusk uuris Roope Pokki ja Ami Vuorineni käest, kuidas asi algas ja mis on järgmised plaanid.

Video: I Wear Experiment

04.02.20 SAATELÕIGUD ... Eestis on vähe ansambleid, kel regulaarselt asja ka Aasiasse. I Wear* Experiment on sel rindel tegutsenud juba aastaid. R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro uuris, mis samme sellele rajale astumiseks tarvis läks ja kuidas kulges viimane Hiina-reis.

Video: Linnahalli legendaarne stuudio

04.02.20 SAATELÕIGUD ... Ehkki Linnahall ise seisab juba pikemat aega tühjana, toimub seal niimõndagi põnevat. Klassikalise salvestustehnikaga legendaarne Linnahalli stuudio on juba aastakümneid katkestusteta tegutsenud ning avab R2TV-le oma uksed, et Jon Mikiver saaks Elmu Värgi ja Koit Saarmäe abil Eesti muusikaajaloo katakombe uudistada.

Video: Tjuun in 20

04.11.19 SAATELÕIGUD ... Qba, To-sha ja L.Eazy ühine raadiosaade ja peosari Tjuun in tähistab novembris 20. sünnipäeva.

Video: Ann Reimann

04.11.19 SAATELÕIGUD ... Mitmekülgne helivõlur Ann Reimann on endine pianist ja praegune filmihelilooja, ta teeb ka helirežiid ja kuulub eksperimentaalse muusika ansamblisse Eeter.

Video: pesumasin vinüülidele

04.11.19 SAATELÕIGUD ... Heade mõtete linnas leiutati uudne moodus vinüülplaatide puhastamiseks. Maarja Merivoo-Parro läks uudistama tehast, kus Degritteri nimelist masinat toodetakse.

Video: kunstnikud teevad bändi

04.11.19 SAATELÕIGUD ... Kunstnikud elavad maailmas, kus pole olemas valesid noote ja Eestis on mitmeid kunstnike bände ning sooloprojekte.

Video: produtsent Taavi Paomets

07.10.19 SAATELÕIGUD ... Taavi Paometsa produtsendikäpp on sees väga paljude tuntud eesti artistide loomingus. R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro läks talle stuudiosse külla ja esitas väljakutse lisaks küsimustele vastamisele ka võimalikult kiiresti üks lugu otsast lõpuni valmis treida.

Video: Rada7 viimane pidu

07.10.19 SAATELÕIGUD ... Legendaarse muusikaportaali Rada7.ee tegijad otsustasid, et Eesti melomaanide virtuaalse kodu 20. sünnipäev saab olema ühtlasi selle viimane. R2TV erireporterina annab juubelist/peiedest ülevaate Rada7 asutaja Ivo Kiviorg isiklikult.

Video: 1990. aastate MUSS

07.10.19 SAATELÕIGUD ... Eesti Rahva Muuseumis on veel viimaseid nädalaid avatud 1990. aastate Eestile pühendatud näitus "Ise tehtud Eesti". Seal saab tutvuda ka toonase põrandaaluse peomaastikuga. R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro käis Tartus, et uurida, missuguse pildi kuraator Karin Leivategija ja produtsent Külli Lupkin sellest lähedasest ja kaugest ajast koos kolleegidega maalinud on.

Video: Proovikasess

07.10.19 SAATELÕIGUD ... Ärksad noored on Telliskivi Loomelinnakus käima lükanud prooviruumi jämmide sarja ehk Proovikasessi. R2TV reporter Sander Varusk uuris ettevõtmise taga seisvatelt Kristjan Tensolt ja Hyrr Innokent Vainolalt, miks ja kuidas uus nähtus sündis.

Video: R2TV Intsikurmul

02.09.19 SAATELÕIGUD ... R2TV Intsikurmu festivalil, reporter Maarja Merivoo-parro.

Video: R2TV Hip hop festivalil

02.09.19 SAATELÕIGUD ... R2TV Eesti Hip Hop Festivalil, reporter Bert Järvet.

Video: R2TV I Land Soundil

02.09.19 SAATELÕIGUD ... R2TV I Land Soundi festivalil, reporter Maarja Merivoo-Parro.

Video: R2TV Kalana Saundil

02.09.19 SAATELÕIGUD ... R2TV Kalana Saundil, reporter Sander Varusk.

Video: Barry Adamsoni täispikk intervjuu

28.06.19 SAATELÕIGUD ... Tallinn Music Weeki ajal külastas multitalent Barry Adamson Kunstiakadeemiat paneelideks ja R2TV kasutas võimalust teha artistiga põhjalik intervjuu.

Video: Lil pidu

03.06.19 SAATELÕIGUD ... Raadio 2 on alati mänginud kodumaist hip-hoppi ja hetkel on saatekavas lausa 4 saadet, mis sellega tegelevad. Kõige uuem neist on esimest hooaega lõpetav Siim Nestori ehk Lil Slimi juhitud Lil Saade, mille fookuses vastuoluline 21. sajandi hip-hop. Aeg-ajalt väljub Lil Saade eetrist peole. Viimati läks R2TV kaasa.

Video: eesti disko, soul ja funk

03.06.19 SAATELÕIGUD ... Eesti disko pole surnud, vaid gruuvib edasi, sõpradeks soul ja funk. Selles vallas on viimasel ajal niimõndagi huvitavat ja veidrat toime pandud. R2TV uurib lähemalt!

Video: Birgitta Davidjants

03.06.19 SAATELÕIGUD ... R2TV persoonirubriigis võtab terane, tugev ja andekas Brigitta Davidjants R2TV vastu oma kodustuudios.

Video: artistid sotsiaalmeedias

03.06.19 SAATELÕIGUD ... Käegakatsutavale maailmale lisaks elame ka virtuaalses maailmas. Mida meie artistid teevad ja mida nad võiksid teha?

Video: R2TV Barry Adamson

06.05.19 SAATELÕIGUD ... Tallinn Music Weeki raames esines Tallinnas legendaarne looja Barry Adamson. R2TV reporter Sander Varusk tegi temaga eksklusiivse intervjuu!

Video: R2TV Tartu vinüülipalavik

06.05.19 SAATELÕIGUD ... Viimastel aastatel on Tartus lahvatanud tõeline vinüülipalavik. R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro läks uurima, kuidas see alguse sai.

Video: R2TV Tallinn Express 15

06.05.19 SAATELÕIGUD ... Laupäeva õhtuti Raadio 2 eetris olev saade Tallinn Express, ehk TEX tähistas oma 15. sünnipäeva. Koos Meelis Meri ja P. Julmaga TEXi vedav R2TV saatejuht Eisi Mäeots vahendab juubelipidustuste melu.

Video: R2TV YASMYN

06.05.19 SAATELÕIGUD ... Loov ja julge uue kooli hiphopi artist YASMYN võtab R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro vastu oma loomingulises buduaaris.

Video: Mart Avi lemmikpaik

01.04.19 SAATELÕIGUD ... Originaalne muusikaline mõtleja Mart Avi võtab R2TV toimetaja Maarja Merivoo-Parro vastu Tallinna lennujaamas.

Video: miksimine ja masterdamine Martin Kikasega

01.04.19 SAATELÕIGUD ... Enne kui hea lugu ametlikult välja anda, tuleb temaga teha salapäraseid toiminguid nimega miksimine ja masterdamine. Mis need on ja miks neid tarvis on? Reporter Jakob Rosin läks legendaarsesse Ö Stuudiosse Martin Kikaselt aru pärima.

Video: muusikaettevõtluse auhinnad 2019

01.04.19 SAATELÕIGUD ... Eesti muusikatööstuse hammasrattaid õlitavad kaadritagused väed. Kord aastas saavad kõige ässamad helimehed, valgustajad, managerid, plaadikujundajad ja produtsendid premeeritud Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnagalal. Reporter Bert Järvet viis R2TV kaamerad selle salapärase peo kinniste uste taha.

Video: bändisärgiaasta

01.04.19 SAATELÕIGUD ... Iga aasta augusti viimasel reedel tähistab Raadio 2 bändisärgipäeva. Tartu melomaan Joosep Konsen ei jõudnud seda aga ära oodata ja alustas 1. jaanuaril isikliku bändisärgiaastaga. Bändisärgipäeva loonud Maarja Merivoo-Parro käis imemeest oma silma ja R2TV kaameraga kaemas.

Video: bändiruumide mesitaru

04.03.19 SAATELÕIGUD ... Koht: Bändisruumide mesitaru

Video: tehnoteisipäev

04.03.19 SAATELÕIGUD ... Peosarja anatoomia: Tehnoteisipäev

Video: Erki Pärnoja, Holy Motors ja Maarja Nuut & Ruum Hollandis

04.03.19 SAATELÕIGUD ... Telomaanid: Erki Pärnoja, Holy Motors ja Maarja Nuut & Ruum Hollandis või eesti muusikud Hollandis

Video: Maria Faust

04.03.19 SAATELÕIGUD ... Persoon: Maria Faust

Video: R2TV Intsikurmul

02.09.19 SAATELÕIGUD ... R2TV Intsikurmul, reporter Maarja Merivoo-Parro.

KUULA UUESTI

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: