Elu

Mart Normet: suitsukonide reostus on palju vihasem kui kaks külmkappi metsas

21.08.19 ... 21. septembril toimub teist korda maailmakoristuspäev. Koristuspäeva eestvedaja Mart Normet ütles, et sel aastal keskendutakse väikeprügile nagu seda on suitsukonid.

Ekspress Meedia sulgeb naisteajakirja Jana paberversiooni

19.08.19 ... Augusti viimastel päevadel ilmub peatoimetaja Darja Saare juhtimisel paberkandjal viimast korda venekeelse naisteajakirja Jana septembrinumber, edaspidi on see kättesaadav vaid veebis.

Taasiseseisvumispäeval saab külastada Pika Hermanni torni ja kuulata kontserti

18.08.19 ... Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva puhul on 20. augustil avatud Pika Hermanni torn ning tasuta kontserdi annavad Ott Lepland ja Rein Rannap.

Uutmoodi liikumishulluse võitis Hannes Veide

18.08.19 ... Keila terviserajal lõppes 32 tundi kestnud jooksuüritus "Heavy Metal Ultra", mille võitis Hannes Veide.

Tallinna loomaaed kutsub juubelipeole

17.08.19 ... Tallinna loomaaed tähistab tänavu 80. tegevusaastat. Loomaaia sünnipäeval, 25. augustil on kõik huvilised kutsutud osalema kella 9–20ni kestval juubelipeol.

Fotod: Hõbelinnuks ristitud viikingipaat tegi Pirital esimese meresõidu

16.08.19 ... Tallinnas Pirita rannas ristiti reedel Pirita vaba aja keskuse tellimusel valminud viikingipaat Hõbelinnuks ning seejärel lükati see vette.

Vaaterattal tiirleb näitus tornidest

14.08.19 ... Tallinna uue turismimagneti, vaateratta Skywheel of Tallinn platvormil on avatud Linnamuuseumi välinäitus Tallinna tornidest.

Ivo Linna ja Kaire Vilgats annavad taasiseseisvumispäeval Harjumäel tasuta kontserdi

13.08.19 ... Teisipäeval, 20. augustil tähistatakse Tallinnas Harjumäel 20. Augusti väljakul Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva.

Mähel avatakse palju ajutisi kohvikuid

13.08.19 ... Laupäeval, 17. augustil kell 11 algab Mähe kodukohvikute päev. Mähe inimesed avavad oma aedades ja hoovides ühepäevakohvikud, kus pakuvad koduseid toite ja jooke.

Kuninganna Elizabethile kuulub sadu loomi

11.08.19 ... Suurbritannia kuninganna Elizabethi corgide-armastus pole saladus, kuid tegelikult kuulub talle sadu loomi nahkhiirtest delfiinideni, vahendab Postimehe rubriik "Lemmik".

Gordon Ramsay iglude osas ei taltu

11.08.19 ... Maailmakuulus telekokk Gordon Ramsay (52) üritas suve algul oma koduõuele püsti panna kaht Eesti ettevõtte toodetud iglumaja, kuid tookord keelas linnavalitsus selle ära. Nüüd esitas Ramsay uue taotluse ehitusloa saamiseks, vahendab Õhtuleht Mirrorit.

Tartusse rajatakse Eesti esimene avatud puutöökoda

10.08.19 ... Tartu Kuuri eesmärk on pakkuda kohalikele kohta sisukaks ajaveetmiseks, meisterdamiseks ja ehitamiseks, kuid samas kannab töökoda ka laiemat sotsiaalset eesmärki.

Eestis muutus kättesaadavaks reklaamivaba Youtube

10.08.19 ... Eestis muutus kättesaadavaks reklaamivaba videoplatvormi Youtube teenus Premium, mis on juba pikka aega mujal maailmas olemas olnud.

Jõhvis võeti mõõtu mängus kivi-paber-käärid

09.08.19 ... Jõhvis toimunud mängu kivi-paber-käärid turniiril osales üle veerandsaja eri vanuses noore.

Jüri Muttikast sai igavikuline hologramm

08.08.19 ... Neljapäeva õhtul näeb "Ringvaate" saates uut, hologrammilist versiooni Jüri Muttikast.

ERR Menu soovitab iiripärast Viru Folki ja Tartule pühendatud filme

08.08.19 ... ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" jagasid taas soovitusi, millistel sündmustel tasub nädala jooksul silma peal hoida.

Estonia suvekool toob lavale balletigala

06.08.19 ... Sel nädalal kulmineerub rahvusooper Estonia balleti suvekool, kus osales ligi 100 balletitantsijat 30 riigist. Kolmenädalase intensiivse treeningperioodi jooksul saadi lavaküpseks Suveöö balletigala, mis etendub vaid kahel korral tuleval nädalavahetusel.

Merepäevad jõuavad nädala jooksul mitmesse Saaremaa sadamasse

04.08.19 ... Pühapäeva õhtul avati traditsioonilised ja juba 23. Kuressaare merepäevad. Kui varem on merepäevi Kuressaares avatud neljapäeval-reedel ja ikka mere ääres, siis tänavu algasid merepäevad Kuressaare kesklinnas ja kestavad lausa terve nädala.

Galerii. Relsiralli võitis Venemaa võistkond

03.08.19 ... Laupäeval lõppenud rahvusvahelise raudteelaste võistluse Relsiralli võidu viis koju Venemaa Oktoobriraudtee, pumbates kahe päeva jooksul 140 kilomeetrit ning lahendades teel erinevaid meeleolukaid ülesandeid.

Paljassaare loomade varjupaik tähistas sünnipäeva

03.08.19 ... Paljasaare loomade varjupaik tähistas laupäeval oma 3. sünnipäeva. Külalised tõid kingiks toitu ja mänguasju ning lõbustasid oma kodu ootel olevaid kasse ja koeri.

Setumaa sai uue ülemsootska

03.08.19 ... Setumaal toimus laupäeval setude suurim kokkusaamise püha, Seto kuningriigipäev, mis tänavu toimus tillukeses Küllätüvä külas.

Lavassaares sai aururongiga sõita

03.08.19 ... Kunagise raudteelaste päeva tähistamiseks toimuvad Lavassaare raudteemuuseumis aurupäevad, kus saab sõita aururongiga.

Eestlased on hakanud välismaale müüdud Eesti vanavara tagasi ostma

03.08.19 ... Möödas on ajad, mil Eesti vanavara odava raha eest välismaale müüdi. Kuna kodumaal hinnatakse neid enim, siis nüüd jõuab piiri taha viidud kaup ringiga siia tagasi.

Relsiralli viib võistlejad Pärnust Lellesse ja tagasi

02.08.19 ... Reede hommikul algas Pärnust relsiralli, kus nelja riigi võistkonnad pumpavad end käsidresiinidel õhtuks Lellesse ja laupäeval tagasi Pärnu. Ralli on pühendatud raudteeohutusele, aga on ka niisama tore raudteelaste pidu.

Pärnus taastati merepäevade traditsioon

02.08.19 ... Pärnus on paljude aastate järel taaselustatud merepäevade traditsioon. Merepäevad toimuvad Sauga jõe ääres koostöös sealse kaluriküla ja Pärnu jahtklubiga.

Hiiumaa hoiab kohvi au sees

02.08.19 ... Nädala lõpuni kestvatel Hiiumaa kohvikutepäevadel avab uksed kokku 36 ühepäevakohvikut.

Loomade varjupaik ootab sünnipäevale

02.08.19 ... Tallinna Loomade Varjupaik ootab laupäeval, 3. augustil kell 13 kõiki oma kolmandale sünnipäevale, kus esinevad kahe- ja neljajalgsed ja toimub koerte Match Show.

Lõuna-Eestis on avatud suitsusaunad

01.08.19 ... "Ringvaade suvel" käis Põlvamaal Kähri külas saja-aastases suitsusaunas leili viskamas.

Tartus viib virtuaalreaalsus aastasse 1913

30.07.19 ... Tartu ettevõte Blueray arendas välja virtuaalreaalsusel põhineva rakenduse, mille abil on võimalik ajaloos rännata. Kaarsilla juures pakutav virtuaalkogemus viib prillikandja 1913. aasta Tartusse.

Feministeerium kutsub osalema moosikeetmisvõistlusel

30.07.19 ... Feministeerium kuulutas välja moosikeetmisvõistluse "Roosalilla läga", kuhu ootab osavõtjaid kuni septembri lõpuni.

Mihkel ja Liina Raud läksid lahku

30.07.19 ... Muusik, kirjanik ja telemees Mihkel Raud teatas Instagramis lahutusest näitleja Liina Rauaga.

Kalamajas on nähtud liikumas pesukaru

29.07.19 ... Kalamajas on viimastel nädalatel liikumas nähtud pesukaru. Siiani teadaolevalt pesukarusid Eesti looduses veel ei esine, kuid Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul võivad nad peagi siia jõuda.

Paliverest sai üheks õhtuks Metsiku Lääne kaevanduslinn

28.07.19 ... Vesterniklubi Holster alustas Metsiku Lääne päeva korraldamist 2000. aastate alguses ning pärast pikemat pausi on nad ERR-i ajakirjaniku Vahur Lauri eestvedamisel viimastel aastatel taas Paliveres Metsiku Lääne lavastusi teinud. Laupäeva õhtul sai Paliverest kaevanduslinn, kus ratsutasid hobused ja kõlasid revolvrilasud, sest linna saabus ohtlik postitõlla röövel ja teda jahtiv abišerif.

Galerii: kalastuslaat Tallinna lauluväljakul

28.07.19 ... Tallinna lauluväljakul toimus pühapäeval Eesti suurim kalastustarvete laat, kus osalejad said võistelda ka lantimises.

Võru loodab lastefestivaliga uusi elanikke juurde meelitada

27.07.19 ... Võrus anti laupäeval võim laste kätte ning käima läks festival "Rõõmust rõkkab maakera". Võru linna korraldatava festivali mõte on näidata, et Võru on lastesõbralik linn, kus on noortel peredel hea elada. Linn loodab sel moel hoida vanu ja meelitada kohale ka uusi elanikke.

Haapsallu kogunenud joogahuvilised ei lasknud end palavast ilmast häirida

27.07.19 ... Haapsalus peetakse sel nädalavahetusel taas jooga festivali. Kuumalainest hoolimata täitus Haapsalu piiskopilinnuse õu huvilistega, kes said tutvust teha väga eriilmeliste joogastiilidega.

Tänavune Eesti aasta küla on Lüübnitsa

26.07.19 ... Eesti külaliikumine Kodukant kuulutas reedel alanud maapäevadel välja Eesti aasta küla 2019. Tiitli pälvis Võrumaal Setomaa vallas asuv Lüübnitsa küla, mis on tuntud sibulakasvatajate ja igaaastaste sibula- ning kalalaatade poolest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kihnu Virve avas koduste toitudega sadamakohviku

26.07.19 ... 91-aastane Kihnu Virve avas Kihnu sadamas omanimelise kohviku, kus saab askeldamas näha naise tütreid Reena Varti ning Raina Kiviselga.

Vetelpäästekoera Eike arvel on väikese poisi elupäästmine, suurimaks tänuks lapse suured silmad

25.07.19 ... Newfoundlandi koeral Eikel on vetelpäästjakarjääri jooksul ette näidata ka elupäästmine, sest paari aasta eest õnnestus koeral veest välja tuua sinna kukkunud viieaastane poiss.

Eestlane pürgib Rootsi internetikuulsuse Jon Olssoni videomonteerijaks

24.07.19 ... Eestlane Hans Markus Antson pürgib Rootsist pärit internetikuulsuse Jon Olssoni videomonteerijaks.

Video: Karu pani Valga lähedal liikluse seisma

23.07.19 ... Facebooki kasutaja Handi Craft Estonia jagas sotsiaalmeedias videot Valga lähedal ekselnud karust, kes maanteel liikluse seisma pani.

Tartus tuleb Aparaaditehase juurde kogukonnaaed

22.07.19 ... Tartu kesklinnas hakati Aparaaditehase kõrvale rajama kogukonnaaeda, kuhu saavad rahata taimi istutada kõik tartlased, kes seda vähegi soovivad.

Soomusrong Wabadus väisab Viljandit

22.07.19 ... 23. juulil saabub Viljandi raudteejaama soomusrong nr 7 nimega "Wabadus".

Pärnu Rõõmsate Laste festival keskendus õppimisele, muusikale ja käsitööle

20.07.19 ... Pärnus toimus neljas Rõõmsate Laste festival, mis tõi Rannapargi lapsi täis. Festivali fookuses oli õppimine, muusika, toit ja käsitöö.

Valga militaarfestival taaselustas ajaloo muinasajast peale

20.07.19 ... Valgas peeti laupäeval erinevaid lahinguid, kuid seekordsel militaarajaloo festivalil taaselustati tunduvalt laiemat perioodi kui eelmistel kordadel. Festivalil osales poolsada sõjaajaloo klubi.

Lääneranna vallas kogunesid vanad veokid

20.07.19 ... Pärnumaal Lääneranna vallas peeti 30. üle-eestiline vanade veokite kokkutulek. Osalejate sõnul aitab ühine koosviibimine tehnikaajalugu populariseerida ning on ka lihtsalt tore koht teiste veokihuvilistega muljete vahetamiseks.

Tallinna lauluväljakul sai näha kaunistatud raskeveokeid

20.07.19 ... Tallinna lauluväljakul oli Tallinn Truck Show raames vaatamiseks väljas sadakond maalitud ja kaunistatud raskeveokit.

Hiiumaa loodab uue elamuskeskusega meelitada turiste saarele ka talvel

19.07.19 ... Hiiumaa vald loodab avada aastavahetuseks Käinas ligi 2,86 miljonit eurot maksva elamuskeskuse Tuuletorn, mille abil loodab saarele turiste meelitada ka väljaspool traditsioonilist turismihooaega.

Tallinn Truck Show toob Eestisse ligi 100 pilkupüüdvate maalingutega rekat

19.07.19 ... Eestisse jõudsid 50 pilkupüüdvate maalingutega üles tuunitud rekat, mis osalevad 20. juulil Tallinna lauluväljakul toimuval viiendal Tallinn Truck Showl.

Video: Alaskas raamatuid müünud eestlase akna taga tegutses karupere

19.07.19 ... Eesti tudeng, kes tegeleb Southwestern Advantage programmi abil USA-s Alaskal raamatute müümisega, avastas köögi akna tagant karuema koos kahe pojaga.
kuula "Onu Remuse" lugusid
praegu R2-s
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: