Inimesed

Eesti juurtega astronaut Nicole Aunapu Mann: olen alati oma päritolust rääkinud

27.09.23 INIMESED ... Esimest korda Eestit külastav USA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle vanaisa oli eestlane, rääkis "Ringvaatele" antud intervjuus, et oli juba lapsena alati valmis kõigile seletama, et tema juured asuvad Eestis.

Saara Nüganen: ma ei ole sellega kunagi kekanud, et mu vanemad näitlejad on

27.09.23 INIMESED ... Selle sügise viimases "Ühe pere muusikas" sõitis Reet Linna külla Anne Reemannile, Saara Nüganenile ja Ott Raidmetsale.

Simple Sessioni 13-aastane võitja: lõbus peab olema

26.09.23 INIMESED ... Tallinnas rahvusvahelise rulavõistluse Simple Sessioni võitis kõigest 13-aastane ameeriklane Julian Agliardi. Jüri Muttika tegi noore rulatajaga intervjuu ja väisas Tallinna rulaparke.

Urmo Aava: tunnen oma vendade ees süüd

26.09.23 INIMESED ... Rally Estonia eestvedaja, endine rallisõitja Urmo Aava tunnistas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et tunneb oma vendade ees süüd, et kogu perekonna raha kulus rallikarjääri alguses tema peale.

Paadiõnnetuse üle elanud Ivo: kahe päeva pärast läksin uuesti merele

24.09.23 INIMESED ... "Hommik Anuga" saates olid külas Ivo ja Aive Pähn Hiiumaalt Rootsi külast. Suvel sattus Ivo paadiõnnetusse, millest pääsemiseks pidi 73-aastane mees üle kahe kilomeetri kaldale ujuma. Õnnetus teda merest aga eemal ei ole suutnud hoida.

Muuseumisõber Krista Roolaid külastas viie kuuga 140 muuseumi

24.09.23 INIMESED ... "Hommik Anuga" saates oli külas ilmselt Eesti suurim muuseumifänn Krista Roolaid, kes on viie kuuga käinud läbi 140 muuseumi. Saates jagas ta oma käikude tipphetki ja soovitusi.

Andrus Vaariku uued sugulased on Ott Sepp, Jan Uuspõld ja Johann Köler

23.09.23 INIMESED ... Näitleja Andrus Vaarik asus "Sinu uue sugulases" koos saatejuhi Anna Pihliga oma sugupuu juuri otsima.

Ken Saan: mõne koha pealt on Keenia parem IT-riik kui Eesti

23.09.23 INIMESED ... Pühapäeval on "Hommik Anuga" saates külas ettevõtja ning filmi- ja telemees Ken Saan, kes on viimased aastad ajanud Keenias virtuaalset kitseäri. Saates räägib ta, kuidas ta oma äri püsti pani.

Maian: ideaalis tahaksin Hispaaniasse magistriõppesse minna

21.09.23 INIMESED ... Maian rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis oma armastusest Hispaania keele ja kultuuri vastu ning paljastas, et ideaalis sooviks ta magistriõpingud läbidagi just Hispaanias.

Vaimse tervise häiretega võitlev Mirjam Root: mind lohutas ainult pidutsemine

19.09.23 INIMESED ... Tallinnas üles kasvanud Mirjam Root jagas "Ringvaates", kuidas ta on oma elu vältel erinevate vaimse tervise häiretega rinda pistnud ning kuidas ta raskusi trotsides elurõõmu taastas.

Levi "On & On" saavutas kuldstaatuse: lugu on kasutatud miljonites videotes

19.09.23 MUUSIKA ... Daniel Levi ja ansambli Cartooni ühine lugu "On & On" saavutas USA-s esimese Eesti singlina kuldplaadi staatuse – lugu on müüdud pool miljonit eksemplari.

16-aastane koolipoiss Maigron kasvatab arbuuse ja unistab oma talust

18.09.23 INIMESED ... Sel korral käis "Maahommik" külas 16-aastasel aiandushuvilisel Maigron Matsiseltsil, kes peab kanu, kasvatab arbuuse ja unistab oma talust.

Mart Sander: Raimond Valgre on justkui lohutus

18.09.23 MUUSIKA ... "Mingil määral samastusin ma Raimond Valgrega juba ammu, kuid praegu tunnen temaga isegi lähedasemat sidet ja seda mitte ainult muusikalises mõttes," tunnistas 1930. aastastest vaimustunud Mart Sander Vikerraadio "Päevatee" saatele antud pikas intervjuus.

Ekstreemspordi pioneer Risto Kalmre: kukkumistest ohtlikum oli tänavaelu

18.09.23 INIMESED ... Üks ekstreemspordi algatajaid Eestis, festivali Simple Session peakorraldaja Risto Kalmre meenutas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", kuidas 1990ndate lõpuaastatel olid BMX rattad Tartus tõeline rariteet ning mismoodi tal rularajal pättide eest põgeneda tuli.

Neeme Kuningas: lapsed on ette heitnud, et ma neid muusikaga tegelema ei sundinud

17.09.23 INIMESED ... Reet Linna käis saates "Ühe pere muusika" külas Neeme Kuninga perekonnal.

Liis-Katrin Avandi karjääripöördest: ma olin täiesti läbipõlenud

17.09.23 INIMESED ... Pühapäeva hommikul käisid saates "Hommik Anuga" külas endine tantsija ja tantsuõpetaja Liis-Katrin Avandi ja endine ooperilaulja Andres Köster, kes on oma karjääris kannapöörde teinud ja hoopis meditsiinivaldkonnas tööle asunud.

Anett ja Fredi: meid seob suur sõprus ja muusikaline keemia

17.09.23 INIMESED ... Pühapäeva hommikul käisid saates "Hommik Anuga" külas Anett Kulbin ja Frederik Küüts ehk duo Anett ja Fredi. Muusikute sõnul seob neid suur sõprus ja muusikaline keemia.

Tõnis Milling vähidiagnoosi saamisest: mul tekkis tohutu eluisu

16.09.23 INIMESED ... Statistikaameti andmetel oli mullu meeste suremuse põhjustajana teisel kohal kasvajad, mis nõudsid 1872 mehe elu. Mida tähendab kasvajadiagnoosi saamine, teab omast käest kultuurikorraldaja Tõnis Milling. Meeste tervisele keskenduvas saates "Mehed, hakkame elama!" nentis Milling, et vähidiagnoosi saamine kasvatas temas eluisu.

Skandaali sattunud joogaõpetaja Villido: mu tegevus jätkub kindlasti

15.09.23 INIMESED ... Sel nädalal puhkes skandaal, kus joogaõpetajat Ingvar Villidot süüdistati õpilastele füüsiliste kannatuste põhjustamises ning tema jalapesuvee jooma sundimises. Villido selgitas "Ringvaates" oma jooga õpetamise tehnikaid ning kinnitas, et kavatseb õpetajana kindlasti jätkata.

Astrid Kanneli uus sugulane on Toomas Hendrik Ilves

16.09.23 INIMESED ... Ajakirjanik Astrid Kannel asus koos "Sinu uue sugulase" saatejuhi Anna Pihliga oma juuri otsima.

Liis Lemsalu: lapseootus on mu loomingule uue hingamise andnud

14.09.23 INIMESED ... Liis Lemsalu tunnistas, et lapseootus on tema loomingule igati positiivselt mõjunud, andes juurde uusi vaatenurki, millest laule kirjutada.

Sepo Seeman: ansambel Kala oli muusika pähe pullitegemine

12.09.23 INIMESED ... Reet Linna käis saates "Ühe pere muusika" külas Sepo Seemani perekonnal.

Grete Lõbu uus sugulane on Sirje Karis

11.09.23 INIMESED ... "Ringvaate" stuudios tehti teatavaks Grete Lõbu uus sugulane, kelleks osutus presidendiproua Sirje Karis.

Näitleja Miika Pihlak: ma ei julge end kristlasena defineerida

11.09.23 INIMESED ... Näitleja, tantsija ja koreograaf Miika Pihlak, kelle pool perekonda on kristliku eluga seotud, rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et usub küll jumalat, kuid enda kohta kristlane ei ütle. Miika ema Anne-Ly Pihlak jutustas usu tõttu abielu lagunemise loo.

Pianist Holger Marjamaa: muusiku elu on tegelikult päris üksik

10.09.23 MUUSIKA ... New Yorgis resideeruv džässpianist Holger Marjamaa jagas "Hommik Anuga" saates, kuidas temast maailmaklassi muusik sai. Ühtlasi tõdes Marjamaa, et sooviks tulevikus rohkem kodumaal tuuritada ja aega veeta.

Egert Milder tütrega reisimisest: aeg hakkab lendama, kui oled mugavustsoonis

10.09.23 INIMESED ... Muusik Egert Milder tunnistas "Hommik Anuga" saates, et nautis oma kaheaastase tütrega kahekesi reisimist täiel rinnal ning lisas, et talle meeldib aeg-ajalt teha otsuseid, mis mugavustsoonist välja viivad.

Taukar leidis uued sugulased nii Linna, Padari kui ka Mattiiseni ja Jörbergi näol

09.09.23 INIMESED ... Kümmekond aastat tagasi superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Karl-Erik Taukar asus koos "Sinu uue sugulase" saatejuhi Anna Pihliga oma juuri otsima.

Galerii: Islandi eurolaulik suudab eesti keeles Eestit kiita

08.09.23 INIMESED ... Reedel Tallinnas esinev Islandi eurolaulik Dadi Freyr demonstreeris Raadio 2 saates "Reedene draiv" oma eesti keele oskust.

Räppar Säm: ainult muusikat tehes elab ära küll

08.09.23 INIMESED ... Räppar Säm rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et lisaks muusikale tegeleb ta ka ettevõtlusega, olles osanik kodumaises tõukerattafirmas.

Liis Lemsalu rasedusest: suutsin seda väga-väga pikalt varjata

07.09.23 INIMESED ... Liis Lemsalu jagas "Ringvaates", milliste mõtetega ta emadusele vastu astub. Lauljatar tõdes ka, et suutis rasedust avalikkuse eest täpselt niikaua varjata, kui seda soovis.

Monarhiahuviline: Charles III rahvusvaheline suhtlus on natuke takerdunud

07.09.23 INIMESED ... Eelmise aasta 8. septembril suri Suurbritannia kuninganna Elizabeth II ning algas kuningas Charles III ajastu. Monarhiahuviline Kai-Ines Nelson analüüsis "Ringvaates", milliseid muutusi möödunud aasta kuningakojale pakkus.

Anni Rahula sotsiaalmeediast: tuleb mõelda, miks ja kui palju seda kasutada

07.09.23 INIMESED ... Sotsiaalmeedia spetsialist Anni Rahula rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et sotsiaalmeedia sisu hallates tuleks keskenduda muuhulgas ka sellele, kui tihti uusi postitusi luua, et nendega mitte liiale minna.

Inga Lunge elust Karlovas: elamiseks sobib siinne tempo paremini

06.09.23 INIMESED ... Inga Lunge on valmis kirjutanud raamatu "Minu Karlova" ja tegi selle puhul oma kodulinnaosas väikese tuuri.

Eesti kuulsusekütid talletavad autogrammide ja fotodega ajalugu

06.09.23 INIMESED ... Pole küll olemas ametlikku edetabelit Eesti kõige kõvematest kuulsuseküttidest, kuid "Pealtnägija" tutvus lähemalt nelja väga erineva taustaga suurkollektsionääriga, kes korjavad tuntud inimeste fotosid, autogramme või meeneid.

Muusik Marmormaze: iga jalutuskäik, ka käik tualetti, võib inspireerida

06.09.23 INIMESED ... Kodumaine räppar ja laulja Marmormaze tutvustas Raadio 2 saates "Pulss", mis ajendas teda esimest singlit kirjutama ning kuidas ta ise oma lood algusest lõpuni produtseerib.

Laulja Merle Lilje hobi on hoidiste valmistamine: mu pere armastab moose

06.09.23 INIMESED ... Laulja Merle Lilje rääkis "Terevisioonis" eeloleva hooaja muusikalistest plaanidest ning jagas ühtlasi ka näpunäiteid hoidiste valmistamiseks.

Seaküla Simson: see, kui kellelegi mu töö ei meeldi, jätab mind külmaks

05.09.23 FILM ... Kolmapäeval esilinastub Kumus Kullar Viimse ja Erik Norkroosi dokumentaalfilm "Põrgu katlakütja", mis heidab pilgu skulptor Seaküla Simsoni ellu. "Ringvaatele" antud intervjuus sõnas skulptor, et kriitika jätab ta külmaks.

Kosmosepsühholoog Andres Käosaar: lahkuksin Maalt kas või homme

05.09.23 INIMESED ... Ainsa eestlasena Ameerikas kosmosepsühholoogi haridust omandav Andres Käosaar unistab teha midagi maailma tasemel suurt. Praegu uurib ta kosmosepsühholoogina meeskonnatööd ekstreemsetes tingimustes. Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." rääkis ta koos ema Irene Käosaarega oma pere ja kujunemise loo.

Vastabiellunud Stefan oma pulmapäevast: oluline oli traditsioone kaasata

04.09.23 INIMESED ... Laulja Stefan Airapetjan abiellus oma pikaaegse kallima Victoriaga poolteist nädalat tagasi. "Ringvaates" rääkis vastabiellunud paar, kuidas nende uhke pulmapidu välja nägi ning millised hirmud neid enne laulatust valdasid.

Taulide perekond kogub muusikaks insipiratsiooni loodusest

04.09.23 INIMESED ... Saatesarja "Ühe pere muusika" avasaates külastas Reet Linna Torupillitalus elavat perekond Tauli. Saates sõnasid muusikud justkui ühes suust, et enim inspireerib neid just loodus.

Evelin Võigemasti uued sugulased on Uku Masing ja Lenna Kuurmaa

02.09.23 INIMESED ... Laupäeval alustas ETV-s teist hooaega Anna Pihli juhitud saade "Sinu uus sugulane". Hooaja esimeses osas mindi näitleja Evelin Võigemasti uusi sugulasi otsima.

Noepi staadionikontserdi üllatusesineja: kohtusime seitse aastat tagasi Saksamaal

01.09.23 INIMESED ... Noep annab laupäeval, 2. septembril esimese eesti artistna staadionikontserdi A. Le Coq Arenal. Suvises "Ringvaates" demonstreeris Noep kerkivat lava ning tutvustas ka kontserdi üllatusesinejat Saksamaalt.

Pääru Oja: ma ei olnud varem proovinud suitsetamist maha jätta

01.09.23 INIMESED ... Meeste tervisel silma peal hoidev saatesari "Mehed, hakkame elama" toob teise seas teleekraanile näitleja Pääru Oja ja poliitiku Erki Savisaare. Suvises "Ringvaates" tutvustasid Oja ja Savisaar, milliseid tarkusi nemad saatest kaasa võtsid, et oma elustiili paremaks muuta.

Ingmar Kiviloo USA-s õppimisest: kõige rohkem olen esinenud väliseestlastele

30.08.23 INIMESED ... Noor muusik Ingmar Kiviloo esineb 31. augustil kontserdil, mille eesmärk on koguda raha oma õpingute jätkamiseks mainekas Berklee muusikakolledžis. Kiviloo jagas "Deltas", mida ta seni USA-s õppinud ja kogenud on.

Jaagup Kreem meenutas kunagist bändikaaslast Archi: me lihtsalt kasvasime lahku

30.08.23 INIMESED ... Jaagup Kreem meenutas "Vikerhommikus" tänavu ootamatult lahkunud sõpra ja kunagist bändikaaslast Arno Veimerit ehk Archi, kelle auks Terminaator koos Inese ja Smilersiga kolmapäeval mälestuskontserdi annab. Kreemi sõnul ei suhelnud nad Archiga aastaid, ent tema tänavusel juubelil seljatati kauaaegsed erimeelsused.

Ettevõtja Väino Kaldoja: ei ole mõistlik elada laste eest

29.08.23 INIMESED ... Ettevõtja, tippjuht ja filantroop Väino Kaldoja rääkis Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." lastekasvatamise põhimõtetest, millest talle on olulisim lapsi küll aidata ja toetada, aga mitte teha nende eest asju ära.

Mihkel Raud meenutas esimest Rock Summerit: Singer Vinger esines ilma igasuguse proovita

28.08.23 INIMESED ... Esimene Rock Summer toimus 35 aastat tagasi. Mihkel Raud meenutas Andres Oja Vikerraadio saates eredamaid hetki legendaarsest rokkmuusika festivalist, mida korraldas Jüri Makarov.

Ines ja Sal-Saller korraldavad lahkunud mänedžerile mälestuskontserdi

25.08.23 INIMESED ... Inese ja Hendrik Sal-Salleri mänedžer Arno Veimer ehk Arch suri maikuus ootamatult. Nüüd otsustasid muusikud üheskoos Archi sõpradega, et organiseerivad tema mälestamiseks ja tema tütre toetuseks suure kontserdi "3 x live!".

Serena Williams sai teise tütre emaks

23.08.23 TENNIS ... Maailma üks läbi aegade paremaid tennisemängijaid Serena Williams sai teist korda emaks.

Kristiine Miilen: mulle ei meeldi teha asju poolikult

22.08.23 INIMESED ... Eesti parim naisvõrkpallur Kristiine Miilen tunnistas Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...", et talle meeldib, kui asjad on tema kätes, kui ta saab juhtida ja võtta vastutust. Võitmine ja alustatu lõpule viimine on talle samuti olulised.

uus arutelusaade

pühapäev ETV-s

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: