Elu

Narva jõelaevaga käivad piirivaateid nautimas nii turistid kui diplomaadid

02.10.23 EESTI ... Sügisilmad on kohal ja ka Narva jõelaev Caroline tegi nädalavahetusel hooaja viimase reisi. Sel suvel käis Narva jõel loodusromantikat ja piirivaateid nautimas umbes 10 000 reisijat.

Õpetajad: vahel on raske end hommikul tööle sundida

02.10.23 ELU ... 5. oktoobril tähistatakse õpetajate päeva, mistõttu külastasid Raadio 2 kaks noort pedagoogi: Gustav Adolfi Gümaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maarja-Liisa Vokksepp ja Haabneeme Kooli matemaatikaõpetaja Kaidy Õismets. Õpetajad jagasid oma suurimaid töörõõme ning ka neid hetki, mil on mõelnud ametivahetusele.

Loomakliiniku ülemarst: ühel päeval hakkame ka ajuoperatsioone tegema

02.10.23 ELU ... Lemmikloomade suur hulk on toonud kaasa loomaarstide puuduse. Eesti Maaülikooli loomakliiniku kirurg Rainer Hõim ja ülemarst Aleksandr Semjonov rääkisid "Terevisioonis", kuhu veterinaarmeditsiin praeguseks jõudnud on ning mida tulevikus veel paremini teha saaks.

Reikop katsetas eestlaste valmistatud virtuaalreaalsusmängu "Bootstrap island"

29.09.23 ELU ... Eestlased tegid valmis virtuaalse ellujäämismängu "Bootstrap island", mida Marko Reikop "Ringvaates" esimeste inimeste seas katsetada sai.

Heili Sibrits: menüü planeerimine aitab säästa nii aega kui ka raha

29.09.23 ELU ... Toiduhindade tõus mõjutab enamus Eesti peresid. Ajakirjanik Heili Sibrits jagas "Terevisioonis" praktilisi nippe, kuidas toiduvalmistamisega raha kokku hoida.

Jüri Muttika ja Andres Siplane seiklesid mööda Tallinna vanu tööstushooneid

28.09.23 ELU ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika seikles koos Andres Siplasega mööda Tallinna vanu tööstushooneid.

Kristjan Jõekalda ja Marko Reikop maitsesid Olustveres võistelnud hoidiseid

28.09.23 ELU ... Möödunud nädalavahetusel toimus Olustveres 19. korda hoidistemess. Kristjan Jõekalda ning Marko Reikop maitsesid "Ringvaates" nii peedisinepit kui ka suvikõrvitsaga moosi.

September on õige aeg lillesibulate mulda panemiseks

28.09.23 ELU ... Selleks, et kevadel aias lilleilu nautida, on praegu õige aeg mitmed sibullilled mulda panna. Räpina aianduskooli õpetaja Merike Aomets selgitas "Terevisioonis", kuidas seda teha.

Kaili Mikk: pimedate juhtkoera ei tohi segada

28.09.23 ELU ... Hommikuses "Terevisioonis" olid külas MTÜ Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu juht Kaili Mikk ja tema juhtkoer Dali. Mikk rääkis Dali tööst ja ülesannetest ja sellest, kuidas tänaval mööduja koeraga suhtlema peab.

Müüt või tõde: teeleht aitab verejooksu peatada

28.09.23 MÜÜT VÕI TÕDE? ... Sarja "Müüt või tõde" teises osas annab arst Liis Puis vastuse küsimusele, kas vanaemade tarkus panna väikese verejooksu korral haavale teeleht, on ikka õige käitumine.

Eesti juurtega astronaut rääkis Tartus noortele oma tööst

27.09.23 UNIVERSUM ... Eestlastest ei ole seni veel keegi kosmoses käinud, küll on seda teinud Nicole Aunapu Mann, kelle vanaisa oli hiidlane. Eesti juurtega NASA astronaut on nüüd esimest korda Eestis, külastades teisipäeval Hiiumaad ja kohtudes kolmapäeval Tartus kosmosehuviliste noortega.

Väljasuremisohus olev lendorav vajab jätkuvalt kaitset

27.09.23 LOODUS ... Aasta loom 2023 on väljasuremisohus olev lendorav. Kuigi lendoravate arvukus Eestis on pisut tõusnud, vajab loom jätkuvat kaitset.

Kokk: tšillitaluvus kasvab juba paari nädalaga

27.09.23 ELU ... "Terevisioonis" oli külas restorani Riis peakokk Kadri Tran, kes kinnitas, et kuigi tihti peetakse tšillisid lihtsalt vürtsikateks, siis tegelikult on neil kõigil eraldi maitse.

Are alpakafarmis sündis tänavu üheksa alpaka- ja üks laamabeebi

26.09.23 ELU ... Eesti suvi oli Are alpakafarmi asukatele meele järele, sest polnud väga palav. Kevadel ja suvel sündis üheksa alpaka- ja üks laamabeebi, kes nüüd on juba parajad volaskid.

Anu Saagim 90ndate Vibe'i pidudest: inimesed olid heatahtlikud ja rõõmsad

26.09.23 ELU ... 90ndate Eesti kõige rajumad peod olid Vibe'id. Kuidas sealt üldse eluga välja tuldi, rääkisid "Ringvaate" stuudios fotograaf Toomas Volkmann ja iga peo hing Anu Saagim.

Estonialt pääsenud Timmo Võõsa: septembris tuleb see kõik ikka meelde

26.09.23 ELU ... 28. septembril möödub parvlaev Estonia hukust 29 aastat ning valmis on saanud Eesti, Soome, Rootsi ja Belgia koostöös valminud kaheksaosaline telesari "Estonia''. "Vikerhommikus" käisid külas telesarja "Estonia" produtsent Riina Sildos ja Estonialt pääsenud Timmo Võõsa.

Sel sügisel on olnud erakordselt palju seenemürgistusi

26.09.23 ELU ... Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder nentis "Terevisioonis", et käesolev sügis on olnud erakordselt seenemürgistusterohke. Samuti meenutas Oder seenelistele, et sotsiaalmeediagruppides jagatavaid nõuandeid ei tasuks tõe pähe võtta.

Tallinna loomaaiale ei ole poole aastaga sobivat juhti leitud

25.09.23 ELU ... Lühikese aja vältel on surnud Tallinna loomaaias kaks ninasarvikut, mis tõstatas küsimuse, kas loomaaias on ikka kõik kontrolli all. Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak kinnitas "Ringvaates", et loomadel on loomaaias hea elada, ent puudujääke leidub eelkõige personalis.

Tartu tudengipäevad algasid traditsiooniliselt pannkoogihommikuga

25.09.23 ELU ... Sügis tähendab Tartus ikka tudengipäevade festivali, kus üliõpilased saavad enne intensiivset õpiperioodi veel vaimu välja puhata ja erinevatel üritustel end proovile panna. Avastart anti Raekoja platsil traditsioonilise pannkoogihommikuga.

Galerii: Disainiöö lõpetas Oksana Tanditi moeetendus

25.09.23 ELU ... XVIII Disainiööle lõpetas pühapäeval, 24. septembril Oksana Tanditi moekollektsiooni "Ring/Circle" esitlus, mille idee oli pöörata tähelepanu ringdisainile.

Laste kriitikameelt pärsib usk meediaplatvormide aususesse

25.09.23 ÜHISKOND ... Veebimaailm on tänapäeval põimunud üha enam laste igapäevastesse mängudesse. Siiski on lastel mitmeid väärarusaamu interneti toimimise osas. Näiteks usuvad noored, et päevakajalistel teemadel tehtud videod kontrollib keegi enne avaldamist üle.

Christo ja Jeanne Claude'i monumentaalne installatsioon ümbertöödeldakse

24.09.23 ELU ... Pariis kavatseb ümbertöödelda ja taaskasutada Christo ja Jeanne Claude'i monumentaalse installatsiooni "Arc de Triomphe, Wrapped".

Harkivi hokimängijate heategevuslik hokiturnee jõudis Eestisse

22.09.23 ELU ... Harkivi hokimängijad võtsid nõuks korraldada ülemaailmse heategevuslike matšide turnee. Poolast alguse saanud ringreis on nüüdseks jõudnud Eestisse, kus mehed astusid vastu Briti mängijatele. Jüri Muttika käis Ukraina hokimehi intervjueerimas.

Personalijuht piiramatust puhkusest: töötajad kasutavad seda kohusetundlikult

22.09.23 ELU ... Personalijuhid Eve Karo ja Annika Albert rääkisid Raadio 2 saates "Pulss", kuidas ettevõtted võiksid efektiivselt lühendatud töönädalat ja n-ö piiramatu puhkuse süsteemi rakendada.

Suri Tallinna loomaaia ninasarvik Kibibi

22.09.23 ELU ... Reedel suri terviseprobleemide tõttu Tallinna loomaaia 14-aastane emane Ida-Aafrika tervamokk-ninasarvik Kibibi.

Ornitoloog: praegu on hästi mitmekesine rändeaeg

22.09.23 ELU ... Ornitoloog Tarvo Valker rääkis "Terevisioonis" otseülekande teel Põhja-Pärnumaalt, milliseid rändlinnud end seal näole annavad, lisades, et käesolev rändeaeg on väga mitmekesine.

Haigetele ja vanadele koertele hoiukodu pakkuv Irmeli: iga elu eest tuleb võidelda

21.09.23 ELU ... "Ringvaade" käis külals Pärnumaal elaval Irmeli Grönbergil, kes pakub hoiukodu haigetele ning vanadele koertele.

Simple Session sai hoo sisse Vabaduse väljakul

21.09.23 EKSTREEMSPORT ... Tallinna Vabaduse väljak kui atraktiivne tänavaspordi plats on neljapäeval, 21. septembril ametlikult üheks päevaks areen maailma parimatele ekstreemsportlastele.

Maal elamise päeva kommunikatsioonijuht: inimesed ootavad maaelult linnamugavusi

21.09.23 ELU ... Kommunikatsioonijuht Marianne Ubaleht rääkis "Deltas", miks viiendat korda aset leidvat maal elamise päeva taas tuleval laupäeval läbi viiakse ning millised asjaolud teeksid maal elamise linnainimestele atraktiivseks.

Veenmiskõne ekspert: veenmisoskus võiks igaühel olemas olla

21.09.23 ELU ... Veenmiskõne ekspert ja koolitaja Mayri Tiido tutvustas "Vikerhommikus" veenmisnippe, lisades, et igaühel peaks olema oskus teisi inimesi veenda.

Füsioterapeut: jutt õigest rühist on iganenud

21.09.23 TERVIS ... Inimeste argipäevi täitva kontoritöö ja nutilembuse tõttu viibivad nad üha pikemalt sundasendis. Füsioterapeut Signe Valgemäe nentis, et sellest tulenevate tervisehädade ennetamiseks tuleks nn õige rühi otsimise asemel päeva jooksul kehaasendeid võimalikult sageli vahetada.

Galerii: Disainiöö moeetendusel tutvustati kohalikku rõivatööstust

21.09.23 ELU ... 20. septembril toimus Krulli Kvartalis XVIII Disainiöö raames moevaatemäng "DOM – Disain on moes". Etendusel, mis tutvustas kohalike disainbrändide kujunemislugu, astusid lavale disainer Liisa Kanemägi ning brändid Ewald, Illimor ja Woolish.

"Minu Tuneesia" autor Thea Karin võrdleb kõrbe rabaga

20.09.23 ELU ... "Minu Tuneesia" autor Thea Karin tutvustas "Ringvaates" Tuneesia ja kõrbe fenomeni.

Arst Peep Talving pidas Nikolai Novosjoloviga maha pingelise duelli

20.09.23 ELU ... Viimaseid nädalaid Põhja-Eesti Regionaalhaigla peaarstina ametis olev Peep Talving pidas "Ringvaates" vehkleja Nikolai Novosjoloviga maha pingelise duelli.

EKA tudengid disainisid tehisintellekti abil jalanõusid

19.09.23 ELU ... Jalatsidisainer Maria Rojko Nisu selgitas "Terevisioonis" jalatsite valmistamise tulevikku läbi tehisintellekti ja 3D-printimise tehnoloogiate kombineerimise.

Sügis on õige aeg kevadel õitsevate püsilillede jagamiseks

19.09.23 ELU ... Püsilillede jagamine hoiab taimed ilusana ja kevadel õitsevate püsikute jaoks on praegu õige aeg sellega pihta hakata. Kuidas seda teha, selgitas "Terevisioonis" Räpina aianduskooli õpetaja Merike Aomets.

Folkmuusikud tervitasid liikuvusnädala alguse puhul Tartu bussisõitjaid

18.09.23 ELU ... Algas üleeuroopaline liikuvusnädal, mis kutsub üles valima keskkonnasõbralikke liikumisviise. Tartus saab sel puhul reedeni linnaliinibussidega tasuta sõita, esmaspäeval üllatasid bussisõitjaid ka folkmuusikud.

Jüri Muttika kutsus korvpallur Kristjan Kanguri duellile

18.09.23 ELU ... Ehkki Eesti üks pikaaegsemaid korvpallikoondislasi Kristjan Kangur ütleb, et karjäär on tal juba mõned aastad läbi olnud, paneb ta sellele 21. septembril viimase punkti. Sel puhul kutsus "Ringvaate" reporter Jüri Muttika ta duellile.

Füsioterapeut väikelaste süles hoidmisest: parim asend on järgmine asend

18.09.23 ELU ... Füsioterapeut Katre Lust-Mardna demonstreeris "Terevisioonis", millised asendid on kodustele lastevanematele väikse lapse hoidmiseks head ning millistest võiks pigem hoiduda.

Viljandi tähistas sünnipäeva parandusfestivaliga

17.09.23 ELU ... Viljandi linn tähistas oma 740. sünnipäeva kolm päeva kestnud ettevõtmistega. Kuna Viljandi kuulub pärandilinnana UNESCO loovlinnade võrgustikku, siis sünnipäeva ettevõtmiste kavva kuulus ka teist korda peetud parandusfestival.

Alusalu: lapsed on need, kes peavad meie elu edasi viima

17.09.23 VARIA ... Pühapäeva hommikul käisid saates "Hommik Anuga" külas Gerd Kanter, Saskia Alusalu ja Tanel Tein, kes on leidnud pärast edukaid sportlaskarjääre elus uued väljakutsed.

Liina Tennosaar käis Jaapanis: asfalt oli nii kuum, et jalanõud sulasid ära

16.09.23 ELU ... Sel reedel käis Owe Peterselli saates oma Jaapani reisist rääkimas näitleja Liina Tennosaar, kes sõnas, et augustikuus on Jaapanis nii soe, et isegi jalanõud sulavad kuuma asfaldi peal ära.

Ida-Viru noored ehitasid Toila laululaval Goldbergi masinaid

15.09.23 ELU ... Ida-Virumaal Toila laululaval ehitasid kooliõpilased reedel Goldbergi masinaid, mis võimaldas koolis saadud teadmisi praktikas järele proovida ja harjutada koostöö tegemist.

Rahnuronija Keit Nurga: ronimine on parim viis kõrgusekartusest üle saada

14.09.23 ELU ... Heleri All käis "Ringvaates" uudistamas esimese eestlasena bouldering'u ehk rahnuronimise MM-il käinud Keit Nurga trenni.

Vähiuuringute toetuseks kogutakse raha heategevusliku kleidioksjoniga

14.09.23 ELU ... "Ringvaates" olid külas heategevusliku oksjoni "500 kleiti" ellukutsuja Katri Link ja selle tarbeks hoopis oma pintsaku annetanud Anne Veski. Marko Reikop andis oksjonile oma ainsa lipsu ja Grete Lõbu tütarde kleidid.

Politseinik jagas seenelistele soovitusi: võtke kindlasti laetud mobiil kaasa

14.09.23 ELU ... Sügisesel ajal juhtub aina rohkem, et metsa seenele või marjule läinud inimesed ei leia enam teed koju tagasi. Lääne-Harju politseijaoskonna juht Karl Kalda rääkis "Terevisioonis", kuidas toimetab politsei metsaotsingute puhul ning mida metsa minnes kindlasti meeles pidada.

Alpinist Marie Saame lisahapnikuta mägede vallutamisest: see on lihtsam, kui tundub

13.09.23 ELU ... Alpinist Marie Saame plaanib järgmise viie aasta jooksul jõuda iseseisvalt 14 enam kui 8000 meetri kõrguse mäe tippu. "Ringvaatele" antud intervjuus sõnas alpinist, et lisahapnikuta mägede vallutamine on tema jaoks lihtsam, kui kõrvaltvaatajatele tundum.

Marko Reikop maitses fermenteeritud arbuusikoort

13.09.23 ELU ... "Ringvaates" käis külas toiduteadlane Rain Kuldjärv, kes andis välja raamatu "Fermentatsioonist – ausalt ja avameelselt". Stuudiosse võttis ta kaasa paar purki fermenteeritud toitu, mida Marko Reikop maitsta sai.

Hollywoodis kasutatakse kaalu langetamiseks diabeediravimit

12.09.23 ELU ... Hollywoodis kasutatakse kaalu langetamiseks diabeediravimit nimega Ozempic. Perearst Marko Ölluk tutvustas "Ringvaates" ravimit lähemalt ning tõdes, et revolutsioonilisusest on veel siiski vara rääkida.

Juuksurist elupäästja Leili Põder: ma ei teadnud, et oskan südamemassaaži teha

12.09.23 ELU ... Juuksur Leili Põder päästis aasta alguses uppumissurmast onkoloogi Indrek Oro. "Ringvaates" meenutas elupäästja saatuslikku pühapäeva ning tunnistas, et tegi südamemassaaži täiesti instinktiivselt.

uus arutelusaade

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: