Muusika

Massive Attacki juubelit tähistava "Mezzanine'i" uusväljalase ilmub DNA-pihustivärvina

20.10.18 ... Kui Massive Attacki album "Mezzanine" selle aasta aprillis 20aastaseks sai, tähistas duo seda sellega, et kodeeris selle ümber DNA-ks. Bänd andis reedel teada, et selle DNA annavad nad omakorda välja mattmusta pihustivärvi purgis. Pressiteate järgi sisaldab iga purk umbes ühte miljonit albumi koopiat.

Sissi Nylia Benita läheb isa Dave Bentoniga jõulutuurile

20.10.18 ... Dave Benton on jõulukontserte andnud 16 aastat, soovides jagada teistega seda rõõmu, mida jõulud temas tekitavad. Bentoni tütre Sissi Nylia Benita jaoks on see kolmas kontserttuur koos isaga. Kui kahel eelmisel aastal imestati tema kui Dave Bentoni tütre hääle üle, siis nüüd räägitakse pigem, et Sissi jõulutuurile tuleb kaasa ka isa.

Travis Scott avaldas muusikavideo loole "Sicko Mode"

20.10.18 ... Ameerika räppar ja produtsent Travis Scott avaldas muusikavideo loole "Sicko Mode", kus teeb kaasa ka Kanada räppar Drake. Video filmiti üles Houstonis, Texases ja selle lavastasid Dave Meyers ning Travis Scott.

Andrea Bocelli annab taasiseseisvumispäeval Tallinnas kontserdi

19.10.18 ... Järgmise aasta 20. augusti õhtul esineb Tallinna lauluväljakul tenor Andrea Bocelli. Tegemist on Bocelli ainsa välikontserdiga Baltimaades.

Kevadel 30. sünnipäeva tähistav Jazzkaar avalikustas peaesinejad

19.10.18 ... Kevadel 30. sünnipäeva tähistav Jazzkaar avalikustas peaesinejad. Juubelifestival toob aprillis esmakordselt Eestisse kaks Ameerika jazzansamblit – kuulsa jazztrummari Mark Guiliana koos bändiga Beat Music ning tenorsaksofonisti Joshua Redmani trio.

Noor laulja Andreas Poom nõuandjatest: esimesena lähen suurema venna juurde

18.10.18 ... Noor muusik Andreas Poom tunnistas, et tema esimene kriitik on isa jälgedes jalgpalluriks hakanud vanem vend Markus Poom.

Pooled algajatest kitarristidest on naised

17.10.18 ... Teismelised poisid, kes tahavad olla nagu Eric Clapton ja Jimi Hendrix moodustavad ainult poole algajatest kitarrimängijatest. Kitarritootja Fender teisipäeval avaldatud uuringust selgub, et algajatest kitarrimängijatest moodustavad naised 50 protsenti. Fender plaanib oma turundusfookust vastavalt ka kohandada.

Nubluga lava jaganud Lenna: ma nägin samasugust hüsteeriat, mida kunagi Vanilla Ninjaga

17.10.18 ... Möödunud nädalal Nubluga Kultuurikatlas lava jaganud Lenna tõdes, et pole ammu näinud sellist hüsteeriat nagu Nublu fännide puhul.

Birgit: mul pole varem olnud piisavalt enesekindlust oma muusikas kaasa rääkida

17.10.18 ... Lauljatar Birgit Sarrap avaldas sügisel oma viienda albumi pealkirjaga "V". Lauljatar tõdes, et uus plaat on varasemast sügavam, naiselikum ja päris mõttega.

Halloween tuleb Tartus ja Tallinnas raskemuusika saatel

17.10.18 ... Halloweeni nädalavahetusel naaseb üritustesari Vandals, tuues kaasa rahvusvahelised raskemuusika artistid.

Maianil ilmus uus ja eestikeelne lugu "Sinise leegiga"

17.10.18 ... Eelmisel nädalal esitles Maian oma uuenenud imidžit Universal Music Balticsi kümnendal sünnipäevapeol, nüüd on tema uus eestikeelne singel ametlikult kõigis kanalites kättesaadav.

Rainer Ild esitleb Erinevate Tubade Klubis debüütalbumit "Longero & Cheap Chips"

17.10.18 ... Kolmapäeval ilmus alternatiivduo Rainer Ildi debüütalbum "Longero & Cheap Chips", mida esitletakse kontserdiga Erinevate Tubade Klubis.

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Jaanis Kill

17.10.18 ... Möödunud nädalal toimus 11. Viljandi kitarrifestival, mille jooksul sai kuulda kitarriste nii Eestist kui ka piiri tagant. Koos Jazziliiduga anti üritusel välja ka Tiit Pauluse nimeline noorte kitarrimängija preemia, mille pälvis Jaanis Kill.

Kuula: Mart Avi avaldas uue albumi "OtherWorld"

16.10.18 ... Eesti eksperimentaalne popartist Mart Avi andis 16. oktoobril välja uue albumi "OtherWorld".

Otseülekanne Klassikaraadios: ansambel U: saab 15

16.10.18 ... 16. oktoobril 2018 tähistab Eesti aktiivseim nüüdismuusika ansambel U: kontserdiga sarjas URR (U: Rahvusringhäälingus) oma 15. sünnipäeva. Kuigi ansambel loodi 2002. a lõpus, astus U: üles oma esimese täiskavaga täpselt 15 aastat tagasi, 16. oktoobri 2003 festivalil NYYD, mida ansambel peab oma tõeliseks sünnipäevaks.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu toob kokku kolm legendaarset kitarristi

16.10.18 ... 17. oktoobril kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones eesti levimuusika näituse lavale legendaarsed kitarristid Tiit Paulus, Tiit Kõrvits ja Raul Vaigla. Õhtut juhib Sten Teppan.

Kaarli kiriku oreli kapitaalremont jõudis lõpule

15.10.18 ... Eesti suurim, üle viie tuhande vilega Kaarli kiriku Walckeri orel sai uue kõla. Annetajate toel tehti pillile kapitaalremont, panustajaid oli 444 ja kõik said ka oma nimelise orelivile.

Maia Vahtramäe uus ansambel Vaikuse Viiv annab esimese kontserdi

15.10.18 ... Maia Vahtramäe ja Elis Loigu ühine ansambel Vaikuse Viiv annab esimese kontserdi.

Vestlusring: kas eesti muusika on konkurentsivõimeline?

14.10.18 ... Osalesid Tomi Saarinen (Sony Music Finland), Toomas Olljum (Made in Baltics Entertainment), vestlust juhatas Virgo Sillamaa (Music Estonia), kohal oli veel üle 30 muusikavaldkonna esindaja Eestist. Vestlus 11. oktoobril Tallinnas.

Video. Revals tuleb "Mustaga"

14.10.18 ... Tallinna ansambel Revals avaldas loo "Must", mis on esimene singel bändi novembris ilmuvalt täispikalt plaadilt. "Must" ei tähenda bändi sõnul selles loos värvi, vaid suhtumist.

Video: Fix ja Novella Hanson

13.10.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeval, 14. oktoobril külas 50aastane ansambel Fix, kes esitas ka kaks lugu.

Rainer Ild korraldab sokipeo

13.10.18 ... 17. oktoobril leiab Erinevate Tubade Klubis aset sokipidu, millega tähistab Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild tähistab debüütalbumi "Longero and Cheap Chips" tulekut.

Priit Pihlap: Ivo Linna ütles, et "Tsirkus" on Eesti parim rockilugu

13.10.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeval, 14. oktoobril külas 50aastane ansambel Fix. Kõlab kaks lugu ning diivanil võtavad kohad sisse trummar-laulja Priit Pihlap, klahvimees Evald Raidma ja kitarrist Riho Lilje.

Arvo Pärt tutvus Laulasmaal peagi avatava Pärdi keskusega

12.10.18 ... Arvo Pärdi keskus Laulasmaal avab tuleval nädalal uksed külastajatele. Avamist tähistatakse mitmete kontsertidega nii Tallinnas kui ka Laulasmaal ning keskus tervikuna on külalistele avatud alates 17. oktoobrist.

Triana Park esines "Terevisioonis"

12.10.18 ... Täna hommikul astus saates "Terevisioon" vaatajate ette Läti alternatiivpopi täht Triana Park.

Amy Winehouse'i hologramm läheb järgmisel aastal tuurile

12.10.18 ... Amy Winehouse'i isa kinnitas, et 2019. aastal algab hologrammituur, kus saab laval näha virtuaalset Amy Winehouse'i ning kuulda tema originaalsalvestisi. Kontsertidel lööb kaasa ka bänd.

Trad.Attack! annab Tallinnas viimase "Kullakarva" täispika kontserdi

12.10.18 ... Jaanuaris Eesti muusikaauhindade galal aasta ansambli tiitliga pärjatud Trad.Attack! annab 8. veebruaril suure kontserdi Tallinnas Alexela kontserdimajas.

Kuula: Lenna avaldas uue loo "Keeruta" koos Nubluga

12.10.18 ... Eesti hip-hopi sentsatsioon Nublu lööb kaasa Lenna värskes singlis "Keeruta", kus tal on loo teises pooles eraldi salm.

Jaapani plaadipoes on olemas pea kõik Mari Kalkuni albumid

11.10.18 ... "Ringvaade" rändas koos Kaidor Kahariga Jaapanisse, et jälgida, kuidas kulgeb Eesti ansambli Trad.Attack! ja artistide Mari Kalkuni ning Tuulikki Bartoskiku teekond sealse publiku ette.

Eesti Muusikaauhinnad 2019 toimuvad jaanuaris Saku Suurhallis

11.10.18 ... Eesti Muusikaauhinnad 2019 toimuvad tänavu 24. jaanuaril Saku Suurhallis. Auhinnad jagatakse välja 17 kategoorias.

2 Quick Starti 25 aastat - konflikt ajakirjandusega, aknast lennanud teler ja "Neiu mustas kleidis"

10.10.18 ... Sel sügisel 25. sünnipäeva tähistav 2 Quick Start lihtsalt popansambel, vaid legend. Iga eestlane teab neid, aga tegelikult on kollektiivi tuumiku moodustav trio äärmiselt privaatne ning annab intervjuusid harva. Nüüd lasid lavalegendid "Pealtnägija" oma kulisside taha.

Trad.Attack! tuuritas beebiga Jaapanis: võtame varasemast rahulikumalt

10.10.18 ... Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames on pooleteise aasta jooksul toimunud üle 400 ürituse kogu maailmas. Üks viimaseid ja suuremaid toimus äsja Jaapanis, kuhu lennutati Eesti folkmuusikud ansamblist Trad.Attack!.

Arvustus. Young Paint ehk Actress taltsutab masinat

10.10.18 ... Uus plaatYoung Paint"Young Paint" (Werk)7/10

EiK esitleb oma kolmandat kauamängivat ebatavalisel hiphop kontserdil

10.10.18 ... Luule-hoppar EiK esitleb sel neljapäeval oma kolmandat kauamängivat "unerohi".

Rainer Ild esitas lugusid oma debüütalbumilt

10.10.18 ... Tänases ETV hommikuprogrammis oli laval Rainer Ild, kes mängis kaks lugu oma debüütalbumilt "Longero & Cheap Chips".

Legendaarsed kitarristid astuvad Kuulsuste Koja lavale

09.10.18 ... Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 19 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones eesti levimuusika näituse lavale legendaarsed kitarristid Tiit Paulus, Tiit Kõrvits ja Raul Vaigla. Õhtut juhib Sten Teppan.

Tommy Cash annab aasta lõpus soolokontserdi Saku Suurhallis

09.10.18 ... Tommy Cash, kelle selleaastane ainus kodumaine kontsert pidi toimuma juunis Pirita kloostri varemetes, astub siiski veel ühe kontserdiga aasta lõpus kodupubliku ette.

Trio Romansid esimene video "Toomingas" viib mõtted kevadele

09.10.18 ... "Trio romansid" esimene muusikavideo "Toomingas" ("Cheremschyna") külvab vaatajad üle varakevadiste õitega.

Kosmikud annavad bändiliikme mälestuseks kontserdi

08.10.18 ... Kosmikud annavad juulis surnud sõbra Raivo Rätte ehk Kõmmari mälestuseks kontserdi.

Mahavok esines uute lugudega "Terevisioonis"

08.10.18 ... Täna hommikul astus "Terevisiooni" vaatajate ette ansambel Mahavok, kes esitles kahte uut lugu.

Galerii: Noortebändi Tallinna poolfinaalist pääsesid edasi Bourbon Sugar ja Johanna Randmann

07.10.18 ... 6. oktoobril toimus Von Krahlis Noortebänd 2018 kolmas poolfinaal, kus võistlustulle astusid Around The Sun, Bourbon Sugar, Johanna Randmann, Sleeping Youth ja Marta Arula. 9. novembril Rock Cafés toimuvasse finaali pääsesid Bourbon Sugar ja Johanna Randmann, viies finalist selgub Õhtulehe publikuhääletuse tulemusena.

Nädala playlist: Robynist Prince'ini ja kõike muud sinna vahele

07.10.18 ... Suvel ei olnud tantsumuusikast puudust, seda tuli pidevalt juurde, aga muude plaatide raames oli üsna rahulik - nüüd on see periood möödas, põnevaid albumeid tuleb iga nädal hulgaliselt. Siia playlist'i on jõudnud parimad nopped viimaste nädalate plaatidelt ning muidugi palju ka häid singleid.

Saates "Hommik Anuga" esines Arsise kellade ansambel

07.10.18 ... 4. oktoobril täitus Arsise kellade ansamblil 25 tegutsemisaastat ning sel puhul olid nad külas ka "Hommik Anuga" saates. Lisaks intervjuule esitasid nad stuudios ka kaks lugu

Arsise kellade ansambel tähistab 25 tegutsemisaastat: me oleme üsna energilised ja närvilised

07.10.18 ... "Hommik Anuga" saates oli külas Arsise kellade ansambel, kellel täitub sel aastal 25 tegutsemisaastat. Ansambli kunstiline juht Aivar Mäe kinnitas, et nende aastate jooksul on nad andnud üle tuhande kontserdi.

Õpetaja Erkki Otsman astus "Ringvaates" üles kabareenumbriga

06.10.18 ... 5. oktoober oli õpetaja päev ning sel puhul oli "Ringvaates" külas Reaalkooli ja Inglise Kolledži õpetaja Erkki Otsman, kes enne intervjuud astus saates üles ka kabareenumbriga.

Noortebänd 2018 teine finalist on Steven Ilves

06.10.18 ... 5. oktoobril toimus Pärnus Kultuuriklubi Tempel Noortebänd 2018 teine poolfinaal, kus võistlustulle astusid Wicked Buzz, Maria Tähe, Steven Ilves, Muster ja Howling Sky. 9. novembril Rock Cafés toimuvasse finaali pääses Steven Ilves.

Video: Liis Lemsalu esitas koos keelpillikvartett Preziosoga ettevõtluse auhinnagalal uut singlit

05.10.18 ... Neljapäeval toimunud ettevõtlusauhindade galal esitles lauljanna Liis Lemsalu vaid selleks õhtuks loodud eriversiooni oma uuest singlist "Hingata" koos keelpillikvartett Preziosoga.

Kuradi Saar avaldas debüütalbumi koos videosingliga "Valel on kaunid jalad"

05.10.18 ... 2017. aastal aasta ansambli tiitli pälvinud Elephants From Neptune'ist tuntud muusikute eriprojekt Kuradi Saar on tänasest vormi võtnud üheksaloolise albumina. Lisaks avaldati videosingel "Valel on kaunid jalad".

Vaata ja kuula, kuidas kõlab Apelsini "Sügistuuled" Liisi Koiksoni esituses

05.10.18 ... Tänases ETV hommikuprogrammis astusid lavale laulja Liisi Koikson ja pianist Joel Remmel.

Wateva avaldas singli "Ping Pong Party"

05.10.18 ... Elektrooniline duo Wateva tuli välja uue looga "Ping Pong Party".

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: