Margus Lepa: Kiir on valestimõistetud tegelaskuju

Margus Lepa
Margus Lepa Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kui "Talve" režissöör Ergo Kuld tänavu mai lõpus Margus Lepale helistas, et kehastada taas Oskar Lutsu Kiire tegelaskuju, oli Lepa kohe nõus.

Lepa tunnistas, et võtetel oli natuke raske – ta mängivat temperamentsemalt kui teised näitlejad, ja rääkivat Kiire kohta liiga kõvasti, kirjutab Eesti Ekspress.

Lepa sõnul on Kiir valesti mõistetud tegelaskuju: "Kiire puhul on tegu positiivse tegelasega, kes tahab pidada oma ametit ja kellele ei meeldi, kui rikutakse reegleid või seadusi. Ta on korralik inimene ja teeb õiget asja. Tõsi, ta on sotsiaalse kohanemise mõttes natuke hädine. Ta ei ole kuigi jõuline tüüp. Aga vaadake, kuidas tema perekond hoiab oma eriala! "Talves" tuleb välja, et ka Kiire poeg on Tartus rätsep, see on dünastia! "

Lepa sõnul oli Kiir autsaider ka seepärast, et ta oli oma ajast ees: "Vaatame tema riietust, tema käitumist. Sitakoti-atsidel on veel tükk maad selleni minna, et panna korralikud riided selga ja pühapäeval promeneerida. Sidemed Tartuga, kokkupuuted härrastega, see ei olnud ju veel Palamusele jõudnud."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: