Kurioosum

USA kosmosejõudude logo meenutab paljudele Star Treki sümbolit

25.01.20 ... USA president Donald Trump avalikustas reedel USA kosmosejõudude logo, mis paljude hinnangul on kopeeritud Star Treki teleseriaalist tuntud sümboli pealt.

Iga inimene tantsib oma tantsu

20.01.20 ... Kui kuulame muusikat, on kerge juhtuma, et hakkame selle taktis ka liigutusi tegema. Nüüd selgub, et need liigutused on igaühel meist vägagi isikupärased.

Itaalia galerii seina seest leiti 23 aastat tagasi varastatud Klimti teos

19.01.20 ... Itaalias leiti 23 aastat tagasi varastatud Gustav Klimti teos samast galeriist, kust see kaduma läks.

Läti koer lõpetas 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse viiendana

13.01.20 ... Nädalavahetusel Lõuna-Eestis toimunud 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse Taliharja Vanakuri tegi kaasa ka Läti juurtega koer, kes lõpetas jooksjatest üldjärjestuses viiendana ja lätlastest teisena. Finišis pakkus presidendi kantselei direktor, rattaga ultravõistluse läbinud Tiit Riisalo naljaga pooleks, et vaprale koerale võiks anda naturalisatsiooni korras kodakondsuse.

Valgevenes istus tapetu surnukeha veel päevi joomingulauas

09.01.20 ... Valgevenes Vitsebski oblastis leidis hiljuti aset tapmine, mille puhul kulus juhtumiga seotud isikutel asjaoludes veendumiseks päevi.

Taani kodanikuks saanud hollandlasest linnapea peab ise endal kätt suruma

09.01.20 ... Taanis Samsø saarel on tekkinud kummaline olukord, kus omavalitsuse juht, Hollandist pärit sotsiaaldemokraadist linnapea Marcel Meijer sai äsja ka Taani kodanikuks ning peaks nüüd kodanikuks saamise tseremoonial endal ise kätt suruma.

1 000 000 mulli ja tuleb üha juurde: teadus šampanja taga

30.12.19 ... Nüüdisaegsed teadusinstrumendid on paljastanud pika ajalooga joogi ja selles leiduvate miljonite mullide kohta paljugi uut. Aasta lõpus paukuvate pudelite taustal aitas mõista selle salapära Gérard Liger-Belair, Reims Champagne-Ardenne'i Ülikooli keemilise füüsika professor.

Kanada jõulufilmis näidatakse kaadreid Tartu raekojast

30.12.19 ... Facebooki grupi Nostalgiline Tartu tähelepanelik liige märkas, et Kanada jõulufilmis "Jõulud väikelinnas" ("Small town Christmas") kasutatakse kaadreid Tartu raekojast.

Võrumaa jahimehed püstitasid metsloomadele tänusamba

22.12.19 ... Võrumaa jahimehed kuulutasid pühapäeval välja maakondliku jahirahu ning avasid tänusamba Eestimaa metsloomadele.

Naiskodukaitse julgustab käepärastest vahenditest lumememme tegema

22.12.19 ... Naiskodukaitse kutsub pööripäeval üles lumememme tegema – lume puudumisest ei tohiks seejuures end häirida lasta, sest kasutada saab muidki käepäraseid vahendeid.

Serena Williams ja Coco Gauff valmistuvad hooajaks Mike Tysoniga poksides

20.12.19 ... Läbi aegade üks edukamaid naistennisiste Serena Williams ja tänavu läbimurde teinud alles 15-aastane Coco Gauff valmistuvad uueks hooajaks Mouratoglou akadeemia ettevalmistuslaagris Florida. Lisaks tavapärastele treeningutele on nad käsile võtnud ka poksimise väga tuntud treeneri käe all.

Näitleja Adam Driver jalutas raadiointervjuult minema

18.12.19 ... Näitleja Adam Driver lahkus raadiointervjuult, sest ei suutnud kuulata iseenda häält.

Johnny Depp toob lavale muusikali Michael Jacksoni legendaarsest kindast

02.12.19 ... Hoolimata paljastustest HBO dokumentaafilmis "Leaving Neverland" on praegusel ajal töös rohkem Michael Jacksoni projekte kui kunagi varem. "Bohemian Rhapsody" lavastaja töötab väidetavalt portreefilmi kallal ja 2020. aasta suvel jõuab Broadway lavale Jacksoni-teemaline muusikal. Aga töös on veel üks muusikal, mida produtseerib dramaturgi Julien Nitzbergi abil Johnny Depp ja kus jutustab loo popikuninga ikooniline valge sätendav kinnas.

Folklorist selgitab, mis imetegelane on hobusevaras

02.12.19 ... Tuntud minister ütles kord ühe Eesti ülikooli kohta, et seal koolitatakse hobusevargaid. Jäägu selle lause sisu ministri südametunnistusele, leiab folklorist Marju Kõivupuu ja selgitab hoopis, mis asi see hobusevaras on.

Jaapani kaubamaja idee: naistöötajad saavad kanda menstruatsioonimärke

29.11.19 ... Jaapani kaubamaja tabas kriitika pärast seda, kui seal viidi sisse kord, mille kohaselt võisid naissoost töötajad kanda märke, mis näitasid, kas neil on parajasti menstruatsioon. Nüüdseks on kaubamaja otsustanud plaani üle järele mõelda.

Kensingtoni palee reageeris Camila Cabello ülestunnistusele, et varastas paleest pastaka

28.11.19 ... Poplaulja Camila Cabello avaldas hiljutises intervjuus BBC-le, et varastas Kensingtoni paleest pastaka. Kuningapere reageeris ülestunnistusele Twitteris.

Kust sai alguse koolivormi kandmise traditsioon?

25.11.19 ... Tsaariajal talurahvakoolis vormi ei kantud, kuid gümnaasiumides ja teistes kõrgemates linnakoolides pidi õpilaste kõrval ka õpetaja mundri selga tõmbama. Kust sai alguse koolivormi kandmise tava ning kuidas see on muutunud, selgitab Tallinna Ülikooli Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi peavarahoidja Marga Lvova.

Koguka kassi lennukisse smugeldanud mehest sai Venemaal meediatäht

15.11.19 ... Venemaa mehest, kes võttis reisilennuki salongi kaasa oma koguka kassi ja keda lennufirma seetõttu sooduspunktide tühistamisega karistas, on saanud üleriigiline meediatäht.

Kreml keeldus Aerofloti "kassirepressioone" kommenteerimast

13.11.19 ... Kreml ei pea võimalikuks kommenteerida Aerofloti otsust tühistada kassipidaja sooduspunktid, sest viimane võttis pardale kaasa liiga suure looma.

Video: Merkuur varjutas osaliselt Päikese

11.11.19 ... Esmaspäeva pärastlõunal liikus Päikesesüsteemi väikseim planeet üle päikeseketta. Järgmine kord näeb sarnast vaatepilti 13 aasta pärast.

Florida elanikest vendade vaidlus piibli teemal lõppes tulevahetusega

31.10.19 ... Florida osariigis leidis pühapäeval aset intsident, mille käigus läks kahe purjus venna vahel tekkinud vaidlus piibli teemal nii raevukaks, et lõpuks võeti appi tulirelvad. Keegi juhtumi käigus viga ei saanud, kuid üks vendadest võeti politsei poolt vahi alla.

Kurt Cobaini kampsun läks rekordsumma eest haamri alla

28.10.19 ... Kampsun, mida Kurt Cobain kandis Nirvana esinemise ajal MTV akustiliste kontsertide sarjas "Unplugged", läks nädalavahetusel toimunud oksjonil müügiks 334 000 dollari (301 261 euro) eest, mis tähendab, et see on ajaloo kalleim haamri alla läinud kampsun.

Ameeriklane sai investoritelt väljamõeldud Netflixi filmi jaoks miljoneid dollareid

22.10.19 ... Ameeriklane Adam Joiner pettis investoritelt välja 14 miljonit dollarit, väites, et raha läheb Netflixi uue filmi tootmiseks. Joiner seisab nüüd silmitsi kuni 20-aastase vanglakaristusega.

Manija saare suvitajatest jäi kaks maha uut reisi ootama

21.10.19 ... Manija saarel elavad Kihnu maalambad on harjunud, et kevadel sõidutatakse nad Kihnu Virve pardal Manilaiule ja sügisel tagasi koju. Esmaspäeval oli loomaomanikul kavandatud viimane reis, aga üks lammas otsustas siiski saarele jääda.

70-aastane taanlanna sai eriti ekstreemse langevarjuhüppe osaliseks

01.10.19 ... Vahel inimesed tahavad proovida midagi uut, kuid kõik ei pruugi minna plaanipäraselt. Nii juhtus ka 70-aastase taanlannaga, kes läks esimest korda koos instruktoriga lendama liuglangevarjuga.

Emmy auhinnagalal mälestati ekslikult elusat dirigenti

25.09.19 ... Dirigent Leonard Slatkin pidi avalikkusele tõestama, et on vägagi elus pärast seda, kui tema fotot kasutati eksklikult Emmy auhinnatseremoonia mälestamisrubriigis.

Pariisi vanaproua köögist leiti 13. sajandi Firenze kunstniku Cimabue teos

24.09.19 ... Pariisi lähedal elava vanaproua köögist avastati kunstiteos, mis arvatakse olevat 13. sajandi kunstniku Cimabue ammu kadunud töö.

Chris Hemsworth lõi eheduse nimel kaasstaari võtete ajal päriselt näkku

18.09.19 ... Näitleja Tom Hiddleston avaldas, et tema "Tasujate" kaasstaar Chris Hemsworth lõi teda võtete ajal käega näkku.

Ig Nobelid: kui palju sülge toodab 5-aastane ning kumb munand on jahedam?

18.09.19 ... Ig Nobelid vastasid taas inimkonda "pikalt vaevanud küsimustele" ehk eelmisel nädalal avalikustati taas nn liba-Nobeli preemiad teadustöödele, mis kõigi kriteeriumide kohaselt on teaduslikud, kuid mille uurimisküsimus või eesmärk on kindlasti veidi veider.

Teadlased järjestasid Loch Nessi järves leiduva DNA

06.09.19 ... Loch Nessis ei ela hiiglaslikku juuraajastu koletist, küll aga suuremal hulgal angerjaid, selgub järvest kogutud veeproovides leidunud pärilikkusainet uurinud teadlaste tööst.

Prantsuse kukk Maurice võitis kohtus õiguse kireda

05.09.19 ... Kuulsa Prantsuse kuke Maurice'i omanik võitis neljapäeval kohtuprotsessi naabritest hagejate vastu, kes nõudsid kuke hommikuse kiremise lõppemist.

Briti rahvasaadiku poos maratonistungi ajal pälvis rohket pilamist

04.09.19 ... Elu Briti parlamendis pakub sageli värvikaid hetki ning teisipäevase maratonistungi ajal pälvis suurt tähelepanu Konservatiivse Partei Brexiti-entusiastist liige Jacob Rees-Mogg, kes end alamkoja pingil ühel hetkel üsna mugavalt sisse seadis.

Video: Viljandimaal voolas tanklas piima

03.09.19 ... Pealtnägija saatis "Pealtnägijale" video Viljandimaal Karksis asuvast tanklast, kus oli kummuli kukkunud üks piimaauto tsisternidest, mille sisu sinnasamma maha voolas.

Rootsi politsei pidi keset metsa ohjeldama kärbseseeni söönud vene turiste

30.08.19 ... Rootsi politsei sai eelmise nädala lõpus väljakutse Huddinge vallas asuvale telkimisalale, kus olevat toimumas kummalised sündmused. Korrakaitsjaid ootas ees tõepoolest erakordne vaatepilt, kus mängisid kandvat rolli keskealised vene turistid ja viimaste poolt tarbitud kärbseseened.

Texase relvapoes oli "tagasi kooli" sooduskampaania

27.08.19 ... USA-s Texase osariigis pälvis kriitikat relvapood, mis korraldas augusti keskel nn tagasi kooli teemalise sooduskampaania.

Inglise liikluspolitseinikud kohtusid ebatavalise sõiduvahendiga

25.08.19 ... Briti politsei jagas sel nädalal avalikkusega fotot omapärasest sõiduvahendist, mida liikluspolitseinikud Inglismaa kaguosa maanteel kohtasid. Kontrolli käigus aga selgus, et omapärasest välimusest hoolimata vastas sõiduvahend liikluses osalemise nõuetele.

Noor Dagestani ametnik valetas end 34 aastat vanemaks, et pensioni saada

23.08.19 ... Venemaal Dagestani Vabariigis jäi üks ametnik vahele sellega, et võltsis dokumente ja valetas end 34 aastat vanemaks selle nimel, et lisaks töötasule ka pensioni saada. Nüüd uurib juhtumit juba prokuratuur.

Fidel Castro krokodill hammustas Stockholmi peol meest

22.08.19 ... Stockholmis toimunud härrasmeesteklubi Travellers Club pidu sai ebameeldiva lõpu, kui üht klubi liiget hammustas krokodill. Omal ajal kuulus sama krokodill Kuuba diktaatorile Fidel Castrole.

Häiresignaali väärkasutamine tõi Jimmy Kimmeli saatele kaasa hiigeltrahvi

19.08.19 ... USA Föderaalne kommunikatsiooni komisjon (FCC) esitas telekanalile ABC trahvinõude, sest komöödiasaates "Jimmy Kimmel Live!" kasutati nalja käigus valel eesmärgil nutiseadmetele mõeldud hoiatussignaali.

Valgas Venemaale väljasaatmist ootav nuhtlusmõmmik torkab silma nutikusega

14.08.19 ... Paar nädalat kestnud tavatu karujaht lõppes ööl vastu kolmapäeva, kui Valga kandi rahvast hirmutanud karu Proša tabati kompostihunnikus maiustamast. Nüüd ootab mesikäpp Tallinna loomaaias väljasaatmist Venemaale. Tal on vedanud, sest kohalikku karu oleks oodanud püssikuul, aga Proša püüti kinni vaid seetõttu, et Venemaa oli valmis ta tagasi võtma.

Saksa kaitseminister sai karnevaliliidu hea tahte saadikuks

07.08.19 ... Saksamaa kaitseminister ja liidukantsler Angela Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juht Annegret Kramp-Karrenbauer on saanud endale veel ühe kõlava ametinimetuse. Nimelt on ta nüüdsest ka Saksamaa ühe karnevaliliidu hea tahte saadik.

Brasiilia narkodiiler üritas enda tütreks maskeerununa vanglast põgeneda

05.08.19 ... Brasiilias tabati narkodiiler, kes püüdis vanglast põgeneda, olles maskeerunud enda 19-aastaseks tütreks.

Feministeerium kutsub osalema moosikeetmisvõistlusel

30.07.19 ... Feministeerium kuulutas välja moosikeetmisvõistluse "Roosalilla läga", kuhu ootab osavõtjaid kuni septembri lõpuni.

Looduskaamera haruldane tabamus: vees askeldanud kobras sai puuga pähe

25.07.19 ... Looduskaamera salvestas harukordse sündmuse hetkest, kui kobras jões askeldades murdunud puuga pihta sai.

Kes tunneb aukartust teadusavastuse suhtes, mõtleb Jumalast abstraktsemalt

22.07.19 ... Inimesed, kes tunnevad aukartust teadusavastuste suhtes usuvad suurema tõenäosusega ka Jumalasse, samas analüütilise mõtlemise suunas kalduvad inimesed on pigem ateistlikud. Sellisele tulemusele jõudis hiljutine teadusuuring, mis võiks pakkuda mõtteainet näiteks teaduse populariseerijatele.

USA politsei: tualetist alla lastud narkoained võivad jõuda alligaatoriteni

18.07.19 ... USA Tennessee osariigi politsei edastas hoiatuse, mille kohaselt kutsutakse inimesi üles hoiduma narkootikumide tualetipotist alla laskmisest, sest kanalisatsiooni kaudu võivad narkootilised ained jõuda veekogudes elavate alligaatoriteni, kes võivad sellist doosidest väga "elevile minna".

Rally Estonia pani helitehnika lõhkuja tabamiseks välja vaevatasu

14.07.19 ... Rally Estonia koostööpartner paneb välja 3000 euro suuruse vaevatasu, et tabada kurjategija, kes lõhkus möödunud reede hilisõhtul Tartu Raekoja platsil helitehnika ja LED-ekraani, mistõttu katkes Anne Veski ja Nublu kontsert.

Papagoi leiutas iseseisvalt üle kümne tantsuliigutuse

10.07.19 ... Viimastel aastatel internetis tantsuvideotega populaarsust kogunud papagoi on loonud aastatega 14 ainulaadset tantsuliigutust, selgub pikalt linnu käitumist jälginud teadlaste tööst. Tulemused viitavad, et lisaks inimestele suudavad sundimatult tantsida ka teised loomaliigid.

Video: Vabaduse väljakul lõid tantsu ka pakirobotid

07.07.19 ... Tallinnas Vabaduse väljakul pidasid täna tantsupidu Välis-Eesti rühmad ning tantsu lõid ka pakirobotid.

Video: Tartu pardipere ületas autotee ülekäigurajal

06.07.19 ... Tartu pardipere peab liikluskultuurist lugu, sest pardimamma jalutas koos pojaga Emajõe poole, ületades autoteed ülekäigurajal.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: