Elu

Fotod: Eesti kaitseväelased tähistasid Malis jaanipäeva

25.06.19 ... Malis operatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid jaanipäeva ühisel koosviibimisel grilli, sauna ja kodumaiste suupistetega.

Avinurme tünnilaat toimus juba 20. korda

23.06.19 ... Avinurmes kogunesid pühapäeval tuhanded inimesed juba 20. korda toimunud Avinurme tünnilaadale. Laada korraldajad kutsuvad andma endast teada neil, kes kõigil aastatel on laadal käinud.

Haapsalu raekojas näeb näitust vanadest linnakodudest

23.06.19 ... Haapsalu raekojas avati näitus "Kaks kodu", mis tutvustab 19. ja 20. sajandi vahetuse Haapsalu linnakodusid. Kodutunde loomiseks saavad külastajad mõnda mööblieset ka ise proovida.

Galerii: Saaremaal algas jaanitulede aeg

21.06.19 ... Saaremaal algas reede õhtul jaanitulede aeg, mis kestab esmaspäevani.

Türilased teevad korda kogukonnakeskuseks saanud vana kõrtsihoone

21.06.19 ... Türil päästetakse elule pooleteise sajandi vanune kõrtsiks ja hobusetalliks ehitatud hoone, millest nüüd on saanud kohalik kogukonnakeskus ehk KONN. Kümned vabatahtlikud on maja säästvasse renoveerimisse panustanud juba sadu töötunde.

Pärnu sai 24. korda suvepealinnaks

21.06.19 ... Pärnu kuulutati reedel juba 24. korda suvepealinnaks.

Parvlaevad Piret ja Tõll tervitasid suve "tantsuga"

21.06.19 ... Reede oli suvine pööripäev, millega algas suvi.

Saaremaal kogunesid kuld- või briljantpulma tähistavad paarid

19.06.19 ... Saaremaal Kuressaares austati tseremooniaga sel aastal kuld- ja briljantpulma tähistavaid Saaremaa paare ehk abielupaare, kes koos elanud pool sajandit või isegi kümme aastat sellest enam.

Ilmateadlane: juuni võib olla selle suve kõige soojem kuu

19.06.19 ... Ilmateadlane Jüri Kamenik ütles, et jaanilaupäev on küll jahe, kuid sajuta. Viimaseid sooje päevi tasub Kameniku sõnul aga nautida, sest juuli ei pruugi enam nii soe tulla.

Rekordilehma Mille mitteametlik rekord on 103 kilogrammi piima

19.06.19 ... Kõljalas elab lehm Mille, kelle arvele kuulub Eesti rekord enam kui 90 kilogrammi piima väljalüpsmises ühe päeva jooksul.

ERR-i lugeja fototabamus: kärnkonnaga maiustav nastik

19.06.19 ... ERR-i lugeja Ringa Kedelauk jagas Minupilt.err.ee lehel fototabamust kärnkonnaga maiustavast nastikust.

Eesti loodus peidab hästi varjatud randu

18.06.19 ... Rannahooaeg on käes ja Eestimaal on mitmeid erakordseid randu, mida paljud kindlasti ei teagi. "Terevisioon" tutvustas viit erakordset randa, kus tuleb olla siiski tähelepanelik, sest tegemist pole avalike suplusrandadega.

Kukk Porthos murrab hirme: sülle võttes vaadatakse, et kõik kuked polegi nii kurjad

18.06.19 ... Maaeluministeeriumiga koostöös alustas hiljuti tegevust esimene kodulinnust Instagramimõjutaja kukk Porthos, kes poseerib selfidel ja on laste suur lemmik.

Eesti ainus sebrapaar sai kolmanda järglase

17.06.19 ... Muhus elavale sebrapaarile - Jashirale ja Hekimale - sündis nädalavahetusel uus järeltulija. Eesti ainus sebrapaar on kolme aastaga andnud elu kokku juba kolmele sebravarsale.

Suur jaanitulede ülevaade: leia enda jaoks sobiv

17.06.19 ... Nädalavahetus jaanipühadega on ukse ees ning seetõttu sobiv aeg välja valida, milline jaanituli kõige paremini kõnetab.

ERR-i lugeja fototabamus: koerake ja piksenool

17.06.19 ... Möödunud nädal möödus vihma- ja äikesehoogude saatel ning ERR-i lugeja Geir-Melany Andrejev saatis Minupilt.err.ee lehele põneva fototabamuse koerakese ja piksenoolega.

Kalamaja uus muuseum otsib logo

16.06.19 ... Tallinna Linnamuuseum kutsub kõiki huvilisi osalema Kalamaja uue muuseumi kujundamisel ja muuseumilogo valikus. 2019. aasta sügisel avab Tallinna Linnamuuseum endise Kalamaja lastemuuseum Miiamilla majas Kotzebue 16 Kalamaja kogukonnamuuseumi.

Galerii: kuninganna Margrethe II Kiek in de Kökis ja Taani kuninga aias

15.06.19 ... Taani kuninganna Margrethe II osavõtul avati täna Tallinna esmamainimise ja Dannebrogi lipu sünni 800. aastapäeva puhul Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis näitus ning Komandandi aias Taani lipu värvides kuninganna roosiaed.

Galerii: Taani kuninganna ja rahvapidu Vabaduse platsil

15.06.19 ... Tallinnasse ametlikule külaskäigule saabunud Taani kuninganna Margrethe II asetas laupäeval lõunal pärja Vabadussõja ohvrite monumendile ja külastas Vabaduse platsil toimunud rahvapidu.

Fotod: Türi ujulas puhkes õide öökuninganna

14.06.19 ... Türi ujula basseiniruumis puhkes reede õhtul kella 20 paiku õide öökuninganna.

Tallinna loomaaed rikastus kevadel väga paljude loomalaste võrra

13.06.19 ... "Terevisioonil" käis neljapäeva hommikul külas Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran, kes rääkis lähemalt tänavustest loomabeebidest.

Maaeluministeerium saadab Instagramikuke Eesti ringreisile

12.06.19 ... Maaeluministeeriumiga koostöös alustas hiljuti tegevust esimene kodulinnust Instagramimõjutaja kukk Porthos, kelle tegemiste abil on võimalik saada ülevaade maaelu mitmekesisusest.

Miina Rihanna Rõivas sai muusikalis solisti rolli: alguses oli natuke hirmus

12.06.19 ... Tuleval nädalavahetusel esietendub Hanna-Liina Võsa muusikalikooli muusikal "Uksed", kus ühe solistina astub lavale Luisa ja Taavi Rõivase tütar Miina Rihanna. Noore solisti sõnul on lauljast ema olnud talle rolliks valmistumisel suureks abiks.

Nedsaja küla lapsed said uhke mänguväljaku

11.06.19 ... Veel kümne aasta eest oli Nedsaja küla Setomaal elanikest tühjenemas - külas nappis nii noori peresid kui ka lapsi. Nüüd on külas aga nii palju lapsi, et külanaiste eestvedamisel avati seal laste mänguväljak, milletaolist pole piirkonnas 30 kilomeetri raadiuses.

Marveli "Tasujatest" valmib videomäng, mängida saab viie erineva superkangelasena

11.06.19 ... Videomängukonverentsil E3 esitleti arendaja Crystal Dynamicsi ja Square Enixi uut videomängu "Marvel's Avengers", mis valmib 2020. aasta maiks. Mängule ennustatakse Marveli filmide varjus ka suurt edulugu.

Amuuri tiiger Pootsmann sai isaks, sündis kolm kutsikat

11.06.19 ... Tallinna loomaaia amuuri tiigril Pootsmanil ja Tanyal Zlíni loomaaias sündis kolm kutsikat. Emaslooma Tanya jaoks on see juba neljas pesakond järglasi ilmale tuua.

Eestis toodetud iglumajakese soetas endale ka Gordon Ramsay

10.06.19 ... Briti kokk Gordon Ramsay on üks nendest maailmakuulsatest staaridest, kes on endale soetanud Eestis toodetud Iglucraft majakese.

Galeriid: Rakveres toimus esimene Eesti saunafestival

09.06.19 ... Rakvere linna päevadel peeti Eesti esimene saunafestival. Rakvere keskväljakule oli püsti pandud 20 eriilmelist sauna.

Tänavakunstifestival TaDaa! jõudis Riiast Tallinna

09.06.19 ... Tänavakunstifestival TaDaa! jõudis sel nädalavahetusel Riiast läbi Cesise Tallinna. Uuel nädalal liigub festival edasi Narva, Põlvasse ja Tartusse.

Kuressaares saab nüüd jalgu puhata Arengsburgile pühendatud pingil

07.06.19 ... Saaremaa Ettevõjate Liit koostöös Saarte Hääle ja Kadi raadioga on juba aastaid seisnud hea selle eest, et kuressaarlastel ja linna külalistel oleks linnaruumis pinke, kus jalga puhata. Igal aastal pannakse uus nimeline pink Saaremaa aasta ettevõttele ning tänavu pandi kümnes nimeline pink 26 aastat toitlustuse ja majutusäriga tegelenud ettevõttele Arensburg.

Tallinna tänavatoidufestivalil esinevad Reket, The Boondocks ja Rainer Ild

07.06.19 ... Telliskivi loomelinnakus toimuva Tallinna tänavatoidufestivali programmi kuulub ka muusikaline menüü, pakkudes kahel päeval Reketi, The Boondocksi, Lepatriinu, Sammalhabeme ja Rainer Ildi kontserti.

Eestit esindab Bocuse d'Or kokkade tippvõistlusel Artur Kazaritski

06.06.19 ... Kulinaariakonkursi Bocuse d'Or'i Eesti vooru võitis 6. juunil Artur Kazaritski, kes töötab praegu Kopenhaagenis 3 Michelini tärniga pärjatud restoranis Geranium. Võitja esindab Eestit järgmisel aastal esmakordselt Tallinnas toimuvalt Bocuse d'Or Euroopa finaalvõistlusel.

Fotod: Lottemaa avab kuuenda hooaja uute tegelastega

06.06.19 ... Lottemaa avab laupäeval kuuenda hooaja ning tutvuda saab täiesti uute tegelastega.

Vilsandi sai kirjandusliku mobiiliäpi

05.06.19 ... Tartu ülikooli kirjandusteaduste magistrant Maris Mägi kaitses 3. juunil magistritöö, mille raames lõi ta mobiiliäpi "Kirjanduslik matk Vilsandil".

Eesti sinimustvalge lipp tähistas 135. sünnipäeva

04.06.19 ... Eesti sinimustvalge lipu 135. sünnipäeva tähistati 4. juuni hommikul pidulikult Tallinnas Toompeal. Piduliku päeva puhul kingiti lipp nii laulu- ja tantsupeo meeskonnale, Eesti Keele Instituudile kui Gustav Adolfi gümnaasiumile. Tartus tähistati Eesti lipu päeva akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide rongkäiguga.

Apple uuendab oma tarkvara: iTunes laguneb kolmeks programmiks, iPad saab uue operatsioonisüsteemi

04.06.19 ... Teholoogiaettevõtte Apple korraldas 3. juunil arendajatele mõeldud konverentsi, kus avaldati muuhulgas, et 2001. aastal loodud koondplatvorm iTunes jaguneb kolmeks programmiks: Apple Music, Apple Podcasts ja Apple TV. Uuendus puudutab Maci operatsioonisüsteeme, Windowsil jääb kõik esialgul samaks.

Fotod: Tšehhi loomaaeda viidud amuuri tiiger Pootsman saab isaks

04.06.19 ... Tallinna loomaaed kirjutas Facebooki lehel, et Eesti suursaadik Tšehhis Eva-Maria Liimets külastas 30. mail Zlín-Lešná loomaada, kus elab ajutiselt Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman.

Põltsamaal moodustati maailma suurim elav sinimustvalge

03.06.19 ... Teisipäeval on Eesti lipu 135. sünnipäev. Põltsamaal moodustati sel puhul maailma suurim elav sinimustvalge.

Maanteemuuseumis näeb nõukogude mootorrataste näitust

02.06.19 ... Eesti maanteemuuseumis on sellel suvehooajal eksponeeritud kümme nõukogudeaegset mootorratast, mis on toodetud perioodil 1947-1971. Esindatud on peaaegu kõik sellel ajal NSVL-is toodetud kergmootorratastest.

Tänavatoidufestival ootab tänavu nii kahe- kui ka neljajalgseid toidusõpru

02.06.19 ... Baltimaade suurim tänavatoidufestival toimub 8.–9. juunil Telliskivi loomelinnakus juba kuuendat korda. Lisaks mõnusatele maitsetele on rohkem eriilmelisi puhkealasid, muusikalisi elamusi, põnevaid tegevusi lastele ja peredele ning ka koertele.

Vanalinna päevad lõpevad harukordse voolava etendusega

02.06.19 ... Pühapäeva õhtul lõpevad 38. Tallinna vanalinna päevad, festivalile paneb punkti unikaalne lõpuetendus Snelli tiigil.

Presidendi roosiaias jagati headele inimestele "Lastega ja lastele" tunnustusauhindu

01.06.19 ... Lastekaitsepäeva pidulikul tähistamisel vabariigi presidendi roosiaias anti üle tunnustusauhinnad "Lastega ja lastele".

Plastkõrte kampaania idee autor: igasugune keelustamine on nadi

29.05.19 ... 5Miinuse räppar Estoni Kohver ja keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Mart Raamat töötavad ühiselt plastkõrte kaotamise nimel.

Tallinna merepäevade programmi fookuses on meresõidud

29.05.19 ... Tänavused Tallinna merepäevad toimuvad 12.-14. juulini neljas Tallinna sadamas.

Hiinas jäi kaamera ette üliharuldane albiinopanda

28.05.19 ... Hiina metsas jäi kaamera ette üliharuldane albiinopanda.

Eestis tuuritab tänavakunsti festival TaDaa!

28.05.19 ... TaDaa! Festival pakub kompotti muusikast, teatrist, tsirkusest, tantsust ja sõnakunstist ning sobib korraldajate teatel kõigile sõltumata vanusest, pikkusest, kaalust või kinganumbrist. Seal aastal astub festivalil üles 120 esinejat 14 riigist.

Piltuudis: Eestis puhkes õide kaunis kuldking

26.05.19 ... ERR-i lugeja Ülle Kütsen saatis foto haruldasest kaunist kuldkingast, mis on Eestis õitsema puhkenud.

Loomaaia ilvesed koliti uude aedikusse

25.05.19 ... Loomaaednike ja paljude heade vabatahtlike abiga pika ja põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud ilveseaedikud Kullimäel said valmis.

Nurmenukuvaatluse aktsioonis on vaadeldud juba ligi 200 000 õit

25.05.19 ... Maikuus toimub üle-eestiline kodanikuteaduse aktsioon "Eesti otsib nurmenukke". Teadusesse panustavate inimeste hulk on suur - hetkel on vaadeldud juba ligi 200 000 taime ning tehtud pea 1600 vaatlust.

Pardiralli ettevalmistus: Märt Avandi tegi pardihäält

24.05.19 ... Pardiralli eestkõneleja Märt Avandi usub, et tänavu rallil osalevad 15 000 vanniparti leiavad omanikud.
Osale projektis

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: