"Rakett 69" ootab noori teadushuvilisi saatesse kandideerima

Teadusvõistlus "Rakett 69" stardib ETV ekraanil jaanuaris juubelihõngulise kümnenda hooajaga. Juba praegu oodatakse saatesse kandideerima teadushuvilisi noori vanuses 15-24 eluaastat.

ETV-s kümnendat hooaega alustav "Rakett 69" avas uue kandideerimisvooru ja kutsub 15-24aastaseid teadushuvilisi noori end saate kodulehel üles andma. Kandideerima on oodatud nii õppivad kui ka töötavad noored, keda sütitavad teadus ja põnevad väljakutsed, mis panevad proovile osalejate taiplikkuse ja teadmised, reageerimisoskuse ja meeskonnatöö.

"Rakett 69" võitjat ootab ees 10 000 euro suurune teadusstipendium, kolme parimat sisseastumiseksamiteta õppimapääs Eesti ülikoolidesse. ""Rakett 69" on suurepärane viis nii enda teadmiste kui ka iseenda proovilepanekuks ning rakendada koolis ja mujal omandatud teadmisi. Mulle on andnud saade väärt kogemusi, mida kusagilt mujalt ei saa. Nii saatest kui ka sealt võidetud praktikakohtadelt saadud kogemuste pagas jääb minuga elu lõpuni ning aitab mind kindlasti ka väljaspool Raketti," võtab oma kogemuse kokku üheksanda hooaja võitja Tiago Golub.

Euroopa parimaks haridussaateks tunnistatud "Rakett 69" alustas esimest korda oma tähelendu 2011. aasta jaanuaris. Teadusvõistluse kümnes lend stardib ETV-s 2020. aasta alguses. "Kavatseme saatesarjaga jätkata omas heas mahlas, kuid kümnendal hooajal ei jäta me aastatega kogunenud fänne ja vaatajaid üllatusteta. On, mida oodata," viitas saatesarja uue hooaja eel produtsent Kalev Smidt, kes julgustab saatesse kandideerima kõiki huvilisi. "Pärast üheksat hooaega pole kahtlust, et "Rakett 69" on paljude noorte jaoks üks parimaid viise enese proovilepanekuks ning võimaluseks kiirendiga oma unistuste suunas liikuda," lisas ta.

Saadet toodab videoproduktsioonifirma Vesilind OÜ, teadusvõistlust rahastab SA Eesti teadusagentuur Euroopa regionaalarengu fondi programmi TeaMe+ kaudu. Saate vajalikkust tunnustab ka Eesti teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson. "Noortes loodus- ja täppisteaduste, inseneeria ning tehnoloogia vastu huvi äratamine on üks meie tähtsamaid ülesandeid. Juba kümnendat hooaega aitab "Rakett 69" seda eesmärki saavutada. Saatesarja püsiv populaarsus kinnitab, et sellist saadet on väga vaja," lausus ta.

Saatesse registreerimine on avatud 30. septembrini, eelvoorude salvestused toimuvad 6. ja 7. oktoobril Ahhaa keskuses. Eelvoorudesse pääsejatega võetakse ühendust.

Info ja registreerumine saate kodulehel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: