Inimesed

Anette Parksepp: Muumiorg on kui pelgupaik

24.10.20 ... Oktoobri keskel jõudis kinodesse film "Tove Janssoni rääkimata lugu", mis jutustab muumide looja Tove Jansonni elust.

Anna Sergejeva: vaatasin "Õnne 13" esimest korda siis, kui mulle oli juba sarjas tööd pakutud

24.10.20 ... Sel pühapäeval on saates "Hommik Anuga" külas sarja "Õnne 13" näitlejad Anna Sergejeva, Mairi Tikerpalu ja Hanna Allsaar.

Aidi Vallik: lastekirjanikul on tagasiside saamine aina keerulisem

24.10.20 ... Kirjanik Aidi Vallik tõdes, et lastekirjanduse kohta arvustusi enam peaaegu et ei ilmugi, mis teeb aga tagasiside saamise keerulisemaks.

Elina Reinold: mul on tihti puudu enesekindlusest

23.10.20 ... Saates "OP" oli külas näitleja Elina Reinold, kes rääkis oma tööst näitleja ja õppejõuna. Kui näitlejana tunneb Reinold, et mingid oskused on omandatud, siis õppejõuna pole ta alati kindel, kas suudab oma õpilasi suunata.

Mirtel Pohla: panen igasse lavastusse sisse mingi kihi endast

22.10.20 ... Mirtel Pohla rääkis "Vikerhommikus" hobidest, elust vabakutselisena ning meenutas teatris NO99 veedetud aegu.

11. klassi tüdruk räpib uudiseid

21.10.20 ... 11. klassi tüdruk Kärg Valner hakkas hiljuti räppima. Aga mitte niisama. Tema räpib uudiseid.

Ain Mäeots viis oma sõbrad tervisekampaania raames arsti juurde ja merele

20.10.20 ... Lavastaja ja näitleja Ain Mäeots viis Jan Uuspõllu, Mait Malmsteni, Egon Nuteri ja Tanel Tatteri kampaania "Pikema sõpruse päev" raames arsti juurde, et kontrollida, kas nende tervis on ikka korras. Hiljem võeti üheskoos ette ka merepääste õppus.

Sarjast "Tiger King" tuntud Carole Baskin teatas, et ta on biseksuaal

20.10.20 ... Netflixi dokumentaalseriaalist "Tiger King" laiemat tuntust kogunud loomaõiguste aktivist Carole Baskin teatas hiljuti, et ta on biseksuaal.

Jeff Bridges'il diagnoositi lümfoom

20.10.20 ... Jeff Bridges avalikustas Twitteri vahendusel, et tal on diagnoositud lümfoom.

Julie Walters teeb näitlemisega lõpparve

19.10.20 ... Briti näitleja Julie Walters teatas, et ta enam näitlemisega tegeleda ei taha ja on otsustanud pensionile jääda.

Jalmar Vabarna: peaaegu iga peo järel sai uus bänd kokku pandud

19.10.20 ... Muusik Jalmar Vabarna on elu jooksul teinud mitmeid bände ning ta tõdes, et Viljandi kultuuriakadeemias tekkinud sõpruskonnaga sai uusi bände lausa täitsa tihti loodud.

Heino Enden: ma ei ole kunagi hinnanud inimesi, kes häält tõstavad

19.10.20 ... Endine korvpallimängija Heino Enden on alati eelistanud asjadele rahulikult läheneda ja karjumise asemel asjad mõistlikult selgeks rääkida.

Merilin Mälk Eesti Laulul saadud kriitikast: arvasin, et olen juba kõike läbi elanud

19.10.20 ... Eelmisel aastal Eesti Laulul osalenud laulja Merilin Mälk sai toona oma loo "Miljon sammu" esituse pihta mitmeid kriitikanooli. Tagasi vaadates on ta aga kriitika üle tänulik.

"Ringvaate" reporter Ragnar Kaasik proovis elektriposti otsa ronida

16.10.20 ... "Ringvaate" reporter Ragnar Kaasik käis koos Elektrileviga õppimas, kuidas rikete parandamiseks elektriposti otsa ronida.

Samasooline paar: inimesed puutuvad LGBT+ liikmetega kokku tihedamalt, kui nad arvavad

15.10.20 ... Hanna-Mari Kirs ja Ülle Sepp sõlmisid 2018. aastal kooselulepingu. Kuigi paljud vaatavad samasooliste suhetele endiselt viltu, leidisid nii Kirs kui ka Sepp, et tegemist on ainuõige sammuga.

Aivar Kuusk kaotas viie kuuga üle 40 kg: mu keha rõõmustab ja hing laulab

15.10.20 ... Ettevõtja Aivar Kuusk käis maikuus maovähendusoperatsioonil, tänu millele on ta kehakaal nüüd 140 kilogrammilt 99-le langenud.

Peeter Volkonski kaardistab Eestimaal seigeldes kultuuritegelaste sünnipaiku

14.10.20 ... Peeter Volkonski on juba pikka aega kaardistanud Eesti kultuuritegelaste sünnipaiku. Nüüd võttis ta "Ringvaate" reporteri Heleri Alli endaga kaasa ja tutvustas, kuidas projekt edeneb.

Suri "Kahe ja poole mehe" sarjast tuntud Conchata Ferrell

14.10.20 ... Teisipäeval suri Californias 77-aastaselt näitleja Conchata Ferrell.

Elton John tormi ajal esinemisest: kartsin, et mu parukas lendab minema

13.10.20 ... Muusik Elton John luges Instagramis ette katkendi oma autobiograafiast, kus meenutab, kuidas ta selle aasta alguses Austraalias esinedes kartis, et parukas peast minema lendab.

Evelin Võigemast teadis juba lasteaias, et tahab näitlejaks saada

12.10.20 ... Näitleja Evelin Võigemast rääkis, et oli juba lasteaias käies kindel, et temast peab ühel päeval näitleja saama.

Maimu Berg: teismeea valusad momendid muutsid mind arglikumaks

12.10.20 ... Kirjanik Maimu Berg tõdes, et teismeiga oli tema jaoks keeruline aeg, mil sõbrad pidevalt vahetusid ja millest mitmed valusad momendid meelde jäid.

Näitleja David Suchet sai kuninganna Elizabeth II käest rüütlitiitli

12.10.20 ... Kuninganna Elizabeth II andis näitleja David Suchetile rüütlitiitli pika näitlejakarjääri ja heategevuse eest.

Ivo Linna: Tarmo Pihlapi looming elab tänaseni

11.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Koit Toome, Ivo Linna, Jan Uuspõld ja Kalle Sepp, kes lähevad novembris ühisele tuurile "Oled puudu vaid sa", kus tulevad ettekandele Tarmo Pihlapi lood. Juttu tuli nii Pihlapi pärandist kui ka eriolukorrast tingitud esinemispausist.

30 aastat Soomes elanud eestlane: turistile ei pea näitama ainult ilusat pilti

11.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas 30 aastat Soomes elanud eestlane Antto Terras, kelle värske raamat "Viro", kus ta läbi huumoriprisma vaatab Eesti elu, on jõudnud Soome reisiraamatute edetabelite tippu. Saates rääkis ta eestlaste ja soomlaste erinevusest ning tõi välja, miks Soome turistid Eesti vastu huvi kaotasid.

Juunioride bodyfitnessi Euroopa meister unistab laevakapteniks saamisest

10.10.20 ... Pärnus peeti Eesti meistrivõistlusi kulturismis ja fitnessis. "Aktuaalne kaamera" keskendus seal ühele võistlejale, septembris juunioride bodyfitnessi Euroopa meistriks tulnud Tiia Kaarele, kel õnnestus võita ka laupäevane võistlus.

Rauno Elp kaotas seitsme kuuga 25 kg: kõik mu kostüümid tuli ümber õmmelda

09.10.20 ... Bariton Rauno Elp otsustas end aasta algul käsile võtta ja kaotas seitsme kuuga 25 kilogrammi, mistõttu tuli teatris kõik tema kostüümid väiksemaks õmmelda.

Elmar Liitmaa: tahan rohkem kui vaid ühe kitsa alaga tegeleda

09.10.20 ... Endine Terminaatori kitarrist Elmar Liitma tõdes, et tahab elust rohkem kui vaid ühe kitsa valdkonnaga tegelemist. Seetõttu on ta praegu leidnud enda jaoks kaks olulist tegevust – kinnisvara valdkonnas töötamine ja bändi tegemine.

Metsakutsu: igaüks saab oma vaimset tegevust paremaks seadistada

08.10.20 ... Räppar Metsakutsu ehk Rainer Olbri tõdes, et on elu jooksul kokku puutunud vaimsete tervise probleemidega, mis pani teda mõistma, et tegelikult on igaühel võimalik oma vaimset seisundit parandada.

Franz Malmsten filmides näitlemisest: ma kaifin seda ainukordsust tohutult

08.10.20 ... Näitleja Franz Malmsten on mitmetes filmides erinevaid rolle teinud ja tunneb, et filmides näitlemine on tema jaoks põnevam kui rollimäng teatrilaval.

Eesti kõige viljakam taustanäitleja: tahaksin mängida James Bondi

07.10.20 ... Eestis on üle 30 000 hobinäitlemise huvilise, kellest teadaolevalt kõige usinam on teinud kümne aasta jooksul koguni 500 rolli. "Pealtnägija" reporter Kadi Jaanisoo uuris tähemalt, miks Juhan Rodrik endale sellise hobi on valinud.

Mari Jürjens: mu hing on kogu aeg looduse rüppe igatsenud

07.10.20 ... Sel suvel kolis laulja Mari Jürjens koos perega mitmeks kuuks haagissuvilasse elama. Laulja tõdes, et nüüdseks on see seiklus aga selja taha jäänud.

Joygunsi liikmed unistasid USA-s Aerosmithiga sõbrunemisest

06.10.20 ... Priit Võigemast ja Vaiko Eplik alustasid bändiga Joyguns juba noorte poistena. Toona tegid nad palju ingliskeelseid lugusid, sest unistasid ka välismaal tuuritamisest.

Leelo Tungal tundis Siberist naasnud ema nähes pettumust

05.10.20 ... Kui kirjanik Leelo Tungal oli kolme ja poole aastane, viidi ta õpetajana töötav ema Siberisse, kust ta õnneks aga nelja ja poole aasta pärast tagasi Eestisse naasta võis.

Ott Lepland: muusika on suur osa minu identiteedist

05.10.20 ... Laulja Ott Lepland tõdes, et muusika on alati olnud lahutamatu osa nii tema elust kui ka isiksusest, moodustades sedasi tema identiteedist väga suure osa.

Briti kuningapere noored liikmed küsitlesid loodusteadlast David Attenborough'd

05.10.20 ... Prints Williami ja hertsoginna Catherine'i lapsed prints George, printsess Charlotte ja prints Louis said video teel võimaluse kuulsalt loodusteadlaselt David Attenborough'ilt ühe loodusega seotud küsimuse küsida.

Kaire Vilgats: kaalust tuleb alla võtta iseenda, mitte teiste jaoks

03.10.20 ... Kaire Vilgats ja Dagmar Oja andsid välja raamatu "Ilusad suured tüdrukud" ja räägivad pühapäeval saates "Hommik Anuga" neid saatnud kaaluprobleemidest ja enese aktsepteerimisest sellisena nagu sa oled. Vilgats leiab, et kaalust tuleb alla võtta iseenda, mitte teiste jaoks.

Pluutot tabas muusikavideo võtetel üllatus: videos tegi kaasa ka tema kooli õpetaja

30.09.20 ... Pluutol on peagi ilmumas muusikavideo loole "Tesla". Videovõtetel sai 17-aastane Pluuto aga huvitava kogemuse osaliseks, sest videos tegi kaasa ka üks tema kooli õpetaja.

Toomas Luhats vererõhuprobleemidest: jõin varem 12-16 tassi kohvi päevas

29.09.20 ... "Ringvaates" oli külas ERR-i hanketoimetuse juht ja Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats, kes rääkis oma vererõhuprobleemidest ning sellest, kuidas ta on oma elustiili pidanud muutma.

Jaak Joala lapselaps: meie ühine lemmik oli Stig Rästa

29.09.20 ... "Ringvaates" oli külas Jaak Joala lapselaps Carmen Joala, kes rääkis nii oma vanaisast kui ka peagi toimuvast kontserdist "Naerata".

Marko Reikop: kodukontoris tegin päevaga 190 sammu

29.09.20 ... "Ringvaate" toimetus jätkab hübriidlahendusel, kus Jüri Muttika on kohal telemajas stuudios ning saatejuhid Grete Lõbu ja Marko Reikop teevad tööd kodukontorist.

Nõmmel avati Endel Lippmaa mälestuspink

29.09.20 ... Teisipäeval kell 9.00 avatakse Tallinna Nõmme gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73) akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink.

Kristel Aaslaid: mulle on lapsepõlvest külge jäänud, et kogu aeg peab action olema

28.09.20 ... Laulja ja näitleja Kristel Aaslaid oli juba väiksena väga energiline ja tahtis kogu aeg midagi teha. Need omadused on teda saatma jäänud ka täiskasvanueas, mil teda võib märgata nii teleseriaalides, raadiosaadetes kui ka kontserdilavadel.

Tiiu Kuurme: raamatud olid kui kompensatsioon nõukogude aja koledale reaalsusele

28.09.20 ... Kasvatusteadlane Tiiu Kuurme tõdes lapsepõlve meenutades, et tol ajal polnud vanematel kuigi palju aega laste ja nende kasvatamisega tegeleda, sest olmetegevused nõudsid suuremat tähelepanu. Nii kujunes üheks Tiiu kasvatajaks hoopiski Ervita küla raamatukogu.

Piret Krumm ihkab lavale tagasi

27.09.20 ... 2017. aastal Draamateatrist lahkunud näitleja Piret Krumm soovib pärast suvist kriisiaega taas lavale pääseda ja publikut näha. Teatrist lahkumist peab ta siiani õigeks sammuks.

Yana Toom oli sunnitud pere toitmiseks varastama: mõned hakklihapakid on minu südametunnistusel küll

27.09.20 ... Viie lapse ema ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom jagas saates "Hommik Anuga" mõtteid võimul olevast valitsusest ja elust venelasena Eestis.

Viivi Sõnajalg alkoholismist: me ikka Siiriga kahekesi liuglesime seda allavoolu teed

27.09.20 ... Viivi Sõnajalg tunnistas saates "Hommik Anuga", et võitlus alkoholismiga on olnud keeruline, kuid lõpuks tuli alistuda ja abi otsida. Nüüd on naine loonud ka isikliku sõltuvus- ja rehabilitatsioonikeskuse.

93-aastane Ilmar Lokka teeb silmad ette noorematelegi spordisõpradele

26.09.20 ... Üle-Euroopalise spordinädala raames oli saates "Hommik Anuga" külas 93-aastane spordimees Ilmar Lokka, kes ligi 90 aastat oma elust on spordile pühendanud.

Sir David Attenborough ületas Instagramis Jennifer Anistoni seatud rekordi

26.09.20 ... Sir David Attenborough purustas Jennifer Anistoni rekordi, kogudes Instagrami värskele kontole kõige kiiremini miljon jälgijat.

Sõnajalgade pereansamblile tegi lõpu õdede alkoholiprobleem

26.09.20 ... Pühapäeva hommikul on saates "Hommik Anuga" külas Viivi Sõnajalg, kes tunnistas, et kunagi meeletut edu nautinud Sõnajalgade pereansambel sai lõpu justnimelt õdede alkoholiprobleemi tõttu.

Allan Roosileht kunagisest hittloost: Eesti oli ühel hetkel turvameeste riik

25.09.20 ... 90ndate alguses andis tuntud raadiohääl Allan Roosileht välja loo "Turvamees", mis kiirelt hitiks kujunes. Roosilehe sõnul oli tegemist paroodialooga, mida ei saanud kuigi tõsiselt võtta.

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: