Kurioosum

Taani ülikooli raamatukogu ajaloolistelt teostelt leiti arseeni

13.07.18 ... Taanis leiti ülikooli raamatukogu raamatutelt jääke arseenist, mis on inimesele eluohtlik mürk.

Uudis Tai poiste päästeoperatsiooni ekraniseerimisest pani internetis inimesed Scarlett Johanssoni üle nalja viskama

12.07.18 ... Pärast seda, kui teisipäeval tuli uudis, et kõik 12 poissi ja nende treener on Tai koobastikust päästetud ja et Hollywood on juba alustanud nende sündmuste ekraniseerimist, võttis sotsiaalmeedia ette Ameerika filminäitleja Scarlett Johanssoni, keda on varem kritiseeritud selle eest, et ta on võtnud vastu rolle, mis tema soosse ja rassi ei puutu.

Video: Poola teadlane jätkas kassi sekkumisest hoolimata intervjuud

10.07.18 ... Hollandi ringhäälingu NTR teleintervjuu ajal leidis aset kummaline juhtum, kus poliitikaeksperdi õlgadele ronis tema enesekindel kass.

"Kuulikindla" Nigeeria ravitseja äri lõppes kliendi täpse lasuga

06.07.18 ... Nigeerias sai surma "ravitseja", kes oli väitnud, et tema erilised amuletid on teinud temast kuulikindla. Esemete ebapiisav võlukunst tuli päevavalgele aga siis, kui üks mehe klientidest väite paikapidavust täpse lasuga testis.

LAV-i looduspargi lõvid sõid ära ninasarvikuid jahtima tulnud salakütid

06.07.18 ... Lõuna-Aafrika Vabariigis asuvas looduspargis sõid lõvid ära kaks salakütti, kes olid saabunud sinna ninasarvikuid jahtima.

Charlie Sheen teeb kõrvalrolli Lil Pumpi uues videos "Drug Addicts"

06.07.18 ... Lil Pump andis reedel välja oma uue singli "Drug Addicts" ja sellega koos ka video, kus kõrvalrollis teeb kaasa Charlie Sheen ja mille kohta räppar ning 52-aastane Sheen olid eelmisel päeval sotsiaalmeedias juba vihjeid jaganud.

Jaapani jalgpallikoondise alagrupimängude tulemused õigesti ennustanud kaheksajalg läks söögiks

03.07.18 ... Kõigi Jaapani jalgpallikoondise peetud MM-i alagrupikohtumiste tulemused õigesti ennustanud kaheksajalg läks söögiks ja temast tehti sashimi, Jaapani kohalik delikatess.

Spotify hakkas kasutajatele Drake'i liigse reklaamimise hüvitamiseks raha tagasi maksma

03.07.18 ... Kanada räppari Drake'i duubelalbum "Scorpion" tuli välja möödunud reedel, misjärel pani muusika voogedastuskanal Spotify Drake'i näo kõigi avalehel olevate esitusloendite kuvapildiks, millest mõned isegi ei sisaldanud Drake'i muusikat. Nüüd teatasid mõned kasutajad, et Spotify on selle kohta kaebuste esitamise järel kahju neile hüvitanud.

Spotify käib inimestele peale, et nad Drake'i uut albumit kuulaksid

01.07.18 ... Spotify on teinud huvitava käigu ja kleepinud Kanada räppari Drake'i näo pärast viimase uue albumi ilmumist üle kogu oma avalehe, mis inimestele just üleliia ei meeldi.

Blink-182 bassist väidab, et andis mereväele nõu, kuidas Saddam Hussein tabada

30.06.18 ... Kui punki viljeleva Blink-182 endine solist Tom DeLonge ajab taga tulnukaid, siis bändi bassist ja laulja Mark Hoppus ajab taga hirmuvalitsejaid. Nimelt avaldas Hoppus Twitteris, et ta andis kord USA mereväele nõu, kuidas Saddam Hussein tabada.

Kim Kardashian oli sunnitud promoma isehakanud popstaari, kes ostis tema maja

28.06.18 ... Seltskonnastaar Kim Kardashian oli sunnitud promoma isehakanud popstaari Maria Actonit, sest viimane ostis ära tema ja abikaasa Kanye Westile kuuluva maja ja müügileping nägi ette, et Kardashian aitab tema muusikukarjäärile hoogu sisse saada.

Inimesed usuvad, et "Simpsonid" on juba MM-i finaliste ette ennustanud

27.06.18 ... USA animasari "Simpsonid" on eetris juba aastast 1989 ning selle aja jooksul on tõeks saanud mitmed episoodid.

Judoka Aleksei Budõlini olümpiapronks läks kaotsi

27.06.18 ... Sydney olümpial pronksi võitnud Aleksei Budõlini väärtuslik medal läks 2010. aastal kaotsi ja judoka on aastaid proovinud Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt (ROK) selle duplikaati saada, ent ROK ilma politseiraportita uut medalit ei väljasta.

Järjekordne Hispaania kirik sattus heatahtliku hobirestauraatori ohvriks

26.06.18 ... Hispaanias Estella linna kabelis on 500 aastat seisnud Püha Jüri kujutis, mis näeb pärast kohaliku käsitööõpetaja restaureerimiskatset välja originaalist sootuks erinev ning on ärritanud linnapead.

Jaapani firma vabandas, sest üks töötaja läks lõunale kolm minutit varem

22.06.18 ... Jaapanis vabandas Kobe linna veefirma juhtkond selle eest, et üks nende töötaja oli läinud korduvalt mõni minut varem lõunapausile. Juhtkonna avalik vabandus kanti üle ka kohalikus televisioonis.

Video: uputavas paduvihmas kasteti Tallinnas januseid puid

22.06.18 ... Sotsiaalmeedias lööb laineid pealtnägijate mobiilivideo, kus on näha tänavaid uputavas vihmas hoolsate kastjate tööd.

Piltuudis: Sõpruse kino ette püstitati ehitud jõulukuusk

19.06.18 ... 19. juunil võis näha ebatavalist vaatepilti, kui kino Sõprus ette püstitati ehitud jõulupuu. Tegemist on produktsioonifirma Nafta Film reklaamivõtetega ühe kaubanduskeskuse jaoks.

Robbie Williams rikkus MM-i avamiskontserdil Vene seadust

15.06.18 ... Popstaar Robbie Williams rikkus eilsel Jalgpalli MM-i avakontserdil Venemaa seadust, kui välgutas kaamerate ees keskmist näppu.

Janet Õunapuu ei jõudnud koomilise intsidendi tõttu raadiosse

08.06.18 ... Raadio 2 uudistelugeja Janet Õunapuu jagas koomilist kokkusattumuste rada, kui jäi pea kaks korda järjest lennukilt maha. Frankfurti pidama jäänud Janet ei jõudnud olude sunnil esmaspäeva hommikul raadioeetrisse.

Lõuna-Korea kohvik pakub Kim Jong-uni teemalist kohvi

06.06.18 ... Lõuna-Koreas tegutsev kohvik In & Out lõikab kasu Põhja-Korea liidri Kim Jong-un-i "uuest ja pehmemast" kuvandist.

President Duterte tekitas pahameelt naise vägisi suudlemisega

04.06.18 ... Filipiinide president Rodrigo Duterte tekitas avalikkuses pahameelt, kui suudles Lõuna-Korea tutvumisüritusel vägisi naist huultele.

Saksa loomaaiast põgenesid lõvid, tiigrid ja jaaguar

01.06.18 ... Saksamaa Reinimaa-Pfalzi liidumaa politsei teatas reedel, et Lünebachi omavalitsuses asuvast loomaaiast on põgenenud kaks lõvi, kaks tiigrit ja jaaguar. Hiljem teatas kohalik meedia, et loomad leiti loomaaia territooriumilt.

Segadus nime ümber: Tommy Cashi foto illustreeris ekslikult Ameerika kantrifestivali

31.05.18 ... Eesti räppar Tommy Cash on tekitanud oma nimega muusikamaailmas juba mitu aastat segadust, sest šokiräppari esinemisnime kannab ka Johnny Cashi kantrimuusikust 78-aastane vend Tommy Cash. Hiljuti sattus Eesti muusiku pilt kantrimuusika festivali kontserdi illustratsiooniks.

Video: Mali "ämblikmees" päästis neljanda korruse rõdul rippuva lapse

28.05.18 ... Malist pärit Mamoudou Gassama ronis vähem kui minutiga mööda Pariisi kortermaja seina neljandale korrusele, et päästa rõdu küljes rippuva lapse elu. Prantsusmaa president Emmanuel Macron teatas pärast mehega kohtumist, et Gassamale antakse Prantsusmaa kodakondsus ning talle pakutakse tööd Pariisi tuletõrjebrigaadis

Florida linna ohuteade hoiatas elanikke zombide eest

23.05.18 ... Florida osariigis asuva Lake Worthi linna võimud saatsid ööl vastu pühapäeva välja ohuteate, mis hoiatas kodanikke zombide rünnaku eest. Nüüd uurivad linnaametnikud, kes võis sellise sobimatu naljaga hakkama saada.

Saksa maiustustetootja vabandas hertsoginna Meghani teemalise nalja eest

23.05.18 ... Saksamaa maiustustetootjat Super Dickmann tabas kriitika pärast seda, kui ettevõte postitas oma Facebooki-kontole pildi, kus äsja Briti printsiga abiellunud Meghan Markle'it kujutati šokolaadiga kaetud vahukommina.

USA mees teatas politseile, et teda jälitab siga

22.05.18 ... Kui politsei sai laupäeva varahommikul Ohio osariigis telefonikõne mehelt, kelle sõnul jälitas teda kahtlane siga, arvasid korrakaitsjad alguses, et tegu on mõne järjekordse purjutaja poolt edastatud teatega. Juhtumit uurides aga selgus, et politseisse helistanud mees oli täiesti kaine ning rääkis ka tõtt - teda jälitas väga järjekindel siga.

Jaapani rongifirma vabandas, sest üks rong väljus 25 sekundit varem

22.05.18 ... Jaapani rongiettevõtte JR-West vabandas avalikult reisijate ees seoses sellega, et üks nende reisirongidest väljus jaamast 25 sekundit varem kui graafikus kirjas.

Video: kas Vene pensionär ründas politseinikku müstilise võitluskunstiga?

18.05.18 ... Venemaal Krasnodari krais asuvas Gelendžiki linnas leidis käesoleval nädalal aset juhtum, mida ka filmiti ja mis on pälvinud sotsiaalmeedias palju tähelepanu. "Kas tõesti valdab Gelendžiki pensionär mingit salajast võitluskunsti?" küsis üks irooniline kommentaator.

Yanny või Laurel: heliklipp tekitas internetis tulise vaidluse

17.05.18 ... Internetis käivitus tuline debatt heliklipi üle, kus ühed kuulevad sõna "Yanny" ja teised "Laurel".

Naine pidas Anthony Hopkinsit kodutuks

16.05.18 ... Oscariga pärjatud Anthony Hopkins sattus "Kuningas Leari" võtete ajal ootamatusse olukorda, kui tänaval liigelnud naine teda kodutuks pidas.

Lõbus video: "Terevisiooni" otse-eeter sobib ka selfie tegemiseks

16.05.18 ... Kolmapäeva hommikul nägid "Terevisiooni" vaatajad humoorikat hetke, kus saatekülaline otse-eetris endast selfiet tegi.

Sissetungija veetis 12 tundi Rihanna majas

15.05.18 ... USA prokuröride kinnitusel murdis popstaar Rihanna majja jälitaja, kes viibis seal 12 tundi.

Varastati "Raudmehe" filmi kostüüm

10.05.18 ... Los Angelesi politsei uurib 325 000 dollarit maksnud "Raudmehe" ("Iron Man") kostüümi kadumise juhtumit.

Poolas läks ümber tsisternauto, maantee täitus vedela šokolaadiga

10.05.18 ... Poolas Slupca linna lähistel tekitas kolmapäeva hommikul paksu pahandust maanteel ümber läinud tsisternauto, mis vedas šokolaadi.

Grete Lõbu muutus grimmi abil kiilakaks

09.05.18 ... "Ringvaates" olid külas režissöör Oskar Lehemaa ning grimeerija Arlin Saan, et rääkida lähemalt lühiõudusfilmist "Karv" - lisaks intervjuule sai ka saatejuht Grete Lõbu uue välimuse, muutudes grimmimaagia abil kiilakaks.

Yle: Oulu ujulat kiusab sihikindel "sariroojaja"

27.04.18 ... Soomes Oulu linnas Raksila linnaosas asuvat siseujulat on kiusamas sihikindel "sariroojaja". Korrarikkuja tõttu on ujula personalil tulnud basseini korduvalt põhjalikult puhastada ning nüüd otsitakse väljaheiterünnakuid sooritanud isikut juba valvekaamerate salvestuste pingsa läbivaatamise abil.

Raimond Kaljulaid tahab Balti jaama väljakule Jaak Joala ja Urmas Oti kuju

25.04.18 ... Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid tegi Tallinna Linnavolikogu esimehele Mihhail Kõlvartile ettepaneku püstitada uuele Balti jaama väljakule monument Jaak Joalale ja Urmas Otile, kes oma eluajal tõusid superstaari staatusesse ja väärivad linnaosa vanema sõnul Tallinna linnaruumis jäädvustamist.

Hannes Hermaküla lasi kohvipaksu pealt oma tulevikku lugeda

25.04.18 ... Kui eestlaste jaoks on kohvipaks toidujääk, siis türklased kasutavad seda hoopis omapärsel moel, nimelt tuleviku ennustamiseks. "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, kuidas see käib.

Rumeenlased püstitasid rahvusvahelise raamatupäeva puhul ühislugemise rekordi

24.04.18 ... Maailmarekord lugemises kuulub praeguse seisuga rumeenlastele. Brasovi linna keskväljakule kogunes 3072 inimest, et lugeda avalikult ette Rumeenia kirjandusklassikasse kuuluv Zaharia Stancu romaan "Paljajalu".

Briti kohus karistas koerale "natsitervitust" õpetanud meest rahatrahviga

24.04.18 ... Esmaspäeval tegi Šotimaal Põhja-Lanarkshire'is asuv Airdrie kohus teatavaks karistuse mehele, kelle sama kohus mõistis eelmisel kuul süüdi vihakuriteos. Vihakuritegu seisnes selles, et mees õpetas oma elukaaslase koera "natsitervitust" tegema, ning selle eest peab süüdimõistetu nüüd tasuma 800 naelsterlingi suuruse trahvi.

USA noormehel on õnnestunud üle elada nii lõgismao, karu kui ka hai rünnak

23.04.18 ... BBC kirjutab 20-aastasest USA noormehest, kellel on olnud erakordne õnn pääseda eluga nii lõgismao, karu kui ka hai rünnakust.

"Rotid sõid ära": Argentina politsei laost kadus pool tonni marihuaanat

12.04.18 ... Argentina võimud uurivad praegu juhtumit, mille käigus kadus rohkem kui 500 kilogrammi politsei poolt konfiskeeritud marihuaanat. Juhtumiga seotud politseinikud on andnud aga uskumatuid selgitusi, näiteks väidavad nad, et rotid sõid suure koguse marihuaanat ära.

Mees röövis panka ja viskas raha üle Taylor Swifti aia, et tema tähelepanu võita

12.04.18 ... 26-aastane Bruce Rowley röövis USA-s Websteri panka, et avaldada muljet maailmakuulsale popstaarile Taylor Swiftile.

Serbias võeti maha sotsiaalmeedia naeruobjektiks muutunud Juri Gagarini monument

11.04.18 ... Serbia pealinnas Belgradis võeti postamendilt maha maailma esimese kosmonaudi Juri Gagarini büst.

Klooga mehe leitud "ufo" osutus keskkonnaagentuuri raadiosondiks

10.04.18 ... "Ringvaatele" helistas härra Kloogalt, kelle hoovi, kasvuhoone kõrvale, kukkus tundmatu lendav objekt. Reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, mis imetegu see oli. Selgus, et tegemist oli siiski keskkonnaagentuuride kasutatava raadiosondiga Soomest.

Häkkerid kustutasid "Despacito" Youtube'ist

10.04.18 ... Möödunud nädalal Youtube'i kõigi aegade rekordi teinud video "Despacito" kadus häkkerite rünnaku järel videokeskkonnast.

Itaalia meedia: purjus Eesti turist eksles Alpides

10.04.18 ... Eesti turist veetis möödunud nädalavahetusel öö Itaalia Alpide mäestikus, kui oli purjus peaga ekslikult vales suunas liikuma hakanud.

"Ringvaade" uuris, kas laste vannimänguasjades kasvab tõesti hallitus

09.04.18 ... Välismaistes netiportaalides arutlevad šokeeritud vanemad selle üle, mismoodi laste vannimänguasjade sees vohab hallitus. "Ringvaade" lõikas koos mügoloogiga lõhki Eesti laste lelud ja uuris, mis elu seal käib ning kas see on ka ohtlik.

Siberi ostukeskuse parklas lendas hiiglaslik matrjoška

03.04.18 ... Hiiglaslik matrjoška oleks Ida-Siberi ostukeskuse parklas peaaegu katastroofi põhjustanud, kui kukkus napilt mööda kuju kõrval seisnud inimesest.
suveseiklus

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: