R2 soovitab

Toomas Kirss: ära on tüüdanud Eesti kultuuriringkondade vingumine, et raha pole

16.01.20 ... Režissöör ja produtsent Toomas Kirss ütles, et Eesti filmi- ja kultuurimaastikul pole probleem rahas, vaid ideede puuduses.

Rita Ray neljast muusikaauhinna nominatsioonist: tantsisin päris pikalt

15.01.20 ... Eesti muusikaauhindadel on neljas kategoorias esindatud soul-laulja Rita Ray ehk Kristi Raias. Laulja tõdes, et uudis neljast nominatsioonist oli midagi ootamatut.

Andrus Raudsalu: ma ei näe soovi ega tahtmist Kanal 2 maha müüa või kinni panna

14.01.20 ... Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu analüüsis Postimehe ja samasse gruppi kuuluva telekanali Kanal 2 hetkesituatsiooni, tõdedes, et televaatajate suur langus ei tähenda kanali kinnipanemist.

Eesti Laulu viljakaim produtsent: võtsin riski ja proovisin, kas mul on annet

13.01.20 ... Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann esitas Eesti Laulu konkursile neli võistluslaulu ja pääses kõigiga poolfinaali. Reismann on küll õppinud ärindust, kuid pühendub praegu täiskohaga muusikale.

Toomas Luhats: ERR-i voogedastusplatvorm avatakse kevadel

08.01.20 ... Hankejuht Toomas Luhats tutvustas ERR-i voogedastuskeskkonda, mis peaks tarbijatele kättesaadavaks muutuma juba tänavu kevadel.

Zooloog: aasta loom nahkhiir on supervõimetega

07.01.20 ... Zooloog Lennart Lennuk käis R2 hommikuprogrammis tutvustamas 2020. aasta loomaks kuulutatud nahkhiirt, kel on tema sõnul lausa supervõimed: tegemist on ainsa imetajaga, kes oskab lennata. Ühe ööga võib ta läbida 200 kilomeetrit ning süüa seejuures ära 300 sääske.

Liis Lemsalu: R2 aastahiti tiitel oli mulle šokk

31.12.19 ... Raadio 2 aastahiti võitnud Liis Lemsalu ütles, et loo "Kehakeel" võitjaks kuulutamine oli talle šokk.

R2 aastahitt 2019 on Liis Lemsalu "Kehakeel"

30.12.19 ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt 2019 avalikustas täna lõppeva aasta menukaimad lood. Kodumaise lugude arvestuses võidutses Liis Lemsalu "Kehakeel", välismaistest lugudest hääletati esimeseks Billie Eilishi hitt "Bad Guy".

R2 saade "Bashment FM" jõudis Jamaicale baari nimega Bashment

27.12.19 ... Raadio 2-s sooje Jamaica rütme vahendanud saade "Bashment FM" on nüüd kanda kinnitanud ka tõelisel Jamaical, kui saatejuht Tarrvi Laamann avas saarel samanimelise baari.

NOEP esines Itaalia televisioonis seal ülimenuka singliga "Fk this up"

17.12.19 ... Andres Kõpper ehk NOEP esines hiljuti Itaalia televisioonis, sest muusiku singlit "Fk this up" saadab seal erakordne edu.

Maarja Merivoo-Parro kutsuti esimese eestlasena Läti muusikaauhindade žüriisse

17.12.19 ... Läti jagab uue aasta alguses traditsioonilisi Kuldmikrofoni auhindu. Esmakordselt on naabrite muusika-aastat hindamas ka eestlane.

Esitajate liidu juht DJ-de kontrollimisest: sellest ei piisa, et diskoril on muusika olemas

16.12.19 ... Eesti esitajate liidu tegevjuht Urmas Ambur ütles, et jõulupidude ja firmaürituste valguses on oluline meeles pidada, et kui sellistel üritustel mängitakse kellegi teise loodud muusikat, tuleb selle kasutamise eest ka maksta.

Gameboy Tetris hitist "Für Oksana": kahtlesin päris kaua, aga vaata, kuidas ma eksisin

16.12.19 ... 5Miinuse liige Gameboy Tetris avaldas suve lõpus Nubluga singli "Für Oksana". Räppar tunnistas, et lugu sai alguse juba mõnda aega tagasi ning temal puudus singli edusse usk.

Galerii: Sveta baaris toimus Raadio 2 bändisärgilaat

07.12.19 ... 7. detsembril toimus taas Raadio 2 bändisärgilaat, mis seekord kolis Telliskivi linnakus asuvasse Sveta baari.

Victor Crone veedab jõulud Eestis: jõuluõhtul lähen ilmselt restorani

05.12.19 ... Eesti Laul 2019 võitja Victor Crone on terve detsembrikuu Eestis, et Saara Piusi ja Stig Rästaga üle Eesti jõulukontserte anda.

Sander Rebane: teatrid otsivad repertuaaris tasakaalu "Rannamaja" ja "Pealtnägija" vahel

03.12.19 ... Saatejuht ja Endla teatri näitleja Sander Rebane tunnistas, et repertuaariteatrid seisavad tihti valiku ees, kas ja kui palju huumorit teha, et publikut saali meelitada.

"R2 Keikka" toob eetrisse Coldplay

01.12.19 ... Möödunud reedel ilmus maailma ühel suurimal bändil, Coldplayl kauaoodatud LP "Everyday Life". Raadio 2 toob "R2 Keikkal" Coldplay kontserdi kuulajateni.

Video: Clicherik & Mäx andsid ERR-is minikontserdi

29.11.19 ... Räpiduo Clicherik & Mäx andis neljapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Video: Elina Born andis ERR-is minikontserdi

28.11.19 ... Elina Born andis kolmapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Video: Liis Lemsalu andis ERR-is väikese live-kontserdi

27.11.19 ... Liis Lemsalu andis teisipäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Raadio 2 avas Aastahitt 2019 hääletuse

25.11.19 ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 27. detsembrini saavad kõik leheküljel aastahitt.ee hääletada oma selle aasta lemmiklugude poolt.

Televisiooni liikunud Taavi Libe: ma alles õpin, kaameratega harjumine on keeruline olnud

13.11.19 ... Endine "Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe ütles, et televisiooni kolimist ta ei kahetse, kuigi raadioeetrist tele-eetrisse kolimine on nõudnud harjumist.

YASMYN, Estoner ja Mart Avi esinevad Euroopa olulisimal esitlusfestivalil

12.11.19 ... YASMYN, Estoner ja Mart Avi esinevad aasta alguses Euroopa olulisimal esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag.

Galerii: Noortebändi finalistid salvestasid R2 abiga oma loomingut

07.11.19 ... Noortebänd 2019 viis finalisti salvestasid vana raadiomaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu.

Inger uuesti Eesti Laulul osalemist ei välista: mul on sahtlis üle 30 loo

05.11.19 ... Ingeril ilmus novembri alguses sügisene singel "Beautiful Day", kuid seda, kas ta saadab mõne loo ka Eesti Laulu konkursile, on veel lahtine.

Reket: arvan, et ei tee nii tugevat albumit enam kunagi kui oli "Rahu"

04.11.19 ... Reketil ilmus stuudioalbum "Kulutuli", mis on tal juba järjekorras viies. Reketi sõnul mõistis ta, et eelmine stuudioalbum "Rahu" jääb ilmselt tema parimaks, kuid see ei tähenda, et ta ei peaks uut muusikat kirjutama.

R2 kutsub Sveta baari bändisärgilaadale

01.11.19 ... Raadio 2 korraldab taas bändisärgilaata ning suure huvi tõttu kolitakse laat raadiomajast Telliskivi linnaossa Sveta baari.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Triin Niinemets: minu iidoliteks on elujaatavad ja arukad inimesed

01.11.19 ... Jätkame Raadio 2 õhtuse vööndi saatejuhtide tutvustamist. 19. oktoobril läks eetrisse esimene saate "Triinemets" osa, mille saatejuhiks on Triin Niinemets. R2 õhtuse vööndi ankeedi vahendusel saab temaga lähemalt tuttavaks.

Kohut käiv koomik Märt Koik: oleme Varroga tegelikult väga sarnased

31.10.19 ... Täna peaks selguma kohtus, kas Eesti Rahvusringhäälingu satiirisaade "Ongi Koik" on solvanud sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhti Varro Vooglaidu, kes nõuab kohtu kaudu moraalse kahju hüvitamist 5000 euroga. Saatejuht ja koomik Märt Koik tunnistas, et tunneb Vooglaius mõnes mõttes iseenda ära.

Arvustus. Dead Furiese nugaterav sirgjoonerock

25.10.19 ... R2 nädala plaatDead Furies"Stay Gold" (Dragstrip Riot Records)

Kristjan Kasearu esimesest filmirollist: olin väga süütu selle koha pealt

16.10.19 ... Muusik ja näitleja Kristjan Kasearu on uue Eesti õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" üks peaosalistest, kuid tunnistas, et näitlemine tuleb tal pigem intuitsioonist kui teadmistest.

R2 õhtuse vööndi ankeet | "Dubshack" näitab, et dubstep on rohkem kui ainult Skrillex

12.10.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Enda saatest ja muusikalistest eelistustest rääkisid saate "Dubshack" poisid Bisweed, Pats ja Slin.

Niinemets aitab Eesti Laulu vahetekste luua: need peavad olema suupärased ja minulikud

09.10.19 ... Eesti Laul 2020 saatejuht on Karl-Erik Taukari kõrval näitleja Tõnis Niinemets. Niinemets ütles, et ei tunne ennast saatejuhina veel kuigi kogenenuna ning soovib kindlasti kaasa lüüa oma tekstide kirjutamisel.

Arvustus. Vaheldusrikas Robert Lõvi

09.10.19 ... R2 nädala plaatRobert Lõvi"Ainult udu" (Royal Records)

Johannes Tralla retke ekstreemseimast hõrgutisest: säriseval pannil toodi hall ollus

07.10.19 ... Reedel alustas ETV eetris Johannes Tralla rännak mööda Euroopat. Saates "Johannese lähetamine" sõidab Tralla mootorrattaga läbi 12 riigi ning tutvub kohaliku eluolu ning kultuuriga, seejuures ei jää maitsmata ka kohalikud hõrgutised.

"R2 Keikka" toob kuulajateni Iisraeli ansambli Red Axes

06.10.19 ... Saatesarja "R2 Keikka" raames kõlab 6. oktoobril kell 18 Raadio 2 eetris Iisraeli eletroonilise muusika ansambli Red Axes kontsert.

R2 õhtuse vööndi ankeet | DJ Punch: füüsilises plaadis on midagi erilist ja isiklikku

04.10.19 ... Sügishooajal alustasid Raadio 2 õhtuses vööndis mitmed uued saated. Avaldame Menus kõigi saatejuhtidega intervjuud, sel korral vastas küsimustele "Electro Boogie" saatejuht DJ Punch.

Mikk Mägi: Vanamees on nii haige asi, et ta võib päris kihvt olla välismaal

27.09.19 ... Raadio 2 nädala tegijad ja "Vanamehe Filmi" loojad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa rääkisid, et nende uutest projektidest on veel vara rääkida, sest praegu pühendutakse veel täie hooga Vanamehele.

Mihkel Kärmas Estoniale sukeldumisest: kaldun sinnapoole, et minna alla

26.09.19 ... Estonia katastroofi pikalt uurinud ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Einar Ellermaa võtsid põhjalikult lahti laevahuku ümber käivad vandenõuteooriad ning jõudsid ühiselt järeldusele, et Estonia vraki juurde peaks tegema uue sukeldumise.

Räägi kaasa: parimad pärimusmuusikud selguvad taas rahvahääletusel

24.09.19 ... Eesti pärimusmuusika keskus jagab koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 4. oktoobril Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol etnokulpe, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Maarja Merivoo-Parro: Rögaraadio

23.09.19 ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Seekordses kommentaariumis uurib Merivoo-Parro ravimatut köha ja Ameerika kangeid ravimeid.

Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt

20.09.19 ... Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Kaspar Viilup: üha harvemini satub füüsilisi plaate näpu vahele

20.09.19 ... Jätkame sügisel R2 õhtuse vööndi uute saatejuhtide tutvustamist. Esimesena on puldis Kaspar Viilup saatega "Garaaž", mille avasaade on Raadio 2 eetris 28. septembril kell 21.00.

Narvas algab muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva

19.09.19 ... Neljapäeval, 19. septembril algab Eesti idapoolseimas linnas Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

Daniel Levi koostööst Sander Möldriga: käisin tema ukse taga kraapimas

16.09.19 ... Daniel Levi ja Sander Mölder avaldasid koostöös kaks uut singlit "High Roads" ja "Hazelnut". Levi meenutas, et tema oli see, kes Sandri ukse taha kraapima läks.

Kalmet kritiseeris meediat: uue filmi asemel saavad lugejad teada, et sul pole naist ega lapsi

11.09.19 ... Näitleja Henrik Kalmet sarjas Eesti meediaväljaandeid, öeldes, et intervjueeritavana on ta tihti olukorras, kus talle sõnu suhu pannakse või ainult valitud teemasid puudutatakse.

Urmas E. Liiv Estonia hukust: üks ellujäänutest pole siiani suutnud "Titanicut" vaadata

10.09.19 ... Urmas E. Liiv tõi sügishooajal TV3 eetrisse dokumentaalse telesaate "Ma pääsesin Estonia katastroofist", kus õnnetusest pääsenud inimesed oma mälestusi jagavad. Liiv tõdes, et saate ettevalmistamisel tõstatusid ikka need samad vanad küsimused, mis katastroofi ümber keerlevad.

"Üle parda" moslem: keeruline on istuda koos inimesega, kes eitab holokausti

10.09.19 ... "Üle parda" osaline Steven Vihalemm, vaatajatele tuttav kui #moslem ütles, et sarjas läheb osaliste vahel tuliseks, sest tal oli raske leppida nii mõnegi äärmusliku vaatega.

Uues Eesti filmis kõlab legendaarse Wu-Tang Clani produtsendi looming

09.09.19 ... Reedel kinodesse jõudvas uues Eesti filmis "Ükssarvik" kõlab legendaarse hip-hop koosseisu Wu-Tang Clan produtsendi looming Eesti artisti esituses.

R2 nädala tegija Kerttu Parmas: poliitikud tegelevad mingisuguste pseudoprobleemidega

06.09.19 ... Raadio 2 valis nädala tegijaks 12. klassi õpilase Kerttu Parmase, kes kogus kuulsust oma julge väljaütlemisega Delfi TV-s.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: