Galerii: Sünnipäevalaps Arvo Pärt ERR-i arhiivi kaadrites

Kolmapäeval, 11. septembril tähistab oma 84. sünnipäeva helilooja Arvo Pärt. Meenutame sünnipäevalast kaadritega ERR-i arhiivist.

1976. aastal lõi Pärt isikupärase muusikalise keele nimega tintinnabuli, mis on jõudnud väga laia ja eriilmelise kuulajaskonnani ning milles helilooja komponeerib tänaseni. Ehkki Pärdi loomingust ei lähtu ühtki koolkonda, on tema tintinnabuli-teosed tugevalt mõjutanud suurt osa nüüdismuusikast.

Pärt on seitse aastat järjest olnud maailma kõige enam mängitud elav helilooja. Tema tippteoste hulka kuuluvad "Spiegel im Spiegel" ("Peegel peeglis"), "Fratres", "Cantus Benjamin Britteni mälestuseks" ja "Tabula rasa".

Pärdi loomingu ja vaimse pärandi säilitamiseks avati 2018. aasta sügisel Laulasmaal Arvo Pärdi Keskus, mis on külastajatele olnud avatud alates 17. oktoobrist 2018.

Aastate jooksul on Pärt oma loominguga rõõmustanud ka ERR-i tele- ja raadiotoimetusi. 2015. aastal valiti Klassikaraadio hääletusel kõigi aegade parimaks Eesti klassikaplaadiks Arvo Pärdi "Tabula rasa".

Arvo Pärdi sünnipäeva puhul jõuab eetrisse värske dokfilm "Pärdi puudutus". Film algab kell 21.30 ETV2-s.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: