Albert Einsteini kirev elulugu jõuab nüüd ETV ekraanile

"Geeniuse" sari alustab ETV ekraanil maailmakuulsa füüsiku Albert Einsteini eluloo jutustamisega. 20. sajandi suurimaks teadlaseks peetavat Einsteini portreteerib Oscariga pärjatud Geoffrey Rush, kellele teadlase roll tõi ka Emmy ja Kuldse Gloobuse nominatsiooni.

140 aastat tagasi Saksamaal sündinud Einstein on teadusajalukku läinud relatiivsusteooria loojana, aga tema elukäik on kõike muud kui kuiviku või hullu teadlase oma.

"Geeniuse" sari näitab Einsteini kui mässajat ja romantikut, aga portreteerib ka tema vastuolulisi külgi nii isiklikus kui ka teaduselus. Sarja looja Ron Howardi sõnul armastas Einstein elu, maailma, loodust ja naisi, aga ennekõike siiski teadust.

Geenius. Einstein 

Kümneosaline "Geenius. Einstein" toob ETV ekraanile nii Euroopa kui ka Einsteini arengukäiku mõjutanud antisemitismi võidukäigu, tema kaks abielu, suhted usuga, läbisaamise teiste teadlastega ja kogemused kuulsusega.

Sarnaselt "Geenius. Picasso" looga võtab ka uus eluloolugu fookusesse suurmehe mitu eluetappi ja nii kehastab Einsteini vanast peast hinnatud Austraalia näitleja Geoffrey Rush ja noort Einsteini Johnny Flynn. Sari tugineb Walter Isaacsoni teosel "Einstein. Tema elu ja universum" ning on suures osas üles võetud Prahas, kus Einstein ka mõnda aega elas.

"Geenius. Einstein" alustab ETV ekraanil kolmapäeval, 7. augustil ja on eetris kell 22.15.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: