Tartus algavad tudengipäevad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

tartu tudengipäevad
tartu tudengipäevad

Esmaspäeval algab pannkoogihommikuga traditsiooniline Tartu tudengipäevade sügisfestival. Raekoja platsil tartlasi tervitav pannkoogihommik on sissejuhatuseks terve nädal kestvale festivalile, mille kavast leiab sadakond üritust.

Esmaspäeva hommikul on kõik tartlased oodatud ajavahemikus 8–12 Raekoja platsile hommikusööki nautima. Pliidirauad ajavad kuumaks erinevad tudengiorganisatsioonid, kes pakuvad pannkooke, tatra- ja kaerahelbeputru, omletti ning vahvleid. 

Pannkoogihommikuga antakse avapauk terve nädal kestvale Tartu tudengipäevade sügisfestivalile, mille kavast leiab erinevaid kultuuri-, muusika-, spordi- ja meelelahutusüritusi. Sügisfestival on traditsiooniliselt pühendatud rebastele, kes äsja Tartu kõrgkoolidesse õppima on asunud. Kavast leiavad endale sobivaid üritusi ka teised tartlased.

Püssirohukeldris saab enda teadmised proovile panna traditsioonilisel mälumängul Mälukas. Homme esitavad tudengid enda loomingut kõigile huvilistele ülikooli Kohvikus loomeüritusel Sahtlist Välja. 

Neljapäeval on kõik värsked Tartu kõrgkoolide rebased kutsutud rebasteerimisele ehk ülelinnalisele esmakursuslaste ristimisele. Ristimise käigus saavad rebased seigelda tudengielu põnevatel radadel ning seejärel anda üheskoos rebasevande, et ametlikult tudengiks pühitsetud saada. 

Laupäeval saab raekoja platsilt alguse tudengiseiklus, mille osalejad saavad mööda Tartut orienteerudes ning erinevaid ülesandeid lahendades linna paremini tundma õppida.

Tartu Tudengipäevad toimuvad 16. septembrist 22. septembrini. Festivali kavaga saab lähemalt tutvuda kodulehel. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: