Metsatöll annab kontserdi koos politsei- ja piirivalveameti orkestriga

Metsatöll
Metsatöll Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

19. augustil kohtuvad Maarjamäe lossipargis ansambel Metsatöll ning politsei- ja piirivalveameti orkester, et anda Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval suurejooneline kontsert "Pasunakooris näeme, Metsatöll!". Kollektiivid esinevad üheskoos avalikkusele esmakordselt.

"Puhkpilliga sobib igasugune muusika kokku," arvas Lauri Õunapuu Metsatöllust. "Meie pillid tuleb muidugi ümber häälestada, arvestades pasunate omapära. Seaded on valmis tehtud ja kõlavad vägevalt. Mõnda oma bändi laulu kuuled uues seades nagu esimest korda."

Seaded tegi helilooja Kristo Matson, kes pidi laveerima erinevate stiilide ja võtete vahel. "Näiteks laulu "Lahinguväljal näeme, raisk" muusikaline struktuur on üpris keerukas, mis oli mulle päris paras pähkel. Ansambel on kasutanud huvitavaid võtteid, vokaal on instrumentaalile lisatud vabalt voolavana, mis tegi loo lõpuks päris kaasaegseks," rääkis Matson.

Politsei- ja piirivalveameti orkestri dirigendi Hando Põldmäe sõnul on kahe võimsa kollektiivi kokku panemise tulemuseks väga huvitav kõlapilt. "Hästi tuntud lood omandavad uue värvi. Võimsus kasvab, aga kõla läheb mahedamaks. Mõlemad on suure poweriga koosseisud, kõlaliselt on see vägagi intrigeeriv, kindlasti tasub oma kõrvaga kuulata." 

Sama kooslus on mõne looga üles astunud paar aastat tagasi politsei- ja piirivalveameti erapeol.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: