Elu

Terava haistmismeelega rott aitab ka lõhkekehi leida

27.01.21 ELU ... Tänavu pärjati aasta looma tiitliga rott, loom, kelle kohta on inimestel palju väärarusaamu. Vastupidiselt levinud arvamusele on rott väga tark ja puhas loom ning muuhulgas aidanud teaduse edendamisel ja isegi lõhekehade leidmisel.

40 protsenti annetustest läheb kirikutele ja kogudustele

26.01.21 ELU ... Presidendi nõuniku Urmo Kübara rääkis "Ringvaates", et aastas annetab iga neljas eestlane ning 2019. aastal olid edukaimad Tartu ülikooli kliinikumi lastefond, vähiravifond Kingitud Elu ja SOS lasteküla. Nagu mujal maailmas, domineerib ka Eestis annetustes religioon ning umbes 40 protsenti annetustest läheb kirikutele ja kogudustele.

Joe Bideni koerad seadsid end Valges Majas sisse

26.01.21 ELU ... Donald Trump oli enam kui saja aasta jooksul esimene president, kes Valgesse Majja lemmiklooma ei võtnud. Joe Biden otsustas aga pikaaegse traditsiooniga taas jätkata ja koos temaga kolisid Valgesse Majja ka kaks koera.

Loojad pääsesid #reklaami-sundusest

25.01.21 ELU ... Tänu uuele seadusetõlgendusele ei peagi loovinimesed enam sotsiaalmeedias oma tööst rääkides seda hoiatussõnaga varustama.

Korrastamisekspert Kon Mari meetodist: sellest saab elustiil

25.01.21 ELU ... "Terevisioonis" käis Jaapanist pärit Kon Mari korrastamismeetodist rääkimas Kon Mari konsultant Marie Pärkma.

Urmas Tartes: lõbus looduspilt on oma olemuselt muinasjutu kandmine tänapäeva

24.01.21 ELU ... Looduse aasta foto 2020 konkursi raames valiti tänavu välja ka kõige lõbusamad loodusfotod. Loodusfotode žürii esimees, putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes tõdes, et lõbusa looduspildi abil saab muinasjutte tänapäeva kanda.

Tallinna Raekoja platsil avati kuuselabürint

23.01.21 ELU ... Tallinna Raekoja platsi kaunistab laupäeva hommikust rukkililleõit kujutav kuuselabürint.

Järvamaa aasta tegu on Kirna mõisaparki tulbiaia rajamine

22.01.21 EESTI ... Järvamaa aasta teo tiitli pälvis Kirna mõisaparki rajatud tulbiaed.

Seadus käsib muusikutel sotsiaalmeedias omaloomingut märgistada reklaamina

21.01.21 ELU ... Sügisel ilmunud tarbijakaitse juhend sotsiaalmeedias reklaami avalikustajale üllatas nii mõndagi mõjuisikut, kuid nüüd selgub, et ka omaloomingut jagavad artistid peaksid need postitused märgistama teemaviitega "reklaam". Räppar Genka arvates pole oma loomingu kallal vaeva näinud artisti ja tasu eest toodet reklaamiva mõjuisiku ühele pulgale seadmine aus.

Bernie Sandersist sai Bideni inauguratsiooni meemide suurim staar

21.01.21 ELU ... Kolmapäeval vannutati ametisse USA 46. president Joe Biden ning sotsiaalmeedias on sündmusest mitmed meemid ringlema hakanud.

Eestlase tehtud nukuparukatele leidub kliente nii Jaapanis kui ka Alaskal

20.01.21 ELU ... Parukameister Janne Maal on nukkudele meisterdanud ligi 200 parukat. Kliente leidub tal üle kogu maailma – näiteks on neid nii Jaapanist kui ka Alaskalt.

Jaan Martinson valis välja möödunud aasta parimad krimiromaanid

20.01.21 ELU ... Krimiraamatute austaja Jaan Martinson avaldas "Ringvaates" oma eelmise aasta lemmikkrimkade edetabeli.

Vogue vahetab poleemikat tekitanud Kamala Harrisega kaanepildi teise vastu

20.01.21 ELU ... Ameerika Vogue'i veebruarinumbri esikaanel olev pilt USA asepresident Kamala Harrisest sai ulatusliku kriitika osaliseks, mistõttu ilmub ajakirjast uue kaanepildiga versioon.

Telemaja ette kerkis Elo Liiva tehtud lumeskulptuur Valdo Pandist

20.01.21 ELU ... Skulptor Elo Liiv valmistas kolmapäeva hommikul "Terevisioonis" telemaja ette lumeskulptuuri Valdo Pandist.

Tallinna loomaaias eelmisel nädalal lahkunud lõvil tuvastati koroonaviirus

20.01.21 ELU ... Kolmapäeval, 13. jaanuaril Tallinna loomaaias raskekujulise neerupuudulikkuse tõttu magama pandud eaka isase aasia lõvi Juna koroonatest osutus positiivseks.

Loomakaitse liit usub, et kõik Läänemaa koloonia koerad õnnestub sotsialiseerida

19.01.21 TELE/RAADIO ... Detsembris käis "Ringvaade" Läänemaal farmis, kust päästeti 28 koera. Poolteist kuud hiljem usub Eestimaa loomakaitse liit, et tõenäosus, et nad kõik sotsialiseeruvad, on väga suur. Aasta pärast võiksid pooled koeradest ka juba oma päriskodudes olla. Vähemalt üks on oma päriskodu ka juba leidnud.

Leedu keelas Filipp Kirkorovile viieks aastaks riiki sisenemise

19.01.21 ELU ... Leedu keelas teisipäeval Vene poplauljal ja produtsendil Filipp Kirkorovil viieks aastaks riiki sisenemise.

Tallinna loomaaia asukates tekitab lumi põnevust ja elevust

19.01.21 ELU ... Tallinna loomaaia direktor Tiit Marani sõnul on valge lumevaip teinud meele heaks ka loomaaias elavatel karvastel ja sulelistel.

Kõnniteele ulatuvad kelgunõlvad võivad kaasa tuua ohte

18.01.21 ELU ... Tartlased naudivad täie hooga talverõõme ning nii on pea iga linnas olev nõlv võetud kasutusele kelgurajana. Linnavalitsus ja haiglatöötajad aga kutsuvad inimesi üles ettevaatlikusele nii kelgutades kui ka nõlvade lähedal kõnniteel jalutades.

"Ringvaate" ostukorvi hind kerkis aastaga kaheksa protsenti

18.01.21 ELU ... "Ringvaade" mõõtis juba 12. hooaega järjest toidukorvi hinda, et näha, mis on muutunud kallimaks ja mis on läinud odavamaks.

Ahhaa keskus pani teadlaste uuritud maskid koos tulemustega näitusele

15.01.21 EESTI ... Tartu ülikooli teadlased uurisid mullu sügisel turul saadaolevate maskide filtreerimisvõimet ja hingatavust ning Ahhaa teaduskeskus pani needsamad maskid nüüd koos uurimistulemustega näitusele, et kõigile selgeks teha, millised maskid ja kuidas viiruse eest kaitsevad.

20-aastane ketsidisainer Juhan unistab suurest ettevõttest

15.01.21 ELU ... 20-aastasel tudengil Juhan Looritsal on omapärane hobi - ta ostab uued ketsid ja rikub need siis ära.

Muttika katsetas abivahendeid, mis pakases sooja aitavad hoida

15.01.21 ELU ... Jüri Muttika testis "Ringvaates", kuidas võib pakases sooja saada.

103 riigis reisinud Kerli Nõu läheks alati tagasi Hawaii saartele

15.01.21 ELU ... Reisisell Kerli Nõu on kümne aasta jooksul läbi käinud 103 riiki.

Kuueliikmeline perekond veetis detsembri koroonaviirusega võideldes

14.01.21 ELU ... Kõik Tallinna külje all elava kuueliikmelise Põldmade perekonna liikmed haigestusid detsembris koroonaviirusesse. Esimesena jäi haigeks pereisa Vallo, kes viiruse tõttu ka haiglasse sattus.

Arhiivikino pakub vaatamiseks vanu TV1 saateid

14.01.21 ELU ... Tervise hoidmise huvides kolib Arhiivikino jaanuarikuu programm kinoseansside asemel veebi.

Loomaaias suri eakas lõvi Juna ehk Johnny

14.01.21 ELU ... Tallinna loomaaia teatel suri kolmapäeval isane aasia lõvi Juna, keda teati ka hellitusnimega Johnny.

Mõjuisikutele üllatavana mõjuv juhend paneb neid aina rohkem reklaamiseadust järgima

14.01.21 ELU ... Sügisel koostas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet koos turundajate liiduga sotsiaalmeedias reklaami avaldamise juhendi, et tõsta suunamudijate teadlikkust ja vähendada sotsiaalmeedias valesti tehtud reklaampostituste hulka. TTJA hinnangul on juhend oma eesmärki täitnud, kuid valesti tehtud reklaampostitused pole endiselt täielikult kadunud.

Tallinna loomaaia šimpans Betty võitleb terviseprobleemidega

13.01.21 ELU ... Aastavahetuse ilutulestikuga kaasnev müra ja raketisähvatused mõjuvad loomade tervisele halvasti. Seetõttu on Tallinna loomaaias elava šimpans Betty söögiisu langenud, ta joob vähe ning ta käitub närviliselt ja rahutult.

Lumesaha juht: selles töös peab väga paks nahk olema

12.01.21 ELU ... 12. jaanuaril tuiskas mitmel pool Eestis. "Ringvaate" reporter Heleri All käis sel puhu luurimas, mida arvab sellest olukorras aastakümneid lumesahka juhtinud Anti Erma.

Kaupo Kikkas: respekti mõttes pole vahet, kas pildistad presidenti või metslast

12.01.21 ELU ... Fotograaf Kaupo Kikkas tõdes, et inimesi pildistades ei ole teatud mõttes vahet, kes pildistatav oma elukutselt on.

Justin Petrone: elu Viljandis on nagu romaanis või filmis

10.01.21 ELU ... Kirjanik Justin Petrone sõnas saates "Hommik Anuga", et naudib välja Viljandis elamist, kuid kinnitas, et tal on olnud ka raskemaid aegu, kui teda on vaevanud isegi depressioon.

Jaanalinnud praegust külma ei karda

08.01.21 EESTI ... Viimaks on ka külmaks minemas. Kui mõned Eestis elavad linnud on selle eest lõunasse pakku läinud, ei ole kõik siinsed sulelised nii külmapelglikud.

Rünnak Kapitooliumile vallandas sotsiaalmeedias meemilaine

08.01.21 ELU ... USA presidendi Donald Trumpi toetajad tungisid kolmapäeval läbi politsei turvatõkete Kapitooliumisse. Sotsiaalmeedias on inimesed toimunule reageerinud mitmete meemidega.

Merle Jääger: setude talsipühade traditsioonid on endiselt levinud

07.01.21 ELU ... 6. ja 7. jaanuaril tähistavad setud talsipühi ehk jõule. Näitleja Merle Jäägri sõnul käivad talsipühadega endiselt kaasas mitmed vanad kombed.

Vabariigi aastapäeva peoõhtu jõuab tänavu tele-eetrisse Paidest

05.01.21 ELU ... Sel aastal jõuab vabariigi aastapäeva traditsioonilise presidendi vastuvõtu asemel tele-eetrisse eriprogramm, mille osaks on muuhulgas ka tavaks saanud kontsertetendus ja riigipea kõne ning keskne roll on programmis riiklike teenetemärkide kavaleridel.

Märt Koik ja Karl Robert Saaremäe arvasid pealkirja järgi uudiste tõesust

31.12.20 ELU ... Selle üle, kas veidra kõlaga pealkirjad on päriselt Eesti uudistes sel aastal olnud või on need väljamõeldud, arutlesid saates "Särav aastavahetus ETV-s" näitlejad Märt Koik ja Karl Robert Saaremäe.

Humoorikas video: ameeriklased maitsevad traditsioonilisi Eesti jõuluroogi

26.12.20 ELU ... Ameerika saatkonna töötajad Eestis valmistasid vahva video sellest, kuidas nad proovivad ise erinevaid meie jaoks nii traditsioonilisi jõuluroogi.

Jõuluvana reisipiirangud ei takista: "Oodake rahulikult, küll ma tulen"

23.12.20 ELU ... Neljapäeval on jõululaupäev ning ilmselt on paljudes kodudes ootusärevus suur. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, kuidas Lapimaal elaval Jõuluvanal see eriline aasta on sujunud ning kas ta jõuab ikka igale poole, kus teda oodatakse.

"Suus sulav Eesti. Jõulud" retseptid ootavad katsetamist

23.12.20 ELU ... Angelica Udekülli juhitud "Suus sulav Eesti" tuleb jõuluajal välja kahe erisaatega, kus jagub kuhjaga pühademeeleolu ja -retsepte.

Saada lähedastele jõulutervitus ETV arhiivi pärlitega

23.12.20 ELU ... Kuna jõulud ja aastavahetus on heade soovide jagamise aeg, kogus ERR kokku mitmeid tele-eetri pärle, et neid mugavalt lähedastele edastada.

Retseptid: proovi valmistada 1930. aastate jõuluroogi

21.12.20 ELU ... Tartu raekojaplatsilt eetrisse läinud "Terevisioon" uudistas 90 aasta taguseid jõululaua kombeid Eestis.

Norra telesaates otsiti erakuna elanud Eesti meremehe vara pärijat

21.12.20 ELU ... Norra telesaade "Tundmatu pärija" ("Ukjent arving") otsis 2013. aastal Norras surnud ja üksilduses elanud Eesti meremehe Johannes Eduard Kuke pärijat.

Jõulud tuleb tänavu lumeta mööda saata

18.12.20 ELU ... Ilmateadlane Jüri Kamenik rääkis "Terevisioonis", et jõulude ajal püsib temperatuur paari soojakraadi juures ning lund pühade ajaks oodata ei ole.

Tõnis Milling erilistest abieluettepanekutest: pime kinosaal, sukeldumine ja käerauad

17.12.20 ELU ... "Vikerhommikus" oli külas pulmaisa Tõnis Milling, kes rääkis raadiokuulajatele erilistest abieluettepanekutest, mida Eestis tehtud on.

"Pealtnägija": Tanel Padar tegi vabatahtliku päästjana 24-tunnise tööpäeva

16.12.20 ELU ... Tänavuse "Pealtnägija" jõulusaate jaoks läbis Tanel Padar vastavad kursused ja testid ning munsterdas end vabatahtlikuks päästjaks. Eesmärk oli ühelt poolt end proovile panna, aga ka küsida – miks ähvardab neid mehi ja naisi, kes teisi tulest ja muudest ohtudest päästavad, tihti ennast läbipõlemine?

Liikva Päikesekodu pakub erivajadustega noortele turvalist elupaika

16.12.20 ELU ... Mis saab erivajadustega lastest siis, kui seaduse ees on nad täiskasvanud? "Ringvaade" külastas vastavatud päikeseküla, kus neil on lootust oma käe järgi oma elu sättida.

"Pealtnägija": Anne Veski uuris, mis on taliujumise fenomen

16.12.20 ELU ... Läinud reedel purustati Eestis taliujumise maailmarekord, kui 505 vahetusega veedeti paarikraadises vees kokku viis tundi. See on vaid üks näide Eestit tabanud taliujumise ja karastamise buumist, et mitte öelda hullusest. On see koroonahirm, trennide sulgemine või miski muu ning kas külm vesi lahendab kõik probleemid – küsib "Pealtnägijas" armastatud laulja ja end külmakartlikuks inimeseks nimetav Anne Veski.

Jõgeval kuulutatakse jõulurahu kogu Eestile

13.12.20 ELU ... Kolmandal advendil kell 16 kuulutab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma Jõgeval välja jõulurahu kogu Eestile.

Moskva tuletõrje päästis külmetava pesukaru

11.12.20 TELE/RAADIO ... Moskva tuletõrje päästis külmetava pesukaru, kes oli ühes pargis puu otsa roninud ega saanud sealt enam alla.

Uus hooag

lauluvõistlus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: