Arhiivimeenutus: Onu Bella oleks täna saanud 58-aastaseks

Onu Bella ehk Igor Maasik oleks tähistanud täna, 19. septembril 58. sünnipäeva. Meenutame sel puhul legendaarset muusikut ERR-i arhiivikaadriga.

Hariduselt oli Igor Maasik Tartu Ülikoolis diplomeeritud keemik, kuid erialast tööd tegi ta vaid loetud aastad Narva 2. keskkoolis ja Tartu konservitehases. Kogu ülejäänud elu oli ta pühendunud meelelahutustegelane.

Bella tähelend muusikataevasse algas 1980. aastate lõpus ansambli Onu Bella ja Öörahu liidrina ning sai tõelise hoo sisse soolokarjääriga 1990. aastatel, kus tema lüürikaga uusversioonidest tuntud lööklauludele said megahitid. "Aeg oli selline, kus oli võimalik hakata ennast välja elama ja nii see asi kulges," rääkis Onu Bella Olavi Pihlamägile antud intervjuus.

Lugude "Ma võtsin viina", "Minu sõber Fiat", "Mu armukeste kari", "Õpime puskarit tegema" jt edus oli oluline roll ka vaimukatel videotel. Bella looming on ilmunud mitme helikandjal, karjääri hõlmav kogumik Eesti Kullafondi sarjas ilmus 2011. aastal.

Uuel sajandil pühendus Onu Bella raamatute kirjutamisele, tema sulest ilmusid "Koduperemehe nipiraamat", "Keemia diskreetne võlu", "Mõned hallid varjundid" ning autobiograafilised "Ma võtsin viina", "Dekameron" ja "Tappa prostatavähk".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: