Galerii: Loodusmuuseumi seenefestivali külastas üle 3400 seenehuvilise

Pühapäeval toimus Tallinna vanalinnas Laial tänaval esimest korda Eesti loodusmuuseumi seenefestival. Loodusmuuseumi sügisese seenenäituse avasündmus tõi vihmasest ilmast hoolimata mitmekülgset programmi nautima rohkelt seenesõpru.

15. septembril avatud Eesti loodusmuuseumi seenenäitus toimub tänavu 57. korda ning toob külastajate ette valiku tänavusest seeneaastast, nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid.

Lisaks on sel aastal eraldi fookuses seente osade vaatlemisoskus ja pildistamine - mida peab teadma, et olulised tunnused seene määramisel ei jääks märkamata ning seen õigesti määratud saaks.

Seenenäituse avapäeval toimunud seenefestival tõi aga üheks päevaks Laiale tänavale kokku väga eriilmelised teemad ja tegijad, turvalisest seenemetsas käimisest hallitusseenteni, majaseentest teeseenejoogini. Seenefestivali eesmärgiks oli tõmmata tähelepanu seente mitmekesisusele ja erinevatele kasutusvõimalustele.

Seenenäitus on Eesti Loodusmuuseumis avatud 15.-29. september.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: