Muusika

Raadio Tallinn tähistab 16. sünnipäeva

15.05.22 MUUSIKA ... Raadio Tallinn tähistab pühapäeval oma 16. sünnipäeva. Sel puhul tegid Liisi Koikson ja Raivo Tafenau sünnipäevalapsele kingituse – laulsid ja mängisid muusikat ning rääkisid pikemalt enda suhtest muusikaga.

Kendrick Lamar avaldas muusikavideo uue albumi loole "N95"

15.05.22 MUUSIKA ... Kendrick Lamar avaldas esimese muusikavideo loole "N95", mis pärit tema uuelt stuudioalbumilt "Mr. Morale & The Big Steppers".

Viljandi kitarrifestivalil esineb taas Jon Gomm

14.05.22 MUUSIKA ... Viljandi kitarrifestivalil astub 21. oktoobril üles Ühendkuningriikidest pärit laulja-laulukirjutaja ja sooloartist Jon Gomm. Viljandi kitarrifestivalil on artist esinenud ka varem, aastal 2014.

Charli XCX annab kontserdi metaversumis

14.05.22 MUUSIKA ... Charli XCX annab 17. juunil Robloxi platvormil metaversumi-kontserdi.

Mika avaldas Eurovisiooni finaali eel uue singli "Yo Yo"

14.05.22 EUROVISIOON ... Briti muusik ja Eurovisiooni üks õhtujuhte Mika avaldas laupäevase finaalvõistluse eel uue singli pealkirjaga "Yo Yo".

Eurolaulja Malik Harris: lugude kirjutamine algab mõtete paberile panemisest

13.05.22 MUUSIKA ... Tänavu Saksamaad eurovisioonil esindav Malik Harris jagas intervjuus nippe, mis teda laulukirjutamisel kaasa aitavad.

Post Malone'il ilmus uus singel "Cooped up"

13.05.22 MUUSIKA ... Post Malone andis välja uue singli "Cooped up" juuni alguses ilmuvalt albumit "Twelve Carat Toothache".

My Chemical Romance avaldas üle kaheksa aasta uut muusikat

13.05.22 MUUSIKA ... My Chemical Romance avaldas reedel pärast kaheksa-aastast pausi esimest korda uut muusikat ja andis välja singli "The Foundations of Decay".

Maneskin avaldas värske singli "Supermodel"

13.05.22 MUUSIKA ... Maneskin avaldas uue loo "Supermodel", mis on inspireeritud inimestest, kellega ansambel Los Angeleses töötades kokku puutus.

The Black Keys avaldas uue albumi "Dropout Boogie"

13.05.22 MUUSIKA ... Ansambel The Black Keys andis välja uue kauamängiva "Dropout Boogie", nende seni viimane album, blues'i cover'itest koosnenud "Delta Kream" ilmus möödunud aastal.

Uus ansambel Hellride avaldas singli "Illusioon"

13.05.22 MUUSIKA ... Bändi Must Hunt liikmed avaldasid koostöös endise Terminaatori trummari Eimel Kaljulaidiga singli "Illusioon". Uue ansambli nimeks sai Hellride.

I Wear* Experiment avaldas uue albumi "Discontent"

13.05.22 MUUSIKA ... Ansambel I Wear* Experiment andis välja oma kolmanda albumi "Discontent".

Pildid: Tallinnas esines Briti ansambel Jungle

13.05.22 MUUSIKA ... Tallinnas Noblessneri valukojas esines Briti ansambel Jungle, soojendusesinejana astus üles kodumaine kollektiiv deLULU.

Marmormaze avaldas albumi "From the Mouth of Madness"

12.05.22 MUUSIKA ... Marmormaze'il ilmus album "From The Mouth of Madness", millel teevad muuhulgas kaasa ka Genka, Manna, Caro ja Flammavelli. Artisti uuel albumil on 13 lugu, mille žanrid varieeruvad agressiivsemast drilli'ist õrnemate hyperpop ballaadide ja house'ini.

Uus bänd Zava saab inspiratsiooni inspektor Morse'i tegelaskujust

12.05.22 MUUSIKA ... Otsa-kooli õpilastest koosnev bänd nimega Zava leiab inspiratsiooni ETV ekraanil jooksvast telesarjast "Noor inspektor Morse".

Tallinn Music Week kogus Tallinnas üle 10 000 ja Narvas pea 7000 külastust

12.05.22 MUUSIKA ... Möödunud nädalal toimunud muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week toimus esmakordselt lisaks Tallinnale ka Narvas. Pealinnas kogus TMW 10 735, Narvas aga 6904 festivalikülastust.

Púr Múdd ja Grete Paia avaldasid uusversiooni Smilersi loost "Ainult unustamiseks"

12.05.22 MUUSIKA ... Púr Múdd ja Grete Paia avaldasid Smilersi peagi 20-aastaseks saavast hittloost "Ainult unustamiseks" ühise tantsulise uusversiooni.

Kanye West avaldas deepfake muusikavideo singlile "Life Of The Party"

11.05.22 MUUSIKA ... Kanye West avaldas muusikavideo singlile "Life Of The Party". Lugu pärineb räppari eelmisel aastal ilmunud albumilt "Donda".

Taavi-Peeter Liiv avaldas uue albumi esisingli "Võluilm"

11.05.22 MUUSIKA ... Taavi-Peeter Liiv avaldas esimese singli "Võluilm" oma peagi ilmuvalt albumilt "Skorpion".

"Wellermaniga" TikToki sensatsiooniks tõusnud Nathan Evans toob šoti rahvalaulud Eestisse

10.05.22 MUUSIKA ... Nathan Evans avaldas TikTokis kuulsaks saanud loo "Wellerman" 2020. aasta detsembris.

Lexsoul Dancemachine'i muusikavideod said pimedatele mõeldud kirjeldustõlke

10.05.22 MUUSIKA ... Lexsoul Dancemachine'il valmis neli muusikavideot, millest saavad osa ka pimedad ja vaegnägijad.

Kunstnik Estookin pani muusikud koos muusikaga pildile

10.05.22 MUUSIKA ... Kunstnik Estookinil on valminud näitus pealkirja "Simulaakrum", mida praegu saab vaadata Tallinnas Telliskivi väligaleriis.

Pildid: Tommy Cash lõpetas Saku Suurhallis oma maailmaturnee

10.05.22 MUUSIKA ... Muusik Tommy Cash alustas tänavu veebruaris oma maailmaturneed, mille viimane kontsert toimus 6. mail Saku Suurhallis.

Maris Pihlap avaldas koostöösingli Ewert Sundjaga

10.05.22 MUUSIKA ... Maris Pihlap avaldas teisipäeval mai lõpus ilmuvalt albumilt uue singli "Off Track", mis valmis koostöös Ewert Sundjaga.

Vaata uuesti: katusekontsert "Meie Euroopa"

09.05.22 MUUSIKA ... Euroopa päeva puhul toimus esmaspäeva, 9. mai õhtul Tallinnas välisministeeriumi katusel traditsiooniline katusekontsert.

Intsikurmu festivali esinejate hulka lisandus Django Django

10.05.22 MUUSIKA ... 5. ja 6. augustil Põlva metsapargis toimuva Intsikurmu festivali esinejate hulka lisandus Inglismaalt pärit art rock'i ja neopsühhedeelia ansambel Django Django.

Beach Grindil esinevad ka Tommy Cash, Clicherik & Mäx ning välisartist Bru-C

10.05.22 MUUSIKA ... Beach Grind avaldas uued esinejad, kes 8. ja 9. juulil festivalil üles astuvad. Peaesinejate sekka lisandusid Suurbritannia räppar Bru-C ja möödunud nädalal maailmaturnee lõpetanud Tommy Cash. Lisaks astuvad festivalil üles Robin Schulz, Wilkinson, Dub FX, Luude, Cartoon, Nublu & Gameboy Tetris, Noep, 5Miinust ja paljud teised.

Liis Lemsalu hittide loomisest: see on juhuse mäng

09.05.22 MUUSIKA ... Möödunud kuul pärjati Liis Lemsalu ja Stefani ühine singel "Doomino" Kuldse Plaadiga. Lemsalu rääkis "Terevisioonis", kuidas tema lugusid kirjutab ning arvas, et hittide loomisel mängib suurt rolli ka juhus.

Järvide perekond avab uues portreesaates oma kodude uksed

09.05.22 MUUSIKA ... Järvide perel on tänavu tähelepanuväärne aasta: Neeme Järvi tähistab juunis oma 85. sünnipäeva, Paavo Järvi 60. ja Kristjan Järvi 50. sünnipäeva. Värskes portreesaates "Järvid. Täiuslik kolmkõla" avab muusikaline dünastia oma kodude uksed maailma erinevais paigus.

Mart Soo & Kulgejad andsid välja uue albumi "Kulg III"

09.05.22 MUUSIKA ... Kitarrist Mart Soo koos ansambliga Kulgejad andis välja uue albumi "Kulg III".

Kendrick Lamar avaldas esisingli uuelt albumilt

09.05.22 MUUSIKA ... Kendrick Lamar avaldas koos muusikavideoga uue singli "The Heart Part 5". See on räppari esimene lugu eelolevalt stuudioalbumilt "Mr. Morale & The Big Steppers".

Galerii. Tallinnas Noblessneris andis kontserdi Róisín Murphy

09.05.22 MUUSIKA ... Pühapäeval esines Tallinnas Noblessneri valukojas iiri päritolu muusik Roisin Murphy.

Haasmade pere moodustas oma ansambli

08.05.22 INIMESED ... Haasmade pere, mille tuntuim liige on näitleja Juss Haasma, käisid saates "Hommik Anuga" tutvustamas oma pereansamblit. Saates külas olnud kaks venda ja õde rääkisid, kui oluline roll on nende isal Arnel teekonnal muusika juurde.

Galerii: Narvas esinesid Tirzah ja Floating Points

08.05.22 MUUSIKA ... Tallinn Music Weeki muusikaprogrammi lõpetas Narvas Station Lava programm, kus astusid teiste hulgas lavale ka Tirzah ja Floating Points.

Nädala parimad lood | Reket, Mick Pedaja, Maribel Vääna, San Hani jt

06.05.22 NÄDALA PARIMAD LOOD ... On olnud nädalaid, kus tuleb üks, kaks, võib-olla isegi kolm head kodumaist lugu, aga sel nädalal oleks võinud tegelikult kirjutadagi vaid Eesti muusikast. Ilmusid head plaadid Reketilt ja Mick Pedajalt, aga oli ka tugevaid uusi tulijaid ja lihtsalt ägedaid singleid juba tuttavatelt tegijatel. Aga lõppvalikus 50 loo hulgas on ka kraami laiast ilmast.

DJ Majestim andis välja lühialbumi "Worlds Collide"

06.05.22 MUUSIKA ... Eesti produtsent ja DJ Majestim andis välja lühialbumi "Worlds Collide". Ühendkuningriikide plaadifirma Glitch Audio alt ilmunud kogumik sisaldab kuute lugu.

San Hani avaldas uue singli "Tivoli"

06.05.22 MUUSIKA ... San Hani ja produtsent Metabora avaldasid ühise singli "Tivoli", mis on esimene singel nendel 3. juunil ilmuvalt albumit "MEMO".

Ewert Sundja uus singel "Sing of Me" ilmus kahes versioonis

06.05.22 MUUSIKA ... Ewert Sundja avaldas singli "Sing of Me", millest lõi oma versiooni ka Soome produtsent Niinja (Sami Tamminen). Ewert sõnas, et singli loomise käigus üllatas ta ka iseennast.

Indrek Ventmann andis välja värske singli "Helena"

06.05.22 MUUSIKA ... Indrek Ventmann andis välja uue singli "Helena", mis sobib tema sõnul hästi suviste ilmadega kuulamiseks.

Carly Rae Jepsenil ilmus uus singel koos muusikavideoga

06.05.22 MUUSIKA ... Carly Rae Jepsenil ilmus pärast pooleteistaastast pausi uus singel "Western Wind" koos muusikavideoga.

Reket andis välja kuuenda sooloalbumi "Palun puhka"

06.05.22 MUUSIKA ... Reket andis reedel enda plaadifirma alt välja oma kuuenda sooloalbumi, mis kannab nime "Palun puhka". Uuele plaadile on jõudnud 13 lugu, nende hulgas ka varem avaldatud singlid "Eikellegi ma", "Kirsikivi" ja "Too mul lilli".

Galerii: Tallinn Music Weeki avas Ukraina muusiku Ivan Dorni tasuta kontsert

05.05.22 MUUSIKA ... Neljapäeval toimus Telliskivi loomelinnakus Tallinn Music Weeki avakontsert, kus astus lavale Ukraina muusik Ivan Dorn. Tasuta kontsert meelitas kohale rohkelt publikut.

Raadio 2 teeb Tallinn Music Weekilt kaks otseülekannet

05.05.22 MUUSIKA ... 4. mail alanud Tallinn Music Weekil on kohal ka Raadio 2, kes teeb neljapäeval ja reedel festivalilt ka otseülekanded.

Raul Ojamaa: elektroonika on kogu aeg minu salakirg olnud

05.05.22 MUUSIKA ... Muusik Raul Ojamaa sõnas kultuurisaates "OP", et kitarri puhul inspireerib teda efektide kasutamine.

USA piiskop esitas Kanye Westi vastu hagi

05.05.22 MUUSIKA ... USA piiskop David Paul Moten esitas hagi Kanye Westi (Ye) vastu, süüdistades teda enda jutluse salaja salvestamises ja selle kasutamises singlis "Come to Life".

Ansambel Senat pühendas uue singli lastele

05.05.22 MUUSIKA ... Ansambel Senati uus instrumentaalsingel "Song For Children" on pühendatud lastele, eelkõige sõjas kannatada saanutele.

Maribel Vääna sõlmis lepingu plaadifirmaga Universal Music

05.05.22 MUUSIKA ... "Superstaari" saatest tuntud laulja Maribel Vääna (18) kuulub nüüd Universal Music Estonia ridadesse, mille alt ilmus ka artisti uus lugu "Marilyn Monroe".

Mick Pedaja avaldas albumi "Pray"

05.05.22 MUUSIKA ... Muusik Mick Pedaja andis välja albumi "Pray", kuhu on koondatud tema viimase kolme aasta jooksul valminud looming. Koos uue kauamängivaga esitleb Pedaja neljapäeval Okapi galeriis ka oma fotonäitust "Jäämaailm".

Minimal Wind esitas värsket singlit "Spacecraft"

05.05.22 MUUSIKA ... Eesti Laulul auväärse teise koha pälvinud ansambel Minimal Wind sai konkursist tuule tiibadesse ja rääkis "Terevisioonis" oma käekäigust lähemalt. Esitusele tuli ka bändi kõige värskem singel "Spacecraft".

Balletitantsija Triinu Upkin avaldas singli "Emale"

05.05.22 MUUSIKA ... Elukutseline balletiartist, Eesti rahvusballeti tantsija Triinu Upkin astus ette laulja ning laulukirjutajana ning avaldas emadepäeva eel esimese singli "Emale".

raadio tallinn 16

keskkonnakuu err-is

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: