Inimesed

Viis kuud Mehhikos koroonavangis olnu: poes võis vastu tulla hambuni relvastatud mereväelane

06.08.20 ... Märtsis sõitis Anni Oja koos perega Mehhikosse puhkama. Puhkusreisist sai aga hoopis viiekuune nii-öelda koroona-vangistus, sest just nende tagasisõidu päeval pandi Euroopa lukku ja lennud tühistati.

388 km matkanud Elina Nechayeva: algul tahtsin, et möödasõitev auto mu peale võtaks ja koju viiks

06.08.20 ... Laulja Elina Nechayeva võttis koos mitmete matkajatega ette rännaku Eesti ühest otsast teise. 13 päevaga läbisid matkajad 388 kilomeetrit.

Piret Krumm: bändiproovis on selline tunne, nagu oleksin esimesel kohtingul

05.08.20 ... Sel reedel annab näitleja Piret Krumm koos bändiga kontserdi "Kloogaranna Randevuu". Kitarril teeb kontserdil kaasa Peter Põder, trummidel Mattis Kirsipuu ja saksofonil Pille-Rite Rei.

Naised Köögis: meie bändi nime ei pea võtma siiralt ja sõna-sõnalt

05.08.20 ... Nimi Naised Köögis võib küll kõlada stereotüüpsena, kuid bändiliikmete sõnul ei tohiks seda nime liiga siiralt ja sõna-sõnalt võtta ning stereotüüpe nende bändis tegelikult ei kohta.

Eesti Missis Kristi Hõrrak: sport on minu salarelv, mille abil saan olla tark ja asjalik partner

05.08.20 ... Juuli lõpus pärjati Kristi Hõrrak Eesti Missis 2020 tiitliga. Võit talle üllatusena ei tulnud.

"Simpsonite" näitleja kritiseeris sarja otsust lõpetada valgete hääle kasutamine teise nahavärviga tegelastel

04.08.20 ... Näitleja Harry Shearer, kes andis sarjas "Simpsonid" hääle mustanahalisele arstile Julius Hibbert, kritiseeris sarja tegijate otsust lõpetada valgete näitlejate kasutamine mittevalgete tegelaskujude häälena.

Tanel Padar suvetuurist Lennaga: publiku sisemine põlemine on sama suur kui meil

04.08.20 ... "Ringvaade suvel" stuudios käisid muusikud Tanel Padar ja Lenna Kuurmaa, kes sel suvel koos kontserte annavad.

Lana Del Rey avaldas luuletustest koosneva audioraamatu

29.07.20 ... Laulja Lana Del Rey avaldas oma esimese luuletustest koosneva audioraamatu "Violet Bent Backwards Over the Grass", mille kuulamine võtab umbes 33 minutit.

Tom Hanks ja Rita Wilson said Kreeka kodakondsuse

28.07.20 ... Näitlejad ja abikaasad Tom Hanks ja Rita Wilson said sel nädalal ametlikult Kreeka kodanikeks.

Kanye West vabandas oma naise ees, et avalikult nende kunagisest abordiplaanist rääkis

27.07.20 ... Muusik Kanye West rääkis hiljuti, et tema ja ta naine Kim Kardashian West kaalusid oma esimesest lapsest kuuldes aborti teha. Nüüd palus West Twitteris selle eest vabandust.

Protestijad tungisid Britney Spearsi virtuaalsele kohtuistungile

24.07.20 ... Protestijad tungisid sel nädalal virtuaalsele kohtuistungile, kus arutati kas laulja Britney Spears vajab veel isa eestkostet.

Galerii ja videod: Leida Rammo parimad hetked ERR-i arhiivist

23.07.20 ... 96-aastaselt suri neljapäeval armastatud näitleja Leida Rammo.

Raul Vaigla Jaak Joalaga koos tuuritamisest: see oli üllatav ja kummaline kogemus

23.07.20 ... Sel suvel annavad Märt Avandi, Koit Toome, Valter Soosalu ja ansambel Radar legendaarse laulja Jaak Joala 70. sünniaastapäeva puhul mitmeid kontserte.

1953. aastal on sündinud vähemalt 200 Eestis tuntud inimest

22.07.20 ... 1953. aastal sündinud Raul Rebane pani "Ringvaade suvel" saate jaoks kokku nimekirja 200 inimesest, kes on temaga samal aastal sündinud ja Eesti ühiskonnas oma tegevusega silma torganud. Nimekirjast võis leida näiteks poliitikuid, ajakirjanikke, muusikuid, näitlejaid ja sportlasi ning Rebane tõdes, et nimekiri ei pruugi lõplik olla.

Hobisünoptik Kairo Kiitsak: minu unistus on ilmateenistusse tööle saada

22.07.20 ... Iseõppinud hobisünoptik Kairo Kiitsak ütles, et tema unistus on saada päris sünoptikuks ja ilmateenistusse tööle.

Andy Samberg sarnasusest Tanel Kiigega: mul on nüüd Eestis nõbu

21.07.20 ... USA näitleja Andy Samberg reageeris Esquire'i videos erinevatele meemidele ja videodele, mis tema kohta sotsiaalmeedias ringlevad. Näiteks arvavad mitmed eestlased, et Samberg ja Eesti sotsiaalminister Tanel Kiik on välimuselt väga sarnased.

Michelle Obama hakkab tegema taskuhäälingu sarja

20.07.20 ... USA endine esileedi Michelle Obama hakkab tegema podcast'i ehk taskuhäälingu sarja "The Michelle Obama Podcast", kus räägitakse eelkõige suhete ja terviseprobleemidest.

Printsess Beatrice abiellus oma lapsepõlvekodus

17.07.20 ... Briti printsess Beatrice abiellus reedel Itaalia päritolu kinnisvaramagnaadi Edoardo Mapelli Mozziga.

Tanja Mihhailova-Saar: mu salasoov on natukeseks ajaks Itaaliasse kolida

16.07.20 ... Laulja Tanja Mihhailova-Saar rääkis, et tahaks hea meelega millalgi paariks kuuks Itaaliasse kolida.

Pääru Oja meisterdab savinõusid: kui esimesed nõud ahjust välja tulid, oleks nagu jõulud olnud

16.07.20 ... Sel suvel mängib näitleja Pääru Oja lavastuses "Tema taevaliku Õnneküla potitehas". Rolli tarbeks õppis ta ka savist nõusid meisterdama.

Reet Linnast tehti "Ringvaates" pastellmaal: oi, niisugune olen või?!

16.07.20 ... Saates "Ringvaade suvel" käis Reet Linnal külas portreekunstnik Aapo Pukk, kellega Linna tegi 25 aastat tagasi koos saadet "Mõttemaal". Saates maalis Pukk toona mitmeid tuntud inimesi, nüüd sai ta aga ka Linnat joonistada.

Fotod ja video: Tarmo Tiisler täitis ammuse unistuse

14.07.20 ... ERR-i spordiajakirjanik Tarmo Tiisler täitis teisipäeval "Ringvaates" oma suure unistuse.

"Müüdimurdjate" saatejuht Grant Imahara suri 49-aastasena

14.07.20 ... Elektriinsener ja Discovery kanali telesarja "Müüdimurdjad" saatejuht Grant Imahara (23.10.1970–13.07.2020) suri 49-aastaselt.

Paar kuud haagissuvilas elanud Jürjensid: ilusate ilmadega tekib meil pealinna-allergia

14.07.20 ... Laulja Mari Jürjens ja näitleja Mikk Jürjens andsid oma Tallinna korteri üürile ja kolisid oma viieliikmelise perega Kohila krundile haagissuvilasse elama. Tulevikus plaanivad nad sinna aga siiski maja ehitada.

Näitleja Naya Rivera hukkus paadisõidul

14.07.20 ... Californias leiti järvest möödunud nädalal kaduma jäänud näitleja Naya Rivera surnukeha.

57-aastaselt suri näitleja Kelly Preston

13.07.20 ... Näitleja ja John Travolta abikaasa Kelly Preston (13.10.1962–12.07.2020) suri pärast kahe aasta pikkust võitlust rinnavähki.

10,8 miljonit võitnud Lääne-Eesti mees: peab see võit nüüd nii suur olema

10.07.20 ... Lääne-Eesti mees käis hiljuti Eesti Lotos vormistamas 1. juulil Vikinglottoga võidetu jackpot-i summas 10 803 379,70 eurot. Mehe esimene emotsioon võidust teada saades oli, et see on liiga suur.

Marite Kallasma: kaamera näitab inimese olemust

10.07.20 ... ETV legendaarne uudistediktor Marite Kallasma ütles aastatepikkuse eetrinõustaja kogemusele tuginedes, et kirjutamata reegleid ei saa õpetada.

Maiken ja Bert Pringi lõpetasid ülikooli: oleme 24 aastat pinginaabrid olnud

09.07.20 ... Lauluõpetajad Maiken ehk Kadri Koppel ja Bert Pringi lõpetasid hiljuti Tallinna Ülikooli kutsepedagoogika bakalaureuseõpingud. Ühist kooliteed on nad aga kõndinud juba 24 aastat.

Hendrik Sal-Saller: muusikute kriisiaegne kiun oli käsitlematu

09.07.20 ... Mitmed muusikud avaldasid eriolukorra ajal pahameelt, et ära jäänud kontsertide tõttu on nad sissetulekuta jäänud. Smilersi solist Hendrik Sal-Saller tõdes aga, et nende bänd virisemisega kaasa ei läinud.

Suri kantrimuusik Charlie Daniels

07.07.20 ... Esmaspäeval suri 83-aastasena USA kantrimuusik Charlie Daniels (28.10.1936–06.07.2020).

Ott Lepland: igas inimeses on nii midagi kristlikku kui ka midagi ilmalikku

07.07.20 ... Muusik Ott Lepland läheb alates 8. juulist kontserttuurile, mille raames annab ta kontserte erinevates Eesti kirikutest. Christel Karitsaga külastasid nad mitmeid tema kontsertpaiku ning rääkisid ka sellest, millesse usub Lepland ise.

Elton Johni auks valmistatakse mälestusmünte

06.07.20 ... Suurbritannia kuninglik vermikoda (The Royal Mint) hakkab müüma münte, millel kujutatakse laulja Elton Johni prille, peakatet ja kikilipsu.

Kethi Uibomägi: naised hüppavad nagu kajakaparv ühe mehe peale

06.07.20 ... Laulja ja saatejuht Kethi Uibomägi tõdes, et tänapäeval on võrdõiguslikkus väga oluline märksõna ja seetõttu on naised ka kohtingumaastikul jõulisemaks muutunud.

Video: Hannes Hermaküla proovis vikatiga niita

03.07.20 ... "Ringvaates" haaras saatejuht Hannes Hermaküla vikati ja asus niitma.

Video: Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika jooksid sirgjoones 12 kilomeetrit

03.07.20 ... "Ringvaates" võtsid saatejuhid Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika vastu väljakutse joosta sirgjoones kaheksa kilomeetrit. Distantsi lõppedes avastasid nad, et olid aga jooksnud hoopis 12,58 kilomeetrit.

Karl Robert Saaremäe hakkab sotsiaalmeedias huvilistele luulet õpetama

01.07.20 ... Näitleja Karl Robert Saaremäe hakkab Instagrami vahendusel huvilistele luuletunde andma. Tunde annab ta uue kursusesarja Meistriklass raames, kus lisaks luulele jagatakse teadmisi ka kultuuri, meigi ja stiili teemadel.

Ewert and The Two Dragonsi liikmed olid karantiini ajal justkui teenindajad

30.06.20 ... Ansambli Ewert and The Two Dragons kitarrist Erki Pärnoja ja trummar Kristjan Kallas rääkisid, et veetsid mõlemad karantiinis oma perega aega ja igapäevased tegevused kolisid justkui ühest valdkonnast teise.

Ülle Kaljuste: mulle ei meeldinud olla mina ise, püüdsin end teistena ette kujutada

29.06.20 ... Näitleja Ülle Kaljuste meenutas, et teatud näitlemispisik oli temas olemas juba lapsepõlves, mil ta tihti justkui kellegi teise rolli võtta üritas.

Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann: igas loos peab olema ka artisti enda DNA-d

28.06.20 ... Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann on teinud lugusid mitmetele tuntud artistidele nagu näiteks Ott Lepland, Inger, Uku Suviste ja Stefan. Lugude tegemisel peab Reismann oluliseks koostööd.

Justin Bieber nõuab teda ahistamises süüdistanutelt 20 miljonit dollarit

26.06.20 ... Laulja Justin Bieberit süüdistati hiljuti ahistamises ning nüüd on ta pöördunud kohtusse, et süüdistajatelt laimamise eest 20 miljonit dollarit (umbes 17,8 miljonit eurot) nõuda.

Jaagup Tuisk uuest loost: mingil määral räägib see enda isiklikust kogemusest

26.06.20 ... Laulja Jaagup Tuisk andis hiljuti välja uue loo "miinusprojekt," mis räägib tema sõnul sellest, et eksiga timmimine ei vii kuhugi.

Harry ja Meghan käisid pagarikojas abivajajatele eineid valmistamas

25.06.20 ... Prints Harry ja ta abikaasa Meghan Markle veetsid 23. juuni noorteprogrammi Homeboy Industries liikmetega pagaritöökojas, et abivajajatele eineid valmistada.

Laura Põldvere laulutundide andmisest: see ei saa olla vabriku teema, et üks tuleb ja teine läheb

25.06.20 ... Laulja Laura Põldvere rääkis, et andis karantiini ajal Zoomi keskkonnas üheksale õpilasele laulutunde. Väga palju rohkem õpilasi ta võtta ei saakski, sest iga õpilane vajab individuaalset pühendumist.

Ines lapseootusest: tore, et inimesed kaasa rõõmustavad, aga kummaline on ka

25.06.20 ... Hiljuti pälvis avalikkuse tähelepanu Kroonika uudis sellest, et laulja Ines saab sel sügisel esmakordselt emaks. Ines tõdes, et suur avalikkuse huvi tekitab temas aga veidi kummalise tunde.

Urmas Sõõrumaa: lapsepõlvest on mulle külge jäänud suur tõestamisvajadus

24.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ütles, et pole oma isaga päevagi koos elanud, mis võib olla ka põhjus, miks tal lapsepõlvest suur tõestusvajadus kaasas on.

Elina Born: suvel peaks minema maale sääskedele söödaks

22.06.20 ... Hiljuti ühise singli "niiea" välja andnud muusikud Elina Born ja villemdrillem rääkisid Raadio 2 saates "Hommik!" oma suveplaanidest.

Suri näitleja Ian Holm

19.06.20 ... Briti näitleja Ian Holm (12.09.1931–19.06.2020), kes on mänginud näiteks "Sõrmuste isandas", suri 88-aastasena.

Piltuudis: Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel tähistavad kümnendat pulma-aastapäeva

19.06.20 ... Sel reedel tähistavad oma kümnendat pulma-aastapäeva Rootsi kroonprintsess Victoria ja ta abikaasa prints Daniel.

Näitleja Danny Masterson arreteeriti süüdistatuna kolme naise vägistamises

18.06.20 ... Sarjas "That 70's Show" tuntust kogunud näitleja Danny Masterson arreteeriti süüdistatuna kolme naise vägistamises. Näitleja vabastati paar tundi hiljem ligi kolme miljoni euro suuruse kautsjoni eest.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: