Selgusid kokkuvõttevõistluse Tuum võitjad

Kokkuvõtte kirjutamise võistlus Tuum
Kokkuvõtte kirjutamise võistlus Tuum

27. ja 28. septembril toimunud eesti keele aastale pühendatud kokkuvõttevõistluse Tuum võitis Kullo Vende, teise koha pälvis Tiina Tiiderberg ja kolmas koht läks jagamisele Ingrid Biin-Smarzochi ja Elina Asletti vahel.

Žürii esimees Tiit Hennoste kinnitas, et selle aasta tekstist ei olnud tuuma leidmine eriti raske. "Keerukam oli üles leida ja välja tuua võimalikult palju erinevaid molutamise ja müüriladumise aspekte, kuna originaaltekst oli väga kujundlik ja hinnanguline, siis kaldusid kokkuvõtjad kahjuks omalt poolt kujundeid ja hinnanguid juurde lisama," selgitas ta ja rõhutas, et keel oli töödes üldiselt väga hea.

Parima kooliõpilase auhinna sai Madis Arro Vanalinna Hariduskolleegiumist. Lisaks anti välja kolm võrdset kooliõpilase eriauhinda, mille pälvisid Teodora Touart Tallinna 21. koolist ning Adrian Paemurru ja Mark Metsa Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Esimene auhind on 150 eurot, teine auhind 75 eurot ja kolmas auhind 50 eurot. Parima kooliõpilase auhind on 60 eurot ja kolm eriauhinda igaüks 30 eurot. Võistlusel osales 165 tööd, nende seas 11 kaheliikmelist võistkonda.

Žürii poolt esile toodud 25 parimat, kes saavad diplomi:

Kullo Vende
Tiina Tiideberg
Ingrid Biin-Smarzoch
Elina Aslett
Madis Arro
Tiina Pettai
Kadi Aavik
Leeni Uba
Sten Lind
Hindrek Lootus
Kärt ja Toomas Saarsen
Mari Koik
Mihkel Rünkla
Kirsti Villard
Ülle Püttsepp
Juta Klettenberg
Mairen Mangusson
Kaie Nõlvak
Marge Guljavin
Andres Miller
Adrian Paemurru
Teodora Touart
Airika Harrik
Mark Metsa
Kadri Lensment

Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu Andrus Kiviräha essee "Molutamise kiituseks". Kokkuvõtete pikkus oli maksimaalselt lubatud 200 sõnast ühe lauseni. Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: