Kurioosum

Grimes müüb oksjonil osa oma hingest

29.05.20 ... Muusik Grimes avas oma esimese kunstinäituse "Selling Out", kus maalide ning foto- ja videotööde kõrval on väljas ka näituse nimitöö "Selling Out" ehk ametlik dokument, mille kohaselt saab oksjoni võitja endale osa artisti hingest.

Jaapani lõbustuspargi külastajatel palutakse koroonaviiruse tõttu atraktsioonidel mitte karjuda

29.05.20 ... Jaapanis asuv lõbustuspark on andnud oma külalistele juhised turvaliseks käitumiseks. Nende hulgas palutakse adrenaliinihuvilistel inimestel atraktsioonidel mitte karjuda.

Tänavakunstnik Banksy kuulsale tööle lisati koroonast inspireerituna näomask

23.04.20 ... Tänavakunstnik Banksy seinamaali "Girl with a Pierced Eardrum" täiendati koroonaviiruse puhangust inspireerituna näomaskiga.

Lähipäevil näeb taevas lendtähti ja säravaid satelliite

21.04.20 ... Kolmapäeva varahommikul saabub iga-aastase lüriidide tähesaju kõrghetk. Pilgud õhtul lõuna poole suunates võib silmata ka ettevõtte SpaceX satelliidiparve.

Loomaaia uus kuum paar: väikeluik ja ristpart

18.04.20 ... Tallinna loomaaias on kevadine pesapunumine täies hoos. Loomaaia töötajatele üllatuseks leidsid tänavu teineteist juba elu näinud väikeluik ja ristpart. Kui tõsiselt ristpart oma südamedaami kaitsmist võtab, jääb külastajatel kahjuks nägemata, sest eriolukorra ajal on loomaaed suletud.

Tänavakunstnik Banksy tõi isolatsioonis olles kunsti oma vannituppa

17.04.20 ... Isegi maailmakuulus tänavakunstnik Banksy on sunnitud viimasel ajal kodus töötama ning seetõttu on graffitid jõudnud ka tema vannituppa.

Islandi metsateenistus kutsub üles inimeste asemel puid kallistama

14.04.20 ... Islandi metsateenistus kutsub inimesi viiruse märatsusajal kaasinimeste asemel puid kallistama.

Filosoof Leo Luks on 20 aastat kogunud tualettpaberi ümbriseid

06.04.20 ... Kui eriolukorra välja kuulutamise ajal hakkas Eesti rahvas paaniliselt kokku ostma vetsupaberit, siis Tartus elav filosoof Leo Luks on tualettpaberi ümbriseid kogunud juba 2000. aastate algusest. Luksi kogus on ligi 700 erinevat vetsurulli ümbrispaberit 60 erinevast riigist.

London kasutas eriolukorda Abbey Roadi kuulsa ülekäiguraja korrastamiseks

27.03.20 ... London kasutas koroonaviirusest tingitud eriolukorda, et korrastada The Beatlesi poolt kuulsaks tehtud Abbey Roadi ülekäigurada.

Saksa tualettpaberikalkulaator aitab rahval varude kestust hinnata

23.03.20 ... Koroonaviiruse pandeemia on ajanud paanikas poodlejad üle Euroopa hullunult tualettpaberit varuma, kuid kui palju seda tegelikult ühel inimesel vaja läheb?

Saksa tõsieluseriaali "Big Brother" osalisi teavitatakse alles nüüd maailma vallutanud pandeemiast

17.03.20 ... Enam kui kuu tagasi asusid Saksamaa "Big Brotheri" osalised elama ühisesse majja.

Moskvas suri naerugaasi kätte kaks maletajat

06.03.20 ... Moskvas uuritakse kahe maletaja surma - noormees ja neiu surid ilmselt naerugaasimürgitusse.

Austraalia ajaleht trükkis tualettpaberipuuduse ajal paksema erinumbri

05.03.20 ... Üks humoorikate esikülgede poolest tuntud Austraalia ajaleht otsustas inimestele ostupaanikast tingitud tualettpaberinappuse ajal appi tulla ning neljapäevases numbris on seetõttu rohkem lehekülgi ehk rohkem paberit.

Saaremaa sünnipäevalapsed said kingiks tordi

29.02.20 ... Liigaasta 29. veebruar on üks eriline päev just neile, kes on sellel päeval sündinud. Nemad saavad oma sünnipäeva tähistada üle nelja aasta. Üks Saaremaa ettevõte otsustas hetke ajel, et kingib kõigile saarlastest 29. veebruari sünnipäevalastele tordi.

Video: Hädas pakirobot jäi lumevangi

27.02.20 ... Viimaks alla sadanud talv on paljudele rõõmu pakkunud, kuid mitte kõik ei naudi talvemõnusid. Roman Nikolajenko püüdis videole lumevangis pakirobotist.

Häiritud dirigent katkestas Wales'is kaks korda ooperietenduse publiku telefonikõnede tõttu

24.02.20 ... Laupäeva õhtul katkestas dirigent Carlo Rizzi Cardiffis Wales'i rahvusooperi etenduse "Sitsiilia verepulm", kuna oli häiritud publiku seast kostvatest telefonihelinatest.

Naine mängis ajuoperatsiooni ajal viiulit

19.02.20 ... Briti haiglas mängis 53-aastane patsient Dagmar Turner viiulit ajal, kui tema ajust lõigati välja kasvaja.

Ukraina õpikus ilmunud ajaloolisel fotol on kujutatud ka Keanu Reeves

12.02.20 ... Ukrainas ilmunud ajalooõpikus teeb ootamatu etteaste USA näitleja Keanu Reeves. Nimelt juhtus nii, et tuntud ajaloolise foto asemel on 10. klassile mõeldud õpikus kasutatud hoopis sama foto põhjal tehtud internetimeemi, kuhu on lisatud näitleja Reeves.

Gurmaanide seas on läinud hinda nahkhiirte hammustatud kohvioad

27.01.20 ... Maailmas on moodi läinud Madagaskari kohv, mille ube on hammustanud nahkhiired.

USA kosmosejõudude logo meenutab paljudele Star Treki sümbolit

25.01.20 ... USA president Donald Trump avalikustas reedel USA kosmosejõudude logo, mis paljude hinnangul on kopeeritud Star Treki teleseriaalist tuntud sümboli pealt.

Iga inimene tantsib oma tantsu

20.01.20 ... Kui kuulame muusikat, on kerge juhtuma, et hakkame selle taktis ka liigutusi tegema. Nüüd selgub, et need liigutused on igaühel meist vägagi isikupärased.

Itaalia galerii seina seest leiti 23 aastat tagasi varastatud Klimti teos

19.01.20 ... Itaalias leiti 23 aastat tagasi varastatud Gustav Klimti teos samast galeriist, kust see kaduma läks.

Läti koer lõpetas 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse viiendana

13.01.20 ... Nädalavahetusel Lõuna-Eestis toimunud 101 kilomeetri pikkuse ultravõistluse Taliharja Vanakuri tegi kaasa ka Läti juurtega koer, kes lõpetas jooksjatest üldjärjestuses viiendana ja lätlastest teisena. Finišis pakkus presidendi kantselei direktor, rattaga ultravõistluse läbinud Tiit Riisalo naljaga pooleks, et vaprale koerale võiks anda naturalisatsiooni korras kodakondsuse.

Valgevenes istus tapetu surnukeha veel päevi joomingulauas

09.01.20 ... Valgevenes Vitsebski oblastis leidis hiljuti aset tapmine, mille puhul kulus juhtumiga seotud isikutel asjaoludes veendumiseks päevi.

Taani kodanikuks saanud hollandlasest linnapea peab ise endal kätt suruma

09.01.20 ... Taanis Samsø saarel on tekkinud kummaline olukord, kus omavalitsuse juht, Hollandist pärit sotsiaaldemokraadist linnapea Marcel Meijer sai äsja ka Taani kodanikuks ning peaks nüüd kodanikuks saamise tseremoonial endal ise kätt suruma.

1 000 000 mulli ja tuleb üha juurde: teadus šampanja taga

30.12.19 ... Nüüdisaegsed teadusinstrumendid on paljastanud pika ajalooga joogi ja selles leiduvate miljonite mullide kohta paljugi uut. Aasta lõpus paukuvate pudelite taustal aitas mõista selle salapära Gérard Liger-Belair, Reims Champagne-Ardenne'i Ülikooli keemilise füüsika professor.

Kanada jõulufilmis näidatakse kaadreid Tartu raekojast

30.12.19 ... Facebooki grupi Nostalgiline Tartu tähelepanelik liige märkas, et Kanada jõulufilmis "Jõulud väikelinnas" ("Small town Christmas") kasutatakse kaadreid Tartu raekojast.

Võrumaa jahimehed püstitasid metsloomadele tänusamba

22.12.19 ... Võrumaa jahimehed kuulutasid pühapäeval välja maakondliku jahirahu ning avasid tänusamba Eestimaa metsloomadele.

Naiskodukaitse julgustab käepärastest vahenditest lumememme tegema

22.12.19 ... Naiskodukaitse kutsub pööripäeval üles lumememme tegema – lume puudumisest ei tohiks seejuures end häirida lasta, sest kasutada saab muidki käepäraseid vahendeid.

Serena Williams ja Coco Gauff valmistuvad hooajaks Mike Tysoniga poksides

20.12.19 ... Läbi aegade üks edukamaid naistennisiste Serena Williams ja tänavu läbimurde teinud alles 15-aastane Coco Gauff valmistuvad uueks hooajaks Mouratoglou akadeemia ettevalmistuslaagris Florida. Lisaks tavapärastele treeningutele on nad käsile võtnud ka poksimise väga tuntud treeneri käe all.

Näitleja Adam Driver jalutas raadiointervjuult minema

18.12.19 ... Näitleja Adam Driver lahkus raadiointervjuult, sest ei suutnud kuulata iseenda häält.

Johnny Depp toob lavale muusikali Michael Jacksoni legendaarsest kindast

02.12.19 ... Hoolimata paljastustest HBO dokumentaafilmis "Leaving Neverland" on praegusel ajal töös rohkem Michael Jacksoni projekte kui kunagi varem. "Bohemian Rhapsody" lavastaja töötab väidetavalt portreefilmi kallal ja 2020. aasta suvel jõuab Broadway lavale Jacksoni-teemaline muusikal. Aga töös on veel üks muusikal, mida produtseerib dramaturgi Julien Nitzbergi abil Johnny Depp ja kus jutustab loo popikuninga ikooniline valge sätendav kinnas.

Folklorist selgitab, mis imetegelane on hobusevaras

02.12.19 ... Tuntud minister ütles kord ühe Eesti ülikooli kohta, et seal koolitatakse hobusevargaid. Jäägu selle lause sisu ministri südametunnistusele, leiab folklorist Marju Kõivupuu ja selgitab hoopis, mis asi see hobusevaras on.

Jaapani kaubamaja idee: naistöötajad saavad kanda menstruatsioonimärke

29.11.19 ... Jaapani kaubamaja tabas kriitika pärast seda, kui seal viidi sisse kord, mille kohaselt võisid naissoost töötajad kanda märke, mis näitasid, kas neil on parajasti menstruatsioon. Nüüdseks on kaubamaja otsustanud plaani üle järele mõelda.

Kensingtoni palee reageeris Camila Cabello ülestunnistusele, et varastas paleest pastaka

28.11.19 ... Poplaulja Camila Cabello avaldas hiljutises intervjuus BBC-le, et varastas Kensingtoni paleest pastaka. Kuningapere reageeris ülestunnistusele Twitteris.

Kust sai alguse koolivormi kandmise traditsioon?

25.11.19 ... Tsaariajal talurahvakoolis vormi ei kantud, kuid gümnaasiumides ja teistes kõrgemates linnakoolides pidi õpilaste kõrval ka õpetaja mundri selga tõmbama. Kust sai alguse koolivormi kandmise tava ning kuidas see on muutunud, selgitab Tallinna Ülikooli Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumi peavarahoidja Marga Lvova.

Koguka kassi lennukisse smugeldanud mehest sai Venemaal meediatäht

15.11.19 ... Venemaa mehest, kes võttis reisilennuki salongi kaasa oma koguka kassi ja keda lennufirma seetõttu sooduspunktide tühistamisega karistas, on saanud üleriigiline meediatäht.

Kreml keeldus Aerofloti "kassirepressioone" kommenteerimast

13.11.19 ... Kreml ei pea võimalikuks kommenteerida Aerofloti otsust tühistada kassipidaja sooduspunktid, sest viimane võttis pardale kaasa liiga suure looma.

Video: Merkuur varjutas osaliselt Päikese

11.11.19 ... Esmaspäeva pärastlõunal liikus Päikesesüsteemi väikseim planeet üle päikeseketta. Järgmine kord näeb sarnast vaatepilti 13 aasta pärast.

Florida elanikest vendade vaidlus piibli teemal lõppes tulevahetusega

31.10.19 ... Florida osariigis leidis pühapäeval aset intsident, mille käigus läks kahe purjus venna vahel tekkinud vaidlus piibli teemal nii raevukaks, et lõpuks võeti appi tulirelvad. Keegi juhtumi käigus viga ei saanud, kuid üks vendadest võeti politsei poolt vahi alla.

Kurt Cobaini kampsun läks rekordsumma eest haamri alla

28.10.19 ... Kampsun, mida Kurt Cobain kandis Nirvana esinemise ajal MTV akustiliste kontsertide sarjas "Unplugged", läks nädalavahetusel toimunud oksjonil müügiks 334 000 dollari (301 261 euro) eest, mis tähendab, et see on ajaloo kalleim haamri alla läinud kampsun.

Ameeriklane sai investoritelt väljamõeldud Netflixi filmi jaoks miljoneid dollareid

22.10.19 ... Ameeriklane Adam Joiner pettis investoritelt välja 14 miljonit dollarit, väites, et raha läheb Netflixi uue filmi tootmiseks. Joiner seisab nüüd silmitsi kuni 20-aastase vanglakaristusega.

Manija saare suvitajatest jäi kaks maha uut reisi ootama

21.10.19 ... Manija saarel elavad Kihnu maalambad on harjunud, et kevadel sõidutatakse nad Kihnu Virve pardal Manilaiule ja sügisel tagasi koju. Esmaspäeval oli loomaomanikul kavandatud viimane reis, aga üks lammas otsustas siiski saarele jääda.

70-aastane taanlanna sai eriti ekstreemse langevarjuhüppe osaliseks

01.10.19 ... Vahel inimesed tahavad proovida midagi uut, kuid kõik ei pruugi minna plaanipäraselt. Nii juhtus ka 70-aastase taanlannaga, kes läks esimest korda koos instruktoriga lendama liuglangevarjuga.

Emmy auhinnagalal mälestati ekslikult elusat dirigenti

25.09.19 ... Dirigent Leonard Slatkin pidi avalikkusele tõestama, et on vägagi elus pärast seda, kui tema fotot kasutati eksklikult Emmy auhinnatseremoonia mälestamisrubriigis.

Pariisi vanaproua köögist leiti 13. sajandi Firenze kunstniku Cimabue teos

24.09.19 ... Pariisi lähedal elava vanaproua köögist avastati kunstiteos, mis arvatakse olevat 13. sajandi kunstniku Cimabue ammu kadunud töö.

Chris Hemsworth lõi eheduse nimel kaasstaari võtete ajal päriselt näkku

18.09.19 ... Näitleja Tom Hiddleston avaldas, et tema "Tasujate" kaasstaar Chris Hemsworth lõi teda võtete ajal käega näkku.

Ig Nobelid: kui palju sülge toodab 5-aastane ning kumb munand on jahedam?

18.09.19 ... Ig Nobelid vastasid taas inimkonda "pikalt vaevanud küsimustele" ehk eelmisel nädalal avalikustati taas nn liba-Nobeli preemiad teadustöödele, mis kõigi kriteeriumide kohaselt on teaduslikud, kuid mille uurimisküsimus või eesmärk on kindlasti veidi veider.

Teadlased järjestasid Loch Nessi järves leiduva DNA

06.09.19 ... Loch Nessis ei ela hiiglaslikku juuraajastu koletist, küll aga suuremal hulgal angerjaid, selgub järvest kogutud veeproovides leidunud pärilikkusainet uurinud teadlaste tööst.

Prantsuse kukk Maurice võitis kohtus õiguse kireda

05.09.19 ... Kuulsa Prantsuse kuke Maurice'i omanik võitis neljapäeval kohtuprotsessi naabritest hagejate vastu, kes nõudsid kuke hommikuse kiremise lõppemist.
tee ise jaaniõhtu programm
esita küsimus
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: