R2 soovitab

Kristjan Kasearu esimesest filmirollist: olin väga süütu selle koha pealt

16.10.19 ... Muusik ja näitleja Kristjan Kasearu on uue Eesti õudusfilmi "Kiirtee põrgusse" üks peaosalistest, kuid tunnistas, et näitlemine tuleb tal pigem intuitsioonist kui teadmistest.

R2 õhtuse vööndi ankeet | "Dubshack" näitab, et dubstep on rohkem kui ainult Skrillex

12.10.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Enda saatest ja muusikalistest eelistustest rääkisid saate "Dubshack" poisid Bisweed, Pats ja Slin.

Niinemets aitab Eesti Laulu vahetekste luua: need peavad olema suupärased ja minulikud

09.10.19 ... Eesti Laul 2020 saatejuht on Karl-Erik Taukari kõrval näitleja Tõnis Niinemets. Niinemets ütles, et ei tunne ennast saatejuhina veel kuigi kogenenuna ning soovib kindlasti kaasa lüüa oma tekstide kirjutamisel.

Arvustus. Vaheldusrikas Robert Lõvi

09.10.19 ... R2 nädala plaatRobert Lõvi"Ainult udu" (Royal Records)

Johannes Tralla retke ekstreemseimast hõrgutisest: säriseval pannil toodi hall ollus

07.10.19 ... Reedel alustas ETV eetris Johannes Tralla rännak mööda Euroopat. Saates "Johannese lähetamine" sõidab Tralla mootorrattaga läbi 12 riigi ning tutvub kohaliku eluolu ning kultuuriga, seejuures ei jää maitsmata ka kohalikud hõrgutised.

"R2 Keikka" toob kuulajateni Iisraeli ansambli Red Axes

06.10.19 ... Saatesarja "R2 Keikka" raames kõlab 6. oktoobril kell 18 Raadio 2 eetris Iisraeli eletroonilise muusika ansambli Red Axes kontsert.

R2 õhtuse vööndi ankeet | DJ Punch: füüsilises plaadis on midagi erilist ja isiklikku

04.10.19 ... Sügishooajal alustasid Raadio 2 õhtuses vööndis mitmed uued saated. Avaldame Menus kõigi saatejuhtidega intervjuud, sel korral vastas küsimustele "Electro Boogie" saatejuht DJ Punch.

Mikk Mägi: Vanamees on nii haige asi, et ta võib päris kihvt olla välismaal

27.09.19 ... Raadio 2 nädala tegijad ja "Vanamehe Filmi" loojad Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa rääkisid, et nende uutest projektidest on veel vara rääkida, sest praegu pühendutakse veel täie hooga Vanamehele.

Mihkel Kärmas Estoniale sukeldumisest: kaldun sinnapoole, et minna alla

26.09.19 ... Estonia katastroofi pikalt uurinud ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Einar Ellermaa võtsid põhjalikult lahti laevahuku ümber käivad vandenõuteooriad ning jõudsid ühiselt järeldusele, et Estonia vraki juurde peaks tegema uue sukeldumise.

Räägi kaasa: parimad pärimusmuusikud selguvad taas rahvahääletusel

24.09.19 ... Eesti pärimusmuusika keskus jagab koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 4. oktoobril Viljandis pärimusmuusika lõikuspeol etnokulpe, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Maarja Merivoo-Parro: Rögaraadio

23.09.19 ... Maarja Merivoo-Parro alustas Raadio 2 eetris kultuurikommentaariga "Maarja varia", kus ta sobrab kultuuris, ajas ja ruumis. Seekordses kommentaariumis uurib Merivoo-Parro ravimatut köha ja Ameerika kangeid ravimeid.

Raadio 2 vahendab emotsioone Station Narva festivalilt

20.09.19 ... Raadio 2 saatejuhid Bert Järvet ja Robin Juhkental vahendavad festivalilt Station Narva kuulajatele festivalimeeleolu.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Kaspar Viilup: üha harvemini satub füüsilisi plaate näpu vahele

20.09.19 ... Jätkame sügisel R2 õhtuse vööndi uute saatejuhtide tutvustamist. Esimesena on puldis Kaspar Viilup saatega "Garaaž", mille avasaade on Raadio 2 eetris 28. septembril kell 21.00.

Narvas algab muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva

19.09.19 ... Neljapäeval, 19. septembril algab Eesti idapoolseimas linnas Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva.

Daniel Levi koostööst Sander Möldriga: käisin tema ukse taga kraapimas

16.09.19 ... Daniel Levi ja Sander Mölder avaldasid koostöös kaks uut singlit "High Roads" ja "Hazelnut". Levi meenutas, et tema oli see, kes Sandri ukse taha kraapima läks.

Kalmet kritiseeris meediat: uue filmi asemel saavad lugejad teada, et sul pole naist ega lapsi

11.09.19 ... Näitleja Henrik Kalmet sarjas Eesti meediaväljaandeid, öeldes, et intervjueeritavana on ta tihti olukorras, kus talle sõnu suhu pannakse või ainult valitud teemasid puudutatakse.

Urmas E. Liiv Estonia hukust: üks ellujäänutest pole siiani suutnud "Titanicut" vaadata

10.09.19 ... Urmas E. Liiv tõi sügishooajal TV3 eetrisse dokumentaalse telesaate "Ma pääsesin Estonia katastroofist", kus õnnetusest pääsenud inimesed oma mälestusi jagavad. Liiv tõdes, et saate ettevalmistamisel tõstatusid ikka need samad vanad küsimused, mis katastroofi ümber keerlevad.

"Üle parda" moslem: keeruline on istuda koos inimesega, kes eitab holokausti

10.09.19 ... "Üle parda" osaline Steven Vihalemm, vaatajatele tuttav kui #moslem ütles, et sarjas läheb osaliste vahel tuliseks, sest tal oli raske leppida nii mõnegi äärmusliku vaatega.

Uues Eesti filmis kõlab legendaarse Wu-Tang Clani produtsendi looming

09.09.19 ... Reedel kinodesse jõudvas uues Eesti filmis "Ükssarvik" kõlab legendaarse hip-hop koosseisu Wu-Tang Clan produtsendi looming Eesti artisti esituses.

R2 nädala tegija Kerttu Parmas: poliitikud tegelevad mingisuguste pseudoprobleemidega

06.09.19 ... Raadio 2 valis nädala tegijaks 12. klassi õpilase Kerttu Parmase, kes kogus kuulsust oma julge väljaütlemisega Delfi TV-s.

Video: bändisärgipäevast võtsid osa sajad inimesed

05.09.19 ... Raadio 2 eestvedamisel toimus 30. augustil taas bändisärgipäev, mil kutsuti kõiki inimesi kandma enda lemmikansamblite või -muusikute teemalisi särke. Sotsiaalmeedia vahendusel vastasid üleskutsele sajad inimesed, kellest on koostatud videona ka väike kollaaž.

Raadio 2 õhtune vöönd tuleb sügishooajal reggae ja Briti tantsumuusikaga

04.09.19 ... Sügishooajast alustavad Raadio 2 õhtuses vööndis mitmed uued saated, mis avavad öiste muusikažanride põnevaid nurgataguseid.

"R2 Keikka" toob kuulajate ette Oasise 25 aasta taguse kontserdi

31.08.19 ... Saatesarjas "R2 Keikka" kõlab 31. augustil bändi Oasis 25 aastat tagasi toimunud kontsert Rootsis. 1994. aasta kontserdil esitles ansambel oma debüütalbumit "Definitely Maybe", mis ilmus paar nädalat pärast esinemist.

Liisi Voolaiu suvelõpusoovitus: saadan kõiki soojalt loodusesse hingama

31.08.19 ... Raadio 2 suvine saatesari "Kuumalaine" lõpetas hooaja peosarja Ilus Hetk eestvedaja Liisi Voolaiuga, kes jagas kuulajatega oma lemmiklugusid viimasest ajast. Lühikeses intervjuus selgitas ta ka lähemalt, kuidas täpsemalt lood valis ning mida sel suvel põnevat ette võttis.

Raadio 2 sügishooaeg toob nii uusi tegijaid kui ka vanu tuttavaid värskete saadetega

31.08.19 ... Raadio 2 lükkab septembri käima uuenenud kavaga, kuhu jagub uudiseid Tartust ja Torontost, huumorit ja absurdi, teadust ja poliitikat, aga muidugi ka kõige värskemat muusikat.

Raadio 2 kutsub reedel bändisärki kandma

28.08.19 ... Raadio 2 tähistab reedel taas bändisärgipäeva ja kutsub kõiki inimesi üleskutsega liituma ning kandma sel päeval oma lemmikartisti särki.

Maarja Merivoo-Parro: "R2TV" eesmärk pole olla autorisaade, vaid kaasata hästi laia seltskonda

29.08.19 ... Tänavu kevadel alustas ETV2 eetris uus saatesari "R2TV", mis toob Raadio 2 eetrist tuntud tegijad ka tele-ekraanile. Saate toimetaja Maarja Merivoo-Parro selgitas, mida "R2TV" uus hooaeg toob ja kuidas nende esimesed saated möödusid.

Mart Normet: suitsukonide reostus on palju vihasem kui kaks külmkappi metsas

21.08.19 ... 21. septembril toimub teist korda maailmakoristuspäev. Koristuspäeva eestvedaja Mart Normet ütles, et sel aastal keskendutakse väikeprügile nagu seda on suitsukonid.

Raadio 2 korraldab nädalalõpul 40 tundi kestva muusikapeo

21.08.19 ... Reede, 23. augusti õhtul kell 20.00 lükkab Raadio 2 ööklubis Hall käima peo, mis kestab katkematult pühapäeva lõunani.

Reportaaž | Flow festival: pidu, millelt võib puududa, kuid milleks

21.08.19 ... MuusikafestivalFlow festivalHelsingis Suvilahtis 9. kuni 11. augustini

Raadio 2 korraldab 40 tundi kestva muusikapeo

16.08.19 ... 23. augusti õhtul kell 20.00 lükkab Raadio 2 ööklubis Hall käima peo, mis kestab katkematult pühapäeva lõunani.

Anna Kaneelina esimene raadiosaade: võiksin sellist asja veel teinekordki teha

12.08.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, sel korral vastas mõnele küsimusele Anna Kaneelina ehk Anna Pärnoja.

Raadio 2 toob Hip-Hop festivali melu kuulajateni kahel päeval

09.08.19 ... Elva lähedal Tartumaa tervisespordikeskuses on käimas järjekordse Eesti Hip-Hop festival, kus on otseülekannetega kohal ka Raadio 2.

NOËP-i uut videot levitab sama plaadifirma, kes seisab hiti "Nevermind" taga

26.07.19 ... Viis aastat tagasi ilma suurema plaanita sooloprojekti NOËP alustanud Andres Kõpper teeb nüüd koostööd Itaalia maineka plaadifirmaga Time Records. Kõpper tunnistas, et suuri ootusi ta maailma vallutamises ei sea, kuid on kõnekas, et sama plaadifirma levitas eelmise aasta üht suurimat hitti "Nevermind".

"Talve" stsenarist Martin Algus: Laagna teed me kinni ei pane, võib-olla mõne külatee

24.07.19 ... Kesk-Eestis käivad uue Eesti mängufilmi "Talve" võtted, mis on järg Oskar Lutsu ainetel valminud "Kevade", "Suve" ja "Sügise" ekraniseeringutele. "Talve" stsenarist Martin Algus ütles, et filmi üheks tugevaimaks osaks on kaunis Eesti loodus ning "Talve" saab lõviosas filmitud suvel.

"R2 Keikka" toob kuulajate ette Briti bändi Jungle kontserdi

20.07.19 ... Raadio 2 toob 20. juulil kontserditele keskendunud saates "R2 Keikka" kuulajate ette Briti bändi Jungle esinemise, mis toimus 5. juulil Roskilde festivalil.

Rahel Ollisaar: raadiosaate juhtimine oli uus ja elevust tekitav kogemus

20.07.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, sel korral vastas mõnele küsimusele bändide Rake ja Ouu laulja Rahel Ollisaar.

Pärnus toimuva festivali korraldaja: gigantide kadumine annab positiivselt tunda

16.07.19 ... Beach Grind 2019 korraldaja Kaarel Sein tunnistas, et suurfestivalide nagu Weekend Festival Baltic ja Sweet Spot ärajäämine annab Beach Grindpositiivselt tunda.

R2 saatejuhirolli proovinud Asena: ma pole suur raadiokuulaja, aga proovin seda parandada

13.07.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, kolmandal korral vastas küsimustele Asena.

Galerii: Tarrvi Laamannil valmis R2 festivaliraadio jaoks kümnemeetrine kunstiteos

10.07.19 ... Raadio 2 siirdub juba neljapäeval Tallinnast Saaremaale, et I Land Sound festivalilt hea muusikaga otse-eetrisse jõuda.

Ott Lepland värske singli sünnist: see ei kõnetanud algul mind ega bändi

09.07.19 ... Ott Lepland ja kitarrist Jörgen Pakkas rääkisid bändi suveplaanidest ning avaldasid, et valmistavad ette uut albumit. Suve algust tähistati aga värske singliga "Uued ootused".

Raadio 2 on I Land Soundi festivalil otse-eetris

08.07.19 ... Kolmandat järjestikust suve maandub Orissaares, maaliliselt ilusal Illiku laiul elamusfestival I Land Sound, tuues kaunis looduses ja vabas õhustikus kokku parima, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eestimaa suvel anda on.

Anett: loodan salaja rohkem raadios üles astuda

06.07.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, kolmandal korral vastas küsimustele Anett.

Maailmarändur Juhani Särglep: olen maganud luksusvoodites, aga oma kodu on parim

05.07.19 ... Maailmarändur ja influencer Juhani Särglep rääkis oma elustiilist ning tunnistas, et lugematutes hotellides ööbimine paneb mõistma, kui tähtis on kodu.

Arvustus. Oodatult mastaapne The National

03.07.19 ... R2 nädala plaatThe National"I Am Easy To Find" (4AD)

Lauri Saatpalu Dagö loomingupausist: mõtteid ei olnud, kuidas edasi minna

01.07.19 ... Dagö solist Lauri Saatpalu esitles üle seitsme aasta bändi uut singlit "Tantsin su poole". Saatpalu selgitas, miks Dagö tegemistesse paus tuli ning tõdes, et nüüd on loomingus taas uus hingamine.

Inga soovitab suvefestivalidest I Land Soundi ja Intsikurmut

01.07.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, kolmandal korral vastas küsimustele Inga.

Maian: suveüritustel on peamine õige seltskond

22.06.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, teisel korral võttis ankeedi ette Maian.

Arvustus. Vaiko Epliku romantilised tõekspidamised

20.06.19 ... R2 nädala plaatVaiko Eplik"Sireleis" (Vaiguviiul)

Elina Born: mulle meeldib panna raadio käima siis, kui kodus koristan

15.06.19 ... Raadio 2 suvises programmis alustab 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, esimesel korral võttis ankeedi ette Elina Born.
heihopsti!

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: