Riias algasid uue eesti komöödia "Asjad, millest me ei räägi" võtted ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pildil Tanel Ingi, Ragne Pekarev, Andrejs Ekis ja Jan Uuspõld järjekordset stseeni arutamas.
Pildil Tanel Ingi, Ragne Pekarev, Andrejs Ekis ja Jan Uuspõld järjekordset stseeni arutamas. Autor/allikas: Kristians Alhimionoks

Eelmisel nädalal algasid Riias uue eesti suhtekomöödia "Asjad, millest me ei räägi" võtted. Filmis lööb kaasa hulk Eesti näitlejaid, linateos jõuab kinodesse 2020. aasta alguses.

Uus kodumaine mängufilm "Asjad, millest me ei räägi" toob vaatajateni viie erinevas vanuses paari suhteprobleemid ja salafetišid ning selle, millised tagasilöögid võivad olla asjadel siis, kui otsustatakse oma partneritele avaldada kogu tõde selle kohta, mis neile magamistoas tegelikult kõige rohkem meeldib.

Filmis teevad kaasa mitmed kodumaised näitlejad, nende seas Jan Uuspõld, Ragne Pekarev, Kait Kall, Klaudia Tiitsmaa, Egon Nuter, Liina Tennosaar, Rain Tolk, Jekaterina Novosjolova, Sten Karpov ja Liis Karpov.

Filmi lavastajad on Eesti-Läti tandem Andrejs Ekis ja Tanel Ingi, kes tegid koostööd ka paari aasta taguse komöödia "Svingerid" võtetel.

Ekis ütles, et ta armastab eesti näitlejaid. "Nad on absoluutsed professionaalid. Ma tean, et see on tavaline fraas, mida taolistel puhul kasutatakse ja tavaliselt ma hoidun sellistest fraasidest, aga praegu tuleb seda kasutada, sest see on tõsi," ütles ta pärast esimesi võttepäevi.

"Kõik näitlejad tulevad võtteplatsile, nad on rolliks valmis, neil on repliigid peas ja režissööril jääb üle öelda stseeni lõppedes lihtsalt "cut". Tundub, et neile meeldivad filmivõtted kodunt veidi eemal. Nad tunnevad end võtteplatsil vabalt ja see avaldub ka nende rollisooritustes," lisas ta.

Ekise parem käsi võtteplatsil on Ugala teatri raudvara ning telesarjast "Pilvede all", "Riigimehed" ja "Pank" tuntud lavastaja ja näitleja Tanel Ingi, kelle ülesanne on võtteplatsil töö näitlejatega. Ingi tunnistas, et sattus lätlastega koostööd tegema esimest korda siis, kui nad soovisid teha eesti näitlejatega filmi "Svingerid".

"Kui praegune projekt käima läks, olime režissöör Andrejs Ekisega juba sina peal ja ta kutsus mind taas kampa." Töö sellise projekti juures on Taneli jaoks suur kogemuste omandamise võimalus. Ta rääkis, et tema ülesanne on antud projekti puhul näitlejatega stseenid enne kaamera ette minekut valmis teha.

"Teha enne võtet nendega  proove, leppida kokku, kes millist asja ja millistel põhjustel antud stseenis ajab. Kui oleme sellega ühelpool, siis tulevad juba operaator ja režissöör juurde ning liigume koos edasi, vajaduse korral muudame mõnda kohta, võtame vähemaks või paneme juurde," lisas ta.

Võtteperiood kestab kuni oktoobri keskpaigani ning kinodesse peaks linateos jõudma esimeste eellinastustega järgmise aasta sõbrapäeval, laiema avalikkuseni 6. märtsil ehk naistepäeva nädalavahetusel.

"Ajad, millest me ei räägi" on Austraalia 2014. aasta komöödiafilmi "Little Death" uusversioon.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: