Muusika

Kabli küla seltsimaja sai kingituseks suure vinüülplaatide kogu

11.08.20 ... Kabli seltsimaja sai samast külast Inglismaale emigreerunud väliseestlaselt kingituseks vinüülplaatide kogu. Mitmesaja plaadi hulgas on saksa šlaagreid ja firma Melodija välja antud eesti muusikat, kuid kõige hinnalisemad on välis-eesti lauljate lugudega helikandjad.

SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim naislaulja Silvi Vrait, parim vokaalesitus Kare Kauksilt ja Marju Kuudilt

10.08.20 ... Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Kuuendal nädalal selgus parim naislaulja ja -vokaalesitus, auhinna võitis Margus Vaigur, kellega võetakse ühendust.

SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim helilooja ja laul

10.08.20 ... 2014. aastal valisid muusikakriitikud Eesti kõigi aegade parimaks albumiks J.M.K.E. "Külmale maale", samas on Eestis mitmed muusikaedetabelid alles koostamata. Nii tuligi plaadifirmal Vaiguviiul koos ERR-i kultuuriportaaliga idee välja selgitada eesti rokkmuusika säravamad hetked ja kõrgeimad tipud. Igal nädalal ootame vastuseid kahele küsimusele ja ühtlasi teeme igal nädalal tulemustest vahekokkuvõtteid.

R.V, ROM ja Klauz avaldasid uue muusikavideo loole "Auto"

10.08.20 ... Muusikud R.V, ROM ja Klauz avaldasid äsja uue muusikavideo loole "Auto".

TMW linnalava programm kutsub paikadesse kesklinnast Telliskivini ja Lasnamäest Koplini

07.08.20 ... 27.–30. augustil toimub Tallinnas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas päevased tasuta linnalava kontserdid, mis toovad elavmuusika lisaks kontserdisaalidele ja klubidele üle linna Viru Keskusest Laagna kogukonnaaiani ja Telia peamajast Põhjala tehaseni.

Raadio Tallinna kuu plaat. Mingo Rajandi Quintet

09.08.20 ... Hoolikalt valitud tekstid, noodid ja kaasmuusikud ning tulemuseks on tervik nimega "To Be!".

Genka & Dew8 uus video: "Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha"

09.08.20 ... Eesti räpi raudvara Genka ja produtsent Dew8 (hääldus: Djuui) on koostööprojekti raames ilmutanud esimese videosingli "Ma ei oska kaine peaga peol midagi teha". Lugu on pärit meeste ühiselt septembris ilmuvalt albumilt "Oleg".

Sack von Soundi kavva lisandus tasuta erikontsert

08.08.20 ... Saku Valla Kultuurikeskuse korraldatav festival Sack von Sound toimub 22. ja 23. augustil ning pakub publikule kohalikke artiste, kuid ka erikontserte. Pühapäeva kavva lisandus tasuta kontsert, kus ühel laval saavad kokku Puuluup, segakoor Tuljak Killu Rikkeri ja Ants Reinholdi eestvedamisel, Eve Lutteri juhendatavad rahvatantsijad ja Saku Mandoliinid eesotsas Joosep Sangaga.

Põlvas algas Intsikurmu festival

07.08.20 ... Koroona tõttu toimub Intsikurmu festival sel aastal kahepäevasena ja kodus viibijatele kantakse seda internetis üle.

Endine Nemo liige Kersti Madis: aeg-ajalt tekib igatsus lava ja muusika järele

07.08.20 ... Endine Nemo liige Kersti Madis (toona Rosenberg) enam laulmisega ei tegele ja töötab Tallinna lennujaamas asuvas kaupluses. Aeg-ajalt tekib tal aga siiski igatsus lava ja muusika järele.

Ewert and The Two Dragons on välismaal tuuritades bussiga mitmeid autosid ramminud

07.08.20 ... R2 saates "Bändilaager" oli sel korral külas Ewert and The Two Dragons, mille liikmed saates bändi seniseid tegevusi meenutasid.

5Miinust tähistab oma viiendat sünnipäeva suure kontserdiga

07.08.20 ... 19. septembril tähistab räpipunt 5Miinust Tallinnas oma viiendat sünnipäeva, mille puhul toimub Patarei merekindluses nende senise karjääri suurim kontsert.

Yasmyn avaldas muusikavideo loole "Rich"

07.08.20 ... Räppar Yasmyn avaldas äsja muusikavideo loole ''Rich''.

Ilmus Tame Impala muusikavideo loole "Is It True"

07.08.20 ... Tame Impala avaldas uue muusikavideo oma loole "Is It True", mis pärineb Kevin Parkeri ühemeheprojekti viimaselt albumilt "The Slow Rush".

The Weeknd avaldas loo varalahkunud Juice WRLD-iga

07.08.20 ... The Weeknd avaldas uue loo "Smile", kus teeb kaasa varalahkunud Juice WRLD.

Wolfredt avaldas uuelt plaadilt esimese singli ja video

07.08.20 ... Tallinna post-rock'i ansambel Wolfredt avalikustas sügisel ilmuvalt albumilt esimese loo ja video.

Bon Iver avaldas uue loo "AUATC"

06.08.20 ... Muusik Justin Vernoni ning tema indie-folk sooloprojekt Bon Iveri sulest ilmus uus lugu "AUATC" ehk "Ate Up All Their Cake".

Ülevaade. 10 albumit, mida 2020. aasta esimesest poolest kaasa võtta

05.08.20 ... 2020. aasta selgroog on murtud ja kuigi poole aasta jagu muusikat on veel ees, saab välja tuua käputäie albumeid, mis koroonapandeemia lipu all möödunud poolaastast endaga – loodetavasti – parematesse aegadesse kaasa võtta.

Mägede Hääl avalikustas uued esinejad ja ajakava

05.08.20 ... 14.–15. augustil Kohtla-Nõmmel Eesti kaevandusmuuseumis ja Jõhvis Jaama 6 loomekeskuses toimuvale festivalile Mägede Hääl lisandusid uute esinejatena Maarja Nuut & Ruum, Chemsex Trails, Haigla Pidu & Nikolajev.

Neil Young kaebas Trumpi kampaaniameeskonna kohtusse

05.08.20 ... Neil Young esitas teisipäeval New Yorgi föderaalkohtusse hagi president Donald Trumpi kampaaniameeskonna vastu oma muusika kasutamise lõpetamiseks poliitilistel üritustel.

Laupäeval Elvas toimuma pidanud nublu kontsert lükkub järgmisesse aastasse

04.08.20 ... Sel laupäeval, 8. augustil FC Elva Jalkafesti raames Tartumaal Elvas toimuma pidanud nublu kontsert lükatakse järgmisesse aastasse.

Music Estonia järgmine tegevjuht on Ave Tölpt

04.08.20 ... Muusikaettevõtluse arenduskeskust Music Estoniat hakkab 7. septembrist juhtima Ave Tölpt. Organisatsiooni praegune tegevjuht Virgo Sillamaa suundub Belgiasse, kus ta jätkab tööd Euroopa muusikaekspordi organisatsioonide ühingu European Music Exporters Exchange juures.

TMW konverents keskendub juhtimisele kultuurivaldkonnas

03.08.20 ... 28.–29. augustil toimuva Tallinn Music Weeki (TMW) konverentsi pealisteemad on muusikatööstus 2.0, kestliku arengu eesmärgid ja naabrid ning eritähelepanu pöörab konverents muutuste juhtimisele ja koostööle.

Taylor Swifti uus album purustas esimese nädalaga mitmeid rekordeid

03.08.20 ... Taylor Swift andis juuli lõpus välja üllatusalbumi "Folklore", mis nii esimese päeva kui ka nädalaga rekordeid püstitas.

SUUR EESTI ROCKI KÜSITLUS: parim meeslaulja Urmas Alender, parim vokaalesitus Joala ja "Unustuse jõel"

03.08.20 ... Kultuuriportaal alustas koostöös plaadifirmaga Vaiguviiul küsitlust, et selgitada välja Eesti rockmuusika säravamad hetked. Viiendal nädalal selgus parim meeslaulja ja -vokaalesitus, auhinna võitis Gustav Miil, kellega võetakse ühendust.

Leigo Järvemuusika on tänavu ühepäevane

03.08.20 ... Leigo Järvemuusika toimub sel aastal ühel päeval, 8. augustil. Üles astuvad Estonian Cello Ensemble kavaga, mis pühendatud Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale, laulja ja viiuldaja Maarja Nuut ning Tiit Kikas ja ERSO muusikute keelpillikvartett, kes toovad lavale Terry Riley' teosest "Half Wolf Dances Mad in Moonlight" inspireeritud audiovisuaalse vaatemängu.

EiK avaldas mustvalge muusikavideo singlile ''Mu suvi''

03.08.20 ... EiK avaldas uue mustvalge muusikavideo singlile ''Mu suvi'', mis pärineb ta juulis ilmunud kogumikult "EiK".

Guns N' Roses annab sügisel välja vinüülplaadi ja lasteraamatu

03.08.20 ... Ameerika rokkbänd Guns N' Roses annab septembris välja vinüülplaadi "Greatest Hits" ja lasteraamatu "Sweet Child O' Mine".

Üle 700 Briti muusikatööstuse esindaja kirjutasid alla rassismivastasele avalikule kirjale

02.08.20 ... Üle 700 Briti muusikatööstuse esindaja, kelle hulka kuulub nii mänedžere, produtsente kui ka muusikuid, kirjutasid alla avalikule kirjale, mis ärgitab inimesi ühiselt rassismi põrmustama.

Jonas Kaarnamets: kujutage ette, et peate esmakordselt laulma ja teie ees on 150 inimest

02.08.20 ... "Vikerhommikus" oli külas muusik Jonas Kaarnamets, kes rääkis lähemalt oma värskest sooloprojektist jonas.f.k ning tõi välja, kuidas oli plaadiesitluskontserdil esmakordselt publiku eest laulda.

Ansambel Bourbon Sugar avaldas video loole "Remember"

01.08.20 ... Eesti alternatiivrocki bänd Bourbon Sugar andis välja muusikavideo uuele singlile "Remember".

Ansambel Estrada Orchestra andis välja uue singli

31.07.20 ... Estrada Orchestra avaldas uue loo "Fish Sticks Rhapsody", mis on bändi esimene materjal pärast 2019. aastal ilmunud albumit "Zucker Tanzclub".

Gram-Of-Fun: meil on mustmiljon lõpetamata lugu

31.07.20 ... Ansambli Gram-Of-Fun liikmed rääkisid R2 "Bändilaagris", et neil on sahtlis ootel mustmiljon lõpetamata lugu, sest nad püüdlevad oma loomingus alati täiuslikkuse poole.

The Go-Go's avaldas pärast 20 aasta pikkust pausi taas uut muusikat

31.07.20 ... Poprokk kooslus The Go-Go's andis pärast 20 aasta pikkust pausi taas uut muusikat välja. Uus lugu kannab nime "Club Zero".

Beatrice unistab Eurovisiooni lavale jõudmisest

31.07.20 ... 16-aastane laulja Beatrice on praeguseks välja andnud kolm singlit. Muusikaga plaanib ta tegeleda ka tulevikus ja loodab jõuda isegi Eurovisiooni lavale.

Beyonce avaldas muusikavideo loole "Already"

31.07.20 ... Laulja Beyonce avaldas muusikavideo loole "Already", mis kõlab ka muusiku uuel visuaalalbumil "Black Is King".

Selgusid MTV videoauhindade nominendid

31.07.20 ... Selgusid tänavuste MTV videoauhindade nominendid. Esmakordselt antakse välja ka parima kodus tehtud muusikavideo ja parima karantiini esituse tiitel, kirjutab CNN.

Augustis täituvad Tallinna pargid muusikaga

31.07.20 ... Traditsioonilise Tallinna kesklinna suvekontsertide sari täidab ka sel suvel kesklinna pargid muusikaga, kuid sari jääb koroonaviiruse leviku tõttu tavapärasest lühemaks.

Collegium Musicale tegi Olav Ehalale kingituseks muusikavideo

31.07.20 ... Sel reedel tähistab armastatud helilooja Olav Ehala oma 70. sünnipäeva. Kammerkoor Collegium Musicale tegi heliloojale kingituseks muusikavideo loole "Vaid see on armastus".

Billie Eilish avaldas uue singli "My future"

31.07.20 ... Noor muusik Billie Eilish andis välja uue loo "My future", millele valmis ka animeeritud muusikavideo.

Marilyn Manson avaldas uue videosingli, oodata on ka uut albumit

30.07.20 ... Marilyn Manson avaldas uue videosingli "We are chaos", mis on esimene lugu tema 11. septembril ilmuvalt samanimeliselt albumilt.

Märtsis esineb Tallinnas briti pop-bänd Hurts

30.07.20 ... 23. märtsil annab Tallinnas Saku Suurhallis kontserdi ka varem Eestis esinenud briti pop-bänd Hurts.

Jorja Smith avaldas uue loo "By Any Means"

30.07.20 ... Muusik Jorja Smith andis välja loo "By Any Means", mis on plaadifirma Roc Nationi kogumikplaadi "Reprise" esiksingel.

Suri The Rootsi asutajaliige Malik B.

30.07.20 ... Meie seast lahkus 47-aastasena Malik Abdul Basit, artistinimega Malik B. (14.11.1972 – 29.07.2020), kes oli üks ansambli The Roots asutajaliikmetest.

Olav Ehala: ma kirjutan kogu aeg ühte laulu

29.07.20 ... "Vikerhommiku" stuudios olid helilooja Olav Ehala ja pianist Hain Hõlpus, kes läheb lauljatega Ehala 70. aasta juubeli puhul kontserttuurile. Hõlpus rääkis, kuidas temast sai üks neid, kes Ehala keerukaid rütme ja harmooniaid peale helilooja enda mängida suutis, Ehala ise aga avas talle äratuntava helikeele kujunemislugu ja ka seda, miks tema muusika ei ole sugugi nii keeruline kui esialgu tundub.

Nublu avaldas muusikavideo uuele singlile "Laiaks lüüa"

29.07.20 ... Räppar nublu eelmise loo avaldamisest on möödas umbes kuu, ent juba üllatas muusik fänne uue looga "Laiaks lüüa", millele valmis ka muusikavideo.

Ott Leplandi kontsertidega kogunes Eesti kirikute heaks üle nelja tuhande euro

29.07.20 ... Juulis esines laulja Ott Lepland heategevuslike kontsertidega kirikutes üle Eesti, millega aitas koguda raha Eesti kirikute taastamiseks ning keerulistel aegadel hingehoiuteenuse pakkumiseks.

Põhja Konn tähistab 11. tegutsemisaastat kontsertvideoga

28.07.20 ... Rock-bänd Põhja Konn tähistab tänavu oma 11. tegutsemisaastat ning avaldasid sel puhul kontertvideo loost "Hulkuv laev", mis võetu üles bändi 2019. aasta lõpus toimunud esinemisel Alexela kontserdimajas.

Mick Moon: mu peas käib arutelu veidi kiiremini kui teistel ja seepärast teen ka palju muusikat

28.07.20 ... Muusik Antonio Sebastian Kass, artistinimega Mick Moon on paari aasta jooksul andnud välja kuus stuudioalbumit. Artisti sõnul on viljaka töö taga see, et ta ei püüdle oma loomingus perfektsionismi poole.

Arvamusfestivali kultuuriprogramm kulmineerub Vaiko Epliku ja Eliidi kontserdiga

28.07.20 ... Arvamusfestival toob Paidesse lisaks aruteludele kultuuriprogrammi, mis algab festivali eelõhtul Mari Jürjensi kontserdiga ning kulmineerub Vaiko Epliku ja Eliidi kontserdiga laupäeva õhtul. Vallimäe festivaliklubis hoiab meeleolu Philly Joe's jazz-klubi, kultuurikavas on ka filmid, näitused ja töötoad.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: