Inimesed

Inim-Ken püüdleb iluoperatsioonide abil nukuvälimuse poole

22.01.18 ... "Ringvaate" toimetaja Kajar Kase tutvustas lähemalt Rodrigo Alvest ehk inim-Keni.

Tiit Pruuli käis Antarktikas suvitamas

22.01.18 ... Reisisell Tiit Pruuli käis juba teist korda Antarktikas elamusi otsimas.

Eesti moekunstnik võitis maineka auhinna

22.01.18 ... Moekunstnik Kristel Kuslapuu võitis maineka "Ones To Watch" moeauhinna, mis tõstab esile noori lootustandvaid moeloojaid.

Briti kuningakoda teatas järjekordsest kihlusest

22.01.18 ... Briti kuningakoja teatel on peagi oodata printsess Eugenie'i ja tema kihlatu, Jack Brooksbanki pulmi.

Mart Normet paneb tuleval hooajal Eesti Laulu ameti maha

21.01.18 ... Eesti laulu produtsent Mart Normet teatas saates "Hommik Anuga", et paneb oma ameti maha ja tänavune Eesti Laul ning Eurovisiooni lauluvõistlus jäävad tema jaoks viimasteks. Normet selgitas oma otsust sooviga anda iseendale ja ka Eesti Laulule võimalus arengus edasi liikuda.

ERR tähistab Valdo Pandi 90. sünniaastapäeva

20.01.18 ... Homme, 21. jaanuaril tähistab ERR legendaarse ajakirjaniku Valdo Pandi 90. sünniaastapäeva ning meenutab teda teemaprogrammiga.

Üliõnnelik Kanye West ei tea, mis oma kolmandale lapsele nimeks panna

18.01.18 ... Õnnelik kolme lapse isa ja muusik Kanye West paljastas, et ei tea, mis tema ja abikaasa Kim Kardashiani kolmanda lapse nimeks saab.

Politsei hinnangul puuduvad Dolores O'Riordani surmas kahtlased asjaolud

16.01.18 ... Metropolitani politsei ei käsitle ansambli The Cranberries laulja Dolores O'Riordani surmajuhtumit kahtlasena.

Postimees valis veduriks Enn Kunila

15.01.18 ... Postimees valis 2017. aasta kultuuriveduriks kunstikollektsionääri Enn Kunila, kelle südameasjaks on Konrad Mägi loomingu tutvustamine  nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Ansambli The Cranberries solist Dolores O'Riordan suri 46-aastaselt

15.01.18 ... Ansambli The Cranberries solist Dolores O'Riordan suri 46-aastaselt.

Catherine Deneuve vabandas ahistamisohvrite ees

15.01.18 ... Prantsuse näitlejanna Catherine Deneuve, kes ründas möödunud nädalal feministlikke sotsiaalmeediakampaaniaid nagu #MeToo ja selle prantsuse analoogi #Balancetonporc, vabandas ametlikult ahistamisohvrite ees.

Kolleegid üllatasid Elo Ellermaad otse-eetris sünnipäevaõnnitlusega

15.01.18 ... "Terevisiooni" uudistelugeja Elo Ellermaa oli just lõpetanud viimaste hommikuste uudiste lugemise, kui tema selja taha ilmusid otse-eetris Piret Järvis, Reimo Sildvee ja Juhan Kilumets lilledega ning Elole sünnipäeva puhul õnnitlusi ja kallistusi jagama hakkasid.

Tanja Mihhailova tülitsemisest: Mikk viskas kirsstomati vastu seina

12.01.18 ... Peagi lapsevanemateks saavad lauljad Mikk Saar ja Tanja Mihhailova rääkisid oma pereelust ja sellest, kuidas lapsesaamiseks valmistuvad.

Arvo Pärt on seitsmendat aastat enim esitatud nüüdisaegne helilooja

12.01.18 ... Klassikalise muusika sündmuste admebaas Bachtrack avaldas 2017. aasta statistika ülevaate, mille põhjal on Arvo Pärt seitsmendat aastat järjest maailmas enim esitatud nüüdisaegne helilooja. 

Eesti moelooja murdis stiilse riietusega USA stiiliajakirja veergudele

11.01.18 ... Firenze täitub moesündmuse Pitti Uomo vältel moekate meestega ning USA moeajakiri W Magazine tõi ühe stiilseimana välja Eesti moelooja Aivar "Antonio" Läti.

Andres Maimik sattus jõuluvanana ahistamise ohvriks: daam lõi mulle haamriga pähe

10.01.18 ... Filmikasseti "Paha lugu" üks režissööridest Andres Maimik tunnistas, et üks kassetil olev lugu on temaga päriselt juhtunud.

Eesti vanapaar on pensionieas rännanud läbi suure osa maailmast

10.01.18 ... 80-aastane Taso Erima ja 73-aastane Tiiu Ustal on pensionieas reisinud läbi pool maailma. Eakad maailmaavastajad jagasid oma nippe, kuidas reisida võimalikult soodsalt ning tunda sellest suurt rõõmu.

Saarte Hääl: külamees leidis juhuslikult tsaariaegse vahvlimasina

10.01.18 ... Viidu külas elav Ain Vammus avastas enda sepikoja kraami hulgast ajaloolise köögitarviku, hilisema uurimise käigus selgus, et tegemist on 19. sajandist pärit vahvliraudadega.

Oprah Winfrey esinemine Kuldgloobustel on toonud sotsiaalmeedias kaasa tormi

09.01.18 ... Sotsiaalmeediavõrgustikud, eriti USA-s, on pannud kihama kõne, mille esitas tuntud meediastaar Oprah Winfrey Hollywoodis Kulgloobuste jagamisel. Kõne järel on kutsutud Winfreyd juba USA presidendiks kandideerima.

Catherine Deneuve: nõiajaht meestele ohustab seksuaalset vabadust

09.01.18 ... Prantsuse filmitäht Catherine Deneuve ründas teisipäeval ahistamisskandaalidest põhjustatud uuspuritaanlust ja ütles, et meestele peab jääma vabadus naistele külge lüüa.

ERR.ee video | Teet Kask kutsub inimesi end tantsu abil avama ja jagama

09.01.18 ... Tantsija ja koreograaf Teet Kask lööb kaasa uues projektis "Eesti tantsib" ühe tantsu autorina, mis tähendab, et tema loodud balletikava on kõigil huvilistel võimalik ise proovida ja järgi teha.

Kensingtoni palee avaldas armsad fotod Charlotte'i esimesest lasteaiapäevast

09.01.18 ... Kensingtoni palee jagas printsess Charlotte'ist armsaid fotosid kaheaastase esimesest päevast lasteaias.

Punases kleidis Kuldgloobustele ilmunud näitleja: probleem on suurem kui kleidivärv

09.01.18 ... Kui suurem osa Kuldgloobuste külalisi ilmus sel aastal galale mustas, siis näitlejanna Blanca Blanco saabus pidulikule üritusele punases paljastavas kleidis.

Aro Velmet: Eestis kiputakse ahistamisohvreid meedias ebausaldusväärsena esile tõstma

08.01.18 ... Kultuuri- ja teadusajaloolane Aro Velmet rääkis Kuldgloobuste gala ahistamisvastasest liikumisest lähtudes, et Eestis lähenetakse taolistele sotsiaalsetele teemadele teisiti, luues pinnase, kus ohvrid ei julge oma looga avalikuks tulla.

Oscari-võitja Paul Haggis seisab silmitsi seksuaalrünnaku süüdistustega

07.01.18 ... Kahe Oscariga pärjatud ning veel kolmel korral nomineeritud stsenarist ja režissöör Paul Haggis seisab vastamisi nelja naise ahistamisüüdistusega, neist kaks on seotud vägistamisega.

Eestist vanem vanahärra soovitab oma tõekspidamisi mitte teistele peale suruda

07.01.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeval külas Eduard Kuuskor, kes on vanem kui Eesti Vabariik. Nimelt tähistas vanahärra möödunud teisipäeval oma 100. sünnipäeva.

ESPN valis Kelly Sildaru kõigi aegade teiseks freestyle suusatajaks

07.01.18 ... X-Mängude ametlik veebileht ESPN-i keskkonnas reastas 20 läbi aegade mõjukaimat freestyle suusatajat ning eestlanna Kelly Sildaru pääses vaatamata oma noorusele juba teisele kohale.

Lydia Rahula õpetab poistekooris inimlikke väärtusi

07.01.18 ... Dirigent ja muusikaõpetaja Lydia Rahula tähistab 2018. aastal 70. sünnipäeva, lisaks saab tema juhitud Tallinna poistekoor juba 30-aastaseks.

Mati Talvik memuaare ei plaani: ei taha kellelegi haiget teha

07.01.18 ... ETV grand old man Mati Talvik tähistas möödunud nädalal 50 aasta tööjuubelit. Esimene Talviku juhitud telesaade läks eetrisse 1968. aastal.

Galerii: Ugala teater andis kätte traditsioonilised kolleegipreemiaid

06.01.18 ... Viljandi Ugala tähistas laupäeval oma 98. sünnipäeva ja piduliku päeva kulminatsiooniks oli kolleegipreemiate väljakuulutamine, mis selgusid majasisese hääletuse tulemusel.

Mika Keränen: kirjutamiseks peab olema kaugem koht, muidu on ahvatlus Tartu elu järele liiga suur

06.01.18 ... Tartus elav soomlasest lastekirjanik Mika Keränen mõtleb uue raamatu sündides loo oma peas juba enam-vähem valmis ning sõidab siis kuskile kaugele seda kirja panema, nii on tema raamatud sündinud Kreekas, Soomes, Itaalias ja Saaremaal.

"Osoonist" lahkunud Vladislav Koržets: pensionile pühendumiseks mul aega pole

05.01.18 ... "Osooni" pikaaegne saatejuht Vladislav Koržets avaldab pühapäevases "Prillitoosi" saates põhjuse, miks ta televisioonist sel sügisel lahkus ja rääkis, millised on tema uued väljakutsed.

Tiina Mägi – Mati Talviku "maaletooja"

03.01.18 ... Täna oma Eesti Televisioonis töötamise 50. aastapäeva tähistava Mati Talviku tõi telemajja endine ETV saatejuht ja režissöör Tiina Mägi. Mägi rääkis "Vikerhommikule", mis asjaoludel Mati televisiooni sattus, mis teeb temast nõnda väärilise ajakirjaniku ja kas talle võiks praeguste noorte seas üldse ka samaväärset mantlipärijat olla.

Raua tänava veteran Eduard Kuuskor sai 100-aastaseks

02.01.18 ... Keila linna elanik Eduard Kuuskor sai 2. jaanuaril 100-aastaseks. Kuigi juubilari elu pole olnud kergemate killast ning ligi veerandsada aastat tuli tal olla küüditatuna kodust eemal, kinnitas ta, et rõõmus meel ja nali aitab üle ka rasketest aegadest.

Meditsiiniõde: Urmas Ott oli viimastel päevadel väga üksik

02.01.18 ... Meditsiiniõde Olga Raudik meenutas, et kuigi Ott oli ravile saabudes mehelik, sümpaatne ja šarmantne, käitus ta nagu tõeline staar. Oma viimased päevad veetis Ott üksi.

Urmas Oti viimane intervjuu: ta oli teinud lõplikud järeldused

02.01.18 ... 2008. aasta veebruaris tunnustas Tallinn oma auväärseid kodanikke. Tallinna vapimärk anti üle Urmas Otile, kes andis sündmusel oma viimase intervjuu.

Maire Aunaste ERR-i nõukogu otsustest loobuda Otist: tema hing oli kurb

02.01.18 ... Telelegend Urmas Oti kolleeg Maire Aunaste meenutas, et ERR-i nõukogu otsus loobuda Urmas Otist, mõjus mehele rängalt. Nõukogu tõi põhjuseks, et Ott on kommertskanali nägu ja ETV vaatajad on ta ammu unustanud.

Voldemar Lindström Urmas Oti infarktist: talle oli löök, et ETV teda ei taha

02.01.18 ... 1998. aastal ETV tootmisjuhina töötanud Voldemar Lindström meenutas seika, kui Urmas Ott ETV-st lahkuma sunniti. Mehe sõnul mõjus see rängalt ka Oti tervisele.

Urmas Oti valupunktiks oli üksindus, hüljatud armastust leinas ta veel 20 aastat hiljem

02.01.18 ... Ajakirjanik Olavi Pihlamägi avaldas, et Urmas Oti üheks valusaimaks teemaks oli üksindus.

Enelin Meiusi lubas Urmas Oti vahakuju oma koju akna alla istuma panna

02.01.18 ... Ärinaine Enelin Meiusi ja telelegend Urmas Ott olid 1990. aastatel lähedastes suhetes ning režissöör Merike Veskus meenutas, et Meiusi unistas Oti vahakujust oma akna all.

Urmas Ott küsis tenniselegend Leiuselt, kuidas ta oma naise tappis: see moment polnud kerge

02.01.18 ... "Carte blanche'i" režissöör Toomas Kirss meenutas, et Urmas Ott oli teletöös tõeline proff, kes oli nõus hea intervjuu nimel paljuks. Ühes saates päris Ott küllakutsutud tenniselegendilt Toomas Leiuselt, kuidas too oma naise tappis.

Urmas Oti lapsepõlvesõber: isa polnud tema elus füüsiliselt olemas

02.01.18 ... Telelegendi Urmas Oti lapsepõlv möödus väikesel Otepääl, kus mees lõpetas läbi raskuste keskkooli ning sai tõuke minna lavakunstikateedrisse. Otti kasvatas ema, pärisisast tehti juttu vähe.

Grupp inimesi kogunes südaööl Tallinnas Vabaduse väljakule hümni laulma

02.01.18 ... Grupp inimesi järgis ööl vastu teisipäeva vabakonna aktivisti ja e-demokraatia eksperdi Liia Hänni üleskutset tulla pealinnas Vabaduse platsile üheskoos hümni laulma.

Urmas Ott. One Man Show

01.01.18 ... ETV näitas 1. jaanuari õhtul Vahur Kersna mastaapset teledokumentaali Eesti läbi aegade säravaima, vastuolulisema ja edukaima telereporteri Urmas Oti elust, loomingust ning saatusest.

Orissaare Karsummil hüpati taas sadamakailt jääkülma merre

01.01.18 ... Juba viiendat aastat järjest hüpati Saaremaal Orissaares uusaasta tähistamisel sadamakailt otse külma merevette.

Kaire Vilgats: miks mitte abi paluda, kui ise päriselt hakkama ei saa

31.12.17 ... Armastatud taustalaulja Kaire Vilgats astus esiritta ja esineb Estraadiraadio solistina. Naine tunnistas, et naudib uut ülesannet ning õppis möödnud aasta kogemustest palju.

Paavo Järvi: kuskil aasta tagasi tundsin, et oskan nüüd dirigeerida

30.12.17 ... 55. sünnipäeva tähistav dirigent Paavo Järvi tunnistas, et tundis alles aasta tagasi, et oskab nüüd dirigeerida.

Kris Süld: vahel tundub, et Viljandi on unustanud unistamise

30.12.17 ... Hulk Viljandi noori võttis kätte ja tegi 2017. aastal täiesti ootamatu sammu - nad andsid välja füüsilise ajakirja, mis kajastab Viljandi linna enamike inimeste jaoks tundmatust küljest, näidates pärimuskultuuri kõrvale tänavakunsti, -tantsu, -toitu ja palju muud. Värskest ajakirjast ja elust Viljandis rääkis eestvedaja Kris Süld.

Mait Malmsten: minu elu on üks lõputu näosaade

29.12.17 ... Armastatud näitleja Mait Malmsten, kelle elu on tema enda sõnul nagu üks lõputu näosaade, leiab ETV aastalõpuintervjuus Reet Linnale, et lõppev aasta oli täitsa tipp-topp.

Age Oks: baleriini elukutse on pidev kriitika, autasuks etendus

28.12.17 ... ETV usutlustesarjas "Aasta säravaimad tähed" rääkis baleriiniks olemise võlust ja valust ajakirjanik Astrid Kannelile endine baleriin Age Oks.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: