Muusika

Dub FX: algoritmide tõttu pean oma muusikat levitama nagu 90ndatel

24.08.19 ... Pühapäeval annab Kultuurikatlas Baltikumi ainsa kontserdi beatbox-artist Dub FX, kes rääkis intervjuus ERR-i kultuuriportaalile muu hulgas sellest, mis toob teda nii sageli Eestisse, millist eesmärki ta oma muusikal näeb ning mida ta arvab tema karjäärile hoo sisse andnud sotsiaalmeediast praegu.

Eesti muusikud laulavad Tiigrioru ehituse toetuseks

23.08.19 ... Tallinnas Alexela kontserdimajas toimub 28. oktoobril Tiigrioru ehituse toetuseks heategevuskontsert "Tiigri tee".

Missy Elliott avaldas 14 aasta järel uue lühialbumi "Iconology"

23.08.19 ... Muusik Missy Elliott andis välja lühialbumi "Iconology", mis on muusiku esimene plaat pärast 2006. aastal ilmunud kauamängivat "Respect M.E.".

Räppar Vince Staples alustas oma veebisaatega "The Vince Staples Show"

23.08.19 ... Räppar Vince Staples alustas veebisarjaga "The Vince Staples Show", mille iga lühiepisoodiga koos ilmub ka tema uus singel. Avaepisoodi saadab värske lugu "So What?".

Taylor Swift avaldas uue albumi koos muusikavideoga

23.08.19 ... Taylor Swift avaldas albumi "Lover" ning sellega koos samanimelise muusikavideo.

Ennio Morricone saab tagasi õigused oma filmimuusikale

22.08.19 ... USA apellatsioonikohus otsustas kolmapäeval, et filmihelilooja Ennio Morricone saab tagasi nõuda õigused oma filmimuusikale. Morricone kaebas 2016. aastal Bixio Music Groupi kohtusse, üritades tagasi saada autoriõigusi oma kuuele, 70. aastate lõpu ja 80. aastate alguse filmidele loodud heliribale.

Taylor Swift plaanib kõik oma kuus albumit uuesti salvestada

22.08.19 ... Taylor Swift avalikustas, et kavatseb kõik oma kuus esimest albumit uuesti salvestada pärast seda, kui laulja eelmise plaadifirma omanik Scooter Braun omandas õigused tema lugude master-versioonidele*.

Treski Küün läheb lähiaastateks puhkusele

22.08.19 ... Treski Küün paneb oma kolmandale hooajal punkti ja läheb pikemale puhkusele.

Vennaskonnamaania laienes Venemaale, Mumiy Trolli liikmed kandsid Eesti bändi logoga särke

21.08.19 ... Eelmisel nädalal Tallinnas esinenud Venemaa rokkansambli Mumiy Troll liikmed tõmbasid selga Vennaskonna logoga särgid.

Luurel Varas avaldas uue albumi "New World"

21.08.19 ... Plaadifirma Crash Symbols andis välja Eesti produtsendi Luurel Varga uue albumi "New World", mis on jätkuks 2017. aastal sama plaadifirma alt ilmunud kauamängivale "Leisure Time".

Nublu esineb sügisel taasavatud Noblessneri valukojas

21.08.19 ... Räppar Nublu esineb sügisel taasavatud Noblessneri valukojas. Tegemist on muusiku esimese soolokontserdiga pealinnas pärast tegusat festivalisuve.

Jazziklubi Philly Joe's alustab uut hooaega Peter Bernsteiniga

21.08.19 ... Jazziklubi Philly Joe's uue hooaja avamisel astub 22. augustil lavale USA kitarrivirtuoos Peter Bernstein koos muusikutega Taanist.

Oleg Pissarenko: aju annab muusikale keerukust, süda aga lihtsust ja sisemist tarkust

21.08.19 ... Helilooja ja muusik Oleg Pissarenko on pärast mitmeaastast lavaelust eemalolekut leidnud uue muusika, mille ta salvestas äsja uuele plaadile "Armastuse muusika".

Kim Gordon annab välja sooloalbumi

21.08.19 ... Sonic Youthi bassimängija Kim Gordon annab oktoobris plaadifirma Matador alt välja sooloalbumi "No Home Record".

Presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias esines folkansambel Puuluup

20.08.19 ... Vabariigi taastamise aastapäeval presidendi roosiaias astus üles ka folkduo Puuluup, kuhu kuuluvad Ramo Teder ja Marko Veisson.

Lenna kuueaastane tütar Ami esines roosiaia vastuvõtul ema kõrval

20.08.19 ... 20. augustil möödub 28 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. President Kersti Kaljulaid kutsus sel puhul külla Eesti vabaks saamisele kaasa aidanud inimesed. Külalisi rõõmustas muusikalise etteastega Lenna, kellega koos astus lavale ka kuueaastane tütar Ami.

Erivajadusega inimesed tänavad Andrea Bocellit Arvo Pärdi punktkirjas loominguga

20.08.19 ... Tallinna lauluväljakul astub 20. augustil üles maestro Andrea Bocelli, keda on lava taga ootamas ühiskingitus Eesti seljaajusonga ja vesipeahaigete seltsilt, Põhja-Eesti pimedate ühingult ning Arvo Pärdi keskuselt.

Ameerika produtsent Dâm-Funk esineb Tallinnas

19.08.19 ... Tallinnas fotomuuseumis Fotografiska esineb 23. juulil Ameerika muusik ja produtsent Dâm-Funk. Oma esimesel kontserdil Eestis tähistab muusik debüütalbumi "Toeachizown" ilmumise kümnendat aastapäeva.

Bocelli kontserdi ja teletorni perepäeva puhul tiheneb bussi- ja trammiliiklus

19.08.19 ... Tallinna munitsipaalpolitsei amet teatas, et taasiseseisvumispäevale pühendatud Tallinna teletorni perepäeva ja lauluväljakul toimuva Andrea Bocelli kontserdi tõttu tihendatakse nii bussi- kui ka trammiliiklust.

Tallinn Music Weeki korraldaja jäi 20 000 euroga kahjumisse

19.08.19 ... Tallinn Music Weeki korraldava Shiftworks OÜ kahjum kasvas eelmisel aastal 20 267 euroni, mida selle omanik ja ainus juhatuse liige Helen Sildna põhjendas festivali Narva Station käivituskuludega.

Ameerikas kanda kinnitav Holger Marjamaa esineb sügisel Sügisjazzil

19.08.19 ... Rahvusvahelise haardega jazzpianist Holger Marjamaa annab oma trioga viimase kontserdi sel aastal Sügisjazzil.

Karl Madis tähistab juubelit kontserdiga "Rock'n'roll meid kokku viis"

18.08.19 ... Karl Madis tähistab novembris oma 60. sünnipäeva nelja kontserdiga "Rock'n'roll meid kokku viis" Pärnu, Tartu ja Jõhvi kontserdimajas ning Tallinnas Estonia kontserdisaalis. Kaasa löövad lisaks ansamblile Karavan ka Birgit Sarrap, Mikk Kaasik, Uku Suviste ja Koit Toome.

Rushi muusika jõuab septembris kinoekraanile

18.08.19 ... Rokimaailma esindav ansambel Rush tuleb septembri alguses Coca-Cola Plaza ekraanidele oma kontserdifilmiga, mis heidab pilgu lava taha, bändiliikmete ellu ning loomulikult pakub kuulamiseks Rushi loomingu parimaid palasid.

Metsatöll annab kontserdi koos politsei- ja piirivalveameti orkestriga

17.08.19 ... 19. augustil kohtuvad Maarjamäe lossipargis ansambel Metsatöll ning politsei- ja piirivalveameti orkester, et anda Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval suurejooneline kontsert "Pasunakooris näeme, Metsatöll!". Kollektiivid esinevad üheskoos avalikkusele esmakordselt.

Ilmub John Coltrane'i seniavaldamata album "Blue World"

16.08.19 ... Plaadifirmad Impulse! ja Universal annavad esimest korda välja Ameeirka saksofonisti John Coltrane'i ning tema kvarteti 1964. aastal, albumite "Crescent" ja "A Love Supreme" vahepealsel ajal salvestatud albumi "Blue World".

Andrea Bocelli annab Tallinna lauluväljakul kontserdi kahes vaatuses

16.08.19 ... Tenor Andrea Bocelli saabub peagi Eestisse, et anda taasiseseisvumispäeval täispikk kontsert. Kahe vaatusega kontserdil kõlavad ooperiaariad ja tenori maailmakuulsad hitid.

Andres Lõo andis välja ambient-loo "Daydream Dressed Like a Nightmare"

16.08.19 ... Muusik Andres Lõo avaldas 16. augustil digitaalse ambient-singli "Daydream Dressed Like a Nightmare, mis on mõtteline jätk möödunud aasta lõpus ilmunud loole "Wholesome".

Ansambel Ringhold avaldas kontsertalbumi

16.08.19 ... Ansambel Ringhold andis välja kontsertsalbumi "Recorded Live", mis portreteerib bändi senist kontserttegevust nii kodumaistel kui kaugematel lavadel. Albumil kõlavad lood, mis on salvestatud peamiselt 2018. aastal kontsertidel erinevates Euroopa linnades.

Peosari Ilus Tiks toob Fotografiska lavale naisvokalistid Anett ja Yasmin

15.08.19 ... Telliskivi loomelinnakus asuvas Fotografiskas esinevad 16. augustil peosarja Ilus Tiks raames Anett ja Yasmin, neid toetavad plaadimängijate taga Liisi Voolaid, Girti Suun ja Joshua Stephenz.

Vaba Rahva Laul toimub tänavu Pärnus

15.08.19 ... Igal aastal kohta vahetav laulupidu Vaba Rahva Laul liigub tänavu 17. augustil Pärnusse. Üles astuvad Marko Matvere, Ott Lepland, Gerli Padar, Boris Lehtlaan, Oliver Leppik jt.

Elina Born avaldas uue singli "Kordumatu", esitlus toimus Fotografiskas

15.08.19 ... Muusik Elina Born andis välja uue singli "Kordumatu", mis sündis tänavu juunis toimunud Universal Musicu laulukirjutamislaagris. Värsket lugu esitleti 14. augustil Fotografiska Tallinnas.

Võrus algavad järjekordsed vaskpillipäevad

14.08.19 ... Sel nädalal, kolmapäevast pühapäevani, elab Võru linn ning kogu Lõuna-Eesti puhkpillimuusika vaimus: 14. - 18. augustini toimub siin XXIV rahvusvaheline festival Võru Vaskpillipäevad. Tänavune festival tähistab ühtlasi ka Võru linna 235. aastapäeva.

Vene post-punk trio Motorama annab Von Krahlis kontserdi

14.08.19 ... Lõuna-Venemaalt, Doni-äärsest Rostovist pärit post-punk ansambel Motorama annab 18. jaanuaril Von Krahlis kontserdi.

Tooli uus singel tegi Billboardi edetabelis pikkusrekordi

13.08.19 ... Progressiivset metalit viljeleva Tooli pikalt oodatud jõudmine voogedastus- ja allalaadimisteenuste platvormidele on end ära tasunud. Peale selle, et eelmised albumid teevad edetabelites ilma, saavutas ansambli uusim singel juba omaette rekordi.

Popbänd BTS plaanib pikemale puhkusele jääda

13.08.19 ... K-popi ehk Korea popi superstaarid ansamblist BTS on teada andnud, et plaanivad pärast pühapäeval Seoulis antavat kontserti esinemistest pikema pausi pidada.

Räppar R.V avaldas koos Klauzi ja Laura Mätlikuga suvise loo

12.08.19 ... Räppar R.V ehk Rainer Villak avaldas koos Klauzi ja Laura Mätlikuga suvise pala "Idast läände".

Urissaare Kantri tähistab viiendat sünnipäeva

12.08.19 ... Urissaare kantrifestival avab kantrisõpradele väravad 16.-17. augustil Mulgi vallas Urissaare rantšos.

Laupäev tõi Flow festivalile 30 000 külastajat

11.08.19 ... Elektroonilise ja muu moodsa muusika festival Flow tõi Soomes Suvilahtisse laupäeval, 10. augustil 30 000 külastajat, mis tähendab kõigi piletite väljamüümist.

Arvustus. Bluusi ees oleme kõik võrdsed

10.08.19 ... Sel aastal oli Augustibluusi üks eesmärke tutvustada neid artiste, kes klassikalisest bluusirajast ehk pisut kõrvale kalduvad, kirjutab Priit Liiviste Sirbis.

Elvast sai nädalavahetusel taaskord hip-hopi pealinn

09.08.19 ... Juba 13 aastat järjest koguneb sel reedel ja laupäeval Eesti räpi paremik Elvasse, kus toimub Eesti Hip-Hop Festival 2019.

Lana Del Rey avaldas loo vastusena USA massitulistamiste lainele

09.08.19 ... Samal päeval, mil Lana Del Rey jagas kaverilugu Donovani klassikalisest palast "Season of the Witch" lavastaja Guillermo del Toro produtseeritud filmile "Scary Stories to Tell in the Dark", avaldas ta ka loo "Looking for America", mis on vastus Ameerika Ühendriikides viimasel ajal toimunud massitulistamistele, vahendab Pitchfork.

Vene räpparid Endspiel ja MiyaGi hindasid Eesti muusikat: kas Tommy Cash on siis eestlane?

09.08.19 ... "Ringvaade" uuris tuntud Vene räpparitelt, mida nad arvavad Eesti räpist ja muusikast.

Raadio 2 toob Hip-Hop festivali melu kuulajateni kahel päeval

09.08.19 ... Elva lähedal Tartumaa tervisespordikeskuses on käimas järjekordse Eesti Hip-Hop festival, kus on otseülekannetega kohal ka Raadio 2.

Klubis HALL algab festival The Dark Side of the Moon

09.08.19 ... 8.–11. augustini klubis HALL toimuval festivalil The Dark Side of the Moon astuvad üles artistid Saksamaalt, USA-st, Hollandist, Prantsusmaalt ja Eestist – kokku võib kavast leida ligi 50 esinejat viiest erinevast riigist.

Station Narva avalikustas seitse uut esinejat

09.08.19 ... 19.–21. septembril Narvas toimuv muusika ja linnakultuuri festival Station Narva avalikustas seitse uut esinejat, nende hulgas Briti dub'n'punk'i pioneer Asian Dub Foundation, Eesti mõminaräpi esistaar nublu, Venemaa shoegaze'i bänd Blankenberge ja Soome italo disco duo PEU.

Wagwan festival toob lauluväljakule Miyagi, Nublu jt

09.08.19 ... 9. augustil toimub Tallinnas teist korda reggae, hip-hopi ja reggaetoni festival Wagwan, mis toob lauluväljakule sellised nimed nagu MiyaGi + Andy Panda, Kabaka Pyamid ja DJ Jillionaire. Lisaks välismaistele artistidele annab festivalil kontserdi Nublu.

Andrea Bocelli Tallinna kontserdi külalisesinejad on pärit Kuubalt ja Toscanast

09.08.19 ... Maailmakuulsa tenori Andrea Bocelli kontsert toimub juba 20. augustil Tallinna lauluväljakul. Kontserdile on oodata nii andekaid külalisesinejaid Kuubalt kui ka tenori kodumaalt.

Baltimaade muusikud lõid Balti keti laulu

08.08.19 ... Baltimaade muusikud: Läti bänd Instrumenti, Leedu laulja Jazzu ja Ewert Sundja salvestasid Balti keti 30. juubeliks 23. augustil laulu.

Muusikud toetavad Paju mõisa hooldekodu

05.08.19 ... Juba kahekümne esimest aastat jätkub igasuvine muusikasündmus "Eesti mõisad 2019", mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib barokiaja muusikat ajastu pillidel. 8. augustil kõlab kontsert Kuremaa lossis Jõgevamaal.

Nublu avaldas muusikavideo kakskeelsele loole "Für Oksana"

08.08.19 ... Räppar Nublu avaldas muusikavideo loole "Für Oksana". Tegemist on Nublu esimese filmitud muusikavideoga, mis võeti üles Narvas ja Ida-Virumaal. Kakskeelses loos vastutab venekeelsete riimide eest Gameboy Tetris.
kuula "Onu Remuse" lugusid
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: