Reeglid

Konkursil "Klassikatähed 2020" võivad osaleda eesti keelt kõnelevad klassikalise muusika solistid, kes 1. jaanuaril 2020 on 15–25-aastased (lauljad kuni 27-aastased) ning ei ole võitnud konkurssi "Klassikatähed".

Konkurss koosneb:
- eelvoorust
- televooru otsesaadetest (6)
- kontserdivoorust
- finalistide galakontsertidest (2)
 
Konkursist osavõtja peab 1. novembriks 2019 elektroonilise ankeedi vormis esitama:
- isikuandmed
- lühikese esseevormis eluloo
- foto
- kontserdivooru kava kestusega kuni 15 minutit, mis erineb televoorudes mängitavast kavast
- videoülesvõtte kestusega kuni 15 minutit enda esinemisega (Youtube'i link). Video ei tohi olla vanem kui üks aasta ning peab näitama solisti võimekust nii virtuoospala kui ka meloodilise muusika esitajana.
 
17. novembril 2019 toimuvasse eelvooru pääseb videoesituste ja ankeetide põhjal 15 artisti, kellest omakorda kaheksa saavad kutse telesaatesse. Eelvooru valitud võistlejate nimed avalikustatakse 8. novembril 2019.
 
 
KONKURSI VOORUD / TOIMUMISE AEG (muudetud)
 
I voor "Virtuoosne tulevärk" / 21. veebruar 2020
Võistleja peab esitama ühe kuni 2,5-minutilise virtuoosse pala või katkendi. Pala valik peab olema edastatud korraldajatele hiljemalt 1. jaanuaril 2020. Edasi pääsevad kõik võistlejad.
 
II voor "Kontserdivoor" / 27. veebruar 2020
Võistleja peab esitama kuni 15-minutilise vabalt valitud kontserdikava, mis erineb televoorudes mängitavast kavast. Kontserdivooru lõplik kava peab olema edastatud konkursi toimkonnale hiljemalt  15. jaanuaril 2020. Kontserdivoorus on võimalik koguda lisapunkte telekonkursi punktiarvestuse jaoks. Edasi pääsevad kõik võistlejad.
 
III voor "Unustamatu meloodia" / 6. märts 2020
Võistleja peab esitama ühe kuni 3-minutilise meloodilise pala või katkendi. Esitusi saadab Tallinna Kammerorkester. Vajadusel korraldab orkestriseade loomise konkursi toimkond.
Edasi pääseb 7 võistlejat.
 
IV voor "Koos superstaariga"/ 13. märts 2020
Võistleja peab esitama ühe kuni 3,5-minutilise teose koos partneriga. Teose ja partneri valivad korraldajad. Võistlejale avalikustatakse esitatava teose partii vahetult pärast III vooru toimumist, saatepartner selgub IV vooru käigus.
Edasi pääseb 6 võistlejat.
 
V voor "Raamist välja" / 13. september 2020 (sünergia kunstiliikide vahel)
Võistleja esitab kaks pala. Esimese pala valik sõltub võistleja valitud kunstiliigist, kellega koostöös luuakse esitus. Valik tuleb edastada korraldajatele hiljemalt 1. septembriks 2020. Esituse kestus on kuni 2,5 minutit. Hinnatakse valitud pala ning esituse sobivust ja kunstide ühistoimet.
Teise pala aluseks on konkursi toimkonna poolt esitajale antud filmikatkend, millele võistleja valib ja esitab katkendile sobiva meeleoluga muusika või helipildi. Filmikatkend pikkusega kuni 1,5 minutit avalikustatakse võistlejatele hiljemalt 1. veebruaril 2020.
Edasi pääseb 5 võistlejat.
 
VI voor "Parafraas" / 20. september 2020 (töötlus)
Võistleja peab esitama kahe tuntud pala töötlused – üks töötlus klassikalisest muusikast, teine popmuusikast. Algteose popmuusika töötluseks või popmuusika töötluse valib võistleja ise, teose klassikamuusika töötluseks valib konkursi toimkond ning see avalikustatakse eelmise vooru lõpus. Klassikamuusika töötluse loomist kureerib konkursi toimkonna poolt määratud mentor.
Töötlusteks on kokku aega kuni 5 minutit.
Edasi pääseb 3 võistlejat.
 
VII voor / 27. september 2020 Finaal
Võistleja esitab kolm erinevat kuni 3-minutilist pala: tantsuline pala, žürii valitud pala ning pala, mis võistleja anded parimalt esile toob. Žürii valitud pala avalikustataks eelmise vooru lõpus.
Selgub konkursi võitja.
 
Iga telekonkursil osaleja valib oma saatepartneri(d) ise ja vastutab nende eest, va. III ja IV voorus, kus saatepartneri valib konkursi toimkond.
 
Väljalangeja esitab saate lõpus pala pikkusega kuni 3 minutit.

Finalistide galakontsert toimub 20. novembril 2020 Estonia kontserdisaalis. Hiljemalt 15. jaanuariks 2020 peavad kõik võistlejad esitama korraldajatele oma finalistide galakontserdi kava plaani.
Kontserdil esinevad kõik finalistid koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.
 
 
HINDAMINE
 
Konkursi žürii on kolmeliikmeline. Žürii hindab: artistlikku personaalsust, muusikalist eneseväljendusoskust, kavavaliku oskust, tehnilist teostust, improviseerimisoskust laval.
Lisaks žüriile hindab osalejaid ka televaataja. Iga televooru lõpus toimub telefonihääletus ning lõplik paremusjärjestus selgub žürii ja telefonihääletuse tulemuste liitmisel.
 
 
ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE
 
Eesti Rahvusringhääling (ERR) kogub ja töötleb isikuandmetena esitajate isikuandmeid, mis on vajalikud esitaja osalemiseks konkursil (sh esitaja nimi, sünniaeg, kujutis, elulugu) ning tagamaks esitajate esituste õiguspärane kasutamine ning nende õiguste igakülgne kaitse vastavalt autoriõiguse seadusele.
Isikuandmete töötlejaks on ERR, asukohaga F. R. Kreutzwaldi 14, Tallinn, tel 628 4100, e-post [email protected].
Isikuandmeid edastatakse kolmandatele isikutele, kui see on vajalik esituse kasutamiseks ja/või esitaja õiguste kaitseks või kui vastav õigus või kohustus tuleneb seadusest.
Andmesubjektil on seoses isikuandmete töötlemisega õigus tutvuda ERR-i käsutuses olevate isikuandmetega andmesubjekti kohta, nõuda ebaõigete isikuandmete parandamist ja keelata edaspidine andmetöötlus, v.a juhul, kui isikuandmete töötlemine on lubatud andmesubjekti nõusolekuta.
 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: