Elu

Rookoondise liikmed valmistavad pilliroost pilkupüüdvaid kaunistusi

20.10.20 ... Rookoondis on 30 inimesest koosnev pilliroo armastajate kogukond, mille liikmed oma kätega pilliroost pilkupüüdvaid kaunistusi meisterdavad.

Tartus jõuluturg tänavu ära ei jää, kuid on avatud vaid ühe päeva

19.10.20 ... Kui Tallinnas jääb jõuluturg tänavu viiruseohu tõttu ära, siis Tartusse pannakse traditsiooniline valgusküla püsti ka sel aastal. Ligi 100 müügiputkaga jõuluturg tuleb ülikoolilinnas samuti, seda aga vaid ühel päeval ning koos vajalike ohutusmeetmetega.

Grete Lõbu sattus identiteedivarguse ohvriks

19.10.20 ... "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu sattus identiteedivarguse ohvriks. Saates selgitas ta lähemalt, mis juhtus, ning üritas spetsialistide abiga mõista, mida sellises olukorras tegema peaks.

Eesti pääses Bocuse d'Ori finaali, võitis Norra

16.10.20 ... Tallinnas toimunud Bocuse d'Or Europe kokandusvõistluse võitis Norra. Eesti meeskond lõpetas seitsmendal kohal ning pääseb seega lõppfinaali.

Video: Liisu Lass imiteeris vanemat daami ja proovis omletti valmistada

16.10.20 ... "Terevisiooni" saatejuht Liisu Lass maskeerus "Terevisioonis" vanemaks daamiks, kelle nägemine pole kuigi hea ja kes peab liikuma ratastoolis. Samal ajal proovis Lass ka omletti valmistada.

Tallinnas algas kokandusvõistlus Bocuse d'Or, "Ringvaates" avati võistluse telgitaguseid

15.10.20 ... Tallinnas algas gastronoomia võistluse Bocuse d'or Euroopa finaal. Kaks päeva kestval võistlusel selguvad kümme riiki, kes pääsevad järgmisel aastal Lyonis toimuvasse maailma finaali.

"Pealtnägija": eestlane õpetab Ameerikas indiaanlastele nende endi keeli

14.10.20 ... Tartust pärit, aga ligi 25 aastat eri maailma paigus elanud Indrek Park päästab väljasuremisohus indiaanikeeli. 49-aastane lingvist ei räägi ainult keeli, mida indiaanlased ise enam praktikas ei oska, vaid on hõimude palgal, koostab neile grammatikat, sõnaraamatuid ja õpetab lapsi.

Jüri Muttika läks koos päästjatega õppeotstarbel süüdatud majja

14.10.20 ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika proovis koos Raplamaa päästejatega siseneda põlevasse majja, mis süüdati õppeotstarbel.

"Ringvaade" tegi ringkäigu sajandivanustes kasvuhoonetes

13.10.20 ... "Ringvaate" reporter Heleri All tegi ringkäigu sajandivanustes kasvuhoonetes, millega mõisnikud üksteist üle trumpasid ja Eesti maailmakuulsaks tegid.

Galerii: "Rakett 69" võitja Karl Vilhelm Valter kutsub noori purjeregati meeskonnaga liituma

13.10.20 ... Järgmisel suvel toimub Tallinnas maailma suurim purjelaevade regatt The Tall Ships Races 2021. "Rakett 69" võitja Karl Vilhelm Valter kutsub noori regati meeskonnaga liituma.

Peeter Talvar: katkutohtri maskiga eriti hästi hingata ei saa

11.10.20 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi külastusjuht Peeter Talvar, kes rääkis iidsetest haiguspuhangutest ning selgitaks, milliste kuritegude eest keskajal inimesi karistati ja hukati.

Tänavune Nõo valgusfestival pühendus elavale tulele

10.10.20 ... Jaanilõkked jäeti sel aastal üle Eesti küll ära, kuid Tartumaal Nõos peeti laupäeval Valguse festivali, kus takkajärgi lausa mitu lõket süüdati. Valguse festivali eesmärk on teadvustada ja tutvustada valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate tähtsust meie kõigi elus.

Henrik Roonemaa: elektritõukeratas on linnaliikluses turvalisem kui jalgratas

10.10.20 ... "Hommik Anuga" saates on sel nädalal külas tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, PPA esindaja Sirle Loigo ja näitleja Tiit Sukk, kes arutlevad ühiselt selle üle, kas, miks ja kuidas peaks kasutama elektritõukerattaid.

"Maahommik" läks koos vanavarakogujaga laadale

10.10.20 ... "Maahommiku" saatejuht Mari Tamm läks koos vanavarakoguja Kaur Salusega laadale, et uurida, mis inimesi sinna tõmbab ning mida täpsemalt müüakse.

Video: "Ringvaates" tutvustati Tallinna mahajäetud hooneid

09.10.20 ... "Ringvaate" reporter Kaidor Kahar viis televaatajad endaga ringkäigule Tallinna majadesse, mille elanikud on maha jätknud, aga mille vana kultuurkiht annab uurijatele palju huvitavat materjali.

Londonis avati luua seljas lendava Harry Potteri skulptuur

09.10.20 ... Londonis Leicester Square'il avati hiljuti skulptuur, kus kujutatakse J.K. Rowlingu "Harry Potteri" raamatutest tuntuks saanud võlurit nimega Harry Potter.

Norrast leiti esimene vanapõhja puittempel

09.10.20 ... Arheoloogid leidsid Norrast 1200 aasta vanuse vanapõhja templi jäänused. Pühapaik oli pühendatud kristluse-eelsetele jumalatele Thorile, Odinile ja Freyrile.

Tallinnas avati Eesti esimene pakendivaba pood

07.10.20 ... "Ringvaate" reporter Oliver Reimann tutvustas Tallinnas Kalamajas avatud Ilmapoodi, millel on üks eripära: seal müüakse kõiki tooteid ilma pakendita.

Kalamaja muuseum korraldab välinäituse raames tasuta linnaretke

07.10.20 ... Kalamaja muuseum korraldab 10. oktoobril tasuta linnaretke mööda välinäitust "Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest".

Porikuu festival kutsub ohutult Loode-Eesti loodust avastama

04.10.20 ... Sügisilmade sündmustesari Porikuu festival kutsub oktoobrikuu jooksul inimesi veetma vaba aega Loode-Eesti rohkem ja vähemtuntud paiku avastades. Populaarsete ja ülerahvastatud loodusradade asemel lubab festival näidata osalejatele piirkonna vähemtuntud pärleid, kus värsket õhku turvalisemalt nautida.

Galerii: Kalamajas avati asumi kuulsale hulkurkoerale pühendatud skulptuur

04.10.20 ... Pühapäeval ja ülemaailmsel loomade päeval avati Tallinnas Arsenali keskuse ees endisele hulkurkoer Žorikule ja kõikidele teistele tänavaloomadele pühendatud skulptuur.

Tartu kutsehariduskeskuse õpilased õmblevad koolikaaslastele maske

02.10.20 ... Tartu kutsehariduskeskuse õmbluse suuna õpilased on asunud koolikaaslastele maske õmblema, et neid koroonaviiruse leviku eest kaitsta.

Eminemi fänn püstitas muusiku tätoveeringutega maailmarekordi

30.09.20 ... Šotimaalt pärit 35-aastane Nikki Patterson on suur Eminemi fänn, kes püstitas karantiini ajal maailmarekordi kategoorias enim muusiku tätoveeringuid.

Fotod: Metsas jalutajal õnnestus kodu lähistel ilves pildile püüda

29.09.20 ... Möödunud nädalal õnnestus õhtuhämaruses metsa jalutama läinud mehel Lääne-Harjumaal püüda pildile tõeliselt uhke ilves.

Pesukarud kiusasid Valge Maja ees töötavaid ajakirjanikke

29.09.20 ... USA-s kiusasid neli pesukaru Valge Maja ees töötavaid ajakirjanikke, sakutades nende riideid ja töövahendeid.

Porikuu festival meelitab poriseid ilmasid nautima

27.09.20 ... Oktoobrikuu algusega saab avalöögi kuu aega kestev Porikuu elamusfestival, mis pakub poriste ilmade saabumise puhul tegevust ja avastamisrõõmu pealinnast Haapsaluni. Festivali avab suurejooneline valgusrännak, millele järgnevad sündmused nii kultuuri-, kohaliku toidu- kui ka loodushuvilistele.

Viimast päeva on loodusmuuseumis võimalik tutvust teha mürgiste seentega

27.09.20 ... Pühapäeval on viimast päeva Eesti loodusmuuseumi hoovis avatud sügisene seenenäitus, kus on eksponeeritud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid. Selle aasta näituse fookuses on just viimased: mürkseened ja seenemürgid.

Maamiine otsiv rott sai vapruse eest kuldmedali

25.09.20 ... Kambodžas maamiine otsiv Aafrika hamsterrott Magawa sai äsja oma vapruse ja pühendunud töö eest kuldmedali.

Elis Paemurd: Euroopa pealinnad on tõeline keelte paabel

25.09.20 ... 26. septembril tähistatakse Euroopa riikides Euroopa keeltepäeva. Traditsioon sai alguse juba 2001. aastal, mil Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjon üheskoos keelteaasta korraldasid.

"Ringvaates" tutvustati kõlvatuid lugusid Tallinna ajaloost

24.09.20 ... Tallinna linnamuuseum avab veebruaris näituse "Kõlvatu Tallinn", mis avab lugusid kunagisest Tallinna patuelust. Neid lugusid käis uurimas ka "Ringvaade".

Nädalavahetusel toimub Tallinnas õunafestival

24.09.20 ... Sel nädalavahetusel, 26.-27. septembril toimub Põhja-Tallinnas Arsenal keskuse parklas iga-aastane õunafestival, mis toob kokku kodumaised õunakasvatajad ja meetootjad.

Triin Muiste: tulevikus hakkavad inimesed vähem liha tarbima

24.09.20 ... Toitumisterapeut Triin Muiste sõnul tarbivad inimesed praegu liiga palju liha. Küll aga usub ta, et tulevikus hakkab liha tarbimine vähenema.

Rännumees Hendrik Relve on ohtlike loomadega korduvalt tõtt vaadanud

23.09.20 ... Rännumees Hendrik Relve on oma elus kohtunud paljude loomadega ja jagas "Ringvaates" neist kõige meeldejäävamate kohtumiste mälupilte.

Eesti kaskadöör saabus "Ringvaate" stuudiosse mootorratta seljas

23.09.20 ... "Ringvaade" kutsus külla Eesti parima trial'isõitja Keity Meieri, kes sõitis oma mootorrattaga ka üle Tartu Kaarsilla.

Vabasukelduja: prügi õigesse kohta viskamine ei peaks olema mitte reegel, vaid kultuur

22.09.20 ... Maailmakoristuspäeva raames läksid sukeldujad Noblessneri sadamas uurima, mida võib vee põhjast leida. "Ringvaates" rääkisid aktsioonist lähemalt sukeldumisinstruktor Egert Kamenik ja vabasukelduja Jekaterina Korhonen.

Kaks Paide koolitüdrukut lugesid suvel läbi kahe peale kokku 110 raamatut

21.09.20 ... Paide koolitüdrukud Anete ja Ly lugesid suvel kahe peale kokku läbi 110 raamatut. Noorte lugemishuvi pärineb kodust, aga ka Järvamaa keskraamatukogust, mis jagas välja suvelugemise päevikud, et lapsed saaksid oma lugemismuljed kirja panna.

Vallandatud dirigent mõistis raskustes Metropolitan Operalt välja 3,5 miljonit dollarit

21.09.20 ... New Yorgi Metropolitan Opera vallandas 2018. aastal seksuaalkuritegude kahtluse tõttu oma kauaegse dirigendi ja kunstilise juhi James Levine'i. Möödunud suvel jõudsid ooperiteater ja Levine kokkuleppele, mille tingimused olid seni salajas, kuid nüüd selgus, et Levine'i nõudis sellega Metilt välja 3,5 miljonit dollarit, sest Met rikkus tema vallandamisega nendevahelist töölepingut.

Pärnu Ülejõe rahvas pidas sügislaata

20.09.20 ... Pärnu Ülejõe Selts ja Pärnu Vabakooli Selts ühendasid jõud ja korraldasid Ülejõe sügislaada. Laat toimus Koidula muuseumi äsja renoveeritud aias, kus on mõnus sellisteks üritusteks kokku tulla.

Tallinn-Tartu maanteel on loodud loomade liikumiseks spetsiaalne lahendus

18.09.20 ... "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis uurimas, kuidas on Tallinn-Tartu maantee värskel lõigul lahendatud loomade liikumine.

Maailmas reisiv perekond jõudis rännakuga Eestisse: Balti riigid on meie jaoks ühesugused

17.09.20 ... Kreekast pärit kolmeliikmeline perekond alustas paari aasta eest rännakut ümber maailma. Kuigi koroonaviiruse levik on nende plaane veidi muutnud, pole nad reisi siiski katkestanud.

Sama liiki seente välimus on tihti erinev: seda mõjutavad pinnas, vanus ja vihmasadu

17.09.20 ... "Terevisioonis" oli külas loodusmuuseumi botaanikaosakonna juhataja Loore Ehrlich, kes selgitas stuudiosse kaasa võetud seente näitel, et sama liiki seente välimus võib mitmel põhjusel väga erinev olla.

Reet Aus: riiete juurdehindlus on tohutu tume ala

17.09.20 ... Moekunstnik Reet Aus tõdes, et riiete juurdehindlus on väga tume ala ja kui mõnda veidi kallimat toodet ostes võib tekkida tunne, et selle eest on töötajad väärikat tasu saanud, ei pruugi see alati nii olla.

Video | NOËP kutsub läbi Tarantino tegelaskujude konisid korjama

17.09.20 ... Muusikud Ariadne, NOËP ja Pluuto kutsuvad humoorika sketšiga kõiki osalema 19. septembril toimuval maailmakoristuspäeval, mille raames korjatakse muuhulgas kokku ka suitsukonisid.

Bingo lotoga võideti üle poole miljoni euro

16.09.20 ... Kolmapäeva õhtul võitis üks õnnelik lotomängija Bingo loto jackpoti ehk 589 945,70 eurot.

Galerii: Tallinnas avati privaatse kinoseansiga toidufilmide festival

16.09.20 ... Teisipäeval avati kinos Sõprus privaatse kinoseansiga toidufilmide festival, mis pakub neljapäevast pühapäevani gastronoomilisi kinoelamusi.

Marko Reikop intervjueeris korraga seitset pruuti

15.09.20 ... "Ringvaate" diivanil istusid korraga seitse pruuti, et rääkida lähemalt pruutide kokkutulekust ning meenutada, kuidas nende pulmad möödusid.

Diabeeti põdeva lapse isa Taivo Liiv: ennustan kogemuse pealt, mis saama hakkab

15.09.20 ... Sel kevadel muutis sotsiaalkindlustusamet oma senist praktikat nii, et ei määranud enam mitmetele esimest tüüpi diabeeti põdevatele lastele puuet. See jätab aga vanemad ilma nii tugiisiku teenusest kui ka toetustest. "Ringvaates" rääkisid Taivo Liiv ja Hendrik Jantson elust diabeeti põdeva lapsega.

Narvas arendatakse huviliste eesti keele oskust räpiooperit lavale tuues

15.09.20 ... Integratsiooni sihtasutuse Narva eesti keele maja eestvedamisel jõuab peagi lavale ainulaadne räpiooper "Karma", mis jutustab loo eesti keelest ja sellega seotud probleemidest.

Solarise keskuses saab näha ERKI Moeshow võidukollektsioone

15.09.20 ... 14.–27. septembrini saab Tallinnas Solarise keskuses DisainiÖÖ festivali raames tutvuda ERKI moeshow võidukollektsioonidega.

Kelly Sildaru kutsub laupäeval Tartusse olümpiapäevale

14.09.20 ... Laupäeval, 19. septembril toimub Tartus Tamme staadionil TV 10 Olümpiastarti 49. hooaja finaaletapi raames olümpiapäev. Kell 10 algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning avastada Tokyo suveolümpiamängude telki. Üritus on tasuta.

uus võistlus

esita küsimus

praegu R2-s

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: