Inimesed

Tuuli Tomingas: kui elu hakkab ammenduma, peab midagi hullu ette võtma

29.11.21 INIMESED ... Laskesuusataja Tuuli Tomingas end väga eesmärgikindlaks inimeseks ei pea, küll aga on suur tõestamisvajadus saatnud teda lapseeast saati. "Maksku, mis maksab" suhtumine on Tuulit aidanud nii elus kui ka suusarajal.

Vennad Eskod soovivad tulevikus teha muusikavideo Billie Eilishile

29.11.21 INIMESED ... Filmitegijatest vennad Raul ja Romet Esko olid seekordsed Raadio 2 saate "Suur plaat ja väike plaat" külalised. Lisaks enda lemmiklugude avaldamisele tõdesid vennad, et tulevikus soovivad nad teha muusikavideo mõnele maailmastaarile, näiteks Billie Eilishile või Justin Bieberile.

Suri disainer ja moebrändi Off-White looja Virgil Abloh

29.11.21 INIMESED ... Mõjukas USA moedisainer, brändi Off-White looja ja Louis Vuittoni meesterõivaste kunstiline juht suri 28. novembril 41-aastasena. Louis Vuittoni moemaja teatas, et Abloh oli mitu aastat põdenud vähki.

Reisihuviline Noep avastas Madeiral üksinda matkamise võlu

26.11.21 INIMESED ... Andres Kõpper ehk Noep reisib palju. Tööreisid on viinud muusiku mitmesugustesse huvitavatesse paikadesse. Kõpperi viimane avastus oli aga üksinda matkamine.

Eesti naine töötab Colorado mägedes suusapatrullina

25.11.21 INIMESED ... Ene Sepp on Colorado mäekuurordis suusapatrull, kelle ülesanne hättasattunud suusatajaid aidata. Naise sõnul on mäesuusatamine küllaltki ohtlik spordiala.

Linnast maale kolinud Agnes Joyet: kodupidamine ei saa muutuda täiskohaga tööks

25.11.21 INIMESED ... Põlvamaal asuvasse Moostesse kolinud Agnes Joyeti sõnul tuleb maal elades leida tervislik tasakaal, et kodupidamisest ei saaks täiskohaga tööd.

"Terevisioon" kohtus lavkamüüja ametist unistanud naisega

25.11.21 INIMESED ... "Terevisioon" läks neljapäeval, 25. novembril eetrisse Eesti maanteemuuseumist. Muuseumis on esindatud erisuguseid eksponaadid ning üheks külastajate tõmbenumbriks on ka päriselt toimiv kauplusauto.

Ivar Murd: film Uku Kuudist on fännidokumentaal, aga ka inimlik draama

24.11.21 PEALTNÄGIJA ... Sel reedel esilinastub PÖFF-il dokumentaalfilm "u.Q", mis räägib varalahkunud andekast muusikust Uku Kuudist, aga samavõrd ka tema emast, lauludiiva Marju Kuudist. Film tugineb seninägemata koduarhiivile ja taaslavastusele ning on kummardus kahele andekale ja ekstentrilisele loojale, kes on võõrsil isegi kuulsamad kui kodumaal.

Anna-Maria Orel elukaaslasega koos treenimisest: armunud olek trenni ei sega

24.11.21 TELE/RAADIO ... Tallinnas treenib uus spordipaar – Eesti vasaranaine Anna-Maria Orel ja sloveenia kettahiid Kristjan Čeh. Mõlemad kinnitasid "Ringvaatele", et trennis on neile esmatähtis nende vastav spordiala ja armunud olek nende keskendumist ei sega.

Räppar Jay-Zst sai kõigi aegade nomineerituim Grammy artist

24.11.21 INIMESED ... Räppar Jay-Z kogus 2022. aasta Grammydel kolm nominatsiooni. Aegade jooksul on muusikut nomineeritud lausa 83 korda, mis teeb temast läbi aegade kõige rohkem nominatsioone kogunud artisti Grammy auhindade jagamisel.

Tiina Lokk: olen filmi juurde jäänud, sest see hoiab hinge noorena

24.11.21 INIMESED ... Pimedate Ööde filmifestivali korraldaja Tiina Lokk peab end õnnelikuks inimeseks, sest saab teha seda, mida kirglikult armastab. Suur roll on selles ka tema tütardel.

Muusik Bonzo tegi karjääris kannapöörde ja avas enda restorani

23.11.21 INIMESED ... Muusik Bonzo otsustas lisaks pillimängule ja laulmisele proovida ka restoranipidaja ametit. Nii avas Bonzo ligikaudu kolm kuud tagasi Rakveres enda kohviku. Tegemist oli muusiku pikaajalise unistusega.

Jaagup Kreem peab ennast Harry Potteri fänniks

23.11.21 INIMESED ... Raadio 2 hommikuprogrammis oli teisipäeval, 23. novembril külas muusik Jaagup Kreem. Muusikuga tuli juttu nii Harry Potteri fantaasiamaailmast kui ka Gunnar Grapsi 70. sünniaastapäeva mälestuskontserdist.

Vahur Kersna: Gunnar Graps oli kõike muud kui raudmees

23.11.21 INIMESED ... Eesti ja nõukogude rokikangelase Gunnar Grapsi 70. sünniaastapäevaks on Vahur Kersna käe all valminud värske dokumentaalsaade muusiku elust ja loomingust.

Kevin Spacey peab "Kaardimaja" produtsendile hüvitama 31 miljonit dollarit

23.11.21 FILM ... Kevin Spacey peab Netflixi telesarja "Kaardimaja" produtsendile maksma kaotatud tulude katteks 31 miljonit dollarit. Vahekohtu otsuse järgi rikkus Spacey lepingulist kohustust osutada teenuseid professionaalsel viisil.

Lauamängudisainer Meelis Looveeri mängud on jõudnud turgudele üle maailma

22.11.21 TELE/RAADIO ... Lauamängudisainer Meelis Looveeri kodus on tema enda sõnul vähemalt viissada lauamängu ja kindlasti rohkemgi. Neid, mis Looveer ise on valmis teinud, on umbes 30 ja mitmeid neist on jõudnud turgudele üle maailma. Arvuti ja sahtlid on tal ideid täis.

Muusik Allan Vainola sattus lavale tänu Jaak Joalale

22.11.21 INIMESED ... Raadio 2 saadet "Suur plaat ja väike plaat" külastasid seekord bändidest Vennaskond ja Sõpruse Puiestee tuntud muusik Allan Vainola ning tema poeg Hyrr Innokent Vainola. Ettekandele tulid isa ja poja lemmiklood.

Jaagup Tuisk: kirjutasin Eesti Laulu jaoks väga palju lugusid

21.11.21 INIMESED ... Laulja Jaagup Tuisk kirjutas oma võistlusloo "Kui vaid" spetsiaalselt Eesti Laulu jaoks. Lugu oli üks kümnest, mida Jaagup potentsiaalselt võistlusele saatmiseks kirjutas.

Mati Valdaru: ilma Grapsita oleks Eesti muusika jäänud üksluiseks

21.11.21 INIMESED ... 27. novembril oleks Gunnar Graps saanud 70-aastaseks. Tema endiste bändiliikmete Mati Valdaru ja Jaanus Raudkatsi sõnul oli Grapsi erinevate muusikastiilide Eestisse tooja.

Evelin Samuel: mõtlesin, et ei võta enam kunagi Eurovisioonist osa

21.11.21 INIMESED ... Eesti Laulu esimesest veerandfinaalist edasi pääsenud Evelin Samueli sõnul mängis tema võistluselt osavõtmisel suurt rolli juhus.

Curly Strings: Jaapani publikule esinedes saame olla täiesti me ise

21.11.21 INIMESED ... Curly Strings tiirutas kolm nädalat Jaapanis, kus andis rohkem kui 7000 inimesele üheksa kontserti. Bändiliikmed usuvad, et nende muusika jõudis õigesse kohta.

Boamadu: tegime seda, mida kõige paremini oskame

21.11.21 INIMESED ... Eesti Laulu poolfinaali pääses Ida-Virumaa rokkbänd Boamadu. Eesti Laulul tahab kooslus eelkõige tutvustada end eestlastele, aga loomulikult loodavad mehed pääseda ka Eurovisioonile.

Stig Rästa: enne 2030. aastat tahaks Eurovisiooni ära võita

21.11.21 INIMESED ... Eesti Laul 2022 poolfinalist Stig Rästa avaldas, et Eesti esindamine Eurovisioonil on olnud talle päris suureks unistuseks.

Hollywoodi filmioperaator Alar Kivilo: filmitöös ei tule midagi lihtsalt

20.11.21 INIMESED ... Pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas Hollywoodi filmioperaator Alar Kivilo, kelle sõnul on operaatoritöö omapärane kunst, kus lugusid jutustatakse läbi piltide.

Saaremaa prouad jäljendavad soome kunstnik Inge Lööki postkaarte

18.11.21 INIMESED ... Soome kunstnik Inge Lööki postkaartidel on kujutatud särtsakaid prouasid. Saaremaa prouad Aive Bruhn ja Ulvi Põld otsustasid kunstniku teosed taaslavastada.

Johannes Tralla uuest saatest: ma ei läinud otsima inimlikku traagikat

18.11.21 INIMESED ... Saatejuht Johannes Trallat näeb uues sarjas "Johannese lähetamine" avastamas Eestimaa paiku ja inimesi. "Ringvaatele" tegi Tralla lühikese ülevaate enda seiklustest.

Villemdrillem: tahan olla rahul kõigega, mis mul on

18.11.21 INIMESED ... Laulja Villemdrillemi suurim unistus on olla lõputult õnnelik ja rahul kõigega, mis tal on.

Mart Sander juubilar Annely Peebost: temas on midagi, mis hoiab teda värske

16.11.21 INIMESED ... Ooperilaulja Annely Peebo tähistas 16. novembril oma 50. sünnipäeva. "Ringvaates" olid külas Peebo kauaaegsed sõbrad Mart Sander ja Priit Pajusaar, kes iseloomustasid sünnipäevalist. Lisaks üllatasid saatekülalised Peebot videotervitusega.

Geograafid võtavad osa 30 kaardi väljakutsest

16.11.21 INIMESED ... Geoinformaatik Evelyn Uuemaa osaleb 30-päevalises väljakutses #30DayMapChallenge. Kuu jooksul tuleb iga päev teha kodumaast eriilmeline kaart, olgu see kasvõi jõhvikatest.

Evelin Samuel Eesti Laulust: teist varianti pole, kui võidu peale välja minna

15.11.21 INIMESED ... "Ringvaates" avalikustati esmaspäeval Eesti Laulu esimese veerandfinaali osalejad, kelle seas ka Evelin Samuel lauluga "Waterfall". Loo autoriteks on Glen Pilvre, Priit Pajusaar ja Katrin Pärn.

Little Mess: Eesti Laul on korralik karussell

15.11.21 INIMESED ... Eesti Laulu esimese veerandfinaali osalejate sekka jõudis ka kooslus Little Mess. "Ringvaade" käis neid üllatamas.

Mattias Naan: minust oleks pidanud saama hoopis vaikne arvutimees

15.11.21 INIMESED ... Koomik Mattias Naan ei rääkinud ema Katrini sõnul esimesed paar aastat suurt midagi. Ka juba vanemana oli ta üpris häbelik poiss. Mattias peab selle põhjuseks asjaolu, et leidis iseennast päris hilja.

Räppar Pluuto spikerdamisest: mõtlesin rohkem ajudega

15.11.21 INIMESED ... Raadio 2 nädala resident on Pluuto. Hommikuprogrammis tuli juttu artisti viimasest singlist "Deja vu", õppimisest ja spikerdamisest.

Tartu majad üles joonistanud Sasha: see on tore viis kohalikega suhelda

12.11.21 INIMESED ... Sasha Milyakina on Venemaalt Tartusse kolinud kunstnik ja teadur, kes joonistanud pea kõiki Tartus asuvaid maju ja hoove.

Lemmikuhoidja Laura Vilbaste: abivajajad loomad leiavad minu juurde tee

10.11.21 INIMESED ... Nõmmel elav Laura Vilbaste on üles turgutanud mitu lootusetus seisus kassi. Lisaks hoiab loomaarmastaja lemmikuid, kui nende pärisomanikud on ära.

Toomi uue filmi peaosatäitja Kate Bosworth: eestlased on lahked ja parajalt metsikud

10.11.21 INIMESED ... Tanel Toomi uues filmis "Sentinel" mängib peaosa USA näitleja Kate Bosworth, kes juba ka Eestit külastas.

Uus hommiku-uudiste ankur Veronika Uibo: ilmateadustamine on hoopis lihtsam

09.11.21 INIMESED ... Varem "Aktuaalse kaamera" ilmateadustajana töötanud Veronika Uibo tegi teisipäeval debüüdi uues ametis - "Terevisiooni" hommiku-uudiste ankruna.

Staarisaate osaline: nüüd tunduvad kõik esinemised nii lihtsad

09.11.21 INIMESED ... Saates "Eesti otsib superstaari" osalenud noored muusikud Loora-Eliise Kaarelson ja Kauro Tafitšuk räägivad kui ühest suust, et saates osalemine andis neile edasiseks muusikutööks kaasa väärt kogemuse.

Rakvere mees leiutas maailma esimese auto koopia

08.11.21 INIMESED ... Rakvere kandist pärit Aarne Kõue leiutas maailma esimese auto koopia, mis valmis täielikult vanarauast.

Tiigrikuningas Joe Exotic soovib vähidiagnoosi tõttu vanglast vabaneda

05.11.21 INIMESED ... Seriaalist "Tiger King" tuntud Joe Exotic on esitanud palve vabastada ta vanglast pärast agressiivse eesnäärmevähi diagnoosi saamist.

Pipi Pikksukka meenutav 11-aastane Loore annab välja oma taimetoiduraamatu

04.11.21 INIMESED ... 11-aastane Loore ei käi koolis, vaid on ema abiga koduõppel. Tüdrukule meeldib väga kodus ka süüa teha ning peagi on oodata kokaraamatut.

November paneb mehi taas tervisele mõtlema: Tanel Tatter ja Urmo Aava näitavad eeskuju

04.11.21 INIMESED ... November on pühendatud meeste tervisele, kus pikema sõpruse päeva projekti egiidi all kontrollitakse meeste tervist, et nad saaksid kauem oma sõprade jaoks olemas olla.

Üllar Saaremäe nooruspõlvest: tuleb elada julgelt!

04.11.21 INIMESED ... Raadio 2 hommikuprogrammi uudistetoimetaja Kirke Antsmäe tegi intervjuu näitleja Üllar Saaremäega. Saaremäe avaldas, et kui esineks võimalus, vahetaks ta üheks päevaks rollid rändaja Toomas Nipernaadiga.

Telekunstnik Tiina Alver: mida erilisem stuudiokujundus on, seda parem

03.11.21 INIMESED ... Aastakümneid telekunstnikuna töötanud Tiina Alverit innustab elu ja inimesed ta ümber. Selle inspiratsiooni pealt ongi ta loonud kujundusi paljudele saadetele ja telelavastustele.

"Aktuaalne kaamera" otsib uut ilmateadustajat

03.11.21 INIMESED ... Eesti vaadatuim uudistesaade "Aktuaalne kaamera" on kuulutanud välja konkursi ilmateadustaja kohale. Sooviavaldusi oodatakse 11. novembrini.

Tanel Padar visati kutsekoolist välja vale erialavaliku tõttu

03.11.21 INIMESED ... Muusik Tanel Padar andis hiljuti välja uue singli "Müüt". Padar tõdes, et uus lugu on bändiliikmeid rohkem kokku toonud ja esinemiskutseid jagub.

"Sõprade" näitleja Matthew Perry tuleb välja autobiograafiaga

02.11.21 INIMESED ... Raamat kirjeldab üksikasjalikult Perry saates veedetud aega ja tema võitlust sõltuvusega.

Liis Lemsalu: mõtlen salamisi albumi peale

02.11.21 INIMESED ... Muusik Liis Lemsalu andis äsja välja loo "Magusvalus". Pikalt vaid singleid avaldanud naine tõdes, et ta mõtleb salamisi albumi tegemisele.

Anne Veski: hea laulja peab olema aus

02.11.21 INIMESED ... Laulja Anne Veski pärjati hiljuti Barclay de Tolly sõprade klubi teenetemärgiga "Eestimaa au ja uhkus". Statuudi järgi soovib sõprade klubi teenetemärgi abil tunnustada nii Eestist kui ka mujalt pärit inimesi, kes oma tegevusega aidanud kaasa Eesti tuntuse tõstmisele.

Muusikust puutöömeister: ise tegemisel on palju suurem väärtus

01.11.21 INIMESED ... Džässmuusik ja Väikeste Lõõtspillide Ühingu liige Aivar Vassiljev on kirglik puutööentusiast.

Eesti Laulu veerandfinaalid

kuula poolfinaliste

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: