Elu

Prantsuse rahvusorkester tervitas muusikasõpru helimosaiigiga

03.04.20 ... Prantsuse rahvusorkester leidis isolatsiooni trotsides oma lahenduse, kuidas muusikasõpru maailmas tervitada.

Austraalia metsatulekahjudes kannatada saanud koaalad pääsevad taas koju

03.04.20 ... 49 Austraalia metsatulekahjudes kannatada saanud koaalat raviti terveks ja nad lastakse tagasi loodusesse.

"Ringvaade" korraldas maanteemuuseumis teerulli võiduajamise

02.04.20 ... Veel enne seda, kui Eestis kõik muuseumid suleti, käisid "Ringvaate" reporterid Hannes Hermaküla ja Christel Karits Eesti Maanteemuuseumis, et võtta mõõtu ühe imeliku masinaga.

EKA tudengid loovad uudseid kaitsevisiire

02.04.20 ... Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini tudengid korraldasid võistluse, et leevendada Eesti valitsevat maskidefitsiiti. Võistluse käigus loodi kaitsevisiire tervishoiutöötajatele ja klienditeenindajatele, kahe päevaga sündis viis visiirivisiooni.

Galerii | Tallinlasi rõõmustab Inglirannal hülgepoeg: loomaga kontakti luua ei tohi

02.04.20 ... Tallinnas Reidi tee ääres Inglirannal on märgatud hülgepoega, kelle pilte inimesed juba mitmetes sotsiaalmeediakanalites jagavad.

Aprillinaljad ühes artiklis: Haapsalu õudusfilmidest penoplastiga soojustatud Kuressaare linnuseni

01.04.20 ... Vaatama koroonaviiruse pandeemiale levib siin-seal ikkagi ka 1. aprilli puhul erinevaid naljauudiseid, millega üritatakse lugejat ninapidi vedada. Koondame erinevad aprillinaljad ühte artiklisse.

Kristel Aaslaid juhendab: tunne ära mull!

01.04.20 ... Kristel Aaslaid jagab meedipädevuse nädalal noortesaates "Nova" juhiseid, kuidas ära tunda infomull.

Kristel Aaslaid juhendab: mida postitada sotsiaalmeediasse ja mida mitte?

01.04.20 ... Kristel Aaslaid jagab meedipädevuse nädalal noortesaates "Nova" juhiseid, mida sobib sotsiaalmeediasse postitada ja mida mitte.

Kristel Aaslaid juhendab: kuidas valeuudist ära tunda?

31.03.20 ... Kristel Aaslaid jagab meediapädevuse nädalal noortesaates "Nova" õpetust, kuidas valeuudist ja -informatsiooni ära tunda.

Kristel Aaslaid juhendab: mis vahe on faktil ja arvamusel?

31.03.20 ... Kristel Aaslaid jagab meedipädevuse nädalal noortesaates "Nova" õpetust, kuidas teha vahet faktil ja arvamusel.

Nukumajameister Margus Jõesaar: laste rõõm paneb neid maju ehitama

30.03.20 ... "Ringvaate" reporter käis külas nukumajameistril Margus Jõesaarel, kes on oma ehitistega teinud rõõmsaks tuhanded lapsed.

Video: Tallinna lennujaam on inimtühi, kuid töötab siiski

30.03.20 ... Tallinna lennujaam on praegu apokalüptiliselt inimtühi, kuid töötab siiski.

Nipid koduses raamaturiiulis teoste parimaks säilitamiseks

29.03.20 ... "Prillitoos" käis Tartu ülikooli säilimis- ja konserveerimisosakonnas tutvumas parimate meetoditega, kuidas kodus oma raamatuid hästi hoida.

Eurojackpot tõi õnnelikule mängijale ligi 660 000 eurot

27.03.20 ... Reede õhtul võitis üks Eesti lotomängija Eurojackpoti loosimisel 5+1 võidutasandiga 659 116.20 eurot.

Perearst: hetkel oleks mõistlikum kasutada toidupoes ühekordseid kotte

27.03.20 ... "Ringvaates" oli külas perearst Iris Koort, kes jagas juhiseid, kuidas peab erinevaid pindu ja tooteid desinfitseerima, et end maksimaalselt koroonaviiruse eest kaitsta.

Admiral Bellingshausen naaseb olude sunnil koju: võimatu on siseneda riikide sadamatesse

27.03.20 ... Antarktika mereekspeditsiooni juht Tiit Pruuli teatas, et Admiral Bellingshauseni reederid otsustasid, et plaanitud Arktika retk jäetakse ära ja laev tuuakse võimalikult kiiresti koju.

Utoopia ei sünni vaid naljanurkades - uudiseid lugedes tasub säilitada praktiline meel

26.03.20 ... ERR-i vahendusel on võimalik end lähiajal veidi paremini kurssi viia meediapädevuse ja -tarbimise põhitõdedega, et uudiseid lugedes säilitada kaine mõistus ja praktiline meel.

Vikinglotto tõi õnnelikule mängijale ligi 170 000 eurot

25.03.20 ... Kolmapäeva õhtul võideti Vikinglotto loosimisel Eestis kohaliku 5+1 võidutasandiga 169 944,10 eurot!

Tallinna keskraamatukogu töötajad loevad internetis lastele raamatuid ette

25.03.20 ... Samal ajal kui lapsevanem kodukontoris tööd murrab, loevad raamatukoguhoidjad lastele läbi interneti raamatuid ette. Just sellist ettelugemist hakkas pakkuma Tallinna keskraamatukogu oma senistele lugejatele.

Airi Vipulkumar Kansar: inimesed Indias ei taju veel olukorra tõsidust

25.03.20 ... India pandi teisipäeval koroonaviiruse leviku pidurdamiseks 21 päevaks täiesti lukku. Indias elav Airi Vipulkumar Kansar rääkis, kuidas Indias inimesed uue korraga hakkama saavad.

Viroloog suve suurüritustest: väga vähe on vaja, et midagi valesti läheks

25.03.20 ... Viroloog Andres Merits ütles, et koroonaviiruse levikuga seotud piirangutesse tuleb suhtuda tõsiselt, sest viirus ise ei levi, viirust levitavad inimesed. Meritsa sõnul peaks viiruse suhtes käituma ettevaatlikult ka suvel.

Neeme Raud kriisi positiivsest küljest: võib-olla peabki ellu rohkem olesklemist tooma

25.03.20 ... 25 aastat New Yorgis korrespondendina töötanud ajakirjanik Neeme Raud ütles, et teda aitab eriolukorras rutiin ning hommikune ajalehtede sirvimine algab pigem Ameerika kui Eesti uudistest.

Moemajad YSL ja Balenciaga hakkasid kirurgilisi näomaske õmblema

25.03.20 ... Maailmakuulsad moemajad Yves Saint Laurent ja Balenciaga kasutavad oma tööruume kirurgiliste näomaskide tootmiseks ning on riietetootmise tagaplaanile lükanud.

Hiina müüri populaarseim osa taasavati osaliselt külastajatele

24.03.20 ... Hiina müüri kõige populaarsem osa Badaling taasavati osaliselt külastajatele pärast kahekuulist kinniolekut koroonaviiruse puhangu tõttu.

Kadrinas saab mõõtu võtta virtuaaljooksuvõistlusel

23.03.20 ... Eestis toimuvad spordiüritused on teadmata ajaks edasi lükatud, aga Kadrina valla spordientusiastid mõõtsid maha kolm rada, mille läbijad saavad üksteisega virtuaalselt mõõtu võtta.

Külastajate vähesus on toonud loomaaias peidust välja loomi, kes end naljalt inimestele ei näita

23.03.20 ... Tallinna loomaaed on eriolukorrast olenemata endiselt avatud, kuid piirangutega. Samas võib just nüüd, mil külastajaid vähem, kohata loomaaias neid asukaid, kes muidu naljalt end inimestele ei näita. Euroopas on aga koroonakriisi mõjudega kohanevate inimeste väiksem aktiivsus toonud linnatänavatele rohkem loomi.

Tallinna vanalinna päevad jäävad ära, kaalutakse korraldamist aasta teises pooles

23.03.20 ... Tallinna vanalinna päevad, mis olid kavandatud 4. kuni 7. juunini, on otsustatud koroonaviiruse tõttu ära jätta.

Marek Strandberg koroonakriisist: selline näeb välja vaktsiinideta maailm

22.03.20 ... Keskkonnaekspert Marek Strandberg ütles, et koroonaviiruse kiire levik on näidanud, milline võiks maailm välja näha ilma vaktsiinideta.

Kuldmuna jagas veebisaates auhindu

20.03.20 ... Reedel jagati Kuldmunal välja auhinnad eelmise aasta silmapaistvamatele lahendustele filmi ja raadio, disaini, reklaami, digi, üritusturunduse ning suhtekorralduse valdkonnas. Esmakordselt Kuldmuna ajaloos jagati võidumunad ja eriauhinnad välja otseülekandena veebis.

"Ringvaade" näitas, kuidas kuulsused karantiinis aega veedavad

20.03.20 ... "Ringvaade" näitas video vahendusel, mida teevad tuntud inimesed kodurindel kriisi aegu.

Tiit Sukk ja Taavi Teplenkov mängisid tähemängu

20.03.20 ... "Ringvaates" jätkus terve nädala väldanud seeria "Mängi koos Tiidu ja Taaviga". Reedel oli eetris tähemäng.

Kuninganna Elizabeth II lahkub paleest

19.03.20 ... Suurbritannia kuninganna Elizabeth II lahkub neljapäeval ehk nädal plaanitust varem Londonist Buckinghami paleest. Ta asub elama pealinnast 35 kilomeetri kaugusele Windsori lossi, vahendab Õhtuleht.

Loodusmuuseum avas uksed virtuaalselt

19.03.20 ... Eesti Loodusmuuseumi kodulehe kaudu saab nüüd iga huviline tutvuda nii muuseumi püsinäitustega kui viimaste möödunud ajutiste näitustega. Lisaks virtuaalsele jalutuskäigule näitusesaalides saab kuulata audiogiidi, vaadata videoid ning mängida mänge.

Mängi koos Tiidu ja Taaviga: poomismäng

18.03.20 ... Näitlejad Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk osalevad "Ringvaate" karantiinirubriigis "Mängi koos Tiidu ja Taaviga", millega taasavastatakse vanu armastatud mänge, mida perega kodus mängida. Sel korral mängiti poomismängu.

Ott Kiivikas õpetas välijõusaale kasutama

18.03.20 ... Kulturist Ott Kiivikas näitas, mida teha välisjõusaalides, mille keerulised instrumendid tihti nõutuks võivad jätta.

Nimede eestistamata jätmisel oleks Eesti lavadel laulnud Uku Schultz ja Laura Pomm

18.03.20 ... Sada aastat tagasi märtsis hakati vastu võtmaesimesi nimede muutmise avaldusi, millest hiljem kasvas massilineeestistamine ning omalaadne maailmarekord, kus nime vahetas viiendikelanikkonnast.

Marko ja Grete kolisid teineteisest viiruse ennetamiseks diivanil meetri kaugusele

16.03.20 ... "Ringvaate" meeskond võtab koroonaviiruse kiiret levikut tõsiselt ning saatejuhid Marko Reikop ja Grete Lõbu kolisid stuudiodiivanitel teineteisest meetri kaugusele.

Katrin Karisma soovitus karantiinis püsimiseks: nalja tuleb teha

16.03.20 ... Koroonaviiruse kiire leviku tõttu soovitatakse üle 60-aastastel inimestel püsida kodus. Näitleja Katrin Karisma rääkis Skype'i teel, kuidas tema neli päeva karantiinis veetnud on.

Teplenkov, Sukk ja Reikop jutustasid mängulise loo kahest mehest Räpinas

16.03.20 ... Näitlejad Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk tutvustasid saatejuht Marko Reikopi abiga taasavastatud koduseid mänge, mida karantiinis olles perega mängida. Kuna näitlejad veedavad lavstuste ärajäämise tõttu samuti aega koduseinte vahel, proovisid nad kodust lugude jutustamise alternatiivi teatrile.

Grete Lõbu tütred andsid ülevaate koduõppest

16.03.20 ... Saatejuht Grete Lõbu näitas oma pere näitel, milline näeb välja hommik koduõppel. Grete tütred Sofia ja Anna alustasid mõlemad hommikut e-koolis.

Reps jagas näpunäiteid kodus õppimiseks: suvevaheaeg edasi ei lükku

16.03.20 ... Haridus- ja teadusminister Mailis Reps andis kooliõpilastele ülevaate, kuidas koduõppes toimima peaks ning rõhutas, et tegemist pole puhkuse, vaid tavapäraste koolipäevadega, mistõttu pole põhjust karta, et suvevaheaeg edasi lükkuks.

Populaarsed USA jutusaated lähevad eetrisse ilma stuudiopublikuta

13.03.20 ... Mitmed USA tuntud jutusaated on otsustanud koroonaviiruse laienemise tõttu loobuda stuudiopublikust.

Erameediamajad saatsid töötajad kodukontorisse

12.03.20 ... Eesti kahe suurema erameediamaja Postimees Grupi ja Ekspress Meedia toimetused on kuni esmaspäevani tühjad, kuna mõlemad jätsid oma ajakirjanikud kodukontorisse. Sarnane töökorraldus kehtib ka Õhtulehes.

ERR tagab kõikide programmide töö jätkumise

12.03.20 ... Eesti Rahvusringhääling (ERR) teeb töökorralduslikke muudatusi, et tagada ERR-i programmide tegevuse jätkusuutlikkus.

ERSO ja Eesti Kontserdi lähiaja kontserdid jäävad ära, Rahvusooper Estonia jätkab etendustegevust

12.03.20 ... Eesti riiklik sümfooniaorkester teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et orkestri lähiaja kontserdid jäävad ära. Rahvusooper Estonia jätkab praeguse seisuga tavapärast etendustegevust.

Vene irvhambad tegid prints Harryle Greta Thunbergina libakõne

11.03.20 ... Vene irvhambad kuulutasid kolmapäeval, et neil õnnestus panna prints Harry uskuma, et ta räägib Rootsi keskkonnaaktivisti Greta Thunbergiga, kirjutas ajaleht Sun.

Haapsalus toimus õudusfilmide festivalist inspireeritud sallimustrikonkurss

10.03.20 ... Haapsalus korraldati linna õudus- ja fantaasiafilmide festivalist inspireeritud sallimustrikonkurss.

"Ringvaade" tõi elektri-Harley otse-eetrisse

10.03.20 ... Kõik me teame, et Harley Davidson teeb mehist häält. "Ringvaade" veeretas stuudiosse aga alles eile Eestisse jõudnud elektri-Harley ning küsis Jaagup Kreemilt, kui õige selline rohe-chopper ikka on.

Madonna, Miley Cyrus ja teised staarid loobuvad koroonahirmu tõttu kontsertidest

10.03.20 ... Popstaarid Miley Cyrus ja Madonna ning rokkbänd Pearl Jam on tühistanud eesolevad kontserdid korooniviiruse hirmus.

Grete Lõbu ja Marko Reikop testisid enda peal inimkeha kummalisi oskusi

09.03.20 ... Grete Lõbu ja Marko Reikop testisid "Ringvaates" kummalisi oskusi, mida vaid vähesed inimesed suudavad.
Milline on sinu elu parim nali?
ajaviidet lastele
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: