Seitsmes improfestival Tilt pöörab rohkem tähelepanu naisartistidele

Improfestival Tilt
Improfestival Tilt Autor/allikas: Pressimaterjalid

19.-21. septembrini Katariina kirikus toimuv seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt toob nii lavale kui töötubadesse varasemast rohkem naisimprotajaid.

Festivali jooksul jõuab publiku ette näiteks soolomuusikal, mille improviseerib USA impronäitleja Stacey Smith ning programmi lõpetab etendus "Seitse eri vanuses naist" Poolast.

Festivali kunstilise juhi, Rahel Otsa sõnul on meelelahutusmaailmas oluline meeles pidada, et suurepäraste meesartistide kõrval leidub ka naisi, kes publiku nii mõtlema kui ka naerma suudavad panna. "Naised ise on tihti tagasihoidlikumad ennast nö müüma ning nii võib jääda mulje, et naisi improviseerijate hulgas leidub vähe. Loodame seekordse programmivalikuga inspireerida ja innustada nii rahvusvahelisel kui eesti skenel improtajaid soost hoolimata üksteist rohkem märkama ja tunnustama," ütles Otsa.

Improfestival on loodud selleks, et pöörata tähelepanu improteatrile kui teatrižanrile, mida trupid Eestis nüüdseks juba kümme hooaega praktiseerinud on. Improteatrit eristab klassikalisest see, et kõik etendused valmivad publiku silme all improviseerides ning täpne loo sisu selgub alles kohapeal. Festivali eesmärgiks on kokku koondada nii Eesti truppe kui näidata, millisel moel sellele mujal maailmas lähenetakse. Lisaks eelpool nimetatutele astuvad sel korral üles veel trupid liikmetega Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt, Norrast, Taanist, Tsehhist, Prantsusmaalt ja Hispaaniast. Mitmed neist kooslustest on saanud alguse just varasematest kohtumistest sellel festivalil. Festivali raames toimuvad ka töötoad, milles saab õppida nii improlavale kuluvaid oskuseid kui ka stand-up'i.

Seitsmes rahvusvaheline improteatrite festival Tilt on osa paljudest teistest sündmustest, millega Eesti improkogukond tähistab sel aastal kümne aasta möödumist esimeste improtruppide ja pideva improtegevuse algusest Eestis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: