Film

MTV toob eetrisse uusversiooni animesarjast "Daria"

22.06.18 ... MTV toob eetrisse uusversiooni armastatud animeeritud situatsioonikomöödiast "Daria". Uus sari kannab nime "Daria & Jodie" ja selle autor on Grace Edwards, kes on muu hulgas töötanud ka sarjadega nagu "Inside Amy Schumer" ja "Unbreakable Kimmy Schmidt".

Oscari võitja ja endise NBA tähe Kobe Bryanti kutse Ameerika filmiakadeemiasse võeti tagasi

21.06.18 ... Hiljutise Oscari võitja ja endise NBA tähe Kobe Bryanti kutse astuda Ameerika Filmikunsti ja -teaduste Akadeemiasse võeti tagasi, kuigi ta võitis veebruaris oma animeeritud lühifilmi "Dear Basketball" eest Oscari.

ERR kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

20.06.18 ... Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga ootab filmitootjatelt uute portreefilmide ideid.  

Emajõe suveteatris esietendub lavastus "Tsaar Saltaan"

20.06.18 ... 5. juulil esietendub Emajõe suveteatri 22. hooaja uuslavastus "Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt täiskasvanutele", mis pakub teraapilist huumorit, värvikaid karaktereid ja ootamatult pööraseid süžeekäike.

Eurovisioonist valmib mängufilm, peaosa mängib koomik Will Ferrell

19.06.18 ... Netflix avaldas, et koomik Will Ferrell ja stsenarist Andrew Steele on tegemas mängufilmi Eurovisioonist. Filmi ilmumisaeg ei ole veel teada.

Eesti animafilmid oli Annecy filmifestivalil suurelt esindatud

18.06.18 ... 11.-16. juunini toimus Prantsusmaal Annecy rahvusvaheline animafilmide festival. Animamaailma Cannes'iks nimetatud festival on väga oluline Eesti animamaastiku jaoks ning juubeliaasta puhul oli Eesti esindatud suuremalt kui kunagi varem.

Sõpruses saab õhtul nautida Eestiga seotud Läti erootilist õudusfilmi 1990ndatest

16.06.18 ... Kinos Sõprus näeb laupäeva õhtul Cinema Dentata õuduskino sarja raames 1992. aastal Lätis valminud mängufilmi "Ämblik".

Aku Louhimies: ajaloosündmustest rohkem huvitab mind inimene nende sündmuste keskel

16.06.18 ... Eesti kinodesse jõudis äsja "Tundmatu sõduri" uusversioon (1), mille režissöör on Aku Louhimies (sünd 1968). Soomes mullu oktoobris kinno jõudnud filmist on kiirelt saanud üks kõigi aegade vaadatumaid soome filme juba üle miljoni vaatajaga ehk seda on Soomes näinud umbkaudu 20% inimestest.

HÕFFi sõnavõistlusele on laekunud juba 170 sõna

15.06.18 ... Veel kümme päeva on aega osaleda sõnavõistlusel, mille eesmärk on leida omakeelsed vasted õudusfilmide ja ulmekirjandusega seotud ingliskeelsetele terminitele.

Sulev Keeduse "Mehetapja / Süütu / Vari" linastub Shanghai filmifestivalil

15.06.18 ... Mängufilm "Mehetapja / Süütu / Vari" valiti 16. juunil algava Shanghai rahvusvahelise filmifestivali (SIFF) programmi "The Belt and Road Film Week". Shanghai filmifestival loodi 1993. aastal ja kuulub A-kategooria festivalide hulka.

Avaldati Eesti esimese jõulufilmi "Eia jõulud Tondikakul" videoklipp

15.06.18 ... Täna, 15. juunil esitletakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodava koguperemängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" esimest ametlikku tiiserit. 

Joaquin Phoenix sai rolli uues "Jokkeri" filmis

14.06.18 ... Näitleja Joaquin Phoenix hakkab produtsent Martin Scorsese uues filmis kehastama Jokkerit. Filmi režissöörina nähakse Todd Phillipsit. 

Cineuropa: "Kapten Morten lollide laeval" loob silla reaalse ja kujuteldava maailma vahel

14.06.18 ... Kaspar Jancise täispikk nukufilm "Kapten Morten lollide laeval" jõuab Eesti kinodesse alles sügisel, kuid rahvusvaheliselt on film linastunud juba nii Zagrebi kui ka Annecy filmifestivalidel. Väljaanne Cineuropa avaldas filmist ka esimese arvustuse.

Disney avaldas Tim Burtoni lavastatava "Dumbo" esimese treileri

13.06.18 ... Tim Burtoni versioonis Disney animafilmist "Dumbo", mis räägib lendavast elevandist, mängib Colin Farrell endist tsirkuseartisti, kes Dumbo koos oma lastega lapsendab. Filmis mängib ka Danny DeVito, kes kehastab tsirkuse omanikku, ning Michael Keaton.

Kevin Spacey naaseb pärast seksuaalse väärkäitumise süüdistusi filmiekraanile

13.06.18 ... Näitleja Kevin Spacey naaseb pärast tema vastu esitatud mitmeid seksuaalse väärkäitumise süüdistusi taas filmiekraanile ja mängib juulis linastuvas filmis "Billionaire Boys Club".

Kultuuriportaal soovitab: "Llewyn Davise ballaad" ETV2-s

13.06.18 ... 13. juunil jõuab ETV2 ekraanile kahele Oscarile nomineeritud vendade Coenite film "Llewyn Davise ballaad" ("Inside Llewyn Davis"), milles astuvad ülesse Oscar Isaac, Justin Timberlake ja Carey Mulligan.

Kinodesse jõuavad EKA värsked animatsioonid

11.06.18 ... Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna värsked filmid linastuvad kinos Sõprus 13. juunil kell 18.00, Peterburi botaanikaaias 16. juunil kell 19.00 ja Tartu Elektriteatris 20. juunil kell 18.00. Sissepääs kõikidele linastustele on tasuta.

"Klassikokkutuleku" viimane osa leiab aset Ida-Virumaal tantralaagris

11.06.18 ... Alanud on kodumaise menukomöödia "Klassikokkutulek" kolmanda ja ühtlasi viimase osa võtted, mille peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry Kõrvits ja Ago Anderson.

Suri filmitäht Eunice Gayson

09.06.18 ... Suurbritannia päritolu filmitäht ja esimene Bondi-tüdruk Eunice Gayson suri 90-aastasena, teatas laupäeval meelelahutusmeedia.

Madli Lääne film "Kolm päeva augustis" võitis Euroopa meediaauhinna

09.06.18 ... Euroopa meediaauhind CIVIS Media Prize anti üle eile õhtul auhinnagaalal Berliinis. Võistlusest võttis osa 847 programmi Šveitsist ja 21 Euroopa Liidu riigist. Žürii valis Madli Lääne lühifilmi parimaks meelelahutusliku televisiooni kategoorias.

Priit Tenderi "Kalapüüdja naine ja karu" valiti Hiroshima animafestivali võistlusprogrammi

08.06.18 ... Priit Tenderi lühianimatsioon "Kalapüüdja naine ja karu. Saami lugu", mis on valminud Eesti Rahva Muuseumi näituse jaoks, valiti 17. Hiroshima animafestivali võistlusprogrammi.

Val Kilmer liitus "Top Guni" järjefilmiga

07.06.18 ... 1986. aasta menufilmi "Top Gun" ("Tippkutt") järjes astub üles näitleja Val Kilmer, kes tegi kaasa ka filmi esimeses osas 30 aastat tagasi.

Birgit Sarrap ja Maarja Jakobson rändavad lühifilmides läbi 1000 aasta pööripäevade

07.06.18 ... Kolmapäeval algasid Tartu lähistel Kardlas rahvusvahelise üliõpilasfestivali Gaudeamuse filmivõtted laulupeo "Jaanipäeva laulud" neljaosalise lühifilmide sarjade tarbeks, mis jutustab loo suvistest pööripäevadest läbi 1000 aasta.

"Kolm päeva augustis" kandideerib Euroopa meediaauhinnale

06.06.18 ... Madli Lääne lühifilm "Kolm päeva augustis" on nomineeritud CIVIS auhinnale. CIVIS Prize on Euroopa prestiižseim meediaauhind integratsiooni ja kultuurilise mitmekesisuse vallas.

ERR.ee video: kohtumine "Tundmatu sõduri" tegijatega

06.06.18 ... Eesti kinolevisse jõudis Soome läbi aegade vaadatuim mängufilm, režissöör Aku Louhimehe "Tundmatu sõdur". Soomes on filmi vaadanud juba 1 010 000 inimest. Esilinastusel kinos "Sõprus" 5. juunil olid kohal Aku Louhimies ning näitlejad Eero Aho, Jussi Vatanen, Juho Milonoff, Andrei Alen ja Arttu Kapulainen. Pärast seanssi leidis aset kohtumisõhtu, mida juhtis ERRi arvamustoimetaja Rain Kooli. ERR kultuuriportaal kandis vestluse üle ja avaldab videona.

Algasid lühiõuduka "Karv" võtted

04.06.18 ... Laupäeval alustas Stellar Film Black Box Studios uue Eesti lühifilmi "Karv" filmivõtetega. "Karva" autor ning režissöör on Oskar Lehemaa, operaator Ivar Taim ("Mehetapja/Süütu/Vari") ja filmikunstnik on Triin Valvas.

ETV toob eetrisse värske Eesti dokumentaalfilmi "Jagatud valgus"

04.06.18 ... ETV eetris on värske kodumaine dokumentaalfilm "Jagatud valgus".

Täna algab eriti lühikeste filmide festival

04.06.18 ... Täna algab kuues eriti lühikeste filmide festival (ELFF), mille põhiprogramm linastub 10. juunil kinos Sõprus, kus filmisõbrad saavad näha üle saja lühifilmi neljas erinevas programmis ning osaleda žüriina rahvusvahelise võistlusprogrammi võitja valimisel. 

Kultuuriportaal soovitab: "Kõik sündü Võrol" ETV-s

03.06.18 ... Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva. Sajandi jooksul on Võru linn läbi ja üle elanud kogu riiki rõõmustanud ning vapustanud sündmused – vabanemise ja taasvabanemise, maailmasõjad ning küüditamised, purustused ja ülesehitustööd. Võrukale on Võru maailma keskpunkt. Tema jaoks sünnibki kõik siin. Mis teeb selle elu elamisväärseks?

Kultuuriportaal soovitab: "New Yorgi jõugud" ETV-s

02.06.18 ... Ligikaudu kolm aastakümmet uurimistööd nõudnud Martin Scorsese järjekordne suurdraama põhineb küll suuresti 1928. aastal ilmunud Herbert Asbury samanimelisel raamatul, kuid seda võib vaadata ka kui kaasaegset lugu ühiskonnas valitsevast verejanust ja kättemaksuihast. Filmi tegevus toimub Manhattani alaosas 19. sajandi keskel, kus toimuvad verised gängisõjad.

Eesti lühifilmid "Kolm päeva augustis" ning "Jahiloom" valiti Palm Springs ShortFestile

01.06.18 ... Madli Lääne lühifilm "Kolm päeva augustis" ning Jerónimo Sarmiento lühifilm "Jahiloom" valiti Palm Springsi rahvusvahelise lühifilmide festivali ShortFest programmi.

Tristan Priimägi filmisoovitused: düstoopiline "Terminal", jube "Vaimude lahkaja" ja kuu käkerdis "Sobibor"

01.06.18 ... Filmikriitik Tristan Priimägi jagas "Terevisiooni" eetris traditsioonilisi filmisoovitusi. Päris soovituste hulka jõudsid kaks filmi "Terminal" ja "Vaimude lahkaja", nn kuu käkerdisena tõi ta esile "Sobibori".

Piibe Kolka Katja Novitskova dokumentaalist: toome tema kunsti inimestele lähemale

30.05.18 ... 30. mail esitleti KUMU auditooriumis dokfilmi rahvusvaheliselt tuntud eesti kunstniku Katja Novitskova loomingust.

Kultuuriportaal soovitab: Marianna Kaadi dokumentaalfilm "14 käänet" ETV-s

30.05.18 ... 30. mail jõuab ETV ekraanile režissöör Marianna Kaadi 2017. aasta dokumentaalfilm "14 käänet", mis jälgib venekeelsest perest pärit laste lõimimust Eesti laste sekka.

Eesti kino top 7. Han Solo ei surunud Deadpooli troonilt

28.05.18 ... Möödunud nädalal jõudis küll kinodesse uus osa "Tähesõdade" saagast - film "Solo: Tähesõdade lugu" -, kus fookuses oli Harrison Fordi poolt tuntuks mängitud piloot Han Solo, kuid sellest ei piisanud kinotabeli tippu pääsemiseks. Esikoha kindlustas endale ka sel nädalal "Deadpool 2".

Kultuuriportaal soovitab: "Bonus track" ETV-s

26.05.18 ... 26. mail jõuab ETV ekraanile 2016. aastal valminud Riho Västriku dokumentaalfilm "Bonus track", mis räägib muusikust ja budistlikust mõtlejast Sven Grünbergist.

Tristan Priimägi filmisoovitused: kättemaksuretkel sõjaveteranist Kamtšatka karude ja kollaste sandaalideni

25.05.18 ... Filmikriitik ja vastselt Cannes'ist naasnud Tristan Priimägi jagas "Terevisiooni" otsestuudios traditsiooniliselt filmisoovitusi. Seekordsesse valikusse jõudsid "Sa polnud kunagi siin", "Kamtšatka karud" ja "Elagu skandaalid ja kollased sandaalid".

Näitleja Morgan Freemani süüdistatakse seksuaalses ahistamises

24.05.18 ... 16 naist süüdistavad näitleja Morgan Freemani seksuaalses ahistamises, kellest 8 on sellega otseselt kokku puutunud, ülejäänud on juhtumeid pealt näinud.

Kumu näitab filmi Kanada arhitektuuri suurmehest

22.05.18 ... 23. mail jätkab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja ühest 20. sajandi olulisemast Kanada arhitektist Roger D'Astous'st rääkiv linateos.

Cannes'i filmifestival: kui auhinnatseremooniast saab kriitiline peegel räpasele tööstusele

22.05.18 ... Cannes'i Kuldne palmioks võis küll minna Jaapani autorikino suurkuju Hirokazu Kore-eda liigutavale ning väskele pereportreele "Poevargad", kuid auhinnaõhtu peateemadena jäid tänavu vaat et isegi tugevamalt kajama (sotsiaal)poliitilised teemad: festivali teise auhinna ehk Grand Prix võitnud ameeriklase Spike Lee film "BlacKkKlansman" (eestikeelne tõlge on originaalpealkirja tähemängu tõttu raskendatud, kuid otsetähendus oleks "Must klanniliige") oli otsene rünnak ameerika presidendi Donald Trumpi taasavatud Pandora laeka ehk rassiviha teemal ning staarnäitleja Asia Argento pidas tseremoonial julge ja ülimalt isikliku kõne, mis jätkas festivali läbinud naiste võrdse kohtlemise ja seksuaalse väärkohtlemise temaatikat filmitööstuses.

Krakovi filmifestival keskendub sel aastal Eestile

22.05.18 ... Krakovi filmifestival on valinud Eesti sajanda sünnipäeva puhul oma fookusriigiks. 27. mail algava festivali programmist leiab kuus dokumentaalfilmi ja EKA animaprogrammi, mille on koostanud Priit ja Olga Pärn. Fookuse raames toimub ka Eesti tootmisvõimalusi ja filmimaastikku tutvustav konverents.

Kinodes on ees ootamas sisukas filmisuvi

21.05.18 ... Cinamon Holdingsi kommertsdirektor Toomas Luhats tutvustas suviseid filme, mida kindlasti kinno vaatama peaks minema.

Cannes'i võitis Hirokazu Kore-eda "Poevargad"

20.05.18 ... Lõuna-Prantsusmaal toimuva 71. Cannes'i festivali peaauhinna Kuldse Palmioksa võitis jaapanlasest režissööri Hirokazu Kore-eda "Poevargad" ("Shoplifters").

Eesti kino top 7. Pool. Deadpool.

21.05.18 ... Nädalavahetuse kinotabelis tegi puhta töö "Deadpool 2", lüües üle ka esimese filmi, mis maandus kinolinal 2016. aasta veebruaris.

Kultuuriportaal soovitab: "Viimane tango Pariisis" ETV2-s

21.05.18 ... 21. mail jõuab ETV2 ekraanile režissöör Bernardo Bertolucci skandaalne linateos "Viimane tango Pariisis", kus peaosa mängib Marlon Brando

Katariina Rebane: Trieri film paneb mõtlema, kas me oleme inimestevastase vägivallaga niivõrd harjunud

17.05.18 ... Legendaarse Taani filmirežissööri Lars Von Trieri uus film "The House That Jack Built" pälvis Cannes'i filmifestivalil vastuolulisi reaktsioone. Osa publikust aplodeeris püsti seistes ning suur osa lahkus saalist poole filmi ajal.

"Tõe ja õiguse" võtteplatsil on tulnud rinda pista rahe ja temperamentse lehmaga

17.05.18 ... Veel üheksa kuud kestavad EV100 suurfilmi "Tõde ja õigus" võtted ja järelproduktsioon ning juba järgmise aasta veebruaris saab tulemust kinodes näha. Režissöör Tanel Toom rääkis, kuidas võtted on sujunud ning mis veel ees ootab.

Kultuuriportaal soovitab: "Pea püsti" ETV2-s

16.05.18 ... 16. mail on ETV2 ekraanil režissöör Emmanuelle Bercot 2015. aasta linateos "Pea püsti" ("La tete haute").

Supernova kinoülikoolis linastub dokumentaalfilm Jüri Sillartist

16.05.18 ... Kolmapäeval, 16. mail kell 18.00 on Supernova kinolinal Julia Sillarti portreedokumentaal abikaasast, kolleegist ning filmigurust Jüri Sillartist (29.05.1943 – 10.09.2011).

Cannes'i raport | Feministid, rambod ja tants ümber voogedastusplatvormide

15.05.18 ... 71. episoodini jõudnud maailma prestiižseim filmiüritus ning autorikino lipulaev Cannes'i filmifestival pole esimese nädalaga veel väga üllatada suutnud: suuremaid skandaalid on olemata ning filmiturg on senisest rahulikum.
tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: