Elu

Narva-Jõesuus toimub heategevuslik zumba-maraton

28.07.21 ELU ... Laupäeval, 8. augustil 2021 toimub Narva-Jõesuus heategevuslik zumba-maraton, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Osalustasudest kogutud summa annetatakse Päite loomade varjupaiga toetuseks.

"Nõidkapteni needus" paneb näitlejad vehklema

28.07.21 ELU ... Pootsi veinimõisas mängitakse sel suvel koguperelavastust "Nõidkapteni needus". Seiklusrohke piraadilugu paneb tegelased ka omavahel rapiire ristama.

Kodavere murraku populariseerimiseks algasid noortesarja võtted

27.07.21 KULTUUR ... Peipsiääres räägitav kodavere murrak on üks kümnetest eesti keele murrakutest, mis on pikalt olnud hääbumisohus. Et kodavere murrakut ka noorte seas populariseerida, on Peipsiääre kandis käimas kodaverekeelse noortesarja võtted.

Tartu Tudengipäevad vallutavad Autovabaduse puiestee

27.07.21 ELU ... Sel nädalavahetusel vallutavad Autovabaduse puiestee esmakordselt suviste sündmustega Tartu Tudengipäevad. Tudengid ja linnarahvas saavad vaimu välja puhata nii traditsioonilisel pannkoogihommikul kui ka uutel üritustel, näiteks padjasõjal.

USA drag queen Sasha Velour esineb märtsis Tallinnas

27.07.21 ELU ... 21. märtsil 2022 toimub Alexela kontserdimajas Eestis veel seninägematu drag show, mille nimikülaline on USA populaarseim drag queen Sasha Velour.

Aerofotograaf Andres Tarto: aerofoto on muutunud tavaliseks

27.07.21 ELU ... Aerofotograaf Andres Tarto tegi õhus olles lummavaid pilte juba enne droonide kasutusele võttu. Ta tõdes, et aerofotode ebatavalisus on droonide tulekuga kadunud.

Karl-Christoph Rebane toob Haapsallu eri kunstivaldkondi liitva moe-show

27.07.21 ELU ... Noor moekunstnik Karl-Christoph Rebane toob Haapsalusse oma moe-show "Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias", kus kohtuvad lisaks moeloomingule ka luule, filmikunst, muusika ja tants.

EHHF-i 15. sünnipäeva videos teeb Vanamees Genkast topise

26.07.21 ELU ... Eesti hiphop festival 2021 toimub 12.–14. augustini ja tänavu juba 15. korda. Sünnipäeva puhul valmis ka ametlik multikas, mille peaosas "Vanamehe multikast" tuntud Vanamees ja Priidik.

Alfred Baskin innustab uue orienteerumismänguga noori looduses liikuma

26.07.21 ELU ... Ita Everi pojapoeg Alfred Baskin mõtles tiimiga noortele välja uue virtuaalse orienteerumismängu ''Käbide korjamine'', mis paneb lapsed nutiseadmeid kasutades looduses liikuma.

Rahvusvaheline töötuba Muhu Print mõtiskleb sel aastal jälgede üle

26.07.21 KUNST ... Eesti vabagraafikute ühenduse korraldatav rahvusvaheline töötuba Muhu Print toimub sel suvel seitsmendat korda. Töötoa juht on Ukrainast pärit ja Poolas tegutsev graafik Irena Lawruszko ning töötoa teema on jälg.

Viikingiaegsed koduloomad olid praegustest oluliselt väiksemad

25.07.21 EESTI ... Saaremaal Salme alevikus peeti tänavu suvel mitmel nädalavahetusel viikingilaagrit erinevate töötubade ja loengutega. Zooarheoloogi loengust sai muu hulgas teada, et kui viikingiaegsete ja tänapäeva inimeste pikkuses oluliselt erinevusi polnud, siis koduloomad olid sajandeid tagasi oluliselt väiksema kasvuga.

Silvia Urgas. Milleks kirjandusajakirjad, kui olemas on Instagram?

25.07.21 KIRJANDUS ... Raamatu-suunamudijad mõjutavad üha enam seda, milliseid raamatuid loetakse ja ostetakse. Eesti kirjandus ei kuulu veel nende huviorbiiti, kirjutab Silvia Urgas Sirbis.

Tõrvas toimub valgusfestival Tulede Öö

24.07.21 ELU ... Laupäeva õhtul süüdatakse Tõrvas festivali Tulede Öö raames järvel tuhatkond küünalt ja hilisõhtune rännak viib rahva läbi valgus- ja heliinstallatsiooni ajaloolisel Mulgimaal.

Tartu loomade varjupaigas avastati kassikatk

23.07.21 EESTI ... Tartu koduta loomade varjupaik teatas oma sõpradele, et nende kassitoas on avastatud parvoviirus ehk panleukopeenia, rahvasuus tuntud kui kassikatk.

Äikeseuurija: kliimamuutus toob üha enam äärmuslikke sademeid

21.07.21 LOODUS ... Esimese eestlasena Saksamaal EUMETSAT-is välku registreeriva ilmasatelliidi missiooni juures töötava äikeseuurija Sven-Erik Enno sõnul Eesti äikeserohkusega kuidagi silma ei paista. Kliima soojenedes jõuab tema sõnul aga õhku rohkem niiskust, mis tähendab üha sagedamini äärmuslikke sademeid.

Time valis Tallinna selle aasta 100 parima sihtkoha hulka

20.07.21 ELU ... USA ajakiri ja uudistesait Time valis Tallinna selle aasta 100 parima sihtkoha hulka, tuues välja, et Eesti pealinnas on palju ilusaid kohti, millega tutvust teha.

"Ringvaates" kaevati välja mulla tervist mõõtvad püksid

20.07.21 ELU ... Aprillis maeti "Ringvaates" projekti "Mullapüksid 2021" raames põllule puuvillased aluspüksid, mille abil mulla tervist mõõta. Nüüd kaevati need lõpuks välja.

Metsiku Lääne päev on saanud Palivere osaks

18.07.21 ELU ... Sel nädalavahetusel peeti Holster klubi eestvedamisel Läänemaal Paliveres taas Metsiku Lääne päeva ning seekord etendati publikule vaatemäng, mis rääkis ebamaiste jõudude küüsis vaevlevast kullaotsijate linnast kõrgel mägedes.

Kalahuvilised kogunesid Kasepääle Rääbisefestivalile

18.07.21 ELU ... Pühapäevaks sai aasta norm ehk 80 tonni rääbist Peipsi järvest välja püütud ning kalahuvilised kogunesid Kasepääle festivalile, et kasutada ära selle aasta viimast võimalust nautida värsket kohalikku rääbist.

Vasta kooliõpilane kogus soolokontserdiga Loomapäästegrupile raha

18.07.21 EESTI ... Lääne-Virumaa Vasta kooli õpilane Hanna Brita Luik korraldas põhikooli loovtööna heategevusliku soolokontserdi, millega ulatati abikäsi mittetulundusühingule Loomapäästegrupp.

Õnnelik mängija võitis Eurojackpotiga 675 175 eurot

17.07.21 ELU ... Reede õhtul võitis üks Eesti lotomängija Eurojackpoti loosimisel 5+1 tabamusega 675 175,40 eurot.

Head kala armastavad inimesed kogunevad pühapäeval Kasepääle

17.07.21 ELU ... Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki gurmaane kolmandat korda toimuvale rääbisefestivalile.

Retsept: proovi nädalavahetusel Elephants From Neptune'i rokikana

17.07.21 ELU ... Ansambel Elephants From Neptune pani ERR Menu lugejatele nädalavahetuseks kokku ühe eriti rokkiva kanaretsepti.

Galerii: Tartus avati Autovabaduse puiestee

15.07.21 ELU ... Reedel avati Tartus Autovabaduse puiestee, mis pakkus põnevaid etteasteid, sündmusi ja avastamist terveks nädalavahetuseks. Autovabaduse puiesteelt käidi kolme päeva jooksul läbi 23 000 korda ja alal asuvasse pandipakendi punkti toodi 1994 nõud.

Mart Noorma: kosmoseturism tuleb kindlasti, tehnoloogia on peaaegu valmis

15.07.21 ELU ... Kosmoseprofessor Mart Noorma tõdes, et miljardärid nagu Richard Branson, Elon Musk ja Jeff Bezos on aidanud kaasa teaduse arengule ja teinud suure töö selle nimel, et ka tavalised inimesed saaksid ühel hetkel kosmosesse minna.

Netflix hakkab lisaks sarjadele ja filmidele pakkuma ka videomänge

15.07.21 ELU ... Voogedastusplatvorm Netflix hakkab alates järgmisest aastast lisaks sarjadele ja filmidele pakkuma ka videomänge.

Jüri Kamenik: Eesti absoluutne kuumarekord jääb sel suvel ilmselt ületamata

14.07.21 ELU ... Ilmateadlane Jüri Kamenik tõdes, et kuigi Eestis on praegu tavapärasest soojemad ilmad, jääb Eesti absoluutne kuumarekord sel aastal siiski ületamata.

Saaremaa jalkakoer Muki võiks väljakul mängida mitmel positsioonil

11.07.21 ELU ... Saaremaal elab neljajalgne jalgpallitalent Muki, kes võiks väljakul täita mitut rolli.

Mitmel pool Eestis on jalgpalli EM-i finaalmängu ühisvaatamine

11.07.21 JALGPALLI EM ... Pühapäeva hilisõhtul selgub Wembley staadionil Euroopa meister jalgpallis, vastamisi on Itaalia ja Inglismaa. Ka paljudes Eesti paikades toimuvad selle mängu ühisvaatamised.

Noored pidasid Tallinnas Politseipargis festivali

10.07.21 ELU ... Tallinnas Politseipargis peeti noortefestivali, kus sai väidelda, aga ka politsei ja päästjate tehnikat käega katsuda. Õpilasfirmad pakkusid lettidelt oma toodangut. Selliseid festivale toimub pealinnas suve jooksul mitmes linnaosas kokku kuus.

Tartus taas avatud Autovabaduse puiesteele jagub ka kriitikat

09.07.21 EESTI ... Tartus on reedest taas avatud Autovabaduse puiestee - üks kesklinna peatänavatest jääb kuuks ajaks autodele suletuks ja see on kasutusel hoopis vaba aja veetmise alana. Kuigi eksperiment on paljudele linnaelanikele meeltmööda, on ka neid, kelles asukoha valik ja keskkonnasäästlikkus küsimusi tekitavad.

Pärnu Kaluriküla peremees ehitas kakuamipaati sauna

08.07.21 ELU ... Pärnu Kaluriküla peremees ehitas kakuamipaati sauna ning kuigi paat-saun asub kaldal, on see nüüd külastajate lemmik.

Elvas saab ka palaval suvepäeval õues uisutada

07.07.21 EESTI ... Hoolimata soojadest suveilmadest saab Elvas välitingimustes uisutada. Kuna uisuväljak on valmistatud spetsiaalsetest plaatidest, ei karda see ei päikest ega vihma.

Kadi Ploom: tahame katsetada, kuidas on sisevetel ühist festivali teha

07.07.21 ELU ... Vasknarvas avati esimene Sisevete festival, mis kasvas välja viis aastat järjest toimunud Peipsi järvefestivalist.

Britney Spearsi pikaaegne mänedžer astus tagasi

07.07.21 ELU ... 25 aastat Britney mänedžerina töötanud Larry Rudolph astus ametist tagasi, kui kuulis lauljatari soovist peagi lauljaamet lõplikult ära lõpetada.

Autovabaduse puiestee avatakse ansambel Led R kontserdiga Emajõel

06.07.21 ELU ... Tänavu 9. juulil avatakse taas Tartus Autovabaduse puiestee, mille avaüritusel astub üles ansambel Led R jõekontserdiga "Emajõe rock".

Paide jätkab pärast koroonapausi keskväljaku ruumieksperimenti

03.07.21 EESTI ... Järvamaa pealinn Paide jätkab pärast aastat koroonapausi keskväljaku ruumieksperimendiga. Kogu ettevõtmine kannab nimetust PaideWay, mis võtab kokku Paide kesklinna ruumieksperimendi ajal toimuvad üritused ja ajutised linnaruumi arhitektuurilised ümberehitused.

Pärnu hansapäevadel on tänavu varasemast poole vähem müüjaid

02.07.21 ELU ... Pärnus algasid 20. hansapäevad, mis kannavad seekord koroonaaja pitserit, sest kultuuriprogrammis on vaid üks välismaine esineja. Ka hansaturul kauplejaid on vähem, kuid nende hulgas on ka lätlasi ja leedulasi.

Galerii: Kuldmuna 2021 galal selgusid turundus- ja reklaamimaastiku viimase aasta parimad

02.07.21 ELU ... Neljapäeval selgusid Põhjala tehases Kuldmuna 2021 auhinnapeol Eesti turundus- ja reklaamimaastiku viimase aasta parimad.

Paul Walkeri "Kiirete ja vihaste" auto müüdi ligi poole miljoni euro eest

24.06.21 ELU ... Toyota Supra, millega Paul Walker "Kiirete ja vihaste" filmis sõitis, müüdi oksjonil 555 000 dollari ehk 464 921 euro eest maha.

"Aktuaalne kaamera" heitis pilgu Viimsi ja Kuressaare jaanipeole

23.06.21 ELU ... "Aktuaalne kaamera" oli kohal Viimsi vabaõhumuuseumi ning Kuressaare jaanipeol.

Galerii: jaaniõhtu jalutuskäik vabaõhumuuseumis

23.06.21 MUUSEUMID ... Eesti Vabaõhumuuseumis sai kolmapäeval osa pildikeste ja muusikaliste vahepaladega jaaniõhtu jalutuskäigust.

Galerii: Briti lennuväe vigurlennuetendus Tallinna lahe kohal

23.06.21 EESTI ... Ühendkuningriigi kuningliku lennuväe vigurlennumeeskond Red Arrows andis võidupühal vaatemängulise lennuetenduse Tallinna lahe kohal.

BTS-i fännid säilitavad loomingulisel moel bändi McDonaldsi eine pakendit

23.06.21 ELU ... McDonaldsi tootevalikusse lisandus hiljuti Lõuna-Korea poistebändi BTS eine. Eine on osutunud väga menukaks ning mitmed bändi fännid ei raatsi pakendit ära visata ja on selle säilitamisele loominguliselt lähenenud.

Üle-eestilisel võimlemispeol esineb järgmisel nädalal 2500 võimlejat

21.06.21 ELU ... 4. juulil toimub kuuendat korda üle-eestiline võimlemispidu, mis sel aastal kannab pealkirja "Kingitus". Kokku lööb võimlemispeo korraldamises ja esinemistel kaasa ligi 3000 inimest üle Eesti ning esmakordselt toimub võimlemispidu A. Le Coq Arenal.

TV 10 Olümpiastarti jõudis spordimuinasjutuna raamatukaante vahele

20.06.21 ELU ... Võru staadionil toimus laupäeval legendaarse TV 10 Olümpiastarti 50. hooaja avaetapp. Nüüd on spordisari jõudnud ka raamatukaante vahele.

Ööklubi keldrist leitud kunagise kaupluse Turist lühter kaunistab nüüdsest EKA aatriumi

19.06.21 ELU ... Aegade hämarusse vajunud kauplus Turisti interjöör oli omal ajal eriskummaline ruum, kuhu möödakäijad sisse vaadata ei tohtinud ning kus katuseaknad ja tehisvalgustus moodustasid peamise valgusallika. Nüüd on praeguse ööklubi keldrist taasavastatud lühter leidnud uue lae Eesti kunstiakadeemia peahoone Kotzebue tänava poolses aatriumis.

Mahtra Talurahvamuuseumis sai näha hobuniidukiga heinategu

17.06.21 MUUSEUMID ... Hobuentusiast Vello Tamm näitas Mahtra Talurahvamuuseumis, kuidas vanasti hobuniidukiga heina tehti. Selgus, et see oli omal ajal hobustele üks raskemaid töid.

Avalikustati Tallinna vanalinna päevade tänavune programm

15.06.21 ELU ... 12.–15. augustil toimuvad Tallinnas 39. korda Tallinna vanalinna päevad. Sel aastal on sündmuse keskmes eelkõige Tallinnaga seotud lood ja legendid.

Kurt kass ennustab usinalt jalgpalli EM-i tulemusi

15.06.21 ELU ... Venemaal elav kurt kass Achilles on juba aastaid jalgpalli mängude võitjaid ennustanud. Nüüd ennustab ta ka EM-i tulemusi.

suur suveseiklus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: