Film

Kultuuriportaali soovitused JAFF-iks

30.09.20 ... Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mis pidi algselt toimuma tänavu kevadel, kuid lükkus mitu korda edasi. Selle aasta JAFF-i teema on "Paralleelsed maailmad". ERR kultuuriportaal valis välja viis filmi, mida tänavusest valikust mitte vahele jätta.

Tristan Priimägi filmisoovitused: Andrei Tarkovskist uue Jaapani kinoni

30.09.20 ... Filmikriitik Tristan Priimägi jagas "Terevisioonis" kolm filmisoovitust, mille hulka mahtus nii Andrei Tarkovskist rääkiv dokumentaalfilm kui ka PÖFF-il grand prix võitnud Jaapani film "Vastupidi".

"Avatari" teine osa on filmitud, kolmanda osa võtetega ollakse lõpusirgel

30.09.20 ... Filmitegija James Cameron teatas, et "Avatari" teise osa võtted on nüüdseks lõppenud ning kolmandast filmist on jäänud veel filmida umbes viie protsendi jagu materjali.

Oktoobri lõpus ilmub Borati filmi teine osa

30.09.20 ... Oktoobri lõpus esilinastub Amazon Prime'i voogedastusplatvormil Sacha Baron Coheni kehastatud Kasahstani ajakirjaniku Borati tegemistest rääkiva filmi teine osa.

Eesti kinodesse jõuab Thomas Vinterbergi alkoholismist rääkiv film "Järgmine ring"

30.09.20 ... Alates 2. oktoobrist jõuab Eesti kinodesse Taani lavastaja Thomas Vinterbergi uus film "Järgmine ring", mis kuulus ka Cannes'i filmifestivali programmi.

Reedel algab filmifestival JAFF

28.09.20 ... Reedel, 2. oktoobril algab 14. Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestival JAFF, mis pidi algselt toimuma tänavu kevadel, kuid lükkus mitu korda edasi. Selle aasta JAFF-i teema on "Paralleelsed maailmad".

Barry Jenkins hakkab uut "Lõvikuninga" filmi tegema

30.09.20 ... Eelmisel aastal linastunud "Lõvikuninga" uusversioon saab peagi ka järje. Uue osa režisöör on Oscari-võitjast Barry Jenkins ("Moonlight").

Edith Sepp: arutasime kevadel, et tuua "Hüvasti, NSVL" ja "Rain" välja veebiplatvormidel

29.09.20 ... Kasvavate koroonanumbrite kiuste on sel sügisel Eesti kinodesse jõudnud juba kolm uut kodumaist filmi ning lähikuudel on tulemas lisa. Vaatajanumbrid on aga võrreldes varasemaga väikesed, sellele vaatamata ei kipu filmitegijad oma teoseid voogedastusplatvormidel esilinastama.

Kinodesse jõuab eluloofilm muumide loojast Tove Janssonist

29.09.20 ... Neljapäeval, 15. oktoobril jõuab kinodesse Soome režissööri Zaida Bergrothi film "Tove Janssoni rääkimata lugu" muumide looja Tove Janssonist.

Ravila mõisas on käimas uue Soome draamasarja võtted

28.09.20 ... Harjumaal asuvas Ravila mõisas on käimas Soome draamasarja "Mädaõunad" esimese hooaja võtted. Projektis löövad kaasa nii eestlased kui ka soomlased.

"Tenet" on üle maailma teeninud 280 miljonit dollarit

28.09.20 ... Christpher Nolani suurfilm "Tenet" on üle maailma praeguseks teeninud 280 miljonit dollarit.

Jupiter soovitab intriigirohket dokumentaali Moskva Suurest Teatrist

26.09.20 ... ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata dokumentaalfilmi "Suur Babülon", mis jutustab loo Moskva Suure Teatri hiilgusest ja inetusest, telgitagustest ja intriigidest.

Liina Tennosaar filmist "Viimased": kui ei teaks, arvaks, et see on dokfilm

25.09.20 ... Reedel esilinastub lavastaja Veiko Õunpuu uus film "Viimased", mida vaatas "OP-i" palvel vahetult enne seda näitleja Liina Tennosaar, kelle sõnul on Õunpuu teinud justkui dokumentaalfilmi.

Järgmisel aastal alustatakse uue "Downton Abbey" filmi võtetega

25.09.20 ... Näitleja Jim Carteri sõnul plaanitakse järgmisel aastal alustada "Downton Abbey" teise filmi võtetega.

Ralf Sauter: "Viimased" ei keskendu niivõrd narratiivile, suurem roll on atmosfääril

24.09.20 ... Filmikriitik Ralf Sauter rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis lähemalt Veiko Õunpuu värskest filmist "Viimased".

Katrin Kissa filmi "Viimased" võtetest: Lapimaa on üks kallemaid lokatsioone

23.09.20 ... Sel nädalal jõuab kinodesse Veiko Õunpuu uus film "Viimased", mille võtted toimusid Lapimaal. Filmi produtsendi Katrin Kissa sõnul ei olnud Lapimaal filmimine aga kuigi odav lõbu.

PÖFF avalikustas esimesed põhivõistlusprogrammi filmid

23.09.20 ... Pimedate Ööde filmifestival avaldas kaheksa esimest filmi, mis kuuluvad tänavu festivali põhivõistlusprogrammi. Kogu põhivõistlusprogramm avalikustatakse oktoobris.

Suri näitleja Michael Lonsdale

21.09.20 ... Esmaspäeval suri 89-aastasena inglise-prantsuse päritolu näitleja Michael Lonsdale (24.05.1931–21.09.2020), kes oli rahvusvaheliselt muu hulgas tuntud tänu oma rollidele James Bondi filmis "Moonraker" ja 1973. aasta filmis "The Day of the Jackal".

Moekunstikino toob kinodesse vaid ühe filmi, pikem programm on ETV2 eetris

21.09.20 ... Moefilmide festival Moekunstikino tähistab sel aastal 5. juubelit ning näitab oktoobrikuus dokumentaalfilmi legendaarsest fotograafist Helmut Newtonist. Samuti saab aasta lõpus näha pikemat moefilmiprogrammi ETV2 eetris.

Pildid: algasid Rainer Sarneti filmi "Vaino Vahingu päevaraamat" võtted

21.09.20 ... 20. septembril algasid Rainer Sarneti lavastusliku dokumentaalfilmi "Vaino Vahingu päevaraamat" võtted. Film jõuab kinodesse 2021. aastal.

Matsalu loodusfilmide festivali võitis armastuskiri Okavango jõele

20.09.20 ... 16.–20. septembril toimub Lihulas ja 21.–27. septembril üle Eesti Matsalu loodusfilmide festival (MAFF). 18. korda toimuvale festivalile esitatud ligi tuhandest filmist kokku pandud võistlusprogrammi võitis sel aastal Lõuna-Aafrika Vabariigi film "Okavango – unistuste jõgi".

Tallinnas algasid "Apteeker Melchiori" teise filmi võtted

18.09.20 ... 17. septembril algas "Apteeker Melchiori" triloogia teise osa võtteperiood, mille käigus filmitakse Tallinna vanalinnas ning Saaremaal Kuressaare linnuses ja Archebaldi keskuses kokku üle 100 erineva stseeni.

Robert Pattinson paranes koroonaviirusest ja "The Batmani" võtted jätkuvad

18.09.20 ... Pärast kahenädalast pausi saavad filmi "The Batman" võtted taas jätkuda, sest filmi peaosatäitja Robert Pattinson on koroonaviirusest paranenud.

Rein Oja filmist "Rain": see oli paras katsumus

17.09.20 ... Reedel jõuab kinodesse Janno Jürgensi esimene täispikk mängufilm "Rain", mis on lugu vennaarmastusest ja hoolimisest.

Keanu Reevesi sõnul on "Matrixi" neljas film inspireeriv armastuslugu

17.09.20 ... Näitleja Keanu Reeves ütles, et "Matrixi" neljas film jutustab fännidele inspireeriva armastusloo.

Jupiter soovitab dokumentaalfilmi esimesest moesuperstaarist

17.09.20 ... ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata dokumentaalfilmi "Halston", mis jutustab loo Ameerika esimesest moesuperstaarist Roy Halston Forwickist.

Ralf Sauter filmist "Rain": sellise draama lavastamine on kui kontserdi andmine

17.09.20 ... Filmikriitik Ralf Sauter rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis lähemalt Janno Jürgensi filmist "Rain", mis jõuab sellest nädalast kinodesse.

"Pealtnägija" | Lapimaal esilinastus Veiko Õunpuu film "Viimased"

16.09.20 ... Reedel esilinastus Lapimaal Veiko Õunpuu viies film "Viimased" ning maailma esilinastusel käis kohal ka "Pealtnägija".

Eesti režissööri German Golubi film võitis tudengifilmide Oscari

16.09.20 ... Ameerika filmiakadeemia tunnustas 15. septembril parimaid tudengifilme üle maailma. Rahvusvahelise mängufilmi kategoorias kuulutati võitjaks kolm filmi, nende hulgas ka Tallinna Ülikooli BFM-i tudengi German Golubi linateos "Mu kallid laibad" ("My Dear Corpses").

Lihulas algab kliimamuutusi selgitav Matsalu loodusfilmide festival

16.09.20 ... Lihulas algab sel kolmapäeval kaheksateistkümnes Matsalu loodusfilmide festival, kus linastub kokku 62 filmi. Koroonapandeemia tõi festivali korraldamisel kaasa terve rea muudatusi.

Madonna lavastab oma elust filmi

16.09.20 ... Muusik Madonna avaldas sotsiaalmeedias, et lavastab oma elust ja karjäärist rääkiva filmi. Samuti on ta filmi kaasstsenarist koos "Juno" ja "Tully" stsenaristi Diablo Cody'ga.

Ilmus Aaron Sorkini uue tõsielul põhineva filmi treiler

15.09.20 ... Äsja ilmus režissöör Aaron Sorkini uue tõsielul põhineva filmi "The Trial of the Chicago 7".

PÖFF toob osa filmiprogrammist välja virtuaalses kinosaalis

14.09.20 ... Pimedate Ööde filmifestivali korraldajad kinnitasid, et seekordne PÖFF toimub keerulistele aegadele vaatamata. Hetkel on arendamisel digiplatvorm, mille abil jõuaksid filmid lisaks kinosaalidele ka vaatajateni üle Eesti, virtuaalses kinosaalis linastub võimalusel isegi pool festivali programmist.

"Mulan" tegi Hiina kinoturul kehva debüüdi

14.09.20 ... Sel nädalavahetusel jõudis Hiinas kinodesse uusversioos Disney filmist "Mulan", mis aga meelitas kohale loodetust vähem külastajaid.

Janno Jürgens: Rein Oja käis filmi "Rain" jaoks poksitrennis

14.09.20 ... "Vikerhommikus" olid külas filmi "Rain" režissöör Janno Jürgens ja näitleja Indrek Ojari, kes rääkisid linateose sündimisest ning avasid veidi tagamaid.

Amazon asub "Tiger Kingi" põhjal sarja tegema, peaosas mängib Nicolas Cage

14.09.20 ... Maikuus otsustati, et Netflixi dokumentaalsarja "Tiger King" põhjal tehakse ka teleseriaal. Pärast kuid kestnud läbirääkimisi otsustati, et sarja hakkab tegema Amazon.

Veneetsia filmifestivali Kuldlõvi võitis "Nomadland"

13.09.20 ... Veneetsia filmifestivali peaauhinna Kuldlõvi võitis laupäeval Hiinas sündinud Chloé Zhao linateosega "Nomadland".

"Tenet" on edukaim Hollywoodi film Eestis: kahe nädala kassatulu on üle 737 000 euro

11.09.20 ... Christopher Nolani mängufilm "Tenet" on Eesti kinodes jooksnud kaks nädalat ja film on selle aja jooksul toonud sisse üle 737 000 euro kassatulu.

Eesti spioonipõnevikule "O2" valmis täispikk treiler

10.09.20 ... Oktoobris jõuab kinodesse uus Eesti spioonipõnevik "O2", mille režissöör on Margus Paju. Filmile, mille võtteperiood kestus kaheksa kuud ja kus lõi kaasa üle tuhande inimese, valmis esimene treiler.

Ilmus Denis Villeneuve'i filmi "Dune" esimene treiler

10.09.20 ... Detsembris jõuab kinodesse režissöör Denis Villeneuve'i film "Dune", mis põhineb Frank Herberti samanimelisel romaanil. Esimene treiler paljastab veidi filmi sündmustikku ning visuaalset keelt.

Eesti lõhkajad aitasid korraldada "Teneti" plahvatusstseene

09.09.20 ... Christopher Nolani filmis "Tenet" näeb mitmeid plahvatusi, mille korraldamisel olid abiks ka Eesti lõhkajad.

Protestijad boikotivad "Mulanit" Xinjiangi provintsis filmimise tõttu

09.09.20 ... Aktivistid õhutavad inimesi Walt Disney uusversiooni "Mulanist" boikottima, sest film võeti osaliselt üles Xinjiangi provintsis, kus valitsuse organisatsioonid pidevalt inimõigusi rikuvad.

Parima filmi Oscarile kvalifitseeruvad edaspidi vaid vähemusgruppe kaasavad filmid

09.09.20 ... Filmiakadeemia muutis parima filmi Oscarile kvalifitseerumise nõudeid, et pöörata tähelepanu vähese mitmekesisuse ja esindatuse probleemile.

Elmo Nüganen "Apteeker Melchiori" filmidest: esialgu tundus see projekt hoomamatu

08.09.20 ... "Ringvaate" reporter Ragnar Kaasik käis Tallinna lähistel filmi "Apteeker Melchior" võtteplatsil, et uurida, kuidas valmivad Elmo Nüganeni käe all Indrek Hargla menuraamatust linateosed.

Kuninganna Elizabeth II avab oma maaresidentsis autokino

08.09.20 ... Kuninganna Elizabethi Sandringhami maaresidentsis avatakse septembri viimaseks nädalavahetuseks autokino, kus näidatakse huvilistele mitmeid tuntuid filme.

Fotod ja video: Jalase rabas jätkusid filmi "Soo" võtted

07.09.20 ... Raplamaal Jalase rabas jätkusid vihmase ilma kiuste romantilise draama "Soo" võtted. Tegemist on Oskar Lutsu kõige põnevama jutustuse ekraniseeringuga, kuid tegevus toimub väikese ajanihkega 1917. aastal.

Edith Sepp: loodav filmihariduskeskus ei hakka Artisega konkureerima

07.09.20 ... Kinoliit ja Eesti filmi instituut plaanivad 2023. aastaks rajada Tallinnas Uuel tänaval asuvasse Kinomajja filmihariduskeskuse, kuhu tuleb kaks eri suurusega kinosaali ning lastele mõeldud filmistuudio. Projekti maksumus koos tehnika ja sisustusega on umbes kolm miljonit eurot.

Kinomajja plaanitakse 2023. aastaks rajada filmihariduskeskus

07.09.20 ... Eesti kinoliit ja Eesti filmi instituut on võtnud eesmärgiks muuta Tallinna vanalinnas paiknev Kinomaja uudseks kultuuri ja hariduse ristteeks, kus traditsioonid ja filmipärand kohtuvad pealekasvava põlvkonna harimisega.

Pildid: "Apteeker Melchiori" filmivõtete jaoks ehitati Lätti keskaegne filmilinnak

04.09.20 ... Keskaegse krimitriloogia "Apteeker Melchior" võtete jaoks koliti Tallinna vanalinn kaheks nädalaks Lätti Cinevilla filmilinnakusse, kuhu ehitati võtteperioodi suurim võtteplats keskaegsete tänavate ja sisehoovidega.

Kultuuriportaal soovitab: Scorsese "Aviaator" ETV2-s

04.09.20 ... Reedel, 4. septembril jõuab ETV2 eetrisse lavastaja Martin Scorsese 2004. aasta film "Aviaator - valguses ja varjus" ("The Aviator"), kus astuvad üles Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale, Alec Baldwin, Jude Law jt.

muusikapäev

Noodid

uus sari

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: