Elu

ERR Menu soovitab väikesi sadamaid ja suurt balletti

26.04.18 ... Käes on neljapäev ja nädalavahetus ukse ees, mis tähendab, et ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" andis taas soovitusi, mida põnevat oma vabade päevadega ette võtta.

Meghan Markle tegi viimase etteaste seriaalis "Suits"

26.04.18 ... Prints Harry kihlatu Meghan Markle astus veel viimast korda näitlejana teleekraanidele, kui eetrisse jõudis menuseriaali "Suits" ("Pintsaklipslased") viimane episood.

Jaapani ergutusmemmed tõestavad, et vanus ei sea piiranguid

25.04.18 ... Jaapani ergutusmemmedest ehk seeniortantsutüdrukutest on saanud rahvusvaheline fenomen. Ainus tingimus trupi liikmeks saamiseks on vanus vähemalt 55 aastat.

Eesti parimad toiduained: klaarsäga, viie vilja mahl ja värvi muutev džinn

25.04.18 ... Täna kuulutati välja Eesti parim toiduaine 2018 võidutoode, milleks osutus külmsuitsu klaarsäga viilud õlis Harjumaa ettevõttelt M.V.Wool. Konkursi kuldmärgid omistati ka parima mittealkohoolse joogi eest Pai smuuti vaarika-peedi-mustasõstra maitsega viie vilja mahlale Orklalt ning parima alkohoolse joogi eest Liviko Crafter's Aromatic Flower Ginile.

Autolehe eksperimendis osalenud 800-eurosed autod pandi oksjonile

25.04.18 ... Auto 24 keskkonnas pandi müüki Autolehe 800-eurosed autod, mida on tutvustatud ka "Ringvaates".

60 etendust näinud Kinoteatri teatrivõhik: magama olen jäänud mitmel korral

24.04.18 ... Kinoteater alustas aasta alguses eksperimenti, võttes palgale teatrikülastaja, kelleks sai elus ühe korra varem teatris käinud Alissija-Elisabet Jevtjukova.

Juubelipardiralli toimub kolme heategevusfondi koostöös

24.04.18 ... Eesti vähihaigete laste vanemate liidu (EVLVL), vähiravifondi Kingitud Elu ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev esindajad kuulutasid välja 9. juunil ühiselt korraldatava suure kogupere rallipäeva.  

Triikrauakollektsionäär pole oma 300 eksemplarist triikimiseks kasutanud ühtegi

23.04.18 ... Triikrauakollektsionäär Enn Pehki kogus on sadu korstnaga ja korstnata, juhtmega ja juhtmeta ning leegi ja raua abil töötavaid triikraudu. 225 eksponaadist koosnevat kogu võivad kõik imetleda ERM-is.

Vaata Youtube'i esimest videot, mis laeti keskkonda 13 aastat tagasi

23.04.18 ... 23. aprillil 2005 laadis Youtube'i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video, 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Tudengid harjutasid Tartus kastironimist

23.04.18 ... Tartus valmistuvad üliõpilased laupäeval algavateks tudengite kevadpäevadeks.

Avicii surmas välistati kuritegelikud asjaolud

23.04.18 ... Omani politsei on praeguseks teinud reedel surnud 28-aastasele Rootsi DJ Avicii surnukehale kaks lahangut ja välistanud kuritegelikud asjaolud. Diskor ja muusikaprodutsent veetis Omani pealinnas Masqatis puhkust.

Raul Rebane: Georg Lurichi ausamba püstitamine võttis 20 aastat

22.04.18 ... 22. aprillil avatakse Väike-Maarjas Georg Lurichile tema sünniaastapäeval ausammas. "Hommik Anuga" saates oli külas Raul Rebane, kes on aastaid selle ausambaga tööd teinud ning kes selgitas, milline jõud tegelikult ühel monumendil on.

Anu Välba uurib, kas lastele maitseb pigem kodune borš või pakisupp

21.04.18 ... 22. aprillil eetrisse minevas "Hommik Anuga" saates on külas kokaraamatute autorid Merle Liivak ja Hele-Mai Alamaa, kes rääkisid, mida nad oma lastele süüa pakuvad. Samuti toimus stuudios katse, milles Anu Välba proovib välja selgitada, kas lastele maitseb rohkem kodune borš või pakisupp.

Video: lasteaialapsed aitasid loomaaias puid istutada

20.04.18 ... Lasteaialapsed olid reedel loomaaias abis saja puu istutamisel.

Riigikogu viktoriinis säras koalitsioon, opositsioon jäi alla ühe punktiga

20.04.18 ... Riigikogu tähistab laupäeval oma 99. sünnipäeva lahtiste uste päevaga, mil saab tutvuda parlamendi tööga. "Terevisioon" korraldas selle päeva puhul neljale riigikogu liikmele mälumängu.

Karsummi korraldajad näitasid tänavustele osalejatele eeskuju

19.04.18 ... Tartu tudengipäevad toimuvad juba aprilli lõpus ning taas kutsutakse kõiki prantsama Emajõkke sellekevadisel Karsummil. Tänavuse korraldajad näitasid sel puhul eeskuju, millised masinad on võistlema oodatud.

ERR Menu soovitab paitada hinge jazzmuusikaga

19.04.18 ... ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" toovad taas hulgaliselt soovitusi, mida põnevat eelolevatel päevadel ette võtta.

Bingo Lotoga võideti ligi 260 000 eurot

18.04.18 ... Kolmapäeval võitis üks lotomängija Bingo Loto loosimisel jackpoti 258 755.80 eurot.

Kuninganna Elizabeth II leinab oma corgit

18.04.18 ... Pühapäeval pandi Windsori lossis magama kuninganna Elizabeth II ligi 15-aastane corgi Willow. Kuninganna on kaotusest äärmiselt löödud.

Margus ja Anna-Greta Tsahkna perre sündis kolmas laps

17.04.18 ... Riigikogu liikme, endise ministri ning Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe Margus Tsahkna perre sündis esmaspäeva õhtul kolmas laps.

Weinsteini skandaal tõi NY Timesile ja New Yorkerile Pulitzeri

17.04.18 ... Ajalehed New York Times ja New Yorker pälvisid Harvey Weinsteini seksuaalvägivalla skandaali kajastamise eest esmaspäeval tänavuse Pulitzeri auhinna avaliku teenistuse kategoorias.

Hannes Hermaküla voltis riided rulli ja siis jälle lapikuks tagasi

16.04.18 ... Koreast on tulnud uus riidevoltimise trend, mille "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla kodus järele katsetas.

Koolitantsu rahva lemmikuks valiti Tähtvere tantsukeskuse "Moulin Rouge"

16.04.18 ... Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide muusika- ja teatrimajas. Finaalkontsertide laval astus üles 114 tantsu, millele lisandusid veel rahva lemmiku tiitlile pretendeerivad tantsud.

Kõkuta tegi Viljandi puhtaks

15.04.18 ... Mittetulundusühingu Magus Mõte eestvedamisel sai pühapäeval Viljandis teoks aktsioon "Kõnni ja kummarda" ehk Kõkuta, mille eesmärk on kõndides ja samal ajal tänavatelt prügi koristades omale füüsilist koormust anda ja avalikku ruumi puhatamaks teha.

Vedurijuht Artur Lorents: vedur kontrollib juhti

15.04.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas vedurijuht Artur Lorents, kes ütles, et tänapäeva vedurijuhi ülesanne on eelkõige kontrollida tehnikat, aga tehnika kontrollib juhti vastu.

Startis Türi-Tori aerutamismaraton

14.04.18 ... Üheksandat korda peetaval Türi-Tori kiirlaskumisel osaleb 420 võistlejat enam kui 200 paatkonnas kuuest riigist.

"Maahommik" käis eriti paksu karvaga loomadel külas

14.04.18 ... "Maahommiku" brigaad sõitis Mäehansu tallu Haljala vallas Varangus, kus kasvavad angooralambad ja -kitsed. Ega nad ise ei kasva, tahavad tavalisest rohkem proteiini.

Karukultuurifestivali Tallinn Bearty tänavuses fookuses on film

14.04.18 ... Neljas LGBT+ subkultuuri festival Tallinn Bearty leiab sedapuhku aset 19.–22. aprillini. Kui varasematel aastatel on fookuses olnud kujutav kunst ja muusika, siis tänavu keskendutakse kinematograafiale.

Ilmus purjutamise ajalugu

14.04.18 ... Kirjastus Tänapäev andis välja Mark Forsythi "Purjutamise lühiajaloo", kus räägitakse alkoholi ja inimkonna suhtest. Teose on tõlkinud Eve Rütel.

ERR pani legendaarse ülekandebussi müüki

13.04.18 ... ERR müüb maha ühe telelegendi, Magnooliaks ristitud liikuva ülekandejaama.

Eestlanna õpetas vabariigi sünnipäeva puhul 400 hiinlasele eesti keelt

13.04.18 ... Eestlanna Merje Kuusk õpetas hiinlastele eesti keelt. Tänu temale räägib natukene eesti keelt tervelt 40 hiinlast.

Pika Hermanni tornis tantsisid hommikul baleriinid

13.04.18 ... Eesti balleti sajanda sünnipäeva auks tervitasid Estonia baleriinid kõiki otse Pika Hermanni tornist.

Nädalavahetusel toimub Paides Koolitants 2018 finaal

13.04.18 ... 14. ja 15. aprillil toimuvad Paide Muusika- ja Teatrimajas Koolitants 2018 finaalkontserdid. Sel aastal on konkurss pühendatud Eesti 100. sünnipäevale, mille puhul on kutsunud tantsuõpetajaid ja koreograafe üles läbi tantsu jutustama omi tundeid ja lugusid Eestist.

Rakvere linn valmistus abielude sõlmimiseks volikogu saalis proovipulmaga

12.04.18 ... Aasta algusest paneb inimesi paari, vormistab lahutusi, sünde ja surmasid maavalitsuse asemel kohalik omavalitsus. Rakvere linnavalitsuses on seni sõlmitud nn kabinetiabielusid, kuid sel laupäeval toimub esimene abielu sõlmimise tseremoonia volikogu saalis. Selleks, et kõik sujuks, pandi neljapäeva hommikul proovipulmas paari kaks linnavalitsuse töötajat.

Püstijalakomöödia "#aastaema" autorid panid Marko Reikopi (jälle) rinnapiima jooma

12.04.18 ... Uus püstijalakomöödia "#aastaema" läheb Eesti ja maailmatuurile. Komöödia autorid Liina Pulges ja Hannes Lents rääkisid stuudios oma stand-up'ist ja nelja lapse kasvatamisest ning panid Marko Reikopi ka rinnapiima jooma. Selgus, et tegelikult see, kes rinnapiima varem joonud polnud, olid idee väljakäijad ise.

Fotod: Kaljulaid kohtus Taani kroonprintsi Frederikiga

12.04.18 ... President Kersti Kaljulaid kohtus neljapäeva hommikul Eestit väisanud Taani kroonprintsi Frederikiga.

FOTOD | Kaanetüdruk Alusalu esitles äsjailmunud olümpiaraamatut

12.04.18 ... Eesti Olümpiakomitee ja Ajakirjade Kirjastus esitlesid XXIII taliolümpiamängudele pühendatud olümpiaraamatut "PyeongChang 2018", mis on nüüd saadaval raamatupoodides üle Eesti.

ERR Menu soovitab erilist kino linnaruumis

12.04.18 ... ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitajaga" on taas kokku pannud valiku sündmustest, mida tasub sel nädalal külastada.

Tallinna kontserdimaja uus nimi on Alexela kontserdimaja

12.04.18 ... Alates 12. aprillist kannab Solarise keskusega ühes majas asuv Tallinna kontserdimaja Alexela kontserdimaja nime.

Hüljatud taluloomade varjupaigas armusid lehm ja Tori hobune

11.04.18 ... Ande Baikov on Ranna rantšosse rajanud hüljatud taluloomade varjupaiga, kus on praegu üle 300 erineva looma ja ligi 70 lingu.

Eesti õpilasfirma pälvis rahvusvahelisel festivalil kõrgeima auhinna

11.04.18 ... Tasakaalulaudasid tootev Võrust pärit õpilasfirma Labüü pälvis Riias toimunud õpilasfirmade festivalil parima õpilasfirma tiitli. Eripreemiad tõid koju ka Eesti õpilasfirmad Edible, Choco Le Te ning rahvusvaheline õpilasfirma Tucked.

USA koomik võeti valepommiähvarduse tegemise eest vahi alla

11.04.18 ... Sarjast "Silicon Valley" tuntud koomik T.J. Miller võeti vahi alla esmaspäeval ja teda võib oodata kuni viieaastane vanglakaristus.

Ilmatsalu elanik pani 20 aastat kogutud lehmamustrilised asjad näitusele

10.04.18 ... Tartumaal Ilmatsalus elav Astrid Guttunen on 20 aastat kogunud igasuguseid musta-valgekirju lehma mustrilisi esemeid. Teisipäevast on need sajad asjad Ilmatsalu huviala- ja noortekeskusesse näitusele pandud.

Tallinna teletornis tähistatakse loengu ja kontserdiga kosmonautikapäeva

10.04.18 ... Tallinna teletorn tähistab rahvusvahelist kosmonautikapäeva, kui kinosaalis esinevad ufoloog Igor Volke ja kosmoseteadlane Mart Vihmand. Õhtu muusikalise osa loob Mick Pedaja.

Allikas: poliitikud pole prints Harry pulma kutsutud

10.04.18 ... Maailma liidrid ja poliitikud ei ole prints Harry ja Meghan Markle'i pulma kutsutud, ütles Briti valitsuse allikas teisipäeval.

86-aastane koomik Tõrva Tilde võlus publikut ühiskonnakriitilise naljalooga

10.04.18 ... Väätsal peeti huumoripäeva Maamees Muigab, kus astus üles ka 86-aastane Asta Mäeorg ehk Tõrva Tilde, keda pärjati eripreemiaga.

"Ringvaates" alustab uus rubriik "Reikop sööb", avaosas mindi külla Riho Terrasele

09.04.18 ... "Ringvaade" alustab uue sarjaga, kus Marko Reikop käib riigi tippjuhtidega lõunal. Esimesena kutsus ta end kindral Riho Terrase juurde.

Laupäevase TMW fookuses on arutelu tuleviku Tallinna ja peatänava teemal

07.04.18 ... 7. aprillil toimub Tallinn Music Weeki (TMW) pop-up baaris disaini- ja arhitektuurigaleriis avalik arutelu tuleviku Tallinna ja Tallinna peatänava üle. Viru ringil rakenduvad ajavahemikus kell 16.30–20.30 ajutised liikluskorralduse muudatused seoses festivali linnaruumi aktsiooniga. Nimetatud tegevustega juhib TMW tähelepanu ühele tänavuse festivali kesksele teemale, milleks on inimkeskne linn.

Raasikul kogunetakse õhtuti keraamikat vormima

07.04.18 ... Igal nädalavahetusel koguneb hulk Raasiku kandi elanikke rahvamaja keldrisse, kus toimub keraamikaring.

Alle-Saija talus tehakse põllutööde asemel hoopis teatrit

07.04.18 ... Kanepi vallas asuvas Alle-Saija talus käib juba aastaid koos seltskond, keda ühendab kirg teatri vastu.
tantsi kaasa!

Eesti laulu finaal
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: