Inimesed

Lauri Lagle uuest lavastusest: see on peegeldus sellest, kuidas me praegust aega tajume

16.08.22 TEATER ... Järgmisel nädalal esietendub Noblessneri valukojas Lauri Lagle kontserdilavastus "Ainult jõed voolavad vabalt". Klassikaraadio "Suveduuris" kirjeldas Lagle, et lavastus on peegeldus sellest, kuidas trupiliikmed praegust aega tajuvad.

Räppar ASAP Rocky sai süüdistuse Hollywoodis toimunud tulistamises

16.08.22 INIMESED ... 33-aastast ASAP Rockyt, kelle kodanikunimi on Rakim Mayers, süüdistatakse kahel korral oma endise sõbra suunas tulistamises, teatas Los Angelese maakonna prokuratuur.

Suri Iisraelile Eurovisiooni võidu toonud muusik Svika Pick

15.08.22 EUROVISIOON ... Iisraeli popmuusik ja laulukirjutaja Sivka Pick suri möödunud nädalavahetusel 72-aastaselt.

Robert Linna: muusikaline standard on mulle ema-isa plaadikapist kaasa antud

14.08.22 INIMESED ... Ivo ja Reet Linna poeg Robert Linna on kahe eduka bändi Elephants From Neptune'i ja Lexsoul Dancemachine'i solist. Muusiku sõnul oli plaadiriiul lapsena tema lemmikpaik ning muusikat oli kodus rohkesti.

Kaupo Kikkas: mulle meeldib elu piltidena vaadata

13.08.22 INIMESED ... Fotograaf Kaupo Kikkas tunnistas Vikerraadio saates "Kajalood", et vaatab maailma kaadritena ka siis, kui foto-objektiivi silma ja maailma vahel ei ole, ning ei tule fotograafirollist mitte kunagi päriselt välja.

Marten Kuningas: esmakohtumine reptiilidega oli meeldiv ja armas

13.08.22 INIMESED ... Laulja Marten Kuningas avaldas Vikerraadio saates "Maitse asi", et kohtus Kreeta saarel esimest korda reptiilidega, kägistajamaod olid hästi armsad ja tekitasid positiivse elamuse, eriti tema pojale Teodorile.

USA näitleja Anne Heche suri nädal pärast autoõnnetust

12.08.22 INIMESED ... USA näitleja Anne Heche suri reedel, nädal pärast autoõnnetust.

Raul Vaigla: nii kaua kui on rõõmu ja tahet pill kätte võtta, on kõik hästi

12.08.22 MUUSIKA ... Klassikaraadio "Suveduuris" käis suvel 60. sünnipäeva tähistanud basskitarrist Raul Vaigla, kes rääkis oma uuest albumist "Killud" ja tõdes, et nii kaua kui on rõõmu ja tahet pill kätte võtta, on kõik hästi.

Kaisa Ling: olen väga suur tuhlifänn

12.08.22 INIMESED ... Eesti vodevilli- ehk palaganibluusi ansambli Kaisa Ling Thing eestvedaja ja laulja Kaisa Ling ütles Vikerraadio saates "Maitse asi", et konkurentsitult on tema lapsepõlvelõhn ja -maitse kartulid ehk tuhlid.

Suri moelooja Issey Miyake

09.08.22 INIMESED ... 5. augustil suri 84-aastaselt Jaapani moedisainer Issey Miyake, teatas Miyake Design Office.

Ashton Kutcherit tabas haruldane haigus

09.08.22 INIMESED ... Ashton Kutcher avaldas, et kaks aastat tagasi tabas teda haruldane vaskuliidi ehk veresoonte põletiku vorm, mis mõjutas tema tervist rängalt.

Nele-Liis Vaiksoo Ironmanist: ma olin nagu ühe puujalaga piraat

09.08.22 INIMESED ... Nele-Liis Vaiksoo läbis möödunud nädalavahetusel poolpika Ironmani triatloni. "Ringvaade suvel" saates jagas laulja muljeid, kuidas ta katsumuseks valmistus ning mis tunne oli rajal olla.

Dua Lipa nimetati Kosovo ausaadikuks

08.08.22 INIMESED ... Dua Lipast sai Kosovo ausaadik ning Kosovo president Vjosa Osmani-Sadriu kinkis Dua Lipale isiklikult ausaadiku medali ja tunnistuse.

Näitleja Anne Heche sai autoõnnetuses rängalt vigastada

06.08.22 INIMESED ... Näitleja Anne Heche sai autoõnnetuses rängalt vigastada, sõites sisse Los Angelese eramajja.

Kärt Tomingas: olen laisk ja mulle meeldib nõrkemiseni passida

05.08.22 INIMESED ... Lauljatar Kärt Tomingas ütles Vikerraadio saates "Maitse asi", et teda inspireerib hetkes kohal olemine ja ta naudib nõrkemiseni passimist.

Justin Bieber esines esimest korda pärast osalist näohalvatust

03.08.22 INIMESED ... Pea kuu aega tagasi tabas Justin Bieberit osaline näohalvatus, mistõttu pidi ta maailmaturnee katkestama. Paar päeva tagasi astus Bieber aga taas lavale.

Laur Joamets Grammyde proovist: olime elus jõudnud kohta, kus tegime soundcheck'i pärast Metallicat

03.08.22 MUUSIKA ... Raadio 2 "Hommikus!" käis kantrimuusiku elust Nashville'is rääkimas Grammy võitja Laur Joamets, kes meenutas, kuidas auhinnagalale eelnenud heliproovi tehti pärast Metallicat.

Daniel Veinbergs: koomiku töö kõige suurem oht on alkohol ja sõltuvushäired

02.08.22 INIMESED ... Püstijalakoomik Daniel Veinbergs rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, miks koomikud ropendavad, kuidas stand-up'ist omale püsiv amet teha ning mis on selle ameti varjupool.

Suri näitleja Pat Carroll

01.08.22 INIMESED ... Laupäeval suri 95-aastasena Ameerika näitleja Pat Carroll, kes võitis Emmy filmi eest "Caesari tund" ja andis hääle "Väikese merineitsi" filmis Ursulale.

Conchita Wurst teatas uuest singlist ja telesaatest

01.08.22 INIMESED ... 2014. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitja Conchita Wurst andis välja uue singli ning teatas ühtlasi ka peatsest telesaatest, mis jõuab eetrisse Saksa ringhäälingus ZDF.

Valmis raamat arheoloog Vello Lõugasest

31.07.22 EESTI ... Valminud on raamat Eesti arheoloogia ühest suurkujust, 1998. aastal surnud Vello Lõugasest. Lisaks viljakale tööle muinasaja uurimisel aitas Lõugas Venemaalt tagasi tuua Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi säilmed.

Joel Volkov: Rubiku kuubikul oli vabaduse ja tsivilisatsiooni lõhn

29.07.22 INIMESED ... Reklaamispetsialist Joel Volkov kõneles Vikerraadio saates "Maitse asi" enda lapsepõlvelõhnadest ja tõstis esile Rubiku kuubiku, mille isa välismaareisilt Kukerpillidega kaasa tõi ning mille lahendamise asemel poiss seda päevade viisi nuusutas.

Shakira otsustas Hispaania prokuröride vastu kohtusse minna

28.07.22 INIMESED ... Hispaania prokurörid süüdistavad Sharikat 15 miljoni euro väärtuses maksude maksmata jätmises. Lauljanna polnud võimude etteheidetega nõus ning otsustas kohtusse minemise kasuks.

Ukraina esimene leedi Olena Zelenska poseeris Vogue'i esikaanel

27.07.22 INIMESED ... Ukraina esimene leedi Olena Zelenska poseeris Vogue'i digitaalse eriväljaande esikaanel ning rääkis ajakirjas, kuidas usk sõja võitu hoiab ukrainlasi endiselt mentaalselt tugevana.

Barack Obama avaldas loendi oma selle suve lemmikmuusikast

27.07.22 INIMESED ... USA endine president Barack Obama avaldas loendi oma lemmiklugudest 2022. aasta suveks, kus on teiste hulgas näiteks Rosalía "Saoko", Harry Stylesi "Music for a Sushi Restaurant", Wet Legi "Angelica" ja Kendrick Lamari "Die Hard".

Kunstnik Ave Nahkur Viljandist: siin elab kamp hulle kunstiinimesi

26.07.22 INIMESED ... "Ringvaade suvel" käis Viljandis külas Ave Nahkuril, kes tõdes, et Viljandi on temasugusele kunstihingele mõnus koht, kus elada ja luua.

Raamatukoguhoidja Saima Tell: lapsed meelitab raamatute juurde kodune toetus

23.07.22 KIRJANDUS ... Sel nädalal käis Klassikaraadio "Raamatuhoidja" Võrumaal. 115-aastase Kuldre raamatukogu uksed avas raamatukoguhoidja Saima Tell, kes on veendunud, et kõige paremini meelitab lapsed raamatute juurde kodune toetus.

Marko Mäetamm: mitte-kunstnikud on palju suuremad kaoseinimesed

22.07.22 INIMESED ... Kunstnik Marko Mäetamm ütles Vikerraadio saates "Maitse asi", et teda häirib, kui ühiskonnas arvatakse valdavalt nagu oleks kunstnikud jubedad boheemid, kes ei saa isegi kellaajast aru. Tema sõnul on selliseid väga vähe, suurem osa on ülimalt organiseeritud.

Esimene eestlanna jõudis maailma kõige ohtlikuma mäe K2 tippu

22.07.22 INIMESED ... Reede hommikul jõudis esimese eestlannana maailma raskeimaks mäeks peetud K2 tippu Krisli Melesk.

Pime luuletaja Päiv Jürgen Dengo: inimestest kiirguvat soojust on tunda

19.07.22 INIMESED ... Lavaluuletajana tähelepanu pälvinud Päiv Jürgen Dengo on 31-aastane noormees, kes on sünnist saati pime. Augustis kuuleb Dengot luuleprõmmu üle-eestilises finaalis.

Toomas Uibo uuest lavastusest: mõistan, et ma ei ole näitleja

19.07.22 INIMESED ... Endine lapstäht Toomas Uibo rääkis "Ringvaade suvel" saates, kuidas talle toona kiusamine mõjus ning miks ta laulmise juurde naases. Samuti tuli saates juttu Uibo uuest muusikalisest lavastusest "Minul on vari".

Arop: ma kasvasin oma kestast välja

18.07.22 INIMESED ... Arop rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, kuidas tema uus hittlugu "Kommunikatsiooni probleem" sündis ning miks ta artistina mitmeid kordi nime vahetanud on.

Allan Roosileht DJ ametist: ma ei jõua igal pool diskot teha, kus buss peatub

15.07.22 INIMESED ... Allan Roosileht jõudis diskoripulti 1977-ndal aastal, olles 18-aastane. Seda ametit peab ta tänaseni. Vikerraadio saates "Stereodisko" meenutas Roosileht erinevaid lugusid, kuidas vanasti DJ-na esineda oli võrreldes tänapäevaga.

Martin Heremi lennutab tagasi lapsepõlve kanasõnniku lõhn

15.07.22 INIMESED ... Kaitseväe juhataja Martin Herem rääkis Vikerraadio saates "Maitse asi" lõhnadest, mis teda valguskiirusel lapsepõlve konkreetsesse hetke ja paika lennutavad.

Näitleja Harrison Ford sai 80-aastaseks

13.07.22 INIMESED ... "Indiana Jonesi" staar Harrison Ford sai 13. juulil 80-aastaseks.

Rokkansambel Hvnta: muusikavideod on jälle moes

13.07.22 INIMESED ... Raadio 2 hommikuprogrammis käisid külas ansambli Hvnta liikmed ning rääkisid nii muusikavideote kui ka rokkmuusika kasvavast populaarsusest.

Astronaut Matthias Maurer: ainult suurelt unistades võib suuri asju saavutada

13.07.22 INIMESED ... 176 päeva kosmoses elanud saksa teadlane Matthias Maurer tõdes, kuidas talle lapsena tundus, et kosmoses käivad ainult superkangelased, mistõttu ei osanud ta sellest unistadagi.

Artjom Savitski: TikTok on üks parimaid muusikaturunduse platvorme

12.07.22 INIMESED ... Laulja Artjom Savitski käis külas Raadio 2 hommikuprogrammis ning rääkis muuhulgas ka, kuidas temast TikToki sisulooja sai ning mis on selle sotsiaalmeediaplatvormi varjupool.

Peakokk Orm Oja: ma pole endale seitse kuud palka maksnud

12.07.22 INIMESED ... "Vikerhommiku" saates käis Eesti restoranimaastiku hinnatõusu tagamaadest rääkimas peakokk Orm Oja, kelle sõnul mõjutab hinnatõus nii kliente kui ka restoranide personali.

Raadioteatris kõlavad katkendid Käbi Laretei esseekogust

11.07.22 INIMESED ... 14. juunil tähistanuks oma sajandat sünniaastapäeva Käbi Laretei. Selle auks kõlavad pianisti sünnipäevanädalal Klassikaraadios katkendid tema esseekogumikust.

Eva-Lotta Kiibus: mulle meeldivad absoluutselt kõik Ruja lood

11.07.22 INIMESED ... Vikerraadio saate "Me oleme tšempionid!" teine külaline oli iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus, kes rääkis võistluskavade muusika mõistmise olulisusest ning sellest, kuidas ta viieaastasena ema süles rokkooperit "Ruja" vaatamas käis.

Maris Pihlap lõpmatuseni lihvitud tulemust ei otsi

10.07.22 MUUSIKA ... Müürilehes avaldatud artiklis kirjutab Mariliis Mõttus, et Maris Pihlap on laulja, multiinstrumentalist ja produtsent , kes ei sihi oma loominguga universaalset täiuslikkust, vaid jätab ruumi ka igapäevaelu juhuslikele sekkumistele ja leiutab uusi viise, kuidas läheneda muusikakuulamisele.

Ülle Madise: vaatan vaimustusega vanemaid inimesi, kes elust rõõmu tunnevad

08.07.22 INIMESED ... Õiguskantsler Ülle Madise rääkis Vikerraadio saates "Maitse asi", kuidas ta imetleb vanemaid inimesi, kes oskavad enda elust ja east rõõmu tunda.

Uued kopsud saanud Taimo Toomast: mul oli kuni pool aastat veel jäänud

08.07.22 INIMESED ... Ooperilaulja Taimo Toomast sai endale ligi kaks kuud tagasi uued kopsud ning on nüüd raskest operatsioonist taastumas.

Anne Veski leinaperioodist: tuleb leppida, et selline on elukäik

07.07.22 INIMESED ... Laulja Anne Veski kaotas hiljuti abikaasa, kuid püüab nüüd rohke töö, sõprade ja uute asjade õppimisega oma elus edasi minna.

Musk sai abieluvälise suhte raames kaksikute isaks

07.07.22 VÄLISMAA ... Kohtudokumendid näitavad, et miljardär Elon Musk sai 2021. aastal abieluvälise suhte raames kaksikute isaks. Kaksikute ema Shivon Zilis töötab Muskile kuuluvas tehnoloogiafirmas.

Marje Tõemäe asub tööle Tallinna kultuuriameti kultuuriosakonna juhatajana

04.07.22 KULTUURIPOLIITIKA ... Alates augustist asub Tallinna kultuuri- ja spordiameti kultuuriosakonna juhatajana tööle Marje Tõemäe, kes töötas kuni selle aasta juunini ETV peatoimetajana.

Sünnipäevalaps Anne Veesaar: elu on nii väärtuslik, kuidas selle üle mitte rõõmustada

04.07.22 INIMESED ... "Vikerhommik" helistas 4. juulil 65. sünnipäeva tähistavale näitleja Anne Veesaarele, kelle kodus käis varahommikust saati lõbus sünnipäevamöll. Lustakas meeleolus sünnipäevalaps ütles, et rõõmu tuleb tunda igast päevast ja see on väga lihtne.

Heini Vaikmaa: teist Kare Kauksi on Eestist täiesti võimatu leida

04.07.22 INIMESED ... Ansambli Mahavok üks asutajaid Heini Vaikmaa rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", kuidas bänd muudkui mõtles, kes võiks Kare Kauksi asendada, aga neid, kellega oleks tahtnud bändi teha, polnud palju. Pealegi pole Heini sõnul teist Karet Eestis olemas.

David Vseviov: värskekapsasupi lõhn tähendas lapsepõlves õuduste päeva

01.07.22 INIMESED ... Ajaloolane David Vseviov jutustas Vikerraadio saates "Maitse asi" enda lapsepõlvelõhnadest, detailidest, mis tekitavad positiivseid emotsioone, aga ka ilu leidmisest koleduste keskel.

suvi teles

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: