Pärnus alustatakse jõulukaunistuste ülespanekuga

Elisabet Reinsalu loeb ETV eetris jõulusalme
Elisabet Reinsalu loeb ETV eetris jõulusalme Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sel nädalal tehakse Pärnus algust jõulukaunistuste ülespanekuga, erinevate tulede ja dekoratsioonidega ehitakse mitmed südalinna tänavad, pargid, väljakud ja sillad.

Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesalu hinnangul omandab Pärnu pühadeks kena ja rõõmsa ilme, sest tulesära jagub linnaruumi varasemast rohkem. "Proovime igal aastal pakkuda jõuluperioodil aina rohkem silmailu ja seetõttu paneme jõulutulesid kohtadesse, kus neid ei ole enne olnud. Nagu näiteks Aia-Pika tänava ring, kuhu sel aastal tuleb vahva liikuvate tuledega installatsioon," ütles Nurmesalu.

Varasemast uhkemalt pühadedekoratsioone tuleb tänavu ka Iseseisvusväljakule. "Iseseisvusväljakul kuulutab linnapea välja advendiaja ja siin toimub sel aastal ka jõululaat, mistõttu kujundame selle keskse ala sel aastal eriti pidulikuks ja kauniks," rääkis Nurmesalu.

Iseseisvusväljaku tänavune jõulupuu on Paikusel kasvanud 12 meetrit kõrge hõbenulg. Puu ehitakse valgete ja punaste valguskuulidega.

Keskväljakule püstitatav jõulupuu tuleb Sauga alevikust. Tegemist on 15-meetrise hariliku nuluga, mis dekoreeritakse Pärnu linna sümboltoonides ehk siniste ja valgete tuledega.

Neist kahest jõulupuust väiksem, neli meetrit kõrge kuusepuu leiab koha päris vanalinna südames, Pühavaimu ja Rüütli nurgal. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: