Statistikaameti andmetel rändas 2014. aastal Eestist välja 4637 inimest, 2015. aastal oli see number juba 13 003. Kuhu need inimesed lähevad ja mida nad seal teevad?

Marta Kütt

Londonis elav Marta: palgalõhe Eestis teeb nukraks

Tartumaalt Nõo vallast pärit Marta Kütt (29) on välismaal elanud juba peaaegu 11 aastat. Nii pika ajaga on löögi saanud isegi tema emakeele oskus ning naine tunnistab isegi, et inglise keel kõlab tema suus paremini kui eesti keel. Eestist ei saa Marta aga üle ega ümber, sest praegu teenib ta leiba küll Londonis, kuid seda kahe eestlase asutatud firmas.

Kerttu

Eestlanna läks südame hääle järgi Los Angelesse filminäitlejaks saama

Põlvamaalt Krootuse külast pärit Kerttu Karon (26) nakatus näitlemispisikusse juba lapsena. Kui neiu sai täiskasvanuks saades lõplikult aru, et just filmindus on eriala, mille karjääriredelit pidi ta üles ronida tahab, põrutas ta otsejoones maailma filmimekasse Hollywoodi, jättes vaheetapid nagu lavakunstikool või kohalikud filmifirmad kõrvale.

Martin Pihooja

Taani kuningriigi tudengit painab Eesti üliõpilaste majanduslik toimetulek

Tehnoloogia tudeng Martin Pihooja (23) kolis oma sünnilinnast Võrust ligi 1300 kilomeetri kaugusele Odense linna kolm aastat tagasi. Kuna Taani kungriigis tudeerivad üliõpilased saavad vaatamata rahuvsele riigilt kopsakaid toetusi, imestab Martin, kuidas Eesti tudengid siinsete rahaliste toetustega hakkama saavad.

Susann-Marell Turi

Šveitsis elav eestlanna sai vastuse: miks kohukesi ei ekspordita?

Tallinlane Susann-Marell Turi (26) kolis paar aastat tagasi Šveitsi, kuna tema välismaalasest kallim astus seal infotehnoloogia doktorantuuri. Oma kodulinnast Tallinnast 2400 kilomeetrise autosõidu kaugusel elaval neiul hakkab suu vett jooksma, kui ta mõtleb Eesti poodide rikkalikule kohukestevalikule. 

Mis on "eestlased maailmas"?
Siit lehelt leiate Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala tudengi Geidi Raua magistriprojekti osana valminud videolood ja artiklid, mille allikad on seitse välismaal elavat noort eestlast ja sama palju Eestis tegutsevaid inimesi erinevatelt elualadelt.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: