Inimesed

Maire Aunaste: isegi müüja ütles, et on minus pettunud

17.11.18 ... Teletäht ja poliitik Maire Aunaste räägib 18. novembri saates "Hommik Anuga", miks ta enam riigikokku ei kandideeri ning tagasi televisiooni läheb.

Darja Saar asub juhtima ajakirja Jana

15.11.18 ... Novembri viimasest nädalast on venekeelse naisteajakirja Jana peatoimetaja Darja Saar, kes toob endaga kaasa ka uue toimetuse.

80-aastane vanahärra läks kalakasvatust õppima, et oma unistus ellu viia

12.11.18 ... Iseseisvuse taastanud Eesti üks esimesi ettevõtjaid, endine lõbustuspargi pidaja ning suhkruvatimüüja Avo Eisen elab Võrumaal Rõuge Suurjärve ääres kunagises apteegimajas, kus tütar jätkab isa loodud kohviku pidamist. 80-aastane Avo läks sügisel Järvamaa kutsehariduskeskusesse kalakasvatust õppima, et viia ellu oma unistus. Sellega pole tal aga mingeid ärilisi eesmärke.

Anu Välba tahaks koos president Kersti Kaljulaidiga New Yorgi maratoni läbida

09.11.18 ... Sassis päeval juhtis "Vikerhommikut" rahvusooperi nõukogu esimees Arne Mikk, kes intervjueeris ETV saatejuhti Anu Välbat. Juttu tuli Välba lapsepõlvest, tema viieaastasest pojast ja isegi maratonijooksmisest.

Nele-Liis ja Raul Vaiksoo on koos saanud mitmeid elu õppetunde

05.11.18 ... Pühapäeval olid Sten Teppanil Vikerraadio saates "Käbi ei kuku" külas isa ja tütar Raul ja Nele-Liis Vaiksoo.

Tippkokk Peeter Pihel: Eesti köök on ajaga kaasas käinud, meil on, mille üle uhkust tunda

04.11.18 ... Saates "Hommik Anuga" käis külas äsja omanäolise raamatu välja andnud tippkokk Peeter Pihel.

Toomas Uba poeg: mul on hea meel, et isa nägi Erki Noole olümpiavõidu ära

03.11.18 ... ETV sporditoimetuse kunagine juht Toomas Uba saanuks hingedepäeval, 2. novembril 75-aastaseks. ETV saates "Hommik Anuga" käis enda isa meenutamas tema poeg Margus.

Aasta naiseks valiti Eva Truuverk, nooreks naisettevõtjaks Ann Runnel

02.11.18 ... Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon (EENA) andis reedel tänavuse aasta naise tiitli maailmakoristuspäeva Teeme Ära eestvedajale Eva Truuverkile. Aasta nooreks naisettevõtjaks valiti Ann Runnel, kes tegeleb juba kümme aastat tekstiilijääkide nutika kasutamisega.

Kristiina Ojuland: ma pole öelnud, et poliitikast päriselt ära olen läinud

31.10.18 ... Kristiina Ojulandi juhtimisel neli aastat tagasi loodud, aga valimistel põrunud partei Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) teeb oma viimaseid hingetõmbeid ning endisest välisministrist on saanud kollaste veergude kangelanna. Mai lõpus pani kunagine tipp-poliitik alguse enda televisioonile OK TV.

Savisaarest ilmus elulooraamat "Edgar Savisaar - poliitik ja romantik"

31.10.18 ... Edgar Savisaarest ilmus elulooraamat "Edgar Savisaar - poliitik ja romantik", mis avab Savisaare omaenda vaateid elule ja meenutusi nooruspõlvest.

Piltuudis: Anett Kontaveit aastalõputurniiri punasel vaibal

29.10.18 ... Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) osaleb sel nädalal esimese eestlannana WTA ametlikul aastalõputurniiril Hiinas Zhuhais.

Ivar Must läks vaidluses Põltsamaa Felixiga ringkonnakohtusse

29.10.18 ... Helilooja Ivar Must vaidlustas Tartu ringkonnakohtus otsuse, millega ei rahuldatud tema hagi AS-i Põltsamaa Felix vastu seoses firmale loodud heliteose "Põltsamaa, ehtne ja hea" autoritasuvaidluses.

Lehte Hainsalu: Tartu on aadellik linn

28.10.18 ... 31. oktoobril tähistab sünnipäeva kirjanik Lehte Hainsalu. 80-aastaseks saav kirjanik on raamatud kinkinud igale oma lapselapsele ja tegi nüüd lõpuks kingituse endale.

Tõlkija Adam Cullen: eesti keel on nagu haldjakeel

28.10.18 ... USA-st pärit Adam Cullen on alates 2012. aastast olnud aktiivne eesti kirjanduse tõlkija. Cullen on tõlkinud inglise keelde Indrek Hargla, Mihkel Muti, Rein Raua, Emil Tode, Kai Aareleidi, Doris Kareva jpt teoseid.

Anett Kontaveit tippu jõudmise valemist: jäärapäine tuleb olla

27.10.18 ... Esimese eestlasena ametlikul WTA aastalõputurniiril võistlustulle asuv Anett Kontaveit käis enne Hiinasse sõitu enda edukast hooajast rääkimas ETV saates "Hommik Anuga".

Priit Kuuse debüütlause spordikommentaatorina sisaldas sõnu pikanahaline ja mustakasvuline

26.10.18 ... ETV uudisteankur Priit Kuusk meenutas oma karjääri algust televisioonis ning tunnistas, et tema suhtumine oli üleolev, kuni esimese katseni spordikommentaatorina.

Müürsepp "Areeni varjus": olin professionaalsusest väga kaugel

22.10.18 ... Saatesarja "Areeni varjus" viimases osas peatuti pikemalt korvpallil ning tehti juttu sellest, kuivõrd oluline roll on eduka sportlase kujundamisel treeneritel. Lisaks räägiti ka sellest, kuidas maandada võistlusjärgseid pingeid ning kuidas kasutada enda vähest vaba aega.

Näitlejanna Selma Blairil diagnoositi polüskleroos

22.10.18 ... 46-aastane näitlejanna Selma Blair avaldas, et tal diagnoositi kesknärvisüsteemihaigus polüskleroos ehk sclerosis multiplex.

"Pealtnägija" käis külas Eesti vanimal lauatennisistil

17.10.18 ... Läinud pühapäeval tunnustati pidulikult ja üleriiklikult aasta õpetajaid. Sinna ritta oleks suurepäraselt sobinud 93-aastane Leonhard Kasak, kes pole niisama haruldus naiste domineeritud alal, vaid teadaolevalt üldse Eesti vanim õpetaja. Aga Kasak on ka Eesti vanim tegevlauatennisist. Et paremini tutvust teha, võttis "Pealtnägija" saatejuht Taavi Eilat pinksireketi ja läks temaga trenni.

Aet Süvari Ronaldot tabanud süüdistustest: loodan, et siin tehakse väga selge otsus

16.10.18 ... Septembris puhkes Portugali jalgpalluri Cristiano Ronaldo ümber vägistamisskandaal, kui ameeriklanna Kathryn Mayorga tuli avalikkuse ette infoga, et Ronaldo vägistas ta 2009. aastal.

Mardna "Areeni varjus": tahtejõud on ühele sportlasele antud, teisele mitte

15.10.18 ... Seekordses sarja "Areeni varjus" episoodis räägiti sellest, kuidas võistlusärevuses vaimseid pingeid taluda ning kehalist valu ja vigastusi trotsida. Lisaks tehti juttu sellest, milliseid ebaausaid võtteid kasutatakse kahevõitluse aladel ning kui suur roll on spordis dopingul.

Helgi Sallo: hea, et ema enam pole, ta arvaks, et mängin "Õnnes" teda

15.10.18 ... Näitleja Helgi Sallo ja tema näitlejast tütar Liina Vahtrik rääkisid oma kooskasvamisest ning meenutasid Liina isa, bariton Uno Heinapuud, kes lahkus 2011. aastal.

Prints Harry ja hertsoginna Meghan ootavad last

15.10.18 ... Briti kuningaperre on oodata lisa. Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan ootavad Kensingtoni palee kinnitusel oma esimest last.

Peeter Oja: eestlasele on vaeva nägemine sageli tulemusest olulisem

14.10.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas näitleja Peeter Oja, kes läheb tuurile oma püstijalalavastusega "Eestlased -- erilised inimesed". Muidugi kasutas Oja võimalust propageerida oma parteid Eesti 371.

Artur Talvik: mulle ei meeldi olla savi kellegi teise kätes

14.10.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas filmimees ja poliitik Artur Talvik, kes meenutas oma isa, kelle saatesarja "Ajavaod" kolm viimast osa Artur sisse luges. Tuli juttu ka sellest, miks Artur pole näitleja, kuigi on selleks õppinud.

Prokurör loobus mõnest süüdistusest Weinsteini vastu

11.10.18 ... Manhattani ringkonnaprokurör loobus väidetavalt mõnest süüdistusest filmiprodutsent Harvey Weinsteini vastu.

Taylor Swifti avalduse järel tõusis valimishääletusel osalemise soov lakke

11.10.18 ... Popstaar Taylor Swift tegi fännide jaoks midagi ootamatut, kui avaldas oma eelistused tulevatel USA kongressi vahevalimistel. Swifti valimisteemaline postitus Instagramis tõstis vaid tundidega valimistel osalemise soovijate arvu lakke.

Šmigun-Vähi "Areeni varjus": võidud olid unistustes ägedamad kui reaalsuses

08.10.18 ... Saatesarja "Areeni varjus" neljandas osas tehti juttu sellest, kuivõrd pikk ja vaevaline on tee tippu ning millised tunded valdavad sportlasi pärast unistuste täitumist.

Ultratriatleet Rait Ratasepp kosis elukaaslase võistluse ajal

08.10.18 ... 20 järjestikusel päeval täispikka triatloni läbiv Rait Ratasepp kõneles "Vikerhommiku" intervjuus Taavi Libega suure ettevõtmise väljakutsetest, üksikasjadest, aga ka sellest, kuidas ta võistluse ajal enda elukaaslasele abieluettepaneku tegi.

Eestlanna rajas Austraalias ökosurfikohviku

08.10.18 ... Hiljuti toimunud maailmakoristuspäeval oli "Pealtnägija" meedkonnal rõõm kohtuda ja suhelda paljude tublide inimestega, kes valutavad südant planeedi tuleviku pärast. Üks neist on 27-aastane eestlanna Lindasay Kaia Abigail Kuningas, kes peab Austraalias Gold Coastil koos austraallasest abikaasaga kohvikut, mille põhiklientuur on kohalikud lainelaudurid.

Meelis Krigul on Piusas teinud savist ja portselanist tarbeesemeid üle 25 aasta

06.10.18 ... "Maahommik" sõitis Piusasse, et kohtuda sealse keraamiku Meelis Kriguliga, kes on savist ja portselanist tarbeesemeid valmistanud üle 25 aasta. Saates selgus, milline on nende argipäev ning

Keira Knightley sai kõmupiltnike tõttu posttraumaatilise stressihäire

05.10.18 ... Keira Knightley avaldas intervjuus, et kannatas noore näitlejana jälitavate kõmupiltnike tõttu posttraumaatilise stressihäire käes.

Eestist pärit võitlusmunk teeb rahvusvahelist karjääri

03.10.18 ... Pisikesest Põhjamaa riigist Eestist on pärit eksootilise usuliikumise munk Dina Dayal, kes teeb rahvusvahelist karjääri, esinedes üle maailma võitluskunstide meistrina.

Rikaste edetabeli tipus olev Taxify asutaja: Tallinnas teenib mitu autojuhti minust rohkem

03.10.18 ... Taxify asutaja ja juht Markus Villig on tänavuse Äripäeva rikaste edetabeli neljandal positsioonil. Tema vara hinnatakse 202 miljonile eurole, muutes Villigi Euroopa noorimaks miljardi dollari ettevõtte asutajaks.

Ka Siiri Sisask loobus EKRE ridades kandideerimisest

01.10.18 ... Sarnaselt Jaan Männikule teatas nüüd ka Siiri Sisask, et loobub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades riigikogusse kandideerimisest.

Vivienne Westwoodi moemajas praktikal olnud Xenia Joost tagasi ei ihka

30.09.18 ... Moedisainer Xenia Joostil õnnestus aastaid tagasi käia praktikal Vivienne Westwoodi moemajas.

Vello Vaher osaleb Saksamaa talendisaates

30.09.18 ... Akrobaat Vello Vaher käis 6. augustil Saksamaal Bremenis talendisaates.

Vürstitiitliga Peeter Volkonski: see on ajalugu, mis on sul seljas nagu taak

30.09.18 ... Sel nädalal esilinastus dokumentaalfilm "Viimane vürst", mille keskmes särab näitleja, lavastaja ja tõlkija Peeter Volkonski.

Hannes ja Riina Hanso elust nelja lapsega: on küll raske vahel

30.09.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeval külas Hannes Hanso koos abikaasa Riina ja nelja lapsega.

Kanye Westi nimi on nüüdsest Ye

30.09.18 ... Räppar Kanye West teatas, et muudab oma nime ja nüüdsest tuleb tema poole pöörduda kui Ye.

Siiri Sisask liitub EKRE-ga ja kandideerib riigikogu valimistel

29.09.18 ... Muusik ja heategevusliku MTÜ Saagu Valgus kauaaegne eestvedaja Siiri Sisask liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib 2019. aasta valimistel riigikokku Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas.

Freddy Grenzmann: põlgan raha krahmamist teiste alandamise hinnaga

29.09.18 ... Urmas Vadi läks koos Vikerraadio saatega "Töövari" varjutama ansamblist Psychoterror tuntud Freddy Grenzmanni.

Teet Daaniel ujus esimese eestlasena üle La Manche'i väina

27.09.18 ... Pikamaaujuja Teet Daaniel ujus esimese eestlasena üle La Manche'i väina Inglismaalt Prantsusmaale. Ligikaudu 60 kilomeetri läbimine võttis tal aega 14 ja pool tundi. See on osa mehe plaanist ületada seitse maailmamerede raskeltületatavat väina. Oma pingutused pühendab ta heategevusele diabeedihaigete laste toetuseks.

Steven Seagal soovib saada Primorje krai kuberneriks

26.09.18 ... Venemaa kodanikuks ning Vene-USA humanitaarsuhete esindajaks saanud USA märulistaar Steven Seagal teatas, et saaks hea meelega Primorje krai kuberneriks.

Kohus mõistis Bill Cosbyle seksuaalkuriteo eest vanglakaristuse

25.09.18 ... Koomik Bill Cosbyle mõisteti seksuaalse rünnaku eest kolme kuni kümne aasta pikkune vanglakaristus.

Paavsti saatnud eestlane: talle ei meeldi, kui selfitatakse ajal, mil peaks suhtlema

25.09.18 ... Täna oli ajalooline päev, sest Eestit külastas paavst Franciscus. Kaks Eesti naist veetis paavstiga koos neli viimast päeva varahommikust hilisõhtuni.

Tööd alustas Eesti esimene naisrongijuht

25.09.18 ... Margi Sander on Eesti esimene rongijuht, kes astus ametisse sel suvel.

Novosjolov "Areeni varjus": tänu abikaasale saan mina olla kangelane

24.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" oli sel korral juttu sellest, kui kaalukat osa võite sepistades on täitnud sportlaste abikaasad ja lapsed.

Kaks korda vangis istunud Immanuel Volkonski: isaroll oli kodust puudu

24.09.18 ... Eesti muusiku, näitleja ja teatrilavastaja Peeter Volkonski poeg Immanuel rääkis avameelselt narkoprobleemist ja vangis oldud ajast. Immanuel tõdes, et tema elu kujunes osaliselt seetõttu kuritegelikuks, et isaroll oli kodust puudu.

Kristo Elias: ilmapoisi tiitel käib kaasas läbi elu

22.09.18 ... "Hommik Anuga" pühapäevases saates on külas ETV endine ilmateadustaja Kristo Elias ja praegune ilmateadustaja Ott Nool. Elias hoiatas Noolt ette, et ilmapoisi tiitel jääb aastateks külge.

tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: