Madis Ots: tundlike teemade rohkuse tõttu toimub reklaaminduses enesetsensuur

Foto: Kairit Leibold/ERR

Saates "Hommik Anuga" oli külas 21 aastat reklaamindusega tegelenud karikaturist ja koomiksikunstnik Madis Ots, kes rääkis tänavustest maailma parimatest reklaamidest. Ta tõdes, et kuna tundlikke teemasid on nii palju, siis toimub reklaamis praegusel ajal pigem enesetsensuur ja jäetakse teatud asjad tegemata – sest äkki kellelegi ei meeldi.

Kuigi eestlastel pole Cannes Lions'i parimate reklaamide festivalile asja olnud, on Ots kindel, et eestlased oskavad kindlasti väga hästi reklaami teha.

"Mul ei tule ühtegi näidet kohe meelde, aga ma olen nende 21 aasta jooksul ikkagi nii mõningi kord näinud, et Cannes'is võidab auhinna identne idee võrreldes sellega, mille ise olen välja mõelnud, mille mõni konkurent on välja mõelnud. Selles mõttes meil oskuste, talendi ja kvaliteedi puudust küll ei ole."

Puudu on ainult raha, tõdes ta. "Cannes'is osalemine on üks väga kulukas ettevõtmine."

"Hommik Anuga" 13. oktoobril. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Ots tunnistas ka, et viimastel aastatel on huumori kasutamine reklaamides muutunud keerulisemaks.

"Keegi tõi just 1 –2 aastat tagasi Super Bowli reklaame vaadates välja, et nalja tehti palju vähem kui üks, kaks ja kolm aastat tagasi. Just selle tõttu, et teemasid, mida saab käsitleda tundlikena, on nii palju, et pigem toimub selline enesetsensuur, et pigem ei tee, sest äkki kellelegi ei meeldi ja tuleb mingi jama," tunnistas Ots.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: