Elu

Eriolukord lükkab Tallinna loomaaia ninasarviku emigreerumist edasi

09.08.20 ... Ninasarvik Kibeta jääb veel mõneks ajaks Tallinna, teatab Delfi rubriik Lemmikloom. Tema viimine uude koju Inglismaale Twycrossi loomaaeda lükkub edasi, kuna sealses loomaaias on eriolukorra tõttu tekkinud raske majanduslik olukord ja uusi loomi praegu juurde ei võeta.

Kuressaare merepäevade asemel toimus kontsert

08.08.20 ... Saaremaal oleks laupäeval pidanud toimuma 24. Kuressaare merepäevad, sel aastal aga toimus kahe ansambliga kontsert.

Pärnus toimusid laupäeval gildipäevad ja aastalaat

08.08.20 ... Pärnus toimus laupäeval mitu suurüritust. Kesklinnas peeti 23. gildipäevi, Supeluse tänaval aga aastalaata, mis algas juba südapäeval ja lõppeb alles kella kahe ajal öösel.

ERM näitab Muhu sukki

08.08.20 ... Muhu sukkade näitust "Meie argipäeva vidussepidamise aeg" näeb ERMi osalussaalis alates 8. augustist.

USA-s võetakse Eurovisioonist šnitti ja korraldatakse osariikidevaheline lauluvõistlus

07.08.20 ... Järgmisel aastal toimub USA-s Eurovisioonist inspireeritud lauluvõistlus "The American Song Contest", kus omavahel võistlevad USA osariigid.

Alpakafarmi eksootilised loomad meelitavad päevas sadu külastajaid ligi

06.08.20 ... Pärnust paarikümne kilomeetri kaugusel asub Eesti suurim alpakafarm. Lisaks alpakadele leiab sealt aga teisigi loomi – farmi aladel lustivad ka näiteks laamad, kängurud ja kitsed.

Galerii. Fotomuuseum avas sünnipäeva puhul Tallinna raekoja taga fototänava

06.08.20 ... 6. augustil tähistab fotomuuseum 40. sünnipäeva. Sel puhul on Tallinna raekoja taga avatud fototänav, mille raames toimuvad alternatiivfotograafia võimalusi tutvustavad töötoad.

Vabaõhumuuseumis pannakse püsti romade festival

05.08.20 ... Eesti Vabaõhumuuseumis peetakse 15. augustil romade ehk mustlaste festival Romfest.

Mart Kullamaa: tänavu on niru meeaasta, mistõttu võib mee hind korralikult tõusta

05.08.20 ... Eesti kutseliste mesinike ühingu esimees Mart Kullamaa tõdes, et tänavu on kesine meeaasta, mis võib omakorda viia mee hinna tõusuni.

Kalamaja legendaarne hulkurkoer võib saada mälestusmärgi

04.08.20 ... Tallinna Kalamaja kandi rahva hulgas on omamaoodi legendiks saanud koer nimega Žorik, kes on vaba hingena elanud tänavaelu. Juba eakas krants elab nüüd hoiukodus, kuid kodanikualgatuse korras on plaanis talle rajada mälestusmärk.

ERKI Moeshow toob tänavu publikuni uudse moelavastuse

04.08.20 ... ERKI Moeshow ei toimu tänavu tavapärasel viisil, vaid noorte moelooming jõuab publikuni uudse moelavastuse ehk showcase'i vormis.

Padise kloostri alt leiti hauakambrid

04.08.20 ... Padise kloostris tehtud konserveerimistööde käigus toimusid seal ka arheoloogilised väljakaevamised, mis tõid päevavalgele mitmeid ajaloolisi leide, nende seas näiteks hauakambreid.

I Land Sound pani konidest surfilaua kokku

04.08.20 ... 2019. aastal Orissaares toimunud I Land Sound festivalil kogusid külastajad konitopside Kops ja spetsiaalselt valmistatud koniprügikastide abil kokku üle 5 kg sigaretikonisid, millest sündis konidega kaetud aerusurfi laud nimega Konilaud. Projekti eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust, et konid tuleb visata prügikasti, mitte maha.

Kodukoha kompass jõuab Paidesse

04.08.20 ... 14. augustil avab Eesti Koostöö Kogu Paides rändnäituse "Kodukoha kompass". Väikelinnadesse rändama minev näitus vaatab linnaruumi ja inimeste heaolu vahelisi seoseid ning kutsub kohalikku kogukonda väiksemate ja suuremate sekkumistega ise looma head elukeskkonda. Näituse kuraator on Kairi Tilga, autorid urbanistid Teele Pehk ja Elo Kiivet.

Maitselaat ärgitab narvakaid väljas söömas käima

01.08.20 ... Narvas toimus laupäeval selle suve esimene suurem vabaõhuüritus - kohalikul toidulaadal käis maitseelamusi nautimas ja Narva aasta maitset valimas üle 6000 inimese.

Tänavuse Hiiumaa kodukohvikute päeva korraldas vald

01.08.20 ... Hiiumaal sai laupäeval külastada üle saare asuvaid kodukohvikuid.

Hiiumaa pärandkultuuri nädal kulmineerus palkmajaehitajate võistluse ja laadaga

01.08.20 ... Hiiumaa pärandkultuuri nädal tõi laupäeval Suuremõisa nii nobenäppudest palkmajaehitajad kui ka Hiiumaa külaelu edendajad. Peeti Eesti Puitmajaliidu kümnendat käsitöö palkmaja ehitajate kutsevõistlust ja 17. Hiiumaa külade päeva.

Rakvere Vallimäel valmis suur vabaõhukeskus

01.08.20 ... Rakvere Vallimäel sai valmis ligi seitsmel hektaril laiuv vabaõhu meelelahutuskeskus, kus on suur pealava, amfiteater ja rohkelt võimalusi vaba aja veetmiseks.

Trump plaanib keelata Ameerikas sotsiaalvõrgustiku TikTok

01.08.20 ... Donald Trump ütles 31. juulil toimunud pressikonverentsil, et plaanib keelata Ameerikas sotsiaalvõrgustiku TikTok. Ametlik otsus võib Trumpi sõnul sündida juba lähipäevil.

Narva-Jõesuus toimus 14. korda meremiilijooks

31.07.20 ... Narva-Jõesuu rannas toimus reedel 14. korda meremiilijooks.

Alari Kivisaar nõuab tema vastase petitsiooni algatajalt 75 000 eurot kahjuraha

31.07.20 ... SkyPlusi saatejuht Alari Kivisaar kaebas kohtusse tema vallandamist sooviva petitsiooni algataja Katrina Raiendi. Raiend teatas sotsiaalmeedias, et Kivisaar nõuab talt kahjutasuna 75 000 eurot.

Video: vaata, milline hakkab olema Tallinna loomaaia Tiigriorg

30.07.20 ... Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran tutvustas neljapäeva õhtul "Ringvaates" esmakordselt, milline hakkab olema kavandatav Tiigriorg.

Berliini loomaaias sündis haruldane punane panda

30.07.20 ... Berliini loomaaias sündis haruldane punane panda, vaid mõned kuud pärast seda, kui ta vanemad olid Indiast Saksamaa pealinna toodud, teatas loomaaed neljapäeval.

Lisaks inimestele vajavad massaažilaual mudimist ka loomad ja linnud

30.07.20 ... Massaaž ei aita aita ainult inimestel lõdvestuda, vaid pingete maandamist vajavad massaaži abil ka loomad ja linnud.

Eesti noorim peakokk: kirg kokkamise vastu tekkis alles restoranis tööd alustades

30.07.20 ... Pärnu restoranis Fööniks töötab väidetavalt Eesti noorim peakokk, kelleks on 17-aastane Milena Simane. Kirg kokkamise vastu tekkis tal tegelikult aga alles siis, kui ta peakokana tööd alustas.

Politseipargis toimub reedel noortele suunatud minifestival

29.07.20 ... Reedel, 31. juulil kell 14–20 toimub Tallinna kesklinnas asuvas Politseipargis noortele suunatud minifestival, mille raames toimub mitmeid tegevusi.

Setomaal toimus 18. korda Rikka Ivvani pillilaager

29.07.20 ... Pühapäeva õhtul kogunes üle 40 lapse ja noore Setomaale Küllätüvä külla, et osaleda 18. korda toimuvas Rikka Ivvani pillilaagris.

Itaaliasse viidud amuuri tiiger Pootsman sai taas isaks

29.07.20 ... Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman, kes saadeti Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames elama Itaalia Parco Natura Viva loomaaeda, sai taas kolme kutsika isaks.

Pardiralli tuleb sel aastal teistmoodi

28.07.20 ... Vähihaigete laste ja nende vanemate jaoks raha koguv heategevuslik Pardiralli toimub sel aastal teistmoodi - telesaatena ja augusti lõpus.

16-aastane noormees meisterdab usinalt loomade topiseid

28.07.20 ... 16-aastane topisetegija Mait Mägi on enda jaoks avastanud uue hobi ja asunud topiseid valmistama. Tulevikus loodab ta ka oma töökoja avada.

Ritter Sport vs. Milka: kohus otsustas ruudukujulise šokolaadi kaubamärgi Ritter Spordile jätta

23.07.20 ... Ritter Sport on juba aastakümneid tootnud ruudukujulisi šokolaaditahvleid. Sama kujuga maiustusi tahtis müüa ka Milka, ent Saksamaa kohus otsustas, et see õigus jääb siiski vaid Ritter Spordile.

Mikk Mägi: mida vähem Vanamees mõtleb, seda parem

23.07.20 ... Vanamees räägib tihti kõike, mida sülg suhu toob ning tegelase looja Mikk Mäe sõnul toimibki Vanamees just nii kõige paremini.

Matkajad võtsid ette teekonna Läti piirilt Eesti põhjarannikule

23.07.20 ... Matkajad võtsid ette 375 kilomeetri pikkuse teekonna Läti piirilt Eesti põhjarannikule. Ühes päevas kõnnitakse keskmiselt 30 kilomeetrit.

Lotomängija võitis Bingo lotoga ligi 600 000 euro suuruse jackpoti

22.07.20 ... Telesaates "Suur lotokolmapäev" loositi kolmapäeval välja Bingo loto jackpot summas 595 765 eurot. Ühe mänguväljaga võidupilet on ostetud Tartu bussijaama R-kioskist.

Lõuna-Koreas sündis esimest korda hiidpanda

22.07.20 ... Lõuna-Koreas asuvas teemapargis Everland sündis esmaspäeval emane hiidpanda. Tegemist on esimese hiidpandaga, kes Lõuna-Koreas sündinud on.

Päevafestivalil Ühine! tähistatakse inimeste mitmekesisust

22.07.20 ... Laupäeval, 25. juulil toimub Tallinnas Sveta baari esisel platsil kodanikuaktivistide korraldatud päevafestival Ühine!, mille eesmärk on tähistada Eestis elavate inimeste mitmekesisust.

Vaata enne tele-eetrit: "Ringvaate" saatejuht Raul Rebane käis tuumaraketibaasis

21.07.20 ... Saate "Ringvaade suvel" eriliste saatejuhtide järjekord on jõudnud Raul Rebaseni, kes käis loo tarbeks Rakvere lähistel asunud Nõukogude Liidu tuumalõhkepeade hoidla angaarides.

Avatud talude päeva külastas rekordarv inimesi

21.07.20 ... 18. ja 19. juulil olid avatud talude päeva raames külastajatele avatud 281 talu, mida külastas üle 213 000 inimese. Tegemist on kuuel järjestikusel aastal toimunud ürituse külastusrekordiga.

Maanteemuuseum tähistab Lada 50. sünnipäeva paraadiga

21.07.20 ... Sel laupäeval, 25. juulil tähistab maanteemuuseum omaaegse populaarseima automargi Lada 50. juubelit. Sünnipäeva pidustuste puhul toimub paraad, kuhu on oodata üle 100 masina.

Video: Birgit Sarrap, Mihkel Mattisen ja Tanja Mihhailova-Saar proovisid näojoogat

21.07.20 ... Saates "Ringvaade suvel" olid külas muusikud Birgit Sarrap, Mihkel Mattisen ja Tanja Mihhailova-Saar, kes proovisid näojoogat teha.

Toidutrendid on nii restoraniomanikele kui ka tarbijatele üha tähtsamad

21.07.20 ... Saates "Ringvaade suvel" oli külas restorani Salt juht Tiina Kõresoo, kes rääkis, et toidutrendid on viimasel ajal üha tähtsamad nii restoraniomanikele kui ka tarbijatele.

Eurovisiooni filmist tuntust kogunud Islandi väikelinn tervitab tavapärasest rohkem turiste

20.07.20 ... Islandi põhjaosas, umbes kuuetunnise sõidu kaugusel Islandi pealinnast Reykjavik asub väike linn Husavik, mis sai hiljuti palju ülemaailmset tähelepanu tänu Will Ferreli Eurovisiooni-teemalisele filmile. Tänu filmile on linnas sel suvel ka tavapärasest rohkem turiste.

Avaldati fotod printsess Beatrice'i pulmapeost

19.07.20 ... Briti printsess Beatrice abiellus reedel oma lapsepõlvekodus Itaalia päritolu kinnisvaramagnaadi Edoardo Mapelli Mozziga. Nüüd avaldati pulmadest ka mitmeid pilte.

Galerii: Riias muudeti Tartu nime kandev tänav kuuks ajaks autovabaks

18.07.20 ... 17. juulist muudeti Riias Tartu nime kandev tänav (Terbatas iela) üheks kuuks autovabaks, et täita ala kultuuriprogrammi ja kauplejatega. Sarnase ideega alustas juuli alguses ka Tartu, kui Vabaduse puiesteest sai Autovabaduse puiestee.

Pikakari rand heiskas sinilipu

17.07.20 ... Tallinna Pikakari rand heiskas reedel rahvusvahelist kvaliteedimärki tähistava sinilipu. Pikakarist sai seega Pirita ja Pärnu ranna järel kolmas Eesti rand, mis sel suvel sinist lippu kanda tohib.

Video: Autovabaduse puiestee ehitamiseks kulus 500 ruutmeetrit kunstmuru

17.07.20 ... Tartu südalinnas avati juuli alguses Autovabaduse puiestee, mis pakub linlastele kuu aja jooksul mõnusat vaba aja veetmise ala.

Avatud talude päeva korraldamine oli viimase hetkeni küsimärgi all

17.07.20 ... Koroonaviiruse leviku tõttu ei olnud pikka aega selge, kas avatud talude päev üldse toimuda saab ja seetõttu jäid ettevalmistused viimasele minutile.

Vox populi: kui tihti käite teise ringi kauplustes ostlemas?

17.07.20 ... Taaskasutus on viimasel ajal üha rohkem populaarsust kogunud. ERR Menu uuris koos Vikerraadio "Huvitaja" saatega Tallinnas, kui tihti inimesed teise ringi kauplustes käivad, mida sealt ostavad ning kas ja mida sinna müüki viivad.

Tartu Ülikooli muuseum avab Toomemäel teadusteemalise seikluslinnaku

16.07.20 ... Alates laupäevast, 18. juulist saavad huvilised Tartus Toomemäele mängida Tartu Ülikooli muuseumi loodud mängu "Teaduslinn", mille abil on võimalik ammutada uusi teadmisi ja õppida Toomemäge tundma.

Koristajad eemaldasid kogemata Londoni metroo seintelt Banksy uue töö

16.07.20 ... Teisipäeval tutvustas kuulus tänavakunstnik Banksy oma Instagramis enda kõige uuemat tööd, mille ta lõi Londoni metroo seintele. Teadmata täpselt, millega tegu, pesid usinad koristajad selle aga sõiduki seintelt maha.
mängi kaasa
loeme raamatuid
esita küsimus
praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: