Muusika

Brigitta Davidjants: Laine oli nõukogude popkultuuri parim näide

18.01.21 MUUSIKA ... Eesti muusika- ja teatriakadeemia muusikateadlane Brigitta Davidjants peab 21. jaanuaril ajaloomuuseumi Facbooki lehel loengu "Eesti naine popmuusikas – suurejoonelisest estraadist mässava postsovetini".

Maria Faust: saksofonist minus on praegu surnud

18.01.21 MUUSIKA ... Taanis elav muusik Maria Faust rääkis "Vikerhommikus", et tõsiste ja keeruliste koroonapiirangute tõttu sealne elu kiita pole. Pikk paus kontserdigraafikus on mõjunud ka saksofonisti loometööle ja pilliharjutamisele.

Dr Dre pääses pärast ajuaneurüsmi koju

18.01.21 MUUSIKA ... Ameerika räppar ja produtsent Dr Dre lasti pärast ajuaneurüsmi ravi haiglast koju.

New Radicals tuleb Bideni ametisse vannutamiseks üle 22 aasta uuesti kokku

18.01.21 MUUSIKA ... 90ndate lõpus lühiajaliselt tegutsenud The New Radicals tuleb USA presidendiks valitud Joe Bideni ametisse vannutamise ürituseks üheks õhtuks taas kokku.

Vahel on lihtsalt vaja muusikat. Mari Jürjens

17.01.21 MUUSIKA ... Muusik Mari Jürjens avab raadio Tallinna kolmeosalises sarjas "Vahel on lihtsalt vaja muusikat", kuidas ta muusika juurde jõudis ja milline on selle mõju nii talle kui ka kuulajatele.

Suri Soome muusik Pave Maijanen

17.01.21 VÄLISMAA ... Soome rokkmuusik, laulja ja produtsent Pave Maijanen on surnud, teatas ringhääling Yle.

Nädala albumisoovitused | Sleaford Mods, Viagra Boys, Genka x DEW8 jt

16.01.21 MUUSIKA ... ERR kultuuriportaal alustab 2021. aasta musa-aastat uue iganädalase lühiülevaadete sarjaga uutest albumitest, millele tasuks võimalus anda. Kuivõrd jaanuar on uue muusika ilmumise mõttes alati pigem hoovõtukuu, koondame esimesse ülevaatesse valiku albumitest, mis jõudnud kogu kuu jooksul (digi)lettidele jõuda.

Ilmus varalahkunud Juice WRLD-i videosingel koostöös Young Thugiga

16.01.21 MUUSIKA ... Reedel ilmus videosingel loole "Bad Boy", mis valmis varalahkunud Chicago räppari Juice WRLD ja Young Thugi koostöös enne esimese surma.

Nädala parimad lood | Genka, Bicep, Ross from Friends jpt

15.01.21 MUUSIKA ... Sel korral on nädala parimate lugude hulgas vähem head popmuusikat, see-eest leidus aga palju eriti ägedat elektroonikat.

Ariana Grande, Doja Cat ja Megan Thee Stallion avaldasid remiksi loost "34+35"

15.01.21 MUUSIKA ... Laulja Ariana Grande avaldas oma loost "34+35" uue remiksi, kus teevad kaasa ka artistid Doja Cat ja Megan Thee Stallion.

Nagy Bögö avaldas esimese osa albumilt "Erinevad maailmad"

15.01.21 MUUSIKA ... Folkbänd Nagy Bögö avaldas neli lugu, mis mõtisklevad nii elu raskuste kui ka helgemate tahkude üle ning moodustavad esimese osa albumist "Erinevad maailmad".

Lady Gaga esitab Joe Bideni ametisse vannutamise tseremoonial USA hümni

15.01.21 MUUSIKA ... Lady Gaga esitab 20. jaanuaril Joe Bideni ametisse vannutamise tseremoonial USA hümni "The Star-Spangled Banner".

HVNS ja Apollo avaldasid uue videosingli "Põleda"

15.01.21 MUUSIKA ... HVNS ja Apollo andsid välja oma uue videosingli "Põleda". Loo video ning loo taust, mix ja master valmisid Alvar Antsoni käe all, kes on tuntud ka kui Kéa Eesti Laulu võistlusloo kaasautor.

Anna Kaneelina ja Puuluup esinesid ühel Euroopa olulisemal esitlusfestivalil

14.01.21 MUUSIKA ... Anna Kaneelina ja ansambel Puuluup astusid üles Euroopa suurimal uue muusika esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag, mis tavaliselt toimub Hollandis, Groningenis. Tänavu kolis festival olude sunnil virtuaalmaailma, mis osaliste sõnul ei pruugigi olla halb lahendus.

Selgusid Eesti muusikaauhinnad 2021 nominendid

14.01.21 MUUSIKA ... Tänavused Eesti Muusikauhindade nominendid on selgunud. Auhindu jagatakse kokku 19 kategoorias, nende seas antakse välja ka tiitel "Panus Eesti muusikasse" ning rahvahääletuse tulemusel selgub aasta artist.

Mari Kalkun: olen leidnud sügava kontakti kuulajaga

13.01.21 MUUSIKA ... ERR-i muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2020 Mari Kalkuni. Muusik kinnitas, et möödunud aastal välja antud "Õunaaia album" on saanud väga palju positiivset tagasisidet.

AC/DC uus muusikavideo sündis koroonaajale omaselt

13.01.21 MUUSIKA ... Austraalia rokiansambel AC/DC avaldas muusikavideo oma uue albumi "Power Up" singlile "Realize". Koroonaajale omaselt sündis video piiranguid järgides – bändiliikmete üksiketteasted tuli eraldi salve võtta ja seejärel veenvalt kokku panna.

Genka ja DEW8 avaldasid koos albumi

12.01.21 MUUSIKA ... Räppar Genka ja muusikaprodutsent DEW8 avaldasid koostöös uue albumi "Oleg".

Lana Del Rey avaldas videosingli "Chemtrails Over the Country Club"

12.01.21 MUUSIKA ... Lana Del Rey avaldas muusikavideo oma 19. märtsil ilmuva uue albumi "Chemtrails Over the Country Club" nimisinglile.

Puuluup ja Anna Kaneelina esinevad sel nädalal suurel rahvusvahelisel esitlusfestivalil

11.01.21 MUUSIKA ... Anna Kaneelina ja Puuluup esinevad sel nädalal Euroopa ühel olulisemal esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag, mis toimub igal aastal Groningenis Hollandis. Tänavu toimub festival koroonapandeemia tõttu virtuaalselt.

Räppar Lukamon avaldas lühialbumi "Uus mäng"

11.01.21 MUUSIKA ... Plaadifirma Emerald City andis välja räppar Lukamoni debüüt-EP "Uus mäng", millega võtab muusik kokku oma 2020. aasta loomingu.

Alfa Collective juhatab bändi uue muusikalise suuna sisse singliga "Align"

11.01.21 MUUSIKA ... Ansambel Alfa Collective avaldas uue singli "Align", millega nad juhatavad sisse bändi uue ja julge muusikalise suuna.

USA kriitikud valisid möödunud aasta parimaks filmiks "Nomaadimaa"

11.01.21 FILM ... USA filmikriikikute ühing National Society of Film Critics valis möödunud aasta parimaks filmiks Chloe Zhao filmi "Nomaadimaa" ("Nomadland").

Räppar Leis avaldas esimese singli uuelt albumilt

11.01.21 MUUSIKA ... Räppar Leis avaldas oma debüütalbumi nimiloo "Ületunnid".

Videod | Saates "Hommik Anuga" esineb ansambel Arg Part

10.01.21 MUUSIKA ... "Hommik Anuga" stuudios astus üles ansambel Arg Part, kes esitas muuhulgas ka oma värske, 2021. aasta algul ilmunud singli "Reaalne".

Maarja Merivoo-Parro: Aprillo on salajane hüüdnimi, mis on mul olnud juba aastaid

10.01.21 MUUSIKA ... Maarja Merivoo-Parro avaldas artistinime Aprillo alt oma debüütsingli "Love The Door". "Vikerhommikus" rääkis ta lähemalt oma uuest projektist ja kinnitas, et sahtlis on ootel juba nii valmis kui ka poolikuid lugusid.

Eik: algkoolis olin väga suur pungifänn

09.01.21 MUUSIKA ... Muusikud Eik ja Karl Vilhelm Valter räägivad saates "Hommik Anuga" oma tulevikuplaanidest, samuti tuleb jutuks, mida nad arvavad värsketest R2 aastahiti võitjatest.

Vokaalansambel Greip avaldas uue loo "Marutuul"

09.01.21 MUUSIKA ... Vokaalansambel Greip, kes tähistab tänavu ka 15. sünnipäeva, avaldas uue loo "Marutuul", mille muusika autor on Fred Rõigas, sõnad kirjutas Aapo Ilves.

Endrik Üksvärav Collegium Musicalest: eesmärk on jõuda kümne maailma parima koori hulka

08.01.21 MUUSIKA ... Kammerkoor Collegium Musicale tähistab tänavu kümnendat sünnipäeva. Koori looja ja eestvedaja Endrik Üksvärav kinnitas kultuurisaates "OP", et loodab Collegium Musicalega jõuda õige pea kümne maailma parima koori hulka.

Poistebändist One Direction tuntud Zayn Malik avaldas uue singli

08.01.21 MUUSIKA ... Laulja Zayn Malik, kes oli kunagi ka poistebändi One Direction liige, avaldas uue singli "Vibez".

Nädala parimad lood | Kode9, deLULU, Grimes jt

08.01.21 MUUSIKA ... Alustame ERR-i kultuuriportaalis iganädalase ülevaatega, kus toome välja valiku möödunud nädalal ilmunud parimatest lugudest. Esimesel korral mahtusid valikusse muuhulgas uus Eesti bänd deLULU, tantsmuusika legend Kode9 ja indie-elektroonik Rhye.

Galerii ja videod: R2 aastahitt on Clicherik & Mäx, Gameboy Tetris – "Maakas"

30.12.20 MUUSIKA ... Kolmapäeval selgus Raadio 2 traditsiooniline aastahiti edetabel nii Eesti kui ka välismaa arvestuses.

R2 on reedest reedeni Euroopa muusika päralt

08.01.21 MUUSIKA ... Reedest reedeni ehk 8. jaanuarist kuni 15. jaanuarini tähistab Raadio 2 koos paljude teiste Euroopa raadiojaamadega Euroopa muusika nädalat.

Eesti Muusikaauhinnad 2021 telesõud juhivad Suured tüdrukud

08.01.21 MUUSIKA ... 28. jaanuaril Saku Suurhallis toimuvat Eesti Muusikaauhindade galaõhtut juhivad Suured tüdrukud ehk Kaire Vilgats ja Dagmar Oja. Publikul on võimalik kaasa elada vaid telesaate vahendusel.

KLF andis välja filmi "Welcome to the Dark Ages"

08.01.21 MUUSIKA ... Briti elektroonilise muusika duo KLF liikmed Bill Drummond ja Jimmy Cauty andsid välja filmi "Welcome to the Dark Ages".

Maarja Merivoo-Parro andis välja debüütsingli

08.01.21 MUUSIKA ... Ajaloolane ja raadiohääl Maarja Merivoo-Parro hakkas laulja-laulukirjutajaks Aprillo ning andis välja debüütsingli "Love The Door".

David Bowie sünniaastapäeva puhul ilmus kaks seniavaldamata kaverlugu

08.01.21 MUUSIKA ... Reedel, 8. jaanuaril oleks David Bowie saanud 74-aastaseks. Selle puhul ilmusid reedel Bowie kaks varem avaldamata kaverlugu John Lennoni ja Bob Dylani lugudest.

Kings of Leon avaldas kaks uut lugu, märtsis ilmub ka album

08.01.21 MUUSIKA ... Ansambel Kings of Leon avaldas kaks uut lugu ning teatas, et pärast viieaastast pausi on märtsis ka uut albumit oodata.

Vera Vice avaldas singli "Eyes Closed"

07.01.21 MUUSIKA ... Elektroonilise muusika duo Vera Vice avaldas neljapäeval värske singli "Eyes Closed".

Majorlilkween avaldas uue singli "Venom"

07.01.21 MUUSIKA ... New Yorgis elav Eesti muusik ja modell Alexandra Elizabeth Ljadov ehk Majorlilkween avaldas koos Harlemi räpilegend Bodega Bamziga uue singli "Venom".

Neil Young müüs maha poole oma muusikakataloogist

07.01.21 MUUSIKA ... Kanada laulja-laulukirjutaja Neil Young müüs maha 50 protsenti oma muusikakataloogi osalusest.

Dr Dre on ajuaneurüsmi tõttu haiglas

06.01.21 MUUSIKA ... Räppar ja produtsent, üks hip-hopi legende Dr Dre vajab ajuaneurüsmi tõttu haiglaravi.

The Weeknd jahmatab uues muusikavideos teistsuguse välimusega

06.01.21 MUUSIKA ... The Weeknd avaldas loole "Save Your Tears" muusikavideo, mis pani fännid arutlema, kas muusik on ehk iluoperatsioonidel käinud.

Aasta muusik 2020 on Mari Kalkun

06.01.21 MUUSIKA ... ERR-i muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2020 Mari Kalkuni. Aasta muusiku tiitel antakse Mari Kalkunile üle 13. jaanuaril kell 19 toimuval stuudiokontserdil, millest teeb otseülekande ka ERR kultuuriportaal.

deLULU avaldas uue singli "Safer Than Home"

06.01.21 MUUSIKA ... Ansambel deLULU, kuhu kuuluvad Taavi Paomets, Mairo Marjamaa ja Inga Tislar, andis plaadifirma TIKS Rekords alt välja enda teise ametliku singli "Safer Than Home".

Grammy auhindade jagamine lükati edasi

06.01.21 MUUSIKA ... Grammyde auhinnatseremoonia lükati koroonaviiruse laialdase leviku tõttu jaanuari lõpust 14. märtsile.

London Grammar avaldas uue singli "Lose Your Head"

05.01.21 MUUSIKA ... Briti indie-pop bänd London Grammar avaldas peagi ilmuvalt albumilt kolmanda singli "Lose Your Head".

Lovely Beats avaldas uue loo "Mu tee"

05.01.21 MUUSIKA ... Folkbändil Lovely Beats ilmus uus popi sugemetega lugu "Mu Tee".

Suri Children of Bodomi rajaja ja solist Alexi Laiho

04.01.21 MUUSIKA ... Möödunud nädalal suri 41-aastasena Soome metal-bändi Children of Bodom rajaja, solist ja kitarrist Alexi Laiho.

Ivi Rausi alustas aastat uue singliga "See olengi mina"

04.01.21 MUUSIKA ... Džässmuusik Ivi Rausi avaldas uue singli "See olengi mina", mis tähistab uue muusikast tulvil aasta algust ning annab teada peagi ilmuvast muusikaalbumist "Üks-Teist".

eesti lood

Lahutus Eesti moodi

lauluvõistlus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: