Muusika

ERR.ee video: Maarja Nuut andis Eesti Raadio stuudios lühikontserdi

22.01.18 ... 22. jaanuaril tähistasid Eesti, Läti ja Leedu raadiod Baltimaade 100. sünnipäeva ühise raadiosündmusega "Sounds of the Baltic" ("Balti kõlad"). Eesti Raadio stuudiost läks eetrisse Maarja Nuudi kontsert, millest ERR-i kultuuriportaal tegi ka videoülekande.

2 Quick Start pälvib auhinna panuse eest Eesti muusikasse

22.01.18 ... 25. jaanuaril toimuval Eesti muusikaauhindade galal antakse auhind Panus Eesti Muusikasse üle bändile 2 Quick Start.

Boogie Company avaldas uue loo "Kaon minema siit"

22.01.18 ... Boogie Company eesotsas Andrus Kasesaluga avaldas värske pala nimega "Kaon minema siit".

Maria Minerva avaldas uue loo "Losing You"

22.01.18 ... Maria Minerva avaldas loo "Losing You", mis on osa kogumikplaadist "The Silk To Dry The Tears", mis ilmub 9. veebruaril plaadifirma 100% Silk alt.

Kümnes Tallinn Music Week avaldas esimesed esinejad

22.01.18 ... Kümnendat korda toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week kuulutas välja esimesed muusikaprogrammi artistid. Tänaseks on kavasse kinnitatud 67 esinejat 18 riigist.

Flow festivalil esinevad Kendrick Lamar, Bonobo ja Patti Smith

22.01.18 ... 22. jaanuaril avaldati 2018. aasta Flow festivali esimesed artistid, kelleks on Kendrick Lamar, Patti Smith, St. Vincent jpt.

V4R1 avaldas kosmilise videosingli "SOL"

22.01.18 ... "SOL" on uus videosingel helilooja Sander Saarmetsa ja visuaalkunstnik Virge Loo ühisprojekti V4R1 möödunud aastal ilmunud omanimeliselt debüütalbumilt. 

Suri The Zombiese bassimängija Jim Rodford

21.01.18 ... Laupäeval suri 76-aastaselt ansamblite The Kinks ja The Zombies bassimängija Jim Rodford. Rodfordi bändiliikme sõnul kukkus mees trepist alla.

Brigitta Davidjants: raev ja helgus Dolores O’Riordani hääles

19.01.18 ... Ma ei kuulanud The Cranberriest tiinekana, kuigi oleks võinud. Ilmselt olin enda arust liiga lahe ja alternatiivne, Cranberries oli aga just muutunud popiks. Pealegi andis üks autoriteetne punkkitarrist Dolores O’Riordani hääle kohta hävitava hinnangu, umbes et “iiri mutt väristab häält”. 

Balti riikide sajandit tähistab ühine raadiokontsert

19.01.18 ... 22. jaanuari õhtul toimub Eesti, Läti ja Leedu sajandsünnipäeva tähistamiseks ühine stuudiokontsert "Sounds of the Baltics" ("Balti kõlad"). Kahetunnises programmis musitseerivad Tallinna, Riia ja Vilniuse raadiomajades Baltimaade väljapaistvaimad folkmuusikud. Kontserdid on otse-eetris kõigis Balti riikide raadiotes ning EBU vahendusel ka teistes Euroopa maades.

Nexus esineb pärast 12 aastast pausi Eesti muusikaauhindade galal

19.01.18 ... Selle sajandi alguse populaarne tüdrukutebänd Nexus teeb oma tänavuse comeback'i avalöögi just Eesti muusikaauhindade galal. Spetsiaalselt selleks tuleb ookeani tagant kohale ka Nexuse üks liige Janne Saar.

Mariliis Jõgeva avaldas uue singli

18.01.18 ... Äsja debüütalbumi välja andnud Mariliis Jõgeva avaldas plaadilt neljanda singli "Haara kinni".

Nädala playlist: uus Sander Mölder, kodumaine räppar Mick Moon ja palju muud

18.01.18 ... Jätkame ka sel aastal iganädalaste uue muusika playlistidega, kuhu koondame põnevat muusikat nii Eestist kui välismaalt. Fookuses on värske muusika, kuid vahele on pikitud ka seniavastamata pärle mõne kuu tagant

Põhja Konn avaldas videosingli "Mängivad pillid, kuu on vees"

17.01.18 ... ansambel Põhja Konn avaldas Ö Stuudios salvestatud ja viimistletud videosingli "Mängivad pillid, kuu on vees". Loo kirjutasid Põhja Konna laulja ning klahvpillimängija Valter Soosalu ja kitarrist Jürgen Kütner Karl Ristikivi samanimelise luuletuse sõnadele.

Intsikurmu festival kolib üheks õhtuks teatrisse NO99

17.01.18 ... 20. jaanuaril toimub teatris NO99 Intsikurmu Talifestival, mis juhatab sisse 2018. aasta suvel Põlvas toimuva Intsikurmu muusikafestivali. Kolmandat korda toimuv talifestival toob sel aastal publikuni kokku 10 artisti. 

Viiendat korda toimub parmupillile pühendatud festival

17.01.18 ... 2. kuni 4. veebruarini toimub viiendat korda parmupillifestival, pakkudes erinevaid kontserte ja võimalusi üles astuda vabal laval. 

Rändfestival Acoussion Winter kuulutas välja esimesed esinejad

16.01.18 ... Pop-up muusikafestival Acoussion jõuab veebruaris oma rännakuil legendaarse vanalinnakino Helios pompoossete lagede alla ja videoprojektsioonidega ilmestatud seinte vahele.

Ansambel Estonian Voices tegi USA-s tugeva debüüdi

15.01.18 ... Estonian Voices esines USA suurimal muusikavaldkonna professionaalide kogunemisel.

Eesti muusikud võitlevad kuulmisprobleemidega, oma loo rääkis trummar Andres Oja

15.01.18 ... Trummar ja Vikerraadio saatejuht Andres Oja rääkis Eric Claptoni kuulmisprobleemi valguses, et sarnased probleemid kimbutavad ka mitmeid Eesti muusikuid.

Algas registreerimine teisele Eesti muusikavideote festivalile

15.01.18 ... Festivalil näidatakse videoid kahe suure saali ekraanidel. Peale ametlikku osa astub üles Liis Lemsalu & Bänd ning videodisko kestab varahommikuni.

Marju Länik: ma ei kujutanud ette, et laulmisest saab minu elukutse

14.01.18 ... "Prillitoosi" saatejuht Reet Linna tegi pika intervjuu Marju Länikuga, kellega tuli juttu nii tema pikast muusikukarjäärist kui ka sellest, miks ta otsustas sel aastal Eesti Laulul osaleda.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste: unistuste asi on Raimond Valgre akordion

14.01.18 ... 2015. aastal ühendasid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ning Eesti muusikud oma jõud ning alustasid Eesti levimuusika ajaloo kogumiskampaaniat eesmärgiga teha 2018. aasta kevadel Eesti Vabariigile 100. juubeliks väärikas kingitus. "Hommik Anuga" saates oli külas Eesti Muusika Kuulsuste Koja projektijuht Risto Lehiste, kes oli saatesse võtnud kaasa mõned esemed, mis jõuavad mais avatavale näitusele.

Henry-Laur Allik: Charles Mansoni üürikeseks jäänud muusikakarjäär

14.01.18 ... Hiljuti novembris minetas hinge kultuslik sektiliider Charles Manson. Vaatamata sellele, et mõrvad sooritasid hoopis tema jüngrid, mäletab maailm Mansonit kui psühhopaati ja sarimõrvarit. Koletute veretööde varju on jäänud Mansoni musikaalne pool ja tema salvestatud muusika.

Selgusid Briti muusikaauhindade nominendid, nimekirja juhivad Dua Lipa ja Ed Sheeran

14.01.18 ... 13. jaanuaril avaldati Briti muusikaauhindade nominedid, kus enim nominatsioone korjasid Dua Lipa (5) ja Ed Sheeran (4).

Ants Nuut Apelsinist: sellest ei saa ära tüdida, et inimesed rõõmustavad

13.01.18 ... "Hommik Anuga" saates on külas Apelsini asutajaliiked Tõnu Aare ja Ants Nuut, kes lisaks lühikesele intervjuule esitasid saates ka kaks lugu. Saade on eetris pühapäeval, 14. jaanuaril kell 10.00.

Uus muusikavideo viib Taylor Swifti seiklema mööda öiseid suurlinnatänavaid

13.01.18 ... 12. jaanuaril avaldas Taylor Swift muusikavideo loole "End Game", mis pärineb tema 2017. aasta lõpus ilmunud kauamängivalt "Reputation".

Laulja Maarja Aarma avaldas uue loo

13.01.18 ... Laulja Maarja Aarma avaldas oma ansambliga MA värske singli pealkirjaga "Letter".

Jaan-Eik Tulve: muusika kuulamine on omamoodi vaikus

13.01.18 ... Aasta muusik Jaan-Eik Tulve rääkis Klassikaraadiole ja tööst ja elust, jutuks tuli muuhulgas ka see, kui määramatul mõõdul on tema südant avardanud võimalus koos töötada Arvo Pärdiga. Tulvega kohtus Marge-Ly Rookäär.

Ansambel Emphasis annab välja uue albumi, avaldasid kaanefoto

13.01.18 ... Metalbändi Emphasis märtsis ilmuma albumi kaanefoto autoriks on ligi kümneaastase kogemusega Eesti kunstnik ja fotograaf Terje Talts, kes on tuntud oma suurejoonelise ekstravagantse ja eristuva stiili poolest. 

Paavo Järvi viib EV100 pidustused Euroopa kuulsamatesse kontserdimajadesse

12.01.18 ... Eesti juubelipidustuste välisprogrammi üks lipulaev, dirigent Paavo Järvi juhitud Eesti Festivaliorkester (EFO), läheb jaanuaris välisturneele Euroopa suurimatesse kontserdimajadesse.

Siim Aimla juhatab 29 tipplauljaga kontserti: ainus raskus on logistika

12.01.18 ... Järgmisel reedel astub Nordea kontserdimaja lavale 29 lauljat neljast generatsioonist, et tuua publikuni 60 aasta jagu Eesti levimuusikat. Muusika seob üheks tervikuks Siim Aimla bänd.

Selgusid Eesti Muusikaauhindade nominendid

11.01.18 ... Üle 140-liikmeline muusikaasjatundjatest koosnev žürii valis välja Eesti Muusikaauhinnad 2018 nominendid. Kokku kandideeris auhindadele 170 möödunud aastal ilmunud albumit.

Suri Motörheadi klassikalise koosseisu kitarrist Eddie Clarke

11.01.18 ... Ansambel Motörhead teatas oma Facebooki-lehel, et bändi legendaarne kitarrist Edward Allan Clarke on surnud.

Maia Vahtramäel ilmus uus singel ja video "Uni"

11.01.18 ... Ansamblist Põhja-Tallinn tuntud Maia Vahtramäel ilmus uus, unistav singel "Uni".

Kitarrivirtuoos Eric Clapton teatas, et on kaotamas kuulmist

11.01.18 ... 72-aastane Briti kitarrivirtuoos Eric Clapton teatas, et on kaotamas kuulmist.

Rainer Ild üllitas metsiku muusikavideo

11.01.18 ... Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild andis välja juba oma teise muusikavideo. Videos saab näha trummar Sveni, laulja Rainer oli seekord hoopis režissööri rollis.

Eestlane Madison Mars jõudis parimate DJ-de edetabeli 45. kohale

10.01.18 ... Veebikeskkond 1001 Tracklists, mis kogub kokku maailma tippDJ-de poolt mängitud playliste, selgitas välja eelmise aasta edukaimad produtsendid. Auväärselt 45. kohalt leiab edetabelist Eestist pärit DJ ja produtsendi Madison Marsi.

Õde ning vend Eiko ja Ave Altmäe avaldasid singli "Koos on hea"

10.01.18 ... Raplamaalt pärit õde-vend Eiko ja Ave Altmäe avaldasid uue ühise singli "Koos on hea". Loo sõnade ja muusika autor on Eiko Altmäe.

"Eesti TOP 7" 2017. aasta menukaim video on Meisterjaani "Yomidaiganesmees"

10.01.18 ... Teisipäeva õhtul näidati ETV2 erisaates "Eesti TOP 7: 2017. aasta parimad videod" läbilõiget lõppenud aasta kodumaiste muusikavideote paremikust.

Avati registreerimine noorte pärimusbändide konkursile

09.01.18 ... Noorte pärimusbändide konkurss toimub juba teist korda ning eelmise aasta põhjal ootab korraldusmeeskond tihedat konkurentsi. Auhinnaks on võimalus esineda 26. korda toimuval Viljandi pärimusmuusika festivalil, mille teemaks sel aastal "Sajaga!".

Smilers avaldas uue aasta puhul värske videosingli

09.01.18 ... Smilers avaldas uue aasta puhul oma uue videosingli "Anna mulle tuld". Bändi eelmine singel “Hipisuvi” ilmus eelmise aasta mais.

Briti internetiraadio kuulutas aasta bluusimeheks Tartu kitarristi

09.01.18 ... Briti internetiraadio Severn FM bluusisaade "The Blues Hour" tegi eile õhtul teatavaks iga-aastase publikuhääletuse tulemused. Aasta bluusimeheks valiti Tartu kitarrist Andres Roots, aasta bluusinaiseks USA laulja ja kitarrist Samantha Fish.

Talvejazz viib rännakule kosmosest folgini

09.01.18 ... Talvejazzi kontserdid toimuvad 3. veebruarist 4. märtsini Kumu auditooriumis ning esinejateks on kuue Euroopa riigi muusikud.

Tanel Padari esimene muusikaauhind läks neljaks aastaks kaduma

08.01.18 ... Tanel Padar on ühtekokku võitnud 11 muusikaauhinda, esimese auhinna viis ta koju 2001. aastal koos bändiga Speed Free, kui nad nimetati aasta uueks tulijaks.

Eesti Laulu poolfinalist WATEWA avaldas koos 16-aastase lauljatariga uue singli

06.01.18 ... Cartooni Hugo Martin Maasikas ja Futuristikuna tuntud Kris Evan Säde avaldasid koostöös Stig Rästaga singli "My Love 2U", kus kuuleb noort lauljatari Emili Jürgensit.

Noortbändi võitja Rainer Ild alustab koostööd plaadifirmaga No Angel Records

05.01.18 ... Noortebänd 2017 tiitliga pärjatud Rainer Ild lõi käed Taani plaadifirmaga No Angel Records, kuhu teiste seas kuuluvad ka The Boondocks, Avoid Dave, Lepatriinu ja Helen Adamson.

"Eesti TOP 7" selgitab taas välja aasta muusikavideo

04.01.18 ... 9. jaanuaril näitab ETV2 taas läbilõiget viimase aasta kodumaiste muusikavideote paremikust.

Räpp lükkas USA-s roki troonilt

04.01.18 ... Nielsen Musicu uuringu järgi oli räpp USA kõige kuulatum muusikažanr 2017. aastal, lükates sellega rokkmuusika troonilt.

Raadio 2 hommikusaatejuhid tegid Aropi "Kiki Mikist" uue versiooni

04.01.18 ... Raadio2 hommikuprogrammi saatejuhid Jakob Rosin ja Bert Järvet kaverdasid R2 aastahiti teisele kohale hääletatud lugu "Kiki Miki", mille autoriks R2 toimetuse lemmiku tiitli pälvinud Arop.

Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan valis spordi ja muusika vahel

03.01.18 ... Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan tähistab täna 40. sünnipäeva. Ajakirjanik tunnistas, et muusika sai tema põhiteemaks juhuslikult ning poleks midagi imestada, kui ta töötaks praegu hoopis spordiajakirjanikuna.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: