Inimesed

Els Himma tütar Nancyst: nimi on teda kõvasti kasvatanud

25.03.19 ... Laulja Els Himma leidis tee lavadele 1960ndatel aastatel. Muusik Lembit Himma pidi kolm korda kutsuma, enne kui nooruke Els võttis kutse vastu, liitus džässihuviliste muusikutega ja alustas lauljateed. Sellest sai aga alguse ka perekond, kuhu sündisid tütred Nancy ja Helen.

Norralane Øyvind Rangøy: norra keeles pole täpset vastet fraasile "Jätku leiba!"

24.03.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas norralane Øyvind Rangøy, kes andis aprilli alguses välja eestikeelse debüütluulekogu "Sisikond". Juttu tuli nii eesti ja norra keele erinevustest kui ka eesti keeles luuletamisest.

Inga Lunge kalapüügist: veekogu peal olles ei mõtle ma ühtegi muud mõtet

24.03.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Inga Lunge, kellega tuli juttu hoopis tema salajasest hobist ehk kalastamisest, sest kõige muu kõrval on Lunge Eesti spinninguspordi meister.

"Ongi Koik" | Peibutuspart: Eesti poliitikas ei ole võimalik olla naine

24.03.19 ... Saates "Ongi Koik" oli taas külas peibutuspark Manuela Platsenta, kes sel korral vestles oma lühikeseks jäänud poliitikukarjäärist Anu Välbaga.

Tartu tšellist ja Itaalia dirigent rajasid oma kodu Saaremaale

23.03.19 ... Kultuurisaade "OP+" käis külas tšellist Anniki Aruväljal ja dirigent Edoardo Narbonal, kes on rajanud oma kodu Kuressaarde. Juttu tuli nii nende rajatus Läänesaarte kammerorkesterist kui ka saarlaste erinevusest võrreldes ülejäänud eestlastega.

Puutööentusiast valmistas endale ise urni

23.03.19 ... "Maahommik" käis külas Margus Matikainenil, kes on pühendunud imepeenele käsitööle. Ta töötab ise puiduettevõttes ning valmistab enda käsitööd just sealt ülejäävatest materjalidest.

Moskvas tsiviilinseneriks õppiv eestlanna: inglise keel pole siin eriline pluss

22.03.19 ... Läbi ja lõhki Eesti tüdruk Anita Miia Marjapuu leidis, et inglise keele valdamine ei ole tänapäeval enam eriline pluss ning otsustas pärast gümnaasiumi lõpetamist minna õppima Moskvasse, ehkki paljud tema eakaaslased kandideerisid Lääne-Euroopa ülikoolidesse. Ka eriala, mida neiu õppima asus, on pigem ebaharilik - ta on tsiviilehituse tudeng.

Riina Põldroos: mood muutub üha personaalsemaks ja erilisemaks

22.03.19 ... 21. märtsil alustas kevadise Tallinn Fashion Weeki põhiprogramm, mille raames jõuavad vaatajate ette ligi 20 moelooja uued kollektsioonid. "Terevisioonis" rääkisid viimase aja moetrendidest Aldo Järvsoo ja Riina Põldroos.

Jan Uuspõld ja Elina Purde panid Nublu hittloo "Öölaps" uude vormi

20.03.19 ... Näitlejad Jan Uuspõld ja Elina Purde tutvustasid "Ringvaates" uut Raadio 2 ja Raadioteatri popmuusika ajaloosarja "9 laulu". Samuti panid nad stuudios uude vormi Winny Puhhi loo "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" ja Nublu hiti "Öölaps".

Corgi-omanik filmist "Kuninganna corgi": kuninganna jaoks on see olnud armastus kogu eluks

20.03.19 ... Sellest nädalast jõuab kinodesse animafilm "Kuninganna corgid", mis räägib loo kuninganna Elizabeth II kuulsatest kortest. "Ringvaates" oli külas corgi-omanik Raul Vatsar, kelle koeral Ottol on tänaseks Instagramis 16 000 jälgijat.

Haapsalust pärit maailmaränduril sündis Vietnamis laps

20.03.19 ... Maailmarändur Meigo Märk alustas 2014. aastal Tallinnast ümbermaailmareisi, lõppeesmärgiks läbida 40 075 kilomeetrit. Mehe teekond on saanud ootamatu hingetõmbepausi, sest seitsmendal märtsil sai mees Vietnamis isaks.

Munandivähist paranenud Stewart Johnson: minu ravi oli edukas huumori tõttu

19.03.19 ... USA päritolu Eesti lavakoomik Stewart Johnson rääkis avameelselt munandivähist, mille ta edukalt seljatas. Oma kogemuse loodab Johnson inimeste ette tuua kinolinal.

Kumu näitab Oscarile kandideerinud filmi värvikast naiskohtunikust

19.03.19 ... Harva, kui kohtunikust saab popkultuuri fenomen. Ruth Bader Ginsburgist sai. "RBG", mis jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas ekraanile sel kolmapäeval, näitab, miks.

Nädal aega pulbritoidul olnud Sigrid: ma mõistsin, kui väga mulle süüa meeldib

13.03.19 ... "Ringvaates" oli külas Delfi reporter Sigrid Salutee, kes toitus ajakirjandusliku eksperimendi raames nädal aega vaid pulbrist valmistatud toitudest. Saates kinnitas ta, et ilma mõjuva põhjuseta ta enam pulbritoitu ei sööks.

USA võimud avastasid ülikoolidesse pääsu puudutava ulatusliku petuskeemi

13.03.19 ... USA võimud teatasid teisipäeval, et on esitanud kriminaalsüüdistused vähemalt 50 inimesele seoses ulatusliku petuskeemiga, mis puudutas sisseastumiskatseid USA ülikoolidesse.

Pensionipõlve pidav Leelo Tungal: lõpuks on aega vererõhku mõõta

12.03.19 ... Veerand sajandit Hea Lapse peatoimetaja ametit pidanud Leelo Tungal asus selle aasta algusest pensionipõlvele. Tungal naljata, et lõpuks on tal aega oma vererõhku mõõta.

Merca: mul on olnud probleeme oma sooidentiteediga

11.03.19 ... Näitleja Merle Jääger ehk Merca nentis, et tal on olnud probleeme sooidentiteediga. Oli aeg, kus ta last oma ellu ei soovinud ning pinget pakkus kõik see, mida loetakse pigem osaks meeste maailmast. Siiski on tal etnoloogist tütar Ode Alt, kes hüüab ema Mercaks.

Fotod. Ugala näitleja Peeter Jürgens tähistas 80. sünnipäeva

10.03.19 ... Eesti vanim tegutsev meesnäitleja, Ugala teatri grand old man Peeter Jürgens tähistas pühapäeval, 10. märtsil oma 80. sünnipäeva. Näitlejana on ta laval olnud alates 1965. aastast, mänginud ligi 200 lavastuses, pälvinud tehtud töö eest ridamisi tunnustusi ning 2014. aastal tunnistatud Eesti teatri aastaauhindadel parimaks meesnäitlejaks.

R. Kelly vabanes taas vanglast

10.03.19 ... R. Kelly vabanes laupäeval taas vanglast pärast enam kui 160 000 dollari väärtuses maksmata alimentide tasumist. Pole teada, kes Kelly 161 663 dollari suuruse võla tasus, kuid väidetavalt soovis see isik jääda anonüümseks, vahendab Pitchfork.

Jussie Smolletti võib oodata kuni 64-aastane vanglakaristus

09.03.19 ... Chicago vandemeeste kogu esitas USA näitlejale Jussie Smollettile ametliku süüdistuse 16 kuriteoepisoodis politseile valetamise ja valekaebuse andmise eest. Kui ta mõistetakse kõigis episoodides süüdi, võib teda oodata kuni 64-aastane vangistus (iga episoodiga kaasneb maksimaalselt neli aastat trellide taga), vahendab Consequence of Sound.

Moelooja Rick Owens jagab Instagramis pilte Eestist

08.03.19 ... Ameerika moedisainer külastab Eestit ja postitas Instagrami meeleolukaid pilte Linnahalli katuselt ja Kumust.

Hobijoonistaja valmistab 3D-pliiatsi abil erinevaid loomi

07.03.19 ... "Ringvaates" oli külas hobijoonistaja Heiki Palk, kes on üks Eesti kogenumaid 3D-pliiatsiga joonistajaid. Saates olid tal kaasas erinevad 3D-joonistatud Tallinna Raekoja makett ja mitmed loomad, lisaks proovis ta stuudios 3D-pliiatsi abil joonistada orava.

Kuninganna Elizabeth II tegi esimese Instagrami postituse

07.03.19 ... Briti kuninganna Elizabeth II külastas Londoni teadusmuuseumi ning tegi seal ka oma esimese Instagrami postituse, jagades kuningliku pere konto alt fotot matemaatiku Charles Babbage'i kirjast enda vana-vana-vanaisale, prints Albertile.

R Kelly arreteeriti lastetoetuste maksmata jätmise tõttu

07.03.19 ... USA R&B laulja R Kelly vahistati taas, seekord süüdistatuna lastetoetuste maksmata jätmises.

Martin Veisman treenib suviseks triatloniks

06.03.19 ... 15. juunil toimub Otepää triatlon, mille on otsustanud tänavu ette võtta ka endine ETV "Terevisiooni" saatejuht Martin Veisman.

Seriaalide "90210" ja "Riverdale" kolleegid mälestavad Luke Perryt

05.03.19 ... Esmaspäeval suri 52-aastasena näitleja Luke Perry, kelle tuntuimate rollide hulka kuuluvad telesarjad "Beverly Hills, 90210" ja "Riverdale". Perryle on järele hüüdnud nii kolleegid Hollywoodist kui ka Eesti fännid.

Riigikogust välja jäänud Vassiljev: oskan teha ühte koma teist

04.03.19 ... "Ringvaade" uuris esmaspäeval riigikogust välja jäänud inimestelt, kas nad on pettunud ja mida nad edasi kavatsevad teha. Keskerakonna liige Viktor Vassiljev ütles, et tunnistab rahva arvamust ning otsib nüüd endale mingit muud tegevust. Andrus Vaarik loodab, et tema 500 häält aitasid kaasa sellele, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) sai riigikogus kümme kohta.

Raivo Tamm jätkab sarjas "Õnne 13": päris ära ei lõpeta, aga vähendan koormust

04.03.19 ... Riigikogusse pääsesid sel korral ka mitmed tuntud näitlejad, nende hulgas ka Raivo Tamm (näitlejana tuntud ka kui Raivo E. Tamm) ning Üllar Saaremäe, kes mõlemad lubavad keskenduda täielikult uuele ametile.

Johnny Depp süüdistab eksnaist laimamises

04.03.19 ... Näitleja Johnny Depp pöördus eksnaise Amber Heardi vastu kohtusse, süüdistades teda laimamises.

Anu Saagim: minu vereringes ei ole poliitikugeeni

04.03.19 ... Roheliste ridades kandideerinud Anu Saagim kogus riigikogu valimistel 604 häält. Saagim tõdes, et on tulemuse üle uhke, sest temast vähem kogusid hääli nii Andrus Vaarik, Erki Savisaar, Märt Sults, Margus Tsahkna, Aivar Riisalu kui ka paljud teised nimekad kandideerijad.

Vabariigi aastapäeva ühiskallistuses osales üle 250 000 inimese

01.03.19 ... EV100 korraldustoimkonna tellimusel korraldatud uuringust selgus, et vabariigi aastapäeva puhul toimunud ühiskallistuses "20:19 KALLI" osales üle 250 000 inimese.

Varvastega maaliva kunstniku südamesoov lapsest täitus

26.02.19 ... Varvastega maaliva kunstniku ja IT-mehe Meelis Luksi suurim südamesoov täitus, kui veidi enne 51. sünnipäeva sündis tema ja filipiinlanna Marilou Bagayo-Luksi perre poeg.

R. Kelly vabanes kautsjoni vastu vanglast

26.02.19 ... R. Kelly vabanes teisipäeval saja tuhande dollari suuruse kautsjoni vastu Cook County vanglast.

Andres Ammase fondi esimese stipendiumi sai muusik Anti Nöör

25.02.19 ... Andres Ammase 57. sünniaastapäeval andis Eesti Rahvuskultuuri fondi juurde loodud Andres Ammase fond esmaspäeval välja esimese stipendiumi, mille pälvis Haapsalus Rannalõõtsa festivali ja võistumängimise algatanud ja seda aastaid vedav pillimees Anti Nöör.

R'n'b staar R. Kelly sai süüdistused seksuaalkuritegudes

23.02.19 ... USA lauljale ja näitlejale R. Kellyle esitati reedel süüdistused kümnes seksuaalkuriteo episoodis raskendavatel asjaoludel, millest üheksa puudutab alaealisi. Vahistamisorder väljaandmise peale andis R. Kelly end ise üles, mispeale võeti ta vahi alla.

Lilli Jahilo vabariigi aastapäeva eel: praegu on pingeline aeg, aga ma õudselt naudin seda

22.02.19 ... "OP+" pühendas vabariigi aastapäeva eel saate viimase osa kleitidele ja ehetele ning vestles moekunstniku Lilli Jahilo ja ehtekunstniku Birgit Skolimowskiga, kes leidsid kiirel ajal aega saatemeeskonnaga oma tööst rääkida.

Ligi lõpetas Tartu maratoni murtud roiete ja katkise kopsuga

20.02.19 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi kukkus Tartu maratonil, murdis mitu roiet ja vigastas kopsu. Hoolimata sellest lõpetas poliitik maratoni ja on nüüd haiglaravil. ERR-ile ütles Ligi, et halvem oleks olnud maratoni pooleli jätmine.

Suri moekunstnik Karl Lagerfeld

19.02.19 ... Väljaande Paris Match andmetel suri teisipäeval 85 aasta vanusena tuntud saksa päritolu moedisainer, kunstnik ja fotograaf Karl Lagerfeld.

Politseiallikate sõnul lavastas tuntud USA näitleja enda rünnaku

18.02.19 ... Chicago politsei usub, et näitleja ja muusik Jussie Smollett lavastas enda rünnaku, millest ta jaanuari lõpus teada andis, ütlesid uurimisega kursis olevad allikad CNN-ile.

Puusuuskadel Jüri Muttika lõpetas Tartu maratoni saepurusel rajal

18.02.19 ... "Ringvaate" meeskond koosseisus Grete Lõbu, Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika jagasid "Vikerhommikus" värvikaid Tartu maratoni kogemusi. Kui Lõbu ja Hermaküla tegid isiklikud rekordid, siis Jüri Muttika oli rajal pea kümme tundi ja jõudis oma puusuuskadel finišisse viimasena, saepururada järel.

Moskvas töötav Andres Puustusmaa: Eestis ma ei ela ära

15.02.19 ... Näitleja ja lavastaja Andres Puustusmaa on pärast 17 aastat taas näitlejana teatrilaval, seda teater KELM-i lavastuses "AV Maria". Mees rääkis oma elust Moskvas ja sellest, mis tõi ta tagasi lavale.

Arhitekt Raul Vaiksoo elu ilma mobiiltelefonita: mul pole aegagi helistada

10.02.19 ... Arhitekt Raul Vaiksoo on ilmselt üks vähestest inimestest Eestis, kellel pole mobiiltelefoni. Mehe sõnul on ta selleks liiga seiklusaldis ning eelistab elu ilma sidevahendita.

Raul Vaigla jäi tütre Marie sünnist ilma: lapse silmades oli etteheide

04.02.19 ... Isa Raul Vaigla ja tütar Marie Margarite Vaigla rääkisid oma kooskasvamisest ning avaldasid lustaka loo sellest, missugune ootamatu põhjus jättis Rauli tütre sünni juurest eemale ning mida vastsündinud Marie silmad isale kõnelesid.

Piret Kooli Matti Nykänenist: elu on inimese parim aeg*

04.02.19 ... Matti Nykäneni avalik kuvand oli paljuski meedia abil loodud fiktsioon. Vanglas istunud ja vägivaldsuseski süüdistatud mees otsis tegelikult läbi elu hellust, vajas puhtust ja hoidis loomi, kirjutab mägikotkaga ühe tolle siiramatest intervjuudest teinud Piret Kooli.

Videod: Matti Nykänen "Ringvaates"

04.02.19 ... Soomlaste suusakuulsus Matti Nykänen oli korduvalt külaliseks ETV "Ringvaates", rääkides oma elust ka muusikast.

Tarmo Tiisler Nykänenist: mees, kes aitas meil olla vigadega

04.02.19 ... Ööl vastu esmaspäeva suri legendaarne Soome suusahüppaja Matti Nykänen. ERR-i sporditoimetaja Tarmo Tiisler kirjutas enda järelhüüdes, et Nykänen oli paljudele eestlastele oma mees ja justkui lunastaja.

Tiit Karuks Nykänenist: legendaarne mees läks liiga vara

04.02.19 ... Spordiajakirjanik Tiit Karuksi sõnul oli ööl vastu esmaspäeva surnud Soome suusahüppaja Matti Nykäneni näol tegemist tugeva närvikavaga sportlasega, kes ei lähe ajalukku mitte ainult andeka spordimehena, aga ka omapärase isiksusena.

Suri legendaarne Soome suusahüppaja Matti Nykänen

04.02.19 ... Ööl vastu esmaspäeva suri Soome legendaarne suusahüppaja Matti Nykänen.

Mihkel Raud: televisioon on Ameerikas kohutavalt hea

30.01.19 ... "Ringvaates" oli külas Mihkel Raud, kes elab praegusel hetkel Chicagos. Saates tuli juttu nii tema elust Ameerikas kui ka sellest, mida ta seal elades kõige enam igatseb.

Punase Risti medali pälvinud Aet Urbas aitab autistide elukvaliteeti edendada

29.01.19 ... Viimsis Randvere koolis töötav erivajadustega laste klassiõpetaja Aet Urbas pälvis presidendilt Eesti Punase Risti V klassi medali

Valijakompass

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: