Lennujuhiks pürgijad seisavad silmitsi esimese tõsise võistlusega

Nädal tagasi ETVs alustanud telesaade "Taevavalvurid" paneb lennujuhiks kandideerivad osalejad nüüd proovile esimeste loogikat ja ülimat tähelepanu nõudvate ülesannetega. Kümnest alustavast taevavalvurist jääb teise saate lõpuks võistlema üheksa.

Mitmesaja kandidaadi seast on telesaatesse jõudnud kümme osalejat, alates teisest saatest hakkavad testide tulemusena osalejad saatest välja langema.

Võistlustulle astuvad transpordihuviline logistik Ott Arumeel (25aastane), lennuväljal perroonikorraldajana töötav Taavi Palu (34), korvpalli- ja golfi huviline müügijuht Tõnis Ustal (27), eskalaatorite ja liftidega tegelev Markko Raudla (27), postiljonina töötav matemaatikahuviline Romet Martjan (21), auto ja lennundusfanaatikust üliõpilane Karl-Robert Promm (20), hobifotograafist autojuht Karl Kirt (22), hambalaborant ja jalgpallikommentaator Silver Lulla (27), jalgpallurist müügiesindaja Rasmus Värk (25), mootorrattaid fännav mööblipaigaldaja Taavi Murel (25).

Teises saates seisavad lennujuhiks pürgijad silmitsi tähelepanuvõimet, loogilist ja ruumilist mõtlemist nõudvate ülesannetega. Ees ootavad pealtnäha lihtsad ülesanded nagu puzzle kokkupanek või trips-traps-trull, kuid testid on tavapärasest keerukamad ning toimuvad pingelises võistlusolukorras, kus vaja läheb ka oskust vastase käike ette näha. Osalejate sooritustel hoiab silma peal ekspertidest koosnev žürii koosseisus Üllar Salumäe, Peeter Mõsak ja Ere Keerig-Kont, kes otsustavad esimese saatest lahkuja. Oma võimeid saavad kaasa mängides testida ka televaatajad.

"Taevavalvurid" on uudne televõistlus, mis otsib lennujuhte läbi inimvõimete piire kompivate ülesannete. Saate võitjat ootab ees ümbermaailmareis ja võimalus astuda lennujuhi väljaõppe programmi Taanis, millele järgneb kuue kuu pikkune praktika Tallinna Lennujuhtimiskeskuses. Võimaluse lennujuhiks õppida saavad lisaks võitjale veel kolm osalejat.

"Taevavalvurid" on ETVs laupäeviti kell 19.30.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: