ETV2 kanalil alustab lastesaade toiduteadusest

Foto: Priit Mürk/ERR

Teisipäeva õhtul jõuab ETV2 ekraanile uus saatesari "Magus Molekul", mida juhivad tuntud teadlane Aigar Vaigu ning ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak. Igas saates tehakse tutvust nii toidu kui ka teadusega.

Saatesarja eesmärgiks on lapsi ja nende vanemaid inspireerida teadust avastama ning ka süüa valmistama. "Kuna septembris tähistatakse Eesti toidu kuud, siis on praegu suurepärane aeg lapsi toidumaailma poole suunata," leidis saatesarja produtsent Maria Uppin. "Loodetavasti innustavad meie saadete maitsvad retseptid ja lihtsad toiduga seotud katsed lapsi edaspidigi nii süüa tegema kui ka teadust uurima," lisas ta.

""Magusa Molekuli" saadete vaatamise võiksid oma plaanidesse lisaks peredele lisada ka lasteaedade vanemad rühmad ja algklassid. Kõiki episoode saab Lastejaama veebis igal ajal järele vaadata," ütles toimetaja Helen Saluveer. Iga osa on keskmiselt kümme minutit pikk ning peale seda saab koos rühma või klassiga lihtsamaid katseid kohe järele proovida. Katseid tehakse saatesarja episoodides muna, spagettide, sooda ja muude toiduainetega.

Lastejaam.ee lehel toimub ka joonistusvõistlus, kuhu saab saata enda kujundatud ning värvitud molekuli pildi. Osalejate vahel loositakse välja magusaid auhindu.

Saatesari "Magus Molekul" koosneb kuuest episoodist, mis jõuavad ETV2 ekraanile 10.,11., 17., 18., 24. ja 25. septembril kell 18.00, hiljem on need järelevaadatavad ETV2 ning Lastejaam.ee veebilehtedel. Igas saates valmistatakse süüa ning viiakse toiduainetega läbi lihtsaid, kuid põnevaid teaduskatseid. Saated on loodud 5-10-aastastele lastele, retsepte ja teaduskatseid võiksid lapsed järele teha koos oma vanemate õdede-vendade, isade-emade või teiste täiskasvanutega. Lisainfot leiab sarja Facebooki lehelt.

Aigar Vaigu on füüsik ning menuka teadussaate "Rakett 69" juht, Merle Liivak on Kahvliahvi kokakooli eestvedaja, mitmete kokaraamatute autor ning ajakirja EMA peatoimetaja.

Saatesarja toetavad Eesti Teadusagentuur ning Eesti Maaeluministeerium. Saate tootja on Black Plastic Media Productions OÜ, režissöör Ivan Pavljutskov, produtsent Maria Uppin, toimetaja Helen Saluveer.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: