#Eestitantsib
Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsusime kõiki kinkima Eestile spetsiaalselt selle sündmuse puhuks valminud tantsu. Kogu Eesti tantsis, aitäh teile eest!
Geenivaramu

Geenivaramu: ballett

Eesti Geenivaramu töötajad tantsisid "Eesti tantsib" kampaania raames EV100-le kingituseks Teet Kase loodud balletti.

Sotsiaalministeerium

Sotsiaalministeerium: Eesti tants

Sotsiaalministeeriumi töötajad võtsid samuti vastu neile esitatud väljakutse ning õppisid "Eesti tantsib" kampaania raames EV100-le kingituseks ära Liisa Laine loodud Eesti tantsu.

Olde Hansa

Olde Hansa: showtants

Olde Hansa restorani pere saadab enda tervitused Eestile "Eesti tantsib" kampaania showtantsu abil, mis on filmitud Tallinna vanalinnas.

Telia

Telia: kaasaegne tants

EV100 suvisel juubelinädalal pidas grupp Telia inimesi vabaõhumuuseumis koostööpäeva, mille jooksul õpiti koos ära "Eesti tantsib" kampaaniast kaasaegne tants.

Ida-Viru tantsijad

Ida-Virumaa: kaasaegne tants

Tantsutrupp Viis Tähte viis Ida-Virumaal läbi suurejoonelise "Eesti tantsib" aktsiooni ning tantsis 13 Ida-Viru ikoonilises paigas koos kohaliku rahvaga - nii maa all, vee peal, kõrgel pangal kui ka Kreenholmis.

Kruiisilaeva Victoria I meeskond koos Showstoppersi tantsutrupiga

Tallink: eesti tants

Tallinki kruiisilaeva Victoria I meeskond koos Showstoppersi tantsutrupiga on "Eesti tantsib" kampaania raames ära õppinud Liisa Laine loodud eesti tantsu.

Lennujaam

Tallinna lennujaam: showtants

Vabariigi 100. sünnipäeva eel tulid Tallinna lennujaama kontserni administratsiooni töötajad kokku, et Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks valmistada üheskoos üks meeleolukas ja tantsuline kingitus.

vastlapäev

Rahvusooper Estonia: eesti tants

Estonia tantsuhuvilised töötajad õppisid ära Liisa Laine loodud eesti tantsu, mis tuli esitlusele rahvusooperi korraldatud vastlapäevapeol.

Riigikantselei

Riigikantselei: showtants

Riigikantselei töötajad andsid ka omapoolse panuse EV100 projekti "Eesti tantsib" ning õppisid ära eriti meeleoluka showtantsu.

Eesti Eenergia

Eesti Energia: ballett

Eesti Energia kuus baleriini tantsisid balletti otse Enefit Kaevanduste Narva karjääris koos majasuuruste sammuvate ekskavaatoritega.

ERR-i rahvatantsugrupp

ERR-i rahvatantsijad: eesti tants

Eesti rahvusringhäälingu rahvatantsurühm ÜmbERRingi tegi "Eesti tantsib" kampaania raames ka ise vabariigile juubelikingituse, tantsides Liisa Laine loodud eesti tantsu.

Lääne-Harju politseijaoskond

Lääne-Harju politseijaoskond: eesti tants

"Eesti tantsib" kampaania on saanud täiendust Lääne-Harju politseijaoskonna versiooniga Liisa Laine loodud eesti tantsust, mis on kingituseks vabariigi sajandaks sünnipäevaks.

Vabaõhumuuseum

Eesti vabaõhumuuseum: tänavatants

Eesti vabaõhumuuseumi töötajad otsustasid projekti "Eesti tantsib" raames ära õppida tänavatantsu ning tegid sellest eriti vahva ja omanäolise versiooni.

Teet Kask

Teet Kask: tänu "Eesti tantsib" projektile on murdunud suured barjäärid

Koreograaf Teet Kase sõnul on ERR-i, Eesti Tantsuagentuuri ja EV100 ühine projekt "Eesti tantsib" murdnud olulisi barjääre tõestamaks, et tants, sealhulgas ballett pole midagi elitaarset või kindlale sihtrühmale määratut, vaid annab igaühele võimaluse suhtlemiseks ja tantsust aru saamiseks.

Korraldajad
"Eesti tantsib" on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.


Peakorraldaja: Eesti Tantsuagentuur, festival Koolitants

Raido Bergstein, [email protected], www.tantsuagentuur.ee

Eesti Rahvusringhääling, ERR Menu

Kerttu Kaldoja, [email protected], menu.err.ee


ETA missiooniks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ning kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, -õpetajale ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. ETA veab Koolitantsu, ETA tantsukooli, TantsuRUUMi ja revüüteatrit Starlight Cabaret.


Täname:

EV100, Hasartmängumaksu Nõukogu
Osalemiseks toimi nii:
1. Vali meelepärane tants välja.

2. Õpi koreograafi juhiste järgi tantsusammud selgeks..

3. Laadi alla vastav muusikapala ning filmi tulemus üles..

4. Video laadi ERR-i lehele kõrvaloleva nupu kaudu ja/või jaga sotsiaalmeedias teemamärkega #eestitantsib ja #EV100.

5. Et lõbusam oleks, anna meile teada, kellele tantsupisiku väljakutse edasi tahaksid anda.
Tantsumuusika

Ballet - "Spiegel im Spiegel"

Eesti tants - "Tuulevaiksel ööl"

Kaasaegne tants - "Oma laulu ei leia ma üles"

Showtants - "Neiu mustas kleidis"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: