Film

"The Roomi" režissöör Tommy Wiseau avaldas treileri oma värskeimast filmist

26.03.23 FILM ... Režissööri Tommy Wiseau käe all on valmis saanud uus õudusdraama "Big Shark", millest ilmus äsja treiler.

Galerii: uued fotod "Jokkeri" järjeosa võtetelt paljastavad Lady Gaga tegelaskuju kostüümi

26.03.23 FILM ... Lady Gaga mängib "Jokkeri" järjeosas Harley Quinni tegelaskuju. Äsja ilmusid filmivõtetelt uued fotod, mis paljastavad naispeaosatäitja kostüümi.

Jupiter alustab filmiteemalise taskuhäälinguga "Planeet Hollywood"

22.03.23 FILM ... Kolmapäeval alustab Jupiteris meelelahutuslik filmiteemaline podcast, kus Richard-Erik Järvi ja Andry Padar räägivad nädala suurimast kinoekraanile jõudnud filmist ning võtavad kokku Hollywoodi põnevamad uudised.

Tanel Toom: enda töödega on alati armastuse-vihkamise suhe

21.03.23 FILM ... Režissöör Tanel Toom, kelle lavastatud "Viimane vahipost" ("Last Sentinel") jookseb praegu kinodes, tunnistas, et enda töödega on tal alati olnud armastuse-vihkamise suhe. Ka siis, kui film on juba kinno jõudnud, tekivad mõtted, kus ja mida võinuks teistmoodi teha. Aga see ei tähenda alati, et nii saanuks filmi ka paremaks teha.

Ilmus treiler Ed Sheerani uuest dokumentaalsarjast

21.03.23 FILM ... Ed Sheeranil tuleb mai alguses välja neljaosaline dokumentaalsari "The Sum Of It All", millele ilmus äsja treiler.

Ralf Sauter: "Kõik kõikjal ja korraga" Oscarite triumf annab filmitööstusele julguse ideedega hullata

13.03.23 FILM ... Ööl vastu esmaspäeva selgusid Hollywoodis Ameerika filmiakadeemia auhindade ehk Oscarite laureaadid. Kõige rohkem ehk seitse Oscarit viis koju film "Kõik kõikjal ja korraga", mis filmikriitik Ralf Sauteri hinnangul annab aluse filmitööstusele, kus julgetakse erinevate ideedega hullata ning näitab ka seda, et akadeemia on muutunud hullumeelsetele ideedele avatumaks.

"The Last of Us Part II" jõuab teleekraanile enam kui ühe hooajana

13.03.23 FILM ... Esmaspäeval jõudis vaatajateni videomängu "The Last Of Us" põhjal vändatud samanimelise telesarja esimese hooaja üheksas ja viimane episood. Kui esimene hooaeg kattis ära kogu mängu I osa sündmustiku, siis II osa plaanivad sarja loojad jaotada enam kui ühe hooaja peale.

Galerii: Oscarite punasel vaibal oli kohal filmitööstuse koorekiht

13.03.23 FILM ... 13. märtsi esimestel tundidel jagati Los Angeleses 95. korda välja Ameerika filmiakadeemia auhindu ehk Oscareid. Auhinnatseremooniale eelnes pidulik punane vaip, kus on kohal nii nomineeritud filmitegijad kui ka filmitööstuse koorekiht laiemalt.

Selgusid Kuldvaarikate võitjad, halvima filmi tiitli pälvis "Blonde"

12.03.23 FILM ... Laupäeval selgusid Kuldvaarikate võitjad, kus halvima filmi tiitli pälvis "Blonde". Andrew Dominiki lavastatud film oli nomineeritud kaheksas kategoorias ning võitis Kuldvaarika ka halvima stsenaariumi kategoorias. Oma esimesed Kuldvaarikad pälvis ka Tom Hanks.

Galerii. Kinos Sõprus linastus Marianne Kõrveri "Trail Baltic. Väljasõit rohelisse"

12.03.23 FILM ... Laupäeval linastus kinos Sõprus Levila ja Marianne Kõrveri raudteefilm "Trail Baltic. Väljasõit rohelisse", mis jälgib Hanna Samosoni retke mööda Rail Balticu tulevast koridori. Sel teel kohtas ta inimesi, kelle elu saab olema tulevase raudteega lahutamatult seotud.

Ilmus treiler filmist "Ghosted" peaosas Chris Evansiga

07.03.23 FILM ... Romantilisest seiklusfilmist "Ghosted" ilmus esimene treiler. Uue filmi peaosades mängivad Chris Evans ja Ana de Armas.

Leida Laiuse 100. sünniaastapäevale pühendatakse retrospektiiv ja näitused

05.03.23 FILM ... Selle aasta 26. märtsil oleks Eesti üks tähtsaimaid naisrežissööre Leida Laius saanud 100-aastaseks. 20. kuni 26. märtsini kestev juubelinädal on pühendatud Leida Laiusele ja tema panusele eesti filmikunsti.

Tanel Toom oma uue filmi tuntud näitlejatest: nad töötasid alla oma hinna

04.03.23 FILM ... Pühapäeval on saates "Hommik Anuga" külas filmirežissöör Tanel Toom, kelle värske mängufilm "Viimane vahipost" jõuab peagi kinoekraanile.

Kristjan Gold filmist "Vaal": kogu film baseerubki Brendan Fraseri väga heal rollisooritusel

03.03.23 FILM ... Kinodesse jõudis just film "Vaal", kus Brendan Fraser kehastab ülirasvunud meest, kes püüab oma tütrega uuesti suhteid üles soojendada. Filmihuviline Kristjan Gold tõdes, et tegemist on eelkõige näitleja-filmiga ja kogu film baseerubki Fraseri väga heal rollisooritusel. Ta usub, et Fraser võidab oma soorituse eest tänavu ka Oscari.

The Weeknd mängib peaosatäitjat uues filmis, kus astub üles ka Jenna Ortega

01.03.23 FILM ... Muusik The Weeknd astub esimest korda meespeaosatäitjana üles filmis, mille pealkiri on veel selgumisel ning kus mängivad ka Jenna Ortega ja Barry Keoghan.

Ekraaninäitlejate gildi auhindadel võidutses "Kõik kõikjal ja korraga"

27.02.23 FILM ... Ekraaninäitlejate gild (Screen Actors Guild, SAG) tunnustas öösel vastu esmaspäeva Los Angeleses möödunud aasta parimaid. Gildi antavad auhinnad annavad hea ülevaate, millised linateosed võidutsevad suure tõenäosusega peagi toimuval Oscarite galal. Tänavuse gala suurimaks võitjaks osutus film "Kõik kõikjal ja korraga", mis pälvis auhinna neljas kategoorias.

Warner Bros. plaanib uut "Sõrmuste isandat"

25.02.23 FILM ... Filmikompanii Warner Bros. Pictures plaanib tagasi ellu tuua "Sõrmuste isanda" filmifrantsiisi.

Kanalil ETV+ tele-esilinastub Zaza Urušadze viimaseks jäänud film "Anton"

23.02.23 FILM ... Eesti Vabariigi iseseisvumispäeval, 24. veebruaril jõuab esimest korda teleekraanile varalahkunud Gruusia režissööri Zaza Urušadze viimaseks jäänud mängufilm "Anton". Film jälgib kahe poisi sõpruse lugu bolševike okupatsiooni ajal enne näljahäda esimest lainet Ukrainas.

Briti filmiauhindade jagamisel võidutses Edward Bergeri "Läänerindel muutuseta"

20.02.23 FILM ... 19. veebruaril jagati Londonis Briti filmiauhindu ehk BAFTA-sid. Õhtu suurim võitja oli Edward Bergeri "Läänerindel muutuseta", mis pälvis seitse auhinda.

Sander Joone "Sierra" tele-esilinastub vabariigi aastapäeval

20.02.23 FILM ... Esimese Eesti filmina lühianimatsiooni Oscari lühinimekirja jõudnud Sander Joone "Sierra" jõuab vabariigi aastapäeval kodumaise telepubliku ette.

Ilmus Anna Hintsi "Savvusanna sõsarad" täispikk treiler

17.02.23 FILM ... Reedel ilmus Sundance'i festivalil parima dokumentaalfilmirežissööri auhinna pälvinud Anna Hintsi debüütfilm "Savvusanna sõsarad" täispikk treiler. Film jõuab Eesti kinodesse 24. märtsil.

Lady Gagast ilmus esimene foto "Jokkeri" järjefilmi võtetelt

15.02.23 FILM ... Lady Gagast ilmus esimene foto "Joker: Folie a Deux" filmivõtetelt. "Jokkeri" järjefilm linastub 2024. aastal.

Märtsis jõuab kinodesse Tanel Toomi uus film "Viimane vahipost"

15.02.23 FILM ... Alates 17. märtsist jõuab Eesti kinoekraanidele "Tõe ja õiguse" režissööri Tanel Toomi uus täispikk mängufilm "Viimane vahipost" ("The Last Sentinel"). Filmivõtted toimusid Tallinnas 2021. aasta sügisel.

USA näitleja T.J. Miller astub esimest korda Eesti publiku ette

13.02.23 FILM ... 20. mail astub esimest korda Eestis publiku ette tele- ja filminäitleja, koomik ja häälekunstnik T.J. Miller, kes on tuntud filmidest "Cloverfield", "She`s Out of My League", "Yogi Bear", "How to Train Your Dragon" ja "Transformers: Age of Extinction".

John Cleese toob koos tütrega ekraanile sarja "Fawlty Towers" uusversiooni

08.02.23 FILM ... Näitleja, stsenarist ja koomik John Cleese toob toob koos tütre Camilla Cleese'iga ekraanile komöödiasarja "Fawlty Towers" uusversiooni.

"Kaka, kevad ja teised" annab tunni aja jooksul ülevaate kõikvõimalikest animatsioonitehnikatest

07.02.23 FILM ... Kuidas valmib suur Eesti multifilm? "Ringvaade" käis võtteplatsil vaatamas, kuidas valmib film, mis annab tunni aja jooksul ülevaate kõikvõimalikest animatsioonitehnikatest.

HÕFF-i filmiklubil on lisaks žanrikino levitamisele ka hariduslik eesmärk

01.02.23 FILM ... Haapsalus tuli esimest korda kokku Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali ehk HÕFF-i filmiklubi. Klubil on lisaks žanrikino populariseerimisele ka filmihariduslik eesmärk.

Pamela Andersonist valmis dokumentaalfilm

01.02.23 FILM ... Näitleja Pamela Andersoni dokumentaalfilm "Pamela, A Love Story" esilinastus esmaspäeva õhtul Netflixi voogedastusplatvormil.

Will Smith ja Martin Lawrence astuvad üles "Pahade poiste" uues järjefilmis

01.02.23 FILM ... Sony Picturesi all valmivas "Pahade poiste" järjefilmis astuvad peaosades taas üles Will Smith ja Martin Lawrence.

Eesti juurtega Kanada režissöör väntab vabaõhumuuseumis lühifilmi "Öö"

31.01.23 FILM ... Eesti Vabaõhumuuseumis kestavad juba mitmendat ööd Kanada režissööri Emily Kai Bocki lühifilmi "Öö" võtted. Filmi tegevus mitte ainult ei toimu Eestis, vaid on ka eestikeelne, kuigi stsenaariumi kirjutas Bock ise.

Galerii. Keity Meier hüppas Reinupi "Ninja" erilinastusel läbi tulerõnga

30.01.23 FILM ... Eesti trialisõitja Keity Meier müüs laupäeval kinos Sõprus toimunud temast rääkiva dokumentaalflmi "Ninja" erilinastusel maha oma mootorratta, et koguda raha maailmameistrivõistlustele sõiduks ning hüppas läbi tulerõnga.

Kodumaine "Suvitajad" jõuab kinoekraanile veebruaris

29.01.23 FILM ... Juhan Smuuli samanimelise jutustuse ainetel valminud kodumaine komöödia "Suvitajad" jõuab kinodesse 17. veebruarist.

ETV2 toob ekraanile värske dokfilmi Joni Mitchellist

28.01.23 FILM ... Joni Mitchell oli ainulaadse häälega laulja, kes on kõnetanud terveid põlvkondi oma lauludega, mis kirjutavad end kuulaja hinge nagu tätoveeringud.

Madonna eluloofilm jäi teadmata ajaks pooleli

26.01.23 FILM ... Universal Pictures jättis teadmata ajaks seisma Madonna eluloofilmi, mille lauljanna pidanuks ise lavastama.

"Rick and Morty" kaasautor Justin Roiland jääb koduvägivalla süüdistuste tõttu sarjast eemale

25.01.23 FILM ... Aasta alguses jõudis avalikkuse ette sarja "Rick and Morty" kaasautori ja häälnäitleja Justin Roilandi koduvägivalla süüdistus, mille tõttu lõpetas sarja levitamise eest vastutav Adult Swim ka temaga koostöö.

Timo Diener Oscaritest: parimat naispeaosatäitjat on lihtne valida

24.01.23 FILM ... Filmilevitaja Timo Diener ennustas "Ringvaates", millised filmid võiksid tänavustel Oscaritel võita. Diener on võitjaid juba aastaid ennustanud ja seda umbes 89-protsendilise täpsusega.

Marianne Ostrat: dokfilmi jaoks on Sundance'ile jõudmine nagu kuldse pileti tõmbamine

23.01.23 FILM ... Pühapäeval esilinastus Ameerikas Sundance'i festivalil Anna Hintsi täispikk debüütdokumentaal "Savvusanna sõsarad", mis kuulub ka festivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi. Filmi produtsent Marianne Ostrat kinnitas, et tänu Sundance'ile on filmi kõrge lend juba alanud, kuna tema postkasti tuleb iga päev neli-viis festivalikutset.

Pildid: Sundance'i filmifestivalil esilinastus Anna Hintsi dokfilm "Savvusanna sõsarad"

23.01.23 FILM ... Pühapäeval toimus Ameerikas Sundance'i filmifestivalil, mida peetakse maailma viie olulisema filmifestivali hulka, Anna Hintsi dokfilmi "Savvusanna sõsarad" maailma esilinastus.

Docpoint toob vaatajate ette kaks Eesti kaastootmisel valminud dokfilmi

21.01.23 FILM ... Järjekorras 14. DocPoint Tallinn toob ajavahemikus 31. jaanuar kuni 5. veebruar vaatajate ette kokku 36 dokumentaalfilmi, millega hulgas on nii Raimo Jõeranna "Gorikaturist" kui ka kaks Eesti kaastootmisel valminud linateost.

Baldwin saab süüdistuse tahtmatus tapmises

19.01.23 VÄLISMAA ... Ajaleht The Wall Street Journal kirjutab, et USA prokurörid plaanivad esitada Hollywoodi näitlejale Alec Baldwinile süüdistuse tahtmatus tapmises.

Meryl Streep liitub sarjaga "Only Murders in the Building"

19.01.23 FILM ... Selena Gomez kinnitas sotsiaalmeedia vahendusel, et sarja "Only Murders in the Building" kolmanda hooajaga liitub Meryl Streep.

MoeKunstiKino näitab eriseansil dokumentaali Vivienne Westwoodist

18.01.23 FILM ... Moefilmide festival MoeKunstiKino teeb eriseansiga kummarduse möödunud aasta detsembris meie hulgast lahkunud legendaarsele moeloojale Vivienne Westwoodile. Dokumentaal "Westwood: punkar, ikoon, aktivist" linastub kino Sõprus ekraanil 25. jaanuaril.

Suri Itaalia näitleja Gina Lollobrigida

16.01.23 FILM ... Meie seast lahkus 95-aastasena Itaalia näitleja Gina Lollobrigida, keda peeti ka üheks viimaseks elusolevaks Hollywoodi kuldajastu näitlejaks.

"Eesti lugude" uue hooaja avavad nõudehullud

16.01.23 FILM ... Neljapäeval alustab lühidokumentaalide sarja "Eesti lood" 20. hooaeg, avafilm on Eik Erik Siku antiiknõude kogumisest rääkiv "Nõudehullud".

Selgusid Kuldgloobuste võitjad, enim auhindu pälvis "Inisherini hinged"

11.01.23 FILM ... Kolmapäeval kuulutati 80. korda välja Hollywoodi välisajakirjanike assotsiatsiooni filmipreemiate ehk Kuldgloobuste võitjad. Enim auhindu noppisid filmid "Inisherini hinged", "Kõik, kõikjal ja korraga" ja "Fabelmanid".

Hints filmist "Savvusanna sõsarad": loodan, et ka vaatajad kogevad natuke suitsusaunas käimist

09.01.23 FILM ... Jaanuaris esilinastub Ameerikas Sundance filmifestivalil Anna Hintsi esimene täispikk dokumentaalfilm "Savvusanna sõsarad", mis heidab pilgu naiste suitsusaunas käimise traditsioonile. "Terevisioonile" antud intervjuus sõnas Hints, et loodab, et inimesed, kes filmi vaatavad, kogevad seda vaadates ise ka suitsusaunas käimist.

Nicolas Cage mängib uues filmis "Renfield" Draculat

06.01.23 FILM ... Universal Pictures avaldas treileri peagi ilmuvast filmist "Renfield", kus mängib Draculat Nicolas Cage.

"Romeo ja Julia" näitlejad kaebasid Paramounti 55 aasta taguse alastistseeni tõttu kohtusse

04.01.23 FILM ... 1968. aastal linastunud filmi "Romeo ja Julia" peaosatäitjad Olivia Hussey ja Leonard Whiting kaebasid produktsioonifirma Paramount seksuaalse kuritarvitamise, seksuaalse ahistamise ja eksitamise pärast kohtusse.

ERR alustab aastat silmapaistvate kodumaiste dokumentaalide tele-esilinastustega

02.01.23 FILM ... ETV ja ETV2 alustavad aastat eriprogrammiga, kus esmakordselt jõuab tele-ekraanile kolm silmapaistvat kodumaist dokumentaalfilmi.

ETV2 teemaõhtu tähistab Anthony Hopkinsi juubelit

01.01.23 FILM ... ETV2 pühapäevane teemaõhtu on sul nädalal pühendatud Walesist pärit näitleja Anthony Hopkinsi 85. sünnipäevale.

eurovisioon

uus saade

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: