Eesti Laulu tähtaeg kukub sel nädalal

Eesti Laulu finaali viimased ettevalmistused Saku Suurhallis
Eesti Laulu finaali viimased ettevalmistused Saku Suurhallis Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti Laul 2020 konkursile saab võistluslugusid esitada kuni kolmapäeva lõunani.

Eesti Laul läheb uuele lauluvõistlusele vastu uuenenud põhimõtetega. Sel aastal oodatakse konkursile erinevatelt varasematest aastatest, kui võis saata demosid, aga juba täiesti valmis lugusid.

Üks esitaja või kollektiiv võib Eesti Laul 2020 konkursile esitada kuni viis laulu. Viie laulu piirang kehtib ka autoritele. Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula julgustab muusikuid esitama konkursile ka neid lugusid, mis varasematel aastatel pole võistlusele pääsenud ja senimaani avaldamata on. Originaalloominguna valminud sõnad ja muusika ei tohi olla osalejate või kolmandate isikute poolt avalikustatud enne 01.12.2019.

Konkursi viimases faasis, 1. kuni 6. novembrini on osalustasud 50 eurot eestikeelse ja 150 eurot võõrkeelse loo eest.

Eesti Laul 2020 konkursi tähtaeg on 6. november kell 12.00.

2019. aastal valiti esmakordselt Eesti Laulu poolfinaalidesse 24 lugu, finaali jõudis neist 12. Ka Eesti Laul 2020 konkursilt valitakse žürii hääletuse tulemusena poolfinaalidesse 24 lugu, et anda võimalikult paljudele muusikutele platvorm oma loo esitamiseks elava publiku ees ja tagada lõppvõistlusele jõudvate laulude mitmekesisus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: