Spioonifilm "O2" otsib mehi massistseenidesse

Spioonipõneviku „O2“ võtteplatsil.
Spioonipõneviku „O2“ võtteplatsil. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kodumaise spioonipõneviku "02" filmivõtete käigus rajatakse Harku vallas asuvasse Vääna mõisakooli sõjaväebaas, kus filmitavatesse massistseenidesse otsitakse 1. ja 2. oktoobriks meessoost taustanäitlejaid.

"O2" produtsent Kristian Taska sõnas, et Vääna mõisakoolis filmitakse kahe päeva jooksul massistseene, milles osalemine on hea võimalus jäädvustada end Eesti filmi ajalukku. 1. oktoobril oodatakse 100 ja 2. oktoobril 50 meessoost taustanäitlejat, kes saavad teha lähemat tutvust ajaloolise suurfilmi tootmise telgitagustega.

Võttepäevade jooksul võib Harku ja Saue vallas näha 1930ndate aastate ajastutruusid sõidukeid ja kostümeeritud näitlejaid.

Taska sõnul on võttemeeskond väga tänulik Harku ja Saue valla elanikele ja vallavalitsustele vastutulelikkuse eest filmivõtete korraldamisel ning annab endast parima, et filmivõtted liiklust ja igapäevaelu võimalikult vähe segaksid.

Osalemissoovist palutakse teada anda aadressil [email protected].

Filmivõtted Vääna Mõisakoolis kestavad kolm päeva 30. septembrist kuni 2. oktoobrini.

Spioonipõneviku "O2" süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas teine maailmasõda ja just nendel kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Peagi selgub, et Eesti luure ridades tegutseb äraandja. Reeturi tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast) ja algab pingeline kassi-hiire mäng. Samal ajal jõuab luureteenistusteni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud tervet Euroopat ja ühtlasi ka Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe poolatar Maria Dubrawskaga (Läti näitlejatar Agnese Cīrule).

Lisaks peaosalisele Priit Võigemastile ja Agnese Cīrulele löövad filmis kaasa Kaspars Znotiņš Lätist, tuntud Eesti näitlejad Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve ja Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised Eesti, Läti, Leedu ja Soome näitlejad.

Filmi režissöör on Margus Paju ("Supilinna salaselts"), stsenaariumi autorid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju ja Tom Abrams.

"O2" jõuab kinoekraanidele 2020. aasta sügisel. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: