Reeglid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Konkursil "Klassikatähed 2020" võivad osaleda eesti keelt kõnelevad klassikalise muusika solistid, kes 1. jaanuaril 2020 on 15–25-aastased (lauljad kuni 27-aastased) ning ei ole võitnud konkurssi "Klassikatähed".

Konkurss koosneb:

  • eelvoorust
  • televooru otsesaadetest (6)
  • kontserdivoorust
  • finalistide galakontsertidest (2)

Konkursist osavõtja peab 1. novembriks 2019 elektroonilise ankeedi vormis (aadressil err.ee/klassikatahed) esitama:

  • isikuandmed
  • lühikese esseevormis eluloo
  • foto
  • kontserdivooru kava kestusega kuni 15 minutit, mis erineb televoorudes mängitavast kavast
  • videoülesvõtte kestusega kuni 15 minutit enda esinemisega (Youtube'i link). Video ei tohi olla vanem kui üks aasta ning peab näitama solisti võimekust nii virtuoospala kui ka meloodilise muusika esitajana.

17. novembril 2019 toimuvasse eelvooru pääseb videoesituste ja ankeetide põhjal 15 artisti, kellest omakorda kaheksa saavad kutse telesaatesse. Eelvooru valitud võistlejate nimed avalikustatakse 8. novembril 2019.

1. jaanuariks 2020 peavad kaheksa telekonkursile valitud solisti esitama oma finalistide galakontserdi kava plaani.

Iga telekonkursil osaleja valib oma saatepartneri(d) ise ja vastutab nende eest, va. 2., 3. ja 4. televoorus, kus saatepartneri valib telekonkursi toimkond.

 

KONKURSI VOORUD / TOIMUMISE AEG

I televoor / 21. veebruar 2020 "Virtuoosne tulevärk"
Võistleja peab esitama ühe kuni 2,5-minutilise virtuoosse pala või katkendi. Edasi pääsevad kõik võistlejad.

Kontserdivoor / 27. veebruar 2020 Estonia kontserdisaal
Võistleja peab esitama kuni 15-minutilise vabalt valitud kontserdikava, mis erineb televoorudes mängitavast kavast. Kontserdivoorus on võimalik koguda lisapunkte telekonkursi punktiarvestuse jaoks. Edasi pääsevad kõik võistlejad.

II televoor / 6. märts 2020 "Unustamatu meloodia"
Võistleja peab esitama ühe kuni 3-minutilise meloodilise pala. Esitusi saadab Tallinna Kammerorkester. Vajadusel korraldab orkestriseade loomise telekonkursi toimkond. Edasi pääseb 7 võistlejat.

III televoor / 13. märts 2020 "Koos superstaariga"
Võistleja peab esitama ühe kuni 4-minutilise teose koos partneriga. Teose ja partneri valivad korraldajad. Võistlejale avalikustatakse esitatava teose partii vahetult pärast II televooru toimumist, saatepartner selgub III vooru käigus. Edasi pääseb 6 võistlejat.

IV televoor / 20. märts 2020 "Raamist välja" (sünergia kunstiliikide vahel)
Võistleja esitab kaks pala. Esimese pala valik sõltub võistleja valitud kunstiliigist, kellega koostöös luuakse esitus. Hinnatakse valitud pala ning esituse sobivust ja kunstide ühistoimet. Teise pala aluseks on korraldaja poolt esitajale antud filmikatkend, millele võistleja valib ja esitab katkendile sobiva meeleoluga muusika. Palade kestused on vastavalt kuni 2,5 ja 1,5 minutit. Edasi pääseb 5 võistlejat.

V televoor / 27. märts 2020 "Parafraas" (töötlus)
Võistleja peab esitama kahe tuntud pala töötlused – üks töötlus klassikalisest muusikast, teine popmuusikast. Töötluste kestused on vastavalt kuni 3 minutit ja 2 minutit. Edasi pääseb 3 võistlejat.

VI televoor / 3. aprill 2020 Finaal
Võistleja esitab kolm erinevat kuni 3-minutilist pala: tantsuline pala, programmiline pala ning pala, mis võistleja anded parimalt esile toob. Selgub konkursi võitja.


Finalistide galakontserdid toimuvad 9. aprillil Vanemuise kontserdimajas ning 10. aprillil 2020 Estonia kontserdisaalis

Kontsertidel esinevad kõik finalistid koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, dirigent Risto Joost.

 

HINDAMINE

Konkursi žürii on kolmeliikmeline. Žürii hindab: artistlikku personaalsust, muusikalist eneseväljendusoskust, kavavaliku oskust, tehnilist teostust, improviseerimisoskust laval.

Lisaks žüriile hindab osalejaid ka televaataja. Iga televooru lõpus toimub telefonihääletus ning lõplik paremusjärjestus selgub žürii ja telefonihääletuse tulemuste liitmisel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: