Elu

"Välisilm" uuris, miks on Bill Gates vandenõuteoreetikute sihtmärk

10.05.21 VÄLISMAA ... Abielu lahutavate Bill ja Melinda Gatesi vara jagamine pälvib erilist tähelepanu, kuna Gatesid on suure osa oma jõukusest pannud heategevusse ja saavutanud sellega silmatorkava mõjujõu globaalsete otsuste langetamisel. "Välisilm" uuris, miks on Bill Gatesist saanud vandenõuteoreetikute armastatuim sihtmärk.

Aasta suurpere on seitsmeliikmeline perekond Gužov

09.05.21 ELU ... Saates "Hommik Anuga" kuuluta välja aasta suurpere, kelleks valiti perekond Gužov, kus kasvab praegusel hetkel viis last.

Jüri Ratas: ema tähendab elu

09.05.21 ELU ... Riigikogu esimees Jüri Ratas salvestas emadepäevaks videotervituse, milles rõhutas, et emadus on kahtlemata ka üks Eesti rahva, ühiskonna ja riigi kestmise alustala.

Aasta ema on Ulvi Vilumets

09.05.21 ELU ... Saates "Hommik Anuga" kuulutas Eesti Naisliidu juht Mailis Alt koos president Kersti Kaljulaidiga välja aasta ema, kelleks valiti tänavu kolme lapse ema Ulvi Vilumets.

Video: Võrumaa taluniku lehmad saabusid taas Pärnu rannaniitu hooldama

08.05.21 EESTI ... Laupäeva hommikul saabusid Võrumaalt lehmad Pärnusse rannaniitu hooldama.

Tartu taliujujad ujusid Emajõge pidi Võrtsjärvelt Tartusse

08.05.21 ELU ... Emajõe vesi on juba 8 kraadi soe ja see tähendab, et taliujujate hooaeg hakkab lõppema. Tartu taliujujad võtsid sel puhul ette ühe üpris hullumeelse teekonna ja ujusid Võrtsjärvelt Tartusse.

Video | Eva Luigas jagas õpetusi uue muru rajamiseks

08.05.21 ELU ... Aiandushuviline Eva Luigas näitas "Maahommikus", kuidas kerge vaevaga kevadel uut muru rajada.

Käru kärumuuseum avab näituse mitmikute vankritest

07.05.21 ELU ... Türi vallas Kärus avatakse mitmikute kärude näitus. Ettevõtmise eestvedaja on Kärus elav režissöör Aljona Suržikova, kes avas seal kärude muuseumi kolm aastat tagasi ning kelle ambitsioon on rajada Kärusse maailma suurim kärumuuseum.

Retsept: valmista emadepäevaks šokolaadiburgereid

06.05.21 ELU ... Pere ja Kodu retseptitoimetaja Paula Särekanno õpetas "Terevisioonis", kuidas emadepäevaks šokolaadiburgereid valmistada.

Veterinaari elukutsest unistav abiturient käib kooli kõrvalt laudas abiks

05.05.21 ELU ... Hummuli Agro lautades elab kokku paartuhat vasikat ja lüpsilehma ja nende kõigi eest hoolitsemine on suur töö. Üks sealsete lehmade lemmikuid on 19-aastane abiturient Laura-Liis Loos, kes läks lauta tööle umbes poole aasta eest.

"Terevisioonis" õpetati tarretisetorti kaunistama

05.05.21 ELU ... "Terevisioonis" oli külas Toiduvabriku omanik Jelena Nikulina, kes valmistas põrsas Peppast inspireeritud tarretisetorti.

Legend leidis kinnitust: Hiiumaa Ristna tuletorn pärineb Pariisist Eiffeli ateljeest

04.05.21 ELU ... Hiljuti sai dokumentaalselt kinnitust, et Hiiumaal asuv Ristna tuletorn pärineb kuulsa prantsuse inseneri Gustave Eiffeli Pariisis asuvast töökojast.

Irja Lutsar: suurüritusi suvel ei toimu

03.05.21 ELU ... Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari hinnangul suvi tänavu küll ära ei jää, kuid tuhandete inimestega suurüritusi loota ei tasu. Siiski on lootust väiksemateks kontsertideks ja sündmusteks.

Keskkonnakuu toob ERR-i programmidesse toidu säästmise teemad

03.05.21 KESKKOND ... Maikuu on Eesti Rahvusringhäälingus traditsiooniliselt keskkonnakuu. Sel kevadel tõstavad ERR-i programmid esile toidu hoidmise ja raiskamise teemad. Läbi maikuu avatakse toidu teemat läbi praktiliste lugude ja teadusuuringute ning käima lükatakse suur kapitoidu retseptide kogumine.

Vähendame toidu raiskamist: jaga retsepte, mida toidujääkidest valmistada

03.05.21 ELU ... ERR-is algas keskkonnakuu ning "Terevisioon" kutsub seetõttu inimesi üles jagama oma retsepte, millega on võimalik vähendada toidu raiskamist.

Räpinas saab imetleda jaapani kirsipuude õitsemist

01.05.21 EESTI ... Selleks, et imetleda jaapani kirsipuude õitsemist, ei pea ilmtingimata Jaapanisse sõitma, vaid kevadise looduse ilu saab nautida näiteks Räpinasse rajatud kirsipuude alleel.

Endises Lindi algkooli majas asub iseteeninduskohvik

30.04.21 ELU ... Lindi vanas algkoolimajas tegutseb iseteeninduskohvik, mille külastajad saavad sealt ise pirukaid ja joogipoolist võtta. Maksta saab kas pangaülekandega või jättes sularaha kohvikus asuvasse karpi.

Fahle Pargi ärikvartali ehituse käigus avastati maa-alused käigud

30.04.21 KULTUUR ... Tallinna ajaloolise Paberivabriku piirkonda rajatava ärikvartali Fahle Pargi ehituse ajal avastati maa-alused paekivi seintega käigud. Tõenäoliselt on need ajaloolised veekanalid, mille kaudu suunati kunagine Härjapea jõgi Paberivabriku tehaste poole.

Amuuri tiiger Pootsman siirdus Ljubljanasse uue pruudi juurde

30.04.21 ELU ... Euroopa ohustatud liikide paljundusprogrammi raames viidi Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsmani järglaste saamiseks juba kolmanda pruudi juurde, seekord Sloveeniasse.

Hiina telesaatesse lõksu jäänud vene päritolu mees hääletati lõpuks saatest välja

29.04.21 ELU ... Vene päritolu Vladislav Ivanov otsustas võistelda Hiina poistebändi saates, kust peagi aga lahkuda soovis. Ta palus fännidel end saatest välja hääletada, kuid jõudis sellele palvele vaatamata finaali.

Jututaja loob sildu noorte ja eakate vahele

29.04.21 ELU ... Kaks aastat tegutsenud MTÜ Jututaja viib kokku üksildased eakad ja noored, kes neile seltsi soovivad pakkuda. Jututaja projektijuht Kreete Juurak tõdes, et eakate ja noorte vaheline suhtlus on ühiskonnas pigem tabuteema.

Lottemaa näitab tänavu mitut uut etendust, aga tõstab hinda

28.04.21 ELU ... Peatselt oma kaheksandat hooaega alustav Lottemaa pakub külastajatele mitu uut näidendit, platsil toimetab iga päev 28 näitlejat ja taas lisandub üks uus tegelane. Aga pilet on sel aastal kahe euro võrra kallim ehk maksab senise 20 euro asemel 22 eurot.

Keskmine Eesti mees on 41-aastane Marko, keskmine naine aga 42-aastane Katrin

27.04.21 ELU ... Tervise arengu instituut (TAI) selgitas välja, milline on keskmine Eesti naine ja milline on keskmine Eesti mees. "Ringvaade" otsis need keskmised inimesed üles ja kutsus stuudiosse.

Liis Seina uus raamat "Minu linn" innustab lapsi loodust ja keskkonda hoidma

27.04.21 KIRJANDUS ... Liis Seina värskelt ilmunud raamat "Minu linn" avab lastele looduse ja keskkonna hoidmise temaatikat. 2019. aastal võitis raamatu käsikiri Põlvepikuraamatu konkursil esimese koha ning nüüd, kaks aastat hiljem sai koostöös illustraator Gerda Märtensiga lugu kaante vahele.

Aednik Hispaania teetigude tõrjumisest: õllelõks, hügieen ja taimede karantiin

27.04.21 ELU ... Tallinna botaanikaaia aednik Tiina Marjapuu tõdes, et Hispaania teetigudele Eestis looduslikku vaenlast ei ole ning nende arvukuse piiramisega saab tegeleda vaid inimene. Näiteks toimib hästi tigude korjamine ja õllelõksu ehitamine.

Tartu Autovabaduse puiestee tuleb sel suvel kultuuriprogrammi ja uute tegevustega

26.04.21 ELU ... Sel suvel muutub osa Vabaduse puiesteest Tartu südalinnas taas autovabaks. Eelmisest aastast rikkalikuma kultuuriprogrammi ja uute tegevustega Autovabaduse puiestee toimub 9. juulist kuni 8. augustini.

Dirigent Endrik Üksvärav kolis pandeemia tõttu Hiiumaale ja võttis lambad

25.04.21 ELU ... Pandeemia tõttu kolis Tallinnast Hiiumaale koos oma perekonnaga dirigent Endrik Üksvärav. Pere võttis lambad ja on otsustanud Hiiumaale elama jääda.

Segane aasta | Micaela Saraceno: kipume unustama, et ööelu on kultuuri oluline osa

25.04.21 MUUSIKA ... "Segane aasta" on Müürilehe aprillikuine sari, kus paarkümmend kultuuriväljaga seotud inimest jagavad oma mõtteid ja kogemusi seoses möödunud keerulise aastaringiga. Heitmata ei jää ka pilk tuleviku suunal. Sel korral vastas küsimustele HALLi resident-DJ ja korraldustiimi liige Micaela Saraceno.

Algas foto- ja videovõistlus "Eesti mälumajakad"

23.04.21 KULTUUR ... Eesti mälu instituut korraldab juuniküüditamise 80. aastapäevale pühendatud foto- ja videovõistluse "Eesti mälumajakad", mille raames kutsub kõiki üles jäädvustama Nõukogude repressioonidega seotud mälestuspaiku üle Eesti. Võistluse patroon on peaminister Kaja Kallas, kes tunnustab 15. juunil Stenbocki majas parimate tööde autoreid.

Valgamaal asuvas talus askeldavad 79 kitsetalle

22.04.21 ELU ... Valgamaal asuvas Kalde talus tervitavad sel aastal kevadet ka 79 kitsetalle.

Eestlased püstitasid sirgjooneliselt Eestit läbides maailmarekordi

20.04.21 ELU ... Timmo Tammemäe ja Sander Linnus püstitasid uue maailmarekordi sirgjoonejooksus, läbides 58 kilomeetrit sirgelt läbi Eesti.

Jüri Muttika tutvus abipolitseiniku ametiga

20.04.21 ELU ... Koormustestid, pikad päevad ja adrenaliinirohked olukorrad - Jüri Müttika käis uurimas, kuidas abipolitsenikuks saada ning millised nende tööpäevad välja näevad.

Disainerid ühendasid jõud meditsiinitöötajate tänamiseks

20.04.21 ELU ... Ettevõtjad Tarieli ja Olivia Lipartia soovisid meditsiinitöötajatele nende töö eest tänu avaldada ning algatasid projekti "Toetame aitajaid", mis kogub kingipakkidesse eesti disainerite loomingut.

Hannes Hermaküla pani end proovile politseikooli praktiliste ülesannete lahendamises

19.04.21 ELU ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla külastas Paikusel asuvat politseikooli ja läbis seal sisseastumiskatsete kolmest ülesandest koosneva praktilise osa.

Ilmar Raag "Simpsonite" näitleja vabandusest: eestlastele ka ei meeldiks, kui nende üle nalja tehtaks

19.04.21 ELU ... "Simpsonite" tegelasele Apule hääle andnud näitleja Hank Azaria vabandas hiljuti, et andis hääle India päritolu tegelasele, kuigi tal endal India juuri ei ole. Sarnaseid olukordi on viimasel ajal olnud veelgi ning režissöör Ilmar Raagi sõnul on tegemist kaasaja nähtusega, millest liiga suurt numbrit ei tasu teha.

Koeraekspert Kirke Ert: muretsema panevad inimesed, kes hetkeemotsiooni ajendil koera võtnud

18.04.21 ELU ... Ajakirjaniku ja koerasõbra Kirke Erdi sõnul on kõige murettekitavamad need inimesed, kes võtavad koera hetkeemotsiooni ajendil, ning ei mõtle läbi, millise kohustusega end seeläbi seovad.

Pärnu kalamehed on hädas kalu söövate kormoranidega

16.04.21 ELU ... Tuhanded kormoranid on endale Pärnu jõe kaldale pesad teinud ja söövad nüüd isukalt jõus kudevaid tindikalu.

Veekahur Tige elevant saadeti Eesti politseimuuseumisse pensionile

15.04.21 ELU ... Jüri Muttika tutvustas "Ringvaates" veekahurit nimega Tige elevant. Hiljuti saadeti 1980ndatel Eestisse toodud veekahur Rakveres asuvasse Eesti politseimuuseumisse pensionipõlve veetma.

17-aastane Daniel protestib Toompea meeleavaldajate vastu

15.04.21 ELU ... Teist nädalat järjest kogunevad Toompeal erinevad seltskonnad, et avaldada meelt koroonapiirangute ja riigikogus menetletava nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) muudatuste vastu. Mitmendat päeva istub selle rahvahulga vastas 17-aastane Daniel, käes plakat, millel kirjas "Mask on seksikas".

Veterinaar Aleksandr Semjonov: enne pensionit soovin sinivaala anesteseerida

14.04.21 ELU ... Veterinaar Aleksandr Semjonov on oma karjääri jooksul anesteseerinud mitmeid erinevaid loomi. Kõige rohkem unistab ta aga sinivaala tuimestamisest.

Pandeemia viis perekonna võlgadesse: poleks arvanud, et me kunagi Toidupanga järjekorda satume

14.04.21 ELU ... Erik-Eduard Esingu ostis mõne aasta eest Tartu ühe sushirestorani filiaali, mille juhataja oli tema abikaasa. Koroonapandeemia jättis äritegevusele aga oma jälje ning nüüdseks on nende pererestoran juba kaheksa kuud suletud. Pere sattus võlgadesse ja neid ähvardati ka nende elukohast välja tõsta.

Tartu paranduskelder innustab vähem tarbima ja rohkem parandama

14.04.21 ELU ... Tartu Aparaaditehases tegutseb paranduskelder, kus inimesed saavad käia meisterdamas ning katkiseid asju uuele elule aidata.

Vabatahtlikud päästavad kevadrändel konni autoteedelt

13.04.21 EESTI ... Konnade kevadränne kudemispaikadesse on juba täies hoos ja veel külmast uimased loomad võivad sõidutee ületamisel abi vajada. Kampaania "Konnad teel(t)" kutsubki vabatahtlikke kas perega või suuremas seltskonnas hajutatult konni aitama.

Uus ettevõte Bringpack aitab vähendada toidu koju tellimisest tulenevat prügi

13.04.21 ELU ... Ettevõtja Rasmus Rask lõi pakendiringluses uue toote Bringpack, mis võimaldab toidukohast osta toitu kaasa korduvkasutatavasse pakendisse ning hiljem automaati tagastada.

Elu24 portaali peatoimetajaks saab Katrin Lust

13.04.21 ELU ... Portaali Elu24 peatoimetajana alustab tööd Kanal 2 telesaate "Kuuuurija" saatejuht Katrin Lust.

EKA tudengid valmistavad jäätmetest uusi materjale

12.04.21 ELU ... Eesti kunstiakadeemia tudengid valmistavad uusi materjale ja rõivaid nii vanadest suitsukonidest kui ka porgandijääkidest.

Mitmel pool Eestis saab teha nutiorienteerumist

10.04.21 ELU ... Selleks, et inimesed piirangute ajal rohkem looduses viibiksid, on Eestimaa eri paikades maha märgitud orienteerumisrajad, kus lisaks kaardile ning kompassile tuleb kasuks nutiseadme kasutamise oskus.

Hobiornitoloog Peep Veedla: Eesti on oma rahvuslinnuga eeskujuks kogu Euroopale

10.04.21 ELU ... Peep Veedla on ornitoloogiaga tegelenud juba 50 aastat. Esimesed sissekanded linnuvaatluse kohta tegi ta oma vihikusse 1971. aastal, olles ise üheksa-aastane. Pühapäeva hommikul räägib ta oma tähelepanekutest saates "Hommik Anuga".

Huviringid teevad virtuaalselt ka kokandustunde

09.04.21 EESTI ... Pärnu Pernova hariduskeskuse kokandusringi lapsed valmistasid reedel usinalt banaanipannkooke. Tund polnud siiski tavaline, vaid õpetaja näitas kaamera ees ette, kuidas asi käib, ja lapsed toimetasid koduses köögis.

Maailma kalleim koomiks müüdi 3,25 miljoni dollari eest

08.04.21 ELU ... Rekordilise 3,25 miljoni dollari ehk umbes 2,7 miljoni euro eest müüdi maha koomiks, kus on esimest korda tegelaseks Superman ja mis pani aluse superkangelase žanrile.

uus saade

hääletus

esita küsimus

õpi kodus

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: