Inimesed

Jaagup Kreem: Termikas on läbi aegade vihastamisi ja solvumisi olnud

29.03.23 PEALTNÄGIJA ... Ansambel Terminaator on 35 tegevusaasta jooksul andnud mitu tuhat kontseti, avaldanud 15 albumit ja loonud palju hitte. Bändi ainus püsiv liige läbi aastate on olnud solist Jaagup Kreem, kellel täitus 28. märtsil 50 eluaastat. Kristjan Pihl uuris "Pealtnägijas" Kreemilt ja tema kaasteelistelt, mis on kauakestva rokkarikarjääri saladus.

Terminaatori endine kitarrist: Kreem on meeletu tahtejõuga ja osati väga õrn

28.03.23 INIMESED ... Terminaatori endine kitarrist Arch ehk Arno Veimer meenutas aega, mil tema ansamblis kitarri mängis ja laulusõnu kirjutas. Veimer kommenteeris, et tema endine bändikaaslane, solist Jaagup Kreem, pole aastate jooksul muutunud ning on endiselt meeletu tahtejõuga ja osati ka väga õrn mees.

50. sünnipäeva tähistav Jaagup Kreem: ma ei teinud seda, mida isa ootas

28.03.23 INIMESED ... Jaagup Kreem tähistab 28. märtsil esimest juubelit ehk 50. sünnipäeva. Noorena oli muusik enda sõnul mässumeelne teismeline, kes vanematele sageli peavalu valmistas. Bändiga alustades elas talle ema märksa rohkem kaasa, kuna isa soovitas poisil hoopis ülikooli minna.

Maarja Undusk: see on halvim lähtepunkt, kui oled kirjanike laps ja hakkad kirjutama

28.03.23 INIMESED ... Eesti kirjanduse suurkujude, Ellen Niidu ja Jaan Krossi tütar, nahakunstnik ja luuletaja Maarja Undusk kirjeldas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." taaka, mida kirjanike tütrena tajus. Oma lugu jagas ka Maarja tütar Marion Undusk.

Lauri Liiv "Aabitsa kukest": alguses oli hirmutav, et lavapartnerit ei ole

27.03.23 INIMESED ... Näitlevad lauljad Ott Lepland ja Lauri Liiv rääkisid "Ringvaates" oma värskeimatest rollidest ning jagasid, mis on nende arvates näitlemise juures kõige keerulisem.

Endine ooperilaulja Liidia Panova: olin Georg Otsa kõrvuni armunud

27.03.23 INIMESED ... Naistepäeva eel 95-aastaseks saanud metsosopran Liidia Panova (Liidia Panova-Järvi) oli Rahvusooper Estonia solist 40 aastat. Ta sündis 1928. aastal Narvas lukksepast isa ja õmblejast ema perre. "Ringvaates" meenutas Panova oma pikka karjääri ning ka seda, kuidas noorena tema süda Georg Otsale kuulus.

Einar Kuusk Netflixi filmis näitlemisest: pidin filmi kõige hullemaid stseene mängima

27.03.23 INIMESED ... Veebruari lõpus linastunud Netflixi filmis "Luther: The Fallen Sun" teeb kaasa ka eesti näitleja Einar Kuusk, kes oma kogemust Raadio 2 hommikuprogrammis jagas.

"Stranger Thingsi" näitleja Millie Bobby Brown teatas debüütromaani ilmumisest

26.03.23 KIRJANDUS ... "Stranger Thingsi" ("Veidrad asjad") näitleja Milly Bobby Brown teatas oma debüütromaani "Nineteen Steps" ilmumisest. Kaante vahele pandud lugu on inspireeritud tema perekonnast.

Ragnar Kaasik: sport on mulle eluaeg huvi pakkunud, aga muusikat armastan rohkem

26.03.23 INIMESED ... ERR-i spordireporter-toimetaja ja muusik Ragnar Kaasik esitles "Hommik Anuga" saates esmakordselt oma uut bändi. Lisaks tutvustas Kaasik oma kolmandat ametit matemaatika eratundide õpetajana.

Winny Puhh meenutas eredamaid esinemishetki: trummaritel läks veri valesse kohta

25.03.23 INIMESED ... Winny Puhhi liikmed Indrek Vaheoja ja Ove Musting külastasid "Hommik Anuga" saadet ning meenutasid oma 29 tegutsemisaasta vältel toimunud eredamaid esinemismomente.

Veelaua maailmarekordi omanik: järgmiseks tahaks hüpata läbi tulerõnga

24.03.23 TELE/RAADIO ... "Ringvaates" oli külas veelaua maailmarekordi omanik Simon Pettai, kes sõitis 72 meetri jagu mööda käsipuud, milleks kulus tal 7 sekundit.

Olav Osolin: Helgi Erilaiu sarnast imelist raadiohäält ei ole ega tule ka

24.03.23 KULTUUR ... Reedel lahkus meie hulgast 80-aasta vanuselt legendaarne raadiohääl Helgi Erilaid. Eesti Raadios töötas Eesti kaunimaks raadiohääleks valitud Erilaid üle 50 aasta. Tema kunagine kolleeg Olav Osolin tõdes, et Erilaiu-sarnast imelist raadiohäält teist ei ole ega tule ka.

Mihkelson Leida Laiusest: ta väga hoidis, armastas ja valvas näitlejaid

23.03.23 FILM ... 26. märtsil möödub 100 aastat filmirežissöör Leida Laiuse sünnist. "Ringvaates" käis armastatud filmimeistrit meenutamas näitleja Kaie Mihkelson, kes rääkis, et kuigi Laius oli karm, armastas ja hoidis ta oma näitlejaid väga.

Arvo Iho: Leida Laius oli Tallinnfilmi kunstinõukogus ainus, kes ausaks jäi

23.03.23 FILM ... Sel pühapäeval möödub sada aastat režissöör Leida Laiuse sünnist. Vikerraadio hommikuprogrammis käis armastatud kolleegi meenutamas Arvo Iho, kes nentis, et Laius oli Tallinnfilmi kunstinõukogus ainus inimene, kes rääkis seda, mida ta mõtles.

Ott Lepland: olen endalt küsinud, kas teen ikka õiget asja

22.03.23 INIMESED ... Vikerraadio hommikuprogrammis käis oma viimase aja tegemistest ja uuest singlist rääkimas Ott Lepland, kes tunnistas, et ka tal on ette tulnud hetki, mil on endalt küsinud, kas ta teeb ikka õiget asja.

Väikese printsi auhinna pälvis Taavi Tõnisson

22.03.23 TEATER ... Rahvusvahelise noore vaataja teatri päeva raames selgus Väikese printsi tunnustusauhinna laureaat, kes on sel aastal lavastaja ja näitleja Taavi Tõnisson. Väike prints väärtustab teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Downi sündroomi päeval hoolitsesid Tallinna kohvikus külastajate eest erilised teenindajad

21.03.23 INIMESED ... Teisipäeval tähistab kogu maailm Downi sündroomi päeva. Selle päeva puhul teenindasid külastajaid kohvikus Must Puudel Keira, Kaarel ja Paula, kes kõik sündinud sama sündroomiga ja kuigi levinud tõekspidamise järgi ei tohiks nad sellise ettevõtmisega hakkama saada, tõestasid nad vastupidist.

The Weekndi nimele kanti kaks uut maailmarekordit

21.03.23 INIMESED ... Muusik The Weeknd (Abel Tesfaye), kes esineb suvel ka Eestis, sai oma nimele kaks uut Guinnessi rekordit.

Genka: kui sa ei tea, kas lugu plaadile panna, siis pigem pane

21.03.23 INIMESED ... Äsja uue albumi "Doom" avaldanud Genka ja Dew8 külastasid Raadio 2 saadet "Buss 808" ning rääkisid, kuidas nende värske heliplaat sündis ning kuidas uute lugude loomeprotsess nende jaoks tavaliselt välja näeb.

Vanemlusnõustaja Merilin Mandel: mõte lapsevanemaks saamisest ei tekita minus elevust

20.03.23 INIMESED ... Kasvatuspsühholoog, raamatu "Jess, lapsed!" ja samanimelise Instagrami konto autor Merilin Mandel rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et ise ta end lapsevanemana ei näe.

Mari Jürjens: ma ei ole näitlemisest loobunud

20.03.23 INIMESED ... Esmaspäeva õhtul annab muusik ja näitleja Mari Jürjens koos Ain Agana ja Krista Citra Joonasega Tallinnas ühise kontserdi, millega tervitatakse algavat kevadet. Hommikusaates "Terevisioon" sõnas Jürjens, kes viimastel aastatel on peamiselt muusikaga tegelenud, et näitlemisest ta siiski loobunud pole.

Helgi Saldo: inimese vastu kena olemine ei maksa mitte midagi

19.03.23 KUNST ... Homoterrorist, sookuivendaja, idaeuroopa kehaõudus – niimoodi kirjeldab end muu hulgas LGBT-aktivist ja drag-esineja Helgi Saldo, kes usub, et popkultuur võiks olla see koht, kus luua eri poolte vahel sillad ning tuletab intervjuusarjas "ID" meelde – olla teist ja teistsugust inimest väärtustav inimene ei maksa mitte midagi.

Kahekordne sudoku maailmameister Tiit Vunk: lahendan sudokuid iga päev

18.03.23 INIMESED ... Sel pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas kahekordne sudoku maailmameister Tiit Vunk ja Eesti sudokukoondise kapten Jaanus Laidna. Saates märkis Vunk, et viimase viie aasta jooksul pole olnud päeva, kus ta sudokuid ei lahenda.

Peagi 70. sünnipäeva tähistav Harry Kõrvits: kui vananeda, siis stiilselt

17.03.23 INIMESED ... 21. märtsil tähistab oma 70. sünnipäeva näitleja ja muusik Harry Kõrvits, kes sõnas "Ringvaatele" antud intervjuus, et vananemist ta ei karda.

Kadri Rämmeld: olen õppinud tähelepanuga elama

16.03.23 INIMESED ... Aprilli esimesel päeval esietendub Endla teatris lavastus "25°C ja päike", mille seab lavavalmis Laura Jaanhold. Kultuurisaatele "OP" antud intervjuus rääkis näitleja Kadri Rämmeld, keda ka uues tükis näha saab, et aastate jooksul on ta tööga kaasneva tähelepanuga harjunud.

Pildid: ansambli Queen liige Brian May löödi Buckinghami palees rüütliks

15.03.23 INIMESED ... Teisipäeval lõi kuningas Charles III Buckinghami palees rüütliks ansambli Queen kitarristi Brian May, vahendab BBC.

Jüri Pootsmann tööst täieliku pausi võtmisest: teadsin, et teistpidi ei saa

12.03.23 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas laulja Jüri Pootsmann, kes rääkis, kuidas ületöötamise tõttu vastupidavuse piirile viidud vaimne tervis tingis olukorra, kus ta teadis, et nüüd tuleb kõik pakkumised üles öelda, sest teisiti enam ei saa. Kuigi nn karussellilt mahakukkumist on juhtunud tal varemgi, siis mitte nii traumaatiliselt, tunnistas ta.

Üle-eestiliselt tuntuks saanud prouad: me saame surmatunnini selle üle naerda

10.03.23 INIMESED ... Nutikad prouad Selma Vernik ja Aune Kolde said sel nädalal üle-eestiliselt tuntuks, kui "Ringvaatele" lühikese tänavaintervjuu valimistulemuste teemal andsid. Televaatajate tungival soovil külastas reporter Kaidor Kahar prouasid uuesti ning uuris, kuidas nendevaheline sõprus alguse sai.

Hanna Martinson oma populaarseimast videopostitusest: see oli nii ehe ja armas

10.03.23 INIMESED ... Hanna Martinson (artistinimega LeHanna) külastas Raadio 2 hommikuprogrammi ning jagas, kuidas tema uued lood tavaliselt stuudios sünnivad. Samuti rääkis laulja oma seni kõige populaarsemast sotsiaalmeediapostitusest, mis sel nädalal palju vastukaja saanud on.

Galerii ja videod: meenuta Valter Ojakääru tema 100. sünniaastapäeval

10.03.23 INIMESED ... Sel reedel möödub 100 aastat helilooja, saksofonisti, muusikaajaloolase ja raadiohääle Valter Ojakääru sünnist (10.03.1923–27.10.2016). Sel puhul otsisime ERR-i põhjatust arhiivist välja meeleolukad hetked armastatud muusikamehega.

Kaisa Ling laulusõnade tõlkimisest: algne emotsioon peab alles jääma

09.03.23 INIMESED ... Sibyl Vane basskitarrist Heiko Leesment ning laulja ja tõlkija Kaisa Ling rääkisid Raadio 2 saates "Pulss", mistõttu omavaheline muusikaline koostöö alguse sai. Ling paljastas ka, et laulusõnade tõlkimise juures on kõige keerulisem loo algse emotsiooni tabamine ja edasiandmine.

Henessi Schmidt "Viikingid: Valhalla" sarjas näitlemisest: sain oma ideid jagada

09.03.23 INIMESED ... Netflixi sarjas "Viikingid: Valhalla" näitlev Henessi Schmidt rääkis Raadio 2 hommikuprogrammile, et tal on sarja võttemeeskonnaga väga avatud koostöö, kus ka tema ideid kuulda võetakse. Samuti jagas Schmidt oma heategevusorganisatsiooni viimatisi tegemisi ning kirjeldas, kui kaugele on Ugandas iseseisva kogukonna loomine jõudnud.

Porto filmifestivalil elutööpreemia pälvinud Nüganen: see teeb ikka südame soojaks

08.03.23 INIMESED ... Porto rahvusvahelisel filmifestivalil Fantasporto pälvis elutööpreemia režissöör Elmo Nüganen, kes sõnas "Ringvaatele" antud intervjuus, et saadud preemia pakub talle palju rõõmu.

Reet Linna: Valter Ojakäär oli omal alal tõeline geenius

08.03.23 INIMESED ... Reedel möödub 100 aastat Eesti muusika suurkuju Valter Ojakääru sünnist. "Ringvaates" käis muusikut meenutamas laulja ja saatejuht Reet Linna, kes sõnas, et Ojakäär oli omal alal tõeline geenius.

Eplik: see on suur kompliment, kui suure kambaga viitsitakse mu laule teha

08.03.23 INIMESED ... Kolmapäeva hommikul rõõmustasid "Terevisiooni" vaatajaid oma muusikaga Vaiko Eplik ja Estonian Voices, kes peagi koos bändiga Eliit ühisele tuurile suunduvad. Hommikusaates antud intervjuus sõnas Eplik, et tunneb suurt rõõmu, et saab nii suure kambaga oma muusikat laval esitada.

Eleryn Tiit: lõputu kössitamine ei ole minu jaoks

06.03.23 INIMESED ... Eleryn Tiit külastas Raadio 2 saadet "Reedene draiv" ning rääkis, et peab end tegusaks inimeseks, kes kaua ühe koha peal ei püsi. Samuti oli lauljanna õnnelik, et vanemad teda noorena muusikakooli panid ja seal ka edasi käima sundisid.

Henry Kõrvits ohtlikust eluetapist: see oli kättemaks Kalamaja tänavatele

06.03.23 INIMESED ... Henry Kõrvits ehk räppar Genka meenutas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." lühikest, aga ohtlikku perioodi oma elus, mis tipnes tulistamisega.

Indrek Sammul oma poja esimesest suurest filmirollist: mina panen "viie"

02.03.23 INIMESED ... Kolmapäeval jõudis kinolinale Mart Kivastiku uus mängufilm "Taevatrepp". "Ringvaates" käis filmist rääkimas noort peategelast kehastav Timotheus Sammul, kes võttis saatesse kaasa ka oma isa, näitleja Indrek Sammuli.

Noor muusik Cecilia: olen väga faktipõhine kirjutaja

27.02.23 INIMESED ... "Terevisioonis" käis oma värsket loominugt esitamas noor laulja ja laulukirjutaja Cecilia-Martina Mägi ehk Cecilia, kes tunnistas, et on väga faktipõhine kirjutaja, pannes erinevad elust võetud olukorrad lugudesse täpselt nii, nagu need toimusid.

Urmas Naudre: me õpetame lapsi abituks

27.02.23 INIMESED ... Paarkümmend aastat lastekodulapsi kasvatanud, aga ka pulmaisa ja õhtujuhina tegutsenud Urmas Naudre ütles Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et tänapäeval unustatakse ära, et lisaks kõiksugu õigustele on olemas ka kohustused.

Koolitaja Kati Torim: oluline on osata iseenda üle naerda

26.02.23 INIMESED ... Saates "Hommik Anuga" olid sel pühapäeval külas koolitaja Kati Torim ja ettevõtja Liina Pulges, kes analüüsisid, kuidas Eesti naistel läheb. Anu Välbale antud intervjuus sõnas Torim, et eestlased võiksid osata natuke rohkem iseenda üle naerda ja elu kergemalt võtta.

Sal-Saller: nii kaua kui inimesed Smilersi kontsertidele tulevad, jaksame bändi teha

26.02.23 INIMESED ... Saates "Hommik Anuga" oli külas muusik Hendrik Sal-Saller, kes pälvis vabariigi aastapäeva eel presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi. Saates sõnas Smilersi solist, et nii kaua kui inimesed Smilersi kontsertidel käivad, jaksab bänd ka tegutseda.

Poole aastaga eesti keele omandanud Ukraina tudengid: jätkame õpinguid eesti keeles

25.02.23 INIMESED ... Saates "Hommik Anuga" on pühapäeval külas kolm noort Ukraina meditsiinitudengit, kes on Eestis elanud vaid lühikest aega, kuid õpivad iga päev eesti keelt ning suudavad selles juba vabalt suhelda.

Vastuvõtu külalisi juhendasid Piip ja Tuut: oleme nüüd ametlikult kojanarrid

24.02.23 INIMESED ... Toomas Tross ja Haide Männamäe ehk klounid Piip ja Tuut vastutasid vabariigi presidendi vastuvõtul selle eest, et külalised teaksid tervistustseremoonial, kuhu minna ja kuidas presidendipaari õnnitleda.

Esimest korda presidendi vastuvõtul | Stefan: oskan lipsusõlme teha küll

24.02.23 INIMESED ... Tänavu on presidendi vastuvõtule oodatud ka Eestit Eurovisioonil esindanud Stefan Airapetjan koos oma elukaaslase Victoria Koitsaarega.

Sirje Karis kannab vastuvõtul Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre loomingut

24.02.23 INIMESED ... Vabariigi aastapäeva vastuvõtul hoolitsesid president Alar Karise abikaasa Sirje Karise kleidi ja ehete eest Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre.

Video: Helen Mirren luges pisaratega võideldes Ukrainale luuletust

24.02.23 INIMESED ... Londonis toimus Trafalgari väljakul mälestusõhtu, mis oli pühendatud ühe aasta möödumisele Venemaa sissetungist Ukrainasse.

Mariupolist Eestisse põgenenud Sergei: ma ei soovi sellist üleelamist isegi vaenlasele

23.02.23 INIMESED ... Ukraina sõja aastapäeva eel käis Jüri Muttika kohtumas Ukrainast Eestisse põgenenud meestega, kes ütlesid justkui ühest suust, et tunnevad ennast Eestis hästi.

Muusik Steven Ilves: muusikas ei tasu liiga otsekohene olla

22.02.23 INIMESED ... "Terevisioonis" käis külas laulja ja muusikaprodutsent Steven Ilves, kes märkis, et kuigi otsekohesus on hea, ei tasu lauludes liiga otsekoheseks minna.

Pagarina töötav Jüri Randviir: pirukaid ma ei söö

21.02.23 INIMESED ... "Ringvaade" käis külas Raplamaal elaval pagaril Jüri Randviirul, et näha, kuidas mees oma populaarseid pirukaid valmistab. Muuhulgas nentis pagar, et ise ta tegelikult suur pirukasõber pole.

eurovisioon

uus saade

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: