Inimesed

Mari Jürjens kolis koos perega haagissuvilasse

28.05.20 ... Äsja uue singliga välja tulnud laulja Mari Jürjens kolis koos näitlejast abikaasa ja kolme lapsega maale haagissuvilasse elama.

Tarvo Valm laste koduõppest: see on horror

27.05.20 ... Muusik Tarvo Valm ehk Val Tvoar on ajal, mil koolid on distantsõppel, pidanud olema õpetaja oma teises klassis käivale lapsele. Koduõppega on aga kaasnenud ka mitmeid olukordi, mis on Valmi närvi ajanud.

Andrea Bocelli põdes koroonaviirust

27.05.20 ... Tenor Andrea Bocelli teatas sotsiaalmeedias, et nakatus märtsis koroonaviirusesse, ent paranes sellest kiiresti.

Noëp: ma ma olen üsna väärtusetu lõkkemuusik

27.05.20 ... Noëp ehk Andres Kõpper tõdes, et ta on üsna väärtusetu lõkkemuusik ja kui keegi kutsuks teda jaanipäeval lõkke äärde mängima, peaks see inimene pettuma.

Johan Randvere alustab Youtube'i saatega: tahame rääkida klassikalisest muusikast uutmoodi

26.05.20 ... Pianist Johan Randvere on alustanud uue projektiga ja hakkab Youtube'is tegema muusikasaadet "Spotlight With Johan Randvere".

Brian May sai hiljuti infarkti

25.05.20 ... Queeni kitarrist Brian May teatas sotsiaalmeedias, et ta viidi hiljuti infarktiga haiglasse, ent on nüüd taas hea tervise juures.

Ülari Kirsipuu lapsepõlves tehtud filmidest: kodused olid rahul – teenisin palju raha

25.05.20 ... "Nukitsamehes" Kustit ja "Keskpäevas" Meelikut mänignud Ülari Kirsipuu meenutas, et kodustelt tema filmikarjääri osas kuigi suuri reaktsioone ei tulnud.

Elo Selirand kirjutas pioneeriajast raamatu: et ei läheks meelest, kui loll aeg see oli

25.05.20 ... Telerežissöör ja kirjanik Elo Selirand avaldas raamatu "Punane päevik", mille peategelase Mai kaudu avatakse lugu pioneeriks olemisest.

Hannes Võrno: mina olen oma kooli kätte saanud

24.05.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas Hannes Võrno, kes rääkis oma uuest elust, mis tähendab ka maalikunstnikuametit.

"AK" käis Kadriorus kevade märke otsimas

22.05.20 ... Eriolukord võis tunduda nagu pikk igavavõitu nädalavahetus. Nüüd kiirustavad inimesed nautima seda, et kohvikud ja mänguväljakud on jälle avatud, ja tegema töid, mis on ammu oma järge oodanud.

Karantiiniaja veetis Inger maatöid tehes ja muusikat kirjutades

21.05.20 ... Laulja Inger rääkis, et karantiin oli hea võimalus võtta natukeseks aeg maha ja perega koos aega veeta. Näiteks tegid nad koos aiatöid.

Priit Kuusk: võtsin laevakokaks minemist kui töölepingut

20.05.20 ... Antarktikas käinud jahtlaev Admiral Bellingshausen jõuab pikalt reisilt tagasi koju. Ekspeditsiooni eredamaid hetki meenutasid "Ringvaates" reisi algataja Tiit Pruuli ning laevakokk Priit "Wend" Kuusk.

Joe Exotic palub Donald Trumpilt armu

20.05.20 ... Netflixi dokumentaalseriaali "Tiger King" peategelase Joe Exoticu juristid pöördusid Valge Maja poole, et paluda president Donald Trumpilt armu 22 aastaks vangi mõistetud Exoticule.

Hardi Volmer: tunnen puudust oma sportlikust eneseväljendusest

20.05.20 ... Eriolukorra tõttu on kevadised kontserdid ära jäänud ning Singer Vingeri laulja Hardi Volmer tõdes, et tunneb puudust sportlikust eneseväljendusest ehk bändiga laval olemisest.

12-aastane Eesti poiss lõi koroonaviirusest inspireeritud lauamängu

19.05.20 ... "Ringvaate" reporter käis külas 12-aastasel Johannes Pallol, et proovida tema loodud koroonaviiruse teemalist lauamängu "Võidujooks viirusega".

Leedus elav eestlane: Eestis on alati paar kraadi jahedam kui Leedus

19.05.20 ... "Ringvaade" võttis videosilla vahendusel ühendust Leedus elava eestlase Sven Vahariga, kes rääkis kohalikust elust ning jagas ka mõned turismisoovitused.

Villemdrillem kooli lõpetamisest ja erialavalikust: ma veel otsin ennast

19.05.20 ... Sel aastal gümnaasiumi lõpetav räppar Villemdrillem ei ole veel kindel, mis pärast kooli lõppu edasi saab ja mis eriala ta omandada tahaks.

Sünne Valtri autogrammide jagamisest: olen poes morsiletis ja siis karjutakse mu nime

19.05.20 ... Laulja Sünne Valtri tõdes, et autogramme küsitakse talt päris tihti ja vahel tehakse seda isegi üle poe karjudes. Näiteks siis, kui ta parajasti morsiletis on.

Elisabet Reinsalu: tööle naastes võib tekkida alaväärsus, et kas ma üldse saan hakkama

19.05.20 ... Näitleja Elisabet Reinsalu tõdes, et kuigi eriolukord lõppes, siis näitlejate eriolukord kestab veel edasi. Kuna näitlemisse on jäänud sisse pikk paus, siis võib Reinsalu sõnul tööle naastes tekkida ka alaväärsustunne ja küsimus, et kas ta saab üldse oma tööga hakkama.

Täismahus videointervjuu Kadri Voorandiga: loodus on aus ja siiras

19.05.20 ... "Osoon" tegi intervjuu tänavuse aasta muusiku Kadri Voorandiga, kes on suure osa karantiini ajast olnud oma maakodus Kasispeal Lahemaa rahvuspargis. Loodusest saab ta palju inspiratsiooni oma muusika tegemiseks.

Katre Jaani tütrest: Getter oli pigem duši all laulja

18.05.20 ... Koreograaf Katre Jaani rääkis, et tütar Getter oli varem pigem duši all laulja ja ei julgenud enne "Eesti otsib superstaari" saadet laval isegi suud lahti teha.

Rene Vilbre teeb filmiversiooni Andrus Kivirähki "Eesti matusest"

17.05.20 ... "Vikerhommikus" oli külas ETV pikaaegne režissöör Rene Vilbre, kes tähistab 17. mail 50. sünnipäeva. Saates avaldas ta muuhulgas, et plaanib suvel alustada Andrus Kivirähki "Eesti matuse" filmiversiooni võtteid.

"Hommik Anuga" mälumängus läksid vastamisi ETV mees- ja naissaatejuhid

17.05.20 ... Saates "Hommik Anuga" toimus mälumäng, kus vastamisi läksid ETV naissaatejuhtide võistkond koosseisus Astrid Kannel, Grete Lõbu ja Katrin Viirpalu ning ETV meessaatejuhtide võistkonst koosseisus Margus Saar, Urmas Vaino ja Jüri Muttika. Mälumängu teemaks olid erinevad faktid Eesti Televisiooni ajaloost, ühe punkti võitis viktoriini meessaatejuhtide võistkond.

Printsess Eugenie ühines päästeteenistuse vabatahtlikega

14.05.20 ... Briti kuningapere liige printsess Eugenie teatas, et tema ja ta abikaasa Jack Brooksbank ühinesid päästeteenistuse vabatahtlikega. Nende ülesanne on laadida kärudesse toidupankadele annetatud toiduaineid.

Ott Lepland: veebikontserte andes oli pabin sees

14.05.20 ... Laulja Ott Lepland rääkis, et on eriolukorra ajal andnud kaks suuremat veebikontserti – ühe raadio ja teise tele vahendusel. Mõlemal korral oli tal ka pabin sees.

Luisa Rõivas: olen palunud toimetajatel mu pere käsitlevate uudiste kommentaariume lukku panna

14.05.20 ... Laulja Luisa Rõivas rääkis, et netikommentaare ta ei loe, ent on siiski vahel palunud perekonda käsitlevate uudiste kommentaariumid lukku panna.

Grete Paia: kalal käimine on minu jaoks zen tegevus

13.05.20 ... Laulja Grete Paia rääkis, et naudib merel käimist ja kalal käimine on tema jaoks väga zen tegevus.

Suri näitleja ja koomik Jerry Stiller

11.05.20 ... Näitleja ja koomik Jerry Stiller suri 92-aastaselt loomulikku surma.

Madis Milling: olen elus ühe korra tõsiselt vitsa saanud

11.05.20 ... Näitleja ja riigikogu liige Madis Milling oli noorena rahutu laps, kes aeg-ajalt veidike ülemeelikuks läks. Enamasti lahendati ta lapsepõlves probleeme rääkimise ja õpetamisega, kuid üks kord sai ta ka korralikult vitsa.

"AK. Nädal" käis külas nelja lapse emal Liina Pulgesel

10.05.20 ... Aasta Ema tiitel antakse küll ainult ühele tublile emale aastas, kuid toredat tiitlit väärt emasid on loomulikult tuhandeid, kes sel kevadel peavad olema ka õpetajad, kokad, koristajad ja head haldjad ühekorraga. Emadepäeva eelõhtul käis "AK.Nädal" neist ühel külas ja uuris, kuidas elatakse nelja lapse ema, Liina Pulgese kodus.

Aasta ema Katre Zirel: lastel tuleb lasta olla nii nagu nad on ja neid sellisena võtta

10.05.20 ... Emadepäeval kuulutas Eesti naisliidu esinaine Mailis Alt koos president Kersti Kaljulaidiga välja aasta ema, kes on tänavu Põhja-Eesti regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku õendusjuht Katre Zirel. Ta märkis, et nad pole abikaasaga kunagi lapsi eraldi kasvatanud või neile oma unistusi peale surunud. Lastel tuleb lasta olla nii nagu nad on ja neid sellisena ka võtta.

Kersti Kaljulaid: ma olen suhteliselt kasutu vanaema

10.05.20 ... Emadepäeval oli saates "Hommik Anuga" külas nelja lapse ema ja kolme lapse vanaema president Kersti Kaljulaid, kes rääkis oma ema- ja vanaemarollist ning sellest, kuidas praegune eriolukord on nende pereelu mõjutanud. Ta tõdes, et tema lapsed on tema kõige paremad sõbrad, kuigi ta peab end vanaemana suhteliselt kasutuks.

ERR-i uus korrespondent Leevi Lillemäe: pastori ja ajakirjaniku ametites on palju sarnast

08.05.20 ... Kolmapäevast asus ERR-i Võru- ja Põlvamaa korrespondendina tööle Leevi Lillemäe, kes võttis töö üle lapsepuhkusele siirdunud Mirjam Mõttuselt. Endine pastor Lillemäe usub, et pastori ja ajakirjaniku ametites on väga palju sarnaseid elemente.

Linnateatri näitlejad pühendavad emadele heategevusliku kontserdi

07.05.20 ... Linnateatri näitlejad annavad pühapäeva õhtul heategevusliku emadepäeva kontsertetenduse, mille tulu läheb Peaasi toetuseks.

Tanel Veenre hakkas toetama heategevusfondi Minu Unistuste Päev

07.05.20 ... Ehtekunstnik Tanel Veenre hakkas toetama heategevusfoni Minu Unistuste Päev, et aidata teha teoks haigete laste unistusi.

Eestlane võttis eesmärgiks maikuus 1000 kilomeetrit matkata

07.05.20 ... Matkaja Kunnar Karu võttis ette ülesande läbida kuu ajaga 1000 kilomeetrit Eesti matkaradadel. See teeb päevas umbes 60 000 sammu.

Näitleja Andy Serkis loeb pause pidamata "Kääbikut" ette

07.05.20 ... Näitleja Andy Serkis loeb heategevuslikul eesmärgil pause pidamata ette J. R. R. Tolkieni teose "Kääbik" ("The Hobbit").

Grete Paia: kui eriolukord möödub, tahan esimese asjana Saaremaale minna

07.05.20 ... Muusik Grete Paia ütles, et tunneb oma perest praegusel ajal väga puudust ja kui eriolukord läbi saab, soovib esimese asjana nende juurde Saaremaale minna.

Võru- ja Põlvamaa uudiseid vahendab ERR-is nüüd Leevi Lillemäe

06.05.20 ... 6. maist asus ERR-i Võru- ja Põlvamaa korrespondendina tööle Leevi Lillemäe, kes võttis töö üle lapsepuhkusele siirdunud Mirjam Mõttuselt.

Elon Musk ja Grimes panid pojale nimeks X Æ A-12

06.05.20 ... Tesla juht Elon Musk ja muusik Grimes said esmaspäeval lapse, kellele pandi nimeks X Æ A-12.

Harry ja Meghan jagasid poja sünnipäeva puhul uut videot

06.05.20 ... Kolmapäeval tähistab oma esimest sünnipäeva prints Harry ja hertsoginna Meghani poeg Archie. Vanemad laadisid sel puhul sünnipäevalapsest sotsiaalmeediasse uue video.

Prints Harry ja Meghani elust ilmub raamat

06.05.20 ... Augustis ilmub raamat "Finding Freedom" ("Vabadust Leides"), mis räägib prints Harry ja Meghan Markle'i elust.

Tambet Tuisk: ma oleksin väga kohusetundlik autojuht

06.05.20 ... Näitleja Tambet Tuisk ütles, et kui ta veel pikalt oma tavapärase töö juurde naasta ei saa, on ta valmis ka teisi ameteid proovima. Näiteks oleks ta enda sõnul väga kohusetundlik ja kellaaegadest kinnipidav autojuht.

Olav Ehala: nooremad on öelnud, et "Don Juan Tallinnas" on täitsa camp film

05.05.20 ... "Ringvaade" käis külas helilooja Olav Ehalal, kes meenutas oma esimest tõsist linatööd – 1971. aasta filmi "Don Juan Tallinnas", mis valiti muuhulgas Nõukogude liidu tolle aasta kolme halvima sekka. Ehala sõnul läheb film tema silmis siiski aastatega järjest paremaks. Nooremad inimesed on talle tunnistanud, et see on täitsa camp film – mõni koht on nii tobe, et see on juba huvitav.

Judi Denchist sai moeajakirja Vogue vanim kaanestaar

05.05.20 ... Juunikuu Briti Vogue'i kaanel poseerib 85-aastane näitleja Judi Dench. Tegemist on Vogue'i seniajani vanima kaanestaariga.

Kuula ja rända metsas koos režissöör Joosep Matjusega

05.05.20 ... Klassikaraadio "Delta" käis koos loodusfotograafi ja režissööri Joosep Matjusega Lääne-Eesti maastikukaitsealal uitamas.

Jon Mikiver kolis eriolukorra ajaks maale peitu

04.05.20 ... R2TV saatejuht, trummar ja raadiohääl Jon Mikiver on juba üle kuu aja veetnud oma päevi suvekodus Võsul. R2TV-le saadetud videos näitas ta, millega isolatsioonis oma aega sisustab.

Enn Eesmaa pidi oma laulmishuvi teleekraanil rahuldama

04.05.20 ... Muusika on Eesmaade perekonnas alati olulisel kohal olnud. Enn Eesmaa isa oli ooperilaulja ja isa eeskujul tegeles ka Enn mingil ajal laulmisega, kuid laulja elukutseni ta siiski ei jõudnud.

Piret Krumm kulleriks ei sobinud ja sai uuest töökohast kinga

04.05.20 ... Eriolukorra tõttu on näitleja Piret Krumm jäänud töötuks ja otsib raha teenimiseks uusi võimalusi. Näiteks töötas ta Itella pakikullerina, kuid sellelt ametikohalt lasti ta peagi lahti, sest ta ei toimetanud pakke piisavalt kiiresti kohale.

Telekokk Jazzi ehk Rainer Härmi seiklused jõudsid raamatukaante vahele

03.05.20 ... Rainer Härm ehk telekokk Jazzi meenutasid "Hommik Anuga" saates elukaaslane Aile Laansalu ning pojad Aaron Thor Härm ja Mattias Härm.
tee ise jaaniõhtu programm
Ööülikool 20
küpsetamisvõistlus
esita küsimus
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: