Inimesed

Primal Screami ninamees nimetas Madonnat Iisraelis esinemise eest prostituudiks

18.05.19 ... Primal Screami solist Bobby Gillespie nimetas Madonnat "täielikuks prostituudiks", kuna viimane astub üles Eurovisiooni finaalkontserdil, mis toimub Tel Avivis, Iisraelis.

Maiken Schmidt osales noorena spordisarjas "TV 10 olümpiastarti": mul on väga sportlik perekond

16.05.19 ... "Ringvaates" oli külas näitleja Maiken Schmidt, kes rääkis saates lähemalt, kuidas ta lõi noorena kaasa spordisarjas "TV 10 olümpiastarti". Samuti rõhutas ta, et tegeles noorena paljude erinevate spordialadega, kuid eriti südamelähedane oli just võimlemine.

Video: Mick Jagger taastub südameoperatsioonist tantsides

16.05.19 ... Vaid mõni nädal peale südameoperatsioone postitas 75-aastane muusik Mick Jagger sotsiaalmeediasse endast video, kus ta harjutab oma tantsuliigutusi.

Ariadne ärevushäirest: Eesti Laul ei olnud nii hirmus kui eksamid

15.05.19 ... Laulja Liina Ariadne Pedanik rääkis oma kogemusest ärevushäire ja lõpueksamitega, mida sooritas vahetult pärast Eesti Laulul osalemist.

Uno Maasikas saadetakse ära ETV 1. stuudios

13.05.19 ... Esmaspäeval suri 87-aastasena teleajakirjanik Uno Maasikas. Ärasaatmine toimub Eesti Televisiooni 1. stuudios (Gonsiori 27) neljapäeval, 30. mail kell 12.

Ithaka-Maria lahkuminekust Tomiga: kiirustamine võib juhtida inimesed rabedate otsusteni

13.05.19 ... Ema ja tütar Heivi Pruuli ja Gyrcelea-Ithaka-Maria Harito andsid oma esimese ühise pika intervjuu. Naised meenutasid, kui vaid 14-aastane Ithaka otsustas kolida kokku oma esimese abikaasa Tomi Rahulaga ning Ithaka tõdes, et oma lapsi ta selliseid valikuid tegemas ette ei kujuta.

Eesti jalgpallurid rõõmustasid emadepäeva puhul SOS Lasteküla emasid

12.05.19 ... Eesti tippjalgpallurid rõõmustasid emadepäeva puhul lillede ja soojade sõnadega Keila SOS Lasteküla emasid, kes on ka ise koos peredega suured jalgpallisõbrad.

Aasta ema tiitli sai Mare Tupits

12.05.19 ... Käesoleval aastal andis Eesti Naisliit taas kord aasta ema tiitli, mis seekord läks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõule Mare Tupitsale.

Eestis elav moslemipere ramadaanist: elu muutub sel ajal imelikumaks, aga see on tehtav

09.05.19 ... Moslemite püha ramadaan, mille ajal on enamik toimingud – muuhulgas söömine ja joomine – päeval keelatud, kestab sel aastal kuni juuni alguseni. "Ringvaates" selgitasid Eestis elavad moslemid Kristi Ockba ja Steven Vihalemm, kui keeruline on sellise elurütmiga kuu aega elada.

Kümne-aastased tüdrukud kutsusid joonistatud plakatitega Saue inimesi koristama

09.05.19 ... "Ringvaate" toimetaja Christel Karits kohtus kolme kümne-aastase tüdrukuga, kes on juba aastaid aktiivselt metsaaluseid koristamas käinud. Lisaks koristamisele panid nad üles ka käsitsi joonistatud plakateid, et kutsuda ka kõiki teisi enda ümbrust puhtana hoidma.

Aasia ekspert: Tai kuningas andis oma koerale kindrali tiitli

09.05.19 ... Tai kuningas Maha Vajiralongkorn Bodindradebayavarangkun abiellus, kuid tema pulma saatsid Euroopa kultuuriruumis ootamatud kombed – näiteks pidi tulevane abikaasa kuninganna juurde roomama. "Ringvaates" seletas Tai kuninga tähendust ja kohalikku eluolu Aasia ekspert Herdis Pärn.

Immuunpuudulikkusega Olegil on lootus paraneda

08.05.19 ... 2017. aastal immuunpuudulikkusega sündinud väike Narva poiss Oleg on praegu ravil Inglismaal ning tema toetuseks korraldatakse reedel Tartus heategevusjooks. Olegi ema rääkis enne välismaale minekut AK Plussile poisi läbielamistest.

Raimo Laosma astub pärast aastast Eestis püsimist uuele rattaretkele

08.05.19 ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla kohtus eriti sihikindla Eesti seiklejaga – ratturi Raimo Laosma ehk nn fuiji-mehega –, kes kohe astub pärast aastast Eestis püsimist vastu uuele katsumusele.

Meghani ja Harry poja nimeks sai Archie

08.05.19 ... Sussexi hertsoginna Meghan ja prints Harry panid oma pojale nimeks Archie Harrison Mountbatten-Windsor, teatas Buckinghami palee.

Uibod: oleme ka abikaasadena väga võistlushimulised

08.05.19 ... Rahvusvahelise kergejõustikuliidu veebisaate "IAAF Inside Athletics" seitsmendas osas räägivad enda abielust ja sportlaskarjääridest Eesti kümnevõistleja Maicel Uibo ja tema bahamalannast abikaasa Shaunae Miller-Uibo.

Piret Kalda hobist maalikunstnikuna: ega see nii suur saladus ka pole olnud

07.05.19 ... Näitleja Piret Kalda avas endast uue külje, kui Viljandi Kondase keskuses pandi välja tema maalitud naivistlikud maalid.

Suurbritannia kuningakoja fänn: kõigile kuninglikele lastele üritatakse põimida sisse esivanemate nimed

06.05.19 ... Pärast pikka ootamist sündis 6. mail prints Harry ja Meghan Markle'i esimene laps. "Ringvaates" rääkis uuest kuninglikust lapsest Suurbritannia kuningakoja fänn Kai-ines Nelson.

Nõo reaalgümnaasiumi abiturient valmistab okstest valgusteid

06.05.19 ... "Ringvaate" reporter Heleri All kohtus abiturient Ukuga, kes tegeleb omapärast hobiga – ta valmistab puuokstest valgusteid.

Prints Harry: me ei ole veel lapse nime paika pannud

06.05.19 ... Prints Harry kinnitas BBC-le antud lühikeses intervjuus, et Sussexi hertsoginna Meghan Markle'i ja tema lapsega on sünnituse järgselt kõik hästi.

Prints Harry ja Meghan Markle said poja

06.05.19 ... Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan said Kensingtoni palee kinnitusel esimese lapse. Harry ja Meghani poeg sündis 6. mai varahommikul kell 5:26 Briti aja järgi.

Luke Perry maeti ökosõbralikus seeneülikonnas

06.05.19 ... Näitleja Luke Perry maeti ökosõbralikus seeneülikonnas, mis aitab kehal laguneda ning muudab selle osaks ökosüsteemist.

Suri "Tähesõdade" Chewbacca kehastaja Peter Mayhew

03.05.19 ... "Tähesõdade" filmides suure ja karvase olendi Chewbacca kehastamisega fännide südamed võitnud Briti-Ameerika näitleja Peter Mayhew suri 74-aastaselt.

Matkaline kohtus korraga nelja karuga: ma olin sattunud lihtsalt nende koju

02.05.19 ... "Ringvaates" oli külas matkaline Triin Rast, kes rääkis oma ootamatust kohtumisest mitte pelgalt ühe karuga, vaid lausa nelja karuga ühe õhtu jooksul.

Kes on Eesti šokiartiste armastav disainer Rick Owens?

02.05.19 ... KUMU kunstimuuseumis avatakse täna Eesti räppari Tommy Cashi ja USA moelooja Rick Ownsi ühisnäitus "Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud". Kes aga on see Ameerika moedisainer, kes on teinud koostööd mitmete Eesti muusikutega?

Fotod: Printsess Charlotte tähistab neljandat sünnipäeva

02.05.19 ... Neljapäeval, 2. mail tähistab neljandat sünnipäeva prints Williami ja hertsoginna Katherine'i teine laps Charlotte. Kensingtoni palee jagas pidupäeva puhul värskeid pilte väikesest printsessist.

Mai Leisz: hingedel ei ole vanust

28.04.19 ... Basskitarrist Mai Leisz tunnistas saates "Hommik Anuga", et kuigi neil on abikaasaga väga suur vanusevahe, siis kohtumõistjaid kuulata ei tasu, kuna sobima peavad ikkagi hinged, mitte numbrid passis.

Reisihuviline Anni Lindal tegi maailmale 140 päevaga poolteist tiiru peale

27.04.19 ... Filmikunstnikuna leiba teeniv Anni Lindal jõudis mõned kuud tagasi 140 päeva kestnud ümbermaailmareisilt. Pühapäeva hommikul räägib ta saates "Hommik Anuga" oma seiklustest lähemalt.

Beebilõust: selle retsi venna taga on tegelikult murtud inimene

25.04.19 ... Beebilõust ehk Andrus Elbing avaldas uue albumi "Andrus Elbing", mis võtab luubi alla keerulise ajaperioodi tema elus. Räppar tõdes, et kuigi meedia jätab temast pildi kui karmist tüübist, siis väline ei peegelda tihti sisemust.

Suri kultussarja "Dallas" näitleja Ken Kercheval

25.04.19 ... 83-aastasena suri näitleja Ken Kercheval, kes kehastas kultussarjas "Dallas" ärimees Cliff Barnesi.

Vabasukelduja: üks keerulisemaid protsesse on saada hakkama rõhust tuleneva väljakutsega

24.04.19 ... "Ringvaates" oli külas Eesti sügavaimale laskunud vabasukelduja Kaspar Eevald, kes selgitas oma eriala suurimaid ohtsid ja tõi välja mõned põhitõed, mida peab mitmekümne meetri sügavusele sukeldudes jälgima.

Fotod: Cambridge'i prints Louis tähistab esimest sünnipäeva

23.04.19 ... 23. aprillil tähistab esimest sünnipäeva Cambridge'i prints Louis. Kensingtoni palee jagas rõõmsa tähtpäeva valguses värskeid pilte prints Williami ja hertsoginna Catherine'i kolmandast lapsest.

Robert Linna: lapsesaamine teeb poisist mehe

23.04.19 ... Ansambel Elephants from Neptune on üks neist bändidest, kes täna Vabaduse väljakul Veteranirockil esineb. Solist Robert Linna ütles, et tema ise ajateenistust läbinud pole, kuid usub, et isaks saamine tegi temast lõbuks mehe.

Andrus Eelmäe: ma olen alkohoolik, endisi alkohoolikuid ei ole olemas

22.04.19 ... Sel kevadel esitleb näitleja Andrus Eelmäe oma elulooraamatut "Igavene poisike". Andrus Eelmäel pole teatriharidust, vaid näitlemine on tulnud sarnaselt emale praktika ja intuitsiooni pealt. Rasked ajad teatris viisid Eelmäe aga keerulise argieluni.

Inger kirjutas lõpukirjandis kunstist: loodan sellega puudutada eksami lugejaid

22.04.19 ... Eesti Laulu finalist Inger Fridolin oli üks nendest koolilõpetajatest, kes täna eesti keele eksamit kirjutasid.

Jaan Tootsen: Vello Salo oli suurmees, kes kuulus Eesti rahvale

22.04.19 ... Dokumentalist ja "Ööülikooli" toimetaja Jaan Tootsen meenutas "Vikerhommikus" 94-aastasena meie seast lahkunud vaimulikku ja kirjameest Vello Salot.

Kalev Mark Kostabi: vastuoluline karakter on maksnud mulle isikunäituse MoMA-s

21.04.19 ... Eesti päritolu maailmakuulus kunstnik Kalev Mark Kostabi ütles, et oma vastuolulisele tegelaskujule on siiski ka neid, kes temast kaugele hoiavad, samas on see põhjus, mis on temast kuulsuse teinud.

Endine ilmapoiss Henri Laumets valmistas Uus-Meremaal koos kohalikega torte

18.04.19 ... Varem nii lennudispetšerina kui ka ETV ilmapoisina töötanud Henri Laumets elas kümme kuud Uus-Meremaal. "Ringvaates" antud intervjuust selgus muuhulgas, et ta teenis Uus-Meremaal elades raha ootamatu alaga - ta valmistas koos kohalikega torte. Samuti tegi ta selle reisiga juba kolmandat korda maailmale ringi peale.

Lihula gümnaasiumi abituriendid aitavad raskelt vigastatud Türi poissi

18.04.19 ... Lihula gümnaasiumis toimub koolilõpuball, millega kogutakse raha Türi poisile Rasmus Juhansonile, kes sattus kaheksa kuud tagasi raskesse õnnetusse ning taastub tänaseni suurtest vigastustest.

Leida Rammo: ma ei kavatsenud sünnipäeva üldse pidada

18.04.19 ... 95. sünnipäeva tähistav näitleja Leida Rammo avaldas, et kiirete aegade tõttu naeb ta oma pereliikmeid üha vähem ning ei plaaninud oma sünnipäeva suurelt tähistada.

Neeme Raud läbipõlemisest: ma vihkasin seda inimest, keda peeglist nägin

17.04.19 ... Ajakirjanik Neeme Raud saab 19. aprillil 50-aastaseks ning "Pealtnägija" tegi sel puhul temaga mahuka intervjuu, kus tuli juttu nii tema läbipõlemisest ja kaamerahirmust kui ka korresponditöö raskustest ning karidest, kuhu võib langeda.

Sepo Seeman: elu ja mootorratas on üks ja sama

17.04.19 ... Näitleja Sepo Seeman läheb aprillis üle-eestilisele tuurile uue lavastusega "Mees ja mootorrattaõpik", mida ta tutvustas "Ringvaates" koos oma lavapartneri - mootorrattaga.

Mart Sander Charlie Chaplinist: ta pani labase nalja rafineeritud võtmesse

16.04.19 ... Tummfilmigeeniuse Charlie Chaplini sünnist möödub tänavu 130 aastat. Režissöör Mart Sander ütles, et Charlie Chaplin oli kinomaailmas nähtus, koondades erinevaid kino väljendusviise hästi ja fanaatiliselt.

Suri Ameerika komöödianäitleja Georgia Engel

16.04.19 ... Ameerika näitleja Georgia Engel, kes on löönud kaasa teleseriaalis "Kaks ja pool meest" ("Two And A Half Men") ja filmis "Dr Dolittle 2", suri 70-aastaselt.

Anne Veski: Alla Pugatšova on nagu Hollywoodi staar

15.04.19 ... Legendaarne Vene poplaulja Alla Pugatšova tähistab 15. aprillil oma 70. sünnipäeva.

Slack-liner Tauri Vahesaar krooniti maailmameistriks

15.04.19 ... Slack-liner ehk tasakaalulindil trikitaja Tauri Vahesaar krooniti hiljuti Cran Canarial maailmameistriks.

Teet Kask tantsupäevast: ka tänaval võib tabada rütmi ja dünaamikat

15.04.19 ... Koreograaf Teet Kask jagas rahvusvahelise tantsupäeva eel oma mõtteid tantsust ja sellest mõjust,

Raho Aadla: tants tervi(s)tab!

15.04.19 ... Ma mõtlen tagasi oma esimesele mälestusele, mis mulle seoses tantsimisega meenub ja keha läbistab jõuline mõnujudin, mis taaselustab mälestuse esmakordselt kogetud naudingust lasta enese mõttel ja meelel tantsiskledes joobuda ühes isa Heilo armutust kitarriküttest rütmiseeritult akordilt akordile rokitud William Butler Yeatsi tekstiga "Punane Hanrahan".

Tantsuõpetaja Alar Orula: tantsimine on ürgne soov

15.04.19 ... Alar Orula lõpetas 2014. aastal Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti osakonna ning on sellest ajast peale tegelenud nii tantsimise kui kaõpetamisega Võrus ja Tartus. Aprilli lõpus Viljandis toimuva Tantsunädala ja rahvusvahelise tantsupäeva raames rääkis Alar õpetamisest, vanusest, lihasvalust ja tantsust üldiselt.

Päästja ja rammumees Marko Remlik: mulle meeldib see tunne, kui oled tugev

13.04.19 ... Aravete päästekomandosse kuulub 17 tugevat ja oskuslikku meest. Nende hulgas ka komando, või õigemini kogu Kesk-Eesti kõige tugevam mees Marko Remlik. Tema rutiin on trenn.

Elo Liiv Vigala Sassist: ega tal väga kerge minuga ei olnud

12.04.19 ... Rotermanni kvartalis avati aprilli algul kunstnik Elo Liivi loomingu ülevaatenäitus viimase 20 aasta teostest. Naine kardab siiani, et tema töid läbi kauaaegse elukaaslase Vigala Sassi defineeritakse. Näitusel "Süsteemiotsing nr 2" otsib Liiv täiuslikumat süsteemi.

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: