Elu

Paljud uued loomaliigid avastatakse tagantjärele, nende seas on ka dinosaurused

11.12.19 ... Iga päev sureb välja 150–200 liiki, kuid tänavu avastati 71 seni tundmatut liiki. Loodusmuuseumi zooloog Lennart Lennuk tutvustas uusi leide.

Miku ja Tanja jõululaual on ise tehtud verivorstid ja õlu

11.12.19 ... Lauljad Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar maitsesid tänavusi parimaid jõulutooteid, mis valiti välja toidumessil. Saarte perekonna pühadelaual on aga palju omatehtud hõrgutisi.

Tooli ja seina väljakutse ajas Marko ja Grete tülli

11.12.19 ... Internetis levib tooli ja seina väljakutse, mille tegemisel on naised väidetavalt edukamad kui mehed. Grete Lõbu ja Marko Reikop proovisid otse-eetris järele.

Ajakirjaniku eksperiment näitas, et loodussõbralik ostukorv on ligi kolm korda kallim

11.12.19 ... Päevalehe ajakirjanik Eleen Änilane tegi katse, püüdes poest soetada vaid mahe- ja ökosööki, mis maailmale võimalikult vähe kahju teeb. See tegi tema ostukorvi aga drastiliselt kallimaks.

Mitmed tunnustatud eesti disainerid on langenud laias maailmas loomevarguse ohvriks

11.12.19 ... Üha rohkem eesti disainereid, kunstnikke ning isegi arhitekte langeb laias maailmas plagiaadi ohvriks, vahendab ETV "Pealtnägija". Müüki paisatakse näiteks maha viksitud Tanel Veenre ehteid aga isegi ÖÖD disainerite maju.

Tartus tehakse portreefotosid nagu 150 aastat tagasi

10.12.19 ... Tartus laboris AG47 tehakse tööd sada aastat vana kaameraga, mille ees poseerija peab varuma suurt kannatust.

Omniva juhatuse liige: LED-lambiga lõhnakuuse tellimine ei saa väga õigustatud olla

10.12.19 ... Eestlased tellivad sedavõrd palju pakke, et need ei mahu kohati enam pakiautomaatidesse ära ning neid tuleb tellijaile üle anda käsitsi. Omniva kutsub inimesi üles tarbetuid kingitusi teiselt poolt maailma mitte tellima.

AK lasteuudised: kliimamuutused, katku tagasitulek ja nutisõltuvus

10.12.19 ... Ei saa öelda, et lapsed ja noored ei huvitu uudistest, nad lihtsalt ei huvitu alati nendest uudistest, mida "suurte" uudistesaated pakuvad. Nii võib kokku võtta "Aktuaalse kaamera" toimetajate kogemuse, kus koos Järveküla kooli 6.b klassi õpilastega pandi kokku lasteuudiste saade.

"Ringvaade" piilus Burning Manil käinud siili sisse

06.12.19 ... Tallinna loovruumi kollektiivi eestvedamisel valminud ülemõõtmeline siil on Nevada kõrbest tagasi Eestis. "Ringvaade" kasutas võimalust ja piilus kunstiteose sisse.

Austraalias on avatud maailma ainus koaalahaigla

04.12.19 ... "Pealtnägija" külastas Austraalias maailma ainsat koaalahaiglat, millest on pärast ulatuslikke maastikupõlenguid saanud justkui sõjakeerises välihospidal.

Estonia ooperilauljad ja balletitantsijad käisid lasketiirus

04.12.19 ... Rahvusooper Estonia ja Sisekaitseakadeemia inimesed vahetasid ameteid. "Ringvaate" reporter Heleri All käis uurimas, kuidas läks ooperilauljatel ja balletitantsijatel lasketiirus.

Tartu raeplatsile toodi jõuluajaks kanad

04.12.19 ... Tänavuse Tartu valgusküla kõige kirjumad püsiasukad on kanad, kes saabusid teisipäeva pärastlõunal raekoja platsi jõulukanalasse Tartumaalt Kastre vallast.

Väätsa jõuluehteis vaateakende traditsioon viis jõuluturu avamiseni

03.12.19 ... Teisipäeva õhtul süttisid Järvamaal Väätsa külas tuled 45 jõuluehteis vaateaknal. Tegemist on kolme aasta eest sündinud tavaga, kuid tänavu võttis külarahvas ette veelgi suuremalt - esmakordselt avas väravad jõuluturg.

"Ringvaade" testis, kui mitu minutit kulub muna kõvaks keetmiseks

02.12.19 ... Eesti Peakokkade Ühendus postitas hiljuti teate, et on teinud revolutsioonilise avastuse munakeetmises. "Ringvaade" proovis järele, mida see täpsemalt tähendab.

Tallinna Raekoja platsi jõulupuul süüdati advendiküünlad

01.12.19 ... Pühapäeval algas advendiaeg ning kristlastele tähendab see Jeesuse Kristuse tuleku ooteaega. Eesti kirikutes peeti esimese advendi jumalateenistusi ning paljudes linnades ja valdades süüdati ühiselt advendiküünal.

Fotod: Narvas süüdati advendiküünlad

01.12.19 ... Pühapäeval algas advendiaeg ning sel puhul süüdati mitmel pool Eestis advendiküünlad.

Tervishoiu muuseum kogub inimeste lugusid vähist

01.12.19 ... Eesti tervishoiu muuseum koostöös professor Hele Everausi, tervise arengu instituudi, Eesti vähiliidu ning ravimitootjatega koguvad Eesti inimeste vähilugusid veebikeskkonna rahvalood.ee abiga.

Robotexil saab näha leiutisi Tallinnast New Delhini

29.11.19 ... Suurim robootikafestival Robotex toimub Tallinnas Saku Suurhallis 19. korda. Lisaks tavapärasele isetehtud robotite võistlusele saavad eelkõige noored huvilised näha, milliseid vigureid valmistatakse Tallinnast New Dehlini välja.

Taivo Piller: kuusekaunistamises on kõik moes

29.11.19 ... Selgi aastal kujundas Shishi eesotsas Taivo Pilleriga "Ringvaate" stuudiosse erilised kuused. Saates tuli juttu nii sellest, millised on tänavused kuusetrendid kui ka võrreldi, kas mõne aasta tagused kuused oleksid ka praegu moodsad.

Rakvere kuulsate jõulupuude autor Teet Suur loob Viimsisse kanistritest puu

27.11.19 ... Rakvere eksperimentaalsete jõulupuude autor Teet Suur loob sel aastal põneva jõuluinstallatsiooni hoopis Viimsisse. Viimsi jõulupuu valmib enam kui tuhandest bensiinijaamades müüdavast kanistrist.

ERR-i lugeja fototabamus: rähn lendas pakase eest pessa varju

27.11.19 ... Jüris jäi ERR-i lugeja Heido Selmeti fotokaamera ette rähn, kes oma pessa suundus. Tabav foto, millele Selmet andis nime "Ruttu sooja", on tehtud hetk enne rähni pessalendamist.

Ants Laaneots meenutas talvesõda ja soomlaste kangelast Simo Häyhät

26.11.19 ... 80 aastat tagasi algas talvesõda. Erukindral Ants Laaneots rääkis "Ringvaates", kuidas väike Soome suurest liidumaast jagu sai ja Simo Häyhäst, kellest sai soomlaste kangelane.

Tallinnast pärit jääkaru Nora sai Viini loomaaias poja

26.11.19 ... 2017. aastal Tallinnast Viini Schönbrunni loomaaeda viidud jääkarutüdruk Nora sai poja.

Tallinna loomaaia 12 dagestani tuuri alustasid teekonda Gruusiasse

26.11.19 ... Laupäeval saadeti Tallinna loomaaiast Thbilisi loomaaia poole teele 12 dagestani tuuri ehk idakaukaasia kaljukitse. Kahe loomaaia vahelise koostöö algus avab tulevikus uusi võimalusi looduses halvas seisus oleva liigi seisundi parandamiseks.

Kadri- ja mardisanditamise komme püsib elujõuline

25.11.19 ... Pühapäeval koputasid kadrisandid sadade kodude ustele ja üle riigi toimusid kadripeod, neist suurim kestis esmaspäeva õhtuni Viljandi pärimusmuusika aidas. Sanditamise kombestikku esile tõstva aktsiooni "Hakkame santima!" mardi- ja kadrisantide rahvaloendus näitas, et tegemist on täiesti elujõulise traditsiooniga.

Fotod ja video: Tartu tänavune jõulupuu jõudis raekoja platsile

22.11.19 ... Reedel jõudis raekoja platsile Tartu tänavune jõulupuu, mis tuli umbes 45 kilomeetri kauguselt Järvseljalt. Selle kinkis linnale Eesti maaülikool.

Tallinnas algas Baltimaade suurim e-spordi ja tehnoloogia festival

23.11.19 ... Saku suurhallis algas kahepäevane, Baltimaade suurim e-spordi, elustiili ja tehnoloogia festival HyperTown.

Lauluväljakule ilmub 40-meetrine draakon

23.11.19 ... Sel nädalal jõudsid Tallinna Lauluväljakule 11 ligi 40 tonni kaaluvat merekonteinerit, mis toimetasid siia valgusinstallatsioonid Suurima Aasia laternafestivali tarbeks otse New Yorkist. Valguskujusid panevad järgmise kolme nädala jooksul püsti 16 Hiina käsitöömeistrit.

Tallinnas võisteldi spagetisildade ehitamises

22.11.19 ... Makaronidest ei saa tänapäeval mitte ainult keskkonnasõbralikke joogikõrsi, vaid neid saab kasutada ka inseneriõppes. Tallinna tehnikaülikoolis toimus järjekordne spagettidest sildade ehitamise võistlus.

Makrofotograaf Urmas Tartes tegi Eesti esimese putukakalendri

21.11.19 ... Fotograaf Urmas Tartes andis välja Eesti esimese putukakalendri, kus iga kuud illustreerib just selle putuka pilt, kes sel kuul elab. "Ringvaates" selgitas Tartes, kui keeruline on saada millimeetri pikkust pisitegelast fookusesse.

Narva Pähklimäe kooli õpilased pidasid teaduse ja loomingu ööd

20.11.19 ... Narva Pähklimäe gümnaasiumis toimus teaduse ja loomingu öö. Õpilased tutvustasid õpetajatele ja vanematele oma töid, tegid põnevaid katseid ning uurisid esivanemate kombeid.

Märjamaal toodetud jõuluehted kaunistavad Londonit ja Macaud

20.11.19 ... Märjamaa tehases valmivad ehted, mis kaunistavad enne pühi Macaud, Londonit ja Peterburgi.

Maailma tippettevõtted filmivad oma reklaame Eestis

20.11.19 ... Viimastel aastatel on Eestis oma reklaame teinud Renault, Mercedes, Coca-Cola ja paljud teised suurfirmad.

Noorsootöö nädalal kutsutakse silda viskama

19.11.19 ... Eesti noorsootöö keskus korraldab noorsootöö nädalal, mille fookuses on tervis, terviseteemalise väljakutse #olensillas. Väljakutse võtsid otse-eetris vastu kümnevõistleja Janek Õiglane ja poliitik Yoko Alender.

Iirimaa taluturul kaubeldakse Eesti leivaga

19.11.19 ... Iirimaal Corki linnas peab kohalikul taluturul oma letti eestlanna Irena Tammik, kes kaupleb Eesti leivaga.

Priit Kuusk kasvatas endale Bellingshauseni pardal hülgevuntsid

19.11.19 ... Bellingshausenil seilab kokana pardal ka ETV saatejuht Priit "Wend" Kuusk, kellele on reisi jooksul kasvanud hülgevuntsid.

Rasmus Kaljujärv rattaliiklusest: Tallinnal ja Tartul on päris suur vahe Tartu kasuks

18.11.19 ... Näitleja Rasmus Kaljujärv on kirglik rattaga liikleja, kelle arvates algab liikluskultuur kodusest kasvatusest ja linna panusest. Tartu ja Tallinna võrdluses jääb Kaljujärve sõnul jalgrattakultuuri arendamises peale Tartu.

Soomlased panid Narva jõe kaldale saunad püsti

16.11.19 ... Soomlased korraldasid Narvas suure saunapäeva. Eelsoojenduseks avati Narva kolledžis fotonäitus "Saunarahvas" ja õhtul ootasid saunahuvilisi Narva jõe kaldale püstitatud saunad.

Tartu Aparaaditehas tähistas majakassi sünnipäeva suure peoga

16.11.19 ... Tartu Aparaaditehas on viimase viie aasta jooksul kujunenud linna üheks olulisemaks kultuurikeskuseks, kuid tehase üks suuremaid külaliste meelitajaid pole sugugi galerii või kohvik, vaid hoopis üks tehase töötaja, kelle auks laupäeval lausa festival korraldati.

Eestlane võitis Euroopa meistrivõistlused lauamängus Catan

14.11.19 ... Eestlane Dan Lõhmus võitis Euroopa meistrivõistlused lauamängus Catan. Euroopa meistrivõistlusel osales 51 mängijat 31 riigist.

John Lewise jõulureklaami peategelaseks on elevil draakon

14.11.19 ... Briti kaubamaja John Lewise tänavuse aasta jõulureklaami peategelaseks on draakon Edgar, kes ei suuda elevust taltsutada.

Sünnipäeva tähistav tehasekass armastab tähelepanu, kuid talub paisid mõõdetud koguses

13.11.19 ... Aparaaditehase majakass Johannes Gutenberg tähistab sel sügisel oma kümnendat sünnipäeva, mille auks korraldatakse juubelipidustused, kuhu on oodatud kogu linnarahvas. Gutenberg ise armastab väga linnarahva ja majaliste tähelepanu, kuid on paidele seadnud kindla limiidi.

Eesti keel on üks väheseid, mille järgi karu häält teeb

12.11.19 ... Loomahäälte ekspert Karel Polt lõi mängu, milles on loomahääled maailma erinevatesse keeltesse tõlgitud. Mängu loomisel tuli ette mitmeid üllatusi, nende seas see, et karu enamikes keeltes ei häälitsegi.

Eesti edukaim põgeneja jäi Hannes Hermakülaga tuppa kinni

12.11.19 ... Meisterpõgeneja Mats Mikkor pani end proovile kannibal Hannibal Lecteri eest põgenedes ning võttis seltsi "Ringvaate" reporteri Hannes Hermaküla.

Viljandimaa naine kudus kodule aia

12.11.19 ... Viljandimaal Vastemõisas lookleb otsast lõpuni kootud aed, mis sunnib seisatama igat möödujat.

Politseikoer Karma sai Eesti politsei sünnipäeval selga pidurüü

12.11.19 ... Täna tähistab 101. sünnipäeva Eesti politsei ning piduliku sündmuse puhul pandi ka politseikoerale lips ette.

Suri Tallinna loomaaia 14-aastane emalõvi Xylitol

12.11.19 ... Tallinna loomaaed teatas, et loomaaia asukate seast on lahkunud emane india lõvi Xylitol ehk Ksjuša.

TMW koordinaator: Tallinna alkoholimüügipiirang on lühinägelik

11.11.19 ... IDA raadio eestvedaja ja Tallinn Music Weeki linnafestivali ja konverentsi koordinaator Natalie Mets ütles, et ööelu pidurdamise asemel peaks Tallinn võtma eeskuju linnadest, kus on samuti olnud probleeme ülemeelikute pidutsejatega. Mets ütles, et lisaks alkoturistidele käivad Tallinnas paljud noored kultuurinautlejad.

Joller sarjab alkoholikampaaniat: teen ettepaneku, et kui võtad kommi, võta kaalikat vahele

07.11.19 ... Perearst Karmen Joller kritiseeris alkoholitootjate ja maaletoojate liidu kampaaniat "Kui võtad, võta vett vahele!", nimetades seda pseudokampaaniaks.

Vabamu kutsub isadepäeval meenutama lapsepõlve mänge

07.11.19 ... Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ootab peresid 9. ja 10. novembril isadepäeva nädalavahetusele "Minu isa lapsepõlv". Toimuvad vestlustuurid Jaak Juske ja Andrus Vaarikuga, avatud on lapsepõlve mängude tegevusala ja tutvuda saab püsiekspositsiooniga "Vabadusel ei ole piire".
kuula eesti laulu poolfinaliste
Lasteekraan.ee

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: