ERR pakub esmakordselt järelvaatamise võimalust 4K-kvaliteedis

Johannes Tralla
Johannes Tralla Autor/allikas: ERR/Kairit Leibold

Möödunud reedel tele-ekraanil alustanud saatesarja "Johannese lähetamine" saab esimese saatena ETV kodulehel vaadata 4K-kvaliteedis.

Saatesarjaga "Johannese lähetamine" astub rahvusringhääling esimese sammu pilootprojektis pakkuda vaatajatele võimalust vaadata saateid veebist 4K-kvaliteediga. Esialgu saab saatesarja 4K-kvaliteedis vaadata ETV kodulehelt kasutades selleks arvutit või peegeldades arvutipilti 4K-võimekusega telerisse. Järgmise sammuna plaanib ERR arendada 4K-kvaliteediga vaatamise võimekust mobiilsetes seadmetes. Juba praegu saab ETV lehel vaadata ette ka "Johannese lähetamise" teist osa.

4K-kvaliteet pakub ülidetailset pildiedastust resolutsiooniga 3840x2160. Kõrge kvaliteet tuleb esile nii värvides kui ka detailirohkuses, sh eristuvad 4K-formaadiga videotes ka pisimad detailid nagu rohulibled või tuules lenduvad juuksed.

4K-formaati toetavad juba paljud seadmed, sh kõik uued arvutid. Kasutajalt eeldab 4K-kvaliteet kiire andmeside olemasolu. Kõikide tehniliste tingimuste olemasolul pakub ETV koduleht vaatajale 4K-kvaliteediga saate automaatselt, nende puudumisel saab saadet vaadata HD-kvaliteedis ja aeglase interneti puhul madalama kvaliteediga.

"Johannese lähetamine" on ETV ekraanil reedeti kell 20.30, ETV veebilehel on vaatamiseks väljas nii esimene kui ka teine osa.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: