Muusika

Mai Leisz: ma jõudsin muusikani juba embrüogeneesi faasis

25.04.19 ... "Terevisioonis" oli külas bassimängija Mai Leisz, kes rääkis põgusalt oma muusikuelust Los Angeleses, Californias ja sellest, kuidas ta Saaremaalt Leisist sinna üldse jõudis. Ta tunnistas, et on selleks palju vaeva näinud, kuid oma roll on ka õnnelikel juhustel. Muusikani jõudis ta enda sõnul aga juba embrüogeneesi faasis.

OMD tuleb Tallinna

25.04.19 ... 30. jaanuaril 2020 esineb Alexela Kontserdimajas elektroonilise muusika tipptegija Orchestral Manouevres In The Dark (OMD). Tallinnas tähistavad Inglise muusikud karjääri 40. juubelit. Kava kannab nime "Souvenir. OMD 40 Years - Greatest Hits".

Vaata, kuidas MaiGroup ja Greg Leisz esitavad lugusid oma uuelt albumilt

25.04.19 ... Täna varahommikul astusid saates "Terevisioon" lavale MaiGroup ja Greg Leisz.

Salvestati laulupeo avakontserdi ühislaul "Üksi pole keegi"

24.04.19 ... Kolmapäeval salvestati laulupeo avakontserdi ühislaul "Üksi pole keegi".

Eeslanna Mai Leisz salvestas Los Angeleses uue albumi liblikaks saamisest

24.04.19 ... Eestlanna Mai Leiszi juhitava rahvusvahelise jazzbändi MaiGroup kolmas album "Metamorphosis" salvestati Los Angeleses koostöös produtsent Greg Leisziga.

200 muusikut kannavad suvel Tõrvas ette Verdi suurteose

24.04.19 ... Londoni Kuningliku Ooperi solistid, ERSO ja neli ühendkoori esitavad 15. juunil Tõrva keskväljakul Giuseppe Verdi dramaatiliseima teose Reekviem. Ilmakindluseks kaetakse kontserdiala kahe tuhande ruutmeetrise katusega.

Ansambel ILM avaldas koostöös Avoid Dave'iga laulu

24.04.19 ... Ansambel ILM, mille liikmeteks on Jana Abzalon ja kitarrist Merje Kägu, avaldas 2017. aastal ilmunud plaadi "I Only Hear The Water" nimiloo remiksi. Uue versiooni autoriks on 2016. aastal Eesti muusikaauhinnaga pärjatud elektronmuusik Avoid Dave.

Oddisee: muusikažanrid ei oma minu jaoks mingit tähtsust

23.04.19 ... Jazzkaare esinejate hulka kuulub tänavu ka Sudaani juurtega Ameerika räppar ja produtsent Amir Mohamed el Khalifa, kes on tuntud artistinimega Oddisee. 25. aprillil Vabal Laval esinev artist kinnitas ERR-ile antud intervjuus, et kuigi on kogu elu elanud Ameerikas, hoiab ta tänaseni end kursis Sudaanis toimuvaga.

Beyoncé'i "Lemonade" jõudis aastaid pärast ilmumist lõpuks Spotify'sse

23.04.19 ... Seni oli ainus võimalus kogeda Beyoncé kuuendat albumit "Lemonade", kui vaadata sellega koos avaldatud filmi, osta album või kuulata seda Beyoncé'ile ja JAY-Z'le kuuluva voogedastusplatvormi TIDAL kaudu. Kõik see muutub – kolm aastat pärast selle ilmumist 2016. aastal on album lõpuks jõudnud teistesse voogedastusteenustesse, nagu Spotify ja Apple Music, vahendab Pitchfork.

Kanye West esitles Coachellal uut muusikat

22.04.19 ... Kanye West tõi oma iganädalaseks kujunenud gospelisarja Sunday Service Coachellale ja astus pühapäeval üles festivali telkimisplatsi mäenõlval, kus esitas ka uut muusikat, mis teoreetiliselt võiksid ilmuda ka pikalt lubatud albumil "Yandhi".

Augustis esineb Peipsi järve ääres Alphaville

22.04.19 ... 1980. aastate poplegend Alphaville annab Eestis kontserdi 17. augustil Kasepää laululaval Peipsi järve ääres.

Vaata, kuidas esineb Kadri Voorand

22.04.19 ... Tänases "Terevisioonis" astus vaatajate ette lauljatar Kadri Voorand.

R2 õhtuse vööndi ankeet | Johanna Tenso: kord nädalas tasub midagi ka hingele pakkuda

22.04.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Sel korral vastas ankeedile "Soulmate'i" saatejuht Johanna Tenso.

Produtsent Luurel Varas avaldas uue albumi

22.04.19 ... Plaadifirma Aina Lomalla andis välja produtsendi Luurel Varas uue albumi "175g". Tema eelmine album "Leisure Time" ilmus 2017. aastal.

Okym avaldas muusikat uuelt albumilt

21.04.19 ... Okym, kodanikunimega Meiko Umal avaldas tuleva albumi esimese singli "Miks On Nii?".

The Swingin' Sisters: lõpetame üksteise lauseid

21.04.19 ... Svingiõed The Swingin' Sisters Maris Aljaste, Vivi Maar ja Viveli Maar on üheskoos lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli. Kuigi Vivi ja Viveli on ka päriselt õed, on ka Maris kujunenud omamoodi pereliikmeks.

Curly Strings pärast beebibuumi: nüüd on paar kakaga seotud hittlaulu

21.04.19 ... Ansambel Curly Strings on pärast beebibuumi taas prooviruumis, et valmistuda eesootavateks kontsertideks. Kitarrist Jaan Jaago peres kasvab kuuekuune Sameli, Eeva ja Villu Talsi peres aga mõnekuune Lilli.

Kontserdikorraldaja Eva Palm: vahest mõtlen, kust kohast artisti hind tekib

21.04.19 ... Live Nation Estonia kontserdipromootor Eva Palm on naine, kes seisab suuresti kuulsate artistide taga, kes Eestis aastate jooksul esinenud on. Palm ütles, et Eesti on artistide jaoks paraku tundmatu maa, kuhu suured artistid tulla ei taha.

Jazzkaar kutsub pühapäeval tasuta kontsertidele

21.04.19 ... Festivali Jazzkaar tasuta kontsertide päev toob täna Telliskivi loomelinnaku ja Vabaduse väljaku ümbrusesse ligi 40 sündmust läbi päeva.

Helilooja Märt Hunt: mul on vedanud, et ei saa järeltuleva põlve üle nuriseda

20.04.19 ... Helilooja Märt Hunt on kõigile eestlastele tuttavaid lastelaule kirjutanud juba aastakümneid. Hunt avaldas, et jõudis lastelaulude kirjutamiseni tänu oma abikaasa Reedale, kellega ta on abielus olnud juba üle 57 aasta.

Noortebändi finalist Steven Ilves avaldas singli "Bébé"

20.04.19 ... Noortebändilt tuule tiibadesse saanud Pärnust pärit 17-aastane Steven Ilves andis välja uue singli nimega "Bébé". Lugu on valminud koostöös muusikute Erko Niidu ja Laura Junsoniga, kes on tegevad ansamblis Kali Briis.

Kadri Voorand ja NOËP avaldasid singli "What If I Did Kill You"

19.04.19 ... Kadri Voorandil ilmus koostöös NOËP-iga uus singel "What If I Did Kill You". Loo sõnade ja muusika autor on Voorand.

Joel Remmel: nutiajastu on muusikute tähelepanuakent kitsendanud

19.04.19 ... Jazzpianist Joel Remmel esineb Jazzkaarel lausa kümnel kontserdil. Muusikaõppejõuna töötav Remmel rääkis, et jazzmuusika on noorte seas taas au sees, kuid nutiajastu on mõjutanud ka muusikute tähelepanuvõimet.

Festivali Jazzkaar 30. sünnipäev katab alates reedest Eesti jazziga

19.04.19 ... Juubelit tähistav festival Jazzkaar alustab täna, 19. aprillil juba 30. korda. Pidustused avab Kirke Karja ja Mingo Rajandi kontsert "Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite" Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus.

Räppar Kodak Black vahistati kahtlustatuna relva ja narkootikumide omamises

18.04.19 ... New Yorgi politseijaoskond kinnitas, et USA piiril vahistati räppar Kodak Black koos hulga teiste inimestega, kui nad üritasid Kanadast riiki siseneda. Autost, milles viibis ka Kodak Black, leiti püstol Glock ning marihuaanat.

Madonna avaldas uue albumi esimese singli "Medellin"

18.04.19 ... Madonna annab 14. juunil välja uue albumi "Madame X", mille esimeseks singliks on "Medellin". Loos lööb kaasa Kolumbia muusik Maluma.

Beyoncé avaldas kontsertalbumi eelmise aasta Coachella esinemisest

17.04.19 ... Koos Netflixi värske dokumentaalfilmiga "Homecoming", milles on ühendatud nii jutustavad dokumentaalkaadrid kui videomaterjal möödunud aasta Coachella muusikafestvaili esinemisest, avaldas Beyoncé samast materjalist ka uue kontsertalbumi "Homecoming: The Live Album".

Jürgen Rooste soovitused Jazzkaareks: püha kevadepalavik ehk hullumeelse ja hää muusika uputus

17.04.19 ... Jürgen Rooste uuris põhjalikult Jazzkaare kava ja jagas 19. kuni 28. aprillini toimuvaks festivaliks peotäie soovitusi. Häid sõnu jagus tal nii kodumaiste tegijate kui välismaiste artistide jaoks.

Anett esitles Raadio 2 eetris eksklusiivselt uut singlit

17.04.19 ... Anett Kulbin esitles Raadio 2 eetris oma uhiuut lugu "All Over Again". Laulu saab muudest kanalitest kuulata alates homsest.

Galerii: uues kuues Punane Maja avab peagi uksed

16.04.19 ... Punane Maja Telliskivi Loomelinnakus avab Jazzkaare külastajaile uksed reedel, 19. aprillil. Juubelifestivali külastajad saavad esimestena nautida kontserte renoveeritud hoones. Juunis alustab samas Fotografiska fotokeskus.

Aretha Franklin pälvis postuumselt Pulitzeri eripreemia

16.04.19 ... Muusik Aretha Franklin, kes suri möödunud aasta augustis 76-aastaselt, pälvis postuumselt Pulitzeri eripreemia oma panuse eest Ameerika muusikasse ja kultuuri üle 50 aasta jooksul.

Pihlap.uud ja EiK andsid välja eestikeelse hiphop-loo

15.04.19 ... Eestikeelse jazzhop-ansambli Pihlap.uud ja noore sõnakunstniku EiKi koostöös valms lugu "Kitš".

Revals kitarristi lahkumisest: põhiväärtuslikud seisukohad hakkasid erinema

15.04.19 ... Ansambel Revals otsib värsket verd pärast mõnede bändiliikmete lahkumist. Eelkõige on Revalsi pilgud suunatud uue solisti otsingutele, kuid hiljuti liitus bändiga ka uus kitarrist.

Fetty Wapi Tallinna kontsert jääb ära

15.04.19 ... 11. mail Tallinnas, klubis Hollywood toimuma pidanud USA räppari Fetty Wapi kontsert jääb ära, andsid kontserdikorraldajad Facebooki kaudu teada.

Revals otsib uut naislauljat

12.04.19 ... Eile uue singliga välja tulnud ansambel Revals otsib oma ridadesse uut naislauljat.

Räppar Majorlilkween kirjutas Siim Nestori kriitikale vastuseks laulu

15.04.19 ... Räppar Majorlilkween pühendas loo muusikakriitik Siim Nestorile. Loo "siim Gucci.nestor" lüürika sündis üleöö ja inspiratsiooniks oli Raadio 2 muusikakriitikute saade "Muusikanõukogu", kus käsitleti Majorlilkweeni debüütsinglit "Bound".

Silver Sepp nõuab uue lauluga lindudele rahu

15.04.19 ... Silver Sepa ja MandoTrio singel Kristiina Ehini sõnadele "Nõuan linnurahu!" kutsub üles austama metsades algavat raierahu.

Wateva avaldas uue singli "Haters"

14.04.19 ... Elektroonilise muusika duo Wateva andis laupäeval välja uue singli "Haters," mis ilmus Big Beat Records plaadifirma kompilatsioonialbumil "Big Beat Ignition: Los Angeles," millel teevad kaasa ka Valentino Khan ja GTA.

Galerii. Rahvusvaheline plaadipoepäev Tallinna plaadipoodides

13.04.19 ... Alates 2007. aastast korraldatakse üle maailma ühel aprillikuu laupäeval plaadipoepäeva, mille puhul annavad artistid välja kas seniavaldamata materjali või juba tuntud lugusid täiesti uuel kujul, mis jõuavad poelettidele just sel päeval. Juba aastaid on Eestis ka mitmeid poode, kes sellest osa võtavad.

Ameerika lauljatar Laura Pergolizzi ehk LP esineb suvel Haapsalus

12.04.19 ... Suvel astub Haapsalu Piiskopilinnuse õuel üles Ameerika lauljatar LP ehk Laura Pergolizzi.

Uuel festivalil Go Narva esinevad Uma2rman ja Terminaator

12.04.19 ... Narva linnuses toimub 19. augustil taasiseseisvumise tähistamiseks uus muusikafestival Go Narva, kus esinevad Uma2rman, Chizh & Со, Terminaator, Leprikonsy, Polusa ja Avenue.

Aivar Meos: noorema generatsiooni jaoks on plaadipood nagu muuseum

12.04.19 ... 13. aprillil toimub taas 2008. aastal alguse saanud plaadipoepäev, mille puhul avaldavad artistid eriti singleid ja plaatide uusversioone. "Terevisioonis" oli külas plaadipoe World Clinic omanik Aivar Meos, kes rääkis kodumaiste plaadipoodide olukorrast.

Vaata, kuidas esinevad Duo Ruut ja Rasmus Kadaja

12.04.19 ... Tänases "Terevisioonis" astusid televaatajate ette Duo Ruut ja Rasmus Kadaja.

Beebilõust avaldas uue albumi "Andrus Elbing"

12.04.19 ... Räppar Beebilõust avaldas uue albumi "Andrus Elbing", mille on produtseerinud 372 Kaspar. Tema eelmine plaat "Must lipp" ilmus 2016. aastal.

Reket avaldas uue loo "Ma kuulsin seda läbi viinamarjaväädi"

12.04.19 ... Räppar Reket ehk Tom-Olaf Urb avaldas uue singli "Ma kuulsin seda läbi viinamarjaväädi", mille on produtseerinud Bert on Beats Mindnote Studios.

Mart Normet Avicii ilmuvast albumist: usun, et see on nii autentne kui vähegi võimalik

11.04.19 ... Reedel sai Avicii, kodanikunimega Tim Berglingi surmast täpselt aasta ning neljapäeval ilmus temalt uus singel ja suvel ilmub ka täiesti uus plaat, mille tema pere välja annab. Stuudios oli Eesti Laulu endine produtsent Mart Normet, kes avas Avicii fenomeni ja surma tagamaid ning postuumse albumi tausta.

Eesti legendaarsete ansamblite mänedžerid räägivad, kuidas nad muusika läbi tsensuuri rahva ette tõid

11.04.19 ... Kolmapäeval, 17. aprillil kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette Eesti legendaarsete ansamblite mänedžerid ja kontserdikorraldajad – Ari Dubin, Raivo Sersant ja Aivar Sirelpuu. Õhtut juhib Sten Teppan, muusikat teeb Otsakooli noorte ansambel.

Ivo Linna aastatetagusest käärimisest: Keskerakonna bossid ei tervitanud tükil ajal

11.04.19 ... Ivo Linna on üks artistidest, kes osaleb pühapäeval üritusel Kõigi Eesti Laul. Linna sõnul on see tema jaoks eelkõige suurepärane võimalus astuda lavale koos poja Robert Linnaga ning tunnistas, et teemasid, mille puhul tema esinemistest ära ütleb, on pigem vähe.

Räppar Nublu avaldas uue loo "muusikakool"

11.04.19 ... Aasta meesartisti tiitliga pärjatud räppar Nublu avaldas 11. aprillil ühes animeeritud pildiga uue loo "muusikakool".

Revals avaldas laulu tänavamuusikust

11.04.19 ... Ansambel Revals avaldas uue loo pealkirjaga "Tänavamuusik". Romantiline valsitaktis lugu kirjeldab tänavamuusiku elu.

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: