Muusika

Beyonce andis välja uue singli "My House"

01.12.23 MUUSIKA ... Beyonce andis enam kui aasta aasta aega kestnud pausi järel välja uue singli "My House".

Ariadne ja Karl Killing andsid plaadifirma NCS alt välja singli "All I Need"

30.11.23 MUUSIKA ... Neljapäeval nägi ilmavalgust Ariadne ja Karl Killingu ühissingel "All I Need", mis ilmus Suurbritanna plaadifirma NCS (No Copyright Sounds) alt.

Harry Kõrvits: me oleme Iffiga poksinud küll

29.11.23 MUUSIKA ... Rock Hotelil on ilmunud raamat "Viimane mäng". "Ringvaate" stuudios uuriti, kas viimane mäng on tõesti nüüdseks mängitud. Lisaks meenutasid bändimehed, kuidas sai lavalaudu kulutatud legendaarse Ameerika bändi Stray Catsiga.

Eesti Laulul osalenud Rahel murrab debüütalbumiga endale seatud reegleid

29.11.23 MUUSIKA ... Eesti Laulul osalenud laulja ning laulukirjutaja Rahel andis välja debüütalbumi "Nerve".

Sooäär: loodan sel erakordsel kontserdil kogeda nirvaanat

29.11.23 MUUSIKA ... Jaak Sooäär rääkis "Vikerraadios" koostööst maailmakuulsate muusikutega, kes kuuluvad tema sõnul tundliku musitseerimise absoluutsesse tippklassi. Sooäär loodab kontserdilaval kogeda nirvaanat, millesarnast ta varem kogenud ei ole.

Eplik: üks viis ärevusega toime tulla on tegeleda kaunite kunstidega

28.11.23 MUUSIKA ... Vaiko Eplik rääkis Vikerraadios, et tunneb alati suurt rõõmu, kui saab luua midagi lastele ning Noorsooteatris esietenduv "Frideberta" pakub tema sõnul ärevuse ja hirmudega hakkama saamiseks ühe võimalusena välja just muusika.

Jupiter esitleb Eesti Laulu osalejatega lühilugude sarja

28.11.23 EESTI LAUL ... Jupiterist leiab alates sellest nädalast 20-osalise sarja "Tähtede seis. Eesti Laul 2024", mis avab lauluvõistluse osalejaid uue ja kohati ka humoorika nurga alt.

Loreen: teist korda Eurovisioonil osalemine oli mu elu parim otsus

27.11.23 EUROVISIOON ... Kahekordne Eurovisiooni võitja Loreen tunnistas "Ringvaates", et kuigi ta ei oleks üheksa aastat tagasi arvanud, et ta ka teist korda Eurovisioonist osa võtab, osutus tänavu lauluvõistlusel osalemine tema elu parimaks otsuseks.

Madis Jürgen: Rock Hotel on Eesti muusikaloos ülitähtis

27.11.23 MUUSIKA ... Ajakirjanik Madis Jürgen, kes andis välja raamatu "Rock Hotel. Viimane mäng" ütles "Hommik Anuga" stuudios, et kuigi bänd esitas palju kavereid, olid lindistused rokklegendide muusikast just see, mis bändile elu sisse puhus.

Jaagup Kreem: ma pole hetkel väga suur Eesti riigi fänn

26.11.23 MUUSIKA ... "Hommik Anuga" saates olid külas Eda-Ines Etti, Ott Lepland ja Jaagup Kreem, kellel seisab ees ühine kontsertsari. Stuudios tuli juttu memuaaridest, patriotismist ja muidugi ka muusikast.

Birgit Sarrap: tänapäeva noored on eluks rohkem valmis

25.11.23 MUUSIKA ... Varsti selgub superstaari saate tänavuse hooaja võitja. Laulja ja lauluvõistluse kohtunik Birgit Sarrap tõdes, et kõik finalistid on väga tugevad isiksused ja väga tublid, kuid võitjat ta ennustada ei oska.

Galerii: meeleavaldus Raadio 2 programmimuudatuste vastu

24.11.23 EESTI ... Tallinna kesklinnas Politseipargis kogunesid reede pärastlõunal meeleavaldajad, kelle seas on nii artiste, saatejuhte, muusikaettevõtluse esindajaid kui ka Raadio 2 kuulajaid, et protestida Raadio 2 õhtust vööndit puudutavate programmimuudatuste vastu.

Uue albumi avaldanud Florian Wahl: reaalsuse kangas on rebenenud

24.11.23 MUUSIKA ... 2023. aasta Eesti muusikaauhindade parima alternatiiv/indie albumi laureaat Florian Wahl on tagasi uue kauamängivaga "Intellikõnts", mis peegeldab artisti sõnul eksistentsile omast pendeldamist intellekti kõrgpunktide ja moraalse mandumise vahel.

R2 Aastahiti minilaiv | Grete Paia, Koit Toome ja Pur Mudd

24.11.23 R2 SOOVITAB ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 28. detsembrini saavad kõik oma selle aasta lemmiklugude poolt hääletada.

Art-popi duo Vera Vice: tahame lõbutseda ja dogmasid lõhkuda

24.11.23 MUUSIKA ... Neljapäeval avaldas Eesti elektroonilise ja moodsa popmuusika duo Vera Vice ehk Helen Västrik ja Ave Vellesalu-Murd uue videosingli "Flowers on sunday", mis juhatab sisse uue aasta alguses ilmuva lühialbumi.

Ilmus Alika debüütalbum "Alika"

24.11.23 MUUSIKA ... Reedel ilmus Eestit sel kevadel Eurovisioonil esindanud Alika ehk Alika Milova esimene kauamängiv, millelt leiab lugusid neljas erinevas keeles.

R2 Aastahiti minilaiv | Shanon

23.11.23 R2 SOOVITAB ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 28. detsembrini saavad kõik oma selle aasta lemmiklugude poolt hääletada.

Jaan Elgula: Runneli luuletused ongi laulud

23.11.23 MUUSIKA ... Hando Runneli läheneva 85. sünnipäeva puhul rääkisid luuletaja tekstidest Toomas Lunge ja Jaan Elgula ansamblist Justament, kes on kaua Runneli luulet laulnud.

R2 Aastahiti minilaiv | Stefan

22.11.23 R2 SOOVITAB ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 28. detsembrini saavad kõik oma selle aasta lemmiklugude poolt hääletada.

Björk ja Rosalía andsid välja uue loo "Oral"

22.11.23 MUUSIKA ... Islandi laulja Björk ja Barcelonast pärit laulja Rosalía andsid teisipäeval välja uue singli "Oral", millest teenitud tulu läheb Islandi merre rajatavate kalakasvatustega võitlemiseks.

Galerii ja videod: meenuta Urmas Alenderit tema 70. sünniaastapäeval

22.11.23 INIMESED ... Kolmapäeval, 22. novembril möödub 70 aastat Urmas Alenderi sünnist. Sel puhul otsisime ERR-i põhjatust arhiivist välja unustamatud hetked armastatud muusikuga.

Noorte muusikute festival TUJA ootab kandideerima

21.11.23 TUDENGIJAZZ ... Märtsis toimuv noorte muusikute festival TUJA ehk Tudengijazz kutsub taas kandideerima.

R2 Aastahiti minilaiv | Merilin Mälk ja Säm

21.11.23 R2 SOOVITAB ... Eesti suurim muusikaküsitlus R2 Aastahitt on avatud ja kuni 28. detsembrini saavad kõik oma selle aasta lemmiklugude poolt hääletada.

Ülevaade. Miks on Taylor Swift maailma kõige suurem artist?

21.11.23 MUUSIKA ... Taylor Swift on 2023. aastal jõudnud muusikamaailma tippu, mis jätab tema senisest 17 aastat kestnud ja niigi üliedukast karjäärist mulje, et see oli alles algus. Rekordid värisevad, klaaslaed purunevad ja muusikatööstus muutub ning kõige selle taga on üks kitarriga kantritüdruk.

Ines emaks saamisest: magada ei saanud kaks aastat

20.11.23 MUUSIKA ... Laulja Ines, kellel ilmus novembri alguses üle mitme aasta esimene soolosingel, ütles "Ringvaate" stuudios, et kuigi lapse esimestel eluaastatel tegemist jagus, siis on elus nüüd normaalne rütm tagasi.

Raadio 2 kutsub juba 30. korda aastahitti valima

20.11.23 MUUSIKA ... Eesti suurim ja vanim muusikaküsitlus Raadio 2 Aastahitt on tänasega avatud. Leheküljel www.aastahitt.ee saavad muusikasõbrad hääletada sadade Eesti ja välismaiste lugude vahel. Aastahitt 30 võitja selgub Raadio 2 suures erisaates 28. detsembril.

Maarja-Liis Ilus: muusikal on minu arvates väga tugev jõud

19.11.23 MUUSIKA ... Maarja-Liis Ilus läheb sel aastal koos Noorkuuga jõulutuurile. Saates "Hommik Anuga" ütles Ilus, et tema arust on praegusel keerulisel ajal väga oluline, et kontserdil saaksid inimesed korra argimuredest põgeneda.

Galerii ja video: R2 minilaivil astus üles Rahel

19.11.23 MUUSIKA ... Raadio 2 saate "Reedene draiv" minilaivide seeria raames esines sel korral Rahel.

Eleryn Tiit: kui mul peaks pulmad tulema, siis kutsuksin sinna esinema PS Troika

18.11.23 MUUSIKA ... Muusik Eleryn Tiit ütles saates "Hommik Anuga", et hetkel ta oma muusikaga Eestist välja jõuda ei soovi.

Kiroti uus album käsitleb maailma kaootilist olukorda

17.11.23 MUUSIKA ... Uuekooli räppar Kirot avaldas 17. novembril oma kolmanda stuudioalbumi "Keset Tormi", mille läbivaks teemaks on ärevus maailmas toimuva osas.

Eleryn Tiit avaldas debüütalbumi "Vastassuunas" esimese osa

17.11.23 MUUSIKA ... Eleryn Tiit avaldas reedel oma debüütalbumi "Vastassuunas" esimese osa. Albumi teine pool jõuab kuulajateni märtsis.

Punkbänd Keskkool: enamus noori ei hooli kliimasoojenemisest

16.11.23 MUUSIKA ... Punkbändil Keskkool ilmus hiljuti päris maailma raskustest rääkiv album "Päris maailma elu". Bändiliikmete Isabella Pragi ja Art Ainsoo sõnul on ühiskondlikud ja keskkonnaalased teemad neile väga olulised.

Noorte Eurovisioonil toimub hääletamine veebi teel

16.11.23 MUUSIKA ... Esimest korda saadab Eesti Rahvusringhääling Eesti esindaja noorte Eurovisioonile. 26. novembril astub üleeuroopalise publiku ette Räpinast pärit Arhanna, kelle poolt saavad veebi teel hääletada ka eestlased.

Yoko Alender: isa oli Rootsis õnnelik

16.11.23 MUUSIKA ... Urmas Alendri 70. sünniaastapäeva puhul ilmub kuus heliplaati ja luulekogu varem avaldamata tekstidega, mille kokkupanemine läks tütre Yoko Alendri sõnul isegi liiga intiimseks.

Neon Fir: soovime luua ajatut muusikat

15.11.23 MUUSIKA ... Kodumaine progepopi bänd Neon Fir andis välja neljaloolise lühialbumi "Buffering". Bändi laulukirjutaja ja vokalist Eeva Trei ning kitarrist Kaarel Raud ütlesid ERR-ile antud intervjuus, et ühiselt proovitakse luua muusikat, mis on ajatu ja mida tahaks mitmete aastate pärast veel isegi kuulata.

Ewert Sundja: ükskõik millise draakonite albumi võiks uuesti välja anda

15.11.23 MUUSIKA ... Ewert and The Two Dragons osaleb esimest korda Eesti Laulul looga "Hold Me Now". Hetkel on bändil käsil ka uue albumi koostamine, mis loodetakse välja anda järgmise aasta jookul. "Vikerhommikus" andsid Ewert Sundja ja trummar Kristjan Kallas ülevaate bändi hetke tegemistest.

Trummi ja bassi pioneerid Dzheims ja Ninja andsid välja uue albumi

15.11.23 MUUSIKA ... Eesti trummi ja bassi algusaegadel tegutsenud ja 2000. aastal albumi "Newdancebeat" ilmutanud duo Dzheimz & Ninja andis üle 23 aasta välja uue albumi "Millennium".

Eurovisiooni lauluvõistlus sai püsiva tunnuslause

15.11.23 MUUSIKA ... Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) ja Rootsi Televisioon (SVT) kuulutasid välja, et nii tänavuse kui ka kõigi järgnevate Eurovisiooni lauluvõistluste tunnuslauseks saab "United By Music".

Lonitseera avaldas jõulualbumi

15.11.23 MUUSIKA ... Kaisa Kuslapuu juhitud autorilauluansambel Lonitseera avaldas albumi "Loni jõulud". Salvestusprotsessist valmis ka samanimeline lühidokumentaal. Plaadil teevad kaasa Märt Avandi, Priit Strandberg, Haldi ja Koeru muusikakooli flöödiõpilased.

Lauljatar Rahel uuest singlist: see on enda kehtestamise lugu

13.11.23 MUUSIKA ... Lauljatar Rahel rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, kuidas ta uus singel ja peagi ilmuv album annavad võimaluse varjul olnud alter ego'del ja fantaasiatel ellu ärgata.

Liina Saar: juhused on mõjutanud minu muusikuteed

13.11.23 MUUSIKA ... Laulja ja laulukirjutaja Liina Saar on õppinud muusikategemist Eestis ja Rootsis ning rääkis saates "Heli nälg", et tema muusikuks kujunemise teel on olnud suur roll juhusel.

Galerii: Villu Tamme tähistas 60. sünnipäeva kontserdiga

12.11.23 MUUSIKA ... Tähtsat juubelit tähistanud punkar andis laupäeval sünnipäeva puhul J.M.K.E eesotsas Tallinnas kontserdi.

Selgusid Grammyde nominendid

11.11.23 MUUSIKA ... Reedel selgusid 2024. aasta Grammy auhindade nominendid. Enim ehk üheksa nominatsiooni kogus Ühendriikide RnB laulja SZA.

Taylor Swifti superfänn Veronika Uibo: tema fantaasia on nii külluslik

11.11.23 MUUSIKA ... Veronika Uibo käis Raadio 2 saates "Nädalavahetuse hommik" rääkimas oma suurest lemmikust ja mis teeb meie ajastu ühe suurima staari eriliseks.

Reket: Eestis puudub muusikatööstus

11.11.23 MUUSIKA ... Räppar Reket ehk Tom Olaf Urb pani oma viimase 24 aasta jooksul kirjutatud tekstid raamatusse, nimetades põhjuseks puuduliku ülevaate Eesti muusikamaailma saavutustest.

Galerii: Villemdrillem esitles uut plaati

10.11.23 MUUSIKA ... Neljapäeval esitles Villemdrillem F-Hoone Mustas Saalis oma teist täispikka albumit "Väljateenitud".

Rahel avaldas peagi ilmuva debüütalbumi "Nerve" nimisingli

09.11.23 MUUSIKA ... Novembri lõpus debüütalbumi välja andev Rahel avaldas albumi nimisingli "Nerve".

Erki Pärnoja ja Anna Kaneelina: meist ühe tellides saate niikuinii kaks

08.11.23 MUUSIKA ... Muusikud Erki Pärnoja ja Anna Kaneelina tunnistasid "Vikerhommikus", et nad on muusikalised hingesugulased, mistõttu on ka nende projektid omavahel tihedalt põimunud.

Eik uuest albumist: tahtsime tümmi teha

08.11.23 MUUSIKA ... Eik andis hiljuti välja kuuenda stuudioalbumi "Ei lase sul magada", mis võrreldes eelnevate väljalasete pehmele helikeelele on seekord rohkem peolaulude suunitlusega. Eik ja Mattias Tirmaste olid külas "Terevisiooni" stuudios, et uue kauamängiva kohta kommentaare jagada.

Glen Pilvre: inimene on masinist, kes tehisaru sisendit filtreerib

07.11.23 MUUSIKA ... Tehismõistus annab meile sisendi, aga inimese roll on ka ikkagi täna olemas, rääkis Glen Pilvre "Terevisioonis". Inimene on nagu masinist, kes pakutud sisendit filtreerib.

r2 aastahitt

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: