Elu

Tallinna loomaaed kutsub loomaialoomadele kõrvitsaid kasvatama

18.04.19 ... Loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma, kuna kõrvitsamaiaid loomi neil jagub, hiirtest elevantideni. Ainult kaslased ei arva kõrvitsast midagi.

Aivar Sirelpuu nõukogude muusikatööstusest: seltsimehelikku asjaajamist oli tunduvalt rohkem

17.04.19 ... Nõukogude Eesti muusikamänedžerid Raivo Sersant ja Aivar Sirelpuu meenutasid Eesti estraadimuusika tippaegu, öeldes, et muusikud said nautida keskmisest kõvastu suuremat palka.

Muttika alistas Andres Kuuse aias muti

16.04.19 ... Jüri Muttika käis abis kolleeg Andres Kuusel, kelle aia on vallutanud mutid.

Vähi seljatanud Annabel kutsub juunis toimuvale Pardirallile

16.04.19 ... Vähi seljatanud Annabel kutsub kõiki Pardirallile toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid.

Kuulsused kurvastavad sotsiaalmeedias Notre Dame'i saatuse üle

16.04.19 ... Mitmed maailmakuulsad näitlejad ja muusikud on avaldanud sotsiaalmeedias kurbust ja oma toetust prantslastele esmaspäeva õhtul toimunud Notre Dame'i põlengu tõttu.

"Troonide mängu" suur fänn ootab sarja jätkutõlgendust

15.04.19 ... "Troonide mängu" suur fänn Richard-Erik Järvi jagas "Ringvaates" oma mõtteid seoses sarja viimase, kaheksa hooaja algusega.

Video: ETA tervitus rahvusvahelise tantsupäeva puhul

15.04.19 ... ETA tantsukool on igal aastal pidanud oluliseks tähistada rahvusvahelist tantsupäeva, et teadvustada tantsukunsti olulisust ja väärtust, kuna tants liigutab nii füüsiliselt, emotsionaalselt kui ka vaimselt.

Liis Lemsalu õpetas perfektse selfi saladusi

15.04.19 ... Liis Lemsalu avaldas hiljuti uue singli "Tähed me jalge all", mida esitles hommikul "Terevisioonis". Lisaks õpetas Liis saatejuht Owe Petersellile, kuidas käib professionaalse selfi tegemine.

Türi kooliõpilased lubati nädal aega varem kevadisele vaheajale

12.04.19 ... Türi Põhikooli õpilased lubati juba täna, nädal aega varem kevadisele koolivaheajale.

Venemaal tagakiusatud lesbipaar põgenes Eestisse

11.04.19 ... Inna ja Christiana põgenesid seitse kuud tagasi Venemaalt Eestisse, et pääseda üle 20 aasta kestnud seksuaalse tagakiusamise eest.

Imre Sooäär: Michelini-tärniga restoranides käiakse elamusi kogumas

10.04.19 ... 11. aprillil alustab kinos Sõprus Eesti esimene toidufilmide festival. Gurmaan Imre Sooäär vaatas ära festivali avafilmi "Michelini tärnid: lugusid köögist" ja rääkis "Ringvaates" sellest lähtuvalt ka enda kogemustest maailma tipprestoranides.

Mati Kaal kommenteeris San Diego panda errusaatmist: eks ta ole kallis pidada

09.04.19 ... San Diego panda Bai Yun läheb erru. Kuulsa pandaga on kohtunud ka Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal.

Soomes sadas maha 20-sentimeetrine lumevaip

09.04.19 ... Soomes Jyväskyläs tuli pärast ilusaid suvelõhnalisi päevi talv tagasi.

Elukaaslased teevad Tallinnas realistlikke ja värvikirevaid tätoveeringuid

08.04.19 ... "Ringvaate" reporter Christel Karits käis külas tätoveerijatest elukaaslastel Torsten ja Kätlin Malmil, kelle tattoo-stuudios Rotermannis käib kliente kõikjalt üle maailma. Klassikaliste mustvalgete tätoveeringute asemel on nad spetsialiseerunud just värvikirevatele ja realistlikele tätoveeringutele.

Kõige eestilikuma sõna valimisel on hääletatud üle 6000 korra

08.04.19 ... ERR kutsus märtsis esitama ettepanekuid kõige eestilikuma sõna valimisele. Neist valiti välja 30 populaarsemat, mille vahel on hääletatud juba üle 6000 korra.

Piltuudis: Soe nädalavahetus ajas nastikud liikvele

08.04.19 ... Möödunud soe nädalavahetus pani looduse elama ja nastikudki on talveunest ärganud.

"Maahommik" tikkas kaske

07.04.19 ... "Maahommiku" saatejuht Mirjam Nutov käis külas Valgamaal Hellenurme külas Palupera vallas, kus koos BirchLagooni peremehe Rain Komleviga tikati kaske.

Tänavamuusikute elu: loata mängida ei tohi, viiul ei huvita kedagi

07.04.19 ... Tallinna Linnavalitsus sätestas 2014. aastal vanalinnas korra, mille järgi tänavamuusikud ja tänavaesinejad peavad tegevuseks taotlema linnavalitsuse luba. Tänavamuusikult nõutakse muusikainstrumendi valdamist, mille kohta tegi näidisesinemise põhjal veel mõni aeg tagasi otsuse vastav komisjon. Kuidas ja kellele ette mängima pidid, kuidas näeb praegu välja tänavamuusikute elu ja milliseid kurioosume Tallinna tänavail nähtud on, sellele häälestas end "Helikaja" Klassikaraadios.

Eesti tippkokad: ei stressi ega kokaiini

06.04.19 ... Saates "Hommik Anuga" on sel pühapäeval külas tippkokad Angelica Udeküll ja Roman Zaštšerinski, kes rääkisid oma tööst algava toidufilmide festivali eel.

Pärnu rannas võib kohata juba esimesi peesitajaid

05.04.19 ... Pärnu rannas tuleb kevadet veel mõnda aega oodata, sest osa merest on alles jääga kaetud, kuid üksikuid rõõmsameelseid päevitajaid võib juba kohata.

Loodusfestivali fotokonkurss kutsub pildistama linnaloodust

05.04.19 ... Loodusfestival korraldab fotokonkursi, millega kutsutakse inimesi üles märkama loodust linnakeskkonnas. Fotosid konkursile "Metsik linn" saab esitada mai lõpuni.

Üllar Saaremäe esimesest päevast riigikogus: arvan, et eksin kohe siin majas ära

04.04.19 ... "Ringvaade" tegi koos värske riigikogulase Üllar Saaremäega kaasa tema esimese tööpäeva, kes tõdes, et ilmselt eksib juba avapäeval Toompea lossis ära.

Prints Harry ja Meghan püstitasid Instagramis jälgijate kiirusrekordi

04.04.19 ... Prints Harry ja hertsoginna Meghan püstitasid sotsiaalmeedias uue rekordi.

Andres Sutt: liikluskultuur Mongoolias meenutab meie 90ndaid

03.04.19 ... Konsultant Andres Sutt käis Mongoolias sealset keskpanka nõustamas ning tutvus kohaliku eluga.

Youtube'i tähelt varastati 2,5 miljoni dollari väärtuses kosmeetikat

03.04.19 ... Youtube'i tähelt ja kosmeetikafirma loojalt Jeffree Starilt varastati 2,5 miljoni dollari eest kosmeetikat.

Kübarategija: loodame, et kaabud ei saa vaadete sümboliks

02.04.19 ... Kaabu- ja kübaramood kogub poliitikas tuure ning trend on levinud ka tänavapilti. Kübarategija Merle Sepp kommenteeris kuulsaid EKRE kaabukandjaid Mart ja Martin Helmet ning Henn Põlluaasa.

Berliini loomaaia jääkarutüdruk sai nime jalgpalliklubi järgi

02.04.19 ... Berliini loomaaia väike jääkarutüdruk sai täna endale nime. Karuke ristiti Berliini jalgpalliklubi Hertha Berlin järgi Herthaks.

Milline on sinu jaoks kõige eestilikum sõna?

14.03.19 ... Milline sõna peegeldab kõige paremini Eestit ja eestlust ning annab edasi meie keelele ja kultuurile omast? Hääletamine on lõppenud.

Suur ülevaade | Lemmikloomad on omanikele kallid, igas mõttes

01.04.19 ... Kombeks on, et laste ja lemmikloomade peale kuluvate summade üle erilist arvestust ei peeta. Nad on armsad pereliikmed ja nende pealt juba kokku ei hoita. ERR palus aga lemmikloomapidajatel oma igakuised kulud siiski kokku lüüa, et saada aimu, kui kulukas loomapidamine on. Mitmed omanikud olid ka ise kulusid nähes üllatunud.

Esimene aprill: uus "Nukitsamees" ja külmavolinikud

01.04.19 ... Täna on esimene aprill, mis tähendab, et uudistesse tuleb suhtuda suure tähelepanelikkusega. Koondame siia päeva jooksul vahvad palad esimese aprilli uudistest.

Jüri Makarov: pärast Eesti iseseisvumist artistide huvi tunduvalt rauges. Piinlik!

31.03.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli pühapäeva hommikul külas legendaarne kontserdikorraldaja Jüri Makarov, kes tuleval nädalal tähistab ümmargust 60. sünnipäeva.

Näitusel "Geeniaalne" saab piiluda pärilikkusaine sisse

29.03.19 ... 1999. aastal esitleti president Lennart Merile geenipanga ideed, mis võimaldaks kasutada geneetilist infot rahva tervise hüvanguks. Nüüd, 20 aastat hiljem on meil üks esinduslikumaid geenipanku maailmas ja lisaks on sellest valminud ka näitus "Geeniaalne", kus saab piiluda pärilikkusaine sisse.

Minu eestilikem sõna. Tõnis Mägi

29.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime laulja ja laululooja Tõnis Mäe käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Minu eestilikem sõna. Ilmar Raag

28.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime filmilavastaja ja kommunikatsioonispetsialisti Ilmar Raagi käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Halliste sööklas saab kõhu täis nagu kolhoosiajal

27.03.19 ... Mulgimaal Hallistes tegutseb ikka veel söökla, kus süüa tehakse ja pakutakse täpselt nagu 40 aastat tagasi.

Fotod: Alutaguse nõiakaevu vesi kerkib juba meetri kõrgusele

27.03.19 ... Ida-Virumaal Alutaguse vallas esimest kevadet töötav Ratva kahe nõia kaev on tänu rohkele sulaveele kogunud võimsust.

Piltuudis: Kopraid jahtinud ilves jäi metsakaamerasse

26.03.19 ... ERR-i lugeja Rein Sabolotni saatis minupilt.err.ee lehele metsakaamera fotod ilvesest, kes kopraid jahtis. Metsakaamera jäädvustas ilvese tegevuse märtsi keskel.

"Ongi Koik" | Sissevaade koalitsoonikõnelustesse

24.03.19 ... Satiirisaade "Ongi Koik" tegi koos korrespondent Panna Kottaga lülituse koaltsioonikõnelustele, et vahendada viimaseid uudised. Samuti uuriti, millega tegelevad praegu Reforierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

"Ongi Koik" | Vabaerakond ja Kaul Nurm

24.03.19 ... Satiirisaates "Ongi Koik" avas Märt Koik, kuidas läheb Vabaerakonnal ning millega tegeleb nende esimees Kaul Nurm

"Ongi Koik" | Stilist Žena Fukin hindas poliitikute välimust

24.03.19 ... Satiirisaates "Ongi Koik" sai sõna stilist ja moeasjatundja Žena Fukin, kes hindas koalitsiooniloojate välimust.

"Ongi Koik" | Nädala vits

24.03.19 ... Seekordses satiirisaate "Ongi Koik" rubriigis "Nädala vits" said oma löögi sotsiaalmeedias hoogu koguvad ülekutsed, mille raames tuleb enda profiilipildile lisada tähenduslik südameke.

Tallinna kesklinnas eksles kobras

22.03.19 ... Täna hommikul sattus noor kobras Tallinnas uut elupaika otsima.

Tallinna loomaaia hülgebeebi peab inimeste ette jõudmiseks veel kasvama

22.03.19 ... Tallinna loomaaias elavad praegu kolm hallhüljest: Riia loomaaias üles kasvatatud 18-aastane emane Lielu ja 17-aastane isane Lätipoiss ning märtsikuu algul siin sündinud valgekarvaline hülgekutsikas. Tiiki ujuma ei tule ema koos hülgepojaga enne, kui pojal on valge titekarv seljast maas.

Parimad toiduained: tammesuitsune šašlõkk ja pirni-kiivi-spirulina smuuti

22.03.19 ... Eesti parima toiduaine konkursil on selgunud esimesed tänavused tiitlivõitjad. Eesti parimate toiduainete žürii liige Rain Kuldjärv tutvustas parimaid liha-, puu- ja köögiviljatooteid.

Eestlane püstitas paraplaaniga rekordi: aju mõtleb vaid, et on vaja ellu jääda

22.03.19 ... Mootorvarjulendur Lauri Kadakas lendas paraplaaniga rekordilised 1132,7 kilomeetrit. 15 tundi järjest õhus olnud eestlane selgitas, et tegi seda armastusest lendamise vastu.

Mick Pedaja ning Andres Kõpper loobusid nädalaks plastist

22.03.19 ... Muusikud Mick Pedaja ning Andres Kõpper ehk NOËP proovivad nädal aega elada nii, et nad kasutaksid võimalikult vähe plasti, loobudes kilekottidest, ühekordsetest plastnõudest ning valides poelettidelt võimalusel neid kaupu, mis ei ole pakendatud kilesse.

Kõige eestilikum sõna. Merle Palmiste

22.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime näitleja Merle Palmiste käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Hülgepäeval saab Tallinna Loomaaias proovida hülgenahas olemist

21.03.19 ... Reedel, 22. märtsil kell 16–18 tähistab Tallinna loomaaed rahvusvahelist hülgepäeva. Hülgepäeva eesmärk on tutvustada hülgeid ja nende eluviise ning tõsta teadlikkust hüljeste kaitse vajalikkusest. Loomaaias saab sel päeval proovida hülgenahas olemist ja jälgida avalikku toitmist.

Georg Otsa sünniaastapäeval saadetakse rööbastele nimeline tramm

21.03.19 ... Tallinna Linnatranspordi AS jätkab eelmisel aastal alustatud muusikatrammide projekti ja saadab täna Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile legendaarse laulja ja näitleja Georg Otsa mälestuseks nimetatud trammi.

Kõige eestilikum sõna. Maian Kärmas

21.03.19 ... ERR kutsub märtsikuu jooksul esitama sõnu, mis kõige eestilikumad, olgu valitud sõna eestilik kõla või sisu poolest. Küsisime muusiku ja laulusõnade autori Maian Kärmase käest, milline on tema jaoks kõige eestilikum sõna.

Valijakompass

praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: