Kurioosum

USA politsei: tualetist alla lastud narkoained võivad jõuda alligaatoriteni

18.07.19 ... USA Tennessee osariigi politsei edastas hoiatuse, mille kohaselt kutsutakse inimesi üles hoiduma narkootikumide tualetipotist alla laskmisest, sest kanalisatsiooni kaudu võivad narkootilised ained jõuda veekogudes elavate alligaatoriteni, kes võivad sellist doosidest väga "elevile minna".

Rally Estonia pani helitehnika lõhkuja tabamiseks välja vaevatasu

14.07.19 ... Rally Estonia koostööpartner paneb välja 3000 euro suuruse vaevatasu, et tabada kurjategija, kes lõhkus möödunud reede hilisõhtul Tartu Raekoja platsil helitehnika ja LED-ekraani, mistõttu katkes Anne Veski ja Nublu kontsert.

Papagoi leiutas iseseisvalt üle kümne tantsuliigutuse

10.07.19 ... Viimastel aastatel internetis tantsuvideotega populaarsust kogunud papagoi on loonud aastatega 14 ainulaadset tantsuliigutust, selgub pikalt linnu käitumist jälginud teadlaste tööst. Tulemused viitavad, et lisaks inimestele suudavad sundimatult tantsida ka teised loomaliigid.

Video: Vabaduse väljakul lõid tantsu ka pakirobotid

07.07.19 ... Tallinnas Vabaduse väljakul pidasid täna tantsupidu Välis-Eesti rühmad ning tantsu lõid ka pakirobotid.

Video: Tartu pardipere ületas autotee ülekäigurajal

06.07.19 ... Tartu pardipere peab liikluskultuurist lugu, sest pardimamma jalutas koos pojaga Emajõe poole, ületades autoteed ülekäigurajal.

Prantsusmaal on kohtu all kukk Maurice

05.07.19 ... Neljapäeval algas Prantsusmaal kohtuprotsess ühe kuke üle, kes on oma naabreid kiremisega häirinud. Juriidiliseks kurioosumiks peetud protsessil on süüdistatav tõepoolest kukk ise ning vaatlejate hinnangul iseloomustab see lugu vägagi erinevusi Prantsusmaa linnade ja maapiirkondade vahel, sest kuke pärast kurtnud inimesed on pärit linnast.

Seikluslik päev: Prantsuse abiturient jõudis lõpueksamile politseiautos

18.06.19 ... Prantsusmaal oli ühel abituriendil esmaspäev eriti seiklusrohke - eksamipäeval jäi ta bussist maha, võttis siis isa auto ja sõitis selle puruks ning jõudis siis lõpuks eksamit tegema politseiautos.

Pakistani minister langes otseülekande ajal kogemata "kassifiltri" ohvriks

17.06.19 ... Pakistani Khyber Pakhtunkhwa provintsi minister Shaukat Yousafzai sattus pilgete objektiks seoses sellega, et tema pressikonverentsilt Facebooki-ülekannet teinud ametnik lisas ülekandele kogemata humoorika filtri, mis lisas videos kujutatud inimestele kelmika kassivälimuse.

Tai politsei pidas kinni George Clooney "teisiku"

17.06.19 ... Tais peeti kinni kaks tagaotsitavat itaallast, kes said omal ajal kurikuulsateks seoses petuskeemiga, mille raames esines üks neist USA näitleja George Clooneyna.

Väikese Annabeli haiguses on süüdi mutatsiooniga geeniperekond

15.06.19 ... Kolmekuusel Annabelil on spinaalne lihasatroofia, lühidalt SMA. Selle geenihaigusega lapsed ei ela tavaliselt pikalt. Mis see on, miks see tekib ning kuidas maailma kalleimaks geeniraviks peetav ravim toimib - ERR Novaator ja "Aktuaalne kaamera" uurisid seda lähemalt.

Fännid avastasid Taylor Swifti promosärkidelt kirjavea

10.06.19 ... Fännid avastasid Taylor Swifti uue singli "ME!" promotoodetelt kirjavea.

Video: jõehobud tulid Lõuna-Aafrika Vabariigi ragbiväljakule muru nosima

01.06.19 ... Kui Euroopas on meedia tähelepanu pälvinud see, kuidas mõnele avalikule üritusele või spordisündmusele on eksinud mõni lind, lemmikloom või ka rebane, siis Lõuna-Aafrika Vabariigis tuleb olla valmis ka ekstreemsemateks olukordadeks. Nimelt saabus Limpopo provintsis Tzaneeni linnas asuvale ragbiväljakule meeskond jõehobusid.

Lõksus olnud kass jalutas pärast luhtunud päästeoperatsiooni ise koju

31.05.19 ... Suurbritannias kuus päeva silla all lõksus olnud kass otsustas pärast luhtunud päästetöid ise koju jalutada.

Tudengite prügiblogi kokkuvõte: mis me sellest nüüd siis õppisime?

22.05.19 ... Kas tõesti juba nädal möödas!? Tundub, et seitsmepäevane prügiblogi hakkab oma otsi vaikselt kokku tõmbama. On olnud äärmiselt põnev ja ennast proovile panev võimalus jagada meie toimetusi ja mõtteid, nüüd on aeg käes kokkuvõtteks - mida võiksime sellest õppida me kõik?

Leonardo da Vincil võis olla aktiivsus- ja tähelepanuhäire

27.05.19 ... Mitmekülgne renessansiajastu geenius Leonardo da Vinci saavutas paljugi, kuid jättis paljugi ka pooleli. Marco Catani Londoni Kuningakolledžist väidab, et tõenäoliselt oli Leonardol aktiivsus- ja tähelepanuhäire.

Lugeja küsib: kas spoilerid rikuvad kauaoodatud filmielamuse?

24.05.19 ... Enne populaarse telesaaga viimase osa nägemist ebameeldiva üllatuse osaliseks saanud ERR Novaatori lugejat Annikat huvitas, kas ta jäi selle võrra kogemuse võrra vaesemaks.

Briti teadlane muukis lahti Voynichi käsikirja? Vara öelda

16.05.19 ... Briti teadlane Gerard Cheshire dešifreeris enda sõnul isegi kuulsa arvutiteadlase Alan Turingi kimbatusse jätnud väidetavalt keskaegse Voynichi käsikirja. Teost varem uurinud eksperdid on tulemuste osas pehmelt öeldes skeptilised.

Haruldane mürakarude video: "Osoon" sattus ootamatult karude pulma

14.05.19 ... Tartumaal Laeva jõe alamjooksu taastamistööde järel kalastiku seiret filmima läinud meeskonda tabas suur üllatus. Mööda jõge paatidega liikudes märgati taamal luhal kahte tumedat kogu, kes osutusid ennastunustavalt müravateks pruunkarudeks.

Hobune Jenny armastab üksi Frankfurdi linnas jalutada

30.04.19 ... Saksamaal Frankfurdis elab 22-aastane hobune Jenny, kes käib iga päev üksinda jalutamas ja kohalikud on sellega harjunud.

Karsummi lennumasinatel jäi ka seekord Emajõgi ületamata

28.04.19 ... Tartu tudengite iseehitatud lennumasinate võistlus Karsumm, mis toimub igal kevadel, tõi tänavu võistlustulle kuus lennumasinat.

Salapäraselt kadunud olnud Hiina filmistaar ilmus taas avalikkuse ette

25.04.19 ... Hiina filmistaar Fan Bingbing ilmus pärast kuudepikkust eemalolemist taas avalikkuse ette. Naisest pole olnud midagi kuulda pärast 2018. aasta 1. juulit, kui ta külastas heategevuslikel eesmärkidel üht lastehaiglat.

HBO laitis Trumpi "Troonide mängust" inspireeritud säutsu

20.04.19 ... HBO regeeris USA presidendi Donald Trumpi postitusele, kus ta kasutas ülimenuka seriaali "Game of Thrones" ("Troonide mäng") meemi, väljendades sellega oma emotsioone Robert Muelleri raporti suhtes.

New Yorgis tegutseb liftis muuseum

18.04.19 ... New Yorgis tegutseb kolmeruutmeerises kaubaliftis muuseum, mille väljapanekus saab näha kõike, mis annab edasi tänapäeva maailma ja olmet.

Tai naftaplatvormi töötajad päästsid merehädast koera

16.04.19 ... Tai lahes päästsid naftaplatvormi töötajad koera, keda nad märkasid meres enda poole ujumas.

President Trumpi säuts eemaldati autoriõigusteta muusika pärast

10.04.19 ... USA presidendi Donald Trumpi säuts Twitteris eemaldati loata kasutatud muusika pärast.

Venemaa lennuvälja kõrval elava karu eest hoolitsevad piloodid

22.03.19 ... Venemaal Kaluga regioonis elab lennuvälja kõrval karu nimega Mansur, kelle eest hoolitsevad piloodid.

"Põrsas Peppa" pahandas ajale jalgu jäänud sõnakasutusega tuletõrjujaid

20.03.19 ... Kuulus Briti multifilm "Põrsas Peppa" ("Peppa Pig") jäi kriitikatule alla, sest viitas tuletõrjujatele kui pritsimeestele, pahandades sel ametikohal töötavaid naisi.

Tehismõistus tunneb naljakad sõnad ära

14.03.19 ... Tehismõistus saab tänapäeval juba üsna hästi inimkeelest aru: tõlgib vigadega ühest keelest teise ja ajab isegi inimesega lihtsamat sorti juttu. Aga on üks asi, mida tehismõistus inimkeeles hästi ei taba. See on huumor.

Prantsuse kanad tapsid kanalasse tunginud rebase

13.03.19 ... Prantsusmaal Bretagne'i piirkonnas leidis eelmisel nädalal aset ebatavaline juhtum. Nimelt tegid ühe kanafarmi kanad edukalt koostööd ning tapsid nende kanalasse hiilinud rebase.

Tallinnas lõi vorstilatiga relvastatud purjus mees teist meest

13.03.19 ... Politsei teatel leidis teisipäeval Tallinnas aset vahejuhtum, mille käigus lõi purjus mees vorstilatiga teist meest.

"Ringvaates" oli külas tavalisest kolm korda suurem kass

01.03.19 ... Kristi Telling tutvustas "Ringvaates" enda Maine Coon kassi nimega Obermoon Calypso, keda hüütakse ka Tysoniks. Selle kassitõu muudab eriliseks fakt, et nad on tavalisest kassist umbes kolm korda suuremad.

LAV-i sotsiaalmeedia pilkab "surnud mehe ellu äratanud" pastorit

27.02.19 ... Lõuna-Aafrika Vabariigi pastor Alph Lukau väitis hiljuti, et tal õnnestus üks surnukirstus lebanud mees uuesti ellu äratada. Ime sooritamise eest loodetud aupaiste asemel aga tabas pastorit kohalikus sotsiaalmeedias ulatuslik pilgetelaine.

Texase kanepisõbrad kohtusid ootamatult tiigriga

14.02.19 ... Texase osariigis Houstoni osariigis leidis nädala alguses aset kummaline vahejuhtum, kui kanepisuitsetamise eesmärgil ühte mahajäetud majja läinud seltskond leidis sealt eest tiigri.

Videomängus "Fortnite" toimus virtuaalne kontsert, mida jälgis üle 10 miljoni inimese

04.02.19 ... Möödunud laupäeval toimus populaarses videomängus "Fortnite" virtuaalne kontsert, kus DJ Marshmello esines kokku 10 miljonile vaatajale. Mängijad, kes esinemist jälgisid, ei olnud korraga ühes kohas, vaid olid jaotatud laiali erinevate serverite vahel.

Ariana Grande jaapanikeelne tätoveering ei tähenda tõlkes seda, mida peaks

02.02.19 ... Ariana Grande lasi endale hiljuti teha käele tätoveeringu, mis pidi tähendama jaapani keeles tema uusima singli, "Seven Rings" ("Seitse rõngast") pealkirja. Fännid märkasid aga kohe, et kaks omavahel seotud kanji tähemärki on tõlkes tegelikult hoopis shichirin ehk väike barbecue-grill.

Galerii: Tšehhis peeti karmides tingimustes koerarakendite võiduajamist

26.01.19 ... Tšehhis lõppes laupäeval viiepäevane koerarakendite võiduajamine, mida korraldajad nimetavad üheks Euroopa karmimaks taoliseks võistluseks. Finišijoone ületasid pooled rakendid alustanud sajast.

Jaapani linn loobus turismimaskotist seoses libamaskoti pöörase tegevusega

23.01.19 ... Jaapani lõunaosas Kōchi prefektuuris asuv Susaki linn loobus turismi edendamiseks ellu kutsutud maskotist Saarmas Shinjokunist, sest sotsiaalmeedias hakkasid kulutulena levima selle jäljendada Chiitani üha pöörasemad etteasted.

Piltuudis: kuupärg Tartu taevas

23.01.19 ... Ööl vastu kolmapäeva oli näha Tartumaal ümber kuu suhteliselt haruldast ilmastikunähtust tara. Kuupärja püüdis pildile Tanel Kindsigo.

Ostukeskkonda eBay jõudsid müüki prints Philipi avariist tekkinud autotükid

22.01.19 ... Ostukeskkonda eBay ilmusid müüki autotükid, mis on väidetavalt pärit eelmisel nädalal Inglismaal Norfolki krahvkonnas toimunud liiklusõnnetusest, milles osales oma Land Roberiga ka Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip.

Video ja galerii: pool planeeti nägi aasta ainsat täielikku kuuvarjutust

21.01.19 ... Esmaspäeva varahommikul oli võimalik näha enne Kuu loojumist Eestis täielikku kuuvarjutust. Ühtlasi läbis Kuu Maa täisvarju ajal, mil asub kaaslane Maale kõige lähemal.

Teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuste valimise kompassi

16.01.19 ... Tartu ülikooli teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuse valimise kompassi. Kompass võimaldab teatrivõõral inimesel leida suurest repertuaarist endale sobiv lavastus.

Soomes saab õppida merineitsiks

14.01.19 ... Soomes Espoos toimuvad merineitsiujumise kursused on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu.

Marko Reikop sõi veel jälgimat asja kui Vietnamist toodud prussakas

11.01.19 ... Laupäeval toimub Tallinna linnamuuseumis näituse "100 aastat argipäeva"raames toidutöötuba "Raudse eesriide taga. Põnevad leiud vennasrahvaste toidulaualt". Marko Reikop tegi soojendust, süües magusat lambarasva ja hapukoorega teed vennasrahvaste menüüst.

Video: 1950. aastate telesari räägib Trumpist, kes tahab müüri ehitada

11.01.19 ... USA meedias levib kulutulena klipp ühest 1950. aastate telesarja osast, millel on kummalisi kokkulangevusi praeguste poliitiliste sündmustega.

Raadiokuulaja Indrek nägi Tallinnas Nublut

10.01.19 ... Raadio 2 eetrisse helistas kuulaja Indrek, kes nägi Tallinnas Kaubamaja juures Nublut.

Fotod ja video: Vigala jääratas hakkas taas pöörlema

08.01.19 ... Raplamaal Vigala mõisapargi tagusel jõekäärul hakkas taas pöörlema jääratas. Kuigi seda loodusnähtust on lihtne selgitada, käiakse seda väikest imet uudistamas lähemalt ja kaugelt.

Jaapani sushi-ärimees maksis tuunikala eest rekordhinna

05.01.19 ... Jaapani ärimees, "tuunikalakuningaks" nimetatud Kiyoshi Kimura ostis 278 kilo kaaluva tuunikala rekordilise 3,1 miljoni dollari eest.

Eesti must-toonekurgi vaevab üksindus

02.01.19 ... Eestis elavate must-toonekurgede madal pesitsusedukus taandub suuresti partneri puudumisele. Paariliseta linnud häirivad ka liigikaaslaste elu, selgub Eesti Maaülikooli värskest uuringust.

Kohtla-Nõmmele kerkis sigadele pühendatud lumelinn

29.12.18 ... Kohtla-Nõmmel asuvas Eesti kaevandusmuuseumis ehitati laupäeval lumelinna, mille peategelaseks on siga, kuna tulemas on sea-aasta.

India politsei süüdistab konfiskeeritud alkoholi kadumises rotte

28.12.18 ... India põhjaosas Bihari osariigis asuva Bareilly linna politseijaoskonnast läks kaduma umbes 1000 liitrit konfiskeeritud alkoholi. Politseinikud kinnitavad, et alkoholi kadumises on süüdi rotid.
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: