Muusika

Saksa produtsent ja DJ Henrik Schwarz esineb Tallinnas

23.03.23 MUUSIKA ... Sel laupäeval, 25. märtsil astub Telliskivi kontsertklubis D3 üles saksa deep house'i produtsent ja DJ Henrik Schwarz.

TamTami solist: mind inspireerivad eksistentsiaalsed teemad

22.03.23 MUUSIKA ... Duo TamTam ehk Anett Tamm ja Karl Tammaru tutvustasid "R2 Pulsile" enda äsja ilmunud debüütalbumit "Slumber Picture", kus on muu hulgas ka looma-teemalisi lugusid, mis kätkevad endas eksistentsiaalseid küsimusi.

Tarvo Valmi bändil ilmus uus singel "Tiksun koos ajaga"

22.03.23 MUUSIKA ... Tarvo Valmi bänd avaldas värske singli "Tiksun koos ajaga", mis ilmestab ootuse võlu ja valu.

Peosari Liquicity jõuab taas Eestisse

22.03.23 MUUSIKA ... 27. mail toimub Tallinnas Kultuurikatlas Ühendkuningriigist alguse saanud trummi ja bassi pidudesari Liquicity. Sel aastal astuvad DJ-puldi taha teiste seas Feint (UK), Lexurus (NL), Monrroe (UK) ning Cartoon (EST).

Nädala albumisoovitused | 100 gecs, Kosaya Gora, Yves Tumor jt

21.03.23 NÄDALA ALBUMISOOVITUSED ... Tõmbame järjekordsele korralikule uute albumite satsile joone alla. Seekord esiletõstete hulgas 100 gecsi 00ndate nostalgiažanrites püherdav jätk debüüdile, produtsent Kedr Livanskiy Venemaa kaugetes külades salvestatud uus indie-projekt, ja oma sisemist Bowiet ning Prince'i kanaliseeriv Yves Tumor.

Wolfredt uuest albumist: viimasel ajal satub muusikasse rohkem tumedust

21.03.23 MUUSIKA ... Rokkansambli Wolfredt liikmed Margus Voolpriit ja Pertti Johanson rääkisid Raadio 2 saates "Pulss", miks nad otsustasid varasemast tumedamat rokkmuusikat tegema hakata.

Eurovisioonil osalenud Islandi artist Daði Freyr esineb Tallinnas

21.03.23 MUUSIKA ... Eurovisioonilt tuule tiibadesse saanud Islandi artist Daði Freyr annab septembris soolokontserdi Tallinnas.

Suve hakul toimub Tallinnas esimest korda laste džässifestival Kräsh

21.03.23 MUUSIKA ... Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel toimub 10.–11. juunini Eesti Noorsooteatris esimest korda lastele suunatud džässifestival Kräsh.

Ilmus Coolio, Too Shorti ja DJ Wino ühissingel "Tag "You It""

21.03.23 MUUSIKA ... Möödunud nädalal nägi ilmavalgust Coolio, Too Shorti ja DJ Wino ühissingel "Tag "You It"". Laul on pärit Coolio postuumselt ilmuvalt albumilt "Long Live Coolio".

Katrin Viirpalu: väga head muusikat, mis mulle meeldiks, eriti palju pole

20.03.23 MUUSIKA ... Raadio 2 saates "Suur plaat ja väike plaat" muljetasid ema ja tütar Katrin ning Iiris Viirpalu muusikapaladest, mis on neid eluteel saatnud. Saates tõdes armastatud telenägu, et väga hea muusikat, mis talle meeldiks, väga palju ei ole.

Rolf Roosalu: kas tänu tuleb avaldada alles siis, kui inimene on surnud?

19.03.23 MUUSIKA ... Sel aastal saab 30-aastaseks armastatud ansambel 2 Quick Start. Saates "Hommik Anuga" käisid bändiga seotud mälestusi jagamas Rolf Roosalu, Kaire Vilgats ja Dagmar Oja, kes peagi ansambli auks ka tuurile suunduvad.

Tuulikki Bartosik avaldas muusikavideo loole "Reval: Pettäsaamislugu"

18.03.23 MUUSIKA ... Muusik ja helilooja Tuulikki Bartosik avaldas muusikavideo loole "Reval: Pettäsaamislugu", mis on pärit tema jaanuaris ilmunult kolmandalt sooloalbumilt "Playscapes".

Pedigree tähistab klubis Uus Laine kontsertalbumi ilmumist

17.03.23 MUUSIKA ... 1993. aastast tegutsev eksperimentaal-industriaalmuusika ansambel Pedigree avaldab laupäeval, 18. märtsil kontsertalbumi ning tähistab seda kontserdiga Tallinnas klubis Uus Laine.

Manna avaldas uue loo "Brand New"

17.03.23 MUUSIKA ... Muusik Manna, kes valiti hiljuti rahvusvahelise talendiprogrammi HEMI Music Awardsi finaali Eestit esindama, avaldas värske loo "Brand New".

Duo TamTam andis välja debüütalbumi "Slumber Picture"

17.03.23 MUUSIKA ... Duo TamTam andis reedel välja debüütalbumi "Slumber Picture".

Clicherik & Mäx avaldas uue loo "Mõtled mu peale"

17.03.23 MUUSIKA ... Clicherik & Mäx andsid välja uue videosingli "Mõtled mu peale", mis on valminud koostöös Bert on Beatsiga.

Nädala albumisoovitused | Fever Ray, Shana Cleveland, Ulrika Spacek jt

16.03.23 NÄDALA ALBUMISOOVITUSED ... Veel enne kui uus uue muusika reede peale tuleb, lühiülevaade sellest, mis eelmisest korrast kaasa võtta: teiste hulgas õige pea Tallinnas esinev Fever Ray, folgitraditsiooni värskendav Shana Cleveland ja roki eri varjundeid ristav Ulrika Spacek.

Ansambel Kruuv salvestas traditsioonilise "Pruudipärja"

16.03.23 MUUSIKA ... Ansambel Kruuv salvestas oma versiooni traditsiooniliselt pulmalaulust "Pruudipärg".

Maribel Väänal ilmus singel "Seitsmendas taevas"

16.03.23 MUUSIKA ... Superstaari saatest tuntuks saanud laulja Maribel Vääna andis välja uue singli "Seitsmendas taevas".

Suri laulja Bobby Caldwell

16.03.23 MUUSIKA ... Teisipäeval lahkus meie hulgast 71-aastasena laulja Bobby Caldwell, kelle tuntumate lugude hulgas on rütmimuusika klassika "What You Won't Do for Love".

Hannaliisa Uusma ja Leslie Da Bass avaldasid uustöötluse loost "Ei minust sa kao"

16.03.23 MUUSIKA ... Hannaliisa Uusma ja Leslie Da Bass avaldasid kaveri Marju Kuudi loost "Ei minust sa kao", mis pärit kogumikult "Marynile / For Maryn".

Kinomajas toimub kaasaegset elektroonilist muusikat tutvustav "Glitch, please"

15.03.23 MUUSIKA ... 21. aprillil toimub Tallinnas Kinomajas kaasaegset elektroonilist muusikat tutvustav üritus "Glitch, please", mis toob Eestisse mitmed välismaa produtsendid, nagu Norra breakcore'i artist Ars Dada, USA drum'n'bass'i tegija Submerged, glitch-muusik Oliotronix Saksamaalt, Soome helilooja Otto Iivari ning kohalikud artistid Art imitation, Oudeis, 1111 ning Glitch, please.

Mari Jürjens tervitab kevadet ühise kontserdiga Ain Agana ja Krista Citra Joonasega

15.03.23 MUUSIKA ... Kevadisel pööripäeval, 20. märtsil annab Mari Jürjens Tallinnas Theatrumi saalis kontserdi koos Ain Agana ja Krista Citra Joonasega.

Ott Lepland avaldas videosingli "Lõpmatuses"

15.03.23 MUUSIKA ... Neljapäeval nägi ilmavalgust Ott Leplandi uus lugu "Lõpmatuses".

Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi

14.03.23 MUUSIKA ... 10.–14. mail Tallinnas toimuv rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas muusikaprogrammi, kus 176 artisti 41 riigist ja oma 30. sünnipäeva tähistab Raadio 2.

Iisraeli elektroonilise muusika duo Vini Vici esineb Eestis

13.03.23 MUUSIKA ... Sel laupäeval külastab Tallinnat taaskord Iisraelist pärit psy-trance duo Vini Vici.

Galerii ja video: Lady Gaga tegi Oscaritel üllatusesinemise looga "Hold My Hand"

13.03.23 MUUSIKA ... 13. märtsi varahommikul selgusid Hollywoodis Ameerika filmiakadeemia auhindade ehk Oscarite laureaadid. Lady Gaga tegi auhinnagalal üllatusesinemise oma Oscarile nomineeritud looga "Hold My Hand".

Galerii ja video: Rihanna astus Oscarite galal üles looga "Lift Me Up"

13.03.23 MUUSIKA ... 13. märtsi varahommikul selgusid Hollywoodis Ameerika filmiakadeemia auhindade ehk Oscarite laureaadid. Pidulikult galal astus teiste seas üles ka Rihanna, kes esitas loo "Lift Me Up".

Veronika Uibo bänd The Wildcard avaldas videosingli "Bear With Me"

11.03.23 MUUSIKA ... Ansambel The Wildcard avaldas laupäeval muusikavideo loole nimega "Bear With Me". Lugu on pärit nende debüütalbumilt "Stupid Fears", mis ilmub 23. märtsil.

James Bay annab suvel Lätis soolokontserdi

11.03.23 MUUSIKA ... Grammy nominatsiooniga briti laulja-laulukirjutaja James Bay annab 25. juunil Lätis Siguldas soolokontserdi.

Kannabinõid tähistab Kinomajas kontserdiga uue videosingli ilmumist

11.03.23 MUUSIKA ... Kannabinõid annab 17. märtsil Kinomajas kontserdi, millega tähistab uue videosingli "Oota" ilmumist.

Eestis esinev Enigma: kaks esimest albumit põhinesid munkade lauludel

10.03.23 MUUSIKA ... Enigma albumeid on müüdud üle 70 miljoni eksemplari ja need on saanud enam kui 100 kuld- ja plaatinaplaadi auhinda. Algselt tehti muusikat ainult stuudios ning peaaegu iga laulu laulis eri laulja. Nüüd on projektiga liitunud aga kolm lauljat, kes Enigma tuntud laule ka Eestis esitavad.

Ilmus Miley Cyruse uus album "Endless Summer Vacation"

10.03.23 MUUSIKA ... Reedel ilmus Miley Cyruse kaheksas stuudioalbum "Endless Summer Vacation" ja sellega koos muusikavideo albumi loole "River".

Manna pääses talendiprogrammi HEMI Music Awards finaali

10.03.23 MUUSIKA ... Alternatiivpopiartist Manna esindab Eestit rahvusvahelise talendiprogrammi HEMI Music Awardsi (HMA) finaalis.

Erki Pärnoja: muusikutöö juures on palju nüansse, mida inimesed ei näe

09.03.23 MUUSIKA ... "Ringvaate" otsestuudios olid külas sugulased ning muusikud Erki Pärnoja ja Indrek Raadik, kes rääkisid koos muusikuteks kasvamisest, kuidas nad üksteist läbi aja mõjutanud on ning miks on täiesti normaalne rääkida muusikategemisest kui tööst.

Drum'n'bass'i produtsent Jade esineb Tallinnas

09.03.23 MUUSIKA ... Laupäeval, 11. märstil esineb Tallinna klubis 9/11 drum'n'bass'i produtsent ja DJ Jade.

Moderat esineb sügisel Tallinnas

09.03.23 MUUSIKA ... 29. oktoobril esineb Noblessneri valukojas elektroonilise muusika trio Moderat, kuhu kuulub produtsent Apparat ning Modeselektori liikmed Gernot Bronsert ja Sebastian Szary.

Eesti Laulul neljanda koha saavutanud Meelik annab esimese avaliku kontserdi

09.03.23 MUUSIKA ... 1. aprillil annab kontsertklubis D3 oma esimese avaliku kontserdi Eesti Laulul neljanda koha saavutanud ansambel Meelik. Kontserdi erikülaliseks on Ouu.

Roisin Murphy avaldas uue singli "Coocool"

08.03.23 MUUSIKA ... Iiri päritolu laulja Roisin Murphy avaldas kolmapäeval uue singli "Coolcool".

Eesti tumemuusika ansamblid Freakangel ja Evestus annavad kaks ühiskontserti

08.03.23 MUUSIKA ... Eesti tumemuusika kollektiiv Freakangel annab märtsis koos ansambliga Evestus kaks kontserti, mis toimuvad Tallinnas ja Tartus.

Laural ilmus naistepäevaks singel "Lilled jäävadki Sulle"

08.03.23 MUUSIKA ... "Lilled jäävadki Sulle" on spetsiaalselt naistepäevale pühendatud lugu. Muusika ja sõnad on Laura kirjutanud koostöös produtsent Johannes Lõhmusega, kellega koos salvestati ka laulja esimene popsingel "Moonwalk".

Sibyl Vane ja Kaisa Ling Thing avaldasid naistepäeva puhul ühisloo "Hertsoginna"

08.03.23 MUUSIKA ... 8. märtsil ilmus Sibyl Vane'i esimene eestikeelne singel "Hertsoginna", mis on valminud koostöös ansambliga Kaisa Ling Thing.

Ikevaldi värske singel "Hurricane" sümboliseerib muusiku uut loomeperioodi

07.03.23 MUUSIKA ... Ikevald (Ikevald Rannap) avaldas uue singli "Hurricane", mis on pühendatud inimestele, kes raskustest hoolimata kartmatult elavad.

Boipepperoni ja An-Marlen andsid välja ühise singli "Kosmoselaeval"

07.03.23 MUUSIKA ... Teisipäeval avaldasid Boipepperoni ja An-Marlen ühissingli "Kosmoselaeval", mis pärineb Boipepperoni peagi ilmuvalt albumilt "Qqndqlt".

Dvinjaninov: keerulistel aegadel on vaja, et inimene suudaks mured paariks tunniks unustada

05.03.23 MUUSIKA ... Saates "Hommik Anuga" oli külas tänavu 30. sünnipäeva tähistav Kaunimate Aastate Vennaskond. Kollektiivi liige Toomas Lunge kinnitas, et kuigi nad on alati esitanud pidupäeva- ja seltskonnalaule, siis kandsid nad neid ette vormis, millega võinuks minna ka La Scala ooperiteatrisse.

Ansambli Sparks värskes videos tantsib näitleja Cate Blanchett

05.03.23 MUUSIKA ... Ansambel Sparks andis välja oma tänavu mais ilmuva albumi nimiloo "The Girl Is Crying In Her Latte", mille muusikavideos astub üles ka näitleja Cate Blanchett.

Sten Teppan: Valter Ojakäär otsis ja otsis läbi karjääri seda oma laulu

05.03.23 MUUSIKA ... Muusikaajakirjanik Sten Teppan vaatas Valter Ojakääru 100. sünniaastapäeva lävel "Prillitoosis" tagasi helilooja ja publitsisti karjäärile ning tõi välja võtmehetked ning märgilisemad lood.

Andres Roots avaldas uue albumi "Vol. 12"

05.03.23 MUUSIKA ... Muusik Andres Rootsi andis välja albumi "Vol. 12", mis on tema esimene täispikk stuudioalbum pärast 2018. aastal ilmunud kauamängivat "Breakfast in September".

Ansambel Tšellopoisid avaldas värske singli koos spioonipõnevikuga

04.03.23 MUUSIKA ... Tšellopoisid Kaspar Kluge ja Karret Sepp tähistasid ansambli neljandat sünnipäeva uue originaallooga "Mälestustes", millele lisandus spiooniteemaline muusikavideo.

Alma avaldas muusikavideo loole "Hey Mom, Hey Dad"

03.03.23 MUUSIKA ... Soomest pärit laulja Alma avaldas neljapäeval muusikavideo loole "Hey Mom, Hey Dad". Samuti teatas muusik, et 21. aprillil jõuab kuulajateni tema uus album "Time Machine".

uus saade

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: