Muusika

Kim Gordon avaldas muusikavideo loole "Earthquake"

13.12.19 ... Kim Gordon avaldas muusikavideo loole "Earthquake", mis pärineb tema debüüt-sooloalbumilt "No Home Record". Video režissöör ja monteerija on Loretta Fahrenholz ning see filmiti Los Angeleses mobiiltelefoniga.

Harry Styles avaldas teise stuudioalbumi

13.12.19 ... Harry Styles avaldas reedel oma teise täispika stuudioalbumi pealkirjaga "Fine Line". Album ilmus plaadifirma Erskine/Columbia alt.

"Vanamehe film" ja Nublu avaldasid loo "nooremaks ei jää"

12.12.19 ... Nublu ja "Vanamehe filmi" tegijad avaldasid laulu "nooremaks ei jää", mis kõlas filmi lõputiitrites. Loos teeb kaasa ka lapselaps Priidik, kelle artistinimeks on Lord Priid¥k .

Video: Revals astus üles raadio otse-eetris

12.12.19 ... Vikerraadios astus kolmapäeval otse-eetris väikese live-esinemisega üles ansambel Revals.

Mick Pedaja uue muusikavideo peategelasteks on käed

12.12.19 ... Mick Pedaja avaldas uue laulu "Real". Loo video sündis koostöös režissöör Martti Heldega, kelle nägemus oli jutustada lugu läbi käte.

Põhja-Tallinn kaasas uude singlisse Anne Veski, Pearu Pauluse ja Uudo Sepa

12.12.19 ... Põhja-Tallinn avaldas jõulude eel uue singli "Las meile jääda", kus teeb kaasa rohkelt armastatud Eesti lauljaid.

Video: Eplik ja Võigemast esinesid raadio otse-eetris

11.12.19 ... Teisipäeval külastasid Vikerraadios Andres Oja muusikasaadet Priit Võigemast ja Vaiko Eplik ehk ansambel Joyguns.

The 1975 esineb oktoobris Tallinnas

11.12.19 ... 26. oktoobril 2020 esineb Saku Suurhalli blackbox'is ansambel The 1975. Briti bänd külastab Eestit stuudioalbumi "Notes On A Conditional Form" kontsertturnee käigus.

Roxette'i laulja Marie Fredriksson suri 61 aasta vanuselt

10.12.19 ... Maailmakuulsa Rootsi duo Roxette'i laulja Marie Fredriksson suri 61-aastaselt.

Inger pääses rahvusvahelisel Berliini muusikakonverentsil finalistide hulka

10.12.19 ... Inger osales rahvusvahelise muusikakonverentsi Berlin Song Week raames toimunud konkursil, kus on nüüd jõudnud kahe viimase finalisti hulka.

Positivus festivalil esineb A$AP Rocky

10.12.19 ... Positivus festival avalikustas esimese peaesineja. 17. juulil astub Läti linnas Salacgrīvas toimuval üritusel üles Ameerika räppar A$AP Rocky.

Brian Eno pühendas uue laulu tooridele

10.12.19 ... Neljapäeval toimuvad Ühendkuningriigis üldvalimised. Selle puhul avaldas poliitiliselt avalmeelne Brian Eno uue laulu, millega nöögib Briti konservatiive ehk toore.

Avoid Dave avaldas visuaalalbumi

10.12.19 ... Produtsent Taavi Paomets, kes on teinud koostööd artistidega, nagu reket, Inger ja Lenna, andis välja lühialbumi bändiga Avoid Dave. Video-EP "After the Rain" kolm lugu toimivad järjejuttudena ja moodustavad ühise terviku.

Bedless Bones: mind köidavad muusikas need, kes ei jookse trendidega kaasa

09.12.19 ... Artistinime Bedless Bones all tegutsev Kadri Sammel tegeleb oma esimesel sooloalbumil "Sublime Malaise" haiguse kui metafooriga, kinnitas muusik Müürilehele antud intervjuus.

Wiiralt avaldas oma versiooni Henry Laksi loost "Salaja"

09.12.19 ... "Salaja" näol on tegemist Wiiralti teise singliga.

Suri räppar Juice WRLD

09.12.19 ... Meie seast lahkus 21-aastaselt räppar Juice WRLD, kodanikunimega Jarad Anthony Higgins (02.12.1998 – 08.12.2019), kellel tekkis Chicago lennujaamas ootamatu haigushoog. Arstid viisid muusiku kiiremas korras haiglasse, kuid teda ei suudetud päästa.

Stig Rästa, Saara Pius ja Victor Crone esitasid saates "Hommik Anuga" jõululaule

08.12.19 ... Selle aasta lõpus lähevad Stig Rästa, Saara Pius ja Victor Crone ühisele jõulutuurile, mistõttu esitasid nad ka "Hommik Anuga" saates kaks jõululaulu.

Wateva avaldas Californias kirjutatud singli "So High"

06.12.19 ... Elektroonilise muusika duo Wateva avaldas värske singli "So High" Lugu nägi ilmavalgust Selected. plaadifirma alt ning tegemist on esimese singliga aasta alguses ilmuvalt samanimeliselt EP-lt.

Galerii. Marten Kuningas ja Robert Linna tegid tribüüdi biitlitele

06.12.19 ... Marten Kuningas ja Robert Linna valisid välja oma lemmiklood The Beatlesi kullafondist ja tõid need neljapäeval Jõulujazzi raames Noblessneri valukojas kuulajate ette.

Järgmisel aastal esineb Tallinnas Jaapani produtsent DJ Krush

06.12.19 ... Tallinnas Fotografiskas esineb tuleva aasta 10. märtsil legendaarne Jaapani produtsent DJ Krush, kellel on hetkel käimas maailmaturnee.

Taylor Swift avaldas jõulusinglile koduse hõnguga muusikavideo

06.12.19 ... Taylor Swift avaldas jõululoo "Christmas Tree Farm", mida saadab Swifti perekonna koduvideotest koosnev muusikavideo.

Birgit: mulle on iseenesestmõistetav, et jõuluaja juurde kuuluvad kontserdid

05.12.19 ... Rein Rannap ja Birgit Sarrap ühendavad jõud jõulutuuril "Laul katab maad", kus löövad kaasa ka Ott Lepland ja Silvia Ilves. Birgiti sõnul on see tema jaoks iseenesestmõistetav, et jõuluaja juurde kuuluvad ka kontserdid.

Muusikaauhinnad 2020 õhtujuht on Trad.Attack!

05.12.19 ... 24. jaanuaril Saku Suurhallis toimuva Eesti Muusikaauhinnad 2020 õhtujuhid on Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli ehk ansambel Trad.Attack!.

Victor Crone veedab jõulud Eestis: jõuluõhtul lähen ilmselt restorani

05.12.19 ... Eesti Laul 2019 võitja Victor Crone on terve detsembrikuu Eestis, et Saara Piusi ja Stig Rästaga üle Eesti jõulukontserte anda.

Tallinn Music Weekile saabus 1323 esinemistaotlust

05.12.19 ... Järgmise aasta Tallinn Music Weeki (TMW) festivalile saabus 1323 esinemistaotlust 63 riigist. Avalduste esikolmikusse jõudis Eesti ja Venemaa järel esmakordselt Ühendkuningriik.

Andres Lõo avaldas uue lühialbumi "The Feeling"

05.12.19 ... Muusik Andres Lõpe andis välja lühialbumi "The Feeling", millel ta liigub elektrooniliste eksperimentide asemel rohkem pop-muusika suunas. Albumi esitluskontsert toimub 5. detsembril klubis Kauplus Aasia.

Kihnu Virve läheb jõulutuurile: ma ei jõua ju muidu sajani

04.12.19 ... Kihnu Virve koos pereansambliga suundub jõulutuurile. "Ringvaates" selgitas 91-aastane muusik, kuidas on praegu elu Kihnus ning miks ta on otsustanud nii vanas eaes veel tuuri ette võtta.

Mikk Targo: ma ei näinud Koidus alguses staari, vaid piitsavarrest poisikest

04.12.19 ... 60. sünnipäeva tähistav Mikk Targo meenutas kunagise menubändi Code One sündi ning tunnistas, et teismelises Koit Toomes ta esmapilgul staari ära ei tundnud.

Tame Impala avaldas uue loo eelolevalt albumilt

04.12.19 ... Tame Impala avaldas loo "Posthumous Forgiveness", mis ilmub ansambli eeloleval albumil.

Jõuluviktoriin: Kes kellega tänavustel pühadel tuuritab?

04.12.19 ... Jõulud on muusikute jaoks tihedaim aeg ja selgi aastal on detsembris mööda Eestit tuuritamas rohkelt armastatud artiste. Kas sina tead, kes kellega sel aastal kampa on löönud?

Spotify kümnendi kuulatuim artist on Drake

04.12.19 ... Muusikaplatvorm Spotify avaldas 2010ndate enimmängitud artistid ja lood. Spotify kuulatuim artist on viimase kümne aasta jooksul olnud Drake. Esimese naisartistina on neljandal kohal Ariana Grande.

Laura Põldvere avaldas üheksanda albumi "9 elu"

03.12.19 ... Laura Põldvere avaldas üheksanda täispika albumi "9 elu", mis räägib loo laulja eluetappidest pop-muusikas, eneseleidmisest, arengust ja unistuste poole pürgimisest.

Viiendal Retrobestil esinevad Hermes House Band, Lou Bega ja DJ BoBo

03.12.19 ... Otepääl Pühajärve ääres toimub juuni lõpus viiendat korda ajastufestival Retrobest, mis pakub sel korral mitmeid erikavasid Eesti ja välismaa artistidelt.

Ansambel EIA esmasingel ootas avaldamist 16 aastat

03.12.19 ... Põlva post-rock bänd EIA avaldas esimese singli "Jõgi" koos muuskavideoga.

Eesti modell Alexandra Elizabeth Ljadov osales Dua Lipa uues muusikavideos

03.12.19 ... Popmuusik Dua Lipa viimases muusikavideos "Don't Start Now", mida on tänaseks vaadatud üle 53 miljoni korra, astus üles ka Eesti supermodell Alexandra Elizabeth Ljadov.

Maarja Merivoo-Parro. 13 asja Austraaliast

02.12.19 ... "Maarja varia" oli puhkusel, sest olin Austraalias, kus praegu on kevad. Laadisin end D-vitamiini ja kohalikku teavet täis ja toon kiirelt välja 13 asja, mida oleks hea Austraalia kohta teada.

Grammy võitja Judas Priest tähistab juubelit kontserdiga Tallinna lauluväljakul

02.12.19 ... Tänavu oma 50. sünnipäeva tähistanud Judas Priest annab 1. juunil kontserdi Tallinna lauluväljakul.

Lauljatar Kärt Anton esitas esimese advendi puhul Disney laule

01.12.19 ... Otepäält pärit ning TV3 paroodiasaatest "Su nägu kõlab varsti tuttavalt" tuntud lauljatar Kärt Anton andis esimese advendi puhul välja kaveri lugudest "A Dream Is A Wish Your Heart Makes" ja "Reflections".

Evelin Samuel-Randvere: muusikute lapsed kasvavadki klaveri all

01.12.19 ... Evelin Samuel-Randvere ja abikaasa Johan Randvere lähevad detsembris kontsertidele, kuhu võtavad kaasa ka kümnekuuse pisitütre Anna Marta, keda kutsutakse hellitavalt Mannaks.

Victor Crone avaldas esimese ballaadi

30.11.19 ... Eesti tänavune eurolaulja Victor Crone avaldas oma uue singli "This Can't Be Love".

Endine Revalsi solist esmasinglist: see sümboliseerib helgemat etappi minu elus

30.11.19 ... Endine Revalsi solist ja bandžomängija Merlin Purge tuli välja armastusest pakatava soolosingliga "Koos".

HALL ühendab jõud Gruusia klubiga Bassiani

29.11.19 ... Klubis HALL toimub 29. novembril pidu Together With Bassiani, mis toob Tallinnasse Gruusia klubi Bassiani DJ-d. Samuti tuleb näitamisele Naja Orashvili dokumentaalfilm "Dance or Die", mis käsitleb klubikultuuri kui võimalust võidelda vabaduse eest.

Jaan-Eik Tulve: pakkumine Põhja Konnaga koostööd teha tuli väga soojale kerisele

29.11.19 ... Reedel ilmunud Põhja Konna teine album "Hetk. InSpereeritud Tüürist" on sündinud koostöös vokaalansambli Vox Clamantise ning Estonian Cello Ensemble'iga. Lisaks liitusid bändiga uueks kauamängivaks laulja Mikk Dede, löökpillimängija Lauri Metsvahi, avalooks Vanemuise orkestrandid ning lõpulooks helilooja Erkki-Sven Tüür.

Produtsent Bert Prikenfeld avaldas projekti Bert On Beats uue albumi "Ten"

29.11.19 ... Bert On Beatsi album "Ten" tähistab kümnendi möödumist produtsendi ja mixija Bert Prikenfeldi tantsumuusika projekti Bert On Beats tegemistes.

Massive Attack hakkab kaardistama live-muusika tööstuse süsiniku jalajälge

29.11.19 ... Trip-hopi'i duo Massive Attack tellis suuremahulise uuringu live-muusika tööstuse süsinikujalajälje hindamiseks. Duo lubab koostöös Tyndalli-nimelise kliimamuutuste teadusuuringute keskusega kaardistada kontsertturneede tekitatud süsiniku jalajälg ja leida võimalused, mida heitkoguste vähendamiseks kiiresti ette võtta.

Video: Clicherik & Mäx andsid ERR-is minikontserdi

29.11.19 ... Räpiduo Clicherik & Mäx andis neljapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Valudes Madonna tühistas kontserdid

28.11.19 ... Popstaar Madonna tühistas kolm tulevast kontserti piinava valu tõttu.

Trad.Attack! jagab energiat uues muusikavideos "Pass-pass"

28.11.19 ... Kahe nädala eest uuelt albumilt esimese singli "Pass-pass" välja andnud Trad.Attack! sai valmis muusikavideo, mis on filmitud Põhjala tehases. Video on eellugu kevadisele 360-kraadise lavaproduktsiooniga suurkontserdile Saku Suurhallis.

Video: Elina Born andis ERR-is minikontserdi

28.11.19 ... Elina Born andis kolmapäeval Raadio 2 otse-eetris väikese live-kontserdi.

Koit Toome uuest singlist Laura Põldverega: mul polnud üldse plaani enam kellegagi duetti teha

27.11.19 ... "Ringvaate" otsestuudios olid külas Koit Toome ja Laura Põldvere, kes on üksteist üle aastate taas muusikaliselt leidnud, kuigi see kummalgi üldse plaanis ei olnud.
kuula eesti laulu poolfinaliste
Lasteekraan.ee

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: