Inimesed

Avaldati 21-aastase räppari Juice WRLD-i surmapõhjus

23.01.20 ... 21-aastane räppar Jarad Higgins ehk Juice WRLD suri koroneri kinnitusel juhusliku üledoosi tagajärjel.

Kuninglikust elust taandunud Meghan jätkab aktiivset heategevustööd

23.01.20 ... Kuigi Harry ja Meghan teatasid kuninglikust elust taandumisest, jätkavad nad aktiivselt tööd heategevusorganisatsioonidega. Paar postitas oma ametlikule Instagrami kontole sussexroyal fotod Meghanist, kes külastas Londonis loomade päästeorganisatsiooni Mayhew.

77-aastaselt suri Monty Pythoni täht Terry Jones

22.01.20 ... 77-aastaselt suri Briti komöödiagrupi Monty Python täht Terry Jones, kes pidas pikka võitlust dementsusega.

Anne Veesaar masendusest: rohelise tee asemel jooksin ma pigem džinni ja toonikut

20.01.20 ... Briti psühholoog arvutas juba 15 aastat tagasi välja, et just 20. jaanuar on aasta masendavaim. "Ringvaate" stuudios oli külas Anne Veesaar, kellega koos prooviti läbi masendust peletavad nipid.

Olav Ehalast sai helilooja tänu Uno Naissoo utsitamisele

19.01.20 ... Armastatud helilooja Olav Ehala ei pidanud ennast noorena mingiks heliloojaks, kuid siirdus kompositsiooni õppima just tänu õppejõud Uno Naissoo taganttõukamisele.

Prints Harry loobub koos abikaasa Meghaniga kuninglikest tiitlitest

19.01.20 ... Ühendkuningriigi prints Harry ja tema abikaasa Meghan loobuvad oma kuninglikest tiitlitest, teatas Buckinghami palee laupäeval.

35 kilo kergem Ivo Linna: maiasmokk elab minus edasi, aga ta on alla surutud

17.01.20 ... Arst ehmatas Ivo Linna oma jutuga nii ära, et ta otsustas end käsile võtta. 2020. aastat tervitab varem 128 kilogrammi kaalunud Linna 35 kilo kõhnemana.

Suri seriaalide "Jah, härra minister" ja "Südameasi" näitleja Derek Fowlds

17.01.20 ... 82-aastaselt suri seriaalide "Jah, härra minister" ja "Südameasi" näitleja Derek Fowlds.

Variety nimetas Tanel Toomi kümne silmapaistva eurooplase sekka

17.01.20 ... Ameerika meediaväljaanne Variety nimetas kümme eurooplast, kellel tasub 2020. aastal silma peal hoida. Ühe nimena toodi välja ka eestlasest režissöör Tanel Toom.

Weinsteini kohtuprotsessi jaoks on osa vandekohtunikke juba valitud

17.01.20 ... New Yorgis valiti seitse vandekohtunikku filmiprodutsent Harvey Weinsteini kohtuprotsessile. Kokku tuleb valida 12 kohtunikku.

Meghan Markle langes pärast taandumisteadet rassistlike kommentaaride ohvriks

16.01.20 ... Sussexi hertsoginna Meghan on pärast teadet kuninglikust elust taandumise kohta sattunud sotsiaalmeedias rassistlike ja ahistavate kommentaaride laviini alla.

Imeliku osatäitja Rein Aedma "Kevadest": mind pleegitati blondiks, mis oli väga vaevaline protsess

15.01.20 ... Täpselt 50 aastat tagasi esilinastus Oskar Lutsu samanimelisel romaanil põhinev mängufilm "Kevade", mis hiljem valiti Eesti sajandi filmiks. Selle aasta veebruaris jõuab ekraanile viimane jagu "Talve", kus paljud nüüd juba küpses eas näitlejad uuesti. Seetõttu otsis Kristjan Pihl üles omaaegsed lapstähed, kellest kõige kaugemale – vähemasti geograafilises mõttes – on jõudnud Imelik ehk Rein Aedma.

Kadri Voorand kogub Kuubal inspiratsiooni: kõik inimesed on siin nii rõõmsad

15.01.20 ... "Ringvaade" võttis Skype'i vahendusel ühendust Kadri Voorandiga, kelle pärjas Eesti Rahvusringhääling 15. jaanuaril aasta muusikuks. Hetkel on muusik aga hoopis Kuubalt, kust kogub inspiratsiooni ja tutvub sealse kultuurieluga.

Ameerika tippteadlane kolis Viljandisse elama ja võttis kaasa majatäie iidseid esemeid

14.01.20 ... Ameerika tippteadlase Paul Firnhaberi, keda kohalikud nimetavad Viljandi imeks, kodu on täis tuhandete aastate vanuseid asju, millest mõnedel on väga omapärane otstarve.

Prantsuse kunstigalerii avab Britney Spearsi maalide näituse

14.01.20 ... Prantsusmaal asuv kunstigalerii Sympa teatas, et avab laulja Britney Spearsi esimese isikunäituse.

Alison Jackson teeb filmi Donald Trumpist

14.01.20 ... BAFTA-auhinnaga pärjatud BBC komöödiasarja "Doubletake" autor, fotograaf Alison Jackson teeb telekanalile Sky Arts täispikka dokumentaalfilmi Donald Trumpist.

Kuninganna nõustus prints Harry ja Meghani iseseisvama elu sooviga

13.01.20 ... Briti kuninganna Elizabeth II ütles esmaspäeval, et nõustus prints Harry ja tema abikaasa hertsoginna Meghani sooviga elada iseseisvamat elu.

Anna-Maria Makko: tänapäeva mõistes oleks saanud mu kaksikõde päästa

13.01.20 ... Kirjandusteadlane Rein Veidemann avaldas, et tema tütrel Anna-Marial peaks olema ka kaksikõde, kes suuresti nõukogudeaegse meditsiini tegemata tööna kohe pärast sündi suri.

Mark Soosaar: peame vaatama Eestit suures pildis, me ei saa elada üksikul saarel

12.01.20 ... "Vikerhommikus" oli külas 74. sünnipäeva tähistav filmitegija Mark Soosaar, kellega tuli juttu nii pehmest talvest ja talutöödest kui ka Eesti filmist

Georg Otsa õde: mind huvitas laulmise ja muusika kõrval hoopis bioloogia

12.01.20 ... Kultuurisaade "OP" kohtus legendaarse laulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva eel tema õe Maret Purdega, kellega tuli juttu nii nende lapsepõlvest kui ka sellest, kuidas sai Georg Ots hakkama suure tuntusega.

Matz Topkin rollist Tommy Cashi videos: sõpradega naljatasime juba ammu, et millal ta mind kutsub

12.01.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas parasportlane Matz Topkin, kellega tuli jutuks nii tema püstitatud ujumise maailmarekord kui ka osalemine räppar Tommy Cashi videos, mille üle oli Topkin koos sõpradega väidetavalt juba aastaid nalja heitnud.

Elukunstnikust sai maalikunstnik tänu 8-aastasele tellijale

11.01.20 ... Punkar Kaido Rätsep on kunstiringkonnis tuntust kogunud kirevate piiblist inspireeritud punkmaalidega. End pühapäevakunstnikuks nimetav mees on maalimisega tegelnud vaid seitse aastat, kuid avas laupäeval Tartus juba oma kaheksanda näituse.

Soomlane Sami Koski kogub Silja Line'i laevadega seotud esemeid

11.01.20 ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika sõitis Soome, et tutvuda Sami Koskiga, kes kujundas enda kodu Silja Line'i laevade stiilis.

Tähekese kõige tuntumad kaasautorid on Sven Mikser, Jaak Mae ja Signe Kivi

10.01.20 ... Lasteajakirjal Täheke täitus 60. ilmumisaasta. "Ringvaade" otsis üles mõned kuulsad inimesed, kes lapsepõlves ajakirjale joonistusi, luuletusi ja lugusid saatsid.

Tallinna linnateatri legendaarne publikuteenindaja: teatrisse ikka söögi- ja joogikausiga ei tulda

10.01.20 ... Kultuurisaates "OP" oli külas aastaid Tallinna linnateatris publikuteenindajana töötanud Juta Olesk, kes rääkis veidi teatripubliku kommetest ning sellest, kuidas on publik aastatega muutunud.

Listeeriabakteri seljatanud pere: Danieli ellujäämine on ime

09.01.20 ... Listeeriabakteri põhjustatud tüsistustest ning enneaegsetest sündidest tuleb päevavalgele aina enam uusi juhtumeid. "Ringvaate" poole pöördusid üheaastase Danieli vanemad ning rääkisid loo raskest, kuid õnnelikult lõppenud listeeriajuhtumist. Kuigi pole teada, kas M.V.Wool on Tatjana juhtumiga seotud, loodab perekond, et ehk on neil soov neid siiski aidata.

Justin Bieber avaldas, et tal diagnoositi puukborrelioos

09.01.20 ... Kanada poplaulja Justin Bieber avaldas, et tal diagnoositi puukborrelioos.

Harry ja Meghani taandumise teade tuli kuningaperele üllatusena

09.01.20 ... Suurbritannia prints Harry ja tema abikaasa Meghan Markle'i otsus kuninglikust elust tagasi tõmbuda tekitab vastakaid arvamusi. Kuigi kuninglik paar kinnitas, et arutas otsust põhjalikult, tuli teade teistele kuningliku perekonna liikmetele üllatusena.

Harry ja Meghan taanduvad kuninglikust elust

08.01.20 ... Sussexi hertsog Harry ja hertsoginna Meghan teatasid, et astuvad kõrvale kuninglikust elust ja hakkavad end jagama Põhja-Ameerika ja Ühendkuningriigi vahel.

Sisulooja Deana Noop: olin täiesti kindel, et pean täiskohaga Tallinna kolima

08.01.20 ... Deana Noop ütles, et Tartu pole Eesti mõistes parim koht, kus sotsiaalmeedia sisuloojana tegutseda, mistõttu pidas ta tõsiselt plaani Tallinna ümber kolida.

45-aastaselt suri seriaali "Inetu Betty" looja

08.01.20 ... 45-aastaselt suri seriaali "Inetu Betty" ("Ugly Betty") looja Silvio Horta.

Taavi Teplenkov ja Mustafa Celik võistlesid kodakondsuseksamis

07.01.20 ... "Ringvaade" pani saates proovile näitleja Taavi Teplenkovi ja operaator Mustafa Celiku, et uurida, kumb neist suudab paremini sooritada lühiversiooni kodakondsuseksamist. Celik avaldas möödunud nädalal saates "Hommik Anuga" arvamus, et ilmselt ei suudaks isegi kõik eestlased kodakondsuseksamit edukalt läbida.

Suhkrumeister Edith Kuusik teeb päris lilledest identseid koopiaid

07.01.20 ... Üha enam inimesi teeb oma tortidele suhkrumassist ise kaunistusi. "Ringvaate" reporter Heleri All käis õppimas Edith Kuusiku juures, kelle lilled on bioloogiliselt täpsed.

"EnsV-s" mängiv Argo Aadli polnud kommunaalkorterit kunagi varem näinud

06.01.20 ... Ülipopulaarne telesari "ENSV" on saanud jätkusarja "EnsV" ehk "Eesti, nüüd siis Vabariik". Loomulikult lööb seriaalis endiselt kaasa ka näitleja Argo Aadli, kes tunnistas "Vikerhommikule" antud intervjuus, et kõige kummalisem oli tema jaoks sarja tegelaste jagatud korter.

Mustafa Celik: ma pole poliitiline põgenik, tulin siia armastuse pärast

05.01.20 ... Türgist pärit operaator Mustafa Celik loobus Türgi kodakondsusest Eesti kodakondsuse kasuks. Mees tõdes, et Eestis elamine on suur rõõm, kuigi tema kolis siia armastuse pärast.

Liisu Lass: lõpuks on lugejate enda valik, mida nad loevad või meediast tarbivad

04.01.20 ... Saatejuht ja teleuudiste juht Liisu Lass ütles, et Eesti meediamaastikul on kõik hästi ning lõpuni objektiivne olla pole võimalik. Lassi sõnul jääb lõplik otsus, mida meediast jälgida, selle tarbijale.

Karmen Rõivassepp – Eesti jazzitalent Taanis

01.01.20 ... Karmen Rõivassepp on Eesti laulja, helilooja ja arranžeerija, kes on omandanud jazzihariduse Taanis, Aarhusi kuninglikus muusikaakadeemias. Elades juba seitsmendat aastat Taanis, on ta seal palju saavutanud – avaldanud debüütalbumi "Dance Of Sounds" (arvustus Muusika mulluses augusti-septembrinumbris), teeninud läinud aastal Aarhusi jazzitalendi preemia ja leidnud omale rohket rakendust ansambli- ja orkestrijuhina ning pedagoogina. Nagu muusik siinses intervjuus ütleb, pole ta Eestis muusikuna tegutsenudki. Ometi on teda meilgi märgatud – sel kevadel omistati Rõivassepale Eesti noore jazzitalendi preemia. Festivalil Jõulujazz toimus üks tema esimesi etteasteid koduse publiku ees.

Reet Linna sarjas "Õnne 13" näitlemisest: mulle meeldivad väljakutsed

31.12.19 ... Saatejuht Reet Linna võtab vana aasta kokku põneva väljakutsega, sest astub üles ETV seriaali "Õnne 13" aastalõpu eriosas.

Aaslaid, Rand ja Levi testisid läinud aasta moeröögatusi

31.12.19 ... Kristel Aaslaid, Tuuli Rand ja Daniel Levi vaatasid ja katsetasid ETV aastalõpusaates möödunud aasta kõige kummalisemaid moeröögatusi.

Ivo Linna juubelikontserdi liigutavaim hetk oli pojaga lava jagamine

31.12.19 ... Tänavu 70. sünnipäeva tähistanud Ivo Linna tunnistas, et aeg on läinud väga kiiresti.

Arko Olesk: tulevikuennustused alahindavad inimeste soove, me ei muutu nii kergesti

31.12.19 ... Teadusajakirjanik Arko Olesk tõi ETV aastavahetusesaates välja mõned näited sellest, mida on läbi ajaloo ennustatud 2020. aastaks.

Ümber maailma purjetanud Uku Randmaa mõtleb järgmise reisi teha koos perega

31.12.19 ... 2018. ja 2019. aastal kokku 252 päeva ümber maailma purjetanud ning Golden Globe Race'il 17 lõpetaja seas kolmandaks tulnud eestlane Uku Randmaa seikluskirge see ei jahutanud.

Barack Obama avaldas oma 2019. aasta lemmiklood

31.12.19 ... Endine USA president Barack Obama avaldas, millised lood kuuluvad tema 2019. aasta lemmiklugude hulka. Sel aastal jõudsid valikusse näiteks Big Thief, Frank Ocean, Rosalía, Solange, The National, Beyoncé, Lizzo, DaBaby jt.

Isepäine Raivo E. Tamm: mind võib painutada, aga murda mind ei saa

29.12.19 ... Me teame, milline on näitleja Raivo E. Tamm, "Seenelkäigu" või "Õnne 13" kangelane. Aga milline on parlamendipoliitik Raivo Tamm? "Ma ei ole poliitikas selline õiendaja-tüüp. Näen, et riigikogus on väga palju õiendaja-tüüpe – ükskõik mis teema üles tuleb, kohe on vaja õiendama hakata. Mina olen pigem kuulaja, aga isepäine. Mind võib painutada, aga murda mind ei saa."

Valdur Mikita: kodutee võib olla tähtsam kui kodu ise

29.12.19 ... Hedvig Hansoni aastalõpuvestlus kirjaniku, semiootiku ja eestluse mõtestaja Valdur Mikitaga. Ilmunud esmalt Edasis.

Ita Ever uutest töödest: ma mõtlen, et nüüd aitab

29.12.19 ... Näitleja Ita Ever tunnistab, et tavaelus häirib teda kohutavalt inimeste osavõtmatus ja ülbus. Rollipakkumiste suhtes tunneb Ever, et aitab - ta mängib need etendused ära, mis tal on.

USA-s töötav ja Trumpi nime kandev eestlane peab oma sugulussidemeid pidevalt selgitama

27.12.19 ... Memphise ülikoolis töötav eestlane Kris-Stella Trump on juba harjunud, et peab oma nime päritolu ja võimalike sugulussidemete kohta USA presidendiga pidevalt aru andma.

Jaak Madison ja Merit Männiste said lapse

24.12.19 ... EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison ja laulja Merit Männiste said lapsevanemateks, teatas viimane sotsiaalmeedia vahendusel.

Missis Of The Year Karin Korniltsevi jaoks on kõrged kontsad ja ilusad kleidid täielik müstika

20.12.19 ... "Ringvaate" stuudios oli Katrin Korniltsev, kes tõi võistluselt Missis Globe2020 koju tiitli Missis Of The Year. Politseiametit pidav naine tunnistas, et tema igapäevatöö on tunduvalt lihtsam kui see, mida ta tuli võistlusel teha. Terve elu jalgpalli mänginud naise jaoks olid kõrged kontsad, pikad ilusad kleidid ja bikiinivoorud tõeline kosmos ning müstika.

Mari Lill: ma ei tea, kui boss sa pead olema, et teatris rollile "ei" öelda

19.12.19 ... "Ringvaates" olid külas Eesti Draamateatri kollegipreemiate laureaadid Mari Lill ja Cristopher Rajaveer, kes rääkisid saates teatritöö tagamaadest.
kuula eesti laulu poolfinaliste
võistlus lastele

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: