Film

EFI jagas toetusi: enim sai film legendaarsest Kalevi korvpallimeeskonnast

19.06.19 ... Eesti filmi instituut jagas välja mängufilmi tootmistoetused ja telesarja arendustoetused. Teiste seas said toetust nii mängufilm Kalevi korvpallimeeskonna sporditeekonnast, pagulasdraama kui ka teleseriaal Ida-Virumaal tegutsenud maffiaühendusest.

Mängufilmi "Sangarid" tegijad said riigikohtus võidu

18.06.19 ... Menufilmi "Sangarid" tegijad said riigikohtus lõpliku võidu, kui 17. juunil otsustas riigikohus jätta menetlusse võtmata Harry Gelsteini, Aleksander Perteli (Alex Lepajõe) ja Daniel Ladioni kassatsioonkaebused Taska Film OÜ vastu.

Avaldati Andres Puustusmaa uue filmi "Kohtunik" treiler

18.06.19 ... Septembris jõuab kinodesse Andres Puustumaa uus film "Kohtunik", kus astuvad üles Mait Malmsten, Märt Avandi, Jaan Rekkor, Lee Trei, Kaie Mihkelson ja Sakari Kuosmanen. Mustvalgele tragikomöödiale ilmus esimene treiler.

Eesti kinoturg eelistab USA kõrval mitmendat aastat Euroopa filme

18.06.19 ... Kui veel kümme aastat tagasi imporditi Eestisse enam kui pooled filmid Ameerika Ühendriikidest, siis alates 2016. aastast on Euroopa filmide osakaal järjest kasvanud – 2018. aastal imporditi kaks kolmandikku filmidest Euroopast.

Robert Pattinson jõudis Tallinna

17.06.19 ... Eestis toimuva Christopher Nolani uue filmi "Tenet" võtted on jõudnud sinnamaale, et kohale saabus ka Robert Pattinson. Kui enamik võttemeeskonnast tuli Eestisse otse Los Angelesest saabunud tšarterlennuga, siis Pattinson reisis tavaliste liinilendudega.

Spice Girls tehakse superkangelasteks

16.06.19 ... Filmistuudio Paramount valmistub The Guardiani teatel Spice Girlsi animafilmi tegemiseks, vahendab Õhtuleht.

Arvustus. Säravalt muusikaline ja tuttavalt dramaatiline "Rocketman"

15.06.19 ... Uus film kinos "Rocketman" Lasvataja Dexter FletcherNäitlejad Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden 7/10

Arvustus. Eepilised kollid ja tühised inimesed

13.06.19 ... Uus film kinolevis"Godzilla II: koletiste kuningas" ("Godzilla II: King of the Monsters")Režissöör: Michael DoughertyOsades: Kyle Chandler, Vera Farmiga, Millie Bobby Brown, Ken Watanabe, Bradley Whitford, Sally Hawkins jpt.5/10

Allfilmi teade Tallinna linna kokkuleppest Nolani filmi asjus osutus ennatlikuks

13.06.19 ... Allfilm andis neljapäeval Facebooki vahendusel teada, et Tallinna linn jõudis lavastaja Christopher Nolani meeskonnaga Laagna tee filmivõteteks kasutamise osas kokkuleppele. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on aga Allfilmi teated ennatlikud.

"Gladiaatori" järjefilm kujutab elu 25 aastat hiljem

12.06.19 ... Režissöör Ridley Scott valmistub "Gladiaatori" järjeosa filmimiseks. Nüüdseks on selgunud, et järg legendaarsele filmile kujutab elu 25 aastat pärast seda, kus esimene film lõppes.

Kultuuriportaal soovitab: "Sõda" ETV2-s

12.06.19 ... 12. juunil jõuab ETV2 eetrisse Taani režissööri Tobias Lindholm 2015. aasta film "Sõda" ("Krigen").

Tristan Priimägi filmisoovitused: Pedro Almodovari uuest filmist X-meesteni

12.06.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" kolme värsket filmi: Pedro Almodovari uus linalugu "Valu ja hiilgus", õudussugemetega "Me oleme alati lossis elanud" ning superkangelasefilm "X-mehed: Tume fööniks".

"Frozeni" teise osa treiler paljastab uued seiklused

11.06.19 ... Ülimenuka Disney animafilmi "Frozen" järje treiler tutvustab uusi tegelasi ja viib Elsa minevikuradadele.

Eesti filmid lähevad Hiina

11.06.19 ... 15.–24. juunini toimuva 22. Shanghai rahvusvahelise filmifestivali programmis on Eesti esindatud nelja filmiga.

"Eesti filmi 100 aastat" autor Kristiina Davidjants: ootused Eesti filmile on normaliseerunud

10.06.19 ... EV100 raamatusarjas ilmus Kristiina Davidjantsi kirjutatud "Eesti filmi 100 aastat", mida võib pidada ka esimeseks laiapõhjalisemaks Eesti filmi ülevaateks. Intervjuus kinnitas autor, et tegemist ei ole kõikehõlmava Eesti filmiajaloo kokkuvõttega, vaid pigem teose, mis on mõeldud n-ö võhikule.

Fotod: Linnahall viib Nolani filmi vaataja Ukrainasse?

10.06.19 ... Esmaspäeval olid Christopher Nolani filmi "Tenet" võteteks taraga piiratud linnahalli toodud kiirabi- ja politseiautod, millel olevad kirjad viitasid võimalusele, et filmi tegevustik võib toimuda Ukrainas.

Kinos Sõprus näidatakse EKA animatsioonitudengite lõpufilme

09.06.19 ... Kinos Sõprus toimub 13. juunil eriseanss "Washing My Honey", kus tuleva ettekandele Eesti Kunstiakadeemia animatsioonitudengite lõpufilmid. Tasuta seansil tulevad näitamisele nii Eesti noorte uue linalood kui välistudengite värsked filmid.

Kultuuriportaal soovitab: Woody Alleni "Ilmaratas" ETV-s

08.06.19 ... 8. juunil jõuab ETV eetrisse Woody Alleni 2017. aastal ilmunud linateos "Ilmaratas" ("Wonder Wheel"), kus astuvad teiste seas üles Justin Timberlake, Kate Winslet ja Jim Belushi.

Osa Tallinna linnahallist piirati Nolani filmi jaoks traataiaga

07.06.19 ... Tallinna linnahalli esine ala on Christopher Nolani filmi võetete jaoks aedade ja osalt okastraadiga piiratud ning üles on riputatud sildid, millel keelatakse rangelt nii alale siseneda, seda pildistada või jäädvustusi sotsiaalmeedias jagada.

Jaak Kilmi uus dokfilm "Minu spioonist isa" esilinastub Sheffieldis

06.06.19 ... Jaak Kilmi täispikk dokumentaalfilm "Minu spioonist isa" ("My Father the Spy") esilinastub 8. juunil Sheffieldi dokumentaalfilmide festivalil. See on ühtlasi Eesti-Läti-Saksamaa-Tšehhi kaastootmises sündinud filmi maailmaesilinastus.

Avaldati "Wonder Womani" järjefilmi esimene filmiplakat

06.06.19 ... DC Comics'i filmi "Wonder Woman" järjefilmi "Wonder Woman 1984" režissöör Patty Jenkins avaldas neljapäeval filmi esimese filmiplakati, kus näeb ka Gal Gadot' kehastatud superkangelase uut kostüümi.

Hispaania produktsioonifirma jätkab koostööd seksuaalsüüdistustega võitleva Woody Alleniga

05.06.19 ... Seksuaalsüüdistusega võitlev Woody Allen, kellega on koostöö lõpetanud mitmed USA filmitähed ja ettevõtted, jätkab filmide tegemist Euroopas

Eesti lühianimatsioone tunnustati Zlini laste- ja noortefilmide festivalil

05.06.19 ... Kaks Eesti lühianimatsiooni – Sergei Kibuse "Teofrastus" ja Äggie Pak Yee Lee "Muteum" – pälvisid Tšehhis toimuvalt Zlíni laste-ja noortefilmide festivalil auhinnad.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Rocketman", "Mid90s"ja "Mamps"

05.06.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi soovitas "Terevisioonis" sel nädalal kolm uut linateost: Elton Johnist rääkivat linateost "Rocketman", Jonah Hilli lavastajadebüüti "Mid90s" ja õuduslugu "Mamps".

James Bondi uue filmi võtteplatsil toimus plahvatus, üks inimene sai viga

05.06.19 ... Suurbritannias Buckinghamshire'is, kus on käimas uue James Bondi filmi võtted, toimus võtteplatsil kontrollitud plahvatus, mille käigus sai aga üks inimene viga.

Kultuuriportaal soovitab: Liv Ullmanni "Preili Julie" ETV2-s

05.06.19 ... 5. juunil jõuab ETV2 eetrisse Liv Ullmann 2014. aasta linateos "Preili Julie" ("Miss Julie"), kes astuvad teiste seas üles ka Jessica Chastain ja Colin Farrell.

Ülevaade | Eestis filmi tegeva Christopher Nolani tee tipprežissööriks

04.06.19 ... Juunis alustab Tallinnas oma uue filmi "Tenet" võtteid režissöör Christopher Nolan, kes on veidi enam kui 20 aastaga tõusnud maailma üheks olulisemaks filmirežissööriks. Oma kümne lavastajatööga on Nolan loonud silla kriitikute ning publiku vahel, pälvides harva esineva heakskiidu mõlemalt poolt. Seda väljendavad nii kiitvad arvustused, lugematu hulk auhinnanominatsioone ja -võite ning suured vaatajanumbrid.

Tartus linastuvad moedokumentaalid

04.06.19 ... Sel nädalal Tartus toimuva Eesti moe festivali raames linastuvad Elektriteatris dokumentaalfilmid, mis toovad ekraanile moemaailma suurkujud. Moefilmide festivali MoeKunstiKino valitud ja organiseeritud seansid lasevad uudistada, kuidas valmib kõrgmood ning milline pühendumus ja töö eelneb igale uuele kollektsioonile.

Filmiakadeemia annab David Lynchile au-Oscari

04.06.19 ... Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemia teatas, et teiste hulgas pälvib oktoobris üritusel Governors Awards au-Oscari ka filmilavastaja David Lynch.

Nolani tuules on teisedki suured filmistuudiod Eestile ettepanekuid teinud

03.06.19 ... Eesti filmi instituudi juhi Edith Sepa sõnul on Film Estonia meeskond saanud juba mitu konkreetset ettepanekut suurtelt filmistuudiotelt pärast seda, kui suurmeister Christopher Nolan teatas oma otsusest järgmine linateos osaliselt Tallinnas üles võtta.

Avaldati Nolani filmi poster, fännid ennustavad ajas rändamise lugu

03.06.19 ... Christopher Nolani uus film "Tenet", mille võtted toimuvad ka Eestis, hakkab lõpuks nägu võtma. Fännid avaldasid paari päeva eest filmi ametliku postri ning sama poster ilmus nüüd ka filmiandmebaasi IMDB lehele.

Elton John protestib Venemaa otsuse vastu tsenseerida geistseene tema eluloofilmist

01.06.19 ... Sir Elton John kritiseerib Venemaa filmikompanii otsust lõigata tema uuest eluloolisest filmist "Rocketman" välja kõik geiseksistseenid.

Martin Scorsese kauaoodatud linateose valmimine viibib

31.05.19 ... Martin Scorsese uue linateose "The Irishman" valmimine venib, sest filmimisel kasutatakse kulukat digitehnoloogiat, mis muudab näitlejad aastaid nooremaks.

Arvustus. Kui Superman oleks sadistlik tõbras

31.05.19 ... Uus film kinolevis"Brightburn"Režissöör: David YaroveskyOsades: Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Abraham Clinkscales, Christian Finlayson jpt.8/10

Kultuuriportaal soovitab: Fritz Langi "Metropolis" ETV2-s

31.05.19 ... 31. mail jõuab ETV2 eetrisse Fritz Langi 1926. aastal valminud legendaarne ulmefilm "Metropolis".

EFI juht Nolani filmist: peaksime liikluse ümberkorraldamise kõrval vaatama suurt pilti

30.05.19 ... Filmistuudio Warner Bros hakkab Eestis produtseerima režissöör Christopher Nolani uut linateost "Tenet", mille võteteks kaalutakse nädalateks Laagna tee sulgemist. Eesti filmi instituudi juht Edith Sepp ütles, et sellise mastaabiga võtete puhul tuleb näha laiemat pilti.

Tallinn kaalub Laagna tee sulgemist filmivõteteks terveks kuuks

30.05.19 ... Rahvusvaheline filmikompanii Warner Bros tahab selle aasta suvel korraldada filmimisi Laagna tee kanalis, mis tooks kaasa Lasnamäe olulise transpordisoone sulgemise kuni üheks kuuks. Tallinna transpordiamet analüüsib nüüd, mida see kaasa tooks.

Kultuuriportaal soovitab: dokumentaalfilm Peeter Volkonskist "Viimane vürst" ETV-s

30.05.19 ... 30. mail jõuab ETV eetrisse Kaupo Kruusiaugu 2018. aasta dokumentaalfilm "Viimane vürst", mis heidab pilgu Peeter Volkonski argipäeva.

Kumu lõpetab filmihooaja pühendusega Gruusia veinile

29.05.19 ... Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide hooaja lõpetab USA režissööri Emily Railsbacki film "Vein on meie veri" ("Our Blood Is Wine").

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Aladdin", "Humorist" ja "Brightburn"

29.05.19 ... Filmikriitik Tristan Priimägi on Cannes'i filmifestivalilt tagasi ning jätkab "Terevisioonis" oma iganädalase filmisoovituste rubriigiga. Sel korral on vaatluse all Guy Ritchie "Aladdin", Nõukogude Liidu koomiku elu vaatlev "Humorist" ja õudusfilmi elementidega superkangelasefilm "Brightburn".

Kultuuriportaal soovitab: "Kitsas nahk" ETV2-s

29.05.19 ... 29. mail jõuab ETV2 ekraanile Itaalia lavastaja Duccio Chiarini 2014. aasta linateos "Kitsas nahk" ("Short Skin").

Kultuuriportaal soovitab: dokumentaalfilm "Notre Dame leekides" ETV-s

27.05.19 ... 27. mail jõuab ETV eetrisse dokumentaalfilm "Notre Dame leekides" ("Notre Dame: In Flames"), mis avab läbi päästjate, politsei ja pealtnägijate meenutuste traagilise katastroofi üksikasjad.

Tallinnas hakatakse filmima Christopher Nolani uut filmi "Tenet"

23.05.19 ... Filmistuudio Warner Bros. hakkab Eestis produtseerima režissöör Christopher Nolani uut linateost "Tenet", mille võtted algavad juunis. Tegemist on esimese nii mastaapse filmiprojektiga kogu Baltikumis.

Cannes'i festivalipäevik 2. Mille vastu protestitakse punasel vaibal?

24.05.19 ... Hannes Aava vahendab järgmisi muljeid Cannes'i filmifestivalilt.

Mart Juur "Rocketmanist": seda kannab huumor

22.05.19 ... "Ringvaate" otsestuudios oli melomaan Mart Juur, kes vaatas EltonJohni elust kõnelevat filmi "Rocketman", mis esilinastub Eestis 7. juunil.

Ralf Sauteri filmisoovitused: "John Wick", "Päike on ju samuti täht" ja "Superkangelaste tõus"

22.05.19 ... "Terevisiooni" otsestuudios oli külas filmikriitik Ralf Sauter, kes andis kolm soovitust, mida kinno vaatama minna. Valikusse jõudsid märulifilm "John Wick 3: Parabellum", noortedraama "Päike on ju samuti täht" ja dokumentaalfilm "Superkangelaste tõus".

Lauri Pihlap Elton Johni eluloofilmist "Rocketman": äratundmisrõõm oli

22.05.19 ... Äsja kinodesse jõudnud "Rocketman" pajatab Sir Elton Johni elukäigust.

"Downton Abbey" sõpru rõõmustab värske filmi esimene treiler

22.05.19 ... "Downton Abbey" telesari on küll lõppenud, kuid esimene mängufilm ootab oma järge.

Maimiku ja Tegova lühifilm "Nissan Patrol" valiti Fastneti filmifestivalile

21.05.19 ... "Nissan Patrol" linastub Iirimaal 11. korda toimuval Fastneti filmifestivali võistlusprogrammis. Festival toimub 22. maist kuni 26. maini.

"Tuulte tahutud maa" valiti mainekasse võistlusprogrammi

21.05.19 ... Joosep Matjuse film Eestimaa loodusest valiti maailmas olulise loodusfilmifestivali Green Screen võistlusprogrammi. Film on nomineeritud kategoorias Nordic Nature Film Award.
Osale projektis

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: