R2 soovitab

Maian: suveüritustel on peamine õige seltskond

22.06.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, teisel korral võttis ankeedi ette Maian.

Arvustus. Vaiko Epliku romantilised tõekspidamised

20.06.19 ... R2 nädala plaatVaiko Eplik"Sireleis" (Vaiguviiul)

Elina Born: mulle meeldib panna raadio käima siis, kui kodus koristan

15.06.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustab 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, esimesel korral võttis ankeedi ette Elina Born.

Lauri Pihlap: Bon Jovi on vokalistina jõhkralt väsinud, Sting ei väsi aga üldse

13.06.19 ... Muusik Lauri Pihlap käis kahe nädala jooksul nii Bon Jovi kui ka Stingi kontsertidel ning tõdes, et kui Sting on siiani tippvormis, siis Bon Jovi hääl on aastatetagusega võrreldes kehvas seisus.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Anders Melts "Röntgenist": paljud ei tea, et selline muusika olemaski on

09.06.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Ankeedis on sel korral uurimise all "Röntgeni" saatejuht Anders Melts.

Raadio 2 teeb huumorifestivalil Luige Nokk otsesaadet

08.06.19 ... Raadio 2 eetrisse läheb 8. juunil otsesaade huumorifestivalil Luige Nokk, kus kell 11.00 kuni 15.00 toovad kuulajateni vürtsikaid otsereportaaže Bert Järvet ja Robin Juhkental.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Peter Napoliello: mu muusikamaitse muutub väga tihti

06.06.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Küsimustele vastas "Mindbenderi" saatejuht Peter Napoliello.

Valter Soosalu: kas tahaksid kuulda halvasti laulvat sõpra kaare all, ei ole kindel

05.06.19 ... Koorijuht ja muusik Valter Soosalu ütles, et laulu- ja tantsupeolt väljajäämisel on põhjus.

Lõhmusega koostöö lõpetanud Laura Põldvere: me ei ole Sveniga tülis

04.06.19 ... Lauljatar Laura Põldvere avaldas hiljuti värske singli "Keerleme", mis näitab uut ajastut ja värsket koostööd lauljatari loomingus. Varem Sven Lõhmusega koos muusikat teinud Laura kinnitas, et tülli nad läinud ei ole.

"R2TV" lõpetab esimese hooaja, saade jätkab sügisel

03.06.19 ... Selle aasta algul alustas ETV2 eetris uus muusikasaade "R2TV", mis tõi Raadio 2 tegijad teleekraanile. Muusikasaate esimene hooaeg lõpetab 3. juunil, kuid tegijad lubavad, et sügisel jätkavad nad uue hooga.

Raadio 2 suveprogramm: hommikuid hakkab juhtima Robin Juhkental

30.05.19 ... Käesoleva nädalaga lõpetavad hooaja mitmed Raadio 2 saated, et võtta puhkust ja anda ruumi suvistele uutele sarjadele ja tegijatele.

Rasmus Rändvee: Soome muusikaturg on nagu Hollywood

30.05.19 ... Laulja Rasmus Rändvee avaldas esimese eestikeelse singli ''Kas süda veel lööb?". Muusik rääkis, et kui ansambliga Facelift Deer olid ambitsioonid ingliskeelse muusikaga ka maailmas läbi lüüa, siis nüüd on õige aeg laulda eesti keeles.

Plastkõrte kampaania idee autor: igasugune keelustamine on nadi

29.05.19 ... 5Miinuse räppar Estoni Kohver ja keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Mart Raamat töötavad ühiselt plastkõrte kaotamise nimel.

Varem europarlamenti kandideerinud Trubetsky valimas ei käinud: üldse ei kõnetanud

28.05.19 ... Varem kahel korral erakonna Eestimaa Rohelised ridades europarlamenti kandideerinud Vennaskonna ninamees Tõnu Trubetsky ütles, et sel korral ei läinud ta hääletamagi.

R2 räpikonkursi võitjatel ilmus esimene singel "2D tüdrukud"

27.05.19 ... Clicherik & Mäx tegid möödunud sügisel debüüdi looga "Madalal", võites Raadio 2 räpikonkursi "Sina ka". "2D tüdrukud" on nende esimene singel ametliku duona. Loole on vokaali andnud Karl Killing.

"R2 Keikka" toob kuulajateni Briti ansambli IDLES

18.05.19 ... Seekord on R2 Keikka Šveitsis, Lausanne'is, kuulsas kontsertsaalis Les Docks. Ja seda põhjusel, et seal esineb kodumaal Suurbritannias megapopulaarne rokkbänd, Briti muusikaauhindade Aasta Läbimurdja tiitli võitja, Bristoli bänd IDLES.

Prantsuse saatkonna nõunik: Eesti laul on fantastiline, Austraalia eristub

17.05.19 ... Prantsuse saatkonna esimene nõunik Julien Paupert kommenteeris valitud Eurovisiooni finaliste ning andis kõigile diplomaatilised 12 punkti, Eestile jagus tal aga 24 punkti.

Arvustus. Miljardite romantiliselt vaheldusrikas kitarrirock

15.05.19 ... R2 nädala plaatMiljardid"Imeline EP" (Universal)

Onu Bella pärandas oma plaadikogu Raadio 2-le

09.05.19 ... Aasta tagasi meie hulgast lahkunud muusik, kirjanik ja raadiomees Onu Bella ehk Igor Maasik oli kirglik melomaan. Armastatud meelelahutaja soovis, et tema kodune fonoteek leiaks ka pärast surma kasutust ja nii pärandaski ta selle oma kolleegidele Raadio 2-s.

Tänavu Eurovisiooni Juure & Kivirähki seltsis nautida ei saa

08.05.19 ... Mart Juur ja Andrus Kivirähk on otsustanud loobuda populaarsest Eurovisiooni lauluvõistluse kommenteerimisest Raadio 2 eetris.

"R2 Keikka" toob kuulajate ette The Nationali uue materjali

04.05.19 ... Kontsersalvestustele keskenduv saade "R2 Keikka" toob 4. mail kuulajateni The Nationali 15. aprillil Pariisis Cafe de la Danse'is toimunud esinemise.

Arvustus. Anderson .Paaki pulbitsev afroameerika bändimuusika

02.05.19 ... R2 nädala plaatAnderson .Paak"Ventura" (12 Tone)

Raadio 2 kolib sünnipäevanädalaks Tartusse

30.04.19 ... 1. mail 26-aastaseks saav Raadio 2 rokib sel nädalal Tartus ja kutsub sünnipäevapidustustest osa võtma raadio vahendusel, aga ka Tartus toimuvatel sündmustel.

R2 kutsub Tartusse Kaarsillale Volbri kontserti kuulama

30.04.19 ... Teisipäeva hilisõhtul algab Kaarsillal Tartu tudengipäevade ja Raadio 2 korraldatud traditsiooniline volbrikontsert ja tuleetendus. Õhtu peaesinejaks on Eesti Lexsoul Dancemachine.

Raadio 2 tähistab 26. sünnipäeva

26.04.19 ... Raadio 2 tähistab järgmisel nädalal, 1. mail juba 26. sünnipäeva.

Ott Tänaku filmi stsenarist: tundsin nii mõnigi kord ennast idioodina

17.04.19 ... 11. aprillil esilinastus kinodes film tipprallisõitjast Ott Tänakust. Filmi "Ott Tänak: The Movie" stsenarist ja toimetaja Kaidi Klein rääkis, kui keeruline oli kidakeelsuse poolest tuntud rallisõitjast filmi teha.

Anett esitles Raadio 2 eetris eksklusiivselt uut singlit

17.04.19 ... Anett Kulbin esitles Raadio 2 eetris oma uhiuut lugu "All Over Again". Laulu saab muudest kanalitest kuulata alates homsest.

Räppar Majorlilkween kirjutas Siim Nestori kriitikale vastuseks laulu

15.04.19 ... Räppar Majorlilkween pühendas loo muusikakriitik Siim Nestorile. Loo "siim Gucci.nestor" lüürika sündis üleöö ja inspiratsiooniks oli Raadio 2 muusikakriitikute saade "Muusikanõukogu", kus käsitleti Majorlilkweeni debüütsinglit "Bound".

R2 õhtuse vööndi ankeet | Sander Varusk: kui mõni album meeldib, võiks see sul füüsiliselt olemas olla

12.04.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Enda saatest ja muusikalistest eelistustest räägib plaadipoe Terminal juhataja ja "Popikroonikate" saatejuht Sander Varusk.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Mari-Anna Miller: kui Post Malone raadiost tuleb, pean jaama vahetama

09.04.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Oma muusikalisi eelistusi avas "Hard Feeleri" saatejuht Mari-Anna Miller.

Raadio 2 ühines #brexitchallenge algatusega

30.03.19 ... Oma panuse sel nädalal alguse saanud #brexitchallenge kampaaniasse andis ka R2 reedene hommikuprogramm.

Galerii: TMW tõi lavale Anna Kaneelina jpt

30.03.19 ... Tallinn Music Week tõi reede õhtul F-Hoone musta saali lavale palju head muusikat.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Madleen & Luke: valime lugusid, mis liigutavad meid

25.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Ankeedile vastasid saate "Lost In Music." saatejuhid Madleen & Luke.

Raadio 2 toob Tallinn Music Weeki koju kätte

25.03.19 ... Raadio 2 toob tänavuselt festivalilt kuulajateni muusikat kolmelt eripalgeliselt õhtult.

ETV2 seiklussari "Meelte sagedus Amazonases" näitab vihmametsa romantilist poolt

20.03.19 ... Kolmapäeval esilinastub Sõpruse kinos ETV2 uus seiklussari "Meelte sagedus Amazonases". Saatesarja peategelased Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin tunnistasid, et Amazonase ümber käivad tihti jutud, mis tõele ei vasta ning džunglielu on palju ohutum kui paistab.

Taukar: Marko Reikopi vastas intervjuutoolil istuda on suhteliselt ebamugav

18.03.19 ... Parima meessaatejuhi tiitlile nomineeritud Karl-Erik Taukar ütles, et tema arvates võiks selle tiitli võita "Ringvaate" saatejuht Marko Reikop.

Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni popmuusika ajaloosarja "9 laulu"

18.03.19 ... Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni üheksa tuntud lauluteksti, mis lavastaja Tamur Tohveri ja näitlejate Elina Purde ning Jan Uuspõllu koostöös on vormunud omanäolisteks kuuldemängudeks.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Jan Berkovitch: alustan iga saadet Johnny Cashi looga

15.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Seitsmendana vastas ankeedile Ameerika juurtemuusikale keskenduva saate "Metamericana" saatejuht Jan Berkovitch.

R2 õhtuse vööndi ankeet | L.Eazy: meie saade on eetris olnud pea 18 aastat

12.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Kuuendana on uurimise all igal reedel kell 22:00 eetrisse jõudev trummi ja bassi saade "Tjuun In", mida juhivad QBA, To-Sha ja L.Eazy.

Aasta muusikaajakirjaniku tiitlit püüab kolm Raadio 2 saatejuhti

11.03.19 ... Selgusid Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2019 nominendid, kus aasta muusikaajakirjaniku tiitlile on nomineeritud kolm Raadio 2 saatejuhti - Bert Järvet, Koit Raudsepp ja Siim Nestor. Võitjad kuulutatakse välja 26. märtsil toimuval pidulikul õhtusöögil.

Egert Milder: Gruusias elamisega on tekkinud teatud eluvõlad

06.03.19 ... Muusik Egert Milder on tagasi kodumaal ja tõdes, et kolm aastat Gruusias tähendab, et tal tuleb nüüd täita võlgu Eesti ees.

Jon Mikiver ETV2 uuest saatest: "R2TV" on raadio käepikendus

04.03.19 ... ETV2 ekraanile jõuab esmaspäeva õhtul esimest korda värske muusikasaade "R2TV".

R2 õhtuse vööndi ankeet | Jon Mikiver võtaks üksikule saarele kaasa euro-trance kogumiku

04.03.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Viiendana vastas küsimustele "Rockiministeeriumi" saatejuht Jon Mikiver. Saade on eetris kolmapäeviti kell 21.00.

R2 enim mängitud lugu veebruaris oli NOËP-i ja Chinchilla "Fk This Up"

01.03.19 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukamad laulud. Aasta teisel kuul troonisid kõrgeimatel kohtadel kodumaised lood. Veebruari mängituim lugu oli NOËP-i ja Chinchilla "Fk This Up".

Maiken Schmidt koostööst Tanel Toomiga: vahel tulid hoopis temal pisarad silma

27.02.19 ... "Tõe ja õiguse" näitleja Maiken Schmidt meenutas võtteperioodi ja kinnitas, et režissöör Tanel Toom oskas näitlejates hästi emotsioone esile kutsuda.

Tanel Toom Tiina Loki arvustusest: iga kriitika on minu jaoks väga oluline

26.02.19 ... Kuigi "Tõde ja õidust" on saatnud kiidusõnad filmiekspertidelt, tõdes filmi režissöör Toom, et hea on kuulda ka kriitilisemaid arvustusi. Filmi edu ei tähenda Toomile aga, et ta režissööritööle joone alla tõmbaks.

Raadio 2 lükkab ETV2 ekraanil käima värske ja vaba muusikasaate "R2TV"

25.02.19 ... Esmaspäeval, 4. märtsil jõuab esmakordselt ETV2 ekraanile värske muusikasaade "R2TV", mis võtab koos Raadio 2 melomaanidega ette kodumaised artistid, peosarjad ja lavatagused. Kord kuus tehakse tiir peale kõigele põnevale, mis Eesti muusikaelus toimub.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Merimell: iidoliteks on inimesed, kes teevad, mida nad armastavad

23.02.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Neljandana oli uurimise all techno-saate "Machine Nation" saatejuht Merimell. Saade on eetris igal laupäeval kell 20:00.

Arne Niit: kaks korda sama kleidiga vastuvõtul käia pole ebaviisakas

22.02.19 ... Moelooja Arne Niit rääkis, millise kleidiga on sobilik presidendi vastuvõtule minna ning jagas nippe neile, kes avastavad viimasel hetkel, et pidulikule üritusele pole midagi selga panna.

Ivo Felt Oscari-võimalusest: "Tõde ja õigus" võiks ookeani taha sobida

21.02.19 ... Suurfilmi "Tõde ja õigus" produtsent Ivo Felt tõdes, et veel on vara rääkida, kas film on Eesti oscarilootus, kuid oma loo poolest on sellel potentsiaali ka piiri taga.
Osale projektis

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: