Elu

Roosa ukse vastu võitleva Tallinna muinsuskaitseameti kontoris on roosad aknaraamid

15.02.19 ... Raekoja platsil olevat Tallinna muinsuskaitseameti kontorit kaunistavad erkroosad aknaraamid, samal ajal võitleb amet selle vastu, et vanalinnas asuva Hanna Liina Võsa muusikalikooli roosa uks saaks originaalvärvide järgi taastatud.

Mis on armastus? Väike teaduslik selgitus

14.02.18 ... Üleilmse armunute päeval on kohane meelde tuletada, et teaduslikus mõttes pole armastus ei midagi enamat kui ajukeemia. Jääb igaühe enda otsustada, kas see muudab nähtust imepärasemaks või kaotab osa selle võlust.

Reikop maitses Siberi elanike menüüs olevat puukoorejahu ja vaigunätsu

12.02.19 ... 25. märtsil möödub märtsiküüditamisest 70 aastat. Maalikunstnik ning Siberi uurimisreisidel käinud Katarina Meister ja küüditatu Külli Hiiesaar tutvustasid sel puhul Siberi hõrgutisi, kuhu kuuluvad puukoorejahu ja pojengitolmukad.

Norras kelgutasid korravalvurid märulipolitsei kilpidega

12.02.19 ... Ilm on vastuoluline ja seda keerulisemad ka teeolud. Norra keskosas Trondheimis otsustasid politseinikud külma ilma trotsida märulipolitsei kilpidega jäisel teel alla lastes.

Läti kultusnukku hoiti nõukogude ajal klaasi taga

09.02.19 ... Näitusega "Läti mänguasjad" tähistab Tartu mänguasjamuuseum lõunanaabrite iseseisvumise sajandat aastapäeva, tuues külastajate ette kultuslikud mänguasjad.

75-aastane reisifänn Urve Soo: omal käel reisimine on huvitavam

08.02.19 ... "Ringvaates" olid külas 69-aastane reisisell Heli Tooman ja tema sõbranna, 75-aastane reisisell Urve Soo, kes rääkisid oma elu põnevamatest reisikogemustest.

Kroonikat asub taas juhtima Ingrid Veidenberg, Krista Lensin lahkub

07.02.19 ... Kroonikat asub taas juhtima Ingrid Veidenberg, senine peatoimetaja Krista Lensin paneb ameti maha.

Hanna-Liina Võsa keeldub roosa ukse arve tasumisest: summa on utoopiliselt suur

06.02.19 ... Eelmisel kevadel jõudis meediasse lugu Hanna-Liina Võsa muusikalikooli muinsuskaitse all olevast uksest, mille muusikakooli juhi elukaaslane loata roosaks värvis. Rohkem kui aasta pärast linna ettekirjutusi tellis maja omanik projekti ja viis ukse taastamisele, õhku jääb aga kopsakas arve tööde eest, mida ukse roosaks värvija keeldub maksmast.

Eestis toodetud õlu valiti 50 parima hulka

05.02.19 ... Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks pruulitud käsitööõlu "Sajand" valiti RateBeer'i keskkonnas 108 000 õlle seast 2018. aasta 50 maailma parima uue õlle hulka.

Hannes Hanso elavdas Eesti suhteid Lõuna-Aafrikas

05.02.19 ... Presidendi nõukoja liige Hannes Hanso tuli tagasi Svaasimaalt, Lesothost, Mosambiigist ja Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Kuressaare jõulupuu okkad pannakse joogi sisse

05.02.19 ... Enam kui kaks kuud Kuressaaret kaunistanud jõulupuu muutus ajalooks, aga väärikal puul on siiski kaunis ja omapärane lõpp.

Piltuudis: ERR-i lugeja püüdis fotole Tallinna lähedal pesitseva Jäälinnu

05.02.19 ... ERR-i lugeja Koidula Kliimann saatis foto Tallinna lähedal pesitsevast Jäälinnust. Jäälind kuulub kaitstavate loomaliikide II kategooriasse.

"Jackassi" Bam Margera andis Raadio 2 saatejuhile poksikindaga vastu nägu

04.02.19 ... Nädalavahetusel käis Tallinnas Simple Sessionil "Jackassist" tuntud Bam Margera ja ehkki "Jackass" on ammu minevik, ei jäta ta iial kasutamata võimalust vanu trikke korrata. Raadio 2 saatejuht Bert Järvet sai seda omal nahal tunda.

Super Bowl lõi taas värvikate reklaamidega

04.02.19 ... Igal aastal jõuavad Ameerika jalgpalli profiliiga NFL-i Super Bowli ajal tele-ekraanile maailma kalleimad reklaamid.

Türi vallas üritati püstitada lumememmede ehitamise maailmarekordit

03.02.19 ... Ligi 700 inimest üritas pühapäeval Türi vallas Väätsa ja Reopalu vahelisel teel püstitada uut lumememmede ehitamise maailmarekordit.

Tallinnas tähistati peagi algava Hiina uue aasta saabumist

02.02.19 ... Tallinnas tähistati Vabaduse väljakul Hiina kalendri järgi õige pea algava sea-aasta saabumist - esinesid Hiina lauljad, tantsijad ja sportlased, keda oli vaatama tulnud palju rahvast.

Rakkes võistles üle 170 robootikahuvilise

02.02.19 ... Teadust ja tehnikat populariseeriva võistluse First Lego League Pandivere eelvoorus osales täna üle 250 võistlejat, juhendaja, fänni ja kohtuniku. FLLi võistlused toimuvad üle maailma ja nendest võtab käesoleval hooajal osa rohkem kui 50 000 võistkonda.

Ööklubi Vabank lõpetab tegutsemise

01.02.19 ... 2010. aastast Tallinnas Vabaduse väljaku ääres tegutsenud ööklubi Vabank sulgeb veebruari teisel laupäeval uksed.

Eestlased tähistasid koos soomlaste ja lätlastega Paju lahingu 100. aastapäeva

31.01.19 ... Vabadussõja ühe olulisema, Paju lahingu 100. aastapäeva tähistasid eestlased koos soomlaste ja lätlastega mitmel pool Valgamaal peetud mälestusürituste ja lahinglavastusega Valga raudteejaamas.

Wabaduse" teekond jaanuaris lõpeb suure Wabaduse peoga Valgas

31.01.19 ... 31. jaanuaril möödub 100 aastat võidukast Paju lahingust Eesti Vabadussõjas. Sajanditaguseid sündmusi meenutatakse mälestushetkede, soomusrongi saabumisega Valga raudteejaama ning Wabaduse peoga, mille peaesineja on ansambel Metsatöll.

Tartu Descartes'i koolis võistlesid lapsevanemad peastarvutamises

28.01.19 ... Kui koolilapsed puutuvad peast-arvutamisega kokku iga päev, siis täiskasvanutel seda väga tihti ette ei tule.

Tõnis Niinemets aimas loomahääli

28.01.19 ... Näitleja Tõnis Niinemets aimas loomade hääli ning tema sooritust hindas Muraste looduskooli juhataja Val Rajasaar.

"Ringvaate" pannitestis pandi joonele kolm erineva hinnaklassi panni

28.01.19 ... Marko Reikopi panniteemalise sotsiaalmeediapostituse peale tõusis rahvas ootamatult tagajalgadele. ETV "Ringvaade" otsustas teha seetõttu selgeks, kuidas panni ostma peab.

Venemaal jäi kaamerasse neli Amuuri tiigri kutsikat

28.01.19 ... Venemaal Primorje krai rahvuspargis jäi kaamera ette neli Amuuri tiigri kutsikat.

Blogija Ulvi Mustmaa: Google'i tõlge solvas islandlasi

26.01.19 ... Saates "Hommik Anuga" on 27. jaanuaril külas blogija ja seljakotirändur Ulvi Mustmaa, kes pidi oma blogi kinni panema.

DMX vabaneb vanglast

25.01.19 ... Ameerika räppar DMX vabaneb reedel vanglast, teatas tema advokaat.

Linnar Priimägi: Mart Sander võib juhtida bigbändi, mitte Eesti Vabariiki

23.01.19 ... Reklaami ja imagoloogia eriala õppejõud Linnar Priimägi analüüsis erakondade valimiskampaaniaid ja ütles, et teiste seast paistab välja EKRE, kelle lubadused erinevad. Tänavuste valimiste probleemiks on Priimäe sõnul aga parasiidid, kes riigikokku pürivad.

Paul Neitsov hasartmängusõltuvusest: sõltlane ei lähe raha võitma

20.01.19 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas muusik Paul Neitsov, kes rääkis oma aastaid kestnud hasartmängusõltuvusest.

"Ongi Koik" | Valimisvideod

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" võttis ette värsked valimisreklaamid ja andis neile oma hinnangu

"Ongi Koik" | Nädala vits

20.01.19 ... Seekordses saate "Ongi Koik" rubriigis "Nädala vits" sai oma löögi Ruuben Kaalep ja netitrollimine.

"Ongi Koik" | Eesti 200

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" tegi otselülituse Eesti 200 peakontorisse, et saada aru, kui pingeline on seal olukord.

"Ongi Koik" | Juutuuber Uudu Peer

20.01.19 ... Taas avaldas saates "Ongi Koik" oma arvamust juutuuber Uudu Peer, kes ei ole rahul Eesti telekanalitest toimuvaga.

"Ongi Koik" | Juhan Parts

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" tõi vaatajate ette Juhan Partsi videoläkituse Euroopa Kontrollikojast.

"Ongi Koik" | Rongiliin

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" avas, milline on tänu Lelle-Pärnu rongiliini sulgemisele olukord Koogiste külas.

"Ongi Koik" | Elurikkuse erakond

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" uuris lähemalt, kuidas Elurikkuse erakond valimisteks valmistub.

"Ongi Koik" | Vilkuva varrega rahvuslipp

20.01.19 ... Saatejuht "Ongi Koik" tegi saate eetris reklaami uuele tootele, mis tema arvates peaks olema iga eestlase kodus - vilkuva varrega rahvuslipp.

"Ongi Koik" | Koiksugu uudised

20.01.19 ... Traditisooniliselt oli saates "Ongi Koik" ka uudisterubriik, kus Märt Koik vaatas tagasi kõige põletavamatele teemadele - antud juhul suitsetavale draakonile.

"Ongi Koik" | Väga suur intervjuu

20.01.19 ... Saates "Ongi Koik" andis intervjuu riigitroll Õige Valter, kes rääkis hiljuti esile kerkinud valenimede alt arvamuse avaldamise valguses, mida tähendab tegelikult üldse trollimine.

"Ongi Koik" | Reformierakonna tagatuba

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" uuris otselülitusega, kuidas Reformierakonna liikmed uusi ja kandvaid ideid otsivad.

"Ongi Koik" | Telekramm

20.01.19 ... Saates "Ongi Koik" oli tagasi ka rubriik "Telekramm", kus tõemees Nüri Tekk rääkis, kuidas asjad praegu Eestis päriselt on.

"Ongi Koik" | Isamaalased

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" tegi otselülituse kaunisse minevikku, et vaadata Isamaa erakonna paremaid päevi.

"Ongi Koik" | Riigikogu saal

20.01.19 ... Saade "Ongi Koik" tegi otselülituse Riigikogu saali, kus toimus koosviibimine, kus arutatakse selle üle, kuidas teha Eesti elu veel paremaks.

"Ongi Koik" | Ehitame lumest uue Eesti riigi

20.01.19 ... Saates "Ongi Koik" tuli juttu lumest tehtud kiiruskaamerast, mis viis saatejuhi mõtted aga veel kaugemale

R. Kelly eksmänedžer andis end võimudele üles

18.01.19 ... R. Kelly eksmänedežer Henry James Mason andis end reedel pärast vahistamismääruse väljastamist võimudele üles. Masonit süüdistatakse Jocelyn Savage'i perekonnale tapmisähvarduste tegemises. Savage'i isa Timothy on avalikult väitnud, et tema tütar on R. Kelly poolt ajupestud ja teda hoitakse muusiku nn sektis vastu tüdruku tahtmist.

Marilyn Jurman aitab sotsiaalmeedias noortel oma probleemidest üle saada

16.01.19 ... Näitleja ja joogaõpetaja Marilyn Jurmanist sai möödunud aasta lõpus juhuse tahtel noorte tüdrukute eeskuju, kes on tänaseks aidanud mitmesajal tüdrukul oma rasketest probleemidest üle saada. "Ringvaates" selgitas ka, kuidas see kõik nii läks.

Rihanna kaebas kaubamärgivaidluses oma isa kohtusse

16.01.19 ... Laulja Rihanna kaebas oma isa Ameerikas kohtusse, süüdistades viimast tema nime kasutamises oma meelelahutusäri edendamiseks.

Fotod ja video: Alpakad tunnevad end Eesti talves hästi

15.01.19 ... Türi vallas asuvas Wile farmis tunnevad Lõuna-Ameerika päritolu villa- ja lihaloomad alpakad ennast väga hästi ja seda hoolimata paksust lumest ning külmakraadidest.

Muttika ja Hermaküla viisid retrosuusad rajale

15.01.19 ... 46. Tartu Maratoni üks peamisi uuendusi on esmakordselt toimuv Tartu Maraton Vintage. "Ringvaate" hobisuusatajad Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika puhusid tolmu suusavarustuselt, mis on pärit aastakümnete tagant.

Türklane ja ameeriklane võtsid eesti keeles mõõtu

15.01.19 ... Homme avatakse Tallinnas eesti keele maja, kuhu on oodatud kõik, kessoovivad õppida, harjutada või lihtsalt kuulata eesti keelt. Eestis elavad välismaalased Mustafa Celik ja Stewart Johnson proovisid sel puhul hääldada telekaamerate ees raskeid lauseid.

Kadriorus toimetavad julged oravad

15.01.19 ... Ehkki orav on väga ettevaatliku loomuga, pole seda mõned linnaoravad. Näiteks Kadriorus tuleb üks loomake inimest nähes kohe puu otsast alla uudistama, ega talle äkki midagi head pakuta.

Valijakompass

praegu R2-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: