Oktoobris stardib ETV-s neli uut saatesarja

Oktoober toob televaatajate ette neli uut saatesarja, neist esimene, "Johannese lähetamine" alustab juba sel reedel. Järjestikku jõuavad eelolevatel nädalatel ETV ekraanile veel rattaretk "ehh, uhhuduur", televõistlus "Taevavalvurid" ja uus kodumaine draamasari "Lahutus Eesti moodi".

Oktoobriga saavad reede ja laupäeva teleõhtud täiesti uue ilme, sest kõik ETV neli uut saatesarja kutsuvad vaatajaid telerite ette just nädala lõpus. Esimese uue tulijana värskendab saatekava sel reedel kell 20.30 alustav "Johannese lähetamine", mis viib Johannes Tralla suurele motoretkele läbi Euroopa. Pikaaegne Brüsseli korrespondent uurib oma reisil, kuidas tulevad vennasrahvad toime Euroopaga Liiduga. Kokku läbib Tralla koos võttemeeskonnaga 12 riiki ja 12 000 kilomeetrit, esimeseks peatuspaigaks sel reedel on Poola.

Alates 18. oktoobrist hakkab reede õhtuid vürtsitama uus kodumaine draamasari "Lahutus Eesti moodi". Martin Alguse poolt kirjutatud lugu jälgib mitukümmend aastat abielus olnud paari lahkuminekut, kuhu loomulikult sekkuvad nii pere teised liikmed, naabrid ja tagatipuks veel ka suhtenõustaja. Mõnusa huumoriga vürtsitatud sarja peategelasi kehastavad Liina Vahtrik ja Jan Uuspõld, kaasa teevad Ago Anderson, Marilyn Jurman jpt.

Laupäevased teleõhtud täienevad 12. oktoobrist lausa kahe saatega. Vaatajate ette jõuab siis kauaoodatud rattaretk "ehh, uhhuduur", mis sel korral võtab suuna Lõuna-Ameerikasse, kuhu kohale jõutakse just õigeks ajaks – käib jalgpalli MM ja Uruguay võidab Portugali. Ent jalgpall pole reisiseltskonna põhisihiks, vaid tuhanded kilomeetrid, mis osutavad sel korral rännulistele tõeliselt kanget vastupanu.

Uhhuduuri rattaretkega samal päeval alustab ETV-s ka uhiuus võistlussaade "Taevavalvurid", mis selgitab televaatajate silme all välja sobivad kandidaadid lennujuhi ametile. Võistlustulle astuvad kümme osalejat, kes pannakse proovile põnevate testide ja pööraste katsetega. Kas ja kes neist sobib vastutusrikkale ametile, selgub võistlussaate lõpuks. Mängulises võistlusformaadis saab enda oskused proovile panna ka televaataja. Saadet juhib Sander Loite.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: