Ken Saan: ütlesin osalistele ausalt, et nad on ühes paadis vastandlike inimestega

ETV tõsielusaates "Üle parda" põrkuvad erinevad maailmavaated ning saate autor Ken Saan ütles, et kasvanud pingete tõttu tahtis üks osaline, venelane Oleg piltlikus mõttes ka üle parda hüpata.

"Oleg trampis kuskil sadamas, et tema hüppab nüüd üle parda," meenutas Saan pingelisi võtteid ETV-le.

Saan tõdes, et ka ajaloohuviline Mati oli keset võtteid pettunud, et talle lubati rahulikku seilamist Vahemerel ja Eesti valupunktide üle arutamist. "Ma suhteliselt ausalt ütlesin, et need inimesed, kellega te koos paadis olete, on vastandid ka vaadetega, see on parim platvorm teile," ütles Saan.

Hoolimata erinevatest vaadetest julges Saan kuus vabatahtlikku siiski ühele purjekale saata. "Kuigi ma teadsin seda, et paadis kõik asjad võimenduvad ja on palju ettearvamatusi. Ma mõtlesin, et kuna kõik on nii palju liikumises, pole selles mingit probleemi, kui mõttemaailmad kõlksuvad seinast seina," selgitas Saan.

Saani sõnul on põnev näha inimloomuse kaht poolt, mis ühel juhul on südamlik ja abivalmis, teisalt mitte. "Väga palju õpib omaenda ja meie oma ühiskonna kohta," soovitas Saan kõigil saadet jälgida.

ETV eetris alustas intrigeeriv tõsielusaade "Üle parda". Väga erinevate maailmavaadetega Eesti inimesed purjetavad nädalaid tormisel Vahemerel. Kõik nad on sunnitud elama väikesel pinnal ja paradoksaalsel kombel tegema ka koostööd - tõmbama ühte köit. Seda ikka selleks, et kõik jõuaksid järgmisesse sadamasse ja ei hukkuks tormisel merel. Saate autor on Ken Saan, operaator Ivar Heinmaa, tootja Alpimaja OÜ.

"Üle parda" on ETV eetris esmaspäeviti kell 20.00. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: