Galerii: Tallinnas esilinastus dokumentaalfilm palgalisest teatrivaatajast

Tallinnas Solarise Apollo kinos esilinastus 24. oktoobril Marta Pulga täispikk dokumentaalfilmi "Aasta täis draamat", mis toob vaataja ette 21-aastase Alissija-Elisabeti, kes vaatas 2018. aastal palgalise teatrikülastajana ära 224 kodumaist teatrilavastust.

2017. aastal kuulutas Kinoteater välja töökonkursi, et leida inimest, kes poleks teatris käinud ning vaataks ära kõik 2018. aastal loodud teatrilavastused. 450 kandidaadi seast leiti just siis 21-aastane Alissija-Elisabet, rätsepaharidusega Valga tüdruk venekeelsest perekonnast.

Filmi peategelane Alissija-Elisabet Jevtjukova ütleb, et kuigi tema elu oleks ilmselt ka ilma eksperimendita muutunud, siis meeldib talle väga just see suund, kuhu elu on ta praegu viinud. Noore naise sõnul oli kogu aasta jooksul nii tõuse kui ka mõõnasid, kuid praegu on ta õnnelik selle üle, kuhu ta on jõudnud.

Režissööri sõnul läbis Alissija aasta jooksul uskumatu teekonna. Marta meelest on see korraga hirmus ja ilus hetk olla 21 ja küsida, mida ma siin maailmas üldse tegema peaksin – Alissija pidi selle osa oma elust läbi tegema enneolematu eksperimendi tingimustes.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: