Inimesed

Asia Argento ähvardab oma #MeToo kaasvõitleja Rose McGowani kohtusse kaevata

18.09.18 ... Olgugi et näitlejad Asia Argento ja Rose McGowan juhtisid hiljuti veel koos ahistamisvastast liikumist #MeToo, ähvardab Argento McGowani nüüd kohtusse kaevata, kui viimane ei võta tagasi oma avaldust Argento väidetava ahistamisjuhtumi kohta.

Margus Tali sõitis rattal saja päevaga tiiru ümber Läänemere

16.09.18 ... Kevadel tutvustasime meest, kes otsustas 100-aastase Eesti Vabariigi austuseks teha jalgrattal 100-päevaga tiir ümber Läänemere. Nüüdseks on Margus Talil 7000-kilomeetrine teekond läbi ning ta jagas "Aktuaalsele kaamerale" oma muljeid.

Plogger Jalmar Vabarna: kui sa prügile ei keskendu, tundub Eesti 98 protsenti puhas

15.09.18 ... Tartus elav muusik Jalmar Vabarna tegeleb sellise hobiga nagu plogging. See Rootsist pärit sportlik harrastus koosneb sõnadest "võta üles" ja "sörkima".

Galerii: Kaja Kallas abiellus

15.09.18 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas andis laupäeval oma Instragrami vahendusel teada, et abiellus reedel Superia Corporate Finance'i partneri Arvo Hallikuga.

Rein Rannap: mu laule pole kunagi kohe algusest peale hinnatud

15.09.18 ... Rein Rannap, kes tähistab 50 aasta möödumist mil ta alustas oma professionaalset muusikalist tegevust ning peagi ka oma 65. sünnipäeva, tunnistas intervjuus ETV saatele "Hommik Anuga", et tema toeseid pole kunagi kohe algusest peale hinnatud.

Fotod: president Kaljulaid osales maailmakoristuspäeval Ukrainas

15.09.18 ... President Kersti Kaljulaid osaleb maailmakoristuspäeval Dnipros, kus ta aitab koos linnapea Borys Filatoviga koristada linnalähedast parki.

Šotimaal elav Eve Mutso: otsus Šoti rahvusballetist lahkuda tuli rahuliku südamega

14.09.18 ... Estonia endine baleriin Eve Mutso on Šotimaal elanud ja töötanud juba 15 aastat. Paar aastat tagasi otsustas naine oma karjääri Šoti rahvuslikus balletiteatris lõpetada ja asus tööle vabakutselise tantsija ja koreograafina.

Raivo E. Tamm: minu parimad tööd on olnud just Roman Baskini lavastustes

14.09.18 ... Raivo E. Tamm alustas oma näitlejakarjääri just Roman Baskini käe all Vanalinnastuudios. Mehe sõnul on tema säravaimad tööd olnud Baskini lavastused.

Rain Tolk Roman Baskinist: paljudel noorematel pole sellist kirge

14.09.18 ... Eile õhtul suri 63-aastasena pärast rasket haigust näitleja ja lavastaja Roman Baskin. Meest meenutasid tema sõbrad ja kolleegid Ain Lutsepp ning Rain Tolk.

"Seksi ja linna" staar New Yorgi kuberneriks ei saa

14.09.18 ... Novembris toimuvate New Yorgi kuberneri valimiste eel toimunud Demokraatliku Partei eelvalimistel saatis edu praegust kuberneri Andrew Cuomot, kes võitis lõppvoorus kindlalt näitlejannat Cynthia Nixonit.

Eesti lasteaias ja koolides käinud Savitski: vene keel on hakanud ununema

13.09.18 ... Venekeelsest perekonnast pärit laulja Artjom Savitski, kes on käinud eestikeelses lasteaias ja koolides, tõdes, et emakeel on hakanud tal natukene ununema ning eesti keeles on tal lihtsam suhelda.

Peaminister Jüri Ratase perre sündis neljas laps

13.09.18 ... Peaminister Jüri Ratase ja tema abikaasa Karin Ratase perre sündis neljas laps.

Galerii ja video | Uudo Sepp leevendab paha tuju šokolaadise kakaoga

11.09.18 ... "Lastetoa" üllatusteõhtu külaliseks oli Uudo Sepp, kes vastas laste küsimustele ja valmistas koos Martin Veismaniga lauamängu.

Eesti jahimehed näitasid EM-il hirvepeibutamise oskust

10.09.18 ... Slovakkias Euroopa hirvepeibutamise meistrivõistlustel käinud Eesti jahimeeste seltsi võistkonnal õnnestus 13 riigi võistkondade seas saada 20. koht.

Tudeberg rääkis "Areeni varjus", kuidas kasiinos teleõiguste rahaga mängiti

10.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" astuti Eesti Televisiooni sporditoimetuse töötuppa, kus reporterid spordirahva tegusid pildi ja sõnaga jäädvustasid, muuhulgas sai teada, kuidas toimetuse juht Toomas Uba Monaco kasiinos raha peale mängis. Lisaks sai näha keerulist aega pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist, kui paljud inimesed elasid peost suhu. Ent samas andis priius unistustele tiivad ja sportlased murdsid tahtekindlalt eesmärkide suunas. Sõna sai ka maailmakuulus korvpallitäht Arvydas Sabonis Leedust.

John Legendist sai üks noorim ja esimene mustanahaline EGOT-tiitli saaja

10.09.18 ... John Legend võitis esmaspäeval toimunud Creative Arts Emmy auhindadel oma rolli eest tele-erisaate "Jesus Christ Superstar Live in Concert" protsendina Emmy väljapaistva live-erilavastuse kategoorias. Sellega sai temast kolmeteistkümnes ja mitte ainult üks noorim, vaid ka esimene mustanahaline EGOT-i (Emmy, Grammy, Oscar ja Tony võitja) tiitli saavutanu.

Vaiko Eplik raadiost lahkumisest: ma ei saa siiani aru, miks kinga sain

10.09.18 ... Muusik Vaiko Eplik meenutas "Vikerhommiku" eetris aega, mil ise raadios hommikusaadet juhtis. Eplik avaldas, et lahkumine ERR-ist ei olnud tema jaoks kerge.

Kadri Hinrikusel ilmus lasteraamat "Ära muretse mu pärast"

06.09.18 ... Kadri Hinrikuse 11. lasteraamat "Ära muretse mu pärast" viib lugeja muinasjutumaailma, kus haldjate, loomade ja looduse kaudu arutletakse vägagi inimlikel teemadel. Raamatut kaunistavad Katrin Ehrlichi joonistused.

The Cranberriese lauljanna O'Riordani surma põhjustasid alkohol ja uppumine

06.09.18 ... Westminsteri koronerikohus avaldas, et ansambli The Cranberries laulja Dolores O'Riordani surma põhjustas alkoholijoobes uppumine.

Galerii: Kärmase intervjuu Neeme Järviga avab maestro ootamatust ja isiklikust küljest

05.09.18 ... ETV saatejuht Mihkel Kärmase sel nädalal eetrisse jõudev intervjuu maestro Neeme Järviga pakub nii isiklikku ülevaadet särava dirigentide dünastia perepeast kui ka Eesti pärjatuima dirigendi elutööst.

Ivo Linna tegi sotid selgeks: on ta nüüd Ivo, Iivo või Iff

04.09.18 ... Laulja Ivo Linna käis hommikul "Terevisioonis" tutvustamas nii uut ETV mälumängu "Reis ümber Eesti" kui ka selgitamas, kuidas teda on õigem kutsuda.

Anne Erm Jazzkaarest 90ndate alguses: saksofonist Steve Lacy oli nõus Eestis esinema, kui talle hangitakse läkiläki

04.09.18 ... Täna tähistab oma 75. sünnipäeva raadiolegend ja Eesti jazzi ema Anne Erm. Jazzkaare looja, muusikaaustaja ja üle poole sajandi Vikerraadios töötanud Anne meenutas tänases "Vikerhommikus" festivali korraldamist 90ndate alguses ja rääkis kontsertidest ning muusika tegemisest ansambliga Collage. Anne meenutas ka oma esimest tööd Vikerraadios, kus ta kartoteekidest õhtust tantsuprogrammi kokku otsis ja mõtiskles oma noorus- ja praeguse aja noorte jazzmuusikute sarnasuste üle.

Nool saates "Areeni varjus": kui lõpetad spordi ära, oled järsku tühi koht

03.09.18 ... ETV-s alustas uus kuueosaline sporditeemaline saatesari "Areeni varjus", esimese saate läbiv teema on loobumine. Kui raske on sportlasel langetada suurest spordist loobumise otsust? Millal sportlaskarjäär lõpetada? Mis ootab ees pärast seda? Sõna saavad Kristina Šmigun-Vähi, Martin Müürsepp, Jaak Mae, Allar Levandi, Jüri Jaanson, Erki Nool, Gerd Kanter, Mart Poom ja mitmed teised Eesti spordilegendid.

Lauri Leesi ootab õpetajatele suuremaid palku: praegu elatakse minuvanuste õpetajate najal

01.09.18 ... Pikaaegse koolijuhi Lauri Leesi arvetes peaks hariduse peale kulutama kaheksa protsenti riigitulust, nii nagu paljudes Aasia riikides.

Lauri Leesi: õpetaja on tunnis sama, mis saatejuht kaamera ees või näitleja laval

01.09.18 ... Pikaaegne koolijuht Lauri Leesi tunnistas, et kuigi unistas väiksena agronoomiks saamisest, sai tema elutööks hoopis õpetajaamet.

Vaata kell 19.55: Marko Reikopi intervjuu koolipapa Leesiga ja presidendi tervitus

01.09.18 ... ETV tähistab kooliaasta algust Marko Reikopi intervjuuga legendaarse koolijuhi Lauri Leesiga, lisaks esineb tervitusega kooliaasta alguse puhul president Kersti Kaljulaid. Nii intervjuud kui riigipea tervitust saab vaadata ka portaalis ERR.ee algusega kell 19.55.

Macroni ja Niinistö kohvipaus tekitas sotsiaalmeedias huumorilaine

31.08.18 ... Käesoleval nädalal külastas Soomet Prantsusmaa president Emmanuel Macron ning muidu väga sõbralikus meeleolus kulgenud visiit sai humoorikat vastukaja ka sealses sotsiaalmeedias.

Allikad: noor näitlejanna süüdistab näitleja Gerard Depardieu'd vägistamises

30.08.18 ... Noor näitlejanna süüdistab Prantsuse näitlejat Gerard Depardieu'd vägistamises ja seksuaalses rünnakus, teatasid kohtuallikad.

Video: Owe Petersell lasi "Terevisiooni" hooaja alguse eel habet kärpida

23.08.18 ... Esmaspäeval "Terevisiooni" uue saatejuhina alustav Owe Petersell lasi neljapäeva õhtul saates "Ringvaade suvel" habet lühemaks disainida.

Asia Argento eitab seksuaalsuhet raha nõudnud noormehega

22.08.18 ... Itaalia näitlejanna Asia Argento eitas teisipäeval tehtud avalduses väidet, et tal oli seksuaalsuhe 17-aastase noormehega. Samuti kinnitas ta, et noormehele maksis vaikimisraha tema elukaaslane ning seda tehti vaid eesmärgiga, et noormees nende tülitamise lõpetaks.

Post Malone'i eralennuk valmistub hädamaandumiseks

21.08.18 ... Inglismaale suundunud eralennukil, mille pardal on teadaolevalt nädalavahetusel Weekendi festivalil üles astunud artist Post Malone, purunesid USA-st New Jersey'st õhku tõustes kaks rehvi, nii et lennuk peab hädamaanduma. Inglismaa asemel võeti seetõttu suunaks New York.

Moonika Siimets: minu argipäev tähendab inimestega suhtlemist

21.08.18 ... Kadrioru roosiaias toimunud presidendi vastuvõtul pidas kõne filmitegija Moonika Siimets, kes oli EV100 suurfilmi "Seltsimees laps" režissöör.

Eiki Nestor saabus roosiaeda suure plaadikohvriga

20.08.18 ... Riigikogu esimees Eiki nestor saabud Kadrioru roosiaeda vastuvõtule ootamatult suure kohvriga.

Vabariigi taastamise tänukivi kuulub tänavu Ivo Linnale

20.08.18 ... President Kersti Kaljulaid andis 20. augustil üle roosiaias üle vabariigi taastamise tänukivi laulja Ivo Linnale.

Kristel Aaslaid pabistas roosiaeda tulles väga

20.08.18 ... Laulja ja näitleja Kristel Aaslaid tunnistas Marko Reikopile antud intervjuus, et pabistas roosiaeda presidendi vastuvõtule tulles kõvasti.

#MeToo liikumise üht algatajat süüdistatakse seksuaalses ahistamises

20.08.18 ... Itaaliast pärit näitleja ja lavastaja Asia Argento, kes oli üks esimesi naisi, kes avalikult filmiprodutsent Harvey Weinsteini seksuaalses ahistamises süüdistas ja oli ka üks ahistamisvastase #MeToo liikumise algatajaid, on saanud ise süüdistuse seksuaalses ahistamises.

Pildid ja video: Rootsi kroonprintsess saabus Üheslaulmisele kaasa elama

19.08.18 ... Rootsi kroonprintsess Victoria ja tema abikaasa prints Daniel külastasid samuti koos president Kersti Kaljulaidiga Tallinna lauluväljakul toimunud Üheslaulmist.

ERR.ee Ühislaulmisel |Akadeemiline meestelaulu selts: rõõm on siin olla

19.08.18 ... Akadeemiline meestelaulu selts rõõmustab võimaluse üle Üheslaulmisest osa võtta, kuigi repertuaari valik pani mehed kohati kulmu kergitama.

ERR.ee Üheslaulmisel | Lydia Rahula rõõmustab võimaluse üle rahvaga koos laulda

19.08.18 ... Tunnustatud koorijuht Lydia Rahula arvates on Üheslaulmine erakordselt hea mõte, kuna laulda saavad ka need, kes ise füüsiliselt kohale tulla ei saa.

ERR.ee Üheslaulmisel | Õunapuu, Ahven ja Uuspõld kutsuvad kõiki koos laulma

19.08.18 ... Jan Uuspõld, Lauri Õunapuu ja Reigo Ahven on kõik ametis pühapäeva õhtul toimuva Üheslaulmise juures.

Tanel-Eiko Novikov poolfinaali eel: olen elevust täis

19.08.18 ... Löökpillimängija Tanel-Eiko Novikov tunnistas, et on vahetult enne Klassika-Eurovisiooni elevust rohkem täis kui kunagi varem.

ERR.ee Üheslaulmisel | Raul Rebane: siin toimuv on Eesti laulupidude strateegiline reserv

19.08.18 ... Lauluväljakul on õhtuse Üheslaulmise proovid täies hoos ning Karmel Killandi püüdis platsilt kinni ühe idee kaasautori, Raul Rebase.

Tanel-Eiko Novikov Klassika-Eurovisioonil: õige tunnetus on tagasi

18.08.18 ... Edinburghis toimub 18.-23. augustini Klassika-Eurovisioon, kus pühapäeva õhtul astub poolfinaalis Eesti esindajana üles Tanel-Eiko Novikov. Enda sõnul on ta etteasteks valmis ja täpselt õige tunde kätte saanud.

Kuulsused mälestavad Aretha Franklini

17.08.18 ... Soulikuningannana tuntud laulja suri eile, 16 augustil oma kodus Detroitis pankreasevähki. Lahkunud legendi meenutasid sotsiaalmeedias nii poliitikud kui muusikud.

Maire Joala: "Ei ole üksi ükski maa" laulmiselt kõrvale jätmine oli okas Jaagu hinges

17.08.18 ... Jaak Joala lesk Maire Joala käis vaatamas Tartu Uue Teatri tükki "Kremli ööbikud", mis räägib legendaarse muusiku elust. Maire Joala jagas etendusele kiitvaid sõnu ja rääkis, miks Jaak Joala vanemas eas paljudele kibestununa tundus.

UEFA Superkarikas meelitas Tallinna ka ooperilegendi Placido Domingo

16.08.18 ... Kolmapäeva õhtul Tallinnas toimunud UEFA Superkarika finaal meelitas teiste fännide hulgas Eestisse ka maailmakuulsa ooperilegendi Placido Domingo.

Jaan Roose plaanib Tallinnas 100 meetri kõrgusel maailmarekordit

15.08.18 ... Slackliner Jaan Roose käis hiljuti Venemaal talendisaates kuulsust võitmas ning järgmisel nädalal plaanib Tallinnas kahe kõrge torni vahel sooritada oma trikkidega maailmarekordi.

Suri ooperilaulja Teo Maiste

14.08.18 ... Teisipäeval suri 86-aastaselt ooperilaulja, bass Teo Maiste, teatas Rahvusooper Estonia.

Tõsiselt haige Aretha Franklin on kodusel ravil

14.08.18 ... 76-aastane soulilaulja Aretha Franklin on tõsiselt haige, kinnitas talle lähedal seisev inimene. Surma põhjust pole veel avalikustatud.

Karmen Pedaru: abielu-elu ma enam ei ela

10.08.18 ... Vikerraadio saates "Owe Peterselli show" oli reedel külas modell Karmen Pedaru, kes teatas, et abielu-elu ta enam ei ela ja praegu on tal käsil hoopis lahutus.
uus saade!

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: