R2 soovitab

Video: kuulajad valisid R2 suvehitiks Villemdrillemi ja Elina Borni "niiea"

21.09.20 ... Raadio 2 korraldas tänavu esimest korda suvehiti konkurssi, et leida kuulajate abiga parim möödunud suvel ilmunud kodumaine lugu. Ülekaalukalt osutus võitjaks Elina Born ja Villemdrillemi lugu "niiea", mida artistid esitasid ka otse-eetris.

Video: Maian esitles R2 stuudios uut singlit "Papi"

18.09.20 ... Reedel ilmus Maiani uus singel "Papi", mida laulja esitles live-versioonis Raadio 2 otse-eetris.

Maian esitleb R2 otse-eetris uut singlit "Papi"

17.09.20 ... 18. septembril ilmub Maiani uus singel "Papi". Loo ilmumist tähistab laulja koos Raadio 2-ga, tuues kuulajateni uue loo live-esituses eetrisse.

Brent Pere alustab Raadio 2-s uue saatesarjaga "Röster"

06.09.20 ... Brent Pere, kes on tuntud "Vikerhommiku" ja "Bändilaager" saatejuhina, alustab 6. septembril Raadio 2-s uue saatesarjaga "Röster". Saade on eetris igal pühapäeval kell 14.05.

"R2 Keikka" toob kuulajate ette LCD Soundsystemi kontserdi

02.08.20 ... Saates "R2 Keikka" kõlab 2. augustil ansambli LCD Soundsystem 2018. aasta kontsert Sonar festivalil Barcelonas.

Kuula uuesti: Paljas Porgand ja Kristel Aaslaid alustasid naistesaatega

07.06.20 ... Laupäeval alustas Raadio 2 eetris värske suvesaade "Naistesaun", mida veavad Paljas Porgand ehk Merilin Taimre ja Kristel Aaslaid.

Kuula uuesti lugusid Onu Bella fonoteegist

06.06.20 ... Raadio 2 eetris alustas laupäeval värske suvesaade "Onu Bella fonoteek", kus Kristo Rajasaare ja Erik Morna sirvivad mõne aasta eest taevastele muusikaradadele siirdunud Onu Bella plaadiriiuleid.

Sander Varusk uurib saates "Popikroonikad" Tony Alleni pärandit

16.05.20 ... Sander Varusk jätkab saates "Popikroonikad" rännakuid popmuusika erinevates teemades, ajastutes ja žanrites. 16. mail on fookuses hiljuti meie seast lahkunud muusik Tony Allen.

Otseülekanne | Reedel selguvad Eesti hip-hopi auhinnad

13.05.20 ... Hiphop.ee on Raadio 2 saadete "Programm" ja "Linnadžungel" abil inimeste lemmikutest edetabeleid koostanud juba aastast 2001. Tänavu on võimalik lisaks raadiosaatele jälgida ka veebiülekannet R2 stuudiost, kus auhinnad otse-eetris üle antakse.

Frankie Animal avaldab virtuaalpeol nostalgiahõngulise singli ''Restless''

28.04.20 ... Peagi kaheksa-aastaseks saaval Frankie Animalil ilmub 1. mail uus suvine singel "Restless". Laulu ilmumist saab koos bändiga tähistada virtuaalsel esitluspeol.

Raadio 2 tähistab sünnipäeva virtuaalse peolauaga

27.04.20 ... Raadio 2 tähistab oma 27. sünnipäeva staariderohke virtuaalse peolaua taga reedel 1. mail kella 14-20. Peolauda on kutsutud Noep, Ithaka Maria, Genka, Liis Lemsalu, Koit Toome, Elina Born, Estoni Kohver, Ines, Karl-Erik Taukar, Sandra Vabarna, Tanel Padar ja Laura.

Raadio 2 näitab uut dokfilmi Yasmyni muusikast

31.03.20 ... Raadio 2 veebis on kolmapäeval võimalik vaadata dokfilmi artisti Yasmyni uue lühialbumi "Illusions" loomisest.

Raadio 2 mängituim laul märtsis oli Pur Muddi "Ooh Aah"

27.03.20 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud. Märtsis oli raadiojaama enimmängitud looks Pur Muddi "Ooh Aah".

Lenna loodab suvel jälle kontserte anda: värskes õhus on pisikute levimine raskem

26.03.20 ... Lenna põgenes eriolukorras laste ja elukaaslase Lauri Mäesepaga Setumaale, kus asub lauljatari maakoht. Laulja tõdes, et tegusate inimestena võeti esimese asjana ette vana lauda lammutustööd. Tagasi tööle loodab Lenna hakata suvel.

Viroloog suve suurüritustest: väga vähe on vaja, et midagi valesti läheks

25.03.20 ... Viroloog Andres Merits ütles, et koroonaviiruse levikuga seotud piirangutesse tuleb suhtuda tõsiselt, sest viirus ise ei levi, viirust levitavad inimesed. Meritsa sõnul peaks viiruse suhtes käituma ettevaatlikult ka suvel.

Koroonaviirusega nakatunud ajakirjanik: tekib küsimus, et mis saab

24.03.20 ... Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma on üks 369 inimesest, kellel on Eestis testitud koroonaviirus COVID-19. Härma rääkis oma tervisest ning tõdes, et suurimat segadust tekitab see, kaua ta koroonakarantiinis olema peab.

Tomi Rahula teatas Ukule Eurovisiooni ärajäämisest: ta võttis uudise vastu naeratavalt

21.03.20 ... Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula oli see, kes teatas Uku Suvistele, et Eurovisioon jääb tänavu ära ning Suviste Eestit esindama ei pääse. Rahula sõnul võttis Uku uudise rahulikult vastu.

Franz Malmsten "Sipsikust": lapsed nutsid küll, aga liigutusest

20.02.20 ... Franz Malmsten ütles, et käis oma venna Hugoga kolmapäeva õhtul "Sipsiku" esilinastusel ning talle jäi mulje, et lapsed nutsid liigutusest, mitte õudusest.

R2 küsitlus: Kes peaks võitma Eesti Laulu?

18.02.20 ... Raadio 2 korraldas küsitluse, et saada teada rahva lemmikartist tänavusel Eesti Laulul. 29. veebruaril toimuvas finaalis astub võistlustulle 12 võistlejat.

Lenna ja Andres Kõpper ennustavad: Jaagup Tuisk paneb Eesti Laulu kinni

15.02.20 ... Eesti Laulu teise poolfinaali žüriiliikmed Lenna ja Andres Kõpper analüüsisid Eesti Laulu teise poolfinaali võistlejaid ning ennustasid võimalikke edasipääsejaid.

Ines eurolavale tagasi ei igatse: see asi on tehtud

13.02.20 ... Eestit aastate eest Eurovisioonil esindanud Eda-Ines Etti ja Mari-Leen Kaselaan tunnistasid, et nemad tagasi Eurovisiooile ei igatse.

Test | Milline ERR-i raadiojaam sobib just sulle?

12.02.20 ... 13. veebruaril on rahvusvaheline raadiopäev. Eesti Rahvusringhäälingu raadiokanalid ja Raadioteater panid sel puhul kokku lõbusa mängu, kus selgub, millist raadiojaama peaksid kuulama.

Live-video: Renate "Videomäng"

05.02.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas, legendaarses Eesti Raadio 1. stuudios oma võistluslugusid.

Live-video: Inger "Only Dream"

03.02.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas, legendaarses Eesti Raadio 1. stuudios oma võistluslugusid.

Koerajuht politseikoera edust kurjategija tabamisel: õnneks on see harv juhus

31.01.20 ... Politseikoer Sharky pidas nädalavahetusel Ämara alevikus kinni kurjategija. Politsei- ja piirivalveameti vanemkoerajuht Erkki AIvola selgitas, et Sharky suutis kahtlustatava jälje üles võtta ning politseinikud kurjategijani juhatada.

Live-video: Revals "Kirjutan romaani"

28.01.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas oma võistluslugusid.

Live-video: Kruuv "Leelo"

27.01.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas oma võistluslugusid.

Anna Kaneelina neljast muusikaauhinnast: ühtegi kaotajat ei ole

27.01.20 ... Anna Kaneelina ehk Anna Pärnoja pälvis muusikaauhindade galal oma debüütalbumi "Anna Kaneelina" eest neli auhinda. Muusiku sõnul on jaoks suurim võit, et tema muusika elab tänu tunnustusele uut elu.

Live-video: Traffic "Üks kord veel"

27.01.20 ... Eesti Laulu poolfinalistid esitavad kahe nädala jooksul igal tööpäeval ERR-i uudistemajas oma võistluslugusid.

Raadio 2 valis möödunud kümnendi parimaks Eesti looks Vaiko Epliku "Soorebased"

24.01.20 ... Raadio 2 vaatas tagasi möödunud kümnendile ning valis välja parima Eesti lood 2010. kuni 2019. aastani. Esikohale jõudis Vaiko Epliku "Soorebased", teisele kohale jäi Epp Kõiv "Linn on minu", kolmanda koha saavutas Lenna "Rapunzel".

Raadio 2 avaldab erisaates möödunud kümnendi parimad Eesti lood

24.01.20 ... Raadio 2 eetris alustab 24. jaanuaril kell 12.00 erisaade "Kümnendate kümnend", kus Bert Järvet mängib ette möödunud kümnendi 25 parimat Eesti muusikapala.

Antarktikas rännanud eestlase ekstreemne retk möödus raadiot kuulates: tänan Helgi Erilaidu

23.01.20 ... Esimese eestlasena Antarktikas pea tuhat kilomeetrit läbinud Tanel Tuuleveski avaldas, et elas ekstreemse matka üle tänu Vikerraadio ja Raadio 2 podcast'idele.

Pandre Genka kriitikast: tagantjärele vehkimine jäägu nende südamele, kes seda teevad

20.01.20 ... Eesti fonogrammitootjate ühingu juhatuse liige Danel Pandre kommenteeris Eesti muusikaauhindade ümber tekkinud skandaale ning tõdes, et tagantjärele kätega vehkimisest pole suurt tulu.

Liis Lemsalu "Kehakeele" sünnist: arvasin, et mänedžer on lolliks läinud

17.01.20 ... Liis Lemsalu pälvis aasta lõpus Raadio 2 aastahiti looga "Kehakeel". Lemsalu tõdes, et kui tema mänedžer Sandra Sersant loo soomekeelse originaalversiooni esmalt talle saatis, tundus, et Sersant on peast lolliks läinud.

Toomas Kirss: ära on tüüdanud Eesti kultuuriringkondade vingumine, et raha pole

16.01.20 ... Režissöör ja produtsent Toomas Kirss ütles, et Eesti filmi- ja kultuurimaastikul pole probleem rahas, vaid ideede puuduses.

Rita Ray neljast muusikaauhinna nominatsioonist: tantsisin päris pikalt

15.01.20 ... Eesti muusikaauhindadel on neljas kategoorias esindatud soul-laulja Rita Ray ehk Kristi Raias. Laulja tõdes, et uudis neljast nominatsioonist oli midagi ootamatut.

Andrus Raudsalu: ma ei näe soovi ega tahtmist Kanal 2 maha müüa või kinni panna

14.01.20 ... Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu analüüsis Postimehe ja samasse gruppi kuuluva telekanali Kanal 2 hetkesituatsiooni, tõdedes, et televaatajate suur langus ei tähenda kanali kinnipanemist.

Eesti Laulu viljakaim produtsent: võtsin riski ja proovisin, kas mul on annet

13.01.20 ... Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann esitas Eesti Laulu konkursile neli võistluslaulu ja pääses kõigiga poolfinaali. Reismann on küll õppinud ärindust, kuid pühendub praegu täiskohaga muusikale.

Toomas Luhats: ERR-i voogedastusplatvorm avatakse kevadel

08.01.20 ... Hankejuht Toomas Luhats tutvustas ERR-i voogedastuskeskkonda, mis peaks tarbijatele kättesaadavaks muutuma juba tänavu kevadel.

Zooloog: aasta loom nahkhiir on supervõimetega

07.01.20 ... Zooloog Lennart Lennuk käis R2 hommikuprogrammis tutvustamas 2020. aasta loomaks kuulutatud nahkhiirt, kel on tema sõnul lausa supervõimed: tegemist on ainsa imetajaga, kes oskab lennata. Ühe ööga võib ta läbida 200 kilomeetrit ning süüa seejuures ära 300 sääske.

Liis Lemsalu: R2 aastahiti tiitel oli mulle šokk

31.12.19 ... Raadio 2 aastahiti võitnud Liis Lemsalu ütles, et loo "Kehakeel" võitjaks kuulutamine oli talle šokk.

R2 aastahitt 2019 on Liis Lemsalu "Kehakeel"

30.12.19 ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt 2019 avalikustas täna lõppeva aasta menukaimad lood. Kodumaise lugude arvestuses võidutses Liis Lemsalu "Kehakeel", välismaistest lugudest hääletati esimeseks Billie Eilishi hitt "Bad Guy".

R2 saade "Bashment FM" jõudis Jamaicale baari nimega Bashment

27.12.19 ... Raadio 2-s sooje Jamaica rütme vahendanud saade "Bashment FM" on nüüd kanda kinnitanud ka tõelisel Jamaical, kui saatejuht Tarrvi Laamann avas saarel samanimelise baari.

NOEP esines Itaalia televisioonis seal ülimenuka singliga "Fk this up"

17.12.19 ... Andres Kõpper ehk NOEP esines hiljuti Itaalia televisioonis, sest muusiku singlit "Fk this up" saadab seal erakordne edu.

Maarja Merivoo-Parro kutsuti esimese eestlasena Läti muusikaauhindade žüriisse

17.12.19 ... Läti jagab uue aasta alguses traditsioonilisi Kuldmikrofoni auhindu. Esmakordselt on naabrite muusika-aastat hindamas ka eestlane.

Esitajate liidu juht DJ-de kontrollimisest: sellest ei piisa, et diskoril on muusika olemas

16.12.19 ... Eesti esitajate liidu tegevjuht Urmas Ambur ütles, et jõulupidude ja firmaürituste valguses on oluline meeles pidada, et kui sellistel üritustel mängitakse kellegi teise loodud muusikat, tuleb selle kasutamise eest ka maksta.

Gameboy Tetris hitist "Für Oksana": kahtlesin päris kaua, aga vaata, kuidas ma eksisin

16.12.19 ... 5Miinuse liige Gameboy Tetris avaldas suve lõpus Nubluga singli "Für Oksana". Räppar tunnistas, et lugu sai alguse juba mõnda aega tagasi ning temal puudus singli edusse usk.

Galerii: Sveta baaris toimus Raadio 2 bändisärgilaat

07.12.19 ... 7. detsembril toimus taas Raadio 2 bändisärgilaat, mis seekord kolis Telliskivi linnakus asuvasse Sveta baari.

Victor Crone veedab jõulud Eestis: jõuluõhtul lähen ilmselt restorani

05.12.19 ... Eesti Laul 2019 võitja Victor Crone on terve detsembrikuu Eestis, et Saara Piusi ja Stig Rästaga üle Eesti jõulukontserte anda.

Sander Rebane: teatrid otsivad repertuaaris tasakaalu "Rannamaja" ja "Pealtnägija" vahel

03.12.19 ... Saatejuht ja Endla teatri näitleja Sander Rebane tunnistas, et repertuaariteatrid seisavad tihti valiku ees, kas ja kui palju huumorit teha, et publikut saali meelitada.

muusikapäev

Noodid

uus sari

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: