Inimesed

Saagim lahkub Õhtulehest ja kandideerib riigikokku: ma sobin sellesse punti

17.01.19 ... Anu Saagim astub tagasi Õhtulehe loovjuhi ametikohalt ja kandideerib roheliste nimekirjas riigikokku.

Mihkel Raud 50. sünnipäeva eel: esimene tõsine vanus on 70

17.01.19 ... Kirjanik Mihkel Raud tähistab homme 50. sünnipäeva. Mees, kes on oma elu seadnud Eestisse ja Ameerikasse, tõdes, et võtab tähtsa päeva vastu perega Detroiti reisides.

Toomas Edur: lapsena mõtlesin tantsimise asemel hoopis arstiks õppida

16.01.19 ... Sel nädalal tähistab 50. sünnipäeva balletimaailma suurkuju Toomas Edur, keda peetakse oma generatsiooni maailma parimaks meestantsijaks. Kui Anna Pihl tantsijaga pidupäevaintervjuuks maha istus, selgus üllatus – juubelikingiks otsustas Estonia teater Eduriga lepingu hoopis lõpetada.

Rauno Pehka treenib noori korvpallureid lauluga

13.01.19 ... Möödunud nädalal tähistas 50. sünnipäeva endine korvpallur ja praegune treener Rauno Pehka.

Annika Haas: ei saa öelda, et ükski marginaalne grupp on hea või halb

13.01.19 ... Dokumentaalfotograaf Annika Haas avas möödunud nädalal näituse Eestis elavatest moslemitest.

Komöödiasarjast "Raamatupood" tuntud koomik Dylan Moran külastab kevadel Eestit

13.01.19 ... Briti kultusseriaalist "Black Books" ehk "Raamatupood" eestlaste südamesse pugenud koomik Dylan Moran tuleb sel kevadel oma uue tuuriga Eestisse.

Jeff ja MacKenzie Bezos lahutavad, rikkaima inimese vara läheb jagamisele

10.01.19 ... Amazoni asutaja ja juht Jeff Bezos, keda peetakse hetkel maailma rikkaimaks inimeseks, ning tema abikaasa MacKenzie Bezos teatasid kolmapäeva hommikul tehtud ühises avalduses, et neil on plaanis pärast 25 aastat kestnud kooselu oma abielu lahutada.

Jay-Z ja Lady Gaga keeldusid osalemast R Kellyst rääkivas dokumentaalis

05.01.19 ... Jay-Z ja Lady Gaga on nende kuulsuste seas, kes ei andnud oma nõusolekut osaleda R Kellyst rääkivad dokumenaalseriaalis.

Kristiina Ehin: mõned sõnad ei jäta rahule ja peavad luuletusse saama

05.01.19 ... Luuletaja Kristiina Ehin pidas vahepeal kaustikut, kuhu proovis iga päev kirjutada kümme uut eestikeelset sõna.

Curly Stringi muusikud Eeva ja Villu Talsi said lapsevanemateks

03.01.19 ... Cusly Stringsi muusikud Eeva ja Villu Talsi teatasid sotsiaalmeedias tütre sünnist.

Aastahoroskoobiga Maalehte trükiti 100 000 eksemplari

03.01.19 ... Aastahoroskoobi tegijat vahetanud Maalehte trükiti neljapäeval 100 000 eksemplari, mis ei jää palju alla lehe rekordtiraažile.

"Kukekese" baarmen Illar: igal kolmapäeval on meil kepphobusereiv

31.12.18 ... Aasta viimasel päeval oli saates "Hommik Anuga" külas "Kukekese" baarmen Illar, kes on tuntud sarjast "ENSV". Juttu tuli nii nende baari moodsatest kokteilidest kui ka igal kolmapäeval toimuvast kepphobusereivist.

Obama avaldas oma 2018. aasta lemmiklood: Cardi B, Janelle Monáe, Prince jt

30.12.18 ... USA 44. president Barack Obama jätkas oma iga-aastast traditsiooni ja avaldas oma selle aasta lemmikraamatud, -filmid ja -lood. Näiteks jõudsid Obama lemmiklugude hulka Cardi B, Janelle Monáe, Prince ja the Carters.

Leida Rammo: praegu on väga suurte kontrastidega põlvkond

29.12.18 ... 94-aastane näitleja Leida Rammo tunnistas ETV aastalõpusaates "Aasta säravaimad tähed", et tema vanuses pole enam inimesele palju vaja. Samas tundis ta muret, et ühiskond tarbib liiga palju, hävitades loodust ja mängides liialt oma egoismi peale. Siiski on praegu kasvamas suurte kontrastidega põlvkond, kelle seas leidub ka palju tarku ja positiivseid inimesi.

Kerli Kõiv elust metsas: mul ei ole isegi jooksvat vett

28.12.18 ... Maailmas kuulsust kogunud artist ja muusik Kerli Kõiv leiab rahu ning vaikust Eestimaa metsade keskel. Kui kostüüm on seljast võetud, saab lavade kuningannast lihtne naine, kes armastab loodust ja loomi.

Sõbrad ja kolleegid mälestavad sotsiaalmeedias Üllar Jörbergi

27.12.18 ... Sõbrad ja kolleegid mälestavad sotsiaalmeedias kolmapäeva õhtul lahkunud Üllar Jörbergi. Teiste seas on Jörbergile järele hüüdnud ansambel Kosmikud, melomaan Ahto Külvet, hobidiskor Märt Niidassoo, filmimees Rain Tolk ja teised.

ERR-i arhiivist: Üllar Jörberg tele- ja raadioeetris

27.12.18 ... 26. detsembril suri ootamatu terviserikke tagajärjel 77-aastane laulja Üllar Jörberg. ERR-i arhiivis on mehest mitmeid värvikaid materjale, mida meenutada.

Suri laulja Üllar Jörberg

27.12.18 ... Kolmapäeval suri 77 aasta vanuses populaarne laulja Üllar Jörberg.

Ott Lepland meenutas elu lapsmuusikuna: see hakkas mõjutama minu lapsepõlve

26.12.18 ... Muusik Ott Lepland vaatas tagasi oma karjäärile ning meenutas aega, kui laulis end juba kaheksa-aastase poisina eestlaste südametesse. Leplandi sõnul on ta tänulik superstaarisaatele, kus tema tähelend tõelise hoo sisse sai.

Kevin Spaceyle esitati süüdistus seksuaalses ahistamises

26.12.18 ... USA näitlejale Kevin Spaceyle esitati süüdistus teismelise seksuaalses ründamises Massachusettsi baaris. Kohtuprotsess algab seitsmendal jaanuaril.

"Jõulutunnel" |Katerina ja tema haruldaselt kulgev neeruhaigus

25.12.18 ... ETV saade "Jõulutunnel" tõi televaatajateni teismelise Katerina loo. Tema haruldaselt kulgev neeruhaigus sööb järjest uusi organeid, kuid neerusiirdamist on mitu korda edasi lükatud.

Stig Rästa: asendusravi on mu elu igapäevane osa, nagu hammaste pesu

25.12.18 ... Muusik Stig Rästa rääkis ETV saates "Jõulutunnel", et elamine Addisoni tõvega on saanud tema jaoks elu igapäevaseks osaks.

"Jõulutunnel" | Ilma sisekõrvata sündinud Mihhaili lugu

25.12.18 ... Jüri Nikolajev käis "Jõulutunneli" raames külas 5-aastasel Mihhailil, kes sündis ilma sisekõrvata.

"Jõulutunnel" | Karvakadu põhjustavat alopeetsiat põdeva Sara Sofia lugu

25.12.18 ... Mai Palling tõi "Jõulutunnelis" vaatajate ette 10-aastase Sara Sofia loo, kes põeb harvaesinevat karvakasvu häiret.

"Jõulutunnel" | Arnold Chiairi sündroomiga sündinud Hanna-Liisa lugu

25.12.18 ... Hannes Hermaküla tõi "Jõulutunnelis" vaatajate ette loo 10-aastasest Hanna-Liisast, kellel oli kaks unistust: saada lauljaks ja hakata ükskord iseseisvalt kõndima.

"Jõulutunnel" | 3D koguduse juhi arvates ei ole eestlased usuleige rahvas

25.12.18 ... Saates "Jõulutunnel" oli külas 3D koguduse juht ja tegus kristlane Sven-Joonatan Siibak, kelle arvates on eestlased küll kirikuleige rahvas, kuid mitte tingimata usuleige.

"Jõulutunnel" | Kassikisa sündroomiga sündinud Piibe lugu

25.12.18 ... Christel Karits avas "Jõulutunnelis" 20-aastase Piibe loo, kes sündis haruldase kassikisa sündroomiga. Paljud selle diagnoosiga sündinud lapsed ei hakka kunagi kõndima ega rääkima, aga Piibe on ületanud kõiki ootusi.

Lehis: ma ei kujuta ette, et oleksin koduse toetuseta see, kes nüüd olen

25.12.18 ... ETV heategevuslikus saates "Jõulutunnel" oli külas ka epeevehklemise Euroopa meister Katrina Lehis koos elukaaslase Harri ja pisipoja Henriga.

"Jõulutunnel" | Tagasivaade heategevusprogrammi senisele tegevusele

25.12.18 ... Marika Kaasik vaatas videoloos tagasi 1999. aastal alustanid heategevusprogrammi "Jõulutunnel" tegevusele, mille raames on kogutud kokku ligi 3 miljonit euro.

"Jõulutunnel" | Haiguse tõttu ilma jäävhammasteta kasvanud Estelle lugu

25.12.18 ... Marit Valk tõi "Jõulutunnelis" vaatajate ette loo Estellest, kellel ei kasvanud haruldase haiguse tõttu jäävhambaid. Sellel lool on aga üks tore areng: Estelle õpib täna ise Tartus hambaarstiks.

Doris Kareva: luule on värske, välgusarnane kogemus

25.12.18 ... "Plekktrummi" saatekülaliseks oli kirjanik Doris Kareva, kellega mõtiskleti jõuluaja, lõppeva aasta ja loomingu üle.

"Ongi Koik" sportis Züleyxa Izmailovaga

23.12.18 ... ETV2 satiirisaates "Ongi Koik" kutsusid Kaarel Nõmmik ja Mattias Naan seekord sportima Eestimaa Roheliste esinaise.

Saara Kadak: oskame nüüd emasid-isasid mängida

23.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" on 23. detsembril külas perekond Saara Kadak ja Märt Pius koos tütre Susannaga. Aastase lapse vanemad räägivad, kuidas on laps neid muutunud elus ja töös.

Mikk Kaasik: eelistan mõminaräpile Ivo Linnat ja Tõnis Mäge

22.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" on pühapäeval, 23. detsembril külas noor muusika ja näitleja Mikk Kaasik, kes vaatamata napile elueale armastab retromuusikat.

Mirjam Hunt hoidis perega terve aasta kokku: selle rahaga saaksime elada pool aastat

19.12.18 ... Mirjam Hunt ja tema pere hoidis Kogumispäevikuga terve aasta kokku. Hunt tõdes, et rikas kui troll ta nüüd ei ole ja ütles, et kui tal oleks olnud eelmise aasta lõpus nii palju raha kui ta praeguseks säästnud on, oleks ta ka öelnud, et nüüd saab seda kulutama hakata.

Ajaloolane Heiki Raudla tõi oma pooltuhat kuuri all seisvat korgitseri teistele vaatamiseks välja

19.12.18 ... Ajaloolane Heiki Raudla on Viljandimaal ja kaugemalgi tuntud mees. Ta kirjutab raamatuid, peab loenguid ning vabal ajal tegeleb ühe üsna huvitava hobiga. Nimelt kogub mees pudeliavajaid. Seda, kust ta oma esimese pudeliavaja sai, ta päris täpselt ei mäleta.

Lennuhirmu all kannatanud Sandra Vabarna käis õppehävitajaga lendamas

19.12.18 ... Suvel tekitas ärevust Hispaania hävitaja, mille rakett Lõuna-Eestis eksikombel valla pääses ja oli loterii, et keegi pihta ei saanud. Muusik Sandra Vabarna läkski Ämari lennubaasi, kus NATO kotkad baseeruvad, et vaadata, mis asju seal täpselt aetakse. Aga veel enam – Sandra neelas alla lennuhirmu, istus ise reaktiivi ja tegi kaasa mitu surmasõlme.

Rootsi printsess Sofia kandis Eesti moedisaineri loomingut

19.12.18 ... Teisipäeva õhtul kandis Rootsi printsess Sofia Stockholmis kuninganna Silvia 75. sünnipäevale pühendatud seminaril Eesti disaineri Lilli Jahilo moeloomingut.

Geoffrey Rushi süüdistab ahistamises juba teine naine

17.12.18 ... Austraalia näitleja Geoffrey Rush eitab uusi süüdistusi, mille kohaselt käitus ta ebasobivalt näitlejanna Yael Stone'i ees.

Shakirat süüdistatakse maksudest kõrvalehiilimises

17.12.18 ... Hispaania prokurörid süüdistavad Colombia lauljat Shakirat 14,5 miljoni euro ulatuses maksudest hoidumisest.

Jelena Skulskaja Mihhail Barõšnikovi etteastest Eestis: ta ei karda, et on 70-aastane

13.12.18 ... Vene-Ameerika näitleja ja balletitantsija Mihhail Barõšnikov esinebLinnateatri Talveöö Unenäo festivalil lavastusega "Brodski/Barõšnikov" ning on terve nädala veetnud Eestis. Lavastust käis vaatamas mehe suur fänn Jelena Skulskaja.

Modell Josefine Vaher-Vahter võitlusest depressiooniga: ma ei tundnud ennast enam ära

11.12.18 ... Modell Josefine Vaher-Vahter osaleb kampaanias "Pole hullu", et rääkida oma kogemusest depressiooniga.

Eesti vanaemade lood ja mälestused on kaante vahele jõudnud

08.12.18 ... Pamela Maran on kaante vahele pannud Eesti vanaemade lood ja tarkused koos piltidega. Pühapäevases "Hommik Anuga" saates tutvustab autor raamatu sünnilugu ja tagamõtet.

Kissi laulja Gene Simmons kaevati seksuaalse ahistamise eest kohtusse

07.12.18 ... Ameerika rokkansambli Kiss laulja Gene Simmons kaevati reedel seksuaalse ahistamise eest kohtusse.

Kevin Hart astub Oscarite gala õhtujuhi kohalt tagasi

07.12.18 ... Kolmapäeval kinnitas filmiakadeemia, et näitleja ja koomik Kevin Hart võõrustab veebruaris 91. Oscarite galat. Nüüd on Hart rollist loobunud, kuna keeldub vabandamast vanade homofoobsete säutsude eest.

Angelina Jolie ja Brad Pitt jõudsid laste hooldusõiguses kokkuleppele

01.12.18 ... Hollywoodi näitlejad Angelina Jolie ja Brad Pitt jõudsid laste hooldusõiguse jagamisel kokkuleppele.

Bobby Brown kaebas BBC ja Showtime'i Whitney Houstoni dokfilmi pärast kohtusse

29.11.18 ... Bobby Brown ja viimase tütre Kristina Bobbi Browni pärandivara haldaja esitasid neljapäeval BBC ja Showtime'i vastu hagi seoses 2017. aasta Whitney Houstoni dokumentaalfilmiga "Whitney: Can I Be Me".

Jüri Ratas kuulab hea meelega Nublu muusikat, aga hoiab südames Kukerpille

28.11.18 ... Peaminister Jüri Ratas tunnistas, et kuulab rõõmuga populaarse räppari Nublu laule, kuid tema lemmikuks on ikkagi üle 40 aasta tegutsenud folkbänd Kukerpillid.

"Autoportree" avas koos Aet Maateega laulu- ja tantsupidude altari uksed

25.11.18 ... Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Aet Maatee on ära pidanud kuus suurt pidu. Seitsmes, uhke ja suurejooneline juubelipidu, mille juhtmõte on "Minu arm", seisab järgmise aasta suvel ees.

Galerii: Kalmer Tennosaar läbi aastate Eesti Televisioonis

23.11.18 ... 23. novembril möödub 90 aastat legendaarse laulja Kalmer Tennosaare sünnist. Sel puhul otsisime välja ERR-i arhiivikaadrid läbi aastakümnete.

praegu R2-s
laula ja võida

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: