Kultuur

Üks varvaskinga paar elab üle ainult ühe "Luikede järve"

26.04.18 ... Eesti Rahvusballett saab 100-aastaseks. "Ringvaate" otsestuudios olid baleriin Keitlin Oja ja Eesti rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur ning tuttuus varvaskingade paar. Selgus, et sellise paari varvaskingadega saab tantsitud ainult ühe balleti. Teinekord on ühe balleti jaoks vaja suisa kahte paari.

Arvustus. Kunstnikuvabadus ja põrgumasin!

26.04.18 ... Näitus"Apokalüptilised maastikud" ja "Ikonograafilised visioonärid"Anonymous Boh ja Devil GirlAvatud kuni 28. aprillini Okapi galeriis

Live-elamus. Ellen Andrea Wang – vahetu ja vaba põhjamaine jazz

26.04.18 ... Live-elamusEllen Andrea WangJazzkaarPunases Majas 24. aprillil

Üllar Saaremäe tegi Reikopile otse-eetris ettepaneku esineda Eesti esimesel üldluulepeol

25.04.18 ... Näitleja Üllar Saaremäe korraldab Eesti esimest üldluulepidu.

ERR-i uudisteankur toob lavale esimese monolavastuse

25.04.18 ... Vene Teatris valmistub näitlejanna ja ERR-i uudisteankur Tatjana Kosmõnina oma esimese monolavastuse "Nastja, Nastja, Nastja" esietenduseks. Lavastus valmib Asja Vološina näidendi "Ema" põhjal.

Vladislav Koržets: kala fileerimine ja supi keetmine on isegi olulisem kui õigesti mõtlemine

25.04.18 ... "Kirjandusministeeriumi" külaliseks oli sel korral Vladislav Koržets, kellel ilmus selle aasta alguses teos "Mõtteleek. Ülev Suurmõlgi valitud mõtteid, sõnavõtte ja poeese". Saates tuli juttu nii värskest teosest, kalapüügist kui ka elu põhiväärustest.

Jaapani flöödimängija: ma ei teadnud isegi seda, kus Eesti asub

24.04.18 ... "Ringvaates" oli külas Jaapani flöödimängija Lisa Kawasaki, kes on juba kolm aastat elanud Eestis ning räägib ka puhtalt eesti keelt.

Galerii: Narva Vaba Lava teatrikeskus pidas sarikapidu

24.04.18 ... 24. aprillil peeti Vaba Lava Narva teatrikeskuse ehitusel sarikapidu. Teatrikeskus avab uksed 1. detsembril. Riik toetab Vaba Lava Narva projekti enam kui kolme miljoni euroga.

Galerii: Vabaduse väljakul tantsisid sada luike

24.04.18 ... 24. aprillil kell 17.00 toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Rahvusooper Estonia korraldatud aktsioon, mille käigus tantsisid seal sada tantsijat.

Tammsaare muuseumis avatakse Marie Underi fotonäitus

23.04.18 ... 24. aprillist kuni juuni lõpuni on Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumi galeriis on avatud fotonäitus "Marie Under 135".

Hendrik Toompere jr: Draamateatri süsteem toimib, on vaja vaid värskenduskuuri

23.04.18 ... Tulevast sügisest on Draamateatri kunstiliseks juhiks Hendrik Toompere jr, kes kinnitas, et senist süsteemi ta lõhkuda ei plaani, pigem lihtsalt veidi värskendada.

NUKU teatris esietendub lavastus pimedusest ja öös olemisest

23.04.18 ... 29. aprillil esietendub NUKU teatris lavastus "(p)ÖÖ", mille lavastajad on Tiina Mölder ja Christin Taul.

Guido Kangur: kolm-neli aastat tagasi oli üsna selge, et ma lõpetan teatriga ära

22.04.18 ... "Hommik Anuga" saatekülaliseks oli näitleja Guido Kangur, kes selgitas, miks ta aastaid tagasi estraadist loobus ning kuidas ta kolm-neli aastat tagasi plaanis näitlemise ära lõpetada.

Filmimuuseumis toimub esimene koomiksipäev

21.04.18 ... 28. aprillil Filmimuuseumi esmakordselt koomiksipäev, kus toimuvad nii eesti- kui venekeelsed töötoad, kuhu on oodatud 9- kuni 13-aastaseid osalejaid.

Liis Pählapuu Balti kunstnike näitusest Orsay muuseumis: süda läks soojaks

19.04.18 ... 10. aprillil avati Pariisis Orsay muuseumis näitus "Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis", kuhu läks kohale ka "OP". Nad tegid juttu nii näituse kuraatoriga kui ka Läti kunstispetsialistiga, kes rääkisid selle näituse olulisusest.

Justin Petrone aitab ameeriklastele eestlaste lugu jutustada

17.04.18 ... Okupatsioonide muuseum läheb ameeriklastele Eestit ja Eesti ajalugu tutvustama, seejuures võeti appi eestlaste lugu jutustama Justin Petrone, kes võttis näituse tekstide kokkupanekul keskseks teemaks iseseisvuse.

ERM pakub huvilistele võimalust ise näitus koostada

17.04.18 ... Eesti Rahva Muuseum kutsub osalema näituseideede konkursil "Oma näitus 2018", mille võitjal avaneb võimalus ERM-i osalussaalis oma näitus luua.

ERR.ee video: Leelo Tungal ja Mart Juur esitlesid "Naisekäe puudutust"

16.04.18 ... 16. aprillil kell 16 rääkis Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus Leelo Tunglaga raamatusarjast ning paljust muust Mart Juur. Üritusel osalesid ka filmi "Seltsimees laps" tegijad ja osatäitjad.

Kate Winsleti õde luges Londonis Ilmar Taska raamatust katkend

16.04.18 ... Tänavusel Londoni raamatumessil langes Eestile eriti suur tähelepanu, sest olime koos Läti ja Leeduga valitud aukülalisteks. Eesti kirjandusele pühendatud ala oli eriti mahukas ja kohale oli lennutatud ports kirjanikke, kelle teoseid on juba teistesse keeltesse tõlgitud. Lisaks toimus Londonis paralleelselt veel mitmeid kirjandusüritusi.

EstLitFest algas Londonis peoga

14.04.18 ... 13. aprillil algas Londonis Notting Hilli linnaosas Coronet Print Roomis EstLitFest - Eesti kirjanduse, muusika ja kultuuripidu, mis toimub ajaloolises, 19. sajandil kino jaoks ehitatud hoones. Eesti Kirjanduse Teabekeskuse korraldatud EstLitFest järgneb Londoni raamatumessile, mille peakülaliseks Eesti oli ning tähistab Eesti Vabariigi sajandat aastapäeva.

Vaata üle: Londoni raamatumessi suurimad veidrused ja hitid

13.04.18 ... Sel nädalal peetakse Londonis raamatumessi. Baltimaad olid seal seekord aukülalised. Kai Väärtnõu käis uurimas, millised on uued hitid ja milliseid veidruseid ühel raamatumessil kohata võib.

Arhitekt Raul Vaiksoo: olgu ausammas nii jube kui tahes, olen selle lammutamise vastu

11.04.18 ... Arhitekt Raul Vaiksoo valis Eesti umbes 10 000 mälestusmärgi seast vaid 101 ja tegi neist raamatu. Lisaks Eesti kaunimatele monumentidele on raamatus välja toodud ka jubedaimad.

ERKI moeshow toimub sel korral klubis HALL

10.04.18 ... 26. mail leiab aset juba 31. ERKI moeshow, mis toimub sel korral möödunud sügisel Noblessneri linnakus avatud klubis HALL.

Vahur Afanasjev: kõigepealt pead kirjutama iseendale ja lootma, et endasuguseid inimesi on rohkem

09.04.18 ... "Ringvaates" oli külas möödunud aasta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse võitnud kirjanik Vahur Afanasjev, kes rääkis saates enda teosest "Serafima ja Bogdan" ning selgitas, mida tähendab niivõrd mahuka teose kirjutamine.

Johan Elm lavastusest "Noad kanade sees": kõik tegelased on üsna primitiivsed

09.04.18 ... Kaasaegseks klassikuks peetava šoti nüüdisautori David Harroveri näidend "Noad kanade sees" viib meid mitmete sajandite tagusesse šoti külla, primitiivsesse ja meestekesksesse ühiskonda, kus noor naine hakkab maailma tundmaõppimiseks end ümbritsevaid asju ümber nimetama.

Estonias esietendub lastelavastus "Aken orkestrimaailma"

08.04.18 ... 8. aprillil jõuab rahvusooperis Estonia lavale uus lastelavastus "Aken orkestrimaailma".

Endla publiku lemmiklavastus on "Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola"

08.04.18 ... Endla külastajate lemmiklavastuseks valiti Kaili Viidase lavastatud õpetlik lustimäng "Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola", lemmik meesnäitlejaks Ago Anderson ning lemmik naisnäitlejaks Liis Karpov.

Laste lemmikud raamatumaailmas on Ilmar Tomusk ja Hillar Mets

07.04.18 ... Täna kuulutas Eesti lastekirjanduse keskus välja XIV Nukitsa konkursi võitjad – laste lemmikkirjaniku ja lemmikillustraatori 2016. ja 2017. aastal ilmunud lasteraamatute seast.

Kuressaares hoo sisse saanud "Klaveriloomad" liiguvad edasi Viljandisse

07.04.18 ... Kuressaares eile esietendunud koguperelavastus "Klaveriloomad. Elu muusikas" liigub täna juba Viljandisse ja homme Moostesse. Kokku toimub 12 etendust kümnes kohas üle Eesti.

Värskel näitusel "Eesti oma sinine" saab näha looduslike vahenditega värvitud moodi

06.04.18 ... 5. aprillil avati Pärnu muuseumis EKAga koos loodud näitus "Eesti oma sinine", millest rääkisid "Ringvaates" lähemalt Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juht Piret Puppart ja moetudeng Hannes Rüütel.

Kohtla-Järvel toimus üle-eestiline kunstivõistlus "Vabana sündinud"

06.04.18 ... 6. aprillil osalesid 40 noort üle Eesti Kohtla-Järvel üle-eestilisel kunstivõistlusel "Vabana sündinud". Kolme ja poole tunniga pidid koolinoored valmis saama suuremõõtmelise akrüülmaali.

Ugala värske lastelavastus paneb proovile renoveeritud teatrilava tehnilise võimekuse

06.04.18 ... Ugala teatris esietendus lastelavastus "Tuul kuu pealt", mis jutustab südamliku loo kahe õe kummalistest seiklustest inimeste ja loomade maailmas, mille tulemusel õnnestub neil vangistusest päästa oma isa. Lavastaja on Maarika Palm ning kujunduse autor on Annika Lindemann, kes on pannud proovile Ugala renoveeritud teatrilava tehnilise võimekuse.

Galerii: Fagira D. Morti uue luulekogu esitlus

06.04.18 ... 5. aprillil toimus KuKu klubis Fagira D. Morti värske "Pöörane kiskjaloom" esitlus. Raamatu andis välja kirjastus Tuum.

TMW linnaruumiaktsioon muudab laupäeval ajutiselt Viru ringi liikluskorraldust

06.04.18 ... Kümnenda Tallinn Music Weeki üks läbivaid teemasid on inimkeskne linn. Ühtlasi suunab festival tähelepanu sellele, et Tallinn saab lähiaastatel uue peatänava. 7. aprillil toimub Viru ringil linnaruumiaktsiooni, millega kaasnevad ajutised liikluskorralduse muudatused ajavahemikus 16.30–20.30.

Peeter Helme raamatukommentaar: Igor Kotjuh, "Loomulikult eriline lugu"

06.04.18 ... Igor Kotjuh - "Loomulikult eriline lugu"Tlk. Aare Pilv. Tuum, 2017. 86 lk.

Oskar Lutsu perekonnafotod jõuavad esmakordselt avalikkuseni

06.04.18 ... Oskar Lutsu majamuuseum avab täna näituse "Fotod Oskar Lutsu perekonnaalbumitest".

Kontsertetendus "Klaveriloomad. Elu muusikas" räägib klaveri sees elavatest loomakestest

05.04.18 ... 6. aprillil esietendus Eesti sajanda sünnipäeva muusikasündmuste konkursi üks võidutöödest, kontsertetendus "Klaveriloomad. Elu muusikas". Seikluslik maailmapäästmise lugu räägib klaveri sees elavatest loomakestest, kelle jaoks on muusika õhu eest. 

ERR Menu soovitab kinos vaikida ja hirmu tunda

05.04.18 ... ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" seekordsed kultuurisoovitused vaatavad lähemalt kaht värsket linateost - "Lucky" ja "Kena vaikne kohake" - ning annavad paar näpunäidet Tallinn Music Weekiks.

Mai Murdmaa tähistab värske elulooraamatuga 80. sünnipäeva

03.04.18 ... Koreograaf Mai Murdmaa tähistas oma 80. sünnipäeva elulooraamatuga, kus sõna saavad ka tema rohked kolleegid ja tantsuloolased. Juubilar ise selgitas, et raamat läbib ühe kunstniku elu ajaloolistes situatsioonides.

Selgusid ERKI Moeshow 2018 finalistid

03.04.18 ... 31. korda toimuvale ERKI Moeshow'le laekus sel aastal 43 kollektsiooni viiest eri riigist. 8-liikmeline eelžürii valis nende seast välja 20 silmapaistvamat kollektsiooni, mis pääsevad 26. mail toimuvale lõppetendusele.

Iloni Imedemaal avatakse nukumajade näitus

02.04.18 ... Tallinna kunstiõpetaja Heli Mänd on kogunud mänguasju juba 18 aastat. Ühel mänguasjanäitusel osalemisest tärganud hobi on kasvanud tänaseks 7000 esemest koosnevaks kollektsiooniks. Nende seas on ka 75 nukumaja, millest 60 on nüüd väljas Haapsalus Iloni Imedemaal.

EV100 kabaree-etendus "Forever Young" pikeneb sügisesse

02.04.18 ... Viru hotelli Merineitsi restoranis toimuvad Eesti 100. sünnipäevale pühendatud "Forever Young" kabaree-etendused on olnud edukad ning külaliste soovil jätkatakse juubeliprogrammiga ka sügisperioodil.

Tänavuse Oskar Lutsu huumoripreemia sai Gert Kiiler

31.03.18 ... 1. aprillil anti Palamuse rahvamajas üle tänavune Oskar Lutsu huumoripreemia. Rahvakirjaniku nime kandva stipendiumivormis preemia pälvis tänavu ajakirjanik ja stsenarist Gert Kiiler. Tal on au olla selle preemia 30. laureaat.

Klubis Sinilind toimub homme esimene üritus sarjast "Muusik on DJ"

30.03.18 ... Kui arvate, et maailmakuulus dirigent kuulab vabal ajal ainult klassikalist muusikat, popstaar popmuusikat ja muusikalilaulja hingab sisse vaid Broadway kullafondi, siis te eksite.

Rahvusooper Estonia reklaamib end Eesti vana brändi logoga

29.03.18 ... Tallinna tänavapilti ilmusid sellest nädalast Eesti vana brändi "Welcome to Estonia" pisut töödeldud logoga reklaamid ilma ühegi lisaselgituseta. Siiski pole reklaamide tellijaks mitte brändi omanik EAS, vaid rahvusooper Estonia.

Video. Teatriauhindade järelpeol NUKUs oli üle 800 külalise

28.03.18 ... Eile jagati NUKU teatris teatriaasta auhindu. "Ringvaade" käis pidutsevaid näitlejaid, lavastajaid ja kunstnikke õnnitlemas ning uurimas, kuidas pidu jätkus.

Rosita Raud: teater räägib väga palju, väga hästi ja väga erinevalt

27.03.18 ... 27. märtsil jagati NUKU teatris Eesti teatri aastaauhindu, kus kunstnikupreemia pälvis Rosita Raud oma tööde eest lavastustele "Sonimine kahele", "Mees, kes ei teinud mitte midagi", "Guugelmuugelpunktkomm"ja "Lumekuninganna" (Ugala Teater). Ruth Alaküla püüdis Raua pärast gala lõppu kinni ja uuris, mida see auhind tema jaoks tähendab.

Peedu Kass: tiitlid ei lase end noorena tunda

26.03.18 ... Tänavuse Eesti Muusikaauhindade gala võidukaim kõrvaltegija oli kahtlemata Peedu Kass, kes eri koosseisudega pälvis aasta parima rokkalbumi, jazzalbumi, indie- ja alternatiivalbumi, aasta debüütalbumi ja aasta albumi tiitlid. Juba kandideerib Kass aga järgmisele tiitlile – sedapuhku Danske jazziauhinnale. Kas pillimängija elab juba loorberitel, käis uurimas muusikasaade "MI".

Marie Under saab nimelise mälestuspingi

25.03.18 ... Eesti kirjandusloo ühe säravaima luuletaja Marie Underi juubelihõngulise sünnipäeva-aasta puhul plaanitakse paigaldada tema sünnipaika Tallinnas Koidu tänaval nimeline mälestuspink.

Helle-Mare Kõmmus ja Tuule Kann pälvisid pärimuskultuuripreemia

25.03.18 ... Eesti folkloorinõukogu aastapäevakonverentsil anti välja kaks pärimuskultuuri preemiat. Pärimuskultuuri auhinna Teotugi pälvis Eesti kandlemängutraditsioonide hoidja ja arendaja Tuule Kann ning folkloorikuraatori stipendiumi Eesti Folkloorinõukogu Hiiumaa folkloorikuraator Helle-Mare Kõmmus.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: