Inimesed

Depressiooniga võitlev Janno: depressioon on üks suur varjamine

22.03.18 ... Teatrietendus "Positiivseks 60 minutiga" käsitleb positiivse mõtlemise õppimise võimalikkust inimelude keerulistes olukordades. Üks lavastuse näitlejatest on Peeter Piiri, kes on krooniline depressiivik.

Riigikogu liige Yoko Alender alustab tööd joogaõpetajana

22.03.18 ... Arhitekt, riigikogu liige, nelja lapse ema, melomaan ja restoraniomanik Yoko Alender võttis vastu uue väljakutse ning hakkab märtsi lõpus ametlikult joogaõpetajaks.

Raivo E. Tamm triatlonist: abikaasa ütles, et mu huumorimeel on ära kadunud

21.03.18 ... Augustis 2018 toimub triatlon IRONMAN Tallinn. Oma esimesest täispikast maratonist võtab osa ka näitleja Raivo E. Tamm, kes võistluseks juba praegu kohusetundlikult valmistub.

"Seksi ja linna" staar Cynthia Nixon kandideerib New Yorgi kuberneriks

20.03.18 ... "Seksi ja linna" Miranda Hobbsina tuntud näitleja Cynthia Nixon kinnitas oma kanditatuuri New Yorgi osariigi kubernerivalimistel.

Leelo Tungal haigestus raskesse grippi: tundsin, et minust ei saa enam asja

19.03.18 ... "Seltsimees lapse" kolm raamatut avaldanud ja hiljuti kultuurkapitali lastekirjanduse preemia pälvinud kirjanik Leelo Tungal tunnistas, et võttis auhinna vastu raskes gripis.

Suri raadioajakirjanik Vello Mikk

19.03.18 ... 79-aastaselt suri kauaaegne Eesti Raadio raadioreporter, -ajakirjanik ja toimetaja Vello Mikk (23.09.1938-19.03.2018).

Aasta youtuber Hensugusta: Eestis pole võimalik Youtube'iga rikkaks saada

19.03.18 ... Sotsiaalmeediaauhindadel Playnupp nimetati Eesti aasta youtuberiks Henri Karpov ehk Hensugusta, kellel on videokanalil üle 25 000 jälgija. Noormees tõdes, et ei suuda siiani uskuda oma fänniderohkust.

Keskealiste naiste Instagrami fotodel domineerivad fitness ja mood

19.03.18 ... Keskealised ehk 40ndates ja 50ndates eluaastates naised avaldavad pildikeskkonnas Instagram fotosid, milles tõstavad esile head kehalist vormi ja moodi, selgub Tallinna Ülikooli hiljutisest uuringust. Muutunud on trend, et vananevad naised on nähtamatud – pildid tõstavad esile vananemismärkideta vananemist.

Riigikogulased Vakra ja Kruusimäe võitlesid kooliajal kirjatehnika ja õigekirjaga

14.03.18 ... Riigikogulased Rainer Vakra ja Tarmo Kruusimäe panid end emakeelepäeval õigekirjas proovile. Poliitikud meenutasid ka kooliaega ja kirjeldasid oma raskusi etteütluste kirjutamisel.

Autistlik Jaak armastab viguritega laulusõnu

12.03.18 ... Üheksa-aastase autistlik Jaak on väga musikaalne, tal on hea rütmitaju, muusikaline kuulmine ning peab hästi viisi. Erinevad viisid ja helid jäävad talle võrreldes muude asjadega paremini meelde.

Suri moemaailma legend Hubert de Givenchy

12.03.18 ... Moemaailm kaotas ühe oma legendidest, 91-aastasena lahkus meie hulgast Hubert de Givenchy.

Rootsi printsess Madeleine sai kolmanda lapse

09.03.18 ... Rootsi printsessi Madeleine'i abikaasa Chris O'Neill teatas, et nende perre sündis kolmas laps.

Heinmets-Aigro: missivalimistel osalemine oli protest kittelkultuuri vastu

08.03.18 ... Kristiina Heinmets-Aigro krooniti täna 21 aastat tagasi Miss Estoniaks. Naine meenutas, et missivalimised olid võitlus iluga nõukogude režiimi vastu.

Eestlanna teeb Pariisis ilma bravuuritarina

07.03.18 ... Nimi Dyna Dagger ei ütle enamikele siin midagi, ehkki viimati astus see eestlanna Pariisi moenädalal üles alles paar päeva tagasi. Pikalt Prantsusmaal elanud ja sünnimaal sisuliselt tundmatu 32-aastane Dyna Dagger, kodanikunimega Annamaria Kuusk on ühtaegu modell, kunstnik ja ise kunstiteos.

Legendaarne Tiiu Randviir: Kaie Kõrb ja Age Oks teevad mulle silmad ette

07.03.18 ... Laupäeval saab 80-aastaseks baleriin Tiiu Randviir-Tölp, kes ühena vähestest pälvis omal ajal kõrge aunimetuse kui näiteks Eri Klas, Gustav Ernesaks ja Georg Ots. Jaapanist Kanadani ulatunud lavakarjääri järel tegi endine Estonia priimabaleriin veel pikema karjääri tantsupedagoogina, kasvatades üles põlvkondade kaupa balletiartiste, eesotsas Kaie Kõrbi ja Age Oksaga.

Raivo Suviste sai poja Uku sünnist teada telegrammi teel

07.03.18 ... Teletootja Raivo Suviste ja muusik Uku Suviste rääkisid oma kooskasvamise loo ning jagasid kogemust, kuidas saada üle pere lagunemisest.

Mart Normet loost "Naine": praegu on nii, et külalised käitusid vääritult

06.03.18 ... Eile selgus ootamatult, et Eesti Laul 2018 finaalis esitatud Leslie Da Bassi ja Evelin Võigemasti lugu "Naine" kuulub Tallinna Kaubamaja värskesse reklaamkampaaniasse, millest aga korraldusmeeskond midagi ei teadnud. "Ringvaates" oli külas Eesti Laulu produtsent Mart Normet, kes taunib sellist käitumist.

Näitlejanna kandis Oscaritel kleiti, millega on avalikkuse ees varem mitu korda esinenud

05.03.18 ... Näitlejanna Tiffany Haddish tõestas, et pidulikku galakleiti ei pea kandma vaid ühel korral, vaid võib samas kleidis särada mitmel avalikul üritusel.

Oscarite gala emotsionaalne kõne tõstis kõik naised jalule

05.03.18 ... Parima naispeaosa Oscari võitja Frances McDormand palus kõigil naissoost filmitegijatetel saalis püsti tõusta, et näidata, kuidas kõigil neil on oma lugu rääkida.

Alusalu: välimuse hindamine ei ole midagi selle kõrval, kui mind sisemiselt hinnatakse

04.03.18 ... PyeongChangi olümpiamängudel kiiruisutamise naiste ühisstardiga sõidus neljandaks tulnud Saskia Alusalule meeldivad komplimendid tema välimuse kohta, aga näeb neis ka varjukülge.

Päästeameti juht meenutas "Prillitoosis" vanaema riidekappi peidetud taluplaani

04.03.18 ... Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu meenutas "Prillitoosis" lapsepõlve vanaema juures ja rääkis, kui oluline on sild Eesti Vabariigi kahe iseseisvusaja vahel. Silla moodustavad muidugi inimesed, kes näinud ka esimest vabadusperioodi ja on siiani elus.

Keila-Joa lossis saab näha moeajaloolase Aleksandr Vassiljevi pulmakleite

02.03.18 ... Kuulus Vene moeajaloolane Aleksandr Vassiljev avas Keila-Joa lossis pulmakleitide näituse, mida käis uurimas "Ringvaate" reporter Jüri Muttika.

Bollywoodi superstaar Sridevi Kapoor suri 54-aastaselt

26.02.18 ... Bollywood leinab 54-aastaselt surnud näitlejannat Sridevi Kapoori.

Fotod: President Kersti Kaljulaid ja Arnold Rüütel käisid Aegviidus vabariigi terviseks matkamas

25.02.18 ... Eesti vabariigi 100. aasta juubeli puhul toimus pühapäeval Aegviidul tervisematk, kust võtsid teiste seas osa nii praegune president Kersti Kaljulaid kui ka endine president Arnold Rüütel.

Jaan Tätte vastuvõtust: see oli nagu väike külapidu

24.02.18 ... ERM-is toimunud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vastuvõtule oli kutsutud ka muusik Jaan Tätte koos abikaasa Margit Tättega. Marko Reikop tegi nendega intervjuu.

Vastuvõtu noorim külaline oli 12-päevane Johannes Mart Hanso

24.02.18 ... Riigikogu liige Hannes Hanso ja tema abikaasa Riina Hanso võtsid vabariigi aastapäeva vastuvõtule kaasa kõigest 12-päevase poja Johannes Mardi.

Anu Lensment: Eesti naine on väga ilulembene

24.02.18 ... Moekunstnik Anu Lensmenti arvates ihaldab Eesti naine väga olla ilus, kuid tema soovitab investeerida ühte autentsesse rahvuslikku komplekti.

Jääpurjetamise maailmameister Georg Paomees: haiget pole ma eriti saanud

24.02.18 ... Karmel Eikner tegi intervjuu kümne-aastaselt jääpurjetamise maailmameistriks saanud Georg Paomehega, keda saatis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul isa Priit Paomees.

Galerii: Presidendi vastuvõtu melu

24.02.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistav president Kersti Kaljulaidi pidulik vastuvõtt toimub Eesti Rahva Muuseumis, kuhu on kogunenud ligi 1500 külalist. Pidevalt täieneva galeriiga anname edasi ürituse melu.

Galerii: President Kersti Kaljulaiu ja hr Georgi-Rene Maksimovski vastuvõtu kätlemine

24.02.18 ... Riigi sünnipäeva tähistatakse seekord vastuvõtu ja kontserdiga Eesti Rahva Muuseumis, kuhu on palutud ligi 1500 külalist Eestist ning välismaalt. 

Galerii: Tori rahvarõivastes presidendipaar pidulikul vastuvõtul

24.02.18 ... Eesti Rahva Muuseumi jõudis kutsutud 1500 külalise sekka ka presidendipaar Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski.

Galerii: President Kersti Kaljulaidi kõne ja NO99 kontsert "NO31 Teekond"

24.02.18 ... Pärast külalist saabumist ERM-i jätkus programm ühise hümnilaulmisega, president Kersti Kaljulaidi kõnega ning NO99 kontsert-lavastusega "NO31 Teekond", mis jõudis nii kohalolijate kui ka televaatajateni filmina.

Presidendi tütar Silja Märdla: ema tähistab seda sünnipäeva tõesti hingega

24.02.18 ... ERM-is Eesti 100. sünnipäeval oli külaliste seas ka president Kersti Kaljulaiu tütar Silja Märdla, kes tuli peole ema rahvarõivaid kandes.

Vaata Ieva Ilvese vastuvõtukleiti ja kuula tema eestikeelset õnnesoovi

24.02.18 ... President Toomas Hendrik Ilves saabus president Kersti Kaljulaidi vastuvõtule Eesti Vabariigi sajandal aastapäeval koos abikaasa Ieva Ilvesega. Lätlanna soovis Eestile eesti keeles õnne.

Luule Komissarov: ma olen siin esimest korda, ei teagi midagi oodata

24.02.18 ... Presidendi pidulikule vastuvõtule oli kutsutud näitleja Luule Komissarov, kes saabus sinna koos poja Johannesega. Karmel Killandi tegi nendega intervjuu.

Tiit Pruuli: Eesti meeleolu on suurepärane

24.02.18 ... ERM-is toimuvale EV100 pidulikule vastuvõtule on kutsutud ka ettevõtja Tiit Pruuli, kes andis Anu Välbale intervjuu koos NO99 näitleja, tütre Helena Pruuliga.

Karl-Erik Taukar ja Aivar Mäe valisid lemmiklood üksteise loomingust

24.02.18 ... Tänavune presidendi pidulik vastuvõtt toimub Eesti Tahva Muuseumi uues hoones ning külaliste seas olid ka popmuusik Karl Erik Taukar ja Rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäe. Kuna ERM talletab ka eesti rahva muusikat, valisid mehed oma lemmikud üksteise loomingust.

Märt Avandi presidendile lödipüksi kätt ei anna

24.02.18 ... Näitleja Märt Avandi tuli vabariigi 100. sünnipäeva peole koos poja Hermaniga.

Galerii: Presidendi vastuvõtule saabujad

24.02.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulik vastuvõtt ja kontsert toimuvad sel korral Eesti Rahva Muuseumis, kuhu on kutsutud ligi 1500 külalist. Täiendame pidevalt galeriit ERM-i saabujatest.

Video: ukrainlased laulsid Kiievis Eesti sünnipäeva puhul laulu "Ta lendab mesipuu poole"

24.02.18 ... Ukrainas otsustati Eesti Vabariiki õnnitleda 100. aasta juubeli puhul lauldes patriootilist laulu eesti keeles. Ukrainlased laulavad "Ta lendab mesipuu poole" laulu Kiievis Iseseisvuse platsil – Ukraina vabaduse sümbolil. Videos on samuti esitletud Eesti loodus.

Video: Soome telesaatejuht soovib Eestile palju õnne, öeldes sada korda "hurraa"

24.02.18 ... Soome telesaatejuht ja koomik Simo Frangén otsustas Eesti vabariigile tema 100. sünnipäevaks teha omamoodi kingituse – öelda sada korda järjest "hurraa".

Ojasoo 104 allkirjaga kirjast: poole võidusõidu pealt hobuseid ei vahetata

23.02.18 ... Eesti vabariigi aastapäeva piduliku vastuvõtu kontsertlavastuse korraldajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo kergitasid saladuseloori suurelt etenduselt ning rääkisid, kuidas 104 kiri presidendile nende tööd mõjutas. Mõlemad kinnitasid, et ei mõelnud kordagi loobumisest.

Saarlased valisid endi hulgast viimase 100 aasta silmapaistvaima inimese

22.02.18 ... Saarlased valisid omade seast välja enda arvates 100 kuulsamat ja tuntumat saarlast. Sajandi silmapaistvaimaks saarlaseks osutus ajalehe Saarte Hääl korraldatud küsitluse põhjal Ivo Linna.

Marko Matvere ehitas hümnimasina

21.02.18 ... Muusik ja näitleja Marko Matvere on juba paar aastat sepitsenud ühe salaprojekti kallal, ehitades Eesti 100. sünnipäevaks hümnimasinat. "Pealtnägija" tutvustas täpsemalt, millega on tegemist.

Eesti teadlased tahavad pikaealisuse bakteri panna piimapakki

21.02.18 ... Saades inspiratsioooni saja-aastasest Eestist, asus kaheksaliikmeline Tartu teadlaste grupp aasta tagasi uurima, miks ja kuidas on mõnedel lõunaeestlastel õnnestunud elada saja-aastasteks.

Tartu lasteaiakasvatajad annetavad kümme ämbritäit verd

21.02.18 ... Nii nagu lasteadades üle Eesti, õpitakse ka Tartu Lotte lasteaias usinalt laule ja luuletusi kodumaa sünnipäevaks. Pidu tuleb aga topeltsuur, sest Lotte saab tänavu kümneaastaseks.

Iluuisutaja tõi Eesti ajaloo jääle

21.02.18 ... Iluuisutaja Johanna Allikul on Eesti Vabariigist nägemus, mille ta kauni jäätantsuna jäädvustas.

Saja-aastane Linda Erika Kääramees: noored õppigu elama

21.02.18 ... Linda Erika Kääramees on väliseestlane, kes saabus tagasi kodumaale kaks aastat tagasi õe lapselapse kutsel, kes oli õppinud tema juures Kanadas ülikoolis. Mööda hooldekodusid käinud naine jäi lõpuks pidama Keile lähedal asuvasse asutusse.

Helgi Sallo: laval on mul meestega vedanud

20.02.18 ... Läinud nädalal esietendus Vana Baskini teatris Piret Jaaksi "Öökuninganna", kus suurrolli kunagise ooperidiivana teeb Helgi Sallo. Sallo rääkis intervjuus "Ringvaatele", et tema kehastatav daam on peaaegu nagu tema ise. Samuti märkis ta, et kuigi ta ise on pigem ansamblimängija, meeldivad talle meespartnerid, kes teda kui naisdiivat esile tõstavad. Laval on tal meestega enda sõnutsi vedanud.

tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: