Elu

Aasta arst vastas vaatajate küsimustele: doktor Google aitab teinekord päris hästi

16.01.18 ... "Ringvaade" kutsus oma vaatajaid üles Facebooki kirjutama küsimusi, millele nad sooviksid saada vastuseid värskelt Eesti aasta arstilt Karmen Jollerilt. Stuudios andis Joller suurele hulgale küsimustele ka vastuse.

Eesti uus rahvustoit on karamellikattega astelpaju-kaerakile

16.01.18 ... Toiduakadeemia asus otsima Eestile kaasaegset rahvustoitu, kuna saja aastaga on meie toidulaud tundmatuseni muutunud ning nende arvates vajab Eesti uusi rahvus- ja rahvatoite. "Ringvaates" tutvustas konkursi korraldaja Tarvo Kullamaa nelja finalisti ning selgus ka võitja.

Enamik võltsrahast on äratuntav juba sõrmede vahel katsudes

16.01.18 ... Eksimatult saab pärisraha ära tunda vesimärgi järgi, aga turvaelemente, mida kahtluse korral kontrollida, on veelgi. Noored Antero ja Sonja proovisid järgi, kas tunnevad eksimatult ära õiged eurod.

Henrik Roonemaa Facebooki uuendustest: inimesed ei taha oma hommikusöögist rääkida

16.01.18 ... Paar päeva tagasi teatas Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kavast teha olulisi muudatusi keskkonna uudisvoos. Selle tagajärjel kasvab selles kasutajate endi tehtud postituste osakaal. Tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa ei usu aga, et katse juurte juurde tagasipöörduda sujub ladusalt.

Tartu korraldab Baltikumi suurima üliõpilasfestivali

16.01.18 ... Tartus toimub juunis rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Baltikumist, Põhjamaadest ning Eestist.

Invaliidsuspensionil juhtkoer otsib uut kodu

15.01.18 ... 15-aastaselt nägemise kaotanud Maarja Haameri asendamatuks abiliseks oli juhtkoer Emma, kes haigestus ootamatult epilepsiasse. Maarja pidi võtma vastu raske otsuse ning tagastama kaheksa-aastase koera, sest ei saanud temaga enam hakkama.

"AK. Nädal" tutvus "Jõulutunneli" toel sisustatud erilise treeningsaaliga

14.01.18 ... "Aktuaalne kaamera. Nädal" käis vaatamas, kuidas käib elu äsja avatud liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaalis, mille sisustamiseks kogus 2016. aastal annetusi ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel".

Reinu talus peetakse nutriaid ja pesukarusid, kes on mõlemad Eestis keelatud liikide nimekirjas

14.01.18 ... "Maahommik" käis külas Reinu talus, kus peremees Peeter Raja näitas enda kasvatatavaid nutriaid ja pesukarusid, kes mõlemad on tänaseks Euroopa Liidu seaduste kohaselt ka Eestis keelatud liikide nimerkirjas.

Eesti ainus naislõhkemeister Teele Tuuna: igapäevaselt ma ohu peale ei mõtle

14.01.18 ... "Hommik Anuga" saates oli külas Eesti ainus naislõhkemeister, kellel on tänu sellele tööle õnnestunud näha kõrvalt ka suurte Hollywoodi kassahittide eriefektide tegemist.

Raamatusarja "Looduse lood" uus teos uurib geniaalseid linde

13.01.18 ... Kirjastus Tänapäev annab välja raamatusarja "Looduse lood" järjekordse teose, milleks on kirjanik Jennifer Ackermani "Geniaalsed linnud".

Tippkokk eestlaste õhtusöökidest: on lohakaid ja lihvitud toite

12.01.18 ... "Ringvaade" kutsus teisipäeva õhtul televaatajaid üles jagama oma õhtusöökide pilte. Tippkokk Tõnis Siigur valis välja 36 parimat ning tutvustas saates neist kümmet.

Justin Bieberi hüljatud ahv vaevleb sotsiaalsete probleemide käes

12.01.18 ... 2013. aastal popstaar Justin Bieberilt ära võetud kaputsiinahv Mally vaevleb Serengeti loomapargi esindajate sõnul sotsiaalsete probleemide käes.

Mai Palling testis erinevaid vidinaid, mille abil koera autos transportida

12.01.18 ... "Ringvaate" reporter Mai Palling testis erinevaid vidinaid, mille abil mugavalt koera autos transportida. Testimisele tulid nii erinevad turvarihmad kui ka puurid.

"Ringvaade" käis Okupatsioonide muuseumi kokku pakkimas

11.01.18 ... 8. jaanuaril suleti Okupatsioonide muuseumi uksed, et sinna järgneval poolaastal uus püsiekpositsioon rajada. Hannes Hermaküla käis uurimas, kuidas kulgeb muuseumi kokku pakkimine ning kuidas erinevaid esemeid üldse pakitakse.

Ekspert: toidupoe ülesehitus on võrreldav kasiinoga

11.01.18 ... Kaupluse ülesehituse loogikast rääkides tõdes tarbijakäitumise ekspert Ivar Soone, et see sarnaneb kasiinole.

ERR Menu soovitab: kinos ootavad sind "Pidu" ja "Paha lugu"

11.01.18 ... ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" juhatavad sel nädalavahetusel taas kinno, kus ootel hea kraam nii Eestist kui ka Suurbritanniast.

Eestis elav jaapanlanna hindas siinset sushit: kalavalikut on nii vähe

11.01.18 ... Kaheksa aastat Eestis elanud jaapanlanna Yumi Takagi rääkis, kuidas ta on siinse eluga kohanenud ja mida ta arvab Eestis valmistatud sushist.

Õnnelik lotomängija võitis Vikinglottoga üle 240 000 euro

10.01.18 ... Kolmapäevasel Vikinglotto loosimisel võitis üks õnnelik Eesti lotomängija 6+0 tabamusega 242 225,30 eurot. 6+0 võidutasandi võit tuli Eestisse ka kahe nädala eest. 

Teenekas politseikoer Como läks pensionile

10.01.18 ... Lõuna politseiprefektuurist saadeti kolmapäeval pensionile politseikoer Como, kes suurema osa oma elust on valvanud piiri.

Tallinna tüdruk kogub Instagrami lehele juhuslikke sinimustvalgeid

10.01.18 ... Tallinna tüdruk Johanna Vaiksoo kogub Eesti Vabariigi sünnipäevaks juhuslikult pildile jäänud sinimustvalgeid ning postitab saja päeva jooksul iga päev ühe pildi Instagrami lehele Sada Lippu.

Vaata, mida sööb "Ringvaate" töötaja õhtuks

10.01.18 ... "Ringvaade" tutvustab Eesti rahvustoitu ja palub vaatajatel üles pildistada oma õhtusöögid. Eeskuju näitas ka "Ringvaate"meeskond.

Kaitseväe orkestri peadirigent: rahvas on hümni valinud, selle vastu enam ei saa

09.01.18 ... Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Alo Raun tõstatas arvamusartiklis teema, kas järgmiseks sajaks aastaks peaks hümniks jääma "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm". Kaitseväe orkestri peadirigent Peeter Saan avaldas arvamust, et hümni vahetamiseks pole mingit vajadust.

Marko Reikop pidi Laoses sulejope ostma

08.01.18 ... Marko Reikop puhkas aasta viimastel päevadel Laoses, kus oli tema üllatuseks oluliselt jahedam kui arvata võiks.

Soomusauto Estonia valmimine on poolel teel

08.01.18 ... Saaremaa sõjavara seltsi eestvedaja Margus Sinimets ehitab kaitseliidu soovil Eesti esimese soomusauto Estonia koopia, et seda kasutada tuleval aastal organisatsiooni ja Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta üritustel.

Fotograaf Meeli Küttim pildistab koeri ebatavalistes olukordades

08.01.18 ... Fotograaf Meeli Küttimi fotode peakangelane on nelja-aastane iiri setter Fiona. Kui Küttim pildistab igapäevaselt pigem inimesi ja interjööri, tahtis ta oma lõbuks tehtud fotosid kuidagi presenteerida ning tegi oma koerast kalendri.

Pere annab rikkalikult ära toita ka 21 euroga nädalas

08.01.18 ... Pärast ohtraid ja tõenäoliselt kalleid pidusööke käis reporter Hannes Hermaküla külas Lia Virkusel, kes ostis kokku toidukraami vaid 21 euro eest ja teeb sellest perele viis korralikku õhtusööki.

Vaatamata pakasele sõitsid paljud newyorklased metroos püksata

08.01.18 ... New Yorgis korraldati pakasest hoolimata iga-aastane püksata metroosõit.

Sydneys oli aastakümnete palavaim ilm

08.01.18 ... Austraalia linnas Sydneys mõõdeti pühapäeval palavaim ilm viimase 79 aasta jooksul, mil õhutemperatuur tõusis lausa 47,3 kraadini.

Kolm soovitust talvises metsas ellu jäämiseks

07.01.18 ... Kas tänapäeva inimene suudaks mugavusteta metsas hakkama saada ja mida teha siis kui tulebki päriselt metsa jääda. “Osoon” tegi puust ja punaseks soovitused, kuidas talvises metsas ellu jääda.

Parilas süüdati vanadest jõulupuudest tehtud skulptuurid

06.01.18 ... Ridala Selts valmistas Haapsalust kogutud vanadest jõulupuudest mitu skulptuuri, mis süüdati laupäeva õhtul Parilas rahva rõõmuks põlema. Et lastel oodates igav ei hakkaks, peeti ka mänguasjade vahetusturgu.

Tantsurühm Tarapita valmistub väliseestlaste festivaliks

06.01.18 ... Tantsuselts Tarapita viis Lääne-Virumaal Eipris läbi tantsuõpitoa, kus tutvustas ka jõuluaja rahvalikke mänge. Tarapitale oli see ühtlasi ettevalmistav üritus enne veebruarikuus Stockholmis toimuvat festivali Estival, kus nad Välis-Eesti tantsurühmade kõrval on ainsana Eestist Rootsi sõitev rühm.

Lõppenud kingitustehooaja märksõna oli personaliseeritus

06.01.18 ... Aastalõpu aegne müük kaubanduskeskustes näitas, et kingiostud lükatakse üha hilisemale ajale ning ka kinkideks otsitakse uusi alternatiive.

Eestlased võtsid välikäimlad kasutusele alles saja aasta eest

05.01.18 ... Hügieen räägib rahvast rohkem, kui arvata võiks. Eesti rehealustes olid loomad ja inimesed koos, virts valgus läbi seinte.

Tallinnas lõi möödunud aasta vanuserekordi 81-aastane peig

05.01.18 ... Lõppenud aastal sõlmis Tallinna perekonnaseisuamet 2465 abielu, abiellumiseks soosituim kuu oli august, mil registreeriti 372 abielu. Vanim peigmees oli möödunud aastal 81-aastane ja vanim pruut 78-aastane.

ERR Menu soovitab Eesti juubeliaastal tantsukingad välja otsida

04.01.18 ... ERR Menu nädalalõpusoovitus Vikerraadio "Huvitaja" saates sobib seekord kaasa löömiseks terve 2018. aasta vältel.

Mida Paukson ja Mang sulle ei räägi: teadus horoskoobihulluse taga

04.01.18 ... Teaduslikust vaatenurgast on horoskoopide ennustused sama täpsed, kui mündiviske tulemused. See ei muuda aga nende ajaloo prügikasti viskamist karvavõrdki kergemaks.

Tänu Mangi horoskoobile ilmus Maaleht rekordtiraažis

04.01.18 ... Igor Mangi horoskoopi sisaldanud Maalehte trükiti 102 000 eksemplari, mis on ajalehe jaoks rekord.

EV100 puhul ilmub puhtast hõbedast ainulaadne postmark

03.01.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ilmub puhtast hõbedast ainulaadne postmark, mille peal on kujutatud Eesti suurt vappi

Presidendi vastuvõtt täidab vabariigi aastapäeval Tartu hotellide toad

03.01.18 ... Eesti Vabariigi juubelivastuvõtt ja pidulik kontsert toimuvad tänavu Tartus, mistõttu broneeritakse aktiivselt ülikoolilinna majutusasutuste tube ja üks hotell on 24. veebruariks juba väljagi müüdud.

EV100 kaltsuvaipa jättis jälje 6000 inimest

02.01.18 ... 6000 kangakudujat istus seitse kuud telgede taga, et 40 juhendaja näpunäidete järgi teha Eesti sajandaks sünnipäevaks valmis unikaalne hiiglaslik kaltsuvaip.

AHHAA teaduskeskuse uus külastajarekord on 225 758 inimest

02.01.18 ... Mullu 20-aastaseks saanud teaduskeskusel AHHAA oli 2017. aasta läbi aegade kõige edukam, uued rekordid sündisid nii kuu kui ka aasta lõikes. Keskuse uus aastane külastajarekord on 225 758 inimest.

Hümniaktsiooni eestvedaja: on vääritu näidata presidendile näpuga

02.01.18 ... Möödunud ööl kogunesid kodanikuaktivistid Vabaduse platsile, et laulda üheskoos Eesti hümni, mis ETV aastavahetusprogrammis paljude pahameeleks kõlamata jäi. Isealgatusliku hümniaktsiooni algataja Liia Hänni ütles, et teda kurvastab olukord, kus süüdlaseks on tembeldatud president.

Video: Aastavahetus Kuressaares kolme minuti jooksul

02.01.18 ... ERRi Saaremaa korrespondent Margus Muld pani kokku vahva video, mahutades terve ööpäeva Kuressaare keskväljakul vaid kolme minuti sisse.

Eesti Rahva Muuseum kogus möödunud aastal üle 250 000 külastuse

02.01.18 ... Eesti Rahva Muuseumi esimene kalendriaasta uues hoones tõi muuseumi näitustele ja sündmustele kokku 258346 külastajat. Väliskülastajad moodustasid hinnanguliselt 15% kõigist külastajatest, neist omakorda 75% olid naabrid Soomest ja Lätist.

Eesti sünnipäevanädal: rahvapeod, Puuri-Kareva uudisteos, juubelimündid...

02.01.18 ... Näeme vaid mosaiigi ühte kildu, kui oma riigi 100. sünnipäeva puhul keskendume 24. veebruarile ja presidendi vastuvõtu detailidele, tõdeb EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho. Ta tõmbab kardina Eesti sünnipäevanädalalt, kus suuri üritusi jagub igasse päeva ja paljudesse maakondadesse.

Fotod: Tallinna Viru tänava lilleturu renoveerimine jõudis lõpule

02.01.18 ... Tallinnas said valmis Viru lilletänava renoveerimistööd ja nüüd otsitakse sinna müüjaid.

Videokokkuvõte: uus aasta võeti ilutulestikuga vastu üle Eesti

01.01.18 ... Aasta vahetudes korraldati kõikjal üle Eesti ilutulestikke, millest "Aktuaalne kaamera" pakkus vaatamiseks väikest kokkuvõtet.  

Fotod ja video: Eesti astus võimsa ilutulestikuga juubeliaastasse

01.01.18 ... Tallinnas Vabaduse väljakul saadeti vana aasta ära ja tervitati uut aastat võimsa ilutulestikuga.

Kaljurand: 2017. aastal lahkus liiga palju inimesi liiga varases eas

31.12.17 ... Rahvusvahelise Küberstabiilsuse komisjoni juht Marina Kaljurand ütles ETV erisaates "Sajaga juubeliaastasse!", et mööduval aastal lahkus siitilmast liiga palju inimesi liiga varases eas.

"Sajaga juubeliaastasse" videod: vaata, kuidas eestlased aastavahetust tähistavad

31.12.17 ... Täna läheb kogu päeva vältel Vabaduse väljakult eetrisse maratonsaade "Sajaga juubeliaastasse", kus lisaks kohapealsetele reportaažidele näidatakse ka inimeste saadetud videoklippe aastavahetuse tähistamisest.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: