Arhiiv

Tallinna loomaaia jääkarupoeg näitas ennast ilmarahvale

02.03.17 ARHIIV ... Tallinna Loomaaia jääkarude Nordi ja Friida poeg näitas ennast esimest korda loomaaia külastajatele ning käis õues.

Indivision tuleb välja rahvusvahelise albumiga

28.02.17 ARHIIV ... Kodumaise trummi ja bassi koosseisu Indivision debüütalbumist saab sel kevadel kuus aastat. Selle aja jooksul on antud välja lugematul hulgal singleid ja EP-sid. 2013. aastast on tõsiselt vaeva nähtud uue kauamängiva koostamisel.

Jüri Pootsmann avaldas uue muusikavideo

28.02.17 ARHIIV ... Jüri Pootsmann avaldas oma singli "Silmades" muusikavideo.

Prantsuse õhujõud õpetavad kotkaid droone püüdma

16.02.17 ARHIIV ... Prantsuse õhujõud õpetavad kotkaid droone püüdma. Linnud aitavad alla tuua kaugjuhitavad lennumasinad, mis liiguvad piirkondades, kus droonide lennutamine ei ole lubatud - näiteks presidendilossi ümbruses.

Mulgimaa muusikakoolides luuakse palju kooliansambleid

15.02.17 ARHIIV ... Mulgimaa muusikakoolides õppivad noored talendid esinevad juba kümnendat aastat ühistel kontsertidel, et nautida üksteise pillimängu- ja lauluoskust. Nii mõnedki noored on loonud oma ansamblid ja on oodatud külalised paljudes Eesti paigus. Õpilastega koos musitseerivad ka nende õpetajad.

Valgas toimub suur koertenäitus

04.02.17 ARHIIV ... Valga spordihallis peetakse täna ja homme rahvuslikku, kõigi tõugude koertenäitust. Iirimaa kohtunike hinnata on 650 koera ligi kümnest riigist.

Hannes Hermaküla karjäär ettekandjana: tahaks tagasi "Ringvaatesse"

02.02.17 ARHIIV ... "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla pani end proovile ettekandjana.

Tallinnas lõppes swingtantsu festival Lumepalliswing

21.01.17 ARHIIV ... Tallinnas lõppes kümnes swingtantsu festival Lumepalliswing. Kõige nooremad osalejad olid kolmeaastased. Eesti kuulub nende üksikute riikide hulka, kus swingtantsu harrastavad ka lapsed.

Vaadake, kuidas töötab kiviveski

21.01.17 ARHIIV ... Türi vallas Kolu-Jändja külas Raismikuoja talus tegutseb Austriast tellitud kiviveski. Peremees Märtin Rõõmusaar ütles "Maahommikule", et oma veski jäi väikseks.

Heidy Purga üheks õhtuks valmistatud kleidist: see on jube raiskamine

12.01.17 ARHIIV ... Täna hommikul oli Raadio 2 hommikuprogrammi "Kapist välja" rubriigi külaliseks Heidy Purga, kes rääkis, mida ta arvab punase vaiba ja presidendi vastuvõtu jaoks valminud kleitidest.

Piltuudis: Töö ERR-i reporterina pakub üllatavaid väljakutseid

05.01.17 ARHIIV ... ERR-i spordireporter Aet Süvari jagas sotsiaalmeedias meeleolukat hetke, kus ta käsipallur Armi Pärdi intervjueerimiseks tooli on pidanud appi võtma.

Eesti jäi Aserbaidžaanis Alijevi mälumänguvõistlusel napilt teiseks

28.12.16 ARHIIV ... Eesti võistkond saavutas Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi nimelise mälumängu Brain Ring III karikavõistlustel Venemaa järel teise koha.

Selgusid eestlaste lemmikud jõululaulud

27.12.16 ARHIIV ... Klassikaraadio kuulajad valisid aastalõpuküsitluses läbi aegade kauneimaks jõululauluks Franz Xaver Gruberi "Püha öö", mille eestikeelse teksti on kirjutanud Karl August Hermann. Teisele kohale tuli Olav Ehala "Jõuluingel", loo sõnade autor on Leelo Tungal. Kolmandaks hääletati Adolphe Adami "Jõuluöö", mille teksti on eestindanud Heldur Karmo.

Laulmisest eemal olnud Evelin Samuel-Randvere esines tele-eetris

13.12.16 ARHIIV ... Täna astusid "Terevisiooni" muusikanurgas üles mõnda aega laulmisest ja musitseerimisest eemal olnud Evelin Samuel-Randvere, keda saadab pianist Johan Randvere.

Amon Amarth lõpetab täna Eestis oma Euroopa tuuri

12.12.16 ARHIIV ... Juba täna esineb Eestis esmakordselt Rootsist pärit viking-metali juhtivaid bände Amon Amarth. Bänd lõpetab Tallinnas klubis Rock Cafe toimuva kontserdiga oma Euroopa tuuri "Jomsviking European Tour 2016". Kontserdi külalisesinejana astub üles Grand Magus.

Sisekujundaja Maile Grünberg: Ma olen Eesti naistest vaimustuses

11.12.16 ARHIIV ... Täna eetris olnud ETV disainisaate "Kapist välja" neljandas osas oli teemaks disain sisekujunduses. Oma moe- ja stiililemmikutest rääkis tuntud kodumaine sisekujundaja Maile Grünberg.

Koolikokkade parimad retseptid said raamatuks

09.12.16 ARHIIV ... Äsja ilmus Eesti parimate koolikokkade retsepti- ja juturaamat pealkirjaga "Koolikoka raamat", mille autor on Kaileen Mägi.

Vahemere ääres tegutsevad oliiviõli sommeljeed

08.12.16 ARHIIV ... Oliiviõli tootmine Vahemere piikonnas on omaette teadus. Nii nagu veinimaailmas toimuvad degusteerimised sommeljeede käe all, on olemas ka oliiviõlide sommeljeed.

Tom Hardy kaotas kihlveo ja teeb tätoveeringu DiCaprio valikul

08.12.16 ARHIIV ... Sõprusel Leonardo DiCaprioga võib olla ka pahupool - näitleja Tom Hardy teab seda hästi.

ERR.ee video: "Kapist välja" tutvustas raadioeetris Eesti ehtekunsti

01.12.16 ARHIIV ... Raadio 2 hommikuprogrammi tegijatel olid täna hommikul külas ETV saate "Kapist välja" juht Anne Vetik ning Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juht Anu Lõhmus ja ehtekunstnik Tõnis Malkov.

NimmerSchmidt avaldas uue singli "Napsud"

29.11.16 ARHIIV ... Tartu popduo NimmerSchmidt jätkab uue muusika avaldamist iroonilise singliga "Napsud".

"Jõulutunnel" kogub annetusi liikumispuudega inimeste heaks

18.11.16 ARHIIV ... Tänavune ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" tahab aidata kaasa liikumispuudega inimeste tervisliku seisundi parandamisele. Kogutud annetuste eest on kavas avada treeningsaal ning osta sinna spetsiaalselt liikumispuudega inimeste vajadustele kohandatud liikumist treenivad seadmed.

Nebula Flowers avaldas oma esimese video

16.11.16 ARHIIV ... Oma hingematvalt kauni muusikaga tuntust kogunud Nebula Flowers avaldas Viljandi Vibes videsessiooni, viies kuulajad oma eheduse ja aususega eksperimentaalmuusika maailma.

Tartu kesklinna täitsid kellamänguhelid

28.10.16 ARHIIV ... Täna õhtul täitsid Tartu kesklinna kaunid helid raekoja uuelt kellamängult. Hollandi Kuninglikust Valukojast tellitud 16 uut kella ja vanad ümberhäälestatud kellad mängisid täna nii Tšaikovski, Händeli kui Heino Elleri loomingut.

Retrofestivali väljakuulutatud artistid Tallinnas siiski ei esine

28.10.16 ARHIIV ... Täna teatasid festivali We Love The 90s korraldajad, et Tallinnas astuvad tuleva aasta augustis üles Modern Talking aka Thomas Anders ja E-Type. Praeguseks on selgunud, et kumbki artist festivalil üles ei astu.

Kuldnõela võitis Lilli Jahilo, Hõbenõela Roberta Einer

19.10.16 ARHIIV ... Kolmapäeva õhtul täitus Kultuurikatel moekunstiga, sest Tallinn Fashion Weeki raames anti üle Eesti mainekaim moeauhind Kuldnõel ning Hõbenõel, millega tunnustatakse viimase aasta säravaimat panust Eesti moeellu.

Rootslaste muusikafestival toimub järgmisel aastal Rummu karjääris

13.10.16 ARHIIV ... Järgmisel suvel toimub Rummu karjääris muusikafestival Into The Valley.

ERKI moeshow 2016 võitja tutvustas sügistrende

11.10.16 ARHIIV ... Moefestival FIBIT toob vaatajateni neli vaatemängulist moeshow'd ning lavale jõuavad üksteist ideaalselt täiendavad etendused "Võlumaailm" ja "Peitus", mille stilistid Mariliis Niine ja Külli Piibar jagasid moenõuandeid sügishooajaks.

Vaata, kuidas esitas Eeva Talsi hümni Eesti - Kreeka MM-valikmängul

11.10.16 ARHIIV ... Esmaspäeva õhtul kodusel A. Le Coq Arenal toimunud MM-valikkohtumisel Eesti ja Kreeka koondiste vahel esitas Eesti hümni lauljanna Eeva Talsi.

Vaata, kuidas esinevad Robin Juhkental ja The Big Bangers

10.10.16 ARHIIV ... Täna hommikul esinesid "Terevisioonis" laulja Robin Juhkental ja ansambel The Big Bangers.

Amon Amarthi kontserdi külalisesineja on Grand Magus

03.10.16 ARHIIV ... Detsembris annab Tallinnas kontserdi Rootsist pärit viking-metali juhtivaid bände Amon Amarth. Rock Cafes toimuva kontserdi külalisesinejaks on Rootsi riffitrio Grand Magus.

Pärnus alustas unikaalne kohvikutenädal

03.10.16 ARHIIV ... Kui mujal Eestis on kohvikutepäevad, siis Pärnus on kohvikutenädal. Laupäeval alanud teisel kohvikutenädalal saab tutvutada 20 kohviku erimenüüga.

"Lõvikuningast" saab film

29.09.16 ARHIIV ... Disney filmikompanii teatas, et "Lõvikuningast" saab animategelastega film.

Brad Pitt väldib perekondlikel põhjustel uue filmi esilinastust

28.09.16 ARHIIV ... Näitleja Brad Pitt teatas, et ei lähe oma uue filmi "Voyage Of Time" esilinastusele perekondlikel põhjustel.

Katrin Viirpalu võrdleb armastust vahtralehega

28.09.16 ARHIIV ... Vaata, kuidas kirjeldab armastust Katrin Viirpalu, mida tähendab see Mihkel Kärmasele ja Anna Gavronskile ning kuidas väljendub armastus Astrid Kanneli silmis.

Matt LeBlanc sõlmis "Top Geariga" teiseks hooajaks lepingu

26.09.16 ARHIIV ... Saatejuht Matt LeBlanc sõlmis BBC autosarjaga "Top Gear" lepingu teiseks hooajaks.

Mustkunstnikud lugesid otsesaates Grete Lõbu mõtteid

21.09.16 ARHIIV ... Mustkunstnikel Charlekas ja Kubo tuleb peatselt välja etendus nimega "Filmitrikk", kus nad näitavad seda, kas filmides tehtavaid trikke on võimalik ka päriselt teha. "Ringvaates" näitasid nad, et suudavad saatejuhi mõtteid otse-eetris lugeda.

Urmas Vaino käis täna hommikul puid istutamas

21.09.16 ARHIIV ... Täna on rahvusvaheline puude istutamise päev ja "Terevisiooni" saatejuht Urmas Vaino käis Tallinna lähistel metsas puid istutamas.

Eesti rändurid koondasid enam kui sada riiki raamatukaante vahele  

19.09.16 ARHIIV ... Kaks Eesti rändurit, Aive ja Andrus Hiiepuu, kes on 20 aasta jooksul seljakotiga rännanud enam kui sajas riigis, koondasid kompaktselt kokku poolte oma reiside muljed.

Lastejaam.ee tähistab esimest sünnipäeva

17.09.16 ARHIIV ... Lastejaam.ee on lasteportaal, kus saab vaadata ja kuulata Eesti Rahvusringhäälingu kanalite lastesaateid, mängida mänge, osaleda võistlustel - neil täitub esimene tegutsemisaasta.

Eesti disain jõuab esmakordselt Washingtoni moenädalale

15.09.16 ARHIIV ... Washingtoni moenädalal osaleb 22 Eesti disainibrändist koosnev esinduslik delegatsioon. Eesti moe ja disaini Washingtoni viimise eesmärk on tutvustada USA turul Eesti tugevaid brände, luua alus pikaajalistele müügi- ja koostöövõimalustele potentsiaali omavatele loomemajandussektori ettevõtetele ning arendada sektori e-kaubandust.

The Werg ilmutas debüütalbumi teise singli "Vend"

11.09.16 ARHIIV ... Eesti eksperimentaalse instrumentaalmuusika bänd The Werg avaldas omanimelise debüütalbumi teise singli "Vend".

Ansambel U: annab täna Kultuurikatlas kontserdi

06.09.16 ARHIIV ... Ansambel U: alustab täna oma tegevuse 14. hooaega ning annab kontserdi sarjast "URR – U: Rahvusringhäälingus".

120 aastat tagasi tutvustati Eestis esimest autot  

05.09.16 ARHIIV ... Täna 120 aastat tagasi demonstreeriti Eestis esmakordselt autot.

Tanel Padar võitleb koolikiusamise vastu: sinu sõbralikkus võib muuta kõvasti kellegi elu

30.08.16 ARHIIV ... Äsja keskkooli lõpetanud muusik Tanel Padar võitleb sotsiaalmeedia abiga koolikiusamise vastu.

Pärnu tänavafestivali Augustiunetus külastas vihmast hoolimata palju rahvast

14.08.16 ARHIIV ... Pärnus toimunud tänavafestival Augustiunetus tõi vaatamata vihmasele algusele tänavad, kohvikud ja pargid rahvast täis.

Suri "Tähtede sõja" R2-D2 näitleja Kenny Baker

14.08.16 ARHIIV ... Pärast pikka haigust lahkus 81-aastasena "Tähtede sõja" R2-D2 näitleja Kenny Baker.

Setomaal peeti kostipäevi

13.08.16 ARHIIV ... Kui muidu avatakse väga menukateks osutunud kohvikutepäevadel kodukohviku uksed üksnes üheks või kaheks päevaks, siis just praegu Setomaal toimuvatest Seto Külävüü kostipäevadest on välja kasvanud esimene talurestoran, mis jääb avatuks ka siis, kui kohvikutepäev on läbi.

Haapsalu vanalinnas pakuti Eesti parimaid tänavatoite

13.08.16 ARHIIV ... Tänavatoidufestival Maitsete Promenaad tõi Haapsalu vanalinna 55 väga eriilmelist toitlustajat.

Estonia teatris tähistati Helgi Sallo 75. sünnipäeva

13.08.16 ARHIIV ... Estonia teatris oli täna tavapärasest pidulikum meeleolu, sest maja oli täis Helgi Sallo õnnitlejaid. Armastatud laulja ja näitleja tähistas "Viiuldaja katusel" etendusega oma 75. sünnipäeva.

uus arutelusaade

Reis lähis-itta

"pealtnägija" sügisel

praegu R2-s

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: