Inimesed

Piret Kalda lavastusest "Armastus kolme apelsini vastu": ma ei saanud algul tuhkagi aru

14.04.21 INIMESED ... 30 aastat tagasi jõudis teatrilavale Elmo Nüganeni lavastus "Armastus kolme apelsini vastu". Näitleja Piret Kalda tunnistas, et kui ta lavastuse meeskonnaga liitus, ei saanud ta esialgu üldse aru, millega tegemist on.

Riho Räim: kui üldse keegi võiks praegu tänaval protestida, siis on need meedikud

14.04.21 INIMESED ... Aasta tagasi koroonat põdenud Saaremaa velotuuri pikaaegne korraldaj Riho Räim tõdes, et ei möödu päevagi, mil ta koroonaviirusele ei mõtleks, sest kuigi ta ise on koroonat juba põdenud, pole viirus veel kuhugi kadunud. Meedikud on Räime sõnul olukorraga aga väga kannatlikult toime tulnud.

Mustkunstnik Meelis Kubo käib jääkülmas meres surfamas

13.04.21 INIMESED ... Mustkunstnik Meelis Kubol on ootamatu harrastus, mis hõlmab jäist merd ja surfilauda.

Nika Marula: Polina Gagarina mind "The Voice'is" väga ei aidanud

13.04.21 INIMESED ... Nika Marula sõnul on suured kuulsused välismaistes talendisaadetes pigem nime pärast ning osalejaid väga suurel määral tegelikult ei aita.

Hanna-Liina Võsa: suhe vennaga muutus pärast Estonia katastroofi teistsuguseks

12.04.21 INIMESED ... Laulja Hanna-Liina Võsa vend Timmo Võsa on üks nendest, kel õnnestus Estonia katastroofist eluga pääseda. Hanna-Liina tõdes, et kui varem nad vennaga suure vanusevahe tõttu kuigi lähedased ei olnud, siis täiskasvanueas on see muutunud ja üks põhjustest võibki olla venna õnnelik pääsemine.

Inga hitist "Milline päev": ma ei saa siiamaani aru, mis selle fenomen on

12.04.21 INIMESED ... Muusik Inga rääkis, et laulu puhul ei tea kunagi lõpuni välja, mis võib see fenomen olla ning tunnistas, et ka enda suurima hiti "Milline päev" fenomen on talle endale siiamaani arusaamatuks jäänud.

Neeme Raua intervjuuraamat sõltuvusest ei jõudnud erimeelsuste tõttu trükki

11.04.21 INIMESED ... Ajakirjanik Neeme Raud ja sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu tegid kahasse raamatu "Kainus". Aprillis ilmuma pidanud raamat aga trükki ei läinud, sest omavahel ei jõutud kokkuleppele autorluses.

COVID 19 osakonna õed: kõige raskem on aidata surijatel lähedastega hüvasti jätta

11.04.21 INIMESED ... Ida-Tallinna keskhaigla õed veedavad lõviosa oma ajast tööl ja unistavad hetkest, mil saavad jälle oma lähedasi näha. Saates "Hommik Anuga" rääkisid kaks õde oma igapäevaelust koroonapatsiente hooldades.

Prints Philip maetakse vaid 30 pereliikme juuresolekul

11.04.21 INIMESED ... Reedel 99-aastaselt surnud Briti prints Philip maetakse järgmisel laupäeval vaid perekonna lähiringis.

Kaja Kallas: on gruppe, kes soovivad näidata, et oleme lõhestunud

11.04.21 INIMESED ... Peaminister Kaja Kallas astus ametisse keset kriisi, kuid usub, et hoolimata keerulisest ajast, pole Eesti ühiskond tegelikult lõhestunud.

Segane aasta | Veljo Sepp: iga uus olukord tähendab ka uusi võimalusi

10.04.21 MUUSIKA ... "Segane aasta" on Müürilehe aprillikuine sari, kus paarkümmend kultuuriväljaga seotud inimest jagavad oma mõtteid ja kogemusi seoses möödunud keerulise aastaringiga. Heitmata ei jää ka pilk tuleviku suunal.

Prints Philip suri 99 aasta vanuses

09.04.21 INIMESED ... Buckinghami palee teatel suri Briti kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip 99-aastaselt.

Riigipead avaldavad austust prints Philipile

09.04.21 INIMESED ... Kuninganna Elizabethi abikaasa prints Philip suri reedel 99-aastaselt ning riigipead üle maailma avaldavad austust talle ja kaastunnet tema perele.

Galerii: prints Philip oli kaamerate tähelepanu all ligi sada aastat

09.04.21 INIMESED ... Buckinghami palee teatel suri Briti kuninganna Elizabeth II abikaasa prints Philip 99-aastaselt.

Marje Nahkur on Raplamaa elanike hammaste eest hoolitsenud juba 52 aastat

08.04.21 INIMESED ... "Ringvaate" reporter Christel Karits käis külas Raplamaal tegutseval Marje Nahkuril, kes seal juba 52 aastat patsientide hambaid on parandanud ja kelle juures on hambaid käinud parandamas ka näiteks Anne Veski, Märt Avandi ja Kristiina Ehin.

Eestist pärit laulja lööb Soome talendisaates laineid

08.04.21 INIMESED ... Eestist pärit laulja Siret Tuula võistleb Soome talendisaates "The Voice of Finland" poolfinaali koha nimel.

Maire Aunaste tööandja ei lubanud ERR-ile intervjuud anda

08.04.21 INIMESED ... Teisipäeval joobnuna autoroolist tabatud Maire Aunaste pidi neljapäeva õhtul "Ringvaatele" intervjuu andma, et oma teo eest vabandada, kuid tema tööandja Maaleht keelas 45 minutit enne otse-eetrit intervjuu andmise ära.

Marten Kuningas avaldab oma esimese luulekogu

07.04.21 INIMESED ... Muusik Marten Kuningas avaldas, et on aastaid luuletusi kirjutanud ja koostab enda esimest luulekogumikku.

Marju Lauristin: tõetunnetus nihkus vahepeal väga paigast

07.04.21 INIMESED ... Kolmapäeval sünnipäeva tähistava sotsiaalteadlase ja poliitiku Marju Lauristini arvates nihkus inimeste tõetunnetus vahepeal paigast, kuid koroonaaeg ja senisest enam teadlaste kuulamine on taas tõestanud faktide tähtsust.

Kim Kardashianist sai miljardär

07.04.21 INIMESED ... Ajakiri Forbes teatas, et miljardäride nimekirja on lisandunud tõsielustaar Kim Kardashian.

Politsei tabas Maire Aunaste joobnuna autoroolist

07.04.21 EESTI ... Politsei tabas tuntud teleajakirjaniku ja endise riigikogu liikme Maire Aunaste teisipäeva õhtul Tartus oma Subaru roolist alkoholijoobes.

Gerli Padar annetas vanad rattad paljulapselistele peredele

05.04.21 INIMESED ... Gerli Padar ja Martin Parmas kogusid kampaania "Igale lapsele ratas" raames kokku nii enda laste kui ka vabatahtlike perede rattad ning annetasid need paljulapselistele peredele.

Erki Pärnoja: mul olid kõrged ootused ja keeruline suhe iseendaga

05.04.21 INIMESED ... Muusik Erki Pärnoja, kellel ilmus möödunud nädalal viies album "Anima Mea" koorimuusikaga, rääkis Raadio 2 saates "Röster", et õppis muusikat vabamalt võtma alles siis, kui Rootsi Skurups folkhögskolasse õppima läks.

Villemdrillem: "Paaristõuked" pidi tegelikult olema suvelaul

05.04.21 INIMESED ... Raadio 2 nädala resident Villemdrillem rääkis "R2 Hommikus", et algselt Karl Killinguga valminud ja 5Miinusega kuulsaks lauldud lugu "Paaristõuked" oli tegelikult mõeldud suvehitiks.

Videod: ERR soovib Ita Everile südamlikult õnne

01.04.21 INIMESED ... ETV eetris on mitmeid saateid ja videolõike, mis pühendatud juubilar Ita Everile.

Tuuli Roosma: mind üllatas Arbo tunne, et ma olen suur puu, kes talle varju heidab

01.04.21 INIMESED ... Telepaaril Tuuli Roosmal ja Arbo Tammiksaarel tuleb peagi välja uus telesari "Tuuli Roosma mees", kus Roosma sõnul peategelene on Arbo, kes tahab oma eduka ja kuulsa naise varjust välja saada.

Ita Ever 90 | Vaata vahvamaid intervjuusid ja ülesastumisi ETV eetris

01.04.21 INIMESED ... 1. aprillil tähistab armastatud näitleja Ita Ever oma 90. sünnipäeva. Otsisime ERR-i põhjatust arhiivist välja meeleolukad hetked koos Ita Everiga.

Mihkel Mattisen läks keskkooli muusikaõpetajaks

31.03.21 INIMESED ... Helilooja ja muusik Mihkel Mattisen rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et on suundunud Kadrina keskkooli muusikaõpetajaks.

Toomas Kirss: Ita Everiga võib luurele minna küll

30.03.21 INIMESED ... 1. aprillil tähistab näitleja Ita Ever oma 90. sünnipäeva. "Ringvaates" jagasid sel puhul Everiga seotud mälestusi näitleja Anne Veesaar ja režissöör Toomas Kirss.

Noor arstitudeng õpetab Tiktokis inimestele fakte koroonaviirusest

29.03.21 INIMESED ... Ajal, mil koroonaviirus palju segadust tekitab, otsustas noor arstitudeng Orina Jakovleva hakata Tiktokis jagama oma meditsiinialaseid teadmisi. Praeguseks on tal juba tuhandeid jälgijaid.

Stig Rästa depressioonist: kui see hakkab tulema, suhtu sellesse suure huviga

29.03.21 INIMESED ... Muusik Stig Rästa rääkis "Ringvaates" oma kogemusest depressiooni ja ärevushäiretega ning kuidas õues liikumine teda selle juures aidanud on.

Egert Milder elust Gruusias: üksi olles hakkasin rohkem filosofeerima

29.03.21 INIMESED ... Egert Milder on laiemale avalikkusele tuntud eelkõige kui muusik, ent hariduselt on ta tegelikult hoopis ehitusinsener. Just ehitustööd viisid ta kolmeks aastaks Gruusiasse ja tänu sellele kogemusele sai alguse ka tema soolokarjäär.

Heleri All ajakirjanikutööst: mina ei ole ühiskonna valvekoer, olen muinasjutuvestja

29.03.21 INIMESED ... Neljandat aastat televisioonis töötav Heleri All särab pea iga päev teleekraanil, jutustades reporterina lugusid saadetes "Ringvaade", "Aktuaalne kaamera" ja "Maahommik". Tartu ülikooli veebiajakiri Peegel uuris lähemalt Heleri töö proovikivide kohta.

Piret Kalda: isa ei rääkinud minuga tükk aega, kui lavakasse sisse sain

29.03.21 INIMESED ... Näitleja Piret Kalda tõdes, et tegelikult tahtis ta lapseeast saati hoopis arstiks saada. Gümnaasiumi lõpuks olid soovid aga muutunud ja nii läks ta õppima lavakunstikooli.

Andrus Vaarik lahkub Tallinna Linnateatrist

27.03.21 TEATER ... Andrus Vaarik teatas, et lahkub pärast 11 aastat Tallinna Linnateatrist ja alustab 15. aprillist tööd Pärnu teatris Endla.

Riigikantseleis töötab juba kolm endist ETV diktorit

26.03.21 INIMESED ... Riigikantselei palgale on jõudnud juba kolm endist ETV diktorit: Diana Lorents, Eero Raun ja Monika Tamla.

Britney Spears palus kohtul keelata isal oma asjaajamise korraldamine

26.03.21 INIMESED ... Laulja Britney Spears on esitanud kohtule taotluse võtta tema isalt eestkosteõigus asjade ajamisel.

Chrissy Teigen jättis Twitteriga hüvasti

25.03.21 INIMESED ... Sotsialmeediatäht ja kokaraamatute autor Chrissy Teigen teatas kolmapäeva õhtul, et on otsustanud Twitteri kasutamisest loobuda, sest platvorm on ta vaimsele tervisele kahjulik.

Ülle Suurhans-Pohjanheimo: Kirsti Paakkaneni elulooraamat on inspireeriv

24.03.21 INIMESED ... Äsja ilmus elulooraamat "Suurim neist on armastus" Soome tippjuhist Kirsti Paakkanenist, kelle juhtimisel sai Marimekkost üks riigi edukamaid tekstiili- ja rõivaala ettevõtteid. Raamatu läbi lugenud moelooja Ülle Suurhans-Pohjanheimo sõnul on Paakkaneni lugu inspireeriv.

Neeme Raud kirjutas alkoholi- ja narkosõltuvusest raamatu

24.03.21 INIMESED ... Ajakirjanik Neeme Raud on valmis saanud raamatu "Kainus", kus räägib sõltuvusest ja sellest vabanemisest.

Liisi Eesmaa süüdistab Venemaa maskisaadet kostüümide kopeerimises

23.03.21 INIMESED ... Moekunstnik ja stilist Liisi Eesmaa rääkis "Ringvaates", et tema "Maskis laulja" saate jaoks tehtud kostüüme on kopeerinud Venemaa samanimeline saade.

Hendrik Sal-Saller: oleme Smilersiga ikka olemas, sest me ei tee allahindlusi

22.03.21 INIMESED ... Muusik Hendrik Sal-Saller tõdes, et kuigi viimase aasta jooksul on koroonapandeemia tõttu saanud vähe kontserte anda, on muidu live-esinemised Smilersi jaoks väga tähtsal kohal. Esinemiste puhul peavad bändiliikmed oluliseks endast maksimumi andmist.

Riho-Bruno Bramanis elust Jaapanis: meeskonna direktor oli valmis ise mu naisega sünnitusmajja minema

22.03.21 INIMESED ... Käsipalli mängimine viis Riho-Bruno Bramanise ja ta perekonna 1990ndate lõpupoole aastateks Jaapanisse elama. Sealse eluga seonduvaid mälestusi meenutasid Bramanis ja ta poeg Jesper Vikerraadio saates "Käbi ei kuku…".

Susanna Aleksandra Veldi: tahan oma publiku leida igalt poolt maailmast

21.03.21 INIMESED ... Džässlaulja Susanna Aleksandra Veldi on juba löönud laineid üle maailma ja on saanud oma muusikale häid arvustusi näiteks nii Jaapanist kui ka Saksamaalt. Lauljatar ise arvab aga, et on alles oma rahvusvahelise karjääri alguses.

Marek Reinaas: mul on siin maailmas juba kõik olemas

21.03.21 INIMESED ... Eesti 200 juhatuse liige Marek Reinaas tõdes, et kui enamik inimesse läheb poliitikasse kindla eesmärgiga midagi saada, siis temal on siin maailmas kõik vajalik juba olemas ja poliitikasse minekuga loodab ta vaid sealsele stagnatsioonile lõpu teha.

Henrik Kalmet: tahaksin Eesti teatrites näha rohkem koostöölavastusi

21.03.21 INIMESED ... Näitleja Henrik Kalmet tõdes, et talle meeldiks näha Eesti teatrites rohkem koostöid ja suuremat liikumist erinevate teatrite vahel.

Viieliikmeline perekond võitles koroonaviirusega, pere noorim nakatanu oli vaid kuuekuune

18.03.21 INIMESED ... "Ringvaates" jagas oma lugu viieliikmeline perekond, kes detsembri lõpus koroonaviirust põdes. Pere noorim nakatunu oli pooleaastane pisipoeg, kes haigusega kõige raskemalt võitles.

Evelin Võigemast ja David Vseviov said AstraZeneca vaktsiini: raskeid kõrvalmõjusid ei olnud

18.03.21 INIMESED ... "Ringvaates" andsid intervjuu näitleja Evelin Võigemast ja ajaloolane David Vseviov, kes mõlemad said AstraZeneca vaktsiini. Raskeid kõrvaltoimeid süstile ei järgnenud.

Billie Eilish püstitas Instagramis uue rekordi

18.03.21 INIMESED ... Laulja Billie Eilish postitas Instagrami kontole pildi enda uuest soengust ja püstitas uue rekordi kõige kiiremini kõige rohkem meeldimisi kogunud pildiga.

Eesti raamatublogijal on tuhandeid fänne üle maailma

17.03.21 INIMESED ... "Ringvaade" tegi juttu Suurbritannias elava eestlanna Triin Vihuriga, kes on bookstagrammer ehk raamatublogija, kes teeb raamatutest pilte ja paneb need koos soovitustega Instagrami üles.

esita küsimus

õpi kodus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: