Elu

Verni Leivak kirjutas Eesti sada legendaarset meelelahutuspaika raamatusse

18.12.18 ... Kirjanik Verni Leivak kirjutas raamatu "Eesti sada legendaarset meelelahutuspaika", mis viib lugejad lõbusale ajarännakule.

"Ringvaade" otsib kuueaastast Oskarit Luha tänavalt

18.12.18 ... "Ringvaade" otsib kuueaastast Oskarit, kellel on õde Linda, kes elab Luha tänaval ja kes soovis jõuluvanalt puldiga helikopterit.

Jüri Nael: on aeg tuua Inglismaal loodud tutvused ja sidemed Eestisse

18.12.18 ... Koreograaf Jüri Nael on tagasi kodumaal ning alustab siin uudse etenduskunstide magistriprogrammiga. Nael ütles, et kümme aastat Inglismaal on pannud teda mõtlema tagasitulekule.

Jõuluvana ja näärivana käisid Narvas kinke jagamas

17.12.18 ... Narvas kohtusid Eestit ja Venemaad ühendaval sillal näärivana ja jõuluvana, kes käivad igal aastavahetusel piirilinna elanike uusaastasoove täitmas ja lastele kinke jagamas.

Eestlased ehitasid David Beckhamile sauna

17.12.18 ... David Beckham pani Instagrami pildi oma värskest iglusaunast, mille on ehitanud Eesti tegijad Iglucraftist. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, kuidas kuulsa jalgpalluri saun valmis.

E-sportlane Robin Kool: ma istun kodus, mängin arvutimängu ja see on mu töö

17.12.18 ... "Ringvaates" oli külas 18-aastane e-sportlane Robin Kool, kes on oma meeskonnaga maailma üks parimaid. Saates selgitas ta täpsemalt, mida e-sport endast kujutab nind kas sellega on võimalik ka raha teenida.

"Ringvaade" tutvustas moodsat lumekoristusrobotit

17.12.18 ... Saates "Ringvaade" olid külas ettevõte Simplex elektroonik Tauri Räbokon ja mehaanik Margus Lihulinn, et tutvustada isepuhastavat lumesahka, mis sarnane robottolmuimejate ning -muruniitjatega.

Juubeliaasta jõulud võtab kokku esimene üle-eestiline jõulumatk

17.12.18 ... Teisel jõulupühal, 26. detsembri keskpäeval toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, millega pannakse punkt kogu aasta väldanud Eesti Vabariik 100 juubelimatkade sarjale.

Chihuahua Sõprade Liit korraldas jõulupeo

16.12.18 ... Chihuahua Sõprade Liit korraldas pühapäeval sülekoertele traditsioonilise jõulupeo "Päkapiku mängutund".

Eesti tuntuim žüriiliige Olav Osolin: ma pole kunagi hinnanud loomi ega olnud iludusžüriis

16.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas Olav Osolin, kes rääkis enda kümnetest žüriitöödest läbi aastate. Samuti avas ta 1988. aasta reklaami "Lahkudes kustuta valgus" tausta, mis võitis Cannes'i reklaamifestvalilt pronkslõvi.

Ivo Tšetõrkin, Genka ja Jakob Rosin käisid Amazonases kolmenädalasel reisil

16.12.18 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas Henry "Genka" Kõrvits, Jakob Rosin ja Ivo Tšetõrkin, kes käisid koos veel nelja inimesega kolmenädalasel reisil Amazonases. Sellest, miks nad sellise reisi ette võtsid ja mida nad seal täpselt nägid, tuli saates juttu.

"Ongi Koik" | Uudiseid meilt ja mujalt

15.12.18 ... Saate "Ongi Koik" uudisterubriigis said sel korral oma löögi nii Airbaltic, venelaste feik-robot, Angela Merkel ja isegi Eesti kõrge õllehind.

"Ongi Koik" | Nädala rant

15.12.18 ... Saates "Ongi Koik" võeti rubriigis "Nädala rant" sel korral ette Gustav Adolfi gümnaasiumi direktori Hendrik Aguri intrigeerivad teod.

"Ongi Koik" | Poliitkorrektor Cevin-Honda Dummberg

15.12.18 ... Saates "Ongi Koik" sai sõna poliitkorrektor Cevin-Honda Dummberg, kelle arvates tuleks jõululaul "Piparkoogipoisid" täielikult ümber muuta.

"Ongi Koik" | Marko Pomerants: ma ei loe peaaegu üldse uudiseid

15.12.18 ... Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik võtsid saate "Ongi koik" rubriigis "Valimiskompass" sel korral pihtide vahele Riigikogu liikme ja erakonna Isamaa Lääne-Virumaa piirkonna esimehe Marko Pomerantsi.

"Ringvaade" tutvus mootorispordimuusemi Momuga

15.12.18 ... Turba asulas Ellamaa elektrijaamas on juba mõnda aega avatud Momu ehk Eesti mootorispordi muuseum. Jüri Muttika käis seal masinaid vaatamas ja kohtus ka kolme meistriga.

Sandra Peets elust Egiptuses: ma ei tohtinud kodust välja minna

14.12.18 ... Kirjastus Petrone Prints andis välja Sandra Peetsi raamatu "Minu Egiptus. Kaunis kaos", kus autor räägib loo sellest, kuidas ta 2012. aastal Hurghadas armastuse otsa komistas ja viieaastase kaugsuhte järel Egiptusesse kolis. "Ringvaates" avas ta Egiptuse igapäevaelu lähemalt.

78-aastane Rein Pärn jookseb oma selle aasta sajanda maratoni

14.12.18 ... Kui 78-aastane rekordmaratoonar Rein Pärn septembris "Ringvaate" stuudios diivanil istus, oli tal tänavu joostud alles 79 maratoni, 15. detsembril jookseb ta aga selle aasta sajandat maratoni. Grete Lõbu käis temaga trennis kaasas.

Loomaaed kogub ahvipäeval ahvide ja nende elupaikade kaitseks vanu mobiiltelefone

14.12.18 ... Laupäeval, 15. detsembril tähistab loomaaed rahvusvahelist ahvipäeva. Loomaaia primaadid saavad kingitusi ning külastajad kuulda harivaid ja põnevaid lugusid. Lisaks sellele juhib loomaaia ahvipäev tähelepanu meie lähimaid sugulasi ja nende looduslikke elukeskkondi ohustavatele tegevustele. Sel eesmärgil avatakse Troopikamajas materjalide ümbertöötlemisse suunamiseks vanade telefonide kogumiskast.

Uku Suvistele elas Venemaa talendisaates kaasa isa Raivo

13.12.18 ... Uku Suviste teeb Venemaa talendisaates "The Voice" peadpööritavat tähelendu, pääsedes saate poolfinaali. Uku hiljutisele esitusele elas publiku seas kaasa ka tema produtsendist isa Raivo Suviste.

Pakkimismeister Aune Aulik jagas nippe jõulukinkide pakkimiseks

12.12.18 ... "Ringvaates" oli külas Kaubamajas töötav kingipakkimise meister Aune Aulik, kes jagas stuudios mõned pakkimisnipid ja jälgis kõrvalt ka seda, kuidas saatejuhtidel Marko Reikopil ja Grete Lõbul pakkimine õnnestub.

Lõhnaekspert: väga oluline on lõhnu õigesti doseerida

12.12.18 ... "Ringvaade" kutsus külla lõhnaekspert Inna Sidoruki, kes rääkis lähemalt erinevates võimalustest, kuidas endale koju meeldivat lõhna tekitada.

2018. aastal huvitas eestlasi kõige enam jalgpall, Nublu ja veetemperatuur

12.12.18 ... Google-i 2018. aasta otsingutrendid näitavad, et eestlasi huvitasid lõppeval aastal kõige enam Jalgpalli MM, Eurovisioon, Nublu, veetemperatuurid ja äikesetormid.

Täna on viimane võimalus osaleda ERR-i jõululuuletuste konkursil

12.12.18 ... Kolmapäeval, 12. detsembril on veel viimane võimalus osaleda ERR-i jõululuuletuste konkursil.

Pane tähelepanelikkus proovile: kas tunned ära ERR-i võttekoha ja jõulupuu

12.12.18 ... Jõuluaeg üha läheneb ja ka ERR-i stuudiod ning võttepaigad on saanud kaunid jõulupuud. Testi, kui tähelepanelik vaataja sa oled ja kas oskad kokku viia saate ning jõulupuu.

"Ringvaade" külastas Euroopa parimaks valitud Tallinna jõuluturgu

11.12.18 ... Eile kuulutati Euroopa parimaks Tallinna jõuluturg. "Ringvaate" reporter Heleri All käis jõuluturul ringi ja uuris, mida põnevat seal teha saab.

Rooste ja Wimberg jagasid jõululuule soovitusi: vaene jõulumees kuuleb nii palju jama

11.12.18 ... 12. detsembrini on veel võimalik osaleda ERR-i jõululuuletuste konkursil. Jürgen Rooste ja Wimberg käisid "Vikerhommikus" jagamas õpetussõnu, mida sobib jõuluvanale ette kanda ja mida mitte.

Huumorifestival Luige Nokk tuleb taas

11.12.18 ... Järgmisel suvel toimub teist korda huumorifestival Luige Nokk, sel korral leiab sündmus aset Tallinnas 7. ja 8. juunil Lennusadama välialal. Kahel päeval astuvad publiku ette Eesti koomikud, näitlejad ja muusikud.

Tallinna jõuluturg valiti Euroopa parimaks

10.12.18 ... Enam kui 200 000 reisijat hääletasid veebilehel European Best Destinations viimase kümne päeva jooksul Euroopa uhkeima jõuluturu konkursil ülekaalukalt esikohale Tallinna jõuluturu Reakoja platsil. Konkurentide seas olid ka näiteks Budapest, Strasbourg, Viin ning Praha.

Lõbus vaatamine: näitlejad parodeerisid ERR-i spordireportereid

10.12.18 ... Jalgpalligala 2018 lõbusates vaheklippides parodeerisid näitlejad Kaspar Velberg, Kristjan Üksküla ja Karmo Nigula ERR-i spordikommentaatoreid.

Heategevusfondi juht vanemateta laste jõulusoovidest: ridade vahele on kirjutatud tihti

09.12.18 ... Kümnendat aastat kogub SEB heategevusfond kokku laste, kelle koduks on asendus- või turvakodu, jõulukingisoovid ning aitab need täide viia.

Fotod: Jõulukaardid saab teele panna laste disainitud jõulukirjakastidest

09.12.18 ... Käesoleval nädalal paigaldati Tallinnasse ja Tartusse jõulude eel seitse Keila SOS lasteküla ning Rahumäe põhikooli laste kujundustega ajutist jõulukirjakasti, kust on võimalik oma jõulukaardid ja -kirjad teele panna.

Liisa Past: erinevalt presidendist on esileedil mõnevõrra suurem vabadus

09.12.18 ... Poliitikavatleja Liisa Past rääkis esileedi rollist Ameerika ühiskonnas ning analüüsis ametisoleva presidendi Donald Trumpi abikaasa Melania seniseid samme.

"Ongi Koik" | Meelis Niinepuu: riigikogu on muutunud puuriks

08.12.18 ... Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik liikusid saates "Ongi Koik" oma "Valimiskompassi" rubriigiga seekord Eesti 200 aseesimehe Meelis Niinepuuni.

"Ongi Koik": väga suur intervjuu

08.12.18 ... Eesti Päevalehe, Delfi, Eesti Ekspressi ja Maalehe ajakirjanikud panid kokku Eesti mõjukate edetabeli, kust puudus paraku Suvap@rdick ehk Eesti mõjutuim 2018. Saates "Ongi Koik" sai ta võimaluse oma sõna kuuldavaks teha.

"Ongi Koik": Influentser Chrystopher-Kanye Känd

08.12.18 ... Näitleja Märt Koik tutvustas ETV2 saates "Ongi Koik" influentser Chrystopher-Kanye Kändu.

Jõuluvanad ja päkapikud võistlesid Tartus traditsioonilisel jõulukrossil

08.12.18 ... Tartus istusid jõuluvanad ja päkapikud jalgrataste selga, et Raadi mõisa pargis traditsioonilisel jõulukrossil võistelda.

Heinz Valgu aluspesu ajas meditsiiniõe naerma: küllap mõtles, et on edev vanamees

07.12.18 ... Kunstnikust Heinz Valgust ja Lääneranna muuseumide juhatajast Marika Valgust ilmus raamat "Klapp ja kirg". Pikalt koos olnud paar tõestas, kui hästi nad tegelikult teineteist tunnevad.

Soome presidendiproua kandis vastuvõtul kasest tehtud kleiti

07.12.18 ... 6. detsembril tähistas Soome 101. vabariigi aastapäeva, mille puhul toimus presidendi Sauli Niinistö vastuvõtt.EELK perekeskuse juhataja, soomlane Pia Ruotsala kommenteeris piduliku sündmuse uhkemaid kleite.

Maalehe tegevtoimetaja: horoskoobi lõpetamine poleks lugejate suhtes aus

06.12.18 ... Maaleht jätkab pärast Igor Mangiga koostöö lõpetamist legendaarse horoskoobiga ning Mangi koha võtab üle astroloog Taimi Uuesoo. Maalehe tegevtoimetaja Raivo Murde rääkis, et otsustasid horoskoobiga jätkata lugejate nõudmisel, tema ise horoskoobi järgi oma elu ei sea.

Nõmme Vaba Aja keskuse maaliring ehtis Stenbocki maja jõulupuu

05.12.18 ... Stenbocki maja jõulupuul on igal aastal isemoodi ja käsitsi valmistatud ehted. Kui eelmisel aastal maalisid ehted erivajadustega inimesed Uuemõisa Kodust, siis tänavu valmisid jõulupuu ehted Nõmme Vaba Aja Keskuse maaliringis.

Eesti kokk lõi McDonald'sile burgeri

05.12.18 ... Eesti kokk Hardi Nurmine on esimene eestlane, kes loonud burgeriretseptiMcDonald'si restoraniketile.

Loomaaed saadab amuuri tiiger Pootsmani Tšehhi järglasi andma

05.12.18 ... Tallinna loomaaed saadab amuuri tiiger Pootsmani ajutiselt Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda. Loomaaedade vahel toimuv koostöö väljasuremisohus amuuri tiigrite paljundamisel ja uurimisel aitab kaasa looduses hävinud asurkondade taastamisele.

Haapsalu tähistab eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. aastapäeva muusikaliga

04.12.18 ... Sel nädalal tähistatakse Haapsalu eestikeelse gümnaasiumihariduse 100. sünnipäeva. Haapsalus on ka pikk koolimuusikalide traditsioon ja seetõttu esietendub neljapäeva õhtul juubeli puhul Haapsalu kultuurikeskuses muusikal "100 aastat koolielu".

Uuendatud Palamuse muuseumis saab isegi ajastutruus voodis puhata

04.12.18 ... "Kevadest" tuntud Tootsi ja Teele koolimaja Palamusel on juba pea kaks aastat olnud külastajatele suletud. 8. novembril avatakse seal uhiuus muuseum, mida käis "Ringvaade" esimesena uudistamas.

15 linna tähistavad ühiselt juubeliaasta lõppu peoga "Sajaga edasi, Eesti!"

04.12.18 ... 31. detsembril võtab Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta kokku Eesti maakonnakeskustes toimuv juubeliaasta lõpupidu "Sajaga edasi, Eesti!". Ühine juubeliaasta lõpupidu toimub samaaegselt 15 linnas üle Eesti.

Juubelihooajal on Koolitantsu teemaks "Tants on suurem kui elu"

04.12.18 ... Koolitants saab 2019. aastal 25-aastaseks ning kutsub osalejad tagasi meie tantsujuurte juurde.

Väätsa kaunistas jõuludeks vaateaknad

03.12.18 ... Veidi kummaliste sündmuste korraldamisega tuntust kogunud Väätsa alevik Türi vallas lisas oma kultuurikalendrisse veel ühe ettevõtmise - vaateakende jõuluks kaunistamise. Kogu see ilu on tervikuna vaatajaile nähtav alates teisipäeva õhtust.

"Ringvaade" tutvustas veidraid ilutrende

03.12.18 ... Ajakiri Glamour avaldas selle aasta kuumimad ilutrendid, mille seas olid nii kulmusoengud kui ka hambalakid.

Fotoüleskutse: Saada meile pilte jõuluootusest

03.12.18 ... Käes on jälle advendiaeg, mil aeg valmistuda lähenevateks jõuludeks. ERR-i lugejad on juba saatnud fotosid oma pühademeeleolust, kui ka sinul on pilte, mida meiega jagada, lae need lehele Minupilt.err.ee.

tantsi kaasa!

Lastejaama jõulukalender

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: