Kurioosum

Video ja galerii: pool planeeti nägi aasta ainsat täielikku kuuvarjutust

21.01.19 ... Esmaspäeva varahommikul oli võimalik näha enne Kuu loojumist Eestis täielikku kuuvarjutust. Ühtlasi läbis Kuu Maa täisvarju ajal, mil asub kaaslane Maale kõige lähemal.

Teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuste valimise kompassi

16.01.19 ... Tartu ülikooli teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuse valimise kompassi. Kompass võimaldab teatrivõõral inimesel leida suurest repertuaarist endale sobiv lavastus.

Soomes saab õppida merineitsiks

14.01.19 ... Soomes Espoos toimuvad merineitsiujumise kursused on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu.

Marko Reikop sõi veel jälgimat asja kui Vietnamist toodud prussakas

11.01.19 ... Laupäeval toimub Tallinna linnamuuseumis näituse "100 aastat argipäeva"raames toidutöötuba "Raudse eesriide taga. Põnevad leiud vennasrahvaste toidulaualt". Marko Reikop tegi soojendust, süües magusat lambarasva ja hapukoorega teed vennasrahvaste menüüst.

Video: 1950. aastate telesari räägib Trumpist, kes tahab müüri ehitada

11.01.19 ... USA meedias levib kulutulena klipp ühest 1950. aastate telesarja osast, millel on kummalisi kokkulangevusi praeguste poliitiliste sündmustega.

Raadiokuulaja Indrek nägi Tallinnas Nublut

10.01.19 ... Raadio 2 eetrisse helistas kuulaja Indrek, kes nägi Tallinnas Kaubamaja juures Nublut.

Fotod ja video: Vigala jääratas hakkas taas pöörlema

08.01.19 ... Raplamaal Vigala mõisapargi tagusel jõekäärul hakkas taas pöörlema jääratas. Kuigi seda loodusnähtust on lihtne selgitada, käiakse seda väikest imet uudistamas lähemalt ja kaugelt.

Jaapani sushi-ärimees maksis tuunikala eest rekordhinna

05.01.19 ... Jaapani ärimees, "tuunikalakuningaks" nimetatud Kiyoshi Kimura ostis 278 kilo kaaluva tuunikala rekordilise 3,1 miljoni dollari eest.

Eesti must-toonekurgi vaevab üksindus

02.01.19 ... Eestis elavate must-toonekurgede madal pesitsusedukus taandub suuresti partneri puudumisele. Paariliseta linnud häirivad ka liigikaaslaste elu, selgub Eesti Maaülikooli värskest uuringust.

Kohtla-Nõmmele kerkis sigadele pühendatud lumelinn

29.12.18 ... Kohtla-Nõmmel asuvas Eesti kaevandusmuuseumis ehitati laupäeval lumelinna, mille peategelaseks on siga, kuna tulemas on sea-aasta.

India politsei süüdistab konfiskeeritud alkoholi kadumises rotte

28.12.18 ... India põhjaosas Bihari osariigis asuva Bareilly linna politseijaoskonnast läks kaduma umbes 1000 liitrit konfiskeeritud alkoholi. Politseinikud kinnitavad, et alkoholi kadumises on süüdi rotid.

Chris Browni ähvardab ahvi lemmikloomana pidamise eest vanglakaristus

27.12.18 ... Laulja Chris Brown võib ahvi lemmikloomana pidamise eest trellide taha sattuda. Brown pidas kodus kaputsiinahvi poega nimega Fiji, kes on esinenud ka tema sotsiaalmeedia kontodel. Kuid selgub, et ta ei hankinud looma pidamiseks luba.

Teateid teaduselust: eetikakomisjoni otsus J. Vana laste ja noorte käitumisuuringu osas

25.12.18 ... Isehakanud eetikakomitee kogunes 24. detsembril 2018, et arutada käitumisuurija J. Vana (kohati publitseerib nime all J. Taat) taotlust tema pikaajalise uuringu jätkamise osas. Eetikakomitee avaldab oma otsuse ERR Novaatoris följetonina*.

Päevapilt: kolm päikest Virumaa taevas

20.12.18 ... ERR-i Virumaa korrespondent Rene Kundla püüdis neljapäeval pildile 22-kraadise halo koos kahe ebapäikesega.

USA kohtunik käskis salakütil vanglas regulaarselt "Bambit" vaadata

19.12.18 ... Missouri kohus mõistis hiljuti aastaks ajaks vangi ühe salaküti, kellele kohtunik määras ka ebatavalise lisakaristuse. Nimelt peab süüdimõistetu vanglas oleku ajal vaatama vähemalt kord kuus Walt Disney kompanii 1942. aasta joonisfilmi "Bambi".

Rootsi fotograaf pildistas seninägematut halo

18.12.18 ... Rootsi fotograaf Magnus Edbäck pildistas reedel mitmest halonähtusest koosnevat vaatemängu. Haloekspertide sõnul on mitmed kaamera ette jäänud halod üliharuldased. Neist ühte pole teadaolevalt varem üldse nähtud.

Lõuna-Hiinas asub üks suurimaid lääne kunsti kopeerimise keskuseid

17.12.18 ... Kunagisest 300 elanikuga riisikasvatajate külakesest Lõuna-Hiinas on 40 aasta joooksul saanud üks suurimaid lääne kunsti kopeerimise keskusi maailmas, kus tänapäeval valmib 75 protsenti kogu maailma reproduktsioonidest. Nobedad näpud maalivad Van Goghi, Manet või Monet originaalilähedase koopia valmis paari tunniga.

78-aastane Rein Pärn on tänavu jooksnud sada maratoni

15.12.18 ... Kinnitamata andmetel on maailmas ainult üks 78-aastane mees, kes on aasta jooksul läbi jooksnud ei rohkem ega vähem kui sada maratoni. See mees on Rein Pärn, kelle arvele on selle aasta jooksul kogunenud 4219 jooksukilomeetrit. Rekordimehe unistus on elu jooksul joosta viiesajal maratonil.

Galerii: Käru muuseum korraldas Tallinnas lastekärude paraadi

14.12.18 ... Reedel korraldas Käru muuseum Tallinnas lastekärude paraadi, millega koguti raha kahe 19. sajandi käru ostmiseks ja mitme käru renoveerimiseks.

Piltuudis: Televaataja küsib, kas Reimo Sildvee ja Urmas Paet on sama inimene

13.12.18 ... ETV2 satiirisaate "Ongi Koik" teostusgrupi teatel juhtis tähelepanelik televaataja Maria Rozbaum tähelepanu asjaolule, et tuntud telenägu ja saate toimetaja Reimo Sildvee ning Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet on üks ja sama inimene.

Vene telekanal esitles noortefoorumi maskotti päris robotina

13.12.18 ... Venemaal Jaroslavli linnas toimus kolmapäeval noorte karjäärifoorum, kus teemaks oli ka moodne tehnoloogia. Paraku aga võttis riiklik telekanal Rossija 24 kodumaiste tehnoloogiliste saavutuste teemat liiga tõsiselt ning esitles ühel etteastel robotikostüümi kandnud näitlejat kui Venemaal toodetud päris robotit.

Hollandi kohus ei tulnud vastu mehe soovile 20 aastat nooremaks saada

05.12.18 ... Hollandi kohus lükkas tagasi taotluse, millega üks 69-aastane ettevõtja soovis oma vanust 20 aasta võrra vähendada.

Bob Dylani tegi Jimmy Falloni saates harvaesineva ülesastumise

24.11.18 ... Muusik Bob Dylan astus üles teleshows "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon", kus ta kohtus saatejuht Jimmy Falloniga tühjas saalis tsirkuseetendusel. Dylan reklaamis selle ülesastumisega oma viskikollektsiooni "Heaven's Door", vahendas Pitchfork.

Vilega potile ja värske õhu puurid lastele – kasvatusnippe läbi sajandi

24.11.18 ... Vilega potil käimine, enne magamaminekut paari laksu andmine ja muud huvitavad kasvatusnõksud on olnud kasvatussoovitustes veel viimase saja aasta jooksul.

Teed või kohvi? Geenid mõjutavad joogieelistust

24.11.18 ... Võite vabalt valida tee või kohvi, aga mõnes mõttes teevad valiku teie eest ära teie geenid. Mängus on ka tundlikkus mõru maitse suhtes.

Vaalad loovad iga mõne aasta järel uue laulu

23.11.18 ... Küürvaalad on suured laululoomad. Vähemalt kasvult on nad suured, ja laulda võivad nad tundide kaupa. Igas maailmamere piirkonnas on küürvaaladel oma laulud.

Kuulsa Briti kaubamaja nimekaim tegi sel aastal oma jõulureklaami

22.11.18 ... Kuulsa Briti kaubamaja John Lewis & Partners nimekaim otsustas sel aastal välja tulla oma jõulureklaamiga.

"Pealtnägija" abil leiti Pilistvere kiriku varastatud lühter

21.11.18 ... Läinud nädalal tutvustas "Pealtnägija" muinsukaitseameti hallatavat üpris unikaalset andmebaasi, kuhu on kokku kogutud ligi 650 ajaloolist kunstiaaret, mis läbi aegade Eesti kirikutest varastatud. Nimekiri on pikk ja kirev. Kadunud on kümneid seinalühtreid, krutsifikse, terve spordisaali jagu ikoone, hõbenõusid ja palju palju muid kirikuaardeid. Üllataval kombel seisis aga üks varastatud lühter otse telekaamerate ees.

Instagramis kogub populaarsust väljamõeldud tegelaste jälgimine

21.11.18 ... Miljonid jälgivad sotsiaalmeedias väljamõeldud inimesi ja on sellega täiesti rahul. "Ringvaade" avas seda fenomeni koos Annelis Rumiga.

Tartu mänguasjamuuseum lõi fännide rõõmuks üheks nädalavahetuseks legomaailma

17.11.18 ... Legohuvilised kogunesid Tartu mänguasjamuuseumisse, kus sai näha legokarusselle, sõitvaid legoronge ja muid põnevaid legoehitisi. Legopäevadel selgus, et legoklotsid on palju rohkemat kui lihtsalt mänguasjad.

Briti skulptor vormib kujusid papp-pakenditest

14.11.18 ... Suurbritannias tegutseb skulptor James Lake, kes valmistab poodidest ülejäävatest papp-pakenditest kujusid.

Saksamaa supermarketi juurde saabus seitse kaamelit

14.11.18 ... Saksamaal Alam-Saksi liidumaal Bergeni linna lähistel said liiklejad esmaspäeva õhtul näha ebatavalist vaatepilti - ühe Lidli supermarketi parklas seisis seitse kaamelit.

101-aastane daam pidas Merkelit Macroni abikaasaks

13.11.18 ... Laupäeval juhtus Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ja Saksamaa kantselri Angela Merkeliga Põhja-Prantsusmaal Rethondes'is südamlik lugu, kui vanaproua pidas Saksamaa liidukantslerit Prantsuse presidendi abikaasaks.

Brasiillased lõid uue telenovelaga oma versiooni Jane Austeni töödest

04.11.18 ... Brasiilias jookseb juba kuus kuud telesari "Orgulho e Paixão" ehk "Uhkus ja kirg", kus on maailmaklassikasse kuuluvad Jane Austeni teosed Ladina-Ameerika vaatajale sobivamaks kujundanud.

Suri videomängust tuntud Super Mariole nime andnud kinnisvaraärimees

04.11.18 ... Itaalia-Ameerika päritolu kinnisvaraarendaja Mario Segale andis 1970. aastatel Nintendole rendile maja.

62-aastane türklane tahab püstitada Guinnessi rekordi munakaunistajana

31.10.18 ... 62-aastane türklane Hamit leidis oma kutsumuse pärast 34 500-voldise elektrilöögi saamist ja jalgade kaotamist.

Kanye West kutsub disainsärkidega mustanahalisi üles USA demokraatlikust parteist lahkuma

29.10.18 ... Ameerika räppar ja produtsent Kanye West disainis terve kollektsiooni T-särke, millel seisab sõna "Blexit" ja millega ta kutsub afroameeriklasi üles USA demokraatlikust parteist lahkuma.

"Sõprade" staar tõestas humoorikas videos, et teisikust poevaras polnud tema

25.10.18 ... Suurbritannia politsei otsib taga poevarast, kes näeb äravahetamisi sarnane välja "Sõprade" staari David Schwimmeriga. Sarjas Ross Gellerit kehastanud näitleja tõestas sotsiaalmeedias, et varga näol pole tegemist temaga.

Massive Attacki juubelit tähistava "Mezzanine'i" uusväljalase ilmub DNA-pihustivärvina

20.10.18 ... Kui Massive Attacki album "Mezzanine" selle aasta aprillis 20aastaseks sai, tähistas duo seda sellega, et kodeeris selle ümber DNA-ks. Bänd andis reedel teada, et selle DNA annavad nad omakorda välja mattmusta pihustivärvi purgis. Pressiteate järgi sisaldab iga purk umbes ühte miljonit albumi koopiat.

Video: hirv "esitab" suurepäraselt Phil Collinsi hittloo trummisoolo

12.10.18 ... USA ja ka muu maailma sotsiaalmeedias on kulutulena levimas video hirvest, kelle sõrgade poolt tekitatud heli klapib suurepäraselt Phil Collinsi 1981. aasta hittloo "In the air tonight" trummisoologa.

Turistide toidetud tuvid ummistasid Bogotá kesklinna

10.10.18 ... Colombia valitsus on pöördunud turistide poole palvega, et need lõpetaks pealinnas Bogotás tuvide toitmise.

Mustad kassid kaotavad populaarsust, sest pole piisavalt instageenilised

08.10.18 ... Sotsiaalmeedias on tekkinud kummaline nähtus ehk kassikarva rassism, kus peamisteks kannatajateks on mustad kassid, kes pole piisavalt fotogeenilised Instagrami jaoks.

Taanlased tegid Danske skandaalist naljavideo: liiga palju raha, mida pesta

02.10.18 ... Taanlased keerasid Danske panga Eesti filiaalis toimunud rahapesuskandaali groteskseks naljaks, millest on saanud sotsiaalmeediahitt.

Londoni Tate'i muuseumi näitus ajab inimesed nutma

02.10.18 ... Londonis Tate'i muuseumis avati näitus, mis ajab inimesed sõna otseses mõttes nutma.

Video: Prantsusmaal saabus baari hobune

02.10.18 ... Prantsusmaal Chantilly' linnas leidis eelmisel nädalal aset ebatavaline vahejuhtum, mille käigus kappas ühte kohalikku baari sisse hobune.

Belgia poliitiku nimi pälvis tähelepanu nii meedia kui ka Facebooki poolt

26.09.18 ... Belgias Hainaut' provintsis kandideeriv poliitik on saanud oma nime tõttu palju vastukaja nii kodu- kui ka välismaises meedias ning muuhulgas ei lasknud Facebooki keskkond tal oma nime all sotsiaalmeediaplatvormil kampaaniat teha.

Ilmateadlane: usalda virmaliste nägemiseks oma silma, mitte ennustusi

25.09.18 ... Ilmateadlane Jüri Kamenik nentis, et virmaliste vaatlemiseks spetsiaalse aja planeerimine on suhteliselt tulutu. Selle asemel tasub õhtul arvuti lahti hoida ja vaadata, mida näevad teised inimesed.

Mati Karmin: Kudrovo "Suudlevaid tudengeid" nähes arvasin, et see on montaaž

19.09.18 ... Peterburi eeslinna Kudrovo magalarajooni paigaldati augustis ilma kunstnik Mati Karmini ja Tartu linna loata "Suudlevate tudengite" koopia. Samasugust skulptuuri on märgatud ka Krimmi poolsaarel. Originaaltöö autori sõnul tuli kopeerimine talle üllatusena ning Kudrovos nähtut ei suutnud ta esialgu uskuda.

Brasiilia jalgpallimeeskond kasutab iga säutsu taga Eesti lipu emotikoni

18.09.18 ... Brasiilia jalgpallimeeskond Grêmio ja selle fännid kasutavad sotsiaalmeedias Eesti lipu emotikone.

Pildid: Kalaranna sadamat koristanud sukeldumisinstruktorile sattusid kätte huvitavad taldrikud

15.09.18 ... Ülemaailmne maailmakoristuspäev käib ja toob vabatahtlike kätte ka põnevaid leide. Peale ostukärude ja toolide leidis näiteks Kalaranna sadama koristamisel Oxygene Tallinn sukeldumiskeskuse instruktor Kert Meidra merepõhjast ikoonidega taldrikud.

praegu R2-s
laula ja võida

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: