Elu

Võru linn tähistab sünnipäeva kirjandustänava ja perepäevaga

17.08.22 ELU ... 18.–20. augustil toimuvad Võrus linnapäevad, millega linn tähistab oma 238. sünnipäeva.

Tallinnas toimub esimest korda linnaruumifestival "Tulevik on täna/v"

17.08.22 ELU ... Tallinnas Rävala puiesteel toimub 18. ja 19. augustil festival, kus võetakse fookusesse pealinna linnaruum, tulevikuperspektiivid ja kliimaküsimused.

Tallinna merepäevade suurim külaline on kahemastiline Poola purjelaev

17.08.22 ELU ... Tallinna merepäevade suurim külaline on sel aastal Poola lipu all sõitev ja Noblessneri jahisadamas peatuv purjelaev Baltic Beauty.

Tallinna loomaaia laiskloomale valiti nimi

16.08.22 ELU ... Juulikuus Tallinna loomaaeda kolinud emane kaksvarvas-laisik sai nimekonkursi käigus nimeks Tupsik.

Eesti tippkokad asuvad juhendama kokandushuvilisi

16.08.22 ELU ... 14 Eesti tippkokka pakuvad ennast mentoriks, et inspireerida algajaid ja innukaid kokandushuvilisi.

Urissaare Kantri festivalil toimuvad esimesed Cornhole'i meistrivõistlused

16.08.22 ELU ... Urissaare Kantri festivali peakorraldaja Priit Oks rääkis "Ringvaade suvel" saates, mida sel aastal festivalilt oodata on. Samuti demonstreeriti stuudios USA-st alguse saanud Cornhole'i mängu, mille meistrivõistlused festivalil toimuvad.

Peipsi toidutänava festival toimub taas

16.08.22 ELU ... Festival Peipsi Toidu Tänav 175km avab pop-up restoranid 20.-21. augustil.

Muusikamänedžer Ari Dubin kunagisest Sakala diskoteegist: üleval oli üks, all teine jutt

16.08.22 ELU ... Pikaaegne muusikamänedžer Ari Dubin meenutas Vikerraadio saates "Stereodisko" Eesti esimese avaliku diskoteegi pidamist.

Suri näitleja Denise Dowse

15.08.22 FILM ... Näitleja Denise Dowse suri möödunud nädalavahetusel 64-aastaselt meningiiti.

Suvemaitsed: valmista Tuuli Mathiseni retsepti järgi kukeseenesuppi

14.08.22 ELU ... Kokaraamatute autor ja toidublogija Tuuli Mathisen jagas "Vikerhommikus" suvist kukeseene-sulajuustusupi retsepti.

Haapsalu täitus mootorratastega

13.08.22 ELU ... Kümnendat sünnipäeva tähistanud Valge Daami mootorrattasõu kolis sel aastal lähemale Valge Daami festivali melule Haapsalu vanalinnas.

Haapsalus algas taas Valge Daami aeg

12.08.22 ELU ... Reede õhtul algas üks Haapsalu tuntumaid suveüritusi, Valge Daami aeg.

Torgu kuningriik valis uue kuninga

12.08.22 ELU ... Torgu kuningriik Saaremaal valis endale uue kuninga.

Video: näitleja Viire Valdma õpetas suvikõrvitsast hoidiseid tegema

12.08.22 ELU ... Näitleja Viire Valdma õpetas "Ringvaate" stuudios suvikõrvitsast maitsvaid hoidiseid tegema.

Lihulas võistlesid lapsevanemad lapsevankritega orienteerumises

11.08.22 ELU ... Lihula kultuuri- ja spordipäevade ajal peeti neljapäeval lapsevanematele mõeldud orienteerumisvõistlust. See oli aga eriline sellepärast, et Lihula tänavatel kulgenud rada läbiti koos vankris olnud lapsega.

Mõkolajevi loomaaia töötaja: loomi me maha ei jäta

11.08.22 ELU ... Venemaa agressioon Ukrainas põhjustab loomadele endiselt palju kannatusi. Mõkolajevi loomaaia töötajad ei soovi loomi sõjakoldesse maha jätta ning ootavad annetusi.

Tallinn Fringe festivali raames toimub enam kui 90 show'd

11.08.22 ELU ... 18. augustil algab Tallinn Fringe festival, mille raames toimub viie nädala jooksul mitmel pool pealinnas enam kui 90 stand-up'i-, muusika-, burleski- ja teatrietteastet.

Ettevõtja Mari-Ann Fonseca: aastal 2040 võiks 35 protsenti maailma lihast olla laboriliha

11.08.22 ELU ... Tulevikus hakatakse laborites mikrofiiberlapi sarnase materjali peal liha kasvatama. Tallinnas Lasnamäel asub ettevõte, mis on sellise materjali tootmises maailmas esirinnas. "Ringvaade suvel" käis laboris koha peal uurimas, kuidas materjali tootmine käib ja millal võiks laboriliha massideni jõuda.

Linnuökoloog Marko Mägi: kui prügi jõuab linnu organismi, siis on asi hull

11.08.22 ELU ... Suvise "Ringvaate" stuudios käis Tartu ülikooli linnuökoloog Marko Mägi rääkimas ülemaailmsest projektist, mille käigus kutsutakse inimesi üles pildistama lindudega seotud prügi. Mägi tõdes, et kui prügi loodusest linnu organismi jõuab, siis on asi hull.

Looduskunstnik rajab Saaremaal lillepõldudesse kujundeid ja labürinte

10.08.22 ELU ... Saaremaa mees Indrek Nõgu teeb trimmeriga veidi teistlaadi tööd kui keskmine niitja, rajades lillepõldudesse kujundeid ja labürinte.

Räppar Põhja-Korea 5Miinuse edust: noortele meeldib kuulata midagi keelatut

10.08.22 ELU ... Räpipunt 5Miinust loorberitel ei puhka ja üllatab fänne sel pühapäev täispika kontserdiga, mis antakse koos sümfooniaorkestriga Sack Von Soundi festivalil. Räppar Põhja-Koera teatas "Vikerhommikus", et kontsert sobiks ka inimestele, kes muidu nende live'idele ei satu.

Nooremseersant Mia-Alexandra Aidla: kaitseväes on naiste aktiivsus vähenenud

09.08.22 ELU ... Nooremseersant Mia-Alexandra Aidla käis rääkimas Raadio 2 hommikuprogrammis Kaitseväe kampaaniast "Naised vormi!".

Eurovisiooni soovib võõrustada 16 Suurbritannia linna

08.08.22 EUROVISIOON ... Eurovisiooni lauluvõistlus toimub järgmisel aastal Suurbritannias. Oma soovist lauluvõistlust võõrustada on näidanud üles 16 linnavolikogu.

Ettevõtja Krista Laanet: iseseisvana oled palju rahulikum

08.08.22 ELU ... "Vikerhommikus" käisid külas Virve Poom ja Krista Laanet Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioonist, et rääkida, mis on juba 25. korda toimuv heategevuslik kübarapidu ja kui palju üldse on inimestes praegu soovi teistele head teha.

Galerii: Suvila loomeruumis toimus ööturg

07.08.22 ELU ... 6. augustil toimus Suvila loomeruumis ööturg, mille käigus sai võtta osa erinevatest töötubadest, külastada omapärased müügipunkte ning osaleda klubi Hall majatuuril.

Galerii: Kuressaare merepäevad leidsid aset 26. korda

07.08.22 ELU ... Kuressaare merepäevad toimusid Saaremaal väikesadamates ja Raiekivi säärel 1.-6. augustini.

Galerii: lauluväljakul avati Tallinn Truck Show

06.08.22 ELU ... Reedel, 5. augustil avati Tallinna lauluväljakul tänavune Tallinn Truck Show, kus sai näha ka hiiglaslikku NATO transpordihelikopterit Chinook.

Tallinna botaanikaaias tuletasid inimesed meelde vikatiga niitmist

04.08.22 ELU ... Neljapäeval kogunes Tallinna botaanikaaia tammiku puisniidul mitukümmend inimest, et õppida või meelde tuletada, kuidas vikatiga heina niita. Vikatitundjate sõnul on inimestel veel tahtmist ja jaksu see selgeks saada.

Mägironija Krisli Melesk jõudis K2 mäetippu öösel: see oli veidike anti-kliimaks

04.08.22 ELU ... Krisli Melesk vallutas 22. juulil maailma kõrguselt teise mäetipu K2, mis asub Hiina ja Pakistani piiril. Melesk jõudis tippu öösel ning jagas saates "Ringvaade suvel" muljeid, kuidas ta sinna jõudis ja mis katsumusi ta teele sattus.

Hiiumaal algavad kodukohvikutepäevad

04.08.22 ELU ... Neljapäeval algavad Hiiumaal kodukohvikutepäevad. Kolme päeva jooksul avatakse üle Hiiumaa 34 kodukohvikut. Seoses tänavuse kirjandusaastaga pakuvad paljud kohvikud ka nn vaimutoitu.

Rally Estonia korraldaja: soomlased on meile oma tegemistes eeskujuks

03.08.22 ELU ... Neljapäevast pühapäevani toimub Soomes Jyväskyläs 70-aastase ajalooga Soome ralli. Suvise "Ringvaate" stuudios käis rallifänn ja Rally Estonia korraldaja Tarmo Hõbe, kes tõdes, et soomlased on ralli korraldamises eestlastele eeskujuks.

Ligi 1000 USA televisioonitöötajat esitasid suurfirmadele abordi ohutuseeskirjade nõude

02.08.22 ELU ... Möödunud nädalal esitasid üle 400 USA meelelahutussektoris töötava naise tööandjale abordi ohutuseeskirjade nõude. Nüüd on ka pea 600 meest andnud avaldusele allkirja.

Tallinn hakkab koolilastele jalgrattatoetust maksma

31.07.22 ELU ... 1. augustist saab Tallinnas esitada taotlusi "Rattaga kooli" toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud käesoleval aastal.

Tallinn Truck Showl valib rahvas kõige uhkema show-reka

31.07.22 ELU ... 5. ja 6. augustil Tallinna Lauluväljakul toimuval show-rekate näitusel valivad külastajad välja parimad tuunitud hiiglased. Iga külastaja saab oma hääle anda kolmes kategoorias: parim raskeveok, parim interjöör ja parim sõiduauto.

Laitses kogunesid 25-aastased ja vanemad autod

30.07.22 ELU ... Laitse rallipargis Harjumaal kogunesid laupäeval autohuvilised, sest peeti vanemate kui 25-aastaste autode kokkutulekut ja väljanäitust.

Võru linn on kaks päeva laste päralt

30.07.22 ELU ... Viiendat korda toimuval Võru linna lastefestivalil andis linnapea Anti Allas oma ametiketi laste esindajale, mis sümboliseeris seda, et Võru linn on kaks päeva laste päralt.

Kogupereüritus Uulu Lamba Vest naudib suurt menu

30.07.22 EESTI ... Pärnumaal üheksandat aastat toimuv kogupereüritus Uulu Lamba Vest naudib suurt menu. Kohale tullakse lähedalt ja kaugelt.

Reklaamiekspert toidupoodide reklaamidest: ei tohi liiga kallis ja hea välja näha

30.07.22 ELU ... Vikerraadio hommikusaates käis reklaamidest rääkimas reklaamiekspert Madis Ots, kes kirjeldas, milline on olukord reklaamiturul ning mis inimestele enim mõjub.

Ukrainast päästetud koer Scooby vajab rutiini ja mõistmist

28.07.22 ELU ... Loomaorganisatsioon Nähtamatud Loomad tõi Ukraina sõjakoldest Eestisse 14 koera ja ühe kassi. Viis kuud tagasi kolis Eestisse koer Scooby, kes on päästetud loomades ainus, kes pole oma kodu veel leidnud.

Kasside ilusalongi perenaine: kuivatuskapis rahunevad nad maha

28.07.22 ELU ... Piret Heinroosil on kasside ilusalong, kus ta juba viimased üheksa aastat kasse hooldab. Saates "Ringvaade suvel" tutvustas Heinroos, milliseid protseduure tema ilusalongis loomadega täpsemalt tehakse.

A-Rühm enda uuest muusikast: proovime trendidega mitte kaasa minna

28.07.22 ELU ... A-Rühma liikmed Genka ja Cool D tutvustasid "Ringvaade suvel" saates, millist muusikat nende varsti ilmuvalt uuelt albumilt kuulda saab ning millal antakse välja esimene singel pärast pikka pausi.

Kodus tehtud positiivse koroonatestiga Covid-tõendit teha ei saa

28.07.22 ELU ... Alates 1. maist saavad koroonaviiruse tuvastamiseks tasuta PCR-teste teha vaid riskirühma kuulujad, kodus iseseisvalt tehtud kiirtesti positiivse tulemusega läbipõdemistõendit teha ei saa. "Ringvaade suvel" stuudios käis koroonaviiruse levikust ja testimissüsteemist rääkimas terviseameti nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Hobusekasvataja Kerli Kolberg: hirmunud looma ei tohiks nunnutada ja silitada

27.07.22 ELU ... Nädalavahetusel sai hukka hobune, kes ehmus pulmapeol õhku lastud ilutulestiku kärast. Hobusekasvataja Kerli Kolber selgitas "Vikerhommikus", kuidas mõjub rakettide laskmine looma psüühikale ning mida annab ära teha, et loom paugutamise peale ei ehmuks.

Galerii: vabatahtlikud korrastavad teknomuusika saatel pommitatud Yahidne küla

27.07.22 ELU ... Vene vägede poolt korraldatud rünnakutes tugevaid kahjustusi saanud Yahidne küla on korrastama läinud sajad vabatahtlikud. Lisaks vabatahtlikele on rusude vahel ka teknomuusikud.

Elis Seppius saunarituaalidest: saunik loob atmosfääri, kus inimene lõdvestub

26.07.22 ELU ... Elis Seppius tutvustas Vikerhommikus saunaskäigu rituaale ning rääkis ka, mis tööd teeb saunik ja kuidas nende töö saunaskäijat abistada saab.

Harku lapsed mõtlesid välja koduvallaga seotud mänge

25.07.22 ELU ... Selleks, et lapsed oleksid suvel rohkem väljas ning mõtleksid endale uusi tegevusi, korraldas Harku vald avatud külade nädala raames lastepäeva ja muu hulgas mõtlesid lapsed välja oma koduvallaga seotud mänge.

Galerii: Tõrva Tulede Ööl süüdati tuhatkond küünalt

25.07.22 ELU ... Möödunud nädala laupäeva õhtul, 23. juulil suurenes Tõrva rahvastikuarv mitmekordselt, kui tuhanded inimesed tulid imetlema Eesti ühe suurima valgusfestivali Tõrva Tulede Öö ilu.

Üle 300 Eesti talu avab nädalavahetusel külastajatele oma uksed

23.07.22 ELU ... Sel nädalavahetusel toimub kaheksas avatud talude päev, mil avab külalistele oma uksed üle 300 talu ja maaettevõtte.

Tallinna loomaaia laiskloom harjub tasapisi uue elukohaga

22.07.22 ELU ... Tallinna loomaaias näeb esimest korda üht maailma aeglasemat imetajat laisklooma, täpsemalt kaksvarvas-laisikut.

Viljandi linnapea eluheidikute puhkeala loomisest: me ei saa pead liiva alla peita

22.07.22 ELU ... Viimastel nädalatel on laialdaselt avalikku kõneainet pakkunud Viljandi linnavalituse otsus teha linnasüdames asuvasse Valuoja parki eluheidikute puhkeala. Linnavalitsuse otsuse tagamaadest käis Vikerraadio saates "Uudis+" rääkimas Viljandi linnapea Madis Timpson, kes nentis, et linn ei saa pead lihtsalt liiva alla peita.

suvi teles

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: