Elu

Aprillis saab Hiiumaa praamil vaadelda aasta lindu auli

28.03.23 ELU ... Aprilli esimesel ja viimasel nädalavahetusel saavad Hiiumaa praamil reisijad aega parajaks teha aasta lindu auli vaadeldes.

Botaanikaaia spetsialist: liigne armastus ei tule taimekasvatusel kasuks

28.03.23 ELU ... Tallinna Botaanikaaia taimekaitse spetsialist Pille Hermann jagas soovitusi, mida teha siis, kui kevadisel taimede istutamisel taimekahjurid vohama hakkavad.

Kennelliidu esimees: sellist asja nagu kuri koer ei eksisteeri

27.03.23 ELU ... Kennelliidu juhatuse esimees Karlis Hallik rääkis "Ringvaates", millised on Eestis kaduma kippuvad koeratõud. Hallik oli stuudiosse kaasa toonud ka koera Johnny.

Lihavõttepühadel kaunistab Rakvere kirikuparki sadakond pühademuna

27.03.23 ELU ... Juba kolmandat aastat järjest leiavad vineerist valmistatud ja loovalt kaunistatud hiiglaslikud lihavõttemunad tee Rakvere kirikuparki, et pakkuda linnarahvale ja külalistele silmailu ning kevadrõõmu.

Eesti poisid loevad päevas kuus minutit

23.03.23 ÜHISKOND ... Kuigi nii mõnedki uuringud väidavad, justkui magavad ja liiguvad lapsed Eestis liiga vähe, siis statistikaameti ajakasutuse uuringu järgi liiguvad lapsed päevas umbes tund aega – täpselt nii palju, kui WHO soovitab. Samuti tulevad täis soovituslikud unetunnid. Küll aga loevad noored väga vähe.

Anna ja Allar Levandi pikast abielust: see on nagu iga teine töö

22.03.23 ELU ... Calgary olümpiamängudel pronksmedali võitnud endine kahevõistleja Allar Levandi ja tema endisest iluuisutajast abikaasa Anna Levandi käisid "Ringvaates", et meenutada aega, mil nad 35 aastat tagasi kohtusid. Levanditel oli kaasas ka nende noorim poeg Arlet, kes ema jälgedes iluuisutamisega tipptasemel tegeleb.

Plastikakirurg: inimesed ei kujuta ette, kui suureks naise rind võib kasvada

22.03.23 ELU ... Tipp-plastikakirurg Siim Simmo rääkis "Ringvaatele", kuidas Eestis rinnavähendusoperatsioonide läbi viiakse. Stuudiot külastas ka suunamudija Kristina Pärtelpoeg, kes mõni aeg tagasi operatsiooni läbis ning on nüüd sellest taastunud.

Video: Heleri All viskas suitsusaunas leili koos "Savvusanna sõsarate" režissööriga

20.03.23 ELU ... Heleri All käis "Savvusanna sõsarate" režissööri Anna Hintsiga Võrumaa metsade vahel suitsusaunas, kus Hints tutvustas eestlaste põliseid saunarituaale lähemalt, mida ta ka oma auhinnatud filmi seitsme aasta vältel püüdis.

Keeletoimetaja: peame jälgima, et me ei läheks liiga suure hooga muudatuste teed

20.03.23 ELU ... Keeletoimetaja Egle Heinsar rääkis "Ringvaates" eestikeelsetest sõnadest, mille tähendused on ajas muutunud ning mis võivad seetõttu inimestes segadust tekitada.

Mürgiste taimede sissesöömisel leiab leevendust külmkapist

20.03.23 ELU ... Esmaspäeva hommikul käis "Terevisiooni" mürgitaimedest rääkimas mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder, kes selgitas, et juhul kui inimene on mürgist taime söönud, tasub pilk heita külmkappi, sest jahe jook ja jäätis aitavad tekkinud kõriturset leevendada.

Rannas üksinda olev hülgepoeg tuleb lihtsalt rahule jätta

20.03.23 ELU ... Kevade saabudes võib rannikutel näha olla värskelt ilmavalgust näinud hülgepoegi. Keskkonnaameti peaspetsialist Tõnu Talvi selgitas "Terevisioonis", et rannas üksinda olevat hülgepoega ei tohi mingil juhul torkima minna.

Tallinna uisupargid lõpetavad hooaja

19.03.23 ELU ... Pühapäeval lõpeb uisuhooaeg Nõmme, Lasnamäe ja Mustamäe uisuparkides.

Unearst: iga uni on iluuni

19.03.23 ELU ... 14. aprillil avatakse Eesti Tervisemuuseumis unest ja magamisest rääkiv näitus "Uneversum". "Hommik Anuga" saates käisid unest ja unenägudest rääkimas unearst Heisl Vaher ja Eesti Tervisemuuseumi teadur-kuraator Anna Rinaldo.

Kadrina IT-festival julgustab noori tehnoloogia vastu huvi tundma

17.03.23 EESTI ... Kadrinas 2010. aastat toimuval IT- ja nutifestivalil CADrina tutvustatakse lastele ja noortele tehnoloogiamaailma seda poolt, kus lahendused pole vaid ühe näpuliigutuse kaugusel.

Tallinna loomaaias surnud harikrokodilli maost leiti krooniaegseid münte

17.03.23 ELU ... 13. märtsil suri ägeda kõhukelme- ja munasarjapõletiku tagajärjel alates 1972. aastast Tallinna loomaaias elanud harikrokodill Lonni, teatas loomaaed.

Loomapäästja: loomavabrikutest pärit kasse kimbutavad tihti tervisemured

16.03.23 ELU ... Möödunud nädalal jõudis "Ringvaatesse" lugu sellest, kuidas Tabasalus asuvast kassivabrikust päästeti 120 kassi. Sel nädalal mindi päästetud kassidele külla ning uuriti, kuidas neil läinud on. MTÜ-s Cats Help vabatahtlikuna tegutsev Liivi Kassihhin tõdes, et loomavabrikutega käivad tihti käsikäes ka tervisemured.

Piltuudis: Tallinna loomaaias nägid ilmavalgust selle kevade esimesed talled

15.03.23 ELU ... Teisipäeval sündisid Tallinna loomaaia laste loomaaias selle kevade esimesed talled: kääbuskodukits Kribu sai maha ühe sikk-talle ja ühe kits-tallega.

Piltuudis: Tallinna loomaaias sirguvad noored saarmapojad

14.03.23 ELU ... Loomaaia uues Kagu-Aasia vihmametsahoones sündis aasia sõrmiksaarma paarile jaanuaris viis poega.

Masintõlke abil saab nüüd teksti tõlkida ka võru või liivi keelde

14.03.23 TEHNIKA ... Tartu Ülikooli masintõlkemootori abil saab nüüd tõlkida 23 soome-ugri keelt. Enamik neist keeltest lisati avalikku tõlkemootorisse esimest korda. Teadlaste sõnul aitab see kaasa keelte säilimisele.

Rõivaringlusega tegeleva ettevõtte juht: keskmine eestlane ostab aastas 48 rõivaeset

13.03.23 ELU ... NULA inkubaator ootab taas värskeid ideid, millega ühiskondlikke probleeme lahendada. Raadio 2 saates "Pulss" rääkis projektijuht Agnes Kangur algatusest lähemalt ning NULA vilistlane Kille-Ingeri Liivoja jagas, kuidas tema keskkonnasäästlik idee luua rõivaringlusega tegelev ettevõtte reaalsuseks sai.

Vabatahtlikud päästsid Tabasalu kassivabrikust 118 kassi

10.03.23 ELU ... Loomapäästjad leidsid Tabasalust kassivabriku, kus 118 kassi kohutavates tingimustes elasid. Sündmuskohal käinud vabatahtlikud abistajad rääkisid "Ringvaatele", kuidas kasside päästeaktsioon aset leidis.

Selgusid Estonian Fashion Festivalil osalevad disainerid

09.03.23 ELU ... 7.-9. juunil Eesti Rahva Muuseumis peetav Estonian Fashion Festival ühendab kolme Lõuna-Eesti suurimat moeetendust: kunstisugemetega Mood-Performance-Tants, aeglast moodi ja pärimuskultuuri edendav OmaMood ning ready-to-wear riietele ja aksessuaaridele keskenduv moeetendus Antonius.

Eesti naised ahju tagant välja kihutanud õiguslased vajusid unustusehõlma

09.03.23 AJALUGU ... Vabamus saab näha uut näitust "Välja ahju tagant!", mis annab ülevaate Eesti naisliikumiste 150-aastasest ajaloost.

Pooled kutsikavabrikust päästetud koertest on veel koduootel

09.03.23 ELU ... Hiljuti päästeti Mustvee kutsikavabrikust 46 koera. Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõismaa rääkis "Terevisioonis", kuidas päästetud koerad praegu elavad ning tutvustas, kui paljud neist veel endale kodu otsivad.

Ajalooliselt on naine olnud Eesti ühiskonnas mehega samal pulgal

08.03.23 AJALUGU ... Naise roll on Eesti ajaloos palju muutunud. Enne kristluse tulekut oli siinsetel naistel võrreldes muu maailmaga tunduvalt rohkem õigusi.

Karro: lilled on kaunid ja kommid on head, aga kodanikuõigused on kõige paremad

08.03.23 MUUSEUMID ... Neljapäeval avatakse Vabamus näitus "Välja ahju tagant!", mis annab ülevaate Eesti naisliikumiste 150-aastasest ajaloost. Rahvusvahelisel naistepäeval käis näitusest ja naistepäeva ajaloost rääkimas Vabamu näituste juht ja kuraator Piret Karro, kes sõnas, et kuigi naistepäevaga kaasnevad kingitused võivad toredad olla, ei tasu siiski tähtpäeva ajaloolist tausta unustada.

Galerii: Gerd Kanter valmistas "Terevisioonis" abikaasale lillekimbu

08.03.23 ELU ... Olümpiavõitja Gerd Kanter valmistas "Terevisioonis" abikaasale naistepäevaks uhke lillekimbu Eesti floristikakooli õppejuhi Meeli Eelmaa juhendamisel.

TÜ kliinikumi õde haiglahirmu vähendamisest: igas vanuses lapsed jälgivad hologrammi

07.03.23 ELU ... "Ringvaade" külastas Tartu Ülikooli kliinikumi, kus töötatakse välja eriilmelisi meetode, millega laste haiglahirmu vähendada.

Zooloog hübriidloomadest: lõger on maailma suurim kaslane

07.03.23 ELU ... Eesti loodusmuuseumi zooloog Lennart Lennuk tutvustas "Ringvaates" loomaliike, mis on ristamise tulemusena sündinud – näiteks juttu tuli supersigadest, huntkoerast ja lõgerist.

Genka: võid ükspuha mida selga panna, lihtsalt need asjad tuleb välja kanda

05.03.23 ELU ... Saates "Hommik Anuga" olid külas muusik Henry "Genka" Kõrvits ning stilist Kenneth Bärlin, kes rääkisin NBA superstaaride ekstravagantsete riiete põhjal lähemalt meesteriietest, nendega seotud tabudest ning trendidest.

Vaata uuesti: Koalitsioonibänd esitas valimiste eel lugu "Sa valisid mind"

04.03.23 ELU ... Päev enne riigikogu valimisi tuli ETV saates "Valimiste eelõhtu" kokku kandideerivatest poliitikutest koosnev ansambel nimega Koalitsioonibänd.

Galerii: "Valimiste eelõhtu" testis poliitikute naljasoont ja koostööoskust

04.03.23 ELU ... ETV saade "Valimiste eelõhtu" vaatas, kui hea on parlamenti pürgijate huumorisoon, milline on nende ettenägemisvõime.

Haanja suusamaratonil osalejail tuli trotsida tihedat lumesadu

04.03.23 EESTI ... Öö läbi kestnud lumesadu ei lakanud ka päevaks ja enam kui poolel tuhandel Haanja maratonoli osalenud suusasõbral tuli trotsida päev otsa kestnud tihedat lumesadu ja kokkupakkivat lund.

Galerii ja video: "Valimiste eelõhtul" lahutab meelt poliitbänd

04.03.23 ELU ... Pühapäeval toimuvad riigikogu valimised, kuid päev enne on ETV eetris saade "Valimiste eelõhtu", kus näeb kandideerivaid poliitikuid veidi teise nurga alt.

Kagu-Eesti suusakeskused võtavad lumest viimast

03.03.23 EESTI ... Kevadel on Haanja kõrgustikul lund kõige rohkem ning kui mujal Eestis oodatakse juba kevadet, siis Kagu-Eesti suusakeskused ja majutusasutused saavad tänu rohkele lumele võtta viimast.

TÜ botaanikaaias avati uus orhideede näitus

03.03.23 ELU ... Tartu Ülikooli botaanikaaia vanemaednik Sten Mander tutvustas "Terevisioonis", millised orhideeliigid on äsja avatud näitusel esindatud.

Pärnus võistlesid pagar-kondiitriks õppijad

02.03.23 ELU ... Pärnus võistlesid kutseõppeasutustes pagar-kondiitriks õppivad noored. Põhitööna tuli valmistada tartlette, parasjagu väga populaarseid magusaid korvikesi, kus on võimalik fantaasial lennata lasta.

Ukrainas toimunud võtetelt koju naasnud Anne Veesaar: ma ei läinud kangelannat mängima

02.03.23 ELU ... Neljapäeval jõudsid kodumaale näitlejad Liis Haab ja Anne Veesaar, kes käisid Kiievis sõjast rääkiva filmi võtetel. "Ringvaatele" antud intervjuus sõnas Veesaar, et käinud Ukrainas kangelannat mängimas, vaid ta soovis oma erialase tööga ukrainlasi aidata.

Koomiksikunstnik: ega inimesed väga palju lugeda ei viitsi

02.03.23 ELU ... Koomiksikunstnik Veiko Tammjärv rääkis "Terevisioonis", mida peaks koomiksit luues silmas pidama, et lugu tuleks kaasahaarav ja visuaalselt atraktiivne.

Loomakliiniku müünud Tiina Toomet: enam ei pea mõtlema ebameeldivatele asjadele

01.03.23 PEALTNÄGIJA ... Veterinaar ja endine omanimelise loomakliiniku juht Tiina Toomet müüs osaluse firmas maha ja tunnistas intervjuus "Pealtnägijale", et ameti mahapaneku põhjustas hirm end surnuks töötada.

Soome piloot eksitas lennureisijad virmalisi imetlema

28.02.23 ELU ... Pühapäeva öösel kaldus Finnairi piloot lennukiga korraks kursilt kõrvale, et näidata reisijatele Soome kohal olnud virmalisi.

Väikeloomaarstide seltsi president: meil ei ole piisavalt loomaarste

28.02.23 ELU ... Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president Julija Abram rääkis "Terevisioonis" loomaarstide puudusest ning arutles, kust probleem tekkis ja mida selle leevendamiseks teha saaks.

Video: vaata Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva pidustuste telgitaguseid

27.02.23 ELU ... "Ringvaate" reporterid uurisid Estonia kontserdisaalis aset leidnud vabariigi sünnapäevapidustuste telgitaguseid.

Fotograaf Raigo Pajula kätlemistseremooniast: 1000 inimest tuli tunni ajaga ära pildistada

27.02.23 ELU ... Fotograaf Raigo Paljula rääkis "Terevisioonis", kuidas presidendi vastuvõtu kätlemistseremoonia ja selle pildistamine on aastate jooksul muutunud. Ta nentis, et selle aasta stseremoonia suurim väljakutse oli kiire tempo.

Kallastel oli traditsiooniline karakattide paraad

26.02.23 EESTI ... Kallastel peeti nädalavahetusel traditsioonilist karakattide paraadi. Sõidukeid, mida peetakse lausa haruldaseks, oli kohal nii suuremaid kui ka väiksemaid ja külastajad said neid ka lähemalt uurida.

ERR Brüsselis: pissiv poiss sai selga Jämaja rahvarõivad

24.02.23 EESTI ... Eesti vabariigi aastapäeva ei tähistatud sugugi vaid Eestis – Brüsseli tuntuim turistiatraktsioon ehk pissiv poiss sai reedel endale Eesti rahvarõivad, mis on pärit Saaremaalt.

Video: ukrainlased esitasid eestlastele riigi sünnipäeval "Ta lendab mesipuu poole"

24.02.23 ELU ... Eesti iseseisvuspäeval tulid ukrainlased kokku, et laulda Eesti rahvale tänutäheks igakülgse abi eest laulu "Ta lendab mesipuu poole".

Piltuudis: elevant Fien maalis loomaaias Eesti sünnipäevaks sinimustvalge pildi

24.02.23 ELU ... Tallinna loomaaias oli möödunud nädalal paksunahaliste majas taas joonistamispäev ja nii valmis elevant Fienil kaunis sinimustvalge maal.

Muusika võib aidata võõrkeeli paremini omandada

23.02.23 PSÜÜHIKA ... Eesti teadlased oletavad, et muusikal on keeleõppes väga suur roll. Selle asemel, et tuupida pähe erinevaid sõnu ja lauseid, võiks tulevikus uut keelt harjutada hoopis muusika abil.

Ansambel Noorkuu, Koit Toome, Taukar ja Robert Linna mängisid "Hommik Anuga" saates mälumängu

19.02.23 ELU ... Ansambli Noorkuu liikmed ning Koit Toome, Karl-Erik Taukar, Robert Linna ja Kalle Sepp mängisid "Hommik Anuga" saates mälumängu, mis oli inspireeritud eelseisvast naistepäevast.

eurovisioon

uus saade

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: