Horre Zeiger BigBand tähistab 65. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Horre Zeiger BigBand
Horre Zeiger BigBand

Horre Zeiger BigBandi 65. sünnipäeva tähistatakse kontserdiga "65 aastat ühtejutti". Kontsert toimub laupäeval, 19. oktoobril kell 18 Nõmme kultuurikeskuses. Solistideks on Rebeca Selirand ja Mati Kärmik.

1954. aasta 12. oktoobril moodustas Horre Zeiger (1932–2013) toonases Nõmme Kultuurimajas omanimelise bigbändi, kus musitseeris esialgu vaid kaheksa pillimeest.

Tänaseks on Horre Zeiger BigBand ühtejutti tegutsenud 65 aastat ning bänd kasvanud 17-liikmeliseks. Koostööd on tehtud mitmete tuntud muusikutega, solistide seas on olnud Silvi Vrait, Helgi Sallo, Voldemar Kuslap jt. Esinetud on Moskvas, Peterburis, Stockholmis, endiseses Saksa DV-s, Ašhabadis, Lätis, Leedus ja mujal. Peale Horre Zeigeri lahkumist juhtis orkestrit Tiit Varts ning alates 2019. aasta algusest on orkestri juhiks Toomas Tutt.

Nõmme kultuurikeskuse direktori Liina Amoni sõnul on Horre Zeiger BigBand erakordne jazz-orkester eesti muusikamaastikul. Bänd on koos mänginud 65 aastat ning viimased 16 aastat taas Nõmme kultuurikeskuses.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: