Elu

Tuntud näod jäid pimedate jalgpalli näidismängul hätta

15.10.19 ... Teisipäevast rahvusvahelist valge kepi päeva tähistati Tallinnas Heleni koolis toimunud pimedate jalgpalli näidismänguga.

Ivo Eensalu taas Mõmmi rollis: ükskord oleksin peaaegu ära minestanud

15.10.19 ... Pool sajandit tagasi kirjutas Heljo Mänd "Mõmmi ja Aabitsa" ning Mõmmi ja tema sõbrad olid televisioonis kõigi laste lemmikud. Sel sügisel jõuavad armastatud tegelased taas publiku ette, seekord lavalaudadel.

Maroko hobushow võtab luubi alla ökosüsteemi

15.10.19 ... Marokos avati hobushow, mille teemaks on sel aastal "Hobune Maroko ökosüsteemis".

Lauljatar Sissi tegi Grete Lõbust Liza Minnelli

15.10.19 ... Lauljatar Sissi näitas oma oskusi jumestajana ja tegi "Ringvaate" saatejuhist Grete Lõbust kõigest tunni ajaga Liza Minnelli.

FOTOD | Pimedate jalgpalli näidismatšil löödi Pareiko selja taha mitu palli

15.10.19 ... Tallinnas peeti Eesti esimene pimedate jalgpalli näidismatš, kus platsil panid oskused proovile nii pimedad, professionaalsed jalgpallurid kui ka kuulsused.

Fotod: Jääkaru Aron lõbustas loomaaia külastajaid pimeronimisega

14.10.19 ... Jääkaru Aron demonstreeris Tallinna loomaaia külastajatele pimeronimist.

ERR-i lugeja foto: Mees korjas Valgamaalt koduaiast kärutäie seeni

14.10.19 ... ERR-i lugeja Kunnar Kissa saatis foto oma suvila aiast Valgamaal, kust korjas terve kärutäie seeni ning ühe korvi veel pealekauba.

Festival "Avatud mänguväljad" meelitab lapsi ja noori muuseumidesse

13.10.19 ... 19 muuseumit üle Eesti keskenduvad alates sellest nädalavahetusest mõneks ajaks peamiselt lastele ja noortele. Muuseumifestival "Avatud mänguväljad" meelitab lapsi ja noori muuseumidesse

Tänu Stormzy'le sai Cambridge'i tänavu sisse rekordarv mustanahalisi tudengeid

13.10.19 ... Ühendkuningriigi tippülikoolid on kurikuulsad oma elitaarsete ja kohati müstiliste vastuvõtuprotseduuride pärast, mis tingivad sageli valgete ning rikaste kandideerijate eelistamise, kuid Stormzy on teinud algust senise status quo muutmiseks.

Galerii: BIFF escrima peainstruktor Jay Dobrin andis Tallinnas meistriklassi

13.10.19 ... BIFF escrima peainstruktor Jay Dobrin külastas esimest korda Eestit, et anda nädalavahetuse jooksul huvilistele mitu meistriklassi.

Monarhiahuviline Koidu Raudvere: Rootsi kuningas võttis lapselapsed maksumaksja kulu pealt maha

11.10.19 ... See nädal tõi uudiseid Rootsi kuninglikust perest selle kohta, et kuningas Carl XVI Gustaf jättis terve hulga oma lapselapsi kuninglikest õigustest ilma. Monarhiahuviline Koidu Raudvere selgitas, et millegi dramaatilisega tegelikult tegu ei ole – lapsed läksid lihtsalt n-ö maksumaksja kulu pealt maha.

Vabamu näitus kujutab Soome eestlaste elu koomiksivormis

11.10.19 ... Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu avati Martin Rattase koomiksinäitus "See oli siis, kui Soome läksime".

ERR Menu soovitab Euroopa lastefilme

10.10.19 ... ERR Menu koos Vikerraadio "Huvitaja" saatega soovitab sel nädalal häid Euroopa lastefilme.

Kim Kardashian toetab Netflixi dokumentaalist tuntud eluaegset vangi

10.10.19 ... Seltskonnatäht Kim Kardashian toetab Netflixi dokumentaalist "Making a Murderer" tuttavat Brendan Dasseyt, kes kannab vanglas eluaegset karistust.

Admiral Bellingshausenil seilav ornitoloog reastas põnevamad leiud

09.10.19 ... Admiral Bellingshauseni pardal sõidab ornitoloog Leho Luigujõe, kes vaatleb retkel ookeanilinde. Üks põnevamaid seni nähtuist on olnud harksaba kajakas.

Eesti kõrgeim puu kuivas ära, rolli võttis üle 46,6 meetrit kõrge mänd

09.10.19 ... Eesti kõrgeim kuusk, ligi 49 meetri kõrgune Ootsipalu kuusk on ära kuivanud. Eesti kõrgeima puu tiitli võttis üle 46,6 meetrit pikk mänd.

Telliskivi loomelinnakus kerkib elektroonikajäätmetest torn

09.10.19 ... Tallinnas Telliskivi loomelinnakus alustati elektroonilisest prügist majaka ehitamist.

Koos aega teenima saadetud lapsepõlvesõbrad võtavad ajateenistusest viimast

09.10.19 ... Kui sada aastat tagasi kallutasid Vabadussõja Eesti kasuks koolipoisid, siis moodsal ajal pole püssi alla minek kuigi popp. "Pealtnägija" jätkab eelmisel nädalal pooleli jäänud lugu ühe Tabasalu klassi koolipoistest, kes otsustasid üheskoos aega teenima minna.

Liivo Niglas "Ehh, uhhuduurist": üks kuu läheb selleks, et üldse mingisugune vorm saavutada

05.10.19 ... Saates "Hommik Anuga" on külas "Ehh, uhhuduuri" reisiseltskond, kes aasta tagasi käis oma viiendal reisil. Rattaretk läbi Lõuna-Ameerika viis nad Uruguaysse, Paraguaysse, Boliiviasse, Peruusse, Argentiinasse ja Brasiiliasse. Saates avavad osalised nii reisi muresid kui rõõme.

Tudengid näitasid Iisakus enda tehtud elektrivormelit

04.10.19 ... Ida-Virumaal Iisaku gümnaasiumis tutvustati reedel Eesti tudengite tehtud elektrivormelit ja räägiti sellest, et ka väikestest kohtadest saavad heade õpetajate ja õpilaste endi õpihimu toel sirguda tegijad, kes suudavad maailmas läbi lüüa.

Tallinna ühisgümnaasiumi noormehed aitasid õpetajate päeval lasteaiaõpetajaid

04.10.19 ... Kui tavaliselt annavad õpetajate päeval koolis tundi abituriendid, siis Tallinna ühisgümnaasium otsustas, et kergemat tööpäeva väärivad ka lastaaiaõpetajad. Nende asemel mängisid lastega reedel 11. klassi noormehed.

Põlvamaal kasvas ühest porgandist välja üle kümne haru

02.10.19 ... Evelin Vares saatis ERR-ile foto Põlvamaal kasvanud mutantporgandist.

Noor plastiliinimeister voolis valmis Marko Reikopi

01.10.19 ... 11-aastane Ralf Grünberg meisterdab iga päev plastiliinist tuttavamaid ja vähem tuttavaid kujusid.

Tiit Pruuli: merendusajaloost on mõni lugu, kus vaalad on rünnanud laevu

30.09.19 ... Admiral Bellingshausenilt koju käima tulnud Tiit Pruuli selgitas "Ringvaates", millised mereloomad on aegade jooksul paate rünnanud. Vestluse ajendiks oli morsk, kes uputas ühe Venemaa sõjaväealuse.

Tagurpidi rulluisutamise Guinessi rekordi püstitanud eestlane: olen tulemusega rahul

30.09.19 ... Eestlane Tõnis Paalme püstitas Berliini maratonil tagurpidi rulluisutamises Guinessi rekordi. "Ringvaade" uurist Paalmelt, kui raskelt värske rekord sündis.

Kokkuvõttevõistlus "Tuum" on lõppenud, tulemused selguvad 21. oktoobril

29.09.19 ... 27. ja 28. septembril Vikerraadio koduleheküljel toimunud kokkuvõtte kirjutamise võistlus "Tuum" on lõppenud, laekus 165 tööd 11 võistkonnalt ja 154 üksikkirjutajalt. Kõige noorem osavõtja oli 12-aastane, vanim 86-aastane. Osalejate keskmine vanus oli 33,7 eluaastat.

VIDEO | Gatlin tähistas hõbedat ka Eesti lipuga

28.09.19 ... Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel Dohas 100 m sprindis hõbemedali võitnud ameeriklane Justin Gatlin tähistas medalit ka eestlaste seltsis ning sai auringile kaasa ka Eesti lipu.

"Kuldrenett" on üle mitme aasta õige magus

28.09.19 ... Tänavuse õunsaagi saatus otsustati juba kevadel ja nii ongi mõnes aias puud lookas ja teises kohas ubinaid hoopis napib. Põhjust rõõmustamiseks on aga neil, kel aias kasvab "Kuldrenett", sest üle mitme aasta on see sort õige magus.

Prantsuse "Ämblikmees" ronis Frankfurdi kõrghoone Skyper otsa

28.09.19 ... Saksa politseinikud pidasid kinni kuulsa prantsuse ronija Alain Robert'i, kes ronis laupäeval Frankfurdis kõrghoone Skyper otsa.

Ema ja tütar kasvatasid kaks aastat juukseid, et need heategevusele annetada

27.09.19 ... Kaija Kumpas-Lenk ja tema viieaastane tütar Kesare otsustasid pärast 2014. aasta "Ringvaate" uudise nägemist, et annetavad oma juuksed heategevusele.

Kokkuvõttevõistlusel tuleb seekord tuum leida Andrus Kivirähki tekstist

27.09.19 ... Kaheksandat korda toimuval keelevõistlusel "Tuum" tuleb teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte Andrus Kivirähki tekstist "Molutamise kiituseks".

Ahhaa keskus teeb Teadlaste Öö festivalil kolm eksperimenti

26.09.19 ... Neljapäeval algas Teadlaste Öö festival, mis koondab endas üle Eesti teadust populariseerivaid üritusi.

Ida-Virumaa koolide õpilased tegid koos põnevaid eksperimente

26.09.19 ... Teadlaste Öö festivaliga seoses said viie Ida-Virumaa kooli õpilased kokku Jõhvi gümnaasiumis, et teha ohutult põnevaid eksperimente.

Mihkel Kärmas Estoniale sukeldumisest: kaldun sinnapoole, et minna alla

26.09.19 ... Estonia katastroofi pikalt uurinud ajakirjanikud Mihkel Kärmas ja Einar Ellermaa võtsid põhjalikult lahti laevahuku ümber käivad vandenõuteooriad ning jõudsid ühiselt järeldusele, et Estonia vraki juurde peaks tegema uue sukeldumise.

ERR ootab kõiki doonoripäevale

26.09.19 ... Koostöös verekeskusega korraldab ERR taas doonoripäeva, kuhu oodatakse kõiki, kellel on valmisolek ja võimalus verd loovutades head teha.

"Suudlevate tudengite" purskkaevus värvus vesi neoonkollaseks

26.09.19 ... Teadlaste öö festival teeb laupäevani üle Eesti mitmeid põnevaid eksperimente. Tartus anti sündmusele värviline algus.

Bingo loto loosimine tõi ühele inimesele ligi pool miljonit eurot

25.09.19 ... Kolmapäeva õhtul loositi Bingo loto loosimisel välja jackpot summas 462 334,30 eurot.

Eestis aretatud daalia sai nimeks Olga

25.09.19 ... Alari Suurmetsa kodus on põld 50 daaliaga, mille sortide loojaks on tema ise. Oma vanavanaema auks nimetas Suurmets esimese ametliku omaaretatud daalia Olgaks.

Mürgi- ja söögiseente eristamisel universaalseid tunnuseid pole

25.09.19 ... Eestis on seenehooaeg täie hooga käimas ning loodusmuuseumi seenenäituse kuraator ja botaanik Marja-Liisa Kämärä aitas televaatajatel Eesti mürgisemaid seeni tuvastada.

Demjanov Bocuse d'Or eelvoorust: riik peab aru saama, et eesti köök väärib seda

25.09.19 ... Tuleval suvel peaks Tallinnas toimuma kokandusolümpia Bocuse d'Or Euroopa eelvoor, mida aga ähvardab ärajäämine, sest riik pole lubatud rahastust andnud.

Luksemburgi peaminister oskab eesti keeles soravalt Eesti ilu kiita

24.09.19 ... Peaminister Jüri Ratas õpetas üleilmse eesti keele nädala puhul Luksemburgi peaminister Xavier Bettelile eesti keelt.

Eestlane on Ghana lastele õpetanud selgeks armastatud Eesti lastelaulud

24.09.19 ... Eesti keelt õppivad Ghana lapsed demonstreerisid oma keeleoskust lauldes hästi tuntud lastelaule "Kurg ja konn" ja "Kes elab metsa sees?".

Tule ERR-i uudistemajja verd andma!

24.09.19 ... ERR korraldab koostöös Verekeskusega taas doonoripäeva.

Aasta teenistuskoera omanik: algul sõdisime väga palju

23.09.19 ... "Ringvaate" reporter Christel Karits tutvus aasta parima teenistuskoera, Belgia lambakoera Veduriga.

Tallinn andis sügiseks pealinna tiitli üle Narvale

23.09.19 ... Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet andis esmaspäeval valitsemissaua kolmeks sügiskuuks üle Narvale.

Loomaaia asukad ootavad lahkete annetajate kõrvitsaid

23.09.19 ... Tallinna loomaaia elanikud ootavad taas lahkete inimeste aiasaadusi, mis viiakse üle Eesti kohale täiesti tasuta.

Pärnu häälestab end nädalavahetusel valgusfestivali "ÖÖvalgel" lainele

23.09.19 ... Reede ja laupäeva õhtul toimub Pärnu vanalinnas valgusfestival "ÖÖvalgel", mille raames luuakse Tallinna väravatele, Rüütli tänava vaateakendele, raekojale ja Mohri majale ainulaadsed valgusvisuaalsed lavastused ja installatsioonid.

Tõnis Niinemets avaldas koduvideo, mille pärast ta naiselt ikka ja jälle noomida saab

22.09.19 ... Tõnis Niinemets toob lavadele grow-up komöödia ''The Kid", mis räägib laste kasvatamisest ja vanemaks olemisest. Niinemets tunnistas, et nii mõnigi koomiline näide on pärit tema enda elust.

Tallinna loomaaed tähistab koos maailmaga ninasarvikupäeva

22.09.19 ... Pühapäeval, 22. septembril tähistatakse üle ilma ninasarvikupäeva. Pidustustega ühineb ka Tallinna Loomaaed, kus saab näha kolme Ida-Aafrika teravmokk-ninasarvikut Kigomat, Kibibit ja Kibetat.

Jennifer Lopez taaskandis ikoonilist kleiti, mis pani aluse Google'i pildiotsingule

21.09.19 ... Laulja Jennifer Lopez kandis taas ikoonilist Versace kleiti, mis pani aluse Google'i pildikataloogile Google Images.
heihopsti!

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: