R2 soovitab

Saara Aalto ERR-ile: ma tahan olla rahvusvaheline artist

17.04.18 ... Soome eurolaulja ja üks kuulsamaid artiste Saara Aalto suur võistlustel käija. Soomes on ta üritanud Eurovisioonile pääseda mitu korda ja on alati jäänud teiseks.

TMW kontserdivideo: Eik

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

TMW kontserdivideo: Rainer Ild

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

TMW kontserdivideo: Frankie Animal

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

TMW kontserdivideo: The Magnettes

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

TMW kontserdivideo: Little Destroyer

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

TMW kontserdivideo: Lepatriinu

08.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki artistid kontserte andma.

R2 tõi TMW kontserdid Von Krahli lavale

05.04.18 ... Reede õhtul võttis Raadio 2 taas Von Krahli lavad enda kureerida ning tõi maailma parimad Tallinn Music Weeki (TMW) artistid kontserte andma. Melu ja muusika kandus otsesaate kaudu nii raadioeetrisse kui ülemise saali kontserdid otsepildis ka ERR Menu lehele.

Eik: ma ei tunne seda muusikut ära, kes ma olin neli aastat tagasi

06.04.18 ... 17-aastane luuletaja, arthop-artist ning produtsent Eik tõusis meediapilti umbes kolm aastat tagasi, kui meisterdas vaid 14-aastaselt ühiskonnakriitilisi laule ja muusikavideoid. Nüüd on artist juba mitmendat korda Tallinn Music Weekil.

Steps To Synapse tõi bändi suurima unimütsi päevavalgele

05.04.18 ... Ansambel Steps To Synapse tõi päevavalgele, milline on bändi kõige tulihingelisem magaja.

Selgusid Eesti muusikaettevõtluse parimad, aasta raadiojaam on Raadio 2

04.04.18 ... 3. aprillil kuulutati välja Eesti muusikaettevõtluse auhinnad 2018 võitjad. Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt korraldatud auhinnagalal tunnustati 16 kategoorias parimaid Eesti muusikavaldkonnas tegutsevaid isikuid nende eelmise aasta tööde ja saavutuste eest.

Rainer Ild pärast Noortebändi võitu: juuksed on pikemaks kasvanud

03.04.18 ... Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild esineb reedel Tallinn Music Weekil. Enne kontserti käis ta Raadio 2 eetris live-kontserti andmas.

Keskkooliõpilane Maian: viis vaheaega on ennast õigustanud

03.04.18 ... 11. klassis käiv Maian Lomp esineb Tallinn Music Weeki kavas reedel klubis Hollywood. Lauljatar, kes on alles kooliealine, pidi ka Raadio 2 live etteaste tõttu koolist poppi tegema.

R2 toob NOËP-i kontserdi Kultuurikatlast tasuta koju kätte

27.03.18 ... Raadio 2 teeb eksklusiivse otseülekande NOËP-i ja ÜENSO suurelt peolt 31. märtsi õhtul.

Anu Saagim: ilma kleidita oleks Elina eurolaval puine

13.03.18 ... Ajakirjanik ja seltskonnategelane Anu Saagim Saagim leiab, et kuigi Elina Nechayeva seelikuefekti on mitmeid kordi varem kasutatud, on see siiski ainuõige valik Eurovisioonile.

Rasmus Rändvee õhukesel jääl: tundsin, kuidas keha hakkab end välja lülitama

12.03.18 ... Rasmus Rändvee avaldas möödunud nädalal video loole "Falling In Love With You", mis filmiti veebruari keskel Saaremaal. Rändvee tõdes, et video filmimine Sõrve sääres polnud võttegrupile lihtne ülesanne, sest tuulekülma näitas lausa 15 kraadi.

Kuula eesti keeles, millest laulab Elina Nechayeva euroloos "La Forza"

12.03.18 ... Kas teadsid, millest räägib Elina Nechayeva itaaliakeelne eurolaul "La Forza"? Raadio 2 saade "Vabakava" tõlkis loo eesti keelde.

ERR.ee video: Suur erisaade Eesti Laulu finaalist

05.03.18 ... 3. märtsil selgus Tallinnas Saku Suurhallis suurejoonelise finaalkontserdi käigus Eesti Laul 2018 võitja. Elina Nechayeva ja "La Forza" sõidavad maikuus meid esindama Portugali Eurovisioonile.

Paljastatud! Elina Nechayeva seisis finaalis voolikurullil

05.03.18 ... Elina Nechayeva võlus Eesti Laulul fänne oma võimsa häälega, aga ka erilise lavashowga. Lauljatar paljastas nüüd, et pika seeliku efekt saavutati tänu voolikurullile, millel ta kogu etteaste ajal seisis.

Trad.Attack! läheb kevadel puhkusele

28.02.18 ... Eestis tuuritav Trad.Attack! avaldas, et plaanib kevadeks väikest puhkust, et siis sügisel uue hooga edasi minna.

Parim hip-hop laul on "Kiki Miki", aasta artist 5MIINUST

19.02.18 ... Raadio 2 saated "Programm" ja "Linnadžungel" ning veebileht hiphop.ee kuulutasid välja aasta parimad hip-hopi valdkonnas. Hääletus toimus juba 17. korda ning sel aastal andsid oma hääle rekordilised 3800 inimest. 

Heida pilk peale: Eesti hip-hop auhindade nominendid on avalikud

16.02.18 ... Raadio 2 saadete "Programm" ja "Linnadžungel" ning veebilehe hiphop.ee koostöös läbiviidud hip-hop hääletus on lõppenud ning on selgunud nominendid üheksas kategoorias.

Evestus kiitis briti tänavamuusiku kaverit tema loost: see on jumala äge

15.02.18 ... Eesti Laulu teises poolfinaalis osalev Evestus on võistleja, kelle võistlusloost "Welcome To My World" on briti tänavamuusik Danny McEvoy kaveri teinud. Lugu kõlab McEvoy esituses kitarril.

Karl-Kristjan kümme aastat nooremast lavapartnerist: tema õpetab pigem mind

15.02.18 ... Eesti Laulu teises poolfinaalis võistlevad Karl-Kristjan ja Karl Killing ühise looga "Young". Kuigi muusikute vanusevahe on kümme aastat, tunnistas juba kogenud muusik Karl-Kristjan, et noor Karl õpetab pigem teda. 

Rolf Roosalu: minu lugu on väga backipõhine

14.02.18 ... Rolf Roosalu osaleb tänavusel Eesti Laulul looga "Show A Little Love", kus on praegu lausa kuus taustalauljat. Koor Rolfiga on laval sõbrad Kaido Põldma, Dagmar Oja, Nele-Liis Vaiksoo, Marvi Vallaste, Kaire Vilgats ja Karl Kanter.

Frankie Animali vene keele oskus pandi proovile

14.02.18 ... Ansambel Frankie Animal avaldas sõbrapäeva puhul muusikavideo Eesti Laulu võistlusloole "(Can't Keep Calling) Misty". Enne seda proovis aga Raadio 2 järele, kui andekad on bändiliikmed vene keeles.

Järeldus I poolfinaalist: Metsakutsu väldib Eesti Laulul sõrmedega vehkimist

13.02.18 ... Metsakutsu ehk Rainer Olbri kinnitas, et jälgis Eesti Laulu esimest poolfinaali ja pani laupäevaseks võistluseks nii mõndagi kõrva taha.

Girls In Pearls: meil on laval kõik võrdselt jaotatud

13.02.18 ... Girls In Pearls lauljatarid, kaksikud Vivi Maar ja Viveli Maar tunnistasid, et nende duetis pole esi- ja taustalauljat.

Sibyl Vane: Eesti Laul on suhteliselt kompleksivaba

06.02.18 ... Rokkmuusikat viljeleva Sibyl Vane'i muusik Heiko Leesment rääkis, et tema Rootsist pärit tuttav oli bändi pääsemise üle Eesti Laulule tõeliselt üllatunud, sest teiste riikide Eurovisiooni eelvoorudes võistleb peamiselt europopp.

Elina Nechayeva: konstruktiivne kriitika mulle meeldib

06.02.18 ... Elina Nechayeva tunnistas, et ooperifanaatikud pole tema Eesti Laulu võistluslaulu "La Forza" kritiseerinud, hoolimata sellest, et loos on põimitud klassikaline muusika elektroonilisega.

ERR.ee video | Frankie Animal õppis huultelt lugema

05.02.18 ... Ansambli Frankie Animal liikmed asusid ERR Menu ja R2 otse-eetris õppima huultelt lugemist - kitarrist Jonas Kaarnametsale pandi pähe klapid, kust kõlas metal, et ta ei kuuleks väliseid helisid, ning Marie Vaigla hakkas sõnu ette lugema.

ERR.ee video | Vivi ja Viveli Maar õppisid eurovõidu eest Euroopat tänama

05.02.18 ... Girls In Pearls liikmed Vivi ja Viveli Maar mängisid enne Eesti Laulu poolfinaali läbi stsenaariumi, kus nad on äsja võitnud Eurovisiooni lauluvõistluse ja tänavad Europpa riike nende emakeeles.

ERR.ee video | Ivo Linna kurjustas laulva proviisori Indrek Ventmanniga

05.02.18 ... Eesti Lauljate ametiühingu esimees Ivo Linna kurjustas proviisor Indrek Ventmanniga, kes sel aastal taas Eesti Laulu poolfinaali jõudis, et too niigi tihedale tööpõllule ronib.

ERR.ee video | Karl Killing suudab korraga laulda ja palli põrgatada

05.02.18 ... Noor muusik Karl Killing tõestas, et on talendikas muusik ja korvpallur ning võib neid oskusi rakendada ka korraga.

ERR.ee video | Turvatöötaja Nika kompis läbi R2 saatejuhi

05.02.18 ... Eesti Laulu poolfinalist ja Tallinna lennujaama turvatöötaja Nika sai Raadio 2 ja ERR Menu erisaates veidra ülesande otsida läbi saatejuht Jon Mikiver.

ERR.ee video | Metsakutsu lavale tossu ja kaarditrikki ei luba

05.02.18 ... Eesti Laulu poolfinalist Metsakutsu astub teises poolfinaalis lavale võistluslooga "Koplifornia". Räppar tunnistas, et jääb oma etteastele kindlaks ja Eurovisioonile sõitmise korral kullavihma lavale ei tooks.

ERR.ee video | Marju Länik sooritas Marju Läniku viktoriini

05.02.18 ... Eesti Laulu poolfinalist Marju Länik pani end proovile R2 ja ERR Menu erisaate viktoriinis.

ERR.ee video | Evestus vahetas Koidu välja, "Verona" sai hard-rock kuue

05.02.18 ... Eesti Laulu teises poolfinaalis üles astuv Evestus kandis Raadio 2 ja ERR Menu erisaates ette hard-rock versiooni Laura ja Koidu eelmise aasta võiduloost "Verona".

ERR.ee video | Rolf Roosalu ei suutnud R2-le kõlli lauldes raadio Elmarit unustada

05.02.18 ... Eesti Laulu poolfinaalide salvestuste ajal said mõned artistid ERR Menu ja R2 ühises otsesaates ülesandeks salvestada ette valmistamata Raadio 2-le uus reklaamkõll.

Eesti Laulu poolfinaalide lood said salve

30.01.18 ... 2. ja 4. veebruaril salvestati Eesti Laulu poolfinaalis kõlavad lood. Milline melu käis sel ajal telemaja koridorides ja mida poolfinalistid ise kõigest arvavad, seda nägi ERR Menu otseülekandes.

ERR.ee video | Aden Ray püüdis mõistata tuntud lugusid ümina põhjal

04.02.18 ... Eesti Laulu poolfinalist Aden Ray sattus lugude salvestusel kimbatusse, kui ERR Menu ja R2 otseülekandes paluti tal mõistata lugusid saatejuhtide ümina peale.

ERR.ee video: Desiree proovis Eesti Laulu salvestusel anda intervjuud Šoti aktsendiga

04.02.18 ... Eesti Laulu I poolfinaali salvestusel panid ERR Menu ja R2 otsesaates Jon Mikiver ja Mihkel Ulk lauljanna Desiree ootamatusse olukorda, paludes tal anda intervjuud Šoti aktsendiga.

ERR.ee video | Kuula, kuidas kõlab "La Forza" trummi ja bassi kastmes

04.02.18 ... Elina Nechayeva esitas Eesti Laulu I poolfinaali lugude salvestusel R2 ja ERR Menu otse-eetris oma võistluslugu "La Forza" hoopis teistsuguses võtmes.

ERR.ee video | Eesti Laulu salvestusel selgus, et Miljardid on rahaprojekt

04.02.18 ... Marten Kuningas ja Raul Ojamaa bändist Miljardid püüdsid Eesti Laulu I poolfinaali lugude salvestamisel ERR Menu ja R2 otsesaates paika panna, millised on päris- ja millised pseudoprobleemid ning andsid saatejuhtidele voli end rahaprojektiks nimetada.

ERR.ee video | Sibyl Vane õpetas Eesti Laulu salvestusel läti keelt

04.02.18 ... Läti plaadifirma alla kuuluv Sibyl Vane õpetas ERR Menu ja R2 otse-eetris Eesti Laulu I poolfinaali lugude salvestamisel läti keelt.

ERR.ee video | Tiiu, Okym ja Semy tegid R2-le uue reklaamklipi

04.02.18 ... Eesti Laulu I poolfinaali lugude salvestamisel tuli räppar Tiiul koos Okymi ja Semyga R2 ja ERR Menu otsesaates teha üllatuslikult üks väike reklaamklipp ehk kõll.

ERR.ee video | Etnopatsy esitas võistluslugu kolm kommi põses

04.02.18 ... Etnopatsy laulja Elis Loik esitas oma võistluspala "Külm" Jamaicalt pärit komme suus hoides.

ERR.ee video | Iiris pidi Eesti Laulu salvestusel üllatusena eesti keeles laulma

03.02.18 ... Eesti Laulu I poolfinaali salvestusel osalesid ka Iiris ja Agoh võistluspalaga "Drop That Boogie".

ERR.ee video | Vajé Eesti Laulu salvestusel: lugu räägib bändimehe eksist

03.02.18 ... Vajé muusikud Stefan Airapetjan ja Hans Noormets laulavad Eesti Laulu poolfinaalis ühe bändimehe ekstüdrukust Laurast.

ERR.ee video | Stig Rästa Eesti Laulu salvestuselt: üllatavalt ruttu läks

03.02.18 ... Muusik Stig Rästa on sel aastal taas Eesti Laulu konkursil, kus võistleb palaga "Home".
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: