Retrokaader: Heinz Valk nimetas Balti ketti esimeseks sammuks vabaduse teel

23. augustil 1989 kell 19 ühendasid ligi kaks miljonit Balti riikide elanikku käed, moodustades 600 kilomeetri pikkuse inimketi Tallinnast läbi Riia Vilniusesse. Meenutame olulist sündmust retrokaadriga ERR-i arhiivist, kus legendaarne teleajakirjanik Mati Talvik Rahvarinde üht asutajaliiget Heinz Valku intervjueerib.

"Kõik see, mis oli siin praegu siin metsalagendikul. Kõik see, mis oli täna Tallinnas. Kõik see, mis oli üle kogu Eestimaa sellel pikal teel, igaüks kes selles osales, sai midagi enda südamesse sellist, mida ta kuskilt mujalt poleks suutnud saada," rääkis Valk Balti keti toimumise ajal.

Valk tõdes toona, et Balti ketiga võitlus vabaduse nimel alles algas. "Me teeme alles esimesi samme oma vabadusele viival teel. Need on esimesed ja mõneti veel kobavad, tudisevad sammud. Me ei ole veel tõeliselt käima hakanud, see aeg on veel ees," ütles ta 30 aastat tagasi.

Balti keti aastapäevale on ETV eetris reedel, 23. augustil pühendatud erisaade "Balti kett 30. Ärgake Baltimaad". Film on eetris kell 21.35. Filmi autorid Kaidor Kahar ja Priit Rajalo, operaator Meelis Kadastik, Film on valminud koostöös EV100-ga.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: