Elu

Filmist "Kena vaikne kohake" tehakse videomäng

28.10.21 ELU ... Õudusfilmist "Kena vaikne kohake" ja selle järjest luuakse videomäng, mis ilmub 2022. aastal.

Carina-Elisabeth Hade: kõrvitsatoidud teevad sügistalvel seest soojaks

28.10.21 ELU ... Kõrvits sümboliseerib paljudele enamasti halloween'i, kuid tegelikult on sel viljal palju häid omadusi, mis sügistalvisel ja päikesevaesel ajal kehale head teevad.

Rainer Peterson eestlaste videomängude lembusest: mängitakse pööraselt

28.10.21 ELU ... Populaarsetest videomängudest käis "Terevisioonis" rääkimas taskuhäälingu "Puhata ja mängida" saatejuht Rainer Peterson.

Käib aasta loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine

27.10.21 ELU ... Eesti Loomakaitse Selts (ELS) valib taas aasta loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu.

Tom Hanks saatis Šotimaa kirjutusmasina mehaanikule ülistava kirja

27.10.21 ELU ... Hollywoodi näitleja Tom Hanks saatis Šotimaa ainsale kirjutusmasinate mehaanikule kiitva kirja, milles avaldas mehele tänu masinate elus hoidmise eest. Hanks on ise suur kirjutusmasinate austaja.

Evelin Samuel avab Meriväljal kogukonna keraamikastuudio

27.10.21 ELU ... Laulja Evelin Samuel on üle seitsme aasta tegelenud kirglikult keraamikaga. Nüüd avab naine Meriväljal keraamikastuudio.

Filmi "Rust" relvuril ja assistendil on võtetel varemgi ohutuse tagamisega probleeme olnud

27.10.21 ELU ... Neljapäeval tulistas näitleja Alec Baldwin filmi "Rust" võtetel kogemata operaatorit, kes saadud vigastustesse suri. Viga sai ka lavastaja. Režissööri abi oli Baldwinile antud relva eelnevalt ohutuks kinnitanud, kuid nii temal kui ka relvade ettevalmistusega tegelenud inimesel on varem filmivõtetel turvalisuse tagamisega probleeme olnud.

Mac Milleri üledoosi põhjustanud uimastidiiler tunnistas end süüdi

27.10.21 ELU ... Stephen Andrew Walter, kes on üks süüdistatavaid föderaalses kohtuasjas seoses Mac Milleri surmaga 2018. aastal, tunnistas end viimase üledoosi põhjustanud tablettide müümises süüdi. Teda ähvardab enam kui 20-aastane karistus föderaalvanglas.

Jaapani printsess loobus abielludes oma kuninglikust tiitlist

26.10.21 VÄLISMAA ... Jaapani printsess Mako abiellus oma ülikooliaegse kallima Kei Komuroga, mis tähendab, et ta loobus oma kuninglikust tiitlist.

Mariin Petoffer: kaotame ärevuses kontakti oma sisemusega

26.10.21 ELU ... Mariin Petoffer, kes ärevusega koos elanud juba teismeeast, on sellele vaimse tervise murele välja töötamas lahendust.

Leif-August Kirs: putukad teevad kogu maailma mõistes olulist tööd

26.10.21 ELU ... Tallinna loomaaias on avatud putukate näitus, kus väljas 12 eri liiki tegelast.

Jüri Muttika nautis Tallinna panoraami vanalinna kõrgeima kraana otsas

25.10.21 ELU ... Vanalinnas käib Tallinna linnateatri uue hoone ehitus, mispuhul on sinna püsti pandud tornkraana. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis selle otsas Tallinna vaadet nautimas.

Sarja "Sõbrad" näitlejad leinavad lahkunud James Michael Tylerit

25.10.21 ELU ... Pühapäeval suri seriaalis "Sõbrad" mänginud näitleja James Michael Tyler.

Vin Diesel saatis lahkunud Paul Walkeri tütre altari ette

25.10.21 ELU ... "Kiirete ja vihaste" näitleja Vin Diesel viis käevangus altari ette sõbra ja filmipartneri Paul Walkeri tütre.

Michael Jordani ketsid müüdi oksjonil suure summa eest

25.10.21 ELU ... USA korvpallitähe Michael Jordani kantud tossud müüdi oksjonil rekordilise 1,47 miljoni dollari eest.

Kobe Bryanti lesk kaebas Los Angelese maakonna kohtusse

24.10.21 KORVPALL ... Korvpallilegendi Kobe Bryanti lesk Vanessa Bryant kaebas Los Angelese maakonna kohtusse.

Režissööri abi oli Alec Baldwinile antud relva eelnevalt ohutuks kinnitanud

23.10.21 ELU ... Vesterni "Rust" võtteplatsil näitleja Alec Baldwinile antud rekvisiitrelv, millega ta haavas kogemata filmi režissööri ja tappis naisoperaatori, oli eelnevalt ohutuks kinnitanud režissööri abi.

Relvur Alec Baldwiniga juhtunust: päriskuulid peaksid olema võtteplatsil välistatud

22.10.21 ELU ... Näitleja Alec Baldwin lasi filmi "Rust" võtetel kogemata maha filmioperaatori ja haavas režissööri. Relvur Erkki Tikani sõnul peaksid päriskuulid olema võtteplatsil välistatud. Ta ei välista, et tegemist oli pahatahtlikkuse, aga ka lohakusega.

Ajakiri National Geographic uuest aastast enam eestikeelsena ei ilmu

22.10.21 ELU ... Pandeemiast tingitud reklaami- ja jaemüügi olulise vähenemise tõttu lõpetab jaanuarist ilmumise National Geographicu eestikeelne väljaanne.

Maarja Kangro: vastassugupoole pseudonüümid pole midagi uut

21.10.21 ELU ... Hispaania kirjandusmaailm sattus kaosesse, kui selgus, et kirjanikunime Carmen Mola taga ei peitu mitte naine, vaid kolm meest. Maarja Kangro käis "Ringvaates" rääkimas vastassoost kirjutajanime võtnud autoritest.

Murru vangla endine vang: emotsionaalne pinge oli vanglas suur

21.10.21 ELU ... Murru vangla elust rääkis "Ringvaatele" endine vang Andres Sarapuu, kes on endise elu jätnud trellide taha. Nüüd teeb Sarapuu vanglaekskursioone ning räägib vangide elust sotsiaalmeedias.

Eestlaste loodud prillid võimaldavad kuulata muusikat kõrvaklappe kasutamata

21.10.21 ELU ... Maailmas löövad laineid eestlaste disainitud prillid, mis on ühtlasi ka kõrvaklapid. "Ringvaates" käis audioprille tutvustamas ettevõtte Aetheri looja Hannes Unt.

Valdur Mikita: Eestis on head mõtlusmetsad

21.10.21 ELU ... Kirjanik Valdur Mikita sõnul pagevad eestlased sotsiaalse surve eest üha rohkem metsa.

Tallinna loomaaed tähistab lumeleopardipäeva

21.10.21 ELU ... Laupäeval kutsub Tallinna loomaaed kaslaste huvilisi lumeleopardipäevale.

Toidukohtunik Marge Tava: odavam toit ei ole sugugi halvem

21.10.21 ELU ... Marge Tava sõnul tuleks poes igasugu madala rasva- ja suhkrusisaldusega tooteid hoolikalt valida, sest nende aseained võivad kehale hoopis kurnavamalt mõjuda.

Kuldnõela pälvis Triinu Pungits

19.10.21 ELU ... Teisipäeva õhtul krooniti Kuldnõelaga moelooja Triinu Pungits, Hõbenõela pälvis Annika Kiidron.

Tallinna loomaaia šimpansid ootavad teist koroonavaktsiini doosi

20.10.21 ELU ... Nelja nädala eest said Tallinna loomaaia šimpansid Betty ja Quincy tervisekontrolli käigus Pfizeri vaktsiini esimese doosi.

Põhjaka peakokk: meie jaoks on ka president lihtsalt inimene, kes süüa tahab

20.10.21 ELU ... Kesk-Eestis asuvas Põhjaka restoranis on peakokk Märt Metsalliku sõnul käinud selle lahtioleku ajal söömas pea kõik Eesti presidendid. Alar Karise kohta Metsallik veel öelda ei oska.

Wembley staadion hakkab kontsertidel pakkuma viipekeele teenust

20.10.21 ELU ... Alates 2022. aasta juunist pakub Londonis asuv Wembley staadion igale live-kontserdile viipekeele teenust.

Tõnis Siigur: Eestis on restorane, mis võiks kuuluda maailma parimate hulka

19.10.21 ELU ... Organisatsioon The World's 50 Best Restaurants valis välja viiskümmend maailma parimat restorani. Ühtki Eesti restorani nende hulka aga ei kuulu.

Veidrate jalgrataste leiutaja: tahtsin, et mul lõbus oleks

19.10.21 ELU ... Leiutaja Aleksei Gornev on valmis meisterdanud eriskummalised rattad, mida ta ise igapäevaselt kasutab.

Kuldnõela galal kroonitakse parimaid moeloojaid

19.10.21 ELU ... Tallinn Fashion Week toob publiku ette mitmekümne Eesti moelooja ja -brändi uued kollektsioonid. Teisipäeva õhtusel Kuldnõela galal kroonitakse Kuldnõelaga viimasel viiel aastal silma paistnud moelooja ning Hõbenõelaga avaldatakse tunnust viimase aasta jooksul tähelennu teinud disainerile.

Lemmikloomade hoiuteenuse pakkuja: loomade pidamine on luksus

19.10.21 ELU ... MTÜ Pesaleidja vabatahtlik Laura Vilbaste hakkas pakkuma lemmikloomade hoidmise teenust. Vilbaste rääkis "Vikerhommikus" enda teekonnast lemmikloomade hoidmiseni ja Lemmikuhoidja loomiseni.

Rahvusvahelise balletipäeva raames näeb uue ilme saanud varvaskingi

18.10.21 ELU ... Rahvusvahelise balletipäeva raames kutsus "Ringvaade" enda stuudiosse külla moekunstniku Ketlin Bachmanni ja baleriin Ketlin Oja, kes rääkisid eelseisvast tähtpäevast ja näitasid Eesti moekunstnike disainitud varvaskingi.

Rolf Roosalu proovis kätt hambaarsti assistendina: see on väga raske töö

16.10.21 ELU ... Muusik Rolf Roosalu proovis keerulisel koroonaperioodil ka ootamatut ametit: ta töötas ajutiselt hambaarsti assistendina. Uues ametis sai Roosalu kinnituse, et ta saab elus kõigega hakkama.

Pereettevõte valmistab Tartu külje all nii tšillimoosi kui ka marineeritud küüslauku

16.10.21 ELU ... "Maahommik" käis külas Unipiha külas elaval perekonnal, kes tegeleb aktiivselt ka põnevate toodete valmistamisega. Muuhulgas valmivad nende käe all rabarberisiirup, kuivatatud rabarber ning rabarberisinep, mida müüakse ka laatadel.

Merilin Mandel: mul sai mõõt täis, et meil pole lapsevanemat toetavat kirjandust

15.10.21 ELU ... Raamatu "Jess, lapsed!" autor Merilin Mandel õpetab Eesti lapsevanematele, kuidas laste kasvatamisel iseendaga sõbraks jääda.

Varro Vooglaiu antireklaam tõi Gruusia restoranile hoopis menu

15.10.21 ELU ... Gruusia restoran Georgia Tavern Tbilisi sai üleöö kuulsaks, kui Varro Vooglaid kirjutas Facebooki postituse, et ta visati sealt koroonapassi puudumise tõttu välja.

TikToki väljakutse ässitab noori lõhkuma kooli vara ja lööma õpetajaid

15.10.21 ELU ... Sotsiaalmeedia rakenduses TikTok levib väljakutse, milles kutsutakse noori üles kahjustama kooli vara. "Vikerhommikus" käis väljakutse tagamaadest rääkimas psühholoog Kätlin Konstabel.

Banksy teos müüdi oksjonil rekordilise summa eest

15.10.21 ELU ... Suurbritannia anonüümse tänavakunstniku Banksy teos "Armastus on prügikastis" müüdi oksjonil 16 miljoni naela eest.

Coldplay lubab kontserttuuril müüdud piletite eest istutada puid

14.10.21 ELU ... Coldplay läheb üle nelja aasta taas kontserttuurile ja tõstab selle fookusesse keskkonnasäästlikkuse.

Harry Potteri nimekaim pani müüki haruldase J. K. Rowlingu raamatu esmatrüki

14.10.21 ELU ... Raamatu "Harry Potter ja tarkade kivi" esmaväljaande pani oksjonile raamatukangelase nimekaim, inglane Harry Potter.

Lõhnateadlane: lõhnamälu ja lapsepõlvemälestused on tugevalt seotud

14.10.21 ELU ... Teadlane ja toidutehnoloog Kristel Vene sõnul tekib lõhnamälu samasse kohta ajus, kuhu talletuvad ka emotsioonid ja mälestused. Sestap pole imestada, kui mõni lõhn viib tagasi lapsepõlve.

Lotomängija võitis üle 540 000 euro

13.10.21 ELU ... Kolmapäeva õhtul võitis üks lotomängija Bingo loto loosimisel jackpoti summas 541 095.70 eurot.

Tallinna kesklinna lasteaeda kolisid elama utt ja jäär

13.10.21 ELU ... Tallinna kesklinnas asuva Suitsupääsupesa lasteaia mudilased on juba näinud kanade ja küülikute kasvamist, aga eelmisel nädalal kolisid lasteaeda elama utt ja jäär. Tegu on ühe osaga Erasmuse õuesõppe programmist.

"Pealtnägija": Elon Musk tahab inimkonnast luua multiplanetaarse liigi

13.10.21 ELU ... USA kosmoseprogramm loodab ühe rohkem miljardäri Elon Muski firmale SpaceX, mis lubab aidata inimesed uuesti Kuule, edasi Marsile ja teha inimkonnast multiplanetaarse liigi.

"Star Treki" näitleja William Shatner käis kosmoses

13.10.21 ELU ... Kultuslikus telesarjas "Star Trek" kapten James T. Kirkimänginud Kanada näitleja William Shatner käis Blue Origini raketiga kosmoses ja maandus õnnelikult Texase kõrbesse.

Fotograaf Kertu Kosk: kodumaised virmalised on armsamad kui Põhja-Norra omad

13.10.21 ELU ... Virmaliste mängud on Eestis hetkel veel haprakesed, ent hakkavad järjest tugevamaks muutuma.

Arhitektuurimuuseumis saavad pimedad sõrmedega tuntud ehitisi vaadata

13.10.21 ELU ... Reedel avatakse arhitektuurimuuseumis näitus, mis mõeldud pimedatele.

Pandeemia tõttu jättis kooli pooleli hinnanguliselt 100 õpilast

12.10.21 ELU ... Möödunud koroonalaine on jätnud laste vaimsele tervisele sügava jälje.

Meediataip

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: