Kurioosum

Tartu mänguasjamuuseum lõi fännide rõõmuks üheks nädalavahetuseks legomaailma

17.11.18 ... Legohuvilised kogunesid Tartu mänguasjamuuseumisse, kus sai näha legokarusselle, sõitvaid legoronge ja muid põnevaid legoehitisi. Legopäevadel selgus, et legoklotsid on palju rohkemat kui lihtsalt mänguasjad.

Briti skulptor vormib kujusid papp-pakenditest

14.11.18 ... Suurbritannias tegutseb skulptor James Lake, kes valmistab poodidest ülejäävatest papp-pakenditest kujusid.

Saksamaa supermarketi juurde saabus seitse kaamelit

14.11.18 ... Saksamaal Alam-Saksi liidumaal Bergeni linna lähistel said liiklejad esmaspäeva õhtul näha ebatavalist vaatepilti - ühe Lidli supermarketi parklas seisis seitse kaamelit.

101-aastane daam pidas Merkelit Macroni abikaasaks

13.11.18 ... Laupäeval juhtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja Saksamaa kantselri Angela Merkeliga Põhja-Prantsusmaal Rethondes'is südamlik lugu, kui vanaproua pidas Saksamaa liidukantslerit Prantsuse presidendi abikaasaks.

Brasiillased lõid uue telenovelaga oma versiooni Jane Austeni töödest

04.11.18 ... Brasiilias jookseb juba kuus kuud telesari "Orgulho e Paixão" ehk "Uhkus ja kirg", kus on maailmaklassikasse kuuluvad Jane Austeni teosed Ladina-Ameerika vaatajale sobivamaks kujundanud.

Suri videomängust tuntud Super Mariole nime andnud kinnisvaraärimees

04.11.18 ... Itaalia-Ameerika päritolu kinnisvaraarendaja Mario Segale andis 1970. aastatel Nintendole rendile maja.

62-aastane türklane tahab püstitada Guinnessi rekordi munakaunistajana

31.10.18 ... 62-aastane türklane Hamit leidis oma kutsumuse pärast 34 500-voldise elektrilöögi saamist ja jalgade kaotamist.

Kanye West kutsub disainsärkidega mustanahalisi üles USA demokraatlikust parteist lahkuma

29.10.18 ... Ameerika räppar ja produtsent Kanye West disainis terve kollektsiooni T-särke, millel seisab sõna "Blexit" ja millega ta kutsub afroameeriklasi üles USA demokraatlikust parteist lahkuma.

"Sõprade" staar tõestas humoorikas videos, et teisikust poevaras polnud tema

25.10.18 ... Suurbritannia politsei otsib taga poevarast, kes näeb äravahetamisi sarnane välja "Sõprade" staari David Schwimmeriga. Sarjas Ross Gellerit kehastanud näitleja tõestas sotsiaalmeedias, et varga näol pole tegemist temaga.

Massive Attacki juubelit tähistava "Mezzanine'i" uusväljalase ilmub DNA-pihustivärvina

20.10.18 ... Kui Massive Attacki album "Mezzanine" selle aasta aprillis 20aastaseks sai, tähistas duo seda sellega, et kodeeris selle ümber DNA-ks. Bänd andis reedel teada, et selle DNA annavad nad omakorda välja mattmusta pihustivärvi purgis. Pressiteate järgi sisaldab iga purk umbes ühte miljonit albumi koopiat.

Video: hirv "esitab" suurepäraselt Phil Collinsi hittloo trummisoolo

12.10.18 ... USA ja ka muu maailma sotsiaalmeedias on kulutulena levimas video hirvest, kelle sõrgade poolt tekitatud heli klapib suurepäraselt Phil Collinsi 1981. aasta hittloo "In the air tonight" trummisoologa.

Turistide toidetud tuvid ummistasid Bogotá kesklinna

10.10.18 ... Colombia valitsus on pöördunud turistide poole palvega, et need lõpetaks pealinnas Bogotás tuvide toitmise.

Mustad kassid kaotavad populaarsust, sest pole piisavalt instageenilised

08.10.18 ... Sotsiaalmeedias on tekkinud kummaline nähtus ehk kassikarva rassism, kus peamisteks kannatajateks on mustad kassid, kes pole piisavalt fotogeenilised Instagrami jaoks.

Taanlased tegid Danske skandaalist naljavideo: liiga palju raha, mida pesta

02.10.18 ... Taanlased keerasid Danske panga Eesti filiaalis toimunud rahapesuskandaali groteskseks naljaks, millest on saanud sotsiaalmeediahitt.

Londoni Tate'i muuseumi näitus ajab inimesed nutma

02.10.18 ... Londonis Tate'i muuseumis avati näitus, mis ajab inimesed sõna otseses mõttes nutma.

Video: Prantsusmaal saabus baari hobune

02.10.18 ... Prantsusmaal Chantilly' linnas leidis eelmisel nädalal aset ebatavaline vahejuhtum, mille käigus kappas ühte kohalikku baari sisse hobune.

Belgia poliitiku nimi pälvis tähelepanu nii meedia kui ka Facebooki poolt

26.09.18 ... Belgias Hainaut' provintsis kandideeriv poliitik on saanud oma nime tõttu palju vastukaja nii kodu- kui ka välismaises meedias ning muuhulgas ei lasknud Facebooki keskkond tal oma nime all sotsiaalmeediaplatvormil kampaaniat teha.

Ilmateadlane: usalda virmaliste nägemiseks oma silma, mitte ennustusi

25.09.18 ... Ilmateadlane Jüri Kamenik nentis, et virmaliste vaatlemiseks spetsiaalse aja planeerimine on suhteliselt tulutu. Selle asemel tasub õhtul arvuti lahti hoida ja vaadata, mida näevad teised inimesed.

Mati Karmin: Kudrovo "Suudlevaid tudengeid" nähes arvasin, et see on montaaž

19.09.18 ... Peterburi eeslinna Kudrovo magalarajooni paigaldati augustis ilma kunstnik Mati Karmini ja Tartu linna loata "Suudlevate tudengite" koopia. Samasugust skulptuuri on märgatud ka Krimmi poolsaarel. Originaaltöö autori sõnul tuli kopeerimine talle üllatusena ning Kudrovos nähtut ei suutnud ta esialgu uskuda.

Brasiilia jalgpallimeeskond kasutab iga säutsu taga Eesti lipu emotikoni

18.09.18 ... Brasiilia jalgpallimeeskond Grêmio ja selle fännid kasutavad sotsiaalmeedias Eesti lipu emotikone.

Pildid: Kalaranna sadamat koristanud sukeldumisinstruktorile sattusid kätte huvitavad taldrikud

15.09.18 ... Ülemaailmne maailmakoristuspäev käib ja toob vabatahtlike kätte ka põnevaid leide. Peale ostukärude ja toolide leidis näiteks Kalaranna sadama koristamisel Oxygene Tallinn sukeldumiskeskuse instruktor Kert Meidra merepõhjast ikoonidega taldrikud.

Pilanobelite galal võidutsesid voodoo-nukud ja inimsööjad

14.09.18 ... USA-s neljapäeval 28. korda toimunud tseremoonial jagati sel aastal preemiaid nii täiesti kasutute tähelepanekute kui ka praktiliste meditsiiniliste abivahendite loomise eest.

Kanye Westist sai Pornhubi auhinnagala loominguline juht

07.09.18 ... Esmaspäeval tekkinud kuulujutud, et Kanye Westist võib saada Pornhubi esimese auhinnagala loominguline juht, on osutunud tõeks. Westi pressiesindaja kinnitas neljapäeval, et West ja viimase pikaaegne koostööpartner Willo Perron on ürituse loomingulised juhid.

Venemaa föderaalamet leidis, et väikesed rinnad on "füüsiline defekt"

31.08.18 ... Venemaa föderaalne monopolidevastane teenistus (FAS) jõudis üht juhtumit menetledes järeldusele, et väikeste rindadega naistel on "füüsiline defekt".

Video: Rootsi valge põder hävitas tüütu robotmuruniiduki

28.08.18 ... Rootsi meedias pälvis tähelepanu video, mis kujutab seda, kuidas ühte aeda õunadega maiustama saabunud valget värvi põder sai tüütu robomuruniiduki peale nii vihaseks, et peksis masina lihtsalt puruks.

Ungari jalgpalliliiga mängu algus viibis abielusõrmuse tõttu

19.08.18 ... Ungari jalgpalliliigas viibis Debreceni ja MTK Budapesti kohtumise algus seitse minutit, kuna kodumeeskonna mängija Erik Cikos ei suutnud enda abielusõrmust sõrmest ära saada.

Londoni papagoi kostitas appi saabunud tuletõrjujaid roppustega

15.08.18 ... Londoni põhjaosas Edmontoni piirkonnas kutsuti päästeametnikud appi seoses peremehe juurest põgenenud papagoiga, kes oli juba kolmandat päeva istunud naabermaja katusel.

Poolas krooniti Euroopa geimeheks sakslane

12.08.18 ... Katoliiklikus ja konservatiivses Poolas krooniti laupäeval Euroopa geimeheks sakslane Enrique Doleschy.

Michigani osariigi külas alustas tegevust "Amiši-Uber"

09.08.18 ... USA-s Michigani osariigis alustas üks kohalik amiši mees sõiduteenuse pakkumist ning meedias sai see ettevõtmine kiirelt nimeks "Amiši-Uber" tuntud sõidujagamisteenuse Uber järgi.

Hiina keelas uue karupoeg Puhhi filmi linastumise

07.08.18 ... Hiina tsensorid keelasid "Christopher Robini" linastumise – värske film on loodud A. A. Milne'i "Karupoeg Puhhi" ainetel –, kuna Hiina tsensorid on hädas fotovõrdlustega president Xi Jinpingi ja karupoja vahel.

Politsei leidis Saksa vanadekodust põgenenud mehed hevifestivalilt

06.08.18 ... Saksamaal lahkus ühest Schleswig-Holsteini liidumaa vanadekodust ootamatult kaks vanahärrat, kelle vanadekodu peagi kadunuks kuulutas. Politsei leidis mehed hiljem samal liidumaal toimuvalt hevimuusikafestivalilt Wacken Open Air.

FOTOD | Jaapanisse siirdunud Andres Iniesta asendati näitlejaga

06.08.18 ... Tänavu suvel Jaapani klubi Kobe Visseliga liitunud Andreas Iniesta on saareriigis kuum teema ja nii müüs ka FC Tokyo jalgpalliklubi esimest korda viimase kolme hooaja jooksul staadioni välja, sest paljud kohalikud soovisid kuulsat maailmameistrit näha.

Ghana parlamendis tegid palju nalja suguelunditele viitavad kohanimed

31.07.18 ... Ghana parlamendis tekitas eelmisel nädalal palju naerupahvakuid see, kui üks rahvasaadik küsis ministrilt, millal tema valimisringkonna külad korraliku elektrivarustuse saavad. Nalja põhjustas asjaolu, et mitme küla nimi viitas kohalikus keeles genitaalidele.

Galerii: sajandi pikim täielik kuuvarjutus

27.07.18 ... Reede õhtul nägi pool planeeti, sh Eesti järgmise saja aasta kõige pikemat täielikku kuuvarjutust. Varjutust sai selle täies ilus jälgida ka ERR Novaatori vahendusel.

Beyoncé ja JAY-Z tahavad rentida Rooma Colosseumi

23.07.18 ... Üle kuu aega tagasi ilmus JAY-Z ja Beyoncé muusikavideo loole "APESHIT", mis oli filmitud Pariisi kuulsas Louvre'i kunstimuuseumis. Nüüd soovivad muusikud aga teadmata põhjustel rentida Rooma Colosseumi.

Taani ülikooli raamatukogu ajaloolistelt teostelt leiti arseeni

13.07.18 ... Taanis leiti ülikooli raamatukogu raamatutelt jääke arseenist, mis on inimesele eluohtlik mürk.

Uudis Tai poiste päästeoperatsiooni ekraniseerimisest pani internetis inimesed Scarlett Johanssoni üle nalja viskama

12.07.18 ... Pärast seda, kui teisipäeval tuli uudis, et kõik 12 poissi ja nende treener on Tai koobastikust päästetud ja et Hollywood on juba alustanud nende sündmuste ekraniseerimist, võttis sotsiaalmeedia ette Ameerika filminäitleja Scarlett Johanssoni, keda on varem kritiseeritud selle eest, et ta on võtnud vastu rolle, mis tema soosse ja rassi ei puutu.

Video: Poola teadlane jätkas kassi sekkumisest hoolimata intervjuud

10.07.18 ... Hollandi ringhäälingu NTR teleintervjuu ajal leidis aset kummaline juhtum, kus poliitikaeksperdi õlgadele ronis tema enesekindel kass.

"Kuulikindla" Nigeeria ravitseja äri lõppes kliendi täpse lasuga

06.07.18 ... Nigeerias sai surma "ravitseja", kes oli väitnud, et tema erilised amuletid on teinud temast kuulikindla. Esemete ebapiisav võlukunst tuli päevavalgele aga siis, kui üks mehe klientidest väite paikapidavust täpse lasuga testis.

LAV-i looduspargi lõvid sõid ära ninasarvikuid jahtima tulnud salakütid

06.07.18 ... Lõuna-Aafrika Vabariigis asuvas looduspargis sõid lõvid ära kaks salakütti, kes olid saabunud sinna ninasarvikuid jahtima.

Charlie Sheen teeb kõrvalrolli Lil Pumpi uues videos "Drug Addicts"

06.07.18 ... Lil Pump andis reedel välja oma uue singli "Drug Addicts" ja sellega koos ka video, kus kõrvalrollis teeb kaasa Charlie Sheen ja mille kohta räppar ning 52-aastane Sheen olid eelmisel päeval sotsiaalmeedias juba vihjeid jaganud.

Jaapani jalgpallikoondise alagrupimängude tulemused õigesti ennustanud kaheksajalg läks söögiks

03.07.18 ... Kõigi Jaapani jalgpallikoondise peetud MM-i alagrupikohtumiste tulemused õigesti ennustanud kaheksajalg läks söögiks ja temast tehti sashimi, Jaapani kohalik delikatess.

Spotify hakkas kasutajatele Drake'i liigse reklaamimise hüvitamiseks raha tagasi maksma

03.07.18 ... Kanada räppari Drake'i duubelalbum "Scorpion" tuli välja möödunud reedel, misjärel pani muusika voogedastuskanal Spotify Drake'i näo kõigi avalehel olevate esitusloendite kuvapildiks, millest mõned isegi ei sisaldanud Drake'i muusikat. Nüüd teatasid mõned kasutajad, et Spotify on selle kohta kaebuste esitamise järel kahju neile hüvitanud.

Spotify käib inimestele peale, et nad Drake'i uut albumit kuulaksid

01.07.18 ... Spotify on teinud huvitava käigu ja kleepinud Kanada räppari Drake'i näo pärast viimase uue albumi ilmumist üle kogu oma avalehe, mis inimestele just üleliia ei meeldi.

Blink-182 bassist väidab, et andis mereväele nõu, kuidas Saddam Hussein tabada

30.06.18 ... Kui punki viljeleva Blink-182 endine solist Tom DeLonge ajab taga tulnukaid, siis bändi bassist ja laulja Mark Hoppus ajab taga hirmuvalitsejaid. Nimelt avaldas Hoppus Twitteris, et ta andis kord USA mereväele nõu, kuidas Saddam Hussein tabada.

Inimesed usuvad, et "Simpsonid" on juba MM-i finaliste ette ennustanud

27.06.18 ... USA animasari "Simpsonid" on eetris juba aastast 1989 ning selle aja jooksul on tõeks saanud mitmed episoodid.

Judoka Aleksei Budõlini olümpiapronks läks kaotsi

27.06.18 ... Sydney olümpial pronksi võitnud Aleksei Budõlini väärtuslik medal läks 2010. aastal kaotsi ja judoka on aastaid proovinud Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) selle duplikaati saada, ent ROK ilma politseiraportita uut medalit ei väljasta.

Järjekordne Hispaania kirik sattus heatahtliku hobirestauraatori ohvriks

26.06.18 ... Hispaanias Estella linna kabelis on 500 aastat seisnud Püha Jüri kujutis, mis näeb pärast kohaliku käsitööõpetaja restaureerimiskatset välja originaalist sootuks erinev ning on ärritanud linnapead.

Jaapani firma vabandas, sest üks töötaja läks lõunale kolm minutit varem

22.06.18 ... Jaapanis vabandas Kobe linna veefirma juhtkond selle eest, et üks nende töötaja oli läinud korduvalt mõni minut varem lõunapausile. Juhtkonna avalik vabandus kanti üle ka kohalikus televisioonis.

Video: uputavas paduvihmas kasteti Tallinnas januseid puid

22.06.18 ... Sotsiaalmeedias lööb laineid pealtnägijate mobiilivideo, kus on näha tänavaid uputavas vihmas hoolsate kastjate tööd.

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: