Galerii ja video: Loomaaed tähistab 80. sünnipäeva

{{1566730320000 | amCalendar}}

Täna 80 aastat tagasi, 25. augustil 1939. aastal avati Kadriorus Mäekalda tänaval Tallinna loomaaed.

Üks peamisi ning positsioonikamaid loomaaia rajamise idee toetajaid oli tolleaegne loodushoiu ja turismi instituudi direktor ja Eesti loomakaitse liidu esimees Peeter Päts. Loomaaia avakõnes lausus Peeter Päts, et loodab "kenalt algatuselt laiade kihtide poolehoidu" ning et "Väike Zoo peaks olema aluseks meie tulevasele loomaaiale", meenutas Tallinna loomaaed Facebookis.

Loomaaia sünnipäevast pühapäeval saavad osa võtta kõik loomaaiakülalised. Sünnipäevapeo programm on pikk ja rikkalik ning täidab päeva lugudega loodusest ja pärimusest. Lisaks loomade ja loodusega seotud põnevatele retkedele, töötubadele, näitustele ning loomaaia sõprade, koostööpartnerite ja keskkonnaorganisatsioonide infopunktidele ja tegevustele saavad loomaaiakülalised osa ka 15. sünnipäeva tähistava Hiiu Folgi kogu päeva kestvatest kontsertidest tuulikuplatsil.

Sünnipäevalapsele on pühendatud ka ETV2 tänane teemaõhtu - alates 19.30 jõuab teleekraanile väärikas valik saateid loomadest, loomaiast ja loomasõpradest.

Mart Linnarti lugu pühapäevases "Aktuaalses kaameras".

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: