Galerii: Tallinnas kogunesid tulevikusõidukid

Tallinnas toimub rahvusvaheline kliimaneutraalse transpordi konverents "Hüvasti õhusaaste". Selle puhul rivistati lauluväljakule üles enam kui 40 keskkonnasõbralikku sõidukit.

Lauluväljaku merepoolsel platsil näeb neljapäeva jooksul rekordilist arvu keskkonnasõbralikke sõidukeid, sealhulgas vesinikautot, isesõitvat elektribussi, gaasiautosid, -veokeid ja busse ning tosinat erineva autotootja elektrisõidukeid. 

Lauluväljakul saab uudistada spetsiaalselt Eestisse toodud Honda Clarity Fuel Cell vesinikautot, mis töötab vesinikust toodetava elektriga.

Lisaks on vaatamiseks välja pandud LNG-maagaasil sõitev veoauto, mida saab hetkel tankida hetkel vaid ühes Eesti tanklas Jüris, Eesti esimene elektriline parvlaev, gaasiautod, -bussid ja -veokid ning suur hulk eri tootjate elektriautosid. Samuti saab näha lehmasõnnikust ja -silost toodetud gaasil sõitvat autot.

Alexela poolt korraldatud kliimaneutraalse transpordi konverentsi fookuses on pöördumatud ja paratamatud muutused, mis juba täna kütuse- ja transpordisektoris toimuvad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: