Film

Eesti on Les Arcsi filmifestivalil üks fookusriikidest

13.12.19 ... 14.–21. detsembrini ja 11. korda toimuval Les Arcsi filmifestivalil Prantsusmaal on fookuses Balti riikide ja Soome filmid ja filmitegijad. See on esimene kord, mil Eesti, Läti, Leedu ja Soome tulevad välja ühise fookusprogrammiga, mis hõlmab nii filme kui ka osalemist festivali filmitööstuse osas.

Hanna-Liina Võsa ja Hele Kõrve usuvad, et "Frozeni" II osa jääb viimaseks

12.12.19 ... 27. detsembril jõuab kinodesse film "Frozen 2" ("Lumekuninganna II: Elsa ja Anna uued seiklused"), mille I osa 2013. aastal pälvis tohutu populaarsuse. Peategelaste Elsa ja Anna dublandid Hanna-Liina Võsa ning Hele Kõrve käisid filmist "Ringvaate" otsestuudios rääkimas ja tõdesid, et II osas saavad kõik otsad nii kenasti kokku seotud, et ilmselt pole III järjefilmi oodata.

Tegevust alustas Eesti filmide veebikeskkond Netikino.ee

12.12.19 ... Neljapäeval avas filmihuvilistele uksed laienenud Netikino.ee. See on veebipõhine Eesti filmide voogedastuskeskkond, mille kataloogis on vaatamiseks nii mängufilme, dokumentaale kui ka animatsiooni.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Majakast" "Päeva magusa lõpuni"

11.12.19 ... Tristan Priimägi andis kolmapäeval oma traditsioonilised filmisoovitused nädala teiseks pooleks. Seekord jõudsid kolme filmi hulka mustvalge triller, kriminaalne komöödia ja Euroopa arthouse-linateos.

Disney leidis filmi "Üksinda kodus" uusversioonile peaosatäitja

11.12.19 ... Disney leidis oma filmi "Üksinda kodus" uusversioonidele peaosatäitja, kes võtab üle Kevin McAllisteri rolli. Selleks saab Taika Waititi filmis "Jojo Rabbit" üles astunud Archie Yates.

Ilmus filmi "Wonder Woman 1984" esimene treiler

11.12.19 ... Esmaspäeval sai koomiksitele ja laiemalt meelelahutustööstusele keskenduval konverentsil São Paulo Comic-Con avalikuks "Wonder Womani" järjefilmi esimene treiler.

Õudusfilm "Karv" valiti Sundance'i filmifestivalile

11.12.19 ... Režissöör Oskar Lehemaa lühiõudusfilm "Karv" valiti Ameerika sõltumatute filmide festivali Sundance programmi.

Režissöör Alma Har'el kritiseeris Kuldgloobuste žüriid meestekeskse valiku pärast

10.12.19 ... Filmi "Honey Boy" režissöör Alma Har'el manitses Kuldgloobuste žüriid, sest 2020. aasta nominentide seas on silmatorkavalt vähe naisi.

Meryl Streep lööb 34. korda Kuldgloobusele kandideerides iseenda rekordit

10.12.19 ... Meryl Streep on sel aastal löönud iseenda püstitatud rekordit, kui kandideerib juba 34. korda Kuldgloobuse auhinnale.

Kultuuriportaal soovitab: "Christian Diori joonistused" ETV2-s

10.12.19 ... Teisipäeval, 10. detsembril jõuab ETV2 eetrisse Moekunstikino eriprogrammi raames dokumentaalfilm "Christian Diori joonistused".

Filmimuuseum näitab kultusfilmi "Malev"

10.12.19 ... Kolmapäeval, 11. detsembril kell 18 linastub Filmimuuseumis film "Malev, millele teevad sissejuhatuse režissöör Kaaren Kaer ja stsenarist Erik Moora. Film linastub näitusega "Eesti. Talu. Film" kaasneva filmiprogrammi raames.

Ilmus "Talve" esimene treiler

09.12.19 ... Ilmus Oskar Lutsu triloogia neljanda filmi "Talve" esimene treiler. Talve" on viimane peatükk Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas.

Selgusid Kuldgloobuste nominendid, enim auhindu jahib Netflix

09.12.19 ... USA filmitööstuse ajakirjanike ühing (HFPA) avalikustas esmaspäeval 77. Kuldgloobuste nominendid. Levitajate ja telekanalite arvestuses pälvis enim nominatsioone Netflix, filmidest aga Netflixis esilinastunud "Marriage Story".

ETV2 näitab Zaza Urušadze mälestuseks filmi "Pihtimus"

09.12.19 ... ETV2 eetrisse jõuab 9. detsembril kell 23.15 Gruusia režissööri Zaza Urušadze 2017. aasta film "Pihtimus". Pärast eetrit on film ETV2 kodulehel ka 14 päeva järelvaadatav.

Ivo Felt: Zaza Urušadze armastas Eestit ja eestlasi

08.12.19 ... Produtsent Ivo Felt, kes töötas koos meie seast lahkunud Zaza Urušadzega filmi "Mandariinid" juures, meenutas lühikese kommentaariga oma suhet režissööriga ning tõi välja, milline roll on olnud Urušadzel Eesti kuvandile maailmas.

Selgusid Euroopa filmiauhindade võitjad, parima filmi preemia pälvis "Soosik"

08.12.19 ... Berliinis jagati 7. detsembril välja Euroopa filmiauhinnad. Neli auhinda pälvis Yorgos Lanthimose "Soosik", parima meesnäitleja preemia pälvis Antonio Banderas rolli eest filmis "Valu ja hiilgus" ("Pain and Glory").

Edith Sepp: lojaalsus ja austus on kaks võtmesõna, mis Zaza Urušadzele mõeldes pähe tulevad

08.12.19 ... Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepp meenutas ERR-ile antud kommentaaris meie seast lahkunud Gruusia lavastajat Zaza Urušadzet ja avas pisut "Mandariinide" tagamaid.

Suri "Sõpradest" tuntud näitleja Ron Leibman

07.12.19 ... Meie seast lahkus 82-aastasena Ameerika näitleja Ron Leibman (11.19.1937-6.12.2019), kelle tuntuimaks rolliks on Rachel Greene'i isa kehastamine legendaarses telesarjas "Sõbrad" ("Friends"). Leibmani agendi sõnul on surma põhjuseks kopsupõletik.

Miguel Llanso: filmil võib olla kaks vaatajat, aga kui see neid inspireerib, siis on tehtud väga head tööd

07.12.19 ... Ega see mingi suur saladus ju pole, et elame üsna lollidel aegadel. Lollidel ja veidratel. Mingis mõttes on see väsitav ja mingis mõttes õnn, sest pakub tohutus koguses absurdi, veidrust ja ilmselt ka nalja, kirjutas Janar Ala Müürilehes.

Mart Sander värskest õudusfilmist: film on sama õudne kui "Teletupsude" episood

06.12.19 ... Režissöör Mart Sander annab välja oma teise täispika õudusfilmi "Kõhedad muinaslood", milles ei ole ühtegi kolli.

Jaak Kilmi hakkas tegema lastefilme: mulle väga meeldib laste energia võtteplatsil

05.12.19 ... "Ringvaate" stuudios oli režissöör Jaak Kilmi, kes on võtnud enda südameasjaks lastefilmid ja toodab neid nüüd mühinal juurde. Ühe filmi võtted lõppesid just kuu aega tagasi Indoneesias.

Oprah käsitleb uues dokumentaalfilmis ahistamisjuhtumit muusikatööstuses

05.12.19 ... USA saatejuht Oprah Winfrey töötab dokumentaalfilmi kallal, mis peaks tooma päevavalgele ühe muusikatööstuses nimeka isiku seose seksuaalse ahistamisega.

Poom Jašinist: ta uuendas väravavahtide mängu revolutsiooniliselt

04.12.19 ... Endine Eesti jalgpallikoondise kapten Mart Poom käis "Ringvaates" rääkimas siinsetesse kinodesse jõudnud kõigi aegade parimaks väravavahiks peetava Lev Jašini eluloofilmist.

Tristan Priimägi filmist "Majakas": filmi tonaalsus liigub väga kiiresti koomikast traagika ja õuduseni

04.12.19 ... Cannes' filmifestival kriitikute auhinna pälvinud "Majakas" ("The Lighthouse") linastus PÖFF-il vaid ühe korra täissaalile ja jõuab ka Eesti kinolevisse vaid loetud kordadel. Seni on film pälvinud kohalike kriitikute kiidulaulu.

Ilmus uue James Bondi filmi "007: Surm peab ootama" esimene treiler

04.12.19 ... Järgmise aasta aprillis jõuab Eesti kinodesse uus James Bondi film pealkirjaga "007: Surm peab ootama", mille värskes treileris saab näha nii kurjategijaid kehastavaid Christoph Waltzi ja Rami Malekit kui ka viimast korda nimitegelase rolli astuvat Daniel Craigi.

Erilinastusena jõuab Tallinna ja Tartu kinodesse dokumentaalfilm virtuaalansamblist Gorillaz

04.12.19 ... Forum Cinemas Tallinna ja Tartu kinodes linastub 16. detsembril vaid ühe korra virtuaalansambli Gorillaz dokumentaalfilm "Gorillaz: Reject False Icons".

Kultuuriportaal soovitab: Aki Kaurismäki "Teispool lootust" ETV2-s

04.12.19 ... Kolmapäeval, 4. detsembril jõuab ETV2 eetrisse Soome tuntuima režissööri Aki Kaurismäki 2017. aasta draama-komöödiafilm "Teispool lootust", kus peaosas astuvad üles Sherwan Haji ja Sakari Kuosmanen.

Tristan Priimägi filmisoovitused: inglise töölisklassist Põhja-Siberi väikelinnani

04.12.19 ... PÖFF on läbi ja nüüd on kinode kavad läinud väga kvaliteetseks, tõdes filmikriitik Tristan Priimägi "Terevisioonis" ja andis kolm filmisoovitust lähenevaks nädalavahetuseks. Kaks neist on välismaalaste osalusel valminud Eesti filmi.

"Tõde ja õigus" nomineeriti Satellite Awardile

04.12.19 ... Tanel Toomi mängufilm "Tõde ja õigus" pälvis Los Angelese Rahvusvahelise Pressiakadeemia välja antava Satellite Award nominatsiooni.

Telepere Salmonid naaseb ekraanile täispikas filmis

03.12.19 ... Eesti esimene seebiooper ja kultusseriaal "Salmonid", kelle nimikangelased tegutsesid hotelliäris, on 25 aastat hiljem taas orbiidil, sest Toomas Kirss toob ekraanile filmi "Salmonid: 25 aastat hiljem".

Eesti väikelevitajad avasid ühise videolaenutuse

03.12.19 ... 3. detsembril avati virtuaalne videolaenutuskeskkond Videolink, mis võimaldab vaadata kinolevis olnud filme veebikeskkonnas, mille sisu on kokku pannud väikelevitajad A-One Films, BestFilm, Estinfilm, Menufilmid ja Must Käsi. Avanädala filmiks on jaapani režissööri Hirokazu Koreeda 2018. aastal Kuldse Palmioksa võitnud "Poevargad".

Tanel Toomi uues filmis mängivad nimekad näitlejad Olga Kurylenko ja Leo Suter

03.12.19 ... Tanel Toom töötab oma uue filmi "Gateway 6" kallal, mille peaosades säravad maailmas nime teinud näitlejad Olga Kurylenko ja Leo Suter.

Netflixis filmi avaldanud Martin Scorsese palub fänne: ärge vaadake seda telefonist

03.12.19 ... Eelmisel nädalal jõudis Netflixi Martin Scorsese pikim film "The Irishman" ning režissöör hurjutab kõiki fänne, et nad ei vaataks seda telefonist.

Ljubljanas toimub mahukas Balti animafilmide fookus

03.12.19 ... Sloveenias Animateka rahvusvahelisel animatsioonifestivalil toimub suur Balti fookus. Eesti on festivalil esindatud enam kui 20 filmiga, lisaks toimuvad töötoad, kohal on mitmed Eesti, Läti ning Leedu filmitegijad.

Detsembris jõuab ETV2 eetrisse Moekunstikino filmivalik

03.12.19 ... 3. detsembrist alustab ETV2 eetris Moekunstikino eriprogramm, mille raames jõuavad igal teisipäeval vaatajate ette dokumentaalfilmid, mis avavad moemaailma varjatud külgi, erilisi isiksusi ja tippdisaini nõudlikku iseloomu.

Just Filmi peaauhind läks Ühendkuningriiki

02.12.19 ... 19. korda toimunud Just Film tõi ekraanidele 54 filmi ja ületas esimest korda ka 20 000 külastaja piiri. 17 festivali päeva jooksul jõudsid külastajateni traditsioonilised noorte- ja lastefilmide programmid, DOC@JUST, lapse õiguste ning Teadus360° programmid.

Margus Lepa Kiire rollist filmis "Talve": mul oli moraalne kohustus

02.12.19 ... Margus Lepa taaselustab järgmisel aastal kinodesse jõudvas filmis "Talve" Oskar Lutsu Kiire tegelaskuju. Kui Teele osatäitja Riina Hein oli alguses uue filmi suhtes skeptiline, siis Lepa ütles kohe, et teeme ära.

Anu Aun: õige pea jõuab Hollandi kinolevisse "Eia jõulud Tondikakul" dubleeritud versioon

29.11.19 ... "Ringvaates" olid külas filmi "Eia jõulud Tondikakul" režissöör Anu Aun ja peaosatäitja Paula Rits, kes rääksid nii filmi põhjal valminud raamatust kui filmi edust rahvusvahelistel filmifestivalidel.

Galerii ja video: Mark Soosaar esitles PÖFF-il uut filmi "Kihnu lapsed"

29.11.19 ... 29. novembril esilinastus PÖFF-il Mark Soosaare uus film "Kihnu lapsed", mis lõpetab mõttelise triloogia, kuhu kuuluvad ka 1973. aastal valminud "Kihnu naine" ja 1986. aasta linateos "Kihnu mees".

Kultuuriportaal soovitab: Claude Chabroli "Madame Bovary" ETV2-s

29.11.19 ... 29. novembril jõuab ETV2 eetrisse legendaarse Prantsuse lavastaja Claude Chabroli 1991. aasta linateos "Madame Bovary", kus peaosas astub üles Isabelle Huppert.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: lollid Iisraeli spioonid, kujuteldav Hitler ja Aafrika Batman

29.11.19 ... Huvitaval kombel on PÖFFi viimaste päevade soovitused täis pisut nihkes kangelasi: ühes filmis näeb täiesti arulagedad Iisraeli spioonid, teises plastiliininäoga Stalinit ja kolmandas kujuteldavat Hitlerit. See juhtus täiesti kogemata, aga ehk hoopis alateadlikult? Igatahes laske end neil viimasel kolmel festivalipäeval naerutada – või kui mitte seda, siis minge vähemalt jaburustega kaasa!

PÖFF-i teise elutööauhinna saab Enn Säde

29.11.19 ... Pimedate Ööde filmifestivali teine tänavune elutööauhinna laureaat on helioperaator ja dokumentalist, ka eesti filmi mäluhoidjaks kutsutud Enn Säde.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: traagiline realism või realistlik traagika?

28.11.19 ... Pealkirjas esitatud küsimus on just see vastuolu, mis mind dokumentaafilme vaadates tihti närima jääb: kas režissöör on tabanud oma subjekti traagikat täiesti ausalt või on filmilikkuse tagamiseks reaalsust niiviisi väänatud, et ekraanil toimuv mõjuks traagiliselt? Õnneks näitab Karlovy Vary filmifestivalil parima dokumentaali preemia pälvinud "Surematu" just seda esimest poolt, sest nii ebainimlikku mikrokosmost oleks raske ise lavastada. Eriti arvestades, et kõik, mis seal toimub, ongi üks suur, läbi elu kestev lavastus.

Tristan Priimägi filmisoovitused: Aasia ja Vene kino lõppeva PÖFF-i kavast

28.11.19 ... "Terevisioonis" oli külas filmikriitik Tristan Priimägi, kes andis järjekordsed kolm filmisoovitust, mis paratamatult pärinevad kõik veel käimasoleva PÖFF-i kavast.

Tõnu Karjatse PÖFF-i komm: mehelikkuse eri ilmingud

28.11.19 ... Pimedate Ööde Filmifestivali on jäänud veel loetud päevad, kuid peagi on kinodesse jõudmas ka need filmid, mis festivali kavast seekord välja jäänud, nagu Ken Loachi "Sorry We Missed You". Kinodesse jõuavad üsna varsti ka PÖFF-il esilinastuse teinud Eesti filmid Ksenja Ohhapkina "Surematu" ja Miguel Llansó "Jeesus juhatab sind kiirteele".

Video: filmifoorum arutas Euroopa filmi- ja meediatööstuse tuleviku mõjurite üle

28.11.19 ... Kolmapäeval Tallinnas viiendat korda toimunud Euroopa filmifoorum tõi kokku valdkonna rahvusvahelised spetsialistid, kes arutasid maailma filmi- ja meediatööstuse tulevikku mõjutavate platvormide, tehnoloogiate ja trendide üle. Üritust saab ERR kultuuriportaali vahendusel järele vaadata.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: kas ulmefilmidel on võistlusprogrammides kohta?

27.11.19 ... Vaatamata sellele, et tavavaataja ei pruugi PÖFF-i võistlusprogrammidest leida päris seda, mida ta kinost aastaringselt otsib, siis on huvitav jälgida, kuidas nendes programmides toimuvad pidevalt muudatused. Kui kunagi olid seal veel kummalised katsetused ja üsna algelised filmikesed, siis mida aeg edasi, seda tugevamad tervikteosed sinna jõuavad. Tänastes soovitustes on ka paar filmi just võistlusprogrammidest.

Kultuuriportaal soovitab: Romain Gary samanimelisel romaanil põhinev "Lubadus koidikul" ETV2-s

27.11.19 ... 27. novembril jõuab ETV2 eetrisse režissöör Eric Barbier' 2017. aasta linateos "Lubadus koidikul" ("La Promesse de l'aube").

PÖFF-il esilinastub Mark Soosaare uus film "Kihnu lapsed"

27.11.19 ... Pimedate Ööde filmifestival toob ekraanile eelmise aasta elutööauhinna laureaadi Mark Soosaare filmitriloogia "Kihnu naine", "Kihnu mees" ja "Kihnu lapsed". Viimane neist jõuab esmakordselt ekraanile "Kihnu lapsed", mille autor alles nädal tagasi lõpetas ja mis võtab ligemale pool sajandit kestnud teekonna sümboolselt kokku.

Oskar Lehemaa: Eesti filmitegijad peaksid rohkem žanrifilme tegema

27.11.19 ... Filmisaade "PÖFFi kaheksa ja pool" uuris, milline on hetkel Eesti žanrifilmi olukord ning avas ka pisut, milliseid õudus- ja ulmefilme saab tänavu Pimedate Ööde filmifestivalil näha.
kuula eesti laulu poolfinaliste
Lasteekraan.ee

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: