Kurioosum

Raimond Kaljulaid tahab Balti jaama väljakule Jaak Joala ja Urmas Oti kuju

25.04.18 ... Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid tegi Tallinna Linnavolikogu esimehele Mihhail Kõlvartile ettepaneku püstitada uuele Balti jaama väljakule monument Jaak Joalale ja Urmas Otile, kes oma eluajal tõusid superstaari staatusesse ja väärivad linnaosa vanema sõnul Tallinna linnaruumis jäädvustamist.

Hannes Hermaküla lasi kohvipaksu pealt oma tulevikku lugeda

25.04.18 ... Kui eestlaste jaoks on kohvipaks toidujääk, siis türklased kasutavad seda hoopis omapärsel moel, nimelt tuleviku ennustamiseks. "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, kuidas see käib.

Rumeenlased püstitasid rahvusvahelise raamatupäeva puhul ühislugemise rekordi

24.04.18 ... Maailmarekord lugemises kuulub praeguse seisuga rumeenlastele. Brasovi linna keskväljakule kogunes 3072 inimest, et lugeda avalikult ette Rumeenia kirjandusklassikasse kuuluv Zaharia Stancu romaan "Paljajalu".

Briti kohus karistas koerale "natsitervitust" õpetanud meest rahatrahviga

24.04.18 ... Esmaspäeval tegi Šotimaal Põhja-Lanarkshire'is asuv Airdrie kohus teatavaks karistuse mehele, kelle sama kohus mõistis eelmisel kuul süüdi vihakuriteos. Vihakuritegu seisnes selles, et mees õpetas oma elukaaslase koera "natsitervitust" tegema, ning selle eest peab süüdimõistetu nüüd tasuma 800 naelsterlingi suuruse trahvi.

USA noormehel on õnnestunud üle elada nii lõgismao, karu kui ka hai rünnak

23.04.18 ... BBC kirjutab 20-aastasest USA noormehest, kellel on olnud erakordne õnn pääseda eluga nii lõgismao, karu kui ka hai rünnakust.

"Rotid sõid ära": Argentina politsei laost kadus pool tonni marihuaanat

12.04.18 ... Argentina võimud uurivad praegu juhtumit, mille käigus kadus rohkem kui 500 kilogrammi politsei poolt konfiskeeritud marihuaanat. Juhtumiga seotud politseinikud on andnud aga uskumatuid selgitusi, näiteks väidavad nad, et rotid sõid suure koguse marihuaanat ära.

Mees röövis panka ja viskas raha üle Taylor Swifti aia, et tema tähelepanu võita

12.04.18 ... 26-aastane Bruce Rowley röövis USA-s Websteri panka, et avaldada muljet maailmakuulsale popstaarile Taylor Swiftile.

Serbias võeti maha sotsiaalmeedia naeruobjektiks muutunud Juri Gagarini monument

11.04.18 ... Serbia pealinnas Belgradis võeti postamendilt maha maailma esimese kosmonaudi Juri Gagarini büst.

Klooga mehe leitud "ufo" osutus keskkonnaagentuuri raadiosondiks

10.04.18 ... "Ringvaatele" helistas härra Kloogalt, kelle hoovi, kasvuhoone kõrvale, kukkus tundmatu lendav objekt. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, mis imetegu see oli. Selgus, et tegemist oli siiski keskkonnaagentuuride kasutatava raadiosondiga Soomest.

Häkkerid kustutasid "Despacito" Youtube'ist

10.04.18 ... Möödunud nädalal Youtube'i kõigi aegade rekordi teinud video "Despacito" kadus häkkerite rünnaku järel videokeskkonnast.

Itaalia meedia: purjus Eesti turist eksles Alpides

10.04.18 ... Eesti turist veetis möödunud nädalavahetusel öö Itaalia Alpide mäestikus, kui oli purjus peaga ekslikult vales suunas liikuma hakanud.

"Ringvaade" uuris, kas laste vannimänguasjades kasvab tõesti hallitus

09.04.18 ... Välismaistes netiportaalides arutlevad šokeeritud vanemad selle üle, mismoodi laste vannimänguasjade sees vohab hallitus. "Ringvaade" lõikas koos mügoloogiga lõhki Eesti laste lelud ja uuris, mis elu seal käib ning kas see on ka ohtlik.

Siberi ostukeskuse parklas lendas hiiglaslik matrjoška

03.04.18 ... Hiiglaslik matrjoška oleks Ida-Siberi ostukeskuse parklas peaaegu katastroofi põhjustanud, kui kukkus napilt mööda kuju kõrval seisnud inimesest.

Äpardus siseministeeriumis: Kasahstani esindajatele näidati Borati fotot

02.04.18 ... Eestit külastanud Kasahstani asepeaminister Askar Žumagalijev, tema kaaskond ja võõrustajad sattusid siseministeeriumis piinlikku olukorda, sest ühes ettekandes oli illustratsioonina kasutatud Briti koomiku Sacha Baron Coheni kehastatud Kasahstani pilava väljamõeldud telereporteri Borati fotot.

"Ringvaade" sorteeris häid ja halbu praekartuleid

29.03.18 ... Kartulite küpsetamisel, röstimisel ning praadimisel tekib liiga suur kogus tervisele ohtlikku akrüül­amiidi, seetõttu ei tohiks neid ülemäära pruunistada. Kahe nädala pärast jõustub Euroopa Komisjoni määrus, millega kehtestatakse toiduainetööstusele ja toitlustusasutustele meetmed akrüülamiidi vähendamiseks. "Ringvaade" tegi otsestuudios selgeks, milliseid praekartuleid tohib ja milliseid ei tohi süüa.

Ametlik: Martin Shkreli peab Wu-Tang Clani albumi tagastama USA valitsusele

23.03.18 ... Martin Shkreli mõisteti hiljuti seitsmeks aastaks vangi. USA justiitsministeerium tegi nüüd otsuse, et Shkrelil tuleb valitsusele tagastada ka Wu-Tang Clani "Once Upon a Time in Shaolin", mille ainus omanik Shkreli on. Pärast tagastamist on see peaprokuröri Jeff Sessionsi otsustada, mis albumist saab.

Briti kohus mõistis süüdi mehe, kes õpetas koera "natsitervitust" tegema

21.03.18 ... Briti kohus mõistis vihakuriteos süüdi mehe, kes oli õpetanud oma elukaaslase koera tegema "natsitervitust" ja kes postitas sellest Youtube'i keskkonda ka video.

Katy Perry kinkis staarisaatesse pürgijale esimese suudluse ning sattus ahistamisskandaali

15.03.18 ... Popstaar ja "American Idoli" kohtunik Katy Perry suudles USA talendisaatesse pürginud 20-aastast Benjamin Glaze'i, kes teatas, et tegemist oli tema esimese suudlusega. Pärast saate eetrisse jõudmist on tekkinud arutelu, kas Perry ahistas noormeest.

Antarktika pingviinide selfi sulatab südameid

12.03.18 ... Austraaliale kuuluvas Mawsoni jaamas Antarktikas sündis selfi, mis sulatab südameid üle maailma.

Ratas kinkis valitsuse pressikonverentsil naisajakirjanikele lilli

08.03.18 ... Peaminister Jüri Ratas kinkis naistepäeva puhul valitsuse pressikonverentsi alguses kõigile naissoost ajakirjanikele tulbiõie.

Ingvar Villido: mul on kõikidele probleemidele lahendused olemas

07.03.18 ... Veebruari lõpus andis joogaõpetaja Ingvar Villido välja uue raamatu "Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus", mis väidab, et kõikide inimeste kõigi tegude motiiviks on tunda ennast emotsionaalselt hästi. "Ringvaate" stuudios rääkis ta lähemalt, millest tema teos räägib.

Parima naisnäitleja Oscar varastati auhinnagala järelpeol

06.03.18 ... Los Angelese politsei vahistas mehe, keda süüdistatakse parima naisosatäitja Oscari varastamises.

Soome välisminister Soini lahendas Jaapani-visiidil Muumioru mõistatuse

22.02.18 ... Ajaleht Mainichi kirjutab, et Soome välisministri Timo Soini Jaapani-visiidi ajal kerkis esile ka küsimus, kus asub kirjanik Tove Janssoni raamatutest tuntud Muumiorg.

Pärimus: rahvaprohvet ennustas eestlaste iseseisvust juba 19. sajandil

21.02.18 ... 19. sajandi keskpaigas elas Orava kandis mees keda hüüti Kordoks, ristinimega Jaan Valge. Tema täpsed eludaatumid on teadmata, kuid teda teatakse kui selgeltnägijat, kes ennustas rongide, lennukite ja telegraafi tulemist. “Pealtnägija” toimetaja Anna Gavronski uuris folkloristidelt selle ebatavaliselt populaarse rahvapärimuse kohta ka seda, mida Kordo olla ette näinud eestlaste iseseisvumisest.

"Ringvaates" kõlasid laste tehtud hädaabikõned

09.02.18 ... "Ringvaates" oli külas Häirekeskuse direktor koos noorte poiste Hendry ja Andreasega, kes pälvisid tunnustuse eeskujulike päästekõnede eest. Saates kõlasid ka katkendit kõnedest, millest eest nad vastava tunnustuse pälvisid.

Video: SpaceX katsetas edukalt oma võimsaimat raketti

06.02.18 ... Eraettevõte SpaceX katsetas teisipäeva õhtul edukalt kõige võimsamat kanderaketti, mis tänapäeval kasutuses. Ülekannet Falcon Heavy stardist sai jälgida ERR Novaatori vahendusel.

Manchesteri kunstigalerii eemaldas paljaste naiste maali näituselt

02.02.18 ... Manchesteri kunstigalerii eemaldas näituselt John William Waterhouse'i maali "Hylas ja nümfid", et algatada arutelu naiste kujutamise üle kunstis.

Galerii: aasta ainus super-kuuvarjutus

31.01.18 ... Teisipäeva öösel tõusis taevasse aasta viimane ülikuu. Kaaslase täiskuu faasi jõudmine langeb aga seekord kokku kuuvarjutusega, mida näeb täna Eestis vaid osaliselt ja vilksamisi. Eestimaalased saavad nautida varjutust selle täies ilus ERR Novaatori vahendusel.

Politseinikud leidsid Peterburi kortermaja keldrist krokodilli

19.01.18 ... Venemaa prokuratuuri Peterburi Petrodvoretsi rajooni kontor alustas menetlust seoses teadetega, et politsei leidis ühest Peterburi lõunaosas asuva kortermaja keldrist Niiluse krokodilli.

Fotod: Paavst Franciscus laulatas paari otse lennuki pardal

18.01.18 ... Paavst Franciscus pani täna lendava lennuki pardal kiriklikult paari Tšiili lennufirma pardateenindajad, tehes sellega kõigi aegade esimese õhulaulatuse.

Külmkambrisse kinni jäänud briti lihunik vabastas end verivorsti abil

17.01.18 ... Briti lihunik, kes jäi õnnetul kombel oma külmkambrisse kinni, kasutas oma elu päästmiseks jäätunud verivorsti.

Video: Californias paiskus auto läbi maja teise korruse seina

16.01.18 ... USA meedias on pälvinud palju tähelepanu kummaline liiklusõnnetus California osariigis Orange'i maakonnas. Nimelt paiskus pühapäeval Santa Anas asuva maja teise korruse seinast läbi maanteel kihutanud sõiduauto. Juhtumi jäädvustas ka lähedal liikunud sõiduki pardakaamera.

Ühistransporti on unustatud nii kumminaisi kui ka kummipuu

15.01.18 ... Ühistransporti unustatakse igapäevaselt eriskummalisi esemeid. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, millised on neist veidraimad.

Itaalia politsei: Modigliani on pärast surma rohkem maalinud kui eluajal

12.01.18 ... Väidetavalt on üks maailmas enimvõltsitud kunstnikke möödunud sajandi alguses tegutsenud Itaalia maalikunstnik ja skulptor Amadeo Modigliani.

Murmanski oblasti veinisõber sõitis soomukiga poe aknast sisse

10.01.18 ... Venemaal Murmanski oblastis Apatitõ linnas leidis kolmapäeva varahommikul aset vahejuhtum, mille käigus ärandas mees soomustransportööri MT-LB, sõitis sellega supermarketi vaateaknast sisse ning varastas sealt seejärel pudeli veini.

The Weeknd lõpetab H&M-iga rassismi õhutava reklaami tõttu koostöö

09.01.18 ... Riidekett H&M sai hakkama tõelise turundusprohmakaga, kui avaldas oma veebipoes reklaamfoto mustanahalisest modellist, kes kannab pluusi kirjaga "Kõige lahedam ahv džunglis" ("Coolest Monkey In The Jungle").

Taani ehitusplatsilt leiti maailma kalleim viinapudel

06.01.18 ... Maailma kalleimaks peetud ning hiljuti varastatud viinapudel leiti tühjana ehitusplatsilt.

Galerii: aasta esimene "superkuu"

02.01.18 ... Uus aasta algas vähemalt unetute jaoks eriti eredalt. 1. jaanuar tõusis taevalaotusele aasta esimene ülikuu. Teisisõnu jõudis kuu täiskuu faasi samal ajal, kui kaaslane asus Maale kõige lähemal.

Juubilar Leonhard Lapini täiuslik pintslitõmme maksab kümneid tuhandeid

29.12.17 ... Täna 70. sünnipäeva tähistav kunstnik Leonhard Lapin kingib Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks omakorda ülimalt väärtusliku pintslitõmbe.

VIDEO | EM-il võidutsenud ujuja kinkis enda kuldmedali fännile

17.12.17 ... Kopenhaagenis peetavatel lühirajaujumistel Euroopa meistrivõistlustel 100 m rinnuliujumises võidutsenud britt Adam Peaty tegi noorele fännile ilusa jõulukingituse.

Ira Lember saatis avaldamata romaani kogemata jäätmekäitlusesse

13.12.17 ... 91-aastane Ira Lember on aastaga valmis saanud kaks romaani ning viljakas kirjanik tunnistas, et see oli talle endalegi üllatus. Aastate jooksul on Lember avaldanud üle 70 raamatu, kuid mitmed ideed on jäänud teostamata.

Briti perearstid pole rahul "Põrsas Peppa" käsitlusega tervishoiust

12.12.17 ... Briti perearstid pettusid menukas multifilmis "Põrsas Peppa", mis õhutab nende sõnul ebavajalikke visiite arstile.

USA astronaut plaanib kosmoses tennist mängida

11.12.17 ... Tuleva aasta märtsis jõuab tennisemäng uutesse kõrgustesse, kui NASA astronaut A.J. Feustel püüab kosmoses tennisematši pidada.

Kuressaare lossi öistel ekskursioonidel tõstatuvad ka üleloomulikud teemad

10.12.17 ... Saaremaa muuseum on sellest sügisest korraldanud Kuressaare lossis õhtuseid jalutuskäike, kus räägitakse lossiga seotud lugusid ning vastatakse ka huviliste kummalisematele küsimustele.

Heida pilk reklaamidele, mis olid nii sobimatud, et need keelati ära

08.12.17 ... Sel nädalal tekitas Eestis palju pahameelt Prisma reklaamkampaania "Jälle raamat?". Prisma pole aga ainus, kelle reklaam on inimesi solvanud. Reklaamiekspert Marek Reinaas analüüsis ajaloo kõige vastuolulisemaid reklaame.

Donald Trumpi susisev kõnemaneer pakkus naljahammastele jutuainet

07.12.17 ... Telesaate "Daily Show" saatejuht Trevor Noah juhtis tähelepanu USA presidendi Donald Trumpi kõnemaneerile eile peetud kõnes, kus riigipea tunnustas Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

Asi ametlik: "Visa hing" ei ole jõulufilm

06.12.17 ... Veebileht YouGov korraldas küsitluse, kas jõuluperioodil populaarne märulifilm "Visa hing" ("Die Hard") on ametlikult jõulufilm või mitte.

Galerii: 2017. aasta esimene ja viimane "superkuu"

04.12.17 ... Möödunud pühapäeval võis särada täiskuu nii mõnegi inimese jaoks magamistuppa ebatavalise eredusega. Tegu polnud optilise illusiooni ega meelepettega. Esimese advendi õhtul tõusis taevasse aasta esimene ja viimane "superkuu".

Noor eestlanna kogub jäätisemasina osi: mõne jaoks on see prügi, mulle kuld

30.11.17 ... Eriskummalisi hobisid ja kollektsioone on "Ringvaade" oma saates varemgi tutvustanud. Nüüd jõudis vaatajate ette lugu Mari-Liis Meistersonist, kes fännab jäätisemasina hooldusvidinaid.

Telliskivi loomelinnak pidas tsiklinaisi kujutavat näitust sobimatuks

26.11.17 ... Telliskivi loomelinnak eemaldas kahe päeva pikkuse etteteatamisajaga oma territooriumilt Dark Diamonds MC mootorrattaklubi näituse "Eesti tsiklinaised".
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: