Muusika

Tanel Padar avaldas isikliku muusikavideo

15.10.19 ... Tanel Padar avaldas värskelt ilmunud singlile "Tartust Pariis" video, kus on isiklikud kaadrid tema ja kallima Lauren Villmanni elust.

Rock'n'rolli Kuulsuste Koda avalikustas liikmelisuse nominendid

15.10.19 ... Rock'n'rolli Kuulsuste Koda avalikustas 2020. aasta uute liikmete nominendid.

Pharrell Williams tunnistas piinlikkust "Blurred Lines" sõnade pärast

15.10.19 ... Pharrell Williams tunnistas, et tunneb piinlikkust 2013. aasta hittlaulu "Blurred Lines" sõnade pärast.

Selgusid peosarja Hospitality Estonia esinejad

15.10.19 ... Trummi ja bassi pidu Hospitality tuleb novembris Eestisse ja avalikustas kõik sündmusel esinevad artistid. Järgmisel kuul Kultuurikatlas toimuval peol astuvad üles Camo & Krooked, S.P.Y., Metrik, Urbandawn, Dynamite MC, Sound In Noise, MHKL & Majestim.

Clicherik & Mäx tulid välja uue singliga "Mis siis" novembris ilmuvalt debüütalbumilt

15.10.19 ... "Mis siis" on Clicheriku & Mäxi duo neljas singel, mis järgneb Raadio 2 räpikonkursi võiduloole "Madalal" ning suvistele lugudele "2D tüdrukud" ja "Käed üles".

Greg Anderson: Sunn O))) eesmärk pole kellelgi südant pahaks ajada

14.10.19 ... Esmaspäeval annab Vene teatris kontserdi eksperimentaalse metal'i ansambel Sunn O))). ERR kultuuriportaal ajas juttu bändi kitarristi Greg Andersoniga, kes rääkis koostööst sõnaka Steve Albini ja avangardmuusiku Scott Walkeriga ning sellest, kuidas viimase kahe albumi täisanaloogne salvestamine pani nad albumi tegemise protsessi ümber mõtestama. Samuti kinnitas ta, et nende eesmärk ei ole inimestel kontserdil südant pahaks ajada nagu vahel juhtub.

2Cellos liige Hauser esineb kevadel Tallinnas

14.10.19 ... 2Cellose liige Stjepan Hauser asub soolotuurile. Tallinna, Saku Suurhallis esineb Hauser koos sümfooniaorkestriga 22. aprillil.

Annetekoja konkursil tunnustati noori artiste

14.10.19 ... Nädalavahetusel selgusid Eesti muusika- ja teatriakadeemia suures saalis esmakordselt toimunud konkurssfestivali Annetekoda 2019 võitjad.

Tänu Stormzy'le sai Cambridge'i tänavu sisse rekordarv mustanahalisi tudengeid

13.10.19 ... Ühendkuningriigi tippülikoolid on kurikuulsad oma elitaarsete ja kohati müstiliste vastuvõtuprotseduuride pärast, mis tingivad sageli valgete ning rikaste kandideerijate eelistamise, kuid Stormzy on teinud algust senise status quo muutmiseks.

Matvere, Soosalu ja Zahharov: Otsa ja Joala lugude esitamisel pole oluline kõlada otsalikult või joalalikult

13.10.19 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Marko Matvere, Valter Soosalu ja Jassi Zahharov, kes esitavad märtsi alguses toimuvatel kontsertidel nii Jaak Joala kui ka Georg Otsa muusikat. Nad märkisid muu hulgas, et oluline pole kõlada võimalikult otsalikult või joalalikult, pigem laulda südamest ja lugusid, mis neile meeldivad.

Galerii: Selgusid Noortebänd 2019 järgmised finalistid

12.10.19 ... Reedel selgusid Tartus Genialistide klubis Noortebänd 2019 järgmised kaks finalisti. Tartu poolfinaalist pääses Noortebändi finaali Kelly Vask ja think twice. Poolfinaalis konkureerisid think twice, Noodle Charity, Kelly Vask, Nömmi, SKIVE Band ning Elis & Öö Klubi.

R2 õhtuse vööndi ankeet | "Dubshack" näitab, et dubstep on rohkem kui ainult Skrillex

12.10.19 ... Menu tutvustab Raadio 2 õhtuse vööndi saateid ja saatejuhte. Iga saatejuht vastab ankeedile, kus on nii nende saadet puudutavaid küsimusi kui muusikateemat laiemalt. Enda saatest ja muusikalistest eelistustest rääkisid saate "Dubshack" poisid Bisweed, Pats ja Slin.

Kristo Rajasaare ansambli Kosmikud nimest: me olime suured Kosmose veini entusiastid

11.10.19 ... Ansambel Kosmikud tähistab oma 20. sünnipäeva ning astub 11. oktoobril sel puhul üles uuenenud klubis Rock Cafe. "Terevisioonis" meenutasid bändi värvikat ajalugu trummar Kristo Rajasaare ja laulja Meelis Hainsoo.

Kuula: Tuulikki Bartosik kaasajastab uuel plaadi akordioni kõlapilti

11.10.19 ... Eesti akordionist Tuulikki Bartosik avaldas teise sooloplaadi "Torm veeklaasis". Oktoobris ilmub plaat Eestis ja Rootsis, novembris mujal Euroopas.

Kuula: Sammalhabe avaldas uue albumi

11.10.19 ... Räppar Sammalhabe andis välja kolmanda albumi ""❤☮", mis hõlab edas teekonda südamevalust südamerahuni.

Sven Lõhmus meenutas 1990. aastaid: oleme olnud situatsioonis, kus terve klubi kakles omavahel

10.10.19 ... Sel sügisel tuleb taas kokku 1995. aastal alustanud ansambel Mr. Happyman, mille liikmed Sulev ja Sven Lõhmus meenutasid "Ringvaates" 90ndate aastate kõige pöörasemaid esinemisi.

Ramo Teder: armusin hiiu kandlesse umbes 15 aastat tagasi

10.10.19 ... Ansambel Puuluup, kuhu kuuluvad Ramo "Pastacas" Teder ja Marko Veisson, võitis tänavustel Etnokulpidel aasta artisti ja aasta loo auhinnad. Kultuurisaade "OP" uuris, mis bändiga on täpsemalt tegemist.

Ansambel Rüüt peitis südamevalu muusikasse

10.10.19 ... Ansambel Rüüt avaldas kontserdivideo loost "Mina ja meri", millesse on peidetud laulukirjutajate südamevalu looduse pärast.

Vaata, kuidas esineb Púr Múdd

10.10.19 ... Täna hommikul astus ETV saates "Terevisioon" lavale ansambel Púr Múdd.

Eesti Laulul kuulsust kogunud Iseloomad avaldasid videosingli

10.10.19 ... Aasta alguses Eesti Laulu konkursil osalenud ansambel Iseloomad andis välja oma kolmanda videosingli "Nähtamatud trellid".

Greta Thunbergi kõnest ÜRO-s tehti death metali lugu

10.10.19 ... Rootsi noore kliimaaktivisti Greta Thunbergi kõnest ÜRO-s on tehtud death metali lugu.

Noortebänd 2019 alustab poolfinaalidega

10.10.19 ... Neljapäeval, 10. oktoobril toimub Tallinnas Sveta baaris selle aasta esimene Noortebändi poolfinaal. Tallinna poolfinaalis astuvad üles Cortical White, Johanna Kristina, Worn Öut, Mad Morality, Pološywa ja 5HORSES.

Tanel Padar avaldas laulu oma esimesest kohtingust kihlatuga

09.10.19 ... Tanel Padar andis välja uue loo, mis on artisti enda sõnul esimene päriselt tema elust rääkiv laul.

Noblessneri valukojas esinevad Onni Boi ning Gram-Of-Fun

08.10.19 ... Laupäeval, 12. oktoobril saab Noblessneri valukojas avalöögi Mahlamütsi ürituste seeria, kus peaesinejateks on Helsingi tõusev täht Onni Boi ning souli ja funki viljelev Gram-Of-Fun.

Haapsalu Itaalia muusika festivalil esineb suvel Umberto Tozzi

08.10.19 ... Itaalia laulja ja laulukirjutaja Umberto Tozzi esineb Haapsalus juunis Haapsalu Itaalia muusika festivalil. Erikülalisena saabub kontserditurneega "Viva La Vita" Haapsallu Itaalia popooperi koosseis The Italian Tenors.

Pihlap.uude laulja kirjutas laulu trammis kohatud võõrast, kellesse armus

08.10.19 ... Jazzhop-bänd Pihlap.uud avaldas laulu ilusatele võõrastele ning soovib looga tänada tundmatut poissi trammis number 1.

Johanna Randmann bändidebüüdist: bändiga on võimatu mängida laval seda, mis endal pähe tuleb

08.10.19 ... Noor lauljatar Johanna Randmann avaldas albumi "Mina" ning astub esimest korda publiku ette oma bändiga.

NUKU muuseumi kontserdil tehakse arhitektuurist muusikat

07.10.19 ... NUKU muuseumis toimub 8. oktoobril kontsert, kus muuseumi ruumid on kirjutatud muusikaks. Teosed loonud Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima kannavad muuseumi kõladest sündinud muusikat muuhulgas ette sada aastat tagasi leiutatud esimesel elektroonilisel instrumendil.

IDA veebiraadio alustab uuel aastal ka Soomes

07.10.19 ... Eesti veebiraadio IDA alustab järgmise aasta alguses ka Soomes, kus sealsete tegijatega luuakse samal põhimõttel töötav platvorm.

Viljandi kitarrifestival toob lavale nimeka projekti üheks õhtuks

07.10.19 ... Oktoobris peetav improvisatsioonilisele ning stiiliülesele kitarrimängule keskenduv 12. rahvusvaheline Viljandi kitarrifestival, mis toob kokku kitarrimaailma tipud ja hinnatud Eesti muusikud.

Johanna Randmann albumist "Mina": see on hea sissejuhatus neile, kes minust kuulnud pole

07.10.19 ... Laulja ja laulukirjutaja Johanna Randmann esitleb oma uhiuut plaati "Mina".

Saates "Hommik Anuga" esinesid Triin Lellep ja German Gholami

06.10.19 ... Aastaid Pariisis ooperilauljana karjääri teinud Triin Lellep ja German Gholami esitasid saates "Hommik Anuga" loo nende ühise kontserttuuri repertuaarist. Lepnurm Quarteti ja Margus Riimaa saatel kandsid nad ette Andrew Lloyd Webberi loo "The Phantom of the Opera".

Glastonbury muusikafestivali piletid müüdi läbi 34 minutiga

06.10.19 ... Järgmise aasta juunis tähistab legendaarne Glastonbury muusikafestival 50. sünnipäeva. Juubelifestivali piletid müüdi läbi aga vaid 34 minutiga.

Suri legendaarne trummar Ginger Baker

06.10.19 ... Meie seast lahkus 80-aastasena ansambli Cream trummar Ginger Baker, keda peetakse üheks kõige legendaarsemaks rokktrummariks. Karjääri jooksul tegi ta koostööd ka ansamblitega Blind Faith ja Hawkwind ning džässmuusiku Fela Kutiga.

Stephen O'Malley: Sunn O))) toimib umbes nii, nagu keegi lööks kiviga pähe

06.10.19 ... Tristan Priimägi tegi intervjuu Sunn O))) asutajaliikme ja ideelise juhi Stephen O'Malleyga, kes rääkis Sirbile bändi universumist ja planeetidest selle sees.

Stig Rästa kirjutas hambapesulaulu: olen ise suhteliselt hea hambapesija

06.10.19 ... Stig Rästa kirjutas "Hambapesulaulu", et kutsuda kõiki Eesti lapsi hambaid pesema ning aidata parandada laste suutervise olukorda. Saates "Hommik Anuga" andis ta lühikese intervjuu ning kandis värske loo koos Hanna-Liina Võsa muusikakooli lastega ka ette.

Tõusev ooperitäht Triin Lellep: isegi minu vanemad pole mind laval esinemas näinud

06.10.19 ... Vaatamata sellele, et sopran Triin Lellep on juba seitse aastat tegutsenud ooperilauljana Pariisis, teatakse temast Eestis küllalt vähe. Nüüd annab Lellep aga Eestis koos German Gholamiga kuus kontserti. Saates "Hommik Anuga" tuli juttu nii tema senisest karjäärist kui ka tulevikuplaanidest.

Kuula: Ele Millistfer avaldas debüütalbumi "Alguse paik"

06.10.19 ... Muusik Ele Millistfer andis Hooandja toel välja oma esimese albumi "Alguse paik". Plaat on salvestatud Susi stuudios ja Tõnumihkli talus, salvestas ja töötles Erki Sepp.

Täispikk saade: ETV2 tegi kokkuvõtte tänavustest Etnokulpidest

05.10.19 ... ETV2 eetrisse jõudis 4. oktoobri õhtul kokkuvõttev saade tänavusest Etnokulpide jagamisest. Saates kõlas nii muusikat kui ka näidati auhinnatseremooniat, Pärimusmuusika Aidas toimuvat tseremooniat juhtis Tarmo Tiisler.

Galerii: Salme kultuurikeskuses andsid ühise kontserdi Daniel Levi ja Sander Mölder

05.10.19 ... Tallinnas Salme kultuurikeskuses toimus üritustesarja Red Bull Presents Fresh Picks raames kontsert, kus lavale astusid Daniel Levi ja Sander Mölder. Kontserdil tulid esmakordselt ettekandmisele ka nende värsked singlid "High Roads" ja "Hazelnut".

Peosari Grind toob Tallinna Ameerika produtsendi Ghastly

04.10.19 ... Tallinnas klubis Hollywood esineb 4. oktoobril peosarja Grind raames Ameerika produtsent Ghastly, teda toetavad Grindi residendid Coverk x Byte, MHKL & Jozels ning Imaginary Friends.

Púr Múdd avaldas Hollandi plaadifirma alt uue singli "Smile"

04.10.19 ... Hollandi plaadifirma Armada Musicu alt ilmus Eesti elektroonilise duo Púr Múddi uus singel "Smile". Loole on vokaali andnud UK laulja Daniel Pearce, keda saab kuulda ka näiteks Sigma, The Chemical Brothersi ja Basement Jaxxi lugudes.

Kuula: kitarrist Mart Soo ja ansambel Kulgejad avaldasid uue albumi

04.10.19 ... Kitarrist ja õppejõud Mart Soo koos oma ansambliga Kulgejad andsid välja uue plaadi "Kulg II", mis on järjeks 2014. aastal ilmunud albumile "Kulg".

Muusikalistaar Tony Vincent: Eesti on jätnud mulle väga erilise mulje

03.10.19 ... "Ringvaate" reporter kohtus kunagise muusikalistaar Tony Vincentiga, kes on kümne aasta järel taas Eestisse jõudnud. Juttu tuli nii tema karjäärist Broadway'l kui ka koostööst Queeni liikmete Brian May ja Roger Tayloriga.

Plácido Domingo lahkus ahistamissüüdistuste tõttu Los Angelese ooperist

03.10.19 ... Legendaarne ooperilaulja ja dirigent Plácido Domingo lahkus seksuaalse ärakasutamise süüdistuse tõttu Los Angelese ooperist, mille ta aitas ise 1980. aastatel luua. Nädal aega tagasi teatas Domingo, et tühistab ka kõik New Yorgi Metropolitan ooperiteatri esinemised.

Laura Põldvere avaldas Aasia tipp-produtsentidega koostöös uue singli

03.10.19 ... Laura Põldvere avaldas uue loo ''Don't Shut Me Out'' koostöös Aasia tipp-produtsentidega.

We Love The 90s muutub taas kolmepäevaseks

03.10.19 ... Tallinna lauluväljakul järgmisel suvel toimuv regiooni suurim retrofestival muutub taaskord kolmepäevaseks. Lisaks tuntud We Love The 90s ajastumuusikale lisandub We Love The Millennium päev ja Scooteri maailmatuuri raames toimuv soolokontsert.

Ilmus Andres Lõo originaalmuusika Ain Mäeotsa filmidele "Taarka" ja "Deemonid"

02.10.19 ... Andres Lõo andis välja kahe albumi jagu filmimuusikat režissöör Ain Mäeotsa filmidele "Taarka" (2008) ja "Deemonid" (2012).

Tallinnas esineb jazzlegend Roy Ayers

02.10.19 ... Tallinnas Fotografiska fotokunstikeskuses esineb 22. oktoobril jazzlegend, Ameerika helilooja, vibrafonivirtuoos ja muusikaprodutsent Roy Ayers.

Johan Randvere mängis klaveril Ott Tänaku ralliauto heli

01.10.19 ... Muusikapäeva puhul püüdis pianist Johan Randvere klaveril taasesitada seda, kuidas kõlab hundiulg või Ott Tänaku ralliauto.
heihopsti!

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: