Film

Endine lapstäht Ülari Kirsipuu: ma ennast väga heaks näitlejaks ei pea

26.04.18 ... Endine lapstäht Ülari Kirsipuu kogus kuulsust filmides "Keskpäev" ja "Nukitsamees". Näitlejat Kirsipuust aga ei saanud, sest mehe sõnul ei osanud ta lihtsalt piisavalt hästi näidelda.

Edulugu jätkub: "November" sai auhindu mitmetel festivalidel

26.04.18 ... Rainer Sarneti kirjutatud ja lavastatud filmi “November" rahvusvaheline edulugu jätkub, viimastel kuudel on film võitnud mitmetel festivalidel eri preemiaid.

Moonika Siimets: minu peres on selline lugu, et meile meeldib asju koguda

24.04.18 ... "Ringvaates" oli külas režissöör Moonika Siimets, kes on üks filmitegijatest 4. mail kinodesse jõudvast lühidokumentaalikogumist "Juured". Stuudios tuli juttu nii tema minevikust kui ka "Seltsimees lapse" edust.

"Morten lollide laeval" valiti Annecy filmifestivali kavva

24.04.18 ... Kaspar Jancise täispika nukufilmi debüüt "Morten lollide laeval" valiti Annecy filmifestivali kavva, samuti jõuab festivalile Riho Undi "Maria ja 7 pöialpoissi".

Stuttgardi animafilmide festival keskendub sel aastal Baltimaadele

24.04.18 ... Aprilli lõpus toimuv 25. Stuttgardi animafilmide festival tähistab kolme Balti riigi sajandat juubelit, tõstes fookusesse siinse animaloomingu. Juubeliaastal esindavad Eestit festivalil Ülo Pikkovi ja Priit Pärna retrospektiivid.

Algab ideede konkurss dokumentaalfilmide sarja "Eesti lood" tootmiseks

24.04.18 ... 
Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital ootavad uusi filmiprojekte sarja "Eesti lood" tootmiseks, mis jõuavad ekraanile 2020. aastal.

HÕFF lükatakse käima Kumus

24.04.18 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas näeb sel nädalal Steve De Rooveri dokumentaali "Unustatud õudused", kuhu tuleb kohale ka flaami Hitchcockiks nimetatud filmilavastaja Harry Kümel.

Ilmus filmi "Venom" ametlik treiler

24.04.18 ... Sony Pictures avaldas täna teise ametliku treileri oktoobris linastuvale Marveli universumi filmile "Venom". Kui esimene treiler näitas lihtsalt Tom Hardy kehastatava Eddie Brocki elu, siis uues treileris näeb ka Brocki nn sisemist antikangelast Venomit ennast.

Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema" võitis Ameerikas ja Hiinas

23.04.18 ... Eile pärjati Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema" Beijingi rahvusvahelisel filmifestivalil parima filmi preemiaga. Nädal varem sai Ana Urushadze debüütmängufilm parima uue režissööri auhinna San Fransisco rahvusvahelisel filmifestivalil.

Eestlanna kinnitab produtsendina kanda Hollywoodis: tähtis on see, kui oled andekas

23.04.18 ... Saaremaalt päris Heleri Reek on pikka aega elanud Ameerika Ühendriikides, neist viimased aastad Los Angeleses, et lüüa produtsendina läbi Hollywoodi filmitööstuses.

Eesti kino top 7. "Seltsimees laps" neljandat korda esikohal

23.04.18 ... Nädalavahetuse kinotabelisse tungis kolm uustulnukat, kes pakkusid janti pahandusemagnetitest maanteepolitseinike näol järjes "Superpatrull 2", õudu Blumhouse Productions uusimas tükis "Tõde või tegu" ning kangelaslikke vene jalgpallureid spordidraamas "Treener".

HÕFFil esilinastub Mart Sanderi uus õudusfilm

23.04.18 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kavva lisandus viimasel hetkel üllatusfilm, Mart Sanderi uhiuus õudusfilm "Tegelikult".

Suri "Austin Powersi" filmides Mini-Me tegelast kehastanud Verne Troyer

22.04.18 ... Meie seast lahkus näitleja Verne Troyer (01.01.1969-21.04.2018), kes on enim tuntud Mini-Me rolli eest "Austin Powersi" filmides. Ta suri 49-aastasena.

Juliette Binoche: minu eesmärk on pidevalt teiseneda

21.04.18 ... Juliette Binoche’is, keda võib ühena vähestest Euroopa näitlejatest nimetada kõhklemata staariks, on aristokraatlikku graatsiat, mis käib käsikäes tähelepanelikkusega ümbritseva suhtes. Ta võib endale lubada olla armastusväärne ilma ühegi tagamõtteta.

Saudi Araabias avati üle 35 aasta esimene kino

19.04.18 ... 32-aastane Saudi Araabia prints Mohammed bin Salman on kahe aastaga teinud muutusi, mis on ranges riigis mõjunud kui värske tuuleiil - naised võivad autot juhtida ja lubatud on avalikud kontserdid. Eelmisel nädalal toimus riigis esimene naiste moeshow, eile aga avati Saudi Araabias üle 35 aasta esimene kino. 

Cannes'ilt osalemiskeelu saanud Lars Von Trier on festivalil tagasi

19.04.18 ... 2011. aastal vastuoluliste väljaütlemiste tõttu Cannes'i filmifestivalilt kõrvaldatud Lars Von Trier tuleb pärast seitsmeaastast pausi Cannes'i tagasi.

Wiesbadenis toimub Baltimaade filmiajaloo konverents

19.04.18 ... 18. kuni 24. aprillini leiab Wiesbadenis aset GoEast filmifestival, mille raames toimub suurejooneline Baltimaade filmiajaloo konverents. Üritus toob ekraanidele mitmed filmiklassikud ning räägitakse lähemalt Balti riikide filmiajaloost ning identiteedist.

Arvo Kruusement: "Kevadet" näidatakse liiga tihti

19.04.18 ... 20. aprillil tähistab "Kevade" režissöör Arvo Kruusement oma 90. sünnipäeva. "Vikerhommikus" rääkis ta nii tervisest kui ka sellest, kas ta on "Kevade" filmiga lõpuni rahul.

Tallinna Filmilinnaku valmimine lükkub kalli ehitushinna tõttu edasi

18.04.18 ... Selle aasta lõpus uksed avama pidanud Tallinna Filmilinnaku valmimine lükkub ehitushindade tõusu tõttu paari aasta võrra edasi.

Tartu Elektriteatris linastub kolmetunnine Belgia film igavusest

18.04.18 ... 20. aprillil kell 19:00 linastub Tartu Elektriteatris Belgia filmirežissööri Chantal Akermani 1975. aastal valminud linateos “Jeanne Dielman, 23 quai du Commerce, 1080 Brüssel”. Pika nimega kultusfilm uurib enam kui kolme tunni vältel ühe keskealise lesknaise argipäeva.

Kultuuriportaal soovitab: "Aukartust äratav" ETV2-s

18.04.18 ... 18. aprillil on ETV2 ekraanil Oscari-võitjast režissööri Michel Hazanaviciuse 2017. aasta linateos "Aukartust äratav", mis räägib Prantsuse uue laine filmitegijast Jean-Luc Godard'ist.

Rein Maran: vanemad kannavad hirmu looduse ees oma lastele edasi

17.04.18 ... 40 aastat pärast "Laanetaguse suve" tegi Rein Maran samas kohas uue perefilmi, kus laps taas loodust avastab. Maran rääkis "Ringvaatele", et ta on alati põnevusega jälginud, kuidas väga väikesed lapsed loodust avastavad, sest neil puuduvad teadmised, on vaid puhas tunnetus. Ta märkis, et vanemad on tänapäeval kindlasti arglikumad oma lapsi loodusesse laskma ja annavad omaenda loodushirmu alateadlikult lastele edasi.

Rein Maran on valmis saanud uue koguperefilmi

17.04.18 ... 19. aprillil esilinastub kinos Artis legendaarse režissöör-operaatori Rein Marani loodusteemaline koguperefilm "Peetrike Laanetagusel".

Kultuuriministeerium lisab Eesti filmile miljon eurot aastas

17.04.18 ... Valitsus jõudis riigi eelarvestrateegia arutelul kokkuleppele, et riik lisab iga-aastaselt Eesti filmile miljon eurot. See peab tagama, et Eesti filmide tootmine jätkub vähemalt senisel tasemel.

Anu Lampi tuntakse Ameerikas mehena

16.04.18 ... Indrek Ojari rääkis rahvusvahelisel häälele pühendatud päeval Eestis pealeloetud animafilmidest ja avaldas, et "Jääaja" multikas Sidi mänginud Anu Lampi tuntakse Ameerikas mehena.

Helen Mirreni hinnangul laastavad voogedastuskanalid kinotööstust

16.04.18 ... Näitleja Helen Mirreni hinnangul mõjub üha suurenev filme pakkuvate veebikeskkondade hulk suurele ekraanile linateoseid tegevatele inimestele tõeliselt hävitavalt.

Asja hakkavad uurima detektiivid Gordon ja Päddy

15.04.18 ... Kinno Sõprus jõuab Rootsi animaseiklus "Gordon & Paddy", milles politseijuhiks saanud noor hiir asub paljastama roima metsas.

Suri Miloš Forman

14.04.18 ... Oscari-võitjast filmirežissöör suri 13. aprillil 86aastasena, teatab The Hollywood Reporter. Tema filmidest on tunnustatuimad "Lendas üle käopesa" ja "Amadeus".

Viljandis toimub esmakordselt komöödiafilmide festival Wilkom

13.04.18 ... 2. kuni 6. maini toimub Viljandis esimene komöödiafilmide festival Wilkom, mille korraldajate eesmärgiks on tuua inimesteni valik kaasaegseid komöödiafilme.

Lauri Lagle: "Portugali" puhul ma väga palju juhust ei julgenud usaldada

12.04.18 ... Täna jõuab kinodesse seni rohkem lavastajana tuntud Lauri Lagle debüütfilm "Portugal". Lagle ja filmi peaosatäitja Mirtel Pohla käisid "Ringvaate" otsestuudios filmist rääkimas.

HÕFF-i vürtsitab drag queenist žüriiliige koos temast filmi väntava võttegrupiga

12.04.18 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalile saabub ka praegu Soomes elav ekstravagantne Ameerika drag queen Carlotta Moore.

Kultuuriportaal soovitab: "Babaduuk" ETV2-s

12.04.18 ... 12. aprillil on ETV2 ekraanil režissöör Jennifer Kenti õudusfilm "Babaduuk" ("The Babadook").

Karlo Funk dokumentaalfilmist "Juured": need lood jõudsid väga lähedale

11.04.18 ... 4. mail jõuab Eesti kinodesse lühidokumentaalfilmide kogumik "Juured", mis jutustab kuus väga isiklikku lugu. "OP-is" rääkisid Karlo Funk ja Merle Liivak, mida nad nendest lugudest arvasid.

Kultuuriportaal soovitab: "Punane kilpkonn" ETV2-s

11.04.18 ... 11. aprillil jõuab ETV2 ekraanile 2016. aastal parima animatsiooni Oscari nominatsiooni saanud film "Punane kilpkonn".

Kumu Dokumentaal avab kunstiikoon David Hockney arhiivi ja ateljee uksed

10.04.18 ... 11. aprillil jõuab Kumu Dokumentaali raames ekraanile portreefilm, milles 20. sajandi kunstiikoon David Hockney avab eksklusiivselt oma arhiivi ja ateljee uksed.

Moonika Siimets "Seltsimees lapsest": ajaloolistest traumadest rääkimine ühendab põlvkondi

10.04.18 ... "Plekktrummi" saatekülaliseks oli režissöör Moonika Siimets, kellel valmis hiljuti esimene täispikk mängufilm "Seltsimees laps", mille aluseks on Leelo Tungla lapsepõlve läbielamised Stalini-aegses Eestis. Saates arutleti filmi üle ja uuriti, kuidas on režissööri enda lapsepõlv teda mõjutanud.

Hamburgi kunstnikud toovad kino tänavale

10.04.18 ... 14. aprillil muudab Hamburgi kunstnike grupp Tallinna tänavate seinad kinoekraanideks, linastades eriliselt selleks puhuks kokku pandud lühifilmide programmi. Kino saab näha näiteks nii vanalinnas kui ka Kalamajas.

Lauri Lagle: ma polnud enne filmi tegemist Portugalis käinud

09.04.18 ... 12. aprillil jõuab Eesti kinodesse Lauri Lagle värskelt valminud film "Portugal", mille peategelased on vabaabielus elavad Karina ja Martin, keda kehastavad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Õudusfilm "Kena vaikne kohake" paneb kinokülastajad popkorni hülgama

09.04.18 ... Paljuräägitud õudusfilm "Kena vaikne kohake" ("A Quiet Place") kogub internetis omapärasel põhjusel tähelepanu, sest kinokülastajad kutsuvad kõiki kaasfilmilisi üles kinos vaikust pidama.

Anna Hintsi "Jää" valiti Busani filmifestivalile

09.04.18 ... Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal parima lühifilmi auhinna võitnud "Jää" valiti mainekale Busani rahvusvahelise lühifilmide festivali võistlusprogrammi.

"Must panter" edestas USA-s "Titanicu" ja on edukate filmitabelis kolmas

09.04.18 ... "Must Panter" ("Black Panther") edestas 1997. aasta hitteose "Titanic" ning tõusis USA-s läbi aegade edukaimate filmide edetabelis kolmandale kohale.

Viljandi tervitab kevadet komöödiafilmide festivaliga

08.04.18 ... Ando Kiviberg, Tristan Priimägi ja Hardi Volmer tutvustasid saates "Hommik Anuga" värsket Viljandi komöödiafilmide festivali.

Auhinnatud "Suured väiksed valed" saab teise hooaja koos Meryl Streepiga

07.04.18 ... Näitlejanna Nicole Kidman jagas sotsiaalmeedias fotot rohkelt auhindu pälvinud telesarja "Big Little Lies" võtetelt, kus seekord lööb kaasa ka Meryl Streep.

Vennad Dufferid astuvad "Stranger Thingsi" plagiaadisüüdistuste vastu

07.04.18 ... Ülipopulaarse Netflixi seriaali "Stranger Things" autorid, Matt ja Ross Duffer koguvad tõendeid astumaks vastu tuntud filmitegija esitatud plagiaadisüüdistustele.

Bondi-tüdruk Michelle Yeoh: on väga uhke olla seotud sellise uskumatu pärandiga

06.04.18 ... Eestit külastas rahvusvahelise autoliidu juht Jean Todt, kelle abikaasa on tuntud Malaisia näitleja Michelle Yeoh, kes kehastas 1998. aastal Bondi-tüdrukut filmis "Igavene homne". "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla tegi temaga eksklusiivintervjuu.

Euroopa filmiakadeemia noore publiku auhind ootab žüriiliikmeid

06.04.18 ... 6. mail valivad 12-14-aastastest noortest koosnevad žüriid 37 riigis välja aasta parima Euroopa noortefilmi. Juba seitsmendat korda toimuvale üritusele on osalema oodatud ka Eesti noored.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Lucky", "Kena vaikne kohake" ja "Koma"

06.04.18 ... "Terevisiooni" iganädalases filmisoovituste rubriigis tõi Tristan Priimägi sel nädalal välja kolm linateost - "Lucky", "Kena vaikne kohake" ja kodumaine dokumentaal "Koma".

Netflix toob ekraanile uute osatäitjatega kunagise hittsarja "Sabrina, teismeline nõid"

06.04.18 ... "Sabrina The Teenage Witch" oli viimati eetris aastal 2003, kuid nõiatüdruku tegelaskuju tuleb peagi Netflixi abil taas ekraanile.

Dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht" on kogunud üle 4000 vaataja

06.04.18 ... Jaanis Valgu dokumentaalfilmi "Ahto. Unistuste jaht", mis jõudis kinolevisse 14. märtsist, on tänaseks vaatamas käinud juba 4335 inimest.

"Seltsimees lapse" peaosatäitja Helena-Maria Reisner: isegi tänaval on mind rolli eest kiidetud

05.04.18 ... Režissöör Moonika Siimetsa debüütmängufilm "Seltsimees laps" on mõne nädalaga kogunud Eestis üle 50 000 vaataja - sel puhul oli "Ringvaate" stuudios külas filmi peaosatäitja Helena-Maria Reisner koos oma ema Liisa Pakostaga.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: