R2 soovitab

Galerii: Sveta baaris toimus Raadio 2 bändisärgilaat

07.12.19 ... 7. detsembril toimus taas Raadio 2 bändisärgilaat, mis seekord kolis Telliskivi linnakus asuvasse Sveta baari.

Victor Crone veedab jõulud Eestis: jõuluõhtul lähen ilmselt restorani

05.12.19 ... Eesti Laul 2019 võitja Victor Crone on terve detsembrikuu Eestis, et Saara Piusi ja Stig Rästaga üle Eesti jõulukontserte anda.

Sander Rebane: teatrid otsivad repertuaaris tasakaalu "Rannamaja" ja "Pealtnägija" vahel

03.12.19 ... Saatejuht ja Endla teatri näitleja Sander Rebane tunnistas, et repertuaariteatrid seisavad tihti valiku ees, kas ja kui palju huumorit teha, et publikut saali meelitada.

"R2 Keikka" toob eetrisse Coldplay

01.12.19 ... Möödunud reedel ilmus maailma ühel suurimal bändil, Coldplayl kauaoodatud LP "Everyday Life". Raadio 2 toob "R2 Keikkal" Coldplay kontserdi kuulajateni.

Video: Clicherik & Mäx andsid ERR-is minikontserdi

29.11.19 ... Räpiduo Clicherik & Mäx andis neljapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Video: Elina Born andis ERR-is minikontserdi

28.11.19 ... Elina Born andis kolmapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Video: Liis Lemsalu andis ERR-is väikese live-kontserdi

27.11.19 ... Liis Lemsalu andis teisipäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Raadio 2 avas Aastahitt 2019 hääletuse

25.11.19 ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 27. detsembrini saavad kõik leheküljel aastahitt.ee hääletada oma selle aasta lemmiklugude poolt.

Televisiooni liikunud Taavi Libe: ma alles õpin, kaameratega harjumine on keeruline olnud

13.11.19 ... Endine "Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe ütles, et televisiooni kolimist ta ei kahetse, kuigi raadioeetrist tele-eetrisse kolimine on nõudnud harjumist.

YASMYN, Estoner ja Mart Avi esinevad Euroopa olulisimal esitlusfestivalil

12.11.19 ... YASMYN, Estoner ja Mart Avi esinevad aasta alguses Euroopa olulisimal esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag.

Galerii: Noortebändi finalistid salvestasid R2 abiga oma loomingut

07.11.19 ... Noortebänd 2019 viis finalisti salvestasid vana raadiomaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu.

Inger uuesti Eesti Laulul osalemist ei välista: mul on sahtlis üle 30 loo

05.11.19 ... Ingeril ilmus novembri alguses sügisene singel "Beautiful Day", kuid seda, kas ta saadab mõne loo ka Eesti Laulu konkursile, on veel lahtine.

Reket: arvan, et ei tee nii tugevat albumit enam kunagi kui oli "Rahu"

04.11.19 ... Reketil ilmus stuudioalbum "Kulutuli", mis on tal juba järjekorras viies. Reketi sõnul mõistis ta, et eelmine stuudioalbum "Rahu" jääb ilmselt tema parimaks, kuid see ei tähenda, et ta ei peaks uut muusikat kirjutama.

R2 kutsub Sveta baari bändisärgilaadale

01.11.19 ... Raadio 2 korraldab taas bändisärgilaata ning suure huvi tõttu kolitakse laat raadiomajast Telliskivi linnaossa Sveta baari.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Triin Niinemets: minu iidoliteks on elujaatavad ja arukad inimesed

01.11.19 ... Jätkame Raadio 2 õhtuse vööndi saatejuhtide tutvustamist. 19. oktoobril läks eetrisse esimene saate "Triinemets" osa, mille saatejuhiks on Triin Niinemets. R2 õhtuse vööndi ankeedi vahendusel saab temaga lähemalt tuttavaks.

Kohut käiv koomik Märt Koik: oleme Varroga tegelikult väga sarnased

31.10.19 ... Täna peaks selguma kohtus, kas Eesti Rahvusringhäälingu satiirisaade "Ongi Koik" on solvanud sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhti Varro Vooglaidu, kes nõuab kohtu kaudu moraalse kahju hüvitamist 5000 euroga. Saatejuht ja koomik Märt Koik tunnistas, et tunneb Vooglaius mõnes mõttes iseenda ära.

Arvustus. Dead Furiese nugaterav sirgjoonerock

25.10.19 ... R2 nädala plaatDead Furies"Stay Gold" (Dragstrip Riot Records)

Kristjan Kasearu esimesest filmirollist: olin väga süütu selle koha pealt

16.10.19 ... Muusik ja näitleja Kristjan Kasearu on uue Eesti õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" üks peaosalistest, kuid tunnistas, et näitlemine tuleb tal pigem intuitsioonist kui teadmistest.

R2 õhtuse vööndi ankeet | "Dubshack" näitab, et dubstep on rohkem kui ainult Skrillex

12.10.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Enda saatest ja muusikalistest eelistustest rääkisid saate "Dubshack" poisid Bisweed, Pats ja Slin.

Niinemets aitab Eesti Laulu vahetekste luua: need peavad olema suupärased ja minulikud

09.10.19 ... Eesti Laul 2020 saatejuht on Karl-Erik Taukari kõrval näitleja Tõnis Niinemets. Niinemets ütles, et ei tunne ennast saatejuhina veel kuigi kogenenuna ning soovib kindlasti kaasa lüüa oma tekstide kirjutamisel.

Arvustus. Vaheldusrikas Robert Lõvi

09.10.19 ... R2 nädala plaatRobert Lõvi"Ainult udu" (Royal Records)

Johannes Tralla retke ekstreemseimast hõrgutisest: säriseval pannil toodi hall ollus

07.10.19 ... Reedel alustas ETV eetris Johannes Tralla rännak mööda Euroopat. Saates "Johannese lähetamine" sõidab Tralla mootorrattaga läbi 12 riigi ning tutvub kohaliku eluolu ning kultuuriga, seejuures ei jää maitsmata ka kohalikud hõrgutised.

"R2 Keikka" toob kuulajateni Iisraeli ansambli Red Axes

06.10.19 ... Saatesarja "R2 Keikka" raames kõlab 6. oktoobril kell 18 Raadio 2 eetris Iisraeli eletroonilise muusika ansambli Red Axes kontsert.

R2 õhtuse vööndi ankeet | DJ Punch: füüsilises plaadis on midagi erilist ja isiklikku

04.10.19 ... Sügishooajal alustasid Raadio 2 õhtuses vööndis mitmed uued saated. Avaldame Menus kõigi saatejuhtidega intervjuud, sel korral vastas küsimustele "Electro Boogie" saatejuht DJ Punch.

Mikk Mägi: Vanamees on nii haige asi, et ta võib päris kihvt olla välismaal

27.09.19 ... Raadio 2 nädala tegijad ja "Vanamehe Filmi" loojad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa rääkisid, et nende uutest projektidest on veel vara rääkida, sest praegu pühendutakse veel täie hooga Vanamehele.

Mihkel Kärmas Estoniale sukeldumisest: kaldun sinnapoole, et minna alla

26.09.19 ... Estonia katastroofi pikalt uurinud ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Einar Ellermaa võtsid põhjalikult lahti laevahuku ümber käivad vandenõuteooriad ning jõudsid ühiselt järeldusele, et Estonia vraki juurde peaks tegema uue sukeldumise.

Räägi kaasa: parimad pärimusmuusikud selguvad taas rahvahääletusel

24.09.19 ... Eesti pärimusmuusika keskus jagab koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 4. oktoobril Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol etnokulpe, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Maarja Merivoo-Parro: Rögaraadio

23.09.19 ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Seekordses kommentaariumis uurib Merivoo-Parro ravimatut köha ja Ameerika kangeid ravimeid.

Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt

20.09.19 ... Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Kaspar Viilup: üha harvemini satub füüsilisi plaate näpu vahele

20.09.19 ... Jätkame sügisel R2 õhtuse vööndi uute saatejuhtide tutvustamist. Esimesena on puldis Kaspar Viilup saatega "Garaaž", mille avasaade on Raadio 2 eetris 28. septembril kell 21.00.

Narvas algab muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva

19.09.19 ... Neljapäeval, 19. septembril algab Eesti idapoolseimas linnas Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

Daniel Levi koostööst Sander Möldriga: käisin tema ukse taga kraapimas

16.09.19 ... Daniel Levi ja Sander Mölder avaldasid koostöös kaks uut singlit "High Roads" ja "Hazelnut". Levi meenutas, et tema oli see, kes Sandri ukse taha kraapima läks.

Kalmet kritiseeris meediat: uue filmi asemel saavad lugejad teada, et sul pole naist ega lapsi

11.09.19 ... Näitleja Henrik Kalmet sarjas Eesti meediaväljaandeid, öeldes, et intervjueeritavana on ta tihti olukorras, kus talle sõnu suhu pannakse või ainult valitud teemasid puudutatakse.

Urmas E. Liiv Estonia hukust: üks ellujäänutest pole siiani suutnud "Titanicut" vaadata

10.09.19 ... Urmas E. Liiv tõi sügishooajal TV3 eetrisse dokumentaalse telesaate "Ma pääsesin Estonia katastroofist", kus õnnetusest pääsenud inimesed oma mälestusi jagavad. Liiv tõdes, et saate ettevalmistamisel tõstatusid ikka need samad vanad küsimused, mis katastroofi ümber keerlevad.

"Üle parda" moslem: keeruline on istuda koos inimesega, kes eitab holokausti

10.09.19 ... "Üle parda" osaline Steven Vihalemm, vaatajatele tuttav kui #moslem ütles, et sarjas läheb osaliste vahel tuliseks, sest tal oli raske leppida nii mõnegi äärmusliku vaatega.

Uues Eesti filmis kõlab legendaarse Wu-Tang Clani produtsendi looming

09.09.19 ... Reedel kinodesse jõudvas uues Eesti filmis "Ükssarvik" kõlab legendaarse hip-hop koosseisu Wu-Tang Clan produtsendi looming Eesti artisti esituses.

R2 nädala tegija Kerttu Parmas: poliitikud tegelevad mingisuguste pseudoprobleemidega

06.09.19 ... Raadio 2 valis nädala tegijaks 12. klassi õpilase Kerttu Parmase, kes kogus kuulsust oma julge väljaütlemisega Delfi TV-s.

Video: bändisärgipäevast võtsid osa sajad inimesed

05.09.19 ... Raadio 2 eestvedamisel toimus 30. augustil taas bändisärgipäev, mil kutsuti kõiki inimesi kandma enda lemmikansamblite või -muusikute teemalisi särke. Sotsiaalmeedia vahendusel vastasid üleskutsele sajad inimesed, kellest on koostatud videona ka väike kollaaž.

Raadio 2 õhtune vöönd tuleb sügishooajal reggae ja Briti tantsumuusikaga

04.09.19 ... Sügishooajast alustavad Raadio 2 õhtuses vööndis mitmed uued saated, mis avavad öiste muusikažanride põnevaid nurgataguseid.

"R2 Keikka" toob kuulajate ette Oasise 25 aasta taguse kontserdi

31.08.19 ... Saatesarjas "R2 Keikka" kõlab 31. augustil bändi Oasis 25 aastat tagasi toimunud kontsert Rootsis. 1994. aasta kontserdil esitles ansambel oma debüütalbumit "Definitely Maybe", mis ilmus paar nädalat pärast esinemist.

Liisi Voolaiu suvelõpusoovitus: saadan kõiki soojalt loodusesse hingama

31.08.19 ... Raadio 2 suvine saatesari "Kuumalaine" lõpetas hooaja peosarja Ilus Hetk eestvedaja Liisi Voolaiuga, kes jagas kuulajatega oma lemmiklugusid viimasest ajast. Lühikeses intervjuus selgitas ta ka lähemalt, kuidas täpsemalt lood valis ning mida sel suvel põnevat ette võttis.

Raadio 2 sügishooaeg toob nii uusi tegijaid kui ka vanu tuttavaid värskete saadetega

31.08.19 ... Raadio 2 lükkab septembri käima uuenenud kavaga, kuhu jagub uudiseid Tartust ja Torontost, huumorit ja absurdi, teadust ja poliitikat, aga muidugi ka kõige värskemat muusikat.

Raadio 2 kutsub reedel bändisärki kandma

28.08.19 ... Raadio 2 tähistab reedel taas bändisärgipäeva ja kutsub kõiki inimesi üleskutsega liituma ning kandma sel päeval oma lemmikartisti särki.

Maarja Merivoo-Parro: "R2TV" eesmärk pole olla autorisaade, vaid kaasata hästi laia seltskonda

29.08.19 ... Tänavu kevadel alustas ETV2 eetris uus saatesari "R2TV", mis toob Raadio 2 eetrist tuntud tegijad ka tele-ekraanile. Saate toimetaja Maarja Merivoo-Parro selgitas, mida "R2TV" uus hooaeg toob ja kuidas nende esimesed saated möödusid.

Mart Normet: suitsukonide reostus on palju vihasem kui kaks külmkappi metsas

21.08.19 ... 21. septembril toimub teist korda maailmakoristuspäev. Koristuspäeva eestvedaja Mart Normet ütles, et sel aastal keskendutakse väikeprügile nagu seda on suitsukonid.

Raadio 2 korraldab nädalalõpul 40 tundi kestva muusikapeo

21.08.19 ... Reede, 23. augusti õhtul kell 20.00 lükkab Raadio 2 ööklubis Hall käima peo, mis kestab katkematult pühapäeva lõunani.

Reportaaž | Flow festival: pidu, millelt võib puududa, kuid milleks

21.08.19 ... MuusikafestivalFlow festivalHelsingis Suvilahtis 9. kuni 11. augustini

Raadio 2 korraldab 40 tundi kestva muusikapeo

16.08.19 ... 23. augusti õhtul kell 20.00 lükkab Raadio 2 ööklubis Hall käima peo, mis kestab katkematult pühapäeva lõunani.

Anna Kaneelina esimene raadiosaade: võiksin sellist asja veel teinekordki teha

12.08.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, sel korral vastas mõnele küsimusele Anna Kaneelina ehk Anna Pärnoja.

Raadio 2 toob Hip-Hop festivali melu kuulajateni kahel päeval

09.08.19 ... Elva lähedal Tartumaa tervisespordikeskuses on käimas järjekordse Eesti Hip-Hop festival, kus on otseülekannetega kohal ka Raadio 2.
kuula eesti laulu poolfinaliste
Lasteekraan.ee

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: