Inimesed

Artur Kazaritski esindab järgmisel nädalal Eestit maailma tippkokkade võistlusel

17.09.21 INIMESED ... Iga kahe aasta tagant kogunevad kokkade olümpiaks tituleeritud võistlusel Bocuse d'Or Lyonis 24 kokka 24 riigist, et omavahelises pingelises mõõduvõtmises selgitada välja maailma parim. Valdkonna tippsündmusel 26.-27. septembril esindab Eestit Sillamäelt pärit kokk Artur Kazaritski, kes pääses 2020. aasta sügisel Euroopa eelvoorust võistluse finaali.

Toomas Vabamäe filmist "Schumacher": see sai palju parem kui ma kartsin

16.09.21 INIMESED ... Netflixis esilinastus kolmapäeval film "Schumacher" legendaarsest vormelisõitjast Michael Schumacherist, kes pärast 2013. aasta suusaõnnetust avalikkuse eest kadus. Vormelieksperdi Toomas Vabamäe sõnul oli film üllatavalt hästi tehtud.

Oleg Sõnajalg: iga kord, kui Viivi hakkas tarvitama, oli mul väga raske

16.09.21 INIMESED ... Oleg Sõnajalg meenutas "Ringvaates" 10. augustil lahkunud abikaasa Viivi Sõnajalga ning nentis, et kuigi naine pingutas palju, et alkoholisõltuvusest lahti saada, oli ka tagasilööke ning need olid mehele väga rasked.

Heimar Lenk: intellektuaalselt olen elu parimas vormis

15.09.21 INIMESED ... Sel nädalal 75. sünnipäeva tähitsav Heimar Lenk kinnitas "Pealtnägijale", et tänavu ta enam kohalikel valimistel ei kandideeri, kuna tema aeg sai otsa. Teisalt rõhutab ta, et on intellektuaalselt oma elu parimas vormis.

Ott Kiivikas loobus terviseprobleemide tõttu tippspordist: treenin neli korda nädalas

15.09.21 INIMESED ... Möödunud aastal tekkis Ott Kiivikal trombi tõttu kopsupõletik ning pärast seda on ta tippspordist loobunud. Hetkel toimub tema sõnul veel järelravi, kuna tänavu tekkis tromb uuesti.

Lauri Tankler. #freeBritney ehk mis on saanud Britney Spearsist

15.09.21 INIMESED ... Rahvusringhäälingu endine Washingtoni korrespondent Lauri Tankler selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", milles seisneb poleemikat tekitanud Britney Spearsi eestkoste ja miks on see just Ameerika Ühendriikides oluline teema.

Jennifer Cohen: olen tänulik, et isa on tutvustanud mulle nii palju head muusikat

14.09.21 INIMESED ... Raadio 2 saates "Suur plaat ja väike plaat" rääkisid laulja Jennifer Marisse Cohen ja tema isa Jeffrey Cohen enda muusikalistest eelistustest.

Lauri Pedaja vahetas juuksurikäärid remondivarustuse vastu

13.09.21 INIMESED ... Mängufilmist "Klass" ja seltskonnakroonikatest tuntud Lauri Pedaja on teinud elus kannapöörde ja kolinud maale elama.

Britney Spears kihlus pikaaegse kallima Sam Asghariga

13.09.21 INIMESED ... Laulja Britney Spears teatas, et on kihlunud oma pikaaegse kallima Sam Asghariga.

Näitus "Kangelased" paneb julged eakad tuntud filmikangelaste rollidesse

12.09.21 INIMESED ... Reedel avati Laagri kultuurikeskuses näitus "Kangelased" - väikese kiiksuga fotoprojekt, kus Saue valla eakad kehastuvad erinevateks filmikangelasteks.

Bulganin laulust "Tütrega restoranis": tuli nii hea tõlge, et hakkasin nutma

12.09.21 INIMESED ... Muusik Stanislav Bulganin meenutas saates "Hommik Anuga", kuidas valmis tähendusrikas lugu "Tütrega restoranis" uuelt plaadilt.

Priit Pius tegi Andres Kuusele naljakõne Jüri Ratasena

12.09.21 INIMESED ... Saates "Hommik Anuga" olid külas näitlejad Priit Pius ja Kait Kall, kes lähevad koos püstijalakomöödia tuurile. Anu pani näitleja proovile ja lasi Piusil teha saatejuht Andres Kuusele naljakõne Jüri Ratase häälega.

Galerii: Aet Kiisla läbis Ungaris kuue päevaga üle 430 kilomeetri

09.09.21 KERGEJÕUSTIK ... Teadaolevat teise eestlasena kuue päeva jooksul osalenud Aet Kiisla sai kirja 430,789 kilomeetrit. Enamat takistas jalavigastus.

Moekollektsionäär: stiil on alati odav, mood on alati kallis

08.09.21 INIMESED ... Veel viimased päevi saab Pärnus imetleda näitust "Peegeldades päikest. 150 aastat kuurordimoodi". "Ringvaade" kohtus mehega, kelle kollektsioonist näitus kokku pandi ning tutvus näituse ja ka moega läbi aegade.

Kahe Michelini tärniga restoranis töötanud naine peab Setomaal mahetalu

08.09.21 INIMESED ... Setomaa kõige kaugemas nurgas asub Anzelika mahetalu, kus naine müttab traktoriga, lüpsab lehmad ja kasvatab ise mahetoitu.

Heidy Tamme: Uno Loop on kordumatu

08.09.21 INIMESED ... Uno Loobi kauaaegne lavapartner Heidy Tamme meenutas "Ringvaates" lahkunud lauljat ning rõhutas, et Loop oli erakordne muusik, kellesugust täna enam ei leidu.

Briti popbändi Girls Aloud liige Sarah Harding suri 39-aastaselt

06.09.21 INIMESED ... Pühapäeva hommikul suri Girls Aloudi 39-aastane liige Sarah Harding.

Lehis: tahaksin juba uuesti võistelda ja seda emotsiooni kogeda

05.09.21 VEHKLEMINE ... "Hommik Anuga" uue hooaja avasaates oli külas Tokyo olümpial individuaalvõistlusel pronksi ja naiskonnavõistlusel kulla võitnud epeevehkleja Katrina Lehis, kes tunnistas, et Tokyost lahkudes oli tal mõneks ajaks tühi tunne, aga nüüd ihkab ta taas võistlema.

Avandi elu jõuab lavale: kui haiget teinud etapid pakuvad nalja, siis on põhjust rõõmustada

05.09.21 INIMESED ... Märt Avandi ja Paul Piigi koostöös jõuab peagi lavale stand-up etendus Avandi enda elust.

Värske krimiromaani autor Olav Osolin pole ise ühtegi krimkat lugenud

04.09.21 INIMESED ... Pühapäeva hommikul eetris olevas "Hommik Anuga" saates tunnistab Olav Osolin, et on otsustanud proovida kätt kirjanikuna.

Afganistanist põgenenud neiu valutab südant mahajäänud sugulaste pärast

03.09.21 INIMESED ... Afganistanist päris Fatima Rahimi on Eestis elanud juba viis aastat ning suudab suhelda ka eesti keeles. Ometi on ta hirmul Afganistani mahajäänud sugulaste pärast ning püüab leida ametivõimudega suheldes viisi, kuidas oma tädi samuti Eestisse tuua.

"Rakett 69" võitja plaanib õpingutes pausi teha ja aasta vabaks võtta

02.09.21 INIMESED ... Teadussaate "Rakett 69" 11. hooaja võitja Karl Mell plaanib teha aastase pausi ja mõelda välja, kas teda paelub rohkem teadus või tippsport.

Meenuta ansamblit Rentaablus koos kantrimuusik Alar Karisega

31.08.21 INIMESED ... Värskelt presidendiametisse valitud Alar Karis tegutses omal ajal kantribändis Rentaablus. "Ringvaade" pani kokku väikese ülevaate ansambli tegemistest.

Eesti ultrajooksja osaleb Ungaris kuue päeva jooksul

31.08.21 INIMESED ... Ultrajooksu üks ala on kuue päeva jooks. Ungaris sel neljapäeval algaval võistlusel on stardis ka üks eestlane – idavirulane Aet Kiisla, kes andis ERR-i portaalile enne võistlust väikese intervjuu. Teadaolevalt on eestlastest kuue päeva jooksul osalenud seni vaid üks inimene.

Sveta baaris toimub Eesti esimene drag brunch

28.08.21 INIMESED ... Pühapäeval, 29. augustil toimub Sveta baari neljanda sünnipäeva raames "Sveta Hot Dogz ja Dragz Brunch", kus esinevad Eesti kväärpidudelt tuntud esinejad Helgi Saldo, Chloé Lagucci, Vilita ja Nordica.

Ingrid Tõniste tütar keerleb ema jälgedes missikarussellis

27.08.21 INIMESED ... Tänavu pälvis Eesti iluduskuninganna tiitli Maria Heleen Tõniste, kelle ema Ingrid Tõniste oli 1989. aastal Miss Estonia võistlustel I printsess.

Angelina Jolie kogus Instagramis rekordilise kiirusega miljon jälgijat

22.08.21 INIMESED ... Näitleja Angelina Jolie püstitas rekordi, kogudes kõige kiiremini endale Instagramis miljon jälgijat. Jolie seljatas varasemad rekordiomanikud: K-pop ansambli NCT liikme Taeil Mooni, näitleja Rubert Grinti ja legendaarse ajakirjaniku ja loodusuurija David Attenborough.

Ott Lepland: ärkamisaja-aegne muusika on ka minu loomekeelt mõjutanud

20.08.21 INIMESED ... Ott Lepland rääkis Tallinna lauluväljakul toimuval öölaulupeol ETV-le antud intervjuus, et ärkamisaja laulud on talle südamelähedased ja ka tema enda loomingut mõjutanud.

Ivo Linna: isamaalisi laule esitades oli klomp kurgus

20.08.21 INIMESED ... Laulja Ivo Linna rääkis Tallinna lauluväljakul toimuval öölaulupeol ETV-le antud intervjuus, et laulva revolutsiooniga seotud emotsioonid on tal endiselt väga eredalt meeles.

Rasmus Puur: mingisugune inimlik tuum toob eestlased kokku

20.08.21 INIMESED ... "Vaba Eesti" muusikajuht Rasmus Puur rääkis Tallinna lauluväljakul toimuval öölaulupeol, et mingisugune inimlik tuum toob Eesti elanikud vaatamata kõikidele erimeelsustele alati kokku.

Tartlane taasiseseisvumisest: hakkasin enda rahustamiseks raadiot lindistama

20.08.21 INIMESED ... Tartu öölaulupeol meenutasid tartlased Maire ja Heiki ETV-le antud intervjuus Eesti taasiseseisvumisega seotud hetki.

Olav Ehala: enam pole nii oluline rõhutada, et eestlane olen ja eestlaseks jään

20.08.21 INIMESED ... Helilooja Olav Ehala rääkis presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias, et isamaaliste laulude esitamisel oli suur roll iseseisvuse taastamisel. Kuigi laulud on endiselt kõnekad, pole iga loo sõnumit Ehala sõnul enam vaja nii selgelt rõhutada.

Anna-Mariita Mattiisen: pean hoidma vabadust, mille nimel mu isa oma eluga riskis

20.08.21 INIMESED ... Alo Mattiiseni tütar Anna-Mariita Mattiisen, kes tegutseb riigikaitse valdkonnas, sõnas presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias, et tunneb, et tema ülesanne on hoida vabadust, mille nimel tema isa oli valmis oma eluga riskima.

Hendrik Toompere jr: küsin endalt, millise keskkonna oma lapselastele edasi anname

20.08.21 INIMESED ... Eesti Draamateatri kunstiline juht Hendrik Toompere jr märkis presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias, et keskkonna probleemidele tuleks Eestis rohkem tähelepanu pöörata ja mõelda seejuures ka sellele, millises keskkonnas tulevased põlved elavad.

Taavet Hinrikus: Eesti peab kasvama

20.08.21 INIMESED ... Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeval oli president Kersti Kaljulaidi külaliste hulgas ka TransferWise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus.

David Vseviov: tänapäeval vaieldakse tihti vaidlemise või ärapanemise pärast

20.08.21 INIMESED ... Ajaloolane David Vseviov tõdes presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias, et 30 aasta taguse ajaga võrreldes on tänapäeval muutunud põhjused, miks vaieldakse.

Rita Ray: kurvem periood on minu elust lahkunud

18.08.21 INIMESED ... Hiljuti uue singli välja andnud muusik Rita Ray tõdes, et ta uus materjal on inspireeritud rõõmsamatest tunnetest kui varasemad lood.

Suri sudokute ristiisaks kutsutud Maki Kaji

17.08.21 INIMESED ... 69-aastaselt suri Tokyos vähki sudokute ristiisaks kutsutud Maki Kaji (08.10.1951–10.08.2021).

Kuku raadiost lahkub ka Ulla Länts

17.08.21 EESTI ... Kuku raadiost lahkub kauaaegne eetrihääl Ulla Länts, varasemalt on raadiojaam teatanud Tartu toimetuse sulgemisest, millega kaotavad töö veel kaks inimest.

Bob Dylanit süüdistatakse 12-aastase tüdruku seksuaalses väärkohtlemises 1965. aastal

17.08.21 INIMESED ... Muusik Bob Dylani kaevati kohtusse, sest ta olevat 1965. aastal 12-aastast tüdrukut seksuaalselt väärkohelnud.

Daniel Levi: Ameerika järele on praegu suur igatsus

16.08.21 INIMESED ... USA-s sündinud laulja Daniel Levi tõdes, et ta pole ammu USA-s käinud ning igatsus riigi ja sealsete inimeste järele on suur.

Britney Spearsi isa loobub tütre eestkostest

13.08.21 INIMESED ... Värskest kohtudokumendist selgus, et Britney Spearsi isa Jamie Spears loobub tütre eestkostest. Britney varanduse väärtus on umbes 60 miljonit dollarit.

Indermitte nuttes klubi vahetanud Messist: tema fenomeniks on X-faktor

12.08.21 INIMESED ... Jalgpallimaailma suurim uudis on Lionel Messi klubivahetus ehk siirdumine FC Barcelona ridadest Prantsusmaale PSG-sse.

Suri Viivi Sõnajalg

10.08.21 INIMESED ... 10. augustil suri kunagise populaarse pereansambli Sõnajalg liige Viivi Sõnajalg

Luisa Rõivas: Ironmani läbimine oli minul ikkagi väga suur eneseületus

10.08.21 INIMESED ... Luisa Rõivas läbis nädalavahetusel elus esimest korda Ironmani võistluse pooltriatloni.

Veesaar Sallost: ta oli juba noorena teadlik sellest, mida tahab ja kuhu jõuda soovib

10.08.21 INIMESED ... Helgi Sallo 80. sünnipäeva aastal jõudis lugejateni Helgi Sallo elulooraamat tema päevikute põhjal. Raamatu üks koostajaid, näitleja Anne Veesaar tõdes, et päevikutes oli selgelt näha, kui teadlik oli Sallo juba noorena sellest, mida oma karjääri jooksul saavutada soovib.

Gameboy Tetris töötas enne muusikakarjääri nii ehitusel, metsas kui ka baaris

09.08.21 INIMESED ... Gameboy Tetris rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, milliseid töid tegi ta enne, kui muusikakarjäärile keskenduma hakkas.

Pärlid ERR-i arhiivist: Jaan Kaplinski intervjuud ja loengud

09.08.21 INIMESED ... 80 aasta vanusena suri kirjanik ja tõlkija Jaan Kaplinski. ERR-i arhiivis leidub külluses pilte, audio- ja videomaterjali Kaplinski ülesastumistest erinevates saadetes.

Britney Spearsi isa püüdis takistada ka tütre puhkust Hawaiil

09.08.21 INIMESED ... Laulja Britney Spearsi isa püüdis möödunud kuul takistada tütart kulutama raha puhkusereisi peale, selgus sel nädalal Los Angelese kohtudokumentidest.

Bruce Springsteeni tütar sai olümpial hõbemedali

08.08.21 INIMESED ... Bruce Springsteeni tütar Jessica Springsteen pälvis eile olümpial hõbemedali ratsutamissõidus.

uus hooaeg

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: