Talendivõistluse Annetekoda 2019 rahva lemmik on võimleja Annalisa Keskküla

võimleja Annalisa Keskküla
võimleja Annalisa Keskküla Autor/allikas: Annetekoda

Annetekoda 2019 rahva lemmiku hääletus on lõppenud ning võitjaks osutus noor võimleja Annalisa Keskküla Väike-Maarjast.

Finaalesitlusel, 11. oktoobril pälvis esimese preemia 15-aastane laulja Mirtel Põdra Ida-Virumaalt, teise koha 12-aastane flöödimängija Kert Vahtre Raplamaalt ja kolmanda koha 15-aastane trummar Richard Džikia Tallinnast.

Eripreemiad omistati 24-aastasele luuletajale Maarja-Liis Möldrile Tallinnast ning Jääger Nurgamaa pereansamblile Ida-Virumaalt, kuhu kuulusid ema Ave 35-aastane ning lapsed Joonas 12-aastane, Marten 9-aastane, Anita 5-aastane ja Aleks 5-aastane.

"Selleks aastaks on suurettevõtmine lõppenud," ütles Annetekoja looja ja eestvedaja Pille Lill ja lisas, et uuus aasta pole enam kaugel ja Annetekoda 2020 tuleb kindlasti.

Žürii esimeheks oli Annetekoda 2019 patroon Anne Veski, kellega koos tegid otsuse finaali paremusjärjestuseks Venemaa rahvakunstnik Juri Stadnik ning Eesti kultuuri koja eestseisuse liikmed Egge Kulbok-Lattik, Kadri Alesmaa, Marike Laht, Leonardo Meigas, Jaak Visnap ja Martti Preem.

Finaalis astusid lavale 21 säravat annet vanuses 5 kuni 76, kelle seas on nii luuletajaid, muusikuid kui ka õhuakrobaate-võimlejaid. 

Annetekoda kutsus üles kõiki Eestimaa elanikke sõltumata vanusest esitlema oma loomingut ükskõik millisel erialal. Üleriigilistele eelvoorudele registreerus ligi sada andeesitlust. Annetekoda korraldasid Eesti kultuuri koda ja muusikute fond PLMF.  

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: