Viie isamaalise laulu autor Jüri Leesment: vaidlesin Alole tükk aega vastu

Viie isamaalise laulu sõnade autor Jüri Leesment meenutas, et Alo Mattiisenil läks aega, et ta laulusõnade kirjutamiseks nõusse saada.

"See juhtus lihtsalt nii, et Alo pani mu kirjutama, sundis lihtsalt. Mul oli küll luulekogu käsikiri kirjastuses ja kõik oli heaks kiidetud," meenutas Leesment presidendi vastuvõtul.

Leesment lisas, et Alo oli siiski järjepidev ja soovis teha fosforiidivastase laulu, milleks sai "Ei ole üksi ükski maa". "Ma tükk aega vaidlesin vastu talle. Ta ütles, et ei tea, mida teised kokku kirjutaksid, mind ta tundis ja teadis lapsest saati ja nii ma selle kirjutasin," rääkis Leesment. Aasta hiljem Leesment enam Mattiisenile vastu ei vaielnud.

Iseseisvuse taastamise tänukivide omanikud Jüri Leesment ja Alo Mattiiseni tütar Anna-Mariita Mattiisen on presidendi vastuvõtul roosiaias juba kümnendat korda.

Anna-Mariita tunnistas, et noore inimesena suhestub ta isa lauludega veidi teisiti. "Laule ma kuulan kindlasti. Kodus plaadi peal mängima ei pane, aga kui nad tulevad laulupeol või muul üritusel, siis ma alati hea meelega kuulan," ütles Anna-Mariita.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: