Film

Filmiklubi | Brent Pere: "Tiiger ja draakon" pakub kõigile midagi

17.09.21 FILM ... Aasia filmikuu raames jõuab ETV2 eetrisse režissöör Ang Lee 2000. aastal valminud film "Tiiger ja draakon" ("Crouching Tiger, Hidden Dragon"), millest rääkis lähemalt ajakirjanik Brent Pere.

Avaldati Nolani nõudmised Universalile seoses uue filmiga

16.09.21 FILM ... Režissöör Christopher Nolan teeb oma uue filmi koostöös Universali filmistuudioga ning nüüd on avaldatud ka tema nõudmised koostöö tingimustele.

"Apteeker Melchior" ja "Soo" jõuavad kinolinale uuel aastal

16.09.21 FILM ... Apollo Film Productioni käe all valmivate linateoste "Soo" ja ka "Apteeker Melchiori" triloogia kinolevi lükkus järgmisse aastasse, kuna olukord kinoturul on hetkel veel keeruline. Detsembris jõuab aga vaatajate ette komöödia "Jahihooaeg".

PÖFF avaldas kuus esimest põhivõistlusprogrammi filmi

16.09.21 FILM ... Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja kuus esimest põhivõistlusprogrammi filmi, mis kõik on maailmaesilinastused. Kokku on põhivõistlusprogrammis 20 filmi, mis avalikustatakse 21. oktoobril.

Eugen Tamberg võitis Soome filmiauhindadel parima kostüümikunstniku preemia

16.09.21 FILM ... Kolmapäeval jagati välja Soome filmiauhinnad ehk Jussid, õhtu suurimaks võitjaks oli Zaida Bergrothi film "Tove", mis pälvis seitse auhinda. Parima kostüümikunstniku preemia pälvis Eugen Tamberg ("Tove").

Ralf Sauteri filmisoovitused: "Pahalane", "Kummitusmaa vangid", "Petrovid gripi küüsis"

15.09.21 FILM ... Filmikriitik Ralf Sauter tõi esile mõned filmid, mida tasub praegu kinno vaatama minna.

Karlo Funk Kinoteegist: tahame tuua välja viimase 120 aasta vähem nähtud filmid

14.09.21 FILM ... Filmimuuseumi kuraator Karlo Funk ütles ERR-ile, et kuigi Tallinnas on lisaks kobarkinodele ka paar väga head repertuaarikino, siis puudu on selline kino, mis vaataks sügavamalt filmiajalukku.

Olivia Wilde'i 50ndate psühholoogilises trilleris mängivad Florence Pugh ja Harry Styles

14.09.21 FILM ... Olivia Wilde jagas sotsiaalmeedias lühiklippi esimeste kaadritega tema lavastatud filmist "Don't Worry Darling", kus mängivad peaosades Florence Pugh ja Harry Styles.

Galerii: Viimsis toimusid Triin Ruumeti filmi "Tume paradiis" võtted

13.09.21 FILM ... Triin Ruumeti teise täispika mängufilmi võteteks püstitati Viimsi Black Box stuudiosse nõukaaegse paneelmaja korter, kus elab tätoveerija Jüri (Egon Nuter) ja tegutseb alevi mootorratturite jõuk.

Rein Marani 90. sünnipäeva puhul näeb valikut tema loodusfilmipärandist

13.09.21 FILM ... ERR-i veebikanal Jupiter on Rein Marani 90. sünnipäeva puhul pannud kokku valiku tema loodusfilmipärandist läbi aastakümnete. Valikusse kuuluvad filmid vahemikust 1976. kuni 1997. aastani.

Peeter Simmi "Vee peal" kogus avanädalavahetusel kinodes pea 5000 vaatajat

13.09.21 FILM ... Möödunud nädalal jõudis kinodesse Peeter Simmi uus mängufilm "Vee peal", mis kogus avanädalavahetusega 4832 külastust.

Kõik Disney 2021. aasta filmid linastuvad esialgu ainult kinodes

11.09.21 FILM ... Hollywoody suurfirma Walt Disney Co teatas, et kõik nende järgmised 2021. aasta filmid linastuvad eksklusiivselt vaid kinodes, enne, kui jõuavad voogedastusplatvormidele.

Filmimuuseumis alustav Kinoteek toob Tallinnasse filmiklassika ja maailmakino

10.09.21 FILM ... Septembris alustab Maarjamäel asuvas Filmimuuseumis tegevust uus kino Kinoteek, mis toob Tallinnasse filmiklassikat ja tutvustab maailmakino ning pakub kolmel õhtul nädalas vaatamiseks erinevatele teemadele pühendatud filmiprogramme.

Aurelia Aasa: "Kapten Volkonogovi põgenemine" on raju andmine

09.09.21 FILM ... Veneetsia filmifestivalil esilinastus 8. septembril Vene-Eesti-Prantsusmaa koostöös valminud linateos "Kapten Volkonogovi põgenemine", mis on esimene Eesti koostöös valminud linateos, mis kandideerib Kuldlõvile. Filmikriitik Aurelia Aasa sõnul on film sisu tõsine, kuid seal on ka piisavalt meelelahutust.

HBO Max laieneb Euroopasse

09.09.21 FILM ... Voogedastusplatvorm HBO Max laieneb oktoobris Euroopasse, Eesti hetkel nimekirjas pole.

Europanorama toob kinolinale põneva valiku Euroopa ja Austraalia lühifilme

09.09.21 FILM ... 14.-16. septembril toob Europanorama 2021 projekt Artisesse põneva valiku Euroopa ja Austraalia lühifilme. Linateosed on jagatud kolmeks seansiks ja on vaatajaile tasuta.

Galerii: Peeter Simmi uue filmi "Vee peal" esilinastus

08.09.21 FILM ... 7. septembril toimus Peeter Simmi uue mängufilmi "Vee peal" esilinastus. Filmi kuulus möödunud aastal ka Pimedate Ööde filmifestivali põhivõistlusprogrammi ja jõudis paari linastusega publiku ette juba mullu.

Rasmus Ermel filmist "Vee peal": esimestel võttepäevadel olin pisut kohkunud

07.09.21 FILM ... 10. septembrist jõuab kinodesse Peeter Simmi uus mängufilm "Vee peal", mis põhineb samanimelisel Olavi Ruitlase romaanil. Peaosatäitja Rasmus Ermel, kelle jaoks oli see esimene suurem filmiroll, kinnitas, et üldiselt võib ta oma tehtuga rahule jääda, kuigi alati saaks paremini.

Marko Reikop andis oma hääle multifilmi telereporterile

07.09.21 FILM ... Marko Reikop jagas "Ringvaates" muljeid sellest, kuidas ta multifilmis "Käpapatrull" dubleeris telereporteri karakterit.

Kumu dokumentaal purustab dieediillusioone

07.09.21 FILM ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja kolmapäevane film viib vaataja dieedipidamise vastuolulisse maailma.

ETV2 toob kolmel õhtul vaatajateni silmapaistvad loodusfilmid

07.09.21 FILM ... Matsalu loodusfilmide festivali kava toob kolmel õhtul ETV2 ekraanile auhinnatud loodusfilmid, mis kõik pälvisid möödunud aasta filmifestivalil žüriilt preemiad.

Siimets: kui sinusse ei usu sinu riik, siis see teeb väga kurvaks

06.09.21 FILM ... Esmaspäeval saatis Eesti Filmirežissööride Gild meediale manifesti, mille kohaselt ootab filmirahastuse 42 protsendi võrra vähenemisel Eesti filmikultuuri paratamatu hääbumine. Režissöör Moonika Siimets tõdes, et on vahepeal lausa uue eriala õppima minemist kaalunud, sest filmitegija elu on Eestis ebastabiilne.

Rohtla: soovime tagada Eesti filmile püsivalt suurema baasrahastuse

06.09.21 FILM ... Täna hommikul saatis Eesti filmirežissööride gild laiali manifesti, milles nad tunnevad muret Eesti filmirahastuse vähenemise pärast. Kultuuriministeeriumi filminõunik Siim Rohtla aga kinnitas, et eelarve läbirääkimistel püüavad nad tagada püsivalt suurema filmirahastuse.

"Kupee nr 6" võitis Jeruusalemmas parima filmi preemia

04.09.21 FILM ... Rahvusvahelisel Jeruusalemma filmifestivalil pärjati parima filmi preemiaga Soome-Eesti-Venemaa-Saksamaa koostööfilm "Kupee nr 6".

Ülevaade. HÕFF-i hübriidformaat pühitses žanrikino hulljulgust

03.09.21 FILM ... FilmifestivalXVI Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival13. kuni 15. augustini Haapsalu kultuurikeskuses, 15. kuni 22. augustini veebikinosLinastusid "Psycho Goreman", "Kratt", "Õiglus 2", "Surnuvalvaja", "Pöörane maailm" jpt

Kultuuriportaal soovitab: "ABBA igavesti. Võitja võtab kõik" Jupiteris

03.09.21 FILM ... Veebikanali Jupiter.err.ee valikus on Suurbritannia 2019. aastal valminud muusikadokumentaal "ABBA igavesti. Võitja võtab kõik" ("ABBA Forever: The Winner Takes It All"), mis vaatab tagasi maailma ühe kõigi aegade edukama ansambli muusikale ja menule.

Filmiklubi | Wend: käisin "Kung fu madinat" seitse korda kinos vaatamas

03.09.21 FILM ... ETV2 jätkab alates 3. septembrist filmiklubiga, mille raames juhatavad reedeõhtuseid Kinoklassika sarja filme sisse tuntud inimesed. Avafilmiks on Aasia filmide kuu raames linastuv "Kung fu madin", millest räägib lähemalt Priit Kuusk alias Wend.

Kultuuriportaal soovitab: "Diana pulmapidu" ETV2-s

01.09.21 FILM ... Kolmapäeval, 1. septembril tele-esilinastub Põhjamaade filmikuu raames ETV2 ekraanil Norra lavastaja Charlotte Blomi 2020. aasta film "Diana pulmapidu" ("Dianas bryllup").

Kuuldemäng "Lõvi" ja dokfilm "Murust" kandideerivad Prix Europa auhinnale

01.09.21 FILM ... Meediakonkurss Prix Europa avalikustas tänavused nominendid ja lõppvalikusse on jõudnud ka kaks eestimaist programmi: Raadioteatri kuuldemäng "Lõvi" ja Eesti lugude sarja film "Murust".

Uues "Palgasõdurite" filmis astuvad üles ka 50 Cent ja Megan Fox

31.08.21 FILM ... Action-filmide sarja "Palgasõdurid" ("Expendables") ridadega liituvad järgmises osas ka räppar 50 Cent ja näitleja Megan Fox.

"Käpapatrulli film" hoidis liidripositsiooni Eesti kinolevis

30.08.21 FILM ... Animatsioon "Käpapatrulli film" ("Paw Patrol"), mis oli ka möödunud nädalavahetusel populaarseim linateost Eesti kinodes, hoidis taas liidripositsiooni, kogudes nädalavahetusega 4828 külasatust.

ETV2 teemaõhtu on pühendatud Priit Pärnale

29.08.21 FILM ... 26. augustil tähistas 75. sünnipäeva animafilmide režissöör Priit Pärn ja ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud just talle. Teemaõhtu juhatab sisse 2001. aastal Eesti animatsiooni 70. sünnipäevaks valminud saatesarja saade "Anima tsoon: Priit Pärn".

Arvustus. Netflixi slasher-pidžaamapidu

29.08.21 FILM ... Uus filmitriloogia Netflixis "Fear Street Part One: 1994", "Fear Street Part Two: 1978" ja "Fear Street Part Three: 1666" Lavastaja Leigh Janiak Osades Olivia Scott Welch, Kiana Madeira, Sadie Sink, Emily Rudd jt 6,5/10

Kultuuriportaal soovitab: "Elu sõidutunnid" ETV2-s

28.08.21 FILM ... Laupäeval, 28. augustil on ETV2 ekraanil lavastaja Isabel Coixet' 2015. aasta draamakomöödia "Elu sõidutunnid" ("Learning to Drive") ebaharilikust sõprusest ja iseseisvuse õppimisest.

Ott Aardam oma tegelasest "Reeturis": eeskirju ta järgida ei armasta

28.08.21 FILM ... Näitleja Ott Aardam, kes mängib telesarja "Reetur" teises hooajas uurija Raimond Tanki, kel on hea kõhutunne, kuid kes ei oska eesmärgini jõudmiseks käia alati õiget rada ja kellele eeskirjade täpne järgimine valmistab nii mõnelgi korral tuska.

Galerii: Saaremaal filmiti "Suvitajate" jaanipäevapidustusi

26.08.21 FILM ... Juhan Smuuli jutustuse "Suvitajad" ainetel valmiva uue kodumaise mängufilmi võtted on täies hoos, augusti lõpus filmiti Saaremaal Kavandi külas jaanipäevapidustusi, mis on üks filmi suurema osalejate arvuga stseene.

Galerii: Kai kunstikeskuses esilinastus portreefilm Merle Karusoost

26.08.21 FILM ... Kai kunstikeskuses esilinastunud portreefilmi "Sõelaga vett. Merle Karusoo" autorid on noorema põlve dokumentalistid Kristin Raup ja Madli Lääne. Sügishooajal jõuab film ka ETV eetrisse, samuti saab seda Tartu Elektriteatris ja kinodes Sõprus ning Artis.

Mirme: "Klassikokkutulek" tõi kinno rahva, kes oli Eesti filmile käega löönud

26.08.21 FILM ... Stsenarist ja filmispetsialist Olle Mirme vaatas "Vikerhommikus" tagasi viimasele 30 aastale Eesti filmis ja tõdes, et nende aastate jooksul on kodumaine kinokunst liikunud publikule lähemale.

Uue "Ämblikmehe" treiler lõi vaatamiste maailmarekordi

26.08.21 FILM ... Detsembris esilinastuva fillmi "Spider-Man: No Way Home" lõi üle filmi "Avengers: Endgame" treileri seatud maailmarekordi, kui kogus esimese 24 tunniga 355,5 miljonit vaatamist.

John Mathieson: eelistan rohelise ekraani asemel tööd päris võtteplatsil

25.08.21 FILM ... Saaremaal Pilguse mõisas suvitav tunnustatud filmioperaator John Mathieson usub, et võiks suure Marveli filmi filmida ära ka purjuspäi, sest selliste suurfilmide võtteplatsidel on igal ajal nii palju inimesi, kes vajaduse korral töö tema eest ära teevad.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Kratt", "Suitsiidisalk" ja "Ainult loomad"

25.08.21 FILM ... Filmikriitik Tristan Priimägi jätkab ka sel hooajal "Terevisioonis" iganädalaste filmisoovitustega. Sel korral mahtus valikusse nii hulljulge Eesti mängufilm kui ka täiskasvanutele mõeldud koomiksifilm.

Toidufilmide festival toob kinno värske dokumentaali kultuskokk Anthony Bourdainist

25.08.21 FILM ... Septembris toimuv Toidufilmide festival toob kinopublikuni dokumentaalfilmi "Teetormaja" ("Roadrunner") tippkokk Anthony Bourdainist, kes kolm aastat tagasi siitilmast lahkus.

Galerii: algasid režissöör Triin Ruumeti uue filmi "Tume paradiis" võtted

24.08.21 FILM ... Režissöör Triin Ruumet alustas oma teise täispika mängufilmi "Tume paradiis" võtetega.. Filmi keskmes on Tartu tudengite hedonistlik elu ja alevi mootorratturite jõumäng.

Galerii: Filmimuuseumis toimus Bong Joon-ho retrospektiiv

24.08.21 FILM ... Filmimuuseumis toimusid 20. kuni 22. augustini Eesti-Korea diplomaatiliste suhete 30 aastapäeva tähistamiseks Korea filmi päevad, mille fookuses olid Oscariga pärjatud režissööri Bong Joon-ho filmid.

Animist Tallinna võidufilmid tulid mõlemad Venemaalt

23.08.21 FILM ... 21. augustil lõppes esimest korda toimunud rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn. Festivali viimasel päeval festivali lõpetamisel EKA hoovis tegi žürii koosseisus Gerben Schermer (Holland), Sander Joon ja Ruth Lingford (UK) teatavaks parimad filmid.

Nädalavahetuse populaarseim linateos Eesti kinodes oli "Käpapatrulli film"

23.08.21 FILM ... Möödunud nädalavahetusel kogus Eesti kinodes enim vaatajaid animatsioon "Käpapatrulli film" ("Paw Patrol"), mis korjas avapäevadega 10 502 külastust.

Sarja "Seks ja linn" uutes osades asendatakse Samantha uue tegelasega

23.08.21 FILM ... Peagi jõuab vaatajateni tuntud telesarja "Seks ja linn" taaskäivitus "And Just Like That...". Samanthat kehastanud Kim Cattrall sarjas kaasa ei tee ning tema asemel on Carrie'l, Mirandal ja Charlotte'il uus sõber.

"Kiirete ja vihaste" kümnes film jõuab kinodesse 2023. aasta aprillis

18.08.21 FILM ... Äsja kinnitati, et filmi "Kiired ja vihased" kümnes ehk eelviimane osa jõuab kinodesse 7. aprillil 2023.

Wes Andersoni uues filmis teeb kaasa ka Scarlett Johansson

17.08.21 FILM ... Tuntud režissöör Wes Anderson töötab uue filmi kallal, mille näitlejate nimekiri sai äsja täiendust Scarlett Johanssoni nimega.

Tanel Toomi uue filmi võtted toimuvad filmilinnaku puudumise tõttu linnahallis

16.08.21 FILM ... Linnahalli laval valmistutakse Tanel Toomi uue filmi võteteks. Filmimine oleks võinud toimuda uues filmilinnakus, kuid projekt jäi riiklikult tähtsate kultuuriobjektide nimistust napilt välja. Linnaku ehituseks pole rahastust siiani saadud, aga loomeliidud sellega leppida ei taha.

uus hooaeg

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: