Muusika

Suri soulilaulja Bill Withers

03.04.20 ... Reedel suri südamerikke tagajärjel 81-aastasena Ameerika soulilaulja ja laulukirjutaja Bill Withers, teatasid tema lähedased.

Uudo Sepal ilmus uus lugu "Sober"

03.04.20 ... Laulja Uudo Sepp andis välja uue loo "Sober", mis räägib armastusest.

Púr Múdd ja Andreas Poom andsid välja uue loo "Get Away"

03.04.20 ... Elektrooniline duo Púr Múdd ja muusik Andreas Poom andsid koostöös välja uue loo "Get Away", mis räägib aja mahavõtmisest.

Trad.Attack! andis välja uue loo "Armasta mind"

03.04.20 ... Trad.Attack! andis välja uue loo "Armasta mind", mis on nende peagi ilmuva albumi "Make your Move" kolmas singel.

"Ringvaate" muusikamäng: Ott Lepland ja Jakko Maltis esitasid konkreetsete sõnadega seotud lugusid

02.04.20 ... "Ringvaade" jätkas kogu nädala kestva muusikamänguga, kus Jakko Maltis ja Ott Lepland võtavad mõõtu erinevatest võistlustes. Sel korral pidid nad esitama lugusid, mis sisaldavad etteantud sõna.

Klubi HALL näitab otseülekandes acid-muusikale keskenduvat pidu House of Acid

02.04.20 ... 3. aprillil toimub järjekordne üritus acid-muusikale pühendunud peosarjast House of Acid. Otseülekande vahendusel esinevad DJ-d ja lisaks neile astuvad live-etteastetega üles Motobor ja Bible Club.

Suri jazz-muusik Ellis Marsalis

02.04.20 ... Kolmapäeval suri pärast COVID-19 tagajärjel tekkinud komplikatsioone 85-aastasena New Orleansi jazz-muusik Ellis Marsalis.

Ülevaade: muusikud, keda eneseisolatsiooni ajal veebist jälgida

24.03.20 ... Kuivõrd kontserdikohad ja suurüritused on kuni koroonapandeemia leevenemiseni üle maailma suletud või tühistatud, on muusikud kolinud lavalaudadelt erinevatele veebiplatvormidele ning suhtlevad oma kuulajatega ja annavad kontserte vähemalt mõneks ajaks virtuaalselt.

Dolly Parton annetab COVID-19 ravi leidmiseks miljon dollarit

02.04.20 ... Dolly Parton annetab Vanderbilti haiglale Nashville'is miljon dollarit COVID-19 ravimi leidmiseks, vahendab Consequence of Sound.

Räppar villemdrillem avaldas videosingli "sumsum"

01.04.20 ... Räppar villemdrillem (kodanikunimega Villem Reimann) andis välja videosingli "sumsum", mille muusika ja produktsiooni eest vastutavad okeiokei liikmed Karl Killing ja Gevin Niglas.

Kings of Leon avaldas uue videosingli "Going Nowhere"

01.04.20 ... Kings of Leon avaldas uue loo "Going Nowhere" ja koos sellega ka mustvalge video, mille lavastas Casey McGrath ja mis filmiti üles Nashville'is.

Tallinn Music Weeki kavasse lisandus üle 20 artisti

31.03.20 ... Märtsist augustisse lükatud Tallinn Music Weeki muusikaprogramm on paika pandud ja sinna lisandus üle 20 artisti.

Raadio 2 näitab uut dokfilmi Yasmyni muusikast

31.03.20 ... Raadio 2 veebis on kolmapäeval võimalik vaadata dokfilmi artisti Yasmyni uue lühialbumi "Illusions" loomisest.

Jazzkaar kinnitas oktoobris toimuva festivali kava

31.03.20 ... Seoses koroonaviiruse pandeemiaga lükkus festival Jazzkaar edasi ning toimub aprilli asemel hoopis 9. kuni 15. oktoobrini, festivali peaesineja ehk Dee Dee Bridgewater & Estonian Dream Big Band astuvad Alexela kontserdimajas üles aga 3. novembril. Samuti kinnitas festival, et suur hulk varasemalt väljakuulutatud esinejatest astuvad Eestis üles ka sügisel.

ERSO salvestas muusikute kodudest ühise videotervituse

30.03.20 ... Eesti riiklik sümfooniaorkester (ERSO) salvestas oma muusikute kodudest ühise videotervituse, kus kõlab Heino Elleri "Kodumaine viis". Selle looga tervitavad nad nii kodudes olevaid muusikasõpru, koroonaviirusega võitlevaid eesliinitöötajaid kui ka oma peadirigenti Neeme Järvit.

Mart Avi avaldas muusikavideo singlile "Soul ReaVer"

30.03.20 ... Mart Avi avaldas muusikavideo oma uue topeltsingli palale "Soul ReaVer". Tegu on järellooga nädala eest ilmunud videole "Spark".

The Weeknd avaldas uuele albumile lisaks kolm uut lugu

30.03.20 ... The Weeknd avaldas kolm uut lugu, mis ilmuvad boonuslugudena tema uusima albumi deluxe-versioonil.

Cartoon avaldas uue singli "Howling"

29.03.20 ... Elektroonilise muusika koosseis Cartoon avaldas Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt uue singli "Howling", millele andis oma hääle lauljatar Asena.

Klassikaraadio 25. Töö muusikaajakirjanduse eesliinil

28.03.20 ... Klassikaraadio saab 1. aprillil 25-aastaseks. Plaanis oli suur pidulik kontsert, aga raadio leidlik toimetus mõtleb välja teistsuguse võimaluse, kuidas viirusohtlikul ajal distantsi hoides väärikat pidupäeva tähistada. Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär ning vastutavad toimetajad Kersti Inno, Ivo Heinloo, Johanna Mängel, Liina Vainumetsa, Miina Pärn ja Lisete Velt avavad lugejale uksed Klassikaraadio minevikku, olevikku ja tulevikku.

Mick Moon avaldas uue albumi "Life"

27.03.20 ... Muusik Antonio Sebastian Kass, artistinimega Mick Moon andis välja albumi "Life". Muusiku kuuenda stuudioalbumi materjal on kirjutatud ja salvestatud Ameerikas Los Angeleses.

Ilmus Dua Lipa uus album "Future Nostalgia"

27.03.20 ... Dua Lipa andis plaanitust veidi varem välja oma teise albumi "Future Nostalgia", mis on järg tema 2017. aastal ilmunud omanimelisele albumile.

Bob Dylan avaldas üle kaheksa aasta uut muusikat

27.03.20 ... Bob Dylan avaldas üle kaheksa aasta taas uut muusikat – 17-minutilise ballaadi "Murder Most Foul", mis räägib USA president John F. Kennedyle tehtud atentaadist 1963. aastal.

Mikk Targo on Eesti muusikat tutvustanud Michael Bublele ja Lady Gagale: iga asi omal ajal

26.03.20 ... Helilooja ja popmuusika kujundaja Mikk Targo peaks Los Angeleses esitlema üht oma elu põnevaimat koostööprojekti, kuid jääb koroonaviiruse pandeemia tõttu sealt eemale. Kuigi sel korral esitab Eesti muusikat džässkitarrist U-NAM

Sibyl Vane avaldas muusikavideo uuele singlile "I Want You"

26.03.20 ... Sibyl Vane avaldas värske singli "I Want You", mida ehib Taavi Arus muusikavideo. Video tegevus rullub lahti omal ajal patsientide abiga ehitatud Jämejala psühhiaatriakliiniku kultuurimajas.

Elton John korraldab heategevuskontserdi muusikute kodudest

26.03.20 ... Elton John korraldab heategevuskontserdi, et koguda raha organisatsioonide Feeding America ja First Responders Children's Foundation jaoks.

Púr Múdd kutsub inimesi üles saatma neile enda reisivideoid

26.03.20 ... Elektroonilise muusika duo Púr Múdd toob 3. aprillil inimesteni oma uue singli "Get Away", millele tahavad luua muusikavideo koostöös nende kuulajatega.

Spotify käivitas projekti koroona mõjude leevendamiseks muusikatööstusele

25.03.20 ... Spotify avalikustas plaani, kuidas võidelda koroonaviiruse pandeemia laastava mõjuga artistidele ja muusikatööstusele.

Fender pakub võimalust võtta eneseisolatsiooni ajal tasuta pillimängutunde

25.03.20 ... Kitarritootja Fender pakub inimestele eneseisolatsiooni ajal võimalust võtta kolm kuud tasuta pillimängutunde.

Suri ansamblites King Crimson ja R.E.M. trummi mänginud Bill Rieflin

25.03.20 ... Teisipäeval suri 59-aastasena pärast võitlust vähiga ansamblites Ministry, King Crimson ja R.E.M. trummi mänginud Bill Rieflin.

I Wear* Experiment ootab fänne virtuaalselt muusikavideos osalema

25.03.20 ... Elektroonilise muusika trio I Wear* Experiment kutsub fänne üles panustama oma uude muusikavideosse. Seda muidugi olukorda arvestades virtuaalselt.

Curly Strings pühendas märtsiküüditamise ohvritele muusikavideo

25.03.20 ... Curly Strings avaldas muusikavideo, mis on pühendatud kõigile, kes 1949. aasta märtsiküüditamisel kaotasid oma kodu või mõne lähedase inimese.

Ivi Rausi ja Ara Yaralyani annavad NUKU muuseumis veebikontserdi

24.03.20 ... Jazz-muusikud Ivi Rausi ja Ara Yaralyan annavad NUKU muuseumis kolmapäeval, 25. märtsil kell 18 veebikontserdi.

Frankie Animali kitarrist Jonas Kaarnamets avaldas esimese sooloalbumi

24.03.20 ... Frankie Animali asutajaliige, kitarrist ja laulukirjutaja Jonas Kaarnamets avaldas esimese sooloprojekti, lühialbumi "buda.01".

Sufjan Stevens avaldas kasuisaga kahasse tehtud elektroonikaalbumi

24.03.20 ... Sufjan Stevens avaldas esmaspäeval oma uue ulmeteemalise elektroonikaalbumi "Aporia", mille tegi kahasse koos kasuisa Lowell Bramsiga.

Muusikud teenisid Bandcampi heategevuspäeval 4,3 miljonit dollarit

24.03.20 ... Bandcamp loobus reedel 24 tunniks oma tuluosast, et aidata muusikuid, kelle sissetulekut on mõjutanud koronaviirus. Neist võtsid eeskuju mitmed teised ettevõtted, kes suunasid reedel kõik tulud otse muusikutele.

Travis Scotti uues muusikavideos teeb rolli Quincy Jones

23.03.20 ... Travis Scott avaldas muusikavideo koostööloole Young Thugiga, kus astub üles ka 87aastane muusik ja produtsent Quincy Jones.

Mart Avi avaldas uue topeltsingli

23.03.20 ... Eesti alternatiivpopi artist Mart Avi avaldas topeltsingli "Spark" / "Soul ReaVer", ühtlasi ilmus singli avaloole "Spark" muusikavideo. Uue topeltsingli näol on tegu Avi esimese materjaliga pärast 2018. aasta albumit "OtherWorld".

Viinerid pühendasid koroonakriisile laulu

22.03.20 ... Eesti Laul 2020 poolfinalist Viinerid avaldas video laulule "Nakatus", mis keskendub praegusele koroonakriisile.

Üle Euroopa tähistatakse varajase muusika päeva

21.03.20 ... Täna, 21. märtsil tähistatakse Euroopas varajase muusika päeva. Kõik traditsioonilised kontserdid on päevakohaselt edasi lükatud või asendatud "Püsi kodus!" kontsertidega, millest mitmeid saab jälgida otseülekandena veebilehelt.

Marko Matvere: Georg Ots oskas hästi mõtet edasi anda

20.03.20 ... 21. märtsil on Georg Otsa 100. sünniaastapäev. "Ringvaade" kutsus sel puhul külla Marko Matvere.

Svjata Vatra kuulutab kevadet uue plaadiga

20.03.20 ... Svjata Vatra kuulutas kevade alguses 20. märtsil välja uue, märgilise nimega CD-ga "Maailm, sa muutud".

Rahvusooper Estonia tegi Georg Otsa 100. sünniaastapäeval videoläkituse

20.03.20 ... 21. märtsil möödub 100 aastat legendaarse laulja Georg Otsa sünnist. Rahvusooper Estonia läkitab muusikasõpradele Otsa sünniaastapäeva puhul videotervituse, milles ütleb: "Trots võitku hirmu ja valu, arm olgu kirgas kui jää."

36-tunnine virtuaalpidu kogub annetusi Toidupangale

20.03.20 ... Sel nädalavahetusel läheb Kauplus Aasiast eetrisse 36-tunnine virtuaalpidu, mille ülekannet saab vaadata WROMD-i leheküljelt. Pidu on tasuta, ürituse korraldajad DJ duo nix&jonny ning üritustesari Bianca paluvad piletiraha annetada Toidupangale.

Tallinnas esineb Briti duo Sleaford Mods

20.03.20 ... Tallinnas 12. kuni 13. juunini toimuva linnafestivali GROM MMXX esinejana kinnitati Briti duo Sleaford Mods. Festival toimub Uue Loomingu Majas, mis asub aadressil Kopli 93.

Sillamäel korraldatakse sel nädalal 15 veebikontserti

20.03.20 ... Selleks, et inimestel oleks kodus istumine vähem igav, otsustas Sillamäe noortekeskus ESN korraldada kontserte, mida kantakse veebis üle. Projekt, mille raames esinejad astuvad üles tasu võtmata, kujunes oodatust populaarsemaks.

Kuula: The Weeknd avaldas uue albumi "After Hours"

20.03.20 ... Muusik The Weeknd andis välja uue albumi "After Hours", mille singlid "Heartless" ja "Blinding Lights" on saavutanud juba plaatinum-staatuse.

Daniel Levi avaldas uue loo "Uncle John"

20.03.20 ... Daniel Levi andis välja loo "Uncle John", mis räägib laulja onust, kes on tänavamuusik, elab Kanadas ning on Danielile alati suureks inspiratsiooniks olnud.

Koit Toome: esimest korda elus on kalender kuni suveni tühi

19.03.20 ... Eurovisiooni ärajäämise valguses uuris "Aktuaalne kaamera" Eesti muusikutelt, kuidas on koroonaviiruse pandeemia mõjutanud nende lähiaja plaane.

Kuula: Yasmyn avaldas lühialbumi "Illusions"

19.03.20 ... Muusik Sinencia Jasmine Kass, kes on tuntud artistinimega Yasmyn, andis välja lühialbumi "Illusions". Värske EP on järg 2019. aastal ilmunud debüütplaadile "SlowFall".

Reigo Ahven: andke kontserdikorraldajatele võimalus hakkama saada

19.03.20 ... Kultuuriettevõtted on eriolukorra tõttu keerulises seisus – lähikuudel saamata tulu ulatub ilmselt nelja miljoni euroni. "Terevisioonis" oli külas muusik ja ettevõtja Reigo Ahven, kes andis ülevaate muusikute hetkeseisust ning rääkis, kuidas saaks kontserdikülastajad toetada korraldajaid.
Milline on sinu elu parim nali?
ajaviidet lastele
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: