Kurioosum

Video: Merkuur varjutas osaliselt Päikese

11.11.19 ... Esmaspäeva pärastlõunal liikus Päikesesüsteemi väikseim planeet üle päikeseketta. Järgmine kord näeb sarnast vaatepilti 13 aasta pärast.

Florida elanikest vendade vaidlus piibli teemal lõppes tulevahetusega

31.10.19 ... Florida osariigis leidis pühapäeval aset intsident, mille käigus läks kahe purjus venna vahel tekkinud vaidlus piibli teemal nii raevukaks, et lõpuks võeti appi tulirelvad. Keegi juhtumi käigus viga ei saanud, kuid üks vendadest võeti politsei poolt vahi alla.

Kurt Cobaini kampsun läks rekordsumma eest haamri alla

28.10.19 ... Kampsun, mida Kurt Cobain kandis Nirvana esinemise ajal MTV akustiliste kontsertide sarjas "Unplugged", läks nädalavahetusel toimunud oksjonil müügiks 334 000 dollari (301 261 euro) eest, mis tähendab, et see on ajaloo kalleim haamri alla läinud kampsun.

Ameeriklane sai investoritelt väljamõeldud Netflixi filmi jaoks miljoneid dollareid

22.10.19 ... Ameeriklane Adam Joiner pettis investoritelt välja 14 miljonit dollarit, väites, et raha läheb Netflixi uue filmi tootmiseks. Joiner seisab nüüd silmitsi kuni 20-aastase vanglakaristusega.

Manija saare suvitajatest jäi kaks maha uut reisi ootama

21.10.19 ... Manija saarel elavad Kihnu maalambad on harjunud, et kevadel sõidutatakse nad Kihnu Virve pardal Manilaiule ja sügisel tagasi koju. Esmaspäeval oli loomaomanikul kavandatud viimane reis, aga üks lammas otsustas siiski saarele jääda.

70-aastane taanlanna sai eriti ekstreemse langevarjuhüppe osaliseks

01.10.19 ... Vahel inimesed tahavad proovida midagi uut, kuid kõik ei pruugi minna plaanipäraselt. Nii juhtus ka 70-aastase taanlannaga, kes läks esimest korda koos instruktoriga lendama liuglangevarjuga.

Emmy auhinnagalal mälestati ekslikult elusat dirigenti

25.09.19 ... Dirigent Leonard Slatkin pidi avalikkusele tõestama, et on vägagi elus pärast seda, kui tema fotot kasutati eksklikult Emmy auhinnatseremoonia mälestamisrubriigis.

Pariisi vanaproua köögist leiti 13. sajandi Firenze kunstniku Cimabue teos

24.09.19 ... Pariisi lähedal elava vanaproua köögist avastati kunstiteos, mis arvatakse olevat 13. sajandi kunstniku Cimabue ammu kadunud töö.

Chris Hemsworth lõi eheduse nimel kaasstaari võtete ajal päriselt näkku

18.09.19 ... Näitleja Tom Hiddleston avaldas, et tema "Tasujate" kaasstaar Chris Hemsworth lõi teda võtete ajal käega näkku.

Ig Nobelid: kui palju sülge toodab 5-aastane ning kumb munand on jahedam?

18.09.19 ... Ig Nobelid vastasid taas inimkonda "pikalt vaevanud küsimustele" ehk eelmisel nädalal avalikustati taas nn liba-Nobeli preemiad teadustöödele, mis kõigi kriteeriumide kohaselt on teaduslikud, kuid mille uurimisküsimus või eesmärk on kindlasti veidi veider.

Teadlased järjestasid Loch Nessi järves leiduva DNA

06.09.19 ... Loch Nessis ei ela hiiglaslikku juuraajastu koletist, küll aga suuremal hulgal angerjaid, selgub järvest kogutud veeproovides leidunud pärilikkusainet uurinud teadlaste tööst.

Prantsuse kukk Maurice võitis kohtus õiguse kireda

05.09.19 ... Kuulsa Prantsuse kuke Maurice'i omanik võitis neljapäeval kohtuprotsessi naabritest hagejate vastu, kes nõudsid kuke hommikuse kiremise lõppemist.

Briti rahvasaadiku poos maratonistungi ajal pälvis rohket pilamist

04.09.19 ... Elu Briti parlamendis pakub sageli värvikaid hetki ning teisipäevase maratonistungi ajal pälvis suurt tähelepanu Konservatiivse Partei Brexiti-entusiastist liige Jacob Rees-Mogg, kes end alamkoja pingil ühel hetkel üsna mugavalt sisse seadis.

Video: Viljandimaal voolas tanklas piima

03.09.19 ... Pealtnägija saatis "Pealtnägijale" video Viljandimaal Karksis asuvast tanklast, kus oli kummuli kukkunud üks piimaauto tsisternidest, mille sisu sinnasamma maha voolas.

Rootsi politsei pidi keset metsa ohjeldama kärbseseeni söönud vene turiste

30.08.19 ... Rootsi politsei sai eelmise nädala lõpus väljakutse Huddinge vallas asuvale telkimisalale, kus olevat toimumas kummalised sündmused. Korrakaitsjaid ootas ees tõepoolest erakordne vaatepilt, kus mängisid kandvat rolli keskealised vene turistid ja viimaste poolt tarbitud kärbseseened.

Texase relvapoes oli "tagasi kooli" sooduskampaania

27.08.19 ... USA-s Texase osariigis pälvis kriitikat relvapood, mis korraldas augusti keskel nn tagasi kooli teemalise sooduskampaania.

Inglise liikluspolitseinikud kohtusid ebatavalise sõiduvahendiga

25.08.19 ... Briti politsei jagas sel nädalal avalikkusega fotot omapärasest sõiduvahendist, mida liikluspolitseinikud Inglismaa kaguosa maanteel kohtasid. Kontrolli käigus aga selgus, et omapärasest välimusest hoolimata vastas sõiduvahend liikluses osalemise nõuetele.

Noor Dagestani ametnik valetas end 34 aastat vanemaks, et pensioni saada

23.08.19 ... Venemaal Dagestani Vabariigis jäi üks ametnik vahele sellega, et võltsis dokumente ja valetas end 34 aastat vanemaks selle nimel, et lisaks töötasule ka pensioni saada. Nüüd uurib juhtumit juba prokuratuur.

Fidel Castro krokodill hammustas Stockholmi peol meest

22.08.19 ... Stockholmis toimunud härrasmeesteklubi Travellers Club pidu sai ebameeldiva lõpu, kui üht klubi liiget hammustas krokodill. Omal ajal kuulus sama krokodill Kuuba diktaatorile Fidel Castrole.

Häiresignaali väärkasutamine tõi Jimmy Kimmeli saatele kaasa hiigeltrahvi

19.08.19 ... USA Föderaalne kommunikatsiooni komisjon (FCC) esitas telekanalile ABC trahvinõude, sest komöödiasaates "Jimmy Kimmel Live!" kasutati nalja käigus valel eesmärgil nutiseadmetele mõeldud hoiatussignaali.

Valgas Venemaale väljasaatmist ootav nuhtlusmõmmik torkab silma nutikusega

14.08.19 ... Paar nädalat kestnud tavatu karujaht lõppes ööl vastu kolmapäeva, kui Valga kandi rahvast hirmutanud karu Proša tabati kompostihunnikus maiustamast. Nüüd ootab mesikäpp Tallinna loomaaias väljasaatmist Venemaale. Tal on vedanud, sest kohalikku karu oleks oodanud püssikuul, aga Proša püüti kinni vaid seetõttu, et Venemaa oli valmis ta tagasi võtma.

Saksa kaitseminister sai karnevaliliidu hea tahte saadikuks

07.08.19 ... Saksamaa kaitseminister ja liidukantsler Angela Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juht Annegret Kramp-Karrenbauer on saanud endale veel ühe kõlava ametinimetuse. Nimelt on ta nüüdsest ka Saksamaa ühe karnevaliliidu hea tahte saadik.

Brasiilia narkodiiler üritas enda tütreks maskeerununa vanglast põgeneda

05.08.19 ... Brasiilias tabati narkodiiler, kes püüdis vanglast põgeneda, olles maskeerunud enda 19-aastaseks tütreks.

Feministeerium kutsub osalema moosikeetmisvõistlusel

30.07.19 ... Feministeerium kuulutas välja moosikeetmisvõistluse "Roosalilla läga", kuhu ootab osavõtjaid kuni septembri lõpuni.

Looduskaamera haruldane tabamus: vees askeldanud kobras sai puuga pähe

25.07.19 ... Looduskaamera salvestas harukordse sündmuse hetkest, kui kobras jões askeldades murdunud puuga pihta sai.

Kes tunneb aukartust teadusavastuse suhtes, mõtleb Jumalast abstraktsemalt

22.07.19 ... Inimesed, kes tunnevad aukartust teadusavastuste suhtes usuvad suurema tõenäosusega ka Jumalasse, samas analüütilise mõtlemise suunas kalduvad inimesed on pigem ateistlikud. Sellisele tulemusele jõudis hiljutine teadusuuring, mis võiks pakkuda mõtteainet näiteks teaduse populariseerijatele.

USA politsei: tualetist alla lastud narkoained võivad jõuda alligaatoriteni

18.07.19 ... USA Tennessee osariigi politsei edastas hoiatuse, mille kohaselt kutsutakse inimesi üles hoiduma narkootikumide tualetipotist alla laskmisest, sest kanalisatsiooni kaudu võivad narkootilised ained jõuda veekogudes elavate alligaatoriteni, kes võivad sellist doosidest väga "elevile minna".

Rally Estonia pani helitehnika lõhkuja tabamiseks välja vaevatasu

14.07.19 ... Rally Estonia koostööpartner paneb välja 3000 euro suuruse vaevatasu, et tabada kurjategija, kes lõhkus möödunud reede hilisõhtul Tartu Raekoja platsil helitehnika ja LED-ekraani, mistõttu katkes Anne Veski ja Nublu kontsert.

Papagoi leiutas iseseisvalt üle kümne tantsuliigutuse

10.07.19 ... Viimastel aastatel internetis tantsuvideotega populaarsust kogunud papagoi on loonud aastatega 14 ainulaadset tantsuliigutust, selgub pikalt linnu käitumist jälginud teadlaste tööst. Tulemused viitavad, et lisaks inimestele suudavad sundimatult tantsida ka teised loomaliigid.

Video: Vabaduse väljakul lõid tantsu ka pakirobotid

07.07.19 ... Tallinnas Vabaduse väljakul pidasid täna tantsupidu Välis-Eesti rühmad ning tantsu lõid ka pakirobotid.

Video: Tartu pardipere ületas autotee ülekäigurajal

06.07.19 ... Tartu pardipere peab liikluskultuurist lugu, sest pardimamma jalutas koos pojaga Emajõe poole, ületades autoteed ülekäigurajal.

Prantsusmaal on kohtu all kukk Maurice

05.07.19 ... Neljapäeval algas Prantsusmaal kohtuprotsess ühe kuke üle, kes on oma naabreid kiremisega häirinud. Juriidiliseks kurioosumiks peetud protsessil on süüdistatav tõepoolest kukk ise ning vaatlejate hinnangul iseloomustab see lugu vägagi erinevusi Prantsusmaa linnade ja maapiirkondade vahel, sest kuke pärast kurtnud inimesed on pärit linnast.

Seikluslik päev: Prantsuse abiturient jõudis lõpueksamile politseiautos

18.06.19 ... Prantsusmaal oli ühel abituriendil esmaspäev eriti seiklusrohke - eksamipäeval jäi ta bussist maha, võttis siis isa auto ja sõitis selle puruks ning jõudis siis lõpuks eksamit tegema politseiautos.

Pakistani minister langes otseülekande ajal kogemata "kassifiltri" ohvriks

17.06.19 ... Pakistani Khyber Pakhtunkhwa provintsi minister Shaukat Yousafzai sattus pilgete objektiks seoses sellega, et tema pressikonverentsilt Facebooki-ülekannet teinud ametnik lisas ülekandele kogemata humoorika filtri, mis lisas videos kujutatud inimestele kelmika kassivälimuse.

Tai politsei pidas kinni George Clooney "teisiku"

17.06.19 ... Tais peeti kinni kaks tagaotsitavat itaallast, kes said omal ajal kurikuulsateks seoses petuskeemiga, mille raames esines üks neist USA näitleja George Clooneyna.

Väikese Annabeli haiguses on süüdi mutatsiooniga geeniperekond

15.06.19 ... Kolmekuusel Annabelil on spinaalne lihasatroofia, lühidalt SMA. Selle geenihaigusega lapsed ei ela tavaliselt pikalt. Mis see on, miks see tekib ning kuidas maailma kalleimaks geeniraviks peetav ravim toimib - ERR Novaator ja "Aktuaalne kaamera" uurisid seda lähemalt.

Fännid avastasid Taylor Swifti promosärkidelt kirjavea

10.06.19 ... Fännid avastasid Taylor Swifti uue singli "ME!" promotoodetelt kirjavea.

Video: jõehobud tulid Lõuna-Aafrika Vabariigi ragbiväljakule muru nosima

01.06.19 ... Kui Euroopas on meedia tähelepanu pälvinud see, kuidas mõnele avalikule üritusele või spordisündmusele on eksinud mõni lind, lemmikloom või ka rebane, siis Lõuna-Aafrika Vabariigis tuleb olla valmis ka ekstreemsemateks olukordadeks. Nimelt saabus Limpopo provintsis Tzaneeni linnas asuvale ragbiväljakule meeskond jõehobusid.

Lõksus olnud kass jalutas pärast luhtunud päästeoperatsiooni ise koju

31.05.19 ... Suurbritannias kuus päeva silla all lõksus olnud kass otsustas pärast luhtunud päästetöid ise koju jalutada.

Tudengite prügiblogi kokkuvõte: mis me sellest nüüd siis õppisime?

22.05.19 ... Kas tõesti juba nädal möödas!? Tundub, et seitsmepäevane prügiblogi hakkab oma otsi vaikselt kokku tõmbama. On olnud äärmiselt põnev ja ennast proovile panev võimalus jagada meie toimetusi ja mõtteid, nüüd on aeg käes kokkuvõtteks - mida võiksime sellest õppida me kõik?

Leonardo da Vincil võis olla aktiivsus- ja tähelepanuhäire

27.05.19 ... Mitmekülgne renessansiajastu geenius Leonardo da Vinci saavutas paljugi, kuid jättis paljugi ka pooleli. Marco Catani Londoni Kuningakolledžist väidab, et tõenäoliselt oli Leonardol aktiivsus- ja tähelepanuhäire.

Lugeja küsib: kas spoilerid rikuvad kauaoodatud filmielamuse?

24.05.19 ... Enne populaarse telesaaga viimase osa nägemist ebameeldiva üllatuse osaliseks saanud ERR Novaatori lugejat Annikat huvitas, kas ta jäi selle võrra kogemuse võrra vaesemaks.

Briti teadlane muukis lahti Voynichi käsikirja? Vara öelda

16.05.19 ... Briti teadlane Gerard Cheshire dešifreeris enda sõnul isegi kuulsa arvutiteadlase Alan Turingi kimbatusse jätnud väidetavalt keskaegse Voynichi käsikirja. Teost varem uurinud eksperdid on tulemuste osas pehmelt öeldes skeptilised.

Haruldane mürakarude video: "Osoon" sattus ootamatult karude pulma

14.05.19 ... Tartumaal Laeva jõe alamjooksu taastamistööde järel kalastiku seiret filmima läinud meeskonda tabas suur üllatus. Mööda jõge paatidega liikudes märgati taamal luhal kahte tumedat kogu, kes osutusid ennastunustavalt müravateks pruunkarudeks.

Hobune Jenny armastab üksi Frankfurdi linnas jalutada

30.04.19 ... Saksamaal Frankfurdis elab 22-aastane hobune Jenny, kes käib iga päev üksinda jalutamas ja kohalikud on sellega harjunud.

Karsummi lennumasinatel jäi ka seekord Emajõgi ületamata

28.04.19 ... Tartu tudengite iseehitatud lennumasinate võistlus Karsumm, mis toimub igal kevadel, tõi tänavu võistlustulle kuus lennumasinat.

Salapäraselt kadunud olnud Hiina filmistaar ilmus taas avalikkuse ette

25.04.19 ... Hiina filmistaar Fan Bingbing ilmus pärast kuudepikkust eemalolemist taas avalikkuse ette. Naisest pole olnud midagi kuulda pärast 2018. aasta 1. juulit, kui ta külastas heategevuslikel eesmärkidel üht lastehaiglat.

HBO laitis Trumpi "Troonide mängust" inspireeritud säutsu

20.04.19 ... HBO regeeris USA presidendi Donald Trumpi postitusele, kus ta kasutas ülimenuka seriaali "Game of Thrones" ("Troonide mäng") meemi, väljendades sellega oma emotsioone Robert Muelleri raporti suhtes.

New Yorgis tegutseb liftis muuseum

18.04.19 ... New Yorgis tegutseb kolmeruutmeerises kaubaliftis muuseum, mille väljapanekus saab näha kõike, mis annab edasi tänapäeva maailma ja olmet.

Tai naftaplatvormi töötajad päästsid merehädast koera

16.04.19 ... Tai lahes päästsid naftaplatvormi töötajad koera, keda nad märkasid meres enda poole ujumas.
heihopsti!

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: