Muusika

Taaniel Raudsepp: muusika on muutunud kraanivee sarnaseks, ta on kõikjal saadaval ja väga odav

21.10.20 ... Tallinn Music Weeki konverentsi avapaneelil arutlesid kultuurivaldkonna tegevusraamistiku ja kriisileevenduse meetmete üle. Avaldame kokkuvõtte augusti lõpus toimunud arutelust.

Jazzkaar kogus olukorra kiuste 9000 külastust

21.10.20 ... Festivalil Jazzkaar toimus tänavu kuue päeva jooksul 27 kontserti, koos lisaprogrammiga jõudis publikuni 100 muusikasündmust, mis kogusid üle 9000 külastuse. Möödunud aastal kogus Jazzkaar üle 26 000 külastuse, seega langes külastatavus võrreldes 2019. aastaga pea kolm korda.

Räppar Fenkii avaldas töötluse Reketi ja Liis Lemsalu loost "Magad vä?"

20.10.20 ... Räppar Fenkii avaldas uusversiooni Reketi ja Liis Lemsalu loost "Magad vä?". Varem on Fenkii avaldanud singli "Saame tuttavaks", mis ilmus tänavu suvel.

Karl Madis Pennar: Eesti kitarrimuusikat kirjeldab omapärasus

19.10.20 ... 18. oktoobril anti Viljandi kitarrifestivalil üle Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia, mille tänavu pälvis Karl Madis Pennar. Lisaks 1000 eurole auhinnarahale kaasneb preemiaga aasta jagu kitarrihooldust, kaks esinemist Jazzliidu programmis ja üleastumine järgmisel Viljandi kitarrifestivalil.

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Karl Madis Pennar

19.10.20 ... Viljandi kitarrifestivalil anti koostöös Eesti jazzliiduga 13. korda välja Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia, mille pälvis tänavu Karl Madis Pennar. Varem on sama preemiaga tunnustatud muuhulgas Virgo Sillamaad, Erki Pärnojat ja Johannes Laasi.

Von Dorpat tähistab kümnendat sünnipäeva

18.10.20 ... Gruuvikat eestikeelset originaalmuusikat viljelev Von Dorpat andis välja uue singli "Oodatud vaikus".

"Hommik Anuga" video: Colors Of Today

18.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas muusik ja metsamees Mikk Saar, kes esines ka oma uue bändiga Colors Of Today.

Pitsa avaldas kibeda video

18.10.20 ... Uus poistebänd Pitsa andis välja oma teise videosingli "Tahmanägu".

Hõimupäevad jätkuvad Tormise lainel

18.10.20 ... 18. oktoobril etendub Tallinnas Vaba Lava teatrikeskuses Hõimupäevade raames kontsertlavastus "Soome-ugri maastikud".

Uppsar ja Antsud tegid folkmuusikali

17.10.20 ... Kaja Kultuurikeskuses esietendub 17. oktoobril folkmuusikal "Üle vee - Leigri lugu", mis valmis popfolktantsurühma Uppsar ja folkbändi Antsud koostöös. Värskelt valminud muusikal tähistab Uppsari kümnendat tegevusaastat ja Antsude värsket samanimelist plaati.

Mikk Saar avastas oma metsast kahjurid

17.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" on külas Mikk Saar, kes rääkis näiteks matkakirest.

Hetero-mehed tulevad provintsist

17.10.20 ... 20. oktoobril linastub Filmimuuseumis Punase vaiba filmiõhtute sarjas dokfilm "Hetero – mehed provintsist".

Uku Suviste avaldas singli, mis viib ta mõtetes tagasi lapsepõlve

16.10.20 ... Tänavuse Eesti Laulu võitnud Uku Suviste avaldas uue 80ndate stiilis singli "Torman tulle" koos retrohõngulise animatsiooniga.

Anett: päris utoopiline oleks saada oma muusika eest Grammy

15.10.20 ... Kaisa Potisepp tegi Jazzkaare blogis intervjuu Anetiga kus tuli juttu nii tema loomingust kui ka tema teekonnast nii muusiku kui inimesena.

Mitmetele staaridele visuaale loonud Josh Twist avaldas oma esimese videosingli

15.10.20 ... Nublule, Stefanile ja mitmetele teistele Eesti lauljatele animatsioone ja videoid loonud Josh Twist avaldas oma esimese animeeritud videoloo "Trippin' In Love".

Jaan Elgula Justamendist: kuldperiood jäi aega, mil bändi kvaliteet polnud kõige parem

15.10.20 ... Kahe nädala pärast saab raadiomehe ja muusiku Jaan Elgula ehk Jansa elutöö – Justament – nelja­kümneaastaseks.

Warner Music avab Tallinnas kontori, plaadifirmaga liitub NOËP

15.10.20 ... Warner Music laiendab oma tegevust Baltikumis ja avab Tallinnas kontori. Firma esimeste kohalike artistide hulka kuuluvad NOËP ja Leedu ansambel The Roop.

James Blake avaldas Londoni klubikultuurile pühendatud lühialbumi

15.10.20 ... Produtsent James Blake andis välja uue lühialbumi "Before", mis on muusiku sõnul austusavaldus Londoni klubikultuurile.

Gram-Of-Fun andis välja singli "Melancholy"

15.10.20 ... Alternatiivpopibänd Gram-Of-Fun andis välja singli "Melancholy", mida esitleb laupäeval, 24. oktoobril Von Krahlis

Las Vegases selgusid Billboardi muusikaauhindade võitjad

15.10.20 ... Eesti aja järgi kolmapäeval jagati Las Vegases välja Billboardi muusikaauhinnad, kus enim auhindu korjas Post Malone.

Stevie Wonder avaldas kaks uut singlit

14.10.20 ... Muusik Stevie Wonder avaldas äsja kaks uut lugu "Where Is Our Love Song" ja "Can't Put It In the Hands of Fate".

Ilmus Tallinnas filmitud muusikavideo Broadway muusikalis kõlavale loole

14.10.20 ... Järgmisel aastal jõuab Broadway lavale Tony Spinosa muusikal "Laulev revolutsioon", mis on inspireeritud Eesti ajaloost. Üks muusikalis kõlavatest lugudest on "Never Forget Who You Are", millele filmiti augustis Tallinna lauluväljakul muusikavideo.

Tarvo Valm ja Ivo Orav avaldasid ühise singli "Võiks kuked saata kurele"

13.10.20 ... Muusikud Tarvo Valm ja Ivo Orav otsustasid hakata koos muusikat tegema ning avaldasid juba ka ühise singli "Võiks kuked saata kurele".

Niklas Paschburg on ühena vähestest välisartistidest Jazzkaare publiku ees

12.10.20 ... Jazzkaarele on jõudnud koroonast tingitud kitsendustest hoolimata ka mitmed välisesinejad. Tartus ja Tallinnas annab kontserte saksa helilooja ja produtsent Niklas Paschburg.

Holy Motors esitleb kinos Sõprus oma teist albumit

12.10.20 ... Dream country ansambel Holy Motors esitleb laupäeval, 7. novembril kinos Sõprus oma teist albumit "Horse".

Trad.Attack! jõudis Grammyde eelvalikusse

12.10.20 ... Ansambel Trad.Attack! teatas, et tänu muusikafestivalil Folk Alliance saadud kontaktile jõudsid nad tänavu Grammy muusikaauhindade eelvalikkuse. Parima kaasaegse folkalbumi nominatsiooni nimel võistleb nende album "Make Your Move", parima singli nominatsiooni eest aga lugu "Armasta mind".

Viimased päevad parima leidmiseks: sügislaulule on antud üle 8000 hääle

12.10.20 ... Vikerraadio parima sügislaulu hääletamiseks on veel paar päeva jäänud, kuid juba on näha, millised laulud on teistest ette rebinud.

Lykke Li avaldas uue singli "Bron"

12.10.20 ... Rootsist pärit laulja Lykke Li avaldas uue rootsikeelse singli "Bron", mis eesti keeles tähendab silda.

Man Rei: lähenen kirjutamisele ridahaaval ega tea, kuhu tekst lõpuks välja jõuab

10.10.20 ... Eksperimentaalmuusik Man Rei ehk Kristin Reiman avaldas albumi "Cusp", kus ta mõtiskleb postmodernistlikku ühiskonda saatvast väsimuse ja kurnatuse üle. Mariliis Mõttus tegi Müürilehes artistiga intervjuu.

Kapa, Mick Moon ja Beebilõust avaldasid ühise loo

10.10.20 ... Räppar Kapa avaldas uue loo "Barõga", kus löövad kaasa ka Beebilõust ja Mick Moon.

Galerii: Jazzkaare avakontserdil esinesid Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu

10.10.20 ... 9. oktoobril algas festival Jazzkaar, avakontserdil esinesid Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu kontsertkavaga "Kooskõla lahkhelid".

Stevie Nicks avaldas üle kuue aasta taas uut muusikat

09.10.20 ... Stevie Nicks avaldas pärast kuueaastast pausi uue singli "Show Them the Way", kus teeb trummidel kaasa Dave Grohl ja millele ilmus ka muusikavideo filmi "Almost Famous" režissöörilt Cameron Crowe'ilt.

Jazzkaare avavad Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik

09.10.20 ... Reedel algab Jazzkaar 2020, mis toob 9.–15. oktoobrini ja 3. novembril kuulajateni kodumaised ja rahvusvahelised artistid. Festivali avavad Kristjan Randalu ja Vaiko Eplik kontserdiga "Kooskõla lahkhelid".

Video: Jaagup Tuisk esitles uut singlit "Bachata"

09.10.20 ... Jaagup Tuisk esitles reedel Raadio 2 stuudios live-versioonis oma uut lugu "Bachata".

Pur Mudd avaldas uue lühialbumi nimiloo "On My Mind"

09.10.20 ... Pop-elektrooniline duo Pur Mudd avaldas värske singli "On My Mind", mis on ühtlasi ka nende oktoobri lõpus ilmuva lühialbumi nimilugu.

AC/DC avaldas kuue aasta pikkuse pausi järel taas muusikat

08.10.20 ... AC/DC avaldas pärast kuueaastast pausi uue singli "Shot in the Dark". Lugu kõlab ka nende novembris ilmuval uuel albumil "Power Up".

Jaagup Tuisk esitleb R2 eetris uut singlit "Bachata"

08.10.20 ... Reedel ilmub Jaagup Tuisul uus singel "Bachata", mida laulja tähistab koos Raadio 2-ga, tuues uue loo live-esitluses eetrisse.

Öed üllatavad värske singliga "Ja ma luban sulle"

08.10.20 ... Ansambel Öed andis välja uue särtsaka singli "Ja ma luban sulle".

Ardo Kivi veganlusest: kui selle otsuse vastu võtsin, siis oli see kohe

08.10.20 ... Ansambel Dead Furiese laulja Ardo Kivi on veendunud veganluse pooldaja. Lisaks vegan-söögile ei leia tema garderoobist ka riideid, mis oleks tehtud pärisnahast - nii ongi tal seljas veganpintsak ja pükstel veganrihm.

Jazzkaarel esinema pidanud Dirty Loopsi kontsert lükkub edasi

08.10.20 ... Jazzkaare korraldusmeeskond andis teada, et Dirty Loopsi kontsert lükkub edasi, sest üks ansambli liige on haigestunud ning peab viibima kodusel ravil. Bändil pole seetõttu võimalik esineda Jazzkaarel 9. oktoobril, asenduskontsert toimub 27. novembril Jõulujazzil.

Liisi Koikson: mulle väga meeldib jazz, aga annan endale vabadust katsetada ka muid asju

07.10.20 ... "Ringvaates" oli külas muusik Liisi Koikson, kes toob Jazzkaarel taas publiku ette oma 15 aastat tagasi ilmunud albumi "Väike järv" lood. Saates selgitas ta lähemalt, mida selle albumit sünnist mäletab.

Tallinna lauluväljakul filmiti video Broadway muusikalis "Laulev revolutsioon" kõlavale loole

07.10.20 ... Kevadel jõuab Broadway lavale Tony Spinosa muusikal "Laulev revolutsioon", mis on inspireeritud Eesti ajaloost. Üks muusikalis kõlavatest lugudest on "Never Forget Who You Are", millele filmiti augustis Tallinna lauluväljakul muusikavideo.

17-aastane räppar Pluuto: mind ei võeta nagu noorukit

07.10.20 ... Hiljuti oma debüütalbumi "Päripäeva" avaldanud räppar Pluuto end vanemate kolleegide seas ebamugavalt ei tunne.

Suri muusik Johnny Nash

07.10.20 ... Teisipäeval suri 80-aastasena pop- ja reggae-muusik Johnny Nash, kelle suurim hitt oli 1972. aastal ilmunud "I Can See Clearly Now". Nashi poja John Nash III sõnul suri tema isa loomulikku surma.

5miinust: oleme vanusega natukene leebunud

06.10.20 ... "Ringvaate" stuudios olid ansambli 5miinust liikmed Päevakoer ja Venelane, kes rääkisid oma edust, fänlusest ja sõnakasutusest.

Sõpruse Puiestee toob uue albumiga vanakooli romantikat

06.10.20 ... Ansambel Sõpruse Puiestee rõõmustab austajaid seitsmenda albumiga, millest killukesi jagati hommikul "Terevisioonis".

Kaspar Viilupi plaadisoovitused: Jessy Lanza, Yves Tumor ja Arca

06.10.20 ... Kaspar Viilup soovitas Häppeningis kolme tänavu ilmunud albumit, mis esitlevad värsket popmuusikat selle kõige rikkalikumal, värvikirevamal ja ootamatumal moel.

Liisi Koikson avaldas uue singli

06.10.20 ... Laulja Liisi Koikson andis äsja välja uue singli "Üksindus" ja uusversiooni loost "Procrastination Queen".

Led Zeppelin vabanes loo "Stairway to heaven" kohta käivast plagiaadisüüdistusest

06.10.20 ... Briti rokkbänd Led Zeppelin võitis esmaspäeval kohtuprotsessi, kus neid süüdistati 1971. aasta loo "Stairway to heaven" alguses kõlava kitarrikäigu varguses.

Margus Voolpriit: Wolfredti uut materjali on nimetatud isegi post-metaliks

05.10.20 ... Ansambel Wolfredt andis plaadifirma Moment Of Collapse alt välja oma kolmanda albumi "Tides". Tõnu Karjatse tegi intervjuu bändi juhtfiguuri Margus Voolpriiduga.

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: