Tallinnas toimub peagi kolmas Kirjandustänava festival

Kirjandustänav Kadriorus
Kirjandustänav Kadriorus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

14. septembril muutub Koidula tänav Kadriorus taas Kirjandustänavaks. Eesti keele ja laulupeo aastal tähistatakse sõnatundlike luuletajate Juhan Liivi ja Heiti Talviku tähtpäevi.

"Loodame, et põnevust pakub ka Mati Undi pop-up muuseum, mille oleme erandkorras festivali ajaks kokku pannud," lausus festivali üks peakorraldaja Maarja Vaino. "Unt oleks tänavu saanud 75 ning sel puhul oleme loonud ajarännaku formaadis nn Undi salongi – ruumi, mis meenutab Mati Undi ja Kersti Kreismanni 1970. aastate Mustamäe kodu. See eesti kultuuriloos väga tähenduslik paik ning eriline loojanatuur Mati Unt panevad meid oma pop-up muuseumiga taas küsima – miks ei võiks ka tänapäeval kirjanikele muuseume rajada?"

Lisaks Mati Undi muuseumile ja erinevatele kirjandusaktsioonidele on kavas hulk raamatuesitlusi ja vestlusi, muusikat ja ettelugemisi. Lugejatega kohtuvad või kirjanduse üle arutlevad näiteks Lauri Sommer, Indrek Hargla, Doris Kareva, Jaak Jõerüüt, Rein Veidemann, Toomas Kiho, Andrus Kivirähk, Asko Künnap, Veronika Kivisilla, Joonas Hellerma, Martin Ehala jpt. Toimuvad avalikud salvestused, jalutuskäigud Kadriorus ning ohtralt põnevaid tegevusi lastele.

Õhtupoolikul toimub luulepiknik Tammsaare muuseumi aias, kus seekord astuvad koos kooriga Vox Populi üles luuletajad Doris Kareva ja Asko Künnap. Festivali lõpetab uutmoodi heli- ja valgusinstallatsioon Vilde muuseumi fassaadil.

"Jätkame ka kirjandusliku linnaruumi tähistamist: päev enne festivali algust, 13. septembril, avame mälestustahvli Juhan Jaigi kunagise kodu, Kunderi 10 maja seinal," sõnas Vaino. "Prantsusmaalt peaks avamisele tulema ka Juhan Jaigi tütar Ilo Jaik Riedberg, kellel on tollasest kodust ilusaid mälestusi."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: