Tiiger Pootsmani kutsikad said nimeks Samba, Uma ja Nanu

Tšehhi Zlíni loomaaia tiigrikutsikad
Tšehhi Zlíni loomaaia tiigrikutsikad Autor/allikas: https://www.facebook.com/zoozamekzlin

Tallinna loomaaia amuuri tiigri Pootsmani ja Tšehhi Zlíni loomaaia tiigri Tanya kolm kutsikat said endale lõpuks nimed.

Kaks emast ja üks isane kutsikas kannavad 7. septembrist nimesid Samba, Uma ja Nanu, teatas Zlíni loomaaed sotsiaalmeedias.

Kolm väikest tiigrit sündisid juuni alguses Tšehhis ning on nüüd piisavalt vanad, et vaatajate ees maailma avastada.

Kuigi ristimispäeval oli lakkamatu sadu, olid tiigrikutsikate ristimist tulnud vaatama kümned huvilised. Tiigrikutsikate ristiisaks sai populaarne Tšehhi näitleja ja lavastaja Miroslav Krobot ning ristiemaks näitleja Hana Doulová.

Kuna tiigriema Tanya jaoks oli värske pesakond juba neljas, avaldas loomaaia direktor Roman Horský lootust, et vähemalt üks emastest kutsikatest jääb Tšehhi edasi elama. Tiigrikutsikate vastu on huvi tuntud aga kogu Euroopas.

Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman saabus Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames ajutiselt Tšehhi Zlíni loomaaeda 2018. aasta detsembris. Esimest korda said Pootsman ja Tanya kokku veebruaris. Tiigrite omavaheline sobivus on algusest peale olnud suurepärane ja nii oldi järeltulijate saamise osas lootusrikkad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: