Muusika

"The X Factori" finalist Katie Markham toob Adele'i suurimad hitid Tallinna

20.06.19 ... Detsembri lõpus saab Alexela kontserdimajas kuulda kõiki Adele'i suurimaid hitte kontsertkavas "Someone Like You" Katie Merkhami ja Londoni muusikute esituses.

Tallinnas esineb Soome tantsumuusika pioneer Mono Junk

20.06.19 ... Tallinnas ööklubis Hall toimub 21. juunil acid-muusika pühendatud üritustesari House of Acid, kus esineb live-kavaga Soomest pärit produtsent Mono Junk.

Mick ja Angeelia Pedaja duo MIANG avaldas esimese singli

20.06.19 ... Mick Pedaja on loonud koos abikaasa Angeelia Pedajaga uue muusikalise koosluse MIANG, kellel ilmub juuli teises pooles album. Neljapäeval avaldas duo koos muusikavideoga ka esimese singli "Life Of Patterns".

Flow festivalil esinevad Koffee, Alma ja Chisu

20.06.19 ... Augustis Helsingis toimuv Flow muusikafestival avaldas kolm uut esinejat: Jamaika noor reggae-muusik Koffee, Soome popstaar Alma ja Soome elektrooniline popartist Chisu.

Cosmoskva andis üle 10 aasta välja uue singli "Spider"

19.06.19 ... Ansambel Cosmoskva, mis avaldas viimati uut muusikat 2006. aastal, andis plaadifirma TIKS alt välja värske singli "Spider". Aasta lõpus ilmub bändil ka uus album.

Värske rokkbänd Suur Vanker võitleb singliga vihakultuuri vastu

19.06.19 ... Eestikeelset rokkmuusikat viljelev kollektiiv Suur Vanker andis välja singli "Langevad seinad", mis kritiseerib vihakultuuri.

Merilin Mälk avaldas esimese eestikeelse singli "On nii"

19.06.19 ... Saatest "Eesti otsib superstaari" tuntuks saanud Merilin Mälk avaldasesimese eestikeelse singli, mis kannab pealkirja "On nii".

Ed Sheerani koostöölugude albumil teevad kaasa Cardi B, Eminem, Travis Scott ja teised

19.06.19 ... Ed Sheeran teatas tänavu mais, et annab välja uue albumi "No.6 Collaborations Project", kus teeb koostööd mitmete muusikutega. Teisipäeval avaldas Sheeran, et teiste hulgas teevad albumil kaasa Camila Cabello ja Cardi B, Travis Scott, Eminem ja 50 Cent, Skrillex, H.E.R., Stormzy jt.

Sting jagas kohtumist Arvo Pärdiga oma Facebooki fännidega

18.06.19 ... Muusik Sting, kes andis 12. juuni õhtul Saku Suurhallis kontserdi, saabus Eestisse juba päev varem ning kohtus Arvo Pärdiga.

Kümme aastat musitseerinud Ewert ja draakonid: ikka oleme mõelnud laialiminekust

18.06.19 ... Ewert and the Two Dragons on koos musitseerinud juba kümme aastat. Bändimehed Ewert Sundja ja Erki Pärnoja tõdesid, et vahepeal on mõlgutatud mõtteid ka pillide kottipanemisest.

Rändaja avaldas imeliste loodusvaadetega video "Jaaniõhtu"

18.06.19 ... Rändaja uus video "Jaaniõhtu" juhatab pööriaegsesse maagiasse ja kirjeldab koosolemise võlu.

Sweet Spoti korraldaja põhjendab festivali tühistamist madalate piletihindade ja kõrgete maksudega

18.06.19 ... Ära jäänud Sweet Spot muusikafestivalil polnud juuni alguses enam töötajaidki, peakorraldaja Anton Must läks minema, meediamehe Gunnar Viese teenuseid enam ei vajatud.

Grete Paia vedas "Terevisiooni" stuudio lilli täis ja võttis kaasa kutsika

17.06.19 ... Lauljatar Grete Paia tõi "Terevisiooni" stuudiosse botaanikaaia ja oma seitsmekuuse koera.

Taylor Swift avaldas muusikavideo ja leppis Katy Perryga ära

17.06.19 ... Taylor Swift avaldas uue muusikavideo "You Need To Calm Down", kus löövad kaasa staarid nagu Ellen DeGeneres, Ryan Reynolds ja mõnda aega Swiftiga vaenujalal olnud Katy Perry.

Uus ansambel Koll avaldas singli "Seal on soe"

17.06.19 ... Värskelt asutatud ansambel Koll avaldas suveks singli "Seal on soe".

Ansambel Koer avaldas uue loo "Süstime"

17.06.19 ... Ansambel Koer avaldas loo "Süstime", mis on teine singel peagi ilmuvalt albumilt "Karake". Esimene lugu uuelt plaadilt kandis nime "Piss".

Kuula: Nublu avaldas uue loo "Rotterdam"

17.06.19 ... Räppar Nublu andis välja loo "Rotterdam", mis on tema esimene värske materjal pärast aprillis ilmunud singlit "Muusikakool".

Galerii: Ivo Linna juubelikontsert meelitas Kuressaarde viimaste aastate rekordpubliku

16.06.19 ... Ivo Linna 70. sünnipäeva tähistavat kontserti Kuressaare lossihoovis kuulas viimaste aastate rekordiline rahvahulk.

Kammerkoor Voces Musicales esitleb teist plaati

16.06.19 ... Kammerkoor Voces Musicales tähistab 20. hooaega uue helikandja, USA kompaniist MSR Classics välja antud "A Black Birch In The Winter" esitluskontsertidega 29. juunil kell 14 Keila Mihkli kirikus ja kell 20 Nissi Maarja kirikus ning pühapäeval 30. juunil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus.

Spice Girls tehakse superkangelasteks

16.06.19 ... Filmistuudio Paramount valmistub The Guardiani teatel Spice Girlsi animafilmi tegemiseks, vahendab Õhtuleht.

ETV2 teemaõhtu pühendub Ivo Linnale

16.06.19 ... ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud Ivo Linnale, kel 12. juunil täitus 70 eluaastat.

Elina Born ja Jüri Pootsmann toetavad Käru kirikut

15.06.19 ... 16. juunil kell 15 peetakse Käru kirikus heategevuskontsert, mis toetab Käru ainulaadse puidust kirikuhoone säilimist tulevastele põlvedele. Kontserdil kõlab kaunis ning hingestatud muusika Elina Borni ja Jüri Pootsmanni esituses. Kogutud annetuste abil remonditakse kiriku katus, fassaad ja aknad.

Ette astuvad noored dirigendid

15.06.19 ... 16. juunil kell 18 korraldab Eesti Kooriühing Tallinnas noorte dirigentide kontserdi. Metodisti kirikus esinevad säravad noored interpreedid: Mari Kalling Tallinna Toomkooli mudilaskooriga, Oliver Povel-Puusepp Eesti Rahvusraamatukogu naiskooriga, Priit Rusalepp Tapa Linna Orkestriga ja Valter Soosalu kammerkooriga Kolm Lindu.

Joosep Sang: mis toimub rahvamuusikapeol?

15.06.19 ... Suvise suursündmuse, juubelivärvides laulu- ja tantsupeo eel pole liiast juhtida tähelepanu kahe suure peo veidi vähemale vennale, mis on omas mastaabis siiski uhke ja esinduslik. 5. juulil kell 14 toimub Vabaduse väljakul tasuta suurkontsert, kus astub seitsmes pilliliigis lavale 800 rahvapillimängijat.

Kuula: Madonna avaldas uue albumi "Madame X"

14.06.19 ... Plaadifirma Interscope andis 14. juunil välja Madonna värske albumi "Madame X". Tegemist on muusiku 14. albumiga, eelmine kauamängiv "Rebel Heart" ilmus 2015. aastal.

Sweet Spoti asemel toimub minifestival Spot On

14.06.19 ... Klubi Laev korraldab Sweet Spoti asemel oma festivali Spot On, mis toimub samadel kuupäevadel 28.-29. juunil.

Stefanil ilmus inglise laulukirjutajatega uus singel "Better Days"

14.06.19 ... Reedel ilmus Stefani uus singel "Better Days", mis räägib lootusest, et me kõik näeksime paremaid päevi koos.

Arop vahetas nime tagasi Suureks Papaks ja avaldas värske muusikavideo

14.06.19 ... Suur Papa ehk Uku Arop avaldas muusikavideo aprillis avaldatud demoloole "Vikati Gäng".

Miley Cyrus avaldas koostöös Netflixiga muusikavideo

14.06.19 ... Miley Cyrus avaldas uue muusikavideo, kuid seekord Ashley O. nime alt, keda muusik kehastab Netflixi populaarses sarjas "Black Mirror".

Tütarlastekoor Ellerhein saab nimelise trammi

14.06.19 ... Tallinna Linnatranspordi AS saadab 18. juunil Kadrioru luigetiigi lähistel liinile tütarlastekoori Ellerhein järgi nimetatud trammi.

Kumu reivi korraldaja: kui Rick Owens on Michèle Lamyga ühes saalis, tuleb valmistuda üllatusteks

14.06.19 ... Tommy Cashi ja Rick Owensi Kumus avatud näitusest inspireerituna toimub 15. juunil Kumus reiv, mis kestab varaste hommikutundideni ja pakub korraldaja sõnul rohkelt üllatusi.

Võnge tähistab viiendat sünnipäeva Altja rannakülas

14.06.19 ... Reedel algab Eesti ainus rändav kultuurifestival Võnge, tähistades Altja rannakülas enda viiendat sünnipäeva.

Lauri Pihlap: Bon Jovi on vokalistina jõhkralt väsinud, Sting ei väsi aga üldse

13.06.19 ... Muusik Lauri Pihlap käis kahe nädala jooksul nii Bon Jovi kui ka Stingi kontsertidel ning tõdes, et kui Sting on siiani tippvormis, siis Bon Jovi hääl on aastatetagusega võrreldes kehvas seisus.

Vaiko Eplik: mitmed väliseesti artistid väärinuks suuremat tähelepanu

13.06.19 ... Juuni lõpus algavad XII ülemaailmsed ESTO eesti kultuuripäevad, mis said kunagi alguse 1972. aastal Torontos. Väliseesti muusika spetsialist Vaiko Eplik tegi ülevaate muusikast, mis nõukogude ajal väliseestlaste kogukondades sündis.

Pildid: Sting kohtus enne kontserti Arvo Pärdiga

13.06.19 ... Muusik Sting, kes andis 12. juuni õhtul Saku Suurhallis kontserdi, saabus Eestisse juba päev varem ning seetõttu jäi talle ka küllalt vaba aega. Enne kontserti külastas ta muuhulgas Arvo Pärdi keskust, kus ta kohtus ka helilooja endaga.

Majorlilkweeni uues videos räpib Genka

13.06.19 ... Majorlilkween, kodanikunimega Alexandra Elizabeth Ljadov andis välja uue videoloo "25 Playboy", millel teeb oma salmi räppar Genka. Alexandra on loo kaasautor nii muusikas kui sõnas ja on ka video lavastaja ning kaasmonteerija.

Yasmyn avaldas loo koostöös produtsendi Johnny Bloomsiga

13.06.19 ... Yasmyn avaldas koostöös Inglise produtsendi Johnny Bloomsiga loo "Madman".

Heidy Tamme "Horoskoobi" uuest tulemisest: retro on jälle moes

12.06.19 ... "Horoskoobi" armastatud laulud on saanud uue hingamise uue ansambli Horoskoop abiga.

Kukemuru Ambient avaldas esimesed esinejad

12.06.19 ... Tänavu seitsmenda korda toimuv ambientmuusika festival Kukemuru Ambient toimub 2. kuni 3. augustini Laupa mõisas ja mõisapargis Järvamaal. Avaldati fesivali esimesed 17 esinejat, kelle hulgas on nii muusikuid Eestist, Soomest, Venemaalt, Itaaliast kui ka Tšiilist.

Rainer Ild koondas seiklused läbi öise Tallinna muusikavideosse

12.06.19 ... Indie-pop duo Rainer Ild avaldas uue singli "Call Me", mida esitlesid Raadio 2 hommikuprogrammis. Iroonilise huumoriga vürtsitatud lugu on pilguheit noorte vallaliste kohtingumaailma ühel rajul nädalavahetusel.

Jõulujazzil esineb Ameerika jazzlaulja Kurt Elling

12.06.19 ... Festival Jõulujazz toob Eestisse esinema 12 Grammy auhinnale nomineeritud Ameerika jazzlaulja Kurt Elling, kes esineb koos bändiga 10. detsembril Alexela kontserdimajas.

Radioheadi varajane materjal varastati, bänd pani seepeale demod ise veebi müügile

11.06.19 ... Varastati bändi Radiohead stuudiosalvestused 1995. kuni 1998. aastani. Pärast varga poolt esitatud 150 000 dollari suurust lunarahanõuet otsustas ansambel materjali ise välja anda.

Sõru Jazz vallutab Hiiumaa teatri- ja muusikaprogrammiga

11.06.19 ... Teisipäeval algab Hiiumaal Sõru paadikuuris Eesti jazzmuusika iga-aastane suvepidu Sõru Jazz, mis kestab 11.-16. juunini.

Vaata ja kuula, kuidas esineb Margus Vaheri uus bänd Kobra

11.06.19 ... ETV hommikuprogrammis oli täna külas Margus Vaher oma uue ansambliga Kobra.

Sweet Spotil suve ainsa ülesastumise tegema pidanud NOËP korraldab ise kontserdi

11.06.19 ... NOËP teatas, et kuna Sweet Spotil pidi toimuma tema ainus esinemine Eestis sel suvel, teeb ta oma kontserdi.

DJ Khaled kaotas energiajookide tõttu Billboardis esikoha

11.06.19 ... DJ Khaledi uus album "Father of Asahd" debüteeris hiljuti Billboard 200 albumite edetabelis 2. kohal. Albumit müüdi 136 000 ühikut, kuid see jäi alla Tyler, the Creator'i albumile "IGOR", mis jõudis 165 000 samaväärse ühiku müügiga 1. kohale. Kuigi "Father of Asahd" ja "IGOR" said peaaegu võrdse arvu voogesituskordi, jäi DJ Khaledi album Tyler'i järel teiseks väidetavalt sobimatute fänninänni komplektide tõttu.

Muusikafestival Sweet Spot jääb ära

10.06.19 ... Muusikafestivali Sweet Spot piletite müük on keskkonnas Piletilevi praeguseks hetkeks lõpetatud.

Andres Roots alustab Von Krahlis bluusikontsertide sarja

10.06.19 ... Kitarrist Andres Roots alustab Von Krahlis bluusikontsertide sarja. Muusik annab Tallinnas soolokontserdi iga kuu teisel teisipäeval – 11. juunil, 9. juulil ja 13. augustil.

Vaata, kuidas Inga ja Around The Sun esitavad laulu "Wicked Games"

10.06.19 ... Täna hommikul olid "Terevisioonis" koos laval Inga ja ansambel Around The Sun.

Neljapäeval Tallinnas esinevat Alice in Chainsi soojendab Nevesis

10.06.19 ... Neljapäeval esineb Tallinnas, Saku Suurhalli blackboxis läbi aegade üks mõjukamaid Ameerika rokkbände Alice in Chains. Erikülalisena astub üles Eesti bänd Nevesis.
Osale projektis

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: