Film

"Sõrmuste isanda" põhjal valmib anime "The War of the Rohirrim"

11.06.21 FILM ... "Sõrmuste isandast" inspireerituna valmib peagi uus anime "The War of the Rohirrim", mis jutustab senirääkimata taustaloo Helmi süvikust, mille juures toimus triloogia üks meeldejäävamaid lahinguid.

Filmikunstnik Priit Vaher: "Madude oru needus" on üks naiivsevõitu film

10.06.21 FILM ... Kuni 13. juunini on võimalik PÖFF-i veebikinos vaadata tasuta Marek Piestraki 1988. aastal valminud seiklusfilmi "Madude oru needus", mille juures lõid kaasa mitmed Eesti tegijad, nende hulgas ka filmikunstnik Priit Vaher. ERR-ile antud intervjuus kinnitas ta, et tema karjääri jooksul oli see kõige mahukam töö.

Mike Myers kehastab uues Netflixi sarjas seitset tegelast

09.06.21 FILM ... Näitleja Mike Myers kehastab uues Netflixi sarjas "The Pentaverate" seitset erinevat tegelast. Lisaks temale teevad sarjas kaasa veel mitmed näitlejad.

Lux filmiauhinna pälvis Alexander Nanau dokfilm "Kollektiiv"

09.06.21 FILM ... 2021. aasta Lux publikuauhinna pälvis Alexander Nanau film "Kollektiiv". Võitja kuulutas 9. juunil Strasbourgis toimunud tseremoonial välja Euroopa parlamendi president David Sassoli.

Cannes'i filmifestivalil linastub ka uus "Kiirete ja vihaste" film

09.06.21 FILM ... Mitmete teiste Hollywoodi suurstuudiote filmide kõrval, mis esilinastuvad Cannes'i filmifestivali erinevates programmides, toimub festivali raames ka "Kiirete ja vihaste" uue filmi "F9" Prantsuse esilinastus.

Uus Eesti koguperefilm otsib võtmerolli eesti ja vene keelt rääkivat poissi

09.06.21 FILM ... "Supilinna Salaseltsi" ja spioonipõneviku "O2" tootjad Nafta Filmsist otsivad uue kodumaise koguperefilmi "Tähtsad Ninad" võtmerolli 11–14-aastast poissi, kes suhtleks vabalt vene ja eesti keeles. Kasuks tuleb varasem näitlemise kogemus.

Harvey Weinsteini paljastanud ajakirjanikest vändatakse film "She Said"

08.06.21 FILM ... Hollywoodi kurikuulsa filmiprodutsendi Harvey Weinsteini aastaid kestnud ahistavad teod paljastanud New York Timesi ajakirjanike loost tehakse mängufilm, milles mängivad Carey Mulligan ja Zoe Kazan.

HÕFF-i lühifilmide võistlusprogrammi võitis Norra õuduskomöödia

08.06.21 FILM ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali Euroopa lühifilmide konkursi võitis Norra õuduskomöödia "Haiglajäätmetesse sukeldujad", mida saab kuni 13. juunini vaadata PÖFFi veebikinos.

Elektriteatris tutvustakse Prantsuse filmiklassikat ja kinolegende

08.06.21 FILM ... Juuni algusest on Tartu Elektriteatris avatud André Perlsteini fotonäitus "Prantsuse kinolegendid", mille äratavad juunis ellu Prantsuse filmiklassika eriseansid. Filmid "Punane ring" ja "Cléo 5-st 7-ni" linastuvad publikule tasuta.

Tartuff näitab Helle Karise mälestuseks "Nukitsameest"

07.06.21 FILM ... Augustis toimuv PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff pühendab hiljuti lahkunud Helle Karisele filmi "Nukitsamees" eriseansi.

Õudusfilmi "Kena vaikne kohake" kolmas osa jõuab kinodesse 2023. aastal

06.06.21 FILM ... Õudusfilmi "Kena vaikne kohake 2" ("A Quiet Place Part II") pole veel jõudnud igal pool esilinastudagi, kuid filmistuudio Paramount liigub juba möödunud aastal avalikustatud plaaniga tuua režissööri Jeff Nichols käe all kinodesse filmi kolmas osa. Kava järgi jõuab see kinodesse 2023. aasta 31. märtsil.

Disney töötab "Cruella" järjefilmi kallal

06.06.21 FILM ... Disney alustas tööd järjefilmiga hiljuti kinodesse jõudnud linateosele "Cruella", kus peaosas astub üles Emma Stone.

Arvustus. Ühe vägistamise lugu

06.06.21 FILM ... "Paljutõotav noor naine" on erakordselt raju, vajalik ja hea film – vihane keskmine sõrm kõigile, kes vägivallale kaasa aitavad, seda õigustavad või hoopis kannatanult süüd otsima tõttavad, kirjutab Andrei Liimets Sirbis.

Suri "Nukitsamehe" ja "Karoliine hõbelõnga" režissöör Helle Karis

06.06.21 FILM ... Meie seast lahkus 77-aastasena tele- ja filmilavastaja, stsenarist ja produtsent Helle Karis (04.02.1944-05.06.2021), kelle tuntumate tööde hulka kuuluvad "Nukitsamees", "Karoliine hõbelõng" ja "Metsluiged".

Patarei vanglas esilinastub dokfilm "Patarei", esitletakse ka muuseumi kavandit

03.06.21 FILM ... Patarei vangla hoovis esilinastub 3. juunil režissöör Riho Västriku uus lühidokumentaal Patarei ajaloost. Avalikkusele esitletakse ka hoonesse rajatava kommunismiohvrite mälestusmuuseumi kontseptsiooni, mis keskendub valguse ja varjude kujunditele.

"Kena vaikne kohake 2" on USA-s viimase aja edukaim film

02.06.21 FILM ... John Krasinski õudusfilm "Kena vaikne kohake 2" ("A Quiet Place 2") on USA-s koroonapandeemia aja edukaim film – nädalavahetusel oli filmi kassatulu 48 miljonit dollarit (39,4 miljonit eurot).

Taylor Swift mängib David O. Russelli järgmises filmis

02.06.21 FILM ... Laulja Taylor Swift mängib režissöör David O. Russelli ("American Hustle", "Silver Lining Playbook") järgmises filmis. Lisaks Swiftile näeb filmis ka Christian Bale'i, Margot Robbiet ja Rami Maleki.

Galerii. Esilinastus komöödiafilm "Eesti matus"

01.06.21 FILM ... Teisipäeval esilinastus Ülemiste Apollo kinos esimese Eesti mängufilmina Andrus Kivirähki samanimelise näidendi ainetel valminud ja Rene Vilbre lavastatud komöödia "Eesti matus".

"Godzilla vs Kong" tõi nädalavahetusel kinodesse üle 2700 külastaja

31.05.21 FILM ... Eesti filmi instituut jätkab pärast kinode taasavamist iganädalaste statistikaga, kus on välja toodud möödunud nädalavahetuse kinokülastuse statistika. Avanädalavahetusel kogus enim külastajaid "Godzilla vs Kong", edulugu jätkas ka juba aasta algul kinodesse jõudnud "Tom ja Jerry".

Arvustus. "Paljutõotav noor naine" kui muinasjutt täiskasvanuile

31.05.21 FILM ... Uus film kinolevis"Paljutõotav noor naine" ("Promising Young Woman")Režissöör Emerald FennellOsades Carey Mulligan, Alison Brie, Bo Burnham

Galerii. Artises esilinastus Ivar Heinmaa dokfilm "Naised rindejoonel"

31.05.21 FILM ... Laupäeval, 29. mail esilinastus kinos Artis Ivar Heinmaa uus dokumentaalfilm "Naised rindejoonel". Film räägib 2014. aasta kevadel puhkenud sõjast Ida-Ukrainas naiste pilgu läbi.

Eesti mängufilm "Kratt" linastub Kanadas mainekal fantaasiafilmide festivalil

29.05.21 FILM ... Rasmus Merivoo teine täispikk mängufilm "Kratt" on valitud Kanadas Montrealis toimuvale fantaasiafilmide festivalile Fantasia. "Kratt" hõigati välja koos viieteiskümne teise rahvusvahelise filmiga festivali esimeses nimistus, kus see on märgitud kui üks hullumeelsemaid filme selleaastases valikus.

Ülevaade: Tanel Toom ja Pääru Oja kutsuvad kinno eesti filme vaatama

27.05.21 FILM ... 24. mail avati taas kinod ja suurele ekraanile ka värsked kodumaised filmid. Eesti Filmi Instituut tegi uute filmide esile tõstmiseks näitleja Pääru Oja ja režissööri Tanel Toomiga ka lustaka video.

Ilmus Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhineva filmi "Soo" esimene lühiklipp

26.05.21 FILM ... Oskar Lutsu jutustuse ainetel valminud romantiline põnevusfilm "Soo" jõuab kinodesse 20. augustil, esimene lühiklipp avab pisut linateoses toimuvat.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Isa", "Õigluse ratsanikud" ja "Keha võitlus"

26.05.21 FILM ... Alates 24. maist on kinosaalid üle Eesti taas avatud ning sel puhul jagas filmikriitik Tristan Priimägi "Terevisioonis" ka kolm filmsoovitust, mida tasuks vaatama minna.

Kino Sõprus tähistab 66. sünnipäeva välikino ja eriprogrammiga

26.05.21 FILM ... Kino Sõprus tähistab oma kaht sünnipäeva: kino taasavamisest MTÜ Musta Käe eestvedamisel möödub 11 ning Kino Sõpruse avamisest 66 aastat. Sel puhul on kokku pandud filmiprogramm, mis vaatab tagasi kuuele viimasele aastakümnele.

Timothée Chalamet kehastab uues filmis noort Willy Wonkat

25.05.21 FILM ... Filmist "Kutsu mind oma nimega" tuntud näitleja Timothée Chalamet kehastab uues filmis šokolaadimeister Willy Wonkat.

"Eesti matusega" linastub ka Andrus Kivirähki "Kaka ja kevad"

24.05.21 FILM ... "Sipsiku" filmi tegijad on ette võtnud uue väljakutse - Andrus Kivirähki lastejutud, mis on tuntuks saanud kogumike "Kaka ja kevad", "Karneval ja kartulisalat" ning "Tont ja Facebook" kaudu. Esimene lühianimatsioon "Kaka ja kevad" jõuab kinodesse koos Andrus Kivirähki teise tänavuse suurteose "Eesti matus" kinoversiooniga.

"Kiirete ja vihaste" üheksas osa on viimase aja edukaim Hollywoodi film

24.05.21 FILM ... "Kiirete ja vihaste" üheksas film "F9" teenis esimeste päevadega kassatulu 162,4 miljonit dollarit (133,3 miljonit eurot), mis teeb sellest edukaima Hollywoodi filmi, mis on pärast koroonapandeemiat linastunud.

Vilbre Merle Palmistest "Eesti matuses": oli väljakutse sellist naist külamutiks teha

23.05.21 FILM ... Peatselt kinodesse jõudva kodumaise filmi "Eesti matus" režissöör Rene Vilbre rääkis, et film andis mitmele näitlejale võimaluse kastist välja astuda ning mängida rolle, millega vaataja nende näol harjunud pole.

"Keha võitluse" režissöör: kehakuvandi probleemid on alati meie enda peas

23.05.21 FILM ... Esmaspäeval jõuab kinodesse Marian Võsumetsa kehakuvandiga seotud probleeme lahkav dokumentaalfilm "Keha võitlus". Võsumetsa sõnul algavad toitumise ja trenniga seotud probleemid eelkõige meie enda peast.

Rene Vilbre: "Eesti matuse" film annab lavastusest teistsuguse vaatenurga

20.05.21 FILM ... Sel suvel jõuab kinodesse Andrus Kivirähki näidendil "Eesti matus" põhinev samanimeline film. Küll aga on lavastuse ja filmi vahel märgata mitmeid erinevusi.

Aretha Franklini eluloofilmist avaldati uus lühivideo

20.05.21 FILM ... Sügisel kinodesse jõudva Aretha Franklini eluloofilmist "Respect" avaldati uus lühivideo.

Cherist tehakse eluloofilm

20.05.21 FILM ... Popikoon Cher teatas, et temast tehakse eluloofilm, tegijate hulgas on ka filmi "Mamma Mia" produtsendid.

Tanel Tatter: soovime, et "Kuulsuse narre" vaadates oleks tunda sirelilõhna

19.05.21 FILM ... Filmi "Kuulsuse narrid" võtted on juba mõnda aega kestnud, kuid produtsent Tanel Tatteri sõnul ootavad nad pikisilmi ka suviselt kauneid päevi, kui ka sirelid juba õitsevad, et see läbi filmi ka vaatajateni jõuaks.

Suri näitleja Charles Grodin

19.05.21 FILM ... Teisipäeval suri 86-aastasena näitleja Charles Grodin (21.04.1935–18.05.2021), kes oli muu hulgas tuntud oma rolli poolest filmisarjas "Beethoven". Grodini poja sõnul suri ta isa luuüdi vähki.

John Travolta ja Bruce Willis ühinevad esimest korda pärast "Pulp Fictionit" taas kinolinal

17.05.21 FILM ... Viimati Quentin Tarantino 1994. aasta filmis "Pulp Fiction" koos mänginud John Travolta ja Bruce Willis teevad koos kaasa uues filmis "Paradise City".

Vaata laupäeval: humoorikas film "Eurovisiooni lauluvõistlus: Fire Saga lugu"

14.05.21 FILM ... 15. mail näeb ETV-s ja ERR-i veebis Oscarile kandideerinud humoorikat linateost "Eurovisiooni lauluvõistlus: Fire Saga lugu".

Vene meeskond sõidab kosmosesse filmi tegema

14.05.21 FILM ... Venemaa on valinud näitleja Julija Peresildi ja režissööri Klim Shipenko, kes sõidavad meeskonnaga rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS) filmi tegema.

"Enola Holmes" saab järje, peaosas taas Millie Bobby Brown

14.05.21 FILM ... Kuulsa detektiivi Sherlock Holmesi väikese õe seikluseid jälgiv Netflixi film "Enola Holmes" saab teise osa, peaosades mängivad taas Millie Bobby Brown ja Henry Cavill.

"Pinocchio" jõuab eestlaste abiga uues kuues ekraanile

13.05.21 FILM ... Asymmetric Studios produtseerib Eestis uut "Pinocchio" animafilmi, milles on tegelastele hääle andnud mitmed kuulsad Hollywoodi näitlejad.

Veiko Porkanen: "Kuulsuse narride" film on telelavastusest naturalistlikum

13.05.21 FILM ... Hiljuti algasid mängufilmi "Kuulsuse narrid" võtted. Jaan Tatikat kehastav näitleja Veiko Porkanen tõdes, et filmi ja 1982. aasta telelavastuse vahel võib märgata mitmeid erinevusi.

Filmi "Nugade peal" teises osas teevad kaasa ka Janelle Monae ja Edward Norton

13.05.21 FILM ... 2019. aasta film "Nugade peal" saab peagi ka teise osa ning filmi näitlejate nimekiri täienes Janelle Monae ja Edward Nortoni nimega.

Esimese Eesti mängufilmina jõuab kinodesse "Eesti matus"

13.05.21 FILM ... Andrus Kivirähki samanimelise näidendi ainetel valminud ja Rene Vilbre lavastatud komöödia "Eesti matus" jõuab plaanitud 20. augusti asemel esimese Eesti filmina kinodesse hoopis juba 4. juunil. Dokumentaalfilmidest esimesena jõuab 24. mail kinodesse Marian Võsumetsa "Keha võitlus".

Karl Robert Saaremäe "Kuulsuse narridest": esimesed võttepäevad kasvatasid enesekindlust

12.05.21 FILM ... Äsja hakati filmima mängufilmi Eduard Bornhöhe teose "Kuulsuse narrid" põhjal. Luuletaja Saalomon Vesipruuli kehastava Karl Robert Saaremäe sõnul kasvatasid esimesed võttepäevad tema enesekindlust.

Filmivõtted tõid Eestisse kuulsad briti näitlejad, kaasa teevad ka mitmed eestlased

12.05.21 FILM ... Eelmisel nädalal algasid Eestis filmi "Burial" võtted, kus teevad kaasa mitmed tuntud Inglismaa filmitegijad ja mille kaasprodutsent on eestlane Ivo Felt filmistuudiost Allfilm.

Tom Cruise tagastas protesti märgiks oma Kuldgloobused

11.05.21 FILM ... Filminäitleja Tom Cruise tagastas kõik oma Kuldgloobuse auhinnad, tehes seda protestiks auhinda välja andva organisatsiooni vastu.

Galerii. Algasid Bornhöhe teosel põhineva filmi "Kuulsuse narrid" võtted

11.05.21 FILM ... Eduard Bornhöhe kirjandusteos "Kuulsuse narrid" jõuab filmina kinoekraanidele. Uue komöödiafilmi tegevus koorub lahti Tallinnas, kus algasid ka filmivõtted, lisaks jõuavad võtted Viljandisse. Vaatajateni jõuab kodumaine komöödia 2022. aasta alguses.

NBC loobus 2022. aasta Kuldgloobuste gala ülekandmisest

11.05.21 FILM ... Telekanal NBC teatas, et loobub 2022. aasta Kuldgloobuste ülekandmisest, kuna neile teeb muret, et Kuldgloobuseid jagav Hollywoodi välisajakirjanike ühing (HFPA) pole esitanud tähtaega, mis ajaks nad plaanivad möödunud nädalal välja kuulutatud reformikava ellu viia.

Voogedastusplatvorm Viaplay hakkab tootma originaalfilme, fookuses on Skandinaavia

10.05.21 FILM ... Voogedastusettevõte Nordic Entertainment Group (NENT Group) produtseerib tulevikus igal aastal kaks täispikka inglisekeelset filmi, mis toovad Skandinaavia tegelased rahvusvahelise publikuni. Avafilmina valmib "Hilma", Rootsi kunstniku ja feministi Hilma af Klinti biograafia.

eurovisioonipidu

suur suveseiklus

esita küsimus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: