ETV2 avardab maailma teemakuude ja värske lasteprogrammiga

Foto: ERR

ETV2 algava sügishooaja alustaladeks on julge kultuuri- ja meelelahutussisu ning tugev laste- ja haridusprogramm.

Ees ootavad teemakuud, mis pakuvad vaatajatele valikut väärt dokumentaal- ja mängufilmidest. Silmaringi avardavad ka värsked lastesaated ja uus reisisari, samuti naasevad ekraanile "Plekktrumm", "Ongi Koik" ja Raadio 2ga koostöös valmiv muusikasaade "R2TV".

"ETV2 soovib oma vaatajad panna kaasa mõtlema, vahel ka kahtlema ja vaidlema. Oleme programmi loonud sooviga näidata maailmas toimuvat laiemalt ja pakkuda kilde, millest ETV2 vaatajatel oleks võimalik kokku panna suurt pilti," kirjeldas algavat sügishooaega ETV2 peatoimetaja Viola Salu.

Programm ja teemakuud

ETV2 programm on jagatud teemakuudeks, mille raames jõuavad ekraanile silmapaistvad mängu- ja dokumentaalfilmid. Septembris teeb ETV2 koostööd Matsalu loodusfilmide festivaliga, oktoobris tähistatakse inimõigustekuud, november on telekanalis pühendatud Prantsuse mängufilmidele ja detsember moefilmidele. Filmivalik pakub eesootavatel kuudel suuri elamusi dokumentaalfilmide näol ja maailmakino pärleid, sh jõuavad ETV2 ekraanile Cannes'i möödunud aasta võidufilm "Poevargad", sotsiaalselt tundlikud filmid nagu "Jumalale tänu", "Külm sõda", "Humorist" jpt.

Jätkuvalt hoiab ETV2 fookuses laste- ja noorteprogrammi, kuhu jagub värskeid animasarju, perefilme ja kodumaiseid lastesaateid. Juba täna, 2. septembril kell 18 naaseb ETV2 ekraanile "Lastetuba" koos Timmu ja teiste tuttavate tegelastega. Kevadel startinud lastesaade "NOVA" on samuti tänasest tagasi – esmaspäevast neljapäevani kell 18.45 uurivad saatejuhid Mai Palling ja Paula Rits koos noortetoimetusega kõike põnevat, mis laste maailmas toimub.

Maitseküllasesse maailma viib alates 10. septembrist koguperesari "Magus molekul", kus toidu- ja teadusmaailma tegemisi avavad teadlane Aigar Vaigu ning Kahvliahvi kokakooli eestvedaja Merle Liivak. Kuueosalises saatesarjas jagatakse nutikaid retsepte ja tehakse toiduainetega põnevaid teaduskatseid, katseobjektideks on näiteks spagetid, muna, söögisooda ja mitmed muud toiduained. "Magus Molekul" on ETV2 ekraani septembri teisipäevadel ja kolmapäevadel kell 18.

Tänasega käivitub ekraanil ka Raadio 2 ja ETV2 ühine muusikasaade "R2TV". Suvistest festivalidest tehakse ülevaade kell 22.45 ja edaspidi antakse kord kuus vaatajale võimalus sukelduda pea ees põnevasse muusikamaailma, käia lava taga ja põranda all ning tutvuda artistidega meilt ja mujalt.

Sügis toob ETV2 ekraanile tagasi ka "Plekktrummi" Joonas Hellerma juhtimisel ning novembrist stardib uue hooga satiirisaade "Ongi Koik", kus Märt Koigi kõrval lisab nüüd vürtsi Elisabet Reinsalu. Oktoobris viiakse vaatajad aga seiklema, sest varem Islandil, Kuubal ja Albaanias rännanud reisiseltskond pakub nüüd uus uusi elamusi reisisarjas "Eesti lipp Mustale merele".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: