Kurioosum

Fotod: Sardiinias sündis roheline kutsikas

22.10.20 ... Sardiinias elava talupidaja koeral sündis rohelise karvaga kutsikas.

Galerii: selgusid makrofotovõistluse Nikon Small World võitjad

14.10.20 ... Igal aastal saadavad teadlased ja amatöörid üle maailma sadu lähivõtteid teadusfotode võistlusele Nikon Small World. Tänavu leiab 20 parima foto seast näiteks noore sebrakala, teokeele ja nailonsukad.

Vesuuvi vulkaanipurskes hukkunud mehe ajurakud muutusid klaasjaks

07.10.20 ... Itaalias Vesuuvi vulkaanipurskes 79. aastal hukkunud noore mehe ajaurakud on hästi säilinud tänapäevani. Äärmuslike temperatuurikõikumiste tõttu muutusid need aga klaasilaadseks materjaliks, leidsid Itaalia teadlased.

Pariisis kaotas tätoveeritud lasteaiaõpetaja õudusunenägude tekitamise tõttu töö

29.09.20 ... Üleni tätoveeritud Pariisis elav lasteaiaõpetaja Sylvain Helaine kaotas hiljuti töökoha, sest tema tätoveeringud tekitasid ühel lapsel õudusunenägusid.

Seitsmetunnine lend mitte kuhugi müüdi välja vaid kümne minutiga

20.09.20 ... Austraalia lennufirma Qantas pakkus huvilistele võimalust osta pilet seitsmetunnisele lennureisile, mille lähte- ja sihtkoht on sama. Piletid müüdi välja kümne minutiga.

Riigipeadest palgamõrvariteni: selgusid tänavused naljanobelistid

18.09.20 ... Sel nädalal pärjati 30. korda Ig Nobeli preemia võitjaid. Niinimetatud naljanobelistide hulgast leiab tänavu ämblikke kartvad putukauurijad, võimukad valitsusjuhid ning mõrva ära hoidnud palgamõrtsukad.

Fotod: eestlased noppisid Vikipeedia fotovõistlusel mitu teist kohta

03.09.20 ... Vikipeedia rahvusvahelisel teadusfotode võistlusel noppisid peaauhinnad USA, Austraalia, Poola, Itaalia ja Venemaa fotograafid. Eestlased jõudsid mitmes kategoorias nelja kuni kuue teise koha omaniku sekka.

Peeter Rebane pani "Vikerhommikus" taime musitseerima

15.08.20 ... "Vikerhommikus" oli külas muusik Peeter Rebane, kes stuudios oleva potitaime saates muusikat tegema pani.

Marveli filmide tegelaskujude järgi nimetati mitu uut kärbseliiki

29.07.20 ... Austraalia teadlased on mitmeid uusi kärbseliike nimetanud Marveli filmidest tuntud tegelaskujude järgi, näiteks Deadpool, Thor, Loki ja Must lesk.

Videomängus Minecraft saab nüüdsest kanda ka Eesti kaitseväe vormi

28.07.20 ... Küberväejuhatuse ajateenija Villem Aas kujundas praktilise harjutuse käigus Minecrafti mängu Eesti kaitseväe ja kaitseliidu teenistusvormide kollektsiooni, mida kõik huvilised saavad tasuta alla laadida ja kasutada.

Galerii. Ridalas loevad 22 inimest 13 tunniga ette Grünthal-Ridala suurpoeemi

24.07.20 ... Läänemaal asuva Ridala koguduse esmamainimise 800. ja Ridala kiriku 750. aastapäeva tähistava nädala raames loevad Ridalas reedel 22 lugejat 13 tunni jooksul järjest ette Villem Grünthal-Ridala suurpoeemi "Püha rist".

Video: kaks rotti pidasid kassist kohtuniku silme all poksimatši

20.07.20 ... Singapuris Bedokis märgati raudteejaamas kahte rotti, kes omavahel poksimatši pidasid. Võistlust jälgis kohtunikuna pealt ka kass.

Sloveenias asuv Melania Trumpi skulptuur pandi põlema

09.07.20 ... USA iseseisvumispäeval, 4. juulil pandi Sloveenias põlema USA esileedi Melania Trumpi skulptuur. Kahjustuste tõttu on skulptuur nüüdseks eemaldatud.

Sacha Baron Cohen tungis kantrilauljaks maskeeritult paremäärmuslaste kogunemisele

29.06.20 ... Näitleja Sacha Baron Cohen tungis Washingtonis paremusäärmuslaste kogunemisele, teeseldes, et on seal esinev kantrilaulja. Lugudes laulis Cohen näiteks sellest, et Barack Obamat tuleks koroonaviirusega nakatada.

Barcelonas asuvas ooperimajas anti kontsert ligi 2300 toataimele

24.06.20 ... Hispaanias Barcelonas asuv Liceu ooperimaja avas pärast kolme kuu pikkust pausi taas külastajatele uksed. Esimesteks külalisteks ei olnud aga inimesed, vaid hoopis 2292 toataime.

Galerii: pööripäev tervitas Aasiat ja Aafrikat päikesevarjutusega

22.06.20 ... Mitmel pool Aasias ja Aafrikas oli näha pühapäeval päikesevarjutust. Päikeseketta täieliku kadumise asemel ümbritses seekord varjutuse maksimumi ajal Kuud kitsas tulering.

Elektrikatkestus kustutas "Terevisiooni" otse-eetris stuudiotuled

18.06.20 ... Neljapäeva varahommikul möllas Tallinnas äikesevihm, mis viis keset "Terevisiooni" otse-eetris olnud intervjuud valguse, jättes stuudio pimedusse.

Ilmateadlane: jaanipäev tuleb kuiv, aga jahe

16.06.20 ... Kuna aasta jooksul saab mingis piirkonnas kokku olla õhusooja vaid teatud hulk kraade, tõotab soe talv jahedat suve. Soe juuni tähendab aga jahedat suve lõppu. Tänavune jaanipäev tõotab seega tulla kuiv ja päikeseline, ent jahe, rääkis ilmateadlane Jüri Kamenik.

Nickelodeoni säuts pani interneti Käsna-Kalle seksuaalse sättumuse üle arutama

14.06.20 ... Kaabeltelekanali Nickelodeon laupäeval Twitteris tehtud postitus pride-kuu tähistamise kohta pani sotsiaalmeediakasutajad arutama Käsna-Kalle Kantpüksi seksuaalse sättumuse üle.

Florida elanikud ei pea enam Botoxi süstide saamiseks autoroolist lahkuma

05.06.20 ... Florida elanikud muretsesid, et karantiini tõttu pole neil mõnda aega võimalik Botoxi süste saada. Piirangute leevenedes leiti aga probleemile lahendus ja nüüd on huvilistel võimalik oma iluvigu parandada autost väljumata.

Grimes müüb oksjonil osa oma hingest

29.05.20 ... Muusik Grimes avas oma esimese kunstinäituse "Selling Out", kus maalide ning foto- ja videotööde kõrval on väljas ka näituse nimitöö "Selling Out" ehk ametlik dokument, mille kohaselt saab oksjoni võitja endale osa artisti hingest.

Jaapani lõbustuspargi külastajatel palutakse koroonaviiruse tõttu atraktsioonidel mitte karjuda

29.05.20 ... Jaapanis asuv lõbustuspark on andnud oma külalistele juhised turvaliseks käitumiseks. Nende hulgas palutakse adrenaliinihuvilistel inimestel atraktsioonidel mitte karjuda.

Tänavakunstnik Banksy kuulsale tööle lisati koroonast inspireerituna näomask

23.04.20 ... Tänavakunstnik Banksy seinamaali "Girl with a Pierced Eardrum" täiendati koroonaviiruse puhangust inspireerituna näomaskiga.

Lähipäevil näeb taevas lendtähti ja säravaid satelliite

21.04.20 ... Kolmapäeva varahommikul saabub iga-aastase lüriidide tähesaju kõrghetk. Pilgud õhtul lõuna poole suunates võib silmata ka ettevõtte SpaceX satelliidiparve.

Loomaaia uus kuum paar: väikeluik ja ristpart

18.04.20 ... Tallinna loomaaias on kevadine pesapunumine täies hoos. Loomaaia töötajatele üllatuseks leidsid tänavu teineteist juba elu näinud väikeluik ja ristpart. Kui tõsiselt ristpart oma südamedaami kaitsmist võtab, jääb külastajatel kahjuks nägemata, sest eriolukorra ajal on loomaaed suletud.

Tänavakunstnik Banksy tõi isolatsioonis olles kunsti oma vannituppa

17.04.20 ... Isegi maailmakuulus tänavakunstnik Banksy on sunnitud viimasel ajal kodus töötama ning seetõttu on graffitid jõudnud ka tema vannituppa.

Islandi metsateenistus kutsub üles inimeste asemel puid kallistama

14.04.20 ... Islandi metsateenistus kutsub inimesi viiruse märatsusajal kaasinimeste asemel puid kallistama.

Filosoof Leo Luks on 20 aastat kogunud tualettpaberi ümbriseid

06.04.20 ... Kui eriolukorra välja kuulutamise ajal hakkas Eesti rahvas paaniliselt kokku ostma vetsupaberit, siis Tartus elav filosoof Leo Luks on tualettpaberi ümbriseid kogunud juba 2000. aastate algusest. Luksi kogus on ligi 700 erinevat vetsurulli ümbrispaberit 60 erinevast riigist.

London kasutas eriolukorda Abbey Roadi kuulsa ülekäiguraja korrastamiseks

27.03.20 ... London kasutas koroonaviirusest tingitud eriolukorda, et korrastada The Beatlesi poolt kuulsaks tehtud Abbey Roadi ülekäigurada.

Saksa tualettpaberikalkulaator aitab rahval varude kestust hinnata

23.03.20 ... Koroonaviiruse pandeemia on ajanud paanikas poodlejad üle Euroopa hullunult tualettpaberit varuma, kuid kui palju seda tegelikult ühel inimesel vaja läheb?

Saksa tõsieluseriaali "Big Brother" osalisi teavitatakse alles nüüd maailma vallutanud pandeemiast

17.03.20 ... Enam kui kuu tagasi asusid Saksamaa "Big Brotheri" osalised elama ühisesse majja.

Moskvas suri naerugaasi kätte kaks maletajat

06.03.20 ... Moskvas uuritakse kahe maletaja surma - noormees ja neiu surid ilmselt naerugaasimürgitusse.

Austraalia ajaleht trükkis tualettpaberipuuduse ajal paksema erinumbri

05.03.20 ... Üks humoorikate esikülgede poolest tuntud Austraalia ajaleht otsustas inimestele ostupaanikast tingitud tualettpaberinappuse ajal appi tulla ning neljapäevases numbris on seetõttu rohkem lehekülgi ehk rohkem paberit.

Saaremaa sünnipäevalapsed said kingiks tordi

29.02.20 ... Liigaasta 29. veebruar on üks eriline päev just neile, kes on sellel päeval sündinud. Nemad saavad oma sünnipäeva tähistada üle nelja aasta. Üks Saaremaa ettevõte otsustas hetke ajel, et kingib kõigile saarlastest 29. veebruari sünnipäevalastele tordi.

Video: Hädas pakirobot jäi lumevangi

27.02.20 ... Viimaks alla sadanud talv on paljudele rõõmu pakkunud, kuid mitte kõik ei naudi talvemõnusid. Roman Nikolajenko püüdis videole lumevangis pakirobotist.

Häiritud dirigent katkestas Wales'is kaks korda ooperietenduse publiku telefonikõnede tõttu

24.02.20 ... Laupäeva õhtul katkestas dirigent Carlo Rizzi Cardiffis Wales'i rahvusooperi etenduse "Sitsiilia verepulm", kuna oli häiritud publiku seast kostvatest telefonihelinatest.

Naine mängis ajuoperatsiooni ajal viiulit

19.02.20 ... Briti haiglas mängis 53-aastane patsient Dagmar Turner viiulit ajal, kui tema ajust lõigati välja kasvaja.

Ukraina õpikus ilmunud ajaloolisel fotol on kujutatud ka Keanu Reeves

12.02.20 ... Ukrainas ilmunud ajalooõpikus teeb ootamatu etteaste USA näitleja Keanu Reeves. Nimelt juhtus nii, et tuntud ajaloolise foto asemel on 10. klassile mõeldud õpikus kasutatud hoopis sama foto põhjal tehtud internetimeemi, kuhu on lisatud näitleja Reeves.

Gurmaanide seas on läinud hinda nahkhiirte hammustatud kohvioad

27.01.20 ... Maailmas on moodi läinud Madagaskari kohv, mille ube on hammustanud nahkhiired.

USA kosmosejõudude logo meenutab paljudele Star Treki sümbolit

25.01.20 ... USA president Donald Trump avalikustas reedel USA kosmosejõudude logo, mis paljude hinnangul on kopeeritud Star Treki teleseriaalist tuntud sümboli pealt.

Iga inimene tantsib oma tantsu

20.01.20 ... Kui kuulame muusikat, on kerge juhtuma, et hakkame selle taktis ka liigutusi tegema. Nüüd selgub, et need liigutused on igaühel meist vägagi isikupärased.

Itaalia galerii seina seest leiti 23 aastat tagasi varastatud Klimti teos

19.01.20 ... Itaalias leiti 23 aastat tagasi varastatud Gustav Klimti teos samast galeriist, kust see kaduma läks.

Läti koer lõpetas 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse viiendana

13.01.20 ... Nädalavahetusel Lõuna-Eestis toimunud 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse Taliharja Vanakuri tegi kaasa ka Läti juurtega koer, kes lõpetas jooksjatest üldjärjestuses viiendana ja lätlastest teisena. Finišis pakkus presidendi kantselei direktor, rattaga ultravõistluse läbinud Tiit Riisalo naljaga pooleks, et vaprale koerale võiks anda naturalisatsiooni korras kodakondsuse.

Valgevenes istus tapetu surnukeha veel päevi joomingulauas

09.01.20 ... Valgevenes Vitsebski oblastis leidis hiljuti aset tapmine, mille puhul kulus juhtumiga seotud isikutel asjaoludes veendumiseks päevi.

Taani kodanikuks saanud hollandlasest linnapea peab ise endal kätt suruma

09.01.20 ... Taanis Samsø saarel on tekkinud kummaline olukord, kus omavalitsuse juht, Hollandist pärit sotsiaaldemokraadist linnapea Marcel Meijer sai äsja ka Taani kodanikuks ning peaks nüüd kodanikuks saamise tseremoonial endal ise kätt suruma.

1 000 000 mulli ja tuleb üha juurde: teadus šampanja taga

30.12.19 ... Nüüdisaegsed teadusinstrumendid on paljastanud pika ajalooga joogi ja selles leiduvate miljonite mullide kohta paljugi uut. Aasta lõpus paukuvate pudelite taustal aitas mõista selle salapära Gérard Liger-Belair, Reims Champagne-Ardenne'i Ülikooli keemilise füüsika professor.

Kanada jõulufilmis näidatakse kaadreid Tartu raekojast

30.12.19 ... Facebooki grupi Nostalgiline Tartu tähelepanelik liige märkas, et Kanada jõulufilmis "Jõulud väikelinnas" ("Small town Christmas") kasutatakse kaadreid Tartu raekojast.

Võrumaa jahimehed püstitasid metsloomadele tänusamba

22.12.19 ... Võrumaa jahimehed kuulutasid pühapäeval välja maakondliku jahirahu ning avasid tänusamba Eestimaa metsloomadele.

Naiskodukaitse julgustab käepärastest vahenditest lumememme tegema

22.12.19 ... Naiskodukaitse kutsub pööripäeval üles lumememme tegema – lume puudumisest ei tohiks seejuures end häirida lasta, sest kasutada saab muidki käepäraseid vahendeid.

Serena Williams ja Coco Gauff valmistuvad hooajaks Mike Tysoniga poksides

20.12.19 ... Läbi aegade üks edukamaid naistennisiste Serena Williams ja tänavu läbimurde teinud alles 15-aastane Coco Gauff valmistuvad uueks hooajaks Mouratoglou akadeemia ettevalmistuslaagris Florida. Lisaks tavapärastele treeningutele on nad käsile võtnud ka poksimise väga tuntud treeneri käe all.

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: